Bij Boodschappen doen, geen PUROL vergeten. Gemengd Nieüws. Telegrammen. Heldendaad van een 16-jarige jongen. De schat in het oude meubel. Belastingvragen. Sportnieuws. Correspondentie. Rechtszaken. Predikbeurten. Afloop Aanbestedingen Loop der Bevolking. Burgerlijke Stand. Marktberichten. EdelAchtbare Heer Mr. Th. L. PRINS, Christina Maria Schimmel- schinkel. Dirk Barend Oudenes. hartelijk vaarwel. Ter leen gevraagd f500 FEESTUITVOERING heengaan laat ma gnooto leegte achter, Ate moeilijk, te rullen aal rijn. Hij vu •en reohter van-de oude aoort, die in de aerate piaats er op ult wee in de vtr- ▼ufflag ran eijn ambt hat peede te aoa- kan an reoht en ««reahtiffhdd te betrach ten mat InadUnemiitf ran d« «root- ate aunsokalijkihald. Daarbij tred duidelijk een andere goede eigenschap ran hem aan het licht, n.m. eijn goede haart. Steeds waa het eijn bedoeling am b.v. in civiele naken niet de kwesties louter al» reohter te bezien, dooh vooral, eila het kon, om de partijen tot elkajar te brengen en een verzoening te bewerken. Daarbij kwam zijn groote menschenliefde sterk naar voren. Het zelfde toonde hij ook in strafzaken. Ve len hebben dat ondervonden, hij trachtte als het kon, ze op het goede pad terug te brengen, zelfs door zijn straffen. En dan wee er nog een derde eigen schap, aldus spr., waardoor de overlie den kantonrechter opviel, en dat was zijn geestigheid. Dak ia een speciale eigen schap, die uit den aard der zaak weinig wordt gevonden in de rechtszalen. Die buitengewone geestigheid is vaak uitge komen in zijn rake opmerkingen en fijne zetten, waarbij hij zonder schending van het decorum, een bijzonder en juist licht op een zaak liet vallen. Daardoor is ook de samenwerking met hem zoo prettig geweest, want juist in de kringen van de rechtspraak wordt geestigheid zoo op prijs gesteld. Ik spreek hier nu slechts als waarne mend kantonrechter en niet als burge meester. Wat Mr. Prins als (burger is geweest, hoop ik nog op een andere plaats te gedenken. De plaat», die door het verscheiden van Mr. Prina is opengevallen, la noch in zijn rechterlijke kwaliteit, noch als burger te vervullen. Hij laat een zeer groote leegte 'achter. Met grooten wee moed brengen wij hier een eere-saluut san de nagedachtenis van den man, die niet alleen in Schoonhoven, doch ook wijd en zijd in den omtrek, bekend en geëerd was en met sympathie herdacht wordt. Hij ruste in vrede. Daarna voerde het woord de griffier van het Kantongerecht, Mr. C. van Leeuwen van Duivenbode, die ongeveer als volgt sprak: Met gevoelens van wee moed en rouw, wijd ik hier «enige woor den aan de nagedachtenis valt wijlen Mr Prins, met wien ik ruim jaren heb mogen samenwerken en die ik heb lee- ren kennen als rechter en vriend. In die jaren is het dit wel geweest, wat mij het meest getroffen heeft, n.l. zijn groote menschenlietfdei, die telkens en telkens weer opnieuw aan den dag trad Dat drukte den stempel op zijn ambtelijk en persoonlijk leven. Deze eigenschap heeft hem de vervulling mn zijn ambt wel eens bijzonder moeilijk gemaakt. En als er in die zes jaar wel eens, een enkele maal een klein verschil' van opvatting tuaaohen oma is gewekt, dan vond dit zijn oorzaak steeds in zijn begeerte, om de mensohen, die hun kwesties voor hem krachten, mogelijk tot elkander te brengen. Maar ook in de stille binnenkamer van zijn huds heeft wijlen Mr. Prins heel veel goed gedaan. Heel velen, die daar hulp hebben gezocht en als met looden 0. Voorstel tot verkoop van bouw grond aan den heer P. Streefkerk. 10. Voorstel tot het verleenen van een eredtet aan de commissie ter bevorde ring van het onderwijs aan de Rijksvak- en Kunstnijverheidsschool alhier. 11. Voorstel ter benoeming van leden der eommiseie ven toezicht op het lager onderwijs. 12. Voorstel ter benoeming van een lid der commissie tot wering van och ooi- verzuim. 13. Voorstel tot benoeming van lid van het Burgerlijk Armbestuur. 14. Voorstel tqj benoeming van een regent van het Geref. Weeshuis. 15. Voorstel tot benoeming tan een lid van stembureau III. 16. Voorstel tot bepaling van het be drag der zekarheidssteling van den te benoemen gemeente-ontvanger. 17. Benoeming van een gemeente-ont vanger. 18. Vooratel tot wijziging van de ver ordening op het beheer van hei veer- bedrijf. 19. Vooratel tot ruiling van grond met den heer R. Bron. 20. Reclames schoolgeld-, hondenbelas ting, enz. 21. Vaststeling vergoeding bijzondere scholen. Grond aan de Plateelfabrisk. Ged. Staten hebben goedgekeurd het raads besluit tot verkoop van grond aan de Plateelfahriek. Verzoek om subeldle. De afd. Am- merstol van de Ned. Ver, tot Afsobaff. van Aks. Dranken, verzoekt aan den Raad haar een subsidie toe te kennen, aangezien een deel barer leden in deze geweente woonachtig is en de zelfstan dige gesubsidieerde afdeeling alhier 1» opgeheven. DE GEMEENTE-REKENING OVER 1927. B. en W. stelen den Raad voor de re kening der gemeente over den dienst 1927 voorloopig goed te keuren ais volgt: gewone dienst: ontvangsten f 326.753,41, uitgaven f 309.672,31, (batig «lort f 17081,10. Kapitaaldienst: ontvangsten f 255.776,68, uitgaven f 165.569,21, ba tig slot f 90207,47. Hei Burgerlijk Armbestuur - Over eenkomstig het advies van de Financdeele Commissie stelden B. en W. den Raad voor de rekening van ontvangsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1927, goed te keuren: in ontvang sten op f 17727,61, in uitgaven op f 17676,07, vioordeelig slot f 51,54. B. en W. bieden den Raad ter goed keuring aan de begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur, dienst 19Str, welke in ontvangsten en uitgaven aangeeft f 11.811,04. Wegens periodieke aftreding van den heer G. van Os van den Abeelen ads lid van het Burgerlijk Armbestuur, be velen