s FLIT ddodt insecten c 00K BUITEN EIGEN SCHULD gebeuren er eiken dag ongelukken. Met het tegenwoordig drukke verkeer van autobussen, auto’s, enz. enz., is onze VERZEKERIN8 voor onze abonné’s EEN WARE UITKOMST. Wacht niet tot het te laat is, maar geeft U nog heden op als abonné met Ongevallen-Verzekering. No 5484 EERST! Binnei Burgerlijke Stand. FEU1LLI Rechtszaken Het gehei Visschei Dit Nummer TWEE B 2000 INGEZONDEN MEDEDKBLIN8. --- -J «■Wl «W| dat Lekkerkerker rich op de notulen nesten J. m.a.s. aangenomen, dit den heer De Gier meente iets hebben NI De voorzitter concludeert, dat het be- 1.1_1Juni eigenlijk waren van particulieren. Burg, en Weth. zeggen toe, dlat er meer grind op den weg gdxracht zal wonden. Niets moer aan de orde zijnde, wordt de vergadering onder dankzegging te 11.30 uur gesloten. De heer Van Soolingen: Ik wil eerst weten wat de kosten hiervan zijn als het tig moet zijn. De heer Verweij: Daar s»u ik wel voor zijn als de gemeen te-finane iën daarvoor door H. KLAj 86 Lang staarde zij op 1 medaillon. De kranten het kistje, zonder ze in maar een onbedwingeli heid greep haar aan on eens in te zien. Zij over haar weerhield, opende die bovenop lag en 1 roerloos, alsof zij in e was veranderd, mot dei hand, totdat dé olie in opwteerd en de laatst het licht haar in het «ti zolder achterliet. GOUDA. Sept. Geboren: Leendert Cornells, z van IL Hofstede en L. C. de Keijzer, Boelekade 57 Jan Dirk, z. van P. Baas en S. Bonefaas, P. C. Bothstraat 0 Teunia, Adrianus, z. van J. de Vries en M. J. Sas, Vest 73 Apolonia» d. van P. Kerss<iboom en H. Jongensei, IN HET NEDERLJ PALI De Koningin, die t vertoeft, heeft, ve Hendrik en Prinses gebracht aan hel geb fiche Bank. Na de verwelkomd kers, gaf de nrerider G. Vissering, in d< cijfers ter ling, vergelijkffl^i tusschen 1897 to 28 April haar eerste bracht, ea nu. De groei van de 1 blijkt allereerst uit <L personeel in de ruim waren er 174 man, tl sterker spreken de vol fende het bedrijf. Het bankbiljetten-d reserve aan bankpa digde in 1897 een w lioen gulden, nu van wijl toen in omloop v 200 millioen aan ba 800 millioen (in 1912 Nog beter indruk 1 bedrag van de totale bouw bijeen. In 1807 lioen, thans Het lid De Gier voegt er nog aan toe, <’-* -’■*-1 beroept. Het lid Beijen vestigt eveneens de dacht op de hier bedoelde notulen Moeder, waarom bent u zoo knap? Omdat ik vroeger altijd braaf ben geweest, jongen. Waarom is vader dan niet braaf geweest? hit van bWialve den boomgaard geleden aan de Oostzijde van Van Es, ook den moestuin aan, d)e westzijde van Van Es kon koopen. Spr. zegt nadrukkelijk, dat hij geen machtiging had van den Baad tot koopen en beeft zich nog schriftelijk noch mondeling tot iets verbonden. Nadat Lekkerkerker voornoeind overledfen was, ben ik aldus spreker bij diens zuster, de tegenwoor dige eigenaresse geweest en heb toeft de voorkeur gegeven aan Jiet stuk land ten W. van v. Es, daar bij nader onderzoek gebleken was, dat de boomgaard minder geschikt is voor bouwterrein. Mej.. Lek kerkerker heeft zich daartegen yerzet, omdat zij in de toekomst daar zelf wenscht te bouwen. Spreker vindt, op door hem aangevoerde gronden, dat mej. Lekkerkerker in deze ook niet geheel vrij uitgaat. Het lid De Gier het woord verkrijgende zegt o.a. voorgestemd te