Uier isomuizei Een perc. M. De Hofstede BOELHUIS. BOELHUIS. ERFHUIS Bericht yan Inzet HanduieiKDireedschapiien. Zalm-Visscherij- Invenlaris, Vee en Veld. De destructie van vee en vleesch. MUNHARDTs Gemengd Nieuws. Huis en Hof. Advertentiën. Rechtszaken Burgerlijke Stand. te Polsbroek, Totaal 61100.- Notaris Teijinck. j. van der Leeden Stolwijk, J. van der Leeden woensdagen 17 en 24 Itrli im Stolwijk, R. van Blokland Doiderdag II April 1929, Schoonhoven, te Hoog-Blokland. Notaris A. H. Klokke Hotaris Mahlstede te Ammerstol, verkoopens Tmb gummen da haam Verhoaf an Da Ruijter. Verioek van W. H. Meeuwen om een gedeelte grond gelegen langs de algemeen® begraafplaats alhier jn ge bruik te mogen nemen voor schuur- bouw. Het voorstel van B. en W. om het verzoek in te willigen tegen een re cognitie van f 1 per jaar wordt zon der hoofdelijke stemming aangeno men. Verzoek van het bestuur der bij zondere schoolvereeniging een school met den bijbel alhier om voor de maanden Januari tot en met Maart 1925' voor den aan haar school ver bonden assistent een belooning toe te kennen berekend naar f 500 per jaar. Het voorstel van B. en«W. om het verzoek in te willigen wordt met 6 tegen 1 stem aangenomen. Tegen stemt alleen de heer Hoeijenbos. Verzoek van het bestuur der bij zondere schoolvereeniging een school met den bijbel alhier om een voor schot op de gemeentelijke vergoeding bedoeld in artikel 101 der Lager On derwijswet 1920 voor het jaar 1929. Het voorstel van B. en W. om het bedrag van het voorschot vast te stellen op f 320 woj*dt zonder hoof delijke stemming aangenomen. Adres van M. Schakel e.a. houden de het verzoek het raadsbesluit van een verordening op de winkelsluiting te herroepen en ongedaan te maken. De heer De Ruijter vraagt wat de oorzaak is, dat de winkelsluiting nog niet werkt De voorzitter antwoordt hierop dat eerst een ontwerp-verordening moet worden gemaakt en dan door den raad moet worden goedgekeurd. De heer Kuijpers is tegen winkel sluiting daar hij het voor klein Meer kerk van geen belang acht. Ook de heer Brakel geeft thans te kennen tegen winkelsluiting te zijn. Hierna gaat de raad m geheime zitting over daar de heer Hoeijenbos nog iets in het belang van ae ge meente heeft te vertellen, betreffen de de winkelsluiting, waar blijkbaar een ieder niet mee noodig heeft Na heropening der openbare ver gadering wordt het voorstel van 3. en W. fn rondvraag gebracht en met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. Voor stemmen de heeren Verhoef, Van IJzeren, Kuijpers, Brakel en Van Beekum. Tegen stemmen de heeren Hoeijen bos en De Ruijter. Het uirzoek van het Burgerlijk Arm bestuur alhier, om voor het jaar 1929 een extra subsidie van f 15000 te ver leen en, wordt zonder hoofdelijke stem- nuasr ingewilligd. Voorstel van B. en W. om aan de Commissie ter bevondetiag van de op heffing van tollen aan den Rijksstraat weg UtrechtVreeswijk, alsnog een bij drage te verleenen van f 15. Na eenige onderlinge bespreking wordt het voorstel van B. en W met 0 tegen 1 stem aangenomen. Tegen stemt de heer Verhoef. Verzoek van de Gewestelijke Land- starmcommiasie Dordrecht, om voor het jaar 1929 een subsidie te verleenen van f 50. Het voorstel van B. en W om aan de afdeeling Meerkerk voor het jaar 1929 een subsidie te verleenen van f 25, wordt met 0 tegen 1 stem aangenomen. Tegen stemt de heer Hoeijenboe. Vastgesteld wordt den pensioen grondslag van den heer H. van Hof, als secretaris van -de Commissie tot Wering van schoolverzuim op f 10. Het voorstel van B en W tot vast- stellin gder nieuwe verordening op de keuring van waren in deze gemeente wordt Bonder hoofdelijke stemming aangenomen. Voorstel van B en W, om de 5 ar beiderswoningen voor het tijdvak 1 Mei 1929-1 Mei 1930 weder onderhands te verhuren teoen den huurprijs van f 3,75 per week en per woning De heer Hoeijenbos stelt tvoor den huurprijs op f 3,50 te brengen. Na nog eenige diaouasróeën wordt het voorstel van B. en W. met 0 tegen 1 stem aangenomen. Tegen steurt de heer Hoeijenbos. Voorstel van B. en Wom de woning, plaatselijk gemarkt No. 1 (onderwijzers- woning) voor ihet tijdvak 1 Apnil 1929- f April 1930 weer onderhands te ver huren tegen een huurprijs van I 300 peT jaar. De heer De Ruijter zegt, dat deze woning wal verhoogd kan worden. De heer Hoeijenbos wol verlagen, en ze? dat hier grove winst gemaakt wordt. De beer Van Bee km m aegt, dat de huurprijs hoog genoeg is en wil deze zoo laten als hij thans is. De heer Van IJzeren merkt op, dat wanneer de hoeren Van Beekum en Bax deze woning konden huren voor f 500 per jaar, zij goedkooper woonden dan dat zij thans hebben moet bouwen. Het voorat el-De Ruijter, om f 100 te verhoogen, wordt niet ondersteund Het voorat el-Van IJzeren, om f 50 te verhoogen en de woning thans te bren gen op f 350 per jaar, wordt met 4 te gen 3 stemmen aangenomen. Voor stera men de heeren Van Uzeren, Brakel, Verhoef en De Ruijter. Tegen stemmen de heeren Van Beekum, Kuijpers en Hoeijen bos. Fen voorstel van den heer Hoeijenbos om de electrificatiekiosten ad f 8,24 K per jaar. zijnde 10 pCt. van de geheele kosten, die de heer Van Arkel ieder jaar in de gemeentekas moet storten, voor re kening van do gemeente te nemen wordt mei 5 tegen 2 stemmen aangenomen Tegen stemmen de heeren Verhoef en De R-uijter. Een voorstel van B. en W., om in het jaar 1929 een bet ooi muur langs de hats te plaatsen wordt goedgekeurd. Het voorstel van B. en W m het wr- m» n'gvuldigmge, etal der plaatselijke