Bouw- en Weiland R1EIUERPACHTIIIG. Ml-11 imihuis ■■geueer BB lu. mumuiMB Boerenwoning Gemengd Nieuws. Loop der Bevolking. Burgerlijke Stand. Advertentiën. jaarm Riatuemachting Veerstalblok Gouderak. Jaarsveld - Uitweg Notaris P. Sichterman publiek verkoopen: a Paarden, 20000 pond Hooi, Van alles wat. Openbare Vriiwillige Verkooping onder Wilnis notaris Dan dor Haijdsn Notaris H. C. Kooi publiek verkoopen Openbare Vrijwillige Verkooping Weiland, TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Seheonhoveoeehc Courant VRIJÜAfl a glPTlMBER 1«M nioh aam de andere rijde na het terrein- Er vu aeer veel volik. Het eeonrte nummer van het program wee 'n eonooura voor éénep&nnen (wam bloed), waarmede nog nimmer een prijs wee behaald. De uitele* wee: le Prij» J. de Reu», Num&nedorp, met „IÜea", Se prijs C. ran IJzeren, Arkei, met „Jan- neke"; 8e prijs J. Vogelaar, Putterehoek, met „Ligiaa I"; 4e prij» F, W. de Jongh de Leeuw, Dubbeldam, met „Kongu" De prijzen warep Tflsp. f 85, f 26, f 16 «n f 7.50. Bovendien ontving de eerste prijs winnaar een verguld ril ver en medaille, beschikbaar gesteld door den heer £o~ ravaar, locd-burgeméester. Als tweede nummer zagen we een par rade van Landelijke Rijvereemgingen. Een vijftal vereenigingen namen hieraan deel. Prijzen waren: le prijs „Dubbeldam e.o" te Dubbeldam, 2e prijs „Beyaert" te Ailblassendam; 3e prijs „Het Land van Heus den en Altena" te Meeuwen. Tevens ontving de eerste prijswinnaar een zil veren medaille, beschikbaar gesteld door Prins Hendrik en de 2e prijswinnaar een verguld zilveren medaille van mevr. J. G. Colder te Alblasserdam. Geldprijnen: f 60, f 40, f 30. Daarna concours éénspannen, etam- boekmerriën, type Landbouwpaard. De le prijs G. v. d Grift te Houten (U.)» met zijn merrie „Kuli"; 2e prijs J. I* en G. Wamaar, Dirksland, met „Hes- nara"; 3e prijs C. v. d. Heuvel te Ouder kerk a.d. Ussel, met „Latruai IH; 4e prijs L. A. d. Giesaen, 'a-Gravendeel, me „Nodari"; 6e prijs G. van Uceren, Arkel, met „Iflamia". Geldprijzen: f 76, f 50, f 25, f 15 en f 10. Tevens voor te prijswinnaar groote zilveren medaille van H.M de Koningin. Het 4e programmunmer vermeldde: concours éénepannen, open klassse, maat boven 1.55 M. pe 4 prijswinnaars waren: le Gebr. van der Haar, van Zeiet, met „Donnyibrook Squire"; 2e prijs dezelfden met vHistan Leopard"; 3e prijse Jac. Hijka van Nijmegen, met „Nordelpb Leépaird"; 4e prijs J. Vogelaar van Puttershoek met „Lijisa I". Prijzen f 100, f 50, f 30 en f 20. De winnaars van het volgend nummer, patrouijlerit, waren: le prijs „Beyaert", Atblaasérdom, f 30; 2e prijs „Mazeppa", Barendrecht, f 20. De totplag van het concours éénspan nen, open klasse, maat beneden 1.65 M., was als volgt: ie prijs Gehr. v. d. Haar, Zeist, met „Aditor of Regulation", f 85; 2e prijs Jac. Rijks vin Nijmegen, met „Bonmy Duchess", f 40. 7e programmapunt: Kampioeneohap éénspannen. Kampioen werden: Gebr. v. d. Haar te Zeist met „Donnybrook Squire". Zij behaalden hiermede een zil veren medaille van H M. de Koningin-* Moeder. In het springconcours werden over winnaars: le prijs J. Boer, Klaaswaal, met „Nelly", f 35; 2e prijs G. Griffioen, Aalsmeer, met „Cix Catharina" f 26; 8e prijs S. Kooiman, IJssehnonde, met „Prins", f 20; 4e prijs G. Baafc van Al blasserdam, met „Lina VU", f 15; 5e prijs A. K. Dam, van Strijen, met „Frite" f 10; 6e prijs W. Vink, Aalsmeer, met „Finy", f 5. De le prijswinnaar ontving bovendien een verguld/zilveren medaille beschikbaar gesteld door den j secretaris van de' Landelijke Rijvereeniglng ,307- aqrt" te Alblasserdam. Het concours tweespannen gaf het vol gende resultaat: le prijs O Dekker, van Barendrecht met „Erasa" en „Lerida"; 2e prijs G v. d. Grift van Houten, met „Kuli" en „Molly"; 3e prijs C. van IJzeren van Arkel, met „Iflamia" en „Janneke"; 4e prijs G. Waraaer van Dirksland. met N.N. en „Hemara". Eer volle vermelding G. Baan te Alblasser dam, met „Jeanne" en C. v. d. Heuvel te Ouderkerk a. d IJssel, met „Latrud" Vervolgens reed de heer Jac. Rijks uit Nijmegen met twee paarden voor elkaar gespannen (tg. Tandemrijden), eenige malen den ring rond, wat zeer gewaar deerd werd. te weten, dat deze oerwouden ontheiligd werden door 't verblijf van die woeste benden. Zeker, het was een reuzentaak het land te zuiveren van deze gevaarlijke schepselen en 't te maken tot een vreed zaam oord voor de kolonisten en hun ge zinnen De toekomst lag voor h«m, hij zou zich een naam maken en volgende geslachten zouden John Tristram zege nen een veroordeelde, wiens onschuld was bewezen en dlie een ,vrij man werd. Hij bereikte zijn eenzame woning, van blokken gebouwd. Kate stond aan de deux met haar baby op de armen om hem te verwelkomen. Dit gezicht gaf hem een oogenblik van smart, toen hij er aan dftebt, hoe hij hen moest achterlaten, al leen, door gevaren omringd. Hij voerde haar zacht naar binnen en vertelde haar alles. Hij verborg haar niet de gevaren er aan verbonden, maar zeide haar, wal kolonel Arthur gezegd hid over den dienst, dien hij hem kon bewijzen. Hij keek haar oplettend aan, terwijl hij sprak en zag met trot^ dat zij niet ver bleekte, dat zij wist, dat hij .goed had. ge handeld en er mee instemde. Hun jongen kraaide vroolijk en strék te zijn mollige armpjes naar zijn vader uit. Zijn moeder kuste hem en gaf hem aan zijn vader. „Ge hebt goed gehandeld, John, je zoon zal je naam zegenen. Wees niet bezorgd over ons, wij zullen wel besohttmd wor den. Kolonel Arthur heeft vertouwen in je en mijn John zal dit vertroö'wen niet beschamen, 't Is een edele taak te helpen een nieuw land te maken en te zorgen, dat de kolonisten in vrede kunnen leven, want dat is de bedoeling