voordat li de Schoonmaak Sunlight Zeep Vim Luk DE HER GROOTEM VOOR UW §CH SUNLIGHT ZEEP LUX VIM RINSO t> SUNLIGHT ZEEP VIM LUX RINSO SEOOR's MOSTERD Buitenland. Plaatselijk Nieuws. Gemeenteraden. Spoor s*gestampte*Muisjes Gemengd Nieuws Belastingvragen Burgerlijke Stand. NiiowgBLgp voow zurD-wnxinro en vtjiebht, scimmnm TN1JDNB 31 WAANT TM. MEM DEZE 4 GROOTEM 'RACHTIOE hulp voor het zware werk! Elk hoekje en gaatje ''•keurig schoon, elk stukje goed prachtig helder gewasschen en zoo gemakkelijk en doeltreffend, dat U niet begrijpt, dat U ooit tegen de schoonmaak opzag. Verborgen hoeken moeten worden schoongemaakt, ook kasten en planken, kelder, provisiekasten en bergplaatsen. Het verfwerk moet afgewasschen worden en de vloeren gereinigd van zolder tot kelder, O een plekje mag vergeten worden. Er zijn honderd en één extra werkjes op te knappen. Deze vier beroemde reinigingsmiddelen doen al het zware werk voor U. Verfrisch Uzelf bij het begin en het einde van elke dagtaak, met Lux Toilet Zeep, die speciaal ge maakt wordt om de huid onder alle omstandigheden zacht te houden.1 ovef de geheele wereld bekend dbor baar buitenge wone zuiverheid, maakt Uw linnengoed wit als sneeuw, wit genoeg om zelfs U tevreden te stellen De Hollandsche huisvrouwen vertrouwen op Sunlight Zeep bij de Schoonmaak ook voor de tallooze kleine schoonmaakwerkjes. het bekende middel voor reinigen en oppoetsen, maakt alles brandhelder. Even wat Vim op een natten doek, voor Uw metaal, koperen kranen, potten en pannen, messen en vorken, vensters en alle glaswerk, tegels, vloeren en tafels, houtwerk en schilderwerk. Vim voor alles wat gereinigd moet worden. Vim geeft helderheid zonder hard wrijvea zuivere zeep m fijne vlokjes, Is het veilige waschmiddel voor Uw teerste goed Oeen last, geen zorg, geen risica Het zachte schuimende Lux 6op zal het fijnste weefsel niet schadea Het sop er zachtjes doorpersen, maal vuil los. Met Lux houdt U de kleuren van Uw I gordijnen en kussenovertrekken friscb het moderne zeeppoeder, voor de groote zware stukken, die U zoo moeilijk vindt om te wasschea Weeken In Rinso maakt het vuil geheel los. Rinso en heet water is ■ook uiterst geschikt voor het reinigen van vloeren en verfwerk 1 N.V. DE LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPIJ, VLAARDINQEN VIERDE W-AD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schmnhovnmstn Courant VRIJDAA 28 MAANT 1830. Kablnels-crisis In Duitsch- land. De vele vijanden vau de Sovjehrcgeerlng. De Duitsche regocring onder leiding van den sociaal-democraat Herman Muller heeft het niet langer kunnen bolwerken. Wekenlang, maanden zelfs heeft 4e i rijkskanselier gepoogd het veege ministerleele leven te redden en de finaiicioele crisis te overwinnen doch het ging niet. Het kabinet is gestruikeld over de financieele vorti> stellen, die bedoelden het land uit do moeilijkheden te helpen. Er zijn zoo als we reeds eerder meldden groote tekorten op den Duitschen staats dienst, de werklooshddszorg verslindt millioenen, er zijn allerlei Tasten, die verminderd moeten worden, terwijl daarentegen nieuwe belastingen noo- dig zijn geworden om geld in de schatkist te brengen. Over deze belastingplannen nu kon men geen overeenstemming vinden. En tenslotte heeft het kabinet inge zien, dat het met meten en passen toch niet klaar zou komen en na een kabinetszitting gisteravond gehouden heeft de sociaal-democratische rijks kanselier den moeilijken gang gedaan naar rijkspresident Hindenburg om hem mede te deelen. dat het kabinet het bijltje er bij neerlegt en zijn ont slag neemt. Von Hindenburg had het aan zien komen, hij deed geen moeite om Herman Muller te bewegen het nog eens te probceren en verzocht hem alleen de zaken voorloopig waar te nemen met zijn ministers tot een an der kabinet gevormd is. De president heeft reeds een ander rijkskanselier op het oog. namelijk den leider der R.