Wy, 3 Heerenhuis, n.-Bribintschi Fa. A. MEEUSEII Kapitaal Wt 10u$£*t notaris b. j. t eijikci i« Bcnsonkovsi verkoopen: Gebr. van der Vlist Hoogstraat 244 Gemeenteraads vergaderingen. Pluimveeteelt Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Voor de Huisvrouw Van alles wat. Rechtszaken Advertentiën. te Schoonhoven Notaris B. J. Teijinck uitmuntend Wei- en Boomgaardland te Bergambacht, Rotterdam. wordt door hot boston» root gestold om te besluiten tot aanschaffing tob Mn villi bastuurstsnt. Het gebouw, dat ran drijfsteen sou woor den opgetrokken, kan gopUutiat wonden op den tuin van den heer Termorahuteen tegen een jeaxliikaohe vergoeding van f De koelen voorr den bouw van dit gie- bduw *yn geraamd op omgwveer f &00. Het bestuur denkt aan het geld te ko men dootr uitgifte van rentelooze aan- deelen van f De besprekingen over dat voorstel nemen thans een aanvang. Door een der leden wordt gev raagd erf niet een andere meer fraaiere steen kan worden gevonden als drijfsteen. Door het bestuur wordt opgemerkt, dat drijfsteen is uitgekozen om verzakking te voorkomen. Van andere zijde wordt gevraagd waar om een zoo belangrijk voorstel niet op de agenda is geplaatst. De secretaris deelt daarop nïBde, dat volgens het reglement de aJgemeene ver gadering in November gehouden moet worden en daar de laatste bestuursverga dering aleohts enkele dagen geleden ge houden is het niet meer op de agenda geplaatst kunnen worden. Hierna wordt het bestuur in overwe ging gegeven de bestuursvergaderingen dan vroeger te houden. Een ander lid brengt naar voren om hier z. m. in beginsel te besluiten tot aanschafiing van een nieuwe tent, om daarna nog eens een algemeens vergade ring te houden. Na nog eeni'tre besprekingen wordt be sloten over te gaan tot aanschaffing van een tent als in het bestuursvoorstel ge noemd. Nadat een voorstel in dien geest is in gediend, wordt besloten geen rentelooze aandeelen uit te geven van f 6 maar van f 1 per stuk. Een lange discussie ontstaat er over de wijze van aflossing. Eenige leden willen een verplichte jaarlijksohe aflossing vast gesteld zien. Het bestuur wensoht vrij te blijven wat betreft de aflossing. Na vele besprekingen wordt besloten het bestuur vrij te laten wat betreft de aflossing. Nadat de gehouden verloting nog ge lukkige winnaars bTacht, werd de verga dering, die een gezellig karakter droeg, door den voorzitter gesloten. Papandrecht, 80 Nov. De gerwone dienstplichtigen der Dichting 1920 uit dezo gemeente zijn ads volgt ingedeeld: Q. Besemer, Grenadiers, 's-Gra/venh&g»; W. Boer, onbereden artillerie, Gorin- ohem; H. den Braven, Infanterie, Breda; A. P. G. Dekker, Genietroepen, Utreaht; J. Gansthagcn, Pontonnier*, Dordrecht; van de Graaf, Torpedisten, Gorinohem; C. van de raaf, Torpedisten, Gorinohem; G. de Heer, Veldartillerie (onbereden), '8-Gra/venbage (onderofficiersopleiding) G. Kooijman, Torpedisten, Gormchem; D. Korporaal, Zeemacht Den Helder; J. P. Lagendijk, Torpedisten, Gorinohem; G. Romijn, Onbereden Artillerie, Gorin ohem; H. van der Starre, genietroepen Utrecht; G. Stout, Treinafdseling Artille riebrigade, 's-Gravenbage, A. Versteeg, infanterie, Breda; A. P. van Vuuren, Genietroepen, Utrecht (onderofficiers- opleiding); p. wan Wijngaarden Infante rie Breda Stolwijk, 80 November. Ter gelegenheid van het 26-jarig be staan der Groene Kruis-af deeling Stol- wü> zal een herdenkingsavond plaats hebben in het Kerkgebouw. Verschillende snrekers zullen daar het woord voeren en enkele liederen worden gezongen. Hardinxvsld, 80 Nov. In verband met den door den heer Sohneijder in de laatst gehouden vergadering van den raad ge uiten wensoh, dat de gemeente de be- sohoeiing nabij de Schutsluis te Nedar- Hardinxveld tonga de Dorps teeg sou ver nieuwen, leggen Burg. en Weth. den raad afschriften der gevoerde correspondentie over. Hieruit blijkt, d&t de Overwaard de INGEZONDEN MEDEDCBLINQ. terugkeer in een beters gemoedsstemming te zullen aantreffen. Wat het meisje be treft, zoo zal ik goed voor haar zorgen. Gelukkiger.wijze ben ik tegenwoordig in een positie, om zulks te kunnen doen. Ik z&l haar ergens heenzenden, waar ze je nimmermeer in den weg kan treden." Zonder zijn zoon verder aan te zien, nam hij zijn hoed en ging heen. Eerst het geratel van het wegrollende rijtuig, dat Dig Borne naar Canterbury voerde, rukte Rolf uit zijn verdoovingen dit garatel klonk hem als het grafgelui van zijn geluk in de ooren. HOOFDSTUK XH Dig Boms zat zijn wsrk voort Toen uur op uur verliep, nadat Rolf Borne het armzalige dakkamertje verla ten had, werd de arme Lilly angstig en ongerust. Haar jonge echtgenoot had haar zoo wel angst als schrik voor zijn vader in geboezemd, doch zij was een moedig meisje en bad van ganscher harte, dat ook Rolf den moed zoude gehad hebben, om zijn huwelijk te bekennen, welke de gevolgen van deze bekentenis dan ook we zen mochten. Doch de avond viel en RoW versoheen niet, evenmin kwam een tijding, of een brief of een telegram van hem, om haar angst te verdrijven. Zij wachtte tot mid dernacht op hem, naar eiken tred luiste rende, die zich op straat deed hooren; toen ging zij aangekleed te bed en troost te zich met die gedachte, dat Rolf dan volgenden morgen wel komen zoude. Doch de morgen kwam maar Rolf niet. De arme Lilly waa zóó beangstigd, dat zij zelfs niet eens een ontbijt voor zich gereed maakte, en slecht# een stuk bseohosiir- op koften ven het watemohap zal aanbrengen, terwijl bij de uitvoering overleg met den gemeente-opstahter saJ worden gepleegd. Van de panden B 726 tot B 7Jf welke