onschu' OW 4 No. 5546 EERS Plaatst Rechtszaken. FEU Dit Num TWf Ber makei Woensdag des nam. 2 u opcngestrld to kostelo en h van tv n. die z aanmelden. Bei gambacht, D 2000 Xd.' BUROEMEES1 b dat er moeilijl bare raadszittirfg 3 armbestuur igen J. Treure eu 1>0 dliwterar wn den dienst, de heer 8. I. M. Mogendorff te Schoonhoven, dit de recht raad 12. Gemeen NIE geling komt toetredi-.- regeling 1917. igskohier wordt vast- bedrag groot f 7,21. plaats hebbende rond heer T. Boer, dat bij 52 „Zij hoeft „Ik zoude hai den herkend hare n&bijheii zij op straat Mevrouw zich tot een i „Gelooft ge „Nu, laat ik i laten© een uwe onmiddel dat ge hert nog dien sch- ge met de in het Bommel aan den stras was, slechts v wijderd, mijn geput, honger, uwe verstoote poos gingt ge trotachie, jong oude liefde op, en toen j laan naar hu twijfeld weg God’s Wooten in de d aropv beschrijf olijk, haat near C zij «t n botrekk „Als uwe mejuffrouw? 1 ’■oor de treed vrouw b?wCT leefde en leed kerk ad. IJasel, ieder f 5 subs, ieder 2 dagen; L. V te Krimpen a.d. IJssel f 10 subs. 5 dagen. V Wegens overtr. der Algem. Politie^ Verordening te Krimpen a.d. IJssel: K. W R. ‘e Krimpen a.d. IJssel, vrijspraak. Wegens overtr. dor Arbeidswet: C. v. Z. te Ouderkerk a.d. Uesel, f 40 subs. 20 dagen. Wegens overtreding der Motor- en Rijwielbesohikking: G. A. te Nieuwpoort f 4 subs. 2 d.‘ J. D. te Bergambacht. 2 geldb. van elk f 4 subs. 2 d. voor elke boete. Wegens overtr. der wet tot vaststel- E. te Wegens overtr van het Motor- Rijwielregl.: P. Z. te Ammeretoi, 1 subs. 10 dagen, met afwijzing van civiele vordering. J. V. te Benschop; D. v. T te Schoonhoven; J. de R. te Ouder- een geldleen! ng voor het gemeentelijk electrisch be drijf en voor de uitbreiding bijzon dere school. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. het tweede gedeelte van hun voorstel terug wenschen te nemen, pmdat het dagelijksch bestuur, na onderzoek niet accoord gaat met het bedrag der kapitaalbehoefte, dat het verificatiebureau heeft vastgesteld Deze kwestie kan in de volgcnae ver gadering aan de orde worden ge steld. Verder deelt de voorzitter mede, dat B. en W. voorstellen om het be drag groot f 13 536 80, noodig voor de uitbreiding der bijzondere school, uit de eigen geldmiddelen willen lich ten. Van bovengenoemd bedrag moet het bestuur der bijzondere school vijftien procent in de gemeentekas storten als garantiebedrag. Spreker zegt, dat de griffie ziin goedkeuring er aan kon hechten, dat de gemeen te deze uitgaven uit haar eigen mid delen bestreed. Hel bedrag, dat de gemeente bij de Nationale Ijankver- eeniging heeft slaan, brengt drie pro cent op, terwijl, indien de gemeente een leening moet gaan sluiten zeker 4.5 of 4 8/4 pCt. rente moert worden be taald. De gemeente verdient dan 15 a 13/4 pCt. rente. Wordt goedgekeurd, terwijl tevens besloten wordt, dat de gemeente van dit bedrag ieder jaar f 500 aflost dat, en de looptijd op 24 jaar wordt ge- <eili steld. 11. Comptabiliteitsbesluiten. een gevaarlijk punt betreft, waar het lichtpunt eventueel aangebr&cht zal worden. De heer J. W. de Jong merkt op, dat er bij de kwakel nog nooit iemand in het water Heeft gezeten en els men dit ver zoek gaat inwillgen, er later nog meer adressen in den raad om lichtpunten zul len komen De heer G. Boer «egt, dat hij vroeger bij de kwakel wel eens laat van de duis ternis heeft ondervonden. De heer J. W. de Jong maakt vervol gens ©enige opmerkingen over do onder- teekenaara van dit verzoek, omdat er personen bij zijn, die wel verlichting op de Glijbaan wenschen, doch zelf geen electrisch licht in de woning hebben la- -ten aanleggen, terwijl nog anderen dies avonds een kleerhek op den weg zetten, waardoor ongelukken veroorzaakt kun nen worden en toch