DOW? eken I SCHOONHOVEN5CHE COURANT lippis VATT 1BER lio-ont »erelk MEDING oenen Philip srserli INST” smaakt als room Binnenland. Plaatselijk Nieuws. eldmarkt FEUILLETON. I 4 i I i 2000 LöAZIJN A”=== Een leven vol strijd. Ontijdige rust. ■h IG 30 AUOUI ft» JAARGANG INGEZONDEN MEDEDEELING. I 1 I j EÏch Innenweg 66 (Word* Twveitd.) ÉRNBMME DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. harer leer- werd door Iliter- O ton. 1681 (SSaJESSESS ®l ABONNÉ'B van dit blad, in het bezit van ons Bericht j Gulden bij levenslange 1000 Gouda lijk ie, dat, wie langer rust, minder werkt en. dat, wie minder werkt, ook minder voortbrengt en dat een mindere voortbrenging onvermijdelijk een mindere welvaart ten gevolge moet hebben. Voor al in het werelddeel, dat nog ploetert op de puinhoopen van den oorlog. Als men een stelsel* kon bedenken, waarbij de dubbele rusttijd geen vermin dering van de productie ten gevolge heeft, zou niemand daartegen zijn, maar dat is een opgave ongeveer gelijk aan deze: slapen en arbeiden tegelijkertijd. DE VERJAARDAG DER KONINGIN. Een gelukwensch van Henderson. Pit het geheele land komen berichten, dat de feesten ter gelegenheid van den verjaardag der Koningin met bijzonder en luister gevierd zijn. Te Apeldoorn heelt de Koninklijke familie het ten deele mee gemaakt. Om tien uur ’s morgens arriveerden 5000 schoolkinderen voor het paleis. Het publiek had zich in dichte drommen voor de groote grasvelden op het Loo opgesteld Toen de Koningin en de Koningiin-Moe- der voor het hek verschenen, stegen lul de hoela’s uit de menschenmassa’s op. De Koninklijke familie begaf zich tot voor den linkervleugel van het paleis. Jndohende en zingende trokken de kinde ren voorbij. Twee weeskinderen boden Hare Majesteit een bloemenmand aan. Het voorbijtrekken van den stoet duurde ongeveer oen half uur. De socialistische Engelsche minister van buitenlandsche zaken, Henderson, die aan de conferentie in den Haag deel nam, heeft Zaterdag het volgende tele gram gezonden aan de Koningin: ^Ma jesteit. Moge het mij vergund zijn U mijn nederige gelukwenschen te doen toekomen op den verjaardag van Uwe Majesteit en mijn oprechte wensphen voor uw voort durende gezondheid en de wedvaart van Uw land. Tk neem deze gelegenheid te baat dm Uwe Majesteit mijn diepgevoel- ''Sen dank te betuigen voor de ware gast vrijheid., welke door Nederland* aan mij en mijn collega’s op de jongste conferen tie is betoond. Het is een buitengewoon gelukkige omstandigheid, dat de Residen tie van Uwe Majesteit, welke in zoo nauw en zoo lang verband heeft gestaan mot de zaak van den wereldvrede, thans het booneel is geweest van een conferen tie, welke ten volle kan worden beschouwd alls een belangrijke stap in de richting van dat dool. Arthur Etondwerson.”, >or onf- 5 Plannen tot ontvluchting werden dik wijls gemaakt en slaagden soms, maar hij weigerde altijd er aan mee te doen. Daarbij kwam, dat het nieuws van zijn gedrag op de Pembroke zich had ver spreid en eiken dag werd zijn toestand hachelijker. Maar de vrouw, die hem. liefhad, ver gat hem niet. Kate Hazard verliet haars vaders htuis en door de goede zorgen van een vriend van kolonel Arthur in Londen, slaagde zij er in passage te nemen op 'n zeilschip naar Hobart. Zij bezat maar weinig geld, maar wat van meer waarde was, zij had ’n moedig hart, een ontembare wilskracht en een vurige liefde voor John Tristram. Kate Hazard kwam te Hobart Town aan, achttien maanden na hem. Achttien maanden, ‘die even zooveel jaren hadden geleken.. Zij had in haar bezit een kostbaren brief; een introductie tot kolonel Arthur, neen meer, ’t was nog een beroep op zijn welwillendheid voor John Tristram. Kolonel Arthur rookte na het diner een sigaar in zijn veranda. Hij