i Men en Planten Mn-JiiMuis Woonhuis, Een en ander uil de geschiedenis van: Goudriaan. Bericht van Inzet yerkoopen Gemengd Nieuws. Rechtszaken Burgerlijke Stand. Advertentiën. 60 H.A. Weiland onder Wilnis f 42000.» uiegens opneiilng uan de Kweenril der Fa. OEBRS. lïlAHLSTEDE Ie Dergambachi Notaris Mahlstede Notaris C. H. W. Meijer Krimpen a.d. Lek publiek verkoopen: Notaris J. Koeman Waddinxveen, Boomnaam, wei-eo Hooiland 13.54.80 Hectaren Vrijwillige Openbare Verkooping. Notaris R. Gallas te Moercapelle, TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VW* TUID^BLLAND EN UTRECHT, Schoonhovmwh» Oornwnt VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1929 te, dat alles de gewsneohte f*volgm mag hebben. Enkele heeren hadden nog het voord gevraagd, doch gezien den gevorderden tijd, vilde spr. hun hartelijk toot hun goede bedoeling en waardee ring. Er ie teveel om dank te brengen, maar één oategorie wil spr. niet vergeten en dat rijn de rieken, die voor deneg ba zaar nog werk gemaakt, hebben. Vervolgens leidde de heer Roes de aan wezigen rond. Vertegenwoordigd waren het Dag. Be stuur, voorts afgevaardigden van de afd. „Het Groene Kruis" te Nieuw-Lek- kerland, van de plaatselijke vereenigin- gen n.l. Het Groene Kruis, E.H.B.O., Zie kenhuis vereen i ging en van het Dames- comité tot uitzending van kinderen, de plaatselijke doktoren, predikanten, hooi den van scholen en emeritus-predikant Ds. Heineman. Jongens dis om geld spelen. Het is de politie alhier mogen ge lukken een 15-tal jongens, die bezig wa ren te gokken om geld, te snappen. Ter wijl zij weer bun gang gingen achter of bij de school in de Uitbreiding, stond opeens de politie die rich, voordat rij er waren, verdekt had opgesteld, voor hen. Er is proces-verbaal opgemaakt. Am mor stol. De Gemengde Zangveree- nrging „Aurora" zal deelnemen aan het Festival teStreefkerk, dat gehouden wordt op 31 September. Giesssndam. De gemengde zangvereeni- ging „Volharding" behaalde op den Na- tionalen Zangwedstrijd in het gebouw „Kunstmin" te Dordrecht, een 8en prijs in de iderde aifdeeling. Giessen-Oudekerk. De alhier gehouden unieoollecte heeft opgebracht de van f 137,32. Maandag geraakte het I-jarige kind van metselaar G. Z. alhier in een sloot De moeder, die in de nabijheid aan het werk was, bemerkte het ongeval en snelde er heen, waarna het haar gelukte de kleine spoedig op het droge tf brengen. Giessen - Nieuwkerk. Dinsdagavond werd te Asperen, onder leiding van me vrouw Vonk—Drinkwaardi, opgericht een ring, bestaande uit de gemeenten Go rinchem, Spijk, Asperen en Giessen- Jtfieirwkerk van Chr. MeisjesveTeenigin- gen. Het bestuur werd samengesteld als volgt; Presidente mej. Spronk te Gorin- chem, secretaresse mej. J. de Jong te Gieesen-Nieuwkerk, 'terwijl de overige functies alsnog zullen worden verdeeld. De werkzaamheden der commissie, belast met het onderzoek der waterlei ding-plannen, zijn reeds aangevangen. Men hoopt binnen enkele dagen van de bedrijven hier in de omgeving de ge- wensehte inlichtingen binnen te krijgen. De animo ter verkrijging van de water leiding moet, naar we vernemen, in bei de gemeenten telkens nog meer toene men. Nog is als commissielid toegetreden de heer A. de Jong te Giessen-Nieuw- kerk, zulks omdat de Stoomzuivelfabriek „Samenwerking" alhier geen lid aan dit comité wensrhte toe te voegen. De knecht van timmerman H. had het ongeluk, terwijl hij op zijn rijwiel zat en enkele planken op zijn rug had, te vallen. Gelukkig dat hij de planken ineens van zich afgooide, anders zou hij er zeer zeker slechter afgekomen zijn. Nu liep het nogal tamelijk goed af. DE BEVOLKING VAN GOUDA. Gouda. Blijkens het verschenen ver slag van den toestand der gemeente Gouda in het jaar 1928, bestond de be volking op 81 December 1927 uit 13710 mannen, en 14374 vrouwen, totaal 28090. De bevolking vermeerderde met 125 m. en 90 vt., totaal 221, zoodat zij op 31 Deo. 1928 bedroeg 13841 mannen, 14470 vrouwen, totaal 28311. Daarvan behooren tot de Herv. Kerk 13803, Roomsch Kath. Kerk 8228, Geref. Kerk 2384, Luthereche Kerk 437, IsreeL Kerk 204, Oud Roomsch 162, Christ. Geref 218, remonstranten 898, Doops gezinden 77. vlohu Tristram stond in gedachten verdiept van het sohoone vergezicht te genieten. Eindelijk keerde hij rich tot rijn metgezel en zag hoe deze oplettend het landschap bekeek in de richting van New Norfolk. Hij stoorde hem niet in zijn overpeinzingen, maar aloeg alleen de verschillende veranderingen op rijn aan gezicht gade. Plotseling wees Ni ooiaas Croft in de richting van de Lacklan en zei droome- rig: „Eens woonde ik. daar. Zie, hoe vruchtbaar 't daar is. Daar bouwde is mijn huis en van uit die bergen daalde die vreeselijke man in onze vreedzame nederzetting af." „Je meent van uit die bergen, daar links?" vroeg John. „Ja, ja, van daar." John Tristram verwonderde rich, hoe Mike Cross na den aanslag op de post koets naar die bergen was gevlucht, die toch in geheel andere richting lagen, dan waarin hij ontsnapt was. Hij bedacht zich echter, dat Cross wel goed den weg kou kennen en gemakkelijk iedereen kon misleiden, die hem vervolgde. „Zijt ge er zeker van, dat Mike Gross zich daar ophoudt?" vroeg hij. „Ja En ik zou zeker de plaats goed kunnen herkennen van uit de hoogte." Hij begon op en neer te loopen en verward te spreken over zijn lotgevallen John liet hem maar praten en zei eindelijk „Dan moeten we hem maar in die richting zoeken, als ge er zeker van zijt ..Tk weet 't zeker; *t is gebrand dn mijn brein Hoe zou ik me kunnen bedriegen, na al wat ik geleden heb?" zei Nicolaas. En zoo begonnen rij te dalen, wat al even