meniieiniaKers Tlmmermanshnecht Transpireerende Eenlofl Hooidaosnien. Flinke Jongen Ulaaenmahars-Hallujas oi uaraauorusrua gevraagd. Wat geeft de Radio? Kerk en School. Gemeenteraden. Stadsnieuws. Weerbericht. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Q. van der Leeden Wed van T. Bode. Petertje C. den Hoed F. MAAT in staal uan Faillissement Gevraagd gevraagd Voor direct gevraagd Gevraagd Tweede EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOPR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, SctioonhoYvmihB tourant MAANDAQ 18 JUNI 1980 Dlntdaa 17 Juni. Hilversum. A.V.R.O. 10—10.15 Morgen wijding, 122 Muziek; 23 Gr&mo- foon; 3—4 Knipcursus; 44.45 Solis ten-concert; 4.455 Gramoloon; 5.30—- 8.30 Muziek; 6.407 Gramofoon; 7 7.45 Lezing over oude muziek door Capper Howeler; 7.458.30 Gramo loon; 8.309.30 Concert; 9.30—10 Too- neelopvoering van „De Klapekster"; 10 11 Conoert; 1112 Jazz-Band, Hulztn. K.R.O. 8.159.30 Gramofoon; 11.3012 Godsdienstig Halfuurtje; 12.152 Gramofoon; 2—3 Vrouwen uurtje, Mevrouw E. Rosier over: „Het leven in Indië" en Lidwina Diepen- brock over: Als ziekenverzorgster naar Lourdes; 66 Optreden van den Frie- schen Zanger Lucas Hannema; 6 6.15 Esperanto; 0.156.45 Gramo foon; 8.457.15 Cursus Kerklatijn; 7.157.45 De heer K. H. Broekhoff over: De bestrijding v.d. internatio nalen misdadiger; 7.458 Politiebe richten; 8—11 Concert;-11—12 Gramo foon. Woensdag 18 Juni. Hilversum. A.V.R.O. 1010.15 Morgen wijding; 122 Muziek; 2—2.30 Kin- derkoorzang; 2.303 Liedjes en Ver haaltjes; 34 Gramofoon, 44.30 Studiemuziek voor Piano; 55.30 Gramofoon; 5.306.30 Concert; 6.40 7 Gramofoon; 77.30 Causerie. Lezing door den heer Henry Drabbe: „We va ren met een Nederlandsch vrachtschip den Waterweg uit"; 7.308 Wladimir Pique Trio; 8 uur Opera Concert, 9.15 9.45 Piano-muziek; 9.45—,10.30 Ope ra-Concert; 10.30 uur Persberichten; daarna Gramofood, Hulzen. N.C.R.V. 8.15—9.30 Conecrt; 10.3011 Ziekendienst; 1111.30 Gra mofoon; 11.3012.30 Harmonium-bo- speling; 1212.15 Politieberichten; 12.302 Conoert; 22.45 Concert, 2.45 3.15 Lezen van Chr. Lectuur door mej. M. Wentink te Hilversum; 3.15 4.16 Concert 4.155 Gramofoon; 5 6 Kinderuurtje; 6—6.30 Gramofoon; 6.30—7 Declamatie door door den heer E. M. F. Prins; 79 Uitzending van het 8ste Concours van Chr. Zangver- eenigingen; 9 uur Politieberichten; 9 10 Carillonconcert; 1010.10 Persbe richten; 10.10—11 Gramofoon. A .d$p Ouden aan den Ridder van Cats- weg. Er is geen brand ontstaan en geen schade aangercht. De brandweer, die met een motorspuit arriveerde, behoefde dus geen dienst te doen.. JJe kinderverlamming. Gouda. De gevallen van kinderverlam ming blijven zich in opgaande lijn bewe gen. Vrijdag moest wederom een patiënt in het Van Iterson Ziekenhuis worden op genomen, waardoor het aantal gevallen tot 17 is gestegen De slachtoffers maken het over het algemeen niet slecht, het valt evenwel moeilijk te zeggen of zij volledig van de ziekte zullen herstellen en geen lamme ledematen overhouden. De resultaten van het ingespoten serum van bloed van vroe gere lijders kunnen bevredigend genoemd worden. Tot dusver, tastte de verlamming steeds kinderen beneden de zes jaar aan, doch tot de patiënten van de laatste dagen be hoort nu ook een 18-jarige jongeman. Gift van prinses Juliana. Gouda. Primo® Juliana heeft een be langrijke som beschikbaar gesteld voor bet fonds voor hot aanlxrengien, van hen electrdsohe kroonverliohtrng in de St. Jamfcank. Thans hebben alle leden dier koninklijke familie bijdragen voor dit doel geschonken. Eindexamen Gymnasium. Gouda. Bij hot eindexamen aan het gymnasium zijn geslaagd voor diploma A de dame» M. G. Ussel de Schepper alhier, J. A. v. <i. Sluis te Boskoop en d» hoer W. A. Nell to Bodegraven; voor diploma B de hoeren C. G A. van. Beek, to Bodegraven en M. G. Easer alhier. Werkloosheid. Gouda. De wekelijksche opgave van de werkloosheid in het district Gouda ver meldt: 3 aardewerkers, 16 plateelschil ders, 6 letterzetters, 15 grondwerkers, 5 opperlieden, 3 elecrticiëns, 3 stokers, 5 chauffeurs, 17 pakhuisknechts, 17 siga renmakers, 4 schippersknechts, 4 kan toorbedienden, 4 koetsiers, 4 boekhou ders, 72 transport- en fabrieksarbeiders en verschillende beroepen met 1 en 2 werkloozen. Overplaatsing.*" Gouda. De heer Hulsebosch, chef-com mies aan het Station der Staatsspoorwe gen, wordt met ingang van 1 Juli over geplaatst naar Den Haag. Den weg GoudaGouwsluis. Gouda. De Eerste Kamer heeft aange nomen het voorstel tot onteigening van perceelen, erfdienstbaarheden en andere zakelijke rechten, noodig voor de verbete ring van de Oostelijke Gouwekade en den aanleg van een weg GoudaBoskoop Gouwsluis, in de gemeenten Gouda, Waddinxveen, Reeuwijk, Boskoop en Al phen aan den Rijn. Voor de examens vanwege de Ver-" eeniging van Handelsscholen alhier slaagden: Mej. W. van Leeuwen alhier en de beeren P. Westdorp te Reeuwijk en T. Scheer te Bodegraven voor diploma B machineschrijven. Hooiberg verbrand. Gouderak. Bij den landbouwer D. A. V. geraakte gisteravond, waarschijnlijk door het broeden, de hooiberg in brand. Spoedig was de motorspuit ter plaatse, en kon de stal voor het vuur behoeden. De hooiberg ging geheel in vlammen op. Verder arriveerde nog de auto-brand- ipuit uit Berkenwoud, welke ook nog even dienst gedaan heeft, en een hand spuit uit Ouderkerk a.d. IJssel, die geen dienst behoefde te doen. Donderdagavond ontlastte zieh bo ven deze gemeente een zwaai onwede», gepaard gaande met zwaren régen- en hagelslag. Een koe van den landbouwer J. L. K. werd door den bliksem gedood. Bij den landbouwer Z. geraakte in het land het paard, gespannen voor een hooiwagen, aan den haal. De hooi wagen werd erg beschadigd. INGEZONDEN MEDEDEELING. oksels