in- komstenbeUsBng, belastingjaar 1980-110, vast te stellen op 1.1, vrordt «onder hoof delijke stemming aangenomen. Benoeming 2 onderwijwreeaen tan de openbars legere schoot alhier, hoofd de heer J. ran Arkel Benoemd worden maj. Joh. de Zwart te Meerkerk en mej <1 Diepenhorst te Ameide. Wijziging begroating dienst 1929 wordt goedgekeurd. Aangewezen wordt een oammisie, be staande uit do heeTen P. Kuijpers, G. M. Brakel en W. Hoeijenboe, om de rekendag van het Burgerlijk Armbestuur na te zien in den loop van de volgende week. Rondvraag. De heer Van IJzeren vraagt of er bin nen aftrienbaren tijd nog een voorstel is te wachten van B. en W., om de eteun- regelfing af te schaffen. De voorzitter antwoordt hierop, dat nog geen besprekingen hieromtrent zijn ge daan, dodh in de volgende raadsvergade ring met een voorstel hoopt te komen. Hierna sim ting. BENSCHOP. Aanwezig met den voorzitter en secretaris, de leden Schep, Brouwer, De Gier, Middelkoop, Van Os en Klever. Afwezig de heer Beyen we gens ziekte. De voorzitter opent de vergade ring met gebed. De notulen der vo rige vergadering worden "na voor lezing onveranderd vastgesteld. ingekomen zijn de navolgende stuk ken. a. Besluit van Gedeputeerde Staten dd. 31 December 1928, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot verweer tegen den eisch in rechten, eventueel m stellen, tegen Mej. N. Lekkerkerker alhier, zoowel in eer sten aanleg als zoo noodig in beroep en cassatie. De voorzitter deelt mede, dat in deze advies is ingewonnen bij Jhr. Mr. K. J. Schorer te Utrecht, welke als een vertrouwd rechtsman bekend staat. Het lid Middelkoop zou willen voorstellen aan Mr Schorer op dracht te géven de zaak bij de recht bank aanhangig te maken, waarna de zaak dan Dinnen 1 a 2 maanden aan een einde zou zijn. Na breedvoerige bespreking wordt het voorstel van Middelkoop in stem ming gebracht, waarover echter de stemmen staakten. Voor de leden Middelkoop, pe Gier en Brouwer, tegen de heeren Van Os, Klever en Scnep. b. Besluit van Ged. Stalen houden de mededt -ling, dat de beslissing over de begrooting van 1929 is ver daagd. Wordt m.a.s. voor kennis geving aangenomen. c. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger a.d. 30 Januari ii., waaruit bleek, dat boeken en bescheiden in orde werden be vonden. a. Besluit van Ged. Staten dd. 11 Februari jl. houdende goedkeuring van de wijziging der instructie voor den keuringsveearls. e. Verslag Gezondheidscommissie over 1928. f. Rapport van den keuringsdienst voor Waren. Al deze stukken worden m.a.s. voor kennisgeving aangenomen. g. Verzoet van Mej. C. Timmer om ontheffing hondenbelasting. M.a.s. goedgevonden. h. Verzoek van zeven ingezetenen om vermindering van hondenbelas ting. Wordt m.a.s. besloten dit aan te houden tot een volgende vergade ring. i. Verzoek van J. Timmer Pzn. al hier om ontheffing van schbolgeld. Wordt m.a.s. besloten dit eveneens in een volgende vergadering te be handelen. j. Op een verzoek van de Commis sie voor Landbouwhuishoudonder- wijs om een verlicht en verwarmd lokaal gratis Ier beschikking te stel len, wordt m.a.s. besloten hierop gunstig te beschikken. k. Verzoek van C. Rietveld, slager alhier, om verlaging der keurgelden. De voorzitter brengt ter tafel het voorstel van B. en W. om de keurgelden te wijzigen en nader te brengen op f 2.50 bij aangifte van 5 of minder varkens, op f 150 bij aangifte van 6 t.m. 10 stuks, op f 1 bij aangifte van 11 of meer varkens. Het lid Van Os verklaart zich met deze regeling te kunnen vereenigen. De heer De Gier zegt, dat hij hier mede accoord gaat De vraag rijst echter aldus spr. of de keuringsvee arts N eomagus met het beslaande sa laris genoegen zal blijven nemen. De neer Middelkoop is er voor, doch wenscht er terugwerkende kracht aan te verleenen. Wethouder Klever hel woord ver krijgende, geeft te kennen, dat hij zich met dit voorstel kan vereenigen, doch hieraan een terugwerkende kracht wenscht te verleenen vanaf het tijdstip, dat deze vergadering voor ae eerste maal is uitgeschreven. Spr. vindt het niet billijk, dat Riet veld de dupe wordt van het telkens pitstellen der vergadering. Bovendien aldus spr. behoeft de gemeente er niet aan te verdienen, wanneer de kosten maar gedekt worden is Tiet voldoende. Spr. stelt voor terugwer kende kracht ie verleenen tot 8 Febr. jl. In stemming gebracht wordt dit voorstel verworpen met vier tegen twee stemmen. Vóór Middelkoop en Klever. Tegen Schep, Brouwer, Van Os en De Gier. Len voorstel van den heer De Gier om terugwerkende kracht te verlee nen vanaf 1 Maart wordt aangeno men met vijf tegen één stem, die van het lid Van Os. 1. Af- en overschrijving alsmede een wijziging der begrooting, dienst 1828, worden m.a.e. goedgekeurd, m. ben wijziging van de. instruc tie voor den keuringsveearts, betref fende de uitbetaling van een gratifi catie ad f 67.60 over 1926 aan den heer D. v. d. Veen te Oudewater, wordt m.a.s. goedgekeurd. n. Verioek Mej. Klokke om eervol ontslag als onderwijzeres aan de O.L. school No. 1. Wordt besloten het ge vraagde ontslag eervol te verleenen met ingang van 1 Juni a.s. of zoo veel eerder als mogelijk is. o. be verzoek van G. de With al hier om vermindering van school geld ,in verband met een door den Inspecteur der Belastingen genomen beslissing. M a.s. wordt beloten de vermindering toe te staan in dien geest als de aanslag van den Inspec teur heeft plaats gehad. p. Verzoek van Jiet schoolbestuur „bben Haezer" alhier ora gelden be schikbaar te stellen voor den bouw van een