hebben voor de voorloopige aankoop van dien boomgaard hoewel hij niet juist bekend was met de ligging. Spreker erkent door onder linge overeenkomst met den voorzitter en eenige raadsleden, met wethouder Schep naar ander bouwterreinte hebben ge zocht. Ook verklaart spreker nog, dat een broer van mej. Lekkerkerker hem per soonlijk heeft gezegd, dat de burgemees- tre twee dagen voor ht overlijden van G. J. Lekkerkerker den grond heeft ge kocht. De leden De Gier en Schep zeggen, dat de voorgenomen l>ouw, gelet op het door den Raad bepaalde maximum, onder deze omstandigheden toch niet kan doorgaan terwijl wethouder Schep zich verontschul digt door te zeggen, dat hij niet wist, dat de burgemeester den grond reeds had gekocht De voorzitter acht de mededeeling van Lekkerkerker onjuisft en beweert den grond niet te hebben gekocht, doch over den eventueelen koop slechts besprekin gen heeft gehouden. De voorzitter: Laten we eerst stemmen over de oproeping naar sollicitanten voor gemrénto-arte. Voor stemmen de hoeren Berrevoets, De Gier. Zaal, Van den Berg en Benschop; teren de hoeren Van Soolingen en En de statistici, die de voorzitter geeft, zeg niets. De heer Van den Berg: Dr. Olivier is j over geld gaat, raar weggegaan. n- De heer Berrevoets: Hij is hier weg gebannen. Als ©r een nieuwe dokter wordt benoemd zal dit geld kosten, terwijl er tekorten zijn, doch de tekorten zijn niet groot, maar de belasting is wel hoog. De hoer Verweij: Er zullen meer schul- Verweij. den komen als de nieuwe begrooting komt, dan zal de fkrneente op nog groo- tere lasten zitten. Het is onbetaalbaar. De heer Berrevoets: De vroegere me dicus behandelde de menschen hier en dat heeft geld gekost, terwijl de ge- 33 Aan onderpand e millioen, aan bewaan oen (particulieren 510, metaal in de gouc (waarvan slechts 7fc hierbij moet dan nog reeds genoemde 1145 Na deze uiteenzetti rondwandeling door gangen en de daaraa kantoren, enz., begom nadat de Koningin dei had voor alle moeite, voor de voorbereidi had willen geven Mc jetten liggen, in pakjet kon ook het stempelei jetten aanschouwen ,h op zetten van de han< biljetten komen overig van de Firma Ensch< Ir de kluis schiterd lievor giwegd de bare koi Eli 1 baar heeft een kilen een waarde v gouden tientjes, die he ven den goudvoorraad verborgen in grauwe tend f 12.000, zoodat n zag. Alleen op de te g'radstukken; rinkelend i da zakken. Interessant was ook valschgeldoentrale, waa geldswaardig papier ze fretten van vervalechei Ongevallen-Verzekering uitsluitend voor onze abonné’s Zie verder het hoofd van dit blad. Wat was het, dat Hat aangegrepen had, dat i tijd bewegingloos bleef zi brief dien zij opende 1< stuk, het droeg een vr< ’vfls in een vreemde taa van zij niete kon lezen. 1 kon lezen, dat was de plaats Southampton, het den datum en de twee n Grafhorst en Wende Portmans. In een oogenblik ston klaar en duidelijk voor 1 diene zucht ontsnapte ha geen twijfel aan Dat was van jonker Albert en z ontdekking gaf haar eer van Dudoit- etraat 17 Engeltje Christina, d. van D. M. Gibbon en M. 0. van der Kist, BiL- derdijkstraat 15. Getrouwd I. J. IJsselstein en C. de Mooy J. Tanis en D de Wit. Overleden: E. J. yan Draanen, oud 54 j., echtgenoot© van A. van der Laan. LEKKERKERK. Sept. Geboren: Govert, z van