ODSME n No. 5514 EERS Bin Gemengd Nieuws. Plaatse Afloop Verknopingen Afloop Aanbestedingen FEÜI Burgerlijke Stand. Gemeenteraads* Vergaderingen. Dit Numi TWEI 2000££ Lijken i aai De dieBstbode, die zich voor priaces uitgaf. De bruiloft die ee« drama werd. waning vier maaxi opr meent, aa opzichter vermoedelijk van heeft bedrag als dat het betalen van f 25 den der in verband met bat verleenen politiedienst. Wethouder Nugteren wil dit is onder do Het heer aan- g» dat over NU Verschjjnt Ms f 1.25, frunco pei den. Over het ab VUuttullugi Bergambacht, veevereenaging 1 Hotel 't Central ▼epgadering goh den voorzitter, i gelezen van de goedgekeurd. Ingekomen wi zuste rvereeniginj het plan werd volgend jaar eei houden, waaro bespreking deel Vervolgens wi ▼oor de Bondsv werden als afge kozen de heerei van Koert. Behalve enkel afgevaardigden ven. Het blad tot heden aan d strekt, zal weger ABONNÉ’8 van vervallen. Be raming der aan te brengen wanneer de gemeente dit gezin veranderingen bedraagt f 39. Wordt goedgekeurd. dat er een woning voor dit gezin be schikbaar was. De voorzitter zegt, dat er den draak met den raad wordt gestoken Als de lieer C. Boom met 1 Januari 1929 de huur vanaf heden niet heeft betaald, dan is apr. er voor om hel gezin, via den heer Vermeulen, per deurwaarder uit het huis te laten zetten Als de l^eer C. Boom geen werk heeft, dan is het wat anders Hij heeft echter wel werk, dan iö spr er voor om zoo te handelen. Wethouder Nugteren is liet met den voorzitter ecus. Toen de hoer Boom geen werk had was het misschien te veel om doch voor kmdere.ii zorg te prinses Zij had kennis aangeknoopt met een paar modistes, die haar verhaal geloofden en haar spaar penningen aan liaar toevertrouwden. Voorzien van enkele duizenden marken, deed rij haar intrede in de gegoede krin gen van Erfurt, welke zij op zoodanige wijze wist te bedotten, dat men zich de grootste moeite gaf haar gunst te winnen en Ammerstol, 3 Deo. Het pand, genum merd 114, aan de Wilhelminastraat al hier, is op Zaterdag 1 December 1928 ten overstaan van den notaris B. J. Teijinck te Schoonhoven, verkocht aan den heer G. van der Heiden te Ammerstol voor den prijs van f 1700. A MEI DE. Voorritter-seoretaria de burgemeester, de edelachtbare heer G. W. Luijendajk. Alle leden van den raad zijn tegen woordig, terwijl er zich publiek op de tribune bevindt. De voorzitter opent de openbare raads zitting met gebed, waarna de notulen der voorgaande openbare raadszitting worden gelezen. Op de vraag van den voorzatter of de raad nog op- of aanmerkingen heeft, zegt de heer Streefkerk, dat het de be doeling van den raad is geweest voor ei ken scholier oen bedrag van 40 cent per jaar uit te trekken voor de bestrijding der kosten, die aan (het maken van schoolreisjes zijn verbonden. Nadat de voorzitter heeft toegezegd, dat dit im de notulen zal worden veran derd, worden de notulen goedgekeurd. LEKKERKERK. November. Getnquwd: H. Weetbroek, oud 20 j., en H. Mudde, oud 24 j. D. J. van Donk, oud 23 j., en J. de Jong, oud 20 j. Overladen: H. I. Okker, oud dl j. HEKENDORP. November. Geboren: Maria Sophia, d. van (J. J. van den Broek en G. Bontenbal. Theo doras Ani'reus, z. van Th. de Vos en M. G. Verkleij. LANGERUIGEWEIDE. November Gebaren: Hendrika Neeltje en Willem Hendrik, d. en s. van B. van Vliet en H A. van de Ruit. Overleden: W. H. van Vliet, oud 