onschuld c No. 5502 JEERS Bin: Plaatse Rechtszaken. FE U 1 Gemeenteraad»* Vergaderingen. Dit Numr TWEI Ee> looper er bijna inge- loopen. 2000 X onder helpen, omdat het hier zegt den (Wordt vervolgd). De begroeting 1929 wordt in behando- H. te Rotterdam, ieder i 6 subs’. ieder voor heer Lagro *t wier- maar aan- GROOT-AMMERG. (Vervolg van No. 6409.) i, dat afstand ver waren se- ook ge- een zaak betrof, W. geheel ta- do ovareen- dohet NIE 9 „Wanneer ge lady, zoude ik u gen aangaande zei do mr, Harpe „Ik hoor, dat zij den dood haars i boden?” „Neen,” antwc en van uit de h „Duid mij de lady, maar zult komen?” „Neen, ik laat Rake blijft dit ja Haar studiën m kén worden.” „Niet eens do ders?” vroeg H heeft tegen mij gaarne te huis „Sir Henry is i op Roükhurst,” i in de rede. „Ik r palingen van he Nina’s minderjai res ben, en ik wi uit zeggen, dat il het meisje geen« Wanneer mijn e trouwen in mij 1 richt op te draii dan hebben de d toeziende voogd® recht om mijn ha of riah met mijn Ik verzeker u no aanging duld en '(weD om twe» De heer De Voe zegt, dat hij gedacht heeft, dat een dergelijk» cursus wel ge lijktijdig voor de niet-leerplichtige kin deren van de openbar» en bijzondere school zou kunnen plaat» vinden. De voorzitter antwoordt, dat er geen verzoek is om aan de nietoleerplichtig» kinderen van do openbare lager» school een cursus te geven. Dit kan dus niet be handeld worden. De heer Den Besten merkt op, dat er een subsidie van f 225 als grens wordt beschouwd. Wanneer er nu eons dertig leerlingen aan dezen cursus deelnemen, dan is dat bedrag niet hoog te noemen. De voorzitter zegt, dat deze subsidie voor het tijdvak van één jaar wordt ge geven. D» heer Den Besten acht de voorwaar de, dat er minsten» 10 kinderen aan den cursus dool moeten nemen, voordat men voor subsidie in aanmerking komt, be zwaarlijk. Wanneer de cursus met 10 cursisten wordt begonnen, doch dit aan tal daalt tot bijvoorbeeld 8, dan wil spr. voor deze 8 cursisten toch een bedrag van f 15 per leerling voor het bestuur der bijzondere school beschikbaar stellen daar anders de cursus opgeheven moet worden. De voorzitter antwoordt, dat de bepa ling die ten opzichte van het aantal cursisten is gesteld, ook ven toepassing was voor het geven van vervolgonder wijs op de openbare lagere school. Er werd aangenomen, dat wanneer er min der dan 10 leerlingen aan het vervolg onderwijs deelnamen, de cursus geen re den van bestaan had, De heer Den Besten voert hiertegen aan, dat de uitgaven, dlie het vervolgon derwijs, bij een deelname van minder dan tien kinderen, vraagt, te groot' wer den geacht. Dit is hier andere. Spr. is het wel eons met hot bepaalde maxi- mum-bedrag van de gemeentelijk» sub sidie, dlie men aan het bestuur der bij zondere school wil verleenen, maar met de bepaling ten opzicht» van het aantal leerlingen, gaat hij Oiet aoooocd. steld. Na behandeling van de rondvraag, welke geen belangrijke onderwerpen in houdt, wordt de vergadering met dank gebed gesloten. •en eigen bedrijf te expLoiteeren, zonder de zooeven ge noemde begrootingsposten te over schrijden, moet de watenopbrengst in die gemeenten minstens f 12.000 bedragen, terwijl dan bovendien onze belangrijke buurtschap, het Achterland, van water Hoef verstoken en f 150.000 renteloos moest worden verstrekt; op grond der ons door genoemden deskundige ver strekte gegevens was bij alle gemeente besturen het plan van een eigen drink waterleiding van de baan. B. en W. hebben het waterleiding- vraagstuk bij voortduring in studie ge houden, omdat het college eenparig van oordeel was, dat do