moeilijk was als 't stijgen, rij gle den dikwijls uit of struikelden over stee- nen en eens was Nicolaas Croft geheel uit 't gericht verdwenen en zag John, dat hij grollen vm in een fpleet tueeohen Gorlnehim. De staking ie beëindigd. De onderhandelingen tusschen de emera der bestratings»erken op den itijkMtraatweg te Gorinchem en den Al gemeen® Nederlandschen Bond van ar beiders, werkzaam bij straten en wegen bouw, hebben tot resultaat gehad, dat de eiachen van het personeel bijna vol ledig zijn ingewilligd. De tarieven zijn verhoogd van 38 ct. op 40 ct. per vier kante meter kei werk en van 25 op 28 ct per vierkante meter klinkerwerk. Drf ar beid is reeds weer hervat. Haastrecht. De afd. Haastrecht v den bond van geheelonthouders „Ons is de toekomst" ie dezer dagen door gebrek aan belangstelling opgeheven. Aan de aanwezige gelden werd de volgende be stemming gegeven: Het Groene Kruia f 200; het hoofdbestuur van den! Bond f 100; de Diaconie der Ned. Herv. Ge meente f 50 en aan eenige ingezetenen eveneens f 50. Hartfinxveld. Evenals vorige ji zullen ook dezen winter aan de scholen, wanneer zich voldoende leerlingen meiden, cursussen worden gegeven van onderwijs aan de rijpere jeugd. Om streeks 15 October as. zal een aanvang met deze cursussen worden gemaakt. Het bestuur van de aid. Gorinchem e.a van de Holl. Maatschappij Landbouw is voornemens bij deelname in den a.s. winter een cursus te doen geven in de eerste hulp bij on gelukken. Het cursusgeld zal bedragen i 2 voor den geheel en cursus. De a melding kan geschieden tot en met 28 September a.s. bij den Burgemeester van Hardtnxveld. Van deze aanmelding zal afhangen in welke gemeente deze nuttige cursus zal worden gegeven. Mocht het aantal deel nemers te Hardinxveld het aantal te Gorinchem overtreffen, dan zullen in deze gemeente de lessen worden gegeven. Hetzelfde bestuur houdt bij genoeg zame deelname een tuinbon wc ursus (le jaar). Jutphaas. Men is reeds druk bezig met het draineeren van het gemeentelijk sportterrein, gelegen aan den Neder- eindscheweg. Daarna moet het terrein geheel gelijk gemaakt worden en met Engelsch graszaad worden bezaaid. Een en ander zal nog heel wat tijd vorderen voordat op het terrein sportoefeningen kunnen worden gehouden. Krimpen a.d. Lak. De postduivenver- eeniging „De Reisduif" hield een wed vlucht vanaf Bilthoven, afstand 05 K.M. Er werd aan deelgenomen door 05 dui ven. De duiven werden losgelaten om 10.30 uur. De prijzen werden als volgt behaald: 1 en 11 P. Neef. 2, 5 en 0 J. H. Rölofs, 3 en 8 W. van Hamburg, 4, 9, 10 en 18 J. Verslui», J. M. Westbroek, 12 B. C. Ouwerkerk, 14 L. van Wijnen» 15 G. Stout, 10 H. A. van Krimpen. Eer ste duif kwam aan om 11.57.22 uur en de laatste duif om 12.34.8 uur. De muziekvereeniging „Crescendo", directeur de heer C. Horsman, is uitge- noodigd op Zaterdag, ter gelegenheid van het festival te Streefkerk een con cert te geven. /Crescendo" en het man nenkoor „Interna" sullen aan dit festi val meewerken. Door de vele aansluitingen aan het teilefoonnet alhier, ia men er toe over gegaan een kabel er bij door den weg te leggen. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De gemeente raad heeft benoemd tot plaatsvervangend gemeente-eecretaria dan heer JL Banders, ambtenaar ter secretarie. Oudewater. De 28-jarige A. K., land arbeider alhier, waa veroordeeld door den kantonrechter te Schoonhoven we gens drie overtredingen van de Motor en Rijwielwet tot f 50 boete subs. 25 da gen hechtenis en tweemaal f 5 boete, subs. 2 maal 1 dag hechtenis. In de eerste plaats had hij op een motorfiets gereden, dde geen behoorlijke remmen had Verder had er op de motorfiets geen plaatje gezeten, waarop de zwaarte, de capaciteit en meer van deze bijzonder- twee rotsen. Gelukkig was er oen uitweg te vinden, maar 't gaf oponthoud en 't begon al donker te worden. Maar einde lijk kwamen rij toch op een beteren weg en zonder verdere ongevallen bereikten zij John's huis. Doodmoe kwamen rij aan en Kate maakte spoedig een flink maai voor hew gereed, dat rij gretig opaten en toen Groft daarna in een gemalde elijken stoel sat, viel hij spoedig in diepen slaap. „Arme man, hij is dood-op," zei Kate. „En heb je succes gehad of is allee voor niets geweest?" ,,'t Ia beter gegaan, dan ik gedacht had," antwoordde John. „De ben over tuigd, dat hij den weg nog weet, hij wees mij de bergen van waaruit Cross neer kwam om hem te herooven en waar hij hem later gevangen hield. Ik denk, dat hij ergens bij Lacklan gewoond heeft in de nabijheid van New Norfolk, 't Is daar een mooi land en hij moet er een flinke bezitting gehad hebben. Arme kerel! Mijn bloed kookt als ik denk aan al de mis daden, die Mike Cross begaan heeft, maar hij zal er met rijn leven voor boe ten Zij bleven een paar dagen thuis en be gonnen toen hun gevaarlijken tocht. John Tristram was besloten Jesse Bloxam mee te nemen, daar rij moesten rijden en hij op de paarden kon passen, in geval Croft en hij verder te voet zou den moeten gaan. Dit was goed bedacht, want door te paard te gaan, konden rij^fcaoeg mond voorraad mee nemen, terl^rij anders hoofdzakelijk van de opW^gst van het bosch hadden moeten leven. Jesse Bloxam was er trotaoh op. dat John Trietram hem had uitgekozen en hij verheugde zich op het avontuur. Zij waren goed gewapend met pistolen en ge weren en hadden «en flinksn voorraad munitli bij4tok heden vermeld moeten staan. En ten slotte son hij geen nununeibewijs hebbes getoond, toen hem dat door de politie gevraagd werd. Hij kwam van het vonnie in heoger beroep te Rotterdam, waar de off-der voor de rechtbank bevestiging van