ER msterdam, rij samen- erlichting ook Uw len of ver t heil zijn, ot mij en g ik U het. U is daar nen laat ik e spreken ngen Zijt rtentie bij oor antw. rant. 1 I 5CH0DNH0VENSCHE COURANT p* J .Tule! 20. Tol.-arlrre: Vamoolen. S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN HAVEN 25 Postrekening 13763 Martelares of Moordenares. 11 60 Binnenland. Plaatselijk Nieuws. FEUILLETON. 6" I oekhand B 1000 overiyden. ’t Verkeerde nest. S' iwuari im No 6703. AO 3 MAART USD. f, Da B. N. R. ia »Telef 20. N. VAN HAVEN 0.30 uur, Da. en *8 avonds 8 .30 uur en uur en av. a ’6 avond» 0 uur en hij van zijn inko uur en ’s av. K) uur en ’i 10 uur en 'a uur en ’a av. 9.30 uur en Zui- uur en *a av. uur en 'fi av. I hoofdstuk XXIII. In *<ton Oostelljken vleugel. C0 (Wordt rerreW) :l. 530-Gou jEM. 10.30 uur, Da. Gulden bij verlies van een duim. 2DRECUT btsr verontrust hem die >f om het juister van kapitaalvotr- leermaker, lanufacturen. lanufacturen. gevesliyd. ILLIGE-LAN- avonds 6 uur, V.m. 9.30 uur Brunsik. uur en ’a av. Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor OPLAAO-CONTROLE waardoor dus onzeadverteerderszich zeker heid kunnen verschaffen omtrent de publici- teitswaarde. uur en ’s av. her, van Nij- 0.30 ooi, Dg. J uur, de hew CMMÜduU H tivatori”. V.m. uur, de heer INGEZONDEN MEDEDEELING. Sproeten komen vroeg- in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol.Bij alle Drogisten. Een gratis-uitvoerlng, Oudewater. In het patronaat werd een bioscoopvoorstelling gegeven door den heer Van Dis uit Schoonhoven voor den R. K. Volksbond, lenen en donateurs. De EN. 9.30 uur en ’a Selenga. 9-30 uur en ie Velde, Em.- ■RK. r en ’a av. 6 10 uur en Labmyère. ir en ’a av. 0 uur en ’s av. Ier, van Drie- 9 30 uur, Da. Ireoht. V.m. 9 30 uur, *8 avonds geen 9.30 uur, d» berg. s Avonds 6.30 30 uur en 's a. 10 uur en beer Van Doornen opende deze bijeen komst, We zijn, zedde hij, in de laatste dagen van de vasten en nu dit de laatste allen een genoeglijke avond zal zijn. De uitvoering ia, hoop ik, dat het voor ons vorige week zijn allen na de voorstelling tevreden naar huis gegaan, de film was prachtig, trouwens, waar de heer Van Dis zijn voorstellingen geeft is men ver zekerd van goede rolprenten. Ik wal den heer Van Dis bedanken voor zijn spon tane en royale houding, om niet het min ste der gemaakte onkosten der door hem gratis gegeven voorstelling te accepteeren Het batig saldo is daardoor f 55, waar voor wij den heer Van Dis hartelijk dank zeggen. De muziek kan nu weer vooruit Op het doek kwam daarna als hoofdfilm het prachtige komische stuk „Moet je nog ’n augurkje”, dat danig de 'lach spieren in beweging bracht. Ook „De be drieger bedrogen” was interessant. Aan de markt waren aangevoerd. 44 nuchtere kalveren. De prijzen beliepen van f 8 tot f 14 per stuk. Op den hoek Ndeuwstraat en Re- nwijnisbrogge botsten twee wielrijders, ze kere W. V., van Langaruigewedd* en een slagersjongen van hier zoodanig tegen elkander op, dat een der fietsen niet meer bereden kon worden. Onder leiding van den heer J. A. Apeldoorn te Woerden gaf de Ghr. Gem. Z&ngvereeniging „Excelsior”, met mede werking van het meisjeskoor en mej. N. Everblij te 's-Gravenhage (sopraan) een uitvoering in de Geref. Kerk. De zang nummers werden