straatverlichting wenschen. Met aJgcmeene stemmen wordt beslo ten het gevraagde lichtpunt aan te bren gen, terwijl wordt bepaald, dat voor het uit- en aandraaien van het lichtpunt geen vergoeding zal woren gegeven. Hot laatste punt dor agenda betreft enkelo af- en overschrijvingen op de be groeting 1928, welke, na toelichting van den voorzitter, worden goedgekeurd. Bij de thans plaats hebbende rond vraag deelt de hoor A. Stuurman mede, dat hij terloops heeft gehoord, dart de hoer Van der Stok een koe dood had, wolk cadaver naar de noodslachtplaats vervoerd te, van welk vervoer genoemde Van der Stok de koeten moest betalen. Spreker vraagt of dit op waarheid bo- HUlt. D» iwHittw Mhroordt IxTwligrai Borendisn «ün htegwaMod «11» s«rowo- ten in ons land bij dit werkloosheidsbe sluit aangesloten. Dit ia een ctecih van den tijd, waurte- gen men zich niet moet verzetten. Het zal de aangesloten arbeiders in deze ge meente onaangenaam zijn als de gemeen te niet toetreedt Er te misschien wel wat tegen de aansluiting te zeggen; doch spr geeft den raad toch in overweging de gemeente tot het werkloosheidsbesluit te laten toetreden; ook al, omdat de men- sclicn niet voor hun gezondheid werk loos zijn. De heer J. W. de Jong informeert wie er momenteel in do gemeente werk loos zij’n. De voorzitter antwoordt, dat er op het oogenblik oen drietal menschen werkloos zijn; deze menschen moeten toch ook le ven. Het! werkloosheidsbesluit 1917 is niet nieuw, en spr. acht het een plicht van de gemeente, dat zij toetreedt. Spr. geeft verder een naderè uiteenzetting van de werking van dit besluit. De heer G. Boer vraagt of do lasten vonr dn <nxmeente zwaar zijn, als zij tot dit werkloosheidsbesluit toetreedt. De voorzitter antwoordt ontkennend. De heer C Nobel ziet er geen groot belang in voor de gemeente, als zij tot dit werkloosheidsbeshïit toettreedt, omdat hu meent, dat de personen, als zij werkloos worden, een grootere uitkeering zullen genieten en niet zoo vlug zullen loopen om weer werk te krijgen. De voorzitter is het hiermede niet eons. Als de menschen uitgetrokken zijn, krij- -gen. ze ntete meer, terwijl die werkloozen- kassen onder een goed toezicht staan. Besloten wordt de gemeente tot het werkloosheidsbesluit 1917 te laten toe treden. Hierna komt een adres van het hoofd bestuur der Zuid-Hollandfiche Vereeni- gihg Het Groene Kmais inzake de vor ming van <*en schoolartsendienst aan do orde. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. voorstellen aan de vorming van een schoolartsendienst niet mede te werken, omdat er in de gemeente geen school is en de meeste kinderen in een andere pro vincie ter school gaan. Wordt goedgekeurd. Ailsnu wordt aan de orde gesteld een voorstel tot aanvulling der verordening op de keuring van waren. De voorzitter zegt, dat door deze klei ne aanvullingen aan de verordening on der meer wordt bewerkstelligd, dat er meer controle op de melkveehouders ge houden zal kunnen worden inzake het verkoopen van vsrvalschte melk. De heer A. Stuurman merkt qp, dat de voorzitter spreekt over kleine aan vullingen, die echter, volgens spr., ge vaarlijk kunnen worden. De voorzitter antwoordt, dat de melk veehouders nu ook onder de controle ko men, wat in het belang van de goede zaak geacht kan worden. De heer A. Stuurman meent, dat men hier met ambtenarenkweekerij te doen heeft. De voorzitter is het hiermede niet een* en geeft vervolgens voorbeelden van toe standen, die men vroeger, toen de keu ringsdienst ?r nog niet was, bestonden. De heer A. Stuurman onderschrijft wol het instellen van een keuringsdienst voor wanen; doch, als deze dienst wordt uitgebreid, zal hij ten last op den boerenstand. leggen. Spr. meent, dat de onderhavige kwestie de 'eerste stap in die richting is Do raad besluit met 6 tegen 1 stem, die van wethouder T. Boer, de voorgesteldo aanvullingen i niet in dé verordening op de keuring van waren op te nemen. Een schrijven van de Kon. Ned. Poli- tiehondvereenigrag komt alsnu aan do orde, waarin de gemeente verzocht wordt als begunstiger tot deze vereeniging toe te treden. Op voorstel van B. en W. wordt bo sloten dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Vervolgens komt aan de orde een adres van de heeren A. Vermeij e.a., waarin om plaatsing van een lantaarn nabij de Glijbaan wordt verzocht. