Laodoouu io ileoieoii. Varia. FE Rechtszaken. Wetenschap en Techniek. 2000o Formulier Ier verkrijging van een Bericht van Inschrijving voor onze Ongevallenverzekering Burgerlijke Stand. Profe. Var 1 I No. W47, TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUUXHOM.AWO EN UIRECH-T, Schoonhoranreh. Courant MAANDAB H JUNI IBM Nil in hei DIT NI van Voornaam: en Doktert vrouw; Vraag de bum tedineeren en 8®e< ze wat in. Leeftijd Beroep Woonplaats: Naam u.d. bezorger der Courant ■V* Let uiel, deze uerzekering is UITSLUITEND uoor ONZE ABONNE'S Ons blad is c OP. waardoor du. heid kunnen teitswaarde. DE STUDENTEN IN HET KONINKLIJK PALEIS. Drie weken gefilscht. Zooals bekend, hebben op 11 Mei twee Delftsche studenten een ongeoorloofd bezoek gebmajoht aan het Koninklijk par teis te Amsterdam. Ze hebben daarvoor Vrijdaig terecht gestaan voor die Amsterdamsche recht- ABONNÉ’8 Verschhnt. 1 en Vrijdag. ling: voor jnnnnden f Met verzeke Aardappelziekte. Da Plantenzaektek^ Dienst Wogenmgen aobruft: Nu het loof der vroege aardappelen Bfoh vroeg en rijkelijk heeft ontwikkeld, moeit ernstig rekening gehouden worden met de kans op het optreden van,' de aardappelziekte, als de weersoanstandigr- heden daarvoor gunstig zullen worden (waarvoor waaraohuwmgen door ’t Ko ninklijk Meteorologisch Instituut te De Bilt per radio en met het dagelijksche weerbericht verspreid zullen worden). De zeer ernstige echade, dóe de aard appelziekte aan het vroege aandbappelge- was kan toebrengen, moet alle teders van vroege aardappelen ernstig doen over wegen in hoeverre bestrijding van deze ziekte in hun te veld staand gewas noo dig en rendabel geacht kan worden. Dit is ongetwijfeld het geval voor die per- ceelen. die om welke redenen dan ook Toen De zijn kantoo trad, zag i mannen vo opengebrok keken hem Hij wierp 2 steling onts niger, glee maakte, da der viel o: van Demar meesterd. Demar hi servet, dat en bedekt t voorwerpen kerels hij t gedachte d( Ik vr resteeren, z resteer ik f Hij stond merde onde Naam: Jonge dokter: Emma, dat wachten op ’n patiënt, die maar niet komt, be gint me op m’n zenuwen te werken. Elsctriciteit in dan tuinbouw. Het Fonds der Electrische Industrie ter Bevordering van het natuurweten schappelijk onderzoek heeft een belang rijke subsidie verleend aan Prof. A. M. Sprenger te Wagemngen, ten einde aan de Landbouw Hoogesohool te vWagenin- gen wetenschappelijke onderzoekingen te kunnen verrichten op het gebied Van de toepassing der electriciteit in den tun- bouw. BELANGRIJKE VONDSTEN. Op een terrein bij Oud-Uppsala. waarvan het bekend was, dat er ver scheidene bootgraven uit den tijd der Vikings liggen, werden den laatsten |i)d opgravingen verricht De graven teekenen zich in het ter rein vrij duidelijk af, daar ze in lage heuvels liggen, die den vorm vaneen boot hebben, terwjjl „binnen boord’1 een inzinking is te zien. Een der boot graven, die nu werden bloot gelegd bleek aanmerkelijk ouder te zijn dan de andere graven en kon op de zesde eeuw na cnrisius gedateerd worden. Het hout van de boot was geheel vergaan, maar door voorzichtig laag je voor laagje ai Le graven. en voort durend opmetingen te verrichten, kon de gcbeele constructie van de boot op Zoo nauwkeurige wijze m leekemng worden geuracnt, dat men precies de plaatsing der spanten en de ligging der houten pennen kon nagaan. In de boot werd het zittende geraamte van een man gevonden. Een helm met iraai versierd broutzdu beslag, drie schilden, een zwaard, een drinkbeker van gekleurd glas en ver scheidene kleinere voorwerpen wer- den verder in de boot gevonden. Prof. Lindqvist, die de opgravin gen leidt, heeft reeds eerder in deze streek twee bootgraven' blootgelegd, 'loch is de laatste vondst zeer be langrijk voor de kennis van