BouiumansMlng 35 siuhs Hoornuee De Perceelen Bericht yan Inzet BOELHUIS ERFHUIS 13 Kalfkoeien; 4 Kalfkoeien, 5 vare Koeien, Het Pand, Het Pand ERFHUIS Gemeenteraads vergaderingen. Gemengd Nieuws. ^TjmMukmüm Van alles wat. Rechtszaken Loop der Bevolking. Burgerlijke Stand. Advertentiën. onder Tienhoven zijn Ingezet: te Ameide Notaris P. Sichterman, Bauui-Hooi- en Mand. Meerkerk en Lexmond, Totaal ƒ80176.- Ie Oleskensgraaf Notaris A. E. Gomm VOERTUIGEN, ui. Bouw- en Melkgereedschappen iv. meuoeien en verder Huisraad. Molenaarsgraaf. Notaris H. G. Boks openbaarte verkoopen G0UDKIAAN notaris H. G. Boks Bouw- en Melkgereedschappen Notaris B. J. Teijinck woensdagen e;en 13 november 1920, verkoopen te Schoonhoven Pakhuisje met Erf, TWEEDE BLAD NIEUWE BLAB VOOR ZUTP-fTOLLAWO EN UTIWWtfT, «efwonhovenecfte Courant VRIJDAG 1 NOVEMBER 1928 waarvan da korten «door aan geld- leananjf worden gecteZt. De begróoUug van hel Burgerlijk Arm bestuur ov«r 1WJU werd veatgeeteld De on/tv angsten en u uigaven op een bedrag wan I 3U90.47H met een gemeente-eubm- die van f 2200. Aangebooen werd de gemeente-begroo- ting over 1980. Tot leden van de Lioht- oormmssie zi/n herbenoemd de hoeren W. Ooms en I. iioeientooa. Dee>oten la om een lichtpunt te plaat- ■en op de Oapelleiaan aan de Wetermig- ixrug. De aardappelwedahryd te Jaarsveld. Jaarsveld. In café Wolters aan den Uitweg, üad de bexeuüiuaiaug plaats van ücn uusiug van den aaiuappei- bouw-wedstryu, geiio uilen vanwege de commissie Lot vernefnng van ak- ker- en YVeiüeöouw uit t uirechlsch Landbouwgenooiscliap in samenwer king mei de luinüouwvereen. „Lo- piKerwaardHieruan is aeeigenomen aoor 17 landbouwers, alien te Jaars veld en Lopia woouacliug. an hel besiuur der tumbouwver- eeniguig wuren tegenwoordig de voor zitter ue beer H. vaii de Weerd en de secretaris de heer G. de Gier, zoo mede de heeren P. van Beusekom, h. 'Benschop en H. Lakerveid. Vanwege bovengenoemde commis sie waren aanwezig de üeereu Van Daalen, voor/iuer, i feiiler, secretaris en Van der Willigen, die deel had den uitgemaakt van tie jury; bet vier de juryiiu de beer WitLewaai was ver hinderd. Het hoofdbestuur van het G:L.G. was vertegenwoordigd door den secretaris, den beer Van Lulter- veld. Na een kort woord van den heer Van der Weerd, begon Dr. van Daal en met eeuige algemeene opmerkingen. Bii dezen weosirnd bleek weer duide lijk het voordeel van diep spitten en de strenge koude in het voorjaar heeft op bijzondere wijze aangetoond .van hoe groot belang het kan z^jn, dit voor den winter te doen. Door de lang aanhoudende vorst kon men niet voor April op het land terecht en de grond, die toen nog bewerkt moest worden, heeft laug met de structuur gekregen, die de vorst aan het vroeg gespitte land had gegeven. Wat het pootgoed betreft, ried spre ker {aan, steeus de beste kwaliteit te nemen,liefst van klasse A om zoo veel mogelijk tegen ziekten gewaar borgd te zijn. in dit opzicht was de jury over 't algemeen zeer tevreden. De be mesting kon in vele gevallen zwaar der zijn genomen, vooral wat de stik stof belrett: tengevolge van te zwak ke slikstof-beniesiiug was het gewas bij sommige deeinemers te licht ln verband met den matigen/ bemestings toe stand was de slaudruimte soms wei wat ruim geworden, zoodat het gewas het veld niet bedekte. Met ge noegen had de jury gezien, dat eeui ge verbouwers üaureniegen hunne bemesiiugsrantsoenen doeimalig had den samengesteld en in een enael ge val zelfs grondonderzoek had plaats fehad. In het algeiqeem was aan on- ruidbeslryding veel te weinig ge daan, al te spoedig was men met het hanken opgehouden, waardoor menig overigens zeer behoorlijk gewas m sterke mate bezet was met paarde- siaart (hermoes), meikdistel, meiden- riis en andere onkruiden, te weimg zijn velen overtuigd van het nadeet, dat op deze wyze aan het gewas woFdt toegebracht. Vooral bij eeui- gen, die niet al te zeer in dii enved vervatten waren, was de siaud ten slotte goed tot zeer goed, wat onge- twylelu ook in de opbrengst meik- buar zal zijn geweest. Spr. zeiue, dat de beslissing zeer moeilijk was geweest, daar ue vier hoogstuitgekomenen elkaar met één puat verschil opvolgden, waarom de commissie gemeend heeft aan de 3 uitgeloofde prezen nog een vierden te moeten toevoegen. Na rtype over weging werd de ie prijs (f 2o) toege kend aan den heer P. H. de Gier, cue 86 van de 100 punten had behaald, den 2en prijs (f ia.50) aan den heer G. \erbaun 85 punten, den Jen prhs (f 7.50) aan den heer J. den Braber 84 punten en den 4en prijs (f o;aan den heer H. Lakerveid 53 punten. Alie vier prijswinnaars ontvingen levens een iraai versierd diploma. Spreker besioot met een woord van dank aan alte deelnemers, aan het bestuur der "1 umbouwvereenigmg aan de juryleden, die Zxcli bereidwil lig bescuxkhaar hadden gesteld, aan den secretaris, den heer Plenler, die op voortrelielyke wijze de administra tie heeft verzorgd, voorts aan alle aanwezigen, voor hun belangstelling. Dij die woorden van dank sloot de voorzitter der Tuinbouwvereemgmg zich aan, die de prijswinnaars geluk wenschte en in zonderheid den heer Dr. van D aaien dank zegde, voor de wijze waarop hij zich dezen avond van zijn taak haa gekweten. Hardinxveld. Het getal arbeiders al hier, hetwelk bij een of andere vak organisatie is aangesloten, neemt jaar op jaar toe. Op 1 Juli 1929 be droeg dit aantal reeds 431, ongeacht het Rijks- en gemeeutepersoneei, dat voor