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. voorstellen gunstig op dit verzoek te be slissen, omdat het van het lager on- G. van den voorzitter antwoorui, um, tuw- dra ae woning bewoond is de af- i scheiding plaats kan vinden. De heer Van den Berg zegt den voorzitter dank voor het houden van deze avondvergadering en hoopt.dat de voorzitter dit meer zal doen. Ver der vraagt hij hoe een voertuigbe- stuurder moet handelen wanneer hij een lijkstoet achterop rijdt. De voorzitter antwoordt, dat een lijkstoet voorbij gereden mag wor den. Komt men er een tegen dan moet het voertuig stil worden gezet. De heer Van den Berg bespreekt vervolgens de kwestie der werkloosheid Spreker zegt, dal het nooit werke lijkheid is geworden, dat de gebeen te bij het Werkloosheidsbesluit 1917 is toegelreden. Vroeger was er een steuncommissie voor de werkloozen in het leven geroepen2 doch die is er nu niet meer, terwijl Gedeputeer de Staten het steunen van werkloo zen door het plaatsen van een post op de begrooting den pas hebben hebben afgesneden. Nu zullen de werkloozen zich tot het burgerlijk armbestuur hebben te wenden wil len ze voor steun en aanmerking, komen. Spreker zegt, dal er een andere weg is, n.l. die van de aansluiting door de gemeente tot de rijksregeiing ’17. Wanneer de gemeente daarbij aan sluit zullen de georganiseerde arbei ders f 12 per week, gedurende een zekeren liicL ontvangen terwijl dit nu de helft van dit bedrag beloopt Sluit de gemeente bij de rijksregc ling aan ,dar zal het burgerlijk arm bestuur van deze menschen geen last meer hebben. Spreker juicht het toe, dal men hier altijd de consequentie van het werkloosheidsvraagstuk heeft aanvaard, doch hij wenschl de men schen van tjet burgerlek armbestuur at te houden. Wethouder Blanken deelt mede, dat do werklposheidskweslic al on der het oog is gezien. De gemeente heeft altijd voor de werkloozen zorg gedragen. In de troonrede is er ge sproken dat er een wettelijke rege ling voor de werkloozen in hel leven zaï worden geroepen. Toen spreker dat gelezen heeft, toen heeft hij ge zegd: laten wij wachten met het aan sluiten der gemeente tot de rijks- regeling 1927. Spreker kan evenwel mede namens zijn partijgenooten ver klaren, dat, indien do wellelijke re- -- dezen zomer niet tot stand ,zjj mede zullen werken tot ling der gemeente tol de rijks- oo 1917. De heer Van den Berc juicht de mededeeling van wethouder Blanken toe. Hoe de wellelijke regeling zal zijn, dat weet men niet. Spr. vraagt wanneer de ongeorganiseerde arbei ders een dubbele uilkeering genieten als de gemeente tot de rijksregehng toetreedt De voorzitter zegt vtfn het volgen de janr, mits de ongeorganiseerde ar beider bijtijds bij een werkloozenkas is aangesloten. De heer Van den Berg merkt op, dat, wanneer de raad by de behan- r.ling van. begrooting voor 1930 be sluit nij de rijksregeiing 1917 toe te treden pas in September 1930 een Du» wsrdtn, nadat lij door dan dubbele ulUteerlnj aal kunnen wor- Bergambacht &anhouc1«nda 9 door ve.schi.lei boeftig worden de Ned. Herv gemaakt met e: stoffen en leve De heerei Lear alhier, 1 van een woon! hier apiedratf Joh. de Graaf, Door d vorst in de va derijen verbi sneeuwval is c zoodat naar vee in dit voc weide zal kuni Goudrlaan, te bstrokking Ghr. School (h a'hier, hebben sollicitanten ai Het Ha/ tigde het von; bank, waarbij deeld tot 9 n diefstal van ve Woerd «li, 5 ontstaan in h Vos in de Gr ontstaan op d duurde ongave dat de mote water kon ge’ perceel is udtf lukken kwam wordt door v< KANTONGERECHT TE SCHOONHOVEN Uitopraksn yan 15 Februari 1929. Wegens overtr. der M. R. W.: M. B. te Gouda, vrijspraak. Wegens overtr. van Art.