van het gevaar lijk werk Ik ben erg blij, zulk een dapper man te hebben en ik wist wel, wat ik deed toen ik je hierheen volgde." Kate's woorden deden hem trillen van ontroering, hij had er niet aan getwijfeld wallij wu wen, nur hij -rond 't heer- Het carouse el rijden door de (Lande lijke Rijvereeniging „Beroert" van Al- hlaaeerdam, had ook veel belangeteHlng. Dit geschiedde onder oommando van den Instructeur, den heer Ghr Zuydrwegt te Rotterdam. De beate rijdier van dit num mer kreeg een verguld rilrreren medaille, beschikbaar gesteld door den heer D*. A. de Haan te Alblaaserdam In het conoouM tweespannen (open klasse) werden de prijzen ale volgt ver deeld: le prijs Gebr. v, d. Haar van Zeist mat „Donnybrook Sqtore" en „Hianot Leopard", f 125; 2e prijs Jac. Rijks, Nij megen, met „Nordelph Leopard" en „Bonny Duchew", if .75; 3e prijs J. L. en G War naar van Dirkaland, met N.N. en „Hemara", f 50. Als slotnummer kwam het groote be hendigheids-springconcours: le pr. mej J Keunen van Eindhoven met „Gitanne" f 150, 0 fout; 2e prijs K. Hensen van Eindhoven met „Satan", f 100, 1 fout; 3e prijs Lt. Huz. A. D Heuff, Tilburg, met „Henny", f 60, 1 fout; 4e prijs Ritm. Huz Colenbrander, Ginneken met „Som- dag", f 40, 1 fout; 5e prijs N. Uitendoal va» Breda met „Jack", f 25, 1 fout; 6e prijs H. Geecher. Den Haag, met „Bode ga', f 25, 1 fout Met volle belangstelling werd dit imterrassante program gevolgd tot het laatst toe. Het slot van het feest werd gevormd door concerten der muaaekvereenigingen en een uitvoering van de gymnaatlekVer- eeniging „K.D.O.", voorts bioscoop allerlest een schitterend vuurwerk. Het feest ter eere van het twintigjarig bestaan der Oranjevereeniging „Wilhel- tnjna" is aldus een dag van beteakenii geworden. koninginnefeest le Beiwcfyop. Benschop. Onder begunstiging van het prachtigste zomerweer naa hier Dinsdag de viering plaats van het Koninginnefeest. De feestelijkheden werden desmor- f[ens om acht uur geopend met het uiden der klok. Om naif tien ver zamelden zich de hoofden der Ver schillende scholen met hetverder onderwijzend personeel alsmede de kinderen op net dorpsplein. Nadat het Wilhelmus was gezop- gen werd met het muziekkorps „On derling Gepoegen" vooyop, onder de tonen van een vroolijke marsch een optocht gemaakt door de kom van het dorp. Dat deze stoet allerwege de aandacht trok laat zich begrijpen. Op het dorpsplein teruggekomen, vertrok het onaerwljzend personeel met de kinderen naar hunne scholen alwaar de kleinen .werden onthaald en verder den morgen met verschil lende spelletjes doorbrachten. Op hel dorpsplein werden intus- schen ^volksspelen gehouden. Aller eerst kwam het potslaan. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs Ant van Elteren f 5; 2e prijs Mej. N. Schouten f 3; 3e prijs D. van Tuil f 1. Daarna was aan de orde: Hin- dernisloopen. Deze hindernissen be stonden uit: le kruipen door een ton welke in touwen hing, 2e loopen over een plank, die op twee schragen lag, 3e aan 'een tafeltje een yglas wa ter drinken; 4e over een Shutting klimmen; 5e onder een zeil door kruipen en ten 6e eenige turven op rapen en op een tafel leggen. De prijzen werden behaald resp. door le prijs J Boon f 5; 2e pr. D. van luil f 3; 3e pr. A Boon I 3. Tot slot kwam nog het lobbeljesteken. Dat hierbij de lachspieren danig in beweging werden gebracht behoeft nauwelijks gezegd te worden. Prijzen werden behaald: le pr. G. de Kruif t 5; 2e pr. M. Cooiman f 3; 3e pr. 'Ih, Guerts f 1. Des middags om twee uur ving de ringrijderij met tilbury s aan. Aan tal deelnemers negen. De priizen werden resp. gewonnen door: G. ver- hoet met Mei C Verhoef len prijs t 15; 2e pr. G. A. Roeleveld met Mei. Hoeleveld f10; 3e pr. Q. v.Hazendonk met Mej. Kemp f 5; 4e pr. C. van lijk, het haar zóó te hoeren zeggen. Hij gevoelde, dat zij op den drempel van een nieuw léven stonden. Gevaarlijke plich ten en avonturen lagen voor hem, veel moeiten en gevaren zou hij te trotseer en hebben, maar aan 't eind zag hij vrede, geluk en vrijhe:dl HOOFDSTUK VIL 't Wae een zware taak, die John Tris tram had ondernomen om een flink en troep samen te stellen uit zulke veerschil lende menechen ala er in de strafkolonie waren, 't Vereischte veel tact en men- sdhenkenmia, maar zijn ervaringen had den hem de oogen geopend en hij onde-r nam zijn werk met vertrouwen in zijn doorzicht. 't Allereerst sprak hij er met George Mayne over en legde hem de plannen van kolonel Arthur voor en toonde hem de geteekende volmacht, düe hem bevel gaf de plannen uit te voeren. George Mayne wilde 't eerst niet geloo- ven, totdat hij de handteefltening van den gouverneur zag. Hij verwonderde zich over de stoutmoedigheid van het plan, maar hij begreep tooh de bedoeling van kolonel Arthur en bewonderde zijn moed. Daar hij zelf een veroordeelde waa ge weest, wist hij, dat 't vertrouwen in hem gesteld, niet misplaatst was geweest en was hij van meening, dat 't ook goed zou zijn anderen te vertrouwen, ,,'t Is een groot werk," zeide hij, fin ik zal u met genoegen helpen. De haat dit leven tn ik help liever vrije menechen aan te voe ren dan gevangenen te bewaken. Ik wist dat er iets aan de hand was, toen kolonel Arthur om u zond en daarom vroeg ik u mij te helpen, zoo 't in uw macht was. Gt hebt me niet vergeten en ik zal u hel pen, waar ik kap,* Jaarsveld met Mej. Vendrig. Tevens waren non een tweetal kunstvoor werpen uitgeloofd voor de mooist versierde tilbury en het leukste paard Deze prijzen werden toegekend aan O. Verhoef met Mej. C, Verhoef, zijnde een handtaschje; en aan Q. van Hazendonk met Mej. Kemp een etui met lepeltjes Vervolgens siond op het program optocht met versierde fietsen op het Dorpsptein waarvoor tevens drie prij zen waren beschikbaar gesteld Dat hiervoor weinig animo bestond blijkt wel uit het feil, dat slechts een twee tal zich de moeite getroost had de fiets te versieren. De le prijs f 3 werd toegekend aan Mej. Jo van Oort en de 2e pr f 2 aan G Pardoel. Hierna werd De- gonnen met de ringrijderij op de Fiets alwaar zich niet minder dan 73 personen voor hadden aangemeld De prijzen werden tenalotte behaald door le pr f 10 Mej J. Benschop; 2e pr f 6 door T.