EERS Burgerlijke Stand. Dit Nutnm VIER No 5488 Rechtszaken De 600-jj Gemeenteraads- Vergaderingen. De heer Krujft: Ik geloof ook, M. de niet te voorzien is 'wat GOUDA. verzoek van De die IDEN Die heb ikll U kan een kleur wilt, maar het is gemeente, dat ten NIH STOLWIJK. Sept. Geboren: Gerrit, z van R v. Eijk en P. C. A. v. d. Graaf Cornelia, dl van G. J. v. Bree en H. G. Matthijsen. Getrouwd: A. G. Verbo'om, oud 21 j. en M. Burger, oud 24 j. LOPIK. Sept. Gebaren: Nico laas, z. van H. de With en G. de Kruijf WILLIGE-LANGERAK. Sept. Geboren: Annteie, d. van J. Korten hoeven en A. Versluijs Getrouwd: B. de Veen, oud 52 j. (won te Snalrewaard en C. J. Overbook, oud 43 j. NIEUWERKERK ad. USSEL. Sept. Geboren: Adriana Wijntje, d. van D. van Houweling en M. A. Hoogendijk Jacobus Johannes, z. van G. Hoogen- doorn en G. Hoogendam Cornells Leendert, z. van P. T. van Vliet en D. Ooms. Getrouwd: A. J. de Jong, oud 27 j. en N. Duüaart, oud 23 j. Overlieden: L. Tol, oud 80 j., echtge noot van A Roodzand J. P. Koster, oud 11 m. Verschynt Maai 1.26, franco per den. Over het aboi ABONNÉ’S v»n <ii 2000 ongert-h AMEIDE. (Vervolg en slot van No. 6486). De heer De Boer merkt op, dat deze mededeling door den voorzitter hem niet bevredigt, omdat de gemeente Tienhoven altijd tegenover de gemeente Ameide een smalle houding aanneemt. Voor de verlichting van de Hooge Waard had de gemeente Tien hoven ook al niets over. Spreker acht een bijdrage van f 14 door de gemeente Tien hoven als vergoeding voor de gemaakte telefoon ep telegramkoeten te laag. De voorzitter meent, dat als men van de gemeente Tienhoven een grootere bij drage zal vragen, de gemeente Tienhoven zal zeggen: doet de telefoon vr&g. De heer De Boer wijst nogmaals op de houding, die de gemeente Tienhoven heeft aangenomen ten opzichte van de verlichting van do Hooge Waard «u zegt ten slotte, dat hij het bedrag van f 14 te klein vindt. De voorzitter wil het laten zooals ’t is. Wethouder Nugteren vraagt of de ge meente Tienhoven de telegramkoe’en, die zij voor zich zelf maakt, ook apart be taalt. De voorzitter antwoordt, dat de door de gemeente Tienhoven gemaakte tele- gramkosten voor deze rekening zijn heen gegaan. Spr. meent, dat de gemeente Tienhoven ruim voldoende betaalt. De heer De Boer zal er zich bij neer leggen, doch hij gelooft niet, dat de ge meente Tienhoven voldoende bijdraagt in deze kosten. De post begrafenisrechten geeft den heer Kruijt aanleiding op te merken, dat er voor dezen post aan inkomsten wordt geraamd een bedrag groot f 150 terwijl er in het vorige jaar een bedrag van f 446.50 is ontvangen. Spreker vraagt Ixoe of het kolmt, dat dit bedrag zoo veel lager wordt gesteld. De voorzitter antwoordt, dat het bedrag via'rt f 150 slechts een geraamd bedrag is. De heer Kruijt merkt op, dat het be drag, dat ontvangen is in het voorgaan de jaar nog al De hear_ J. Jongeneel begrijpt niet dat tegen De heer J. Jongeneel: Och, Jongeneel, het is toch bespottelijk zulk een besluit ale er genomen is. Maar daar gaat het nu niet over, het gaat nu over de school kinderen om een speelplaats. De heer Nugteren: Er kan gemakke lijk zacht gereden worden. Bij Delft, een smalle straat, heeft spr. het zelf gewen, daar kon men dö auto bijwandolen. De heer J. Jongeneel: Nu, laat Nug teren nu eons in de auto van Brouwer stappen en laat dan eens 12 K.M. rijden, ’s Is immers bespottelijk, het is moral 20 K.M. geworden.... Weth. Nugteren. Een menschenleven is tegenwoordig niet veel meer waard. De heer Heikoop: Jongeneel, als be langhebbende, had hier zijn mond moe ten houden, maar indien men meent een speelplaats te weten, laat men dan een