dacht over de troebelen op het eiland en waaraan hij onmachtig scheen een eind te kunnen makten Er waren weinig menschen om hem heen, die hij kon vertrouwen en van uit hot moederland had men hem wel laten merken, dat Van Diemen’s Land te ver W lag, om er zich veel mee bemoei en. Rij was <te Gouverneur van het eiland van verbazing niet onderdrukken, toen hij 't handschrift op de enveloppe zag en hij zei: „Wees zoo goed in mijn'ka mer te komen, terwijl ik den brief lees en gaat u zitten.” Zij voldeed bereidwillig aan zijn Ver zoek .terwijl hij den inhoud van den lan gen brief las. Toen hij geëindigd had, keerde hij zich tot haar en zeide: ,,’t Spijt me vreeselijk, maar ik vergat hem geheel en al en ’t is al achttien maanden gele den, dat die Pembroke hier aankwam. Maar ik had ook zooveel aan mijn hoofd, er is een groote opstand op ’t eiland, dat is mijn excuus. Gij zijt een «dapper meis je, om de gevaren van dtezo plaats te willen trofeeeren. Ik zal allee doen, om u te he],pen. Kom morgen op dit uur hier terug, dan heb ik een kleine verrassing voor u.” voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HA VBA N>K te Schiedam, van inf! Gulden bÜ verlies *2/1 Gulden by verlies van 1VV van een duim. Uv een anderen vinger. Gedurende het teekenen van het pro tocol speelde de muziekvereeniging van de Haagsche politie gewijde muziek. De muziekuitvoering werd per radio uitge zonden. Rondom het Binnenhof had zich een talrijke menigte verzameld. Toen de ge delegeerden het gebouw van de Eerste Kamer verlieten, werden zij toegejuicht. WAT VENIZELOS VAN NEDERLAND ZEGT, te verdienen, dat alleen onvermoeide, en onafgebroken inspanning en uiterste zui nigheid de verloren gegane welvaart zou kunnen temgibrengen. Het omgekeerde echter gebeurde, het eerste waaraan na den oorlog werd ge dacht was de vermindering van den ar beidstijd', verhooging van hét loon, vrije Zaterdagmaddag, vacanfiie met toeslag enz. Natuurlijk duurde en duurt het her stel van. wat we verloren, 'hierdoor veel langer, waarbij nog komt, dat de mensch geneigd is cm te kijken naar landen, waar de toestanden boter en gemakkelij ker zijn dan in ’t eigen land, zonder er re kening mede te houden, dat daar ook de omstandigheden geheel anders zijn. Amerika, dat door den oorlog niet ge leden heeft, maar dat schatten aan den krijg heeft verdiend, werd als voorbeeld genomen en men zeide, dat, wat daar kon, ook hier mogelijk moest zijn. Uit die groote republiek komt nu een be- rte'hQ'dM hier' een gretige aandacht zal vinden, namelijk het volgende: „In zijn laatste vergadering hield het bosteur van het Amerikaansch vakver bond zich met het verslag bezig, dat aan het volgende congres zal worden voorge legd. Een der hoofdpunten betreft de vijfdagenweek en de verheugende resulta ten, die in het afgeloopen jaar op dit ge baad bereikt werden. Volgens de conclu sies van het bestuur, maakt de vijfdagen- week een zoodanige ontwikkeling door, dat de algemeene invoering niet meer te gengehouden kan worden. Het aantal ar beiders, waaraan de vijfdagenweek ten goede komt, is in hot laatste jaar met een half miThioen toegenomen.” Het bericht is overgenomen uit „Het Volk” en we kunnen ons voorstellen, dat de lezers van dat blad er opgetogen over zullen zijn. Een week van rijf werkdagen en twee rustdagen, zal ieder meer toe lachen dan de langere werktijd van n,u en natuurlijk zal de wereld niet vergaan als dit ook hier zou worden ingevoerd, ook niet, wanneer er drie rustdagen wer den voorgeeöhroven. Maar even natuur- Wanneer iemands huis is verbrand, wanneer een aardbeving een stad heeft verwoest, wanneer een orkaan een halve provincie tot een woestenij heeft ge maakt in alle zulke en dergelijke om standigheden zullen de menschen, die