OnSCh 49 EER B Het Le Loop der Bevolking. Burgerlijke Stand. FË Gemeenteraads vergaderingen. Dit Nu Het prac ho st- No. 5543 NU to - dj wel zeker BJ) de manoeuvre*. T’ 22 der „Het aan Deze f vlammen INGEZONDEN MEDEDEELING. Zoliuwatlllend en zenuwsterkend is de werking van MIJIMHARDT’S zenuwtablatten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth en Drogisten NOOR DEL DOS. Over de maand Jan. Ingekomen: D. Terlouw, van Gtfhdri- aan; G. Verhoef, van Sliedrecht; G. C. Verbaan, van Meerkerk; N. Versluis, van Vi&nen; J. en G. J. C. Wolfensberger, van Utrecht; J. Klop, van Haaften. Vertrokken: G. voor den Dag, naar Dussen; K. Kara, naar Leerbroek, G. van u, narftr oiieurvchi; W. tien Biamu, Meerkerk; J. van Drenth, naar Gorinchem; A. G. Zwijnenburg, naar Meerkerk en W. Horden, naar Bleakena- graaf. moet het zelf weten, skani wciurcui, uut de inwoners met enkele speciale per- *- lach- BERGAMBACHT. (Vervolg van no. 5538.) 6. Voorstel B. en W. om voortaan het open terrein van de gemeente kosteloos voor de verschil lende vereenigingen beschikbaar te stellen. De voorzitter deelt mede, de rijvereeniging Siegfried NI na'! Toen he steeds nat schrikt op Haar kleei haar tong haar pols voeten bet toch bepre etond, om gors niet verder te i durend vr< Jk zal j pelde «ij. even alsof hier wellic ten stervei geen reddii Een rvre< van haar op de lippt zij een ste einde niet Toen ha borst neer: punt stom «ij 'nssohe voor hel c pn ann hfl van hoop Het voor armoet townelde. De hut Getrouwd: D. G. Breedveld, oud 25 j. en J. M. de Jong, oud 23 j. B. Groe nendijk, oud 34 j. en G. Blonk, oud 25 j. G. Gaal, oud 20 j. en P. Middelkoop, oud 21 j. Overleden: W. A. Heikoop, oud 67 j., echtgen. van J. de Kluiver G.P. van den Berg, oud 79 j., echtg. van A. Verheul A. B. Eijkelenboom, oud 83 jwedn. van J. Jongeneel. ALBLASSERDAM. Jan. Geboren: Aart, z. van A- Stout en M. Borsje -r- Arie, z van A. Vervelde en B. Kraaieveld Overleden: M. E. ’t Hoen, oud 66 j., echtgenoot van A. Verheul. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Jan. Geboren: Sijgje, d. van T. Versluis en H. de Jong Jan, z van T. Versluis en H. de Jong Emiel Henri, z. van A. Stam en J. Gijsen Fija, d. van J. Noorlander en M. van Herk Neel- tje Cornelia, d. van J. van der Wal en A. W. Bouwman. Getrouwd: J. van Vliet, oud 37 j., we duwnaar van T. den Ouden en E. Latté. oud 24 j. Overleden: C. A. Donker, oud 58 j., echtgenoot van M. Schouten. M. de Zanger, oud 80 j., weduwnaar van T. Kooij H. W. Boudesteijn, oud 34 j., echtgenoote van P.-van Dam (overleden te Rotterdam) A. Vuik, oud 0 m., z. van R. Vuik en L. Weggeman. HOOG-BLOKLAND. Januari. Geboren: Heiltje, d. van W. ’t Hart en A. Kreukniet. Tennis, z. van G. A. Verwolf en A. Donk Willem, z. van A. de Groot en B. Timmer Botje, d. van K. Versluis én A. de Jong Cor nelia, d. van T. Groen en G. A. Kroon. Getrouwd: Joh. de Koning, oud 22 j- en C. van Oosterom, oud 24 j. GROOT-AMMERS. Jan Geboren: Dirk, z. van W. Meerkerk en M. Aantjes Tine, d. van D. Hendrikse en N. Keijzer Eliza Johan, d. van G. G. Sldb en A. Gelderblom Jacobus, z. van A Ooms en G. Bouter Overleden: B. Voorsluije, oud 68 j., echtgenoote van W. (Voorsluijs. A. Blonk, oud 72 j., weduwnaar van J. Blonk. G. Sterrenburg, oud 50 j., VM uvu echtgenoote van A Bouter B. Verlek, overlijdt vu de Lek, doch met de be- 1 oud 74 J. geneeskundig schooltoezicht en aan de vorming van een district tot dat doel, welk district zal omvatten een 17-tal gemeenten aan de overzijde van de Lek en een 9-tal aan dezen kant; de kosten zullen ten hoogste 10 cent per inwoner bedragen; b. de circulaire