en voetsn behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor Het kost 45 en 60 ct. per bus, en is evenals Puiol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten.' Ernstig ongeluk. Groot-Ammers. De paardenhandelaar A. den Ouden was vorige week bezig met het tuigen van een paard, dat voor een voer hooi gespannen was. Bij het weg rijden gleed de voet van Den Ouden van het voetijzer, waardoor hij viel en den wagen over zijn feeenen reed. Beide bee- nen werden gebroken, Dr. JbTohii verleende geneeskundige hulp. Kinderverlamming. Krimpe» a.d. IJssel, Al kier heeft zich ten huize van Stalk in de Waaletnaat 'n geval van kouder verlamming voorgedaan bq een 7-j.arog kind. Het patiëntje ia na enkele dagen ziekte, overleden. Uit de gehouden telling van den veestapel enz. ie gebleken, dat alhier 36 grondgebruikers zijn. De hoe vetheid gras land ia Ö2O.18.Ü0 H.A., bouwland. 54.15.00 H.A. Er zijn 66 bezitters van vee. De veestapel bestaat uit 1 veulen, 1 paard beneden 3 jaar, 25 rij- en tuig- paarden, U trekpaarden en 19 hitten, in totaal alzoo 57 stuks Het aantal springaderen bedraagt 20, melk- en Jtaldkoeien 731, mes t kalveren 7, jongvee boven 1 jaar 115, beneden 1 jaar 154, in totaal alzoo 1027 stuks. Schapen bo ven 1 jaar lammeren 25, bokken en geiten 6, varkens 2797, kippen 2197, een den 124. Het gewijzigde uitbreidingsplan „Kortland-West" ia door „-Gedeputeerde Staten goedgekeurd. LangerakNi®uwp°ort. De gem" zang. vereemgmg zal in Auguetue deelnemen aan het concours te Zevenhuizen. Lekkerkerk. Den heer J. 'Ligthart Schenk, yanjksklerk, is als vaste stand plaats aangewezen Akmaar. Lel nwr H. Schenk. Jz. heeft be dankt als bestuurslid der veilingvereeni- gung lekkerkerk en Omstreken. VeaiUngtvereeniging Lekkerkerk en Omstreken: Aangevoerd; 3290 eieren, welke van de hand gingen van f 4,20 tot f 4,70 per 100 stuks. Voor sla werd besteed: f 0,85 per 100 krop; peen f 5 per 100 bos, rabarber f 13 per 100 bos; bloemkool f 3 per 100; (kaas f 0,38—0,40 P«r pond. Moordrecht. De leerlingen van de hoog ste klasse der Openbare Lagere School zullen een reisje maken naar Zeist en omstreken. In verband met den aanleg van den nieuwen rijksweg in den Zuidplaspolder zullen vele boomen langs den Nieuwer- kerkschen Weg gerooid worden. De veehouders M. v. d. B. en P. W. G. de H., hebben aangift'g gedaan van het voorkomen van mond- en klauwzeer onder hun vee. Bij de te botterdam gehouden korf balwedstrijden wist de Moordrechtsche Korfbalclub de te spelen wedstrijden alle drie te winnen en daardoor beslag te leggen op den eersten prijs. Ontrouw penningmeester. Wijngaarden. De beer N. K. ie door 't bestuur van den polder ontslagen, ale penningmeester. De oorzaak hiervan is, dat genoemde K. had getracht ten na- deele van het waterschap „De Neder- waard" een bedrag van t 1100 te ver duisteren. Hij heeft ten slotte bekend, dit bedrag nimmer te hebben afgedragen aan het waterschap. Ook geruimen tijd gele den heeft K. voor een ernstig feit onder sterke verdenking gestaan, doch wegens gemis aan bewijs kon de justitie toen niet ingrijpen. DOODELIJK MOTOR-ONGELUK. Zevenhuizen. Vrijdagnamiddag om streeks half vijf is op de Moerzijde een noodlottig motor-ongeluk gebeurd, dat aan den heer C. van der Water, uit Waddinxveen, het leven kostte. De chauffeur De O., bestuurder van 'n autobus van Gebr. Buitelaar, die vlak achter den verongelukte reed, vertelde het volgend eomtrent de toedracht: „Bij den kruisweg gekomen zijnde met mijn wagen, kwam van de richting Zoe- termeer de heer v. d. W., mijn buurman, met zijn motor. Ik gaf hem den voor rang. Op de Moerzijde zag ik, dat v. d. W. met zijn motor slipte en omviel. Met alle macht remde ik, zoodat ik bijna ter stond stilstond. Dit kon niet verhinderen dat ik d. W., die slechts ongeveer vijf Meter voor mij reed, even voorbij gleed, met mijn wagen. Eerst dacht ik, dat ik hem nog geraakt bad met het achterste gedeelte van mijn wagen. Dit was blijk baar zoo niet; v. d. W. gaf, toen ik bij hem kwam, nog eenig teeken van leven, doch dit was spoedig geweken." Deze mededeeling werd bevestigd door een passagier en den conducteur van de bus. De rijksveldwachter Tobi nam auto bus en motor in beslag en liet alles naar het dorp vervoeren. De Officier van Justitie gaf echte* spoedig machtiging alles vrij te geven. Inmiddels wa» ook de familie Van der Water gewaarschuwd. Deit wm spoedig tfj plaatse. Men begrijpt, dat bet ongeval in om dorp groote beroering te weeg bracht De heer Van der Water wae pl.m. 80 jaar en was werkzaam bij de directe be lastingen te Gouda en nog eleobet onge veer een Jaar gehuwd. Groot-Ammers. Onze dorpsgenoot, de heer A. Brand, die de vorige week te Schoonhoven slaagde voor het examen onderwijzer, is tijdelijk benoemd te War geningen. De Koningin-Moeder heeft een bij drage van f 40 geschonken ten behoeve van het alhier door het Groene Kruis te stichten Wijkgebouw. Krimpen a.d. Lek. Tot bestuurslid van do Zwem- en Badinrichting is benoemd de heer J. Maat. Door den hevigen storm van Vrij dag woei een boom om voor de woning van den winkelier P. J. den Boer. De takken drongen door het dak en de elec- trische draden braken af, zoodat een deel der bnrgerij verstoken was van electrisch licht. Streefkerk. Zaterdagavond gaf het Fanfarekorps „O. K. K." op de gr ene de zer gemeente, bij he) dorp Groot-Ammers een concert. Door het schoon# weer gelokt ,was het publiek flink opgekomen. Het corps speelde goed. Eenige jonge dames waren zoo welwillend voor de vereeniging de gaven»van het publiek in ontvangst te nemen. Daar het aanbieden van een roosje haalden zij ruim f 55 bijeen. „Volharding". Noordelooe. Zaterdagavond j.l. gaf de Muziekver eeniging „Volharding" haar zomerconcert. Mocht