-K. partij. Dr Bruning van het centrum, die vandaag opdracht heeft gekregen tot vorming van een mi nisterie. Het kabinet Muller heeft het ander half jaar uitgehouden wat een .zeer lange tijd is voor een Duitsche re- peering. Zii had dat échter hoofdza- Kelijk te danken aan de groote fi guur van Stresemann. ter wille van wien men het kabinet—Muller spaar de. Toen Stresemann door den dood weggerukt werd. ontving deze regee- ring den grootsten slag. die haar had kunnen treffen en zij heeft den dood van Stresemann dan ook niet lang overleefd Alleen het besef, dat het Dawes-plan vervangen moest wor den donr het Young-plan en dat Duitschland door deze crisis heen ge holpen moest worden, hoeft alle par tijen er toe gebracht tot zoo lang het kabinet-Muller te sparen. De beste soldaten der wereld. 175000 man wit-Russische troepen staan ge reed om Rusland binnen te nikken zoodra de Sovjetregeering begint te wankelen, om haar den genade-slag toe te brengen Aldus generaal Eugen Karlowitsj Miller, opvolger van den verdwenen generaal Koetiepof. als leider der wit te Russen te Parijs, in een interview met een vertegenwoordiger van Ame- rikaansche bladen. „Ons hoogste en eenige doel", zoo ging de grijze generaal vóórt. ..is dp omverwerping van de heerschappij der communistische partij. Zonder drukte bereiden wij ons voor op den dag. dat men ons zal roepen om de Russische grenzen te overschrijden. Dan zullen al onze soldaten, officie ren. ouden en iongen naar hun wa penen grijpen en naar hun aangewe zen posten snellen „Onze bond beschikt thans over on geveer 175.000 geoefende Russische soldaten en officieren Wij hebben eenige tsaristische regimenten, die nog blina rompleet zijn. Soldaten en officieren hebben bun wapenen en uitrusting en zoodra bet noodig Is. zullen zfj on bepaalds punten biteen- komen en hun onmarscb naar Rus land beginnen. Miin mannen ziin steeds bereid en voortdurend waak zaam. Geef ik bun bevel zieb van alle punten van Enrona en Azié te verzamelen, dan zal de wereld zien dat een eensgezind goed geoefend le ger bestaat. Jrereid Rusland 'Van ziin tegenwoordige machthebbers te bevrii den Wü doen niet aan politiek, wij willen slechts bet tegenwoordig be wind ten val brengen Zoo telt de 'Sovjetregeering haar vijanden bmnen en b"iten de gren zen bij tienduizenden Maar d^ meeste viianden beeft zii toch in bet land zeif. waar miTioenen- verbitterde hoe ren en burgers met «moot verlangen uitzien naar bet einde van de heer schappij der Sovjets. Amraerstol. Door de heeren C. en P. P. Kok timmerman en architect alhier, is bij de onderhandsche aan besteding aangenomen het bouwen van ecu woonhuis, voor rekening van flen heer P. Stuurman Pz. De visscher P. d. Leeuw d. Bou- ïer, die een wondje aan zijn hand had, dat maar niet heelde, girtg er mede naar Dr. Bouwman, die bloed vergiftiging constateerde. Zuster Westra gaat heen. Hoornaar# Donderdagmorgen ont ving zuster Westra het blijde bericht, dat zij uit 79 sollicitanten was be noemd bij den Geneeskundigen Dienst te Velzen. Haar patiënten vooral zul len haar wel noode zien vertrekken. Maar dat is op het platteland nu een maal zoo: woont er op