-426 W. v. 8.: J. J. L. te Gouda, f 25 buIb. 10 d., met toewijzing der civiele vordering Wegena overtreding der Invaliditeits wet: P. V. te Stolwijk, bekrachtiging van het vonnis d.d. 18 Januari 1929. Wegens overtr. der Algemeeno Po litieverordening te Schoonhoven; G. P. T. te Schoonhoven, vonnis 1 Maart 1929; C. de G. te Schoonhoven, f 1 suba. 1 d Wegena overtr van het Motor- en Rüwielregl.: P. Z. te Ammeretoi, f 15 de ling van bepalingen betreffende het hou den van bevolkingsregister: G. v. E. te Stolwijk, 15 euba. 15 dagen. Wegens overtr. der Algemeene Politie- verord. te Ammeratol: G. K. te Berg ambacht, f 1 subs. 1 d. Wegens overtr. van art. 424 W J K. te Krimpen ad. Lek f 8 subs 4 d Wegens overtr van het Rijnvaartpoli- ttereglement: F L. te Rotterdam; L. H. te SHedrecht, ieder f 5 euba. ieder 2 d. Wegens overtr. van Art. 453 W. v. 8.: D. J de L. te Ouderkerk-a.d. IJsgeL f 8 subs. 4 dagen. wil niet meer keuren op de plaata, waar het dier is gestorven. Zooals de leden weten, wilde genoemde directeur een auto hebben om zich vlug te kunnen verplaatsen; doch de gemeen tebesturen, die met Schoonhoven inzake de uitvoering van den Vleschkeuring»- dienst een contract hébben gesloten, heb ben geweigerd in de verpdaatstingskosten van den directeur bij te dragen. Nu tracht de heer Mogendortff de gemeente besturen te dwingen haar bij te laten dragen in do verrla&tsdngskiasten. Spreker heeft met den inspecteur en met don direoteur-gcnoraal van den dienst een onderhoud gehad en dezen meenden, dat de heer Mogendorff gelijk had De verschillende gonteentebestiiron hebben evenwel besloten de verplaat singskosten niet te betalen en nu begint de heer Mogendorff ds boeren te plagen. Het doet spreker genoegen, dat de heer A. Stuurman deze kwestie naar voren beeft gebracht en dat spreker daarover in de openbare raadszit ting zijn meening kan zeggen. Voordat een cadaver vernietigd of begraven kan worden, moet de direc teur van den keuringsdienst eerst hel doode dier keuren of het soms ook aan een besmettelijke ziekte is ge storven. Alle doode dieren moeten naar de noodslachtplaats gebracht worden om gekeurd te worden en wanneer blijkt, dat een cadaver, zonder voor afgaande keuring, op de boerderij is begraven, dan zal daarvan proces verbaal worden opgemaakt.. Een en ander zal, volgens spr. ten gevolge hebben, dat de vleescbkeuringsdicnst minder goed zal worden ^itgevoerd. Spreker deelt verder mede, dat de heer Mogendorff over deze kwestie aan het gemeentebestuur een schrij ven heeft gezonden, welk adres door den voorzitter wordt gelezen. Hieruit blijkt, dat de heer Mogen dorff van meening is, dat hel ge meentebestuur misbruik van het contract maakt. De voorz. meent, dat het een ambtenaar niet past zoo te schrijven, omdat de wet, sinds het contract met de gemeente Schoonhoven is aangegaan, niet is veranderd en dus dezelfde is geble ven. De heer Mogendorff kan geen auto krijgen en nu gaat hij het zoo- doen. Had de gemeente Schoonho ven over deze kwestie een schrijven aan het gemeentebestuur gezonden, dan zou spreker daarmede genoegen hebben genomen omdat met die ge meente een contract is aangegaan; doch met den heer Mogendorff heeft men niets te maken. De heer Mogen dorff wil een auto hebben, 1 die de verschillende gemeentebestu ren terecht, hem hebben