Le' vonnis sdsehte. De verd. verkl* v. .e iw<it meer te «uilen rijden. Uitspruk orr Als een bijzonderheid rij gemeld, dat de visscher Van Aohthoven in den polder Hoenkoop een snoek bemachtigde van ruim 13 pond. Oudewater. De Muziek Ver. „Conoor- dda" heeft aan haar directeur, den heer F. van Lint, een f raaien leuningstoel aangeboden voor rijn 40—jarige jubilé als dirigent ;van verschillende muxiek- vexeenigingen. Een aardig overschotje te Oudewater. Oudewater. In den Raad is de gemeen terekening over het jaar 1928 aange boden. De voorzitter deelde mede, dat het saldo van den gewonen dienst ruim f 38000 bedraagt. Dit groote bati ge saldo wordt voornamelijk veroorzaakt door de navolgende omstandigheden. In den dienst 1928 kon een aanmerkelijk grooter voordeelig slot van den dienst 1920 worden verantwoord don aanvanke lijk geraamd werd. Voorts werd de ra ming der achterstallige inkomsten van vorige jaren aanmerkelijk overschreden. De poet voor onvoorziene uitgaven werd niet uitgeput en geeft thans nog een be drag aan van ruim f 500), waarover niet werd beschikt. Ten slotte werd op het hoofdstuk be lastingen een aanzienlijk grooter be&rag ontvangen, dan geraamd kon toerden. Het lid de heer Kasbergen vroeg of 't saldo niet is ontstaan door een* te hooge belastingheffing, waar de voorzitter zegt dat niet meer zooals vroeger met «enige juistheid de opbrengst der inkomstenbe lasting kan worden bepaald. De gemeen te is thans afhankelijk van de mede- deelingen van den betrokken belasting inspecteur. De heer Kasbergen meent, dat ook de schoolgelden te hoog rijn. De heer Groeneweg zag het echter andere. Naar zijn meening blijkt uit het kleine belastingoverschot, dat het belastbaar in komen der ingezetenen is gestegen en er dus meer welstand heerscht. De heer Visser zou willen aandringen op nauw keuriger ramingen der belastbare inko mens door den Inspecteur. De voorzitter zegde toe, de aandacht der inspectie hier op te vestigen. Ottoland. De heer S. W. de Heer be haalde op het te Amsterdam gehouden exameh het politie-diploma. Op 1 Oct. as. hoopt de heer C. Vuijk Noorland den dag te herdenken dat hij voor 25 jaar de betrekking van koster bij de Ned. Herv. Kerk alhier aanvaardde. Wegens riskte van den voorzitter, den heer U. Muilwijk is tot tijdelijk voorzitter van den polder Ottoland be noemd de heer A. Schakel, ondste Heem raad. In plaats van den heer A. Jongeneel, die als zoodanig heeft bedankt, ia geko zen als penningmeester van de Ned. Herv. Jengel. Vereeniging „Daniël" de heer Jac. Bakker Tz. Wegens overtreding Leerplichtwet werd P. de K. tot f 25 en Ar den B. tot 2 boete door den Kantonrechter te Sliedxecht veroordeeld. Mej. T. K. geraakte met haar rij wiel langs Lubbert jesweg in een sloot. Door een voorbijganger werd zij met haar rijwiel op het droge geholpen. Ge heel bemodderd kwam rij gelukkig nog met den schrik vrij. Peursum. De hond van den landbou wer K. alhier werd dezer dagen met een auto dood gereden. Het speet de familie K. zeer dat het trouwe beest, waaraan men zoo gehecht was, op zulk een nood lottige wijze aan zijn eind was gekomen. Den autobestuurder trof echter geen schuld. Schelluinan. De heer B. Versluis is be- tot tijdelijk onderwijzer aan de John ontdekte, dat Nioolaas Croft een goed schutter was en dat hij 't schieten nog niet verleerd had. Met een bedroefd hart sag Kate hen wegrijden, na een innig afscheid van John te hebben genomen. Zij hield haar jongen hoog op in haar armen, dat hij zoolang mogelijk zijn vader kon zien. „Papa weg, papa weg," zei 't kleine ven tje, wat Kate de tranen in de oogen bracht. „Schrei niet, mevrouw, zij zullen zeker terug komen," zei Jenny. „Niemand zal mijnheer kwaad doen, hij is zoo groot en sterk." ,Jk ben blij, dat je bij me bent, Jen ny,' 'zei Kate, „want ik zal 't zoo een zaam hebben zonder hem." 's Middags kwam Bessie Repton Kate opzoeken en stelde haar voor met haar kindje en Jenny haar intrek bij hen te nemen, totdat John teruggekeerd zou zijn. „Ik ben bang, dat we je overlast zul len aandoen," zei Kate. ,Jn 't geheel niet, we «uilen blij rijn je bij ons te hebben, we voelen ons dik wijls zoo eenzaam zonder kindje Om te vertroetelen," zei zij droevig. „Emery zei, dat ge geen neen moogt zeggen, maar dadelijk met mij mee moest gaan ,,'t Is heel vriendelijk va^ u beiden,' zei Kate, „en als we je dan niet tot last zijn, wil ik heel graag mee gaan, 't zal hier ®oo treurig zijn, zonder John „Span het paard dan in, en rijdt met me mee naar huis. Ik zal wachten tui ge klaar rijt, ik heb niets geen haast zei Bessie Kate had niet veel tijd noodig tot "ak ken en toen zij klaar was, spande zij mei Jenny het paard voor het kleine, na bewerkte wagentje en reden zij heen 't Was Kate 'n opluchting haar huisje té kunnen verlaten, waar 't nu zoo een- •u wm «n oij d»t Joha't «wd 0. School te De Werken (gem. fileeu- wijk). Kaasdag ie Weerden. Woerden. Hier is Woensdagmorgen de groote Kaasdag, georganiseerd door de aHeeling Woerden en Omstreken van de Holl. Maatschappij van (Landbouw, door den burgemeester, den heer H. O. van Kempen, geopend. Hoewel er veel Kaas dagen in den laats ten tijd in den omtrek gehouden rijh„ viel het aantal inzendin gen niet tegen. Niet minder dan 244 in zendingen moesten de zuivelconsulenten en hun assistenten beoordeelen. Ondanks de zeer strenge keuring, kon toch aan 139 inzendingen het predicaat „le eoort" d.i. van 80 tot 84 punten, worden toege kend. De le prijs (gouden medaille van de gemeente) werd toegekend aan den heer A. de Jong te Waddinxveen. Waddinxveen. De speelgoedmaker Van 0. had in de fabriek van den heer S. het ongeluk met de cirkelzaag in aanraking te komen. Het voorste lid van zijn wijs vinger werd afgesneden, terwijl zijn an dere vingers zwaar werden gewond. Dok ters hulp was spoedig aanwezig. Aan de veiling waren aangevoerd 4722 kipeieren, een partij eend- en «eni ge kalkoeneieren. Prijzen waren reeneo- tievelijk f 6,80, f 7,40, f 6,40 en f 8,40, allen per 100 stuks. Aan de kostelooss inenting tegen de a las trim is door 70 personen deel genomen. De heer C. Tod alhier is aangesteld tot tijdelijk gemeente-oprichter. Een dochtertje van den heer v. d. L. viel, doordat zij een roeiboot van den kant duwde, in de Gouwe. Het kind ging kopje onder, doch kwam direct weer bo ven Door eenige opgeschoten jongens, die het zagen, werd het kind weer op het droge gehaald. Zevenhuizen. Het nieuw benoemde noofd van de 0. 