de vaar tuigen uit het kustland der Oostzee terwyl ook de gevonden voorwer pen een belangrijke aanvulling be- teekenen van het weinige dat men uit deze periode kent Hijzelf 1 was -door feit, dat zij trokken wa mee naar Want nerg dels haddei wijd open 1 Kom, Wat? gaan? Waan de bandietc dochter is gaan opzoe Daar Dat is huis Kom, nen Maar - Des te 1 géven een 1 Doran tv hem mee 1 van den m en Thérése Een manier om milllonnalr te worden. Een New-Yorkach echtpaar beweert, dat de laatste methode om in den kortst mogelijken tijd miliionnair te worden, het produceeren van slangenhuiden is, be stemd ten dienste der schoenmakers en lederbewerkers. Het Amerikaansche echtpaar ia voor nemens naar Indiö te reizen en daar drie of vier eilandjes te pachten. Op het eene eiland willen de toekomstige millionnairs dan pythons teelen, op het tweede hage dissen, het derde eiland is bestemd voor de teelt van verschillende soorten van ad ders, terwijl het echtpaar voornemens is, op het veerde eilandje zelf te gaan wo nen en daar ook de laboratoria en fa briek te bouwen. En alles zal goed gaan, zoolang de da mesmode behoefte heeft aan taschjes, riemen en schoenen vAn slangenleder. De dood en de drank. In* Frankrijk stierven er elk jaar van iedere 1000 inwoners 17, terwijl in dat zelfde land het alcoholgebruik 18 liter per hoofd bedraagt. In België is het sterftecijfer 12 per 1000, bij een alcoholgebruik van 6 liter. Terwijl in ons landje, dat een sterftecij fer van 10 per 1000 heeft, het alcohol- verbruik 3 liter per hoofd bedraagt. Bij vergelijking dezer cijfers in meer dere landen, zien we overal de stijgende of dalende lijn van het sterftecijfer, naar gelang het alcoholgberuik er hooger of lager is. Frankrijk bovenaan. Heeft ook het hoogste aantal tering lijders Met het sterftecijfer van Holland zou Frankrijk 400.000 dooden tellen per jaar. Nu zijn het er 700.000 te veel, dat is 300.000 te veel! Van een 100 dertig-jarige mannen In Engeland zijn er in ’t algemeen 66 over- Ideen, eer ze 70 zijn. Er zijn er dan dus nog 44 over. Maar van de 100 dertig-jarige geheel onthouders sterven er maar 45 in dien tijd, dus bereiken er 55 den 70-jarigen leeftijd. Elf van deze gelukkigen zouden dus zeer waarschijnlijk eerder gestorven zijn, waren ze geen geheel-onthouder ge weest. BERGAMBACHT. Juni. Ondertrouwd: C. T. van Schaijck, oud 24 j. en J. P. Pons, oud 20 j. Overleden: L. de Jong, oud jnnd- BOSKOOP. Jtmó. Geboren: Johanna Catharina, d. van M. L. v. Hovelingen en L. T. Vlasveld - Bamarddna Christina, d. van J. Brou wer en D. Verweij. Getrouwd: Th. Koolmees;, oud 18 j. en J. P. van iSobadik, oud 10 j. G. van Eek, oud 27 j. en A. K. Vermoul, oud 2ö| j. Overleden: N Dool, oud 1 J. HEKENDORP. Juni. Geboren: Johannes, a. van P. Slinger land en M. Vermeer. jjiE k K ER K ERK Junf Geboren: Neeltje Cornelia,, d. van B. Boon en W. Ouweneel Aaltje, d. van J X. Kok en W. Oldenboom. Ondertrouwd: J. Ph. Kapoen, oud 29 j. en N. J. Mudde, oud 22 j. F. van Mullem, oud 86 j. en M. den Ouden, oud 81 1 H. Verkerk, oud 10 j. en Q. G. de Jan®. oud1 20 i. Getrouwd: A. Kwnkemaak, oud 24 j. en J. de Hoop, oud 18 j. G. Doelen, oud 27 j. en E. Nobel, oud 24 j. Overleden: P den UijL, oud 114 j. H. Kooijman, oud 87 j. WADDINXVEEN. Juni. Geboren: Lydia, d. van D. Schaap en M. Schouten Gijsbert Adrianus, z. van T. Vink en M. A. de Vlieg Klaas, z. van D. van Bergeijk en D. Sipma. Getrouwd: F Vis en G. Hofman O Varkevisser en A. Appel. Overleden: A. Moons, oud 63 De latte) in eigen E dubbele mat by voorkeur de grenzen nogal eeus, ontdekkuigei daan, geen vinder dan land gaat, men de 1 eigen land Ongeveer de heer Vt der ui Nee middel had en klauwz hier er den mers niets vendien me ziekte-bestri ma, om c gaan. Neen van hooien Berg