een dorp een zorgvolle zuster, een bekwame on derwijzer of een wel bewaak te do minee, dan blijven die er gewoonlijk niet lang. Ze worden door de steden, die in vele opzichten vaak zooveel meer kunnen bieden, meestal spoedig tot zich getrokken. ftnastrecht. Donderdagavond jl. ver ;aderde het bestuur van de Steen- olen-vereeniging j.Ons Voordeel ten huize van den heer M. J. van Zuijlen, in verband met den aankoop van brandstoffen voor den a s. winter. Besloten werd tot aankoop van 135 tot 140 ton Anthraciet en 145 ton Reinpreuse kachel stukkolen. ïtekkerberk. De heer K de Bruijn heeft bedankt als bestuurslid van het Mannenkoor „Zanglust" alhier. In de vergadering van aandeel houders in het zwembad Jschuagt is .tot voorzitter gekozen de heer C. G Roos. burgemeester dezer gemeente. Tot bestuursleden zijn gekozen voor Lekkerkerk de heeren: J. v. Riems dijk. C H. W. Meijer en mej. S. Kapteijn. Voor Krimpen a.d. Lek zijn geko zen de dames: Mevr Smit—Broek smit en mej A Nugteren en de heeren: W Mijnlieff. Jac. Bouter en C. W Verhoeff. De functies zullen later verdeeld worden. Peursiim Woensdagavond hield de afd. Peursum - Giessen-Nieuwkerk van Volksonderwijs in café de Baat aan Pinkeveer, een openbare verga dering. welke goed bezocht was. Als spreker irad op de heer N. v Dijl, va» Hardinxveld, met het onder werp: „Op voor Uw onenbare school". Spreker hield een gloedvol le rede. Het tooneelstukje ..Dorpsstraat" werd opgevoerd en oogstte veel bij val. de rollen werden gied vertolkt. Na eenige declamaties door den heer N. v Dijl. werd deze opgewek te vergadering gesloten. INGEZONDEN MEDEDEELING. Lexmond. De twee ooievaars zijn ook weer aangekomen en hebben hun nest op het kerkedak. weer opgezocht t en ervan is op het nest neerge streken. Nummer twee is weep weg gevlogen. Alhier is in den onderdom van 80 jaren overleden mej. C. Ipenburg een der gezusters, waar jaren aan een de bij jong en oud zoo bekende onderwijzer, meester Van Eeuwijk, inwoonde. Meuwpoorl. Wegens benoeming in gelijke betrekking aan de openbare lagere school G II te Glaneijbrug (ge meente Lonneker) heeft' mei. W. de Jongh met ingang van 1 Juli 1930 eervol ontslag gevraagd als onder wijzeres aan de openb. lag. school in deze gemeente. Vlisl. Op Woensdag 2 April as. van negen tot twee uur zal in liet gemeen tehuis te Vlist de verkiezing niaals hebben van een Hoofd-inge- land in de plaats van den heer D. Blanken Jzn. en van een Hoofd-inge- land plaatsvervanger in de plaats van den heer A. Stuurman Azn., die vol gens rooster beiden aan de beurt van aftreding zijn. Nulsbewaarscholen le Lekkcrland. Nieuw-Lekkerluud. Onze gemeen te kan zich verüeugen ui t bezit van twee N ulsbewaarscüoieu, een op het dorp en een te ivmüejxhjk, die beide in bioueuden toestand ver keer en. Ieder jaar, ui de maand Maart, wordt op eik dier scholen een open bare les gegeven, welke steeds veel bezoekers trekt. Deze week zijn die lessen weer gegeven en ook nu waren veel ouders en andere belangstellen den aanwezig, tenminste te Kinder dijk, op het dorp wus do belangstel ling niet zoo groot als anders. De aanwezigen hebben met blijkbaar veel genoegen de spelletjes der kinderen gadeges.agen, geluisterd naar de aar dige liedjes, welke gezongen werden en het werk bezichtigd, dat üe kinde ren gemaakt hebben. Hoofd van de schooi op het dorp is mej. A. M. Vernède en va# die te Kinderdijk mej. M. Roodnat. liet bestuur van den polder Nieuw-Lekkerland heeft in zijn jl. ge houden vergadering kasopname ge daan. Roeken en bescheiden