4 Staaldraad V II V Open» Vemoopino fRUITUERHOOPIHG. Hofstede De uiereld is uerrllht mei een nleuuie en Hetere Automobiel EED ZAAK UAH UERTROUUIEU ||a.u.iMJr. Queen flmfflefi-Dressnir„r,;. Het Woonhuis FSB. DE JONG CHEVROLET- Graslanden Boomgaard, Boomvruchten, Riet-*» Grasgewas Naweiden. HYPOTHEKEN Oipncm tfl TIBL1D 1833. Verkoópiné Boomvruchten Verhuring Naweiden Automobielen Pluimveeteelt. Gemengd Nieuws. Loop der Bevolking. Burgerlijke Stand. Advertentiën Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris Mahlstede Bergambacht Landbouwerswoning Weiland Bouwland f. A. Minkema, Polsbroek, W. J. Courrech Staal jaariijRsche ueroacntliiDen Te Lopik, Te Schoonhoven, Te Jaarsveld, H. C. Kooi, F. STROEVE, marhH7,Boufla Notaris P. Sichterman, Openbare Vrijwillig Verkooping Notaris Mahlsteds lenige perceelen Bouwland Ammer«.tol MEUBILEERING! GOUWE 89 GOUDA kapitaal f i.oeo.ooo. - reserven 12.773.120.85» Lekkerkerk en Omstreken J. VAN B0UDESTËIN, Korte Achterweg 10 N.V. Het Moubeltiuls A. IWI. KOBESSEN Firma Van Zevenhoven De Joné W31 Al één deze week 18.tiO gezond bloed is voor U Do haar J. D. da Jong. onderwijwtr aan da la opanbore labara school alhier, stoat aula no. 1 op da voor dracht voor de benoeming in géüjk» be trekking te VGrëtfvanhage, tenrifi hij ook op twee voordrachten ia geplaatst als reeerve-oodenrijaar te Rotterdam. Het maken van de installatie voor de Centrale verwarming in de Ned. Herv Kerk alhier, ia na gehouden aan besteding gegund aan dan laageten in schrijver. zijnde de heer T. van Zoeet alhier. Op de eierenveiling van die pJudm- v eevereenigong VZ.O.D. alhier, waran aangevoerd 1500 kippeneiaren. Beeteed werd van. f 5,05 tot f 6,10 de 100 stuks. De Wijkeverpieegister van Het Groene Kruis alhier, zuster Elringa, ia weder van haar studieverlof terugge keerd en neeft hare werkzaaariheden her vat. Bleskansgraaf. Het bijna drie-jarig zoontje van den heer R. Jongeneel al hier, geraakte in den Graafstroom en ia jammerlijk verdronken. De bloempje»-verkoop tijdena het concert van Graaistroom's Fanfare heeft opgebracht f 43-65. Gouda. Het Gemengd Koor van Toon kunst zal Dinsdagavond a.a. uitvoeren die „Johannes Paaaion" van Badh. Dit werk geeft, zooala men weet, de lijdans- gesohiedenia weer van Jecua. Gouda. Het kaaernegeibouiw, dat zoo vele /area in bruikleen is afgestaan aan het Jttfk, ie weer aan de gemeente over gedragen. Met het oog op de» voor de ontwikkeling van het marktwezen be langrijke gebeurtenis, waren gasteren aan het Waaggebouw de stedelijke en natio nale vlaggen ontplooid Goudriaan. Doop der bevolking eerste halfjaar 1WÜG. Geboren 5 en ingekomen 28 personen. Totaal- 28. Vertrokken 88 personen, overlieden geen. Vermindering 10 zielen. Bevolking per 1 Juk 10(20 to totaai 605 meden. Door het bestuur der Herv. Kerk aibaer is besloten het oaged van een eleo- txwoha windfinstalJatae te voorzien. Het werk is opgedragen aan de Firma Ston- daart te Schiedam. De oolieote voor het huldeblijk aan de Munahaswa heeft alhier f 11 opge bracht. Een commissie, bestaande uit de hoeren li. D. C. M. van Slype, A. Kocre- vaor en J. Boole zal een onderzoek in staken naar de mogelijkheid en koeten van centrale verwarming van het Kerk gebouw der Herv. Gemeente alhier. Hardinxvsld. Onderstaande bouwver gunningen werden verleend: Aan B. Kramp alhier, tot het afbreken dar woning, staande op het perceel, ka dastraal bekend gemeente H&rdinxveid, Sectae G No. 212 en Seotie C No. 1828, en het tar plaatse weder opbouwen van een woonhuis. Aan D. W. A. Doedijns alhier, tot het afbraken dar woningen A 101 en A 102 en het ter plaatse weder opbouwen van een woonhuis.. Voorts verleenden Burgemeester en "Wethouder* dezer gemeente aan A. J. Rijkaart alhier tot woderopzeggena toe, vergunning tot het aanbrengen van een lichtbak aan zijn woonhuis gemerkt A 366. Hat bij besluit van Burgemeester en Wethouders van Hardinxveld aan G. Muilwijk, alhier verleend verlof voor den verkoop van uitsluitlnd alcoholvrijen drank in het perceel, gemerkt B 512 is bij besluit van 26 Juni j.l. door Burge meester en Wethouders ingetrokken. Esn zware koe. Nieuw-Lskksrland. De slager D. van Vliet alhier heeft deze week een