lisiaiws Si No. 5575 EERSTE Binnen Plaatselijb Afloop Aanbestedingen FEU1LI Burgerlijke Stand. TWEE B a be- B. en W. wordt van door volgende vergadering aan te den geven Mole- en dat dit een leering la, die spr niet grove overschrijding. ovenwhrijding ia. ru -a. Dit Nummer 20 M dat geven Koninklijk bezoek a De Koninklijke famrili, men Zaterdag 8 Juni sterdam te betrekken verblijf in de hoofdsi In verband met de ging van de Konjngü Koningin ditmaal nie zijn, de gebruikelijke leenen en zal er geen loize plaats hebben. De Koningin, de Juliana hebben giste maal gebruikt bij de ter eere van prinses» Koningin-Moeder dine klijk» familie ten Pali Bergambacht, 1 Mei ter en secretaris van alhier zijn <de boeken die 'kas van den afgeti ter na cantroleering, hand gesteld aan der penningmeester, den die met deze averdraa aangevangen. Ingevolge de Hu heer Adr. Oskam WI alhier, aan B. en V vraagd voor het stioh maalderij op het pen Sectie A 1414, in dez De heer G. T. puistje stuk, wat hij Den volgenden morg pijn te doen en op ti geneeskundige hulp dte bloedvergiftiging Door spoedig in worden voorkomen. Esn krai Molenaarsgsaaf, 1 tachtigjarige darpsget Kraaijenveld, gaat 1 dags tot Zaiterdag’s men dat hier noemt. 1 werkt thans nog als de de gdheele week De keuring vi voor de lichting 193( meente worden gehc 3 Mei a.s. te Giw>ee Bij de Kerkvoo Gem. alhier is een g komen als bijdrage i verbouwing der pas’ Het was Zat sterke wind bracht een mooie golvende i garde zij zich tussche door. Rustig lagen a twee stille, landelijke er op het Molenaars werkt: ’t moest imm< Volle emmers water i Graafstroom gesloopt hoofds: Niets is interessar slaan achter de coral ten schouwburg, v<x het schouwburgen lx aantrekkingskracht Ghatelet, ’t welk oei tors van Parijs is. J thans gegeven werd, rijs in geestdrift. D den waren zin des v handenivol weggeworj tief zoo prachtig mo. De grootste aantre de echter de «ohoone een gegeven oogei «wevend, ten tooneel haar ideale schoonht men, aller harten w< a, Paquita was Doch het succes, met hare zeldzame f liet haar volkomen 1 nood beloonde zij haar bracht, met eei Men gaf de honde het ballet, welke gel de verbazende tantl vervaardiger van fa sen, om een groot at Bonen op een sohitte noodigen, ’t welk na stelling op het toon» hebben. Achter het neergeh rich een groot aantal rok te midden van t en knaetenareuen. De Jager vraagt of het werkje wordt aanbestöed of dat het be stuur der bijzondere school het kan aan wien het wil. De voorzitter antwoordt, dat het schoolbestuur het werk kan geven aan wien het wil; doch de raming en de re kening moeten aan het gemeentebestuur, worden overgelegd. Een werkje van f 165 wil hij liever niet aanbesteden. Het verzoek wordt ingewilligd. e een adres van den heer G. van der Wouden, exploitant van het repetitie lokaal „Reseda” te Lekkerkerk, waarin deze aanmerking maakt op de plaatse lijke verordening op de heffing eener belasting op tooneelvertooningen en an dere vermakelijkheden, om reden deze verordening een dubbele belastinghef fing mogelijk maakt en het verzoek hier in wijziging te brengen. De voorzitter deelt mode, dat B. en W. voorstellen de eenmaal vastgesteide en thans Koninklijk goedgekeurde ver ordening te handhaven, omdat zij meenen, dat de toepassing dier verorde ning tot geen onbillijkheden aanleiding geeft. Van de oppervlakte der lokaliteit be taalt adressant maandelijks een vast recht, n.l. f 30, terwijl daarenboven een recht wordt geheven van f 4 per uitvoe ring of voorstelling. Deze laatste heffing Verschijnt