ze te Hoornaar zich verheugen in een talrijk publiek, ook hier volgde een flinke menigte de num mers, die van goede studie getuigden. Dit najaar zal „Volharding" haar 25- jarig jubiló vieren, n.l. 3 October. Binnenkort zal er wel een definitief be sluit omtrent de viering genomen wor den. Inwoners van Noordelooe, (Tij geniet dikwijls van de mooie concerten. Wilt thans ook medewerken tot het welslagen van het feest. Laat de goede gedachte voorzitten, dat een klein offer dienst te worden gebracht om dit feeat luisterrijk te vieren. NED. HERV. KERK. Aangenomen: naar Nicuwpoort, De. B. van GinkeA, candndaat tot dan. H. dienst te Zeist. Beroepen, te Jaarsveld, Da. Bax, van Puttarshoek. Bedankt voor Leerdam (toez.) door Da. W. Rijnsburger te Polsbroek en Vliet. Bedankt voor Krimpen a.d. Lek Da. A. J. Westra Hoekzema te Zegveld. Bedankt voor het beroep naar Streef kerk de heer Blok, Candidaat tot den H. Dienst te Delft. Polsbroek en VI 1st De Pinkster-collec te voor het Zendingswerk op Midden- Gelebes heeft opgebracht f 118.85. LEERBROEK. Haaxlsvorgadariiiig van, 6 Juni. Voomttear de heer G. Sloib, burge meester. Secretari® de hear IL A. Bax. Afwezg de hoeren H. M. G. J. van Iter son en Au G. Schep. Na opening worden, de notuilen gele zen en onveranderd vastgesteld. De Voorzitter doet mededeeling van eenöge ingekomen stukken, waaron der een Jcenmmgaving van S. Waarden- burg te Sprang, dat hij zijne benoeming tot gemeente-igeméeah««r, teven» belast mot die armenpraktijk, aanneemt. 'De begrooting van do Gerondhoids- ooanmiflflie te Gantoahem voor het jaar 1931 wordt zonder hoofdelijke e temming goedgekeurd Op bet verzoek van het bostuur der vereen ging „Centraal Proef tuihbedrijf voor Gorinjchem en Omstreken" om een subsidie voor het jaar 1930, wordt af wijzend) beschikt. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. om de huur van. de dokterswoning te bepalen op 1 600 per jaar in vaAand met het feit, dat de iheer W. Sterk aan de woning bouwt een slaapkamer, apo theek, twens spreekkamer en een vfacht- kamer. zulks met het oog op de beperkte woningruamt». De Voorzitter Egt het voorstel van B. en W breedvoerig toe De Raad is van meening, dat do dokter op royale wijze moet worden ontvangen. De in lichtingen, die over den dokter worden verkregen, zoowol wat zijn persoon ala wat zijn kunde betreft, zijn zeer goed. zoodat de gemeente leerbroek troteeh mag zijn op den benoemden dokter, den hear S. Waard'enbimg te Sprang. Ook heit bouwen van een wachtkamer, die 's winters verwarmd kan worden, stel len de raad en dokter Waardlenburg op hooigen prijs, daar het wachten in een kouden gang voor de patiënten bezwaar lijk is. Verschillende leden vragen wan neer de dokter in. functie kan treden. Zij zien met verlangen naar hem uit. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeens stemmen aangenomen. Een ontwerp-bosluit tot wijziging d'er begroeting, dienat 1930, wordt goedge keurd. Hierna, sluiting. DE MARKTVERLOTING. Verschillende lezers, die bun geluk hadden beproefd bij de verloting door de Marktcommissie georganiseerd, vroegen ons, wanneer de trekking sou plaats heb ben. Deze was namelijk aangekondigd op 1 April, maar die if toen uitgesteld tpt 1 Juni. Deze datum verstreek weer en lotelingen vernamen plets, noch van trek king, nooh van uitstel. Nu kijken stj eenigszins ongerust naar hun lot van een gulden en bedenkelijke handelingen van vroegere loterijen komen hun in de ga- dachten. Er zijn moeilijkheden dat is niet te ontkennen. Alle 20.000 loten zijn nog niet geplaatst en bovendien zijn er nog ande re tegenspoeden voorgekomen, het beheer en administratie van deze loterij schijnt niet volkomen accuraat te zijn geschied en op het oogenblik wordt een onderzoek ingesteld naar hetgeen precies is voor gevallen. Voorloopig gebeurt dit alleen door en vanwege het gemeentebestuur, maar het heeft er veel van, of ook de politie met zekere aandacht dat onder zoek volgt. Hoofd Opsnbars School. Ged. Sta ten hebben het besluit van den Raad de zer gemeente d.d. 2 December 1929, hou dende ongevraagd eervol ontslag aan het hoofd der Openbare Lagere School I wegens ongeschiktheid en onbekwaam heid, gehandhaafd, met dien verstande echter, dat het daarin bedoeld onge vraagd eervol ontslag wordt geacht uit sluitend te zijn verleend wegens onge schiktheid als hoofd der Openbare Lage re School I alhier. Plotselinge dood. De 68-jarige P. Witsier, wonende aan den Ouden Singel, ie hedenmiddag, thuiskomende van zijn werk, plotseling ineengezakt en overla den. Het bleek, dat hij door een hartver lamming was getroffen. EEN DURE VERHUIZING. Een etoker van de Gasfabriek had vergunning gevraagd om buiten de ge meente te gaan wonen, onder Bergam bacht .Hij grondde dit verzoek hierop, dat hij en zijn gezin voortdurend moei lijkheden hadden met de buren en dat er geen .andere mogelijkheid was om die te vermijden, dan door zich elders te vesti gen. De vergunning om zich in de gemeen te Bergambacht te gaan wonen, werd hem evenwel geweigera en de moeilijk heden bleven bestaan. Toen besloot de stoker te nemen, wat hem niet gegeven werd en hij verhuisde toch naar de be geerde woonplaats. Die daad kwam hem echter duur te staan, hij werd ontslagen, zonder de ver melding eervol I De straf was zwaar en de stoker ging in hooger beroep bij bet scheidsgerecht. Dit heeft nu uitspraak gedaan en de straf als volgt gewijzigd: het ontslag wordt ingetrokken, de stoker krijgt f200 boete, te betalen in 50 wekelijksche termij nen van f 4 en hij moet weder terugkee- ren binnen de Schoonhovensche wallen. REIZEND DRANKWEER-MUSEUM. De strijd tegen den alcohol, die, toen bij voor een halve eeuw begon, hopeloos leek, heeft schitterende^jUVerwinningen behaald .Het kwaad is nog niet geheel geweken, maar de vijand heeft toch zeer veel van zijn macht verloren. De bestrijders blijven echter waakzaam pn vallen den drankduivel onvermoeid en krachtig aan. Zoo is er ook een „Rei zend Drankweer-Museum", dat Zaterdag Schoonhoven bezocht. Op het Doelenplein werd een tent op geslagen, waarin een verzameling be zienswaardigheden, betrekking hebbende op het alcohol-gevaar, was bijeenge bracht. De propagandisten hadden een prac- tisch middel om de aandacht van het pu bliek te trekken. In 'den auto namelijk, waarin zij met het museum rondreizen, was een pathéfoon opgesteld. Door aan fluiting op het electrisch net aan de hui zen, met behulp van een stopcontact, kon den zij dat instrument in werking bren gen en de muziek door middel van een versterler en een luidspreker uitzenden. Op verschillende punten in de stad werden des miduags de Schoonhovenaren op enkele muzieknummers onthaald en daarna attent gemaakt op da tentoonstel ling op het Doelenplein. Daar trok des avonds het Museum veel kijkers. Een der propagandisten hield 'n toespraak, waarin het drankgevaar nog eens onder de aandacht werd gebraoht. Voorts werd bestrijdingslectuu* ver kocht. Onderwijzeres-examen. Aan de Rijks Kweekschool slaagden voor bet onaerwijers-examen van de tweede groep, bestaande uit 6 candidaten, de dames: J. Herkhof, A. Jansen en L. Lensen, al len alhier, en de heeren Th. Str&ver al hier en C .Verdoold te Stolwijk. BEZOEK VAN „DE TREKVOGELS" UIT ROTTERDAM. Het is een goed teeken, als gasten van vroeger nog eens terugkomen. Verleden jaar bezocht de Rotterdam- sche Roei- en Zeil ver eeniging „De Trek vogels" onze stad met ongeveer 50 leden. Zaterdag heeft deze vereeniging opnieuw een tocht naar hier gemaakt, waaraan nu ruim 70 personen deelna men. Het gemengde gezelschap arriveer de in den namiddag met twee 8-riems-, vijf 4-riems- en drie 2-riems gieken, be nevens 8 wherrie's. Voorts maakte een flinke motorboot den tocht als „coach- boot" mede. De ontscheping had plaats aan de Kat, waar de bootjes op den wal werden ge bracht. 11 Het grootste deel van het gezelschap logeerde in hotel „Belvedere", doch ook in eenige andere hotels werd, onder lei ding van den heer Van Asperen, een deel der gasten .ingekwartierd". Des avonds brachten de vroolijke be zoekers een bijzondere levendigheid in Schoonhoven, voornamelijk in de buurt van „Belvedere". Zij waren vol lof over de ontvangst in onze stad, vooral van de zijda der Vereeniging voor Vreemdelin gen Verkeer, die door het aaubrtnged van een vlot het op den wal brengen en te- water laten der bootjes veel vergemak kelijkte. Zondig, onutmki hit middaguur, tij. Naar waarneming in den morgen van 16 Jurii. Hoogste barometerstand 775.8 te Sir na; laagste 764.6 te Isagnar. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige Noord-Oostolijke tot Oostelijke wind; half bewolkt; waar schijnlijk droog weer, behoudens kans op onweer; iets warmer. Wat er» tand: Keulen, 14 Juni, v.m. 2.78 m. af f, e.M lager vorigen dag. trokken de gasten weer. Het was een heele bedrijvigheid aan de Kat, want, zooals begrijpelijk, ging er geruimen tijd mee heen, eer de ranke vaartuigjes stuk voor stuk te water waren gebracht en de Lek opvoeren. Natuurlijk ontbrak het daarbij niet aan belangstelling. „De Trekvogels" ,wien de tochten naar Schoonhoven zeer goed bevallen, zullen, naar het bestuur ons mededeelde, niet nalaten ze onder de vele beoefenaars van de watersport in de Maasstad, te propa- geeren. Ds Veerpont dsfeet. Zondagavond te ongeveer 6 uur weigerde de Veerpont plotseling den dienst. Bij onderzoek bleek, dat de trommel, waar de kabel op draait, defect was. 's Avonds werd de oude pont in de vaart gebracht, die met behulp van het motorbootje dgn dienst onderhield.. Vannacht is aan de reparatie van de „Kanarie" doorgewerkt, met het resul taat, dat deze vanmorgen weer dienst kon doen. Bezoek aan hst Stadhuis. Het In stituut voor Arbeidej-s Ontwikkeling had Zondagmiddag een 50-tal personen voor een bezoek aan het Stadhuis verzameld. Rondgeleid door den gemeentebode be zichtigde het gezelschap niet alleen het interieur van het mooie gebouw, doch ook de oudheidkundige verzameling van Öohoonhoven, die op het Stadhuis be waard wordt. Gevonden voorwerpen.' Omtrent de onderstaande gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen aan het bureau van politie: Een Bril. ERNSTIG MOTOR-ONGELUK. Twee doodea. LEIDEN, 16 Juni. Bij de ziiverfabnek te Voorschoten had hedenmiddag even over twaalven een motor-ongeluk plaats, dat aan twee menschen het leven heelt gekost. Een motorrijder met een dame op de duo reed met volgens ooggetuigen groote vaart door de bocht en kwam daarbij te slippen, waardoor hij tegen een boom vloog. De dame, die op do duo zat, was op slag dood, de motorrijder is na een half uur aan da bekomen verwondingen overleden. Twee doktoren konden geen hulp ver- leenen. De namen van de beide slaohtoffers zijn nog onbekend, daar de motorrijder op het nummer van een ander reed. HULDIGING VAN DUN AARl'S- JJibSaiUP VAN UXHfctHl. U'iRECHT, 16 Juni. Gisteren heeft Utrecht op grootsche wijze den nieu wen aartsbisschop, Mgr. Jansen, ge huldigd. L>e plechü&heid begon des middags met een deine, waaraan met minder dan stichtingen, scholen, lirèer derscnappen en vereemgingen deel namen. Drie kwartier duurde het eer de stoet was gepasseerd, langs het aartsbisschoppelijk paleis aan de Maliebaan. Voor het paleis was een met groen en bloemen versierd po dium aangebracht, waar Mgr. de hul de in ontvangst nam. Deze plechtig heid werd geopend met een paar liederen, gezongen door de gezamen lijke zangeis der R.