prachtig weergegeven. Een woord van lof is zeker op zijn plaats aan den directeur, die de vereeniging op zoo’n hoog peil weet te houden. Moge deze vereeniging nog vele jaren bestaan tot genoegen der inwoners. Het was voor velen een aangename avond. In het hotel De Roos werd een Al gemeen© vergadering gehouden door de Koningin Wilhelminavereeniging. Aan wezig 32 leden. De notulen van de vo rige vergadering werden gelezen? en goed gekeurd. In het bestuur werd gekozen de heer H. K. van Duivenvoorde, die deze functie aalmeemt. Het reglement wordt gewijzigd, zoodat de contributie der ver- eeniigring voor 1 Augustus betaald moeit worden. Die hiet betalen, moeten dubbel betalen. De algemeens vergadering zal vervroegd worden en plaats hebben in Mei of Juni. Voor dit jaar, nu de Ko ningin haar 50ste verjaardag hoopt te herdenken, Zal een extra feest worden gehouden. Tot. 2e voorzitter werd de heer H K. van Duivenvoorde, tot le secre taris de heer J. E. Raihms, tot 2e secre taris de héér G W. Vaal en tot penning meester F. Knook gekozen. Groot-Ammers. Vrijdag jl. traden in do zaal van den heer G. van As voor de leden van de Tooneelvereeniging „O O.” V.m. 930 D». J. P. Vis- Gulden by verlies van een andéren vinger. Verechnnt Maandag, V en Vrijdag. Prijs by vot ling: voor Schor-*- maanden ƒ1.25; Met verzekering A mei de. Aan de navolgende personen is vrijstelling verleend voor den dienst plicht van de lichting 1931, wegens broe der dienst door den heer Commissaris der Koningin in deze provincie, n.l. Abraham Bunschoten, Tennis de Lange, Klaas Weeda, Cornelia van Zessen en Bastiaan Zwoeren. De dienstplichtigen H Hoeijenboe en A M. Verheij, van de lichting 1925, zijn opgeroepen om op 11 September 1930 voor 17 dagen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen bij het 3e Reg. Infanterie te Bergen op Zoom. Ameide. De op 22 Februari jl. vast gestelde kiezerslijst voor 1930-1931 bevat de namen van 820 kiezers voor de Twee de Kamer. 815 kiezers voor de Prov. OfkAAGulden bU levenslange Lt V V V ongeschiktheid. iem, lanufacturen. lanufacturen. 20 „Wie kan het j zeggen?” antwoordde de oude man. „Ik hoop ziekte, dat is het ge ringste kwaad. Ik heb heel wat menschen hooren zeggen, dat het op geheel natuur lijke wijze is te verklaren, maar ik heb nooit in heel de natuur ’n dengelijk geluid gehoord. Kijk eens hoe rustig de bladeren hangen en luister dan.” En de twee tbouwe, oude bedienden, die zoo zeer gehecht waren aan het huis dat zij bedienden, voelden zich bezwaard van hart. Verder was OT niets, dat dien dag «pn schaduw wierp op de feestvreugde. Zulk een verwelkoming was er niet geweest sedert de dagen van graai Arthur, die was teruggekeerd van 'den oorlog, waar in hij het leven van zijn koning had ge red Toen hij weer thuis kwam, bracht hij oen vrouw van koninklijken bloede als bruid met zich mee. Het halve graafschap was Arthur tegemoet gegaan om hem te verwelkomen; de mannen hadden de paar den van. de wagens gespannen en die naar de Towers getrokken, temidden van het gewapper der vlaggen en het schieten der kanonnen. De geeetdriitf had geen grenzen gekend. Sedert dien was ot zulk een thuis komst niet, meer geweest.. langs de we- gon en lanen stonden rijen menschen en toen de graaf met zijn donker gelaat en fiere houding en de gravin in haar stralen de schoonheid wenden gezien, weerklon- ken het gejuich en de welkomstgroeten ver over de velden. Udy Ardsn’i ntatt werd Heek ma IM. 30 uur, n.m. 2 «kerk. »EM. 1.30 uur en Woensdag joruitbeta- >onhoven per 8 p. post f 1.50. 