werden in orde bevonden. Daarna werd dooi den penningmeester van den polder, den heer A de Haan As.., de rekening over t afgeloopen jaar overgelegd. De ontvangsten hadden bedragen f 10017.05 en de uitgaven f 6454.11. batig saldo dus f 3562.94. De begroo- ting voor 1930 werd yastgesteid in ontvangst en uitgaaf op f 12402.45. Beslaten werd de rekening en de begrooting gedurende veertien dagen in het raadhuis voor de ingelanden ter vifeie te leggen. In vereeniging met den polder Streefkerk en het dijk college van de Alblasserwaard, zal de Zijdesloep aanmerkelijk verbreed worden ,zuiks ter voorkoming van mogelijke ongevallen. De yereeniging voor de instand houding van de bijzondere school al hier hield deze week een ledenverga dering. Na opening en lezing der no tulen. deed de penningmeester reke ning en verantwoording over 't afge loopen jaar. welke in ontvangsten be droeg f 15099.73 en in uitgaven BENSCHOP. Voorzitter Jhr. Mr. P. W. C. van der Does, burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorzitter worden de notulen der vorige ver gadering door den secretaris gelezen onveranderd goedgekeurd. By de ingekomen stukken merkt de Voorzitter op, dat de begroo- ting van het Burgerlijk Armbestuur voor het dienstjaar 1930, waaraan onlangs de goedkeuring is onthouden thans, zoodanig is gewijzigd, dat voor ieder der fünclionarissen een bedrag van f 10 is uitgetrokken. Spr. vraagt oi' de Raad hieraan zijn goedkeuring kan hechten. Wethouder Schep zou den ouden toestand wensclien te handhaven en vraagt of de meerderheid van het Armbestuur vóór deze vergoeding- ad f 10 per persoon is. De Voorzitter: Ja natuurlijk! Dacht U, dat ik zulks eigenhandig deed? Op voorstel van den voorzitter wordt dan m.a.s. besloten de aldus gewijzigde begrooting goed te keuren. Verzoek van den heer W. G. Neo- magus, keuringsveearts te IJsselstein om over 1929 zijn salaris mei f 100 le verhoogen, zulks in verband met de belangrijke uitbreiding zijner werkzauinbeuen. De heel- De rics iniormeertboe hoog liet beslaande salaris is. De Voorzitter antwoordt: f350 Spreker betoogt verder, dal de heer Neomagus wetenschappelijke arbeid vernent en bovendien ue verantwoor ding draagt, in B. en W. is ebt adres ook behandeld en die adviseeren de gevraagde verhooging toe te staan. Het is een welverdiende beloomng voor den arbeid. Hierna wordt m.a.s. het verzoek in- gewihigd. Verzoek van het bestuur der bijz. school „tben Haezerom een voor schot ad 1 lQÜl) ,m.a.s. goedgekeurd. werd met op 1 na algemeene stem men als zoodanig herkozen. De ver dere besprekingen waren .van huis- houdelijken aard. f 13824 23 en dus sloot met een bafci* saldo van f 1275.50. De rekening'werd door een daartoe aangewezen com missie nagegaan en accoord bevonden De heer D» de Haan. die a&n de beurt van afheaen was al» bestuurslid. Alkvoren ,ad f 1100 van de St. Vic- torschooi Conform besloten. Benoeming onderwijzeres aan de Ü.L. schooi No. 1. De Voorzitter deelt mede, dat de navolgende voordracüt is opge maakt: 1. Mej. J. A. Hofstede, tijde lijk aan de Ü.L. schooi 1 alhier ver bonden; 2 Mej. J. W. Becker te Bus- sum; 3 Joh. van Lijk'te Utrecht. De heer De Vries zou in het ver volg gaarne zien, dat de namen der candidaleu op de convocatie staan vermeld, op- uai ïfcuer raadslid aan kan mlor- meeren. De Voorzitter antwoordt, dat zuiks met de gewoonte is. Boven dien gaan B. en ,\v met da voor dracht accoord. en hebben de stuk ken ter inzage geiegen. bpr. gelood, dat het met jtnsi is de namen op de convocatie