« Burger; 3e pr. 1 4 door J. limmar; 4e pr. f 2 door ♦•Mej. Versluis; 5e pn, f 1 door B. van der r^erf. Om ongeveer 7 uur werd wederom een optocht gehouden door de kom van de gemeente met muziek voorop llierna nad bij den heer Lieverse de uitdeeling der prijzen plaats. De burgemeester Jhr. Mr. P. W C van der Goes reikte met eenige toepas selijke woorden de prijzen uit aan de verschillende winnaars (essen). Als laatste punt Stond op hel pro gramma concert op het Dorpsplein. De verschillende nummers werden vlot en goed vertolkt en vielen zeer in den smaak van het publiek Een woord van dank aan het muziek korps met den kranigen directeur die ondanks de tropische hitte, den geheelen dag het muzikale gedeelte goed hebben verzorgd, mag met ach terwege blijven. Tot slot kwam nog de Bengaalsche verlichting welke het dorp in een fantastische kleurengloed zette. Een woord van dank aan de fevers en geefsters, welke door "hun ijdragen dit feest hebben doen sla gen. Schietwedstrijd te Benschop. Op het terrein van den heer J. van Delft, had een wedstrijd plaats uit geschreven door de schietvereeniging „Paul Kruger' alhier. De leden der vereeniging waren verdeeld in twee klassen nl. A en B, terwijl er tevens een vrije-baan wedstrijd aan verbon den was. De'uitslag van dezen zeer geanimeerden wedstrijd waarvoor veel belangstelling werd getoond was als volgt: Klasse A: le pr. B. Haaks- man Izn. 110 punten; 2e pr. J. van Delft 104 punten; 3e pr. G. J. van Baaren 102 punten; 4e pr. H. Ver- maat 101 punten; 5e pr. T. Verhoef 101 punten; 6e pr. D. Boer 100 pun ten; 9e pr. G. v. d. Berg 98 punten. 8e pr. J. IA. van der Heiden 98 pun ten; e pr. G. van den Berg 98 punten. De prijzen bestonden uit fraaie kunst voorwerpen naar keuze. Klasse B: le nr. Joh. van Ros- sum 110 punten;'2e pr. C- van Delft 106 punten; 3e pr. F. Overbeek 102 punten; 4e pr. H. van der Vlist 98 punten; 5e pr. G. van Stralen 96 pun ten; 6e pr. D Kastelein 96 punten; ,7e pr. 1. Roodenburg Hzn. 93 pun ten; 8e pr. J. Haaksraan Tzn. 92 punten, 9e pr. W. van Rossum 92 punten. Ook voor dezen wedstrijd waren fraaie kunstloorwerpen naar keuze beschikbaar gesteld. Vrije baan: le pr. B. Haaksman 1zn. 58 punten; 2e pr. W. de Bruin, Polsbroek 57 punten; 3e pr J. van Delft 57 punten; 4e pr. J. W van der Heiden 56 punten; 5e pr. G van den Berg 56 punten; 6e pr. G van Ginkel 56 punten; 7e pr. J. Klever Hzn .56 punten: 8e pr. C. Roeleveld 56 punten; 9e pr. Fl. O verbeek "56 punten; 10e pr D Boer 56 punten Als een bijzonderheid kunneiV we er aan toevoegen, dat resp. 4e, 5e, 6e, 7e, 8e en 9e prijswinnaaars John Tristram dankte hem en zij zetten hun werk langzaam en voorzichtig voort, 't Uitzoeken vereieohto tijd en 'zij moesten zeker zijn van hun menechen 't Was moeilijk om de veroordeelden te naderen K%mplotten hadden «oh onder hen gevormd en onder belofte van ge heimhouding had men hen verbetering van den toestand voorgespiegeld. De meeaten van. hen hadden een na tuurlijk wantrouwen in de bewakers, en ofadhoon George Mayne populair waa, werd hij toch beschouwd ala een vijand van elke kans op vrijheid of verminde ring van straf. John Tristram had vrienden onder de meer beschaafde veroordeelden en tot de ze richtte hij zich. Eerst ontvingen zij hem met wantrouwen, maar toen zij hun kolonel Arthur's volmacht liet zien, stem den zij gereedelijk toe. Drie volle maanden waren John Tris tram en George Mayne met het uitkiezen bézig en na verloop van dien tijd, hadden zij vijftig man bij elkaar, waarop zij kon den vertrouwen. Een of twee waren twij felachtig, maar 't was noodzakelijk het vereisohte aantal te hebben. g Van tijd tot tijd ontving kolonel Ar thur rapporten en eindelijk nadgrde de dag, waarop de uitgekozen mannen onder bewaking naar het verblijf van den Gou verneur werden gebracht. Hun vertrek veroorzaakte hevige op- ander de achtergeblevenen. De sleohtsten onder hen, die voorbij gegaan waren, waren verbitterd op hunne meer begun stigde kameraden, en een verwoede ben de, met Alan WaJkey aan 't hoofd, zwoer idat zij ondanks allee, tooh ontsnappen zou. Toen de mannen voor kolonel Arthur waren opgesteld, sprak hij hen streng toe, verzocht hen gehoorzaam te zijn aan bes, die boven het «wteld mm en gaf allen 56 punten behaalden bestaande uit dezelfde schoten nl. 10, 11, 11, 12, 12, zoodat deze prijzen bij loting werden toegewezen. Des avonds werden in de zaal van den heer Van Delft door den voor zitter met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt, waarna men nog eenigen tijd geze.I ig bijeen bleef. Een woord van lof aan het bestuur van „Paul Kruger', voor de goede orga nisatie van dezen wedstrijd, welke in alle opzichten een succesis gewor den, is hier zeer zeker nieF mis plaatst. Bergambacht. Terwijl een knecht van de Firma jSohouten bezig was met het schoonmaken van een luien auto, ont stond or korteluiting, en vloog de auto in brand. Door spoedig ingrijpen wist men de vlammen met eigen middelen te^Sluo- achen. 