geweigerd. Dit is niet gedaan om de wet te ont duiken; doen op grond van het feit, dat de gemeenten met Schoonhoven een contract hebben aangegaan, waarin die gemeente^ tegen een over eengekomen vergoeding, de verplich ting op zich heelt genomen zich met de uitvoering van den vleeschkeu- ringsdienst te belasten Spreker zal er verder maar over zwijgen, omdat een en ander aan hoogere colleges al bekend is, maar dat er moeilijkheden uit voort zullen vloeien, dat gelooft spreker zeker. De heer A Stuurman meent uit het schrijven van den heer Mogen dorff op te moeten maken, dal de gemeenten als klaploopsters gekwa lificeerd worden. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de voorzitter de open valling raadsbesluit medewerking vergrooting bijzondere school. De voorzitter deelt mede, dat de raad in zijn vergadering van 1 Oct. 1928 heeft besloten medewerking te verleenen inzake uitbreiding bijzon dere school. De inspecteur van het lager onderwijs heeft te kennen ge geven, dat ook in de beslaande schoollokalen veranderingen ten op zichte van ramen, privaten moeten worden aangebracht, terwijl hij te vens wenscht, dat in de privaten, in aansluiting met den gang terrazzo vloertjes worden gelegd. Dit was niet in het raadsbesluit van 4 October jl. opgenomen, daarom moet de raad hierover thans zijn beslissing nemen De heer .C van der Hee merkt op, dat, wanneer dit moet gebeu ren ,dal het dan maar plaats moet hebben. i De voorzitter zegt, dat de toestand zooals die momenteel aan de bij zondere school ten opzichte van de ramen enz. was, uit de tijd is. Wanneer de ramen worden ver anderd, zal dit aan de schoolkinde ren ten goede komen. Het bestuur der bijzonder school was beschei den met zijn eischen ten opzichte van de verbouwing der school. Het verheugt spreker, dat de inspecteur van het lager onderwijs den wensch heeft uitgedrukt, dal deze verande ringen ook moeten plaats vinden. Wanneer deze veranderingen wor den aangebracht kan men niet zeg gen, dat er met geld gegooid is. Da verbouwing van de school met schat ting van het bestaande plus aan schaffing schoolmeubelen en leer middelen bedraagt, volgens raming 1 13 536 80. Wordt goedgekeurd. 9. Voorstel B. en W. om JoK". Vis ser schadeloos te stellen voor gele den schade in de gemeentehavén. De voorzitter deelt mede, dat van den heer Joh. Visser te Bergambacht een schrijven is ingekomen, waarin deze mededeelt, dat nij reeds driema len de schroef van zijn motorboot heeft stuk geslagen op onzichtbare voorwerpen, die zich in de haven J Dchüvej dat de schroef doordat zij op een paal terecht kwam, heeft gehad, doordat zij op in liggende straatkeien is te- -"ïkomen. In verband met een verzoekt adressant schade- aan de adres is in voorzitter zijn toegelicht, door den J goedgekeurd. Vaststelling verordening land- bouwverloven. De lijd, waarin deze verloven kun nen worden verstrekt, wordt gesteld van 45 Juni tot en met 12 Juli. 13. Benoeming tQdeJijk haven- en waagmeestcr De voorzitter deelt mede, dal de heer M. Slingerland verzoekt weer voor een jaar als haven- en waag- meester te worden aangestcld. De heer van Buren informeert,, waarom deze benoeming tijdelijk ge schiedt. De voorzitter antwoordt, dat de heer Slingerland zoolang haven- en waagmeesler wenscht te blijven tot dat zijn kleinzoon dien leeftijd zal hebben bereikt, dal deze hem kan opvolgen. De heer M. Slingerland wordt met algemeene stemmen voor het jaar 1929 tol haven- en waagmeester be noemd, van welke benoeming hem kennis zal worden gegeven. 14. Benoeming lid commissie plaatselijk toezicht op derwijs. acature G. Berg. Door de schoolcommissie worden aanbevolen de heeren C. G. van den Berg en S. van den Oever. Deze aanbeveling is door B. en W. overgenomen. De heer Van den Berg voornoemd wordt met algemeene stemmen her benoemd. Hiervan zal aan hem ken nis worden gegeven. 