bijna 100 pCt is georganiseerd. Op Zaterdag 2 Nov. a.s. zal ten huize van den heer Rijkaart een le denvergadering van de werklieden ver eem ging „Helpt elkander" alhier plaats hebben. Na het afwer ken der agenda zal de heer Kuijer spreken met als onderwerp: „de Ziek tewet 1930''. Voor de betrekking van onder wijzeres aan de openb. lagere school no. I (hoofd de heer N. van Dijl) hebben zich 15 sollicitanten aange meld. Dinsdagmorgen j.l. kwam de winkelier G.J.V. te Boven-Hardinxveld tot de onaangename ontdekking dat zijn hit uit ae stal was" verdwenen. Eerst werd aan diefstal gedacht, maar uit het feit, dat het beest rustig aan een hooischelf buiten zich te goed heeft gedaan, werd dit denkbeeld los gelaten. Later op den dag kwam be richt in, dat het beest rustig in de weide van zijn oude baas te Herwij nen hep te grazen. De hit had des nachts de afstand HardinxveldHer- wijnen afgelegd. Het is de vorige Zondagavond zooals gewoonlijk, weer bar rumoe rig in ae Peulenstraat geweest. Het schijnt wel alsof Zaterdags en Zon dags, zoodra de avond gedaald is, half jeugdig Hardinxveld zich op- maakt om in de Peulenstraat „de 'bloemetjes buiten te zetten". Nu eens worden bij de bewoners door het gedrang ruiten ingedrukt, dan weer bevuiten personen, die te veel aan Bach us nebben geofferd de straat. Vorige Zondag is het tot een formeele vechtpartij met de polide uitgeloopen. Het is te hopen, dat spoedig eens voorgoed aan den reeds te lang bestaandan toestand een eind wordt gemaakt. Naar we vernemen zijn bij eeni- ge inwoners dezer gemeente konijnen ontvreemd. Zoo zachtjes aan nadereü we weer het seizoen, waarin het leven van vriend „langoor" aan een zijden draadje hangt. Laat ieder eige naar van deze dieren er zorg voor dragen, dat deze levensdraad niet door vreemden te vroegtijdig wordt afgesneden. De hokken dus op slot. Men zy gewaarschuwd. Op 4 November a.s. tusschen 12 en 1 uur zal in de nabijheid van het gemeentehuis de keurxng van trek honden plaats hebben. Naar we ver nemen zullen niet alleen de trek- eijn rei» door Europa en het laatste sleet te Parijs. Nimmer zou de oude Raldaue zulk een lange afwezigheid, toegestaan hebben, als het van zyn eigen geld afge gaan was. Dooh alle uitgaven konden be streden worden uit het kleine kapitaal, dat voor Edmund achtergelaten was. «Het feit, dat dit dan ook geheel ver slonden was door zijn verblijf in Euro pa, was de reden, dat Edmund ten slotte teruggekeerd was naar zijn grootvader lijk huis. Maar mocht hij Green HiU weer betreden armer dan hij het verlaten bad, zijn karakter was or niet muider op geworden. Als een jongeling met onbedorven ka rakter en hooge begrippen van moraal had hij het vasteland betreden, en de verleidingen en verzoekingen der groote wereld en bet verkeer in de elegante sa lons van Parijs met hun vaak lichtzin nige gezelschappen hadden hem niet van het pad van eer en deugd kunnen afvoe ren. Onbesmet van de Aonden .der groote Lichtstad had hij haar den rug toege keerd en met een blank geweten en op gericht hoofd, zijn vrienden te Briggs in de oogen kunnen zien. Zoo was dan Edmund Haldane op Green HiU teruggekeerd, als een toon beeld van mannelijke ^kracht en kloek heid en met een schat van kennis en we tenschap toegerust. Zelfs de oude Hal dane, die, hoe ouder hij werd, zich meei en meer hechtte aan zijn schatten en daarvoor alles vergat, hod hem met roe rende blijdschap omhelsd en hem met merkbaren trots, na de eerste begroeting, telkens met zijn titelt van doctor in de letteren aangesproken. Nog denzelfden avond van de dag van Edmunds terugkomst, deelde de oude mede, op welke voorwaarden hij zijn Jon gen neer tot zijn erfgenaam wilde benoe men. Het waren er twee: ten eerste moest Bctaund beloven zijn grootvader nooit weer te verlaten, toolong dan neg leefde; ten tweede moest de adspirant-erfgenaam de belofte afleggen nooit zonder toestem ming van zijn erflater te zullen trouwen. Want, zoo lichtte de stokoude rijk aard toe, ik wensch op mijn ouden cLag niet alleen gelaten te worden en nog veel minder dat mijn erfgenaam, die schat rijk zal zijn, zaoh zal weggeven aan een meisje, dat minder geld bezit dan hij. Edmund had deze belofte zonder eenig gemoedsbezwaar kunnen afleggen. Hij had er niets op tegen, zijn ouden groot vader gezelschap te houden, wat naar het zich liet aanzien, niet zoo lang meer zijn zou. En wat de andere voorwaarde betreft, zijn hart was nog volkomen vrij, zelfs had hij nog nimmer met een vrou welijk wezen in een eemgwrine innige verstandhouding verkeerd en gedachten aan een huwelijk waren zelden of noodt in hem opgekomen, zoodat de toestem ming in de tweede voorwaarde hem geen strijd kostte. Van beide kantan bestond er alzoo niet het minste bezwaar en zoo was het be schikt geworden dat dr. Edmund Hal dane bij notariëele akte benloemd werd tot wettig erfgenaam van de onmetelijke rijkdommen van den beer von Green Hill) HOOFDSTUK IX. Ontwaakte liefde. Het was nu niet bepaald gunstig voor de plannen van den ouden heer BQaldane, dlait het pad van zijn kleinzoon gekruist wend door Paulina Robertson, de zuster van den jongen officier, die met Edlth getrouwd was geweest en die sinds den tijd, toen zij zee jaar geleden met Edith haar intrek nam op Oldgrave, tot een knappe jonge vrouw opgegroeid waa. De eerste ontmoeting tueeohen Ed mund «n Paulina had plaat», toen hiJ op dieren, maar ook het tuig, wagen raat toebehooren aan een