Luiermanduitzetten Radio-Demonstratie in Zaal „CENTRAAL" Vrijdagavond 30 November, aanvang 8 uur RADIO TUKKER - GOUDA - Telef. 453 J. Hulleman - Gouda AUTO-DIENST DE BIJENKORF UW FOTO Voor St. Nicolaascadeaux J. A. HIIIIE. IAIHT 70.10BDA ingang Zeugestraat op Kleiweg 20 Tel. 350 F\ J. C. SIBBES - GOUDA ANTON COOPS drogist GOUDA AROMATISCHE STAAL EEN GOEDE RAAD Yoor St. Nicolaas geschenk Fotograf ie J. MEIJER Er zal gedemonstreerd worden met Siinora Radio-Toestellen van f 800, geheel compleet, en hooger - Sonora Toestellen met het nieuwe systeem wisselstroomvoeding, gloeidraadvoeding met gelijkgerichte wisselstroom - De Tukker electro dynamische Luidspreker - De Philips electro dynamische Gramofoon Radio-Versterkers voor café's en zalen Uitnoodigingen voor de avonddejnonstratie aan de gehoorzaal Tukker Zaterdagmiddag van 12.30-2.30 en van 5-7 uur doorloopende demonstratie Diverse ingeruilde Automobielen zeer billijk Ie koop aangeboden, waaronder Cadillac Chassis, zeer geschikt voor Ziekenauto 550.-. Fora Coiipfi's en uracniauio's wanai f 250.-101 1 650.- St. Nicolaasgeschenken N. Cats' Warenhuis Specialiteit Hospitaallinnen Wollen, Molton en Zijden Wiegedekens Witte Wolier Doeken Hwijdstraat tegen zwakte, gebrek aan eetlust enz. Lange Tiendeweg 5 - Gouda Ruime sorieeeino Misten en Fiaten in Mist I ri SOIOONHOYEÏfSQHE COÏÏEABT van Vrijdag 23 November 1028. - Ho. 5509. VIERDE BLAD. Buitenland. Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Bazaar van het Groene Kruis Gemeenteraads vergaderingen. \v\OBSV Predikbeurten. - - h VOOr zijn wij het aangewezen adpes nwwww Gereedschappen Staalwaren Handwarmers Electrische-, Kaars- en Carbid-Lantaarns Lampekappen Schemerlampen en diverse andere artikelen Komt U zelf van onze prijzen overtuigen B KLEIWEG hoek Kleiwegstraat - G 0 U D A I Hoogstraat 7 Teleloon 423 ONZE VOOR HIT FRANCO TH Uit BEZORQIN DKR QOEDE- R4LN MNTI Mandag, Dtois- dag, Woensdag Donderdag, Vrijdag,Zatsrd. Kndegaaai Katwijk Laldan Leldaohandaai Noordwljk NoordwIJk a. Saa Oegatgeest Po alge est Rijksdorp Rljngoost Rijnsburg Valkenburg Vour Voorsohotoa Voorbout Woaaonaar Warmond Zonnovold Maandag, WoiMdigVrll dag, Saterdag Dolft Hlllegoroborg Ovoroohlo Rottordom R'dam, Poyoaoord Do Zwoth Dinsdag an Vrijdag 'a-Qravenzanda HonsalorsdIJk Kethel Kwlntohaal Kllkdaln Da Uor Loesdulnoa Maasdijk Maasland Maasstulo Monster Naaldwijk PooMM' Schiedam •ohlpluldon At Maarten*- dreobt Tarbalda Toraoxioht Vlaardlngaa Watarlngen Dondardag Alphen a.d. Rfa Benthuizen Berheneohanhoek Berkel BlelswIJfc Bodegraven Boskoop Qelderswoudo Qouda Hazerswoudo Don Hoorn M'oordreoht Nieuwerkerk Nootdorp PIJnaoker Stompwljk Waddlnxvoaa Wl laveen Zagwaard Zavenhulzaa Zoe termeer Zoete rwoudo Zuldbuurt Zwammerdam 1 LUNCHROOM 2a ITAOl f DagalIJka Lunoh van 11— S uur J Zaterdags Dinar van 0—S uur H Doot thans Uwe Inkoopon voor St. Niootaao, U vindt In allo ofdoollngoa do meest complete «ortoerlng. B Koopt bij voorkeur In de oohtenduran dan kunt U op uw gemak keuze doen en wordtmet meer attentie bediend Noemt zooveel mogelijk kleine pekjee zelf mee, daar, ondanks de meest uitgebreide voorzorgsmaatregelen, onze efd. Expeditie Indeze dagen geweldig beleet Ie. Q Vraagt alvorens Uwe inkoop en te beginnen Mn OentraalboekJe. E Valt de keuze van een pauend geschenk U te moeilijk dan Is het geven ven