d.d. <28 Dec. 1928 van de Gezondheidscommissie te Schoonho ven, waarbij wordt geadviseerd in begin sel te besluiten tot de instelling van geneeskundig schooltoezicht op de wijze, als in de sub a genoemde circulaire is omschreven; c. het schrijven van de afd. „Tangprak- Nieuwpoort’' der Zuid-Hollandsche Ver- eeniging „Het Groene Kruis”, waarbij wordt verzocht inzake geneeskundig schooltoezicht medewerking te willen verleenen. Burg, en Weh. stellen den Raad voor in beginsel te besluiten tot aansluiting bij den in wording zijnden kring aan de verechyni f 1.26, franco den. Over het ABOBNÉ’S V 2000 S N1EUWPOOBT. Tegenwoordig: G. B. Fortuijn, voor zitter; R. Vermeulen en J. Baron, wethouders; D. Baron, J. van Vliet, H. Ouwerkerk, T. van ’l Hoog en G. Slob leden en K. H. Kleijnccg secretaris. 1. De voorzitter opent de vergade ring, leest het gebed en herinnert er aan, (fat dit de eerste vergadering in het nieuwe jaar is, in welk jaar hij de leden veel geluk en voorspoed wenscht, zoowel in hun gezin als in hun zaken: de notulen van het ver- dat het handelde in de vorige vergadering en in de daarbij gehouden geheime vergadering worden gelezen eu goed gekeurd. 2- Zijn gelezen en voor kennis gingen, die hiervan gebruik willen geving aangenomen: nuuen, i« geen permanente "tfgeve. de missive van Ged, Stalen dezer Diskontogneellsehaft betrokken Ia weeat. Er worden uitgebreide maatregelen genomen om de overige zich in Honga rije bexindende leden op te sporen. Het verhoor der drie inbrekers te Boedapest zou een aantal gegevens heb ben opgeleverd, die het waarschijnlijk maken, dat de verdachten ook beboeren bij de bende, die de i inbraak in het fili aal van de DiskontogeselLschaft te Ber lijn heeft gepleegd Zeer bezwarend is de omstandigheid, dat bij hen vele der allernieuwste inbre- -kerswerktnigen zijn gevonden, die uit nog veel harder staal zijn gemaakt, dan zelfs de staalpantsers van de moderne bankkluizen. De drie gearresteerden heeten: Jozef Groschemheim, Simon Mararer en Samu el Friedmann. Zp zijn afkomstig uit Zuid Slavic en Roemenië. Sedert 0 September 1928 hebben zij telkens met andere lieden, te Boedapest, acht groote inbraken gepleegd, waarbij den daders bedragen van 130.000 gulden in handen zijn gevallen. EEN BLOEDIGE GESCHIEDENIS. De gevechten te Bombay in Indie zijn de laatste -dagen vooral ernstig geweest in de Lyall-road, waar zich verschillen de moskeeën en Hindoeache tempels, sommige vlak naast elkaar, bevinden. De Hindoo’s, die ’s morgens verslagen waren, keerden zich nu met alle macht tegen de Mohammedanen en trachtten do moskeeën binnen te dringen, zoodat de politie eerst die gebouwen moest be schermen en mannen te kort kwam om op straat de- orde te herstellen. Dit is ten slotte door de militairen zonder schieten gedaan, maar voor het zoover kwam, waren 16 lieden gedood en 118 moesten naar de ziekenhuizen gebracht worden. i Leiden i: zettende rs digfe branc morgen he gelegd. Een paai 'n brandje van oude gin kon sindsdien i huis aanm opdracht g nacht ongt gebouw te half vijf oi het stadhu dat de re de lokalen in lichte-1 kon nog Martin, d een nleuw< kamer gek schuwen e getracht n: terleiding bluschappj; worden. V; de dikke r moest buil1 bracht. Hij dienst naa huis gebra Het vuui Spreker meent dan ook, dat het ge val met den heer P. van Lid en het onderhavige niet voor vergelijking vatbaar is. De heer T. Boer informeert of het terrein ook op Zon- en algemeen erkende christelijke feestdagen aan vereenigingen voor gebruik wordt af gestaan. Daar zou spreker tegen zijn. De voorzitter zegt, dal dit een zaak is jdie bij het dagelijksch bestuur thuishoort. Zij houden rekening met de dagen, waarop van dit terrein ge bruik zal worden gemaakt, hoewel spreker er geen principieele bezwa ren tegen heeft, dat van dit terrein op Zon- of algemeenc feestdagen wordt gebruikt. Als burgemeester van Bergambacht weet hij wat hem in deze, le doen staat. Op Zondagen en eerste feestdagen zal het terrein niet worden afgestaan voor het houden van uitvoeringen ed. Het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. 