zijn j onderzoek de Nieuwe toch niet loopt en d derzoek en partij zal campagne afkeerigen dat een noodig was zingen wa del niet ro Het baat Berg kon g Toen gii naar Spanj ooren naar wel onderzo daad baat Spanje gen den genees geheel op de heer Va toe- of afd met het Matafto ei dat alles wf middel had Culebras, d nister van nomen me daarover: „Wat wi, onze instil zoover mij 25 bank.. De beide studenten, dSe nog re« jong ®un, bekenden hel ten tan laat» kb- legd». Hoewel de portier, die op tam echel- 4en d« deur aim de achterzijde ran hei pefate gwmend tad, Sian den toegaat» weigerde, wairen zij naar binnen gedron gen en hadden boren een speurtocht on. demomen. Dc president sprak do vefnouderstolling uit, dEt de jongens een tamelijke hoe veelheid alcoholische drank op hadden, wat zo bakenden. Naar de opzichter van het paleis als getuige mededeelde, was als gevolg van het eigenaiardig bezoek een lichtkroon 'beschadigd. Verder lag een bank omver en ook een tabouret en een kachel wanen omgeworpen. De officier-, mr. Massink, vond, het gebeurde vreaselijk, daar het hier het jxiJeis van, de Koningin geldt Deze plaats dient lederen Nederlander heilig te zijn Er was reeds een zware straf door den Senmat over beide verdachten uitgesproken, nU. ontzegging van den toegang tot de technische hoogesohool voor den tijd van twee jaar, doch spre ker wilde hiermede geen rekening hou den; er dient tegen dergelijke onhebbe lijkheden streng te worden opgetreden, daar de Koningin in dit geval werd be- leedigd. Spr. eisohte een gevangenisstraf drie weken. De verdediger, mr. J. de Vrieze, vond dat het O M. de zaak in een zeer ernstig licht stelde. De verdachten zijn reeds drie maanden geschorst door liet corps en twee jaar door den Senaat. Hun exa men is eveneens afgebroken. Pleiter be toogde dat de zaak zeer is opgeblazen en het beter ware geweest, de geheete geschiedenis dood te zwijgen. Pleiter drong met klem aan op een geldboete, subs, een geringe voorwaardelijke straf. Uitspraak 27 Juni. Onrechtmatige eteuntrekking. Voor het Amsterdanuohe Hof heeft in hooger berope terecht gestaan de metaal bewerker H. J. T., verdacht van oplich ting. Door den politierechter aldaar was hij op 26 Maart jJ. veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. De man had door bemiddeling van het medisch con- sultatie-bureau voor Alcoholisme, van het Burgerlijk Armbestuur gedurende eeni- gen tijd ondersteuning genoten, doch, ter-, wjjl hij zeide werkloos te zijn, verdiende hij als colporteur voor een firma daar ter stede een weekloon varieerend tusschen f 25 en f 30. Verd. bekende het hem ten laste ge legde, doch hij was in hooger beroep gO- komen, omdat zijn gezin hem niet zoo lang kan missen. De Procureur-Generaal eischte vernie tiging van het vonnie en vrijspraak, daar hij in de dagvaarding ten laste ge legde oplichting niet bewezen achtte; de listige kunstgrepen, waardoor verd. den ambtenaar tot stounuitkeering zou heb ben bewogen, ontbraken nj. Dierenmishandeling. Voor de rechtbank te Tiel hadden A. K. te Leer dam en G v E. te Kedichem zich te ver antwoorden terzake dat zij op Mei twee honden een touw om den hals had den gedaan en de dieren daaraan had- den opgehangen. Verd. bekenden. Zij beriepen er zich echter op. dat er geen ander middel was om de honden, die een zwager van een der verd. toebehoorden en opgeruimd' moesten worden, omdat zij zoo gevaarlijk waren, te dooden. Vordririking, een vaak gevolgde methode, duurt volgens verd. langer; de honden zouden door ophan ging nog één a twee minuten hebben ge leefd en hoegenaamd geen pijn hebben ondervonden De veearts E. H. B. G. verklaarde ech ter, dat hem uit ervaring bekend dat in zoo’n geval een hond o.a. 10 minuten leeft en dan de hevigste pijnen