LandhooMi en Moll. UITSI PRIJ Ingezonden Stukken Rechtszaken. Burgerlijke Stand. 2000ong GeU TWEEDE BLAD No. B7O. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Sehoonhonnoeho Courant WOENSDAG 18 JUNI 1030 Nlt Ik nam do DIT NUh V aan de vinciale staten en het wijngebied op dankend toekent Ons blad is aai OPLr waardoor dus o heid kunnen vei teitswaarde. de door 8»- De uitslag v; 28 Mei uitge het mqken va der Firma W te Oorinchei (oen eikc is toegekenc J. V Hav voor den sli „ZESCEh ROEM DE ABONNÉ'8 v» omdtarzoek ram hen, die ons doa» berich ten nenden. Voor o®e nummer van Vrijdag kregun we het bericht dat de geachte inzender terecht als onjuist kenmerkt en voor otna nummer van Maandag ontvin gen we d» tijding dart het geen studen ten van de Kannpensche ThebJogtecn» Sohool waren geweest, die rich aan ge noemde baldadigheden hadden schuldig gemaakt. We hébben drie tegenspraak reeds in ons vorig nummer opgenomen Red men dtoze moeilijkheden van de verzen- ding dubbel, omdart jurist de verzending naar DuitecMand dien laataten tijd sterk verminderd was en men hoopte op een nieuw afzetgebied, daar do Nedierland- sche koopera zich uitgelaten hadden, (tart zoowel in Nederland ale in Bdlgiö den Qaateten tijdi veel vraag naar slachtvee was. Lauw fruHprUzen, De prijs van het vroeg-frudt ie aan merkelijk gedaald! als gevolg van den slecht vlottenden uitvoer. Dafcrdoor ko men vele Maas- en Waalsche en Betuw- eeh» fruitkweekers voor groote schade posten te staan. Op de veilingen te Nijmegen en te Eist werden o.a. voor de aardbeden prij zen besteed welke 60 percent beneden die van het vorige jaar waren. Brachten de aardbeien vorig jaar 70 tot 75 cent per kilo op, dit jaar konden zij hoogstens 35 cent per kilo halen. Met dh kersen ds het al plet beter gesteld. De eerste kersen welke aangevoerd wer den te Eist, konden hoogstens 10 tot 15 cent per kilo opbrengen. Met de potplan ten was het al even slecht. Op de veiling te Nijmegen konden deze planten nog niet eena de waarde van de pot opbren gen. In de ru nummer vim gen over d waarop is o meenteljjke g veerpont. Al bedinjf ware lijk. zijn dat moeizaam b belas tingbetal neer een pa- ameenmiddele was uitgegevi zoo iets met duren, maar oi by de een een einde nu Bij igemoei het rijk gaa er en het i Men schept maakt zich tienduiaendei worden weg) de Rekenkar heel erg ia, betalers ovoi ningen, die i het ds weer heeft een te geveer 600 a nu is het na werkelijk zu zeker de he kunnen won onze ‘belastij minderd zoi alle rijksjr voorzat, om dringend no Er is wo melden van van den ‘bel Er waren nieuwe kanc die te verw vuurmonden was munitif gen dat koi schoten mol nonnen (h< kosten, tte i een hoeveel schikbaar 1 die met dit ook deze in ven voor ’s den gehouds schikbaar g< de bleek.” Hst ging i waarvan eei zou zeggen paar hondei De comma op ’s lai het er ni< schiet er -jt maar knialh zijn, dan la *it kost ons is er goed v Men saho1 lama. De o hebben in i werd nieuw Schneider Bafars vooi ééns „Aan f 20.000 en geschoten hs gen had gin en bracht i verblijfkostei f 28.000. Totaal nu Moet u i vengocxi d en De militaire KER8EN00Q8T. De fruitetreek tuMchan Rijn «n Waal verlangt sterk naar regen. De droogte doet de kersen te snel aanrijpen, waar door er bovendien heel wat vruchten zoo genaamd noodrijpen; deze komen niet tot haar recht. Ook de aardbeien verlangen naar wat hemelvocht, tal van planten verdrogen en sterven af; bovendien rij pen de vruchten zoo snel aan, dat er ’n oogenblikkelijke overvoering van de markt dreigt .Men komt haast handen te kort om ze te kunnen plukken. Reeds zijn de eerste kersen ter veilin gen aangevoerd geweest, maar vanzelf sprekend waren dit slechts zeer kleine partijtjes. Eind dezer week zal wel wor den aangevangen met het plukken. DEENSCH SLACHTVEE. Door Nederlanders opgekocht Te Kopenhagen hebben Nederlamdsche opkoopers de laatste dagen aanzienlijke hoeveelheden