'Op de eierenveiling van de Pluim- veevereeniiging „V. Z 0 D." waraen aan gevoerd 2000 kippeneieren. Bestted werd van f 6.75 tot f 6 60 de 100 stuks. Niettegenstaande de polder Berg ambacht een zeer groote oppervlakte ia, en een schoone gelegenheid biedt voor wilde eenden, kunnen de jagens bijna geen bout schieten, daar aog nimmer te voren zoo weinig wilde eenden zijp ge zien. Vermoedelijk ia oak daarvan de oorzaak to* zoeken in den langen en strengen winter Na gehouden inschrijving ia de oonaumptietont op het feestterrein ver pacht aan den hoogs ten inschrijver, den heer M. de Vink alhier. Giessendam. De onderwijzer K. G. van der Wiel slaagde de Wageningen voorde akte Lanwdbou wkun de L. O. Gitsisn-Oudskark. Toen de heer Taa, van Molenaarsgraaf, dezer dagen met zijn auto maar huis reed, geraakte op den Damoabenweg een voorwiel van zijn auto, waardoor hij niet verder kon. Nadat de auto den anderen morgen weer hersteld waa, kon hij de reis weer vervolgen. Gouda. De heer F. W. van der Steen, de bekende poffertjes- en wafelbakker. tracteerde de patiënten in het Van Her eon Ziekenhuis Sn de Wijkverpleging op wafelen. Heden wared dé weeskinderen van Gouwe en Spierimgotraat aan de beurt en Zaterdag de kinderen van, 3 14 jaar der leden van de Buurtvareeni- ging van de Turfmarkt. Dinsdagavond waa de 14-jarige jongen P. Verzijden aan het zwemmen tn den Ussel, bij het zg. Kreekje. Plotse ling kreeg hij' kramp in zijn beenen, waardoor hij in een hachelijke poStie kwaad' te verkearen. Zijn vriendje Ver waal, die het gevaar opmerkte, sprong te water en wiet den reeds in bewusteloo- zen toestand verkeerenden knaap op het droge te krijgen. Met behulp van een ter plaatse aanwezigen landbouwer, werd kunstmatige ademhaling toegepast en keerden de levensgjpoeten weer terug. Na van droge kleeren te zijn voorzien, werd de drenkeling per fiets naar huis ge- kracht. Jaarsveld. De schoolkinderen der Openbare School hebben den verjaardag van de Koningin feestelijk herdacht, 's Morgens maakten de kinderen een rijtoer door de gemeente en in de school werden de kinderen feestelijk onthaald op ver schillende versnaperingen, terwijl zij ca deautjes ontvingen Het bracht veel Teugde voor de kinderen De schoolkinderen der Bijr. School hoofd de heer B. A Meijer, vierden Woensdag 3 September Koninginncver- jaandag. Nadat de kimleren eerst ont haald waren, werd een wandeling ge- maokit naar de hofstede „Zorgwijk", waar de kinderen op vruchten get rad- feard werden. Daarna kregen de kleinen weer een tractatie in de school. Het was con prettige dag voor hen. Langerak. De veehouder K. Maat waa deze week niet gelukkig Een jonge vaars kwam te vallen en brak daardoor hen hoop, door 1 uitzicht op de beloonin- m. 't Was lang geleden sedert deze man nen hoera hadden geroepen, maar toen kolonel Arthur bald uitgesproken, barst te een daverend hoera los, telkens en telkens herhaald. Maar mu waa 't werk paa begonnen. Deze troep moest nu gedrild warden en onderwezen worden in 't schieten. Ver scheiden hunner kondien rijden en wer den van een goed paard voorzien. John Tristram nam deze onder zijn bevel, ter wijl de voetgangers onder commando van George Mayne kwamen. Kolonel Arthur inspecteerde hen van tijd tot tijd en was zeer voldaan over de vorderingen, die zij maakten en na ver loop van zee maanden had John Tris tram 't bevel over een troep mannen, in wier schaduw de soldaten niet konden staan. Er warer/ maar twee gevallen van onge hoorzaamheid voorgekomen en deze man nen waren direct naar de strafkolonie teruggezonden, wat een goede uitwerking op de rest had. Hum nieuw leven, gepaard aan goede voeding en vrijstelling van vernederenden aribpid, gaven hen hoop en vertrouwen. J<thm Tristram zocht twee mannen uit vor speciale diensten en zij bekleeden een eenigszins hoogere positie dan de overigen Hun namen waren Gordon Edensor en Jesse Bloxam, beiden uitne mende ruiters. Dm hun zijn vertrouwen te toornen, moodage John Tristram hen met George Mayme bij zich wa.™ huis. Ka te heette hen hartelijk welkom en zij wa ren er zeer dankbaar voor. Zij zag tra nen opkamen in Jesse Bloxam's oogen, terwiil hij haar aankeek en dat trof haar „Hij denkt zeker aan huis," dacht zij, ,,«n als een man dat doen kon en 't wekt «whtw» two»]«u by h«m op, jteo kw can sioant een schouderblad. De heer H. den Har* tog heeft het dier geslacht, aangezien het vleeech voor oomaumptie goed geschikt Mej. W, W, te Kiefte ie de werk zaamheden aam de Ghr. School ia de laagste kluwen begonnen. Nieuw poort Nasur we vernemen, zal Zuster Binnendijk maar Harderwijk ver trekken, om aich daar verder te wijden tan' de verpleging der zieken, van welke taak zij zich hier euneedb bqaonder good leeft gekweten OM DE BIJZONDERE SCHOOL TE NIEUWPOORT. Esn adres aan Ministers en Kamerleden. Nieuw poort Ln verband toot hot Raacobuaiuit van 22 AugtjetAis ji., ia thane verzonden het navolgend adres: Aam den Ministerraad, do Eerste Kamer, de Tweede Kamer: Geeft mot don meeaten eerbied (e ken nen; do Gemeenteraad van. Nieuwpoort; dat in deze gemeente een verzoek ia ingekomen om mede tel werken tot stich ting van een Bijzondere School; dat op da daarvoor Ingeleverde lijst 53 kinderen voorkomen, waarvan, er reedis 45 een Bijzondere Schooi bezoeken; dat er van deze 46 kinderen 7 wonen in Groot-Ammons en aldaar reeds een Bijzondere Schoof bezoeken, en er 12 wonen in Langerak en aldaar reeds een Bijzondere School bezoeken, terwijl er 26 wonen in Nieuwpoort, doch die reeds thans een Bijzondere School bezoeken, hetzij in Groot-Ammers, hetzij in Lan gerak; dat de Gemeenteraad zich op het stand punt stelde, afgezien van nog bijko mende omstandigheden in verband met het verkrijgen van hamdteekeningen dat in elk geval de 7 en 12 kinderen welke in andere gemeenten wonen en aldaar reeds een Bijzondere School be zoeken, niet mogen