Maandag, f 1.25, franco per post den. Over het abonnem ABONNÉ'8 van dit bh Oïinn Gulden by 1 ZUuV ongMohikth het bovenstaande stel- „..h w, vul, ingaan- een tijdelijke kaageld- a 4 5/8 uit het oog zal verliezen. Dit zal niet meer gebeuren, want dan aal hij de za ken anders aanpakken. De beer Mudde vraagt, hoe hoog de -ö De voorzitter antwoordt, da.t dit een I bedrag van f 2200 beloopt. Hij vindt dit i oen grove overschrijding. De wijzigingen in de begroeting wor- 1 den goedgekeurd. I Daar! akelige kerel. En ik zal aan moeder schrijven, dat je me mishandeld hebt LEKKERKERK. April. Geboren Cornells, z. van K. Prins en A. Noordergraaf Getrouwd: C. Verboom, oud 25 j. en G. W. Bos, oud 23 j. Overleden: A. Roest, oud 56 j., echt genoot e van W. Hoogenboezem. WADDINXVEEN April. Geboren Arie, z van A. Gouw en E van Ti'burg Gijsberta. d. van L. Hoe ren en D. Slappendel Gerrit, z. van K Ende en A. Hilgeman. Overladen: A. Groeneveld, oud 61 j. gen een aannemelijk rentepercentage kan eerst begin Juli as. worden verkre gen Een lijdelijk© kasgeld leent ng, grout f 30.000 a 4 5/8 pQtkan de Pensioen raad. zoodra de vereischte goedkeuring van God Staten zal zijn verkregen, ver schaffen "’P gr<>nd kar daarlaten, maar men had rekening motten houden, dat hij dozen avond erg prikkelbaar in, daar hij nog niet geheel in orde te. Wal nu betreft do maatregelen, spre ker zegt, dat hij van doze izaak meer on der de oogen kreeg, alte wethouder Ko revaar, on daarom zag h ij ook moer be zwaren, maar spreker erkent, dat hij moeilijkheden zag, waarvan hij achteraf bekent, dat ze er niet waren. Wat nu die om voldoende medewerking betreft, zegt spreker, dat hij hier alleen doelde op het feit, dat hij niet meer de adviezen ontving, die hij verwachtte te ontvangen in deze omstandigheden. Wethouder Roes vraagt het woord en zegt nog eenmaal over deze zaak het woord te voeren. De raadsleden zullen nu welb een andere beteekenis hechten aan het woord van den voorzitter, als in het eerste gedeelte van den ajvond. Hij behoeft wiel niet te zegigen, dat hij met grooten tegenzin weer over deze zaak het woord voert, waar hij zeer onaange naam getroffen is, en liever niet meer over de heele geschiedenis tusschen den voorzitter en hem wenschte te spreken. Trouwens, na dezen zal hij ook nooit meer over deze kwestie spreken. Maar hij wil den voorzitter herinne ren aan den morgen van den 7en Nov., toen de voorzitter eri de heer Stam naar Dordrecht gingen met de stukken bij zien die op de zaak van den ontvanger be trekking hadden. Toen heeft hij gezegd: Burgemeester, mocht u mijn hulp in de ze zaak nog noodig hebben, ik ben te allen tijde ,en geheel tot uw beschikking Spreker heeft echter na diien geen enkel verzoek om inlichting of medewerking -th- I meer ontvangen. De heer L. Smit: Nou breekt mijn klomp. De voorzitter zegft, te willen erkennen, in een onbewaakt oogenhlik zoo gespro ken te hebben en het spijt spr., dat drit is voorgevallen. Hij sluit over deze zaak de discussie. Hierna zijn de izittingsuren voor den ontvanger op voorstel van den heer Van der Koogh gewijzigd van 10 tot 1.30 in „van 9 tot 12.30”. (Wordrt vervolgd.) 3. Benoeming plaatsvervangend lid stembureau III. De voorzitter deelt mede, dat door het overlijden van den heer Okker een nieuw plaatsvervangend lid van stembureau III dient te woerden benoemd. Door B. en W. wondt hiervoor voorgesteld de heer G. Woeldare. Drae wordt dam ook ais 'zoodanig be noemd. Hier.iun zal aan den betrokkene ken nas .worden gegeven 4 Benoeming lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. De voorzitter deelt mede, dat door het overlijden van den hoer«Okker een nieuw lid in deze commissie moot worden be noemd Voorgesteld wordt als zoodanig te lienoemen den heer G.' Woelders. Met algemeene stemmen wordt de heer 0. Woeldor» tot lid van deze commissie aangewezen, van welke benoeming hem kennis zal worden gegeven. 