oen Cadeaubon do boete oplossing deze kunnen te ellen tijde als geld oen de CasM'e ook In onze Magazijnen te Amsterdam In betaling wor den gegeven. WIJ bezorgen Oratie de gekochte goe deren een de bagage-depöte S.S. en H.U.8.M., het Offloleele Ontvangstbewijs hiervoor wordt aan de Centraal-Caeea afgegeven. Schriftelijke bestellingen AFD. POSTORDÉRS f- vluggo, oorreote uitvoering t Den Haag gemiikl bil jls zeep zeker welkom ALLfc SOORTEN FOTOWERK AAN HUIS naar de Lange Tiendeweg II, Gouda daar vindt men een ruime keuze Geschenken, zooals Gramophones, Piaten, Cithers, Harmonica's Violen, Mandolines, Kinder-Gramophone» «nz Ziet onze Beleefd aanbevelend Speciale Etalage i C. S. BOUTER Horlogemaker Ooudsi Het soliedste en goedkoopste adres voor Uurwerken, waaronder Regulateurs, Baro meters, Pendules in brons, marmer en hout. De nieuwste modellen steeds In voorraad. Prachtsorteering in Qouden en Zilveren Dames- en Heeren Polshorloges in alle modellen, alsmede Oouden Arm bunden, Broches, Ringen, Kettingen, Colliers enz. Een schitterende collectie Lepellies Is etsi Steeds het goedkoopste adroa sou 1RI Ril 110 - GOI UDI Hat vergaan van di „Vestris". Ts lats waarschuwingen. Het ia nu door een onderzoek geble ken, dat de verschrikkelijke ramp met hot Engelache schip „Vestris", waarbij 114 menachen het leven lieten, de schuld la geweest van den slechten toestand van het groote schip. De mannen, die keuren moesten vóór het schip uitvoer, waren dronken. Van de 600 reddinggordels, waren de meeste ondeugdelijk. Soott, een keltaer van de „Vestris" verklaarde, dat door een lek in het kale®luik aan stuurboordzijde water bin nenkwam b^ elke zee, die over hot dek alxxg. De hoold-keUner heeft tweemaal een klacht ingediend, dat de patrijspoorten Ln den salon van nieuwe rubber moesten worden voorzien, maar er was niets aan veranderd. De eerste officier van de „Vestris" heeft verklaard, dat de tucht tan boord van het schip te wenschen heeft overgela ten. Men heeft vrouwen en kinderen in reddingsbooten gelaten, die weinig kam hadden veilig zee te kunnen kiezen,. De lagere officieren en manschappen heb ben de bevelen tot redding van £e pas sagiers niet uitgevoerd. Ook z^n ver schillende booten vertrokken, zonder dat een officier het commando voerde. Voorts is gebleken, dat kapitein Carey de gezagvoerder van het noodlottige schip, ook groote schuld draagt van de schipbreuk By de vergelijking van het dagboek der „Voltaire", het zusterschip van de „Vestris" en de rapporten van de Amerikaansche kuststations, die met beide vaartuigen In draadlooze verbin ding sïonden, is gebleken, dat geen.ra dio-verkeer tusschen beide schepen heeft plaats gehad, voordat de „Vestris" het hulp-signaal uitzond. Uit 't dagboek der „Voltaire" is gebleken, dat de „Vestris" haar op Maandag om 4.35 uur het sig naal „Ik heb niets mede te deeleh" heeft toegezonden, hetgeen bewijst, dat de ka pitein van de „Vestris" den toestand tot 9.10 uur 's morgens heeft geheim ge houden. Eerst op dien tijd seinde hij: „Wij hellen over en hebben misschien hulp noodig" en even later volgde het hulp-signaal. De Ijzeren luiken in het tusschendek konden niet behoorlek worden dicht geschroefd en moesten by slecht weer dienen tot bescherming van de bunkers. In Engeland heerscht groote veront waardiging over deze onthullingen en de nabestaanden