3 d. BENSCHOP. Nov Gabbren: Antonius Petrus,van W Klomp en A. A- van Vliet Ernst, z. van J. Schinkel en M. Haagsman. Getrouwd: M. Boom, oud 22 j. (uit IJsselstein) en A. Timmer, oud 25 j. Overleden; Q. Lommort. oud 91 jwe duwnaar van A. v Kooterf W. Schou ten, oud 79 j., weduwnaar van N. Rijn- derei. WADDINXVEEN. December. Geboren: Martinus Johannes Petrus, z. van M. J. P. Theussen en E. Berkou- wer. Albertus, z. van A. Verweij en J. J. Verstoep. Getrouwd: J. Gedoe en L. H. van de Water. Overleden: 0. van Hofwegen, oud 88 j. HET DRAI Steeds weer voort af, of er «chen aan boon liaaneche stoo den. Gifiterochte „Salento” een i Van het strand i waargenomen, v was. Veronders duikers een ond Naar gemeld loopen nacht tiu Katwijk drie 1 vermoedt, dat Hngen van de „f Aarzelend h alaohtoffers van ruggegsven, enki moed wordt, da to", die vergin hoogte van Blot ken der omgeko bevatten. Dat de het Italiaansob waren, lijkt wel mors ook een marconist govern Gistermiddag kunstschilder, d< een wandeling h deelt© van een gevonden. Het een der peiler waar de vloei had. voorzatter, den heer J. Vonk Ta., die alle aanwezigen hart olijk welkom boette. Door den secretaris werden de notulen voorgelezen en door do aanwazignn zon der verandering goedgekeurd. Die penningmeester bracht verslag uit over het afgeloopen jaar. Hieruit blijkt, dat de ontvangsten f 542,21 S en de uit gaven f 316,98 hebben bedragen. Batig saldo f 225,23 S. Hierna volgt verkiezing van bestuurs leden, aftredend de heeren F. Slob, G. van der Heijden en Jac. do Vos, welke bij acclamatie worden herkozen en die dan ook de benoemingen weer aanvaarden. Als afgevaardigden worden ook bij ac clamatie herkozen de hoeren F. Slab en G. J. de Vos, die ook hun. benoeming aanvaarden. De vereeniging telt nu 68 leden. Bij de gratis-verlotiiig vielen de prij zen ten deel aan: le prijs, twee eendvo- gels, W. de Vos; 2e prijs, twee eendvo gels, G. Gelderblom; 3e prijs, twee eendvo gels J. Vonk Az.; 4e prijs twee eendvo gels A. J. de Vos; 5e prijs', handbe- Bohermers, W. Terlouw; 6e prijs, porte feuille, A. de Haan; 7e prijs, portemon- naie, T. Vonk Jz.; 8e prijs, kistje siga ren, G. Romeijn; 9e prijs, kistje sigaren, A. de Vries; en de 10, 11e, 12e, 13e, 14e en 15e prijs, ieder een pond speculaas, aan T. Terlouw, K Both, M. G. Drink- waard, J de Vos, B. de Wildt, Fop Maat. ud Daarna volgde de rondvraag, waar ge au dor aanwezigen gebruik van maakte, en sluiting der vergadering. Een rijwiel gestolen. Toen Vr-jdagavond de chauffeur, de heer G de Groot te Noordeloos, even bij den heer Barua vertoefde, en zijn rijwiel buiten had laten s’aan, kwam hij tot de onaangename ontdekking, toen hij huis waarts wilde gaan, dat zijn rijwiel ge stolen was. Er is bij de politie van dezen diefstal aangifte gedaan. Van de(n) da- der(s) geen spoor. 6. Herstel duiker tegenover van slager Muilwijk. De voorzitter zegt,, dat het riool niet in orde is en dat daarom verbeteringen moeten worden aangebracht Spreker vraagt, of dit werk aanbesteed moet worden, ja of neen. Wethouder Nugteren meent, dat dit wenk niet geschikt is om te worden aan- besteed. Het betreft hier een verbetering van de schuiven Waneer de rivier laag is, dan wordt het water door deze schui ven in de gracht gehouden, wat noodig kan zijn met eventueelen brand Dan kati van het grachtwater gebruik gemaakt worden. Den heer Van