A. Burggraaf en N. H. Lans Louwrepa Dirk, z. van J. Broere en J. D. Boe. Getrouwd; H. de Jager te Waarde en K. Pruijt J. Pruijt en P. C. Borsje. Overleden P. Berkouwer, weduwnaar van L. Ligthart. BERGAMBACHT. Van 14—21 Sept. Geboren: Johanna Janna, d. van G. J. Oskam en E. van Os. BENSCHOP. September. Geboren: Lamberta Margarertha Ma ria, d. van W. G. M de Haas en J. M. 4 van den Anker. Govert. z van Th. Ro denburg en Adr Schinkel. Overleden: G. T. Lekkerkerker, oud 86 j., echtgenoot van A. Lekkerkerker, H. van leperen, oud 71 j.. echtgenoot van A Schouten G. Vlot, oud 70 j., wedu we van J Verhoef. WADDINXVEEN. September. Geboren- Anan, d. van K. Blanken en D de Wild Leent je, d van G. de Rui ter en A. Oudijk Getrouwd- J- Zekveld en J. Huizer. - C T. van den Berg en K. Walinga. o c w T wegwerkers alleen op den weg waren en niet meer voorvoal particuliere diensten verrichtten. Spr. wil hen niet tegenwerken, dat zij er iets bij verdienen, doch hij acht dikt in het belang van den weg Liever zou 1 hij dan zien, dat hun salaris werd ver- 1 hoogul, zoodat rij geheel onafhankelijk I wnnon vnn Verschijnt Maand» 1.25, franco per post den. Over het abonae 1 1 i rrna ABONNÉ’S van dit b nomen hengel; A B. van B. te Lekker- kork f 3 subs. 1 dag. Wegens overtreding der Bedelarijver- ordening te Bergambacht: P. B. B. te Utrecht f 3 subs. 2 dagen. Wegens overtreding der Politieveror dening te Schoonhoven: N. L. te Schoon hoven f 3 subs. 1 dag; W. O. teNieuw- poort en M. van L. te Gouda, ieder f4 subs, ieder 2 dagen; H. W. te Schoon hoven, schuldig verklaring zonder toepas sing van straf; P. P. te Ameidp en J. W. M te Dordrecht, ieder f 5 subs, ieder 2 dagen. Wegens overtreding van Art. 450 W. van S.: P. C. M. te Rotterdam f 3 «ube. 2 dagen. Wegens overtreding der M.R.W.: Ph. G. te Pomis 20 dagen hechtenis; H. J. van E. te Tienhoven 2 geldboeten van elk f 1 sub» 1 dag voor elke boete Wegens overtreding der Motor en Rij- wielbcschikking G. B te Lopik f 6sub«. 3 dagen; A. van den B. te Ammeretol f 5 subs. 2 dagen Wegens overtreding dor Jachtwet: J. C. S. te Krimpen a.d. Lek f 25 suhs. 10 j dagen, met bevel tot teruggave van ge weer en patronen. Wegens overtreding van Art. 455 8p W. van 8.: A. C de L. te Bergambacht f 20 subs. 10 dagen. Wegens overtreding vm het Rijnvaart- Politiereglement: Oh. F. te Rotterdam f6 subs. 3 dagen. de rondvraag. De heer Brouwer doolt als lid van de heeft gevormd om uit te zien naar een j commissie, belast geweest zijnde met het z.x v-x— - Qjixiurzoek der rekening 1027 mede, dat het zijn aandacht heeft getrokken dat en kele nota’s niet voldoende zijn gespeci ficeerd, terwijl enkele posten hem wel wat hoog voorkomen. Verder deelt spr. mede, dat het hem is opgevallen dat de overbrenging van arrestanten naar de gemeente Hoenkoop tot nu toe alleen aan den heer Faaij was opgedragen. Spreker zou gaarne zien, dat in het vervolg hier voor ook de heer Terbarg in aanmer king kwam. De voorzitter zegt, dat hierop voortaan zal gelot worden. Het lid De Gier deelt mede, dat een schtener bij hem zijn beklag heeft gedaan waarom hem als laagste inschrijver zijn- de, de levering van het grind niet is op gedragen. Spr. zou gaarne zien, dat dit voortaan den laagstcn inschrijver werd gegund, wat niet alleen billijk tegenover