derde lokaal. Na eenige toe lichting vanhet lid Brouwer, wordt m.a.s. besloten het verzoek toe te staan. q. Benoeming ambtenaar van den burgerlijken stand. Wordt m.a.s. be noemd de heer C. P. van Beusekom, secretaris der gemeente. r. Verzoekschrift van C. Rietveld schipper alhier, om boven de aan nemingssom een bedrag van f 0.50 per kub. Meter grint te mogen ont vangen, aangezien hij door verschil lende omstandigheden een ernstig verlies heeft geleden. Wordt echter m.a.s. besloten dit verzoek aan te houden totdat de commissie belast met het onderzoek der grintleveran- tie haar rapport uitbrengt s. Verzoek van den gemeente-veld wachter om verbetering in zijn wo ningtoestand. Wethouder Klever zegt, dat de voorzitter destijds heeft medegedeeld, dat Kurk genoegen nam met den be- staanden toestand. De voorzitter deelt mede, dat het huisje zeer klein is en dat hij aan spraak maakt op een betere woning. Verschillende leden wijzen er ech ter op, dat hij thans reeds een betere woning heeft. Het lid De Gier vindt het verzoek van Kurk zeer gegrond. Hij heeft recht op die woning. Hij is tevens benoemd op de woning die de burgemeester nu bewoont. Er is alleen een uitweg ais een andere woning voor den Bur gemeester beschikbaar wordt gesteld. De voorzitter wijst er op, dat hij privé een woning voor aen veld wachter heeft gehuurd en ik heb al- zoo, aldus spr. nu twee woningen te betalen. Wethouder Klever vindt deze rede neering niet duidelijk. Ook wethou der Scnep verklaart zulks, waarop de voorzitter den heer Schep in min der vleiende bewoordingen toevoegt, dat hij van hem immer Tegenwerking ontvangt. D hebt, aldus spr. zelfs de driestheid gehad om voor te stellen het raadsbesluit om f 10.000 voor den bouw van een ambtswoning beschik baar te stellen, weer in te trekken. Na breedvoerige besprekingen on derling wordt het verzoek m.a.s. voor kennisgeving aangenomen. t. 2e verzoek van den gemeente veldwachter om een betere sala- rieering. De voorzitter zegt, dat bij netto een salaris van f 1200 ontvangt. Wethouder Schep zegt, dat Kurk met alles bij elkaar wel tot f 1800 komt De heer Brouwer zou evenals het vorige voor kennisgeving willen aan nemen. De heer De Gier vindt het niet ojp de rechte plaats dat Kurk, die nog zoo kort in de gemeente woonachtig is, thans reeds met een dergelijk ver zoek komt. Spr. zou het eveneens voor kennisgeving willen aannemen. Ook de heer Middelkoop is tegen verbooging. Wordt tenslotte besloten m.a.s. het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. u. Op een verzoekschrift van het Hoofd der O.L. school No. 1 om eenige banken te laten schilderen alsmede een stoel en een kruk te mo gen aanschaffen, wordt m.a.s. gunstig stig beschikt. v. Nog is ingekomen een adres van den Alg. Ned. Politiebond, met ver zoek het salaris van den tegenwoor- digen gemeente-veld wachter op een beter peil te brengen. Wordt m.a.s. eveneens voor kennisgeving aangeno men. w. Op een verzoekschrift van het muziekgezelschap „Ons Genoegen' om een verloting te mogen houden, wordt m.a.s. gunstig beschikt. x. De voorzitter leest voor een schrijven van den Inspecteur van hét Lager Onderwijs of de gemeente reeds voorzieningen getroffen heeft voor het onderwijs in de lichamelijke oefening aan de lagere school op het dorp. In den bestaanden toestand kan niet langer worden berust Na breed voerige besprekingen wordt besloten dispensatie aan te vragen voor het fjeven van onderwijs in de lichame- ijke oefening. jj. Tenslotte deelt de voorzitter mede, dat nog een schrijven van den Lomm. der Koningin is ingekomen omtrent de opberging der archieven, waarin verzocht wordt mede te deelen, welke voorzieningen in deze zijn getroffen. N Na eenige gedachtenwisseling wordt besloten Gedeputeerde Stalen te berichten, dat er pogingen in het werk zullen worden gesteld om een betere opberging te verkrijgen. Nog wordt besloten het gemiddeld bedrag der kosten' per leerling der openbare lagere scholen over 1927 te bepalen op f 17.44. Komt nog in behandeling het voor stel van B. en W, om de omroepen bQ brand te beloonen. Deze beloonina sou dah bepaald worden op f 1 b]j dag en f 2 bij nacht. Hiervoor zijn een a-tal personen aangesteld met name. G. H. Boekraad, C. Verbree en C. Boon Wordt m.a.s. goedgekeurd. De voorzitter deelt nog mede. dat er op het dorpsplein een 2-tal linde- boomen zijn dood gegaan. Spreker vraagt of er nieuwe in geplaatst moe ten worden. Wordt besloten hier mede tol het najaar te wachten. levens zegt de voorzitter dat ver schillende ingezetenen gaarne zóu- den zien, dat er nog een aanplakbord in de buurt werd bijgeplaatst. Wordt besloten een oud bord te laten her stellen en hiervoor een geschikte plaats te kiezen. Nadat het bedrag dat in verband met de gehouden uit deel ingen is overschreden, wordt ge- .voteerd is aan de orde de rondvraag. De heer Middelkoop zou de kwes tie omtrent C. Verbree alsmede het verzoek van Dr. Honig in de volgen de vergadering willen behandelen. M.a.s. aangenomen. De heer De Gier vraagt of de leden van het stem bureau reeds zijn benoemd, waarop door den voorzitter wordt medege deeld, dat hieraan reeds de aandacht is geschonken. De heer Brouwer deelt mede, dat hem bekend is, dat er een kwestie is tusschen B. en W. en Oosterbeek aangaande de plaatsing van een schoorsteen in de slachtplaats bij Langerak. Wordt besloten het onder zoek aan den voorzitter op té dragen Verder deelt spr. mede dat hem op gevallen is, dat de windveer bij ae O.L. school nog steeds niet is ner- eteld. De