15 cents meer. zich naar de oude huishoudster met een uitdrukking van verbazing op haar schoon gelaat. „Dat is het wonderlijkste, wat ik ooit gezien heb in mijn leven. Men hoort heit geluid van den wind het is of er zich een storm verheft en toch be weegt er geen blad aan de boomen.” Hert gelaat van de oude huishoudster was doodsbleek geworden van angst, maar zij was eerlijk en trouw; haar me vrouw zou uit haar mond niets hooren van dien onheib-verkondigenden wind. Daarop, schoon als de koningin in haar witte zijde en diamanten, ging de gravin van Arden met ihaar man dinee- ren. En gedurende al dien tijd dadhit zij niet éénmaal aan het Geheim van Gr&ve- sale. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. „G«M maakt niet golukklg, maar het kalmeert de zenuwen,” zegt een Dudtsche uitdrukking.' Het is echter maar gedeel telijk waar, dat het bezit van geld, van veel geld natuurlijk, de zenuwen in rust houdt. De kapitalist heeft geen geldzor gen, zooals zij, die van een beperkt inko men moeten leven, mniar zijn zenuwen worden, juist door het geld, toch ook ge ducht geprikkeld. Vooral door den belas- ting-amb tentaar, wiens een groot deel van des ij naar zich toehaalit. De n Ofk A Gulden bij verlies faivv van een oog. Na de rondvraag, die niets bijzonders oplevende, sloot de voorzitter deze gezel lige vergadering. Hekendorp. Ten bate der Algemeene Armen werd in het afgeloopen jaar bij gelegiénhedd van huwelijksvoltrekkingen ontvanigien een bedrag van f 16,84. De door het gem. bestuur vastge stelde kiezerslijst voor 19304931 ver meldt een totaal kiezers voor de Tweede Kamer van 348 Prov. Staten 344 on voor den gemeenteraad van 328. i Aan den dienstplichtige der lich ting 1930, G. C. van Wijngaarden, is met ingang van 16 Maart a.s voor ’n jaar vrij stelling van den dienstplicht verleend, wegens kostwiininerscliiap. Ongeluk, dat goed afliep. Krimpen a.d. Lek Bij den sl&pen- bouiwer P. de Hoop alhier werd Donder dag een proef genomen met een bijzon dere reddingssloep Deze sloep zou, hoe ook in het water terechtkomend, zichzelf weer in vaars tand opheffen. Alle proeven gelukten uitstekend. Bij de laatste proef deed zich ©en on geval voor. Men zou de sloep met een zoogenaamde „krau” doen omslaan, doch doordat zij aan den grond geraakte, kon zij niet meer in vaarstand komen en sloeg om Een zevental personen, waar onder eenige ingenieurs uit Amsterdam geraakte te water, doch allen werden door rappe handen gered. Krimpen a.d. IJsseL In de vacature van wijlen mej. S. J. E. StrijbosCh is tot onderwijzeres aan de O. L. School I be noemd mej. M. Muste te Midden-Eier- land op Texel. In de vacature H Zanen aan die school werd benoemd de heer J. Kleijn, tijdelijk als onderwijzer te Lek- kerkerk. Moercapelle. In ons zoo stil dorpje bemerkten we Zaterdagmorgen een onge wone drukte, daar de nieuwe winkel van den heer Van der Linde geopend werd. Vele prachtige bloemstukken waren door fabrikanten, grossiers en vrienden aange boden. Aanwezig waren de