voorstel indienen, maar spr. zou niet weten hoe Do secretaris: Als er een wil ia, dan is er ook^ een weg. De voorzitter zegt, dat B. en W. het in overweging kunnen nemen. Hierna sluiting dezer vergadering. Wij hebben op maal de geschied! oorlog geleerd, n oorlog, die ons 5 100, doch honden eeuwen en eeuwe: Dat is de oorloy Het hoogheemn dijk Benedendams eenige plechtighei met redevoeringei 600-jarir bestaan Zee eeuwen la van dit watersch slachten, gewaakt gen dijk, die het woonsteden, de h en den vrede en nen, beschermt t de rivier, die in r stelt rich slingert die ook woest en dreigend met doo< Als we hier be konden oproepen, en ook wel eons van dit Hooghee er stof te over z aangrijpenpde ver staling en doodsn mer en ongeluk, wreede water, ma gen strijd en ave: ter door onze vooi In de archievei raadschap van Ji geelde formulterer dit alles te vinde schdedenis van .e en van gewapend! kan men het w water, dat versch het aan zijn boeiei hét geklonken heb! men, ontsnapt, Zóó werd Éerm het schrijven van de water”, dat zo wat het water is waard, de Lopiker waard en in meet rampen der oven woede en de sma verslagen, gebroke: door het water, i overwinning op c wolf. De taaiheid- vai 1S nergens beter de eeuwendurende water. Wij zijn hei ■het land ontwoek< Het water is oi verschaft ons pra bindingswegen en ons schatten van voerd. Maar het watei een altijd loerend! die voortdurende weer eischt. Ziehie waterschappen, di< germachten, de re bolwerk tegen het de) heersohers en dijken. D« stedelingen i te I verbazen over vah watersohapsbf veiji, hoogheemrad! ken van veroude: ontoelaatbare voorr dagen van strijd 1 Hét is verbazing- kunde er in de st wordt ten opzichte waterschappen, omi do beseft van wel teekenis de heersol over het water in men en weteringen Onze dijken zijn baar bezit, onmebo na geslachten, eeu’ koste van millioene groot en gewichtig lijkhedd der wate onze dijken regeere Daarom is een h< Hootgheemraadschai terugblikt op een q jaar, een gdbeurten INGEZI LEVERT UIT Btgolfdi Asbest cement Voor prima kwalite Lage prijzen. Noen benoodlgd evenredigheid willen. Op de perwoneele belasting wordt door de gemeente gehe- de beer J. Jongeneel daar nog van 50 opcenten; sur. wil dit ook bron- I op^komt. gen n.L 50 pCt. op de vennogensbekas- Üng. De vooraitter ia van aaeening, dat spr. abuis is en al heeft apr. geen «tem, toch moet hij er rich tegen verklaren. Do secretaria meent, dat Jongeneel de dingen te gauw in den raad brengt; laat hij het eer*t eens aan B. en W. «ver laten. Wat nu de opbrengst op de vermo gensbelasting betreft, dit zal slechts ge ringe verlaging brengen. Spr. is evenwel ook van meening, dat de laagste klasse vrij Men heeft de ontvangsten op dezen past laag ge raamd, omdat hij niet van tegenvallers houdt Bij de posten 67 en 68 vraagt de beer Die Boer aan den voorzitter zooveel moge lijk die zuinigheid te willen betrachten. De voorzitter: Ik zal schrijven als ik wit De heer De Boer: krijgen zooveel als je in het belang van de aanzien van deze posten de grootst mo gelijke zuinigheid wordt betracht De voorzitter: Ik zal niet bezuinigen. Ik heb niets met je te maken. De heer De Boer: Hoeren raadsleden, houdt hem in de gaten. De post 138 onderhoud straten en pleinen wordt gebracht op duizend gul den. Een en ander m verband met de bestrating van de Benedendamsche straat Ook werd de verbetering van den Achter weg door den raad onder de oogen ge zien, doch de raad besloot hiermede nog wat te wachten. De post pompen en riolen geeft den heer De Boer aanleiding te vragen hoe het komt, dat op dezen post een bedrag voorkomt Man f 200, terwijl verleden jaar slechtst f 28 is uitgegeven. Wat is de be doeling van B. en Wt. met deze verhoo- gtogf De voorzitter antwoordt, dat er ver leden jaar ook een bedrag geraamd is Man f 200. De heer De Boer: Dat klinkt raar. rich naar een nachtlokaal liet brengen, ruzie .1. ‘__1 zijn revolver en loste 4 schoten op den chauffeur, die daardoor ernstig gewond werd. Vaarfrijgungers, die te hulp wilden tefler. komen, werden door den beschonken* eveneens met zijn revolver bedreigd. Ten slotte gelukte het den gendzurmra den officier te arreateeren. 