te vermeiden. De heer De Vries vindt zulks niet voldoende. De Voorzitter: U is met ver bonden 1 Doe dan «een voorstel om de zaak aan le houden tot een vol gende vergadering- Wethouder Klever betoogt, dat, de stukken ter inzage hebben gelegen en een ieder daartoe de gelegenheid heelt gehad. De heer D e G i e r zegt, dat de con vocatie 2 maal 24 uur voor de verga dering wordt bezorgd en er dan met voldoende tijd meer is om te jni'or- meéren naar de sollicitanten. De heei- De Vries zegtv dat bij de benoeming van een gemeente-werk man de namen der candidateu ook niet op de convocatie «waren ver meid. Men komt dan op de vergade ring en hoort dan namen noemen van personen, waarvan men geheel niets af weet. De Voorzitter: U behoeft maar een woord te spreken en de zaak wordt aangehouden. De heer De Vries: Neen, dat is mijn bedoeling niet. Ik spreek alleen maar van in het vervolg. De heer Brouwer zou willen voorstellen de candidaten voortaan proefles te laten geven. De heer. VanOs betoogt, dat zulks vroeger altijd geschiedde. De Voorzitter merkt op, dat B. en W. accoord gaan met de voor dracht van den Inspecteur, waarna op vdqrstel van wethouder Schep wordt besloten lot stemming over te gaan. Na opening der briefjes blijkt, dat op Mej. J. A. Hofstede 7 stemmen zijn uitgebracht en zij derhalve is be noemd tol onderwijzeres aan de O.L. school No. I. Het gemiddelde be drag per leerling der beide O.L. scho len over 1928, wordt vastgesteld op f 16.32. goedgevonden wordt een elcclrisch lichtpunt aaii te brengen op den zol der boven het gemeentehuis. De Voorzitter zegt, dat destijds is besloten om in het midden der gemeente, richting Benedeneind, een aanplakbord aan te brengen. Hij stelt voor tol aankoop van een nieuw bord over te gaan. Wethouder Schep kan hef nut er niet van inzien. De Voorzitter betoogt, dat tot plaatsing Is besloten. Het oude bord is vergaan en een nieuw koet onge veer f 10. Wethouder Schep zegt ,dat tot plaatsing is besloten als het oude daar aangebracht kon worden. De heer De Gier vraagt of het oude te herstellen is. De Voorzitter: We kunnen het probceren. De heer De Vries begrijpt niet waarom zulks noodig is. Ook wethouder Klever meent zulks. De Voorzitter betreurt de hou ding van den Raad. Het is toch een algemeen belang en toen heeft daar voor nog geen f 10 over. Er is altijd oppositie. Spr. stelt dan voor het oude te laten repareeren. mits deze kosten het bedrug van f 10 niet te boven gaan en aan de Diaconie te verzoe ken of deze geen bezwaren heeft, dat het bord aan de woning der diaconie bewoond door Schouten, wordt aangebracht, 'waartoe m.as. wordt besloten. Komt thans in de behandeling het laatste punt der agenda, ambtswoning van den burgemeester. De Voorzitter zet dan breed voerig de kwestie in zake de woning uiteen. Op voorstel van den Voor zitter wordt met 4 tegen 3 stemmen (tegen Schep. Klever en Van Os), be sloten een deskundige te benoemen. die het gebouw zal onderzoeken en verslag uitbrengt van zijn bevindin gen. Vervolgens wordt met 4 tegen 2 st. die van de beide wethouders en één blanco, besloten het tijdstip van in gebruikname der ambtswoning te be palen op 1 April a.s. met welken datum ook de betaling der huur zal aanvangen. Op voorstel van wethouder Kle ver besluit de Raad over 1929 de bijdrage van het waterschap ad f500 te accepteeren en dan in 1931 de bijdrage over 1930 te berekenen naar de werkelijke onkosten van de Noord zijde. De heer Middelkoop informeert hoe het komt, dat de straatverlichting de laatste dagen