voorzitter zegt, dat zulks on middellijk in orde gemaakt kan wor den en vraagt tevens of de Raad zijn goedkeuring kan schenken, dat de voorzitter wordt gemachtigd de re paraties die het bedrag van f 25 niet te boven gaan, aan hem op te dragen. Wethouder Schep zegt, dat inge volge de gemeentewet het onderhoud bij B. en W. is opgedragen. Na breed voerige bespreking wordt een voor stel van het lid Middelkoop om bij eventueele spoedreperaties B. en W. onmiddellijk uit te noodigen en daar na een beslissing te nemen, m.a.s. aangenomen. De heer Brouwer verzoekt of de weg bij zijn a.s. woning niet kan wor den afgegraven, aangezien deze voor het verkeer gevaar oplevert. Wordt goedgevonden. Daar niemand meer het woord ver langt wordt de vergadering door den voorzitter met dankzegging gesloten. Het woord destructie lijkt wel een erg geleerd woord. Toch wil het al leen vernietiging beteekenen. De destructie van vee en vjeesch is dus de vernietiging van vee en vleesch. Natuurlijk zal dat niet anders ge beuren dan bn uiterste noodzaak. Die noodzaak bestaat wanneer vee gestorven is aan besmettelijke ziek ten als miltvuur of waarvan het vleesch voor de consumptie is af gekeurd. De vleeschkeuringswet regelt deze zaak. Nu is bij Koninklijk besluit bepaald, dat op 1 Juni 1932 over heel ons land het afgekeurde vee en vleesch door middel van een des tructor vernietiger) afdoende on bruikbaar gemaakt moet worden. Ge zuit zeggen: dat heeft den tijd nog, maar dien 'langen termijn is ge komen, omdat die destructors nu maar niet in drie tellen klaar zijn en goed werken. Om de gemeenten daarin tegemoet te komen is opge richt de N.V. Nederlandsche tner- mochemische fabrieken gevestigd te Amsterdam. Deze heeft een „plan de campagne" uitgewerkt, dat Uit blinkt in zijn eenvoud en waarmee de N.V. van de gemeenten over neemt dé lasten, aie de vleeschkeu ringswet op de gemeenten heeft ge legd. In (lat plan is vastgesteld, aat I op 2 of 3 plaatsen een destructor 1 wordt gebouwd en dat al het gestor ven vee en afgekeurde vleesch door de N.V. naar die destructors wordt gevoerd. inmiddels is zij er toe overgegaan 1 dit plan in daden ora te zetten. In 1926 is te Bergum in de provincie Friesland de eerste destructor ge bouwd, die aanvankelijk alleen de provincie Friesland op het grootste stuk van de provincie Groningen en een klein deel van Drente bediende. Met behulp van speciaal daarvoor ingerichte auto's werden de cadavers (dieren-lijkeu) opgehaald en in Ber gum vernietigd. Dieren, die aan in de wet bij name genoemde ziekten zijn gestorven, moeten worden ver brand. Andere kunnen zoo worden vernietigd, dat er nog producten die handelswaarde bezitten, van over blijven. 'Zoo wordt bijv. nog vet en diermeel verkregen. De ophaaldienst functioneert blijkens tal van reques- ten van gemeentebesturen uitmun tend, zoodat in 't algemeen binnen 24 uren een cadaver is opgehaald. Voor die streken, welke te ver van. Bergum afliggen, om in 1 dag het vee weg te halen, zijn centrale op haaldiensten uitgedacht. In 1928 is zoo n ophaaldienst in werking ge steld voor de provincie Overijsel, de Achterhoek van Gelderland en Zuid- Drente. Ze is gevestigd te Nijverdal. Al het gestorven vee uit dit gebied wordt naar Nijverdal gebracht en vandaar met zeer groote vrachtauto s naar Bergum getransporteerd. Dat er zoo nog al een diertje wordt weggehaald moge blijken uit de vol gende ctifer»; Ito 1927 werden In Ber- Ïum behandeld 22.514 cadavers, in 928 was dat gestegen tot 31.289. Voor 't ophalen van de cadavers werd in 1927 gereden met de auto's 279.636 kilometer, dat is zeven maal de om trek van de aardel In 1928 bedroeg dit cijfer 434743 K M of wel elf maal dezen omtrek! Hieruit blijkt wel, dat het bedrijf in Bergum een zaak van beteckenis is geworden. De regeling is nu zoo, dat de aan gesloten gemeente telegrafisch of per telefoon opgeeft, waar zich een ca daver bevindt. De NT.F. verplicht zich binnen 24 uur dit weg le halen. Voor de gemeenten komen geen ver dere kosten. Wordt een cadaver met huid en al in ontvangst genomen, dan ontvangt de betreffende eigenaar twee-derde van de handelswaarde van de huid. Dieren, die totaal ver nietigd moeten worden en die dus aan kwaden droes „of miltvuur ge storven zijn, vallen buiten deze re geling. Maar hiervan volgt een ver rekening met het rijk. Voor 1930 wordt nu getracht een destructor te Woerden te bouwen om daarmede het grootste deel van Noord-Holland. Zuid-Holland niet uitzondering van Goeree-Overriakkee de heele provincie Utrecht en de Be tuwe te bedienen. Inlusschen zijn stemmen opgegaan, om kleine des- tructoren builen de N.T.F. om te bouwen, om op die wijze alle voor deden voor de gemeenten, eventueel de veehouders te verkrijgen. De N.T.F. stelt weliswaar de ge legenheid open om aandeelen in de NA te nemen maar de grootste helft blijft in hun handen, waar de op richters van hun zijde trouwens ge lijk in hebben. Hoe die zaak nu in Noord- en Zuid-Holland zal afloopen is nog te bezien. In veerijke gebieden zal de N.T.F*. natuurlijk met voordeel kunnen werken. Hoe zal dat echter in veearme streken zijn als Zeeland en N.W. Noord-Brabant? De opzet van deze zaak is, zooals uit boven staande wel blijkt, grootsch en een voudig. Met belangstelling volgen we baar verdere ontwikkeling. INGEZONDEN MEDEDEELINQ. Hoofdpijn-Tabletten 60°' Kiespijn-Tabletten 60c' Laxeer-Tabletten .60°' Zenuw-Tabletten 75c' Maag-Tabletten 75 01 Bi) Apoth. en Drogisten Schade door de vorst Nu de natuur opmeuw herleeft, blijkt