5. Benoeming onderwijzers Openbare lagere Scholen I, II en ÜI. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. na met den inspecteur van het lager on- drewijs overleg te hebben gepleegd, de volgende voordracht hebben opgetaiaakt: voor school I: J. de Bode te Bleskens- graaf, J. Wolfslag te Leiden, M. Hoogen boezem te Lekkerkerk; voor school II: J Wolfslag te Leiden. M. Hoogenboezem te Lekkerkerk. J. Visser te Ter Aar: voor school HI- M Hoogenboezem Ie Lekkerkerk, J. Visser te Ter Aar, J. W. Klippel te Oud-Beijeriand. Na de gehouden stemming, wordt de heer J de Bode te Bleskensgraaf aan school I, de heer J. Wolfslag te Leiden aan school II, en de (heer M. Hooger. - boezem aan school III benoemd. Hier van zal aan de betrokkenen kennis wor den gegeven. 9. Benoeming lid van de commissie van het beheer der water leiding. Wegens vertrek uit de -gemeente van den heer G. Hogerdijk wordt door B en I W voorgesteld den heer J. Oskam Jz. in diens plaats te benoemen. De heer J Oskam Jz. wordt als zoo danig benoemd; de betrokkene neemt de benoeming aan. 10. Benoeming lid van het burgerlijk armbestuur. Wegens het bedanken van den hoer D. Slijk aks lid van het burgelijk armbe stuur om gezondheidsredenen, dragen B. en W. overeenkomstig de aanbeveling van het burgerlijk armbestuur, ter be noeming voor ten eerste B. Oudshoorn; ten tweede W. den Ouden. De heer Oudshoorn wordt met meer derheid van «temmen als zoodanig be noemd; hiervan zal aan hem kennis worden gegeven. 11. Wijziging raadsbesluit ondersteuning werkloozen. Ingevolge een opmerking van Ged. Staten op het in de raadsvergadering van 6 Februari j.l. genomen besluit, in-, zake de beslissing over verzoeken en on dersteuning van werkloozen door het college van B. en W., voor zoover be treft de blijvende strekking van genoemd raadsbesluit, waartegen bezwaar Wordt gemaakt en het verzoek te willen bevor deren, dat het raadsbesluit zoodanig wordt gewijzigd, dat daaruit het tijde lijk karakter van bedoelde steunrege ling uitdrukkelijk blijkt, stellen B. enW. voor om meergenoemd raadsbesluit zoo danig te wijzigen, dat de beslissing om trent verzoeken om steunverleening en kel aal gelden voor het winterseizoen 1928—1929. De heer Van Es keurt het af, dat de missieve van Ged. Staten niet ter visie o<p de secretarie is gelegd. Hij kan zich riet vereenigien met het voorstel vam B. en W.; omdat hij nqg steeds van mee- ning is, dat de raad niet bevoegd is B. en W. de ondersteuning der werkloozen op te dragen. Ook dit voorstel kan hij dus niet steunen. De voorzitter antwoordt, dat de zaak achter den rug is. B. en W. stellen voor aan den wensch van Ged. Staten gevolg te geven. Hiertoe wordt met meerderheid van stemmen besloten. 