door den raas onbewoonbaar wed ren verklaard, zijn de nummers 726 en 727 ontruimd. Voot het pand B 726, be woond door A. Huicer, besloot de raad de ontruimingatermijn met 6 maanden te verlengen. Doordat de rookerij ia omdergeloo- pen, is het lossen van goederen daar vrij wel onmogelijk. Zeer verlangend wordt voorals in dezen tijd uitgezien naar de oolossing van het haven,vraagstuk, waar omtrent de betrokken raadscommissie nog moet rapporteeren. Msrwededijk slecht te berijden. Hardinxveld, 80 Nov. De toestand van het rijvlak van den Merwededijk is thans zoodanig, dat het berijden vrijwel onmo gelijk is. Wordt niet apoedug ingegrepen, dan zal het verkeer op Gorinohem ge stremd zijn. Het wegdtfk is blijkbaar niet op het drukke verkeer van tegenwoordig bere kend. Kwam nu maar spoedig de Rijksweg Alblasserdam—Gorinohem langs de spoorlijn, dan zou 'de dijk aanmerkelijk worden ontlast en enkel behoeven te die nen voor het locale verkeer. De bewoners dezer gemeente hopen op een spoedige verandering. Strsefkerk, 80 Nov. Dinsdagavond hoopt alhier op te treden Dr. M. H. A. van der Valk, met het onderwerp: Hoe laat ia het op de wereldklok? Voor bij zonderheden zie men de advertentie in dit blad. Alblasserdam, 30 Nov. Voot het Comi té voor Wintorlezingen trad alhier op De. Oh. P. van Vüet, Geref. Predikant, met een rede over: „Een meester en vier discipelen". Met d*e vier discipelen bedoelde spr. de vier Evangelisten: Mattheua, Markus, Lukas en Johannes. Allereerst stond spr. stil bü het doel en het karakter van het Evangelie van Markus. Markus I vers 1 karakteriseert het ge- heele boek, n.l te brengen het evangelie van Jezus Christus, de Zoon van God. Het Mattheus-evangelie teekent Jezus als Koning, boven dit boek zou men kun nen plaatsen; „Pro Rago". Lukas teekent den Zoon van God uit Markus en de Koning over het heelal uit Mattheuis, meer als Heilaud, als Verlos ser, die geneest en behoudt. Dit is het Zendingsevangelie bij uitnemendheid. Johannes is iets aparts; ziet de verhe ven inleiding, deze teekent de Heiland uit Lukas, de Zone Gods uit Markus, de Koning uit Mattheua, weer meer als de openbaring Gods zelve, wat al reeds da delijk uitkomt bij het begin. In den be ginne was het Woord, en het Woord was bij God, en het Woord was God. Het was een schoone rede. Lskksrksrk, 30 Nov. De aid. Lekker- kerk der Ned. Ver. tot afsch. van alco- liolh. dranken heeft een schitterend ge slaagden feestavond gegeven ter gelegen heid van haar 25-jarig bestaan. Ondanks het zeer ongunstige weer was da zaal geheel bezet. Afgevaardigden van het hoofdbestuur, de Z.H.P.L. en verschil lende af deelingen waren, aanwezig om de afdeeling en de twee jubileerende leden, de. heeren W. Verhoog en T. Mudde, te comblimenteeren. De voorz. memoreerde in kort het ontstaan en werken der afdeeling, waarna Mevr. Staalman—Cremer namens het hoofdbe stuur het bijzonder Insigne den twee jubileerende leden aanbood. De rede van Mevr Staalman—Cremer werd met on verdeelde aandacht gevolgd. Het speciaal voor dit doel geschreven booneekspel „Machten'' werd door de uitvoerenden uitstekend vertolkt sn met een welverdiend applaus beloond. Een indrukwekkend tableau besloot dezen goed geslaagden avond, die voor de af deeling in alle opzichten een succes was daar zich direct nieuwe leden opgaven. Opwekkend «pel van viool en piano ver hoogde de feeststemming. Mej. P. de Jager Ad. ia gekozen tot commissaresee van de Gymnastiek- droog brood nuttigde, terwijl zij aan het venster zat en op Rokt wachtte. Zij trachtte zich zelve te overreden, dat allies in orde was en Rolf's verlengde af wezigheid aleohts een bewijs was, dat hij zioh met zijn vader verzoend had, ja, d&t hij wellicht in diens gezelschap zoude te rugkeert n. Deze gedachte gaf haar aanleiding om haar in do war geraakt haar en haar verkreukelde kleeding een weinig in orde te brengen, ten einde er behoorlijk uit te zien. Toen het echter later op den dag werd, maakte de overtuiging zioh van haar meester, dat er iets gebeurd moest zijn, dat haar ongelukkig zoude maken. Het lag niet in Rolf's aard om haar in de onzekerheid te laten, en thans was zij bijna zeker, dat hem een ongeluk moest zijn overkomen. „Wellicht ie hij vermoord geworden, of heeft er een spoorwegongeluk plaats gehad," daoht zij, terwijl hare oogen zich van ontsteltenis opensperden. „Ik moet met den eereten trein naar Rookbom om zekerheid te krijgen." Zij stond juist op het punt om haar hoed op te zetten en weg te gaan, toen er beneden luid aan de deur geklopt werd en er bijna tegelijkertijd voetstappen weer klonken, die de trap opkwamen. Het waren echter Rolfs voetstappen niet. Versteend van schrik bleef zij mid den in de kamer ataan. Daar werd aan haar deur geklopt; zij vloog er heen om open te doen en waa niet weinig verbaasd een elegant gekleedan heer voor rich te zien. „Wat is er met mijn echtgenoot ge beurd?" vroeg zij onwillekeurig met be vende lippen. De heer Borne, want hij was de vreem deling, hield djn hoed in de hand en vereenfging „Kracht door Oefening" al hier Een maand zonder dood en. Capelle a.d. IJ wel, 30 Nov. Ale bij zondorheid kan worden gemeld, dat ga- durende een geheelen maand bij den Ambtenaar van den Burgertijken Stand in deze gemeente geen aangifte van het overlijden van een persoon is gedaan. Vooral gezien de tijd van het jaar is dit wel een zeldzaam voorkomend feit. Nieuwerkark a.d. IJssel, 30 Nov. De vereeniglng „Ziekenhuisverpleging^' heeft haar gewone najaarsJedemvergiadering gehouden. Aanwezig waren 31 leden. De heer C. van Leeuwen, 2en voorzitter, open de de vergadering. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Enkele mededeelingen wer den voor kennisgeving aangenomen. De 3 aftredende bestuursleden, de heeren A. van Leeuwen, J. A. Steenbergen en L. Stolk, zijn herkozen. In do vacaturen, ontstaan door het bed^ken van de hee ren P. I. van der Weele en T. Morbis, zijn gekozen de heeren H. Swets en K. de Rooij. De contributie voor 1929 is be- paiaild op hetzelfde bedrag als voor 1928 geldt. Aangenomen is een voorstel van het bestuur om aan hetzelfde lid per jaar niet meer uit te keeren dan tot een aan tal van 30 verpleegdagen en tevens uit te keeren de andere ziekenhuiskosten, tot een maximum van f 30. Bij de sluiting brengt de 2e voorzitter dank aan den af tredenden voorzitter, den heer P. I. van der Weele, voot hetgeen deze voor de vereeniging heeft gedaan. De uitvoering van de uitbreiding der Drinkwaterleiding op een stuk land aan 'a-Gravenweg, ten behoeve van 10 nieuwe arbeiderswoningen van de wo ningbouwvereniging „Ons Huis", is on derhands opgedragen aan den heer J. Boeren, aannemeT, te Sliedreoht. LANGERAK. Voorzitter de burgemeester, de edel achtbare heer G. B. Fortuijn; secretaris de heer Kleijheeg. Alle leden zijn tegenwoordig, behalve de heer G. Schep. Na teekening van de presentielijst opent de voorzitter de openbare roads- zittig met gebed, waarna de secretaris de notulen der voorgaande zitting leeet. Zij worden zonder op- óf aanmerkingen goedgekeurd. 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken; De voorzitter deelt mede: a. dat Ged. Staten de verordening op het beheer van het woningbedrijf hebben goedgekeurd. b. dat Ged. Staten het raadsbesluit in zake het overnemen van het woningbe drijf door de gemeente hébben goedge keurd. o. dat Ged. Staten machtiging hebben verleend tot het opnemen van een bedrag van f 30.000 in rekening-courant als kas geld. d. dat van den heer W. van Straten bericht is ingekomen, dat hij zijn benoe ming tot gamaanta-art» heeft aangenomen. Deze mededeelingen worden voor ken- nieeevine aangenomen. 2. Voorloopige vaststelling rekening 1927. De voorzitter deelt mede, dat de ge in eentenkening, dienst 1927, voor de in gezetenen ter visie heeft gelegen en dat de commissie, belast met het nazien de zer rekening haar heeft onderzocht. Spr. vraagt, of de oommiseie rapport van haar onderzoek wil uitbrengen. De heer Hakemulder deelt mede, na- mens de oommiesie, dat de rekening is onderzocht en dat de commissie geen aanleiding heeft tot het doen "tan op- of aanmerkingen. De commissie adviseert dan ook tot voorloopige vaststelling der rekening over te gaan. De rekening 1927 wordt met de vol gende cijfers vastgesteld: gewone dienst sloot zorgvuldig de deur achter zioh. Hij maakte een hoffelijke buiging voor het beangstigde, jonge meisje en vroeg: „Zijt ge Lilly Lark?" De teedere, kinderlijke gestalte richtte zioh trots op en de bevende stem be proefde om rustig te antwoorden: „Vraag excuus, mijnheer, ik ben me vrouw Rolf Borne. Vroeger was mijn naam Lilly Lark. Komt gij vanwege mijn echtgenoot?" „Lk kom van den heer Jlotf Borne," antwoordde Dig beleefd. „Ik breng u een brief van hem, doch moet u eerst een kleine opheldering geven. Hoüf ds op dit oogenblik in Kent en zal daar het overi ge gedeelte van den zomer blijven." „Ik begrijp u niet, mijnheer," zeide die arme Lilly. „Vergun mij dan in de eerste plaats, dat ik mij aan u voorstel, mej. Lark," zei- de de vreemdeling nog steeds even be leefd. „Ii ben Dig Borne, de vader van Rolf." De jonge vrouw was geheel buiten zioh zelve van verrassing, en haar gelaat werd sneeuwwit. Haastig ging zij zitten en drukte de hand op haar hart. „Zijn rader 1" mompelde zij. Eenige oogenblihken bleef iLilly onbe weeglijk zitten, doch eindelijk keerde de kleur op haar wangen terug en haar oogen begonnen te schitteren. Zij kon zich het beaoeik van Dig Borne slechts op ééne wijze verklaren namelijk als een be wijs van zijn verzoening met zijn zoon. „Ach, mijnheer, li was zoo verschrikt," zedde zij opstaande. ,Jk verkeerde in zulk een angst over Rolf Reeds gisterenavond verwachtte ik hem thuis, en li ion on mogelijk vermoeden, dat gij onze armoe dige woning met een bezoek zoudt komen vtrearan," inkomsten f 42.194,84 K, uitgeven f A/0.921,354, batig «lot f 1.213,29. De ka- pitaaklienat heeft san inkomsten f 22.426,85, uitgaven f 22.400, voordeel!» slot f 26.75. De voorzitter dankt de commissie vooir het onderzoek van de rekening. 8. Begrooting 1929. Alsnu stelt de voorzitter de behande ling van de gamaenle-bagrootlng 1929 aan de orde. De begrooting wordt arti kel sgowijzo door den voorzitter gelezen. Geen der leden heeft op- of aanmer kingen. De begrooting hoeft aan geraamde in komsten en uitgaven f 46.156,05. Op den poet onvoorziene uitgaven komt een be drag voor groot f 1.487,88. De poet in komstenbelasting is groot f 12.000. De begrooting wordt goedgekeurd. 4. Benoeming lid van de plaatselijke schoolcommissie. Thans stelt de voorzitter de benoeming van een lid van de plaatselijke school commissie aan de orde. Aan de beurt van aftreding is de heer J. Eering. Aanbevo len worden 1. J. Eering, en 2. mej. Duel. Na de plaats hebbende stemming blijkt de heer J. Eering met algemeene stem men te zijn herbenoemd, van welke her benoeming aan den betrokkene kennis zal worden gegeven. 