7 Aanschaffing schoolbanken eerste openbare lagere school. De voorzitter deelt mede, dat voor hel schoollokaal, dat in gebruik zal worden genomen geen banken aan wezig zijn. In het jaar 1922 is bij den nieuwbouw van de school voor vier schoollokalen meubilair aangeschaft doch, daar het vijfde lokaal ook in gebruik zal moeten worden genomen moeten er banken aangeschaft wor den. Bij de samenstelling van de be groeting 1929 is rcedS een post voor deze aanschaffing gerekend. Thans is het de vraag hoe ze zullen worden gekocht en waar ze moeten worden gemaakt. B. en W. hebben onder de oogen gezien of deze banken bij een speciale fabriek moesten worden be steld ja of neen. Wanneer de tim merman droog hout bestelt, dan krijgt hij van den handel hout, dat niet voor verwerking tot meubelen geschikt is. Ook kan de firma Bruin zeel te Zaandam, volgens haar schrij ven ,geen droog hout leveren voor het maken van schoolbanken. De ge- meente-architect, de heer C. Kok Wz. te Ammerstol zegt ook, dat de tim merman geen hout kan leveren, dat bestemd is voor het maken van Schoolbanken. Daarom wenschen B. en W. onder de oogen te zien of deze schoolbanken bij een speciale fabriek besteld moeten worden ja of neen. De heer J. van den Berg zegt, dat geen der raadsleden kan zeggen, of de speciale fabrieken over materia len beschikken waarvan banken ge maakt kunnen worden. Bovendien moet de aannemer toch voor het on derhoud der banken .gedurende een zekeren tijd instaan. AÏs nu een spe ciale fabriek de banken moet leveren Jag kan toch, indien de banken niet goed zijn ,op die fabriek verhaald worden. -Spreker meent, dal men dan ook evengoed de banken bij de tim merlieden in de gemeente kan plaat sen. De heer A. Oskam meent, dat het wel zeker is, dat de speciale fabrie ken droog hout kunnen leveren, doch wil de menschen in de gemeente ook wat laten verdienen en de voorwaarde aan de levering verbinden, dal ze er een zekeren tijd voor moeten inslaan Wethouder Blanken zegt, dat de speciale fabrieken hel hout, dat voor het maken van schoolbanken be stemd is, kunnen leveren Hij meent, dat de timmerlieden in de gemeente geen droog hout kunnen krijgen. De heer A. Oskam vestigt de aan dacht op de banken in de school, als men die bekijkt, dan ziet men het resultaat. De heer Van den Bqrg gaat op de mededeeling van de firma Bruin zeel te Zaandam niet af. Wanneer de kwantiteit te leveren liout groo- ter was geweest, dan het momenteel is, dan zou deze fabriek, volgens spreker wel toegehapt hebben. Spr. meent, dal de timmerlieden in de ge meente droog hout kunnen kriigen. De voorzitter zegt, dat er zien in 1 gemeente Assen een fabriek be- vinuu, uic schoolmeubclen vervaar digt. B. en W. wilden geen vrije in schrijving naar de levering van schoolbanken doen plaats hebben, opdat zij later, als het niet goed uil- valt, met de gebakken peren blijven zitten. De raad moet het zelf welen. - - De heer A. Oskam wenscht, dat °r de inwoners met enkele speciale per- propaganda maken, geen sonen builen de gemeente woonach- het terrein zullen mogen tjg naar de levering der school- meubelen inschrijven. De