'S. no. 1 aan de Rotte, heeft aan den burgemeester bericht ge zonden, dat hij de benoeming aapneemt. Een jongeman had op den Groene- weg het ongeluk met zijn fiets te vallen, waardoor hij zijn gelaat zoo bezeerde, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Op verschillende plaatsen moest een verband gelegd worden. HET STILLE PLAATSJE IN EEN EENZAAM LANDSCHAP. De Alblasserwaard is een eenzaam land, met uitgestrekte weilanden en stil le wegen. Zij bezit vele kleine dorpjes, •til en afgelegen, waar 't voortstuwende leven gelijkmatig vervloeit en door geen grootsche gebeurtenissen in opschudding wordt gébracht, althans niet door 's menschen toedoen. Slechts de natuur aohijnt dit land in beroering te kunnen brengen, doch haar uitwerking is dan ook dubbel geweldig. Doordat de Alblas serwaard een laagliggend land is, is zij haar eerste tijden meermalen door overstrooming verwoest geworden, doch door zworen en gestadigen arbeid hebben de bewoners het land tenslotte aan het water weten te ontworstelen, het water zijn grenzen aangewezen, en het land in vruchtbare weilanden herschapen. Zoo word in 't jaar 1305 midden door de A Masse rw aard een vaart gegraven, van Gies8en-Nieuwkerk af, langs Noor deloos, Noordwaarts op tot Gravelanden Ammer8, en vandaar in Westelijke rich ting langs den Zuidelijken rand van Streefkerk en Nieuw-Lekkerland, tot in het diep van de Lek. Dit nieuwe plan had de medewerking van alle grafelijke families, die in deze streken hun bezit tingen hadden, en wel van de Ridders Otto van Arkel, Dirk van Brederode, Jan van Herlaar, Arent van Arkel, Jan van Arkel, Jan van Lange rak en van de Knapen Daniël van Toloijsen en Willem van SI ingeland. Zelfs de Ruwaard van Holland, Hertog Albrecht van Beijeren, hechtte zijn zegbl aan het nieuw op te richten waterschap, waardoor de Alblas serwaard een belangrijke verbetering zou ondergaan. De oude stukken, die hierop betrekking hebben, vindt men thans nog in de oude archieven opgeborgen. Op sommige geschikte plaatsen hebben de bewoners van de Waard zich tot een groep verzameld. Zoo ontstond door ssa mensmelting van twee veenlagen, door 't ontbreken van een scheidend kleidek, op een zeer drassige bodem het kleine stroompje „de Goudriaan". De kronkelen de loop van het water en de wisselende breedten, wijzen zonder twijfel op een INGEZONDEN MEDEDEELING. zou vinden. Zij overlegde met Beseie, dat zij George Mayne zou vragen om een paar menschen zoo lang op hun huis te laten passen en voor de beesten te laten zorgen totdat zij weer thuis kwam. Zij hielden stil voor de kazerne en George Mayne was gelukkig, haar van dienst te kunnen zijn. „Ik zal dadelijk Edenser en nog een er heen zenden en u zult bij uwe terug komst alles in orde vinden," zei hij. „En zeg hen, dat er eten genoeg voor hen in huis is," zei Kate glimlachend. „Dat zal hen genoegen doen," ant woordde hij. „Tristram's ruiters hebben allen een goeden eetlust." „Als zij niet eten, kunnen ze ook niet werken," zei Beseie lachend. „Dan zouden ze al bijzonder hard moeten werken," zei George, „maar dat doen ze ook." „Daar rijn we van overtuigd," zei Bessde. „Er zal niet veel van Cross en zijn mannen overblijven als zij in handen van Tristram's ruiters vallen." „Daar kunt ge van op aan," antwoord de George. „We verlangen allen om er op los te trekken als de kapitein terug komt." „Ik hoop, dat hij spoedig veilig en wel terug zal keeren," zei Kate angstig. ,Dri zal hij zeker, weest u maar niet bang. Hij ia juist een goede partij voor Mike Gross,' 'was 't antwoord. Zij zeiden hem goeden dag en reden verder Emery Repton verwelkomde Kate har telijk en zij gevoelde zich zeer welbe haaglijk in dit gemakkelijk ingerichte huis, waar een weelde heerschte, die in n huisje onbekend was. r'» lamename tehuis herinnerde haar aan haar eigen huis en toch had zij geen gelukkig leven gehad op Willow Hail, en in dit nltuw» land, waar to ltna no ander» natuurwater, ofschoon wel beweerd wordt. Aan de monding van deze stroom ont stond het plaatsje Goudriaan. Het dorpje volgt in zijn huizenbouw den kronkelen den loop van het water en strekt zich schilderachtig uit langs haar groene oevers. De heerlijkheid Goudriaan behoorde oorspronkelijk tot het bezit der Bredero- den, die in deze streken hun meeste be zittingen gehad hebben. Zij bezaten hier een jachthuis met vele boerderijen en stallen, en bouwden in de 13de eeuw een kerk, waarvan volgens oude traditie nog enkele brokstukken over zijn. Het tegenwoordige kerkje dateert uit de 15de eeuw en is ten tijde der (Refor matie uit Katholieke handen aan de Ne- derlandoch hervormden overgegaan. Het is een baks teen en bouw, oorspron kelijk in kruisvormstijl, waarvan slechts een vierkante ruimte over is: In 1885 heeft men de 'beide armen van het middenschip