6. Onderhandsahe verhuur perceel grand achter school I. De voorzitter dealt mede, dat boven genoemd perceeltje grond sinds 1908 ou derhands verhuurd wordt aan den heer G. vam der Wouden Dz. voor de som van f 25 per jaar.. Hoewel de heer Van der Wouden huurder is, wordt die grond reeds sinds verscheidene jaren gebruikt door den heer J. A. Verboom. Om die reden stelt de heer Van der Wouden er prijs op, deze aangelegenheid thans vol gens de werkelijkheid te regelen en wenscht niet meer als huurder in aan merking te komen. B en W stellen daarom voor het raadsbeshiit-dato 28 Februari 1908 in te trekken en te besluiten genoemd perceel tje grond tegen een som van f 25 per jaar te verhuren aan den heer J. A. Verboom te Lekkerkerk. Duur 5 jaren. Ofschoon de huurprijs niet hoog is, adviseeren B. en W. niet tot publieke verhuur over te gaan om dat de heer Verboom steeds inschikkelijk is, indien de gemeente tijdelijk behoefte heeft aan oen deel van dien grond, terwijl enkele jaren geleden zelfs een stuk grond in ge bruik is genomen voor schooltuintjes zonder huurvermdndering. Wordt goedgekeurd. 7. Aangaan kasgeldleening groot f 30.000. Door verschillende buitengewone uit gaven, welke gedeeltelijk reeds zijn ge daan (bouw 10 arbeiderswoningen, aan koop motor-brandspuit) of binnenkort nog zijn te doen (nieuwe pomp rioolge maal, te bouwen brug over den Kerk vliet) en gelet op het fedt, dat de rijks- uitfceeringen inzake gemeente-inkomsten belasting voor het laatst 31 Maant as. plaats vindt en eerst 1 Juli a.a weder begint, zoodat de gemeente de eerstko mende maanden zonder noemenswaar- dige inkomsten heeft te huishouden, be staat er behoefte aan kasgeld. Door den burgemeester zijn in Den Haag besprekingen gevoerd omtrent het sluiten van een definitieve dan wel tij delijke geldleening. E«n vaste leaning te- Bleskensgraaf, 29 Apiol. Uitslag .van de gehouden aanbesteding van een woonhuis voor rekening van den hoer Adri van Huuksloot te Brandwijk door den bouwkundige J. H. Ouderkerk te Bleskensgraaf, A 55a. Perceel II: G. van Kleef te Brandwijk f 1349; G. Eikelenboom te Bleskens graaf f 1323; G. Prins te Bleskensgraaf f 1258,86; F. van den Berg te Molenaars graaf f 1258; L. T. Molenaar te Brand wijk f 1230. Perceel UI: M. A. Ooms te Bleskens graaf f 298; M. Ooms te Brandwijk f 199; N. van Vuren te (Bteekenagraaf f 169. Perceel IV: J. Mouthaan te Btteskens- graaf f 53.75; H. Ijzerman te Brand wijk f 53.50 en voor perceel VI f 4<2; G. van Diejen te Bleskensgraaf f 52,90 en voor perceel VI f 47.90; G. Stam te Mo- lennaarsgraaf f 47.85. Perceel V: J. Seton te Oud-AIblas f 103. Perceel VI: Firma H. Tas te naarsgraaf f 44.50. Perceel V en VI gecombineerd: C. Smit te Bleskensgraaf (ongeldig). Perceel I wordt door genoemden bouwkundige uitgevoerd. Het werk is aan de laagste inschrij vers gegund LEKKERKERK. (Vervolg van No. 5572.) Aan de orde komt een verzoek van ’t bestuur der bijz. school alhier, om, inge- voü'ge art. 72 der L. O. Wet 1920 geiden toe te staan uit de gemeentekas en wei: a. een bedrag van f 225 voor het leggen van een pad van gewapend beton over het epeeltarrein, vanaf den ingang der school naar het buitenhek.; b. een bedrag van f 319,85 voor eerste aanschaffing van leerlingen, mede in verband met het 7e leerjaar. Waar liet onderzoek steunt op de be palingen dienaangaande in de lager on derwijswet 1920, stellen B. en W.. voor de gevraagde credieten te verieenen en de daaruit voortvloeiende begrootangs- wijzigmgen goed te keuren. De heer G. Broere vraagt welk pad bder bedoeld wordt en hoe groot het zal worden. De voorzitter antwoordt, dat het speelterrein In een slech ten toestand verkeert. Het rijkstoecacht heeft daar ook al eens op gewezen. Door den slech ten toestand, waardoor speelterrein gedurende een groot gedeelte van het jaar verkeert, wordt er veel vuil in de school goloopen. Het bedrag van f 225 is slechts een geraamd bedrag; als het niet noodig is, wordt het ook niet ge bruikt Bovendien moet alles tot laaltsten