Geneeskundig Schooltoezicht in de Krimpenerwaard. Kerknieuws. Stadsnieuws. «wnrootfiiirw nii Wli &U. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Twee beruchte misdadigers. ijzer Sportnieuws. Loop der Bevolking. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Afloop Aanbestedingen Advertentiën. 40-jarige Echtvereeniging QsHsSaESSSBSIsSS^ SBKaSSKSBSSESSS 40 jarige Echtvereeniging H 25-jarige |j Echtvereeniging |j W Rozendaal Jz., Afloop Verkoopingen Peet van den Berg, Pieter Molenaar, Neeltje Vlot, Wed. van 1. de Lely, Dirkje de With, Maria Mijntje 25-jarige Echtvereeniging Anna Pieternella „Ik zal toch ook eens on» ifHWuwnte h«rt TUTloop dnaar u&L te gemoet» r— Zaterdag j.L la da nlouire autoboa van Gahr. Veredhoor gearriyaeird an nog AtenaeUden dag in gebruik genomen. Da- ao bus, welke plaats biedt toot 84 parao- nen, vooraiet in aan werkelijk» behoefte. Over drie maanden aal het materiaal mat eeaaalfde Tarroemiddel worden verrijkt en nullen dan de kleinere bussan Wal op non-aotlTiteit worden «eateld. Naar we vernemen, hoopt het ba rtin* van de IJsclub ,JDe Putten" te Bo- ven-Hardinrveld in het begin van Fe bruari a a. een tentoonetelling-basaar te houden, waarvan de opbrengst ral dienen tot etijving van de kas. Reeds oirouleer den lijsten, teneinde hierop gelden bijeen te brengen, ter dekking van do eerste noodzakelijke uitgaven. Niauwerkark a.d. IJssal, 28 Deo. De 125 opcenten op de hoofdsom der rijks- inkomstenbelaating zijn voor 1920 ge raamd op f 26000. Over 1928 was de raming eveneens f 26000. De gemeen telijke inkomstenbelasting is voor 1929 geraamd op f 23000. Voor 1928 was de opbrengst geraamd op f 8000. Het ver schil tusschen deze bedragen vormt het bedrag, waarmee de belasting volgend jaar zal worden verhoogd. J)e heer P. Kar reman heeft rijn benoeming als lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur aangenomen. Lekkerkerk, 28 Deo. Voor de vacante betrekking van gemeente-opzichter heb bed rich 8 sollioitanten aangemeld. Polsbroek. 28 Deo. Tot melkcoutroleur .alhier, in de plaats van den heer A. J. Kok, die als zoodanig heeft bedankt, ie benoemd de heer W. Berg. Bleskensgraaf, 28 Deo. «Den 2en Kerstdag werd met de leerlingen der Zondagsschool onder leiding van den heer G. W. |V. Kooten het Kerstfeest gevierd. De kinderen werden weer rijke lijk op versnaperingen onthaald, terwijf ieder nog een aardig boekje ontving. Zevenhuizen, 28 Deo. JVij mieenen als K-, die spoedig er uit was, alleen in dat wij Eersten Kerstdag bij den heer A. Sohmidt een roaenboom zagen, waar nog eenige roosjes san hingen. Dit is voor de tweede maal van dit jaar, dat deze no tenboom bloeit MET DEN WAGEN IN HET KANAAL GEREDEN. Moercapelle, 28 Deo. "Woensdagavond auto voorbij, die met de lichten bijlichtte zijn wagen op huis aan. Onder de ge meente Zevenhuizen wilde het ongeluk, dat het lecmoen van den waigen liep, zoo- dat de hit, die voor den wagen gespan nen, op hol ging en de wagen met de in ritten den in het Kanaal terooht kwam. Daar die weg niet druk is, stond v. d. K., die spoedig er uit was, alleen in het donker om zijn vrouw te redden, wat niet gemakkelijk ging. Gelukkig kwam een auto voobij, die met de lichten bijlichtte en zoodoende kon do vrouw gered wor den. De wogen is Donderdag er uit ge haald. Benschop, 28 Deo. Blijkens mededee- ling van Ged. Staten, gdaaa in het Pro vinciaal Blad, ontvangt deze gemeente aan uitkeering ingevolge de Wegenbelas tingwet over 1927 de som van f 3004,06. Goudrlasn, 28 Deo. Door Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland is goedge keurd de begroot in e dezer gemeente voor het dienstjaar 1929. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte voor noodlijdende kerken en personen, heeft f 10,20 opge bracht. Den katsten tijd is «r veel te doen over de kwestie hoe het geneeskundig toe zicht op de schoolkinderen geregeld moet worden. Iedereen erkent de noodzakelijk heid daarvan, doch de vraag is: wie moet het doen, de gewone arts of een speciaal daarvoor aangewezen dokter, die een heel district voor zijn rekening heeft en niets andere doet en er dus ook behoor lijk voor betaald wordt. De Gezondheidscommissie, gezeteld te Schoonhoven, heeft nu een aohrijven go- richt aatn versohülende Gemeenteraden in de Krimpenerwaard, waarin in de eer ste plaats herinnerd wordt aan het feit, dat in een op 24 Nov. j.l. te Gouda gehouden vergadering van leden van ge meentebesturen, besturen der afdeelingen van, „Het Groene Kruis", medioi en schoolbesturen een motie is aangenomen, waarbij gerekend wordt op den financi- èelen steun, ter bestrijding der koeten, der provincie en de moreele en finan cieele medewerking der gemeente-be sturen. Dat geneeskundig schooltoezicht drin gend noodzakelijk is, behoeft nauwelijks te worden betoogd. Immers, zegt het sohrijven, het is overbekend, dat en hierover spreken wij dan uit ervaring I de «ohool in zeer vele gevallen een bron 1 is van bésmetteOijfce en van allerlei an- I dere riekten, in 't bijzonder wat betreft roodvonk, mazelen, kinkhoest, waarbij dan nog komt de onreinheid van het hoofd van vele kinderen. Voorts zal het vroegtijdig ontdekken van een riekte en het nemen van maat regelen voor het verder leven van het Ikind van Toot belang kunnen zijn. Nog 'wordt er op gewezen, dat de kinderen 1 vrijwel den geheelen dag moeten vertoe- !ven in een gebouw, waarin dikwijls het ireel te warm is. niet voldoende wordt ge ludht, waardoor een ongezonde atmosfeer ontstaat