koe ge slacht, die het zeldzame gewicht had van 1364 pond, tw. 1244 pond vleeeoh en 120 pomd vet. De landbouwer T. E. alhier reed Woensdagmorgen mat een maaimachdne, waarvoor twee paarden waren gespan nen, den Middelweg af. Aan den Tiend- weg gekomen, wilde E. het land oprij den, doch doordat de draai te kort ge nomen werd, tuimelde allee van de brug af in da Tiandwegwetering. De niet zoozeer ben getroffen geweest als het behoorde door het schoons, dat voor mijn oogen werd tentoongespreid. Maar. er huist zooveel ongerust head in m p ziël, voor hem. die ik zoo innig liefheb! Ik ben je zeer dankbaar voor alles wal je aanwendt om mij te verstrooien. Beate zuster, je bent allerliefst en bewonde renswaardig goed. Ik heb een oogenMik van je gedroomd, maar ook van mijn bergen, mijn sneeuw en onze watervloe den Gi'lberte herhaalde even als den dag te voren: „Wat ben jij tooh zonderling, Isa bel! Je bent werkelijk eenig ie je soort.** En onmiddellijk voegde zij er mat een koortsachtige gejaagdheid bij: „Dan zou je er zeker ook geen genoe gen in stellen een aanzienlijke dame te worden Neen, Gilberte, dat verlang ik in 't ge heel niet."* Mevrouw de Miram vouwde de han den van verbazing te wumen „Zonderling! Zonderling!" hernam zij „En ik lieve, kan je verzekeren, dat ik geen grooter gehik ken dan «chi Marende ontvangsten, bals. diners en soiree. Feesten weten mij steeds ih verrukking te brengen „Ja, ja, ik ben eindeloos ge lukkig in een zaal, wanneer ik weet dat ik maar de elemntste, de schoonste en de meest gezochte dar dames bon. 0, wat een geluk, wanneer men met ver heven hoofd de groote trap van eenig ministerie kan opstijgen en de naaim van markies en markiezin T)e Miiram luide verkondigd wordt." Haar oogen gloeiden en haar wangen vertoonden een oinzichtelijk purperrood Eenmaal, 'je- e zal je denken even als ik De wereld is gelijk aan een geest rijk vocht, dat allen drenken maakt, die wtet op hot droge to Wijven. Spoedig kwam hoed wol hulp opdagen, doch hét duurde een geruimen tijd, eer de paar den en de machine uit het water waren gehaald. De dieren bekwamen geen let sel. Aan de machine en het tuig werd «Heen wol schade toegebracht. Het mag een wonder boeten, dal het ongeval nog zoo goed ie eügeloopen, De timmerman J. S. alhier, kwam Woensdagmorgen tot de onaangename ontdekking, dal 'e naobta zijn 18 prach tige kuikens waren vermoord. Men ver moedt, dal een bunalng de slachting heeft aangericht. Bij onderhandsohe aanbesteding is aan de firma J. en A. den Boer, beton- fabrikanten alhier, opgedragen de leve ring vah 5000 sponning glooddngpflaten voor taludbakleeding, ten behoeve en voor rekening van de Oud- en Nieuw Reijerwaard. Moordrecht. De in de» gemeente ge houden oolieote voor het Bterstedilinga- oord te Den Dodder, heeft f 60' opge bracht. Het derde elftal van de voetbalver- eeniging „Moordrecht" bezet in de derde klasse B van den G. V. B. de vijfde plaats. Het bestuur van de aJdeeüng van het Groene Kruis heeft besloten bij ge- fgzame deelneming een Moedercursus houden. Het drama op dm IJssal. Ouderkerk a.d. JJssaJ. Woensdagmor gen is in den Uesel drijvende gevonden hei lijk van den oudste der beide onu- gekomen broeders Van Duijvendijk en is het stoffelijk overschot onder groote be langstelling Donderdagmorgen ter aarde besteld. Hel was een zeer droeve plechtigheid en de ontroering van velen was duide lijk merkbaar. Ottoland. De in de» gemeente gehou den oolieote ten behoeve van het McLna- hasea-fouds, heeft de som van f 10.14 opgebracht. Een tweetal voor een grasmaaima- ohone gespannen paarden, sloeg bij het afrijden van de Vliet, of St. Jaoobshrug, op hol, doch werden gelukkig spoedig gegrepen en tot staan gebracht, zoodat alles zonder ongelukken afliep. 