5. Vaststelling borgstelling. Vervolgens deelt de voorzitter mee, d&t het dag. bestuur den heer Van 't Hof tot, administrateur van hat woning- bad rijf heeft benoemd. Door den raad moet even wel het bedrag der borgstelling, door den administrateur te storten, worden bepaald Het dag. bestuur stelt voor de borgstel ling te bepalen op f 8Q1 Het ooilege van B. en W. meent, dat dit bedrag wel niet groot is, doch het niet noodzakelijk, daar het bedrag, dat de administrateur meer dan f 200 in kas heeft, bij den gemeente ontvanger moet worden gestort. Het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. 6. Vaststelling rentetypen. De voorzitter zegt, dat het woningbouw bedrijf wel gelden In de gemeentekas stort, doah dat ook de gemeente ook wel eens gelden aan dit bedrijf zal moeten bezorgen. Daarvoor is het noodig, dat er een rentetype wordt vastgesteld voor da verrekening dezer gelden. De voorzitter vraagt of de raad er zioh mede vereenigen kan, dat deze rente typen door de Vereeniglng van Neder- landaohe Gemeenten bij het opmaken van de balans worden vastgesteld. Wordt goedgekeurd. Hierna sluiting der openbare zitting. Vragen binnen door ons» abocnéto wordap gezonden aan ons Bureau «ft worden dan kosteloos door onzen mede werker. den heer C. Smits, Hoofd der L&ndbouwfiohcdl te Sommelsdjk, beartt» woord. Postzegel van T% tont voor ad6> woord insluiten. HOE KRIJG IK MEER EIEREN? Het vorig jaar baalden de boeren uit Wanray een dorpje van 1200 zielen daar op het pakhuis aan kunstmest en voe- derartikelen voor de som van 158.000 gulden. Voor de eieren van de Roer- mondsche eiermijn kregen ze uitbetaald 127.000 gulden. Nog een beetje vooruit gang, dan beuren de boeren evenveel van de eieren als ze aan meststoffen en voeder voor al het Vee hebben afgehaald en dus uitgegeven. Die menschen weten hetl Dié beschou wen de kippen hou derij als een vak. Die hebben ook de noodige vakkennis ver kregen door voorlichting e| ervaring. En ze willen het niet beter wéten dan een ander. Het Boekhoudbureau van de Overijsel- sche Landbouw Maatschappij leerde ons, dat er in die provincie het vorige jaar boeren waren, die geld op de kippen moesten toeleggen en andere die f 7 a 8 op één kip verdienden! We laten hier enkele wetnken volgen, die voor het veel eiers léggen der kippen Zij schoof hem een stoel toe en bleef onverschillig op de leuning van den ha ren leunen. Haar bezoeker s&g er uiterst deftig en elegant gekleed uit, en verle gen bekeek zij nu haar eigen armoedi ge kleeding „Nu begrijp ik, waarom Rolf In Kent gebleven is," zeide zij hijgend en bijna verheugd, „en ik vermoed, dat gij zoo goed waart om zelf hier te komen, ten einde mij tot hem te voeren. Ik vrees, dat ik niet in staat zal zijn, om u te vergezellen, mijnheer Borne. Wij zijn zoo arm, och, zoo verschrikkelijk arm ge weest. Doch lk zal mij terstond gaan klaar maken O, ik ben u zoo dankbaar voor □we goedheid jegens ons, mijnheer. De arme Rolf vreesde uw toorn meer dan al het andere. Ik weet het, dat ik geen passende partij voor uw zoon was, maar ik heb hem zoo innig lief," en schuch ter boog zij het bekoorlijke gezichtje. „Ek wil een brave gade voor hem zijn, mijn heer, en voor u een goede dochter." „Met uw verlof," zeide Borne op ija- kouden toon. „Gij verkeert ln een aller zonderlingste dwaling, mej. Lark. Ik ben volstrekt niet hier gekomen, om u naar Kent te brengmj. Ga zult Rólf nimmer wederzien." „Mijnheer!" „Dat zeg ik in allen ernst, mevrouw. Ik heb Innig medelijden met u. Het ware voor u boter geweeek wanneer ge Rolf nooit had loeren kennen. Gij (beschouwt u als zijn wettige vrouw. Gij zijt Ihet echter niet." „Ik zijn vrouw niet? Maar mijnbeer, Gij weet dus nog niet alles. Welnu, wij zijn in de Mari&kerk te Newington ge trouwd. Ons huwelijk te aldaar in het kerkenboek ingeschreven en Rolf te in bet bedt der huwelijksakte." van belang kunnen sfln lo. Laat niet vlak voor d» leg, jonge kippen in een ander hok overbrengen Dat houdt den leg tegen. Het duurt meest al een heelen tijd eer de kippen aan hun nieuwe omgeving gewend zfyn. De leg horns rijn daarin het langzaamst. 2o. Breng daarbij zoo min mogelijk Jonge hennen tusschen oudere kippen. De eerste dagen wordt dan zeker d« „huisvrede" nog al eens gestoord. En voor leggende kippen y rust een eerste eisch. 3o De jonge hennen dienen zooveel mogelijk van ougeveer gelijktijdig broedsel te rijn De jongste dieren blijven steeds meer achter- te Zorg ervoor, dat er niet te veel kippen in 't 'hok "komen, Ze hebben 'n halve kub Meter per hoofd noodig. 5o. De verlichting dient voldoende te rijn. De ventilatie moet goed geregeld wetten 't Hok moet kurkdroog rijn. 6o Rekent per kip op «en-vtordet vierk. Meter vloeroppervlakte Dit is noodig om de kippen in het gure jaargetijde binnen bezig te houden 7o Verwijdert de mest minstens 2 keer per week in den winter. Bij groote kop pels is het nog beter eiken dag dit te doen. f i 8o. Zjjn de dieren niet te vet T Hét ach terlijf moet los aanvoelen, niet stijf of hard, zelfs niet gewoon strak. 