zoo onregelmatig heeft gebrand. De Voorzitter betoogt, dat de bediening van de klok die de lampen automatisch in- en uitschakelt tot nu toe door één persoon geschiedde. Daar spr het niet goed kan keuren dat de verlichting der gemeente van één persoon afhankelijk is, wenscht spr hierin verandering te brengen door meerdere personen met de be diening. van de klok te belasten. Dit is een dezer dagen geschied, doch doordat men nog niet met de werking van het systeem op de hoogte was. hebben de iampen een paar dagen onregelmatig gebrand. De Secretaris vraagt den heer Middelkoop of hij over de andere wintermaanden, dat de verlichting heeft gebrand, ook klachten heeft. De heer Middelkoop ontkent ten stelligste. De Secretaris zet dan verder uiteen, dat tot nu toe hij persoon lijk met de bediening van de klok was belast en ook de P.U.E.M. dit goedgevonden heeft. Wanneer echter nu meerdere personen met de bedie ning belast worden ,kan spr. de ver antwoordelijkheid niet meer op zich nemen Wethouder Schep stelt het op prijs, dal de heer Van Beusekom zich niervoor beschikbaar heeft gestelden zou willen voorstellen, wanneer de heer Van Beusekom zich verantwoor delijk stelt, den ouden toestand te handhaven. Alle leden kunnen zich hiermede volkomen vereénigen en verklaren zich voor handhaving van den ouden toestand. De Voorzitter zegt deze aange legenheid, in overleg met de P.U.EM. en den secretaris, nader te zullen regelen. De heer De Gier dringt aan op spoedige benoeming van een school hoofd. De Voorzitter zegt. dat benoe ming niei zoo spoedig zal plaats vin den omdat er een nieuwe voordracht moet opgemaakt worden. Wethouder Schep herinnert er aan dat er destijds in 1928 is be sloten om ontheffing aan te vragen voor het onderwijs vak j. welk be sluit eerst een dezer dagen is uitge voerd Hierna sluiting. verkeerd aangeven van hetgeen ze in da States invoeren. Eanigen van die agen ten ma al geruimen tijd een Amerikaan- aohe juwaMer opgevallen, die drie of vier keer pear jaar een red* naar Europa, maakte en geregejjl met ateenen van ge middelde waarde terugkwam, die hij netjee voor douanereahten opgaf. De douanen konden tooh het idee niet kwijt, dat deze man kostbare stoenen in groote hoeveelheden het Land binnen smokkelde, maar hoe de douanen ook Bochten, door elke visitatie kwam de ju welier glansrijk heen. De juwefliter reis de altijd in gezelschap van een secre taris, een foeileelijken kerel, overigens mets bljaond&ra, vele Amemkaansdhe ear kenroensohen reizen met personeel. Een gelukkig toeval kwam efcaddUjk de dona te hulp. Toen op een keer de juwelier en zijn weer aan een grondig onder- werden onderworpen, gleed laatat- mde uit en maakte een zoo vreem de skipper, dat zijn glazen oog op den grond- vied en uit dlit glazen oog rolden ze© diamanten van het zuiverste water De hoeren hebben «hans den tijd in de gevangenis over een nieuwe truo na te denken. Intusachen was het bedrijf toch wel zoolang goed gegaan dat ze zich, een beetje rust konden veroorlooven. Al te gedienstig. Een Dunteche dienstbode te Tilburg M. B kwam ver schillende mailen bij een kennis, de fa-- milie A-, op bezoek. Zij betoonde zich dan zeer gedienstig. Spoedig bleek ech ter, dat ze al te gedienstig was. wait de zer dagen kwam aan het licht, dat ze f 100 had bemachtigd. De dienstbode ia aangehouden. INGEZONDEN MEDEDEELING. De man met het glazen oog. GEVULD MET KOSTBARE DIAMANTEN De strijd tegen den smokkelhandel is lang met eenvoudig, steeds weten de smokkelaars nieuwe trucs te verzinnen