1 Op het kerkhof alhier had onder veel belangstelling de begrafenis plaats van wijlen den heer H. Blom, die vele jaren zitting had gehad in het Kerkbe stuur der Geref. Kerk. Aan de groeve werd een woord van waardeerimg ge sproken door Ds. A. van de Weg, en ook door den heer G. Suiker te Brandwijk, namen» het bestuur der Qhr. School. De metselaar 0., uit Bleskensgraaf, had het ongeluk, toen hij per rijwiel zich in Laag-Ëlokiand alhier bevond, in den Graafstroom te geraken. Met den schrik en een nat pak hep aller echter goed ai Psursum. Voor een eivolle mal trad Dinsdag de heer Braai in een openbare vergadering op lot het houden varkiezijigsrede, welke met volle dacht beluisterd werd. traden op de hoeren Van der Pijl en Den Boer te Hardinxveld, welken door den geaohben spreker wederom {beantwoord, werden. Uit ds diépt vliét pertd. Polsbroek. Het ruim 8-jarig zoontje van den heer J. 8. alhier geraakte hij hat vissohen in de diepe Kerkvliet. Ge lukkig werd het ongeval door een in de nabijheid werkenden schipper H S. op gemerkt, dóe vlug toeschoot en het ge noegen smaakte het knaapje spoedig uit zijn benarde posirtde te De collecte voor de blinden te Wolühezen langs de huizen al hier gehouden, heeft f 25.20 opgebracht. Ree uw ijk. Hot bijna drie-jarig doch tertje van den heer H. A. de Goeij, in de af deeling Stein, is te water geraakt en verdronken. Schelluinen. Mejuffrouw H. Advocaat ia benoemd tot onderwijzeres aan de bijzondere school te Hoornaar. Streefkerk. Over het afgeloopan half jaar zijn ingevolge do Vleeschkeurings- wet afgekeurd en oudler politietoezicht er overvloedig van gebruiken. Isabel nam haar schoonzuster bij de h^nd en haar bevallig in de oogen sta rend, zei de zij: „Liefste Gilberts, je verbeeldt je, dat dit het geluk is, doch je vergi» je; 't is er zelfs de schijn niet van." IX. „Wanneer zou luitenant Salhris terug- koeren?" Ziedaar een vraag, die zijn verloofde zich wel hondarmaal per dag stelde. Zijn brieven werden zeldzamer. Er wa ren reeds zee weken verloopen, sinds men nog iets uit Azië vernomen had. Isabel werd met den dag ongeruster Dagelijks bad zij mei al de vurigheid baars harten voor den fleren officier. Zou er een brief vermist zijn? De ver loofde hoopte hot en trachtte zich zoo moed in 'J hart te spreken. Terwijl dit te Parijs geschiedde, zette de kleine vloot van kanonneeitoooten ge durende lange dagen en nachten haar weg over de Roode Rivier voort. Weldra zou thans Hanoi bereikt worden. Men ontwaarde reed» dé groote cita del le en met een goeden kijker kom men soldaten in veelkleurige kleederdracht op de wallen in beweging zien. De gevreesde Zwartvlaggen wachtten met vasten moed den vijand af. Er werd besloten, dat de» anderen daag» een kleine troep aan wal zou ge zet worden om onder leiding van luite nant Salbris verkerfningstochten te hou den. Na een langen nacht waren Jean en zijn soldaten gereed hun plicht te ver vullen. Weldra had na een rustig en be daard, doch hartelijk afscheid, bun bégmiran: 11 kooien, 4 pinken, hH- ren en 34 varkens. De ootecte voor hst Minabaaraoo- mité heeft in de» gemeente opgebracht f 164. Met hét hoofd op dén trottoirband. Waddlnxvéin. Een 7-jarig zoomt jé van den heer T. vlei op de Dorpsstraat van rijft rijwiel en kwam daarbij met zijn hoofd terécht op den trottoirband. Mei een groote bloedende wond aan zijn hoofd werd hij bij dokter Bruins Slot binnen gedragen, welke hem medische hulp ver leende Aan de laatst gehouden eierenved- ling waren aangevoerd 7212 kippen- en 322 eend-eieren. Prijzen waren respectie velijk f 5J0O—-f 7.40 en f 5.40-4 5.1 per 100 stuks. Een in nood gedood rund van dm landbouwer Van der T-, dat naar de gemeentelijke slachtplaats werd vervoerd is aldaar voor de consumptie afgekeurd. Het vleeeoh is ouder toezicht vernie tigd. In het Zwembad alhier gehouden polowedstrijd tussohen Waddinxveen de Gouwe I en de Goudsche Zwemdub Gou da III, wisten de Gouwenaars de eer tot zich te nemen en den wedstrijd te win nen met 5—0. Waddlnxvétn. In een zaak van J. K., 50 jaar, spoorwegarbeider te Wad- ïinxveen, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Gouda, waarbij hij wegens openbare dronkenschap was veroordeeld, heeft de Rotterdamsohe Rechtbank het vonnis vernietigd en op nieuw rechtdoende, verdachte veroor deeld tot een geldboete van f 60, voor waardelijk, met een proeftijd van 3 jaar Onze abonné's kunnen ons vragen zen den, betreffende de Pludmveeteell, welke dan gratis beantwoord worden. Deze be antwoording geschiedt door onzen mede werker,den heer G Smit, Hoofd der landbouwschool te Sommelsdijk. Diphterie en vogelpokksn. Terwijl men