Hieruit volgt wel, dat do leerlingen Laan vals gevaren bloot staan, vraag is thans, hoe het geneeskundig |sohooltcezicht -- een bevredigende wijze worden opgelost, mede met het oog le financiën. Dit nu kan, aldus de Ge- Ihoidsoommissie, alleen geschieden dootrdat oen bepaald district wordt aan gewezen, waar verschillende gemeenten zijn ondergebracht. Voor dat distriot moet «en *rts, die rich bijzondere kaard# weet te verwerven, oo. van da fcygiöne in het algemeen, huidziekte, oog-, neus-, keel ziekten e.a., worden aangesteld en die uitsluitend, in het belang van het school kind, werkzaam ia en daarom geen ne venbetrekkingen, dius ook niet de parti culiere praotijk als arte, mag uitoefenen. Doet hij dat laatste -wel, dan bestaat het gevaar, dat ao&n dietrictsarts zijn on afhankelijkheid tegenover de ouders van het kind aou verlieeen. Het is daarom noodzakelijk, dat een districts-arts een behoorlijke bezoldiging geniet. Gedacht is aan een distriet, bestaande uit de verschillende gemeenten, gelegen in de Krimpenerwaard, benevens enkele daaraan grenzende gemeenten. Een der gelijk district kan voor de uitoefening van het geneeskundig schooltoerioht niet te groot worden geacht. De kosten voor de gemeenten worden geraamd op pl.m. f 0.10 per inwoner. Op grond van bovenstaande noodigt de Gezondheids-Commissie de betreffen de gemeenteraden uit in beginsel tebslui- ten tot het instellen van het geneeskun dig schooltoerioht op de wijze als boven is aangegeven. GHR. GEREF. KERK. Bedankt: voor Rotterdam: ds. K. Groen, te Nieuwpoort. Goudrl&an, 28 Deo. Herkozen als ouderling de heer R. D. G. M. van Slijpe, als kerkvoogd de heer T. den Haan, als diaken de beer P. Pierhagen, als nota bel de heer J. Vonk Azn. Jaarsveld, 28 Dec Tot ouderlingen zijn gekozen de heeren B. A. Meijer en Anth. de Leeuw en tot diaken is her kazen J. F. de Gier, welke zijn herbe noeming heeft aangenomen. Lekkerkerk, 28 Deo. Door den Kerbe- raad is besloten bij wijze van proef de voormiddag godsdienstoefeningen te doen aanvangen om 10 uur. Tot notabel voor de Ned. Herv. Gemeente is gekozen de heer J. Stopper ledburg Az., zulks in de plaats van den heer Joha. van Limborgih, die tot kerk voogd is gekozen. Tot ouderling is her kozen de heer Joh. v. d. "Wouden Bz. en tot diaken die heer D. de Vries. INGEZONDEN MEDEDEELING. Op de school hebben wij ook de minder mooie werkwoorden geleerd. Bedriegen. Bedroog^ Bedrogen. Het is zeer grievend bedrogen te worden. Doch het grootste en meeste bedrog, doen vele menschen zich zelf aan, door vast te houden aan verouderde gewoonten. Gij hebt vele jaren aan één maïsmeel gevoerd; heel veel zelfs wellicht. Gij hebt van elke 100 K.G. maïsmeel 20 K.G. met ée mest alB onverteerd weggeschopt en groote risico aan Uw veestapel gehad. Het jaar is ten einde en begint met het nieuwe jaar. „AVEZO" te voeren, dat is gezuiverde gestoomde maïs. Is ln het o e b r u I k niet duurder dan maïs meel. Geen risico bij het mesten en voor koeien meer melk. „AVEZO" is licht en olkomen verteerbaar. Op vragen van enkele verbruikers van „AVEZO" uit de omBtreken van Schoon hoven, welke als uit één mond „AVEZO" een prachtvoer noemen, doch maar niet kunnen gelooven, dat de maïsvlokken de geheele zuivere maïskorrel is en het dus als een afvalproduct beschouwenantwoorden w\j: Wij bedriegen U niet. „AVEZO" is de oiigineele gereinigde maïs, waarvan siste is onttrokken. Dit bewijst de analise genomen aan het proefstation Wageningen: 9.4% eiwit, 2.8 vet, 77.4 zetmeel het noodzakelijke voor varkens, 1.7 ruwe celstof, 0.6 minerale bestanddeelen, 8.6 vocht. Verkrijgbaar bij elke solide handelaar of Coöperatie. Fabriek Graanproducten „DE PLOEG" MAASSLUIS. Schoonhoven, 28 Dec. 1928 Beroep ontvangen. Ds. W. Deux heeft het beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te Gouda. Kerkvoogden Ned. Herv. Kerk. Door het College van notabelen der Ned. Herv. Gemeente, zijn tot Kerkvoogden herbenoemd de aftredende leden J. v. d. Pauw, en P. J. Taofc De Gereformeerde Bond. in de af- deeling Schoonhoven van den Gerefor meerden Bond werden gekozen als voor zatter Ds. J. H. Gunning, in de plaats van den heer Do Hoog van den Benghi, dio den wensoh had te kennen gegeven niet meer benoemd te warden, en als lid van het bestuur de heer Van Elk. VERGADERING VAN „HET GROENE KRUIS". Ds Chr. Wijkverpleging wordt overgenomen door „Het Groene Kruis". Gisterenavond vergaderde in het hotel Belvedère de aideeling Schoonhoven van „Het Groene Kruis", onder leiding van haar voorzitter, Mr. G. van Leeuwen van Duivenbode. In zijn openingswoord sprak deze zijn blijdschap uit over do opkomst en deelde mede, dat het bestuur in beginsel besloten had, met ingang van 1 Januari 1929, de wijkverpleging, tot nu toe uitgaande van de Ohr. Wijk verpleging alhier, voor rekening van „Het Groene Kruie" voort te zetten. De Ghr. Wijkverpleging is bereid haar geheelen dienst zonder eenig tekort af sohuld aBn „Het Groene Kruis" over te dragen, ónder beding, dat Zuster Brandstede haar arbeid kan blijven voortzetten. Een uitgebreide bespreking ontstond hierover, waarbij hoofdzakelijk de na druk gelegd werd op de financieels ge volgen voor „Het Groene Kruis". Zon- in flpMOlwi» opaK«Jng« 4« M»n aal geen sluitende begrooting verkre gen worden, maar het bestuur vertrouwt dat de leden de wijkverpleging voor Jlet Groene Kruis" van zooveel belang zullen achten, dat rij bereid rijn tot vrij willige verhooging van hun bijdragen. Tot «en krachtige actie daartoe werd besloten, terwijl het bestuur met alge meens stemmen gemachtigd werd, de overeenkomst met de Chr. Wijkverple ging aan te gaan. Bij de rondvraag werden eenige spe ciale wenschen nog naar voren ge bracht, als herziening ,cn ^beschikbaar stellen voor de leden van hot reglement der vereeniging, en het organise eren van een cursus voor Eerstrf hulp bij onge lukken. DE HEER SCHREUDER JUBILEERT. 