9o Voeder daarom niet te veel graan. De ochtendvoerbak moet altijd gevuld rijn. lOo. Boven dit alles: Zqrg voor kippen afkomstig van op den leg gecontroleerde hennen 1 Neemt men daarbij dan al deze voor zorgsmaatregelen in acht, die tenslotte slechts hygiënische maatregelen rijn dan kan het u gaan als de menschen in Wanray en als de boeren uit Overijsel, die winst maakten op hun kippen. BEDROG MET EEN KIND. Op bedriegen afgericht. Een reusachtige poging tot bedrog ia voor het Amerikaaneche hooggerechtshof aan het licht gekomen. Toen de kleine Hyman Friedman re ven maanden oud was, werd de kinder wagen, waarin hij zich bevond, door een vrachtauto verbrijzeld. Het kind en de moeder beliepen verwondingen. Mrs. Friedman ontving 2500 dollar als schade vergoeding voor haar eigen kwetsuren, maar nadien werd de zaak, waaraan de auto toebehoorde, voor nog eens 50.000 dollar ten behoeve van (het jongetje aan gesproken. Het bleek, dat het ventje door het on geval stom was geworden. Zeven knappe geneesheeren trachtten tevergeefs he: te doen spreken. De moeder verzeker'.e, dal haar kind reeds sinds het ongeval geen geluid had uitgebracht, en daarop werd in eerste en tweede instantie de uitkee- ring toegekend. Pas voor het Hoogste Hof heeft de ge daagde onderneming twee getuigen laten voorgeleiden, speelgenootjes van Hyman Friedman, die verklaarden, hem te heb ben hooren praten. De president liet het nu bijna 6-jarig knaapje in een afzon derlijk vertrek brengen en ondervroeg hem: de jongen bleef stom. Toen hij nu nog eens met zijn kameraadjes werd sa mengevoegd, sprak hij. Een deurwaarder er op afgestuurd, kwam binnen en vroeg: „Wol baasje, wat deden de jongens je, toen ik daar binnenstapte? Deden ze je kwaad?' En de argelooze jongen ant woordde: „Nee meneer, ze knepen me al leen een beetje." De president verklaarde nu, dat dit be drog het vijf jaar op stomheid trainen van een kind wel het geraffineerdste is, dat hij ooit tegenkwam. Hij liet onmid dellijk de moeder arresteeren wegens meineed en bedrog. UIT LIEFDE HAAR KIND GEDOOD. Om haar 13-jarig dochtertje Romeria Josefina van melaatsahheid te redden, heeft in Argentinië een moeder, Poretti, dit kind gedood. De 35-jarige moeder der kleine Joee- „En toch zijt ge zijn vrouw niet", aai de de meedoogenlooze bezoeker, die arme jonge vrouw met doordringende blikken aanziende. „Vergun mij, dat ik maj nader verklaar. Mijn zoon kreeg de toestemming tot zijn huwelijk alleen daardoor, dat hij bezwoer, dat ge beiden meerderjarig en bijgevolg voor de wet zelfstandig waart. Hij heeft daarmede een leugen bezworen en dat is meineed. Een huwelijk tusschen minderjarigen zonder toestemming der ouders te ongeldig en wat mij betreft, ik heb die toestemming niet gegeven. Uw huwelijk is onwettig het is geen huwe lijk. Gij en Rolf zijt beiden even vrij, als of deze kleine episode nooit ware voor gevallen." „Hemel." kermde de jonge vrouw, bui ten zich zelve van wanhoop, in den stoel achterover vollende. „Niet gehuwd niet zijn vrouw!" „Oij zijt zijn echtgenoote niet," hernam Dig Borne zonder eenig medelijden. „Ik kan niet begrijpen, door welke middelen gij mijn zoon tot dit huwelijk met u hebt weten te verlokken; doch hoe dan ook, het was in elk geval te laken. Hij te van goede geboorte, van een voorname fami lie. Gij zijt geen van beiden. Een huwelijk tusschen u en hem is ongerijmd. Ik koee ter ook volstrekt geen verlangen naar een betrekking van mijn zoon met de fami lie van een winkeliertje. Ik spreek zoo openhartig, wijl kieschheid bij de böhan- deling dezer zaak geheel misplaatst zou de zijn. Gij behoort tot een zekeren stand in de maatschappij, wij tot een onderen- Ik wil gaarne uw eerzucht erkennen, can u in de wereld te verheffen, doch zulks mag niet ten mhnenkcet^eeohieden^_ (Wordt vervolgd., 4. fins bemerkte en werd door een con trol eer and medicus in haar meening ge staafd dat het meisje door lepra was aangotast. Het kind had nog geen- pijnen, maar een lid der familie Poretti was reeds aan de vreeeelijke ziekte gestorven en Ju&nne PoTetti wtet dan ook met stel ligheid, wat haar lieveling te wachten etoud. Toen kwamen de gemeentelijke verple gers, die do ongelukkige moeder mede deelden, dat het meisje nu spoedig naar de lepra-kolonie moest worden overge bracht. Dat gaf den doorslag. Op een nacht, toen het meisje aiiep, doodde haar moeder haar met een welgericht schot, schoot zich daarop zelf een kogel in het hoofd, doch overleefde deze wanhoops daad niettemin. Juanna Poretti is nu gearresteerd en wacht op haar berechting. Over het al gemeen gelooft men echter, dat zij, daar z^ haar kind onmensobolijk lijden be spaarde, zal worden vrijgesproken. Alles In tranen. Een roerende rechtszitting. Moordenaar van zijn zoon vrijgesproken. Te Chicago ia zekere Arthur Falk vrij gesproken van den door hem zelf be kenden moord op zijn zoon. De vrij spraak vond plaats onder zoo aangrijpen de omstandigheden, dat de juryleden vrijen loop lieten aan hun tranen, de of ficier van justitie in tranen uitbarstte en de verdachte in zwijm viel. Falk heeft in dronkenschap zijn 22-ja rigen zoon Eldned doodgeschoten, toen deze hem een scène maakte over het feit, dat hij, de vader, zoo dikwijls dronken thuis kwam. De vader had op Kerstmis van vorig jaar zijn zoon zelf een geweer cadeau gegeven. Op een avond, drie maanden later, kwam de jongen voor hem staan, vied woedend tegen hem uit en gaf hem toen het geweer in handen met de woorden: „Schiet mij dood, want ik lig- liever in het graf, dan dat ik de zoon ben van een dronkaard". Der oude man had met zijn dronken brein het geweer aangenomen, den trekker overgehaald en de jongen lag dood voor «ijn voeten. Zijn vrouw en dochters hebben aanvan kelijk fel partij tegen hem getrokken, doch tegen het eind van de behandeling namen zij het voor hem op. üMwerd be toogd, sn aangenomen, dat Falk niet ge weten heeft, wat hij op het 'bewuste oogen blik deed. Tusschen de familieleden, drie gener- raties, hadden ter zitting hardroerende tafereelen plaats. Ten slotte zeide de of ficier, bijna onmaéhtig om nog een woord te uiten; „Als deze man naar den electrisahen stoel wordt gestuurd, wii ik er niet bij aanwezig zijn. Toen ik mijn opsomming van schuldbewijzen had ge geven, was ik niet in staat, deze ongeluk kige vrouwen in het gelaat