vroeger meende, dat de diphterie en vogelpokken twee ziekten waren, die niets met elkander hadden te maken, is later gebleken, dal bedde dOor eenzelfde bacterie veroorzaakt wor den en dat de» bacterie twee verschil lende ziekteverschijnselen veroorzaken kan, welke oppervlakkig beschouwd, niets met elkaar gemeen hebben. Diph theric is een aandoening van de naakte doelen der huid aan de buitenzijde van hot lichaam Jkam, lellen, wangen, vleu- geloksele er®) of aan de slijmvlie»n van mond, keel, neus, oogleden en lucht pijp. Is een dier alleen uitwendig aan gedaan, dan spreekt men van pokken, zijn de slijmvliezen aangetast, dan spreekt men van diphtheria Soms ook treden beide vormen gecombineerd op. Vogels, aangetast door diphtheria, heb ben aanvankelijk enkele kleine gele ronde vlekjes op het slijmvlies van ver hemelte, tong, mondhoeken, keelopening en de» vlekjes kunnen na een paar da gen verbazend in omvang toenemen. Ze bevatten smetstof Des opzetting der Vlie zen bemoeilijkt de ademhaling en sluit soms de keelopening bijna af, zoodat de vogel soms stikt. Ook de spijsverteering wordt bemoeilijkt. Het dier kan geen voedsel verwerken, vermagert en sterft vaak. Ook treedt vaak heftige dianrhee op De ontstok ingsproducten van de slijmvliezen van neus en keel hoopen zich op in een holte ouder 't oog en de aan elkaar gekleefde oogleden worden dioht- geperst, met als gevolg blindheid en waradeloos worden als productie-dier. Vertoont zich de ziekte in den vorm van 'vogelpokken., dan ziet men op kam, lel len, mondhoeken enz. tal van keine bruin-zwarte knobbeltjes of rozetjes van verschillende grootte. Soans vereemgen zo ziah tot korstige randen en groote bulten en geven den vogel een afzich telijk uriteriijk. De dieren lijken minder ziek dan dë diptherie-patiëmten, doch vaak gaan pokken gepaard met diph theric. De smetstof der diphtheric is onzichtbaar en is mei een mdcroeooop bootje den oever bereikt. Zij zetten voet aan wal en verborgen hum vaartuig in het riet. Langzaam bewogen zich de soldaten door het hooge gras en de uitgestrekte rijstvelden, die er in 't geheel niet on heilspellend uitzagen. Zoo bereikten zij oen gebouw, dat met haar zonderlinge, kromme lijnen geen gunstig effect op de verkenners uitoefende. 't Was een tempel van Boudha. „Vooruitl" riep luitenant Salhris zijn mannen toe De bebouwde gronden werden Mid zomer Kudden schapen graasden echter nog tuascbeen de wilde ananassen. Een vrouw, die een strook vuile zijde had omgeslagen, die vroeger klaarblijkelijk tot kleed had gediend, was de hoedster dezer dieren Jean zette zijn verkenningen voort en ontwaarde de eerete hutten van een dorp, armzalige en over het algemeen kleine huisjes van bamboes. Daar hield hij zich niet op, maar ging verder, gevolgd door zijn troep en men onderzqcht een fort, dat op den weg ont- I moet werd, van groote bastions voorzien, wier .schietgaten echter met weelderig gras begroeid waren. I Daarna bereikte Salbris uitgestrekte beplantingen van bamboes, in haar groote uitgestrektheid haast niet te over zien Een gevyirlijke plaats' Zou daar geen vijand verscholen lig gen? Kon men niet elk oogenhlik luide oorlogskreten verwachten? Haiti Daar vliegt een kogel door het riet Salhris verleende al zijn aandacht „Uit gindsch boschje", zeide hij. „Laat otfs voorzichtig rijnl" niét waar to n*ratn. Da riekte treedt meestal op in een bepaalde periode (Augustus-Ootober) De oorzaak is vaak niet direct na te gaan, dooh vaak is overherengdng met vreemde drieren wel hoofdoorzaak. Ala vooritehoedtaaddél is te noemen het weren van vreemde klippen en ook van andere kdppenhoudere bij zijn pluimvee; inenting met amti-diphthe- rie als de dieren ongeveer 4 maanden oud rijn Ook wordt wed aangeraden 15 gram kalium magnaat op te lossen in 1 liter water en van de» oplossing 2 eet lepels aan 1 liter drinkwater toe te voe gen De gele beslagen in mond- en keel holten worden met een stomp houtje verwijderd en die zetels met jodium tdno- tuur aanstippen. Ook de bruine wratten behandelt men met jodium tinctuur en later met helsche steen. DE MET BLOED BEVLEKTE VIJL. Da vardachté Van 0. wsét van niets. Het afgeplatte, bloedbevlekte stuk ijzer dat