architect, de heer L. Dekker en vele anderen Aan feli citaties on tbrak het niet Ons Medne dorpje is hiermee weer een bixe winkdl rijker geworden. Welk» winkelier volgt QAA Gulden bij verliee JvV van hand of voet. Advertent$i'nVan 1 tot 6 re gels ƒ1.80 ;*lke regel meer ƒ0.20. Bij 8 mawlj plaatsing 8e maal 0.10 per jjregel, Tusschen den tekst drievoudige prije. DE TOENEMENDE MOORDEN. Om de doodstraf gevraagd. Het Tweede Kamerlid Van Voorat tot Voorat heeft de volgende echriftelijke vragen tot den minister van justitie ge richt; Is de minister niet van oordeel, dat op schrikbarende wijze de openbare vei ligheid van stad en land vermindert, o.m. blijkende uit de moorden van de laatste maanden te Voorburg, Den Haag en nu wederom uit den afschuwelijken moord te Bennekom? Acht de minister het thans niet plicht maatregelen te beramen tot het verkrij gen van meer veiligheid in het bijzonder op de buitenwegen en tot het overwegen van verscherping van straffen, op mis drijven in onze wet gesteld, bepaaldelijk tot wederinvoering van de doodstraf? Waaroni niet le Utrecht? Te Maastricht is een warmwaterbron aangeboord, die 30 kub. Meter water per uur levert. Volgens courantenbe richten vindt het chemisch en hy giënisch onderzoek van het water te Berlijn plaats. Waarom niet te Utrecht vraagt het Chemisch Weekblad. De wegen in de Alblasserwaard. In de vergadering van 'den gemeente raad van Gorinchem is langdurig ge sproken over het voorstel van B. en W. om f 200 per jaar bijdrage te ver- leenen in de kosten van onderhoud van de wegen in en om de Alblasser waard. Bdsloten is: a. voor f 200 per jaar bij Ie dragep voor eiken K.M. van den IMerwededijk in deze gemeente voor zooveel betreft het gedeelte ge legen buiten de bebouwde kom van de gemeente, b. om f 700 per jaar bij te ctragen als aandeel dezer gemeente in het fonds tot dekking van het to taal bedrag der onderhoudskosten van de wegen in de Alblasserwaard, opgenomen in het provinciaal wegen plan, een en ander onder voorbehoud dat de Merwededijk in het provinciaal wegenplan wordt opgenomen. ontroering, toen zij het huis, dat voor haar was ingenioht, naderden. „Ik had geen idee, dat Arden Towers zulk een groot kasteel was,” zei zij. „O, Leo, denk je, dat ik ooit een geschikte meesteres zal worden over zulk ’n huis?” Toen al de voorstellingen, die de graaf noodig vond, wiaren afgeloopen, ging de gravin, voorgegaan door de huishoud ster en gevolgd door haar kamenier, naar de prachtige hamers, die voor haar in orde waren gemaakt Plotseling hield Alice stil, juist toen zij het fijne Sèvres kopje aan haar lippen zou zetten. „Wat is dat?” vroeg zij, toen het zwak ke geluid van een opkomenden wind wend gehoord en het alledaagsche ge laat van de huishoudster werd bleek. „Wat .is da!?” herhaalde zij, „wat een vreemd geluid. Is het de wind of de zee?” „De wind, mevrouw,” antwoordde de huishoudster, „die 'klinkt soms zoo vreemd door de groot© denneboomen en maakt wonderlijke echo’s,” Alice zette het hopje weer op het zil ver blad. ,.Ik zou niet hebbben gedacht, dat o* dezen avond een storm zou zijn,” zei^tif, „de zon scheen zoo helder en warm.” „Er is geen storm, mevrouw,” zei de huishoudster, ,jhet is niets dan de echo van den wind tusschen de denneboomen.’’ Maar Lady Arden wilde dat niet ge- looven. Zij stond op en gting naar het raam. Zij trok de rijke, kanten gordijnen op zij en keek naar buiten op het terras. Het gouden zonlicht lag over de hooge, groene boomen, waarvan de bladeren slap en roerloos neerhingen. „Het is een kalme avond,” zei de gra vin verwonderd. Weer verhief zich de wind zuchtend en klagend, alsof een gevangen ziel ver langde verlost te worden Scherp en aandachtig keek Lady Arden hut de F0** totn kwrd» zij Staten en 800 kiezers voor den Gemeen teraad. Plulmveevereenlglng „Nut en Sport” te Ameide. Ameide Vrijdag had in het café van den heer A. Bouter de jaarvergadering van de Pluimvee- en Konijnenfokkers- vereeniging „Nut en Sport” plaats, onder voorzitterschap van den heer Ghr. Will. Aanwezig waren 34 leden De voorzitter, de beer Chr. Will, zeide, dat de 3e Nationale Tentoonstelling op 31 Dec., 1 en 2 Januari j.i. goed geslaagd mag worden genoemd, behalve op één punt, het financdeele gedeelte, daar de tent een nadeelig saldo opleverde. De no tulen van de vorige vergadering worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat de vereeniging in groei en bloei toeneemt, o a. is het ledental in en kele jaren van 30 gestegen tot 126 Uit het verslag van den penningmeester blijkt dat de ontvangsten zijn f 264,98 en de uitgaven f 317,78. Nog te goed f 44.65 van de Boerenleenbank, nad. saldo blijft f 8,75 De boeken van den penningmees ter werden door twee leden, nl. R. van Beek en A. Bouter, nagezien en in orde bevonden. Daarna gaf de voorzitter een overzicht van de glasverkoop. In het afgeloopen jaar is ingekocht voor f 481,02 en ver kocht voor f 492,81, kassaldo f 11,79. Op 31 Dec. voorraad glas ter waarde van f 65,09 en, bij voorschot ontvangen van de vereen, f 50. Waaruit volgt, dat een zuivere wiiwL is gemaakt van f 15,09 Met algemeen» stemmen wordt de con tributie op f 1,25 va&tgesteld. De hoeren G. de Bie eh P. Peterse werden met bijna algemeen» stemmen herkozen. Zij namen dit aan De seor.-penningmeester G. C. Jongkind brengt verslag uit van de ten toonstel! ings-commissie. Ontvangsten f 6O3.37J4, uitgaven f 741,39, nadeelig saldo f 138,0114. Eahter blijft nog te ont vangen f 63,75, alzoo nadeelig saldo f 74.26H Daarna had de ui tred king plaats van de eere-prijzen der tentoonstelling, aan <te volgende winnaars: J. H. Schouten te Schoonhoven; Alb van Gent te Ameide 11 prijzen; H. F. Mik te Gorinchem 3 prijzen; H. Slag boom te *Leerdam 3 prijzen; J. de Bruin te Leerdam 2 prijzen; W van Littel te Willige-Langerak;F. J. Rousse te Goirin- chem; A. de Jong te Meerkerk; G. van Heusden te Rotterdam, J. wan der Zijden te Ameide. Verder werd noig aan pl.m. 60 winnaars een medaille uitgereikt. In de af decline Wit Leghorn werd win naar Alb. van Gent te Ameide. Een be ker voor het hoogst aantal punten der tentoonstelling, beschikbaar gesteld door „Nut en Sport”, eveneens winnaar Alb. van Gent Op één na hoogste punten winnaar H. Slagboom te Leerdam. De voorzitter bracht een woord van dank aan alle personen, die hebben me degewerkt om de tentoonstelling te doen slagen. In het bijzonder huldigde hij den lieer A. van Gent, die vele prijzen wist te verwerven, ook op andere tentoonstel- ’ingen. dit voorbeeld- Nieuw-Lekkerland. Onze vroegere plaatsgenoot, den