15 Benoeming lid van het bur gerlijk armbestuur. Vacature de heer J. Treure. Door het burgerlijk worden voorgedragen K. Benschop. Deze voordracht is door het col lege van B. en W. overgenomen. De heer J. Treure wordt met al gemeene stemmen herbenoemd, van welke herbenoeming hem kennis zal worden gegeven. 16. aststellmg aanvullingskohier wegenbelasting. Dit aanvulhm gesteld op een 1 Bij de thans vraag zegt de - notarieele conditie bij den verkoop van hel huis van wijlen den heer P. Versluijs te Bergambacht, is be paald, dat de kooper van dal huis grond aan xle afslaan voor den genoten, Spr. vraagt zich daarom af oi het de weg is om reeds nu bij de rijksregeiing aan te sluiten. Hij geeft B. en W. ae overweging zoo spoedig mogelijk met een voorstel in de richting te komen. Wethouder Van den Dool merkt op,,dat de werkloozenkassen bestaan het gaat dus over de menschen, die pas bij een werkloozenkas zijn aan gesloten. Wanneer de gemeente bij de rijks regeling toelreedt, zullen zij ook de volle premie heeft stuk geslagen bevinden. Behalvi stuk is geslagen, afgezaagden paal plaats ge haven F gek en ander vergoeding aan de gemeente. Dit adres is in handen van den gemeente-architect gesteld, die daar over rapport heeft ingediend. B. en W. stellen voor aan den heer Joh. Visser geen schadevergoe ding toe te kennen voor geleden schade ten gevolge van het slaan der schroef van zijn motorboot op een afgezaagae paal, doch wel die scha de veroorzaakt door het raken der schroef van straatkeien. Deze scha devergoeding beloopt f 56. De heer J. van den Berg vraagt, waarom B. en W. niet voorstellen de schade, die door den heer Joh. Visser is geleden doordat de schroef van zijn motorboot op een afgezaag- den paal is terecht gekomen te ver goeden. De voorzitter antwoordt, omdat de paal voor de sqhepen, die in de ha ven liggen geen gevaar oplevert. De heer J. van den Berg meent, dat wanneer er iets in de haven ge beurt, de havenmeester eerst gewaar schuwd dient te worden. Dit had ook de plicht van den heer Joh. Visser geweest. De havenmeester wist van een en ander niets. Wan neer er iels aan de haven mankeert, dan dient de havenmeester daarvan te bevnegder plaatse kennis te geven. Verder zegt spreker, dat het aanbe veling verdient, dat, wanneer er een paal stuk is, er een panlat bij wordt geplaatst. Als dal reeds vroeger was gedaan, dan had de gemeente inzake de kwestie met het zinken van den ark die in de dijksloot gelegen heeft ook niets te maken gehad. De voorzitter antwoordt, dat voor de opmerkingen van den heer Van den Berg veel te zéggen is. Spr., zal maatregelen nemen. Het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. 10. Voorstel B. en W. tot het aan- gaq» van VLIST. Voorzitter de burgmeester, de edel achtbare heer Baron Van Hemert tot Din^shotf; secretaris de heer De Groot Alle leden zijn aanwezig. De voorzitter opent de openbare raada zirttine en daar drt de eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar is, wenscht hij de le den persoonlijk en in hun zaken een voorspoedig jaar en hoopt, dat de raads leden, evenals zij dit tot heden hebben gedaan, do belangen van de gemeente zullen behartigen. Vervolgens leest do secretaris de notu len, die onveranderd worden goedge keurd. Alsnu deelt do voorzitter mede: a. dat van het Verificatiebureau een schrijven is ingekomen, waarbij wordt medegedeeld, dat paald, dat de kooper een gedeelte van aen gemeente zou moeten afslaan voor net aanleggen van trottoir. Spreker vraagt wanneer dat plaats kan heb ben. De voorzitter antwoordt, dat, zoo- het procesverbaal hooft opgemaakt van do kasopname bij het electrisch bedrijf. In kas was een bedrag