op het portaal in een kast van de N.V. De Haas te Rotterdam gevonden is, is gebleken, dat men hier met een vijl te doen heeft van ongeveer 40 o.M. lengte, een platte en een omgebogen kant, is door een expeddtiekneaht R., die in dien tijd, dat het drama geschiedde in dienst der firma waa, positief als het eigendom van de zaak herkend. De>» getuige verklaarde, de vijl vroe ger meermalen te hebben gébruikt bij zijn werk. Na den moord heeft hij het ding niet gemist, omdat bij bet niet meer, noodüg had. De rechtercommissaris, Mr. A. Huy- gen, heeft den verdachte Van O., in dé moordzaak Lans, gehoord over de» vijl. De verdachte, die buiten tegenwoordig heid van zijn verdediger werd gehoord, verklaarde, dat hij het ijzer noodt te vo ren had gezien. Hij hoopte, dot de» nieuwe vondst, aanleiding moge zijn, dat het spoor van den waren dOderi eindelijk gevonden zal worden, opdat geen verden king voor een daad, welke hij niet bedre ven heeft, meer op hem rusten aaL Ernstig gewond door hondankar. Bij een ernstige botsing tuaachen twee hon denkarren op den weg naar Wier, bij Leeuwarden, is de 16-jarige K. Sant- huizon te Reridoum, zoo ernstig ge wond, dot opneming in het ziekenhuis te Leeuwarden noodzakelijk was. De jon gen heeft zware inwendige kneuzingen bekomen. Zijn toestand baart zorg. DE BUFFETCHEF ACHTER DE DIEVEN AAN. Een dezer nachten vervoegde zich aan het bureau van politie te Haarlem een buffetahef nit Amsterdam, die naar Haariem was gereisd, omdat zee Haar lemmers uit een buffet uit zijn café een dameetasch inhoudende f 14 en eenige papieren hadden weggenomen. Hij wist, dat de Haarlemmers met de tram naar Haariem waren gegaan en nam daar om de volgende tram. Toen hij op de Kampervest reed, zag hij twee perso nen staan, waarvan er een de bewuste tasch ondier zijn arm droeg, terwijl de bedde mannen waarschijnlijk den buit verdeelden. De buffetchef heeft dlaarop een van die mannen, B., gevolgd, zoodat hij' aan de politie kon aanwijzen, welk perceel de man was binnengegaan. Na onderzoek hleek, dat de tasch inderdaad in het be zit was van den bewusten B. De politie heeft naar de andere per sonen een onderzoek ingesteld en pro cesverbaal opgemaakt. HET WAS NOG EEN WEEK TE VROEG. Het gebeurt wel eens, dat een bruide gom zijn bruidje op het 'laatste moment in den steek laat, doch wat nu te Apel doorn gebeurde, is toch wel bijzonder zeldzaam. Aan een adres aan den Hoenderpark- weg kwamen plotsetóng vijf keurig be spannen* voertuigen met gegalonneerde koetsiers voorbijrijden om een jongen bruidegom uit te noodigen in de voorste coupé te stappen om met rijn bruidje naar het gemeentehuis te rijden. De bruidegom was echter te druk met zijn diagelijksohen arbeid bezig én dacht op dat oogenbiik in het geheel niet aan den mooden poëtisch en rit, welke de stal houder een week te vroeg had opgetoe- kend. Katten an kippen samen. Te Amr sterdam wilde iemand dezer dagen ia zijn kippenhok naar eieren gaan zoeken, toen hij tot de ontdekking kwam, dat een dakhaas daarin haar bivak had opgesla gen Moeder poes met twee jongen had zich midden in de ren een mood plekje uitgezocht en eet thans met de kippen uit één schaal. Twee jongetjes overreden. Te OUden- zaai word in de Marktstraat het circa 10-jtarig zoontje van den heer A., door een met stoenen geladen vrachtauto overreden. Het knaapje werd naar een naburige woning vervoerd, waar het kort daarop overleed. Ook werd het aebt-jarig zoontje van den heer K. aldaar door een auto over reden Ernstig gewond werd het jonge tje naar het ziekenhuis overgebracht. Te weinig. Daar knalt opnieuw een schot, door een derde gevolgd en weldra vliegt er uit alle (boschjes een ware kogelregen over de hoofden der soldaten. De toestand was niet houdbaar. De beplantingen moeeten zoo spoedig mogelijk verlaten worden. Dit geschied de langs een engen weg, door Jean aan het hoofd zijner mannen haastig gevolgd. Nauwelijks hadden zij enkele steppen gedaan of van alle kanten weerklanken wilde kreten uit het verraderlijk hooge gras en een honderdtal Zwartvlaggen rukten vooruit met geweren gewapend en vervaarlijke kromme sabels. Onmiddellijk ving de strijd aan. een ongelijke strijd zonder