25 Jaar lid van den Raad. D« heer H. A. Schrouder, wethouder van de openbare bedrijven herdenkt morgen 2ï> December, dat hij 25 jaar onafgebroken lid van den Raad is ge weest, waarvan circa 20 jaar wethouder. Wij zijn voor dale gelegenheid den heer Schreuder eens op gaan zoeken om hem te vragen ons iets te vertellen uit zijn kwarteeuw politieke loopbaan en de jubilaris was daartoe welwillend be reid. In de groole kantoicn-kamer van zijn fabriek a. d. Scheepmaikershaven met 'n prachtig breed uitricht op de Lek heeft hy een uurtje nitr oms zitten te praten en dingen uit het verleden doen her leven. Toen de heer Schreuder in Mei 1903 zijn entree maakte in deai raad, had hdj al dadelijk een zonderlinge ervaring. De toenmalige wethouder de heer Greup kwam naast hem zitten en fluisterde hem tot driemaal toe in de ooren: dat is nu iets voor jou, dat moet jij nu eens zeg gen. Ik had echter niets te zeggen en daar ik den voorzitter attent maakte op het optreden van den heer Greup, werd deze daarover zoo kwaad, dat hij later reide Die kerel moet den raad uit en er nooit meer in. Inderdaad werd ik by de spoedig volgende verkiezing niet her kozen. Den 29en December van 1903 kwam ik echter weer voor goed in den raad te zitten. Er heerechte toen zonderlinge toestanden in de gemeenteiyks huishou ding. Het was een rommel. De gemeente- financien werden met zeldzame slordig beid beheerd. Daar was een gemeente ontvanger, die zelf niet meer wist hoe het stond, onbetaalde rekeningen waren als betaald geboekt en het geld van be taalde rekeningen was niet te vindern Ik heb het meegemaakt, dat die myn heer by een buurman f 3000 leende om zyn kas weer te vullen met het oog op de kasopname. En terwtijl de kas gecon troleerd was bij hem thuis, kwam de werkster binnen en vroeg geld voor een dweil en het dienstmeisje vroeg geld om een leerelap en andere dingen te kunaiep koopen. En de ontvanger greep telkens maar in de geldkist van de gemeente en betaalde en daar zat de wethouder by. Ik zei toen: Nu kunnen we de kas wel dadeiyk weer gaan opnemen, want het klopt natuurlijk niet Het was zoon bende, dat toen de ontvanger wegging wy stapels onbetaalde beiastingbiljettien vonden, die noodt betaald waren, maar toch als betaald geboekt waren. En die zelfde mynheer werd toen hy naar Wa tergraafsmeer verhuisde lid van den raad daar envoorzitter van de financieele commissie. Toen ik, aldus de heer Schreuder, voorzitter van de financieele commissie werd vond ik een grenzeloozen rommel Ik kon uit de rekeningen van de Gas fabriek bijvoorbeeld totaal niet wijs wor den. Toen zei ik: breng mij de boeken maar, doch ik kreeg ze niet te zien. Dat werd my te machtig en ik ver klaarde den burgemeester: Als ik nu de boeken niet krijg ben ik morgen in Den Haag. Dat hielp. Op een kruiwagen wer den mij vier dikke boeken gebracht Ik deed ze open en vond niets dan leege bladzijden. Maar op elke leege bladzijde kwam de paraaf van des burgemeester voor. In die dagen was het de gewoonte, dat de burgemeester aarl het eind van menige raadszitting zei: En nu heb ik j nog één ding: de groote Slokop heeft i weer geld noodig. Die groote Slokop was de gasfabriek. En dan werd er weer geld I gevoteerd. Maar of het wel aan de gas fabriek kwam, zegt de heer Schreuder dat betwyfel ik sterk. Er was totaal geen regel in de finan cien van de gemeente. Het werd een onhoudbare toestand en in 1911, nadat ik drie jaar wethouder was geweest heb ik dan ook in een openbare raad gezegd, dat ik niet langer verkoos samen te werken met wethouder Greup #n als wethouder zou aftreden. Er ia toen ver betering gekomen. De Raadsvergaderingen waren berucht de toon was verbeneden peil. Het was zoo sterk, dat men er in liet land over sprak. Het gebeurde rnjj eens, dat ik aan de leestafel hij „Krasin Amsterdam achter maj hoorde zeggm: Is do Sclioon- hovensche Courant er al. Zoo was men er op gesteld om te hoorea hoe het daar weer geweest was. In den Raad speelden zich tooneelen af, waarom overal gelachen werd. Er waren leden, die in kern dijken, toestand ter vergadering kwamen. Zoo was er een mijnheer, die in zoo'n toestand zei- de: Als ik nog eens weer in de wereld kwam, dan zou ik agent worden, want die kerels hebben niets te doen. Tien minuten later kreeg hy op straat een procesverbaal wegens het onbedekt var- voeren van gedistilleerd. Het was toen niets bijzonders, dal de leden elkaar allerlei grofheden zeiden, waarvoor men zich in 'n fatsoenlijk gezel ischap schamen zou. De gemeentepolitiek werd hoofdzakeüjk bedisseld in het Veer huis onder het genot van een borrel en een sigaar. Geen wonder dat de heer Sohreuder daarom goed te epreken is over den te- oneindig vooruit gegaan bij vroeger ver geleken en het merkwaardigste is, dat toen de leden meor uit de betere klasse kwamen terwijl zij tegenwoordig meer uit hst volk rijn. Ik ben dankbaar, dat we nu een Raad hebben, waarvan de lsdsn, daarvan ben ik overtuigd, stuk voor stak, oog hebben voor bet heling van de gemeente en dat ook steeds voor oogen houden. Ook in andier opricht zijn we