te zien." De jury kwam na vijf minuten beraad slaging met een niet-sohuldig terug. De oude Falk heeft den drank afgezworen en is lid van een geheeionthouderabond gewerden. sobe biljetten waren zoo uitstekend nar gemaakt, ook wat papiersoort en water merk betrof, dot de deskundigen ze en kel met de grootste moeite van eahte hébben kunnen onderkennen. Alles wat hij gébruikte waren een tee kenpen, inkt en een vergrootglas. Hier mee toekende hij de eohte biJfletten meesterlijk na. De moord op «en bruiloft. Hat paard In da zaal. Voor het gerechtshof te Moskou Is in hooger beroep de zaak togen een aantal boeren behandeld, die wegens ernstige ger soldaat is. geld terug van de postzegels. Hot hoeft hoelemaal niets gekost, want ik heb hem in do bus gedaan, toen er niemand m^tr keek." Jullla hebben niets geteerd. Een oud moedertje komt op een oom- p&gnieabure&u en verooekt den kapitein er voor te zongen, dat d'r jongen vrij komt, die nu al vier maanden diende, wat ze welletjes vond. De officier kan haar niet veel hoop ge ven, dat haar jongen vrij zal komen, en wijst er op, dat alle soldaten 8 maanden moeten dienen en dat hij zelf al veel lan- mishandeling van en moord op den gedemoh'liseerden soldaat van het roode leger, Wmnikcf tot gevangenisstraffen van twee tot zes jaren waren veroor deeld. De toedracht van deze affaire is do volgende: Ten huize van den boer Koertsef werd „Ja, da's ook wat anders," meende het moedertje. „Jullie hebben niks geleerd, maar mijn joneen, die te schoenma ker." Kllekjesdao- Jantje; Moeder, waarom gaat pa iedo- onlangs een bruiloft gevierd in verband 1-611 da« naar 't kantoor. „,o> Vw.f Air^l „11 met bet huwelijk van een zijnor familie leden. Bijna alle dorpelingen namen, aau het feest deel en onder beu betvoud zich ook de gedemobiliseerde soldaat van het roode Jeger Winnikof. Toen de bruiLoftspret haar hoogste punt had bereikt, haalde een der gasten niet veel uitgevoerd, overeenkomstig do plaatselijke gewoonte een paard uit den stal en leidde het dier de bruiloftszaal binnen, zulks als bewijs van de nauwe banden, die er tusschen het boerengezin en den trou wen viervoeter bestaan. De komst van het paard werd door alle aanwezigen met gejuich begroet, be halve door Winnikof, die zich smalend over deze gewoonte uitliet. De andere gasten ontstaken hierop in zoovoort* hevige woede en toen een zekere Goe- Welke to de verklaring van dit ver- rfP' hem een pak slaag", schijnsel? Welnu, ze is geen ander, dan Wierp Goetorofs zoon zich op Winnikof dat het gehoor door het Inspannend luiz en slingerde hem de deur uit. De ove- teren telkens moe wordt en telkens zich Wel, om ons allemaal heerlijk eten te bezorgen. Jantje zijn oogen latende ronddwa len over de opgewarmde kliekjes van den vorigen dag: Nou, dan heeft pa vandaag zeker Hst tlkkin van Mn horloge. Als wij in een stille slaapkamer een horloge op een tafeltje legigen," op zulk 'n afstand, dat het geluid, hoewel zwak, toch nog duidelijk hoorbaar is, dan komt het ons voor, alsof nu en dan het tikken langzamerhand ophoudt, om na eenige oogenhUkken als met nieuwe kracht te beginnen. Daarna neemt bet weer af en- B. te Reeuwijk, f IQ suba l d. h., loon lijst terug. Wegens overtr. arbeidswet: J. Q. D, te Gouda, f 5 subs. 1 d. h. Wegens sohoalvumnm: M. v. d. K. te Gouda, 50 ot. suba 1 d. 'h., N. van H. te Gouda f 6 sul». 2 d.h., <L. B. te Gouda, i 5 subs. 2 d. ik, J. M. (B. te Gouda, schuldig zonder toepassing van straf en J. O. te Gouder&k, f 10 sul». 5 d. h. Wegens overtr. motorwet: J. G. S. te Schoonhoven, f 8 subs. 4 dL ihi. Wegens overtr. motarwet; E. B. te Lopik, f 4 subs. 2 d. h. Wegens overtr. motarwet: P. van der R. te Zevenhuizen, f 5 suba 2 d. h. Wegens fietsen «onder licht: G. von V. te Gouda, fiO cents sub#. 1 d. h. rige aanwezigen gingen toen ook aan de vechtpartij deelnemen en een hunner bracht den ex-soldaat met een 'f Lesch eenige slagen op hoofd toe, tengevolge waarvan deze overleed. Hoewel de boeren verklaarden geens zins de bedoeling te hebben gehad Win nikof van het leven te berooven, werden de gevelde vonnissen door bet gerechts hof bekrachtigd. mrazoNDvn witriDBBLfuro. Gespeeld met de eenten van de armen. TWEE MOOIE ARMBESTUURDERS. De Raad van Putte (N.-Br.) beeft in beliandelmg genomen het rapport der oommissie van onderzoek van boeken en bescheiden van het burgerlijk armbestuur waarin bet Raadslid A. G. L. beschul digd wordt, dat door rijn toedoen als se cretaris verschillende armhuizen gtkluren de eenige jaren reoda in erbarmalijken staat van verval zajn geraakt. Tijdig ingrijpen had dit kunnen ver helpen. De bezittingen van he|t burger lijk armbestuur zijn sedert 1919 vermin derd met f 3600, hetgeen da oommissie beschouwt als weggegooid geld. Ruim f 1100 to gebruikt voor een verkiezings fonds voor de partij v&n den heer L. ea den ontslagen secretaris, den heer L.; ruimj f 750 zSjri tverljpren gegaan aan schadevergoeding voor oen brand, véroor zaakt door de deelhebbers aan bovenge noemd verkiezingsfonds van welk de Hei demaatschappij constateerde, dat de oor zaak was laakbare onvoorzichtigheid. Gedurende de jaren 1918-23 was ek in de kas onbelegd geld tot bedragen van f3500 tat f 4500, waardoor een rentever lies is ontstaan van ten minste f 1100. Bovendien heeft de commissie .geconsta teerd,,'dat' de rekeningen en begrootingen onvolledig met bewtgzen zyïi gestaafd of wel totaal zoek geraakt. Bewijzen van een grootboekrekening van f 3100 zajn nergens te vinden. De commissie conclu deert, dat de beide hoeren L. en niemand anders de verantwoordelijkheid