Gronduieréers ■**r" T-- 00K BUITEN EIGEN SCHULD Dienstbode, gaat niet door Een IllnkB BoarsnKnecm. Kerknieuws. Stadsnieuws. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Het misdadige echtpaar. Wacht niet tot het te laat is, maar geeft U nog heden op als abonné met Ongevallen-Verzekering. Ingezonden Stukken Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Adrianus Cornelis Loop der Bevolking. Sportnieuws. Rechtszaken. Maria Prins, Barhera EiKeienDoom. Alida Maria Vermeulen, Het welslagen uan het Koningi'nnefeest. HARTELIJK DAHK Secretaris Penningmeester Terstond gevraagd. Gevraagd Notaris Teijinck. Spenen ter overname: Duitsche Piano huuï Is op hot uitbatalm dor salarissen bij riekte van Gemeenteamb tenaren ie door Gedeputeerde Staten niet goedgekeurd. Obm dorpsgenoot, de heer H. Schenk Ja thans onderwijzer te Rotter dam. ie pmlaacd voor de akte tuinbouw L. O. te Wagmrngen. Gisterochtend hébben te Vlaai-dlmt- gen de Ambtenaren der verschillende af- deelinpen ter eecretarie afarbeid gonomen van wethouder Rooe, thans burgem©»- ter in anno gemeente De geannente-eecretarie, Mr E. K. van Beok, sprak' den heer Roos toe en uitte zyn beste wensohen voor diene vol gende loopbaan. De heer Rooe dankte voor de tot hem gerichte woorden en Beide aangenaam verrast te zijn ge- weest, toen hij eenigen tijd geleden on tiin wethoudersplaats een pakje vond, inhoudende twee deelen van het werk; van mr. J. Oppen.hpim „Het Noderlandaoho Gemeenterecht", mot de opdracht: „Uit erkentelijkheid, waardeermig en Bympa- tWe", aangeboden als aandenken aan zijn wethouderschap van 1019 tot 1028, met de handtoekcningm van het geheeile aeeretarie-pereoneel. Hardlnxveld, 5 Sopt. Onze gemeente secretaris, de heer H. de Boer, is be noemd in de volkstelling-commissie, die opdracht heeft te onderzoeken of het denkbeeld Uitvoerbaar is. bij de algemeene tienjaarlijkeche volkstelling-, in 1930 te houden, de telk&arrt tevens dienstbaar te maken aan de invoering van het unifor me persomenkaartenatel, met behoud «ooveel mogelijk van het model, reeds vastgesteld. Krimpen a.d. Lek, 6 Sept. Zondag cal •en raderboot der Reeder ij op de Lek een goedkoops boottocht maken naar den Hoek van Holland. Deze tocht wordt op geluisterd door muziek. Zaterdagavond sal de muziekver- eeniging „Crescendo", directeur de heer C. Horsman, in den tuin van Schippers een avondconcert geven. Dinsdag heeft de sleepboot „Zee arend'' bier op de rivier een goedge slaagde proefvaart gemaakt. De boot is op de „Bolnes"-machinefabriek voorzien van een stoommachine van 450 I P K. De boot is bestemd voor de sleepdienst onderneming „De Maas" te Rotterdam. De postduivenvereniging „De Reis duif" hield oen wedvlucht vanaf „Arlon", afstand 205 K.M. Prijzen werden als volgt behaald: 1 M. Westbroek. 2. 5 en 0 M. C. de Jong, 3 Gebr. Brand. 4 J. H. Roelof s. Ie duif kwam aan 10.10.50 X uur en de laatste duif om 10.32.40 uur. Ottoland, Sept. Toen de veehouders- knecht B. R. alhier de Oranjefeesten te Ouderkerk a.d. ÏJssel bezooht, was hij zoo gelukkig een lot te grijpen, dat uit een vliegmachine werd geworpen, waar op hij een zilveren horloge met dito ket ting kon afhalen. In plaats van de heer H. de Heer, die tot -voorzittor is gekozen van de Ned. Hierv. Jongelingsvereennging „Daniël", is -ftkoBen tot secretaris de heer J. A. Korevaar thans penningmeester en tot Smniingmeoarter de heer A. Jongeneel, e alten hunne benoeming hebben aan genomen. Door den Raad dezer gemeente is de berrooting voor 1920 voorloopig vast gesteld. Deze begrooting ligt ter secre tarie ter lering en is te "en betaling der koeten algemeen verkriigbaar gesteld. Maandao-nrddng had N. van H. alhier het ongeluk bil het afgaan van den rolder, beriiden den ladder te stap pen De man kwam hierdoor op den etnerpn vloer te vallen, waarbij hij zich ernstig inwendig heeft bezeerd, zoodat de huün ven dr De Konink ingeroepen moe«t worden. De man zal voarloopig rust moeten houden. OHolsod, 5 Seot. Donderdagavond 7 «re zal ten Raadhui» alhier door den edelachflbaren heer burgemeester het door de bedde Mrisjesvereenigimgon ver vaardigde vaandel worden uitgereikt aan den Rijzonderen Vrij willigen Landstorm, afdeeling Ottoland. - De koopman J. T. uiit Brandwijk geraakte mot zim luxe auto bij het voor- biiriiden van een vrachtauto in den Dam- schenwegsloot. De chauffeur van de vrachtauto wist T. spoedig op hot droge te helpen, soodat het ongeluk met een nat pak en eeni ge materieele schade af liep. Op 31 Deo. J.l. waren In deze ge meente aam het net van het G. E. B. te Dordrecht 108 aansluitingen. Aan stroom werd in 1027 voor licht en ikraoht 7889 K.W.U. vertrruikt. Hoornaar, 5 Sept. De heer De Jong, hoofd der O. L. School, aan wien in Maart j.l. een ziekteverlof te verleend van een half jaar, is 4 September J.L weder in functie getreden. Noordeloos. 5 Sopt. De heer A de Haas heeft zijn slagerij mot woonhuis en boomgaard onderhandsch verkocht aam den heer Blob te Hoornaar, welke met ingang van 1 October as. de slagerij zal voortzetten. De heer D. v. d. Ham hooft zijn woonhuis met landerijen on derhand» verkocht aan G. v. Dr-nlh. De heer-C. Blokland, huurder van een aam deze gemeente on de Diaconie dor Ned. Herv. Gemeente toebehoorerde hofstede, heeft hiertoe -gerechtigd, de huur opgezegd, zoodat deze hof at ede we der verhuurd zal worden, vermoedelijk onder de inw4£>ra deoer gemeente. Burgemeester en Wethouders dezer gemeenV hebben aan de Coöperatieve vereenfging „Samenwerking" te Giessen- Nieuwkerk vergunning verleend tot het bouwen van een woonhui» met pakhuis in daze gemeente. De minister van oorlog heeft aam C. Verslui», dienstplichtige der lichting 1927 uit deze gemeente oen jaar vrij stelling verleend wagens kostwinnerschap Goudriaan, 5 Soptt De alhier door eenige jonge dames gehouden verkoop van bloempjes ten bato'vam de Ghr. ar beid onder de militairen, uitgaande van bet