wethouder Van den Dool voelt er ook veel voor om de inwoners de gelegenheid te geven naar de leve ring der banken te doen inschrijven, maar het moet beslist droog nout f zijn, waarvan de banken worden ge maakt De heer Joh. Boer wil het hout laten keuren voor dat het tot ban- i ken wordt verwerkt. (Wordt vervolgd.) NOORDELOOS. Januari Geboren: Cornelia, z. van A. de Groot cn H. Blokland Jozina Gijsbertha, d. van C. v. d. Leij en G. Schouten. Getrouwd: W. Horden, en G. Snitjee A. Vink en M. Bikker H. de Jong en A. Bikker. GOUDA. Februari. Geboren: Adriana, d. van A. Verkalk en J. B. Eijkihoff, Gr. Flori&weg 11. Johannes, z. van H. J. van der KIe ij en J. M. de Jong. P. Julianaatraat 9. - Neeltje Hendrika, d. van H. Wieze en N. Verburg. Snoijstraat 1'03 Hendrik, van P. Zandijk en J. W. Scheepbou wer, Boomgaarclstraat 24. Overleden: P. Schouten, oud i j. C. A. de Knoop, oud 64 j. P. M. van Muijen, oud 51 j., echtgenoote van M. J. A. Endenburg. T. J. Ligthart, oud 57 j., echtgenoote van C. Ouwerkerk, MOERGAPELLE. Februari. Geboren: Mensje Arendje, d. van M. Broer en N. Boom. Maartje Jannigje, d. van C. van Duuren en M. Puik. Alida Cornelia, d. van M. Boevé en J. Veenman. Katharina, d. van P. Ver schoor Jr. en J. C. Dekker. Overleden: J. van Erkel, oud 70 J., weduwe van J. Bakker. OUD-ALBLAS. Jan. Geboren: Maarten, z. van M. Aantjes en H. Ritmeester Gijsbertua, z. van j. Veldhuizen en A. Meerkerk Cor nelia Arie, z. van C. Korteland en M. Bennekum Adriaantje Anna, d. van C. Verspuij en W. Kolf Maarten, z. i van M. Verhoeven en P. Boönstoppel. Ituac jaiwr UKA_r. Vla', rru het_ Raadsbesluit d.d. 4 afzonderlijke krfng in de Alblasserwaard levenovatbaarheid heeft, daaraan mee te werken of daarbij aan te sluiten. Het lid Ouwerkerk vraagt of onder de opgegeven koeten ook zijn begrepen de eventueele koeten van behandeling. De voorzitter zegt, dat deschoolartoen- dienst elechüi advieeerend werkt; bij het schoolbezoek wordt‘de aandacht op ver schillende dingen geveetigd, o.a. tbc. vergroeiing, oogen enz. De ouders moeten dan hun maatregelen nemen en aal het dikwijls 'mogelijk zijn, erger to voor komen. Met algemeens stemmen wordt na deao toelichting het vooretel van Burg, en Weth. aangenomen. 9. Wordt op voorstel van Burg, cn Weth. met algemeene stemmen besloten: a. tot het doen van af- en overschrij vingen in de begroeting 1928 tot een bedrag van f 150Q b. tot wijziging dier begroeting in ontvang en uitgaaf met een bedrag van f 50 (voorschotten mond- en klauwzeer en terugbetaling daarvan); c. tot wijziging dier begroeting in ont vang en uitgaaf tot een bedrag van f 1041,47, zijnde in uitgaaf; aankoop van rentegevend goed, en in ontvang op brengst grond 0. Donk «n R Vermeulen resp. f 270 en f 738, waarbij dan te vens komen het batig slot kapitaalsdienst i 1928 ad f 0,12, het batig slot kapitaaht- dienst 1029 ad f 7.51 en f 25',84 uit den gewonen dienst 1028. (Wordt vervolgt!.} een der toiletten rende, terwijl men hem kort daarop geheel onverwacht in de gangen van de bovenverdiepingen ont moette. Wanneer hij werd aangespro ken,- gaf hij verwarde of geheel onver staanbare antwoorden en verliet hel ho tel. Doordat de politie het signalement van dezen man onder het personeel der verschillende hotels had verspreid, trok het Vrijdagmiddag de aandacht van een employé van hotel 1’ Eniopé in de Doe lenstraat. dat zich op de bovenverdie pingen van het gebouw een man bevond, die niet gewoon deed. De bediende zag, dat hij de deuren van verschillende ka mers opende en in enkele ook was bin nen gegaan. Toen bü werd aangesproken, ant woordde man eerst in het