slachtoffer geworden zijn van. zoo’n ramp Oinmiddedlijk al hun krachten gaan in spannen om hetgeen verforen is «gegaan zoo spoedig mogelijk te 'herstellen en zij zullen alles in het werk stellen, om door harderen arbeid te zorgen, dat zij geen gebrek lijden. Nu is de wereld vier jaren lang ge teisterd door brand, aardbeving en or kanen te samen. De groote oorlog heeft aan de menschheid meer schade berok kend, dan. welke natuurramp ook zou vermogen. Men zou dus verwachten mo gen, dat na het eindigen van die groot ste aller rampen de mensch tot het be sef gekomen zou zijn, 'dat nu vooral noeste arbeid eerste edsch was, dat meer dan ooit beproefd zou moeten worden om in het zweet des aanschijns he| brood levering van de door de gemeente in het a.s. stookseizoen bemoedigde brandstof. Op het dorp is met de schoolkinde ren der openbare lagere sóhool no. 1 het Oranjefeest gevierd. Het werd begunstigd door heerlijk zomerweder, zoodat er veel animo bestond. Als altijd had men voor dit feest heel wat moeite gemaakt om het te doen slagen. In den optocht, welke door de Dorpsstraat werd gehouden, wa ren heel veel kinderen gecoetiimeerd, ter wijl op een tweetal wagens de Noden- landsche maagd en een aantal water geuzen werden meegevoerd. Op een stuk land langs de. Kerklaan werd in den loop van den middag een voorstelling ge geven van het ontzet van Leiden in 1574. Ook dit is uitnemend geslaagd. Verder worden nog verschillende kinderspelen gehouden en werden de kinderen op rui me wijze getraoteerd. Het geheel is goed geslaagd, zoodat publiek en kinderen zich reusachtig hebben geamuseerd. Groot-Ammsri. In verband' met de in onze omgeving voorkomende gevallen van de besmet telijke riekte alastrim, brengen Burg, en Weth. bij apenbare be kendmaking ter kennis van de ingezete nen, dlat op Dinsdag 3 en Donderdag 5 September a.s., beide koeren dtee namid dags om 3 uur, in het Raadhuis alhier gelegenheid zal worden gegeven tot kas- telooze inenting en her-inenting. Langerak. De door Burg, en Weth. opgomaakte begroeting dezer gemeente voor het dienstjaar 1930 beloopt iin ont vangst en uitgaaf een bedrag van f 55370.77. Er blijft voor onvoorziene uit gaven beschikbaar f 839-61, terwijl de post plaatselijke inkomstenbelasting is jexaamd op fs 12000, evenals vorig jaar. Krimpen a.d. IJssel. Van een der hellingen van Van der Giessen’s Schoepen wemven alhier, is met goed gevolg te water gelaten het rMertankscthai nia, draagvermogen ongeveer le Het is gebouwd voor de Inters Riviertankscheepvaart Maatschappij en is bestemd' voor het vervoer van benzine. Op de vrijgekomen helling wordt !de kiel geleegd voor 2 motorschepen voor de Koriin.kl.ijke Paketvaart Maatschappij te A^n tater damt Het bouwen van de 3e O. L. School is gegund aan 'den aannemer J. Boer Qzru alhier, voor de som van f 49800. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. School II is met ingang van 1 September ajs. benoemd mej J. E. Maas te ’s-Gra- venhage Bouwvergunning is verleend aan R. Vuijk, voor hot stichten van een woning in de Oostaratraat; aan M. lange voor een schuur in Stormpolder; aan T. Lans voor een woning in Onderzijde en aan de Erven Hoogiendijk voor een woning aan den Tiendweg. DE SLUITING DER HAAGSCHE CONFERENTIE De conferentie in Den Haag te Zater dag in de beste stemming van vrede en vriendschap gesloten, nadat de heeren el kaar nog heel wat vriéndelijke en be leefde woorden hadden toegevoegd. De Belgische minister Jaspar, die volgens de ministers die spraken de zaken zoo voortreffelijk geleid had, te tot blijvenden voorzitter benoemd. Tenslotte rijn de g&- meenschappelijke conclusies met alge meens stemmen aangenomen. Waar schijnlijk zal de conferentie 20 Oct. as. in den Haag hervat