nauwkeurig on derzoek worden onderworpen. Deze week werden de navolgen de bouwvergunningen verleend: Aan B. T van der Vlies tot het uitbreken van een binnenmuur en inrichting van het winkelhuis A 380. Aan M. C. Coenraads tot het bou wen van een blok van twee wonin gen op het Hofweer. Aan E. de Koning en P. van 't Verlaat tot het bouwen van een ga rage aan den Kanaaldijk. Ter gemeente-secretarie ligt ter visie een verzoek met bijlagen van de N V. Bataafsche Importmaatsch'ap pij te 's Gravenhage om, krachtens ae bepalingen der Hinderwet vergun ning lot het bouwen van een kluis van gewapend beton, dienende tot het bewaren van benzine, op het perceel van den heer C A. Holle man ,te Neder-Hardinxveld Mej. A J Gorter, tijdelijk on derwijzeres aan school IV, alhier, is met ingang van 1 NoV. a.s. te Go- rinchem, benoemd. Krimpen a.d. IJsitf. D« heer J. Vlas blom, onderwijzer der Bijz. Log.School II alhier, is in gelijke betrekking be noemd te Rotterdam (Oharfois). Langerak. Burg. en Weth hebben den nieuw-benoemden veldwachter J. G. van Dommele tevens benoemd tot concierge van het raadhuis en klokkenist. Langeruigeweide. De heer G. Kok Lzn heeft bedankt als ambtenaar van den Burgerlijken Stand, als Wethouder en als Raadslid. In de vacature tot lid van den Raad is door den voorzitter van het Cen traal Stembureau benoemd verklaard G. Kastelein. Tot ambtenaar van den bur gerlijken Stand benoemde de Raad de heer J. W. Meliue. —Bij den veehouder L. C. Z. li een geval van miltvuur geoonetateerd. Het cadaver, een stier, ie onder politietoe zicht vervoerd naar Utrecht ter vernie tiging. Door den Politierechter te Rotter dam ie M. D. wegen» beleediging van den gem.-veldw&chter alhier veroordeeld tot twee weken hechtenis. In de jaarvergadering dter Vrij willige Brandweer zijn tot bestuursleden herkozen de heeren P. Vermeij, J. van der Rree en L. W. H. Repawn, terwijl in de plaats von P. Vermeij tot penning meester ie gekozen D. van der Klis, TIENHOVEN. Voorzitter de heer G. W. LuijaUdijk, burgemeester, tevens secretarie. De Voorzitter opent de vergade ring, waarna de notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveran derd vastgesteld. Ingekomen stukken. Van de gemeente Dordrecht d» be grooting van den ksurdngödienst van wa ren over 1930. Van Joh. Bouwmeester een verzoek om f 10 meer huur voor het gebruik van een kamer voor raadzaal. De huur wordt gebracht van f 40 per jaar op f 5® Van den heer A. Langerak rear verzoek om jaarwedde ver hooging De Voorzitter deelt mede, dat de hepr Langerak momenteel een jaarwedd heeft (f 600) als ambtenaar ter sec re tarie en f 175 als administrateur van den Vleeechkeuringedienst Ameide en Tien hoven, alzoo totaal f 775, terwijl deze gemeente voor den administrateur be taalt een evenredig bedrag naar het in wonertal. De ambtenaar ter secretarie verzoekt een verhooging van f 775 op f 1500. een morgen een ritje maakte te paard en naar Oldgnave afgedwaald was. Plot seling merkte hij haar op, terwijl zij in den tuin bezig was de rozen op te binden en den vreemdeling met verwonderde blikken opnam, omdat op Oldgrave zel den onbekende gezichten gezien werden Hun blikken hadden elkander tegelij kertijd ontmoet en beiden had dien lich telijk gebloosd. Hij had met een beleefde buiging ge groet, haar opzettelijk n&ar den weg ge vraagd, ofschoon geen plekje in den om trek hem onbekend was en, na haar vriendelijke aanwijzingen ontvangen te hebben, had hij met zijn innemenden glimlach bedankt en was daarna ont roerd we et gereden. Simdsdien was het met de rust van Edtmnind gedaan. De beeltenis van het schoone meisje liet hem niet meer los. Steeue mg hij hoor voor sich met haar hloeiend frisoh gelaat, haar diep blauwe oogen, waarin weemoed en verlangen, maar ook karakteradel uitgedrukt lagen, haar fijn beneden mond, die aanminnige gestalte, zoo sierlijk gevormd. Bedwelmd door de wonderlijke gevoe lens, die hem doorstroomden en nog ge heel ondèr^den invloed van Paulina's be koorlijk» verschijning, was Edmund op Green Hil£ teruggekeerd. Hij sloot zich op in zijn 'kamer en trachtte zich reken schap te geven van de aandoeningen, die zijn ziel beroerden»- Afet een glimlach, maar ook met eenig opkomenden wrevel, moest hij het arich-zelf bekennen, dat hel eenvoudig» meisje daar in d» eenzaam heid van Oldgrave's omgeving meer in druk op hem gemaakt had dan de vrou welijke schoonheden, die hij in de schit tering der Parijsche salons ontmoet had. Hadden Amors pijlen het pantser van zijn hart doorboord, vroeg hij zioh-aelf af en terwijl zijn hart reide ja, verzette hij xioh met zijn veretand tegen deie nteowi» gewaarwording, Hij, de eterke, ïn verband net de meerder wordende werkzaamheden ter secretarie stekt de Voorzitter voor ook deze gemeei een nader vast te stelten bedrag bij te doen dragee. Spr. zegt, dat de Raad vee Ameide be sloten heeft van de I 1500 in totaal f 1060 te betalen, terwijl B. en W van Tienhoven voorstellen de gete. Tlenbrven de reet te doen betalen, dat ie f 46u, terwijl de betrekking als administrateur van den vleeechkeuringedienst onbe zoldigd wordt, noodat daarvoor het be drag a f 1.75 wordt ingetrokken. Nadat de Vooraitter heeft aan getoond, dat de ambtenaar ter secreta rie ln den tegenwoondigen tijd beslist niet meer kan worden gemist en op bij na alle gemeenten een ambtenaar wordt aangesteld, wordt gevraagd of deze amb tenaar niet meer ten genoeg» van den secretaris