der slachtoffers heb ben tal van aanklachten en. ptschen tot schadevergoeding ingesteld. EEN GESCHENK VOOR DE KONINGIN-MOEDER. De Koningin-Moeder heeft er in toef- gestemd, brij wijze van geschenk! ter ge legenheid van haar 50-jarig jubileum als NederLandsche Staatsburgeres, van het comité der Nederlandsche vrouwen te aanvaarden den stanleg van een volledige electrische lichtinstallatie in haar parti culier paleis te Socstdtfjk. Met de uitvoering van het werk, werd bereids deze week den aanvang gemaakt Zsvan eenden verdwenen. Groot-Ammsrs, 23 Nov. By den land bouwer J. Schep la., wanende in de buurtschap Graafland, zijn vorige week zeven kenden, welke los op den polder zwammen, ontvreemd. Hiervan Ia aan gifte gedaan by de politie. Door do navolgende dienstplichti gen van de lichting 1913, ML: l. L. van Loom. 2. M. Heijboer, 3. G. de Vos, moe ten de hun verstrekte rijksgtoedetren wor den ingeleverd op Donderdag 6 Decem ber 19-28, des v.m. 11 uur, te Gieesen- dam, in de Openbare Lagere School, Wijk B no. 171. De Holl. Maatschappij van Land bouw, afd. AlMasserwaard, houdt een buitengewone vergadering volgende week Voor landbouwers belooft dit een leer zame avond te worden. Men verzuime niet, deze vergadering, welke ook voor niet-leden toegankelijk ia, te bezoeken, daar alles op het gebied van bemesting met lichtbeelden verduidelijkt zal wor den. Men zie de advertentie. Stolwijk, 28 Nov. Woensdagmiddag ward alhier de bazaar gehouden ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van de afdeeling Stolwijk van "het Groene Kruis, officieel geopend. Te ongeveer twee uur des namiddags sprak de voor zitter, de heer D. Kroon, de aanwezigen met een hartelijk woord het welkom toe. Bracht allereerst een woord van dank aan de echtgenoote van den heer bur gemeester, die zoo bereidwillig was ge weest het Eere-voorzitterschap op zich te nemen en bij de opening tegenwoor dig te zyn. S Eveneens aan den heer Burgemeester voor zyn medewerking tot het houden van de bazaar en zyn bereidwilligheid om deze persoonlijk te openen. Verder aan alle genoodigden en aan wezigen, die hum medewerking en belang stel ling voor deze bazaar betoonden,. Hy hoopte, dat deze bazaar zal medewerken tot bloei van de afdeeling Stolwyk van het Groene Kruis en tot heil der ge meente. i Hierna gaf hy het woord aan den heer burgemeester. Deze het woord ver krijgende zeide, dat het hem genoegen deed deze bazaar te mogen openen,. Me moreerde ln een korte toespiraak, hetgeen door het Groene Kruis wordt verricht, hoeveel leed daardoor reeds is verzacht en wat over het algemeen in het belang der zieken w|ordt tot stand gebracht, Het Groene Kruis is dan ook een In stelling, die bijna door een ieder wordt gewaardeerd en op hoogen J?rijs gesteld Hy hoopte dan ook, dat deze bazaar de verwachtingen van het bestuur verre zal overtreffen. Hij verzocht hierna aan zijn echtgenoote het lint te willen door knippen, waarmede de bazar gesloten was en verklaarde daarop de bazaar voor geopend. Het lint werd daarop doorgeknipt en door de aanwezigen een wandeling door de bazaar gemaakt. Aan de echtgenoote van den burgemeester werd een bouquet bloemen aangeboden. Ondertusachen werd door eenige perso nen, daartoe aangezocht gezongen: „deler te gevsn. dan te ontvangen", hetgeen .een induk wekkend oogenblik was. Onder de