den inschrijver maar ook in het voordeel der gemeente is. De voorzitter zegt, den heer De Gier hierover gaarne inlichtingen te willen verstrekken, doch meent, dit thans in de ze doen. Het lid Middelkoop zegt, dat het ge- 1 meentekarwei werk per jaarbeurt aan de ambachtslieden wordt opgedragen, voor- zoover de kosten beneden de f 100 blij ven. Dit jaar heeft Oosterbeek het metsel werk. Nu is spr. echter bekend, dat voor de leverantie en plaatsing van een nieu wen schoorsteenmantel in de woning van het schoolhoofd Laniore kostenopgave zijn gevraagd aan alle metselaars. Spr. is van oordeel, dat deze kosten geenszins het bedrag van f 100 te boven gaan. Na eenige bespreking, waarbij de mee rlingen uiteenloopen, verklaren do wet houders, dat de leverantie van den schoor steenmantel niet valt onder de jaarbeurt, terwijl do andere leden, uitgezonderd Van Os, van oordeel zijn, dat zooiete wel tot de jaarbeurt behoort. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten dit werk aan Oosterbeek op te dragen. Verder deelt de hoor Middelkoop mede, dat in het boveneind bij A. Brouwer twee lantaarns naast elkaar branden, terwijl he tbij P. van den Berg zeer donker is. Spreker zou willen verzoeken, dat een lantaarn verplaatst werd naar P. v. d. Berg, welke daar zeer tot zijn recht zou komen. Tenslotte zou spr. ook een andere regeling willen treffen, omtrent het in-en uitschakelen der straatverlichting. Spr. stelt voor zich aan den zonnetijd te hou den en de lampen des avonds te laten branden tot 10 uur zonnetijd. Heit lid De Gier stelt voor de lampen te ontsteken een uur na zonsondergang. Het lid Beijen zou dit liever naar om standigheden geregeld zien. De voorzitter zegt toe, met de P.U.E. M. overleg te plegen. Het lid Beijen zegt, dat de weg aan ernstige slijtage onderhevig is en zou’t aan- van Juni l.l., waaruit blijkt de moreels ver- 1 KANTONGERECHT TE GOUDA. In de zitting van den 19en September werden veroordeeld: Wegens oj>enbare dronkenschap: K. te Waddinxvoen f 12 subs. 6 d. Wegens overtreding Arbeidswet: C. B te Waddinxveen f 1 subs 1 d.; A. P. G. te Alphen f 35 subs. 1 d. Wegens overtreding Melkbeeluil. J. W S. te Gouda f 5 subs. 1 d.; J. K. te Zwammerdam f 25 subs. 5 d. Wegens overtreding Politieverordening Waddinxveen: J. N.„ s. b. w., f 2 subs. 1 d. Wegens overtreding Politieverordening Gouda: L. 0. en C. C. V., beiden te Gou- da, ieder f 3 subs. 1 d. Wegens fietsen zonder licht: A. deK. te Gouderak f 3 subs 1 d. Wegens overtreding Politieverordening Waddinxveen: A J. te Waddinxveen, f 8 subs. 4 d. Wetrens fietsen zonder licht: A. M. te Moordrecht 3 sube. 1 d. daarvan is toen besloten dien bouwgrond voorloopig aan te koopen, onder voor waarde van nadere goedkeuring van het besluit door Ged. Staten en het huis voorloopig bij inschrijving aan te beste- den, waarna bekend zou worden hoeveel de familie Lekkerkerker opnieuw bcepre- de geheele stichting zal kosten. Het heeft spreker vreemd aangedaan, uitgezonderd het lid Van Os, dm tegen- <iat op Zaterdag 8" September na de ope- ning van de inschrijvingsbiljetten, wat in tegenwoordigheid van penige raadar leden geschiedde, zich een commissie Lekkerterk, A. B. te Culemborg «n J. M. te Boon, ieder f 8 «ubs. ieder 4 dagen. Wogen® overtreding der Trekhonden wet