daar zit, wiens werk de amb tenaar eigenlijk doet. De Voorzitter zegt, dat men dat juist /nis 'h&ft. Spr. zegt, dot een amb tenaar van de gemeente dient te worden aangesteld en indien er een tweede zou komen, b.v. een volontair, die komt voor rekening van den secretaris Verder vtfordt geviiaagds, -waarom (k Voorzitter dan tot voor korten tijd nog wel een 2de ambtenaar heeft en nu niet meer. De Voorzitter zegt, dat de laata*e volontair benoemd is dn Den Haag en dat nu die betrekking vacant is. De Voorzitter zegt, dat hij er voor is een 2de ambtenaar te benoemen en als de naad dan wil hebben, dat de voorzit ter als secretaris aan de jaarwedde van dien ambtenaar iet» meebetaalt, dan is spr. daar wel voor. Dooh voor den eer sten ambtenaar moet men daar maar liever niet aan denken, want daar be taalt spr. niet aan, gezien een ambtenaar van gemeentewege dient aangesteld te worden. De Voorzitter zegt in den Raad van Ameitde dLt onderwerp ook bespro ken te hebben en de raad heeft werkelijk zijn beet gedaan, dat van den voorzitter gedaan te krijgen, doch spr. denkt er niet aan, dat de raad het daar zoo vol gehouden heeft is louter gedaan uit de overweging, dat de raad var. Ameide n.et op de hoogte is, met hetgeen ter secreta rie omgaat, wat spr. die raad niet kwa lijk zal nemen, de raad kon dot immers niet weten ook. "Wethouder T. d» Jongh vindt de tegenwoordige jaarwedde van den ambte naar tor secretarie veel t« laag en Is daarom voor de verhooging. Het raadslid G. C. van Lom wel zegt eveneens voor de verhooging te zijn en kan het besluit van B. en W. niet an ders dan toejuichen. De Voorzitter zegt nog, dat men □iet van hem als secretaris kan vergen dat hij den eersten ambtenaar betaaJl Immers een eerste ambtenaar moet er zijn vanwege de gemeente, toen de bur gemeester tevens secretaris werd, was de heer Langerak reeds ambtenaar en dat deze ambtenaar thans iets meer loon vraagt, is niet meer dan billijk. Spr her haalt nogmaals, dat hij niet genegen is am iets uit eigen beurs te betalen, voor den eersten ambtenaar. Wil de gemeen te een tweede aanstellen, dan is het hem best, dan wil hij daaraan medewerken De raad meent, dat de burgemeester secretaris het zelf moet weten, of hij een tweede ambtenaar wil aanstellen, de ge meente heeft daar niets mee noodig. Hierna beslist de raad met a'gemeen e stemmen de jaarwedde van den Ambte naar ter secretarie voor deze gemeente te brengen van f 175 op f 450 onder voorwaarde, dat de f 31, welk* l\ij wa de vleeeohleuring ontving, wordt inge trokken. De Voorzitter deelt verder mede. op wien vrouwenoogen tot dusveT geen vat hadden gehad, wilde zich ook niet laten vangen door een wezen, verloren in de stille velden van Maryland, dat hij toevallig eenmaal ontmoet had Dus nam hij zich voor, niet meer aan Paulina te denken. Tevergeefs echter poogde hij de ge dachte aan haar van zich ai te zetten Haar beeld vervolgde hem bij dag en nacht, het doemde voor hem op te mid den van zijn werk en zijn genoegens, hel vervuld» hem met hoop en verlangens, het deed zijn oogen schitteren en toover- de een glimlach op zijn gelaat. En in plaats van er langer tegen te afrijden, zooale hij besloten had, gaf hij dit beeld een plaats in zijn hart, zette het daar ten troon, waar het regeerde en hem bo- heer-echte ln al zijn denken en doen. fin toen het eens zoo ver was, toen hij zich willoos aan zijn teedöre mijme ringen overgaf, was het ook met zijn vrij heid gedaan. Met onweerstaanbare mocht voelde hij tóch gedreven naar de plaats, waar hij de engel van zijn droo- men ontmoet had. Hij toornde te gen zichzelf over zijn zwakheid en noem de zich een lafaard, 'daar hij voor een vrouwengezicht bezweken was En al zijn wilskracht bijeenrapend, besloot hij hóór niet meer te willen weerzien. Zoo gingen eenig» weken voorbij, ge durende welke Edmund Haldlane een zworen strijd met zichzelf streed. Het was of allee samenspan de om hem aan Paulina te herinneren. Overal waar hij kwam als hij zaken deed voor zijn groot vader, bij de naburige plantere, in de dorpen, alles sprak van juffrouw Paulina Robertson, omdat zij wijd en zijd in den omtrek bekend stond vanwege haar groo te Innemendheid. Haar brandende begeerte om iets te doen voor haar medemenechen en haar medelijdend hart, hadden er haar na melijk toe gefarftaht vit te pm en halp dat de gemeente-veldwachter een kleine verhooging vraagt ate gemeentebode, aangezien hij f 1638 moet missen, zijn zoon 18 jaar wordt. Na eenige bespreking wordt besloten om f 15 te geven, nadat een voorstel van den voorzitter «tn f 26 te geven, is ver worpen. Begroottmg 1930. Na behandeling poet voor poet wordt de begrooting, dienstjaar 1930, met al gemeene stemmen vastgesteld. Hierna worden de drie gemeente-wo ningen weder aan de tegenwoordige huurders voor f 2 75 per week verhuurd en wordt eveneens verhuurd de schuur der gemeente aan Van 't Hof voor f 30 per jaar. De heer A. Spek wordt herbenoemd als lid von het Burgerlijk Armbestuur. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering. MISLUKTE KINDERONTVOERING. In de omgeving van den Leeuwarder- weg te Groningen is een poging gedaan om een 10- a U-jarig schoolgaand' meis je te ontvoeren. Len heer in een auto vroeg aan het meisje met hem mede te rijden. Het zand en haar vriendinnetje», zeer ontdaan, gilden luidkeels en zetten het op een Joopen. Be heer zette net meisje na, greep het en duwde net in den auto. Een agent van politie, gewaar schuwd door da vriendinnetjes, heeft het meisje uit den auto gehaald en proces- verbaai opgemaakt. Be kinderen waren zeer zenuwachtig. Da rauzan-oogsk In de omgeving von Ridderkerk is van een stuk oouw- iarnd, groot dtt H.A., met .minder dan 4uw >4 H.L. groote aardappelen geoogst en bovendien nog 855 H.L. poten. Gedood door aan ontploffing. To Eindhoven is een ketel van de centrale verwarming van het pensionaat Eiken burg gesprongen Be ongehuwde stoker Plasman» bekwam daarbij zulke ernstige verwondingen, dat hg in de ziekenzaal van het instituut moest worden opge nomen. Kort daarna i» de man over leden. Slechte melk geleverd. Het Amster- damsche gerechtshof heeft gisteren arrest gewezen in de zaak tegen den 40-jarigen veehouder A. F. uit Maartensdijk, die destijds cUtor den kantonrechter te Utrecht is veroordeeld tot f 25 boete subs. 10 dagen heohtenis, terzake dat hij op 7 April 1928 aan zijn klanten heeft afgedraganjj&n hoeveelheid melk, waarin ziektekiemen in aanzienlijke hoeveiheid aanwezig waren. Be Utrechtsen e Rechtbank bevestigde later dat vonnis, waarna de Hooge Raad de zaak verwees naar het Amsterdam- sohe Hof. Het Hof vernietigde thans het vonnis van dsn kantonrechter op formeele gron den, maar heeft overigens verdaohte's oordeeld tot f 25 boete sub». 10 dagen ueahteriis. j INGEZONDEN MEDEDEELING. M<alf wei is word»/» door I 75c* B,J Vth en te brengen waar zij kon. Aan veler ziek bed was zij als een troostende engel ver schenen en haar natuurlijken aanleg tot verpleging had zij ten nutte gemaakt om krank en en lijdenden bij te staan. Bovendien had zij in haar warme lief de voor kinderen, in het naburige Bene dict een Zondagsschooltje opgericht, waar zij met behulp van eenige helpsters zwarte en blanke kindertjes onderwees. Den geheelen Zondag bijna bracht Pau lina in Benedict door, waar zij vóór den kerkdienst de blanke en na dien dienst de zwarte kinderen in baar Zondags- Hohooltje ontving. Zoo kwam het, dat Edmund niet al leen van haar hoorde, maar haar soms ook zag als hij-zelf in de kerk was. Het werd) hem te machtig, hij gaf den strijd tegen zich-zelf op en nam het besluit, om, hoe het ging, kennismaking te zoe ken met haar, die het middelpunt was geworden van al zijn verlangens. Daartoe begon bij allereerst met geen kerkdienst meer te verzuimen. Het doel v&n zijn bezoek gold, ofschoon bij gods dienstig van aard was, meer de aanbid ding van het schepsel dan va» den Schepper. Paulina te zien, haar lieve ge stalte te bewonderen en een blik uit haar zielvolle oogen op te vangen, dat was het, wat hem den gansohen dienst door geepannenhielid en de preek on 't bidden van den predikant aan zijn oor voorbij deed gaan. En als de zegen uitgesproken was, haastte hij zich naar buiten, hlopen.i op een gesprek aan te knoopen. Zij was ech ter steeds vergezeld van een 'dér kerk- notabelen of gemeenteleden, wiens gast vrijheid zij genoot en Edmund was te be scheiden van aard, om zich op te drin gen. En als zij na de Zondagsschool huis waarts keerde, reed zij steeds in het rij tuig van den dorpedokter. (Wordt tweede blad NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Sehoenhoveneehe Courent VRIJDAG 1 NOVEMBER 1929 Zwaar mleKandeld. De man, die in Den Haag zijn medeminnaar «waar mishandelde, F. A., is in zijn woning te Botterdam door de politie aangebonden. Bij heeft ren volledige bekentenis afge- wetd Het mes, waarmede hij zijn tegen stander had aangevallen, had hij bij zijn vlocht weggeworpen, Het ia op straat u» buurt van de Ripperdestraat terug- Mwmden en dn beslag genomen. Be toestand van het slachtoffer, de 88-jorige J. K. v. D., die ln het Roode Kruis ziekenhuis wordt verpleegd, is «^wettend. G«b]«k<m mo«t ilin d«t t D lwe« diep, sneden in den onderbuik .jin toegebracht, waardoor een ernstige inwendige venbloeding werd veroorzaakt E,n dood ktnd bil rleb. - Over de rrena Herzogenra*h-Kerkrsde kwam een troep Polen en Stowaken, welk transport bestemd was voor de Limburgse!) e mij- n8gjj «jit transport bevond zich een ge- -jn' vader, moeder en drie kinderen. Bij visitatie bleek, dat zij een dood kind van negen maanden oud bi» zich had den; het lijkje werd in beslag genomen. Een dokter constateerde, dat het kind reeds drie dagen dood moest zijn. De vader deelde toen mede, dat het fcind reeds was gestorven, toen zij nog !n polen waren, maar dat zij het daar niet mepr hadden kunnen begraven, omdat zij anders niet meer hadden gekund naar Nederland. Veldwachter mtehandsld. Te Veen- daan werd de rijksveldiwoohter Rondhuis, toen hij zonder licht fietsende de gebroe- den H. kft W B. wilde vwhaHseeren, door het tweetal aangevallen en mishan deld W. B- sprong hem op den rug, maar Rondhuis wist zich vrij te maken en trok zijn sabel. Bij een aanval van W. B kreeg deze een slag over zijn linker pols, waardoor de pezen werden door gesneden De man is naar het zieken huis te Groningen vervoerd. Tigw latte mitejetkouten. - De Me delij» overheid van Lynn (Masoachusètts) heeft instructie aan de politie gegeven, om elk meisje boven de 12 jaar. dat op straat of elders in het openbaar ver schijnt, met kousen benoden de knie€n, aan te houden. Da reclame In Amerika. Een New- Yorksahe bankier deelde op een con gres van een Handelsvereeniging mede, dat de Amerikaensche kooplieden en fo- hrikonten gedurende de laatste jaren meer dlan zeven milliard goudïnarkpn hebben uitgegeven aan reclame en