hoop. Twaalf ver kenners. tegen honderd aanvallers I 't Was een verschrikkelijke strijd Jean's soldaten vochten als helden, door den onverwaohten aanval tot wanhoop gebracht Het aantel moest de overhand op den moed behalen. Luitenant Salbris had het geweer gegrepen van een ge vallen makker en vuurde even als een eenvoudig soldaat er dapper op los. Jeam voelde zich verloren. „Voor Frankrijk", riep hij met hel dere stem. „Vooruit, voor het vader land!" Er was nog slechts een enkele hoop op behoud. Zioh door den vijand heen slaan!" Doch dit was uiterst moeilijk, met het oog op de bijzondere vlugheid, waar mede de openingen in den engen kring door de gevallenen nagelaten, onmid dellijk werden aangevuld. Dit heldhaftig troepje stond aan een' verschrikkelijke slachting Moot. De strijd werd bloedig, verschrikke lijk bloedig voortgezet. Twaalf man tegen honderdI Bedelaar: Een cent! Wat kan ik daarmee doen? Heer: Ik dacht dat je doofstom was. Bedelaar: Verwacht U dan dat ik voor één cent doofstom kan zijn. REUZENBRANDEN TN AMERIKA. Als gevolg van de viering van den on- afhankelijkheédsidag, zijn op veèe plaat sen in Amerika branden uitgebroken. In Brooklyn is ©en schade van niet minder don een half mallioen dollar aangericht door talrijke branden, die waarschijnlijk door jongens zijn aange stoken. Verder zijn branden uitgebroken op een timmerwerf en in vier fabrieken. In verband hiermede heeft de comman dant van de New Yorksche brandweer Doran, door middel van het gemeentelijk radiostation een oproep tot de bevolking gericht voor een waardige viering van de onafhankelijkheid. In Midden-Galifonüfi staan 200.000 acres land in brand. Acht mijnwerker» gedood. Uit An- tofagasta, Chili, wordt gemeld, dat bij een ontploffing in een mijn foht mijn werkers werden gedood en zeventien ge wond. EEN WERELDREIS VAN DE „GRAF ZEPPELIN". Het groote Duiteohe luchtschip „Graf Zeppelin" gaat een wereldreis maken. De bestuurder, Dr. Eckener, heeft daar over die volgende mededeelingen gedaan: Hij vertelde o.a., dat ftet eerste gedeelte van de reis van Friedrichshafen naar Tokio zonder tussohenlanding zal gaan. De reis moet vóór 15 Augustus worden ondernomen, aangezien anders de kans bestaat, dat men na dien tijd met de in de Ghineesche wateren heerachende wer velstormen zal hébben te hampen. Diit geeft ook de beslissing bij de vraag of voor de wereldreis de afgesproken reis naar Amerika nogmaals gedaan kan worden, aangezien een rede naar Ame rika 14 dagen zal duren en de wereld- rede dan uitgesteld zou moeten worden. De eigenlijke wereldreis zal volgens schatting van dr. Eckener 12 a 14 dagen duren, waarbij dan nog tenminste 9 da gen zullen komen voor de aanvulling van de brandstof, recepties en onver mijdelijke reparaties. jeiqoe uwttM uenrpips ©noetraij ea niet genegen zich over te geven. Vier manschappen stonden nog recht en on der hen luitenant Salbris, met wonden bedekt, welke hen echter nog niet be letten met leeuwenmoed den strijd voort te zetten. Zij legden wonderen van moed af, de ze vier overgeblevenen. De strijd ver hitte meer en meer hun omstuimifc bloed en des» soldaten, goed gewapend en in de volle kracht hunner jaren, verkoch ten duur hun in gevaar verhoerend leven. Zij streden onder een brandende zon, die steeds hooger stijgend haar verzen gende stralen op de strijders nederaond. Luitenant Salbris stond met zijn ener giek gelaat in 't volle Hoht der zon en zijn vurige oogen schoten bliksemende stralen. Hij had geen enkel© patroon meer. Met de bajonet op het geweer verde digde hij zich'en sprong als een leeuw vooruit Met een uitdagenden kreet op de Lippen naderde hij den vijand en werd door de woede, die hem verteerde, on weerstaanbaar medegesieept Een oogenblik meende hij zich. een bloedige opening door de rijen der vijan den gebaand te hebben, doch opnienjw Ivad dé enge kring zioh gevormd. Hij was waanzinnig van woede en hoorde de kogels niet meer, die lange zijn ooren vlogen. Slechts een gedachte bezielde hem nog: Vooruit, met de bajonet in de hond! En steeds nog regende het vijandelijke kogels. CWordt rtrvolfd). Dsn in totaal af te| leggen afstand raamt dr. Eskener op ongeveer 82.000 mijl. Het langste