Bakkersleerilng M DlensMe Dienstbode, Dienstbode, Boerenknecht, Dienstbode, Varkensschuur, tbobd miiijken prustihoop: Een beste Trekhond Gemeenteraads- Vergaderingen. Wilt U tevreden zijn Vitrage, Vloerkleeden Natten, enz. M. J. STEKELENBURG Stadsnieuws. Sportnieuws. Gemengd Nieuws. Telegrammen Predikbeurten. Marktberichten. Louise. 0. Vlot, 0. Vlot, Maria Sloof, Jannetje, Dankbetuiging. FlBMlaHuDBllMDmail. genoren ealiurd. 25-jarig Huwelijksfeest Te koop aangeboden: Een beste Trekhond omen. om.zieiinl. „Heipi Eilander'' Openbare Vergadering De Heep J. r. DC KUIJEI, Terstond gevraagd: Bakkersleerling of gevorderd Leerling Terstond gevraagd: Gevraagd gevraagd. Gevraagd Gevraagd ter overname aanoefiodao: Te koop aangeboden: beste Kar met deksel, heeft gehad op de repetities; de nummers kwamen niet zoo goed tot hun reht, als we dat gewoon rij». Medewerking werd verleend door het dameskoor „Wil'en is kunnen" uit Zwijndreoht, onder dezelf de directie, dat de veracdii'Jende nummers prachtig rong. Ter afwisseling werd op gevoerd „Uit het leven", drama in drie bedrijven, dat goed werd gespeeld en veel bijval oogstte, To4 slot volgde een bel. mooi* «mond. Be mol waa Opvoering van ftefeliHdtj*. Greot-Ammere, li Maart. Alhier had in de saai van Q. van As voor leden en genoodigden de opvoering plaats van de operette „Repelsteeltje", door de kinder- «angvereeniging „de Volharding" alhier, onder leiding van den directeur, den heer heer Oskam te Gouda. De zoal was geheel gevuld met belang stellenden en Ha het eerste bedrijf ging een daverend applaus door de raai. Ieder sprak zijn bewondering uit over de prach tige oostuums en over het spel van de nog jeugdige deelnemers. Uit allee bleek dan ook, dat de heer Oskam een zware taak op zdch genomen had om dit stuk op te voeren. Aan het slot werd den heer Oskam dan ook hartelijk dank gezegd en werden nem evenals mej. Van A&, welke de mu zikale leiding (piano) voor dien avond voor wat betreft de operette, op zich genomen had, bloemen aangeboden. Een gezellig bal, waarbij de heer Baars uit Schoonhoven de piano bespeelde, be sloot dezen gezelLigen avond. Zaterdagavond had dezelfde opvoering plaats, waarbij niet zooveel publiek aan wezig was. Ook deze avond besloot met een gezellig bal, doch met het oog op den Zondag, was de sluiting om 12 uur. Nog zij medegedeeld, dat door den heer Oskam thans de operette „Sneeuwkonin gin" in studie is genomen. Als bestuursleden voor het alhier op te richten Chr. Vereenigingsgebouw, zijn gekozen: A. v. d. Werken, P. Mou- rik en G. Fredrikze, allen wonende al hier. Door den heer G. Fredrikze alhier is van de gemeente grond aangekocht op de uitbreiding, om aldaar een woon huis te bouwen. Zaterdagmiddag werd de hond van de wed. A. Bouter alhipr op het dorp door een luxe auto overreden. Hevig jan kende liep het dier naar huia, alwaar hij in zijn mandje kroop en stierf Stolwijk, 11 Maari De vorige week ar riveerde alhier het openluöhtcircue „Wallenda" Een tweetal voorstellingen en een kindervoorstelling werden gege ven. De voorstel'ingen vielen bij het pu bliek wel in deq smaak. Men kreeg dan oo>k zeer aardige toeren te zien. j De op- kortst van bet publiek was eenter niet groot. - Ouderhandsoh is opgedragen voor rekening van den heer J. van der Wat, het bouwen van een woonhuis met werk plaats. Het timmerwerk wordt verricht door A. C. Rabouw, het metselwerk dooi J. B. Kool. Actie voor Melk-controls ts Wlllige-Langr ak. Wllllga-Langt.ak 11 Maart. De jonge doch actieve plaatselijke bond van Melk veehouders te Willige-<Iangerak hield onder voorzitterschap van den heer Bons een goed bezochte ledenvergadering. Door den Rijkszuivelcönsulent ir. P. N. Boekei werd een voordracht gehouden over het nut en de beteekenis van melkcontrolo. Besloten werd pogingen in 't werk te stel len om tot oprichting van een oontrole- vereeniging te geraken. Gezien het feit, dat de-veehouderij hier de hoofdbron van bestaan van den boe renstand is, zou het zeer toe te juichen zijn, indien zulks succes had en, evenals in het naburige Lopik, een flink aantal veehouders tot deelname besloot. De heer Boekei verklaarde zich bereid ten allen tijde deze vereeniging met raad van dienst te zijn. Besloten werd spoedig weer een vergadering te houden, om de financieele zijde nader te bezien en dan te komen tot oprichting van een oontrole- rereeniging. De heer Boekei verliet vanwege den tijd de vergadering, waarna door het be stuur een overzicht werd gegeven van de verschillende vergaderingen, gehouden in 1928 en de verrichte werkzaamheden Ook werd naar voren gebracht de door het bestuur gedane pogingen met suooes bekroond tot 't leveren van de melk aan de zuivelfabriek „De Graafstroom", waar door toch gebleken is, gezien de moei lijkheden in dezen winter met de Lek, hoe dit voor leveranciers groote finan cieele voordeelen brengt. Het financieele verslag eindigde met een tekort van f 2,67 X. Na gehouden rondvraag werd de vergadering door den voorzitter met een woord van dank voor de trouwe opkomst, gesloten. Papendrecht, 11 Maart. Een niet alle- daagsche gebeurtenis trok dezer dagen in onze gemeente de aandacht, n.l. het ops'aan van het circus Blumenfelds. De meeste nummers slaagden vrij goed. Daar dan ook het geheel een zeer aardig pro gramma was, heeft het aan belangstel ling geen gebrek gehad. De tent was