ad vertentiekoeten. Het grootste gedeelte van dit bedrag werd uitgegeven aan annon ces ln de dagbladen Aan advertenties in tijdsdhriften wend een bedrag van een milliard ten koe te gelegd. Aks bewijs van het groote nut van b.v ingezonden mededeellngen ter reclame in cte dagbladen, voerde de bankier het voorbeeld aan van een 'handelsonderne ming, die zich op alle denkbare manie ren van het maken van reclame bedien de en welke onderneming- op deze ma nier haar omzet in den tijd van acht ja ren tot 300 procent zag stijgen. Deze zaak nu was door haar grooten omoet in staat, den prijs van haar uit stekende artikelen belangrijk te verlagen, zoodat weer een grootere omzet het ge volg was. Weer een andere handelsonderneming zag haar bedrijfsonkoeten, door het ma ken van doeltreffende reclame tot op tochtig procent verminderd. De bloemen- HÉen maakten veel reclame onder het motto- -Say it with flowers (zegt het met de bloemen). Het resultaat was, dat de verkoop van losse, afgesneden bloemen, in korten tijd steeg met 400 procent. Ds brutale roover. Te GeroliJstein heeft een onbekende een brutale poging gedean zich meester te maken van een geldzending, groot 120000 Mark, be stemd voor het uitbetalen van loonen Dit bedrag kwam om halfeen te Gerold- •tein aan met den D-trein uit. Trier Dp stationschef nam het geld in ontvangst en bracht het naar het bureau. Voor den ingang van het bureau stond echter een man, die een revolver trok en trachtte, dien chef het geld te ontrukken. Er ont stond een vechtpartij; etationspersoneel snelde te hulp en met groote moeite •teagde men er in den roover te over meesteren, waarna hij aan de politie werd uitgeleverd. 21 menschsn omgekoman. Voor de «afjord bij Usland is een motor-zeil schip tijdens een storm met man en tnuie vergaan. Daarbij zijn elf mensehen Qni het leven gekomen. EEN TRAGISCH AFSCHEID. Jongs man omgekomen. Ondanks een wanhopige reddingspo- Sto'g is een jong Europeeadh scheeps- tuachdnist onder tragische omstandighe den te Tandjong Pa gar in Britsoh Indië aam zijn eind gekomen. Het ongeluk gebeurde toen de „Konin gin der Nederlanden" van de kade ver trok te ongeveer 9 uur 's avonds. Nadat order was gegeven voor de passagiers om het sohip te verlaten, wenden de tros sen losgegooid en het schip was op het punt te vertrekken, toen de 20-jan ge soheepemaohinist G. J. S„ afkomstig van den K.M.P.-stoomer „Merkus", «n ren vriend 'langs een touwladder aan boord eprongen om vrienden voor het laatst goedendag te zeggen. Uitroepen van de kade waarscnuwden ben, dat het schip vertrok. De twee le man slaagde er in weer veilig aan wal te komen. S daarentegen daalde langs den ladder af en trachtte over don af stand van 4 a 6 voet te seringen, welke het sohip reeds van de kade scheidde. Hij verloor echter zijn steunpunt en viel achterover ln het water. De reddings pogingen van een Europeeaahen haven- employé, wiens eigen leven ernstig ge vaar liep door den sterken stroom van het vertrekkende sohip en de kans door haaien te worden aangevallen, mislukten Ook dè pogingen het lijk van den onge lukkige te vinden bleven sonder resul taat. 39 boerenplaateen verbrand. In het Pooleche dorp K&ttowvtz ie op een boer derij, die nog met stroo bedekt was, brand uitgebroken, die door dan sterken wind op de nabijgelegen huizen oversloeg. Bin nen eenige uren waren 30 hofsteden een prooi der vlammen, waardoor 800 per sonen dakloos, zijn geworden. De brand weer was wegen» gebrek aan water vol komen machteloos. Uit venster der school gevallen. De teekenileeraar Hugo Knapp te Cronen berg (Duitschlamd) hield bij het teeken- onderwije een voorwerp, dat hij duidelijk wilde laten zien, bui ten het venster. Hij verloor echter het evenwicht en viel van de derde verdieping op straat. Hij was onmiddellijk dood. Toenamendt sehtscheidlngsn. Iu 1928 zijn in Oostenrijk 5703 huwelijken ontbonden, het hoogste getal ooit in Oostenrijk opgeteekend en meer dan tien maal zo groot als dat van 1890, toen 549 eah-tscheiidingen werdeq «uitgesproken Vooral na den oorlog is het aamtal au>- k eestecen In He oorlogejaren was bot gemiddelde 1337, in die vier eerste jaren na Idien oorlog is het aantal sterk ge stegen. In de oorlogsjaren was het ge middelde 1337, in een der vier eerste ja ren na den oorlog 6190. Van de geschei den echtparen waren 4 pet. nog geen jaar getrouwd, 8 pol. langer dam twintig jaar. Het grootste aantal soheidingon ligt tuBechen het tweede en het tiende huwelijksjaar. De meeste mannen, dis gdsoheidkn zijn, zijn tuaaohen de 30 en 40 jaar oud, de meeste vrouwen tusschen de 20 en 30 jaar. Onder de gescheidemen zijn 16 man nen en 8 vrouwen, die al over de 70 wa ren. schrijver te ontdeltken. Jozef liet den man voor zich brengen en vroeg, ter wijl hii hem 't pamflet onder de oogen hield: '„Is u de schrijver van dit ding?Op het toestemmend ant woord jging de keizer voort: „Uw pen nen zijn te scherp versneden; dat deugt niet. Maak voortaan gebruik van deze". Met die woorden gaf hij den man eeu bos ganzeveeren, die tot pennen gesneden waren. De schrijver was zoo verlegen, dat hii ze niet durfde aannemen. „Neem ze' zei Jozef; „voor ditmaal is de zaak hiermee argeda&n". En hij gaf bevel, dat men den schuldige onge hinderd zou laten vertrekken. Door zooveel goedheid ten diepste getrof fen, begaf de schrijver zien naar zijn huis. loen hij daar het papier ver wijderde, dat om den bos pennen was geslagen, vond hij