-lv. kerkkoren en gesloten eveneens met zang, onder hegeieiding .van de harmonie SL Jozef Des avonds had een groote ieestver- gadenng plaats in de Tivoli. Een enorme menschenmassa vulde zaal en gaanderijen tot In de uiterste hoeken, toen tegen acht uur de aartsbisschop binnentrad. Een koor van meer dan 300 zangers en zangeressen begeleid door het Utrechtsch Stedelijk Orkest verwel komde Mgr. Daarop opende de heer Mr. H. W. de Vink, voorzitter van het huldi- gmgscomite het feestelijk samenzijn met een hartelijk welkomstwoord. Als feestredenaai- voerde daarop de heer baron van Wijnbergen het woord. Zijn langdurige rede, die één groote buide was aan d^n nu reeds zeer beminden aartsbisschop, werd door een langdurig en krachtig ap plaus uit de zaal bevestigd. Het orchest bracht nu het eerste deel van Mozart's serenade ten ge- hoore. Daarop beklom Mgr. Jansen bet spreekgestoelte en bracht in een geestdriftige rede, dank voor de grootsche hulde liem bereid. Koor en orchest brachten met medewerking van solisten, den Lof zang van Ambrosius ten gehoore, waarna Mr. De Vink een slotwoord spï*ak. Met het machtige lied „"Aan U o Koning der Eeuwen", door koor en orchest, werd de bijeenkomst geslo ten. Drie personen in een kluis opgesloten. WARSCHAU? 10 Juni. Te Lodz hebben inbrekers gisteren een brand kast van de Handelsbank geforceerd. Zij zijn met een buit van 200.000 flo- fERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhovensche Courant MAANDAB 10 JUNI 1090 ty er vandoor gegaan. Wat echter bij deze inbraak het grootste opzien heeft gebaard, is het feit. dat zich in de gesloten brandkluis van de bank mie personen bevinden, na melijk de bankdirecteur en twee bedienden, die de inbrekers op heeterdaad betrapten en daarop door hen overweldigd, geboeid en in de brandkluis gesmeten werden. Tot dusver is men er nog niet In geslaagd de kluisdeur te openen. Uit Krakau en Warschau zijn tech nici op hetfgebied van braneïkasten- fabneage naar Lodz ontboden. Het gevaar bestaat, dat de drie opgeslo- tenen door gebrek aan lucht zullen stikken. Blijkens het onderzoek de? politie moet de inbraak door zes personen gepleegd zijn. Brand te IJsselmonds. Gistermorgen werd omstreeks half elf de Rotterdamse!» brandweer gealarmeerd voor een brand op het terrein der N.V. Lamin#*» Houthandel, onder Usselmon- die, aan de rivier gedegen De „Haven dienst 3" vertrok onmiddellijk, vergezeld van de hoofdlieden Van Dam, Kruis en Bakker Toen men arriveerde, etend een houten gebouwtje, groot 8 5 bij 17 Meter in lichtelaaie. Dit gebouwtje, waarvan die kap met asfalt papier was gedekt en dat stond op een steenen onderstel, diende voor het produceeren van houtskool uit houtwol. Er stonden eenige machines in, waaronder ©en centrifuge en een oven. Het personeel van. de afdeeling brand- bluschmiddelen vatte dsn strijd tegen het vuur op. Daar de brandweer van IJsselmonde vanaf het terrein den vuurhaard moei lijk had kunnen bereiken, had men de hulp van. Rotterdam ingeroepen. Op ge- ringen afstand van 'het brandende ge bouwtje bevonden zich verschillende houtstapels, die ernstig gevaar liepen. Ge lukkig was de windrichting gunstig Door heft nathouden der etapele wiet men de uitbreiding te voorkomen. Het gebouw tje is tot den grond afgebrand; de hout stapel» bleven gespaard. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. EEN CONFLICT BIJ PHILIPS? Bij Philips' Gloeilampenfabriek te Eindhoven wordt sinds eenige weken door het personeel een actie gevoerd tot verkrijging van betere arbeidsvoorwaar den. Reeds eerder hadden groepen arbei ders gepoogd in deze richting verbetering te doen brengen, doch thans hebben de betreffende organisaties de kwestie bij da directie ter sprake gebracht Van werkgeverszijde is onlangs ont kend, dat hier van een „dreigend con flict" kon gesproken worden, daar beide partijen zich bereid getoond zouden heb ben tot een minnelijke oplossing der grieven te geraken. Daarentegen stellen de werknemers vast, dat inderdaad een conflict dreigt, nu zij voor de inwilliging hunner wenschen bij de directie h. i. geen gunstig onthaal vinden. Thans hebben de glasblazers, verec- nigd in den R.-K .Fabrieks Arbeiders bond in een motie als een de voor naamste grieven naar voren gebracht, dat in de plaats der ontslagen arbeiders jongens worden aangesteld. In deze mo tie protesteeren zij voort» tegen de wijze, waarop de directie de arbeiden beoor deelt, en dragen, met handhaving der eenmaal gestelde eischen, het hoofdbe stuur van hun bond op, met alle gepaste middelen in den kortst mogelijken tijd het gewensehte doel te bereiken. SCHOUWBURGBRAND. In het King'» Theatre te Hunmer- sïnith (Londen.) brak bij een mddagvoor- BteUing brand uit op het toomeel. Hoe wel het publiek dë vlammen zag spelen op het décor bleef het rustig zitten. Twee ac-trices zagen de vlammen eveneens, doch speelden voort alsof er niet» ge beurd was. Ook het personeel bewaarde zijn bedaardheid. Nog geen vijftien se conden na het uitbreken van den brand wa» het (brandsoherm neergelaten; vijf seconden later werkte het regentoeetél en tien seconden later wa» de brand slang uitgelegd. Na het neerlaten van het brandscherm waa bet orkest gaan spélen. Vier minuten na dien brand versoheen de directeur van het gezelschap op het toneel om het publiek te danken voor zijn schitterende kalmte «n deelde hij mee, dat men verder zou spelen en wel- dïa was het spel weer in vollen gang. Bannen vier minuten na den brand stonden er vijf brandweerwagens voor den schouwburg, dooh toen behoorde de brand, vermoedelijk te wijten aan het smelten vtan? een draad, reeds tot het verledenl DE RAMP VAN DE FAIRFAX. Zooal» reeds gemeld, wordt van regee- ringswege een onderzoek ingesteld naar de scheppsramp aan de kust van Massa chusetts, waar de kuststoomboot „Fair fax" in