B. en W. den Raad ter benoeming aan: 1. G. van Os van den Abeelen, en 2. A. Eiken aar. HET GEREF. WEESHUIS. B. en W. stéllen den Raad voor de re kening van het Geref. Weeshuis over het jaar 1927 goed te keuren: in ontvang tot een bedrag van f 6010,17, vraag hebben berlaht geen prijs meer te stellen op bet (behoud van Kun lidmaat schap. Deze oommissie kan derhalve als ontbonden worden beaohou/wd. Wij verhelen niet dat dra» oommissie one heeft teleurgesteld; abthans van haar wijze van werken is gedurende haar 7-jarig bestaan bijna 1}immer iets vernomen. Niettemin kan door haar nut tig werk worden verricht, in het bijzon der de behartiging van den Moei van het onderwijs op de lagere sohoflen en het een zich op de hoogte houden van den toe stand van dat onderwijs. Het voren staande gaf ons aanleiding te overwegen de noodzakelijkheid een nieuwe commis sie samen te stelen in de verwachting, dat door haar veel nuttige arbeid zal worden verricht. Dientengevolge bevelen wij ter benoeming aan: Vacature W. C. C. Albera: a. C. van Leeuwen van Duiveribode, b J. A. Bran don. Vacature W. Hooyiaas- a. S. van den Oever, b G. J. van den Bergh. Vacature K. Huybregtse: a. Chr. Ber ger, b. A. Wille, Vacature A. Sytzema: a. E. de Kuiper, b. H. Bruggeman. Vacature J. Kortland: a. C. Vreeden- bungh, b. J. F. van Sierenberg de Boer. WERING VAN SCHOOLVERZUIM. B. en W deelen den Raad mede, dat de heer J. Fafié wegens vertrek uit de gemeente bedankt heefi als lid van de Commissie tot Wering van Schoolver zuim. Ter voorziening in deze vacature bevelen B. en W. ter benoeming aan: 1 J. G. de Leeuw, en 2. H. Bruggaman. STEMBUREAU III (School 1). Naar aanleiding van het as. vertrek uit de gemeente van den heer J. ven Gelderen, lid van het Stembureau TTT (School I), bevelen B. en W. den Raad ter vervuling van de daardoor ontstane va cature ter benoeming aan den heer A. H Vermeulen, adjunct-commies ter secretarie adhler. GEHEIME RAADSVERGADERING. Naar wij vernemen is de Gemeenteraad in buitengewone geheime vergadering bijeengeroepen togen Woensdag 14 No vember a.s.,des middags om 2 uur, ter behandeling van de kwestie in zake het optreden van de politie. GESTORVEN OP WEG NAAR HET ZIEKENHUIS. Maandag zou een twee en een jarig zoontje van de familie V. aan het Olivier van Noortplein alhier op advies van den te hulp geroepen dokter naar een ziekenhuis te Rotterdam vervoerd worden, daar de toestand van dien aard was, dat opname en behandeling aldaar dringend noodzakelijk geacht werd. He laas is de arme kleine onderweg overle den. Toen de auto, waarin het kind vex- voerd werd, ter hoogte van Lekkerkerk gekomen was, merkte de vergezellende persoon, dat het ventje geen adem meer haalde. Het i» wel heel tragisch voor de ouders. EEN OORLOGSFILM TEGEN DEN OORLOG. ®J^öen' 00011 I leverende een batig saldo van f ©77,98 H. Wegens periodieke aftreding van den heer Jan van der Pauw als regent van het Geref. Weeshuis, bevelen B. en W. den Raad ter benoeming aan: 1. Jan van der Pauw, en 2. Da. W. Deur ook daadwerkelijk geholpen. Zijn groote oprechtheid en humaniteit hebben hem als rechter wel eens voor moeilijk» beslissingen gesteld, omdat hij zich steeds wilde laten leiden door het verlangen om alles goed te maken tue- schen de mensohen en gedachtig was het „summum jus summa injuria", nL, VERZOEK OM GRONDVERKOOP. Mej. A. H. Kuijlenburg, wonende al- dat het hoogste recht vaak het hoogste hier, verzoekt van de gemeente te koo- onreoh/t is. J pen een aan de Spoorstraat gelegen Voor het kantongerecht en met name stuk grond, naast het perceel van den voor de griffie, is het heengaan van Mr. be®" Hondiua, groot circa 208 vieric. M., Prins een groot verlies, zoo besloot spr., i aullks voor den bouiw van een woning. B. wij treuren over de leeg» plaats, en ik en W. stellen den Raad voor het verzoek wil hier uitspreken, dat bij ons heel lang onder bepaalde voorwaarden in te willi- rijn gedachtenis in hooge eere zal blij- den prijs te bepalen op f 2per ven. vierk. M. Ten slotte sprak Mr. Jonker, ran Gou- B. en W. stellen den Raad voor da, namens de balie enkele woorden, ten den heer P. Streefkerk alhier te ver waarbij hij verklaarde, dat het sterven koopen een perceel grond, groot 140 ran den Kantonrechter, met name voor vierk. M. (10 bij 14 M.), gelegen ten Zul- de justiciabelen, de mensohen, die voor hem terecht moeeten staan, een groot verlies ia. Nooit zullen zij tevergeefs om- raad en advies bij hem hebben aange klopt. Hij trachtte zijn ambt te vervul len als vrederechter. Ik heb, zeide spr., dat persoonlijk meegemaakt. Vaak is bij er per fiets op uit gegaan, om de din gen persoonlijk te onderzoeken. Zoo ging hij eens naar Vlist op zijn fiets, om daar eenige deskundigen te bezoeken, die naar rijn meening het best geschikt waren om in de desbetreffende zaak op te treden, en dezen te polsen. Niets waa hem te veel, als het in het belang was van de personen, met wie hij als rechter te doen kreeg. Van rijn stipte eerlijkheid, aldius spr., heh ik eens een sterk voorbeeld meege maakt. Hij weigerde eens een zaak te be handelen, omdat hij meende, dat hij niet strikt onpartijdig zou rijn, oandat hij eens twist had gehad mot den vader van den betrokkene. Ook voor ons was hij steeds bereidwillig. Met weemoed, zoo eindigde Mr. Jonker, den wij de plaats ledig, die zoo moeilijk weer ts vervullen zal zijn. Hiermede was ds plechtigheid afgeloo- psn. if i RAADSVERGADERING MAANDAG A.S. De Raad kamt in Openbare Vergade ring bjjeen op Maandag 12 Nov., des n.m, 2 uur, in het gebouw van het Kan tongerecht. Punten van behandeling: 1. Stemming opnieuw over de metis van den heer Deerenberg inzake volks huisvesting. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorfoopige vaststelling van de ge- meenterekening, dienst 1927. 