heer C. den Boer Jz., thans woonachtig te Delft, is benoemd tot buitengewoon opzichter bij de derzeewerken te ’s-Gnavenhage. De op 22 Fobuari vastgestelde kie zerslijst. voor het jaar 1930/1931 bevat de namen van 1846 kiezers voor de Tweede Kamer, 1836 voor de Provinciale Staten en 1786 voor den Gemeenteraad. De landbouwer D. de Haan verloor deze week een beste koe door den dood. Het vleesch is voor de consumptie afig»- keurd en onder politietoezicht begraven. Postrekening ABONNÉ’8 van dit blad, in het bezit van ons Bericht van Inechryving, zyn volgens de daarin vastgeetelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVB^NK te Schiedam, van grijpende hand taards inkomen, n met een jaar- lijksch inkomen van bijvoorbeeld f 100.000 behoeft zich daardoor nog niet te be krimpen, hij zal er geen sigaar minder om rooken, maar toch kapitaal-vernietiging, te zeggen: het beletter, ming. Hp verbruikt zijh ton per jaar niet, maar hij wiil,’ hetgeen, hij van zijn inko men. overhoudt, beleggen in ondernemin gen, die aan velen 'iverk en brood ge ven. De fiscus maakt hem dat onmoge lijk, onrdj.it de belastingen in ons land zoo schrikbaren hoog zijn. De bezitter ziet geen kans om zijn kapitaal binnen de grenzen van het eigen land in veiligheid te brengen en dus gaat hij uitkijken, of dat in het buitenland mogelijk is .A^j«blieft,” zegt men daar, „hoe meer hoe liever.” Het ie begonnen met enkelen, maar nu schijnt die overbrenging van kapitalen naar het buitenland reeds dermate veel vuldig voor te komep, dat er buitenland se he banken zijn, die een afzonderlijke afdeeling hebben ingericht voor Nedcr- landsche kapitalen. We zagen een circu laire van een grootsche Zwitsersche Bank waarin Nederlanders met veel duiten, worden aangespoord om hun fortuin naar Zwitserland over te brengen. Het wordt hun smakelijk voorgediend. De wettelijke bepalingen van Zwitser land worden aangehaald, om te bewijzen, dat ved'lig hun gold daar zal zijn en. dat van het gedeponeerde geld geen en kele belasting wordt geheven. „Geef uw geld aan ons te bewaren,” neggen de Zwitsers, „wij betalen er een flinke rente voor en eischen geen belas ting.” Die stem kil inkt nieit ijdel, er is gehoor aan gegeven en ipen spreekt reeds van „kapitaal-vluidht” ikit ons land. De toe stand voor niet-bepititers wordt daardoor moeilijker, want 2fij moeten nu aan be lasting meer opbrengen, datgene, dal de bezitters door hun belegging in Zwitser land, uitwinnen. Zoo wordt de kip/ die de gouden eieren legt, wel niet geslacht, maar haar eieren vallen in 't verkeerde n^st, in Zwitser land. Alice was als meesteres van het groo- te landgoed gennstalleerd. De eerste dar- na haar thuiskomst had zij zich be zig ^houden met de regdlring van haar nieuwe taak. lange besprekingen met juffrouw Strewonth had zij gehouden en zich van adios op de hoogte laten bren gen. Op zekeren morgen zat Alice met den graaf aan het ontbijt. De zon scheen hel der en de ramen van de eetkamer ston den wijd open Een frissdhe morgenlucht stroconde b'rnen en bracht met zich mee de geur der dennen, vermengd met de opwekkende zeelucht. Het zonlicht wierp zijn stralen over de ontbijttafel, waarop het oude gedreven zilver blonk en het fijne poieelein tusschen de kleurige bloe men prijkte. Met