aanvaring kwam met de tank boot „Pintbis". Den kapitein' van de „Fairfax" wordt verweten, dat hij geen noodsein had uit- (f gezonden. Voorts zou er onder de beman ning gebrek aan discipline hebben ge- heerscht. De heele bemanning van de tankboot ,19 of 20 man, is blijkbaar om gekomen. Het totaal aantal slachtoffers met inbegrip van passagiers en leden der bemanning van de „Fairfax" is 50. Bo vendien liggen er nog drie vrouwen en twee mannen in het ziekenhuis te Boston met ernstige brandwanden. De petroleum heeft 24 uur lang op het water gebrand. Amerikaansche mariniers, die zich als 4 passagiers op de „Farifax" bevonden, uitten ernstige klachten over lafheid van de bemanning van de „Fairfax". Twee marinemannen, die eveneens boord wura, btichuldigdtn er d« leden tab d« bemanning van ,dat zij vrouwen en kin deren de reddingsgordels hebben ontrukt en zeggen verder, dat elf leden der be manning, met knuppels gewapend, ieder een wegjoegen, die in hun reddingsboot wilde plaats nemen. Allen waren vol lof over de officieren van de „Fairfax". Volgens de vice-president van de ree- derij, die aan boord was, is er wel een S.O.S.-sein uitgezonden, maar dit kon niet worden herhaald, daar door de hitte van de brandende olie de antenne ge smolten w&s. De kapitein zegt, dat de vi ce-president hem gelastte een code-tele gram te zenden aan de maatschappij in plaats van een „S.O.S." uit te zenden. Eerst drie uur na de botsing kwam de „Gloucester", een zusterschip van de „Fairfax", ter plaatse. Bedrog. TeAmsterdam ontving een handelaar van een ander een wissel ter waarde van ruim f 1200. i De plaats waar het bedrag In letJ I Iers moest worden ingevuld, was blanco gelaten, doch het bedrag was in cijfers op het papier aangebracht De handelaar was zoo vrij voor het bedrag in cijfers het cijfer 1 te zetten, zoodat het nu ruim f 11.200 werd. Het bedrag voluit geschreven, vul de hij zelf in letters in. Bij het aan bieden werd de wissel geweigerd en kwam de vervalsching aan t licht. De politie van het bureau Warmoes- straat stelde een onderzoek in. Daar uit bleek, dat de verdachte in Den Haag vertoefde. Daar heeft hij zich aan het hoofdbureau aangemeld. Hij is naar Amsterdam overge bracht. De officier van Justitie heeft hem echter voorloopig op vrije voe ten gesteld. GROOTE FABRIEKSBRAND TE ROOSENDAAL. Een schade van 4 15 ton. Zondagmorgen vroeg ontdekte een voorbijganger, dat uit de koffiebranderij en tabaksfabrieken der Firma J. A. Lao- t.e eu Zn te Roceendaal rook opsteeg. De heer Laane »,n verachillende omwo nenden werden gewekt, waarop men trachtte met eigen materiaal der fabrie ken het vuur te hlueechen. Met twee stra len op de waterleiding werd de strijd te gen het vuur begonnen, doch al dadelijk bleek, dat op die wijze aan blusachen niet te denken viel. Een goed half uur later arriveerde de brandweer. Toen had het vuur reeds een geweldigen omvang aangenomen, wat geen wonder was, daar alle zolders en magazijnen vol tabaks koffie, suiker, thee, pluimveevoeder enz. zaten. De vlammen sloegen hoog boven de daken uit, toen de stoombrandspuit met drie stralen mede het vuur kwam bestrijden. Ook waren nog enkele slangen op de waterleiding aangesloten. Toen na een half uur eeni ge zolderingen waren doorgebrand, stortten met donderend geweld de op de bovenverdiepingen aanwezige machine rieën naar beneden, waar ook de bran dende voorraden als vuurmassa's neer daalden. De brand nam zulk een ernstig kar rakter aan, dat de hulp werd ingeroepen van de brandweer te Bergen op Zoom, die spoedig met haar motorbrandspuit arri veerde, en met twee stralen mede het vuur heeft bedwongen. Verder verleenden eenige particuliere brandweer-installatie'e hulp. Met al deze middelen kon men het vuur zoodanig be perken, dat de omliggende perceelen niet werden aangetast. De fabriek en magazijnen brandden echter geheel uit. Slechts een geweldige ruïne 'is overgebleven. Vrijwel alle voorraden tabak, koffie, thee en kruidenierswaren zijn in het vuur verloren gegaan, terwijl ook alle machinerieën werden vernield. De schade wordt op circa vier en een half k vijf ton geschat. Ze wordt geheel door verzekering gedekt* Mislukte moordaanslag. Vrijdag hébben do gebroeders G. V. en L. V. Sahandelen Lij 'Heerlen mot rovolvecrB op aan zekeren J. igoachioten, die vóór zijn huis zat. Eerst doste G. V. een schot op hem uit een met vijf scherpe patronen geladen revolver. Zijn ihroer loste on middellijk: daarop een schot op J., dooh beiden misten. De mareohauAse hoeft beidie indwl- duen. die ondier don invloed van sterke drank verkeerden, aangehouden en aan de politie overgeleverd'. De recherohe stélt een onderzoek in. Omtrent de motieven tot den moord aanslag is nog niets bekend. Doodelilk scheepsongeval. Op het stoomscihip ,3tad Vlaardingen", dat Don derdagmiddag uit Vloard'imgen naar zee vertrok, viel ter hoogte van d» „Matex" de 23-jarige matroos A, Hola, wonende te VLaordingen, in een der ruimen. Met een zeer ernstige schedelbreuk werd hij opgenomen. Het stoomschip keerde naar de Vulcaanhaven terug, waarna H. per brancard naar het ziekenhuis te Vloar- dingen werd gébTacht. Hij is denaélfden avond om 7 uur overleden. ten waren vergezeld van eenige andere jongelui uil Kampen, die echter geen raa allen studeeren aan de Tht>>l School HET AUTO-ONGELUK TE ARNHEM. Eeitlga bijzonderheden. Het rreeoelijk auto-ongeluk, dat in den nacht van Donderdag op Vrijdag te Arnhem heeft plaats gehad, heeft daar een diepen indruk najgelaien. Op ongeveer dezelfde plaat» is ook eenige jaren geleden een auto van de heU'iing gestart Toen werd) het gebeurde eerst ontdekt' in den morgen, toen één der slaohtoffers, een officier, reeda overleden was. Het gezelschap, dat in den «hans* ver ongelukten