worden. Bleskensgraaf. Vrijdag j.l. nam Mej. H. C. van Dorth, die ongeveer zeven jaren bij het O.L. Onderwijs alhier is werkzaam geweest afscheid van leerlingen en personeel. In dien tijd heeft zij de harten der kinderen en ouders weten te veroveren. Met liefde en nauwgezette plichtsbetrach ting heeft zij gearbeid aan de op- ‘31 G van Inschrijving, zijn volgens de daarin va«tgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd Gulden bij OAH Gulden bij varlies QAA Gulden by verlies overlijden van hand of voet. mWI van een oog. HOOFDSTUK V. ,,’t Geluk te je dienstig,” zei George Mayne, een. van idle hoafdbewakers, die goed bevriend was met John Tristram, terwijl hij hem belangstellend aanzag. John lachte flauwtjes, toen hij ant woordde: „Ik heb afstand gedaan van al 't geluk; maar welk nieuws hebt ge dan?” „’t Gebeurt niet iedereen ten paledze van den Gouverneur ontboden te wor den,” antwoordde Mayne, „Spot niet met me,” zei John, „mijn tot is toch al hard genoeg.” „Er te bevel gekomen van den Gouver neur om je vandaag nog naar Hobart Town te brengen; hij wenscht je te zien.” John Tristram’s hart begon heftig te kloppen, 't was werkelijk nieuws voor hem. De hoop, die al dien tijd gesluimerd had, ontwaakte opnieuw en rijn gericht straalde van blijdschap. „Ge rijt een goed vriend voor cw ft- Versohynt Maandag, Woenidag en Vryaag. Prijs bij vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 8 maanden ƒ1.25; p. post 1.50. Met verzekering 15 cents meer. orde bewaren en het land tot welvaart brengen. ,,’t Moet gedaan worden en ik zal ’t ook doen!” zei hij tot zich zelf. ,J)eze woestelingen moeten gevangen worden, hoe moeilijk ’t ook mag zijn, ’t Aantal ontvluchten is toegenomen en de kolonis ten hebben geen kans van slagen. De ko lonisten!” ging hij voort met een edgen- aardlig lachje, „zij geven mij weinig steun en toch zouden zij mij moeten hel pen. Ik heb een flink man tot hulp noo- dig, maar waar hem te vinden P” Een lichte tred deed hem opzien en hij zag een vrouwengestalte naderen, aarzelend of zij naderbij zou komen. ’t Was zoo iets ongewoons op dat uur een net gekleeds vrouw te zien, dat hij nieuwsgierig ópstond en haar toeriep; „Wees maar niet bang. Zoekt gij iemand?” Zij kwam naderbij en zeide: „Kunt gij mij ook zeggen, waar ik kolonel Arthur loan vinden?” „Ja, dat denk ik wel, komt u maar op do veranda.” „Wie kan rij rijn?” vroeg rij rich af. „Welopgevoed, goed uitziend, jong, goed gekleed en alleen rondwandelend. ’t Is vreemd, heel vreemd en ik kan me niet herinneren, haar ooit gezien te hebben.” Zij stapte de veranda op en hij haast te ridh haar een stoel aan te bieden. ,Jk ben kolonel Arthur,” zeide hij toen zij ging ritten. Kate Hazard sprong op en zei: „Zijt gij kolenel Arthur! Wat ben ik blij! Dal is een goed toeken!” „Mag ik vragen wat gij van mij wenadht?” zei hij glimlachend. Zij overhandigde hem «haar kostbaar pakket en zeide: „Wilt ge zoo goed zijn dezen brief te lezen, hij zal a mijn komtt verklaren.” voeding en ontwikkeling lingen. Bij het afscheid werd zij hartelijk toegesproken door het hoofd der schooi, den heer G. Tuk ker, die haar dankte voor het vele en goede zij aan de school heeft verricht. Hoewel wij U “fioode zien gaan, zeide de heer Tukker, wen- schen wij U toe, dat het U in de gemeente Sliedrecht, naar wensch moge gaan. Namens leerlingen per soneel en enkele vrienden, werd haar als stoffelijk blijk van waar- deering een Oud-Holllandsch stoeltje en tafeltje met bijpassend kussen, benevens een vaas met bloemen ge schonken. De leerlingen werden allen dot de scheidende onderwijzeres haald. De Zangvereeniging „W. Is K.’ ejn „O. en U? te Molenaarsgraaf en het aldaar gevestigde Kinderkoor zijn voornemens op Zaterdag, 7 Sep tember alhier ,een