dat de schade welke de langdurige stren ge vorst aan de te velde staande win tergranen heelt veroorzaakt, over 't algemeen vrij aanzienlijk is. De perceelen, welke op lichtere en vlak op geëgde gronden staan, zijn bijna alle verloren. Op de zwaardere klei en daar waar men in de rulle kluiten heeft ingezaaid, is hel ge was er beter afgekomen, zoodat het zich waarschijnlijk herstellen zal. Ook de tijd van inzaaien blijkt van invloed, zoodat de omstreeks half October gezaaide granen over het al gemeen net meest geleden hebben. Bloedverg'fliging door een geit De veldarbeider Elzenga te Finster- wolde wilde een geit medicijnen in geven ,doch het dier verzette zich en beet E*. in den wijsvinger van de rechterhand, waardoor een on beduidend wondje ontstond. Al spoe dig werd bloedvergiftiging geconsta teerd en moest E. zich op advies van den dokters elders onder behande ling stellen. Dezer dagen is de vin ger te Groningen geamputeerd. Plotseling doodgebleven. Maan dagavond had te Leens een tragisch 1 geval plaats. De arbeider K. en zijn vrouw waren voor familiebezoek naar Assen geweest. Na het verlaten van den trein liep de vrouw door dien haar man de fiets moest op halen vooruit in de richting van hun woning. Toen K. even later den spooroverweg passeerde, vond hij I zijn vrouw bewusteloos op den weg I liggen. De inmiddels ontboden ge neesheer kon slechts den dood consta teeren. Zwaar e«wond door «en leeuwenkop Te Haiberstadt in Duitóahland geraak te van oen oud in Zandsteen opgetrokken gebouw aan de Holzmarkt een 350 jaar I oude steenen leeuwenkop los en trof twee mannen. Een koetader van een bier wagen kreeg een dubbele schedelbreuk. In hopeilooaen toestand werd hij naar het I ziekenhuis overgebracht. Ook de tweede man Hiep aware verwondingen op. Be oorzaak van het ongeval wordt toege- schreven aam nawerking van de vorst Zij: Heeft je moeder je ook de taal der fci'.oomen geleerd, toen je jong waa? Hij: Neen, talen heb ik noodt ge leerd, maar «ind* ik je getrouwd hebt, heb ik betalen geleerd- RIJKELUI'! ZOONS AU MOORDENAARS, twee Amerikaanaohe studenten heb ben te Atlanta terecht gestaan wegens (jen moord op een drogist en een bedien de in een kruiden ie ra winkel De jeugdige bandieten hadden cynisch verklaard, dat «ij gemoord hadden, „uit lust tot opwinding". Bedden waren soon* van rijke oudere en ieder was in het be nt van anto'a en volop geld. Zij dron gen achtereenvolgens in een drogtetwin- kel binnen, waar zij den man achter de toonbank doodschoten Zij verklaarden, dat hun slachtoffers zich niet verzet had den, maar toch hadden zij het tweetal in koelen bloede vermoord. Evenals de Chicago'sohe moordenaars loeb en Leopold, konden deze de gaJg ontsnappen Daar de jury niet tot een stemmigheid kon komen, kon de dood straf niet worden uitgesproken en zij werden tot levenslang tuchthuis veroor deeld. AUTO OF TROEP MEISJES INGEREDEN. Naar uit Genève wordt gemeld, heeft in de nabijheid van Lausanne een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto van een koopman uit Lausanne, waarin drie personen gezeten waren, reed met groote snelheid in zigzaglijn een vrij stel len weg af, waarbij de chauffeur de macht over zijn stuur verloor De wagen reed in voUe vaart op een troep Engel- sche meiajee in Een hunner werd op slag gedood, terwijl drie anderen «waar gewond werden en in hopeloozen toe stand naar een ziekenhuis zijn vervoerd. De meisjes waren van 17 tot 23 Jaar oud •n vertoefden te Lausanne in een pen sionaat. De inzittenden van den auto zijn door de politie gearresteerd. EEN MOOIE BURGERVADER. In Deqember Li was de gemeente kas van W esteregein bij Maagden burg, driemaal achter elkaar geplunderd. De dader werd niet op gespoord. Op 25 Maart 1.1. brak m Eet raadhuis te Westeregeln driemaal brand uil. Men kon vaststellen, dat er brandstichting in het spel was en bracht deze misdadige handeling na tuurlijk in verband met de diefstallen Thans is volgens een bericht uit Maagcfenburgde burgemeester van Westeregeln, Kortge, gearres teerd, als verdacht van de diefstallen en de brandstichtingen. Hh is in het huis van bewaring te Haiberstadt opgesloten. Een tragisch einde. Op een laten avond van een dezer dagen keerden te Parijs vier menschen, een geven, Juist In de uren dat de ktnderbe- wwarpk&tsen nog niet en niet meer ge opend zijn. Zij zag in, dat dit niet langer zoo ging En nu meende sij dat er d-n geen andere uitweg te vinden zou zijn, dan het kind uit te besteden En dei vond zij vwr- aohtikkelijkl „Leefde mijn moeder nog maar", zuchtte ze, ,41e zou bij mij heb ben kunnen inwonen en op het kind pas sen" „Zou er geen grootmoeder voor hem te vinden zijn?" opperde de iitAimwtm en, toen de ander haar ongeloste sin keek, „geen echte natuurlijk, maar een bejaarde vrouw, die tegen betaling van kostgeld bij u kan inwonen en als u niet thuis bent voor het kind zorgen. Hebt u een kamertje over?" Ja, een kamertje had zij, een aardig kamertje zelfs en netjes gemeubeld, maar hoe nu aam zoo'n grootmoeder te komen? Het adres ran de jonge we duwe werd doorgegeven aan de Commis sie inzake Oudeliedenzorg Bij het onder soek biedt, dak er geen enkel bezwaar tegen bestond, dat een oude vrouw in dit gezin zou worden opgenomen. Toevallig meldde zioh enkele dagen la ter een krasse, vriendelijke oude vrouw bij de Commissie aan, die een goed kost huis soaht, daarvoor f 7 per week kon betalen en die wél te vinden was voor de rol van grootmoeder En (het duurde niet lang of deze had haar intrek ge nomen in