traject, flat «onder tias- schenlamdling zal worden afgelegd, is het gedeelte Friedrictyihafen—Tokio, een afstand van 10 400 K M Van Tokio zal de reis naar San Francisco of een an dere stad inWeet-Amerika gaan, ver volgens waarschijnlijk i naar Iakehunw en dan weer naar Friëdrichtshafen te rug Dr. Eckener schat, dat gemiddeld 150 K M. per uur zullen worden afge legd. In de motoren stélt de dokter het volsite vertrouwen, aangezien bij de laat ste afgebroken reds ndek do motoren, dooh de koppelingen hem in den steek hebben gelaten. In totaal zuTlen 20 journalisten, aan de i Weet 6 DAT men niu een systeem heeft ge maakt, Chineesch te lezek wanneer men zioh de beteekenis vanf 1000 lettertoe- kens heeft eigen gemaakt? DAT de Ghtaeesahe taal 40.000 lattin- toekans rijk is? DAT men in Siberië, de beren een dorp willen binnendringen, el de bewoners een helsoh spektakel laat maken door op blikken, bussen en ketels te slaan? DAT de beren daarvoor altijd op de vlucht gaan? DAT men onlangs te labrador «óa nieuwe waterval ontdekte, twéé keer zoo hoog als de Niagara? DAT er in Engeland 1.750.000 motor rijtuigen in gebruik zijn? DAT het sa. „Aquitania" op rijjn transatlantische reizen 33.000 vaten olie per dag verstookt? DAT de eerste lift, zooala wij die ken nen, voor het eerst geëxposeerd werd op de wereldtentoonstelling te New York, in het jaar 1853. Eerst 20 jaar later echter werd de lift voor het transport van mensohen gebruikt. DAT twee mensohen ln Amerika een man van 35 jaar en een jongen van 12 jaar die hun nek braken, met suc- cee behandeld en in leven gebleven rijn? DAT door de» waterval een energie van 40000.000 paardetfcrachten geleverd kan worden? DAT een dubbeltje naar schatting, zoolang het in omloop is, door de han den van 126.000 mensohen gaat? DAT de grootste snelheid voor een postduif is geweest o.a. 70 K.M. per uur? DAT de» snelheid gedurende 4H uur werd volgehouden? HARDINXVELD. Vertrokken personen: Aart Muilwijk en gezin, naar Rotterdam, Rozeveldstr. 82o; Ndoolaas Baetiaan Bax, naar Eind hoven, Fultonhof 26; Jan Mooring en gezin, naar Heusden, ZuAdarsdngel W Ingekomen personen: Adriana Admi raal, van Gorinohem, Hnvondijk A 374, naar Hardinxveld A 240; Amoldus Jacobus Garis, van Rotterdam, Hene- gouwerpkun 62 b, naar Hardinxveld B 673 (inw.). ALBLASSERDAM. Gebaren Jacob, van J. Boom en P. Verweij Overleden: H. H. Punt, oud 48 j. RERKENWOUDE. Geboren: Willem, z. van J. Deelen en F. van Wijngaarden Willem, x van D. G. Verwaal en A. G. Pons. Ovenleden: T. Rehorst, oud 87 J. HARDINXVELD. Geboren; Lijntje Teuna Annigje, d. van W. Bakker en A. G. G. Baardwijk. Korstiaan, z. von G. Boonstoppel én J. W. Dubbeldam. OTTOLAND. Getrouwd: J. van dfar Haven, oud 27 j., en J van Dam, oud 26 J. Overleden: H. Blom, oud 72 J., weduw naar van A. den Ottolander. SCHOONHOVEN. Geboren: Bernard us Anton ius Johan nes Maria, a van H A Z van Ba&ren enJ. C. M. va® Alphen Goroebs, a van T Kok en 0. Bode. Ondertrouwd: A. Th. H. van Dijk, oud 58 j., en S. W. Meijer, oud 48 j. Getrouwd: T. Pinoe.vaa der Aa, oud 28 j., en A. J. van Staveren, oud 20 j. G J. de Vink, oud 27 j., en W. Mesker, oud 28 }- Overleden: H J Murk, oud 67 j., echtgenoot van H. C van den Bergh. STREEFKERK Geboren: Benno Frans Gamelis, a van W. L. Schippers en J W. G. Gertje- gerdes. Adriana Jannetje PetronoUu, d van W .L. Schipper» en S. de Ruij- ter. Qornëlïs, z van C. Noariaader en K. Anaink. Overleden: (vermoedelijk) A. Walf- gramm, oud 23 j., wonende te Hambom (Duitsohland), verdronken in de rivier de Lek op 22 Nov. 192a te Bergambacht zal op Vitiidagta 10 n 17 Jill 1029 telkens dea voormiddag» half ^lf uur (Zomertijd), in het Café „'t Centrum" aldaar, in het openbaar veilén en verkoopen, dt navolgende I n van Oil- allei staande en gelegen ondjer de gemeente I, Ten verzoeke van de Erve wijlen den heer Willem derblom: Een met verdere getimmerten, SCHUUR, ERr, en TUIN, be nevens diverse perceelenl, Iraa-, Bouw- an T uin- land, Boomgaard, Weg, on Watering, ««taande en gelegen in broek, groot 1 61.66 H.A perceelen) II, Een perceel I mei WATERINO, gelegeil un den Sehoonhovensche Kerlfweg nabij het dorp, afkomatig van wijlen den heer Jam van den