Gent komt ’n begroeting "te hoog Vincenzo Silvestro, zoo heet de man, was verliefd op oen jong meisje, Driade di Sarro, die hem echter van de hand wees en mot ©oh ander huwde. Uit woede I hierover begaf Silvestro zich op den avond na afloop van de bruiloft naar ’t huis dor jonggehuwden, schoot de bruid, de bruigom en nog drie andere personen dood en stak hot huis in brand. Twee mannen, die het vuur trachtten te bhis- sahen, worden eveneens gedood. Silvestro wist te ontkomen, men ver moedde, dat hij naar Amerika was ge vlucht en hij werd bij verstek tot .levens langen dwangarbeid veroordeeld. Eenige dagen geleden werd echter ont dekt, dat Silvestro onder een aangeno men naam in Pietrafittia woonde. Hij trachtte nog aan de justitie te ontkomen, doch word na eon wilde jacht gevat Een eigenaardig toeval is, dat Sil vestro’s straf den 16en December a.s. ver jaard zou zijn geweest en hij dus vrijuit had kunnen gaan. Staking van Joodsche slagers. Te New York hebben 8000 Joodsche slagers hun bedrijf gestaakt, zoodat de orthodoxe Joden geenritueel vleesch (dat is vjeesch dat volgens* Joodsche gebruiken geslacht is) doch slechts gevogelte kunnen beko- (men De strijd der slagers is gericht tegen de ritueele slachterstrust, die do vleesch- prijzen enorm op drijft zonder dat de sla gers daarvan kunnen profiteere.ii. EEN SOM VAN f 30.000 GESTORT. Door een gasdirecteur. Inzake het ontslag van den directeur der gemeentelijke lichtbedrijven te Eind hoven, kan nog worden medegedeeld, dat de directeur bij het begin van het on derzoek, nu ca. 6 maanden geleden, ge heel uit eigen beweging een som van f 30.000 aan de gemeente heeft afge dragen die door een paar leveranciers van gnsmeters eu huizen waren gezonden Gezegd wordt, dat de directeur een zeer bekwam man was, die op hoogst eeo nomische en tevens voor de gemeente I zeer voordeelige wijze de bedrijven ca 1 18 jaren heeft gehad. Nog is er een onderzoek gaande betreffende beweerde onregelmatigheden begaan bij aankoop van gronden voor de gemeente, door een. opzichter van gemeentewerken. In deze is er ook een justitieel onderzoek geweest VERSCHEIDENE MENSCHEN OP GELICHT. Voor de rechtbank te Erfurt (Duitsch- land) heeft terecht gestaan Martha Barth, die zich vatschelijk had uitgegeven voor prinses Margaretlia van I^ruisen en ver oordeeld werd tot twee jaar gevangenis straf, met aftrek vtan 1 jaar preventieve hechtenis. Na een straftijd van 6 maan den zullen de overige maanden aln voor- waardelijke gevangenisstraf worden be schouwd, met een proeftijd van drie jaar. De veroordeelde, een 42-jarige dienst bode, pleegde haar oplichterijen ongeveer in den tijd, dat Harry Domala ais „prins van Pruisen” rondzwierf. had gediend bij adelijke families, a.a. Inj graaf Berg, bij den prins van Mppo en hij den hofmeester van Wan- genheim en zich de omgangsmanieren van die kringen eigen gemaakt. In 1921 gaf zij zidh te Erfurt uit Deze wijzigingen worden, na door den f 4.50 per week huur te betalen, nu hjj werk heeft, nu behoort hij zijn vrouw en dragen. De heer De Boer informeert af de vrouw van den hoer C. Boom onder steuning van de diaconie of van hel bur gerlijk armbestuur geniet Door niaatrege- De gezelschap haalde er den d schijn, dien, we en den laateten, aan zijn vrouw Lady Rake be aan Nina gead wao, las het in vervalöcihte poet bedden met een haar hoofdkussi „Die Dig