aatt- wezigen merkten wij by na alle Raads leden. De bezaar wordt alhier gehouden in de zalen van de heeren M. Zuider- vliet en P. L. Bouter De zalen waren voor dit doel keurig versierd en het ge heel gaf een schitterend gezicht. Ver schillende stands waren opgeslagen en een keurige collectie handwerken, voor het overgroote deel geschenken van de inwoners, lagen ten toon. gespreid. Al deze artikelen waren van prijzen voor zien en konden door de bezoekers ge kócht worden. Voor verschillende vermakelijkheden zoo als schieten, visschen, sjoelbak, koek- slaan was gezorgd en kom men naar hartelust daarvan genieten. Mem liet zich daaromtrent dan ook niet onbetuigd. Om alle stamden afzooderfljk te vernielden zou te ver voeren. Wij noemen echter toch den molen, die den geheelea dag lustig draajde en met zljm verlichte wie ken een schitterend effect gaf, alsmede Let poetkantoor en de toil verlichting. DJt was een zeer aardige gedachte van de commissie geweest om dat te plaat sen. Een zeer leuk gezicht was ook de twee kleine verpleegstertjes, die steeds dóór de zaal liepen en hun bloempjes aan den man trachtten te brengen. Verder weten de bezoekers wat de ba zaar hen te zien gaf en waarvan men kom genieten. Zij zullen het dan ook niet betreuren een bezoek te hebben gebracht De bazaar werd den eersten dag dam ook door een zeer groot aantal bezoekers be zocht. De zalen bleken zelfs te klein te zijn. Het was vanaf de opening tot des avonds tien uur dam ook zoo druk, dat er by na geen doorkomen aan -was en me® blijde was even buiten wat frissche lucht te kunnen nemen. Het liep echter keurig van stapel en naar wij vernemen was het bestuur zeer tevreden over het verloop van den eersten dag. Door de firma Van Nelle werd belangeloos thee geschonken. Een woord van lof aam allen die aan de bazaar hebben medegewerkt en tot op heden hebben doen slagen is zeer zeker op zijn plaats. f 10.000 MINDER BELASTING, j Lskkerksrk, 28 Nov. De afd. Lekker- kerk van de (Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond", hield een vergadering in Het Bonte Paard alhier. Na opening der vergadering en het le zen der notulen, welk» onveranderd werden goedgekeurd, werd het woord ge geven aan den EdelAchtb. heer C. G. Roos, burgemeester dezer gemeente. In een keurige rede gaf derne een korte, maar duidelijke uiteenzetting mn: Het Wetsontwerp inzake de financieel» ver houding tusschen het Rijk en de Gemeen ten. Volgens schattingen van spreker, aan de hand van gegevens van de Vereeni- ging van Nederlandsche Gemeenten, zul len de Lekkerkerkscho belastingbetalers bij een ongewijzigde aanneming van h»t wetsontwerp pl.m. f 10.000 minder be lasting behoeven te betalen. Nadat de voorzitter den spreker woorden van dlank had gebracht, voor zijn prachtige uiteenzetting, verliet de ze de vergadering. Aan d» orde kwam nu het punt: Tweede Kamerverkiezing. Nadat over oombinatie van Kieskrin gen was gesproken, werd bij candidaat- stettling met aigemeene stemmen besio- ten, den heer O. G. Roos als eenig can- didaat te stellen en de afgevaardigden naar de Centrale Vergadering opgedra gen brij de andere afgevaardigden er op san te dringen, een zoo hoog mogelijke plaats voor onzen candidaai te verkrij gen. Na afloop gaven zioh notg een 20-tal peraomen op als lid van de Yereeniging van Liberale Radio Amateurs (V. L. R. A.. De Steerikofenvereeniging „Voor zorg" heeft in de bovenzaal van den heer G. Verkalk, hear jaarlijksche aige meene vergadering gehouden. Uit de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester bleek, dat de vereeni- ging kern gezond is en zich in een ge- et adigen groei mag verheugen. 