wagen zat, had den avond in een cabaret te Arnhem doorgebracht en was na 'het sluitingsuur nog een eind gaan rondtoeren. Gebleken is, dat men dn een veel te snél tempo den "bocht ge nomen heeft. Daardoor ging de wagen met e«n broeden zwaai naar link» over de helling van het talud! naar beneden en kantelde de hoogte van 24 meter af De auto is driemaal over den kop ge slagen en met de wielen ««ar boven op den Cattenpoelsohe weg terecht geko- STUDENTENSTREKEN. Naar uit Kampen wordt gemeld, moe ten de studenten der Theologische Sohood aldaar op geenerlei manier betrokken zijn geweest bij de gepleegd» (baldadig heden te Deventer. "Wel heeft er in den IJssel bij Kampen een jacht gelegen, d)at 1.1. Zondag mot vele jongelui aan boord vertrokken is in do ricbing van Enschedé. De mogelijk heid is niet uitgesloten, dat deze jonge-, lieden een bezoek aan Deventer hebben gebracht en dat, omdat zij uit Kampei- kwamen, de veronderstelling gewekt werd, dat het studenten der Theol School war er. 11 q nader onderzoek is gebleken, dat het wel studenten waren, dio te Kam pen hun vaoantie-adres hadden, maar ah s'udept aan universiteiten ia andere plaatm *ijn ingeschreven, «tudtn- Wij hébben de ernstige gevolgen reeds gemeld. Een tragische bijzonderheid is, dat de heer B die er bet leven bij ldet, over enkele weken in het huwelijk zou De toestand van de dames wae Zater dag veel erger. Enorme schade door hagelslag. Te Zevenbergen heeft een commissie ▼astgesteld, dat 600 a 700 U.A. land en tumbouwgew ssen door den ha- felslag is getroffen, waarvan 100 a 50 H.A. geheel is vernield. De scha de is «lob al geraamd op 2 a 3 ton De burgemeester van Zevenbergen heeft den minister van binnenland- sche zaken en landbouw en den com missaris der Koningin in Noord-Bra bant van het gebeurde in kennis ge steld. Kinderverlamnflng. Te Huissen (Gelderl.) hebben zich eenige gevallen van kinderverlamming geopenbaard. Dok te. 's Hertogenbosch doet rich een geval voor. Scholier verdronken. Zaterdag is te Helmond een roeitochtje van ecmge leerlingen van het St.-Joris- College op droevige wijze geëindigd. De gebroeders Corn, en Jan Jolie. resp 21 en 13 jaar. Jan van Amels- voort, 15 jaar en Hub. Bongenaars, 18 jaar waren met een ijzeren roei boot de Dommel opgevaren. In de kolk voor den Gennepschen schen watermolen schepte de boot water en sloeg om. De etaleur C Jolie wist zwemmen de den oever te bereiken en redde bovendien zijn broertje Jan. Ook v. Amelsvoort wist zich te redden, doch Bongenaars verdween 'in de diepte en kon eerst later door de zwemmers op den kant gebracht worden. Toepassing van kunstmatige ademhaling en medische hulp met een zuurstofapparaat hadden geen resultaat. De jongen bleek reeds te zijn overleden, zijn lijk werd naar het politiebureau vervoerd. Corn. Jolie verkeerde als gevolg van het gebeurde in zulk een over spannen toestand, dal opneming in het r.-k. ziekenhuis aan de Jan van Lieshoutstraat noodzakelijk geacht werd. Een redder verdronken. In de Dinkel te Losser is Zondagmorgen de 16-jarige Dijkstra, uit överdinkel verdronken. Hij was met zijn broer en een zekere A. de Leeuw aan het baden De beide broers konden niet zwemmen. Plotseling begaf één hun ner zich te ver van den kant en kwam m levensgevaar te verkeeren. De Leeuw, een goed zwemmer, wist hem te redden. De andere echter, die zijn broer eveneens te hulp was geschóten^ is verdronken. Lfflrie opgehaald. - Vrijdagmorgen is uit de Visschershaven te Scheve- ningen opgehaald het lijkje van den zes-jarigen jongen Arie de Bruin uit de .Bokkingstraat te Scheveitingen die sinds de vorige week Vrijdag werd vermist TWINTIG PERSONEN VERDRONKEN. Te Giorgjoe aan den Donau is bil de openstelling van een nieuwen veerdienst een veerpont plotseling omgeslagen, doordat inplaats van t voorgeschreven maximum van dertig personen, meer dan het dubbele aan tal werden overgezet. Vijf en veertig personen wisten zich te redden, tien zijn er verdronken. Vriidag werd de nieuwe brug over de rivier nabij het dorpje Pïopsor. in het Roemeensche district Gorja. feestelijk geopend. Toen de menigte zich over de brug, begaf, besweek deze plotseling en een groot aantal personen viel fe water, lot nu toe worden tien personen vermist, die vermoedelijk allen verdronken zijn. Door den bliksem gedood. Vrijdagavond sloeg tijdens een veld dienstoefening in de nabijheid van Linkoping (in Zweden), de bliksem in een mitrailleur-compagnie. Een kapitein werd gedood, i wee luite nants en vier soldaten gewond. Motorfietser doodgereden. Vrij dag wnde in één der kronkelingen om het fort op den Biltschestraat- weg nabij Utrecht een uide r chting Zeist komend automobilist een an dere .auto passeeren. Dit misluk ie. daar beide wagens lichtmet e.kaar in botsing kwamen. Terzelfder tijd naderde een tram uit de stad. De jachtende automobilist passeerde dit vehikel an de linkerzijde en zag toen plotseling een motorrijwiel in volle vaart op zich aanstormen. De bestuurder van de motorfiets kon in de bocht niet onderstellen, dat een der automobilisten op een zoo ge vaarlijk punt eensklaps links van de tram te voorschijn zou komen. De motorrijder, die zijn zuster op de duo had, werd van zijn voertuig ge slingerd en met zware verwondingen in ae Rijksklinieken opgenomen. Hier is hij spoedig bezweken. De toestand van zijn zuster, die eveneens naar die instelling werd vervoerd, is re delijk. geiden waren uit Breukelen afkomstig. Adelltyk geslacht uitgestorven, Met buitengewone plechtigheid heeft dezer dagen te Stockholm de begra fenis plaats gehad van graaf Magnus Brahe, deu laatsten afstammeling van een der oudste en meest bekende Zweedsche adellijke families. De familie Brahe stond reeds 500 jaar lang aan het hoofd van den