Fransoh, daarna in het Spaansch, en liep toen naar beneden. Inmiddels had de be diende de directie gewaarschuwd, maar de onbekende had de straat reeds be reikt. Men za? hem juist het Doelen hotel binnengaan. Hier liep hij regel recht naar de leeszaal en vervolgens naar de W. C. Men zorgde er dadelijk voor, dat de onbekende het hotel niet zou kunnen ver laten. Men telefoneerde de politie, die den eigenaardigen gast mee naar het bureau Singel nam. Daar bleek hij geheel fe beantwoorden aan het destijds opgegeven signalement. Het had indertijd ook de aandacht ge trokken, dat de man, wanneer hij over de verschillende verdiepingen van de hotels wandelde, af en roo een hoornen bril met groene glazen opzette, blijkbaar om zich onherkenbaar te maken. Zulk een bril bleek tot de uitrusting van den arrestant te beliooren. De verdachte, die beweert kunstenaar te zijn, hoewel daarvan uit de op hem bevonden papieren niets blijkt, stelt zich op het politiebureau aan den Singel, waar hjj thans ligeert, allerzonderlingst aan. Terwijl commissaris Harrebomee hem een verhoor afnam, begon hij plotseling te fluriten en een paar maal ook stond hij plotseling van zijn stoel op, om met ceel pathos een paar zinnen uit Spaan- eche verzen te declameeren. Den weer bukte hij zich om zeer geïnteresseerd bij den commissaris onder tafel te kijken. Op de vraag of hij iets zocht, antwoord de bij, dat hij de menschen probeerde te vinden, die hem geld aohuldig zijn. Het schijnt dat de man zich voordoet niet wel bij het hoofd te zijn, maar vooralsnog gelooft de politie daar niet veel van. Zij meent integendeel op een sTuwen internationalen hotelrat de hand te hebben gelegd. De vost verbrijzeld, De bejaarde heer Zwaan, van Opperdoes, is onder den trein geraakt Het lokaalspoortje Hoorn—Medemblik naderde het station Opperdoes en moest wegens onveilig sig naal langzaam rijden. De heer Zwaan, die langs zijn huis reed, meende toen van de gelegenheid gebruik te kunnen ma ken om onderweg uit te stappen. Hij ge raakte daarbij met zijn been onder een van den anderen kant komenden trein, waarbij de voet werd verbrijzeld. De man is naar de ziekenverpleging „De Villa” te Hoorn overgebracht. IN EEN WARBOEL VAN AUTO'S. Zaterdagmorgen omstreeks half elf, reden onder de goméente Wytgaard vijf auto’a achter elkaar, n.l, twee melkwa gens, een autobus en twee- luxe wagens Van den anderen kant kwam eveneens een auto. De autobus trachtte de beide melkwagens voorbij te rijden, hetgeen gelukte. De beide luxe auto's trachtten toen hetzelfde te doen, met het gevolg, dat de eerste in botsing kwam met den uit de richting Leeuwarden komenden auto. De vijfde auto reed toen op de bei de andere wagens in. Een der melk wagens kwam toen voor de keus te staan, op de beide andere auto’s of de sloot in te rijden. De bestuurder koos het laat ste, met het gevolg, dat ook deze auto beschadigd werd. Persoonlijke ongeluk ken zijn er niet gebeurd. 17-jarig meisje In brand geraakt. Een 17-jarig meisje is te Utrecht in brand geraakt, doordat «ij bij het uit kammen van haar haren te dicht bij de kachel was gekomen. Een ontboden broeder van den geneeskundigen dienst trof bear met ernstige brandwonden be dekt aan. De moedor van het meisje was niet bij het ongeval aanwezig, daar tij op een bovonverdieping aan het werk was. Het slachtoffer is onmiddellijk per auto naar de Rijksklinieken over ge bracht en aldaar ter verpleging opgeno- msn. Haar toestand was zeer ernstig. Drie groote inbrekers gesnapt 0* *Utrnl*uw«t* l<ibr*k«rt- warktulgsn. Naar uit Boedapest wordt gemeld, heeft de politie een belangrijke aanhou ding