een angstig, kalm-ge- hiMdg gilaat, mt d« graaf tegenover rijn corridor” en dat,” voegde hij er bij, wij zende op drie gesloten deuren, „waren Lady Sybilla’s kamers.” „En wie,” vroeg zij snel, „was Lady Sybilla?” „Dat wil ik je liever niet vertellen,” antwoordde hij, ,,ik wil iever niet over haar spreken.” Lady Arden keek hem verbaas# aan. „Waarom niet, Leo?” vroeg zij. „Lieveling, je zou me evengoed kunnen vragen, waarom ik geen zwarte vuile vlek wil miken op een blanke lelde.” „Ik begrijp het niet,” antwoordde zij verwonderd. Misschien heb ik ietwat ouderwet sere opvattingen,” zei hij. „Maar in mijn o o gen moet een vrouw niet in aanraking komen met iets, wat slecht en verkeerd Is De geschiedenis van Lady SybiMa ia zoo, dat ik ze je eigenlijk liever niet ver tel.’ Lord Arden ontsloot een der deuren en bracht haar in een van de aardigste klei ne kamers ,die zij ooit gezien had. Het vertrek was kaal en ongemeubeld, al leen hing er oen schilderij aan den wand, dat met den vóórkant naar den muur was gekeerd. Jt „Ik ben niet In deze kamer geweest. zed Lord Arden, ..sinds ik een kind was, Dit was Lady Sybilla’s boudoir.” Vertol me alles ven haar. Leo, of haar naam zal mij blijven vervolgen.” zei Ali- Mag ik naar het schilderij zien?” Lady Arden staarde er aandachtig naar Ja. het was een sdhoon gelaat; jong en liefelijk, met diep-hlauwe oogen en een krans van goudblond haar, een frissche lachende mond en donkere re gelmat i ge wenkfo rauwen „En dat is dus Lady Sybi’.la.” zeide- Alee. vrouw, die zelf de thee schonk in de hooge, slanke kopjes. „Ik heb nooit een buitengoed gezien, dat zoo allle voordooien van land en zee bezit als Arden Towers,” zei Alice. Hij keek blij verrast op. „Als je dezen morgen tijd hebt, Ali ce”, zei hij, „zal ik je het heele huis door brengen. Het zal je wel wat vermoeien, het is een heele reis.” Jaren daarna herinnerde hij zich nog, hoe zij met een vlugge, energieke bewe ging ópstond en den stoel opzij schoof. Haar nieuwsgierigheid was opgewekt en zij was vol verlangen om den tocht te beginnen. Met een zonnigen glimlach keek zij hem aan en nam zijn arm. „Kom dadelijk mee, Leo,” zei zij. ,Jk ben in ’t geheel niet moe en verheug mij op dezen rondgaSig in ons huis.” Zij vonden het heerlijk. Hei was bijna als een bezoek aan een oud stadje. Zij gingen door de verschiMende kamers, die alle haar eigen geschiedenis hadden Eindelijk kwamen zij aan een breede gang, helder verlacht door hooge ramen, de vloer was bedekt met een rood tapijt, dat zoo zacht en dik was. dat geen voet stap er op kon worden geboord. In de hoeken stonden witte beeldjes en kostba re bloemenbakken. die blijkbaar eens ge vuld waren geweest met oen zee van bloe men Er lag een zeker cachet van rijk dom en weelde over deze gang, en toch scheen ze weinig te worden gebruikt. lady Arden keek vol bewondering rond „Maar Leo,” riep zij uit. „hier te het nor mooier dan in den oostelijken vleu- ,JIet is een deel van het huis, dat nooit wordt gebruikt,” zei Lord Arden en zij zag hoe er een schaduw gleed over zijn gelaat. „Waarom niet?” vroeg rij. „Dit wordt ftnoemd „Lady Sybiïl&'i Ito 9703. MAANDAG 3 MAART 1930. 62e JAARBANB NIEUWSBLAD VOOR ZülD HOLLAND EN UTRECHT

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 1