J. B. te Krimpen a.d. Uasei f 2 sube. 1 dag; G van der H. te Bergaanhaehi, 1 6 euia 9 da^rn Wegens overtreding der Letrpliehtwri: N 0. te Polsbroek, W. L. te Lekkarkark, ieder f 8 auba. ieder 2 dagen. Wcgenfi overtreding van het Motorman Rijwielreglement: Th. B. te Berkenwoude, N S. te Ouderkerk a.d. IJaetel, J. van der G. to ilokkorkerk, J. D. te Bergambacht, A van der V. te Polsbroek, ieder f 5 euba. ieder 2 dagen; K. W. D te Gouda f 6 subs. 3 dagen; L. B. te Lekkerkerk f 20 suhs 10 dagen; L. van K. te Nieuwpoort, aangehouden tot 5 October 1928 Wegens overtreding d-w Vissoherijwet: K. G. te 's-Gravenhage f 3 siüjs. 2 dagen, mot verbeurd verklaring der in beslag ge nomen hengel; A B. van B. te Lekkor- kark f 3 subs. 1 dag. wensdhelijk achten, dat er meer grind die zal dan druk toch op rijn bolairting- den weg word gebracht en dat do biljet terugwinden. Do heer Berrevoets: Ik betaal veel be- I lasting. Er gaat veel gold weg aan de bijzondere schoten en ik heb geen kin- I dwen die die scholen bezoeken en toch moet ik er aan betalen. Daarvoor te nu eenmaal een gemeenschap en daar te niete aau te doen. Do voorzitter: Er te geen erkende be hoefte aan een dokter. Aan do hand- teekeningen op adressen hecht ik niet voel waarde. Het te hier do vraag of de raad verantwoord is door f ÖOO1 voor ren gemeentearts te voteeren. Het te hier ren koopen van oon belasting betaler. De hoer Berrevoets: Het gaat dus over de f 500 dio aan den gemeentearts betaald moeten worden, doch ik meen, dat hier groote voordooien voor de ge meente aan verbonden zijn. Ate men naar uw stem luistert, dan gaat alles naar Lopik. De voorzitter: Dat te pakkend, vooral voor deze vergadering. De heer Berrevoets: Ik heb niete tegen den dokter uit Lopik, maar er moet ren ijeind aan komen. De voorzitter: Als er een arts benoemd i.ioet worden, dan moet er een bepaling biikomen van: tegen zooveel of zooveel. Het gaat niet dat- er ren oproeping wordt geplaatst zonder dat er oijfers worden genoemd. De heer Berrevoets: Er staan wel ad vertenties in de couranteti, waarin ren gemeentedokiter wordt gevraagd tegen bedragen tot f 800. En dat zijn dan nog wel oproepingen uit arme nesten van plaatsen. i De voorzitter: Er is hier f 500 ge- noemd. De heer Barrevoets: Ik zou eerst wel eens willen weten of ze een gemrente-arts willen. De heer Verweij: In een oproeping naar sollicitanten voor ren gemeente arts zie ik niets Het maakt voor mij een verschil, of die arts in de gemeente moet wonen ja of neen. De heer Berrevoets: Dat staat in het adres. De voorzitter: Het adres zegt, dat de ger. En zoo zal het met den dokter ook arts in de gemeente Jaarsveld woonach- gaan. De heer Berrevoets: Dr. Olivier is hier I verdacht gemaakt. Willens en wetens heeft men hem hier ónmogelijk gemaakt, niet te slecht waren. I'rïvi o f a 1 a I i .it t /s— I Tin Vnn .Qnnl JAARSVELD. (Vervolg en Slot van No. 64j82.) De heer Benschop: Als er gren dokter is, dan heeft men ook geen concurrentie en dan zullen de doktersrekeningen niet goedkooper worden. De heer Verweij: De dokter van IJs- selstein komt ook hier: En iete kunst matig in het leven houden, dat gaat niet. Wethouder Zaal; Van de week had ik bezwaren over den geldelijken toestand, maar de jpenschen willen geldelijke of fers brengen. Op