gedaan. Er zijn drie leden eener wijdvertakte international© bende kluia- inbrekers gearresteerd. Men vermoedt, dat de bende ook by de jongste inbraak bij de Bsrlijnsche provfnde intake ▼erdag’ng der be- doefing, ahi later mocht blijken dat een shssing on L Oct i.l., betreffende verkoop grond aan H. Vermeulen.; b. de missive als voren, houdende terugzending van het goedgekeurd j Raadsbesluit d.d. 4 Oct. jl., betref fende verkoop grond aan R. Ver- meulen; c. de missive als voren inzake ver daging der beslissing in het Raads besluit d.d. 29 Oct jl., betreffende verhuur dokterswoning; d. dc missive als voren houdende terugzending van het goedgekeurd Raadsbesluit d.d 29 Oct jl., inzake verhuur van de dokterswoning aan W N. van Straten voor f 500 per jaar, van 1 Nov. 1928 tot 1 Januari 1933; e. de missive als voren houdende terugzending van hel goedgekeurd Raadsbesluit d.d. 4 Oct. jl. (wijziging begrootingsdienst 1928 met T 53.30.) f. de missive als voren, houdende bericht van verdaging der beslissing inzake goedkeuring der gemeenlebc- grooting 1929, g. de missive als voren, houdende terugzending van de goedgekeurde gemeente-begrooting 1929; h. de missive als voren, houdende terugzending van de vastgestelde ge- ineente-rekcning 1926; i. de missive als voren, houdende terugzending van de vaslgestelde ge- mèente-rekenlng 1927 j. de missive als voren, dat het over 1927 te veel voor den keurings dienst van waren gestorle bedrag ad f 7.14 geen wijziging behoeft; k. de missive van den voorzitter van het college van Gedeputeerde Sta ten dezer provincie? houdende toe zending van een uittreksel uit het Koninklijk Besluit d.d. 28 Nov. 1928 no. 14. tot goedkeuring van de ver ordening op de heffing van de begra- fenisrechten in deze gemeente? l. de missive van Bui vap Dordrecht ,houdeiKw uwzenuiug ’der begrooting van den Keurings- I dienst van waren voor 1929 (bijdrage f 116.26.) j m. rapport van den keuringsdienst van waren over het vierde kwartaal 1928; n. dankbetuiging van den Rijks- veldwachter-brigauier-majoor A. Mul der voor de hem over 1928 verleende gratificatie^ o. schrijven van den heer W. N. van Straten alhier, dat hij gaarne de benoeming lol gemeenle-geneesheer aanneemt: q. schrijven van L. G. Boele, dat hij zijn benoeming tot lid der plaatselijke schoolcommissie aan neemt. 3. Ter voldoening aan art. 181 der gemeentewet wordt medegedeeld het proces’-verbaal van de op 29 Dec. jl. plaats gehad hebbende opname van kas en boeken van den gemeente ontvanger. 4. De voorzitter deelt mede: a. dat de bouwakker „de Kostver- loren’’, vroeger voor f 25 verhuurd aan T. van der Horst, bij inschrij ving is verhuurd aan T. Terlouw voor f 32 per jaar; b. dat het bouwland bij den drie sprong van Graafland, vroeger voor f 30 verhuurd aan N. Verheij, bij inschrijving is verhuurd aan T. Ter louw voor f 32 per jaar; c. dat de wilgeboomen in publieke veiling hebben opgebracht f 1185, ter wijl de noteboomen niet zijn gegund. 5. Is gelezen het verzoek van 'A. Schaedtler te 's Gravenhage om hem de jacht op de gemeente-eigendom- men te willen verhuren voor vijf ja- ren (1 Febr. 1929—1 Febr. 1934), voor tien gulden (f 10) per jaar en wordt op voorstel van Burg, en Weth. met algemeene stemmen besloten over eenkomstig dit verzoek. 