4. Goedkeuring van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1927. Goedkeuring van de begrooting dier instelling, dienst 1920. 6. Goedkeuring van de rekening van het Geref Weeshuis, dienst 1927 7. Aanbieding van de gemeente-begroo ting, dienst 1929 den van de Soheepmaksrshaven, zulks voor den bouw eener woning, voor de som van f 420. BEVORDERING VAN HET VAK ONDERWIJS. B. en W. schrijven den Raad: Zooals u bekend is, is ingesteld een commissie ter bevordering van het on derwijs aan de Rijksvak- en Kunstnij verheidsschool alhier, welke tot taak heeft te bevorderen behoud van boven bedoelde school te Schoonhoven, het vol gen van het onderwijs op de dagschool door leerlingen afkomstig uit Schoonho ven. Ter bereüdng van dit doel zullen waarschijnlijk reizen gemaakt moeten worden, in verband waarmede uitgaven gemoeid rijn. Wij stellen u voor deze commissie een crediet van ten hoogste f 75 boe te staan. Verzosk om san specials Raadsverga- dsrlno. Wij hebben in ons vorig num mer medegedeeld, Mi de raadsleden Van Harmeien, Peerbolte en Kortland een special Raadsvergadering hadden aange vraagd ter behandeling van het optreden der politie. Het is ons gebleken, dat het opschrift boren die mededeeling bij som migen den indruk gwekt heeft alsof uit drukkelijk een geheime raadsvergadering aangevraagd' is door deze heeren. Dit is evenwel niet juist. Het is aan den Bur gemeester overgelaten, of die vergadering openbaar of besloten zal rijn. TOEZICHT OP HET LAGER ONDER WIJS. B. en W. schrijven den Raad: Wij hebben de eer u te berichten, dat het in verband met de invoering der i La car Onderwijswet 1920 noodig was tot instelling eener commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. Als leden daar van werden benoemd de heeren W. C. C. Albera, W. H'ooykaaa, K. Huybregtse, J. Kortland en A. Sytsema. Door vertrek uit de gemeente of om andere reden komen te vervallen ads leden de heeren HOOVER PRESIDENT VAN AMERIKA NEW-YORK, 7 Nov. De laatste be richten toornen aan, dat het suooee vin Hoover overweldigend is. Van de 581 stemmen heeft Hoover op het oogenblik reeds 444, soodat hij met een grootera meerderheid dan Cootldge in 1924 ge- koran wordt. Ingevolge de groote over winning ran de republikeinen, ral Se nator Ours tot vice-prrident gekozen worden. Naar veriuidt, zal Roosevelt, gouver neur van den Staat New-York worden. De overwinning der Republikeinen. NEW-YORK, 7 Nov. In verband met de successen der republikeinen bij de verkiezingen voor het Presidentschap dor Republiek, rijn thans de volgende re sultaten voor den Senaat en het Huis van Afgevaardigden te vermelden. Voor zoover die toestand zich thans laat aan zien, zijn 220'republikeinen, 164 demo craten, 1 farmer en waarschijnlijk 1 so cialist gekozen. Er zijne nog 49 manda ten onbezet. Ove rde verdeeiing van de Senaatzetels rijn voor het oogenhlik nog geen nadere gegevens bekerid. Ook bij de verkiezingen van het representantenhuifl behaalden de republikeinen naar reeds definitiefs vaststaat, een beslisende en een overweldigende overwinning. Een vliegtuig, dat niet terugkeerde. LONDEN, 7 Nov. Naar het Eng^lsohe Luchtvaart Departement mededeelt, is gisteravond een militair vliegtuig van 't vliegveld Catterich opgestegen tot het maken van een dienst vlucht, zonder tot dusverre te rijn teruggekeerd. Een uitge breid onderzoek, dat ingesteld werd, is zondier resultaat gebleven. INGEZONDEN MEDEDEELING. U kunt het bekomen bij Apoth. en Drogisien in doozen van 30 en 60 ct. en in tuben van 80 ct. Voor een paar honderd bezoekers heeft gisteravond in het Nutsgehouw de bekende Verdun-film gedraaid. Alvo rens de beelden op het doek kwamen, heeft Da. J. B. Th. Hugenholtz. van Am- merstal, een korte toespraak gehouden, waarbij hij zeide, dat deze film van de vreeselijke slachtingen om de vesting Verdun, genomen ia op laat van leger- autoriteiten tijdens den oorlog, en dus wed geacht kan worden een zuiver beeld te geven van die misdadigheid en beest achtigheid van het slagveld. Spr. gaf vervolgens een overzicht van den internationalen toestand, die zooda nig is, dat we weer hard op weg zijn naar een nieuwen wereldbrand. Dat is niet_aileen de schuld van de diplomaten, aldus spr., dooh ook van het volk, van iedereen, die verzuimt mede te werken om den vloek van den oorlog met alle macht tegen te staan. Daarna kwamen de verschillende bpi- soden uit den strijd om Verdun op het doek te beginnen met de slachting, die aangericht werd, toen op 21 Fe&r. 1016, 2000 Duitsohe kanonnen het vuur op de vesting openden. Het is een film, die van het begin tot het einde, bij alle wel denken den haat moet wekken teren den oorlog en die als zoodanig een uitstekend propaganda middel is voor den vrede. Elerenvslllng. Op de heden gehou den Veiling was de aanvoer 3514 stuks. Prijzen: Kippeneieren f 9.50—f 10.90; heneieren f 6.40—f 9.25, beiden per 100 stuks; henen f 0.22 per stuk. Botermarkt. Besteed werd voor Goeboter f 1.25; Weihoter f 1.20, bedden per half K.G. Aanvoei 50 K.G. Veemarkt. De aanvoer op de he denmorgen gehouden Veemarkt bedroeg 9 stuks. Prijzen: Kalfkoeien f 200— f 250; raarkoeien f 160—f 180. Waterhoogte: Keulen, 37.72 om 7 uur 's morgens of 3 c.M lager dan vorigen dag. Ttlsgrsflsch Wssrbsrlcht. Naar waarnaming in den morgen van 7 November. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Oostelijke wind; nevelig tot half bewolkt; weinig of geen neerslag; weinig veran dering in temperatuur. (Eigen Radio-dienst). Dood gsvallsn. AMSTERDAM, 7 Nov. Per auto van den G. G. en G. D. te naar het Binnen gasthuis vervoerd het lijk van een 55-ja- rig man, die vermoedelijk bij werkzaam heden in den bierlegfcedder der Heijme- ken's Bierbrouwerij aan de Stadhouders dien?t 1929 Kortknd, Huibregtse en Sytzema, ter- kade van een 2 Mieter hooge «telling was boord van een stoómsohip was geslopen, 8. Vo^el totvOTkotmran bouwgrond wijl de heeren Aïbers en Hooykaas naar gevallen, en met een wond aan het hoofd ha rich, in het kolen-ruim had verborgen, aan mej. A. H. Kuijlenburg. aanleiding van «en daartoe strekkende was gevonden. Taakte, doordat er nieuw* kolen in het HET WONDER DER RADIO. De Philipsfahrieken te Eindhoven ont vingen onderstaan den brief van onzen landgenoot Jan Buys, die met Byrd's Zuidpoolexpeditie naar het land van eeuwige sneeuw en ijs in het Zuiden te vertrokken: „Als eenige Hollander in de Byrd- expeditie verheugde het mij zeer, gister avond omstreeks 10 uur, en haast IOjOOO mijl van Holland vandaan, uw muriek te hiooron. Wij waren gisteren 475 mij len ten Noord-Oosten van het Panama kanaal. De marconist op onze boot ver telde mij, dat wij uw station mieschien eiken avond konden krijgen, tot wij in Nieuw-Zeeland aankomen." Commissaris van pol Hls neergescho ten. Voor het radahuis van Dülingen in het Saargebied heeft een agent van politie een commissaris, dl» hem een standje had gegeven, neergeschoten. De commissaris is levensgevaarlijk gewond en de agent in hechtenis genomen. DRAMA IN DE OERWOUDEN. Uit de diepe binnenlanden van Ame rika wordt melding gemaakt van de heldendaad van een 16-jarigen knaap, Wealey Albrecht, uit Fresno in Calif or- nië, die een oud man een voormalig goudzoeker, de 82-jarige William Lu cas vier dagen en vier nachten lang voor den dood behoedde en hem ten slot te definitief redde. De geschiedenis begon al avontuurlijk. De oude man haalde het op een dag in zijn hoofd, zijn vroegere karwei: het goudzoeken in de bergen, weer op te vatten. Hij en de op avontuur bedachte Albrecht pakten hun spullen bijeen en begaven rich op weg. Den volgenden och tend begon dan de tocht de bergen in, waarbij de „pioniers" slechts met een houweel en een wichelroede gewapend waren. De oude Lucas schijnt al heel zeker van zijn zaak geweest te zijn: hij gaf den weg aan. Doch blijkbaar kende hij dezen toch niet heel goed; althans rijn beechrij- ving van de verdere route klopte niet. en toen, na een zworen tocht van het tweetal, de avond daalde, begrepen de oude en de jonge man, dat rij reddeloos verdwaald waren. Zij gingen ten slotte liggen zonder dekking en zonder voed sel, maakten vuur en sliepen in. Den volgenden dag liepen zij weer van zonsopgang tot zonsondergang, zonder den weg uit den canyon te kunnen vin den. De situatie werd stesds hopeloozer. 's Nachts greep het kampvuur opeens zoo snel om zich heen, dat in een oog wenk het gras en de boomen in de om geving in vlammen stonden. De jonge Albrecht had den halven nacht noodig om, in een moedigen strijd, het vuur te verstikken. Den dag daarop had een nieuw onheil plaats. De oude man viel en (beliep ge vaarlijke kwetsuren «al den rug. Ga verder, zei hij tot den knaap, en laat mij hier. Ik kan niet meer. Maar Weeley wilde daar niet van hoeren. Hij nam het houweel, de oude pakte het an dere eind, en de jongen sleepte den grijsaard achter zich aan. Maar het duurde nog een dag m^een nacht, eer zij den weg eindelijk ^Hen. Acht K.M. van eenMvmp verwijderd, liet de oude man, die nevige pijnen leed en volkomen was uitgeput, plotseling los. Maar de 16-jarige, zelf uitgeput van honger, ded een uiterste inspanning en sleepte zich tot het kamp, waarvan de be woners ten slotte redding-brachten. EEN BENAUWDE POSITIE. Een vGiemdeding, die te Hamburg aan raitm weiden gestort, ln een zeer benar de positie. Tijdens de vaart trachtte ds vers takeling door het geven van klop signalen de aandacht op rich te vesti gen. De bemanning boorde gaten in den wand, waardoor de man ten minste ral- doende van lucht kon worden vooralen. Nadat draadloos aangevraagde assisten tie kwam opdagen, kon de bunkerwand met een zuurstofapparaat worden door gebrand en werd de ingesloten» bevrijd. De verstekeling, die een Let bleek te rijn, werd in handen van de politie gesteld. DE BUURVROUW IN EERE HERSTELD. In 1913 stiierf in BerLijn een 78-jariga rentenierster, die den laats tan byd ver pleegd was door haar buurvrouw, een 3d-jarjge weduwe. Kort voor haar dood schonk ds rente niers ter haar trouwe verpleegster een kostbare broche als aandenken. Toen de rentenierster was gestorven, verbaasd» de erfgenamen zich, dat er heelemaal geen contanten waren, hoewel bekend was, dat de oude dame steeds nogal groote bedragen eu bovendien vele kostbare sieraden in huis had. De verpleegster werd verdacht, toen de gouden broche in haar bezit werd ge vonden. Een proces volgde, maar bij ge brek aan bewjji moest de buurvrouw van de doode in vrijheid worden gesteld. Niettemin bleven de erfgenamen de ver pleegster met scheele oogen aanzien. Het meubilair van de overledene werd top een verkooping gedaan, en, zoo var- huisde ook hst ouderwetsche schrijfbu reau naar elders. In Oot., werd te Stettin op een ver- •kooping o.a. ook een wormstekige schrijf 'talel verkocht voor twee mark. Een paar mannen kwamen 't oude meubel met een handkar halen om het naar den winkel van een opkooper te brengen. Onderweg echter brak het vrachtje in tweeën en uit een geheim vakje rolde een hoeveelheid goudstukken, met briljan ton bezette ringen, armbanden enz. bo nevens een puk bankpapier, op straat. De beide mannen grabbelden alles bij elkaar, zeiden niets aan hun baas, ver deelden den buit eu gingen een leventje van vroolijken Frana leiden. Hetgeen ech ter hun noodlot werd. Zij werden in ver hoor genomen door de politie, dis hun al spoedig het geheim ontlokte. Bdj nader onderzoek kwam aan hst licht,* dat deze schrijftafel dezelfde was als die van de in 1913 overleden ouds dame. k