Comité, gevormd uit do ofdeelingon van de Chr Organisatie» in de weer macht te Gorineheun, heeft de som van f 10,75 opgebracht. Da bogrootinf ydeaar gemeente voor hat dienstjaar 19» lift ter eesrstarie voor een ieder ter lezing en te tegen be taling der koeten, algemeen verkrijgbaar gestold. Aan het verslag over 1927 tam het G E. B. te Dordrecht ontleenen we voor deze gemeente, dart alhier in het vorig jaar ("het «mate jaar dat deze gemeente electrisch Mcht hoeft) 108 aansluitingen waren, In totaal ie er 4052 K.W.U. stroom verbruikt. Konden wo onlangs molden dat het mond- en kilauwzoor in deze gemeente zich uitbreidde en vrijwel geweken wae, thans is hierin eenige verandering ge komen, daar n.l. reeds in het begin do zer week drie gevallen tegelijk werden aangegeven. Moordrecht, 5 Sept. Op den Goudschen dijk is Dinsdagmorgen vroeg een auto tegen een boom gebotst, die ernstig werd beschadigd. Nieuw-Lakkerland, 5 Sept. De werk man A. O. alhier had liet ongeluk, toen hij van zijn werk per flets naar huis ging, te vallen, waardoor zijn been vrij ernstig werd gekneusd. Door Dr. Van Waasbergen is geneeskundige hulp ver leend. Het gemeentebestuur heeft aan de schoolkinderen alhier boekjes laten uit reiken, bevattende de regels van den weg. Met het oog op het drukke en snelle verkeer langs de wegen, kunnen die boek jes zeker veel nut doen. Als ze tenminste worden gelezen en de wenken, welke er In worden aangegeven, worden opgevolgd. A. T. en N S. alhier en werkzaam bij de firma L. Smit en Zoon te Kinder dijk, trof Maandag j.l. een ongeluk. Eerst genoemde kreeg pen splinter staal in 't oog laatstgenoemd? kwam met de rech terhand in aanraking met een schaafma chine, waardoor de wijsvinger werd open gescheurd. Dr Van Waasbergen verleen de beiden geneeskundige hulp. Ammsrstol, 5 Sopt. Gisterenmiddag was hel jongetje C. van der V., alhier, bij de scheepswerf van den heer A. O. aan het zwemmen. Bij deze gelegenheid schijnt hij met het bovenste gedeelte van zijn voet met een scherp voorwerp In aanraking te zijn gekomen, want dit lichaamsdeel bleek verwond te zijn. Of schoon de voet perst verbonden werd, werd het bloedenzoo hevig, flat Inroe ping van geneeskundige hulp wenschelijk geacht,Svcrd. Door {Dr.. N. W. Bouman van Bergambacht is de voet verbonden. 25-JARIG BESTAAN DER CHRIST. SCHOOL Polsbroek, 5 Sept. Maandag was het 25 jaar geleden,/dat de Chr. Schooi aan het Dorp alhier werd geopend. Hoe de kleinen naar dezen dag hadden uitgezien, behoeft niet te worden gezegd, temeer waar met dit sohooljuhiloum samen-viel hel feit, dat Mej. M. van der Geer alhier een kwarteeuw aan genoemde school als onderwijzeres verbonden was geweest lm den voormiddag had eene bijeen komst plaats in de schoollokalen van het bestuur met het onderwijzend personeel, leerlingen en oud-leerlingen. Mildelijk werd de jeugd onthaald en ieder ontving een aardig souvenir tot aandenken. Welk een groote plaats de jubileerende onderwijzeres innam in de harten bewezen de geschenken, welke haar werden aangeboden. Namens het bestuur werden haar vereerd een zilveren lepel en vork in etui, namen» oud-leer lingen een prachtige boekenkast en na mens de leerlingen der school twee bu reaustoelen. v Des avonds werd eene herdenkingssa- menikomst gehoudén( welke goed bezocht mocht heeten. Zij stond onder leiding van het hoofd der 'school, den heer A. Bergsma, die na het samenzijn op de ge bruikelijke wijze te Jyebben geopend en In een kort inleidend woord de aanwezi- ?;en te hebben welkom geheeten in het raai versierde schoollokaal, het woord gaf aan den WelEerw. Heer Ds W. Rijns burger, Predikant by de Ned. Herv Gem, alhier. In een met gloed en overtuiging uitgesproken rede vertolkte Z.Eerw. voor de aanwezigen hst blijde feit van dtzsn dag cm schetste den strijd en de worsteling om de vryheid van onderwijs en de resul taten van dien kamp. Aan de hand yan sommige uitspraken der H. Schrift, die beslissen moet, schetste Z.Eerw. de roe ping en de taak der ouders, om hunne kin deren te doen onderwijzen naar en b(j Gods Woord en ook al sluit hij niet het oog voor de gebreken, die alle menschen- werk en rpede de Chr. School aankleven, een voorrecht blijft, dat het Evangelie staat In het middelpunt van het onder wijs. Spreker roept ouders en .onderwij zend personeel op om onverzwakt de wacht te betrekken by het beginsel en sluit met den wensch, dat het der Chr. School te polsbroek welga tot in lengte van jaran. i Het hoofd der school, de heer Bergs ma, gaf daarna een ovérzicht van de wordingsgeschiedenis en het bestaan der scli ooi, memo roerde enkele reeds wegge storven bestuursleden, benevens een 2-tal dat vanaf de stichting der school zitting had in het bestuur en ook thans nog In ons midden mocht zyn, n.l. de HJ1. C, RJjneveld en G. Kok trok een paralel tu&schen het toen en nu, ook wat betreft den steun uit 's Ryks kas herdacht de mannen, die aan het hoofd dezer school hadden gestaan, dc H.H Sanders, thans te Breukelen, Van den Berg, reeds over leden, Dirkse, thans te Mynsheerenland, Abma, vorig jaar naar Ede vertrokken en nu ruim een half jaar de tegenwoor dige titularis. Onze burgemeester Jhr. Mr. van der Goes betuigde mede zyn blijdschap en aprak de beste wenschen uit voor de jubileerende school, waarna Z.EdelAchtb zich met een harteiyk"woord richtte tot Mej. Van der Geer. Than» trad de pauze in en werden ver- verschingen rondgediend, waarna nog door onderscheiden personen het woord werd gevoegd en/ wel door den heer S. Roeleveld namens de Zusterschool aan den Dam, den heer Van Joollngcn te Lofpik, namens de Chr. Schoolbesturen in <tez omtrek en Inzonderheid nament de Chr. On derwijzersvereeniging, afdeel ing Schoonhoven en door don heer H. van der Vligt, ambtenaar ter secretarie te Benschop namen» oud-leerlingen. Van ver schillende autoriteiten en vrienden waren telegrammen of brieven van gel uk wen sch en ingekomen. Nadat