vooruit gegaan in den tijd dat ik lid ben. Men klaagt over den toestand van de stad, maar laat ik u dan eens eenige cijfers noemen. Toen ik begon als raadslid was de opbrengst van den Hoofdelijk en Om slag bij een percentage van 8 pCt. eleohts f 9000. Dooh thans is dit bij een percentage van 2M pCt. een bedrag vtan f 35.000. Het "belastbaar inkomen is veel hooger dan vroeger, terwijl nog wel de. aftrok voor noodzakelijk levenson derhoud belangrijk gestegen is. De uit gaven van het Burgerlijk Armbestuur worden steeds minder. Maar nu is het ook zoo, dat we niet verder kunnen, om dat de gemeente aan het eind van haar ontwikkeling is gekomen, tenzij we grond kunnen krijgen, als gedeelten van andere gemeenten by Schoonhoven ko men. Dat ia het waarvoor ik twintig Jaar gevochten heb en langer: grond en nog eens grond. Steeds heb ik gezegd; iaat ons grond koopen tusschen Sohooiuhoven en de Hemstoep. Maar men heeft mijn raad niet gevolgd. Als men het gedaan had, zou het er vandaag beter met de ge meente voorstaan, dan zou zij de grond hebben waarom nu gesmacht wordt. Zoo heb ik ook gevochten voor een breed spoor van den aan te leggen spoorweg en toen het voorstel voor een smal spoor van 55 c.M in de Kamer met één stem meerderheid verworpen was en alles verloren scheen, heeft men mij uitgescholden en mij de schuld gege ven dat er 9 jaar lang niets gebeur da Maar toen er in 1914 een breed spoor kwam, hebben diezelfde menschen, dis mij eerst hoonden, mij gelijk gegeven. Stel u eens voor, dat wij nu tramspoor hadden. Wiij zyn aan 't eind van ons gesprek gekomen. Het spijt me, zegt de heer Schreuder, dat ik over mezelf heb moe ten spreken, maar u hebt het mij ge vraagd. Met vreugde heb ik 25 jaar van mijn leven gewerkt voor de belangen van Schoonhoven en ik heb daarby de ervaring opgedaan, daj dit werken zeer wel samen ging met het behartigen van mijn eigen belangen, want mijn eigen bedrijf is intusschen gegroeid en op groote hoogte gekomen, zoodat wij thans relaties hebben in alle deelen van de wereld. Wat zijn Uw plannen ten opzichte van de gemeentepolitiek, nu U bij dezen mijlpaal gekomen ls, zoo vroegen wij tenslotte. Voort te gaan op dezelfde wijze, ant woordde de heer Sohreuder. Ik verheug mij, ondanks mijn leeftijd 67 jaar in het bezit van een volmaakte gezond heid en als God mij de krachten schenkt en de kiezers mij bun vertrouwen blij ven geven, dan hoop ik nog wat jw*1 te doen en mijn taak zoo good mogelijk te vervullen in het bestuur der ge meente. waar ik wel niet geboren ben, maar die mij toch lief is geworden. Met deze woorden liet de heer Sohreu der ons uit. Na een welbesteed leven, vol van arbeid en inspanning, staat de jubilaris nog in schier ongebroken kracht, steeds nog het hoofd vol plan nen en den sterken wil om ze uit te voeren. Het moge deze figuur van be- teekenis in ons midden, op den dag van morgen niet aan belangstelling ontbre ken. Afloop openbare vsrkooping. Het woonhuis no. 78 aan den Ouden Singel alhier is in openbare veiling den 27en dezer door notaris Teijinck gehouden, gekocht door den heer G. van der Harst, voor den prijs van f 820. Nationale Pluimveetentoonstelling. On de Nationale Pluimveetentoonstelling gehouden 24, 25 en 26 Dec. te Ridder kerk, zijn de inzendingen der navolgende etadigenooten bekroond: Van A. A. van de Dunt, toom Orping ton Buff., le prijs, Eereprijs (Beker) en speciale prijs; R. de Hoop, Zilver Wyan dotte haan, 3e prijs, idem hen le prijs en speciale prijs; J. H. Schouten. Patrijs Leghorn haan 3e prijs, idem hen 2e prijs; A. van dor Dussen, Wit Leghorn haan 2e prijs, idem hen 3e prijs; L. van Heu- men, Wit Leghorn haan 2e prijs; G. den Butter Plymouth Rooks haan 2e prijs. Butter Wit Plymouth Rock Haan 2en prijs. Botermarkt. Goeboter f 1,25 per pond. Weiboter geen aanvoer. Aanvoer 20 K.G. Telegrafisch Weerbericht. Verwachting tot Zaterdagavond: Matige wind uit Zuidelijke richtingen; betrokken tot zwaar bewolkt; waar schijnlijk nog eenige regen; iets zach ter. INGEZONDEN MEDEDEELINflL (Eigen Radio-dienst). Door den trein overreden. BREDA, 28 Dec. By het samenstel len ven een trein geraakte hadenmorgen om halfzeven de 86-jarige rangeerder Franken onder een wagen met het ge volg, dat liet linkerbet',n onder de knie vrijwel afgesneden, terwijl dé rech tervoet gedeeltelijk verbrijzeld werd. In zeer ernstigen toestand is de man naar het ziekenhuis overgebracht» alwaar hy ter verpleging ia opgenomen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een ernstig auto-ongeluk heelt in afgeloopen nacht op den weg OoaUrhout* Raacnsdonkvecr plaats gehad. Een viertal bezoekers van de voorstel ling Maryntje Geijzena jeugd te P-eda keerde per auto naar hun woniivo te Raarnsdo/ik veer terug. Even voorbij Ooe- terhout botste de auto tegen een boom met het treurig gevolg, dat de inzitten den eruit geslingerd werden, waarbij de 17-jarige P. van Dongen op slag gedood werd. 1 De drie andere inzittenden werden pain of meer ernstig gewond. MOORD OP EERSTEN KERSTDAG. VIERLINGSBEEK, 28 Deo. Heden is naar 's Hertogenbosch overgebracht en aldaar ter beschikking van de justitie gesteld de 25-jarige landbouwersknecht J. .R uit Beugen, die ervan verdacht wordt op den avond van dan eersten Kerstdag de 20-jarige landbouwerszoon M. Aarts uit Vierlingsbeek doodgestoken te hebben. Op dezen avond heeft ten huize van P. C. even buiten Vierlingsbeek een hef tige woordenwisseling plaats gehad, waar toe een liefdeskwestie de aanleiding is