drinkwatervoorzie ning in deze gemeente noodzafcelijk i». De wijze, waarop een groot deel der tmr- G root-Am mens missaris der K Zuid-Holland, is den koopman I ning verleend tc pen en vervoere: Een zoon- de Vos alhier, tnijden van bi snijden, v'aardvr Dr. Ftahil v hulp. IN STUKKE Nleuwpoort, 7 ren eenige jong aan hot spek oogenblik de kle noodlottig in sti len, dat het zijr de, en zich dad ge hulp moest s Het is te bet zich niet ber< speelterrein zooc waardoor een d men had kunne: Stolwijk, 7 N< van D. aan c verdronk deze is naar de noot door den keurin sumptie goedgek van den veehout slachtplaats ver Aan de 1 dueling Stolwijk, f 6000 AAN Fl Het is géblek gasfabriek te aangenomen h Gaameterfabriek Dordtsehe Meter drag van f 6000. het begin van maakt werd, zijr doen van uitga fend. In den geme< port werd voori eener geheime 1 beleid van den Men wil hem ontnemen, in d dat hij zich vc en volstrekt m instructie gedra TERUG VLI Bil de directie telegram ingekc van het fijfde v dat het in Bai Batavia aangekc retourvlucht af orde. dat betaald sou worden, indien d» ceelen wel aan de waterleiding 1 aangesloten. 4e De gemeente garandeert een totale wateroixbrengst van f 10000 per jeutur, ingaande 1 Januari van het jaar, waar in afle perceel en kunnen zijn aangesloten Bij deze garantie moet ook de water- ophrengst van de peroeelan, die momen teel reeds water van de Alblaseerdam- sche Waterleiding betrekken, gerekend worden Zoodra de N.V. AUblasserdam- sche Waterleiding via de buizen of via een gedeelte een of meerdere percerien in ander» gemeenten direct of indirect van water voorziet, wordt te rekenen vanaf 1 Januari van het jaar, waarin zulks plaats heeft, de garantie tot f 0600 verlaagd. 5e Voor het water voor de watorblusscbing alsmede voor de watervoorziening van het gemeentehuis wordt niets berekend. Op plaatsen aan te wijzen door het ge- meentebestuur, worden brandkranen aangebnacht togen vergoeding van f 40 par stuk compleet, mits de plaats der brandkranen tijdig voor het maken der busleiding wonde vast gesteld. Voor het ganantiebedrag heeft de ge meente recht op 42.000 kub. meter wa ter; voor het meerdere gebruik sa! t 0,20 per kub. M. in rekening wouden gebracht. De kosten van een waterlei- dingmeter om het totaalgebruik vast te stellen, komen voor rekening van de ge meente. Mocht de N.V Aiblaseerdamache Wa terleiding nu of in de toekomst, direct of indirect, zich bereid verklaren aan een andere gemeente via de leiding of een gedeelte der leiding (hetzij recht- streeksah of bij wijze van ringleiding) welke in Groot-Ammers ligt, onder an dere voorwaarden water leveren, dan ie de gemeente Groot-Ammers gerechtigd, ingaande 1 Januari volgende op het jaar, waarin die bereidverklaring schiedt, die andere voorwaarden voor haar te doen gelden, mits de meente Groot-Ammers minstens maand te voren kennis geeft. 6e. De dienstleidingen tot een hakren meter voor in de woning ten behoeve van de perceelen. die bónnen een jaar nadat de concessie definitief is ver leend, voor aansluiting zijn opgegeven, zijn voor rekening van de ABblaseerdam- sche Waterleiding, ook in dit geval voor de 3 perceelen genoemd onder 3a 7e. Alleen de perceelen waarin een bedrijf wordt uitgeoefend ontvangen een watermeter, die door de N.V. Aïblaseer- damsche Waterleiding wordt geleverd! De kosten bedragen per maandelljksche huur respectievelijk f 0,36 en f 0,36. Mocht de Alblasserdamsche Water leiding Maatschappij van oordeel zijn, dat in een perceel, waarin het water uit sluitend voor huiselijk gebruik wordt ge bezigd, waterverspilling plaats heeft, dan is zij gerechtigd een watermeter te plaatsen, doch’kan alleen de huur be rekenen, ingeval mocht Wijken, dat in derdaad meer water wordt gebruikt, dan daarvoor volgens het tarief betaald wordt. Voor het meerdere gebruik, per jaar, te berekenen, moet f 0.210 per kub. Meter betaald worden. over de giemeente garandeert een op- —2 De meerdere opbrengst van uitbreidin- :gen komt voor het garantiebodrag of bij overschrijding daarvan in aanmerking voor de winstberekeni ng 2e. De concessie wordt verleend 40 jaren. 