bijna eiken avond uitverkocht. Ook werd in de pauze druk gebruik gemaakt om de menagerie te bezichtigen, alwaar zich bevonden 12 paarden, 6 leeuwen, een ijs beer en een panter Goudrlaan, 11 Maart. Bij den land bouwer J. de Baan alhier stierf een vet varken. Het dier werd voor de consump tie afgekeurd en onder politietoezicht begra\ en Bij den landbouwer D. v. G. zijn een paar mud anthraciet ontvreemd; van de(n) dader(s) geen spoor. GASONTPLOFFING TE IJSSELSTEIN. IJsselstein, 11 Maart. Zaterdagmiddag ongeveer 1 uur had in de woning van M. aan de Bensohopperstraat, een ern stige gasontploffing plaats, die zonder persoonlijke ongelukken is afgeloopen. De ontploffing was zoo hevig, dat de rutta alt «Iksar sprongen, d» schilderij en van de wand vielen, de vloer, waar onder de ontp'offing plaats had, uit el kaar is geborsten, zelfs de gootsteen in de keuken is uit elkaar gesprongen. Het was Jannen in huis een ruine Gelukkig, dat op daA moment aldaar geen menechen passeerden, daar het anders niet uitgesloten was geweest, dat zij ver wond waren geworden door de glas scherven, die naar buiten vlogen. Door gemeen tepereomwd ven de ges- fabriek zijn enmldde'tijk maatregelen getroffen om verder onheil Ie veerko- Onmiddellijk na het ongeval stelde de burgemeester zich «net het gevel op de hoogte. Van een wagen gevallen. De werkman "W. E., die zich op een wagen hoepelhout bevond, van den vrachtrijder P. V., had het ongeluk daar af te vallen en kwam torecht op de etraat Ernstig gewond bleef hij bewusteloos lig gen. Door toegeschoten hulp werd hij overgebracht naar de waning van dok ter J. M. de Morree. Daar deze niet thuis waa, werd de eerste hulp verleend door mevrouw De Morree. Vervolgens werd hij per auto naar de ouderlijke woning overgebracht. Zaterdagmiddag had de fabrieks arbeider J. K., op de fabriek van Van W., aan het Zomerwegje, het ongeluk zioh zoodanig met een beitel te verwon den, aan zijn linkerhand, dat genees kundige hulp noodzakelijk bleek. Door dokter J. M. de Morree werd de eerste hulp verleend. Door de politie zijn twee personen geverbaliseerd, wegens apenbare dron kenschap. Jaarfeest van „Calvijn". IJsselstein, 11 Maart. Vrijdag 8 Maart 's avonds 7 uur, had in het gebouw Dt Onderneming het 24e jaarfeest plaats van de Chr. Jongelings Vereeniging „Calvijn". De fees (vergadering werd geopend door den voorzitter F. J. de Goojer, met het zingen van Psalm 33 ver» 1, en ging vervolgens in gebed. Sprak een woord van welkom tot de aanwezigen. Daarna werd een korte toespraak gehouden door den eere-voorzitter, den WelEarw. Heer Ds. B. Moorrees Aan de orde was toen het voorlozen der verslagen van den se cretarie-penningmeester en (bibliotheca ris. Zeer duidelijk lieten bij daarin uitko men de werkzaamheden over het afge- looneri jaar. Vervolgens werd door den jongenheer E. Vroege, lid der Knapen- vereen Kring, een voordracht gegeven met het ontierwerp „De Leeuw"; dit was keurig te noemen. Door den heer E. van Voorst Werd een opstel gelezen over „Sa muel", dit was zeer indrukwekkend. Daarna was het pauze, waarin koffie en koekjes Werden rondgediend. Na da pauze werd opgevoerd een sa menspraak over „Boer Geert en z'n ra dio" dqpr de hoeren Beijen, Van der Haar, Cernelisse, Van Os, Roskam en Hoogendnbrn. Zeer keurig hebben deze jongelui dit opge oerd. Voornamelijk de heer Benen, die in deze de hoofdrol speelde. Vervolgens werden toespraken gehouden door de ringafgevaardigden Jutphaas, Benschop, Polsbroek, De Meern en Schalkwijk. Ook de lieer H. Raadgever bracht een mooie voordracht ten gehoore, alsmede de heer H. Roskam, die een lezing hield over het onderwerp „Ons werk". Daar na pauze. Na de tweede pauze werd een samenspraak opgevoerd met tableau over het onderwerp „Ternauwernood gered". Deze samenspraak was zeer ingrijpend. Ook het opstel van den heer S. Ewald „De Zondag" waa ernst. Door het ver gevorderde uur kon het programma niet worden afgewerkt. Omstreeks 12 uur werd de vergadering, na eerst te heb ben gezangen Psalm 72 vers 1, met dankgebed gesloten. Met genoegen kan de Chr. Jongeling» Vereeniging „Calvijn" op dezen avond terugzien. 80-Jarlgi tweelingen. Ammerstol, 11 Maart. Heden U het voor de wed. G. Blomvan der Werken en den heer A. van der Werken een ge denkwaardige dag. Het is n.l. op dezen dag juist 80 jaar geleden, dat zij het levenslicht aanschouwden. Aan belang stelling zal het dezen oudjes, die twee lingen zijn. zeer zeker niet ontbreken. Beide menschen zijn nog kras en genieten een goede gezondheid. Berken woude, 11 Maart. Vorige weerk werd ons dorp Verr&st met een circus, welke Vrijdag en Zater dag j.l. een voorstelling gal, onder directie van den heer Karei Winter. Al was het geen circus, zooals men bij Caré of dergelijke vergelijken kan toch ook gaven zij eenige mooie staaltjes op paardendressuur en op het gebied van koprddansen te zien. Kr was een goede opkomst van publiek. Esn uitvoering van de Lofstem. Meerkerk, 11 Maart. Het Chr. Ge mengd Zangkoor „De Lofstem" gaf ondear leiding van haren directeur, den heer Th. C. Borst alhier, in het Ger. Kerk gebouw een openbare uitvoering met medewerking van de heer en W. van Rin- gelesteijn, orgel en B, van Lit, van Leer broek en B. de Mik, van Langerak, viool. Toen verzocht werd het gemeenschap pelijk zingen van Ps. 89 1 was reeds een talrijk publiek aanwezig, dat