Mej. Van der Geer, overwel digd door zooveel blijken van waardeering in en voor haar arbeid den aanwezigen dank had gezegd en de heer Bergsma nog een pakkend slotwoord sprak, werd dit eamenzijn door Ds. Rijnsburger met dankgebed beëindigd en gingen do aan wezigen, bij wie de herinnering' aan dezen avond ongetwijfeld nog lang in aangename herinnering voortleven zal, hoogst voldaan huiswaarts. Gouda, 5 Sopt. Op 71-jarigen loof tijd is alhier overleden de heeir L. van Fijt, Pree. Dir. -van de N V. kaashandelmaart- «ohapnij „Gouda". De overledene was jarenlang lid. van den Gemeenteraad van Gouda en van do Kamer van Koophandel en Fabrieken. Sinds Zaterdag te hot een zonder linge geschiedenis aan do Haastrechtsche brug Ieder die daar voorbij komt en geen inwoner te van Gouda, onverschillig af hij per voet of met een of ander voertuig, is, moet tol betalen tegen overgave van een bewijs dat hij hertaald heeft. Hert heet te rijn voor do controle, maar het gekke is dat letterlijk iedereen moert betalen, ook de abonné's en zoo vaak als men over komrt. Begrijpelijkerwijs hoorsoht er noc al wat ontevredenheid over. Papendrecht, 5 Seprt. Volgen» inge wonnen mode deel ing bestaat in onze ge meente het plan om,te geraken tot op richting van eeri^hri&telijke Meisjeszang- vereeuiging en wel voor den leeftijd van 12 Lm. 16 jaar. Het lijkt ons niet ondienstig hierop even te wyzen omdat juist voor deze leeftyd in onze gemeente weinig te vinden is. wy wenschen den heer G. van der Beek, die als Directeur zal optreden veel succes temeer daar wy weten, dat zeker do leading in goede handen is Daar oak aan deze oprichting financieel© moeilijk heden zijn verbonden, vertrouwen wy, dat dit plan niet alleen wordt toegejuicht, Idoch natuurlyk ook ruim zal worden go al teund. Een dezer dagen rooide de heer I. L. Vyfvinkel, wonende alhier een stoel aardappelen tot een gezamenlijk gewicht van 7 pond en 1 om». Ongetwyfeld jets zeldzaam». De verkoop van de Oranjebloempje» alhier gehouden op 31 Aug. en 1 Sept., ten bate van de Chr.Mil. Tehuizen en de Weermacht, heeft opgebracht de som viag f 53.33. Een woord van dank aan de dames, die hiervoor hun best deden, is hier zeker op zy n plaats. GHR. GfEREF KERK. Meerkerk, 5 Seprt. Op het tweetal voor predikant dief Chr. Geref. Kerk alhier komen voor Ds. Jongeleen te Hilversum en Ds. P. Zwiers te PapendrQpht. Ottoland, 5 SSept. Ds. F. Anker trad Zondagmorgen in de Ned. Herv. Kerk voor -de eerste maal op met een rode over Jesaja 55 vers 6 en 7. Aan het einde vam de Godsdienstoefening werd die nieuwe herder en leeraar namens Ker- keraad en Gemeente toegesproken door den heer J. T. Janse, ouderling, die de gemeente verzoehrt hem staande toe te zingen Psalm 134 3. Ds. Anker dankte in gevoelvolle woorden. Het kerkgebouw was geheel gevuld met toehoorders. Polsbroek »n Vllst, 5 Sept. In de op Zondagavond j.l. gehouden Godsdienst oefening waren in de collecte twee extra giften van f 10 elk, één bestemd voor de Diaconie en een voor de Kerk. Schoonhoven, 5 Sept. 1928 EEN DANKBETUIGING VAN H. M. DE KONINGIN. Het Bestuur der Oramjevereeniginff ontving het volgende telegram: 't Loo, September 1028. Ingevolge de bevelen vam. Hare Ma jesteit de Konimgi/n heb ik de eer het be stuur en de leden vam de Oranjevar- cenigrimg Hoogdetderrzelver dank over te brengen voor d» gelukwensohen, aange boden by gelegenheid van de headenkin® van Hoogstderzedver geboortedag. Da adjudant vam dienst van H. M. de Koningin, STORM VAN GRAVESANDE. Wedvlucht van duiven. De Post duiven Vereeniging (N. Bond) hield Zondag 1 Seprt. een wedvlucht van Lier mot oude on jonge duiven. Do prijzen werden behaald door de volgende hoe ren: 1, 7 en 13 G. A. Hartman; 2 en 5 L. Koreman, 3 en 4 A. Duel; 6, 11 en 12 N. N.w$ en 9 G. v. Putten; 10 K. Kore man. Do duiven werden gelost om 8 uur; le duif, 9.45 uur, laatste duif .10.12 uur. Elerenveillnft. Op do tiWepmorgen alhier gehouden veiling was de aanvoer 11.KW stuks. Prijzen,: kippeneieren f 0.30 7,40, henoierem f 4.85-—<f 5-25; eend- eiereat f 0.05—d 0.10, altas per 100 stuk». Botermarkt, De ajpvoer op de h^- demmargeti gehouden Botermarkt be droeg 100 K G. Prijzen: Goébdter f 1. Weflbortsr f 0.90, beiden per half K.G. Waterstand: Keulen, 37.61 om 8 uur V morgens, of 22 o M. hooper dam vorigep dag. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 5 September. v Zwakke tot matige later tijdelijk wel licht toenemende Zuid-Oostelijke tot Zuid westelijke wind, aanvankelijk nog licht bewolkt en dToeg, later, waarschijnlijk toenemende bewolking met regenbuien of onweer en terts koeler Vier personen onder een autobus. HARLINGEN, 6 Sept. Gistermiddag omstreeks 5 uur arriveerde hier ds auto bus „Pabo", die een gieragelden dienst hooft van Eramaker naar Harlingen vi- oe versa Toen de passagier» uitgestapt waren, liepen drie dames en een kind achterom de auto. waarop deze eensklaps achteruit reed en allen onder den auto geraakten. De dame uit Den Haag werd ernstig go- wond aan het hoofd, zoodat zij direct im het ziekenhuis moest worden opgenomen. De twee andere dames en het kind kregen kwetsuren aan boenen en armen, doch koniden per auto naar huis worden ge bracht. Door de politie wordt een ander- zoek ingesteld. De zonnigst» zomer. Engeland heeft dit jaar zijn zonmigsten zomer einxta 1911 beleefd. Te Londen werden in de aige- loopem drie maanden 702 uur zonne schijn genoteerd, tegen 400 uur in de overeenkomstige drie maanden van het vorige jaar. AUTO MET 20 MEISJES IN EEN SLOOT Bij Didam is een auto van de firma Turmac, waarmede een twintigtal meis jes uit 's Heerenherg naar de fabriek te Zevenaar werd gereden, door verkeerd uitwijken van een anderen auto in de sloot gereden. De chauffeur werd ernstig gewond. Alle meisjes op een na, kregen verwondingen en werden in het zieken huis te Zevenaar verbonden. Orkaan In de Krlm. Gemeld wordt, dat in de Krim (Zuid-Rualand) een op- kaan heeft gewoed, waarbij dok men- sohenlevens te betreuren zijn. Alleen te Sebastopol rijn reed» zeven personen om het leven gekomen. De wijnbergen en de landerijen hebben door den hevigen regen veel geleden. Het spoorwegverkeer tns- echen Sebastopol en Siipferopel is ver broken. Een enorme brand. Honderdon win kels en huizen zijn vernield, achthon derd mienschen dakloos geworden ten- vol ge van een grooten brand, die uitbrak op het Australisobe goudmijnconoeseie- gebded van Raub in Brirtsch-Jndië. MOORDENAARS NA DRIE JAAR GEVONDEN. In het begin van Augustus 1925 ver dween .de 58-jarige Ernest Bohm uit Loppow in het district Landsberg Duitsch land. Er was geeö spoor van den man te vinden .hardnekkige geruchten, dat de verdwenene was vermoord., wilden maar biet verstommen. Met het gevolg, dat de justitie eenigen tijd geleden de nasporia- gen moest hervatten en de plaataeLijke politie verslterkt werd met een sectie van de Beriynsche recherche. De hernieuwde pogingen hebben een. gunstig resultaat opgeleverd, de verdwy- ning van den man is opgehelderd en de moordenaars zyn achter slot en grendel gezet i Bohm, die vroeger een boerderij heeft gehad, had deze in verband met zijn ge zondheid van de hand moeten doen. Hy kocht zich in het district Landsberg een nieuwe woning met een stukje land. In het jaar 1925 verkocht hij zyn bezitting aan het echtpaar Rehfeldt, onder beding echter van vrye kost en inwoning tot zyn dood. Toen het echtpaar zijn verplichting niet nakwam, vatte Bohm het plan op, den kpop ongedaan te maken, over welk plan hy met enkele buren sprak. Op een Zondag in Augustus verdween Bohm om niet meer terug te keeren. En kele dagen van te voren was een her dershond zijn onafsbheideiyk metgezdl, op even geheimzinnige wijze verdwenen. De justitie heeft het echtpaar Rehfeldt gearresteerd, dat spoedig bekende den man en den hond gedood te hebben. Het lijk van Bohm,. in het bosch be graven, is dezer dagen opgegraven, het bleek, dat den ongelukkige de schedel was ingeslagen. Een ondankbaar pleagkipd. De po litie te Haarsteeg hoeft aangehouden bh ter beschikking der justitie gesteld een jongen van 16 jaar, die door den land bouwer J. de W. te Herpt als pleegkind was aangenomen en dezer dagen, terwijl zijn pleegouders afwezig1 waren, een doosje met geld en met gouden sieraden stal. Daarna had, hy de vlucht genomen. Beide beenen versplinterd. Te Mid delburg is de 13-jarige D. M. B. op oen rijdenden sleepörswogen geklommen, viel er af en werd overreden. Mot beide beenen versplinterd eh een gebroken pink word de jongen in levensgevaar-1 lijken toestand opgenomen. In kokand water verbrand. Te Zei- hem is gisteren het vierjarig zoontje van tor H. in een pot met kokend water ge vallen. De kleine is kort daarop over leden. Ruw» gatten In een villa. Een de zer naohten is ingebroken in de villa van mevr. R.-V.' aan den Schaerweijderpark- loon to Zeist. De dieven hebben zioh toe gang verschaft door het indrukken van een ruit en hebben tn de woning op ru we wijze huis gehouden. Wart gestolen te, te nog niet vastgesteld, daar de bewo ners tijdelijk afwezig zijn. Een «chip van 60.000 ton De directie der White Star Lino heeft één eohip be- fltold dat 60.000 ton zal meten, wat 4000 ton grooter is dan de Majestic en 0000 dan de Leviathan de oude Duit- sohe Va. ter land, de grootste schepen tot dusver De bouw zal 8 jaar duren en het schip zal 0 milMoen pond kosten Het wordt in dienst "«steld op da lijn Southampton— N«w York. ■akantsnis op hat slakbad. Ruim 8 jaar geleden, op 21 Juni 1923, zijn te Wesermumde in Dudtsohland de politie beambten Sierta» en Dietrich» vermoord, zonder dat tot heden eenig licht omtrent de daders kon worden ontstoken. Vermoed werd. dat de arbeider Lira meer van dezen moord sou weten. Op diens ziekbed heeft Lima nu als den do der van den dubbelen moord, aangewcem den arbeider G. Huhsohen, die onder zware verdenking is gearresteerd. Botsing tusschen autobussen. Te Glasgow zijn twee autobussen in botsing gekomen. Negentien inzittenden zijn ge wond. o.w. enkelen zwaar. De zwaar ge wonden zijn naar het ziekenhuis ge bracht. WAARSCHUWING AAN ZWEMMERS. Op initiatief van den heer Waltman, Haagsch inspecteur van politie, wordt eens proef genomen oan baders en zwem mers in zee zooveel mogelijk te beechar- men. De meeste ongelukken gebeuren, doordat men te dicht bij de golfbreker» komt en daar door die zuigmg dn zee wordt getrokken. Waarschuwingsborden hielpen niet en men kam by elk hoofd geen politie-agent zetten. De inspecteur heeft nu door zijn man schappen, vooxloopig maar bij een paar, op 80 meter van de hoofden op het strand een roodgeverfde bus op een gas buis bevestigd, laten plaatsen en in rech ten lijn daarvan in zee. evenwijdig aan. het hoofd, een paar drijvende tonnetje», maar op den bodean bevestigd. Baders en zwemmers moetan nu tusechen die duidelijk zichtbare toeken», dus in het midden tussohen de toofdlen in blijven, waar ruimte in overreed te. De bedoeling is dé primitieve bakens het volgend jaar door groot» bakens te vervangen en die op het strand van een zwarten bal te voorzien. Wordt die door de politie gehesdhen, dan is de zee ge vaarlijk en behoort men er dus niet meer in te gaan. 100.000 MENSCHEN IN DOODS GEVAAR. On beschrijf lijk» el lande in Haf tl. Naar «chatting ver keeren thans, min- attens 100.000 personen in. gevaar, van honger en ellende om te komen in Haïti, zulks tengevolge van den jong^ten. cy cloon, die Haïti heeft geteisterd en de bewoners der bergstreken geheel geïso leerd heeft De ongelukkigen zyn buiten Staat de laagvlakten te bereiken, om zich van de noodrantsoenen te voorzien. Vijfhonderd vaders van gezinnen wor stelden met inspanning van hun laatste krachten door de diepe modder langs de onbegaanbare wegen, om mee te deelen, dat hun gezinnen sedert drie a vier dagen van levensmiddelen verstoken