dragetn voor deze toestanden. Op grond van het bovenstaande heeft de Raad het voorstel, den hcwr L. on- vevwfijld ontslag te geven, zonder hém J® ontheffen van de verantwoordelijk heid voor het gebeurde (ijdetns zijn zit tingsperiode, met algemeen e stemmen aangenomen. Ook werd den heer L. onecjrvol ottit- ■deg gegeven als lid van hel armbestuur. DE TERUGREIS VAN DEN ENGELSCHEN KROONPRINS. Ofschoon de Engelsche koning aan de beterende hand ia, haast de Engelsche ""oonprins zich naar huis. Het telegram waarin de Prins zijn terug aankondigde, was aan den eerste minister gericht en luidde: »Met het oog op de ziekte van Zijne w^jesteit den Koning komen mdjn broer tenl^,r0° s*>oed^ mogelijk naar Engeland Een kruiser is naar Dair-es-Salaam ge- hftten61^ °tn ^WOu <Hrinsen 16 Oit schip heeft een snelheid van 33 en zal den Prins denkelijk in °®gen dagen naar Brindisi brengen, van- aar bij over land verder zal reizen. E*N KNAPPE VALSCHE MUNTER Te Ixmden is WUiüajn Reynolds eon ■WMwist Tan 58 jaar, tot neven jaar '^thui^tml veroordeeld wegens het "•"Aten v*n biljetten rea 1. De vil- AvanVALK herstelt. Een natuurlijk gevolg dus van een na tuurlijk» oorzaak. Onmogelijk. Napoleon I had aan geen uitdrukking meer hekel als aan het woord „onmoge lijk" en zijn omgeving paste daarom wel op het woord te gebruiken in teganwoop- heid van den Keizer. Toen eens hertog Touché, de tegen stander van Napeleon'a overmatig stoute plannen, iets wat Z.M. wilde, voor on- j mogelijk verklaarde jiep de keizer toor- nig uit: „Al weer dat onzinnige en laffe I woord onmogelijk I Leer toch eindelijk begrijpen, dat, als men Lodewijk XVI heeft zien sterven op heit schavot, Marie Antoinette haar kloeren en schoénen zag verstellen en daarna vallen onder die guillotine; dat na dat alles niets meer onmogelijk tof' We»t u DAT te Kiel een nieuwe Duiteohe krui ser gebouwd wordt, die geheel etoctrtooh gelasoht wordt en waarin geen enkel WAT KUNNEN WE MET ST. NICOLAAS ZELF MAKEN? Het ie na de tijd van borstplaat. Daar- klinknageltje zal komen?' voor gebruiken we 150 graan suiker, 8 DAT het grootste eetlepaltjes water, 1 theelepeltje (bü apotheker af drogist - - - verkrijgbaar). Gébruik voor het maken van borstplaat liefst ringen, die met een pennetje ge sloten worden, leg ze dan in een kom met koud water en bedek een gedeelte der ta- fol met vervrij papier. Doe de suiker met het water in een klein pannetje en breng dit aan de kook. Laat de massa onder roeren langzaam doorkoken, tot een .druppel, die van de hoog opgehouden le pel valt, een lange dunne draad trekt, die wegwaait. Neem dan het pannetje van het vuur, giet er eon theelepeltje essenoe in en roer nu langzaam in de warme massa, zo o tong tot deze ondoorschijnend en dik begint te worden. Leg de ringen, na ze flink te hebben uitgeslagen, en giet er vlug de nog vloeibare massa in. Laat de borstnlaten geheel koud worden, ook aan den onderkant en neem voorzichtig de pennetjes uit de ringen en verwijder dese door ze iets van elkaar te halen. Chocolade-borstplaat maakt men door op iedere 150 gram suiker en 3 lepels water, 1 afgestreken lepel cacao te ne men, dit tot een papje aan te roeren en vervolgens te laten inkoken als boven. KoffieborstpJaat: voeg bij het water en de suiker, 1 theelepel eterfce koffie, laat het tot de goede dikte inkoken en voeg daarna nog 1 theelepel koffie toe. Heeft men geen ringen, giet dan kleine hoopje» van de massa naast elkaar op een pa piet. Chocoladetruffels worden als volgt ge maakt: 4 reepen kwatta, 1 lepel sterke koffie of melk, 50 gram boter, 6 lepels gezeefd» poedersuiker, 1 lepel cocao, 1 lepel gezeefd» poedersuiker. Laat de kwattareepen op stoom van een ketel met de melk of koffie smelten. Roer er eerst de 5 lepels poedersuiker en daar na de boter door. Iaat de massa bekoe len en stijf worden, gedurende eenige uron. Vorm er dan met een theelepeltje onregelmatige stukken van, wentel deze door een mengsel van cacao en poeder suiker en geef er met de hand een goed model aan. Laat ze nog eenig» dagen op een koelen plaats staan, zoodat het buitenste laagjo flink opstijft. Ds goeds klant. De herstellende patiënt was zeer onte vreden over de hoog» doktersrekening. Maar ik heb u toch een groot aan tal visities gebracht, zei de doktor. Jawef antwoordde de patiënt, maar heb ik do ziekt» niet aan de heel» buurt Ds ssnlgs. Gast: Ober. Ik vond in mijn bed een vlooi Ober: Eindelijk! We maken al een jaar lang jadht op dat dierl Een voordseligs. Moeder: „En Tobi, heb je den brief ge- poet?" Tobi: „J# zeker moe, en hier heb u het standbeeld ter wereld zioh bevindt to Turijn, 20 Me ter hoog to en het Victory-standbeeld ge noemd wordt? DAT sommige proedballons, die op mo- tereologisohe stations worden opgelaten, om, middels apparaten, waarnemingen te doen in hoogere luchtlagen, soms wel 20.000 meter hoog stijgen? DAT men op grond van die en andere waarnemingen heeft vastgesteld dat de temperatuur op 40.000 tot 50.000 meter boven de aard» ongeveer hetzelfde to, als ter hoogte van den zeespiegel P DAT op Sumatra ondernemingen zijn, die een oppervlakte van pl.m 12.000 H.A. hebben? DAT de Noordpool-expedities weinig kouvatten ala de temperatuur veertig graden onder nul is, doch onmiddellijk beginnen te niezen als ze in milder kli maat kamen? DAT de geleerden daarom tot de con clusies gekomen zijn dat een koude het best te genezen is metnog meer kou? DAT er op Geylon een boom is de oudste der wereld die aan zijn twee en twintigste eeuw bezig to? DAT men op het eiland Geijlon de mis dadigers herkent met behulp van,, voet afdrukken, inplaats van met Vinger afdrukken? DAT er naar schatting door ruim 250.000.000 mensahen Engelsoh, HO.OOO.