uitstaat, daar het dier dien verstikkingsdood sterft, hetgeen uiteraard langer duurt. Het O. M. eischte tegen ieder f 50 boete of 25 dagen hechtenis. de de gendarmerie, die de beide perso nen, welk» gevlucht zijn, tracht op te Sporen, Auto's In de diepte gestort. Een «nestig anto-ongeluk heeft plaats gehad bij Hedmdberg in Duitschland Een af- deeling genie-soldaten reed voor een oefening op dien weg naar Veckerhagen met 25 a 80 vrachtauto’s, verscheiden personenwagens en een' groot aantal motorrijwielen. Doordat een rem defect makte, reed de eerste vrachtauto in een bocht met groote snelheid tegen een muur, waardoor de auto kantelde. Ver scheiden vrachtauto’», die daarop volg den sloegen over de brugmuur heen in een diepte van 4-5 meter. In totaal reden vijf vrachtwagens, die de bocht moesten pesseeren, op de brug in. Volgens mede- deelingen van ooggetuigen werden acht personen zwaar en tien 'licht gewond. Roofmoord. Te Praag is een brutale roofmoord gepleegd. Terwijl een juwe lier zijn winkel opende, werd hem mei een stok een slag op het hoofd toege bracht, waardoor hij ineenzeeg De dan der sleepte den juwelier den winkel bin nen, waar hij hem bewusteloos sloeg. Vervolgens maakte de bandiet zich meester van een koffer met brillanten. ter waarde van meer dan honderd en vijftigduizend Tsjechische kronen en maakte zich uit de voeten. De juwelier werd naar het ziekenhuis gebracht, doch stierf onderweg. Een drukfout Het nummer waar op de hoofdprijs viel der Derbyloterij, de Calcutta Sweekstake, werd onmiddal- Bjk naar Engeland geseind. Het bleek, dat een machinist, aan ftraativeger, een kruier en een wifisel- wiaohter eik 30.000 pond sterling <360.000 gulden) hadden gewonnen. De menachen waren krankzinnig van vreugde an be- begonnen maar vast met een pracutigen auto te koopen. Den volgenden dag ech ter bleek het nummer verkeerd te zijn gemeld of verkeerd te zijn gedrukt. De auto's moesten teruggegeven worden en ds machinist moet weer op zijn locomo tief staan, de straatveger zijn bezem ter haoxi nemen, de kruier pakjes dragen pn de wisaelwaahiter zijn hefboom be dienen. Lange-duur-damsr. De bekende lan- ge-duur-danser l'emando is op eersten Pinksterdag te Berlijn on het Lm .u park met dansen begonnen. De eerste dans was ’s middags om 3 uur met een be kende fillmactrice. Fernando wil onaf gebroken doordansen tot 18 Juni, ’e Nachte mag het publiek er met boj zijn, maar jury, politie en pens kunnen er zich van overtuigen, dat hij verder dansi. En tegelijkertijd wil de fietser Hennig toonen. dat hij net zoo taai is als Fer nando. Hij wil op een hometrainer trap pen, zoolang Fernado danst. Om ran weigering. Te Seven Oaks in Kent heeft een TO-jarige man een 50- jarige moeder van een groot gecan met een jachtgeweer doodgeschoten, omdat pij weigerde een glas bier met hem te gaan drinken in een naburig café. VREESEUJK DRAMA TE KIEFF 28 Kinderen omgekomen. In Rusland heeft een ernstig brand- opgeluk plaats gehad te Kieffv de boofdstad van de Oekraïne. Tijdens een filmvoorstelling, welke op de derde verdieping van een school voor 5U0 schoolkinderen werd gegeven, raakte een film in brand. Onder de kinderen ontstond een paniek, welke nog vermeerderde doordat een trap bezweek. In het geheel zijn 28 kinderen om het leven gekomen, terwijl talrijke andere ernstige brandwonden oplie pen. Drama. Een 33-jarig arbeider Gesto Schmidt heeft ’s nachts (te Prenzlau (in Duitschland) zijn 32-ja- rige vrouw, zijn 9 en 4-jarige doch tertjes en zijn 2-jarig zoontje met een zakmes vermoord. De 13-jarige zoon, die door het gegil van zijn moeder wakker was geworden, wist te ontkomén, nadat zijn vader hem tot op straat had vervolgd. Daarop heeft de man de hand aaiji zichzelf geslagen. Jalouzie moet de aanleiding