reker dezen a.vond wel iets moois heetft genoten uit het rijk der zangkunst. Na het zine«a opende de voorzitter, de heer A. Brakel, op gebruikelijke wijze deze uitvoering, waarna hij allen een hartelijk welkom toeriep, in het bijzonder burgemeester Slob en een afgevaardigde van den Ker keraad. Hij bracht dank aan begunstigers en donateurs en aan het kerkbestuur, dat het kerkgebouw voor dit doel had afgestaan. Om het geheel van deze uit voering te beechrijven, zou te ,red plaatsruimte innemen'in daarom moe ten we volstaan met etalfc punten aan te sttpfpen Psalm 15 1, f en 8 van IC. H. van 't Kruis, werd door bet koor aar dig uitgevoerd, terwijl de hoeren Van Rmgoketeijn, Van Lit en De Mik bet muzikale gedeelte in dit stuk goed wisten te vertolken. De Recitatie (een verhaal uit Rus land), voorgedragen door den heer Borat, werd door het aanwaai ge publiek aan dachtig aangehoord. Met veel aandacht is verder naar de veraohilleade nummers gelui eter d, wat geen wonder is, daar alle de onm 4>are teekenen droegen van ern stig» studie en degelijks voorbereiding, onder bekwame leiding. We twijfelen niet, of voor den direc teur was de Cantate „De Landing va® Willem I te Scheveningen 1813", wel het dankbaarste werk. Dit nummer eischt o.i. naast veel studie een groote ex pressie van den leider en het was een groot genot om- te kunnen conatatoeren, dat de heer Borat zijn koor in de stok had. We mogen zeker niet nalaten hier te noemen de heer Aart Alting, die als tenor-eolist een zweren taak had in dit nummer en zijn gedeelten goed en duide lijk verstaanbaar wist te vertolken. Ook de heeron Van Ringeleeteijn, or gel, Van Lit en De Mik, viool, hebben zich hier uitstekend van hun taak ge kweten. Voor den aanvang van dit num mer had cle heer W. van Kekem een historische beechouwing gehouden. Hiermede was het programma aige- werkt en werd deze uitvoering door Ds. 8. Kamper na het zingen van Psalm 75 1 met dankzegging gesloten. „De Lofstem" kan met veel genoegen op dese goed geslaagde uitvoering terugzien. OUD-ALBLAS. Vergadering van den Raad der ge meente, op 28 Febfuari des v.in. 10.30 uur. Vooiz-tter de Edelachtb. heer W. Boudet van Dam .burgemeester; se cretaris de heer Lucardi. Afwezig met kennisgeving de i heer G. Jongeneel. Na oepn.ng der vergadering wor den gelezen de notulen, welke on veranderd worden goedgekeurd. D-a.n aingekomen stukken: Van het hiectnsch bedriji te Dor drecht, dat het verbruik van huis- houdtarief verminderd is van 6 op 4 cent per K.W. Verder dat er een vergadering is geweest waar speciaal is behande.d het geneeskundig school toezicht. De voorzitter licht nader toe, dat de bedoeling is om een district te vormen, waaraan dan ook de ge meente zou moe.en bijdragen en dan wordt ook hier de schooi bezocht Wordt voor kennisgeving aangeno men. Verder wordt meegedeeld, dat het voorstel overdracht Kerkesteeg door Ged. Staten is goedgekeurd. Verder is ingekomen een rapport van de Keuringsdienst voor Waren, district Dordrecht. Hieruit bleek, dat slechts 1 partij was afgekeurd en geen waarschuwingen, noch proces verbalen waren gedaan of gemaakt. Voorts is ingekomen van Ged. Sta ten, de goedkeuring rekening, dienst jaar 1927. Verder bericht, dat de zomertijd zal aanvangen 15 Mei tot 6 October. Dan: dat bij den gemeenteontvan ger 23 Februari j.l. kasopname heeft plaats gehad. f Alles was in goede orde bevonden. In kas was en moest zyn f 485.Ü8. Ingekomen is een, brief van den Minister in verband met de plaats ge had hebbende brand in het Leidscne stadhuis, waarin gewezen werd om maatregelen te nemen voor goede opberging van gemeente archieven, ter waarborging bij eventueele onge lukken. De voorzitter wjjst er op, dat in dien afdoende maatregelen genomen zou worden dit voor de gemeente al spoedig op een uitgave van f 1500 a i 1600 zou komen. Spr. zegt, dat dit stuk eerst heden is ingekomen, zoodat het nog niet door B. en W. is behandeld kunnen worden. Weth. Nugteren zou voortaan eerst de stukken voor dat deze in den Raad kwamen, willen behandeld zien worden door B. en W. De heer Heikoop zegt. dat het toch altijd aan B. en W. blijft om le beoordeelen wat geschieden zal. Weth. Nugteren: Zeker, maar dat is een verkeerd behandelen van de zaken indien ze dan pas behandeld worden door B. en 'W. wanneer ze ai m den Raad geweest zijn. Verder wordt meegedeeld, dat de begrooting voor 1923 i» goedgekeurd teruggezonden door Ged. Staten. Ingekomen is een schrijven van de afd. „Het Groene Kruis' waar gevraagd wordt, wat de kosten zijn voor een goede drinkwatervoorzie ning De voorzitter zegt, dat men weten kan. dan het afgekets n.m. de water leiding op te hooge kosten, die AI- blasserdam moest rekenen. Het eenigste wat men nu zou kunnen doen, nu het vastloopt met de water voorziening het in een tank te laten aanvoeren. Wetli. Boers zegt, wie kan nu zor gen voor zoo'n buitengewone tijd. De secretaris wil wel weergeven hoe het debat verloopen is op de vergadering van het Groene Kruis. Daar werd gesproken over de wa- tervoorz'ening en de narigheid, die we nu beleven. Toen is gemeend te moeten vragen naar de kosten voor een goede watervoorziening en spr. meende a's ambtenaar zonder daar toe gemachtigd te zijn, geen mede- deelingen te mogen doen, INGEZONDEN MEDEDEELING over de afgeloopen schoonmaak Koopt den Uw bij d< Plrmi v.h, OEBR. MOES Schoonhoven - ZIE ONZE ETALAOE - De heer Heikoop zegt, dat het beter is, dat dit schrijven eerst door B. en W. behandeld wordt en acht .het van den heer LucarcU juist ge zien om wat hy weet als ambtenaar niet bekend te maken in een verga dering van „Het Groene Kruis'. De heer De Haan zegt, dat we nu in een heel abnormale toestand verkeeren. Wel heeft spr. eens ge dacht, dat het wel goed zou zijn nu we geen waterleiding hebben een pomp midden in het dorp te hebben. Weth. Nugteren voor drinkwater is hier niets, hier is geen wel te vin den, die goed is. De heer De Haan en Vlot: Bij Holdemans is er wel een die goed is. De voorzitter zegt, dat destijds de kosten die opgegeven werden van dien aard waren, dat men te Al- blasserdam het water voor niets ge had zou hebben, De heer Heikoop acht de toestand van rfo een van buitengewone aard, men irt'bet maar eens kijken naar Krimpen a.d. Lek, daar hadden ze een waterleiding en daar kwamen ze nog zonder water. De neer J. Jongeneel zou het nog eens willen laten vragen aan de Al- blasserdamsche waterleiding wat de kosten moesten wezen, misschien waren ze nu billijker? ~De voorzitter stelt aan den Raad voor, den heer Lucardi volmacht te geven om het toe te laten lichten aan de afd „Het Groene Kruis',wat de kosten destijds waren. Wordt Daarna wordtmeegedeeld, dat de kie zerslijst tot 16 Maart ter inzage zal lig gen op het gemeente-secretarie. Hierna komt aan de orde een brief van den Minister betreffende de verorde ning op de keur van waren. De bedoeling is, deze zoo te wijzigen, dat daar ook onder vallen de melkvee houder». Na eenige bespreking wordt dit met algemeene stemmen aangenomen. De algemeene meening was, dat ook deze er alreeds ondei waren begrepen Wetb. Nugteren zegt, dat we zooveel verordeningen krijgen, dat we er bijna geen weg meer in weten. De secretaris zegt, dat zooals nu de verordening er uit ziet geen enkele boer een bekeuring kan krijgen; het geldt al leen voor menschen die melk leveren en ook die uit den huis verkoopen. Weth. Nugteren zegt, dat bij levering ana de fabriek de melk gepijld wordt en als het dan niet goed is volgt toch een vonnis. Hierna wordt op voorstel van B en W. het vermenigvuldigcijfeT gesteld op I. Ingekomen is een adres van de ge pensioneerde gemeente-veldwachter Arp; die de aandacht er op vestigt dat destijds ten onrechte pensioensstorting is afge trokken van zijn verleende duurtetoeslag. Dit nu was ge envast sta'aris en adres sant meent dat duurtetoeslag nipt valt onder de pensioensregeling. B. en W., meenende, dat dit waarheid bevat, «tellen voor hem dit te verleenen en elk jaar dit opnieuw bij de begrooting te bepalen of de terugstorting zal moeten doorgaan. B. en W. adviseeren hem voor 1929 elke week f 2 meer te geven. De heer De Haan vraagt hoe groot het inkomen van Arp i». De secretaris zegt van f 855 per jaar. De heer Heikoop meent, dat de Raad hier niets tegen kan hebben. Een lid vraagt, of hij het dan elk jaar weer opnieuw moet aanvragen. De secretaris zegt, dat het elk jaar op nieuw bij de begrooting weer behandeld kan worden. Weth. Nugteren zegt dat het zoo is, ais het niet behandeld wordt, dan is bet vanzelf niet goedgekeurd. Hiefrna wordt aangeboden de armen- rekening over 1928. Er is» een nadeelig saldo van f 1740,04. De voorzitter wijst er op, dat de uit gaven voornamelijk «tijgen, door de toe nemende Ziekenhuiskosten. Na nog een kleine wijziging m de Leges-verordening, waardoor ook de no tarissen voor hunnoodige gegevens zul len moeten beta'en, kamt de rondvraag De heer Heikoop had het plan ge«had in verband met den brand in het Leid- aohe stadhuié, te «preken over de bewa ring der Btukken van de gemeente Spr. zou willen vragen of B en W. bereid zijn tegen minder kostbare uitgave als genoemd is, een manier te trachten te vinden om te komen tot betere bewaring der stukken van de gemeente. Spr. is van hui» uit niet zo oerg voor verzekeren maar acht het een gemeentebelang can te bewaren wat te bewaren is. De voorzitter wijst er op. dat indien men iets afdoende wil hebben, dit gauw het genoemde bedrag kasten zal. We zouden een ijzeren kist kunnen aanschaf fen, Maar het gaat tooh maar over een kleinigheid vergeleken bij Lelden. Daar bij komt dat a'les in duplo ook in Dor drecht is van onze gemeente; van het jaar 1928. Het is dus voor deze twee maanden. l)e secretarie w st er op, dat men in dien noek, waar nu de W. C. is, iets zou kunnen maken. Weth. Nugteren wijst er orf. dat het gebouw, waar w« nu inzitten, ran dt Kerkvoogdij is; we huren maar en zou den we soms nog eens verdreven war den, dan is alles voor niets gemaakt. De voorzitter zegt tenslotte, dat B. en W diit eens nader onder de oogen zullen zien. Niets meer aan de arde volgt sluiting. Schoonhoven, II Maarl 1929 RAADSVERGADERING. De Raad kamt in vergadering bijeen op Donderdag 14 Maart 1929, dee na middags 2 uur, in het Doeleohui». Pun ten van behandeling: 1. Onderzoek ge loofsbrief nieuw inkomend lid. 2. Inge komen stukken. 3. Rapport van de raadscommissie ad hoe om te onderzoo ken de kwestie van het aanbrengen van een speelplaats, het uitbaggeren van de Groote Gracht eH het verplaatsen van de vuilnisbelt, met voorstel van Burge meester en Wethouders. 4. Voorstellen omtrent toetreding tot het instituut van geneeskundig schooltoezicht, Voorstel van den heer Van Harraelen om de loo- nen van de veerlieden te brengen op f 26 per week, met advies van Burge meester en Wethouders. 