ÖOO Duitsoh, 70.000.000 Fr&nsch, 80.000.000 Spaansoh, 50.000.000 It&li- aansch en 400.000.000 Chineesch wordt gesproken P KANTONGERECHT TE GOUDA. Uitspraken: In de zitting van 28 November werden veroordeeld: Wegens overtr. viesoherijwet: P. K. te Gouderak f f suba. 2 d. h., schakels ver beurd verklaard. Wegens overtr. motorrijw.-jregi: P. de V. te Benthuizen i 3 subs. 2 d. h. Wegens overtr. ongevallenwet: J. v. d. Hoe kamt het toch, dat alle meisjes zoo vriendelijk voor je zijn? Wel, ik sprenkel benzine op mijn handschoenen. Ze denken don, dat ik een HARDINXVELD. November. Geboren: Cornelia Lena, d. van D. Ovargaiauw en E. Moret. Ari», z. van C. van Andel en (L. de Ruijter. Joost, a van A. Hoekwater en M. van der Plas. Cornelia, z. van D. Exalto en G. de Kok Getrouwd: P. W. Ritmeester en H. G. van den Bout. A. Klop en M. Rome ijn. Overleden: C. van der Waal van Dijk, oud 66j., weduwnaar van P. P. den Bree- jen.. Een levenloos aangegeven kind van J. Both en H. Vlot. B. M. Egos, oud 33 j. T. van Gelder, oud 72 j., echtgenoot van F. Versteeg. GOUDA. Nov. Geboren: Frederik Wilhelm, z. van J. Hofman en T. van der Steen, Karn. sloot 91 Johannes, van F. Becker m M. A. Swart, Gr. van Blotoatraat 97. Getrouwd: J. Hartjesveld en A. J. Sluijter J. J. Hordij en C. Wijkhui zen G. Heijkamp en M. TijWnger C Stoppende! en G. van der Bijl Overleden: G. A. Wammes, oud 58 j. NXEHWERKEiRK ad. USSEL. Nov. Gebaren: Joan nor, z. van D. Sogers m A J. Houdijk Bendrina, d. van A van dor Eist en J. G. Molenaar Aaltje, d. van O. van Erkel en G. A. Boer Getrouwd: C. Slohbé. oud 22 j. en G. van den Berg, oud 22 j. G. Suljtjes, oud 23 j. en M. J. van Stein, oud 22 J. Overleden: C. van Vliet, oud 68 j., we duwnaar van P. van Vliet. CAPECLLE a.d. USSEL Nov. Gebaren: Willem, z. van W. de Graaf en E Brandwijk Aagje (Lena, d. van L. van de Bruinhorst en M. Buitendijk Antje, d. van A. de Witte en L. van den Heer ik Jan, z. van J. Goeden- dorp en A. Verhoeven Geertruida, d. van G. Weetmaas en J. C. Vroaman. Getrouwd: C. Broer», oud 25 j. en A. van Pelt, oud 20 j. AT BLASSERDAM. November. Gt.xren: Paulina Jannetje, d, van B. Pot en J C. Smit Getrouwd: L. Besemer, oud 24 j., en P. Kapoen, oud 20 j. BERGAMBACHT. Van 16—28 Nov. Geboren: Geertrui Maaike, d. van J. C. Koppe en C. van dar Pijl. Annie Maria, d. van B. Raapis en H. Visser. Getrouwd: A. Stigter, oud 24 j., en W. van den Bergh, oud 22 j. D. CL Vtt" waal, oud 24 j., en A. G. Pons, oud 20 j. zal op Dinsdag II Dsosmbsr 1928, des avonds om 7 uur, in het koffie huis van den Heer O. T. Hkuneman, aldaar, in het openbaar bij inzet en afslag VERK00PEN, tea verzoeke van dan Heer O. STEKELENBURO te Nijmegen: Tw«e Woon huisjas, Ren. 2 en 6 mat Ervan te S0H00N- 0VEN aan de Waagatraat, ver huurd aan P. den Batter voor f 2.50 ea C. Ooms voor f 2.21 p. w. Aanvaard ng bij da betaling vóór of op 15 lanaari 1929. Ingevolge aanachrljving van het Oemaente beatuur, welke ten kantore van dan Notaris ter inzage ligt, moeten aan voormelde woningen verschtUeada verbeteringen wordan aangebracht vóór half Maart a.a. De huizen zijn ta bezichtigen daa Woensdags en Donderdagsmiddags van 24 nur. Netaris B. J. Teijinck tt SCHOONHOVEN ul op Dinadai U Dcccnbir 1028, das avonds om 7 oor, In het Koffiehuis van dan Hter O. T HEIJNEMAN aldaar, In het openbaar bij inzat tp Afslag Tan verzoeka van Mevrouw de Wed. Mr. Th. L. PRINS- Bar"" TORINO VON TERRIER: Hef aitstekend onderhonden: gend. 57, aan de Haven mat TUIN en BEROPLAATS aan de Korte Weistraat, ter grootte van 2 Aren, 79 Centlaren. Dit Pand Is door zijn Indeeling en gunstige ligging op eersten Winkelstand zeer gesohlkt voor het uitoefenen van een bedrijf; ea is voorzien van electrlsch lloht, gas en waterleiding. Vrij van huur te aanvaardan bij de betaling der kooppenningen op 15 Januari 1929 of zooveel eerder als met de eigenares kan worden overeengekomen. Te bezichtigen des Maandags- en Vrijdagsmiddags van 2 tot 4 uur. te Schoonhoven, Zal op Ysenadflgen 12 en 19 DftGembtr 1928, telkens das voormiddags om elf uur in café „Centraal" aldaar, nabij da Kerk, in het openbaar bij inzet en afslag verkoopenten verzoeke van Mejuffr. de Wed. L. Dt BRUIN— Den Uyl. get. B 143 met SCHUREN en ERF, benevens eenige perceelen aan de Kerkweg nabij den Singel van Schoonhoven, ter grootte van 1 Hectare, 7 Aren, 9 c.A. In 2 perceelen en daarna ge combineerd. Vrij van huur te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op 30 Januari 1929. Nadert Inlichtingen ten kantore van den Notaris, beschikbaar voor le en 2e hypotheek, tegen zeer billijke conditiën. Op landerijen vanaf 4J pCt. Inlichtingen verstrekt J. C. JUE, Makelaar, Westhaven 17, Oouda, Tel. no. 583. Aabwtetmant Bolfplata» Batonputton Botonriotan Batonpaton Batontaflata Dakgoten Paardankrlbban Kaaapakalbakkan Dijktrap trad an Riatvorataa ana:, anz. BETONFABRIEK QB08T-&MMCBS, A 37 Talaf. Blauwpoort 18 •a Mn glimlach kwam daarvoor In do plaat» I Allen hebben wij vroeger dien vieren levertraan- ■maak moeten overwinnen. Heden U dat ander»Brocade* Levertraan Emuloie vindt ieder kind een lejckernijl En toch bevat zij levertraan en vitaminenkrecht in hot natuurlijke gehalte. VITAMINEN EMULSIE Hoogstraat 244 0. Binnenweg 86 Varkoop va» labrltk racklttreeki aai particnllera» Betere loorten Fabrieksprijzen Neer vaarde voor Uw geld Lel op onze juiste adressen nlmt op den kook

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4