het adres hebben ver schillende menschen uit alle hoeken der gemeente geteekend, oa. P. Verhoef, T. Vermeulen, Gez. Schep enz. Dit zijn alle maal menschen uit verschillende hoeken van de gemeente. De heer Van den Berg: Ik heb geen hekel aan den dokter, doch wie moet dat betalen? De voorzitter Gedurende den tijd, dat Dr. Oilivier hier woonde, zijn er in Jaarsveld 22 bewijzen van overl.den uit- j gereikt, waarvan 1 van Dr. Olivier af komstig. Djt zegt wel weinig, omdat men zou kunnen zeggen dat Dr, Olivier ze behield, terwijl de andere dokter ze naar het kerkhof «tuurde. Toch heeft het af- geven van zooveel bewijzen minder wel wat te zeggen. De heer Zaal: Toen hier een slager kwam, werd er ook eerst weinig van zijn vleesch gegeten. Eerst was het ren varken in de week en later geleidelijk meer en nu hebben we een goeden sla- I plichling van den Raad den grond te aanvaarden, al zou die ook te duur z\jn. By niet aanvaarduig dimt de Raad ten opzichte van de familie Lekkerkerker eene tegemoetkomende liouding aan te nemen. De voorzitter gelooft, dat zulks de beste oplossing zou zyn, hoewel naar zyne meening moreel wel, doch juri disch er geen verplichtingen bestaan. Over deze kwestie ontspint zich een breedvoerige discussie met meermalen heftige intermezzo’s. Tenslotte vraagt de voorzitter het oordeel van den Raad om een commissie te benoemen teneinde met de familie Lekkerkerker tot een verge lijk te komen. Na stemming wordt een voorstel tot benoeming van zoodanige commissie met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Voor stemden de leden Beijen, De Gier en Schep. De voorzitter wendt zich tot de tegen stemmers om een betere oplossing, waar op wethouder Klever zegt, dat het stukje grond voorloopig is aangekocht en het eenmaal genomen raadsbesluit dient te worden gehandhaafd. Spreker is er voor te bouwen volgens bustek, terwijl de meerdere bouwkosten aan door den bur gemeester zelf moeten worden gedragen. Het lid Van Os is van oordeel, wan neer de burgemeester den grond met heeft gekocht, er geen enkele verplich ting is. Het lid Beijen zou evenwel in over weging willen geven den grond te houden den opzichter ’n ontwerp te laten maken van een eenvoudiger woning en alsnog het bedrag dat de f 10.000 zul overschrij den, toe te zeggen. Op verlangen vau den heer Beijen worden nog eens de no tulen voorgelezen van de in Juni guhou- ander stuk grond, dat zich beter leende voor een ambtswoning. Spreker verwon dert zich hier zeer over en zou daarom gaarne zien, dat dit punt van de agenda werd afgevoerd. Waar de laagste in schrijvingssom f 10.212 bedroeg, terwyl de grond f 2500 moet kotsten, zou er ongeveer een bedrag van f 13000 noodig zyn, alzoo ongeveer f 3000 meer dan door dien raad is gevoteerd. Dit plan kan dus niet worden aangenomen. Spr. zegt, dat men zich aan het eenmaal ge nomen besluit moet houden. Er is behal ve een geschreven wet ook nog een ongeschreven wet, volgens welke men in het onderhavige geval moreel en zede- iyk verplicht is, rich aan Mn gemaakte afspraak, te houden. Na hierover nog verder te hebben uitgeweid, verklaart wethouder Schep het mdt den heer Beijen eens te zijn, dat we'met een in principe genomen besluit er nu niet mee af zijn. De voorzitter verklaart, dat nu wyien G. J. Lekkerkerker, meenitekas