meetellen, zoodat de lijst elechta 53 10 is 34 kinderen be vatte, welke mochten meetellen, en dus zijn medewerking weigerde; dat reeds in den Raad werd gespre ken, en bij beschikking van Gedeputeerde Staten thans nog duidelijker is gebleken, dat ten deze bepalingen bestaan, welige voor tweëerlèi uitleg vatbaar zijn; dat toch op grond van het bepaalde bij de wetten 30 Deo. 1927 (St bld. Jïo. 428) en 20 December 1928 (Stbld. No. 506, aan par 11 van art. 64 der wet van 16 Febr.» 1023 (Stbld No. 38) oen be paling is toegevoegd, in zake het bij de medewerking tot stichting eener nieuwe school doen medetellen van leerlingen van elders gevestigde gelijksoortige Bij zondere Scholen, uit welke bepaling moet worden opgemaakt, dat in ons geval de vorengenoemde 9 kinderen niet mogen meetellen; dat eveneens bij de Kamerdebatten ge bleken is, dat de opvatting van den voor steller van het betrokken amendement was, dat deze kinderen niet mogen mee tellen, dat echter do opvatting van het Kon. Besi van 16 Febr. 1920 No. 5 en thans ook de beschikking van Ged. Staten van 15 Juli 1929 G. JS. No 104 (Bijv Prov. Blad No. 52 van 1929) daarmede lijn recht lm strijd rijn; dat dus daaruit ten duidelijkste blijkt, dat deze bepalingen op twee manieren kunnen worden opgevat en het voor ver schillende kleinere gemeenten van groot gewicht - is, dat duidelijk kome vast te staan, wat de bedoeling der betrokken bepalingen ia; dat het voorts voot een aantal gemeen ten van groot belang moet worden ge acht, dat splitsing van kleine scholen zoo veel mogelijk moet worden voorkomen (hier zouden, in het onderhavige geval, 2 Uitzonder e Scholen met to wumen ruim 200 leerlingen, worden gesplitst in 3 Bij zondere Scholen met in totaal ruim 200 Van af dien tijd had Jesse Bloxam een dkrme vriendin in de vrourw van zijn oommandant gevonden. Zij mocht Gordon Edensor en George Mayne ook gaarne lij den, maar Jesse Bloxam was haar gun steling, misschien, omd^t hij jonger was en onder een onrechtvaardige behande ling scheen te lijden. Met trots bemerkt John den gunstigen indruk, die zijn vrouw maakte op ieder, die met haar in aanraking kwam. In Habart Town had zij ad een goede vrien din gevondlen in Bessie Repton, Emerys Rep ton's .vrouw, de directeur van een pas geopende bank. De kennismaking was gekomen, doordat John Tristram het geld, dat hij van zijn vader ontving, bij deze Bank gedeponeerd had. John Tristram was gelukkig, dat zijn vtoww zulk een vriendin gevonden had en zij dius in geval van nood, iemand had, die haar wilde helpen. Kolonel Arthur wilde hen zoo spoedig 'mogelijk laten uitrukken. De ballingen werden steeds stoutmoediger, zij waren al genaderd tot op enkele mijlen afstands van Hobai-t Town, en 't zou misschien niet lang meer duren, of zij vraagden zich in de stad zelf. Alan Waliey was uit de kolonie ont vlucht met vier anderen, zij hadden zich aangesloten bij Michael Groes, de hoofd aanvoerder der vogelvrijverklaarden, en bekend onder den naam van „de Koning der Wildernis". Michael Cross was naar Sidney over gebracht voor struikroovèrij, had zich daar misdragen en was toen naar Van Biemen'a 'Land gezonden. Zijn gedrag was zoo slecht, dat hij herhaaldelijk ge- geeseld en in de boeien gezet werd. Hij slaagde er in te ontvluchten en een zij ner eerste daden was al de andere bal limgen om zich te verzamelen. fWtsfiH tweede blap NIEUWSBLAD VOOR ZWP-WOLLAMP EN UTBEOTT, VRIJDAG SEPTEMBER 1W9 ucrUngen) en dit zou kunnen geschieden Soar do minima in art. 73 d«r L. O. Wet «airienlijk hooger te stellen; e* dat vorengenoemd Gemeenteraad Putrem eerbiedig verzoekt: a de betrokken bepalingen zoodanig te willen redigeer en, dat onomstootelijk ko me vast te staan, dat kinderen, die in een andere gemeente wonen en aldaar een Bijzondere School bezoeken, niet mogen b. de minima in art. 73 der Lager On derwijs Wet belangrijk hooger te willen fiteHeto in elk. geval het getal 40 in de laatste alinea van art. 73a, aanzienlijk te willen verhoogen. Schelluinen. Door hel vertrek van den heer J. W Zanen ontstaat er een vacature als notabel der herv. gemeente en een in 't bestuur der vereeniging tot slichting van een bijz. school. De muziek vereeniging „D O.K." heeft haar tent beschikbaar gesteld voor een uitvoering van de afd Go- rinchem van den Volkszang op a.s. Zaterdag. Vliegteulg tagan den dijk gebotst. Te Bruiaisse beeft op eon stuk bouw land een Panden-vliegtuig van de Rotter- damsche Aaro Club, bemand mei twee heeren, een noodlanding moeten maken wegens oen defect aan den motor. Op telegrafisch verzoek kw^m een onder vliegtuig te hulp. Daar de piloot, de heer Scbmidtt Grans, niet het benoodigde ma teriaal aan boord had, moest hij terstond naar Waalhaven terugkeeren, waarbij Jhr. Repel oer meeging Bij het opstijgen is het vliegtuig, doordat het niet de noo- dige vlucht kon krijgen, tegen den dijk gehotst en zwaar gehavend, waarbij beide inzittenden lichte verwondingen opliepen. Ean raadslid oplichter. t De hear W. N. J., lid van den raad van Oost- en West-Souburg, is gearresteerd, verdacht van oplichting van een bejaard ohtpoar, wonende te Aagtekerk. Het zou om een belangrijk bedrag gaan. De gearresteerde is eenige jaren raadslid en wfthaider van de vrijzinnige partijen geweest. Bij de aftreding in 1927 lieten de partijen hem los en werd hij op een vrije lijst gekozen. Wolven- sn berenpioag. Het Jerma- kofsky-district heeft ernstig te lijden van een wolven en berenpioag. Tal van run deren zijn reeds het slachtoffer van deze wilde dieren geworden, die steeds dichter de dorpen zelf naderen. Een vereeniging van schutters is opgericht ter bestrijding van dit aldaar nog niet voorgekomen ge