geweest. Messen werden getrokken en liet noodlottig gevolg was, dat genoemde Aarts zoo ernstig gewond werd, dat hij spoedig overleed, terwyl drie andere per sonen uit Eindhoven, n.l. de heer B, en diens zuster alsmede de aanstaande van laatstgenoemde B. v.. d« B. gewond werden. TWEE DIEFACHTIGE ZUSTER8. Zeven Jaar lang gestolen. Te Veenendaal heeft de politie t#n aantal diefstallen ontdekt, die over een tijdperk ven zeven jaar loopan. De ge- 'zusters L., die beiden jarenlang in be trekking zijn by de familie Hardeveld, hebben zich schuldig gemaakt aan een lange reeks van diefstallen ten nadeele van genoemde familie^ Men heeft beide zusters gearresteerd en in voorLoopige bewaring gesteld. By huiszoeking in hun huis heeft men een groote voorraad ge stolen huishoudelijke artikelen, dranken enz., ontdekt, dil laatste in verband met bot feit, dat naast de woning van 4e fa milie Hardeveld een tappery en slijterij is, eigendom van de moeder van H ar der- vel d. Een groote autobus was noodig om de in beslag genomen goederen naar het politiebureau over te brengen. Het onderzoek wordt voortgezet, daar men vermoedt, dat verscheidene personen by deze diefstallen betrokken zijn. De zusters zyn na een volledige bekentenis te heb ben afgelegd weer op vrije voeten ge steld. Brandend omlaag gestort Uit Chat tanooga, in de staat Tennessee (Ameri- ka) is een postvliegtuig brandend ojnlaag gestort Vier menschen zijn verbrand een passagier is er met kwetsuren afgekomen GETEMD DOOR EEN KRACHTIG AGENT Toen de agent B. Zwart uit Kromme nie in den nacht van 30 Juni l.l het was ongeveer half één aan het sur- veilleereu was, kwam hem een man op de fiets achter oprijden. Niet zoodra zag deze de poli tie uniform, of hy bet zyn rywiel draaien en reed den tegenover gestel den kant op, „Dat is verdacht", meende Z., en hy spoedde zich in de richting van den geschrokken wielryder. Zyn weg leidde hem langs de grossier- dery van de gebroeders van Vliet en da delijk ontdekte hy, dat er met de poort deur iets niet in orde was. Na voor de derde maal stevig geduwd te hebben, vloog de deur met een smak open. 0 Daarachter ontdekte de politieman op ihet erf twee fietsen en voor alle zeker heid waarschuwde hy den eigenaar van het gebouw, terwyl hy ook een collega bet roepen. Óp een gegeven oogeinbbk kwamen toen twee personen, die het gebouw aan de achterzyde verlaten moes ten hebben, te voorschyn. „Sta, of Ik echiotl" riep Z. „Ik sta all" zei de kleinste van de twee. De dappere agent arresteerde ver volgens de beide verdachten en bracht lien, zonder de hulp van zyn cobega, alleen met bedreiging van zyn revolver, over naar het op enkele minuten afstand gelegen posthuis. Zyn arrestanten bleken te zyn de 26-jarige varensgezel N. M. en de 30-jarige los-werkman J. J. S. By het fouilleeren der verdachten kwam er een volledige serie inbreke(rswerktui- gen voor den dag. S. bleek toen nog een of ander hard voorwerp in den zak te hebben, de agent gelastte hem dit over te geven. S. vol deed op zijn eigen manier aan dit bevel, hy sprong n.l. achteruit en .richtte het voorwerp, dat een browning bleek te zyn, op den politieman, „Handen op!" schreeuwde hy. In een onderdeel van een seconde had de agent zijn revolver gegrepen en het volgend oogenbbk schoot hy. S. sprong achter rijn kameraad en beiden vielen op den grond. Eerstge noemde bleek niet gewond te zyn, doch M was in de rechterzijde van de borst getroffen. De kogel ging door de long en zit thans nog in de wervelkolom. S. en M. hebben zich indertijd voor de Haarlemsche Rechtbank te ver an t- woorden gehad wegens poging tot diefstal in vereeniging met braak. S was boven dien nog bedreiging met doodslag ten laste gelegd. M. kroeg acht maanden en S. een jaar en zes maanden gevangenis straf. Beiden teekenden hooger beroep aan en zoo dood ook de officier. Thans hadden M. en zich te ver antwoorden voor het Gerechtshof te Am sterdam en daar hoorde M. twee jaar en S. drie jaar tegen zich eischen. Uitspraak 3 Januari 1929. Een Australisch stadje verbrand. Op Kerstdag is het stadje Trangie in Nieuw Zuid-Wal»» afgebrand. •r i IA «l OfiAA iff 1*® geateld, die rioh nnhter óp V6rpl6tt6rd onder éSUU K.ll. ©enigen afstand daarvan hield. Iemand, 1 die dacht, dat de auto onbeheerd stond, nam in den vragen aohter het stuur plaats en wilde juist' wegrijden, toen de surveilleerende agent op de treeplank sprong en hem arresteerde. De man werd naar het politiebureau geleid, waar hij opgaf v. B. te heeten. Er is proces verbaal tegen hem opgemaakt. Vin vechten komt vechten. Te Rot terdam is een vechtpartij ontstaan tus schen de familie's v. d. B. en De G. De 60-jarige juffrouw E. de G. in het ge zicht geslagen, waarna de 35-jarige W. A. v. d. B. hrffrouw De G. togen don gTond sloeg. Een broer van deze juf frouw. de 19-jarige J. de G., heeft daar op v. d. B. neergeslagen, waarby v. d. B. een enkel heeft gebroken. Gevecht met dronken gevangenen. Eergisteravond overvielen eenige gevan genen in de centrale gevangen ia te Stockholm, die zich bedronken hadden met verdunden politoer-epiritua, het be wakingspersoneel met stokken en an dere voorwerpen. Een cipier en de on derdirecteur werden zwaar gewond, ter wijl twee andere beambten lichtere ver wondingen opliepen. Eerst na een hevig vevecht gelukte het, de bedronken ge vangenen te overmeesteren. liefdesdrama ie giethoorn. Dinsdagavond om kwart over zeven werd het anders zoo rustige Giethoorn in opschudding gebracht door een