Hetgeen volkomen eerherstel beteeken- de van de trouwe verpleegster. MODE-ARTIKELEN GESTOLEN. Voor f 7000 a f 8000. In het magazijn de „Tijdgeest" te Am sterdam aan de Bilderdljkstraat, heelt 'a brutale diefstal plaats gehad, waarbij voor c&nca f 70010 a f 8000 aan mode-artikelen gestolen is. Het vermoeden bestaat, dat de dieven zich hebben laten insluiten. Daarna hebben zij verschillende deuren in het magazijn ontgrendeld, waarop zij het perceel hebben verlaten om waar schijnlijk in de vroegte terug te kamen en toen hun slag te slaan. De bende heeft medegenomen eeta par tij damesjaponnen, blouses, wollen vesten truien, jumper», heeren-overhemden, sok ken, dames- en kinderkousen en tafel» kleeidien. NA DEN VOETBALWEDSTRIJD. Een reuzevechtpartij. Te Deventer heeft rich na afloop van den voetbalwedstrijd SallandiaWijhe een ernstig incident voorgedaan. Enkel» minuten voor 't einde, kregen een spei ler van Sallandia en een van Wijhe een woordenwisseling, waarbij de laatste zijn tegenstander een hevige slag tegen het hoofd gaf. In een Tninimmm van tijd wa ren bijna alle aanwezigen, ongeveer 50 personen, met elkaar slaags geraakt. Een der Doven ter-spelers werd in den nek ge beten. De scheidsrechter zal een Wacht indie nen bij den N.V.B. RIJKE VANGSTEN. De stoomlogger „Gorrodijk" UM. 432, kwam te IJmuiden na een rei» van slechts drie dagen binnen met een vangBt van 41 kantjes pekelharing en 416 lis ten versche haring. Maandag waren aan den rvisöhafsLog te IJmuiden 33 stoomtrawlers, waarvan 31 hiun vangat verkochten, 1 stoom- en 3 m otorh ari ngloggers en 18 Engelsche stoomharingdrifters. Er wend dezen dag voor f 127.000 visch verkocht. In de maand October bedroeg de op brengst van de te IJmuiden verkocht» visch bijkans twee millioen gulden. CHINEESCHE ZEEROOVERS. Een bende Chineesche zoovers, als passagier» vermomd, heeft zich van het Britsche stoomschip „Shasi" meester gemaakt, kort nadat dit schip Hankau had verlaten. De bandieten doodden een Chinees en wondden een tweeden, slo ten den kapitein in zijn hut op, plunder den de passagiershutten, schoten een der reizigers in zijn dij en wisten te ont komen met een buit ter waarde Van 15.000 a 20.000 Mexicaansche dollar. MOORD UIT JALOEZIE? Esn razends moordenares. In het bosch van Loifteigné ln België bij Luik heeft zich een gruweiyk drama afgespeeld .waarvan vermoedelijk jalou sie de oorzaak is. In een .hut in het bosch bevond zich vrouw Bon temps met haar acht-jarig zoontje en haar 15-jarige nicht Zi(J zou voor eenige jagers koffie zetten. Toen zij water ging halen aan de brom, sprong plotseling een vrouw uit het kreu pelhout te voorschijn. Met een revolver loste zy een schot op vrouw Bontemps, die dood ineenzonk. Een tweede schot loste de vrouw op het nichtje, dat in den buik werd gewond. Nag was de woe de van de razende moordenares niet ge koeld. Met een zwaren stek ranselde zjj op het lijk van haar slachtoffer los, waar na zy het als een bezetene vertrapt». Itt- tosschsn was hat Joogetj» schreiend hal boech ingevlucht De moordenares blaak sanvankeUjk on vindbaar. H«t waa Alice Boesan, een 28- jarige inwoonster ran JLouraigni ia au gsrvttadsn. UN HANDIGE 0PLICHTSTER. Misbruik gemaakt ran kaar knap gezicht In de Santó-gervangenis te Parijs be vindt ridb than» een jonge vrouw, die zich te verantwoorden zal hebben we gens oplichting op bijzonder vernuftige manier gepleegd ten koete "van een hon derdtal restaurateurs. Zij is nogal knap van uiterlijk en de heeren danser» verdrongen rich steeds om haar, als rij in de dancings verscheen waar men haar kende als de mooie FernandL En nu kwam dö idee bij haar op, dat rij met haar knap gezichtje for tuin kon maken door zich te laten door gaan als het jeugdige bruidje, dat voor haar jonge huishouding heel wat noodig heeft en wel allereerst een flink bruids maal mag hebben. Gekleed als bruid, verscheen rij bij een restaurateur en bestelde hem voor den- zelfden avond een banket van diertig couverts met de noodige bloemen, welke zijzelf bij dien bloemist zou uitzoeken. Toen de bloemen echter gekocht waren on op het op betalen aankwam deed zij de ontdekking dat zij blaar taachje thuis had gelaten. Wilde de restaurateur haar 600 francs leenen? Haar aanstaande man zou hem denzelfden avond betalen, tegelijk met de rekening voor het feest maal. Natuurlijk werd het geld geleend. De tafel voor het trouwfestijn was in orde gebracht en een uitgezocht menu gereedgemaakt. Maar de bruid, de brui degom en die gasten verschenen niet en de restaurateur moest ervaren, Hat hij een heerlijk maal voor niets had toebe reid en nog 500 francs op den koop toe kwijt waa. Nsudat mer dan honderd restaurateurs zoo wordt verklaard, te zomen een be drag van 50.000 francs op deze wijze waren armer geworden, was een eethuis- bezitter aan de boulevard de la Vilette zoo voorzichtig, eerst eens navraag te doen, met het gevolg dat de jonge vrouw, Marie-Josephine Dubois heet zij, werd gearresteerd. SLACHTOFFER VAN DE STOOM TRAM. De 58-jarige ongehuwde stucodoor F. IJ., afkomstig uit Den Ho&g, is in de Woemselsche straat te Eindhoven door de stoomtram, die om 6 uur uit de richting Som te Eindhoven aankomt, overreden en gedood. Het ongeluk ge beurde op een bocht van deze straat, zoodot de machinist hem eerst op het laatste moment bemerkte. Het vreeselijk verminkte lijk is naar het lijkenhuis over gebracht. MOORD EN POGING TOT ZELFMOORD Een schokkend familiedrama heeft zich in het Zuid-Oosten van Berlijn afgespeeld waar de 28-jarige Alfred Specht rijn 34- jarig» vrouw vermoordde en daarop poOjr zich van kant te maken. Tom een bezoeker des 's middags aan de woning kwam, deed het 7-jarige dochtertje des huizes de deur open en zei, dat haar ouders nog steeds sliepen en