or niets van zag. Als er nu een dokter komt, dan blijft het geld in de gemeente. De oude dokter van Ixipik had ren aardig bestaan. Deze had wdl 3 of 4 duizend gulden per jaar. Maar hij renteniert niet in Jaarsveld. Hij is heelemaal de buurt uitgegaan. En nie mand profiteert er hier van; en tegen dien koers zal ik mij verzetten, want dat is het belang van Jaarsveld.. De heer Verweij: Dat dat het gemeente belang is, dat stem ik in zekeren zin toe Als alle menschen uit Jaarsveld den dokter namen, dan was dat wat anders. Maar ik geloof dat de inkomsten van den dokter laag zulléq, blijven. En dat alles uit Jaarsveld gaat, dat ia ren leemte in de wet, omdat zij, die in ren andere gemeente gaan wonen of rente nieren, daarvan behoorden te betalen. Als de dokter, die hier eventueel komt, geen kraan is, dan zullen zijn inkomsten wei nig zyn. De heer Zaal: En de hoeren die adres hebben -^eteokend? De heer Verweij: Daar weet ik niets van. De heer Zaal: Die weten toch ook wel wat ze doen? --- --De heer Verwey: U draagt wel hoog openbare vergadering niet te moeten hiermede op, maar staat er in het adres I welke offers het zal kosten? De heer Zaal: Dat kunnen ze er niet inzetten, omdat de raad eerst beslissen moet. De heer Verweij: Er is ren vergade ring in de gemeente van ingezetenen ge weest en daar is een bedrag van f 500 genoemd. De voorzitter: Hoeren, het adres is nu besnroken Als niemand nieuwe gezichts punten heeft, dan zullen we stemmen. De heer Benschop: Mijn persoon staat hier buiten, daar de ontwerper buiten den raad staat Deze persoon achtte het een gemeentebelang, dat hier een dokter komt. Het adres is uit den boezem van de gemeente gekomen. De heer Berrevoets: Toen ik den brief kreeg, wist ik niet van wien hü kwam. De heer Van Soolingen: Daar geloof ik niets van. De heer Verweij: De gemeento-finan- oiën zullen door de aanstelling van ren gamrenile-arts zwaarder worden. De- heer Benschop: De ontwerper heeft ook de voordooien berekend. De heer Verwey: En het gros heeft etr schade van. De heer Benschop: Waarom hebben de menschen dan op het adres geteekend? De heer Verwey: Wy weten wel hoe dat gaat! Ze weten er niets van. De heer Benschop: De heer Brinksma heeft de vergadering, die in de gemeente gehouden is, aangevraagd. De heer Verweij: Waarom is de heer Brinksma voor het loopen met de lijst betaald? De heer Benschop: Omdat hij ook ren werkman is. De heer Verweij: Ieder wil in een ge meente iets hebben en dat geeft niets, doch het gaat over de financiën. Die ttwit iets van den gemeentearts geniet, KANTONGERECHT SCHOONHOVEN. Vitspraken van 21 September 1928. Wegens overtreding der Drankwet: H. W. van dor W. te Schoonhoven f 15 subs. 5 daren; K. M. te Berkenwoude f 12 subs. 6 dagen. Wegens overtreding der Verordening op de Volkshuisvesting te Schoonhoven: G. A. V. te Schoonhoven f 10 subs. 5 dagen. Wegens overtreding der Invaliditeits wet: T. de W. te Jaarsveld, 10 geldboe ten van elk f 3 suhs. 2 dagen voor elke *X>e^0: K- 16 i-opik 9 geldboeten yan elk f 3 subs. 2 dagen voor elke boete. Wegens overtreding dor Ongevallen wet :A. van H. te Berken wonde f 10sub«. 