daimopder een keizerlijk bevelschrift, hetwelk hem recht gaf op een jaarlijksch pensioen Jozemad onderzoek laten doenmaar de omstandigheden, waarin de man leefde en daar die zeer kommervol waren, was hij tot de overtuiging ge komen. dat het smaadschrift daar aan alleen was toe te schrijven. De schrijver heeft daarna nooit weer zijn eigen te scherp versneden pen nen gebruikt Hoe zj) het opnam. Tooneelspeler (beantwoordend de vraag van de juffrouw om referen ties): „Ik behoef u slechts te zeg gen, dat mijn laatste hospita huilde loen ik wegging". Hospita: ,J)at zal mijn niet gebeu- re; uwea moet bij mijn vooruit be- tale'\ Het harde hoofd. Een neger was met een blanke vrouw getrouwd, een boos wijf van de ergste soort. Zekeren dag kwam de zwarte bij den politiecommissaris klagen, dat de vrouw hem met de kolenschop op den kop had geslagen De commissaris onderzocht den zwarten knikker en zei: ,,'t Zal zoo erg niet geweest zijn Ik voel geen enkele buil: ik heb dus geen bewijzen". „Bewijzen?" riep de neger; „bezie dan de kolenschop maar eensi Pharao's verharde hart In een te Leeds gehouden voor dracht heeft Lord Moyniham mede gedeeld^ dat het hart van den E^p- üschen pharao, die ten tijde van Mo zes de Joden heeft onderdrukt in zulk een goeden staat is gevoüden, dat de chirurg S. G. Shattalk er sec ties op heeft kunnen verrichten. Ze werden vergeleken met secties van het hart van een pas cfterleden man De twee secties werden naast elkaar gelegd en geen patholoog kon de oude van de nieuwe onderscheiden. Beide mannen hadden geleden aan atheroma, een ziekte waarbij zich cal- ciumzouten tegen den wand van de bloedvaten leggen, zoodat deze stijf worden en hun elasticiteit verliezen. Lord Moyniham meende in deze hartziekte een verklaring te zien van de woorden uit het Boek van Exodus En de Heer verhardde het hart van Pharao Voorts gal Lord Moyniham in zijn redevoering een voorbeeld van Egyptische chirurgie: de tante van Toet Ankh Amen had het onderste beentje van haar ringvinger gebro ken. Dit was gezet en uitstekend aan gegroeid. EEN ZIEKENHUIS VOOR DIEREN. Het allernieuwste in de aan nieu wigheden toch niet arme wereldstad Amsterdam is zeker ^el, dat daar onder fien naam van „Het Blauwe Kruis" het eerste dierengeneeskundig ziekenfonds gesticht is, dat zich met een aardige circulaire aan het pu bliek bekend maakt. Bijna ieder, zoo zeggen de stichters van het fonds daarin, heeft een hond of poes. Elke hond of poes kan ziek worden. Niet elke beurs kan dan een dokter be talen. "Wat is dus eenvoudiger als ge on- of minvermogend zijt, dan uw dieren te verzekeren in „Het Blau we Kruis" Premie, afgehaald aan huis slechts lien cents per week voor 't eerste dier, zes cents per week voor 't tweede dier, drie cents per week voor 't derde jen elk volgend dier. Daarvoor krijgt men dan gra tis: Consulten in oe spreekuren van den dokter; bezoeken aan huis door den dokter; medicijnen voor de zieke dieren; verbandmiddelen; hospitaal- verpleging; Bewerkingen voor de zieke dieren als scheren enz. Keizerlijke goedheid. Tegen keizer Jozef II werd eens een schotschrift uitgegeven, waarin hij scherp werd gehekeld. Op zijn bevel stelde de overheid een scherp onderzoek in en 't gelukte hatr den KANTONGERECHT VAN GOUDA. Het Goudeohe kantongerecht deed de volgende uitspraken: Wegen» overt, motor- en rijwielregle ment: A. J. te Bleiawijk f 5, subs. 2 d. h.; N. M. N. te Rotterdam f 10, êuhe. 6 d. h.; J. K. te Zevenhuizen i 3 tubs. 1 d. h. Wegen» overtr. alg. pol-verord. te Gouda: J. L. H. te Gouda f 1 sub». 1 d h.; K. L. te Oude Wetering f 8 auhe. 4 d. h.; W. K. en F. V. te Gouda, beulen l 8 sub». 1 d. h. Wegen» overtr. bijl. vieeoherijregle- ment: M. S te Reewijk f 15 subs. 5 <L met verbeurdvexkl. in beslag genomen wargaren». Wegen» overtr motor- en rijwielwet: F R. te Gouderak, f 10 sub». 2 d. h. Wegen» overtr. Keur Polder „Witte Vinnen": A. von B. te Zevenhuizen, f 5 boete sub». 1 week tuchtschool. AMEIDE. Ingekomen personenCornelis van Mourik, boerenarbeider, van Meer kerk naar Achterweg no. 166. Fre- derik Verkerk, Schippersknecht, van Vreeswijk naar Prinsegracht 53. Vertrokken personen: Mej. G. den Hartog, van Ameide Sluis 3i6 K naar Waddinxveen Noordkade 181. Hen drik Schrijvershof met gezin van Ameide naar Rotterdam Lange Fran- kensLraat 25a. Gerard van der Zijden, bakkersknecht van Molenstraat 113, naar Lekkerkerk. Harmen van Reste ren bakker van Molenstraat 93, naar Rotterdam, Strevelweg 94 B. Mej Pi '1 ukker, dienstbode, van Achterweg 167 naar Bergambacht, Groene Kerk- weg A 2. Arie Gerrit Versluis, van Sluis 352, naar Lexmond Achthoven no. 3. Albert van Veen met gezin van Sluis 3ö2 inw.. naar Lexmond Acht hoven no. 3. Mej. Johanna van Ke- kem, van Nieuwstraat 218, naar Lan gerak no. 215. Cornelis van der Vliet en kind van Achterweg 182 naar lienhoven no. 53< TIENHOVEN. Ingekomen personen: Mei. M. G. vail1 Bruchem (Wed. J. H. Heikoop; van Leerdam C 77a? naar Hooge- waard 65 inw. Cornells van der Vliet en kind van Ameide 182, naar Tien hoven Hoogendijk 53. Mej. Cl. van Mourik, van IJsselstein Koningstraat h8, naar lienhoven Hoogendijk 53. Vertrokken personen: Cornelis Zwijnenburg. boerenarbeider, van 'lienhoven 25, naar Streefkerk A 64. ALBLASSERDAM. Geboren: Betsy Gendo, d. van G. van Lier en E. Mauri oe Arie, z. van G. Dom» en P. van Dalen Arie, s. van J. de Bruin en G. van Ea. Ondertrouwd: J. Haxdam, oud 49 j. J. Verhoeven, oud 