ie o zij, „en hoe inn tel. Er zijn niet hébben kunnen die zij beminne doch Dig en ik, stand en we zul ze zolfverlooahei wij elkaar voor den, zouden wij duld zijn ter wi onze voorname Doch wij beslx ■pelen en ziedaa terend sucres. D met een jaarlijl gulden en het le pradhtiga woninj ik veel, zeor vee ik de voogdes vï En wanneer om on Nina Roflf go «n ik, nooJang i «#k jaar 400.C Roitf xal rich toi mevtMi vwjtrindw NIm'i noten ti I. Mededeelingen en ingekomen stukken De voorzitter deelt mode: a. dat procee-vertbaal van kasopname van den gemeente-ontvanger ie opgo- nwiakt. De kaeopneming Jioeft plaats ge had op 15 October j.l. Op de Bank voor Noderiandöche Gemeenten stond een be drag groot f 15.000, terwijl er in kas was een som groot f 1390,62 S. Kas, boeken en bescheiden waren in orde b dat Gedeputeerde Staten de gemeen- te-rekoning, dienst 1927, hebben goed gekeurd. De terugzending dezer reke ning ging gepaard met eenige opmer kingen van Gedeputeerde Staten, aan welke opmerkingen reeds is voldaan In verand hiermede wordt door den voorzitter aan den gemeente-ontvanger van f 180 voor dit werk veel Mn pluimpje I voor- <1^ ook. wie de begroe ting der kosten van dit werk heeft ge maakt De voorzitter antwoordt, dat de begroo- ting door den gemeente-onzichter is oe- den Meerkerk over de koeten van het „.x «x. brengen dezer verbeteringen met nog f 2,50 verhoogen met het oog op j do hulp, die de jachtopziener Van Brug- gen heeft gegeven. De voorzitter antwoordt dat dat niet kan omdat hij hem niet heeft gevraagd dienst te doen De heer Kruit zegt, dat de jachtop ziener wel op surveillance ia gezet. De voorzitter zegt, dat hij den jacht opziener opzij heeft gezet, omdat hij hem niet geschikt acht in de oafé’s te komen Spreker heeft hem niet gevraagd dienst te willen doen. De heer Kruit merkt op, dat wie niet root surveillance geschikt is, ook niet geschikt is politiedienst te doró. De voorzitter antwoordt, dat de jacht opziener niet voor politiedienst is ge schikt, omdat hij dit zelf heeft vonden. d. dat er van de Vereeniging voor Ne- derlandsche Gemeenten een schrijven is ingekomen, waarin wordt bericht, dat het lidmaatschap van deze vereeniging f 25 per jaar bedraagt. De voorzitter acht het gewenscht, dat de gemeente alls lid dezer ^ereeniging toetreedt Uit de mededeelingen, die hij verder geeft, blijkt, dat van de 1079 ge meenten van ona land er 773 bij deze vereeniging zijn aangesloten. Verder dringt spreker op toetreding van de ge meente tot deze vereeniging aan. De heer De Boer informeert of de ge meente met len op dit gezin toe te passen treft men wel de vrouw en de vier kinderen; doch met Boom Wanneer hier de geluv^le schuld aan den onwil van Boom is te wijlen ,d.m wil spreker er niet aan mede werken maatregelen op dit gezin toe te passen. Als men thans voor f 1.60 per vveek van deze kwestie kan .ifkonien, dan vindt spreker dat nog goedkoop De heer N Streefkerk dixj.1 mede, dat toen de heer G. Boom in Gorincbem •werkte. Iiij in Desmond in de kost lag, doch des Zaterdags naar hier kwam om zich van schoon goed te 'voorzien Dan ging hij des Maandags weer weg De voorzitter zegt, nadat men zich ee^rst met hel burgerlijk armbestuur in contact heeft gesteld, dat dit gezin niet door het burgerlijk armbestuur wordt ondersteund. I)e heer Van Gent zegt, dat het niet juist is, dat de gemeente hier helpt, daar