dat rij ze Zaterdag vroeg om tien uur voor het laatst gezien had. Het kind was zeer ang stig. Onmiddellijk ging de bezoeker naar de moeder der vrouw en gezamenlijk met haar drong hij vervolgens de woning binnen. Hier vond hij de vrouw met een zware hoofdwond «n wonden in de borst, dood in bed. Op de sofa lag de man in be- wusteloozen toestand. Hij had het gas- kraantje in den hoek van. de slaapkamer er uitgeschroefd, om aldus een einde aan rijn leven te maken, doch de gasmeter was afgeloopen zoodat het uitgestroomde gas niet voldoende was om hem te dooiden ONTOEREKENBARE MOORDENAARS. Misdaden In verstands verbijstering. Te Lancaster diende een proces tegen een 49-jarig man die zyn vrouw had vermoord. Tot zyn verdediging werd aan gevoerd, dat hy ln een toestand van zoo genaamd automatisme gehandeld had. Hij werd schuldig, maar tegelijk krankzinnig verklaard en er werd last gegeven om hem in een gesticht op te nemen. Dr,. Carsweil, een Londensch specialist zeide als getuige dat een toestand gelijk die waarin de moordenaar verkeerd had, in de geneeskunde zeer bekend was. Hij ver telde eenige gevallen uit zijn ervaring. Een man te Glasgow was midden in den nacht wakker geworden, had zyn kind, dat naast hem sliep, 'beetgepakt en met het hoofd tegen den muur ge- ilagen, waaraan het kind bezweek. Hy had geen besef van wat hij deed. Hij ging weer slapen en toen hy den volgen den ochtend wakker werd, herinnerde hy rich alleen een vreeseiyken droom, waar in hy met een wild dier gevochten en dit gedood had. Hy werd krankzinnig ver klaard. Een ander geval waa, dat van een .toe- Eltoh fttyda P «lk*a NÉNHII li kêi, U advtrUtrt* mor *Q* artikel en s(ln teak, wil hy niet vergeten worden door hel pnbüeh en verdrongen door u^fn concurrent Genoeg met eigen zaken te doen! vaUlJder, die te Looden een moord ge pleegd had, zonder te weten wat hy deed. Toch werd hy gehangen. Voorts had Dr. Carsweil nog eens ge- Juigd ten gunste van een zakenman, die zwaar dronk. Op een goeden avond ont moette hy een kennis eu samen gingen zy later naar zgn huis terug, 's Nachts werd de eerste man wakker eu toen hy een anderen man naast zich in bed aan trof, schoot hy hem met een revolver dood. Deze moordenaar kreeg geen straf, want men nam aan, dat hij in een vlaag van verstandsverbijstering gehandeld bad. ZIJN HUIS IN DE LUCHT LATEN VLIEGEN. Om zijn vrouw ts treffan. In een huis te Bannen heeft een dyna- mfet-aanslag plaats gehad- De eigenaar van het huls, een 50-jarige man, .die sedert eenlgen tyd met zyn vpouw in, on min leefde, heeft, waarschynlyk in een vlaag van jalouzie, zijn huis met dyna miet opgeblazen. Ook een nabijgelegen si garenwinkel, die door hem gedreven werd werd volkomen verwoest Hoewel het huis door verscheiden» per sonen bewoond werd, zijn er gélukkig n menschenleven» te beklagen; alle huurders zijn er met meer of 'minder lich te kwetsuren afgekomen. Ver in den omtrek werden de venster ruiten door den luchtdruk vernield. Rondom de beide ongelukaplaatsen ver dringen zich groote massa's nieuwsgieri gen. D« politie heeft uitgebreide afzettings maatregelen genomen-, daar gevreesd wordt, dat nog Verdere dynamietontplof- firgen zullen komen. De brandweer ia met het ruimingswerk bezig, doch dit Vordert zeer langzaam, daar men uiterst voorzichtig te werk moet gaan. De dader is voortvluchtig. DE BOER, DIE ZIJN LAND BE SCHERMDE. Voor hst garscht wsgsns stroo- parlj. Voor het Kantongerecht te Goor ia gisteren het geval behandeld van den boer B. A., wonende te Holten, aan den voet van den Holterberg, die om rijn land ter oppervlakte van 34 H.A. een omrastering van kippengaas aangebracht had ter bescherming tegen het schadelijk gedierte, dat van den berg kwam. Op 9 October was hij echter door twee veldwachters op heeterdaad betrapt bij het doodslaan van twee hanen, die hij bónnen zijn omrastering in fuiken had gedreven. Er was procesverbaal opge maakt en het gestroopte wild was in be slag genomen. Enkele dogen later waa echter bovendien op last van het O. M. de omrastering uitgegraven. In totaal was pl.m. 700 Meter kippengaas met po len in beslag genomen. De ambtenaar van bet 0. M. zeide in zijn requisitoir, dot men hier opet een ernstig geval van strooperij te doen had en dat het gaas in bealag wiaa genomen, omdat men anders dar en nacht bij het overtuigingsetuk had moeten waken. Hij eischite tegen vard. f 40 boete of 40 da gen hechtenis, met veibeurdverldaring van de in beslag genomen hozen en het gaas. In rijn pleidooi zeide die heer Van der SLuys, burgemeester van Goor, dat het kennelijk de bedoeling was, de gehate gaasofrastering ven de boeren te doen verdwijnen ten gunste van de jagers. Ging het hier enkel en alleen om de ge signaleerde strooperij, dan zou sipr. rich ste/llig de zaak von A. niet hebben aan getrokken, doch de grond voor deze in beslagneming ligt dieper. Het geldt hier een strijd tusschen jagers en boeren, waarbij de ambtenaar van het O. M. de partij der jagers tegen de boeren kiest. Uitspraak volgt 20 November. Ik ben niet bang voor mijn rrouw. Jij? 7~ ook niet, maar ik heb genoeg mijn eigen vrouw te etelkn. Vragen Inzake belastingkwesties wor den kosteloos voor abonne's beantwoord ddor den heer B> A. Wijsmuller, ac countant. Men sende vragen tn aan ons bureau met intluidng van postte gei a 1 cent voor doorxéndVUT Vraag van G. S. te Moordrecht: Met half Juli heb ik mijn bedrijf volledig ge liquideerd. Geeft mij dat nog eenige ver lichting in de belasting van het (laatste jaar? Antwoord: Volgens de "Wet op de In komstenbelasting kunt u een request in zenden. U zult dan ontvangen restitutie, voor zoover het opgegeven inkomen be staat uit inkomen uit het bedrijf, bere kend naar de nog niet ingetreden maan den van het