1 September 1927 met 333 leden be gonnen, bedroeg het ledental op het ein de van het boekjaar 15 Augustus 1928: 350. Gedurende 1928 werd aangekocht 465600 K.G. brandstof, waardoor de omzet van het vorige jaar met 26250 K.G. werd overtroffen. Dit is dus een groot succes voor deze zoo nuttige ver- eeniging. Aangemoedigd door het geweldig succes met den in den afgeLoopen win ter gehouden cursus, heeft het bestuur van „Het Groene Kruis" besloten in de maand Januari a s. wederom een cur sus in kraamvTOuwverzorging en zuige- lingenverpleging te organiseeren; waar aan ditmaal niet meer dan 45 cursisten mogen deelnemen. Onze foto geeft een aardig kijkje in het dorp Noordeloos, gelegen tusschen de gemeenten Meerkerk, Hoog-Blokland, Hoornaar, Peursum, Goudriaan en Tien hoven. Noordeloos voorziet in zijn waterbe hoefte door een reusachtige pomV die men hier op den voorgrond ziet en\die niet minder dan 80 meter diep is\p zeer goed water geeft. Men vindt er drie kerken, n.l. de Ned. Herv., de Geref en de Ghr. Geref. Kerk. Toen de Commissaris der Koning n onlangs Noordeloos bezocht, spnuk hij nog zijn bewondering uit over het mooie, eigenaardige rabouw der Ned. Herv. Kerk, vraar een prachtig» graf tombe is der heeren Baroevaid. Noordeloos is etn heerlijkheid, die omstreeks 1300 gesticht moet zijn. De naam is vermoedelijk te danken aan de loozing van het water de Noord. De tegenwoordige Ambachtsvrouw» is mevrouw Veder, te Rotterdam woonach tig, die hier haar kasteel heeft. De gemeente staat er goed voor. Het dorp telt circa 1200 zieden en ia in wel varenden toestand. BurgemeeAer is de heer C. B. Wieboom, Wonend! te Go- rinchem. Eigenaardig is, dat als Raad huis gebruikt wordt hethuisje, waar men op onze foto recht tegen aan kijkt, met de twee open blinden. Een nieuw Raadhuis lijkt overbodigs weelde voor dit bloeiende dorp. In de kom der gemeente loopen vier wegen tezamen en bel verkeer if er dan ook bijsoodsr drttk- ZEVENHUIZEN. Daarom zouden B. en W. liever een jaar wachten. Het voorstelBraat komt in stem ming en wordt aangehouden tot de vol gende vergadering, daar de stemmen staakten. Voor stemden Braat, Meijer en Van Keeuwijk; tegen J. Paul, Van Rijs en Van Dorp. Bij den poet van de ambtenaren vraagt de heer Braat of er ambtenaren genoeg zijn op de secretarie, omdat de post niet verhoogd is en er sprak» is geweest, dat een ambtenaar het wsrk niet metr afkan. De voorzitter zegt, dit ie een heele moeilijke kwestie, omdat nu zoo maar to beantwoorden. Dit wil Ik wel zeggen, dat, indien de leden er prijs op blijven stellen, om alle adviezen van B. en W. met de verzoeken er bij, getypt thuis te krijgen, dat dit heel veel tijd vordert. Ook wanneer de begrooting, met de toe lichtingen er bij, bij elk lid, wordt thuis bezorgd aJe hun eigendom, dan kan dut de secretaris met een ambtenaar niet meer af. Temeer ook, daar da ambte naar het G.E.B.J er ook bij heaff en dat er door d» uitbreiding veel en veel meer aan verbonden is als vroeger. Wellicht wil de secretaris wel eens eenig» toelich tingen