3e. De gemeente maakt een vororde- ninn1. waardoor rij verplacht is ieder perceel, dat binnen een van 100 m. van de hoofdbuis gelegen, moot aansluiten binnen 1 jaar na ope ning der leiding. Voorts drie perceelen, die verder verwijderd rijn dan 100 M. van de hoofdbuizen, te weten die van J. Blokland, JBassa en J. van Bruchem aan partijen bekend. Van de perceelen, die hieraan niet voldoen, betaalt de gw. meente abonnementsgeld tot een bedrag, gerij zich van bet meest noodige drink water moet voorzien, had reeds lang tot het verleden moeten behooren; het be- hoeft geen betoog hierover langer uit te weiden JU allen ie het voorts bekend, met hoevsol moellljk'hedtn en ook kosten het voor veten gepaard gaat. En wat de landbouw betreft, bij voortduring lezen wij, hoe door de zui- veloonsuilenten op een goede drinkwater voorziening wordt aangedrotngen en de bewijzen, hoe een behoorlijke drinkwater voorziening de kaasmakerij, varkens- mester ij ten goede is gekomen, liggen voor het grijpen Ongetwijfeld zijn met den aanleg kosten gemoeid en zal voor het water geld moeten worden betaald, doch daartegenover staat, dat thans ook door vele burgers kosten worden ge maakt voor de gebrekkig» watervoorzie ning. terwijl ten aanrien van veehouders niet uit het oog mag worden verloren, dat veel arbeid met het pompen wordt bespaard, de producten een betere op brengst verkru'jen. Met andere woorden, de practijk reeds overal heeft uitgewezen dat per saldo de vermeerdering der in komsten bij goed drinkwater belangrijk de daarvoor veroorzaakte uitgaven over schrijden. wat te meer klemt, ate voor de \oehoii'le,’s het tarief billijk wordt gestel 1. I Do gemeenteraad \an langerak deed al spoedig weten, dat zelfs in principe j niet \oor drinkwatervoorziening werd gevoeld. Wat de gemeente Nieuwpoort betreft, is het u bekend, dat men geniii- men tijd er naar heeft uitgerien, dat ge meenschappelijke drinkwatervoorziening mogelijk was. Zeer langdurig hebben beide gemeentebesturen gezamenlijk on derhandeld, doch ten slotte sprak de raad van die gemeente zich onomwon den uit, dat het in principe tets voor die aansluiting had gevoeld, maar in de practijk niet Het zou te ver voeren, hierover op deze plaats uitvoerig uit te weiden, te meer, daar wij mogen ver onderstellen, dat de toedracht ook u, door het lezen van het betreffend» raads- versüag in de couranten, niet onbekend kan zijn gebleven. Inmiddels is ons college voor deze gemeente blijven onderhandden met de N.V. Alblasserdamsche Waterleiding. Het Gallege is daarbij steeds uitgegaan van de gedachte, dat als tot watervoor ziening wordt besloten, ook de buurtschap het Achterland daarvan niet venatoken ma# worden, te meer nog waar juist voor die buurt het niet in het minst noodzakelijk is. Bij de eerste besprekingen en bij de daarbij gevoerde correspondentie werd daarvoor gevorderd een extra bijdrage van f 1622,70 te betalen gedurende 10 ach tereenvolgende jaren, een extre^-offer dat voor onze kleine gemeente wel te zwaar was en het ie ona ook mogen ge lukken deze vraag van dit extra-offer te doen verstommen. 