1 Onder de bevolking ■van Lemberg heerscht over dit ongeval groote opwin ding, te meer, daar zich ongeveer een jaar geileden een dergelijk voorval heeft afgespeold en de betrokken officier later door den krijgsraad vrijgesproken werd. stark afwijkt, van het bedrag, dat nu wordt geraamd De voorzitter wijst er op, dat met het inwerking treden van de nieuwe veror dening op de begrafenisrechten., er zoo genaamde eigen-graven aangekocht of verkregen kunnen worden. Deze veror dening is slechts een jaar in werking, - - -zoodat men pas van. een jaar ondervin- razende heen en weer en het duurde ge- 4™ le opzichte kan spreken, witiman Kir! zznr man bom fint tavlaron Irnn i.z t De heer Kruijt merkt op, dat het ont vangen en het nu geraamde bedrag veel scheelt iu De voorzitter zegt, dat, wanneer er r- j veel eigen graven worden genomen er ook meer ontvangen wordt. Men heeft Een losgebroken dolle stier rende door I de straten, juist toen de stierenvechter Iglesias passeerde. Deze trad ihet dier in dón weg en doodde hpt door een dolk stoot tusschen de hoorns. Het publiek, dat van alle kanten samengestroomd was, braöht den man een luidruchtige ovatie. TREIN DOOR ROOVERS OVERVALLEN Gemeld wordt, dat Ghineesche roovers in Mandsjoerije een sneltrein hebben overvallen. De roovers, die als soldaten verkleed waren, bestookten de passagiers met geweervuur. De inzittenden van den trein raakten zoo van streek, dat de roe vers hen van al hun kostbaarheden be- rooven konden. Een aantal menschen is gewond. Een duorijdster gedood. Te Amster dam is een droevig ongeval gebeurd. Een vrouw, die op de duo van een motorrij wiel zat, werd daar afgeworpen, toen de fiets aangereden werd door een auto. De vrouw kreeg zulke ernstige verwondin gen, dat zij spoedig overleed. Haar lijk is naar het Wilheinunagasthuia ver voerd. De bestuurder van den auto, die de aanrijding veroorzaakte, is niettegen staande waarschuwing doorgereden. Zijn naam en adres rim bii de politie bekend. EEN GEVAARLIJK HEERSCHAP. Te Lemberg kreeg een Poolsch vlioger- officier, die beschonken was, ipet den chauffeur van een taxi, kaarmede hij ruimen tijd eer men hem tot bedaren kon brengen. Stierengevecht op straat. Te Madrid is het in een der valkrijkste buurten van de stad, op straat tot een onver wacht stierengevecht gekomen. zwaar wordt belast. Spr. heeft er met den heer Boeksmit al eens over gesproken om n.m. de schaal te wijzigen. Wil men dit, dan moet men er gauw aan beginnen, want voor 1 Jan. 1929 moet dit bij Ged. Staten zijn De heer J. Jongeneel vraagt, hoe het dan zoo is gekomen? De secretaris: Die schaal wordt zoo gestuurd en het ia niet zoo gemakkelijk om die te maken. Spr. meent ook, dat de hooge inkomens veel moeten betalen, vooral gezien wat ze er hier voor genieten. Weth. Nugteren zegt, dat Jongeneel eerst met cijfers moet komen, dat het niet goed verdeeld is. De heer J. Jongeneel: Ik kijk maar naar mijn eigen briefje Wethouder Nugteren: Dan moet je re- clameeren. De heer J. Jongeneel: Neen, daar loopt het niet over, ik heb het alleen over de opcenten. De voorzitter.: Dan wordt juist de mid denstand