geven. ^>e secretaris zegt, dit niet gaarne te doen, daar het hem zelve geldt. De hee ren zien zalf wel, dat hier veel meer werk is. De heer Braat wil den poet nacht wacht schrappen, dit heeft geen zin meer. Daarbij komt: de man wordt oud en ais hij zijn werkzaamheden niet meer kan verrichten, dan zou dit d» gemeente een hoop kunnen kosten. Spreker vindt het ook sonde van het geld.. Voor my hekben se geen wacht noodig- i De voonltter: Neen, ik ken b«n hou den en ik meg hem uit mijn eigen eek betelen, maar dit doe ik niet De heer Ven Rijt ken niet begrijpen dat de heer Braat mat soo'n vooretel kan komen, om soo'n oud traditioneel gebruik opeens te doen verdwijnen. De bewoners liggen rustig te slapen, nu er een nachtwacht is. Het is toch meer gebeurd dat er door de nachtwacht brand bemerkt werd. Spreker ie er voor om de poet te behouden. De heer Van Reeuwijk zegt, dat hU de woorden van Van Rijs met een groote dikke vette streep onderstreept. Spreker noemt eenige voorbeelden, dat in dezen tijd een nachtwacht nog alle reden van beetaan heeft. De voorzitter zegt dat, wat de ouder dom van den nachtwacht betreft, het wel schikken cal. Sprekers edviea is om hem te behouden. De heer Braat: Door al de baantjes die de nachtwacht heeft, heeft hij het veel te druk. Dit wenkt nadeelig op zijn ge stel. Na nog eenig gepraat van de heeren Van Rijs, Van Reeuwijk en Braat, blijft de oost van nachtwacht gehandhaafd. Voor de heeren Van Dorp, J. L. Paul, Van Rijs, en Van Reeuwijk. De heer Braat stemt tegen en de heer Meijer blanco. Verder vraagt de heer Braat of de j*** van onderhoud wggan en straten wel hoog genoeg ia. De voorzitter zegt, dat nu de Provincie de wegen overneemt van de polders hier, men eerst eens af wil wachten of de Provincie ook de Dorpsstraat over zal nemen. Zoo ja, dan zou het weggegooid geld zijn, als wij groote kosten gingen maken. Ik voor mij ben er huiverig van om nu. zulke groote onkosten te maken. De heer Braat is niet ingenomen met dit advies en kan den Burgemeester niet felicdteeren met zijn antwoord. Ik vind diaf B. «n W. een slecht beleid hebben hierover; de dorpsstraat moet verbeterd worden, zegt spr. De voorzitter vindt, dat de heer Braat toch wel te ver gaat, dat hij het niet ver dient om te neggen dat het een slecht beleid is, als men voor de gemeente eenige duizenden tracht te fredden. Ik san naar Ged. Staten gaan om iben te ver zoeken of zij mede kunnen deelen of zij ook de Dorpsstraat overnemen. Nu komt dit nog, dat we den posi niet behoeven te verhoogwn. omdat de straat zooveel zal kosten, dat die niet uit de gewone ontvangsten zal zijn te dekken. De heer Van Reeuwijk juicht het toe, wat de voorzitter zal gaan doen "bij Ged. Staten. Hij heeft met een deskundige ge sproken over de Dorpsstraat", wat het kosten zou. Dat zou met een berijdbaar gedeelte van vier meter breedte en 600 meter lengt», minstens 22000 gulden kosten. De heer Meijer zegt dat hij nu, al is de begrooting bijna afgehandeld, toch nog iets zeggen wil, al heeft de voorzitter geen gelegenheid gegeven om algtemeene beschouwingen te houden. De heer Meijer vervolgt dan, dat er meer leiding moest zitten in het beleid van B. en W. Spre ker memoreert, dat hij acht jaren in den raad heeft gezeten, en dat wat er tot stand gekomen is, veelal van hem is uit gegaan. Er zit gesn gosds leiding in