om de douane te verschalken en het ge bied der verrassingen schijnt ten op zichte van smokieltnucs welhaast onbe- Eertiige dagen, geleden deden de doua nen van Gonney Island, do plaat» waai de New Yorksohe douane zetelt, een goeden slag. Het ia bekend dat de men- schen der wat nergens zoo achter zitten als achter de jiiweelensmokkelaars Er zijn agenten die op de 0be52Lnschepen heen en weer reizen en niets «undera te doen hebben dan de juweliers, en de rijke Amerikanen die ïft Europa an zoo op de hoogte komtn^ van het al of niet Geeft veel, vraagt weinig Vraag. Een paar gehuwde menschen, die reeds Vermogensbelasting betalen, sluiten een liifrente-verzekemug bij een maatschappij of. Zij stortten daartoe f 12.000 en genieten tijdens beider leven f 1100. Na overlijden van een hunner f 550. De f 1100 moeiten voor het inko men vermeld worden, nietwaar? Maar moet nu ook voor het vermogen de voi le i 12.000 worden aangegeven of kan de aangifte met minder worden vol staan? Bij voorbaat dankend voor uw antwoord en u verder groot succea toe- wenschend in de nieuwe rubriek. Antwoord. Zooals door u zelf reed» werd opgemerkt, moet de f 1100 ais inkomen worden opgegeven. Het recht tot ontvan gen van een mtkeecrang vormt een bazut- tiag. Daze bezitting moet voor dö Ver mogensbelasting worden opgegeven. Voor de berekening van de contante waarde is van belang te weten den leeftijd van de genieters. Dat ligt wel voor de hand. Immers, naarmate de sterftekansen toe nemen, zal de lijfrente minder waarde hebben. Voor iemand bijv. die f 100 lijf rente igonuet en die 52 jaar oud ia, iade waarde f 1300, maar wanneer zoo iemand 56 jatar oud ia, ie de waarde f 1100 enz., is hij 85 jaar of ouder, dan ia de waarde slechte f 200. Ik vermoed, dat u oud da tuaadhen 55 en 60 jaar. De contante waarde be draagt voor u per 1 Mei a.a. f 12.000 (het bedrag, dat u er voor betaalde). Vol gende jaren zal de waarde langzaam da len. Dank voor uw goede wenschen met opening nieuwe rubriek. ALBLASSERDAM. Miaart. Qeboren: Cornelia, z. van A. Vlot en J. G. Rot# Walli, d. van W. H. Breed- veld en W. van der Horst Hein Re- ter, z. van D. Rietveld en M. Goedhart. Getrouwd: P T. van Heiningen, oud 23 j. en G. Herwig, oud 19 j. A. Kei ler, oud 25 j en G.Vogel, oud 23 j. Overleden: M. Visser, oud 90 j., wed.s van C. Korteland. GOUDA. Maart. Geboren; Wiilhelmrina Hendrika, d. van II. de Bruin en W. N. van Oostenrijk, Mnilenpoort 2. Johannes Antowua, z. van J P. de Jong en M. Heemskerk, W i Iholmioastraat 48. Johanna Wil- helmina, d. van J Lepeftaar en H. J. de Zeeuw. Veeenstraat 4 Geertruida, d van M. Borst en E. Langen, Tuinstr. 29. Getrouwd P. C. ter Heege en J. "W. Vuijk C. van Veen en A. van der Woijde. Overleden: G. A. H. Gabry. oud 54 j. S. van Vlijmen, oud 87 wed/uwe van M. vam den Berg. MOERGACPELLE Maart. Geboren: Geertruida Berradiena, d v«un P. Bakker en J. Kooi. Getrouwd: M. Broer, oud 24 j., en J. M Breedijk, oud 21 j. ZEVENHUIZEN, Maart. Geboren: Marinus. z. van P. Schellin- geaihout en H. J. Crone Johannes Adriianus. z van K. Ven te en T. M. van Dam. Getrouwd P Vis. oud 22 j., (te Bent huizen) en F van den Broek, oud 24 j. A Bos, oud 3l j„ en J. Brandhorst, oud 31 j. A. Heemsbergsn, oud 21 j., en G. Vonk, oud 19 "j. Overleden J. H den Toom, oud 47 j., echtgenoot© van J D Boe. S Versloot, oud 73 j., echtgenoot van A. IJzerman. P. van Leeuwe. oud 60 j., echtgenoot van J. Vonk. M. dsn Hak, oud 69 j., echtgenoot* van P. Hoftoon.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 7