weggebroken en koor en to ren door schotten afgesneden. Toen ook heeft men de kerk van bui ten met 'n eentonige grijze cementlaag bestreken, die thans loe laat en een de- solaten aanblik geeft. *t Binnentreden van den ouden toren door een laatgotische poort herinnert aan den oorspronkelijk stoeren opzet van de kerk en een forsche bogenbouw trekt onze aandacht. Boven in den toren bevindt zich *t oude cachot. Het lijkt een puzzle, hoe weerspannige personen, voor dit box bestemd, naar boven werden getranspor teerd, want de trappen er heen rijn smal en wankel. In dit cachot bevindt zich te vens nog een zwaar eikenhout gevangen- blok, met dik ijzer beslagen, waar zes beenen onontkoombaar in konden vastge zet worden. Nog hooger kruipend komen we aan 't torenklokkamertje met zijn groote klok, in 1520 gegoten in de klokkengieterij van Hendrik de Borch. De oude traditie in dit dorp verhaalt, dat de vorige klok, welke om haar prachtigen helderen klank bekend was, door de Schoonhovenaars is gestolen Op een donkeren nacht zouden zij den klok uit den toren hebben laten zakken, en toen er onraad kwam opdagen, deze eeni- gea. Jijd in de oude wetering verborgen hebben, waaruit zij haar den volgenden dag naar Schoonhoven vervoerd hebben. Vandaar worden de Schoonhovenaars nog veelal met den naam van „klokken- dieven" bestempeld, mede ook, omdat zij in Nieuwpoort ditzelfde spelletje gespeeld zouden hehben. De Schoonhovenaars zijn echter niet de droevig was begonnen, leefden rij geluk kiger, dan rij in hun oude vaderland zouden kunnen doen, waar zij altijd aan oen verleden zouden herinnerd worden, dat nooit geheel kon worden uitge- wischt. I HOOFDSTUK XIH. Met de grootste omzichtigheid gingen John Tristram en rijn gezellen te werk, want de bende van Cross had overal uit- in verschillende deelen der berg- zoodat 't moeilijk was hun schuilplaats te naderen Nicolaas Croft scheen den weg door de irgen te herkennen en John hoopte op 't rechte spoor te zijn. Zij reden vele mijlen door het dichte woud, waar 't soms moeilijk was voor hun paarden om door te komen. 's Nachts hielden John Tristram en Jesse Bloxam om de beurt de wacht, daar zij 't niet veilig vonden, hun gezel alleen te laten waken. Na den derden dag besloot John Jesse mpt de paarden achter te laten en te voet verder te gaan. Nioolaas Croft had hem te kennen gegeven, dat zij dicht bij de schuilplaats waren en dat 't gevaarlijk zou zij» verder door te rijden. Zij namen wat voedsel mee en lieten Jesse in een veilige schuilplaat», tussohen de rotsen, achter. Hooger en hoogeT klommen zij en John dacht, dat er een betere weg moest zijn, dan deze naar het verblijf deT bende, want dat zij anders nooit op en neer konden rijden. Tegen den middag hoor den zij schieten op geen irrooten afstand en besloten daaruit, dat enkele der man nen op jaoht zouden zijn. TWEEL£ BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. SchoonhovsnschsCurawt VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1929 eenige klnkiendieren, daai de berwonera An Oudewatar eveneens dien «hdd- naam hebben te dïagen, daar au de car- rtllonklokken nil den toren van Woee-den ontvreemd zouden hebben. KlSn waxen in dien tijd een «eer Voelbaar bent, en toonden don rijkdom „elvaart van het plaatsje aan. Van- Zn vindt men slechte In vroeger zeer belangrijke plaateen carillon-klokken. In het kerkje zeil rijn nog vele oude i.„Dn worm zen. Men vindt er een oude roodsteenen mensa-blad (altaartafel) nu tot grafzerk omgewerkt, oude gr^ark™ van voorname families, die in deze ruimte hun laatate rustplaats vonden. Voor 't orgel Hg' de grafsteen van den hiirzemeester van deT Ligt, die daar m S beïaven werd. Een bijzonderheid van dit dorp ia, dat einde den dood mö wijlen burvemeester Van der legt, het burgemeesterschap van Goudriaan ge komen ie in de Familie Van Slope, wolke familie het burgemeesterschap Goudriaan in ononderbroken fami- iie-lijn heeft bekleed. Slechts één keer i, 't door een plotseling sterfgeval van een jongen zoon in handen van een oom overgegaan. De tegenwoordige burge meester' gaat met recht trotsctr op ajn oude afstamming. Naast de kerk ligt het kerkhof van Goudriaan, met een spreuk, toe rmh van de dooden tot de levenden wendt. „Wu wachten U". De woorden «taan op nwart ijzeren plaat in de blauwe lucht uitge sneden en staren u met holle oogen aan. En peinzend gaai de wandelaar verder. In het dorp zelf bevindt zich nog een oud jachthuis van de vroegere grafelijke families. Op den voorgevel pnjkt een steen met het jaartal 1639. Het uitge breide grafelijke hof is verdwenen, plaats makend voor het gezin van een timmer man, 'n daggelder en 'n boer die thans de verschillende deelen in gehruik heb- ben genomen. Bestond vroeger de nijverheid van het plaatsje uit zuivelbereiding en hennep teelt, zoo is thans enkel het eerste over gebleven De hennepakkers heeft men in vruchtbare weilanden herschapen. j Groote gebeurtenissen hebben in t plaatsje niet plaats gehad. Wel heeft t verschrikkingen van oorlog, zooals bij de verschillende belegeringen van Go rinchem langs zich heen zien trekken. Temidden van het groene land ligt Goudriaan, eenzaam en stil. Het werkt rustig verder aan zijn voortbestaan en laat de beroering der tijden over zich henengaan. INGEZONDEN MEDEOEEUWB. LEVER! UIT VOORRAAD: Gegolfds oo vlohho Asbut csmant Platan - Laian Voor prima kwaliteit wordt Ingestaan Lag« prijzen. Noeint bij Uw aanvraag benoodigd aantal M*. ritmeester colenbrander ernstig gewond. Op het concours, te Zelhera. Op het concours-hippique te Zei- hem is in een der concoursnummers bii den zoogenaamden Iersche