6 Voorstel om aan den gemeente-architoot vergunning te verleenen tot het verrichten van werk zaamheden voor particulieren. Het nieuwe raadslid. De heer G. Bik heeft zijn benoeming tot lid van den Raad al» opvolger van den heer Scheer, aangenomen. Hij zal in de eerstvolgen de vergadering op Donderdag a.«. wor den geinstalleerd. Consul van den A.N.W.B. Wegen» vertrek heeft de heer J A. Brandon be dankt als consul van den A.N.W B. en is in dions plaats als zoodanig benoemd de neer H. A Schreuder Junior, Wal 12. DE VAART HERSTELD. De Lek begint langzamerhand haar oude aanzien terug te krijgen. Alen ziet sinds hedenmorgen weer het opwekkende vertier van voorbijva rende schepen, die mei flinke vaart hel waler van de bijna ijsvrije rivier klieven en hun rookpluimen de lucht inz mden. Hcele sleepen van vrachtschepen komen voorbij en vanmorgen is ook weer een groole raderboot van de Reederij op de Lek, de nummer drie uit Rotterdam hier gearriveerd. De toestand is thans zoo, dal te begin nen met morgen onvoorziene om standigheden voorbehouden, de vol ledige dienst weer ingesteld zal wor den. 1 erwille, van het vervoer met auto s en wagens is hedenmorgen weer de oude gierpont in gebruik ge nomen, maar het is een beetje tob ben. Lenige ma'en zetten ijsschollen zich vast op de reep, zoodat de mo- torbool le hulp geroepen moest wor den om den kabel weer vrij te ma ken. Op verzoek van de schippers die in de haven lagen, zijn Zaterdagmorgen de scbutbalken weggenomen door het ge- meentepersoneel, waarbij de schippers z lf assistentie verleenden. In eenige uren waren de werkzaamheden afgeloo pen, die verricht werden onder toezicht van wethouder Niekerk, daar de ge meente-architect momenteel zeer ernstig ziek is. Nadat de schepen de haven ver laten hadden, zijn de balken weer ge plaatst. Speelplaats en vuilnisbelt. De Raadscommissie weike be noemd is tot onderzoek van de kwes ties van het het aanbrengen van een speelplaats; het uitbaggeren van de Groote Gracht en de verplaatsing van de vuilnisbelt, stelt in haar rapport voor: lo. over te gaan tot het ma ken van een speelplaats op de tegen woordige vuilnisbelt, hetwelk be groot is op f 5166.70; 2o. de vuilnis belt te verplaatsen naar de tegen overgestelde zijde van de Becregracht hetwelk is begroot op f 12Ü2.oO; 3o. voorloopig niet over te gaan tot het uitbaggeren van de Groote Gracht, doch een reserve-fonds te vormen, waarin elk jaar f 1000 wordt gestort, zoodat na vijf jaren f 5000 bijeen is. In 1935 kan dan voor die som de Groote Gracht goed worden uit gebaggerd en is bereikt, dat niets ten laste van den Kapitaaldienst komt. B. en W. teekenen hierbij aan, dat na aandachtige beschouwing de meerderheid van hun college geen vrijmoedigheid kan vinden daarmede accoord te gaan en derhalve heeft gemeend te moeten handhaven haar standpunt. Zij is van meening dit met temeer klem te kunnen doen, waar de vuil nisverzameling zich meer en meer in de zuidelijke richting beweegt en zoodonnde het minder aangename gezicht voor de bewoners der per ceel en van den Langerakkerweg ge leidelijk verdwijnt. INGEZONDEN MEDEDEELING. Ds loonsn dor Vssrllsdsn. h var ied met h»t voorstel van het raadslid Van Harmeien om de loon en van de teerheden te brenga» op f 26 pw week, berichten B en W d «nRaad, dat vol gen» est. 9 der Verordening tot regeling van het Georganiseerd overleg voor de unie naren en werklieden der gemeente Schoonhoven geen besluiten genomen negen worden, de arbeidsvoorwaarden ojw der werklieden betreffende dan na ingewonnen adviee dor eommiesie voor dat overleg. In verband daarmede stol len zij voor te besluiten bedoeld voorstel te stellen in handen van gemelde oom- nvtasie om advies. Verzoek om schadevergoeding De huurder van het veerhuis J. ri. A. Peute heeft verzocht van de gemeente een schadevergoeding te mogen ontvangen van in totaal i 15, wegens geleden schade door het afsluiten van de eerpoort bij gelegenheid van het concours-hippi- que, indienslstelling van de nieuwe motorpont en bij gelegenheid van de ijsperiode. l)e annexatiekwestie uitgesteld. Ged. Stalen hebben aan het ge meentebestuur bericht, dat hel hun college nader inziens wenschelijk is voorgekomen om de behandeling van de grensregelingsaangeleuenheid waarbij Schoonhoven, alsmede Ber gambacht en Ammerstol betrokken zyn, aan te houden. De bedoeling is te wachten, totdat de gevolgen, Welke uit de in voorbereiding zijnde nieuwe rijksregeling van de geldelijke ver houding tusschen het rijk en de ge meente met name voor de gemeente Ammerstol vooVlvloeien beoordeeld kunnen worden. Het kan niet meer. Naar aanleiding van de in den Raad gestelde vraag of de sluis- knecht H. Veruieij ook in aanmer- zou kunnen komen voor een aan stelling als zoodanig vanwege de ge meente, berichten B. en W. aan den Raad. dat zulks, gelet op art. 9 van het werkliedenreglement niet moge lijk is. Vermeij toch is 62 jaar oud, terwijl men, om als vast werkman te worden benoemd, volgens letter b niet ouder mag zijn, dan 36 jaar. Dl motli-Di Wlldi. Van de raads- agenda voor Donderdag a.s. is punt 6, zijnde het voorstel om aan den gemeen te-architect vergunning te verleenen tot het verrichten van werkzaamheden voor particulieren, afgevoerd en daarvoor in de plaats gesteld: Stemming over de motie-De "Wilde, inzake het geven van bioscoop-voorstellingen op Zondag, waar over in de vorige vergadering de stem men staakten. GEEN BOUWWERKEN IN EIGEN BEHEER. Naar aanleiding van het adres van het bestuur vaD de Landelijke Federatie van bouwvakarbeiders in Nederland en van den Nederl. Federatieven. Bond van Personeel in Openbaren Dienst, om bouwwerken in eigen beheer te doen uit voeren, deelen B. en W. den Raad mede, dat dit verzoek niet voor inwilliging vatbaar is. Al» voorbeeld is gewezen op de verbe teringen der gemeente-woningen aan den Lopikerweg. De gemeente heeft deze per- ceelen in eigen beheer doen uitvoeren, doch de kosten waren zoodanig, dat het veel voordeeliger zou zijn geweest, indien deze werkzaamheden in bet openbaar hadden kunnen worden aanbesteed. Schoonhoven heeft het in dienst zijnde personeel regelmatig noodig vooar toe zicht en uitvoering van de gewone werk zaamheden. Indien aan het adres wordt voldaan, dan zou de noodzakelijkheid kunnen ont staan het gemeente-personeel uit te brei den, hetgeen dient te worden voorkomen. Bovendien weet de gemeente bij een aan besteding aan de hand van het bestek, met welk bedrag zij er af ie, hetgeen van de werkzaamheden in eigen beheer moei lijk kan worden gezegd. Daarom stellen B. en W. voor op het adres afwijzend te beschikken. Tilegraflsch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 11 Maart. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige W. tot N. wind Mistig tot half bewolkt "Weinig of geen neerslag Om het vriespunt des nachts Overdag iets zachter. brenging van den burger T. naar het ziekenhuis noodzakelijk. Tegen enkelen ia proces-verbaal opgemaakt Em Engelseh vliegtuig varongelukt? TERSCHELLING. II Maart. Zondag avond werd hier bericht ontvangen dat een Eugelach vliegtuig ter hoogte van het eiland Terschelling zou zijn verongelukt •n dat de vlieger A 0. Peacoe vermist werd. Do burgemeester van Terschelling heeft onmiddellijk een onderzoek doen instellen. Men heeft slechts het ronken van een motor gehoord. Eenige bewoners van het eiland .verklaren evenwel Zaterdagavond In Z.O. richting een lichtte hebben get.en en een knal te hebben geboord. Deze knal ieek op het ontploffen van een mijn. De bemanning van de reddingsboot heeft onder de leiding van «chipper Smit in den afgeloopen nacht de omgeving afgezocht. Er werd echter niets gevonden. Hedenmorgen ia een nieuwe leddinga- expedilie op onderzoek uiigetrokken. Het on-ierzoek wordt evenwel tengevolge van den zworen mist ernstig belemmerd. Generaal Urbaleo verslagen. MEXICO CITY. 11 Maart Officieel wordt medegedeeld, dat generaal Ur baleo met een detachement opstan delingen te Zacateas door regerings troepen is verslagen. Een hotel verbrand. LONDEN, 11 Maart. Uit Hongkong Wordt gemeld, dat hedenmorgen liet groote King Eduard hotel door brand geheel vermeld is. Het aantal slacht offers is nog niet geheel bekend, doch het moet minstens zeven zijn. LONDEN, 11 Maart. Volgens de laatste berichten is het aantal per sonen, dat bij den brand in het King Eduard hotel omgekomen is, reeds gestegen tot twaalf. Esn brutali roof. NEW-YORK, 11 Maart. In een groot waienhuis te.NbW-York in de vfjfdi straat zijn bandieten er in geslaagd een brand kast met dynamiet te openen 20.000 dollar villen in hun handen. De daders zyn ont komen. Mislukt* Inbraak In «en bank. PRAAG, 11 Maart. Twee uit Weenen gekomen inbrekers waren in den nacht von Zaterdag op Zondag door den kelder in de kantoren van de Legiobank binnen gedrongen. 'legen drie uur In den nacht hoorde een politieagent uit den kelder verdachte geluiden. Hfj riep versterking, waarna alle ingangen afgezet werden In den kelder vond men in den zolder een groot krat, dat de inbrekers gemaakt hadden om daardoor in de kantoren van de bauk te komen. Door dit gat za^en de politie mannen dat twee mannen bezig waren de brandkast te openen. Eerst na herhaalde aanmaningen de mededeeling. dat vluchten uitgesloten was daar alle ingangen waren afgezet, kwamen de beide inbrekers in den kelder, waar zij werden gearresteerd. In hun zakken vond men geladen revol vers. De inbiekers moeten den geheelen nacht gewerkt hebben, daar behalve de brandkast «11e schrijftafels opengebroken waien en >ok alle deuren In het gebouw, die toegang gaven tot de andere kantoren stuk gemaakt waren. Zs« dag«n op sin IJsschots. Uit Noord-Canada, wordt gemeld, dat mm vijf Eskimo's beeft gered van m ijs schots, waarop zij reed» am dsgm lang ln de Hudson-Straat rondawiervm. Toen men de mannen vond, warm aty totaal uitgeput van koude m on«Mring. Misdadigheid ts Londen. De politie te ondea hieft Zaterdag em «pwta- dmden dag gehad. Vk» man nen werdm in een gmtolen auto door politieagente* in autofa magmat, waarbij do dieven em der km achtervolgende wa gens ramden. QbauMearsbekwaainheid voorkwam echter ernstig» ongevaJlea. De dieven konden in den gmtolen wagen ontsnappen. Een uur nadat deae gebeur tenis plaats had, beroofden twee mannen een klein postkantoor nabij Hyde Park. Zij knevelden de aanwezige vrouwelijke beambte en konden ontsnappen met een zak geld, dien de beambte juist uit de safe had te voorschijn gehaald. INGEZONDEN MEDEDEELING. Sprooten komen vroeg in het. voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten (Eigen Radio-dienst). De stand van den R(|n. LCK EN WIEL, 11 