dit Ixy het burgerlijk armbestuur thuis hoort. Er waren wel redenen, dat de ge meente hielp, doch spreker wil dit thans niet meer door de gemeenM laten doen. Hel burgerlek armbi’stuur moet er aan te pas komen De voorzitter merkt op, dat de heer C. Boom nu een weekgeld verdient dn dat hij dus voor lijn gezin behoort te zorgen. De lieer De Boer wil er niet aan mede werken de vrouw uit het huis te zetten, omdat men dan wal de vrouw, doch niet Boom treft. De voorzitter merkt op, dat, als dat zoo maar gaat, er wel meer zijn, die hun vrouw willen verlaten. De heer Kndl wil, dat het gemeente bestuur zich in verbinding met Philips fa Eindhoven stelt. Spreker zegt, dat men van een derwe- lijke- mak mag verwachten, dat rij alleen nette werklieden in dienst willen hebben Het is te prolieren of <<r langs dezen weg wat te bereiken valt. De voorzitter antwoordt, dat men wel kan schrjjven .doch hij gelooft niet, dat het veel zal uithalen. Op ren fabriek, waar ongeveer 15000 werklieden werk zaam rijn, zal men wel meer van derge lijke m<uischen aan het werk hebben. De lieer Kruit merkt op, dat er door de Philipsfabrieken veel voor haar ar de binnendandon over de met snwrw be dekte steppen, die Port Churchill schei- den van den spoorweg, die op het oogen- blik gebouwd wordt. Sinds hun vertrek is niets moer van hen gehoord hoewel zij na twee of drie dagen aan. hun bestemming haddsn raoe- in gaf zij rich te Erfurt uit voor ten komen. prinses Margaretha van Pruisen en ook j Het is mogeiijk dat zij gepoogd héb- voor een dochter van prinses Sophie, 1 ben een korteren weg te volgen en toen I zuster van den ex-keizer. Zij het spoor zijn kwijt geraakt in de wil- dernis waar alleen de zon en de sterren hun de richting kunnen aanwijzen. Hoe ver zij gekomen zijn, weet men ook niet, daar vliegtuigen die waren uit gezonden om hen op te sporen, berichtten dat zij niets gevonden hadden. Een van de vliegers heeft Donderdag echter medegedeeld, dat hij een stapel dekens had waargenomen op eon route, die de vermisten mogelijk kunnen heb ben gevolgd en dit wordt beschouwd als een aanwijzing, dat de groep, of den weg is kwijt geraakt en van honger is om gekomen of dat de mannen door wolven zijn aan gevallen die de streek onveilig maakten. MILDE BEHANDELING VAN EEN MOORDENARES. Haar man mot kokend loog ge dood. Tc Berlijn hoeft tereohigestaan de vrouw Erna Kempf, idie haar echtge noot in de badkamer met kokende loog overgoot, hetgeen den dood tengevolge had. Het openbaer ministerie had we gens doodslag vier jaar gevangenisstraf geëischt. De gezworenen-rechtlwuik ver oordeelde beklaagde echter tot een jaar gevangenisstraf wegens het toebrengen van lichamelijk letsel, den dood tenge volge hebbend. Twintig dagen werden in mindering, gebracht voor preventieve hechtenis. Een voorwiaardelijko veroor- deeling werd met het oog op den ernst van het feit geweigerd. Als verzachtende omstandigheid- gold, dat de man een beul voor zijn vrouw was geweest KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Te Eindhoven is het zevenjarige doch- te<je van den heer Willcmsc uit de St Petrusstraat bij het oversteken van den •weg dooreen niet beladen vrachtauto aangereden. Het kind is in. êmstigeu toe stand naar het ziekenhuis overgebracht, waar het aan de gevolgen overleden is. De chauffeur van den vrachtauto zag het kind te laat om tijdig te kunnen