openlucht uitvoe ring te geven, ondêr leiding van hun directeur, de heer H. Zanen. Bij enkele veehouders komt al hier onder de varkens de vlekziekte voor. Van de gelegenheid voor vac cinatie en revaccinatie hebben plm. 125 personen gebruik gemaakt. Berkenwoude. Het batig saldo van het gemeente electric!teits bedrijf over het eerste dienstjaar bedraagt f 1605.17. De rekening van den gemeente dienst 1928 sluit met gewone ont vangsten tot een bedrag van f 82002,96 H en in uitgaaf f 28860,93, batig saldo f 3142,93 >4; de kapitaaldienBt in ont vangst met f 8200 en in uitgaaf t 8898.33, nadeelig saldo f 698.33. Capelle aui. IJssel. Door Burganteeö- ter ën Wethouders dezer gemeente to afwijzend beschikt op het verzoek van F 0. Bos, smid alhier, om vergurmtag tot het gedeeltelijk vernieuwen van een zevental woningen aan do, Nijverheid straat. Bos had het plan om bij deze ver nieuwing het aantal woonhuizen uit te breiden tot acht Jte afwijzing van hel verzoek is gegrond op de overweging, dat niet is gezorgd voor behoorlijke afvoer van regen- en afvalwater. Onze plaatsgenoot, de heer A. Reet man, is te Wapeningen geslaagd voorde akte Landbouwkunde L. 0. In verband met de voorgenomen reconstructie van de Keridaan en het aanbrengen van een goudalite-wegctek is vanwege de Drinkwaterleiding de in drien weg aanwezige waterfeddingbuis meer naar de zijde van den weg omgelegd. Aangezien aan de tegenovergestelde zijde van den weg in de naaste toekomst be bouwing kan worden verwacht, is, ter vermijding van de noodzakelijkheid om het nieuwe wegdok te moeten opbraken, op. regelmatige afstanden reeds een war- terleiddngbuis onder den weg doorgelegd De waterleiding van eventueel nieuw te bouwen perceeden kan dan zander dat men in den weg behoeft te graven, daar op wonden aangesloten. Na gehouden inschrijving is aan de Gebroeders Twigt, brandstof.fenhande- liaars in dee® gemeente, opgedragen de No. M27. MAANDAG l SEPTEMBER 1929 NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT Tetef.20. VMinooten. 8. 4 W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. HAVEN 28 Postrekening 18768 I **>,t ri<”,on prt),‘ Z_ geloof niet, dat ge me zoudt bedriegen of vatoche hoop opwekken.” „Neen, dat zou ik zeker niet. Ge zijt van een heel ander soort, dan we ge- woonlijk hier krijgen, dat kan ik je ge rust zeggen. Indien de Gouverneur iets ten voordode van je wil weten, noem dan gerust mijn naam; en als ge H nog eenmaal ver brengt in de wereld, vergeet dan George Mayne niet.” John bedankte hem on verwonderde er zich over, hoe de bewaker kon denken, dat hy hem dn de toekomst nog van dienst zou kunnen zijn. „Ik ben bang, dat ik nooit 'iets voor je zal kunnen doen,” zei John, „maar mocht die tijd nog eens komen, wees dan verzekerd, dat ik je niet zal vergeten.” „Niemand kan zeggen, wat d» toekomst ons brengen aal en ’t is een bijzonder goed toeken, dat de Gouverneur om je gezonden heeft. Iemand van buiten af zal over je gesproken hebben, of misschien zijn je vrienden in Engeland er in ge slaagd een vermindering van straf voor je te krijgep. Maar ik denk niet, dat dit waarschijnlijk is, toch zou ’t kunnen, ’t is meer voorgekomen.” John Tristram was zeer opgewonden. Hij zou kolonel Arthur zien, de man, wiens naam alleen al haat en schrik in boezemde aan de ruwe mannen, met wie hij in aanraking kwam. In de strafkolonie was die naam van kolonel Arthur een vreeselijk wapen in dp haaiden der bewaker», waarmee de onwilligste boosdoeners waren klein te krijgen. John Tristram dacht dikwijls met afgrijzen aan het lot van dien man. zoo hij eenmaal in handen riel van de woestelingen. In zijn tegenwoordigen toeetand was kolonel Arthur de eonige, die in ria&t waa zijn «traf te verminderen. w UVU.W^« .wu n— -M. ,w. Twee eoldaiten v»n le wvht moevtes en dit ma voldoende; hij moeri de I Kolonel Arthnr kon een Iddhten kreet weett, George Mayne," aeide hij, „en U IHobart Town bogeletdm. 