waren. Afdeelingen inspectie-ambtenaren be vestigen inderdaad, dat de toestand elke beschryving tart In de kuststeden wor den hulpdepot» ingericht Liefdesdrama te Berlijn. In het Noorden van Berlijn heeft zioh alweer een drama afgespeeld. Een 39-jarige chauffeur drong de woning van zijn 33- jarige verloofde binnen, die te kennen had gegeven, dat ze hot uit wensch te te maken. Gister poogde de chauffeur het meisje te bewegen op haar besluit terug te komen. Toen ze er echter bij bleef trok de chauffeur een revolver en vuurde drie schoten on het meisje af, dart zwaar ge wond werd. Daarna poogde hij zelfmoord te nieren door zich een kogel door het hoofd te jagen. Beiden zijn ernstig ge wond. maar niet levensgevaarlijk; zoo wel de chauffeur als zijn slachtoffer zijn naar een ziekenhuis gebracht. Door een granaat het hoofd afgeslagen Bij de groote artillerie-manoeuvres in Tsjechoslowakije vond een ritmeester een niet ontplofte granaat. Toen hij deze wilde demonteeren, ontplofte het projeo- tiel. Den ritmeester werd het hoofd af geslagen. Een burger wérd door een stuk van de granaat in de borat getroffen en overleed tijden»'het vervoer naar het ziekenhuis Een andere burger en een artillerist werden door de granaatscher ven gewond. EEN PANIEK IN EEN TREIN. Het had weinig gescheeld of het on- dergrondslche spoorwegverkeer te New York zou opnieuw door een er matige ramp getroffen zyn. Een der voorstad- treinen met honderden reizigers bleef na melijk plotseling onder de Eastriver ten gevolge van kortsluiting in het duister siteken. Dertig personen werden door de zioh ontwikkelende gassen bedwelmd, 7 hunner moesten naaf het ziekenhui» wor den overgebracht Van de reizigers, by wie de herinne ring aai de jongste ramp, die zooals men weet aan zeventien personen het leven heeft gekost, nog versch in het geheugen lag, maakte zien een paniek meesjter. Velen klommen op den tast uit den trein en strompelden zoo op goed geluk af in het duister naar het dichtstbyzynde sta tion. Onbewoonbaar verklaarbaar hulzen verbrand. Te Eindhoven zijn op het Schoot drie huisjes, die reeds lang on bewoonbaar verklaard waren, doch nog steeds bewoond werden, afgebrand. De huisjes behoorden toe aan den heer H. Habraken. De inboedels waren laag ver zekerd. Een geit en een groot aantal ka narievogels kwamen in de vlammen om. Autobus vol passagiers In brand, -p In de duisternis is een autobus in het graafschap Durham, nabij het fabrieks stad je Chedter-le-Street in Engeland, in een sloot gereden. Het benzine-reservoir onjplofte, de autobus vatte vlam en de kleeren van de reizigers raakten in brand. De meesten konden ontkomen, maar anderen zaten onder%de overbUj fselen gevangen. Van hen verbrandde een vrouw levend. Negen-en- twintig passagiers kregen bnandwopden. Juwselsndiefsfal. Toen Zaterdag ochtend de bediende van een juweliek te Milaan den winkel van zijn patroon open de. werd hy aangevallen d<W twee ge wapende mannen, die ham vastbonden en hem bedwelmden-, Daarna ontnamen zij hem d^sleutete van de brandkasten gebeuren er eiken dag ongelukken. Met het tegenwoordig drukke verkeer van autobussen, auto's, enz. enz., is onze VERZEKERING voor onze abonné's EEN WARE UITKOMST. Uitsluitend voor onze abonné's. Zie verder het koofd van dit blad waarde van 1 milMoen lire, Toen de be- 0e politie was echter van meening dat diende weer tot bewustzijn kwam, waren het niet aan te nemen is, dat de vrouw de bandieten verdwenen, na hem eerst te hebben opgesloten. De bediende zelf is in voorloop!ge hechtenis genomen, daar men het niet onmogelijk aoht, dat hij medeplichtig aan de diefstal ia. Verdachte Zigeuners. De politie te "Weenen houdt huiszoeking by alle Zi geuners ie "Weenen en in den omtrek en vooral by de rondtrekkende zigeuner benden in den omtrek, daar er sinds en kele dagen uit Weenen een klein meisje wordt vermist en men de zigeuners er van verdenkt het vermoord te hebben. Ds dood van een aap. De dier gaarde van Hagenbeek te Stellingen, Hamburg, heeft een zwaar verlies ge leden. Golem, een reusachtige oerang oetan, die zich in het bezit van deze diergaarde bevond en die als de grootste van alle in gevangenschap levende apen bekend stond, is aan bloedvergiftiging overleden. De bevolking van Weenen. Eind Juli bedroeg de bevolking van Weenen de hoofdstad van Ooetenryk, 1.847,400 zielen, van wie 999.922 vrouwen. By de volkstelling van 7 Maart 1923 was de Weeneohe bevolking 1.805.780 zielen. Een 105-Jarige gestorven. In hel grensplaats je Wieiitaoh is de oudste Oostenrijker overleden. De man, Simon Steiner genaamd, was in 1823 gebaren en is dus 105 jaar oud geworden. Hy was wijngaardenier en is twee maanden ge leden voor het eerst in rijn leven riek geworden. Sinsdien is hy niet meer van zijn bed opgestaan. DE NACHTELIJKE WANDELAARS. Een surveilLeerende agent van politie te Rotterdam zag Maandagnacht op den Diergaardesingel twee mannen loopen, die groote pakken by zich hadden en nieuwe schoenen zonder veters droegen. Hij hield de mannen aan. Zy bleken de 26-jarige koopman J. G. uit Amsterdam en de 25- jarige koopm: niet geweten heeft met ontvluchte ge vangenen te doen te hebbest. In verband daarmee is proces^ verbaal tegen haar opgemaakt. Zij heeft nu zelf een aan klacht wegens diefstal der kleeren in gediend. (Buiten tirantuxyoidtlijkheid flat Redaetit)- WAAROM ER GEEN FEEST WAS TE KINDERDIJK. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van een bericht in Uw blad van Woensdag 20 Augustus ouder motto: XGeen feest op Koninginnedag" te Kinderdijk, meen ik als Bestuurslid van Veraeniging „Trouw aan Oranje", dit breeder uiteen te moeten zetten Zooals het bericht aangeeft, is er aan de Kinderdijk gieen terrein disponibel om te feesten en dit is zeer juist. Twee jaar geleden hébben wij bier ter plaatse, voor het laatst den verjaardag der Koningin feestelijk gevierd. Doch het terrein waarop dit gebeurde, is nu al twee jaar in het gebruik bij de herstel lingen aan de watermaohime en de slui zen, dus kan onmogelijk voor een feest worden gebruikt. Het bestuur onzer vereeniging heeft al het mogelijke gedaan om een terrein machtig te worden, doch alle pogingen leden 8' hdpbreuk. Nu zult U, M. de R., vragen is er dan aan de Kinderdijk maar één stukje grond waarop feest gevierd kan worden P Dan moet ik jhierop antwoorden, dat hier aan de Kinderdijk voldoende ter rein is, doch de hoeren Grondbezitter» willen dit absoluut niet afstaan voor een „Oranjefeest". Onze vereeniging beschikt thans over woonplaats te zijn. In de pakken zaten een doos met 3000 sigaretten, een aantal paren nieuwe schoenen, een rieten koffer, sigaren en chocola. Bovendien had een hunner een nieuwe broek aan. Een er ander was gestolen uit de loods Vracht goed op het emplacement van het sta tion D.P. De mannen rijn opgesloten, De (wee nachtelijke bezoekers. WAAR DE INBREKERS ZICH VER BORGEN. Een vrouw aangehouden. Wij meldden reeds, dat de Haagsohe po litie in haar woning in de Tak van Poort- vlietslraat zekere Mej. A. geanra&teerd heeft, verdacht, aan twee-van de vier uit brekers uit de byzondere strafgevangenis te Scheven ingen de vorige week in den nacht van 21 op 22 en in dien van 22 op 23 Augustus onderdak te hébben ver schaft en hen te /hebben voortgeholpen. Later is zy weer losgelaten. De zaak heeft zich als volgt toegedragen. De directeur der bijzondere strafgevan genis te Scheveningen kreeg een briefje j ónderteekend door mejuffrouw A., waar- i in zij den directeur verzocht iemand naar Dozen zomer zijn de inwoners dJaaeer haar woning te zenden, daar zij meende gemeen/te eenige keeren verrast doar het gevangeniskleeren in haar huis te hebben, geven van enkele oonoerten. De gevangenisdirecteur stelde dezen Muziek is schoon, zij veredelt den brief in handen der politie, die een re- mensch, doch bij de laatste muriek- chercheur naar het bewuste perceel zond. uitvoering gaf men blijk de muziek stiet Dezen deed de vrouw het volgende ver naai grootsche plannen om dén verjaardag va.i otnze Vorstin te herdenken. Het voarloopiig programma was dan ook groot (genoeg oan er den geheolen da® mee rte bezet ton. Door tegenkanting van enkelen zijn deze plannen jammert ijk weer in duigen gevallen. Het is wel jammer voor een vereeniging als „Trouw aan Oranje", welke een dier oud ste Oranj evureendgumgen. ia van ons Vaderland. Mochten derae enkele regelen aanlei ding geven, dat'rij die een terrein be schikbaar hébben, dit aan „Trouw aan Oranje" voor \sleohts één dag willen af staan of verburen, dan is het bestuur be- reJid. het programma uit te Voeren. Hoogachtend, G. H. ADVOKAAT, Secretaris Vereeniging „Trouw aan Oranjer". Kinderdijk, 5 September 1928. T.A.V.E.N.U.'S CONCERT TE GROOT-AMMERS. Geachte Redactiel Verleen voor onderstaande een plaatsje in Uw veelgelezen blad. Iu den nacht van Dinsdag op Woens dag der vorige week was zy alleen met haar kind thuis. Haar man.voer op zee. Tegen jden ochtend hoorde zij bellen. Op haar vraag wie er was, hoorde rij een bekende stem. Het waren twee mannen v. id. B. en v. d. M.. twee ontvluchten, die zy reeds lang kende. Zij verzochten binnen gelaten te worden, aan welk ver zoek de vrouw na eenige aarzeling vol deed. Op een vraag van den rechercheur of zy het niet vreemd vond, dat 2 mannen diep In den nacht haar een bezoek kwamen bfengen, ant woordde de vrouw, dat beiden oude ken nissen van haar waren. Zij wist niet, dat z5j veroordeeld waren en ook had zij nog niets vernomen van een ontvluchting uit de gevangenis. Naar de reden van him bezoek had rij niet gevraagd. Beide faan- nen hadden een burgercostuum aan. Een van hen had een groot pak onder dm arm. De mannen waren bij haar gebleven den geheel en Woensdag, ook dm nacht van Woensdag op Donderdag en wilden nog gaarne langer blijven. Gedurende dien tijd hadden zij zich in het geheel niet bulten vertoond. De vrouw had hen ech ter duldeiyk te kennen gegeven, dat zij Donderdag moesten vertrekken. In den loop van den middag was zij uitgegaan om eenige bodschappen te doen. Toen zy thuis kwam waren de beide mannen vertrokken. Het groote J>ak, dat een hunner onder den arm hal gedragen, hadden zij laten liggen. Het blefek eenige kleeding»!ukken te bevatten. Toen de echtgenoot der Trouw thuis kwam miste hy zyn militair uniform. Het kan volgens de vrouw niet andera of de beide vluchtelingen motten tijdens haar afwezigheid dit pak hebben mee genomen. Dit zou ook in overeenstemming zijn met het feit, dat v. d. B- in Dor drecht gearresteerd is in militair .uni form. naar waarde te schatten, want de jeugd, de welopgevoede jeugd van Groot- Ammecrs vergalde dezen avond door het werpen van voetzoeker», ook wanneer de muziek spoelde. Dat is' af te keuren en werd dan ook door vele inwoners afgekeurd, doch tot het tegengaan deed het publiek ntets, zie, dit is niet goed te keuren. Inwoners van Gxoot-Ammere, toont, wanneer' er weer een concert wordt geeeven. dat ge de muziek waardeert en tracht samen, dit kwaad met alle mocht te [bestrijden, don eerst veredelt de mu ziek den meaaoh. EEN MUZiKKiTil fr'ft'H BRIBER GrooteAmmere, 5 Seprt. 1928 hy wel «trof verdiend heeft. Als hy den veehandelaar Petri» en toen hy zijn financieele verplichtingen niet kon na komen, heeft zyn tante, die als zijn borg optrad, zyn schuld aan dozen afbetaald. Verdachte was daarbij failliet gegaan en om te voorkomen dat hy daarna door rijn schuldeischers zou worden lastig ge vallen als deze er achter kwamen, dat hy zoo spoedig na zijn faillissement weer een aantal koeien had was er tussehen ver dachte en Petrie een contract opgemaakt waarbij de eigendom der koeien aan Petrie bleef, doch verdachte de koeien in huur had. Dit was echter maar een schijn contract. Het O.M. heeft wel de overtuiging, dat door verdachte geducht geknoeid *is en koetan Hy heeft in relatie gestaan met voor de eerste ten lastelegging niet kan worden veroordeeld, dan is daarvan de reden dat deze zaak veet te lang sleepen- de is gehouden. Wegens hot opttrekken yan 3 koeien aan het beslag oischte het O.M. 3 maanden gevangenisstraf. n j .