Maart. De Rijn is hier thans ijsvrij en de ver schillende stoomvaartdiensten zijn heden hervaL Het water valt. Een Meekpartfy te Utrecht Utrecht 11 Maart. Zaterdagavond heeft alhier in een café op het Jans- veld een woordenwisseling plaats gehad tusschen een 'tweetal burgers en twee geniesoldaten. De ruzie werd buiten voortgezet, waar men tot handtastelijkheden overging. Hel kwam tot een vechtpartij, waarbij een der burgers, de 24-jarige J. van 1. een steekwond in den bovenarm en een in den rug kreeg. De eveneens 24-jarige T. bekwam een steekwond in de borst, die ern stig aankwum. Een der militairen werd aan het gezicht gewond. De geneeskundige diensl werd ge- wuirschuwd en een dokter was ipoo- dl| ter plttUe. Hty oordeelde over- DE VONK VAN EEN SIGAAR. Een winkeltje in huishoudelijke ar tikelen en speelgoederen aan den Haar lemmerdijk te Amsterdam is vry wel geheel uitgebrand. De oorzaak is vermoedelijk het vallen van een vonk van een sigaar, die de winkelier de heer van D. rookte, iu een doosje met speelgoedfilans, die daarop ontbrandden. Het vuur verbreidde zich snel door den winkel die vol stond met allerlei brandbare goed eren, en brak door het plafond zoodat ook het magaztjnije op de eerste verdieping met de daar opgeslagen goede ren danig te lijden had. De vlammen zijn nog even uit de kap van het huis geslagen Met vier slangen van twee koolzuurspui ten had de brandweer het vuur spoedig gebluscht, maar van het winkelzaakje wa« niet vetrl meer over. Om z(Jn hoed f* riddin. Te Am sterdam verloor een trampassagier zijn hoed. Hij wilde hem naspringen. Ondanks waar schuwingen van den conducteur sprong hij toch van den wagen en kwam onder den bijwagen terecht. Met een afgereden voet werd hij naar het Isr. Ziekenhuis vervoerd. Gistermorgen is hij aan zyn kwetsuren overleden. Uit sin boom doodgevallen. Te Zuid- laren is de 76 jarigen heer H. van Tim meren, oud-schoolhoofd, bij het wegnemen van een tak uit den boom gevallen en aan de gevolgen overleden. Ein mllllom verduisterd. Te Po- dang in Indië is zekere L. R. A. v. B., werkzaam bij de weeskamer te Sema- rang, gearresteerd wegens fraude tot een totaal van ruim een millioen gulden. Huwelijk van vastgegroild* tweelingen In Amerika heeft een meieje Margaret Stratton Gibb, die met haar tweeling zuster Mary is samengegroeid zich met een gezonde jongeman in de ondertrouw doen opnemen. De plannen voor hun hu welijk waren tot dusverre geheiöl ge houden. Nog al vrijmoedig. DE STRIJD TEGEN MODDER EN PAP Schoonhoven—Hodtgraven 60. Schoonhoven, 11 Maart. De voetbal liefhebbers, die maandenlang gesnakt hebben naar een voetbalwedstrijd, hebben gister weer voor bet eeTst kunnen genie ten Zij hebben als inleiding tot een nieuwe voetbalperiode 22 stevig» knapen tweemaal drie kwartier xien zwoegen te gen modder en pap. "Want het tertein was gemeen slecht, het waa ploeteren in een moddermassa. En al» men daarbij in aanmerking neemt, d&t circa drie maanden niet gespeeld was, dan kan men zeggen dat de twee ploegen elkaaj uit- etekend partij hebben gegeven. Sportclub heeft haar aanhangers in verbazing gebracht door haar spel. Bode graven, dat toch ander» ook niet voor de poes is, verpletterd met maag eventjes 0— 0. Het is voor de kaasdub om wan hopig te worden. In het begin wilde het aan beide kanten niet erg vlotten. Maar gaandeweg kwamen de blauw-witten er beter in en wisten voor de rust tweemaal te doelpunten. Na de rust speelde Sportclub e«n over rompelend spel, waartegen de bezoekers tevergeefs zwoegden. Het zijn taaie vol houders, die tot het einde toe partij ga ven, maar mot veel zwakke plekken; zij wisten likwnls gevaarlijk tot dicht voor het doel door to dringen, doch toonden gisioren. Jat zij Juin aanval uiet af weten te iraken Dat zij geen enkele maal wis ten te scoren is pen compliment voor Sportcbib'ö verdedlgiug die gisteren weer eea scbitri.-rei"! s;hm ontwikkelde De ster van het vol 1 leek ons wel haar links- bu ten. die drie van de goals voor zvn rekening nam en een gevaarlijk doorbre- ket is. Feitelijk maakte Sportclub zelfs een revonle goal. toen do keeper ven Bodegraven zich met bal en al ln 'het doel omkeerde, vóórdat hij op ongeoorloofde wijze aangevallen werd Maar met zes kan zij tevreden zijn Het waa feitelijk iets meer dan haar toekwam, want de tegenpartij had minstens één puntje ver diend De vooruitzichten van „Sportclub" zijn beter dan ooit. Als „Leonidae" er niet was, zou men zelfs van kampioenskan sen kunnen spreken. ROTTERDAM, 11 Hoort (Draadlooe). Aardappahnarkt. Prijzen: Zeeuweoh» Blauwen f 8 754.25; Zeeuwsche Bon ten 1 4—4.50; Blauwe Eigenheimer» f 3.20—41.50, AMSTERDAM, 11 Maart. (DnadJooe). Teemarkt mn heden. Aangevoerd 477 vette koeien le kwel. I 1—1.10, 2e kwal. I f ORG—0.08, Be kwrt. f 0.81—0.78; 100 melk- en kaffkoeien i 275-850, 87 vette kalveren 2e kwoL 8894, 8e kind. 72— 86; 206 nushtere kalveren 8—IS; 460 varkens HoU. le kwal. 20-21; HoU 2e 1 kwal 8800, Oven. en Geldererhe 89— 00: vette vetkena 88-60; M I 100—260. Je hebt 10.000 lulden «chuld en wilt mijn dochter trouwen» - Je, weet u een ntae NED. HERV. KERK. BLESKENSGRAAF. Dinsdag 12 Febr., 'e avonds 7 uur, De. Leenmans, van Delft. POLSBROEK, en VLIST. 