Zweedschen adel en heeft steeds een zeer belangrijke rol in het politieke en militaire leven van Zweden ge speeld. De begrafenis werd o.a. bijgewoond door koning Gustaaf, kroonprins Gustaaf Adolf, prins Karei, prins Eugenius en talrijke vertegenwoor digers van den Zweedschen adel. De rouwdienst werd geleid door den Prolestanlschen aartsbisschop Nathan Soederblom van Upsala. Na dat de lijkkist in de cripte van de kleine provinciekerk van Oestra Rijd bij Stockholm was geplaatst, sloot de aartsbisschop de deur en begaf Zich vervolgens met graaf von Essen in een roeiboot naar het midden van 't een roeiboot naar het midden van het nabijgelegen meer, waar hij den sleutel van den grafkelder liet zinken. Nadat zij teruggekeerd waren, wprd het wapenschild van de familie plech tig gebroken om aan te duiden, dat de familie uitgestorven was. Een en ander maakte 'n diepen in druk op de aanwezigen, die,, beseften dat met het uitsterven van dit ge slacht, een belangrijk hoofdstuk in de geschiedenis van net oude Zweden afgesloten is. Overlieden:: A. dien Hartog, oud 91 J., echtgenoot» vrun T. Oskam J. Hoedjen- bo», oud 77 j. MEERKERK. Jumi •Geboren: Huibendima Wiifoebnaöa, d. van J. M. Klein en IA. F. de Klerk Dirk, z. vian D Uittenboigaard en J- Roest. Ondertrouwd: W. A. Stinjjrman, oud 25 j (te Tienhoven) en M. Vuurens, oud' 21 j. Getrouwd: A. Bouwmeester, oud 27 j (te Tienhoven) en G. L. Bakker, oud 20 j. AAtSTEIRDAM, 16 Juni. (Draadüooe). Veemarkt vam heden. 363 vette koeden, le kw. 112418, 2e kw. 98-410, 3e kw. 84—4)6, mindere soorten 7232 per K G. alachtgewicht; 105 magere kaüfkoeden, f 300400 per stuk; 143 vette kalveren 2e km 70-78, 3e km. 62—68 per K G. levend gewicht; 66 nuchtere kalveren 10 —47, 8 schapen, 12 lammeren; 730 var- feenisvs vleeechrarkens (90—110 K.G.) f 78—79, zware varken» f 7275, vette varkens f 70—72 per stuk; 164 paardsn f 260—280 per «tuk AMSTERDAM!, 16 Juni. (Draadloos). Aardappelmariüt. Andijker en Longedi)- ker muizen 7M8 cent, dito kleine 4 ct, WestLandsohe muizoni 8H9 ot., Westlandsche kleine muizen 4J4—6 cent. Aanvoer 4 ladingen, 280 HL. ROTTERDAM, 16 Juni. (Draadloos-. Veemarkt van heden Aangevoerd: 440 vette runderen. 106 vett» kalveren, 826 schapen of lammeren, 742 varken»; Koeien le kw 5558, 2© kw. 4952, 3e kw 34—41; Oasen le kw. 52—65, 2e kW 4750, 3e kw. 43: Kalveren le kw 67K—72H, 2 kw. 67)4—60, Se kw 46— 50, Schapen 30—36; Lammemen 24—38, Zuiglammeren 24—28; Vorken» le kw. 32. 2 kw 31X, 3e kw. 31 Overzicht: Koeien en o*Mn langzame indel, zelfde prijzen van vorige week Dinsdag Vette kalveren slechte handel, lagere prijzen. Schapen en lammeren stroeve handel, zelfde prijzen met moeite bedongen. ROTTERDAM, 16 Juni. (Draadloos). Aardappelmarkt. Zeeuwaohe blauwen 90 —150, bonten 90—125; Bravo'» 70—180, Red Star 70—120, Frieeohe Red Star f 11,50, Frieeohe bonte star i 11,60; Malta epring 1214. OUDEWATER, 16 Juni. (Telefonisch). Kaasmarkt van heden. Aanvoer 101 par tijen, tezamen 4545 stuk», wegend» 22725 KXJ. Prijs: met rijkamerk le soort f 88—41, idem 2e soort f 83—87, zonder rijkamerk f 3285 Handel matig. GROOT-AMMÊiRS. Kaasmarkt, Aan gevoerd: 52 partijen met te zamen 1753 stuk» kazen, wegende 12271 K.G. Prijs: met rijkamerk 4e soort f 3639, id. 2e soort f 32—35. Handel matig. UTRECHT. Vee en paarden. Aange voerd 2027 stuk» vee. De prijzen waren als volgt: stieren 8545 ct; kaltfraarzsn f 160—280, pinken van 70—160, melk koeien f 260—370, kaïlfkoeien f 280—410, varekoeien f 170800, slachtkoeien le soort 46—53 cent, 2e soort 41—45 oent, 3e soort 3740 cent, nuchtere kalveren f 18—18, magere varken» f 8563, sdhrammen f 22-34, (bigigen f 12-21ma gere schapen f 32—42. weidelammeren f41824, zuiglommeren i 22—29, lam meren texelaiars f 2027. Heden overleed, na ees langdurig lijden, onze beste Zuster, Behuwdzuster en Tante Mej. In den ouderdom van ruim 82 jaren. Uit «Her naam, A.C. VAN DER LEEDEN. Bergambacht, 14 Jus! 1930. Heden behaagde het den Heere van onxe i jde weg te nemen, na een korte onge steldheid, ons innig geliefd Dochtertje «n Zusje, in den aanvalligen leeftijd van 4 jaar en 5 maanden. De Heere trooste ons In dit zoo smartelijk verllA- De diepbedroefde ouders: J. MERKERK a.mhrkerk-maat en Kinderen. Ameide, 13 Juni 1930. Heden overleed na een kortstondig lijden onze ge liefde Broeder In den ouderdom van ruim 86 jaren S. DEN HOED. P. DEN HOED. Ammerstol, 14 Juni 1930. MT- Bij vonnis der Arrondiase- ments-Ri chtbank te Dordrecht d.d. 11 Juni 1930 is Caféhouder tè GROOT-AMMERS verklaard, met benoeming van den l-del kchtbaren Heer Mr A.J. Pal'LUS 1 tot Rechter-Commlssari» en van ondergeteekende tot Curator. o De Curator, Mr. A. MURMAN. Qorlnchem. Gevraagdi met colportage onder de volksklasse bekend. Volledig bestaan. Na korten tijd kan bij uitstekenden aanleg aanstelling als Adjunst-lsspsoteur volgen. Brlev«n onder No. 1630, bureau van dit blad. voor direct en vast: Volledige Inlichtingen aan MODDERKOLK» DIJS, Meubelfabriek, Waddinxveen Een bekwaam voor geruimen tijd werk, bij: J. C. PELTENBURO, Schoonhoven, Koestraat 56. Firma OEBR. BRINK, Verffabriak, Oroot-Ammers. Omstreken van Gouda bij gebleken geschiktheid vast werk. Brieven franco Onder no. 1640, bureau van dit blad. le Schoonhoven een eenigszins bekend met Banket bakkerij. Brieven onder no. 1650, bureau van dit blad. Voor direct of per 1 juli Qbvuaod: «KT UklsJ® voor dag en nacht, in klein gezin. Loon f 30 per tmand. Brieven Mevr. D'-N T^NKt-.LAAR, Am- liellaan 70, 2« Étage. Gevraagd tegen t 5ept. In een klein stil germ: Ben nette, v'ugge, heldere DIENSTBODE v g.g.v. 20 jaar, eenigszins kunnende koken. Loon f 2S - per ma'and. Br. No. 2, Boekh. J. de Ven, Oouda.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 2