het electrieoh bedrijf, want die poet had lager kunnen zijn. Ook hoort men nooit van een uitbreidingsplan. De wa tervoorziening is te duur, evenals het electrisoh lioht. Met de belasting is het ook niet in orde, men haalt de belas ting niet, waar het behoort gehaald te worden. De Boschgracht wordt ook niets aangedaan, de W.C 's moeten er af. Een stukje grond bij Eindhoven moet ont eigend worden, dan afgegraven, dat de kromming er uit ia. Er behooren wo ningen afgekeurd te worden. Ook dient er oen arbeider in het armbestuur te zit ten. B. en W. doen hier niets voor. Dan hoort er een bewaarschool te komen. Gelegenheid moet gegeven worden, dat jongens van 14 jaar van de arbeiders de landbouwcursussen kunnen volgen. Er moet gezorgd worden, dat er een goe de "elegenheid komt om te baden en te zwemmen. Een betere regeling voor het verkeer, dit behoort op de scholen geleerd te warden. Spr. somt nog eenige dingen op, die hoo" noodig gebeuren moeten. De heer Van Reeuwijk zegt: M. de V., Het deed mij genoegen, dat, toen wij aan de begrooting begonnen, er geen be schouwingen gehouden zijn. Maar nu Meijer begonnen is, terwijl w» bijna klaar zijn, wil ik toch even zeggen, dat voor een kleine plattelandsgemeente als hier, beschouwingen houden geen zin heeft. De beschouwingen leeren ons niets als iemand een hou of een dauw geven. Propaganda maken voor zijn partij is bet. En dit doet vooral Meijer nu weer. riblaast altijd hoog op, en als het et op aankomt, handelt hij anders, even als zijn partijgenooten, die ook veel al hoog afgegeven op een andere partij, maar als ze geroepen worden om een boog ambt te bekleeden, handelen zij ook an dor8, als hun propaganda-woorden. De heer Meijer matigt zich zflbve alles toe en doet, alsof, wanneer hij niet in den raad gezeten had, dan was er niet zoo veel tot stand gekomen. M. de V., u weet wel beter. Ik zal B. en W. niet in bescherming nemen, daar is de voorzitter mans ge noeg voor, malar dat zeg ik, eT mode in verband, dat B. en W wel tekortkomin gen hebben, maar niet zooveel als de heer Meijer zari Spr. zegt het is wonder, dat we van Meijer nog niet geboord hebben, dat hij en de zijnen medezeggringschap moeten hebben in de bedrijven Dit klinkt ook mooi. Alles, wat mooi klinkt, zeggen de S.D A P -ers, want dit lokt. De heer Braat wil even den heor Meijer opmerken, dat, wat de "Landbouw- cursus betreft, Meijer geheel mis is. Dat men de leeftijd van 16 jaar moet bereikt heW>en. Dan wordt er niet gekeken, of o«n arm of rijk is. Ook regelen dit niet B. en W. Daarvoor moet men by den/ landbouwieeraar zijn, den hoer Neen/ Daar kan men vragen, of er beswaar Ja, dat jongens van 14 jaar den ourvue be zoeken. Spr. gelooft niet, dat de oudere van bedoelde kinderen erg voor dit doel mede zullen werken, daar de ,0110010 van die kinderen hen niet eens'het her- haüngsonderwijs laten volgen. Ze laten se liever op het dorp loopen. Is het niet treurig, dat het herhalingso® derwijs hier niet gegeven kan worden, door gebrek aan belangstelling. De voorzitter begint zijn verontwaardi ging uit te spreien, over de woorden door den heer Meijer geuit. Volgens den heer Meijer, vervolgt de voorzitter, zou er absoluut niets deugen van het beleid van B. en W. Ik wil niet zeggen, dat B en W. noodt falen, dit ie iets andere, maar overtuigd ben ik, dat B. en W. veel gedaan