cent worden verantwoord. De heer Korevaar de.elt mede, dat het de bedoeling van liet schoolbestuur is, om een pad van tegels te maken, waar door de kosten op f 165 zullen worden teruggebradhit Wethouder 'an ten B en’W dan ook voor, om, ingaan de 16 April as, leening te skaten groot f «30.600 i»Gt. per jaar bij den Pensioenraad te Den Haag en deze tijdelijke leening in haar geheel ef te lossen op 31 Juli 1929. Te^en dien tijd zal door B. en W. een voorstel worden gedaan tot hot shnten van een defin'Hove leening tot dekking van de verechiHende uitgaven op den k&pitaa’sdienst. De heer St roef land merkt op, dat de Boerenleenbank te lekkerkerk misschien deze f .30.000 zou kunnen verstrekken te gen een renteberekening van 4 5 ten hon derd per jaar. Wanneer echter de zaak met den Pensioenraad te Den Haag ge regeld is, dan wil spreker daar geen af breuk aan doen. De voorzitter antwoordt, dat zoo mo gelijk met 'de opmerking van den heer Streafland rekening zal worden gehou den. Het voorstel goedgekeurd. 8 Voorstel B. en W. tot credietverlee- ning voor een te bouwen steenen brug over den Kerkvliet. De voorzitter deelt mede, dat indertijd door den raad in principe besloten is te zijner tijd van gemeentewege een brug te bouwen over den Kerkvliet, toegang gevende tot den der gemeente in eigen dom toebehoorenden grond, bestemd tot aanleg van een straat en geprojecteerd op het ontwerp-uitbreidingspien dezer gemeente. Heit eerste Ihtuis, liggende aan de in de vorige vergadering voornoemde Pol derstraat, is gereed en bewoond. De hulpbrug, thans toegang gevende tot dien weg, wenscht de aannemer weg te bre ken, zoodat de gemeente nu dient te zor gen, dat er een behoorlijke toegang komt tot de mettertijd van gemeenteweg» aan te leggen straat. Waar deze aan te leggen straat aan sluiting geeft van den Korkweg op an dere op het orutwerp-ui tbrei di ngs plan ge projecteerde wagen en waarvan in de toekomst verwacht mag worden, dat ook het verkeer met rij- en voertuigen in be langrijke mate zal plaats vinden, dient er thans voor te worden gezorgd, dat de te bouwen brug zal voldoen aan de to- genwoodige eischen van verkeer. Aan den gemeente-opzichter is R en W. opdracht gegeven een plan te ontwerpen voor den houw van een stee nen brug van voldoende zwaarte en breedte en welke voldoet aan de eischen, van een normaal verkeer ten plattelande. Voor dit doel Stellen B. en W den raad voor hun een crediet te verieenen van f 1300 en de zorg voor de uitvoering van hèt werk aan hun op te dragen. De heer G. Broere merkt op, dat de breedte van de brug, n.l. 3.75 M., hem wel wat weinig voorkomt; hij zou haar liever willen zien gebracht op 4 M. De heer Littal vestigt de aandacht op het eventueel aanbrengen van een trot toir. De heer Streafland vindt, dat de brug te hoog zal worden gelegd, waarom htj wenscht, dat daze een 10 of 15 c.M. la ger zal worden gelegd, als oorspronke lijk de bedoeling was. Na nog eenige onderlinge 'discussie, waarbij het plan geopperd wordt om in plaats van een brug een dam met duiker te leggen, besluit de raad aan B. en W. het crediet te verieenen en aan B. en W. eveneens de verdere uitwoering van het werk over te laten, waarbij met de verschillende opmerkingen, die in den raad aangaande de brug zijn gemaakt, rekening zal worden gehouden. De voorzitter sluit de openbare raads zitting, waarna de raad in comité door vergadert. een coort weelde betreft, waarvan belasting wordt be taald, 'terwijl spr. meent, 'dat 'hiervan wel wat af kan. Hij wul dan ook deze kwestie nog eens afzien