stoppen. De bedrijver na bijna 20 Jaar gevat. In het ItaJiaansche plaatsje Pietrafit- ta is een man gearresteerd, die 20 jaar geleden een reeks van gruwelijke moor den pleegde, welke destijds groot opzien baarden en door d’Anpunrio in pon zijner vroegere werken» beschreven zijn. Ammtrstol, 3 Deo. Bij onderhandsche aanbeerteding is aan den heer P. Stigler Hz. opgedragen het maken van een pol- denkade, welke werkzaamheden zuilen plaats vinden voor rekening van den heer Heemskerk te llazerswoude. overal af is. De voorzitter antwoordt, dat de kleine gemeenten f 25 contributie 'betalen, ter wijl door de grootere gemeenten f 3750 als contributie wordt bijgedragen. De heer De Boer vraagt of er nog an dere koeten bijkomen. De voorzitter antwoordt, dat het entree twee gulden bedraagt. Wethouder Nugteren deelt mede, dat de contributie naar 'het aantal inwoners, dat een gemeente heeft, wordt berekend; doch de mindmumcióntributie ie f 25. Voordat de gemeente een hooger bedrag dan f 25 als contributie moet betalen, kan de gemeente eerst nog heel wat aan inwoners vooruitgaan. De heer N. Streefkerk, informeert, of de gemeente alle mogelijke inlichtingen kan krijgen. De voorzitter antwoordt, dat da ge meente, indien noodig, geholpen kan worden. Verder noemt spreker de be stuursleden, die aan deze vereeniging rijn verbanden. Het bureau is in Den Haag gevestigd, terwijl het tevens door de regeering wordt erkend. Wethouder Nugteren merkt op, dat in de provincie Zuid-Holland 123 gemeenten lid van deze vereeniging zijn en dat hier- de bevolking dezer provincie bij dit bu reau ie aangesloten. De heer Kruit acht het dan een mo- reele verplichting van de gemeente, dat zij als lid tot deze vereeniging toetreedt. De raad besluit als lid van dit bureau toe te treden. Alle bovenstaande stukken, behalve die, waarvoor een raadsbesluit noodig is. worden voor kennisgeving aange nomen. 2. Vaststelling vergoeding bijzondere school over 1925 tot en met 1927. De voorzitter deelt mede, dat,nu de verhuurder van de woning, waarin gemeente-rekening, dienstjaar 1927, gezin G. Bihhh Vwbiiji uüi is vastgesteld, de vergoeding, die aan het schade heeft. De gemeente bestuur der bijzondere school over de jaren 1925, 1926 en 1927 moet worden uitgekeerd, moet worden vastgesteld. Er was echter nog een versdhü van meening omtrent de kosten, die voor de kweeke- ling met acte moesten worden betaald. Deze kwestie ia nu opgeloet, waarvan het resultaat is, dat deze kosten door gemeente moeten warden betaald, beloopt een bedrag van f 427. De uitkeeringen, die aan het bestuur der bijzondere school moeten worden betaald, worden vastgesteld. Een bedrag van fll84M dat aan genoemd school bestuur te veel is betaald, moet bij den gemeente-ontvanger worden teruggestort. 3. Mededeelingen omtrent de vernieu wing van de Benedendaimsche straat. De voortitter deelt mede, dat de aan besteding voor het bestraten van deze straat heeft plaats gehad en dat de kos ten f 995 hebben bedragen. De vernieu wing heeft reeds plaats gehad. Wordt goedgekeurd. 