belastingjaar. Het inkomen zal dus worden vedminderd met 9/12 maal het bedrag van uw zakelijk inko men. opgericht, en waar met zooveel energie gewerkt wordt, een goeden naam krijgen. Moordrecht, 7 Now. Sportuitslagen. Voetbal: Moordrecht ISöhiecDami I 31; Moordrecht IIO.N-A. IV 2—6; Moordrecht UIGouderaik iH 22; Korfbal: M.K.G. I—Krachtsport U 2—0. T. B. van D. Haniweart. Het apijt ons, maar we kunnen Uw ingezonden stuk niet opnemen, omdat het te per soonlijk van aard en to scherp is. IN HOOG ER BEROEP. De Officier van Justitie (bij de (Recht bank te Rotterdam is bij hel Haagsch» Gerechtshof in hooger beroep gekomen van het vonnis der rechtbank, waarbij hot Rotterdamsche raadslid G. van Bu- nink ia vrijgesproken van het hem ten laste gelegde opzettelijk veroorzaken von wanorde en hot maken van gedruisch, waardoor de goede gangvan do open bare raadszitting werd gestoord. HET SPOORWEGONGELUK BIJ „DE VINK"- De Derde Kamer der rechtbank te Den Hoog heeft de beide beschuldigden in zake hot spoorwegongeluk bij „De Vink" in (September 1926, den ingenieur van den weg Ir.» Van PanthaJeon baron van Eek en den oprichter van den weg Berghuys, cj> grond van art. 165 W. v. S. thans (buiten vervolging gesteld. Van deze beschikking gaat de Officier van Justitie, Mr. Polman, in hooger beroep bij hert Haaredhe Gerechtshof. NED. HERV. KERK. NIEUWPOORT. Donderdag 8 Novem ber, avonds 7 uur, Ds. P. A. A. Klu- eener. Dankstond voor het Gewas. OUD-ALBLAS. Donderdag 8 Novem ber, 's avond» 7 uur, de Eerw. Heer J. Kara, van Brandwijk. SCHOONHOVEN. Donderdag 8 Nov., 'a avonds 7.30 uur, Ds. W. Deur. Dank stond. CHR GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Donderdag 8 Novem ber, v.m. 9.30 uur en 's avond» 6.30 uur, Ds. K Gnosn. Dankstond voor het Ge- Molenaarsgraaf, 7 Nov. (Bij omdar- handsche aanbesteding door dien archi tect W. van der Laan te PapendreCht ia de verbouw van de Ned. iHerv. Pastorie alhier opgedragen aan den heer D. Karsdonp, voor beton- en metselwerk; aan de firma F. van dsn Beng bet tim merwerk; san den heer «C. Stam het smidswerk; aan den hear C. Smit het lood- en zinkwerk, woonplaats te Rles(- kensgraaf; aan de firma H. Tas het eleotriciteitswerk; aan den heen- J. van Rees het scMildier-, glas- en behOng- wenk. Inschrijvers, wier plaatsnaam niet genoemd wordt, zijn te Molenaarsgraaf woonachtig. Bergambacht, 7 Nov. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van twee woningen met schuur en betonnen brug te Rijsoord, werd voor het metselwerk het foagst ingeschreven door de heeren De Langen en Van den Berg alhier, vóór de sotn van l 6059. L0PIK1 Over d» maand October. Ingekomen: B. Hoogemdioorn, van Overaohie; D. Verweij, van Jaarsveld; A. P. EndeveM, van Streefkerk; H. van Bladeren, van Jaarsveld; J. M. Sehoor- dijk, van Nederhorst; J. W. vain Tuijl, van Amsterdam; J. Th. Steenkamer, van Wiüeakop; en B. de Hoop en gezan, van Bergambacht l Vertrokken: D. Verweij naar Lopik; n. van Bladeren, naar Lopik; A. Kortlever, naar Bodegraven; J. M. de Bruijn, naar Amsterdam; L. Olivier en gezin naar Lemmer; G. Aantjes naar Berkel; Z. W. Endeveld, naar Langerak; J. F. de Gier, naar Goudriaan; en J. Hoogsndoorn, naar Utrecht. WILLI GE-LANGER AK. Over de maand October. Ingekomen: W. Eikelenboom, van Lex- mond; W. E. Overbeek, van Raeuiwijk. Vertrokken: A. Aantjes, naar Jaars veld; A. Rijneveld, naar Schoonhoven, J. C. Overbeek, naar Linsohoten; G. Oo»- terom, naar Goudriaan Zavanhulzan, 7 Nov. Zondagmiddag speelde de voelbslclub „T.O.G." op hear terrein voor het eerst een competitie wedstrijd tegen „Gouda IV". T.O.G. won met 4—1. Het waa aan onze jeugdige T.OG.-ere te merken dat zij né eenige training waard zijn lid te zijn van een voetbal club. Ook des te meer als zij zich op wat samenspel gaan toeleggen, zullen zij wel spoedig uit de laagste afdeeling verdwij nen. Wij willen hun ook nog aanraden, dat rij altijd bij het voetbalspel hun hoofd koel houden en dat hun apel niet gaat ontaarden in ruw en ongemanierd spel. Dat zij ook woardeering hebben mogen voor hun tegenstander, dan, ja dan zal de dub, (de met zooveel animo 1 SCHOONHOVEN November. Geboren: Cornelia, d. van N, D. C. H. i Liefhebber en G. H. de Bruin, i Overleden: G. M. Schinkel, oud 75 j., eehfcgenoote van G. Schimmel. A. Vie sera, oud 2 j. I GOUDA. November. Geboren: Antonie, z. van A. Broek huieen en A, Puit, Hekmeratraat 15. Adriana, d. von J. Beij en W. Hendrók- een, Blauwetiaat 12. Arie, z. van W. van Wijngaarden en J. C. Smits, Kar- nemelksloot 71. Johannes Marinus, z. van N. A- 'van Hofwegen en A. L P. Brethauer, Koanijnsteeg 16. Sijbrand, z. van W. van Wijk en A. Schil, Ussel- laan 29. GwrtruMa Geaina* d, van 0. A M. Zeeman en M. Q. CL J. M. ren der Burg, Van Heuadestnoat 95. Overleden: C. A Jongbloed, oud T2 J., wed. ven J. de Beij. M. G. Bruij- stens, oud «0 J., echtgenoot van G H. Koezoana. J. Woordmeijw, end 10 j- ALBLASSERDAM. November Getrouwd: J. Meertmif, oud 24 J., c» If. 0. van der Strooien, oud 22 j. GROOT-AMMERS. October. Geboren: Hendrik, a van N. Bonteren T. van Beuzekom. Willem, a van «T. Kaxs en A W. Brink. AMSTERDAM, 7 Nov. (Draadloos). Aardappelprijzen van beden: Aanvoer 3 ladingen, 2880 H.L. Prijzen onveran derd. AMSTERDAM, 7 Nov. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 150 vette koeien le kwal. f 1.081.20, 2de kwal. f 0.94—1.06, 3de kwal f 0.80— 0.92; 41 nuchtere kalveren f 11—19; 408 varkens Holl, le kwal. f 0.850.86, 2de kwal. f 0.840.85, prima varkens iets hoocner; Overz. en Geld. le kwal. f 0.86 —0.86; vette varkens f 0.840.85. ROTTERDAM, 6 Nov. Veemarkt. Aan gevoerd 180 paarden, 19 veulens, 1596 maigere runderen, 832 vette rundleren, 691 nudhtere kalveren, 221 vette kalve ren, 259 schapen of lammeren, 278 big gen, 9 bokken of geiten, 2 ezels, 570 gros- kalveren, 23 overloopera. Prijzen vette koeien le kwal. 4061, 2e kwal. 42 K—46, 3e kwal. 27-32; os sen le kwal. 46—47, 2» kwal. 46-42H, 9a kwal. 96; stieren le fcwaL 49, B» kw. 89, 9e kwal. 95; kalveren le kwal 80— 86, 2e kwal. 67 H—724, Be kwal. 67M— 62 X, melkkoeien 216—430, ksOftorien 226—426, etteren 190—490, pinken 100 —190, vooreen 160-240, werkpaarden 30O—BOt), sdanhtpaaorden 100—160, hit ten 158—203, reden» 129-200, fakkafc- vertn 16—26, biggen '13—18, overloo- pers 20—30, riocVitkailvaran 10—16, hip- gen per week 1.68—2.20, «rankadreren 45—110. Overzicht: Koeien en ossen handel en prijzen als Maandag; stieren slepende handlel, weinig verandering ln prijzen; kalveren geen vlotte handel, prijzen ble ven gehandhaafd; paarden kalme han del, prijzen stationair; fokkalveren stugge handel, prijzen van vorig» week; biggen stroeve handel, prijzen onveranderd; everiloopers weinig handel, prijshoudend; graskaheren meer handel, prijzen kon den ruimschoot bedongen worden. BODEGRAVEN, 6 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd 282 partijen, w.o. 267 met rijkamerk, 10298 stuk», 82368 K.G. Prij zen le kwal. met rijksmenk f 6860, 2e kwal. met rijkamerk f 5557; zware tot f 01; zonder rijkamerk f 63—56. Handel matig. GROOT-AMMERS, 7 Nov Eerste Al- blasserwaardsche Veflingsvereengiing te Groot-Ammers. Vedling op 6 (Nov. 1928. Aanvoer 2412 eieren en 11 po^d boter. Prijzen: 2286 kippeneieren f 911.76, 126 eendeieren f 6—8.05, beiden per 100 stuks; 100 K.G. appelen f 0.12—D. 10 per KG.; 163 K.G. peren f aiO-D.26 per K.G.; 10 K.G. mispels f 0.14-0.15 petr K.G.; boter f 1—1.08 per pand; 112 »t kool. f 0.06—0.21 p«r «tuk. Heden overleed tot mijn groote droefheid, in het St. Antonius Gasthuis te Utrecht, mijn geliefde Echtgenoot de ln leven Kantonrechter te Schoonhoven, in den ouderdom van 58 jaar. A. H. M. PRINS-Bsse TURINO VON TERRIER. Schoonhoven, 5 November 1928. De begrafenis zal plaats hebben op de nieuwe be graafplaats te Oosterbeek op Donderdag 8 November, vertrek 1.30 uur vanaf Villa „Oosterhoogte". Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in den ouderdom van 7S Jaar «n 9 maanden onze geliefde Vrouw, Moeder, Orootmoeder en Overgrootmoeder Namens ds familie, C. SCHIMMEL. SchoonhovenT Nov. 1928. In plaats van kaarten. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Oudera PIETER VAN BEUZEKOM en NEELTJE DE RUIJTER, Woensdag21 Nov.a.s hunne j 25-jarige Echtvereenlglng i te herdenken. Hunne dankbars Kinderen I en Verloofde. Schoonhoven, 7 Nov. 1928. Havenstraat 52. Thuis 'JfX/oensdag 21 Nov., J 's^av 8—10 uur. Hiermede betuigen wij onzen har telijk n dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervoeden bij het overlijden van onze beste Echt genoot, Vader, H.ehuwd- en Oroot- vader, de Heer Wed O. OIJDENES— Van Erk. Kindehen en Kleinkinderen. Berkenwoude, 5 Nov. 1928. B j mijn vertrek naar Indië aan alle Familieleden en Kennissen Mevr. VEENENBOS-r- Van Oroothee8t. Verloren Zondagavond 1 Zilveren Dameshorloge aan Zilveren Heerenkattlng, van Stol wijk naar Schoonhoven. Tegen be- .looning terug te bezorgen bij R. v.ZANTEN, Stolwijk, Dorp, 60 A Gevraagd voor Schoonhoven en omgeving een Ijverig welbespraakt PERSOON over veel vrijen tijd beschikkend Brieven onder no. 3070 bur. v .d. blad. door iemandmet vaste betrekking. Rente nadert overeen te komen. Aflosaing f 20 per maand. Br. fr., no. 3110, Bureau v. d. Blad. Waanohuwlnom van nlanwakt*. Doffe pijn in den rug na in spanning, of scherpe steken, sla gij u na bukken opricht, Is dikwijls het eerste verschijnsel vafh^ernstige nierzwakte. Spoedig daarha kunnen urinestoorniasen, hoofdpijn, een af gemat gevoel, duizeligheid, zenuw achtigheid, hartkloppingen, kort ademigheid, vermagering of krachte loosheid optreden. De nieren behoorm tot de teerste organen van het lichaam, en der gelijke verschijnselen waarschuwen u, dat uw nieren verzwakt of aan gedaan zijn. Verwaarloos zulke waarschuwingen nietl Kom de nieren zonder uitstel te hulp met het middel, dat zij noodig hebban. Begin onmiddellijk met het gebruik van Toster'a Rugpijn Nieren Pillen, het specifieke middel voor zwakke nieren en blaaa. Dit bevordert de goede werking der nieren, en be schermt u tegen rheumattek. lende- pijn, ischias en urinestoornlssen. Mannen en vrouwen uit alle deelen van Holland getuigden hoe terdege Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken. Het middel la ge garandeerd zuiver, tn het la zoo danig samengesteld, dat de nieren de juiste hulp ontvangen, waardoor zij weder flink en krachtig werken. Daarom behaalden Foster's Pillen ook zulke goed» en duurzame resultaten. Verkrijgbaar (In glasverpakking met geel etiket let vooral goed op) bi) apotheken en drogisten 4 f 1.75 per flacon. 49 Het Bestuur van de Onderlinge Brandwaarborg-Maatschappij „Qroot-Ammers e. O.", gevestigd te Groot-Ammers vraagt met deze sollicitante^ naar de betrekking van SecrelBri9-Pen.iinqmee9ter van gemelde Vereeniging onder ingezetenen van genoemde Ge meente. Reflectanten gelieven zich aan te melden vóór of op 24 Nov. 1928 bij ondergetekende, alwaar nadere inlichtingen zullen worden verstrekt Namens het Bestuur, A BOON, Voorzitter. ter gelegenheid van het VEERTIG JARIG BESTAAN van de B«deriikerskamer „Excelsior" te Stolwijk op 15 November 1928 ln het Café van den Heer JOH. NOOMEN. Opgevoerd zal worden: „HET GOUD VISCH JE" Drama in drie bedrijven door W. Q. van Nouhuys. Na afloop GROOT BAL met verschillende ATTRACTIE'S; onder leiding van 'n Balletmeester. Aanvang half aoht iprsoles). Entrée f 0 75 - Plaatsbespreken (f 0.10 extra) op Zaterdag 10 Nov. 192R, 'a middags twee uur ln het Café NOOMEN.

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 2