en daarom dan ook de tarieven nog niet veranderen. De beer Van Es zegt, de de exploi tant, wegens te zware belasting, des Za terdagsavonds en ides (Zondagsmiddags niet kan draaien en dat hij dus in de uitoefening van zijn bedrijf wordt be lemmerd. Spr. wil een en ander onder de oogen zien, om den exploitant eenigs- zins van den belastingdruk te ontheffen De voorzitter merkt op, dat het wel mogelijk is, dat de exploitant op de door den heer Van Es genoemde tijdstippen niet kan draaien wegens de zware be lasting, maar gelooven doet spreker dat niet. De heer Van Es antwoordt, dat de voorzitter dan zelf maar eens moet gaan I zien, dan kan hij zich overtuigen. Wethouder De Jager heeft de weten schap, dat door de .toepassing van de vastgestelde verordening op de danssa lon de kip met de (gouden eieren niet geslacht zal worden. De heer Van Es zegt, dat de exploi tant eerst belasting moet betalen, voor dat hij zijn bedrijf kan uitoefenen en dat ia voor hem risquant, De voorzitter merkt op, dat de meeste menschen liever geen belasting betalen. Spreker heeft echter de overtuiging, dat door den exploitant van de danssalon gemakkielijk de belasting kan worden betaald. Hij wil dan ook niet aan de ver ordening tornen. De heer W. Verhoog zegt, dat het daar niet over gaat; doch alleen over de dub bele belastingheffing. De voorzitter merkt op, dat er te veel naar de danssalon wordt gekeken. De heer Verkaik betaalt voor het hebben van zijn radio in het café ook belasting, al is dit bedrag dan ook per abonnement berekend. Als er een tooneeluatvoering plaats heeft, dan betaalt in zoo’n geval de vereeniging de belasting, terwijl bij de danssalon de eigenaar van de zaal tevens de exploitant ie; iets, wat in zeer vele gevallen niet het geval is. De heer W. Verhoog zegt, dat hij een schriftalijk voorstel bij den raad zal in dienen, waarbij zal worden bepaald, dat de belasting op het instrument zal ver vallen. In volband met deze mededeeling be sluit de naad het voorstel van B. en W. tot een houden. 2. Begrootingswijzigingen dienst 1928 en 1929. Deze ter vaststelling aangeboden be- grootingswijzigingen behelzen enkel ver- hooging van posten, welke in den loop van het begrootingisjaar gebleken zijn te laag te zijn geraamd; toevoeging van posten, welke in den loop van het be- grootingsjaar op de begroeting moesten warden gebracht en nog niet waren ge raamd en afschrijvingen van bedragen van sommige posten met overschrijving tot gelijke bedragen op andere posten. Voor den dienst 1928 behoefden geen nieuwe middelen tot dekking te worden aangie- wezen, met uitzondering van de kosten voor den bouw der 10 arbeidetrewonin- gen, waarvoor te zijner tijd een geldlee ning zal worden gesloten. Onder de ver schillende wijzigingen bevindt zich ook een post, die betrekking ffueeft op den bouw vam een burgemeesterswoning. De heer Van Es zegt, dat de behan deling van den bouw der burgemeesterswoning een onaangename zijde heeft gehad en dat deze onaangenaamheid bestaat in de geheimzinnige wijze van behandeling van dezen bouw tegenover den raad. Spr. en nog een paar andere raadsleden zijn bij de behandeling van dit onderwerp uit den raad geloopen, omdat zij de geheim zinnigheid moede werden. Dit is hun toen kwalijk genomen. De post van f 20.000 voor den bouw vam de burge- meseterawoning uitgetrokken, mocht niet worden overschreden. Spr. is er niet tegen, dat de burgemeester een goede woning heeft, döch de zaaik béhoorde goed te zijn behandeld en spr. zou dan ook niet tegen de overschrijding gam de zen post