Wal ritmeester A. T. Colenbrander uit Ginneken met zijn paard ernstig ge vallen De ongelukkige kreeg bij den val nog een trap van zijn paard op de borst.. Dr. van de Poest Clement uit Zelhem verleende de eerste hulp en constateerde beschadiging van bet ruggemerg in de lendenstreek, waar door het onderlichaam en de beenen van den getroffene verlamd zijn. De beroemde Nederlandsche rijder nam met „Mascotte", deel aan het behendigheids-springconcours voor officieren en heerrijders. Hij hhd het parcours ongeveer voor de tweede maal afgelega, toen hij bij den Ier sche Wal den sprong verkeerd nam en in te schuinen stand op den wal terechtkwam Bij dien sprong brak toen het singel. Ritmeester Colen brander gleed daardoor van de hin dernis waarbij het paard boven op hem terechtkwam, met het genoemde \ooraf had hij er zich reeds over uitgelaten, dat hij tegen de hindernis twee slooten van twee meter breedte met een wal er tusschen opzag, daar het paard daaraan niet gewend was. In het Diaconessenziekenhuis te Arnhem woirdt een diepgaand onder zoek naar den toestand van den ge wonde verricht door de doktoren Emous en Charbon. Een overspannen zieke. In het Amsterdamsche tuindorp Oostzaan heeft een overspannen patient veel rumoer gebracht in een lokaal van den Gem. Geneesk. Dienst. De personen, die in de wachtka mer zaten, hoorden plotseling een hevig gestommel en lawaai, het bleek dat de overspannen man via den uit gang der consultatie-kamer van den medicus Dr. Bijlsma was binnenge drongen en hevig schreeuwende met een broodmes dreigde. De dokter slaagde er in hem dat mes afhandig te maken. De man werd later per auto van den G.G.D. naar het Wil- helminagasthuis overgebracht. Zwaar beproefde ouders. Vier kleine kinderen gingen spelen aan de beek te Hoensbroek. Des avonds kwa men slechts drie kinderen thuis, het vierde bleef zoek, het 4-jaxig zoontje van de familie van Gruchten. Teneinde raad werd de beek af gedregd en daarbij het lijkje vkn den zoekge raakte opgehaald. Pogingen, om de le vensgeesten nog op te wekken, waren vruchteloos. Korten tijd geleden heeft deaelfde fa milie door een auto-ongeluk, nog een an der kind verloren. EEN INTERNATIONALE INBREKER. Te Rotterdam zag een rechercheur in de Lange Torenstraat een man loo pen, die een actentasch onder den arm droeg, welke tasch bijzonder zwaar leek te zijn. Hij hield de man aan en toen bleek de tasch te zijn gevuld met alller- hande zilveren voorwerpen. De aange houdene bleek de Rus I. M. te rijn De rechercheur nam hem mee naar het po litiebureau en weldra bleek, dat de zil veren voorwerpen, bij een inbraak eenigen tijd geleden in een villa te Amersfoort gepleegd, zijn 'gestolen. Er werd een huiszoeking gedaan in het Duit- sche logement, waarin de Rus verblijf hield, en toen werden behalve enkele gouden sieraden, die ook te Amersfoort waren gestolen, nog vele postzegels van Franse he, Belgische en Engelsche waar den gevonden. Een verder onderzoek wees uit, dat men hier te doen had met een man, die in Italië, Frankrijk, België en Engeland inbraken heeft gepleegd. TWEE MENSCHEN VOOR VARKENS AANGEZIEN. En door Jagers doodgeschotan. Te Soemenep Madoera heeft 'n ernstig jacht ongeluk plaats gehad, dat aan twee dragers het leven heeft gekost. Een gezelschap jagers, afkomstig uit Soerabaja, en Pamekassan, ging des avonds op de zwijnenjacht. Eén dezer heeren, een zekere L., uit Soerabaja, heeft de dragers aangezien voor een varken, met het noodlottig gevolg, dat hij op een afstand van 25 Meter met één schot een der dragers direct doodschoot en den anderen zwaar verwondde. In plaats van den ongelukkige hulp te bie den, zijn de heeren in den auto gestapt en naar de veldpolitie te Soemenep gere den om het ongeval aan te geven. Als reden van hun vlucht gaven rij la ter op, dat zij bang waren vooar de be volking. Deze helden waren met hun vieren, al len gewapend, geen andere Inlanders in de buurt en de dessa ver weg. De commandant der veldpolitie, ver gezeld van den assiatent-wedono en den doiteT, zijn direct naar de plaats des onheils vertrokken, waar rij den gewon de onder hevige pijnen aangetroffen. De dader is nog denzelfden nacht verhoord. 't Geval komt nogal raadselachtig voor daar de schuldige verklaarde, de dragers eerst reeds op een afstand van c.a. 40 Meter te hebben gezien, terwijl het ter rein boomloos is en het betrekkélijk licht was, ongeveer 7 uur en wassende maan. De gewonde ifl den volgenden mor gen ook overleden. Een schurkachtig tweetal. Voor de jury-rechtbank te Digne in Frankrijk stonden terecht de 18-jarige Ughetto en de 16-jarige Mucha, wegens vijfvoudigen moord. Beide vrienden hadden een boe renfamilie, waar zij onderdak geyonden hadden, op gruwelijke wijze vermoord. De boer en zijn vrouw echoten zij dood, terwijl de kinderen met steenen werden doodgeslagen. De vader van Ughetto, die als getui ge gehoord werd, verklaarde, dat hij al les in het werk heeft gesteld om zijn zoon op 't goede pad te houden, doch alles te vergeefs. Zich tot de jury wendende, zei- de de vader; „Mijne heeren, ik ben een onteerde vader. Ik verzoek u mijn zoon ter dood te veroordeelen." De jury veroordeelde Ughetto tot de doodstraf en Mucha tot twintig jaar tuchthuisstraf. Meer dan 200.000 sigaren gerookt. Joseph Jahoda, een bijna 90-jarige in-, woner van de Oostenrijksche hpofdstad heeft dezer dagen het feit gevierd, dat hij sinds 70 jaar geregeld rookte. Zestig jaar lang heeft de man 15 sigaren per dag gerookt, maar tien jaar geleden heeft hij dat aantal op raad van rijn dokter, tot zes per dag vriflaagd. Hij heeft uitge rekend, dat hij in rijn heele leven 