vaar, dodh tot dusver hebben zij nog niet weel succes mogen hoeken en de t dieren warden steeds driester in hun optreden. Vadervreugde voor Mussolini. Naar uit Farli gemeld wordt, heeft mevrouw Mussolini het leven geschonken aan een dochter, die Anna Maria genoemd werd. Moeder en dochter maken het goed. EEN GEVAARLIJK PASSAGIER. Rooken aan boord van da Zeppelin. Naar thans bekend' wordt, is de Zep pelin tijdens de vlucht van Lakehuret naar Europa in een gevaarlijken toe stand geweest. Te Lakehuxst begaf zich ook een zekere mr. Hogg, een New- Yorksoh zakenman, aan boord, om. aan de vlucht deel te nemen. Evenals dit bij alle overige passagier» het geval waa, werd ook mr. Hogg er op opmerkzaam gemaakt, dat aan boord van het lucht schip wegens het gevaar van ontploffing geen vuur ontstoken en niet gerookt mocht worden. Toen de Zepelin mdh midden boven dien A tlant. Oceaan bevond, bespeurde "n Amerihaansoh verslaggever bij het be treden van het waaohvertrek tot zijn groote verwondering, dat er een dichte sigarenrook hing. Geconstateerd werd, dat mr. Hogg het laatst de plaats had betreden en deze bekende ook onomwon den, dat hij zijn lust om te rooken toet langer had kunnen bedwingen en dat hij om die reden een sigaar had opgestoken. Mr. Hogg moest zich laten welgevallen, dat men hem fouilleerde en hem zijn sigaren en sigarenaansteker werden af genomen. Overigens rullen de nieuwe luchtsche pen, welker bouw vermoedelijk volgend jaar Juni beëindigd zal zijn, een roek- hut krijgen, aangezien de passagier» bij de tochten, die tot dusverre zijn ve-r richt, telkens opnieuw er over klagen, dat zij zich te lang vau rooken moeeten onthouden. Voorts zuilen deze nieuwe Zeppelins een nog veel grooter snelheid dan de L. Z. 127 kunnen ontwikkelen. Ook te Berlijn heeft de behouden te rugkeer van de ,/Gxaf Zeppelin" groote geestdrift verwekt. Alle openbare en ve- lele particuliere gebouwen hebben de vlag uitgostokeh, terwijl op school, de aandacht der k^&eren op de groote be- teekenia der wereld hi oh treds werd geves tigd. Na het oohtendspeelkwartAer kre gen de kinderen vrijaf. GROOTE HITTE IN AMERIKA. Sedert eenige dagen heersoht in de NoordrOoetelijke Amerikaonsohe staten een ongewoon hevige hitte. In New-York (stad) wees de thermometer gis teren 35 gr. iC. Hit was de warmste dag van het jaar en de warmste Septemberdag sedert meer dan 50 jpen. Van overal kamen berichten binnen over personen, die door een zonnesteek 'getroffen zijn, en over boschbramiden. In Massachusetts worden verscheiden plaatsen door een boseh- braud bedreigd, wélke zich over een oppervlakte van 7 vierk. K.M. uit strekt. DOOD VAN EEN WAGEN GESLINGERD. Op d^n weg Helden-Panningen, on der Kesselhout (L.) reed de vracht auto van den heer Kuypers uit Neer bestuurd door een zoon van den eigenaar. Vermoedelijk door te snel r(jden sloeg de auto met den zijkant tegen een boom. Achter op de auto zaten drie personen. Een van hen, de 18-jarige Johannes Smeets uit Neer, wem van den wagen geslin gerd" en bleef dood op den weg lig gen. ben neef van hem, eveneens Johannes Smeets geheeten, viel ook van den wagen en werd ernstig ver wond; hij is naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd. De bestuurder van den auto, Willy Kuypers, die met twee meisjes voor in de cabine zat, is tengevolge van het ongeval zeer overspannen, Te één uur des nachts kon hij nog toet door de politie worden gehoora Hij wordt te Kessel verpleegd. Gezond verblijf. Je ziet er gezonder tot, dan toen ik je laatst zag. "Waar ben je geweest? Ia de gevangenis. vordt te Kessel verpleegd. De overige inzittenden van den auto kwamen met den schrik vrij. De wagen ,een Chevrolet, werd zwaar beschadigd. De Gemeenteraad naar de kermis. Na afloop van een zitting van den Gemeenteraad van Alkmaar heeft de burgemeester, Mr. W. C. Wende- laar, de raadsleden uitgenoodigd, ge zamenlijk naar het daar tijdens de kermisweek staande etablissement Porton te gaan, om er poffertjes te eten. Vriiwel alle raadsleden zijn door den burgemeester in deze kraam vervolgens op poffertjes, bier of ran ja getracteercL Auto mei vier personen verbrij zeld. Dp een spoorwegovergang bij Champigny (Marne) is een auto, waarin vier personen waren gezeten door een rangeerende locomotief ge grepen en verbrijzeld. Alle inzitten den kwamen om het leven. De messteker van Dusseldorf. 'le Dusseldorf is de geheimzinni] messtekerij, welke de bevolking laatste Zondagen in groote opwin ding heeft gebracht, weer voortge zet. Een vrouw, die in het Noorden der stad werkzaam is, keerde des avonds om elf uur te fiets langs een niet drukken weg naar huis. Plot seling werd zij door een man, naar schatting dertig jaar oud, aangeval len, van de fiets getrokken en door messteken aan het hoofd verwond. Een man, die op het hulpgeroep kwam toesnellen kon wegens de duisternis den aanrander niet meer ontdekken. De gewonde vrouw werd naar het ziekenhuis gebracht. Politic-agenten zochten spoedig den omtrek ai.doch zonder resultaat. 