Dool, groot 1.66.5S. H.A[. (in 2 perceelen) III. Ten verzoeke van de Erven van wijlen den Heer M$. de Lanoen: Een perceel met WATERING, zijnd* de zoogenaamde Kooi, gelegen aan de Rhee, groot 0.41.90 'H A. Alles nader omschreven in per- welibeschrij vingen, welke tijdig verkrijgbaar zijn ten kantore van genoemden Notaris. Ten overstaan van Netarii te Woerden, tal op Vrijdag 12 Jili 1929, ».m. 11 uur, in hel Koffiehui» ran den Heer v. DIJK Ie Waarder, yabliiM wordan farkocljll rii krachten» Art. 1221 I. W. •p Dinsdag 23 Jili 1929, voormlddaga 11 uur, (Zomertijd), I» Café „VAN ELST" te PoUbroe kerdam, van Eau met aanhoorige Gebouwen en nitne- mende aanééngelegcn, te ibij Polsbroekerdamvan de famili e A. LEKKERKERKER, groot I7.I4.3S H.A. in5pcrceelen, combinatiën en massa. Aanvaarding in gebruikde Landerijen 1 December 1929, de Gebouwen en het Erf 1 Mei 1930. Betaling: 1 November 1929 Lasten vanaf 1 Januari 1930 voor koopers. Inlichtingen verstrekt Nota pi. Jhp. Bowier te Oudewater. Notapi. te Oorinchem, bericht dat de verkooping van Böömvruchlen dit jaar iel plaat» hebben op een ader te bepale» datum lo de maand Aagiiln, dea nam. 2 uur (Zomertijd), 1» .DE DOELEN" t« Oorinchem. Voor het gereedmaken der Veillngboekjea wordt opgave van de te veilen perceelen verzocht vóór dgn 16 juli 1929. met MET1ELAARSWERKPLAATI en OPSLAGPLAATSEN aan de Wier te Driebrugge, Lange Ruige W en Waarder, in 3 perceelen. Aanvaarding bij de betalin September e.k D. zuilen plaats hebben: Uitweg, in het Koffiehuis van HELSLOOT, op Dinsdag 9 Augustas 1929, v.m. 10 uur, Zomertijd. In het Kolfiehuia DEN HOED, Koestraat, op Wosssdsg 7 Augustus 1929, v.m. 11 uur Zometrijd. in het voormalig Raadhuis, op Dsndsrdag 6 Augustus 1929, v.m. 11 unr, Zomertijd. Opgaaf perceelen, wordt ten spoe digste ingewacht. Nolsrfs, Lopik. Divtrsc kapitalen voor Ie HYPOTHEEK, op Landerijen en Huizen met overwaarde tegen billijke rente Inlichtingen te bekomen bij O. v. d. Horst, Korte Dijk 6 en P. Schakel, Schoolstr. 11, Schoonhoven. Magazijn van Galanteriën, Speelgoed. Uitgebreide keuze in Glas - Porcelein - Staalwaren Parfumerieën - Nikkelwaren Lederwerk, enz. Lees de voordeelen, welke NASH U biedt Vergelijk deze met wat andere wagens bieden Laat dan Uw gezond verstand oordeelen Dit is alles wat wij U vragen MOTOR MET DUBBELE ONTSTEKING HYDRAULISCHE SCHOK- BREKERS VOOR EN ACHTER 7 X GELAGERDE KRUKAS UITERST GEMAKKELIJKE BESTURING UITWENDIGE METAAL- DEELEN GECHROMEERD SPATBORDEN UIT ÉÉN STUK BYUR CENTRALB CHASSISSMERING NIEUW VERLAAGD FRAME SALON KOETSWERKEN TRILLINGS DEMPJBR U it voorraad leverbaar N.V. H. Englebert Co's Autohandel - Den Haag - Theresiastraat 145 OPGERICHT 1898 Filiaal te Utreoht Nachtegaalstraat 75—75a - Telefoon 13073 Gesloten wagens van f 3535.— af ckc tidt Da jaarlijkaohe van en dc van zal plut» hebben op Dosdsrdag 8 Augustus 1929, de» namiddap» 6 uur (Zomertijd) in dt zaal van J, O. DIEPEN HORST C. OOMSjz.: Amej(|e P F M LI I T |C Aangiften daartoe worden ingewacht A-a I—1V Al \J 1 tj voor jg Juli I.». ten kantore van t« Bergambacht, zal op Zstsrdag 13 Juli 1929, d«s voormiddags 11 uur (zomertijd), Uhet Café van den heer A. Stuurman ti Ammerstol, in het openbaar in eene zitting verkoopen ten verzdeke van de Erven van wijlen den heer «et verdere GETIMMERTEN, SCHUUR«n ERr, TUIN, BOC|M- OAARD, zoomede DIJKOROND en WATERING» alles staande en gelegen onder de gemeente te zamen groot 19 Aren 85 Centi aren (Te veilen in 3 peiceeltn.) Alles nader omschreven in per- teelsbeschrijvingen w tir tijdig ver krijgbaar zijn tun kantore van ge noemden notaiis. Meerkerk. Bouwkundigs I te Lekkerkerk Bouwontwerpen Begrootingen Berekeningen Gewapend Beton IU De Directie geeftkennls.dat in plaats van wijlen den Heer A.C. den Boir tot Agent der Maatschappij voor is aangesteld de Heer aldaar, dien zij tot het «luiten of overboeken van verzekeringen beleefd aanbeveelt. ROTTERDAM Oud. Binnenweg 85-99 Tel. 5058B en 50378 zijn In alle Modellen In voorraad bij de •v Importeurs voor Gouda en Omstreken de REPARATION - BANDEN enz. op vei-toon dezer ndwertentie Is een goede advertentie In dit blad voor Uw. zaak.

Schoonhovensche Courant | 1929 | | pagina 4