1 Het daarna, gedane voorstel aan 1 Nieuwpoort en Groot-Ammers, van de N.V. AKblassordamsche Waterleiding, te weten het garandeeren door Groot-Am mers van een wateropbrengst van f 10.000 betaling van f 200, voor het gebruik van het water in de gemeentegebouwen en bnandblusschen werd door uwen raad aangenomen met 5 tegen 2 stemmen; echter, gelijk gezegd, Nieuwpoort bleek er niets voor te gevoelen f 4000 te ga- randeeren, zelfs niet als de gemeente slechts een wateropbrengst van f 2500 per jaar behoefde te garandeeren. Naar de grondslagen in dat voorstel vervat, hebben wij getracht uitsluitend voor onze gemeente met genoemdo ven nootschap een regeling te treffen. Wij hebben thans het bestuur der N.V. Al- blasserdJamsche Waterleiding, behou- 1 dens goedkeuring der algemeens verga dering van aandeelhouders, bereid ge vonden het navolgende voorstel te doen 1 tot het leveren van behoorlijk drinkwa- ter, dat aan alle door den gezondheids- 1 diensrt te stellen oischei} moet voldoen: le. de buisleiding wordt vólgens over te leggen teekening gelegd door Gelkenee, Graafland, Achterland en dorpsstraten I inclusief in de straten voorkomende in de volgens de overgelegde teekening door de gemeente ontworpen uitbreidingn plannen, gerekend vanaf de hoofdibais tot ’n tengte van 830 m_, nader door B en W. aan te geven. Do buizen moeten min stens die grootte hebben, als op gewaar merkte teekening van d» Alblasserdam- I sche Waterleiding ie aangegeven en voorts moet de watertoren te Nieuw- Lekkerland zooveel gezuiverd water in het hoogreservoir ihdbben, dat bij een maximum gebruik van 80 liter per per soon per etmaal in de gemeenten Groot- Ammers en Streefkerk met een toename der bevolking van 10 pGt. de einddruk nog tijdens het maximumverbruik 14 m. zal bedragen, onvoorziene omstandighe den voorbehouden. De N.V. Alblasser- 1 damsche Waterleiding verplicht zich er voor te zorgen, dat in de giemeente Groot-Ammers zelf op een nader door B. en W. aan te duiden plaats die druk steeds kan wonden gecontroleerd. I Voorts wordt nog overeengekomen, dat. als de gemeente ultbnlding van buizennet 1 verlangt (bedoeld is de hoofdfoute) dan is de N.V. AJhlasserdiamscihe Waterleiding verplicht, binnen drie maanden voor die wcu uitbreiding zorg te dragen, waartegen- Politie-rogHemerit: H G. te Almelo, J. over de giemeente garandeert een op- H. te Rotterdam, ieder f 5 subs’, ieder brengst van 60 ct. per strekkende meter. 2 dagen. tia -- Wegen» overtreding der Leerplichtwet: M. den O. te Jaarsveld, schuldig verkla ring zonder toepassing van straf. Wegens overtreding van art. 453 W. van S.: H. Th. K., zwervende, f 3 sul®. 1 dag. Wegens overtreding der Motor- en Rijwielbeschikking: M. A. K. te Lekker- kerk, A. K. te Ou dewater, ieder f 3 aubs. ieder 1 dag. Wegens overtreding van het Motor- en Rijwielreglement: M. K. van der W. te Delft, J. van der G. te Ouderkerk a.d. IJsseï, J 8. te Schoonhoven, leder f 5 subs, ieder 2 dagen. Wegens overtreding der Algiem. Poli tieverordening te Berkenwoude: M A K. te Lekkerkerk, f 4 sub». 