5 dagen, met bevel fet teruggave van het loonlijstformulier aan den Raad van Ar beid te Utrecht. Wegens overtreding van Art. 453 W. van S.J. Q. F. te Gorinchem, B, M. te Et zal dus ren oproeping naar ren ge- mrente-arts worden geplaatst. i De voorzitter: Wie heeft er een voor stel omtrent de jaarwedde? De heer Zaal: Ik stel voor om f 400 te i geven. De voorzitter: Wie wil hierover het I woord. De hoer Berrevoets: Ik vind het te I weinig, doch ik zal toegeven, omdat het om het principe gaat. De heer Verweij: Het is ren offer, zon dor dat er resultaten van terecht komen. Do heer BerrevoetsDe belasting die de nieuwe gemrente-arts moet betalen, moet hiervan worden afgetrokken. Als de dokter eenmaal hier is dan zal hij wel meer dan f 400 betalen. En dat wil ook wat zeggen. De heer Verweij: Ik hoop dat de heer Berrevoets gelijk heeft. Het voorstel-Zaal wordt in «temming gebracht en aangenomen met 5 stemmen voor en 6 tegen. Tegen stemmen de hoe ren Van Soolingen en Verwey. Bij de hierna plaats hebbende rond vraag stelt de heer Zaal voor B. en W. te machtigen met het Kerkbestuur van Jaarsveld besprekingen te houden of het kerkbestuur er belang in stelt by de aan stelling van een gemeentedokter en of dit bestuur genegen is aan de salarieering by te dragen. Worélt goedgekeurd. Do heer Benschop merkt op, dat hy nooit geen antwoord heeft gehoord om trent ren verzoek aan Gedeputeerde Sta ten om het salaris van burgemeester, secretaris en gemeente-ontvanger te ver lagen. De voorzitter zegt, dat het raadsbesluit is uitgevoerd. Bij de behandeling van de gemeentebegrooting is dit behandeld. Spr. meent, dat er van een salarisverla ging van 10 pCt. is gesproken. Hij kan zioh niet herinneren, dat een antwoord is ontvangen. De heer Berrevoote merkt op, dat dan de "oedgekeurde gemeen te-begrooting het antwoord zal zijn geweest. Ten slotte wordt in principe besloten om de pluimveevereeniging een verlicht en verwarmd lokaal af te staan. Sluitihg met dankzegging. De voorzitter zegt dit punt gparne in besloten zitting te willen behandelen, fiy zegt ingevolge artikel 43 der gemeente wet de bevoegdheid te hebben de open bare vergadering te oviqi'ga^n in geheime zitting. Het lid Beijen merkt op dat de voor zitter z.i. wel de bevoegdheid heeft de deuren te sluiten, doch dat de beslissing aan den Raad ligt of met gesloten deu ren zal worden beraadslaagd over het punt dat ter sprake wordt gebracht. De vergadering wordt met gesloten deuren voorlgezet, terwijl het publiek zich verwyderL Na heropening deelt de voor zitter mede, dat de materie inzake den grondaankoop in het publiek zal worden behandeld. Het lid Beijen had verwacht dat niet op de agenda zou staan: bespreking grond aankoop burgeneesterswoming, doch: be spreking van de aannemingssom. Spreker memoreert daarna, dat destijds f 10000 voor aankoop van grond en bouw van de ambtswoning is beschikbaar gesteld. Reeds in de vergadering van Juni is dit onderwerp breedvoerig besproken. In die vergadering verklaarde de voorzitter, dat hy eindelijk by de familie Lekker kerker gesja agd was voor f 2500 een dtukje bouwgrond te verkrijgen. Op grond den raadsvergadering. ;a j;-», jje voorzitter concludoort, waste raadsbeeluirt. van 25 Ji niet isualgovoard. Ten Wol te wordt oen voorstel van den voorzitter, om B. en W. te machtigen met kingen te openen, stemt. Aan de orde is thans

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4