-,n voldoende middelen om een flink 'feest J; V 2° JSSS" Ifi6 1 te n en had dit jaa, ook SCHOONHOVEN. September. Overleden: B. Eiikelenboom, oud 88 j. P. J. Patyn, oud 43 j. KRIMPEN a.d. USSEL. Augustus. Gebaren: Gerardus, z. van P. B. van Rijswijk en J. Bxoeren. Johanna, d. van F. van der "Voorden, en J. M. de Jong. Willem Jacob, n. van H. Ver maart en G. Fransen. Getrouwd: J. van der Graaf, oud 25 j. (te Capelle ad. IJsael), en J. Vuijk, oud 20 j. M. Linge, oud 27 j., en M. Neven, oud 24 j. G. Zevenbergen, oud 39 j.. en Qh. B. Baas. oud 33 j. B. SaJcko, oud 20 j., (te Capelle a.d. IJasel), en K. de Groot, oud *21 j. L. Sparre- boom, oud 21 j., en A. J. Spruit, oud 20 j. A. Lagerwaard, oud 31 J. (rta Rotterdam), en H. den Ouden, oud 25 j. A. M. Saly, oud' 21 j., en A Koolmees, oud 18 j. Overleden.: H. J. D. Visser, oud 87 J., echtgenoot van Oh. A. J. Likje (overle den te Utrecht). J. van der Zijde, oud 77 j., echtgenoot van O. van den Arend Schipper». A. Kerger, oud 20 j. 4- de Jong, oud 74 j., weduwnaar van M. W. die Jong. A. van Zwieruan, oud 22 j. (overleden te Gouda). HOORNAAR. Aug. Geboren: Maarten, z. van J. Boogaard en M. Koning. NOORDELOOS. Aug. Geboren: Willempje Cornelia, d. van H. dien Harrtog en A. Gelderblom. Overleden: W de Groot, oud 90 j-, wed. vam C. de Bruijn G. v d. Ham, oud 81 jaar, wed van A. Blokland. d» Linda, chauffeur, van Ntanrwpoort in Lange Weistraat 87; M. van Vliet, ecsht- gen. L. J. Elshof, s.b. van WUlige-iLan- gerak in Havenstraat 21; Fr. W. Oudit, echt. J. C. van Dam, n.b. van Utrecht in Albrocht Beylinggraohrt 42; H. G. Schmidt echtg. E. E. ter Haar. z.b. vam Texel 4n Voorhaven 5; W. Lett ink, dienetib. van Nieuwpoort in Schapenstraat 14; A. A- do Wit en gezin, apoorwegwerker, %«m Bergambacht in Halve Maan 20. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Aug. Ingekomen: vam Ouderkerk ad. Uasel P. do Graaf G 98; van Rotterdam H. S. van Broekhoven B 04; vam 's-Graveabage H. P. van Well, B 04. Vertrokken: naar Roemrijk .J. Kok en gezin B 102; maar Kediohem J. Verwed en gezin D 52; naar Capelle a.d. IJasel J. Vuik en gezin G 1; naar Ouderkerk ad IJasel C vam Hork C 153: naar Capelle a.d LTssel H. vam den Berg E 20; naar Gapnelle ad. IJssel H. Osnabrugge B 103; naar Capelle a.d. Used M. Spruijt C 12; naaf Rotterdam - T. Verkaik B 97; naar Rotterdam G. Milort en gezin B 11. NOORDELOOS. Aug. Imgekomey: A. Vogel, vam Dordrecht; IV Nieuwenhuizen van Almkenk; mej. M. Verlek van Bleskenisgraal Vertrokken: A. vam Steenia naar Go- rinohem; H. Nijenhuis naar Tied; J. G- den Besten en gezin naar Ouderkerk a.d. IJesed, P. Cuveljè naar Leerdam; mej. A. Vonk naar Gorimchem; G. Dekker naar Polsbroek en P. van HouweLingen én gezin naar ArkaL WOERDEN, 6 Sept. Aangevoerd op 00 Kaasmarkt 521 K.G. Prijzen le kW- f 5054, met rijksmark le kwal. f 65 59, 2e kwal. tf 6064; zware f 61. Hon- 1 del matig. I AMSTERDAM, 5 Sept. Aangevoerd l 268 vette kalveren, le kwal. f 1>1 -10, 2e kwal. f 0.90-4, Se kwal. f 0.70—0.90; 41 muohtere kalveren f 1521; 718 var- Geborsn: Zoon van I. P FAAY en W. FAAY—v. d. Re». Schoonhoven, 4 September 1928. Olivier van Noortplein 18. Gouderak, 5 Sept. De athletiakveireeni- gdmig „T. H. 0. R." alhier, zal Zondag as. te Nijmegen deel nemen aan de wed strijden om den Prins Hendrik beker. De uitslag van de Zondag j.l. go- speelde voetbalwedstrijden is als volgt: „Union I"„Waddinrveett I" 0—6, zoo dat „Waddinxveen I" met den beker naar huis ging en „Union II"—„Haaetredht H" 32, zoodat de beker voor deern wedstrijd beschikbaar gesteld, in Gouda, rak zelf. AAN HET BESLAG ONTTREKKEN VAN KOEIEN. Do 31-jarige veehouder W. K B, uit Bprgachenhoek heeft terechtgestaan te •Rotterdam terzake van verduistering io het tijdvak van 23 Februari tot 10 April van 6 koeien ten nadeele van den vee koopman C. Petrie te Haarlem en wegens het onttrekken of doen onttrekken van 3 koeien aan een door deurwaarder H. Fontijne gelegd executoir beslag qp 12 koeien. Verdiaohte ontksnde ds verduistering der SCHOONHOVEN. Over Augustus. Vertrokken zijn: M. Stalenburg (wed. Goedhart) en gezin. z.b., van Varbens- markt 6 naar Jaarsveld 124; H. J. Kui per en gezin, ohef machinist pompstation, van Oude Singel 170 naar Wassenaar, Hazenlaon, WaterleidingbedrijfL. Boor, en gezin, metselaar, van Koestraat 40 naar Noord-Amerika; G, den! Boer, dienstb., vam Haven 58a naar Groot- Ammers A 114; G. Oudlshoorn, dienstb., van Kerkstraat 10 naar Utrecht, WilheL minapark 55; L. E. de Wind, kantoor bediende, van Veerstraat 2 naar En schedé. Lip perkerkstraat 28; A. J. Belt en gezin, steenhouwer, van Havenstraat 7 naar Rotterdam, Roeestraat 6a; H. J. Wijkens. winkelier, van Voorhaven 13 naar EnschedéOldenzaalache straat 0; A. G. van Capellen (Wed. Schouten), z.b,, van Oude Haven 24 naar Capelle a.d. IJsael, Nijverheidsstraat 271; J. Vermeij, zilversmid, van Tol 1 naar Bergambacht. Hoogendijk; „B. Monna. eohtgenoote J. Vermeij, z.b., van Molenstraat 10 naar Bergambacht, Hoogendyk; C. de Lange en <rezin, watermolenaar, van Lopdker- weg 52 naar Willige-Jangerak B 50; J. A. Burghoorn, z.b. van Babokkenstraat 2 naar Ooltgensplaot B 230; G. KI. Tor- louw, z.b., van Haven 73 naar Rotter dam, Riedftrlaan 75; J van Dam en ge zin. timmerman, van Spoorstraat 4 naar Wlissingen, Tulpenlaan 8; M. Liilf, kloos terzuster, van Wal 32 naar Schim op Geule; M. J. Verstol», echtg. G. J. v. d. Bergh, z.b., van Koestraat 0i3 naar 's-Grovenhage, de la Reykade 06; H. de Kloet, sigarenmaker, van Veeretr. 