zijn geweest. Deze geheimzin nige behamdeling is met medeweten vam de overheid geschied en dat is voor spr. een bezwaar. En deze geheimzinnigheid levert nu de overschrijding van den uit getrokken post op. Destijds had men ver trouwen in den architect, die met den bouw van de burgemeesterswoning was belast, dodh dat vertrouwen is weg. De voorzitter antwoordt, dat ook voor hem deze kwestie een onaangename ia, week bezoekt zulk een ambtenaar een E gemeente en spr. acht het kinderpraat om nu te doen of de bungomeoster de Bchuld er van is. De heer Smit: Dat heb ik niet gezegd. De voorzitter: Het ie o «oo mood, het komt in de kramt en het groote publiek begrijpt bet toeft niet. De heer L. Smit; Dat te een aantij ging tegen mij. En dat ik het niet be grijp kan wel waar zijn, maar dan be grijp ik ook zeker niet, wat een burge meester te doen heeft, die van Dinsdag tot Zaterdag maar ih de gemeente is en op die dagen, van 11 uur tot 2 uur, maar op do secretarie ia. Ik ben zeker onbekwaam om te be- oordeelen hoeveel werk dan zoo’n burge meester al verrichten moet en de voor zitter stelt het voor, dat ik hierover een groot woord voer, maar wat ik te zeg- gen heb hierover, is op zijn plaats. Spr doet diit niet voor de aardigheid en ook niet voor de krant. Ik heb in dien *un gesproken, dat do instructie behoorlijk uitgevoerd zal worden. De voorzitter zegt, dait we blijkbaar elkander niet goed begrepen hebben. Spr meent, dat de heer Smit iets anders wil, dan de instructie toe zou laten of behoort tot het werk van den ontvanger. De h^er P. G. Jonker: Wat die weini ge medewerking betreft met de ontvan- gemageBchiedenis, dat kunnen de wet houders zich aantrekken, dat kan geen raadslid helpen. U heeft een aantijging uitgesproken tegen allen die hier zitten. De voorzitter zegt allen gezegd te hebben, dat hij alles alleen gedaan heeft. De heer Joh. Jonker: En de wethou- ders dan, hebben die niet geholpen? De voorzitter: Neen, ook niet. Weth. Korevaar wil ik vrijstellen, die was ziek. De heer Joh. Jonker: En weth. Row dan, die schiet dam over. Hierop zwijgt de voorzitter. Weth. Ross vraagt het woord en zegt onaangenaam getroffen te zijn door de woorden die de voorzit ter arich, spreker wil aannemen in een onbewaakt oogenhlik heeft laten ontglip pen. Allereerst wil apr. zoggen, dat de Raad nu de instructie bespreekt en die beziet in het licht van wat is voorgeval- i len. Dat is begrijpelijk. Doch de Raad moet nu niet heengaan en de verantwoor- 1 delijkheid bij B. en W. loggen, alsof de zen den ontvanger niet voldoende werk zoulden hebben gegeven. Spr. wil nog eens herhalen, dat het werk van den ontvanger in de Gemeentewet is vastge legd en dat alleen de Raad aan den ont vanger instructies kan geven, niet B. en W-, want de ontvanger moet zich zelfs tegen opdrachten van B. en W. kunnen verzetten, wanneer namelijk de Raad de gelden niet heeft gevoteerd. De Raad draagt, zij het dan niet in zijn tegen woordige samenstelling, verantwoorde lijkheid, want de vorige ontvanger is door den Raad benoemd buiten de aanbeve ling van B. en W. om, men bedenke ook dat. Nu wet betreft de onvoldoende mede werking. Spr. verbaast er zich over hoe de voorzitter dit zeggan kan. In den nacht van 6 op 7 November heeft ook spr. medegewerkt om het kastekort vast te «tellen en men is toen inderdaad tot een eind gekomen. Daarna is deze zaak in handen der Justitie gekomen en wat spr. nu aan een zaak had kunnen doen, die de Justitie in handen had, is hem niet duidelijk. Nadien is hem noodt meer iets gevraagd zoodat