202.900 sigaren heeft gerookt. De directie van de Oostenrijksche tabaksTegie, heeft dezen trouwen afnemer een kistje sigaren ge schonken ter eere van zijn jubileum met den wensch, dat hij nog lang mocht blij ven rooken. Zelfmoord van Mn onderwijzeres. Te Jaisan, in Rusland, heeft een onder wijzeres Parahrina zelfmoord gepleegd; een andere stond op het punt zelfmoord 1 te plegen, toen jaj nog van haar daad weerhouden werd. Beide onderwijzeres sen waren na allerlei plagerijen ontsla gen. Toen Parahrina om een afschrift van dit besluit vroeg, kreeg zij het in het Kozaksch; een verzoek, om het in het Russisch te vertalen, werd geweigerd. Twee dagen lang probeerde rij het te vertalentoen het niet lukte, pleegde ze zelfmoord. Ook een meevaller. Voor 7Vi mlllloen verbrand. Een ontzettende boschbrand beeft dagenlang gewoed bij Ventura in Amerika. Men meende het vuur reeds meestor te zijn, toen de wind draaide en de brand op nieuw aanwakkerde. jTalnjke nederzet tingen, eenige boortorens en uitgestrek te boeschen zijn verwoest, terwijl te San- te Paula in enkele minuten meer dan 100 huizen in brand geraakten. De scha de wordt tot nu toe op 7 J4 millioen gul den geraamd. Geheimzinnige misdaad te Parijs. HET LIJK IN DEN KOFFER. Parijs kan weer griezelen. Weken lang heeft men het geheim trachten te ontsluieren van de in de voorstad gevonden deelen van een vrouwen- Hik. Maar de stad is thans door een nog geheimzinniger en verschrikke lijker misdaad opgeschrikt. In het station te Rijssel werd een int Pa rijs afgezonden gesloten koffer ont dekt, (Re een reeds in staat van ont binding verkeerend lijk bevatte. Dè moordenaar heeft naast den versla- gene diens papieren gelegd, die op naam van ecq zekeren Rigaudin staan. De misdaad is des te raadsel achtiger ,daar in April j.l. ook de moeder van het thans gevonden slachtoffer de weduwe Blanc, in haar woning te Parijs vermoord werd. Tot dusver was de politie er niet in geslaagd, het geringste spoor van den moordenaar dezer vrouw te vinden. Het is mogélijk zooal niet waarschijnlijk, dat er verband tus schen beide misdaden bestaat Blijkens het onderzoek van het stoffelijk overschot is de ongeluk kige eerst neergeslagen en daarna gewurgd. Er zijn vingerafdrukken ge vonden, die de politie wellicht op een spoor zullen brengen. Voorts zoekt men naar een ge heimzinnige dame in het pvart en vijf vreemdelingen. Rigaumn name lijk; werd vermist sinds Zondag 8 September. Maandag kwam de dame in het zwart, die verklaarde zijn zuster te zijn. ra zijn woning naar hem vra gen. Dinsdag verschenen de vijf vreemdelingen eveneens aan de wo ning en vroegen naar Rigaudin. En 's avonds kwam een man zeggen, dat hii de meubelen van Rigaudin had gekocht. Hii zal .door de poüüe ver- ïoord worden. fT Ook de auto van Rigffndm is sinds 15 Augustus zoek. De vermoorde was boekhouder. Het is opgeval en, dat hij relaties on derhield met tal van slecht bekend staande menschen. Maar niemand kan veel vertellen omtrent het doen en laten van Rigaudin, die de zwijg zaamheid in persoon schijnt ge weest te zijn. Van belanc is, dat de politie erin is geslaagd, den kruier te vinden, die den koffer met zijn luguberen in houd naar het bagagedepot heeft ge bracht. Hij nam den koffer over van een ongeveer veertigjarigen man, die met een taxi was komen aanrijden en die den kruier zeide: „Pak hem voorzichtig aan, want het is tamelijk zwaar en breekbaar". Men zoekt thans haar den chauf feur van de taxi. VREEMDE ZIEKTE ONDER DE HONDEN. Op het congres van het Nationale Veeartseniikundige Verbond is inden breede genandeld over een nieuwe F..inirfn nnHor Ho hnn- Advocaat: Prachtig: De vier doodvon nissen, die over je rijn uitgesproken, zijn door mijn toedoen teruggebracht tot dritlt KANTONGERECHT TE GOUDA. Op de tarechtritting veua Woensdag werden de navolgende'vonnissen door den Kantonrechter gewezen: Wegens overtreding Boterwet: P. den H. te Moordrecht en G. de M. te Ouder kerk a.d. Ussel, Tesp. f 6 subs. 2 dL h. en f 15 eube, 3 d. h. Wegens overtreding Bevolkingaregis- terwet: P. J. V. en J. R. K. te Reguwijk, resp. schuldig zonder toepassing van straf en f 5 susbs. 2 d. h. Wegens overtr. alg. pol.-verord. te Gouda: P. G. E. v. d. S te Rheden f 12 subs. 6 d h.; M. J. M. B. te Gouda, f 1 subs 1 d. h. Wegens overtr. Motor- en rijwielregl.: G. S. te Hekendorp f 5 aims. 2 d. h.; L. v. d. D. te Zevenhuizen f 3 .Subs. 1 d. h.; G. van 's V. te Waarder f 4 suhs. 2 'd. h.; C. R. f 1 subs. 1 d. h.; H. H. te Gouda f 1 suhs. 1 d. h. Wegens overtr. art. 463 W. v. S.: C. de J. te Gouda f 3 subs. 2d. h.; J. van A. te Moordrecht f 5 subs. 2 d. h. Wegens overtr Kieswet: W. G., J. v. d S. F H. van L., L. B., J. V., 3T. C. B A L., L. B. en D. W., allen te Gouda, allen f 0,50 subs 1 d. h.; J. K., N. H., B K., P. V-, «J. C. V., allen te Gouda, allen ^schuldig zonder toepassing van straf. SCHOONHOVEN. Geboren: Jacoba en Stijntje, dochters van J. Heerens en' J. S. VogeL Hen drik Johan, z. van W. van Es en M. Wernsen. Ondertrouwd: H. W Dijkman, i oud 26 j., en J. Schriek, oud 24 j. GOUDA. Geboren: Wilhelmina, d. vato L. G. Becking en E. M. G. van der Sande, Gouwe 71 Jan, van A. P. M. Smient onder Duitsche herders eq andere groote honden, voordeed, werd zij „honden-hysterie" gedoopt. De ziek te is nu zoo verspreid, dat het Ko ninklijke Veeartsenijkundige College besloten heeft een onderzoek naar de oorzaken en de beste behandeling in te stellen. Volgens de beschrijving, gedragen de dieren zich, alsof zij geestverschij ningen zien". Soms bijten de dieren naar iemand, die hen nadert. Een plotseling lawaai, zooals het geblaf van