2 dagw. KANTONGERECHT SCHOONHOVEN. Uitspraken van 2 November 1928. Wegens overtreding der M. R. W.: G. A. T. te Bergambacht f 10 subs. 1 week tuchtschool; Th. 8. te Schoonho ven f 5 subs. 2 dagen; G. de B. te Krimpen a.d. Ussel, aangehouden tot 7 December 1928; B. de R. te Lerimrkerk f 25 subs. 10 dagen; J. H. te Bilthoven, J. N te Schoonhoven, A. K. te Oude- water, ieder f 4 subs, ieder 2 dagen. Wegens overtreding der Algem. Po litieverordening te Schoonhoven: E. van A. te Wilige-Langerak f 25 subs. 2b dagen; G. van V. te Schoonhoven f 3 subs. 3 dagen; G. B. te Vlist, N. de V. te Groot-Ammers, F. K te (Woorden, J. C. van V. te Hazersworade, J. van H. te Leerdam, A. V. te Willige-Langerak, ieder f 3 subs, ieder 1 dag; H. S. te Schoonhoven, f 2 subs. 1 dag. Wegens overtreding der Algem. Poli tieverordening te Haastrecht: H. W. A. de W. te Haastrecht, schuldig verkla ring zonder toepassing van straf. Wegens overtreding der Trekhonden wet; A. J. S. te Oudewater, 2 geldboeten van elk f 2 subs. 1 dag voor elke boete Wegens overtreding der Visscherij- wet: J. P. B. te Utrecht, A. K. te Vrees wijk, ieder f 5 subs, ieder 2 dagen; J. R. te Lekkerkerk f 10 subs. 5 dagen, met verbeurd verklaring en bevel tot uitleve ring van twee schakels of bij niet uit levering daarvan de waarde, welke ge schat zijn op 2 maal f 10 subs. 2 maal 5 dagen. Wegen» overtreding der Algem. Poli tieverordening te Ammerstol: H. H. K. te Gouda f 5 subs. 2 dagen. Wegens overtreding van art. 460 Wet boek van Strafrecht: J. van den B. te Utrecht f 5 subs. 2 dagên. Wegens overtreding van het Rijnvaart Verschijnt Mai 1.25, franco per den. Over het ab< afgekeurd wegens gebreken, ontstaan in en door den dienst, als go- volte waarvan belanghebbende ontslag zaïl aanvragen en de gemeente gaat verlaten. In verband hiermede verzoekt Dlede- rik het navolgende: le. ontheffing van den termijn van huuropzegging der wo ning; 2e. tot toekenning van het op de begrooting uitgetrokken bedrag voor Bleeding, enz., daar dit jaar niets door hem te aangeschaft; 3e. tot overnam» van eentee eigendommen door de gemeente, wagens door hem geplaatste hekjes en een archiefstelling, ter waarde van f 40; 1 4e. het ontslag uit de betrekkingen van 1 ambtenaar van den burgerlijken stand; concierge van het gemeentehuis en ad ministrateur van den vleeschkeurings- dienst. Het eerste verzoek wordt met alge- meene stemmen toegestaan. Op voorstel van het lid De Vries heer Lagro uit Bodegraven heeft moet en dat deze gezegd heeft te willen helpen, omdat het hier een 1 die het college van B. en vreemd te. De voorzatter J 1 dank voor de hulp, die hij heeft leend. Wat de heer Lagro voor de ge meente heeft gedaan te niet in cijfers uit te drukken, omdat het veel tijd en moeite heeft gekost om met een voorstel en een plan te kunnen komen bij den Raad. Spreker zegt den heer Lagro nogmaals dank voor diens hulp. Verder zegt hij dat de raad rich destijds in principe heeft uitgesproken daartoe over te gaan in vereeniging, zoo mogelijk met de gemeen ten Langerak en Nieuwpoort. Aanvan kelijk ia omtrent die Watervoarziemng een uitvoerig rapport uitgebraaht door den deskundige der provincie Zuid-Hol land, Prof. Visser, hoogüeeraar aan de Technische Hoogeechool te Delft. De des kundig» besprak een tweetal mogelijk heden, te weten: aansluiting aan de Alblasserdamfiühe Waterleiding; b. op richting van een waterleidingbedrijf. Wat a betreft wordt dan verwezen naar het voorstel dier vennootschap, te weten; de gemeenten geven in totaal een renteloos voorschot van f 150.000; nerven zijn 50 nrocent hooger dan tarieven in Alblaseordam, terwijl de dienstleidingen, waarvan de kosten door den deskundig» prof. Visser op f 22.000 worden gesteld, voor rekening van de abonné’s komen, of de AlbUasserdam- sche Waterleiding legt slechte de buizen tot aan de grens van Groot-Ammera, ver- WU VOOTSChOt VUU f 96.000, levers het water voor 15 cent per kub. M. en de gemeenten moeten voor eigen rekening voor het buizennet op eigen terrein zorg dragen en zelf die administratie voeren, terwijl dan boven dien het