4 De groote Grieksche staatsman. Vani- zelos, die tijdens de conferentie in Den Haag was, is best te spreken over Ne- idertand en heeft bij rijn afscheid daar van in de volgende woorden getuigd- Voor de eerste maal Holland bedoe kende, was ik zeer verheugd de korte perioden van vrijen tijd, die de werk zaamheden der conferentie mij Mobben overgelafen, te kunnen gebruiken om een deel van het lanld te zien. Overal is mijn uitstekende indruk van het eerste uur volkomen bevestigd. De hoog® moreele kwaliteiten van het Nederiandsche volk, zijn materieels welvaart, de volmaakte methodes, die het gebruikt voor de ex ploitatie der rijkdommen van zijn grond en ten slotte zijn groote technische *-e- 'iwaamheden, die ik heb mogen waar deuren bij mijn bezoek aan de Zuider zeewerken en de haven, van Rotterdam, hebben recht op onze bewondering en vormen een bemoedigend voorbeeld voor kleine landen als hef mijne. De varkensstapel t van Nederland. „De Vee en Vleesohhandel” bevat een overzicht van den varkensstapel in Ne derland op 1 Aug. j.l., waaraan wij het volgende ontleenen: De uitkomsten van varkensfokkerij en -houderij waren in do afgeloopen drie maanden bijzonder gunstig. De prijzen van de biggen waren hoog en hoewel ook idle voedenniddelen duur waren, was de mesterij ten gevolge van de bijzonder hooge prijzen van zouters en vette var kens flink loonend. Hert indexcijfer voor mals bedroeg in Men 146, in Juni 143 en in Juli 160; voor het varkensvlees^ was het cijfer in de genoemde maanden respectievelijk 1Ö2, 155 en 163. In verband hiermede ds het tekort aan varkens bezig zich te herstellen, gelijk uit de algemeene toeneming van het aantal gedokte zeugen blijkt. Voor het geheele land kunnen de wij- zigingon in 'den varkensstapel als volgt bij benadering worden aangegeven: ge dekte zugen vermeerderden met 0 tot 10 pet, aflle andere groepen zijn nog ver minderd, n.l. biggen van 0 tot 10 pet, loopvarkens 10 pet., zouters 10 tot 20 pet., opleggers on vette varkens 10 tot 15 pet. Het nieuws, dat No. 808 bij den Gou verneur moest komen, verspreidde als een loopend vuurtje door de kolonie De minder begunstigde misdadigers mopperden en uitten bedreigingen tegen hem. Enkele van de beteren onder hen vroegen hem fluisterend, een goed woordje voor hHn '.e doen „Bij den Gouverneur geroepen! Dat komt van zich te bemoei on mot onzego- hejmen en <de bewakers te vleien,” zed Alan Walkey, een van'de slechtste man nen in de kolonie. Als ik hem ooit te pakken krijg als ik vrij kam, dan zal hij niet lang leven.” John Tristram liep als in oen droom naar kolonel Arthur’s verblijf. Waarom moest hij bij hem komen? Herinnerde hij zich nu pas, na al die maanden, wat kapitein Hardy te zijnen gunste had. ge sproken? Dat was niet waarschijnlijk. Misschien had Kate een invloedrijke persoon weten te bewegen tot schrijven, af was zijn vader er in geslaagd zijn on schuld te bewijzen. Maar dat zou te mooi zijn om waar te zijn. Hij was vast over tuigd, dat Sir William Hazard eens zou bekennen, welke misdaad hij had be gaan, maar hij had geen hoop, dat op oen andere manier zijn onschuld aan ’t licht zou komen. Het licht scheen door de vensterevan kolonel Arthur’s huis, toop John Tri*-, tram tusschen twee soldaten in, er aan kwam. Zijn gevoelens ovemeesterden hem, toon hij zoo nabij den man was, die zooveel macht over hem had1; over teven en dood kon beschikken, hem de vrijheid kon hergeven of hem vernede rend werk opleggen. Hij wankelde en de soldaten moesten hem voor een oogenblik omderrteunea.

Schoonhovensche Courant | 1929 | | pagina 1