hebben in het belang van de ge meenschap. (Wordt vervolgd.) INGEZONDEN MEOBDEELINt. Zondag 25 November 1928. NED. HERV. KERK. ALBLASSERDAM. V.m. 980 uur, Da Verdoes Kleijn, van Dordrecht; 's air. 6 uur, Dr. Severe ijn, van Dordrecht AMELDE. V m. 10 uur, Ds. Schimmel, Bediening van het H. Avondmaal; 'sar. 6 uur, Dankzegging voor het H. Avond maal. AMMERSTOL. V.m. 10 uur, Ds. Hu- gen holt*. Doopebediening. AMMERSTOL. Evangelisatie. V.m. 10 uur en avonds 6.30 uur, de heer W. Hordijk, van Dordrecht BiENSGHOP. V.m. 9.30 uur en «v. 6 uur, Da N. C. Bakker. BERGAMBACHT. V.m. 9.30 uur en n.m. 6.30 uur Ds. Dekking. BERGAMBACHT. Voor de uitgetrede- nen uit de Nel Herv. Kerk zal voor gaan de heer Spijkhoven, van Drie bergen.. BERjKENWOUDE. V.m. 10 uur Da iL. R. van den Broek BRANDWIJK. V.m. 9.30 uur Ds. Van Ingen, van Dordrecht; 's avonds fl uur de heer J Kaars. CAPELLE a.d. IJ3SEL. V.m. 10 uur, de heer Meijering; 's avonds 6 uur, Ds. Tak GIESSEN-NIEUWXERK. V.m. 9.80 uur (Bediening H. Avondmaal) en avonds 630 uur (Nabetrachting H. A.), De. Nugteren. GEESSEN-OUDEKERK. 'e Avonds 6.80 vur Ds. Van Brammen, van Hardinx- veld. GOUDERAK. V.m. 9 30 uur, Ds. G. J. Leenmans; 's avonds 6.80 uur, Dienst, Voorganger onbekend. GOUDRIAAN. 's Avonds 6 uur. Da F. Anker. 'GROOT-AMMERS. V.m. 9.80 uur de heer J. Kars, Godsdienstonderwijzer te Brandwijk; 'b avonds 6 uur Ds. Kluse- ner, van Nieuwpoart. HAASTRECHT. V.m. 10 uur, Ds. Landstra HOOG-BLOKLAND. V.m. 9.30 uur Ds. Ron ge N.m. Geen Dienst. HOORNAAR. V.m. 9.30 uur, Ds. Woel- derink; 's avonds 6 uur, Loeedienst. JAARSVELD. V.m. 9.30 uur, Ds. Boerendans, van Hameien; 'a avonds geen Dienst. KINDERDIJK V.m 9.30 uur Ds. G. Alers, van Nieuw-Lokkeriand. (Doopebe diening). 's Avonds Geen Dienst. KRIMPEN ad. USSEL. V.m. 9.80 uur en 's avonds 6 uur, Dr. Jacobs. Evangeüaatiegebourw: V.m. 10 uur en 's avonds 630 uur, Leeakerk. KRIMPEN ad LEK. V.m. 9 80 uur en avonds 6 uur Ds. J. v. d. Plassahs. LANGERAK. V.m. 9.80 uur Ds. H. G. v. d. Hoek. LEKKERKERK V.m. 9.30 uur, Ds. J. N. van der Heijden. LEKKERKERK. V.m. 980 uur en *s avonds 6.30 uur, de heer Kramp, van IJmuiden. LOPIK. V.m. 9.30 uur Ds. Hengevald van Jutfaas. Verder Geen Dienst. LOPIKERKAPBL. V.m. 980 uur, Da Koster, van Montfoort. Bediening van het H Avondmaal. MOERCAPELLE. V.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur, Dienst NIEUW-LEKKERLAND. V.m. 9 30 en 's av. 6 uur, de heer Klaaysen, Gods dienstonderwijzer te Dordrecht. NIEUWPOORT V.m. 9 30 uur Da P. A: A. Klusener. 's Avonde Geen Dienst. NOORDELOOS. V.m. 9.30 uur. Da Wolfensberger; 's avonds 6 uur, Lees- dienst. OTTOLAND. V.m. 9.30 uur Ds. F. Anker. OUD-ALBLAS. V.m. 930 uur, Ds. G. P. van Itterzon, van Alblaeeerdsm; 's avonds 630 uur. De. J. H. Gunning, van Schoonhoven. OUDERKERK a.d. USSEL. V.m. 990 uur, Ds. J. EnkeJasr; 's avonds 680 uur, de heer A. de Redelijkheid. Wijkgébciufw lAgeweg- V.m. 9.90 uur, de heer A de Redelijkheid, 'e arronds geen Dienst. OUDEWATER. VjU. 980 var, Ds. W. Deur. van Schoonhoven PAPENDRECHT. V.m. 10 uur en 's avonds fl uur, Ds. M. Ottemngw. POLSBROEK EN VLLST. V.m. 080 uur en 's avonds 6.30 uur Ds. W. Rijns- burger SCHELLUTNEN N.m. 1.80 uor Da Ron ge, van Hoog-Blokland. SCHOONHOVEN. V.m. 10 uur, Ds J. H. Gunning; 'i avonds 6 uur, Da W. Dtur, 9

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 7