zwaar belast; daar vallen er maar 90 in de vermogensbelasting, u praat maar wat, maar u weet er niets van. De secretaris zegt: Het is al eens be rekend en het zou maar een f 500 in brengen in de gemeentekas. De voorzitter raadt Jongeneel aan te wajchten tot het tijdstip dat het beter te pas komt om hierover te spreken. Hierna komt in behandeling de ge- meentebegrooting. Ter sprake komt nu de jaarwedderegellng van de politie. Ged. Staten achten het billijk, dat de dienstjaren doorgebracht als marechaus see ook in aanmerking komen voor de verhooging. B. en W. stellen voor overeenkomstig bedoeling van Ged. Staten te besluiten. En dan zou de igemeente-wldwaohter recht hebben op een directe verhooging van f 300. De heer J. Jongeneel zegt, als 'ze dit in Den Haag willen, zal er weinig aan te doen zijn. De voorzitter zou er in toe willen stemmen om alle muizennesten te voor komen. De heer Heikoop wijst er op, dat het nog niet behoeft. ïs er nog een gaatje om het te ontkomen, dan zou spr. die ge legenheid te baat willen nemen. Het ie wel gemakkelijk, maar het moet uit de portamonnale van de menschen komen. De voorzitter noemt voorbeelden! ala ’s-Gravendeal en Oud-Beijerland, waar het ook geschied is. De heer De Haan begrijpt niet, dat Ged. Staten niet wat duidelijker voor den dag komen. De secretaris: Ged. Staten vinden het billijk en die staan op het standpunt, als het billijk is, dan moet men er aan vol doen. De heer Heikoop had liever gezien, dat men Eet had aangetoond volgens art. zooveel van de wet. De secretaris: Ged. Staten beroepen zich' op de zedelijke wet. Weth. Nugteren: Het gaat over de dienstjaren of die doorgebracht als ma rechaussee meetellen. Het is dus een ze kere vervroeging van verhooging van traktement. Na nog eenige bespreking wordt het aangenomen zooals dóór B. en W. is voor gesteld. Voorts is een verzoek ingekomen de subsidie van de burgerwacht te ver- hoogen tot f 130 en die van den B. V. L. tot op f 25. Weth. Nugteren wil het eene doen en het andere niet nalaten. Aldus overeenkomstig adressanten besloten. Voorts wordt voor het B. A. een sub sidie vastgesteld van f 1500; voor de werlcL kas f 100 en wordt besloten 40 opcenten op de bebouwde en 10 opcen ten op de onbebouwde eigendommen en 50 opcenten op de personeele belasting. De begroeting wordt met algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens is er nog een af- en over schrijving. Voorts merkt de voorzitter op, dat 20 Sept, een nienwé dienstregeling is ont vangen van de Reederij Fop Smit tooi haar bossen. Dat doet men maar zonder kennisgeving in werking treden. De Reederij op de Lek, houdt zich aan de tetter der wet. De Fop Smit stuurt het toe en ze beginnen vast maar. De heer J. Jongeneel zegt, dat men last heeft van de schoolkinderen en nu gaat het maar niet op de kinderen te sturen naar het dorp. Is er toch, geen doen aan om aan apaalplaats ta krijgen voor de schoolkinderen. Spr. vraagt dit ook al gezien het besluit gedaan in de laatste Raadsvergadering, toen de maxl- mum-anelheid ia bepaald op 12 K.M. De automobilisten worden er de dupe van omdat er geen plaats is voor de kinderen. De voorzitter vraagt aan den heer J. Jongeneel hiervoor een plaats aai» te wijzen. De heer J. Jongeneel: Kan men het niet eens worden met de Kerk, dat dan de kinderen zoo achter bij Bongers heen kunnen. De voorzitter: Daar waren ze zoo van daan, want dat mag niet. De heer J. Jongeneel: Dat weet ik, ik wijs slechts een weg I De heer De Haan zegt dat men te in grijpend acht 12 K.M., maar wie is daar de schuld van, W«th. Nugteren; De automotjilieten. VERZUIM VAN SCHOOL. Het meisje moest moeder helpen. Te