moordaanslag, waarna de dader de hand aan zichzelf sloeg. De ongeveer 35-/a- rige ongehuwde H. S. had zijn hospita, de 30-jarige vrouw van Scholten, met 'n bijl een drietal slagen toegebracht. S. bracht vervolgens met een soheermes zichzelf ernstige verwondingen toe, waaraan hij eenige uren later overleed. De toestand der vrouw is redelijk wél. Dfe politie was spoedig ter plaatse om een onderzoeik in te stellen. De oorzaak van dit drama ligt vermoedelijk in een liefdeszaak. Zes menschen levend verbrand. In het Parkhotel te Akron (Amerika) brak door onbekende oorzaak brand uit, die zich spoedig over het geheele gebouw uitbreidde Het hotel wordt voorname lijk bewoond door arbeiders en employé's van een in de nabijheid gelegen rubber- fariek. Doordat er een paniek uitbrak konden zes personen zich niet meer in veiligheid brengen en verbrandden le vend. Een groot aantal andere bewoners liepen min of meer zware brandwonden crp- Het hotel brandde geheel uit. Wolven In Itallë's dorpen. Als ge- Droevig ongeluk te Amsterdam. Eer gistermorgen is in een gebouwtje achter het ketelhuis van het Zuiderbad aan d« Hobbemakade te Amsterdam een ernstig ongeluk gebeurd. In dit gebouwtje ■tonden zes oude, niet meer in gebruik rijn de verwarmings-radiatoren op een tantal houten schragen, die ongeveer ■even meter lang zijn en een gdwicht be rillen van 2500 K.G De radiatoren ston den op een yzeren raam, waaronder zes Ijzeren steunen waren met erin hoogte van ongeveer anderhalven meter. Ge bukt moest dus onder de radiatoren ge werkt worden. Vermoedelijk heeft men bij het schoonmaken gestooten tegen een van deze steunen, die zoo krachtig door de roest waren aangetast, dat zij door deze aanraking inzakten. De vracht yzer kwam naar beneden en de chef van de technische aideeling de 32-jarige Berk kon niet meer wegkomen. Ilij kwam ou der hrit Ö500 'KXV iwegend ijzer te liggen. De andere vyf mannen konden zich tijdig in veiligheid stellen. De brandweer, die haar hoofdwacht naarst het Zuiderbad 'heeft, werd ter hulp geroepen. Dadelijk werden pogin gen aangewend om de radiatoren op te heffen, maar bij het opvijzelen braken zij steeds af. Na ongeveer anderliair uur gelukte het ten slotte het lichaam on der het ijzer vandaan te halen. Lang durig is nog door den G. D gepoogd de levensgeesten op te wekken, maar de dood was reeds ingetreden. Zes vrouwen In vlammen omgekomen In Midden-Zweden is het uit twee ge bouwen bestaande hotel „Hogberg" ge heel in do asch gelegd. Daarby zijn zes vrouwelijke bedienden in de vlammen omgekomen. VAN ACHTER EEN GORDIJN DOODGESCHOTEN. Gisteravond is in het grootste koffie huis van Zagreb (Servië), door een on bekend gebleven persoon die zich achter een gordijn had verscholen, een revol verschot gelost op den beambte der re cherche te Belgrado, Grauer, die ern stig, doch niet levensgevaarlijk, werd gewond. In de algemeene paniek, die op den aanslag volgde, slaagde de dader erin te ontkomen. De politie kon tot dlis- ver nog geen spoor van hem ontdekken. Eenige arrestaties zijn in verband met de daad geschied. 2000 GRIJSAARDS NAAR SIBERlE VERBANNEN. Russische toestanden. In den Noordelijken Kaukasus rijn in de tien jaren, dat de sovjets er heer- sohen. meor dan 10.000 gezirfnen van bergbewoners gearresteerd wegens „mis drijven tegen de revolutie". De gearresteerden, wier bezittingen werden verbeurd verklaard, werden ge porteerd naar de verst afgelegen en meest onherbergzame oorden van eayjet Rusland, naar de streek van Archan- gelsk, de provincie Wologda, het oever- gebied van de Amoer, enz. Meer dan tweeduizend grijsaards, die uit de meest geziene inwoners van het land als gijzelaars gevangen waren ge nomen, zijn eveneens naar deze gebieden velbannen. Honderd vijf en zestig dezer eerbied waardige oude lieden leiden thans ne- gen jaar lang in het blooster te Solovi een kwijnend bestaan. Géén amnestie maatregel was ooit op hen van toepaa- •ing. JAMMERLIJKE DOOD VAN EEN ZUIGELING. In een tobbe heet water gevallen. Terwijl een inwoonster van Roermond haar eenig zoontje van acht maanden wasohte en zich omdraaide om water van het fornuis te nemen, maakte het kleintje, dat met de spons speelde, een onverwachte beweging. Het rolde van het op de tafel liggend kussen in een naast de tafel staande zinken, teil met kokend water, die voor z'n badje was gereed gezet. Het kind viel, slechts in z'n hemdje gekleed, op den rug in het heete water en werd met brandwonden, overdekt door dp moeder opgenomen. Op haar gegil stormden de beneden- bewoners naar boven. De onmiddellijk gewaarschuwde arts heeft het erbarme lijk huilende wicht met z'n auto naar het Louisa-ihuis gebracht, waar het later onder hevige -ünen is bezweken. De ouders zouden de Kerstdagen snei hun kindje bij de grootouders in Duitsch- land doorbrengen. Do gesnapte autodief. Vannacht werd do bestuurder .van een particulie ren auto op het Bezuidenhout in Den Haag, die blijkbaar in staat van dron kenschap verkeerde, na een aanrijding door de politie aangehouden en naar het bureau L. Henrietteetraat overge bracht. De auto werd op het Bezuiden hout achtergelaten en onder toezicht van raft van de Hofstede Werry-Hoevè in den Z'oidplaapoldor onder Waddinxveen aan den Zuidelyken dwarsweg en ontfer Moordrecht aan 4e Vijfde Tocht, ia pro visioneel koopor geworden van: No. 