4. Wijziging begroeting voorzitter te zijn toegelioht, door raad goedgekeurd. De voorzitter deelt mode, dat de verandering der vuilnl«bakk«n moet plaats vinden, omdat de gemeente werkman veel last ondervindt van het uithalen van het oude vuil uit de bok ken, Voor aan de vuilnisbakken zal een klep gemaakt worden, waardoor de moeilijkheden voor den gemeentewerker de Philipsfabrieken veel voor haar baders wordt gedaan. Spreker is er voor om te schrijven Wethouder Nugteren zegt, dat men toch en elk geval kan vragen of de heer Boom is vasten of in lossen dienst is. Wanneer de heer Boom in Eindhoven werkt, dan behoort rijn gezin daii,r ook te zijn. Besloten wordt aan de directie der Philipsfabrieken te schrijven en inlich ting omtrent de poositie van den heer Boom te vragen. (Wordt vervolgd.) Dieven in een postkantoor. Te Ami na bij Warschau zijn dieven het post kantoor binnengedrongon. Zij bedreig den de beambten en het aanwezige pu bliek en maakten izich van het in de kas aanwezige gieid, namelijk. 87 zloty meester roofden verder voor 200 zloty postzegels en stalen van één der beambten zijn maandsalaris ten bedrage van 40 zloty. Nadat de dieven de telefoondraden doorgeknipt hadden, sloegen zij op de vlucht. DOOR WOLVEN VERSCHEURD? Of van honger omgekomen. Zeven beambten van de Canadees che regeering die te Port Ghurchill aan de Hudsonbaai bezig waren een kamp te bouwen zijn sinds verscheidene d^gen verdwenen en men vermoedt, dat rij door wolven zijp, verscheurd. De mannen waren 3 Novamber ver trokken op een gevaarlijken tocht i’aar gegeven. c. dat op den 14 October j.l. aan den gemeente-veldwachter f 2,50 en aan de rijkspolitie eveneens 2 maal f 2,50 ia uit- door den gemeenlo-opzichter is ge- gekeerd, in totaal dus f 7,50. Een en an j Spr mopnf, dat de gemeente- --J-111U m(,t Wthouder Nugteren deelt mede, I hij met Mortier te Gorinchem ook deze kwestie heeft gesproken Als de zaak wordt prauderd. mpende deze, dan zal dat niet goedkoop uitvallen De heer Van Gent zegt, dat hij ook in Gorinohem eens naar de koeten van de vernieuwinc- van een schuif heeft ge vraagd en toen werd hem medegedeeld, dat de koeten 18 cent per kilo ijzer zou den bedragen. Een geheel nieuwe schuif koette slechts f 15. Hij vraagt zich daar om af of deze raming van f 180 niet veel te veel is. Spreker ie er niet op ge stald het gold van de gemeente weg te gooien. De arbeider is zijn loon wel waard, maar er komt toch eenmaal een grens Wethouder Nugteren merkt op, dat er een zoogenaamde worms tang gedraaid moot worden Bovendien moet de boel er uit worden gehaald en het nieuwe er in worden gezet. Spreker kan niet pre cies de kosten van dit werk beramen, maar hij gelooft, dat ihet veel geld aad koeten. De heer Van Gent zegt, dat hij van de bijkomende koeten niets afweet. Spreker heeft alleen over de vernieuwing van de schuif gesproken. Wethouder Nugteren negt, dat ntok alleen de schuif, doch ook het beweeg week vernieuwd moet worden. Spreker meent, dat, als men voor f 60 per schuif wordt geholpen, men niet duur uit is De voorzitter deelt mede, dat sinds de week van 20 Aug.26 Aug. voor den heer G. Boom een huur van f 1,60 per week wordt betaald. In totaal is dit all een bedrag van f 28,80 Spreker zegt, dat de \raag rijst of dat op den duur zoo moet blijven. De voorzitter gelooft, dat de heer G Boom te Eindhoven werk heeft en als dat zoo is, dan is hij er voor om poen huur maor voor dit gtzln te betalen, daar men last van de andere menschen zal kan krijgen. 