2 naar Amende, Fransohe straat 247 'S. J. M. Groenen. z.b., van Lopi kerstraat 63 naar Voorhout, Bisschoppelijke Nijverheids school 8t. Gerardus Majella; M. Looren de Jong, echtg. A. Roos. z.b. van Oude Singel 40 naar Eindhoven, Stratum, Verzamd voorstraat 8; H. Kluwen, kap persbediende, van Haven 46 naar Gouda. Fluweelensingel 74; G. "Leuvenink, dienst bode, van Koestraat 78 naar Bergam bacht; W. J. en J. Jloustaal, z.b. van Koestraat 113 maar Bergambacht p.a. Oskam. Ingekomen: E. E. ter Haar. Haven- meester-Veeroommisearis. van Singapore in Traven 29B; E. den Ouden en gezin, arbeider melkfabriek, von Ammerstöi in 'Halve Maan 8; G. Hoogendoom, dienstb., van Lopik in Haven 14; W. vah Gen- deren en gezin, fabrieksarbeider, van Hoornaar in Uirtdragerstraat 7; G. J. MukLerij, molenaar, vam Haamstede in Olivier van Noortplein 1; A. Terlouw, z.b., van Goudriaan im Haven 73: J. A. en A. Roodhorat, z.b., van Alphen a.d. Rijn in Nieuwe Singel 23; A. Oudenes en gezin, los werkman, vam Berkenwoude dn i/opikerstraat 57; B. Blokland, kapper, fwam Almelo isn Lopikeretraart 18; A. Ver sloot rioseh,er. van Willige-Langerak im Lopikerweg 12; H. Degf^r. dienstb., van Voorburg in Lange Weuiftraat 57; H. P. Bron, z.bvan Valburg in Oude Singel 172; H. Heijkoop. leerling-machinist, van VlisHingsn In Havenstraat 98; W Ww- eeldijk, onderwijzer, van Westdonge- raiU^l in Hoven 90. J P. Prins, dienstb., van Nieuw-I/ekkerland. in Oudet Singel 48; W. Versteeg, dienstb.. van Lopik in Haven 58; G Roodhorat. bakkers knecht, van Arneide in Carmelieteiwtraat 7; C. Groeneveld> dienstbvan Willig»- Lamrerak in Lange Waist raat; J. D, mo Heden behaagde het den Heere, na een langdurig doch geduldig lijden, van onze zij de weg te nemen, onze ge liefde Dochter en Zuster in den ouderdom van 30 jaar en 8 maanden J. PRINS. A. PRINS—Noorlander. B. PRINS. Hekendorp, 1 Sept 1928. Heden overleed, na een langdurige ongesteldheid, in de hope des eeuwigen levens, Mejuffr. In den gezegenden ouderdom van 88 jaar en 4 maanden. Uit aller naam, J. O DE LEEUW, Ex Test. Schoonhoven, 4 Sept. 1928. Heden overleed na een lang durig en smartelijk lijden, onze geliefde Zurier en Tante In den ouderdom van 43 jaar en bijna 8 maanden. Uit aller naam, R. VERMEULEN. Nieuwpoort, 4 Sept 1928. ksns Hott. 1« kwal. f 0.01—9.93, 2e kw. f 0,90—0,91, Overzsouwsohe en Goldare ache le kwal. f 0.91—0.92, 2e kwal. 0.90—0.91; vette varkens f 88—90 per stuk. ROTTERDAM, 4 Sept. Veemarkt Aan voer 214 paarden, 93 veulens, 1290 magie. I re runderen. 703 vette runderen, 100 vette kalveren. 402 4nueh4era kalveren, 433 schapen of lammeren, 117 biggen, 8 bokken en geiten. 540 graskalveren. Vette boeten le kwal. 5052H, 2e kw. 4547 X, 3e kw. 91—«34, ossen le kwal 60—63, 2e kw. 46—47, 3© kwaL 41; stieren le kwal. 4347, 2e kwal. 40 41 3e kwal. 96; kalveren le kwal. 80— 82H, '2e kwal. 70—75. 3e kwal. 65—60. Melkkoeien f 210—425, kalfkoeien f 200 415, stieren f 120—550; pinken 100 160 graskakveren t 8580, vaarzen f 100220, werkpaarden f 200—300, slachtpaarden f 100-175, vWulens f 80— 120, fokkalveren f 30—25, biggen f 12— 18 biggen per week f 176—225, Overzicht: Handel in koeien en ossen gelijke handel, prijzen als Maandag; stto- een goede handel, tamelijk prijshoudend; vette kalveren weinig veranderde prij zen: melk- en kalfkoeien rtamelijk 'goede handel, goed prijshoudend; vaarzen kal me handel, prijzen stationair; fokkalveren vluege handel, betere prijzen; biggen vlu"we handel, prijzen als vorige week; graakalveren stille hamde, oude prijzen. BODEGRAVEN. 4 'Seprt. Aangevoerd 469 -partijen k aas, waarvan 451 mert rykamerk, 18843 stuks, 1.567.044 K.G. Prijzen: le kwal. met rijksmerk f 50 59, 2e kwal. met rijksmerk f 51—64, zwaardere 03, zonder rijksmerk f 60— 64. Handel maitig. GH00T-AMMER3, 3 Sept. Aanvoer 12.000 eieren, 67 pond boter. Prijs- per 100 stuks. 12.448 kipeteren f 5,05 tot f 7, 151 eendeieren f 5,20 tot f 6,40, 10 parelhoeneteron f 4.35. 238 K.G. peren f 0,2—0.23 per K.G.; 110 K.G. appels f 0,070,15, 29 H K.G. boomen f 0,22— f 034; 12 K.G. uien f 0,70—-1 per pond; 19 X pand kaas f 0,42, 6 eenden f 030 f 0,80 per stuk. Ondergeteekende .betuigt zijn hsr- 'slljktn dank aan den Heer T. A. BLONK, Metselaar te Hekendorp, voor het terugbezorgd vsn het Oouden Horloge, door mij ver loren. H. DE JONG Pz Streefkerk-Bergstoep, 5 Sept. 1928. Aan allen, die medewerkten om de feesten op 30 en 31 Augustus zoo zeqf te doen slagen, brengt het Bestuur- van „ORANJE BOVEN" in het bijzonder aan Wethouder Niekerk, die in zijn kwaliteit als Loco-Burgemeester het Bestuur In alles ter wille ii geweest fcn voorts aan de beide Muziekkorpsen T a v.e.n.u. en T.o.a.o.e.n o en de Mondaccor- deonclub Kunst na Arbeid, die door hutrprachtigemedewerkingde Feest viering mogelijk» hebben gemaakt. HET BESTUUR. ,ÖU per m uk.. gavi-nagd. NICO ROOS Bolnes. Het Bestuur van den Polder „Lange- «fcind en Kortland" te Krimpen aan den ÏJssel, roept sollicitanten op voor de op 1 Januari 1^29 vacante betrekkingen $/an van dien Polder, op een jaarwedde van f 140.— en van dien Polder op eene jaarwedde van f 135.Inzending der stukken vóór 16 September a.s. aan den Voorzitter (adres: Oemeentehuis, Krimpen aan den ÏJssel). Firma Wed. D. VAN DE VELDE, Bergambacht. Tegen Keratunl» gevraagd Qoed kuunende melken" en van den P.O. Br. no 118, Boekhandel J. DE VEN, Oouda. J Een flinke voor den dag of voor dagen nacht. Van Zaterdagavond tot Maandag morgen vrij. Oarage J A N S EÜroot-Ammera. Dr aangekondigde Velling van de PER- CEELEN te Bergambacht, elgendam van de Heeren G. ten Napel en B. de Hoop zijnde die perceelen uit de hand verkocht bij melkvee, alsmede alle bi) de veestapel voor- 0 komende huidachavtngen en huidverwondingen ge neest men allerspoedigst met Purol. Doos 60 en90 cent. Bij alle Drogisten. Wegens 't koopen van Radlo-toeatel 18 registers, 7 maanden oud, ge- koat f 700 nu yoor f 325, en een gebruikte zwarte voor f 125. Beide met toebehooren Brlevsn, no. 2540, Bur.^. d. Blad.

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 2