het kamertje van de weduwe De beide vrouwen konden gelukkig best samen opschieten en de kleine jongen had met zijn nieuwe grootmoeder al ipoedig een hechte vriendschap gesloten LOODRECHT DE LUCHT IN. Een Zuid-Afrikaanach ingenieur heeft na een onderzoek, dat, volgens hem, der tig jaar geduurd heeft, een vliegtuig ont worpen. dat een omwenteling in hot vliegweren zou brengen Hij beweert dot het vraagstuk var* loodrecht opstijgen er voorgoed mee is opgelost en zijn toe stel even veilig als een auto iz. De vleugels draaien om een regeling»- as in het rond en daardoor ontstaat een luchtledig, dat het mogelijk maakt lood recht te stijgen en te dalen. Bij landing in ffweefvludht kan de inrichting afgezet worden. Martin heeft op zijn uitvinding patent genomen en zou reeds met buitenlandsche vliegtuigfabrieken in onderhandeling zijn. In een afgrond gestort. Uit Greno ble wordt gemeld, dat tijdens een ber®- toaht van een vrij groot gezelschap naar de Etendard een 30-jarige kantoorbe diende uit Lyon in een afgrond stortta Hij vras echter met een touw aan eeni ge andere leden van het gezelschap ver bonden, zoadat men met moeite er in echtpaar en tWee vrienden, na een slaagde, hem langzaam omhoog te trek- zeer'vroolijk samenzijn, waarbij een stevig glas was gedronken, in een auto naar huis terug. De auto is opgereden tegen een met groote vaart van een neiling afkomende elee trische tram en werd letterlijk ver- phnterd De man werd op slag ge- ken. Toen hij bijna den beganen grond weer had bereikt, knapte het touw echter en viel de ongelukkige twintig meter naar beneden, zoodat hij onmiddellijk dood was. Sleoht aardbetenjair verwacht. Bij den P f 1000 veer de weduwe. De fabri kant A W. J. 8., uu Antwerpen, die op December op den weg naar Moerdijk D. W uit Zevenborgen met zijn auto had aangereden tengevolge waarvan W. en kele dagen later ia overleden, ia door de rechtbank te Breda veroordeeld tot één maand gevangeniaetrai, voorwaardelijk, met een proeftijd ran twee jaar, onder bijzondere voorwaarden, waarbij hem OA werd opgedragen een vergoeding van 1000 uit te teeren aan de weduwe van het slachtoffer. De eisch was drie maan den iheohtenls Zich dood gedronken. Er wordt ge- meid uit New-York, dat in Galiforruë iemand een weddenschap aanging, dat hij 37 liter wijn achter elkaar zou kun nen opdrinken. Hij slaagde daarin ook werkelijk, maar bij het laatste glas zakte hij in elkaar en werd dood opgenomen. Weer een Belgisch mijnongeluk. In een Belgische kolenmijn heeft zioh een zware mijn gasontploffing voorgedaan Zes mijnwerkers zijn op slag gedood; één is er ernstig gewond. Siiniera. ue man wera op siug ge- -----r _r ~r z •od, de vrouw in stervenden toe- onderzoek la den Phytopathologischen stand naar een ziekenhuis gebracht ?len«' ist d« Orar-Be uwe gebleken, dat t-\ i nur dn Tnnr nnlinoriilra ooi nhaian.anrt. daar de zeer belangrijke aardbeien-aan plant ernstig door de vorst werd geecba digd. Zoowel bjj aardbeien onder glas als op het vrije veld komt voretachade veel vuldig voor. Wel heeft het gewae bfj den een meer geleden dan bij den ander, maar De twee andere menschen- hebben het leven eraf gebracht Moordpartij door een neger. ten aan vervolgingswaanzin leiden de en met een machinegeweer bewa- pende neger stormde door de stra- geheel vrij van voratscbade zijn maar ten van Newark in Amerika en weinig aardbeiplanteu gebleven. In hoever schoot in het wilde op voorbiigan- de aanplant zich nog zal kunnen bersh 1- gers. 'Iwee mannen werden gedood, len ia moeilijk te voorspellen, daar hier- een derde zwaar gewond en twee po- voor verschillende factoren van invloed litieagenten, die den neger arres- zyn. Te oordeelen naar den toestand op het teeren wilden liepen lichtere ver- oogenblik, ziet het er echter voor den wondingen op. Toen de man in een aardbeienoogst echter verre van gunstig hoek gedreven was schoot hij zich- uit zelf dood. ZIJN MEISJE DEN NEUS AFGESNEDEN. Een Griek heeft te Adelaide, in Zuid-Australië, zijn meisje. Katheri- ne Tingara ,den neus afgesneden. Het meisje kwam naar Australië om met hem in den echt te treden, -waartoe hn haar Öe overtochtsgeiden had ver- scnaft, doch toen zij vier maanden geleden, aankwam, verbrak zij de verloving. De Griek heeft tenslotte het gezicht van het meisje geschon den door haar neus af tp snijden. Hij zal zich deswege voor den rech ter hebben te verantwoorden. Zün landgenooten in Zuid-Australië heb ben een groote som gelds bijeenge bracht ora zijn verdediging te bekos tigen, terwijl Australiërs, die syni- BEROERING IN ANDORRA. Hel leger ven 40 soldaten. De kleine republiek Andorra bevindt zioh thans in conflict met de Spaaneohe regeering. Naar verluidt zouden aeUs da veertig soldaten, die het leger van An dorra uitmaken, dagelijks een uur extra gedrild worden om op alle eventualItoltea voorbereid te mjn. De republiek, die op het hoogste punt van de Spaansoh-Franeche grens ligt, ie eieahts door een smallen weg te na deren, welke in tijd van nood kan wor den opgebroken en zoodoende Andorra tot een moeilijk te veroveren vesting maakt. De reden van de verontwaardiging der bevoéking ten opzichte van Primo de Enkele voorjears- zomtrgroenlsn, De vorst is nu zoo zoetjes aan uit den grond en de gelegenheid om voor den moestuin te zorgen is er dus ook weer. Over de kweetowij» van enkele groen ten willen we iets meedeelen. Allereerst dan de erwten. Hierbij onderscheiden wij doperwten en peulen. Sommige groeien lang, ande re kort. Deze laatste zijn de z.g