8pr meent, dat hier een eind aan gemaakt moet worden. De heer Van Gent zegt, dat men alle maal wel weet, waarom de gemeente tot dezen maatregel is overgegaan. Hij meent evenwel, dat het niet goed is als de gemeente dit gezin verder helpt. Wie verarmt, aldus spr., moet door het bur gerlijk armbestuur worden geholpen. Hij vindt het niet goed, om zoo het geld te geven, daar dit bij de diaconie of bij het burgerlijk armbeetuur thuis hoort. De voorzitter merkt op, dat het 'het zelfde blijft of het burgerlijk armbestuur betaalt of de gemeente, daar het per slot van rekening toch de gemeente is, die betaalt. De heer Van Gent voert hiertegen aan dat er redenen waren, waarom de ge nreen te voor dit seizoen opkwam. De heer Kruit meent dat deze redenen er nog zijn. De voorzitter zegt, dat men dit gerin een andere woning heeft gegeven, daar dezer laatste goedkooper was. Wethouder Nugteren merkt op, dat de strop voor de gemeente van f 4,50 tot f 1,60 per week is teruggebracht. De voorzitter zegt, dat de heer G. Boom thans werk heeft en dat hij best voor rijn gezin kan zongen. Wethouder Nugteren wil niet, dat de bet gezin G. Boom verblijf houdt, een cent JL- -- ‘3 heeft zich oarant voor de betaling der huur ver klaard. De eigenaar mag dua geen cent te kort komen. De voorzitter antwoordt hierop, dat da heer Vermeulen steeds de huur krijgt, alleen is het nu de vraag: hoe lang nog. Wethouder Nugteren zegt, dat zoolang de vrouw in dit huis rit, de eigenaar geen cent huur mag tekort komen. De voorzitter wil het gezin G. Boom uit het huis laten zetten. De heer Van Gent merkt op, dat men den heer Vermeulen heeft lekker ge maakt en dat daardoor het huis door het gezin G. Boom kon warden betrokken. De voorzitter wil er uitschetiden met het betalen van de huur, omdat de man werk heeft en dus rijn brood verdient. Hij moet dan ook voor zijn gezin zorgen. De heer De Boer merkt op, dat het niet mee zal vallen om de vrouw uit het huis te zetten. De heer Vermeulen heeft het huis aan het gezin G. Boom verhuurd en niet d« gemeente. De heer Kruit zegt, dat de heer Ver meulen geen schade mag lijden. Als de gemeente ophoudt met de huur voor het gezin G. Boom te" betalen, dan moet de heer Vermeulen mede werken om het gezin er uit te krijgen. Dit moet den heer Vermeulen evenwel helder voor den geest gesteld worden. De voorzitter meent, dat de heer Ver meulen daartoe wel zal medewerken. De heer N. Streefkerk merkt op, dat, '111 „_1_ uit de gemeentewoning had laten netten, de ge- 1 mwat« fodh wow had moeten sarg«n. i door negentien twintigste gedeelte van haar schulden te betalen. Behalve te Erfurt, maakte de gewaand© prinses te Ilmenau goede sier. Men overlaadde haar met geschenken en bloe men en zij leefde op kosten van de vuri ge aanhangers van het koningschap. Totdat de modistea naar Berlijn gingen en aan het paleis van prins August Wil helm informeerden naar prinses 'Mhrga- retha. Tot groote onsteltenis bleek, dat deze in 1850 roods was overledenDe gewaande prinses werd gearresteerd. Bij het proces zijn interessante ver klaringen afigelegd. Zoo tzei de verdachte: „Hoe meer ik loochende, dat ik van k vorstelijke afkomst was. hoe dwazer da menschen werden.” Zij hoeft talrijke1 bewoners van Erfurt on Ümonau bedrogen en geld en goede ren van hen los gekregen, het gaat om 26 gevallen van bedrog en documentenver- valsching. Zij is vroeger jaren reeds met een jaar govangonistsraf wogens documentenver- valsdlüng gestraft en later tweemaal we gens bedrog en diefstal.

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 4