evengienoemde bedrag van f 22.000 voor dienstleddingen op de ge meente of op de abonné’s blijft drukken, fen aanrien van b. •en eigen bedrijf door de drie gemeenten te stichten, krant de genoemde deskundig» bij verplichte aansluiting tot de conclusie, dat de kosten van aanleg zouden bedragen f 185.000 en dat die te vormen stichting om billijke dragelijke tarieven aan de abonné’s te kunnen berekenen, een ren teloos voorschot van f 150.000 moet wor den verstrekt, onder beding, dat het be drag in een tijdsverloop van 30 jaren regelmatig moet worden terugfoietiaalid, terwijl de f 35.000 door het bedrijf kan worden geleend, wat bij de aflossing bón nen 50 jaren een annuitaitsberekenfing van 5.48 pot. of f 1918 zou vorderen, zoo- dat het bedrijf gedurende de eerste 30 jaren, met inbegrip van 1/80 aflossing van het renteloos voorschot f 6918, zou edschen. De bijzondere afschrijving op machines ea materiaal wordt 'gestelid op f 600, een gelijk bedrag wordt in de be grooting der exploitatiekosten uitge trokken voor onderhoud der pampinstal- latie en buizennet, het stroomverbruik op f 1300, terwijl een nog kleiner be drag voor het beheer, de administratie drukwerken en incassokosten wordt genoemd, te weten f 700. in totaal. Aannemende dat het inderdaad moge lijk zou rijn H0ENK00P. De Raad kwam in openbare vergade ring bijeen onder presidium van Jhr. Mr, van der Goes. Aanwezig alle leden, uitgezonderd het lid Kemp, die van zijn afwezigheid ken nis 'had gegeven. De notulen worden, na dat de vergadering met gebed is geopend, door den secretaris voorgelezen en .on veranderd vastgesteld. Op een adres van de Commissie van Vakonderwijs van den Alg. Ned. Politie bond alsmede een adres van het Melk- oontroie&tation „Utrecht” om subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen, wordt afwijzend beschikt. Voor kennisgeving worden nog aange nomen: Een adres van het gemeentebe stuur van Arnemuiden inzake toepassing van art. 104 der tL. O. Wet 1920 inzake aftrak van schoolgelden; procesverbaal van kasopname van den gemeente-ont- vanger, waaruit blijkt, dat op 19 Sep tember in kas was f 2005,76 H; besluit van Ged. ;Staten houdende goedkeuring van een wijziging der instructie voor den keuringsveeartsbesluit van hetzelf de college, waarbij de gemeente-rekening um 1927 te ’vMfcwteld. On een daartoe strekkend verzoek van het bestuur der St. Jaoobstichting te Oudewater wordt besloten tot toeken ning van een janriijksche subsidie ad f 50 tot wederopzegging» toe, onder voorwaard», dat alsnog worden over gelegd de statuten en het huishoudelijk reglement der stichting. Op een adres van de Kon. Nederiand- sahe Ver. voor Luchtvaart, om de ge meente tegen betaling van een jaariijk- sche contributie ad f 12 lid te doen wor den van die vereeniging, wordt afwij zend beschikt. Wordt voorgelezen een gezegeld adres van A. de Groot alhier, houdende ver zoek de bestaande verordening op de in komstenbelasting zoodanig te wijzigen, dat do aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud aanmerkelijk wordt verhoogd. Het lid De Vries is van meening, dat de aftrek inderdaad aan den lagen kant is (n.L f 400). Na eenige gedaohtenwteeeling wordt aan het lid D» Vries opgedragen aan B. en W. een staat over te leggen, waaruit blijkt, hoeveel de aftrek bedraagt in de omliggende gemeenten. De voorzitter deelt mede, dat de veld wachter Diederik door den Pensioen raad is Do voorzitter ngt nogmaals, dat, als er te weinig leerlingen aan den cursus deelnomen, geacht wordt, dat de curaus geen reden van bestaan heeft. De heer Den Besten stelt voor, om ’n maximum bedrag van f 225 vaat te «tel len, doah afhankelijk van het aantal Iwrlingen, indien dit onder de tien mocht zijn, wenacht hij een bedrag van f 15 per leerling beschikbaar te stellen. De heer Zwart Voorepuij merkt op, dunt er toch een raadsbesluit is, dat bepaalt, dat er aan den cursus minstens tien leerlingen moeten deelnemen, wil men voor gemeentelijk» subsidie in aanmer king komen. De voorzitter antwoordt, dat dit op het vervolgonderwijs van toepassing is. Wethouder Broer zegt, dat hij het verschil nu voelt tussohen het geven van vervolgonderwijs en den door 'het be stuur der bijzondere school te geven cursus. Wanneer er gelden voor het vervolgonderwijs worden uitgetrokken, dan waren deze bedragen voor den ge- boelen cursus bestemd, terwijl het voor- stelDon Besten aangeeft pop aan den I cursus deel te nemen leerling te betalen. De heer De Vos wil, dat deze cursus met name wordt genoemd. Na nog eenige bespreking en nadat ’t dagfll'ijksch bestuur «ven een conferentie heeft gehouden, zegt do voorzitter dat B. en W. genegen zijn hun voorstel te wij zigen en wel zoodanig, dat de subsidie tot f 225 wordt verleend, en dat per kind f 15 aan het bestuur der bijz. school zal worden uitgekeerd, ondanks het feit, dal er eventueel minder dan 10 leerlin gen aan den cursus zullen deelnemen. Wordt goedgekeurd. Ten slotte stelt de voorzitter den hoofd schotel van de agenda aan de orde, na melijk de watervoorziening van de ge meente. Ab de voorzitter dit punt aan de orde etelt, zegt hij, dat de raad het dago- lijksch bestuur opdracht heeft gegeven te trachten met voorstellen te komen in zake watervoorziening der gemeente. Aan die opdracht heeft het dagielijksah bestuur voldaan. Spr. zegt, dat hij den _3. t x - heer Lagro uit Bodegraven heeft ont- wordt met algemeene stemmen beeloten - - eenignn afstand veitwijderd, doste Van M. drie schoten, waarvan er een den 25-jarigen H. Doek trof. OnmWrioDijk daarop nam Van M de vtooht, achter volgd door de drie kostgangers. Na eeni ge graten doorkruist te hebben, waren rij Van M uit het oog verloren. De gewonde werd op last van Goijarte naar het «riekenhuis ov< bracht en daar opgenomen. Hoewel t*-^, ic l, lijk, het «chvt waa op het baretsen af- geecham.pt. Des nachts hebben rich recherchenre onder leiding van den commissaris van politie naar Hearlenheide begeven, om den dader op te sporen. De vrouw bleek drie jaar gortuowd te rijn geweest, dooh was wegens mishan deling van haar man gescheiden. HET AFSPRAAKJE MET JAN. Een ongehoorde brutale overval heeft in Den Haag plaats gehad op oen wis- «eHooper, die een bedrag van f 2700 bij rich droeg. De manier, waarop de da ders den looper in de val hebben laten loopen, is van een zoo verregaande bru taliteit, dat 'het bijkans ongelooflijk klinkt. De wissellooper, die van den overval kennis gaf aan de politie^ had zijn kennissen een zekeren J. J. B., blocmenkoopman, dien hij alleen oppervlakkig kende en dien hij sprak met „Jan”. Jan had nog al veel relaties en vroeg den looper of deze niet van betrekking zou willen_veranderen; hij wist wel een mijnheel, die hem daarbij zou willen helpen. De loonor moest dan maar in dat en dat pakhuis komen, waar Jan met den meneer zou hebben gesproken. De looper, die voor de zaak voelde, begaf rioh naar het pakhuis. Hij had toen juist f 2700 gebeurd en droeg dit bij zich, toen hij in het pakhuis in de Rembrandtstraat aankwam. Toen hij binnen trad in het pakhuis, werd er volgens rijn verklaring bij de politie plotseling een touw «om rijn li chaam geworpen en werd hij op den grond getrokken. Ook