hij omtrent des voorzitters bedoelen in het duister tast. De voorzitter zegt dat weth. Ross ge lijk heeft, het conflict neemt al grooter afmetingen aan en het wordt zoo een uit spelen van den een tegen den ander en dat is niet de goede weg. Het is te be grijpen, wanneer er groote woorden ge bruikt worden, men tot het uiterste ge bracht wordt en spr. ziet nu ook in niet erg verstandig gedaan te hebben, zich zoo in een openbare vergadering te heb ben uitgelaten, men kan, wat spreker gezegd heeft, heel anders uitleggen en er een bedoeling aan geven, die er niet in zit en spr arkent als voorzitter van den Raad, dat hij dit had moeten voorkomen, I Hij had beter gedaan zidh niet zoo op te winden, wan( dit is toch tot schade van de leiding der vergadering en hij zegt dat nu een gedachte gekweekt kan wor den, waarmede de gemeentebelangen niet gediend zijn. Bij de rondvraag zegt weth. Korevaar nog even terug te willen tomen op het gesprokene bij het behandelen van de instructie van den ontvanger. Hij acht dat de voorzitter wat uit zijn rol gévallen is. Spreker zalf is wel niet genoemd, maar al gaat dit nu buiten hem om, en al betreft het nu hier wethouder Rosa hij aöht het noodig hiervan iets te zeg gen. Weth. Ross heeft zich reeds verde digd op een wijze, zooals hij niet beter kon doen, want werkelijk voorzitter, er was na dien bewusten nacht feitelijk niets meer aan te doen. Weth. Ross heeft den geheelen nacht er aan gewaagd en nu is, voorzitter, wat u tot den heer Ross gezegd hebt, heel rekbaar. Maar zakelijk genomen is het toch zoo, dat het tekort dat er was, in dien bewusten nacht nagenoeg geheel vastgesteld is geworden, wat ook geble ken is na het onderzoek door den ao- oounttantisdienet van ide Vereen, van Neder!. Gemeenten. Daar was dus niets meer aan te werken. Het .werk, wat er te doen was, was dien nacht nagenoeg gebeurd. Ik heb vaak tot u 'gezegd, wan neer u met mij over deze zaak sprak: .Burgemeester, maak u toch niet aj te bang en maak het toch niet al te om slachtig”, want werkelijk, uw gedachten hieromtrent gingen mi wel wat te ver. De verdenkingen die u koesterde, strek ten feitelijk veel verder, als dat er feite lijk wel- recht toe was”. Mijnheer de voorzitter, u hebt vanavond dingen ge zegd, die u beter niet had kunnen zeggen en ik vraag mij af, in wolk opzicht had u van mijnheer Ross meer verwachting en in welk opzicht ie hij te kort gescho ten naar uw meening. De voorzitter zegt spijt te hebben zich zoo te hebben uitgedrukt in de openba re verfadaring, hoe dat komt wil apre- h&ogt dras enkel af van het aantal te ge ven uitv'oeringen of voorstellingen. I>e bewering, dat „alleen 'dkxir hert re- gehnaüg hebben van een piano of dor- gelijk instrument dn een voer hot publiek toegankelijke lokaliteit reeds do ver plichting tot heffing is vastgeJegd", is anjiiibst. Over het hoofd is gezien de atausule „mot behulp waarvan muziek regelmatig ten gehoore word» gebracht”. De heer W Verhoog meent, dat de toepassing van deze verordening aan leiding tot een dulibele heffing kan ge ven, wat spreker niet goed kan keuren De hoer Van Es acht de bedragen der toe te passen belasting te hoog, daarom wil hij de tarieven herzien Spreker acht de op de danssalon toegepaste heffing een overbelasting, terwijl hij verder meent, dat men eerst f 4 verdiend be hoort te hebben, voordat men iets kan betalen. De voorzitter merkt op, dat hier van geen overbelasting sprake kan izijn. Bo vendien moet men er rekening mee hou den, dat het hier

Schoonhovensche Courant | 1929 | | pagina 4