42 j- AMEIDE. Geboren: Nicolaas, z. v. KI. dep Oudsten en van A. Hoe ij en bos Arnold Fridrich ,z. van D. de Jongh en van A. G Rudebusch 'Janna, d. van A. de Kruijk en van 1. Versluis. Getrouwd: Willem de Bie, oud 29 jaar en Aartje Verheij, oud 21 jaar. Overleden: Jacob Rietveld, oud 79 jaar, weduwnaar van Teuntje Vroon Lena Westerhout, oud 73 iaar (overleden te Zeist) Annigje Labee, oud 3 jaar (overleden te Utrecht) Maria Verheij, oud 76 jaar, echt- genoote van Antonie van Gelderen Adriana Bouter Wd. oud onge veer drie maanden. HARDINXVELD. Geboren: Heiltje, d. v. W. C. van Dijk en N. Boogaard Elizabeth Hendrikje, d. v. P. den Breejeh en A. E. den Breejen Gerrit, z. v. G. Dankers en J Boogaard Anna Maria. d. v. A. J Mulders en H. Vlot. Ondertrouwd: C. Brandwijk, oud 24 jaar en T Bakker, oud 22 jaar J. Schreuders, oud 21 jaar en M. van Lopik, oud 22 jaar. Getrouwd: M. M. Weppelman en R. Vermeij H. de Vos en W. de Ruiter. Overleden: Heinrich Dahmen, oud 21 jaar Leendert Valk, oud 84 iaar, wedu. van N. Verschoor Levenloos kind van A. W. Schild en A, Ambachtfheer. Perceel 1 op f 6500.— Perceel 2 op f 5300.— Perceel 3 op f 5900.— DE TOESLAG blijft bepaald op Donderdag 7 November a.s. des v.m. 11 uur bij O.J. DEJONO Meerkerk. met Schuur, Erf, Boomgaard, Bosch hakhout en Laan en diverse perceelen alles onder den 29 October 1929, ten overstaan van den te Qorinchem gevestigden Notaris A. H. KLOKKE geveild, zijn in bod gebracht als volgt: Perc. 1 op f 5475 Perc. 18 op f4500 2 - 4425 - 19 -1925 3 - 2525 20 - 2025 4 -3475 21 -2925 6 -2550 22 -4500 6 725 23 - 1050 7 -2150 24 -2000 8 -1500 25 -1025 9 -1600 26 - 1650 10 - 1600 27 1025 11 -2800 28 -1450 12 525 29 -2050 13 - 51 30 -2250 14 -1925 31 -6400 15 -5900 32 -3000 16 - 400 33 -5026 17 -3050 Afslag i Dinsdag 5 November 1929. des morgens om half elf uur in het „HOF VAN HOLLAND" te Meerkerk, ten overstaan van Notaris KLOKKE voornoemd. (wegens opheffing bedrijf) ta Papendrecht is voornemens op Woensdag 13 November 1929, des voormiddags om half 10 ure, ten verzoeke van en aan de hof stede bewoond door Mej. de Wed. J P. CYKFLENBOOM te BLE8- KENSQRAAF, op de Noordzijde in Molswaard, in het openbaar en om contant geld te verkoopen: waaronder: 23 kalfdragendt Koeien, 3 Varekeeien. 2 Klamvaarzen, 7 Oraakalveren. Voorts: 4 jonge Zengen. als: 1 Boerenwagen, 1 Stortkar, 1 twee-paards Maaimachine, 1 Paardenhooihark, 1 Hooischud- der, 1 Bossenstroosnijderleiken- houten Schouw (zoo goed als nituw) inhoud 2200 halve Kilo's. Alhs in goeden staat. als: 3 Wringtobben van 300 L., 200 L. en 150 L. «Ik; 1 Kaaspers Ivoor 4 stuks), twee Kaastafels, 1 Karn, 6 Weikuipen (zoo goed als nieuw), partij Kaasvaten in diverse grootte Botervloten, alles van teakhout, 20 Melkbussen van 30 L. (zoo goed als nieuw) en Melkemmers. Voorts: 1 Waschmachine, 1 Water fornuis (60 L.), 1 Rosmolen, dive/se Tuigen. Kruiwagens, Planken, Bruggen, Varkensiandhok, Horden, Öoomen, Slieten, Voertonnen, Kisten en Brandhout. Alsook 40.000 halve Kilo's best K0£H00l, oogst 1929. Oeen gelegenheid tot stalling Koekkramen worden met toegelaten Te bezichtigen 1 uur voor de ver kooplng. te Molenaarsgraaf is voornemens om op Woeosdag 6 November 1929, des morgens 91 uur, ten verzoek» en ten huize van den Heer B. KOREVAAR Nzn. te Molenaars graaf, om contant geld, in het Silandstb bruin Herriepaard (mak in het tuig en bij den weg); 3 vare Koeion; 4 Klamvaarzen; 6 Kuiskalvsren; Boerenwagen met toebehooren; Kar; Tilbury; Kruiwagens; Slede diverse Tuigen, w.o. nieuw TUbu- rytuig; Wringtobbenelectr. Karn Handkarn: Pckelbakken; Kaasvaten (7-15 K.O.); (alles zoo goed als nieuw); Tonnen; Kisten; Weeg schalen met gewichtenKippen-en Kuikenshokken; Zeunings; Planken; Schragen; Horden; Slieten; Öoomen; Brandhout ongeveer 50090 halve K 6. uitmuntend KOEHOOI; en ten partijtje Bieten; Voorta: eenig Huisraad, als Kasten; Tafels; Stoelen; Fornuis; Kachels; en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Twee uur vóór den aanvang te bezichtigen. Koekkramen worden niet toege laten. Oeen gelegenheid tot stalling van paarden en fietsen. te Molenaarsgraaf is voornemens, om op Vrijdag 8 November 1929, des morgens 9Vs uur, ten verzoeke en ten Huize van den heer JAN TERLOUW Azn. te Ooudriaan, Zuidzijde No. 78, om contant geld, in het openbaar te verkoopen: 3 Klamvaarzen, I Klam8chot, 3 Kuiskalveren, Boerenwagen, Stortkar, Schouw, Slede, Kruiwagen, diverse Tuigen, Hol9teiner Karn, Kaaspers (stempel- pers, zoo goed als nieuw), 2 Wring tobben, Kuipen, Staren en Kaasvaten (z. g. a.n.) Waterfornuis (40 L.), eenig Huisraad en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Twee uur voor den aanvang te bezichtigen. ■AT Oeen gelegenheid tot stalling van paarden of fietsen. te Schoonhoven, zal op telkens des avonds om 7 uur In het HEEREN-LOOEMENTaldaar in het openbaar bij inzet en afslag Ie Ten verzoeke van de Erven van Mej.de Wed. W. KoUTSTAAL get. 113 Ingericht tot Woon- en Winkelhuis met Stalling aan de Koestraat met annex aan da Uitdragersstraat, groot in totaal 270 M2. Het pakhuisje is bij de week verhuurd voor f 1 05, het overige fa onverhuurd en te aanvaarden bij de betaling op 15 April 1930. II. Ten verzoeke van den Heer A LANDMETER: ingericht fot zilvcrfabrF k, met Sohuurtje en Erf aan de Koestrrat Udaar, groot 55 c.A. Vrtj van huur te, aanvaarden bij dt betaling op 1 Februari 1930.

Schoonhovensche Courant | 1929 | | pagina 4