249 MAAL WEGENS DRONKEN SCHAP BEKEURD. Hel treurig record van een 74-Jarlgê. Dezer dagen heeft voor een 'Ame- rikaansch rechter een man 'terecht gestaan, die als houder van een re cord den last van zijn 74 jaren met jeugdige opgewektheid draagt. Zijn record bestond hierin, dat hij niet minder dan 240 maal wegens dronkenschap de deuren der gevan genis achter zich had hooren dicht vallen. Nu stond hij dus voor de 241ste maal voor zijn rechter en tot verba zing van alle aanwezigen verklaar de hij thans niet dronken te zijn geweest. „Neen, Edelachtbare, ditmaal was ik heusch niet dronken", hield hij vol. En op den jovialqp toon, waar toe jarenlange omgang met donrech ter hem het recht had gegeven, ver volgde hij „U kent me toch zoo langzamer hand wel, Edelachtbare. Als ik in derdaad dronken was geweest, heusch dan had ik er geen doekjes om gewonden. Ik kan het bijna zelf niet gelooven, maar gisteren was ik werkelük nuchter. Van mijn vriend den hoofdcipier, had ik tien -dollar geleend. Ik was juist op weg naar mijn stamkroeg, met de resteerende 9.50 dollar nog op zak, toen een idioot, die klaarblijkelijk geen dron- kenlappen van nuchtere menschen kan onderscheiden, me al gewoonte weer in den kraag „Nu vraag ik u in gemoede, achtbare. Ziet u kans, u heden ten dage voor een onnoozele 50 cents dronken te drinken?" De rechter kende Jack inderdaad voldoende, om te weten, dat deze geroutineerde zatlap heel wat meer zou moeten besteden, om aan een roes toe te komen en voor het eerst' van zijn leven werd hij vrij gesproken. DOOR DE TRAM VERMORZELD. Bij de Putsche Bocht te Rotter dam Is een vreeselijk ongeluk ge beurd. Een passagier van de stoom tram na$r Hellevoetsluis wilde daar uit de tram stappen, vermoedelijk omdat hij dacht, dat de tram hier zou «toppen, hetgeen echter niet het geval was. De man sprong uit de ram,, die in volle vaart doorreed en kwam onder de wielen. Hij werd verscheidene keeren overreden, zoo dat toen de tram stopte alleen een afschuwelijk verminkt lichaam over was. O.a. was zijn huissleutel tot een paar brokjes ijzer, waren hem een arm en een been afgereden en de hakken van zijn schoenen zelfs ver nield. De politie is er noc niet in geslaagd de identiteit van aen onge- ukkige vast te stellen. Het lijk is per ziekenauto vervoerd. Ecu gcvaarRJk heerschap. Dat ongetwijfeld Marinus Martin, een Fransche bandiet. Hij wordt beschul digd van ca. 50 diefstallen, gepleegd in Roubaix, Tourcoing, Rijssel en in Parijs Nu is hij dezer dagen door de politie in Parijs gepakt Hij kredg ;een kans om zich te verweren en at was maar goed ook. Want de man bleek bij zich, de vol gende wapenen te hebben: drie re volvers ,twee ploertendooders en een mes. Een jaar tevoren was Martin ont snapt uit de gevangenis te Raonne, GROOTE BRANDEN IN POLEN. Drie fabrieken en 300 huizen verbrand. Als gevolg van de aanhoudende hitte hebben de laatste dagen in Po len herhaaldelijk groote branden plaats gehad. le hamien in het Noorden des lands brandden 300 woningen af, waardoor vrijwel alle inwoners van het plaatsje dakloos zijn geworden. In de nabijheid van Lodz stonden drie groote fabrieken tegelijkertijd in lichterlaaie en werden geheel in de asch gelegd. De schade loopt in de millioenen. Talrijke brandweerlieden werden ten gevolge van rookvergif tiging bewusteloos; één brandweer man werd zwaar gewond. Voorts begunstigt de hitte het om zich heen grijpen van epidemieën. In acht dagen tijds werden alleen te Warschau 247 nieuwe gevalllen van typhus geconstateerd. In de pro vincie loopt het aantal typhusgeval- len eveneens in de houderden. IN CHINA VERMOORD. Een katholiek zendeling de Min derbroeder pater Tibentius Cloodts is in China vermoord. Waarschijn lijk werd hij door communisten om het leven gebracht Daar was al sinds eenigen tijd een vervolging gaande en toen de geestelijke naar zijn laatsten post was gegaan, schreef hn aan een zijner orae-broeders hoe slecht hij daar was onthaald. Men had hem met rotte eieren ensteenen geworpen en zelfs geslagen. Drie jaar geleden, tijdens de ver volgingen van 1926, yas zijn leven in groot gevaar, zijn kerk werd plat gebrand en zijn Christenen hadden iet hard te verduren. Maar geen enkele Christen verzaakte aan zijn geloof en pater Cloodts ging op nieuw aan den arbeid. De kerk was alweer opgebouwd en nu is hij zelf als martelaar gevallen. Hij is dezes- de Belgische Minderbroeder, die in China net leven laat. ELF MENSCHEN LEVEND VERBRAND. In hun slaap vernisf. Dinsdagochtend tegen halfze» is brand ontstaan in een banketbak kerswinkel te Smethwick nabij Bir mingham In Engeland, waardoor vier huisgezinnen in den 6laap verrast werden en elf personen een gruwe lijk en dood hebben gevonden, ter wijl een twaalfde persoon nog wordt vermist. Omgekomen zijn een heele familie bestaande uit vader, moeder en vier kinderen, een vader en moeder met hun zoon en een bejaarde weduwe met haar zoon. Het vierde gezin kon ongedeerd het huis verlaten, doch redde slechts eenige kleeren. *Twec dochters van de weduwe en een dochter van het tweede gezin zijn uit het raam van de derde verdieping sprongen en werden met ernstige andwonden overdekt opgenomen en naar het ziekenhuis overgebracht De brand werd ontdekt in den winkel door een ambtenaar van het spoor^wegstation, dat schuin tegen over het huis is gelegen, doch voor dat de brandweer ter plaatse was verschenen, was ook de daarnaast gelegen winkel aangetast en sloegen ae vlammen naar de bovengelegen woningen. Het aangrenzende theater bleef echter gespaard. Niet nleuw^meer. Meiier (die zijn tweede vrouw mee brengt) tot zijne kinderen: Geef die dame eene kus, kinderen, dat is de nieuwe moeder, die ik beloofd heb mee te zullen brengen. Pritaje, die de tweede moeder, ©ene dame van 45 jaar, eens terdege op neemt: Pa, daar nebben ze O mee gefopt, die is lang niet nieuw meer. Liever op reis. Dokter: „U moest om op te knap pen eens een maand of drie op reis gaan' Patient: „Daar heb ik geen geld voor". Dokter: „Goed, blijf dan thuis, dan zal ik u dagelijks komen bezoeken". Patient: „Neen, dan ga ik toch maar liever drie maanden op reis". wcAiiL Oskam naar Amanarstal, lekdijk 161b; Aplotoa van dar Ba» naar Gouda, Gouwe 84; Fietertje do Sthgter naar Rot terdam, Govert A. P. Lïttel naar Rotter dam, Nceserdijk 870; Adrianiua "WL Boet naar Haastrecht; Johanna» A. Smit» naar