6. Wordt besloten de jaarityksche grasverpachting te houden op dezelfde voorwaarden als vorig jaar, terwijl zal worden be paald, dat als van de Oostelijke Lies del en Zandkade perceelen bouw grond worden verkocht, de pacht som zal worden verminderd met f 8 voor elk! perceel, dat vóór 15 Juli en met f 4 voor elk perceel dat na 15 Juli zal worden afgeheind, terwijl de pachter een afheinmg moet plaatsen op 1 Meter afstand van het verkoch te terrein. Het H4 Van 't Hoog vestigt er de aandacht op, dat de afscheiding tus- schen dén Ndordweslerwal en het Ban A. de Waard verhuurde terrein verdwenen is; Burg, en Weth. zullen ervoor zorgen, dat deze afscheiding weer in órde wordt gemaakt. 7. Wordt op voorstel van Burg, en Weth. met algemeene stemmen besloten tot vaststelling van de pensioensgrond slagen van verschillende gemeente-amb- tenaren en oud-gemeente-ambtenaren. 8. De voorzitter leest voor: a. de ingekomen circulanre d.d. Dec. 1928 van het Hoofdbestuur Zuid-Hodlandsche Vereeniging Groene Kruis" inzake deelneming het dat van __.wte Ber gambacht een schrijven is ingeko men, waarin verzocht wordt den ter mijn inzake liet ingebruik nemen van het open terrein, te verlengen. B. en W. hebben bereids de verlenging van dezen termijn toegestaan. In de vergadering van B. en W. is er toen over gesproken 2dat voor de inge bruikname van dit terrein niet meer behoefde te worden betaald. Door de muziekvereeniging en de lurnver- eeniging wordt ook steeds voor de ingebruikname van dit terrein be taald, doch dat zal, indien het voor stel van B. en W. wordt aangeno men ,niet meer plaats hebben. Door de rijvereeniging is op het terrein zand gestrooid. Daar neeft de ge meente geen nadeel van. De plaat sing van een schutting om dit ter rein kan beschouwd worden als een daad van eigendomsrecht. Bovendien mag de gemeente voor gaan om een en ander een net aanzien te geven. De heer J. van den Berg zegt maar met de deur in het huis te vallen en vraagt daarom of alle vereenigin gen van dit terrein een gratis ge bruik mogen maken* onverschillig welke kleur der nationale vlag deze vereenigingen dragen de gemeente De voorzitter vraagt wat spreker vindt, die si’ daarmede bedoelt. digt. B. en W. wilden De heer \an den Berg zegt, dat men roode, blauwe en andere kleu ren van vereenigingen heeft en nu is zijn vraag of al deze vereenigingen er een gebruik van mogen maken. De voorzitter antwoordt, dat ver^ eenigingen, die revolutionnaire c* anti-sociale gebruik van maken. De heer A. Oskam merkt op, dat, wanneer aan de rijvereeniging het recht wordt gegeven op Maandag avond van dit terrein gebruik te ma ken ,men dan het recht uit zijn han- geeft als men bij de een of andere gelegenheid of feestelijkheid op Maan dag gebruik van dat terrein zou wil len maken. De voorzitter antwoordt, dat de toezegging tol wederopzegging plaats heeft. Wanneer het terrein op Maan-' dagavond voor een ander doeleinde moet worden gebruikt, dan kan de rijvereeniging gewaarschuwd worden, dat zij er geen gebruik van kan ma ken. De heer Joh. Boer dr.ukt de wen- schelijkheid uit van het heffen van een recht voor de ingebruikneming van het terrein. In verband hiermede haalt spreker het geval met den heer P. van Lid aan. die toch ook een recht moet betalen voor het plaat sen van een erker op gemeentegrond. De voorzitter merkt op, dal dat een heei ander geval is. Voor de plaatsing van den erker door den heer P. van Lid is een gulden rccog- nitie per jaar gevraagd opdat hier- I mede voorkomen wordt, dat het recht, dat de gemeente op dien grond Zeg, korporaal, is je sectie door heeft, niet na verloop van dertig jaar den vijand gevangen genomen? verjaart.Het afslaan van het open Nee, kapitein, maar door de terrein aan de verschillende vcrceni- herbergierster, die zulk lekker bier f heeft. I iirg. en Weth. ide toezending Rekum, naar Sliedrecht; W den Braven, naar Meerkerk; J van Drenth,

Schoonhovensche Courant | 1929 | | pagina 4