Rotterdam heeft in hooger beroep terechtgestaan de 50-jarige (bode N. de W. te Gouda, appellant van een vonnis van den kantonrechter aldaar, waarbij hij wegens overtreding van de Leerplicht wet was veroordeeld tot 10 dagen hech tenis. Aan verdachte wordt ten laste gelegd, dat hij als vader niet heeft gezorgd, dat zijn dochter Wijnanda, geboren 12 Fe bruari 1916, die bij hém inwoonde, de school voor bijzonder lager onderwijs, hoofd mej. H. J. Vrouwenvelder té Gouda, waarop het kind als leerling was geplaatst, geregeld bezocht. Verdachte zei de 6 kinderen thuis te hebben. Bedoeld meisje, het vierde, moest thuis blijven om op het jongste kind te passen, terwijl zijn vrouw aardappelen nondbraaht. Óp het oogenbük gaat het hier trouw naar school, men slaat er rich nu doorheen. Dr. A. C. A. Hoffman, arts te Gouda, getuige a decharge, had een briefje af- gegeven, dat er in ’t gezin hulp noodig was, wijl de moeder ziek was. Hij had de hoop, dat de inspecteur van het la ger onderwijs op grond daarvan, het kind vrijstelling van de verplichtingen van de Leemlichtwet zou geven. Uitspraak over 14 dagen. DE SLECHTE WEGEN OM Niet voldoende uitgeweken. Voor de Rotterdamsche rechtbank stond terecht J. v. d. B., landbouwer te Ouderkerk a.d. Ussel, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Schoon hoven, wegens overtreding van de Mo tor- en Rijwielwet. Hij had als bestuur der van een auto op 4 April de vrijheid en veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht, door, rijdende in de Beneden- kerksche buurt te Stolwijk, op welken weg geen twee auto’s elkaar kunnen pas toeren, toen hem een auto tegenkwam, niet te stoppen bij een verbreeding in den weg en daar te wachten om dien ande ren auto, bestuurd door L. Verstoep, te laten passeeiren. Daardoor kwam hij met dien auto in botsing en deze werd beschadigd. Hij was veroordeeld tot 7 dagen hechtenis. Het 0. M. heeft, na het hooren van een 6-tal getuigen, geëischt bevestiging van het vonnis, met uitzondering van de straf, die het 0. M. vroeg te bepalen op f 50 boete subs. 25 dagen hechtenis. De rijks veldwachter Van Rijen ver klaarde, dat er, toen de twee bestuurders elkaar zagen, twee verbreedingen van den weg tusschen hen in lagen. De beste, breedste en laagste, was het dichtst bij verdadhte. B” Verstoep was een kleine verbreeding, die tevens de koerste en ge vaar lijkste was. De verdediger, mr. A. W. Rensma uit Gouda, nam zijn cliënt allereerst in be scherming terzake van de houding, door hem bij de aanrijding aangenomen. De wegen om Gouda zijn zeer slecht. Eter was geen wisselplaats, maar de weg was niet zoo smal, dat twee auto’s elkaar niet zouden kunnen passeeren. Boven dien had Verstoep de kleine wisselplaats^ kunnen nemen, hij had dat volgens de gewoonte ook moeten doen. De aanrij ding moet ontstaan zijn, doordat Ver stoep, in een grinthoop komende, zijn stuur een weinig heeft omgegooid en v. d. B. heeft aangereden. De geëischte schadevergoeding door Verstoep is te hoo-* zeide pleiter. Uitspraak volgt later. ue over de betaling. De officier trok I V., dat dat bedrag veel te Koog te ge- i revolvor en loste 4 schoten op den I nomen. De voorzitter: Het kan natuurlijk wel W~- Iu De heer De Boer: Ik dacht, dat het de bedoeling van B. en wat om ia de riolen em galridelijke verbetering aan te brengen. honden, omdat er |tr moet gebeuren. De heer De Boer: Het te anders nog al een stokpaardje van den heer Vaji Kekum. De heer Van Kekum: Wij hebben ,hiar geen stokpaardjes. Die hebben. Wij niet De post onderlioud bezittingen geeft den heer De Boer aanleiding te vragen of deze apart nagekeken, moeten worden, daar op dezen