tot de vreeseljjke daad zijn geweest Een bloedwraak. Op zeer bij zondere wijze is te *Najaf in Irak een bloedwraak voltrokken. Een Ara bisch meisje was twaalf jaar gele den door een geldschieter onteerd. J Het meisje werd, toen het gebeurde bekend werd, door haar beide broe ders gédood en de geldschieter vlucht te naar Najaf, waar hij onder een anderen naam in het huwelijk trad. De beide broeders hebben twaalf jaar lang naar hem gezocht, doch tevergeefs, totdat ten slotte één hun ner op een pelgrimstocht te Najof aan zijn lot over te laten. De beide andere Bantammers heeft hij onder bedreiging gedwongen te vertellen, dat de man op zee overboord geval len was. En zóó bleek de man .ge vreesd, dat ze inderdaad hebben ge zwegen, althans eenigen tijd. Toch, zooals het in de Inlandsche wereld gaat, is tenslotte de veldpolitie iets ter oore gekomen. Zij begon met een onderzoek in te stellen en vertrok zelf naar Djoengkoelon. Geen resul taat, de beide medegenomen 'Ban tammers durfden niet te spreken. Toch moet er achteraf meer losgela ten zijn, want ten tweeden male ver trok de veldpolitie en voelde toen de beide Bantammers nog meer aan den tand, waarop zij eindelijk de plaats en den boom aanwezen, waar het drama zich had afgespeeld en de overblijfselen van den man gevonden werden. De dader is geboeid paar Laboean vervoerd. Geen communisme gewenscht. Te Milaan zijn door een bijzondere rechtbank elf communisten veroor deeld tot straffen van één tot vijf jaar gevangenisstraf, w.egens een po ging om de communistische partij weer in het leven te roepen. Ver scheidene andere beklaagden zijn ge durende drie jaar onder bijzondere bewaking gestéld. Drie zün vrijge sproken. lang te vedde zullen blijven «taan, d.w.z. gedurende de maamd Juli en «xma nog langer. Zoolang het weer droog blijft, behoeft er voor het optreden der ziekte weinig vreee te beetaaai, hoewel men, hoe verder meni in het seizoen komA, steeds meer op uitbreken der ziekte ver dacht moet zijn. Maar als er een voch tige en warme periode intreedt, als het loof, zooals nu het geval is, reeds eonigstains rijp en zwaar ontwikkeld is, kan de mekte in zeer korten tijd ernstige afmetingen aannemen en den oogst in hoog® mate schaden. Een beslist advies om over te gaan tot het uitvoeren van een bespuiting met 21/4 pot. Bourgondische pap (d.w.z. 2 1/4 pot. zg.n. pappoeder op 100 L. wa ter of 1H K.G. fijn kopervitriool en 3/4 K.G. sodex op 100 water als men het poeder izedf bereidt) of met 114 Bor- deausche pap (d.w.®. 114 K.G. koper vitriool en 1 K.G. ongebluschte kalk op 100 L. water), het aangewezen, bestrij dingsmiddel tegen de aardappelziekte kan dus niet gegeven worden, daar de uitvoering van omstandigheden afhangt. Ter voorkoming van ernstige schade kan edhter aan alle telers van vroege aard appelen wel de raad gegeven worden zich gereed te houden om de beepui tmg uit te voeren, als de omstandigheden voor het optreden der ziekte in hun nog te veld staand gewas gunstig worden of als de ziekte bij warm en vochtig weer reeds opgetreden te en er dus gevaar voor ernstig voortwoekeren van het kwaad bestaat, met alle geldelijke nadoe len, daaraan verbonden. Uitdrukkelijk wordt erop gewezen, dat als men eenmaal tot bespuiting i® over gegaan, het noodig is daarmede voort te gaan ongeveer eenmaal in de 14 da gen, totdat het gewas gerooid wordt. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Plan tenziektenku.nrii- gen Dienst te Wagemngen en door de plaatselijke ambtenaren van dien Dienst aankwam. Daar herkende hij den gezochte. Toen hij vernam, dat de man gehuwd was, huurde hij twee handlangers om den geldschieter en diens vrouw te vermoorden. Hier^- voor betaalde hij een bedrag gelijk aan nog geen vijf gulden. De beide handlangers drongen het huis van den geldschieter binnen en vermoordden hem daar; de vrouw echter vergaten zij in hun Jiaast om een goed heenkomen te zoeken. Later keerden zij echter terug en brachten tegen een kleine extra-ver- goeding ook de vrouw om ’t Teven. De Graf Zeppelin. Het lucht schip Graf Zeppelin zal, behalve naar verschillende deelen van Duitschland. naar Zwitserland en naar Scandina vië van 9—11 Sept, een tocht onder nemen naar Moskou waar geland zal worden en op 7 Oct a.s. boven den Balkan ,waar echter niet zal worden geland. Gevangenis overrompeld. Te Memel ontstond Zaterdag een op zienbarend incident, in verband met het standpunt van Litauen, volgens hetwelk ambtenaren der centrale Li- tausche regeering in het Memelgebied niet voor de rechtbank te Memel kuminen worden gebracht, doch uit sluitend voor een Litausche recht bank. Onlangs was een Litausch ambte naar, een zekere Garwinnus, we-i gens verduistering tot twee jaar ge vangenisstraf veroordeeld en in de gevangenis te Memel gedetineerd. De Litausche regeering trachtte de uit levering van Garwinnus te verkrij gen, doch dit verzoek werd van de hand gewezen. Zaterdag nu, verscheen voor de gevangenis een afdeeling zwaargewa pende soldaten, aangevoerd door of ficieren. Twee officieren verschaften zich toegang tot het gebouw en ar resteerden er de beambten en den directeur, waarna zij zich in het be zit der sleutels stelden. Daarop be gaven zij zich naar de cel. waar Garwinnus was opgesloten, maakten zich van hfem meester on vertrok ken met den bevrijde. Dr. Matsjek vrijgesproken. Za terdag heeft te Belgrado het gerechts hof tot bescherming van den staat vonnis geveld in het proces legenden Kroatischen leider Dr. Matsjek en zijn volgelingen. Bij het begin der zitting deelde de president mede, dat 10 van de 24 verdachten werden vrij gesproken. Tot hen behoort ook Dr. Matsjek. Bernaditsj, die als leider der or ganisatie werd beschouwd, werd tot vijftien jaar gevangenisstraf veroor deeld, de tweede voornaamste ver dachte Hadjija tot vijf jaar, twee andere tot tien jaar en de vroegere afgevaardigde der Kroatische boeren partij Jelasitsj tot drie jaar. De ver oordeelden kunnen niet in hooger beroep gaan. De Krakatau. Donderdag zijn 2500 eruptie’s van den Krakatau ge constateerd, waarvan de krachtigste een hoogte bereikte van 500* M. De waarnemingspost constateerde de aanwezigheid van enkele op het wa ter drijvende boomen. Het door vul kanische werking ontstane eilandje Anak Krakatau is bij eb geregeld zichtbaar. Tornado. Een tornado in Wlnon sin heeft meer dan honderd personen gewond, van wie velen zwaar. De aangerichte schade is groot. Ook het zuidelijk deel van Minne sota is door storm geteisterd, waar door groote schade is aangericht. Een persoon werd te St. Paul gedood en velen gewond. Stoomschip vergaan? Een hevig stormweer heeft gewoed in Zuid- Ghili. De stad Valparaiso werd er o.a. door getroffen. Tot dusver zijn acht dooden vastgesteld. Het stoom schip „Lagunas” zou met man en muis zijn vergaan. Noodweer. In Macedonië heeft een ontzettend noodweer het district Sialister geteisterd. Daarbij kwamen 22 personen om het leven, terwijl 29 werden gew’ond. Verscheidene dor pen staan onder water. Wreedaardig Chinees. Reeds en kele malen is een Chinees gesigna leerd voor het stroopen van den Ja- vaanschen rhinoceros op verboden terrein (Djoengkoelon; Java’s Eerste Punt). Hij heeft vermoedelijk voor- loopig zijn laatsten rhinoceros gescho ten. Een der drie Bantammers. die hem vorige maand weer op een strooptocht vergezelden heeft hij aan geschoten eh heeft het daarna dur ven bestaan den gewonden man aan een boom vast te binden en verder staat in beide kolommen

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 4