Iereeke, Emanaetraat 207. Ingekomen personen: WÜIertojntJe Os kamp, van Eindhoven, "Wijk G 15-, Hele na Weeeelfi, ram Bergambacht, Wijk F 23; Antogje G. van der Wal, van Berg ambacht, Wijk F 15; Wilhëtena van Dam, van Gouda, Wijk F 47b. HARDINXVELD. TnjeArrvmnw peorflonm: Mflj H. T. de Koi, van Rotterdam, Zestienhovenatraat 23a, üh«.n«i te Hardinxvéld, B 607; J. A Mooring en genin, van ZaltnBommiel, Sin gel E 48, than» to Hardinxveld, B 104»; R. Mooring en goon, van ZalteBommel, Kortestraat H 260, than» te Hardinxveld B 104b;'F. G. J. H. Kohier en gezin, van Duesen, G 291 b, thans te Hardinxveld, A 392. Vertrokken pereonen: G. J. Molhoek en gezin, van Hardinxvelxi, A 892, than» te Dordrecht, Van Sldngelandlaan 53; O. Koppelaar, van Hardinxveld, «8 214d, thama te Sliedrecht, Noarderstrewt 3; G. Ritmeester, van Hardinxveld, A «10 inw., thans te Gulemborg, N.-ö. WaJ no. 12; W. Era», van Hardinxveld, A' thans te VGTOvenhage, Molenaarstraat 23 STOLWIJK. Vertrokken personfen: Geertje Boer naar Gouda, Burg. Martenaftimgal; Jan Molenaar naar 's-Gravenhage, Camera Obsouraatraat 80, Jon Mul naar Schoonhoven, Ix)piker»traat 88; Pie ter Jonkers naar Mantfoort, A 226b; Gor- GAPELLE a.d. JJSSEL. Geboren; Willempje Mario, d. van A Kalis en E, Broere. Willempje Johan na, d. van W. A van der Dusaen enG. van Buiuren. Gijsbert Cornell», a van G. Doelen en G. de Reuver. Ondertrouwd1: H_ Verkalk, oud 24 J-, en G. van Spronsen, oud 23 j. F. W. Moorman, oud 26 j., en A von Leeuwen, oud 22 j. Getrouwd: J. Otterspeer, oud 82 J., en M. Maat, oud 31 J. P. Verkaik, oud 21 j., en A. Meidarn, oud 21 j. J. van dar Heeden, oud 21 j., en M. da Groot, oud 21 j- GIESSENDAM. Geboren: Jaoobu» Petra», z. van O. Verheul en A. Trapman. Willem, a van J. Monteban en N. Sint Niooloa». Geertrui Marie, d. van J. Verwoord en T. G. Smit. Ondertrouwd: J. van Conunece, oud 58 j., en J. de Kok, oud 71 j. Overleden: J. A. Kooijmam, oud 4d j-, edhitgenoote van H. Rietveld. HARDINXVELD. Geboren: Marimu», z. van L. Hoogen- dooro en T J. Boon. Adriona, d. van P W. Ritmeeeter en H. G. van den Bout. Jacob, z. van J. van dier Pla» en G. H. Kamsteeg. Getrouwd: A Egaa en T. van der Kooij. C. de Jong en T. SchdH. Overleden: J. Boron, oud 87 j., we duwnaar van M. van Halten. De gewone voor deel wordt gehoude» Woensdag II legtember 1929 v.m. 10 «ar Zomertijd te» huix» va» OOMS te HET BESTUUR. te Meerkerk, zal op Donderdag 12 September 1929, dei voormiddag» 10 uur (Zomertijd) te» huize van K VAN DER HAM &a» den Zouwendijk «o Am.ldo om coitant geld een 6 en ten 9 Jatr, 4 Boeren- wagena, 2 zware, een zoo goed als nieuw. Brik op veere» met Coll. aasen, 2 Stortkarren, 1 Mallejan, Slede, Strooanijder. ongeveer Mesthoop. Wagentulgtn, tUrtulge» ea Oareellulg en hetgeen verder ral worden voorgebracht. Voor eigen genoegen. Hij was zuinig, zoo zuinig, dat zijn kennissen hem gierig noemden. Hij inspecteerde bijv. elke week het huis houdboek van zijn vrouw en vond er altijd wel posten in, die „onzui nig hoog" of „heelemaal onnoodig" waren. Eens kwam bij, ten zeerste ver stoord. bij zijn vrouw en zei: Kijk eens hier; likdoorn pleister f 1120 ,twee tanden getrokken f 5, dat is in een week r 6.20 voor je eigen genoegen. Denk je soms, dat het geld me op den rug groeit? Het voetbad. Een professor had een voetbad ge nomen en nam een handdoek om zijn voeten te drogen. Hij droogde eerst zijn rechterbeen af en zette dit weer in 't bad. Daarna droogde hij zijn linkerbeen en zette dit ook weer in 't bad. Zoo ging hij eenigen tijd door, tot hij ten slotte zich ach ter het oor krabde en bij zich zelve opmerkte: Alle menschen, ik wist niet, dat ik zooveel voeten had» van te vallen in parceelen van 3, 4, 5, 6 an 10 H A. tn In combinatie in den Polder ICIlnlt Veldiijde op Diudag 17 Siplimbtr 1929 bij Inzet en op Dlisdag I October d.a.v. bij Afslag, telkens om elf uur, in Café OOSTROM te Wilnis. Soliede kooper» kunnen 2/3 der koopsom onder le hypotheek ver krijgen voor 4»/d% rente, zondur aflossing voor 5 jaar vast Uitvoerige veilingsboekjes met condities en kaart te bekomen bij te Mijdrecht, te Lopik, zal op Bood tr dog 19 Soptombor 1929: v.m. II nur te JAARIVELD, Uitweg Café WOLTERS, ten verzoeke va» Mej. de Wed. C. KNOPPER, In ééne zitting: Ooed onderhoudt» WOON- EN WINKELHBIS, waarin aedert jaren een Kividtnleriiaak wordt Weê-dren, 2 ruime LOOD SEN, Jm® Jel-kipfinhok, fm/9n Boomgaard, te lAAI&VELD, aan het Zandpad, nabij den Uitweg, groot 16.50 A. De Loodsen zijn bij de week ver huurd voor f 1.50 en f 0.50 per week. Te vellen In 2 perctelen en com binatie. Aanvaarding en betaling 1 No vember 1929. Eiken werkdag te bezichtigen. Nadere informatica ten kantore van den Notaria. eener nog nieuwe zeer goed onderhouden mat annexe Vaastalling voor 88 koaian, 8 Schuren met 3 Varkenshokken, stalling voor 10 koelen, paarden, wagens en rijtuigen. 6- en 4-roedea Hooiberg», Erf, Tuin en diverse aaneengelegen perceelen buitengewoon vrucht baar oud groot pl.m. 14H H.A. Allergunstigst gelegen in het dorp Wllnl», nabij kerken, scholen tn «poor en aan den Heerenweg, waaronder kampje PRIMA WtlLAND met Water, geschikt voor kalvers- of varkenskamp, over den Heerenweg. Orond- en polderlasten tezamen •ngeveer maar f 16.— per H.A. Te aanvaarden: de landerijen 1 tuari, de gebouwen en erf |it 1930 Jvellen aderdag 19 September 1929 om 11 uur, oude tjjd, in Calé VAN OOSTEROM t^ Wilnia Kijkdagen Oinsdag en Donderdag van 9—12 en van 2—6 uur, oude tijd, zich te vervoegen bij den eigenaar den Heer P v Houteu. dnrp, Wilnis Voor soliede knoptrs is f 30.000 tegen eene rente van 4'ts be schikbaar.

Schoonhovensche Courant | 1929 | | pagina 4