een anderen hond, het gerucht van spelende kinderen, muziek van blazers of het voorbijkomen van een vliegtuig, kunnen den aanval veroor zaken. Sommige dieren rennen mij len ver als bezeteH door en worden dan sofias overreden of loopen in het water. Een royaal werkgever. Louis Bamberg ,de aftredende directeur van een der allergrootste warenhui zen, dat door hem was gesticht, heeft zonder dat eenige voorafgaande ken nisgeving was geschied meer dan een mfllioen dollar in geld en lijfrenten cadeau cedaan aan 235 man nen en vrouwen, die 13 jaar of langer in zijn dienst waren geweest. ïlij had er enkel bij gezegd, dat hij met zijn geschenk ten doel had „trouwe diensten te beloonen". LEVEND BEGRAVEN. Een schokkend geval is in Argen tinië voorgekomen met een z.g. fakir ot heiligen toovenaar Jieette Blaca- man en zijn specialiteit v/as zich in een doodkist te laten stoppen en dan te laten begraven. Na eenigen tijd werd hij weer ojpgegraven en bleek en goeden welstand te wezen. le Moldes in de Argentijnsche pro vincie Cordoba zou Blacaman zijn kunststuk weer vertoonen. Na drie uur onder den grond te zijn geweest werd hij opgegraven. De man bleek dood in de kist te liggen. Uit zijn houding en uit andere aanwijzingen bleek, aat de ongelukkige wanhopige pogingen had aangewend om zich te bevrijden. en A. J. Schouten, Tollenstraat 95 Ferdinandus Petrus Maria, b. van W. Hoonhout en E. K. Ratten, de la 'Reij- laan 16 Johannes Wilhelmus, i. van A. M. Steenkamer en M. W. J. Bode, Karn. sloot 95 Gerrit, z. van L. Sla ger en L. G. van de Meeberg, Raam 108 Maria Anna Catharina, d. van P. van der Pol en G. H. M. F. iSchrave, van Swietenstraat 5 Karei, a. van J. G. Kramp en G. de Jong, Parkstr. 8 Maria Theresia, d. van H. Spee en F. P. Hartog, Lendulsteeg 8 Arend Adria- nus, z. van F. J. Kwinkelenberg en M- Bloot, Bockenbergstr. 24. Getrouwd; G. J Goossens en F. Plomp W. Lafeber en H. van Leeuwen A. de Jong en M. A. Danens N. van Eijk en J. J. Verburg J. Fokker en N. A. H. van Veen J. I. de Leeuw en M. Gom pers M. de Bruijn en J. E. Teeuwen. Overleden: N. de Gans, oud 36 j., echt- ge noote van M. van Gremingen, wonende te Reeuwijk H. J. A. van Rooijen, oud 75 j., echtgenoot van A. M. v. d. Meer, H. J. A. van Rooijön, oud 75 j., Klei weg 52 H. Grootendorat, oud 1 j., F. W. Reitzstr. 01 D. Verweij, oud 00 j., echtgenoot© van J. Ouwersloot, Goej. dijk 7 H van der Staal, oud 68 j., we duwe van H. van Ham, N. Haven 242. HARDINXVELD. Geboren: Arie, z. van F. G. de Ruiter en N. Bierhorat Cornelia, d. van D. Dubbeldam en B. de Kok Jansj® Arina, d. van J. A. Bloot en H. Loopik. Ondertrouwd: M. G. Jansifen, oud 24 j. en T. Bakker, oud 22 j. Getrouwd: L. J. iSieking en( B. A. Swets. Overleden: G. W. Kamsteeg, oud 4 j. J. H. Haeser, oud 30 j„ echtgen. van M. van Kley. 0UDEWATER. Ondertrouwd: G. de Wit, oud 33 j. en G. Verhagen, oud 24 j. Overleden: S. Verburg, oud 41 j., echt- genoote van A. v. Eijk. in Polder „Wilnis-Veldzijde" xijr ingezet op slechts Op Dinsdag 1 October a.s. des morgens 11 uur n.t., zullen dt- zelven in Café VAN OOSTROM te Wilnis worden afgeslagen en gecombineerd, daarna zal de massa opnieuw worden ingezet en afge slagen. Notaris v. d. Heijden, Mijdrecht. •p Dinsdag 24 September 1929 des voormiddags half elf uur, op de Kweekerij, van: als: -Rhododendron, Azalea, Skim- mia, buxus, Hulst, Taxus, Ptnus Mughus, Seringen onderstammen, Mahonia aq., Struikrozen. 2 jarige geleide Perzik, half en hoogstam Peer, Astilbe, Pioenen, Dielytra, Iris, enz. enz. Benevens: Dakramen, weinig gebruikte Tonkinstokken tn nollen. Notitiën lijn op aanvraag verkrijg- baar bij te Bergambacht. te Lekkerkerk zal op Vrijdag 4 October 1929, v.m. 11 uur, te in het SOCIETE1TS OEBOUW, In één zitting Het gemerkt D 15, met SCHUUR, tRF en GROND, binnen- en bui tendijks, te .Krimpen aan de Lek, op den Noord, Kad. Nrs. 4466 en 660, groot S Aren, 7 Centiaren. Bewoond door J v*n Wijnen Jz. In gebruik le aanvaarden «n be- taling kooppenningen 8 Novem ber 1929. Nadere Inlichtingen ten kantor, van genoemden Notarie. tc Haastrecht, zal op Donderdag 26 September 1929 des morgens 10 uren bij Inzet en Donderdag 3 October 1929 des morgens 11 uren bij Afslagen Combinatie'», beide dagen in Hótel „De Zalm" aan de Markt te Qouda De geteekend O 107, aan de Zuidelijke Dwarsweg te met VARKEN5SCHUUR, SCHUUR met stalling voor koeien, en PAAR DENSTAL met WAQENSCHUUR, diverse perceelen van uitmuntende kwaliteit, alles aan een gelegen, langs den weg. De Woning is voorzien van Brongas-Installatie en hefcft stalling voor 60 kpeien. Te zamen groot Te veilen in 5 perceelen, die allen aan cfen weg komen en combinatie'». In gebruik te aanvaarden, het Land bij de betaling der kooppenningen, de Woning 1 Mei 1930 of eerder. De kooper heeft het recht onge veer 7 Hectaren bij te huren. Het Land is uitstekend geschikt voor Tuinland Inmiddels uit de hand te koop, terwijl notities zijn te bekomen ten kantore van den notaris. t« Zevenhuizen (Z.-H.) zal op Woensdagen 2 en 9 October 1929, felkens voorm elf uur te MOER^ CAPEkLE in het Koffiehuis „Het Wapen van Moercapeluh", ten verzoeke van den Heer M. BOEVÉ, bij opbod en afslag openbaar verkoopen: aan den Achterweg no. 124, met aangebouwda LOODS, en het daartegenover gelegen, ERF met SCHUUR, kad. no» 809 en 1043, aartien groot 1 Are, 46 Centiaren tn eigen gebruik Het Huis bevat beneden: Winkel, 2 Kamers, Keuken en Bijkeuken, en boven: ruime Zolder. Aanvaarding 15 December 1929. Betaling 18 November 1929. Te bezichtigen iederen werkdag. Nader, inlichtingen geeil gen.emde Notaili.

Schoonhovensche Courant | 1929 | | pagina 4