ging het licht uit en voelde B. zich door twee mannen aangrijpen Na een heftige worsteling, gelukte het hem echter rich los te ruk ken on er vandoor te gaan, Op rijn aanwijzing heeft de politie la ter zijn kennis Jan, den 24-jariigen J. C. K., aangehouden en ook diens vriend, den 31-jarigen T. de Z. 7000 GULDEN GEVONDEN. De schat In het sigarenkistje. In een woning, toebehoorende aan de gemeente Alkmaar, en staande aan de Laat aldaar, wolk» eenigen tijd leegge- staan heeft, nadat de laatste bewonere het echtpaar Gosino, is overleden, heeft een jong schildersgezel op een plank in een alcoof een blikken sigarenkistje ge vonden, waagin men een ander kistje met bankbiljetten vond, tot een totaal be drag van 7000 gulden. In een apart zak je, dat gesloten was in twee andere zak jes, vond men nog 13 güuden tientjes, zoodat in totaal 7172 gulden is gevon den. Bij dit geld was een briefje, waar op stond: Voor Neet Verder vond men geen aanduiding. De directeur van gemeentewerken heeft het grid gedeponeerd in een kluis bij den gemeente-ontvanger, in afwach ting van de uitspraak, wüen dit grid zal toekomen. REVOLVERSCHOTEN OP EEN CONCERT. Tijdens de pauze bij een concert van den violist Vasa Prihoda te Weenen, heeft de vroegere ritmeester Felix Gartner drie revolverschoten afgevuurd op een jonge dame, die in het hoofd en don hals getroffen werd. Onder de aan wezigen ontstond een paniek, die slechts ten gevolge van de tegenwoordigheid-van geest van de zaalwachters, bedwongen werd. De ritmeester zei, dat de dame rijn verloofde was. Als reden voor zijn daad gaf hij op, dat rij hem bedrogen had. Het slachtoffer is een jonge Turk- sdhe. 4-JARIG MEISJE DOOD GEREDEN. Zaterdag had aan den Aalsmeerder- dijk te Amsterdam een ernstig ongeluk plaats. Het 4-jarig dochtertje van den caféhouder Thijssen wilde plotseling den weg oversteken, toen vlak bij een auto naderde van S. De chauffeur probeerde nog het kind te ontwijken, doch kon niet vertrinderen, dat het werd overre den. Het meisje, dat waarschijnlijk een der wielen over het hoofd fcreog, was bij na onmoddellijk dood. Dr. ovenge- u r* ■*•«>’“-“““■ xjwwri ern- nv toestUJld ^negwaar- ABONNÉ’8 v&n de helft van het gevraagde kleedinggeld zijnde f 75 toe te staan, terwijl op voor stel van den heer Vroege, wordt beslo ten de genoemde eigendommen geheel I over te nemen. Het ontslag uit de drie 1 betrekkingen wordt met algemeene stem men eervol verleend. Aangezien in de laatste jaren in de omgeving van het gemeentehuis talrijke fraais woningen zijn gebouwd, stellen B. en W. voor den bouw van arbeiderswoningen in dit ge deelte der gemeente te verhinderen, door aanvulling of wijziging van de bouwver ordening. Na eenige gedachtenwisseling wordt bedoten, art. 62 der bouwverordening aan te vullen met de navolgende bepa lingen: Het uiterlijk van het gebouw mot 'de daarbij behoorende tuinen, mu ren, hekken of andere afscheidingen, moot aan redelijke eischen van welstand voldoen. Het geheel moet zoodanig zijn, dat het ook in verband met de omgeving uit een oogpunt van welstand geen aan stoot kan geven, een en ander ter be- oorderiing van burgemeester en wethou ders, die daarin dosgewenscht de pro vinciale schoonheidscommissie kunnen raadplegen.” Een conceptbesluit tot wijziging der begrooting, dienst 1928, wordt goedge vonden. Met do Bank van Ned. Gemeenten wordt oen rekening-courant komst aangegaan, waarbij het saldo wordt bepaald op f 2000. 1 De begrooting 1028 wordt in bekende- 8otaffo e“ lingen genomen en ongewijzigd vaetg»-

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4