van f 33.50. Kas en boeken wa ren in orde. b. dat God. Staten hebben bericht, dat zij do gwieonterekening, dienst 1927 hebben goedgekeurd. o. dat God. Staten hun goedkeuring hebben gehecht aan de begrooting dienst 1929. d. dat God. Staten verschillende af-en overschrijvingen op de begrooting 1928 hebben goedgekeurd. e. dart do rekening 1927 en do begroo ting 1929 van den keuringsdienst voor waren is ingekomon. f. dat van den heer J. van Buren be richt is ingekomen, dat hij zijn benoe ming tot lid van het burgerlijk armbe stuur hoeft aanvaard. Alle bovenstaande mededeolingen wor den voor kennisgeving aangenomen. Daar do gomeenterokening 1927 door Ged. Staten is goedgekeurd, stelt de voor zitter voor den gewezen gemeenteont vanger, den heer Gasteleijn, te déchar- goeren, zoodat deze de door hem gestar te borgstelling weer terug kan krijgen. Wordt goedgekeurd. Alsnu stelt do voorzitter aan do orde een adres van het bestuur van den al- gemeenen bauwvakarbeidersbond iwko toetreding der gemeente tot het loosheidsbesluit 1917. Do voorzitter zegt, dat dit onderwerp al moor door den raad is behandeld en dat de Minister er op aangedrongen heeft, dat de gemeente tot dit werkloos heidsbesluit zou toetreden. Spr. meent, dat er tegenover de aangesloten arbeiders in dezo gemeente een grove onbillijkheid wordt gepleegd, als de gemeente nlot tot het werkloosheidsbesluit toetreedt, omdat de aangesloten arbeiders uit de gemeente Itergaraibacht In een gunstiger conditie in geval van werkloosheid staan dan ds aangeslotsa irbsidsrs in tfos geuwwte. genieten. De voorzitter zegt, dat er weinig aangeslotenen zijn. Zij, die nog niet zijn aangesloten, doch hiertoe over gaan, moeten, indien de gemeente tot de rijksregeiing toelreedt, een jaar wachten, voordat zij een dub bele uilkeering zullen genieten. De raad is momenteel niet voltallig, zoo dat indien er een voorstel wordt gedaan om d$ gemeente tot de rijks regeiing 1917 toe te laten treden, over een dergelijk voorstel geen be slissing genomen kan worden. Dit zou dan lot de volgende openbare raadszitting moeten wachten. De heer Van den Berg merkt op, dat, indien men toch aan wil sluiten bij de rijksregeiing hel beste is, dal men dal zoo spoedig mogelijk doet. Wethouder Blanken wil lot den zomer wachten en afwachten of er een wettelijke regeling voor de werk loozen komt. Mocht dit niet hel ge val zijn, dan zal hij en meerdere zijner partijgenooten medewerken, dat de gemeente tot de rijksregeiing toelreedt. De heer C. van der Hee merkt op ,dat, indien het burgerlijk arm bestuur de werkloozen moet onder steunen dit bestuur dan toch sub sidie van de gemeente moet hebben: Het maakt voor de menschen wel verschil uit of zij bij één man te recht moeten komen of bij meer deren. De heer Van Buren wenscht een beter toezicht op het licht by pvond Hij wil den persoon, die met de straatverlichting belast is machtiging geven om het licht af en aan te doen. Verder zegt hij, dat hij niets meer heelt gehoord inzake het, adres van verschillende ingezetenen, be treffende het ophalen van vuil in het dorp. De voorzitter antwoordt, dat de personen, die er belang bij hadden, dat het vuil werd opgehaald, er niets voor over hadden. Deze kwestie is dus van de baau. De heer A. D. Oskam vraagt of er aan de westzijde van de Hoofd straat ook zonneschermen voor de winkels aangebracht mogen worden. Spr. meent, dat dit verboden was, een en ander met het oog op het gevaar voor de voetgangers. De voorzitter antwoordt, dal bij nieuwbouw geen openslaande deuren aangebracht mogen worden. Wat een maal bestaat mng gehandhaafd blij ven. Sluiting. Verachijnt M« f 1.25, franco pel den. Over het ah ABOSNÉ’8 vnn hebben lltc. icgcu ’ceding, de ft genomen

Schoonhovensche Courant | 1929 | | pagina 4