'L De bouwmanswoning Werry- Hoeve o.a., met weiland, de heer P. Oudijk te Waddinxveen, voor f 16000. No. II De arbeiderswoning met wei land, de heer W. Ven te te Hillegersberg, voor f 8600. No. Hl. Een percel weiland, de heer C. Oudijk te Moordrecht, voor f 7600. No. IV. Een perceel weiland, de heer C. van Buren te Gouda, voor f 7100. No. V en VI. Twee peroeelen weiland, de heer J. van Kranenburg te Gouda, voor f 18 400. No. VII. Een perceel weiland, de hoer G. Timmerman te Moordrecht, voor f 4300. No. XI. Een perceel weiland, de hoer J. H. van der Torren te Gouda, voor f 8925. No. XII Een perceel in den Tempel- polder te Reeuwijk, Kortwijk, de heer G. van Os, in den Tempelpolder te Reeu wijk, voor f 1500. Goudorak, 28 Doof Zondag a.s. speelt „Union I" alhier een voetbalwedstrijd voor de 2e klasse van den G. V. B. tegen O. N. A. IV uit Gouda. Zsvenhulzsn, 28 Dec. Dinsdagmiddag speelde de voetibaJivereeniging „T. 0. G. I" op haar terrein een vriendschappeJij- ken wedstrijd tegen „G. S. V. Hl" uit Gouda. Onze jongens wonnen met 8-1. „T. 0. G. II" speelde een vriendschappe- 1 ijken wedstrijd te Benthuizen tegen „Benthuizen I". Ook hier wisten de „T. 0. G.-ere" te winnen met 10. NIEUWERKERK #.d. tJlUl. Over de maand Deoetnber. Ingekomen van: Ouderkerk ad Ussel W. Kreuk G 1; van Zevenhuizen N. de Graaff E 112; van Zevenhuizen J Mar kus B 127; van Delft K. Dekker en ge zin E '10. Vertrokken naar: Zevenhuizen H. Merbis A 5; naar Amsterdam A. M. G. van Klajveren, naar Zevenhuizen W. van den Berg D 16a; naar Goes L. Vermeu len A 23. HARDINXVELD. December. Ingekomen: M. van Wijngaarden en - doohtor, van Giessendaan B 383, thans te volg van de hevige koude rijn in Umbrië Hardinxveld A 38i2; J. Bron, van Noor troepen wolven eenige Apenijnen-dorpen delops, no. 32, thans te Hardinxveld, A binnengedrongen. Een jager werd door Qg0. g Boerman, van Krimpen a.d. hen aangevallen. Hij kon echter door jjasel, thans te Hardinxveld, B 100; mej. zijn collega's worden bevrijd, die een Maas, van 's-Grovenhage. Smitstr. 3, der dieren neerlegden. thans to Hardinxveld, A 56; J. P. Vis- Treln tegen een hui» gtreden. Te eer, van Aimnerstol, no. 95a, thans te Rogoredo, een voorstadsstatiom van Hardinxveld, B 608 inw.; D. Slings, van Milaan, is tengevolge van den zwaren mist een goederentrein door een onvei lig sein gereden, over een stootblok heen en terecht eekomen in een baanwachters huisje. Het huis stortte in, de baan wachter en zijn vrouw werden zwaar gewoed. De auto van de brandweer, die ter hulpverleening toesnelde, reed on derweg nog togen een muur, waardoor 3 brandweerlieden gewond werden. DE NOOD DER ENGELSCHE MIJNWERKERS. De Engelsche mijnwerkers lijden groot gebrek. Tweeden Kerstdag nu heeft de prins van Wales een toespraak voor de radio gehouden om tot steunverleening aan de noodlijdende mynwerksgezinnen op te wekken. Hij vermeldde daarin dat een kwart millioen delvers werkloos is en dat driemaal zooveel vrouwen en kinderen van hen afhankelijk zijn. Men zou hun den besten dienst bewijzen door zooveel mannen als maar mogelijk ia werk te versohaffen. Twee groote giften zijn na deze toe spraak dadelijk losgekomen. Lady Hous ton schonk 30.000 (f 860.000) en Lord Rothermere, de groote courantier en broer van wijlen Lord Northclifle, 25.000 (f 300.000) aan het fonds van den Lord Mayor. Dit verplicht de re- georing, volgens haar belofte om gelijke bedragen uit de schatkist te storten. Alles met elkaar is er nu f 6 millioen voor de mijnwerkers bijeen. Als een kind op een kind past. Toen de vrouw van G. M. te Zegge (N.-Br.) even een boodschap ging doen, liet zij het 2 Vt-jarig kind even oppassen bij het kindje in de wieg. Door te hard wiegen viel de wieg om, met het noodlottig ge volg, dat 't 2 X-jarig kind de wieg op het lichaam kreeg en voor dood bleef liggen. En onmiddellijk ontboden ge neesheer constateerde dat de kleine den nek had gebroken. Dinteloord, thans teHardinxveld, B 573 inw., mej. J. van Gent, van Peursum no. 70, thans te Hardinxveld B 563a; meg. B. Baggerman, van Werkendam, Uitbrei ding 277a, thans te Hardinxveld A 475 inw. Vertrokken: J. G. de Heer en gezin, van- Hardinxveld, A 503, naar Spanje (Derosas); H. Muis, van Hardinxveld, B 183, thans te 's-Gravenhage, Imster- ■traat 192; J. W. de Kok en gezin, van Hardinxveld, B 507, thans te Muiden, Korte Weesperweg (woonark); J. J. de Jong en gezin, van Hardinxveld, B 359b, thans te Apeldoorn, Methusaiemlaan 75; E. P. van den Dool en gezin, van Har dinxveld, B 583, thans te Sliedrecht, A 19; mej. S. J. Heijkoop, van Hardinxveld, B 135, tihans te Giessendaan, B 314 inw. SCHOONHOVEN. Deo. Geboren: Willempje, d. van W. van Gen deren en H. D. Advokaat. Ondertrouwd: D. Franx, oud 30 j. en E. Brouwer, oud 26 j. Getrouwd: E. J. E. Ganska, oud 28 j. en M. H. B. Kuijpens, oud 21 j. HAASTRECHT. Deo. Overleden: G. J. Straver, oud 1 j. Th. M. Kompier, oud 11 mnd. HARDINXVELD. December. Geboren; Arie, a. yan W. J. Klop en G van der Plas. Getrouwd: G. Stam en N. Grootenboer. G. H. Muller en G. A. van 't Ver laat. INGEZONDEN MEDEDEELING. Avan-VALKEMBUR LEEUWARDEN Je man zegt tegen jou, dat hij naar kantoor moot en in plaats daarvan gaat hij biljarten. Ik weet het. En ik zeg tegen hem, dat Ik vroeg naar bed ga en ik ga dansen. Papendrecht, 27 Deo. Uitslag onder- handsche aanbesteding van het maken van een gewapend beton schooling met grondaanvulling mn den Veerweg, voor rekening der gemeente Papendrecht, ar chitect W. van der Laan alhier. Jac. v. d. Linden f 488, W. v. d. Linden f 512; PI. Visser f 458. Allen to Papendrecht. Het werk is opgedragen aan den laag st en inschrijver. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders Willem Verwaal en Marrigje Langerak j den 4 Januari a.s. hunne te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijveh is dewensch van hunne dankbare Kinderen, Behuwd j en Kleinkinderen. j Streefkerk, Dec. 1928. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders I Pleun Rietveld Arigje Spek j den 4en Januari a.s. hnnne C21 te herdenken. Co Dat zij nog lang gespaard gi mogen blijven is de wensch K?4 van E2 Hun dankbare Kinderen, KJ £9 Behuwd- en Kleinkinderen. fêO rsi Ottoland, 26 Dec. 1928. /«i (Stol fa\ültci\Mfci\ai KJ 8 Januari a.s hopen onze C9 KJ geliefde Ouders KJ L. Stigter H H A den Ouden [ij KJ te herdenken. (g| Hun dankbare Kinderen ra EN VERLOOrDE. JgJ Reeuwijk,29 December 1928 V&| Heden pverleed, na een langdurig, smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, onze geliefde Man en Vader, Broeder en Zwager in den ouderdom van 37 jaar. Uit aller naam, Wed.J.M. ROZENDAAL— Zalm. A. ROZENDAAL. Langerak, 24 December 1928. Gouda, 28 Doq. Bij do in bót hotel „do Zalm" gehouden afslag van de de vorige week plaat# gehad hebbende in- GGRINCHEM, 24 Dec. Aangevoerd 91 runderen, 164 overloopers en 260 biggen, i Men besteedde voor: zware kalfkoeien f 350400, melkkoeien f 250300, kalf- vaarzen f 290270, guste vaarzen f 1601 200, graskalveren f 30—80, overloopers f 25—35, biggen f 1020, alles per stuk. WOERDEN, 28 Dec. Kaasmarkt van heden. Aangevoerd 52 partijen, le kw. f 49—51, M. R. le kw. f 54—66, 2e kw. f 6153. Handel matig. GOUDA, 27 Deo. Veemarkt Aange voerd in letaal 1804 stuks, waarvan 164 slaohtvarkens. Vette van 3636 o. p. pond levend met 2 pCL korting; Lon» 1 densche van 26—28 c. p. pond levend met 2 pCt. korting; zouters van 39—32 o. per pond levend niet 2 pet korting; 526 magere varkens f 2040, 454 big gen f 10—15, 7 runderen f 200—300, 65 nuchtere kalveren f 1219, 91 schapen f 2029 6 bokken en geiten f 26 per 6tuk. Handel matig. GOUDA, 27 Dec. Kaas. Aanvoer 112 partijen. Prijzen le kw. met Rijksmerk van f 53-4856-52, handel matig. Eieren aanvoer 202 partijen. Kippeneieren van f 78,50, eendeneieren f 7—8, per 100 stuks, handel vlug Boter. Aanvoer 569 f 1,051,10 per pond. Handel vlug. pond. Goeboter f 1,10—1,20, weiboter i f 1,051,10 per pond. Handel vlug. WOERDEN, 27 Dec. Kaasmarkt. Aanvoer 243 partijen Eerste kwaliteit f 5558, tweede kwaliteit f 52—54, met Rijkmerk J W—65. Himd»! i»Ug. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kort stondig ziekbed onze lieve Moeder, Behuwd- Groot- en Overgrootmoeder, Weduwe van in den ouderdom van ruim 85 jaar. Uit aller naam: W. v. d. BERQ. Del it 25 Dec. 1928. Annastraat 25. De begrafenis zal plaats hebben 28 Dec., op de be graafplaats „Jaffa". Vertrek van het sterfhuis 12 uur. Qeen bezoek. Geen bloemen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na een kortstondig lijden, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de jdcer in den ouderdom van 75 jaar en 4 maanden. Uit aller naam, Wed. J. MOLENAAR— Slinoerland. Lekkerkerk, 25 Dec. 1928. B v. d. MEUSEN-ROSENBACH Gsdlplomesrd Spraaklserares Qeeft les in tösthodlsoh Spraken. Behandelt Spraakgebrekkigen en Spraakgeatoorden Birksltohe Laan 21a Rotterdam Heden overleed, na een kortstondig en smartelijk lijden, in het Diaconessenhuis te Utrecht, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder jn den ouderdom van ruim 77 jaren. Stolwijk, M. VAN DEN HEUVEL— de Lely. A. VAN DEN HEUVEL. Berkenwoude, J. SPEKSNIJDER-de Lely. Q. SPEKSNIJDER. Stolwijk, C. SLOOF—de Lely. J. SLOOF. Oouderak, O.SPhKRNIIDER-DELELY. F. SPEKSNIJDER. Moordrecht, A. DE LELY. J. DE LELY-Noorlander. Rotterdam, C. DE LELY. M. DE LELY«-Markus Stolwijk, WSTOUT—de Lely. J. STOUT. Bergambacht, J. DE LELY. N. DE REDELIJKHEID- DE Lely. K. DE REDELIJKHEID. Klein- en Achterklein kinderen. Bergambacht, 27 Dec. 1928. Heden overleed, zacht en kalm, na een ongesteldheid van eenige weken, mijne ge liefde Echtgenoote en der kinderen en kleinkinderen zorgzame Moeder, Behuwd- en Orootmoeder in den leeftijd van ruim 74 jaren. Uit aller naam, A. BOON. Oroot-Ammers, 27 Dec. 1928- Heden overleed tot onze diepe droefheid in het Sophia Kinderziekenhuiste Rotterdam ons eenigst geliefd Dochtertje in den jeugdigen leeftijd van ruim 2 jaar. Uit aller naam, D. MOLENAAR. Schoonhoven, 27 Dec. 1928. Eenige en algemeene kennisgeving. Herplaatsing wegens mis stelling Heden werden wij getroffen door het plotseling overlijden van mijn innig geliefde Echt genoote, onze lieve zorgvolle Moeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante Helena Aletta van Kekem, geb. Uittenbogaard, op den leeftijd van 46 jaar. Uit aller naam, P. A. VAN KEKEM en Kinderen. Rotterdam, 19 Dec. 1928. Putschebocht 80b. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, die wij bij onze mochten ontvangen, betuigen wij onzen hartelijken dank. A DEN BESTEN. O. DEN BESTEN—Eeodeman. Schoonhoven, December 1928. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden tijden* de ziekte en het overlijden van onze geliefde Dochter, Zuster en Ver loofde betuigen wij bij dezen onzen wel- gemeenden dank. Uit aller naam, P. C. PESSELSE. A PESSELSE-de Kuijper. Verloofde en Kinderen. Oiessen-Oudekerk, 27 Dec. 1928. er over denken voor mijn zaak te gaan adverteeren" zegt PIET KAT-UIT-DEN BOOM-KIJKER cn Intusschen heeft JAN PAK-AAN hem door zijn doelmatig adverteeren de klanten reeds afgenomen.

Schoonhovensche Courant | 1928 | | pagina 2