'Woensdag 13 Maart, avonds 7 uur, D». W. Rijns burger. Bidstond voor hei g«waa. WADDINXVEEN. Woensdag 13 Maart 'e avonds 7 uur Ds. H. A. de Geua. Bid stond voor het gewas. IJSSEISTEIN. Woensdag 13 Maart, 's avond» 7 uur, D». B. Moorreea Bid stond voor het Gewas. GEREF. KERKEN. IJSSELSTEIN. Woensdag 13 Maart, 'e avonds 6.30 uur, de heer De Kruijk, Canddd&at tot den H. Dienst. Bidstond voor het Gewas. CHR. GER. KERK. NOORDELOOS. Woensdag 13 Maart, v.m. 9.30 uur en 's avonds 6.30 uur, D». J. Reesink. Biddag voor het Gewas. VRIJE GEREF. GEM. WADDINXVEEN. Donderdag 14 Maart 'a avonds 7 uur Da. Grisnigt. Bidstond voor het gewas. ROTTERDAM, 11 Maart. (Draadloos). Aaugevoerd op de veemarkt: 408 vette runderen, 200 vette kalveren, 99 schapen of lammeren, 995 varkens. Prijzen: vette koeien le kwal. 5052, 2e kwal. 40—44, 3e kwal 27H32Hossen le kwal. 47—50, 2e kwal. 40-7-43, 3e kwal. 38; kalveren le kwal. 8085, 2e kwal. 70—75, 3e kwal. 60—65; schapen f 30 35; lammeren f 2228; varken» le kwal 37 X, 2e kwal. 38 X. 3e kwal. 3UX; stieren le kwal. 40—45, 2e kwal. 40, 3e kwal. 37. Overzicht: Koeien en ossen redelijke handel, over het algemeen vaster» prij zen; vette kalveren vlotte handel, weinig verandering in de prijzen; schapen en lammeren iets vluggere tondel, prijzen iets vaster; varkens vlugge handel, hoo- gere prijzen; stieren stugge handel, prij zen gelijk vtfrige week Dinsdag. OUDEWATER, 11 Maart. Telefonisch. Kaasmarkt van heden. Aangevoerd 6 partijen, tezamen 270 et oka, wegende 1350 K.G. Prij» met rijkamerk le soort f 5052. Zonder Rijkamerk geen aan voer. Handel matig. GROOT-AMMERS, 9 Maart. Aan de Kaasmarkt alhier waren heden aange roerd: 17 partijen met tezamen 646 stuks kazen, wegende 4165 K.G. Priji m* RlAunwk It MM I B-a h r*M Gkborih A. H. J. MOES. M. MOES—v. d. Nieuw*»», Schoonhoven, 9 Maart '29. Heden behaagde het den Heere, plotseling van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Oroot- en Overgrootvader, de Heer in den ouderdom van bijna 70 jaar. Uit aller naam: Oroot-Ammere, Wed. O. VLOT-Mourik. Rotterdam, C. VI OT. CHR. VLOT-Oroeneveld. O. HOOOENBOOM-Vlot. C. HOOOENBOOM. En Kleinkinderen. Qroot-Ammere, 8 Maart 1929. Heden overleed plotseling de Heer welke gedurende ruim 43 jaren trouw en eerlijk in onze zaak is werkzaam geweest. Fa. OEBRS. VOORSPUIJ Oroot-An mere, 8 Maart 1929. Heden overleed, na een kortstondige ongesteldheid, mijn innig geliefde Vrouw geb. Stout, in den onderdom van 75 jaar. O. SLOOF. Stolwijk, 9 Maart 1929. Heden behaagde het den Heere, van onze zijde, na een kortstondig li den, weg te nemen, ons innig geliefd Dochtertje en Zusje op den jeugdigen leeftijd van ruim 6 jaar. De Heere doe ons berusten in Zijn heiligen wil. Haar diepbedroefde Ouders, A. J DE JONO. M. DE JONO- van der Spek. ADAM DE JONO. Stolwijk, 8 Maart 1929. Voor de vele blijken van belang stelling en deelneming, ons betoond bij de ziekte en het overlijden van onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Orootmoeder betuigen wij.onzen hartelijken dank. Uit aller naam, O. MOPMAN. Schoonhoven, 11 Maart 1929. Havenstraat 72. Hiermede betuigen wij onzen op rechten dank aan alle Familieleden Buren en Vrienden en in 't bijzonder aan Dr. A. FLOH1L en Zuster BINNENDIIK, voor de hulp en belangstelling, ondervonden gedu rende de ziekteen bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Orootmoeder MtJ. M BOUTER, Wed. D. Zwijeenburg. Tevens onzendanka^n het Diaconie- Armbestuur gedurende haar We duweschap Uit aller naam, Fam ZWIJNENBURO. Oroot-Ammers 9 Maart 1929. Hiermede betuigen wij, ook namens onze Zonen, onzen harte lijken dank aan Familie Vrienden en Huren voor de veie blijken van belangstelling bij ons ondervonden. C. VAN HERK. O. RIETVELD. Lekker kerk, 9 Maart 1929. en tevens een Kar. Adres: P. STOLKER, Dljklaan, Bergambacht. GROOT BAL MASBUt te geven door de Oymn. en Athldethiekvereeniglng „D.O 8.", Schoonhoven, op 11 April а.s., in het Nutsgebouw. Personen, die voor dit Bal een Costuum wen- schen te huren worden verzocht dit voor 15 Maart a s. op te geven bij een der ondergeteekenden: Mevr. VAN LEEVEN, Oude Haven den Heer VISSER, Lopikerweg. den Heer DUBBELDAM, Olivier v. Noortplelnj den Heer TANQE, Ollv. v. Noortpl. t» Groot-Ammers - Opperitok op Dinsdag 12 Maart 1929, des avonds б.30 uur, bij O. VAN AS te QROOT-AMMERS. Spreker: van Den Haag. Onderwerp: ZIEKTEWET. W0" Werkgevers en belangheb benden verzuimt niet deze hoogst belangrijke vergadering bij te wonen Allen welkoml HET BESTUUR. Een Adres: JOH. VAN REES, Wijngaarden. Een bij J CM A A T Mr. Bakker, Hekendorp. met half Maart of April: Een P.O., 18 jaar of onder goed kun- nende melken bij T HUISMAN, Reineveld 24, Boskoop. Adres: H. ZANEN, Bergambacht. Merrouw MONSHOUWtR vraagt diraot aan fllnka z.k.k.w. hulp Werkster aanwezig. Buurtweg 22, Wassenaar. voor dag en nacht een zelfst. kunn. werken en bekend met koken. Aanmelden of brievenMevr. v. W AOENINOEN, Park de Kievit, Nassaulaan.6, Wassenaar. goed kunnende werken. Liefst eenigszins kunnende koken, v.g.g.w, Duitsche of Holl. Hoog loon. Aanmelden D. R. VAN DIJK, Veerdam 171, Papendrecht. Wegens ouderdom Een goed beklante welke een rufm bestaan oplevert. In de onmiddellijke om geving wan Rotterdam. Te aanvaarden volgens overeen komst. Br. fr. onder lett H, Postkantoor Nieuwerkerk a.d IJsael. Een flinke 7X8 Meter. C. DE VRIES, Streefkerk. en een <eer geschikt voor bskker of kruide nier. I. BIJMAN te Lopik.

Schoonhovensche Courant | 1929 | | pagina 2