post een bedrag voorkomt van f 175. Deze po^t heeft betrekking op het zoogenaamde stadshuisje en het schoolhuis. I>e hcer Nugteren: Mdt f 200 doet men niet veel. De voorz.Laten we den poat op f 200 De heer Nugteren meent ook, dat dit bedrag voor een regelmatig onderhoud veel te hoog is en ook te hoog in ver band met de opbrengst. De heer Kruijt merkt op, dat het be drag, dat geraamd is, 45 pCt. van de opbrengst vertegenwoordigt. Als men f 100 huur ontvangt en er niöeteni f 45 af voor onderhoudskosten, dan is dat geen rente meer. r De voorzitter zegt, dat het bedrag niet weg is. 'Als het niet noodig is, wordt het geld ook niet gebruikt. De heer Nugteren merkt op, dat voor een normaal onderhoud van deze gebou wen de 1 wel weggelaten kan worden, zoodat dit bedrag dite op f 75, wordt teruggebracht De voorzitter blijft er bjj, dat het geld toch nooit weg is. De heer Kruijt merkt op, dat de voor zitter steeds zegt, dat het geld niet weg ia, doch spreker meent, jjat het niet aan gaat een bedrag te ramen (Jat drls of vlsr maal de werkelijke koeten te bovan gaat Hij wil de 1 weglaten aai er f 75 van maken. Ook do heer Nugteren te er voor om da 1 weg te laten. De voorzitter merkt op, dat hij liever bad geliad, dat de heer Nugteren, dat in de vergadering van B. en Wr had .gezegd, Den post wordt hierna verlaagd van f ,175 pp f 75. Bij den post sclioolreiSjes vraagt .de heer Nugteren aan den lieer B. Streef kerk pi deze al met het bestuur van de bijzondere school over daze kwestie heeft gesproken. De heer B. Streefkerk deelt mede, dat het bestuur het goed vond, dat er 40 cent per leerling voor schoolreisjes word uitgetrokken. Daar het aantal Leerlingen op de bij zondere en de openbare Lagere school momenteel te zamen 340 bedraagt, wordt er op de begroeting een bedrag groot f 150 voor schoolreisjes geplaatst Tenslotte merkt de heer De Boer nog op, dat de begrooling ruim gesteld is wat zjjn sympathie heeft, doch spreker vraagt of de post onvoorzien, die nen bedrag groot f 1829, aangeeft, niet wat lager gesteld kan worden. De voorzitter merkt op, dat dit een Sluitpost is, waarmede de geraamde in komsten en geraamde uitgaven een ge lijk bedrag vertegenwoordigen. De begroeting wordt hierna goedge keurd. 3. Begroeting burgerlijk armbestuur Uit de mededeelingen van den voor zitter blijkt, dat de subsidie, die het burgertak armbestuur van de gemeente zal ontvangen in den loop van het jaar 1929 zal rijn groot f 2600. Het vorige jaar was dit bedrag groot f 3000. De heer De Boer spreekt hierna over de reorganisatie van de ultkeeringen door h«t burgerlijk armbestuur. Verschillende personen hebben een verhooging van uit- keering gehad, terwijl andere perspnen een verminderde ultkeering hebben ont vangen. Deze kwestie is in een geheime vergadering besproken, waarom spreker hierover niet meer kan zeggen. Vervol gens vestigt spreker de aandacht van den raad op een. persoon aan wie bij- zondere aandacht behoort te worden ge wijd. Verleden, week riepen de kinderen haar na: wat zie je zwart. Spreker acht het een schandaal voor de gemeente. De voorzitter; Is het roerend met den heer DM Boer eens, doch hij vraagt zich af |op welke wijze men hierin verbetering nuoet brengen. De heer Nugteren deelt mede, deze kwestie met iemand, die het kan weten te hebben besproken. JEn deze deelde mee, dat als men de zaak grondig wil aanpakken, gestichtsverpleglng noodig zal zijn. Dat is de eenige weg. Na nog feenige bespreking over dit on derwerp wordt begoten B. en W. te 1 machtigen met het burgerlijk armbestuur en denl dokter besprekingen inzake deze kwestie te voeren. Hierna wordt de begrooting van het