n. atam- erwten. Men behoeft er geen rijs of kip pengaas bij te plaatsen. Een zeer goede soort hiervan ie de Wonder van Ame rika. Men kan zeer goed de erwten ver vroegen. Zaai se daartoe uit in de koude bak, vrij dicht opeen. Wanneer dan de erwten een lengte van pl.ra. 8 a 10 c.M. gekregen hebben, dah kan men ze op nemen en buiten uüpooten. Voor vrie een kleine tuin heeft en niet over een bak beschikt is het ook goed mogelijk op de volgende manier. In opgespaarde leege eierdoppen brengt men wat aards en daarin 3 erwten. De doppen eet men in een 'kistje voor een zonnig raam. Zorg er voor, dat de 1 grand niet te droog wordt. De ontwikke ling der erwten ie zeer voorspoedig Heb ben ze de geweneohte lengte bereikt, dan verbreekt men de doppen en de erwten worden met kluit uitgepoot. Daardoor heeft men zoo .goed ate geen mislukkingen Heeft met. klimmers, dan gebruikt men het beste hoog kippengaas, aan een paar latten of palen bevestigd Daarmede krijgt men een netter geheel Het pluk ken te gemakkelijker, er komt meer j»n bij, waardoor de oogst ook grooter wordt en het gaat jaren mee. Voor doperwten kunnen we aanbeve len de reeds genoémde „Wonder van Amerika" en ook „Vroege Krombek". Voor peulerwt is.de „Vroege Hendriks" een aanbevelenswaardige soort, terwijl Moerheime reuzenpeul toch bijzonder leent voor het «tereWseeren. Deze peul krijgt een lengte van ongeveer 15 c.M. en behoudt tot het laatste toe haar maisohheid bij het koken. Bij het zaaien bedenke men niet ts dik zaaien. Dit te voor de meeste gewassen niet goed en zeker ook voor erwten niet. Postelein is een groente van den voor zomer, dat juist wel dik gezaaid moet worden. Men zaaie niet voor Mei in den vollen grond Onder glas kan het al be gin April. Het heeft veel warmte noodig. Daar het zaad zeer fijn is. behoeft het ook maar zeer oppervlakkig onderge werkt te worden Als regel kan men aannemen, dat het zaad zoo diep weg moet gewerkt worden, als het zaad dik is De eerste snede van de postelein is de fijnste, de tweede te minder fijn door de dikkere stengels, maar desniettemin zeer goed te gebruiken Men paase er voor op, «lat zioh geen bloemknop gaat ontwikke len. Voor dien moet gesneden worden Er zijn twee soorten zomerpostólein: groene en gele,, De groene is meer be stand teggn ongunstig weer als vooht en koude. Maar ze is zuurder. De gele pos telein te de fijnste Rehoret en 0. Geerting Leendert Arte en Gerand Lsendert, a. van Maoh. de Jong en A. de Jong N eelt je, d. van W. A. Brouwer «n J Snoeij Cor nelia, d. van W. B. Mulder en M. M. Heikoop Braat Maarten, a. van Job. de Koning an C. Dijkgraaf Marinas, a van D. Mak en W Kleibeuker Adrians, d ran J. Lvagen en P Meer kerk Hendrik, a. van J. de Haan en W. Hendriks Oorncdte Gerrit, a van D. Heuvelman en A. Loeve Willem, z. 'van Joh. Vuik en T. Speksnijder. Getrouwd: A. Jonkheid en M Teeu- wen R. Huisman en N. Yiaser J. Markus en A. de Jong J. de Jong en Joh van Vuuren A. Treuren en M. Harlaar. Overleden: S. van der Graaf, oud 92 J., echtgenoot© van P van *W ai sum M J Deenik, oud 73 j., wed. van Jaos. Enkélaair C. A. Dekker, oud 51 j. C. Heuvelman, oud 23 j. W Hoog werf. oud 8 j. A. van der Wal, oud 89 j., weduwn. van M. Evegroen G. L. dé Jong, oud 13 d. STREEFKERK. Maart. Geboren Maarten Arie, van M. A. Streef en P. Broer Sijgje, A C. v. d. Wal en N de Voe Adriaantjs Lijntje, d. van J. Reijkoop en J. van Wijnen Jan, z van J. Sluimer» en 0 v. d. Berg Jacobus, e. van A. Ko- reraar en A. A. Hoogendoorn Johan na, d, van M. v. d. Vliet en A G. d. Wal Frederik, a van Jl G. v. d. WaJ en ML v. A Berg Lijntje,*, ran Jl Braad en Jl Stam Overleden. Levenloos aangegeven kind van Jl D Brandwijk en A C. Katoeieijn G Vlot, oud 69 j-, echtgenoot van B. Mourik. OmSSEN-NTEUWKERX. Maart. Geboren: Maria Bardina, d ran P. Gijsen en J. Liefhebber Hendrik Wil lem, a ran N. W. van den Herik en 0. Buit. Getrouwd: B. Sflob, oud 29 j., vin G. C Eijkelenboom, oud 26 J. PEURSUM Maart Géboren: Adriaan Foikar, van Jan. Kooijman en J if. Boer. Overleden: T. van Houwelingen, oud 77 j echtgenoot© van M. Rietveld. GAPELLE aA 1J8SEL. Maart—April Geboren: Neeltje, d. van K. Noords- graaf en A Schouten Mairigje, A van W Molenaar en M. van Dam Elizabeth, d. ran M. Terlouw en A M. M. Studvenberg Kuiniertje Contelia, d. van L. van Nieuwenburg en C. Kera Jacob, z. van M Kiuperus en 8. Schut ter Neeltje, A van G Snoeij en M. P. Kalkm&n —«5j j ij u" uqiwiin i pathiseeren met het meisje, geld bil- Riysm ugi üi diana bedoaüeg de nnume- een brengen om haar m staal te stel- lijka bevolk ma mn Andorra in Spaan- len zich do,or een specialist te doen s,.Hen pT^dlenst p, ui lijven. De rep 11- behandelen. - Vlsschen zonder oogen. In de buurt van de stad Koetaia, in dsn Kaukasus (Riutound) te bij den aanleg van een «poorwegtunnel een onderaardsch meer ontdekt. Gemeld wordt dat er een tot dusver onbekende vteohsoort, zonder oogen, leeft. Spoedig gaal er een weten schappelijke commissie been voor verder onderzoek. Twee boerderijen verbrand. Aan den Eindhovensdhen weg, onder Nuenen, bij Héhnond, zijn de aan elkaar grenzende boerderijen van J. Smulders en H. r. d. Heuvel geheel afgebrand. Van den in boedel kon niets gered worden. Twee koeien en een kalf, toebehoorende aan J. 8., zijn in de vlammen omgekomen. De oorzaak van den brand te onbekend. OP ZOEK NAAR EEN GROOTMOEDER Gssn echts sn toch esn goeds. Te Amsterdam vervoegde zich een de- ■er dagen een jonge vrouw op 't spreek uur van de Commissie uit den Armen raad voor de pdaateing