burgerlijk armbestuur goedgekeurd. Sluiting. OUD-ALBLAS. Voorzitter de heer Boudet van Dam, burgemeester. Secretarie de heer Lu- cardie. Aanwezig alle leden. Na opening komen aan de orde de no tulen der voorgaande vergadering, die worden goedgekeurd en geteekend. De voorzitter stelt aan de orde da gemesnte-begrootlng, dienst 1929. De hoer J. Jongeneel vraagt eerst het woord en spreekt over de heffing dor be lasting. Spr. ziet hiervoor twee groepen in de gemeente Een groep, dat is de kleine groep groote belastingbetalers; en de andere groep is de groote groep klei ne belastingbetalers. Onder daze laatste rangschikt spr. de arbeiders, neringdoenden en minder ka- pitaalkrachtige boeren, en die worden zwaarder belast dan de kleinere groep groote belastingbetaler». Spr. wu meer Zakkenrollers In den (rein. Iemand heeft aangifte gedaan, dat hem, vermoe- dultfk op het Centraal Station te Amater- <kun|, van ecu le klasse coupe uit te ont rold zfjn sigarenkoker, inhoudende een abonnement en. eeaüge papieren, benevens een bedrag aan bankpapier, groot i 46 a 1 55. f 2000 gestolen. Onbevoegden heb ben zich toegang verschaft tot een perceel nan de Keizersgracht te Amsterdam. Ont vreemd zijn een bedrag groot f 2000, twee spaarboekjes en eenige gouden sie raden. I i‘ i Vergift In havermout en koffie. In Indië is een vrouw, die haar stiefzoon vergiftigde door arsenicum in haver mout en koffie te mengen, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 15 jaren. ALLEEN OM DE WERELD. Te IJmuiden is van Hamburg binnen gekomen de kleine Amerikaansche schoener met hulpmotor Pilgrim, aan boord waarvan zioh bevond kapitein Thos Drake, die met dit kleine scheepje alleen een reis om de wereld maakt. Hij is in Mei 1925 uit Seatlla, van de West kust van Amerika, vertrokken en stak in 53 dagen den Atlantischen Ooeaan over. Kapitein Thos Drake is 62 jaar oud. Hij zou verder met zijn scheepje naar Am- s ter dam vertrekken en gaat vandaar naar 1 Antwerpen. Hij vóórziet in zijn levens onderhoud door in de havens, waar hij komt, zijn scheepje met eenige beziens waardigheden tegen een toegangsprijs te laten bezichtigen. TWEE OUDE VROUWEN OMGEKO MEN. Te OMenzaal zijn de gezusters 01de- damink, reep. 84 en 80 jaar oud, door gasverstikking om het leven gekomen Bij onderzoek bleek, dat een gasslang van een gascomfoor was afgegleden en dat zich daardoor gas in het woonhuis verspreidde. De eene vrouw zat dood op een etoel bij de tafel, de andere lag op den grond. 1500 BEZOEKERS IN OPSTAND. Te Hannover zouden wedrennen wor den gehouden. Op het oogenblik dat de rennen zouden beginnen deelde de di rectie mede, dat ze werden uitgesteld, of ficieel omdat het regende, in werkelijk heid vermoedelijk omdat slechts vijftien honderd personen aanwezig waren. Deze vijftienhonderd konden zich echter met het besluit van de directie niet vereeni- gen, trokken naar het bureau van de directie, eloegen daar de vensterruiten in, sneden de telefoonleidingen door en eisahten hun geld terug. De politie moest de orde herstellen. De directie betaalde do entreegelden terug en doelde tevens mede, dat nu in het geheel geen rennen meer zouden worden gehouden. DE TUNNELINSTORTING IN SPANJE. De lijken, van tien personen, omgeko men bij de tunnelinstorting nabij Sanfu- gossa, zijn thans geborgen. Thans be vinden rich nog vijf personen onder de puinhoopen en men koestert weinig of geen hoop meer, dat zij het er “het leven zullen afbrengen. De eenige man, die gered werd, na 24 uur bedolven te zijn geweest, rende na zijn bevrijding als een w- Mijn man heeft het rooken opgegeven.

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4