van kinderen in gezinnen Haar man waa een maand ge leden aan tuberculose gestorven, zij was onverzorgd achtergebleven met een kind van 4 jaar en voorzag nu in haar onder houd met het schoonmaken van kantoor lokalen. Hierdoor was zij genoodzaakt fcto kind tweemaal per dag bij buren te bliek is van plan een protest-schrijven te richten tot den president van de Fran- sohe „zu8ter"-repitoliek Dotrmergue. Ten «lotte heeft ook het plan van een financieel© onderneming, om in Andorra de grootste speelzaal der wereld op te richten, veel kwaad bloed gezet bij de 5000 inwoners van dezen miniatuuretaat die niet verkiezen te worden gebruikt voor het genoegen van anderen. Maarschalk Joffrs bestoisn. Maar schalk Joffre te het slachtoffer van dief stal geworden. Uit zijn hui» te Parijs is een aanzienlijk bedrag aan bankpapier en andere papderen van waarde gestolen. 19 boeren verdronken. Naar uit Moskou gemeld wordt, te op de rivier Oesoeri in het Amoergebied een veer boot gezonken, waarop 19 boeren over voeren. Zij zijn allen om het leven ge komen. Door de kouds bevangtn. In Den Haag is gistermorgen om 8 uur de be stuurder van een tramwagen in elkaar gezakt De conducteur van den wagen wiet deze tot stilstand te brengen Een voorbijganger heeft hierop op het Plein een controleur van de H. T. M gewaar schuwd, die den tramwagen verder gere den heeft. Het bleek, dat de bestuurder door de koude bevangen was. Later op den dag te hij weer aan het werk ge- gaon. KANTONGERECHT TE GOUDA In de zitting van gisteren werden ver oordeeld: Wegens school verzuim: J. O. te Gou- derak en A. O. te Waddinxveen, beiden schuldig zonder toepassing van straf. Wegens overtreding motor- en rijwiel reglement: L. F. S te Waddlnrveen, f 0,50 subs. 1 d. h.; C. W. F. H te Gouda f 5 subs. 2 d. h.LM 8. te Gouderak f 3 suft» 1 d. h.; W van B. te Gouda f 4 subs. 2 d. h.; W. B. te Haastrecht, f 4 »uhs. 2 A h.; J. H- H. te Gouda, f 12 subs, drie wéken tuchteohoal. OUD-ALBLAS. Maart Geboren. Evert, z. van W. de Graaf en A. de Groot Johannes, Tan J. den Bouw en A. Middelkoop Dirk, z. van P. v. d. Berg en G. A den Ouden. Overleden: N. Boer, oud 71 j., echtgen. van G Breed veld J Stam, oud 57 j., echtgen. van E. Vuijk Noor land BENSCHOP Maart. Overleden: G. van Os, oud 46 j. C. P. Beijen, oud 54 j., echtgenoot van J. P. Schouten. POLSBROEK. Maart. Geboren: Dirk Jan, s. van P. Ver- Stoep en J. J. H. Verboom Cornelia Dirkje, A van W. Berg en D. van Bar- neveld. Getrouwd: A van den Berg, oud 28 I j. en A. HaJfóng, oud 26 j. OUDERKERK ®.A IJSSEL. Maart 1 (Mom: Adriuta GorsaUi, a to F- eigendom van Mej. de Wed. J. SCHEP c.s., op 1 April 1929 ingezet staat in bod ala volgt: f 25000.- Perceel 1 op t 3 4 5 - 10100.- - 1400.— - 16100. - 8500.— DE AF 3 LA 8 blijft bepiald op Woensdag 10 April 1920, des voormiddags te half 12 uur te SCHOONHOVEN in het HEEREN- LOQEMENT Notaris te Ouderkerk a d. IJsael is voor nemens op Vi-tfdag 12 April 1920, des morgens ten 10 ure aan het Woonhuis A 56, in Boven kerk, onder ten verzoeke van de Erven O. SLOOF, In het openbaar te varkoopens beslaande In: Bedden en Toebe- hooren, Ledikant, Linnenkaalen, Kachel, Fornuis, Lampen, Blaa an Aardawnrk. Verder: Een Schouw, Kruiwagen, Vlonder, Kuipen, Em mers, Troggen en verschillende Voor den verkoop afgenummerd ta bezichtigen. Notaris Ie Ouderkerk ad. IJnel la voor- nemens op des morgens ten 11 ure, in het Koffiehuis van M. ZUIDERVLIET te Stolwijk, iu het openbaar tn verkoopen: gemerkt A 56 57-58 en 59, met Schuren, Erf en een perceel BOUWLAND, onder in Bovenkerk nabij het dorp, strek kende vsn halver voorwetering zuidoostop tot A. Uittenbogaart, ter grootte van 28 Aren, 61 centiaren; tn ba ter grootte van I H A69 Arnn, 60 centiarnn. Breeder omschreven in biljetten en te aanvaarden bij de bet ding, met gestanddoening van de huur, van het weiland sub b verlrend asn N. en J Koolwijk tot 29 October 1934 voor f 400 per jaar. Betaling der koopsommen 3 juni 1929 Inlichtingen bi) den Notrte. Fa.!. DOESBURG SCHOONHOVEN ZAADHANOEL KUNSTMEST POOTAARDAPPELEN Danrwaardap te Schoonhoven, zal op des voormiddags te 10 uur, te in het Veilinggebouw, in het openbaar om contant geld ver koopen Eea grnnlt parlll aelln w,o.Tafels, Kasten, Stoeten, Spiegels,Schilderijen, Vloerkleeden, Spiegelkast, Ledikanten, Bedden, Waschtafels, Nachtkastjes, enz. enz. Daags voor den verkoop te be zichtigen van 9—11 en van 2—4 uur. te Oorinchem, zal op Diasdag 9 April 1929, des morgens om 11 uur, ten huize van Mej de Wed. A. SLOB— de Bruyn, in de Hooge Oiessen, in h^t openbaar om contant geld verksapea t kalfdragende of gekalfd hebbende 4 Kslspinkea, aeaige Fakkalverea, alles Ingeschreven in het Ned. Rundveestamboek of register, Zeig mei 8 Diggel, 9 Mesfvarkeas, Wagen, Stortkar, Dogcart, Olerkar, Schouw, Varkenshok, Daaw* ea Melkgereedscfcappea en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Één uur voor de verkooping te bezichtigan. If* Oeen gelegenheid tot stalling. te Bergambacht, zal op WMMdaa 94 April I9M, dei voormiddag* elf nur, op de ViMChertj in het openbaar om contant geld, il* 4 Zegen*. 94 nieuwe Nelten, partij Staaldraad, 30 Laifnetien, 13 laafneitcn mei beugela, nieuwe en oude Violen. Keulacne Zegen aieenen. Zinksleenen.Kogela.Spoor- blokken. Ankers, Sleekringrn. J ijzeren Rontel* 4 kleine en 2 groote Spillen. Titnkelel, voort* de Ruil* langt de kade, een houten Roeiboot en een Vlet-Aak groot i ton. Morgen* voor den verkoop ifgtnummtrd te lieu.

Schoonhovensche Courant | 1929 | | pagina 7