van het Deerusche slacht vee opgekocht. Zij hebben echter vele moeilijkheden ondervonden met de vetr- zending, daar de Deensche staatssporen niet over voldoende koelwagens beschik ken en een aanbod van Nederland om koelwagens te zenden, om onbekende redenen niet kon worden aanvaard. Nu is net vee tijdelijk gestald in de export- slachterij, hetwelk evenwel aanzienlijk verlies veroorzaakt. Daar het gaat om -?rach«idtn« wafonladingtn, betreurt Verschijnt Mf en Vrijdag. Pr ling: voor 8( maanden ƒ1.5 Met verzekeri: EEN OUD-MINISTER UITGE SCHOLDEN. Voor „leugenaar”. Maandag heeft voor den politierech ter te ’s-Gravenihage terecht gestaan, de 29-jarige werkman H. de R. aldaar, wegens het verstoren dier orde, tijdens de openbare vergadering tegen de ge loofsvervolgingen in Rusland, gehouden in het gebouw voor Kunsten en Weten schappen te ’s-Gravenhage. Verdachte had tijdens die rede van oud-minister De Visser o.a. geroepen: „leugenaar”. Hij was na het daardoor ontstane tumult uit de zaal verwijderd. Vend, bekende het feit, doch beweerde het recht te hebben iemand drie z.i. liegt, in het openbaar leugenaar te noe men, hetgeen de politierechter betwistte. /angerien deze verdachte slachtoffer is van verkeerde voorlichting, meende de officier een geldboete van f 25 te kun nen eischen. Vend, hielde daarop een uitvoerig pleidooi, dart evenwel niet vermocht ver andering in het vonnis te brengen. Hij werd overeenkomstig den otech veroordeeld. legen één-jarig kind werd gewond en in hoogst zorgwekkenden toestand naar de Rijksklinieken vervoerd, al waar het spoedig overleed. De lyphus te Lyon. De recht bank te Lyon heeft uitspraak ge daan in het proces, dat 3000 bur gers de waterleidingmaatschappij der stad Lyon hebben aangedaan naar aanleiding van de typhus-epidemie van November 1928, welke epidemie ontstond tengevolge van het door de gemeente verstrekte drinkwater eri waarbij 320 personen om het leven kwamen. De eisch tot schadevergoe ding bedroeg in totaal veertig mil- lioen francs. Zoo’n geweldig bedrag is intus- schen niet uitgekeerd. De waterlei dingmaatschappij werd veroordeeld tot het betalen van 500.000 Trancs schadevergoeding, terwijl de direc teur, de heer Mercier, tot een ge vangenisstraf van een jaar en een boete van 500 francs werd veroor deeld wegens het veroorzaken van den dood door schuld. Het vonnis berustte op de over weging, dat de maatschappij water had geleverd, dat afkomstig was uit reservoirs, waar riolenwater in had gevloeid. bananen die uit de West was geko men, een opossum (buidelrat) met twaalf kleintjes. De vruchten waren te Leicester een week lang in het pakhuis opgeslagen geweest. Men zal moeite doen om de kleine opossumpjes groot te brengen. De moeilijkheden in den Frans dien wijnbouw. De bonden van Fransche wijnboeren hebben te Nar- bonne een protestvergadering gehou den. In verband met de crisis in den wijnbouw verlangen zij verhooging van de invoerrechten, een verbod voor den invoer van wijn, uit Al giers en vermindering van de wijn belasting. Teneinde hun eischen kracht bij te zetten, is besloten, dat alle afgevaar digden en senatoren, leden der pro vinciale staten en gemeenteraden in het wijngebied op 30 Juni bij wijze van protest hun ambten zullen neer leggen, indien de regeering de eischen niet terstond inwilligt Ten slotte trok ken de betoogers naar het gedenk- teeken der bij den opstand der wijn boeren in 1907 gevallenen, waar kransen werden neergelegd. Ernstig brood-gebrek. Te Odessa hebben ernstige incidenten plaats ge had in verband met het gebrek aan brood. Na gedurende den geheel en dag in de rjj gestaan te hebben bij de distri butiemagazijnen, heeft een troep vrouwen, onder het uitroepen van anti-communistische kreten, een aan val gedaan op de distributielokalen. Om de orde te herstellen riep $e politie de hulp in van de roode mi litie, die met geweerkolven de me nigte uiteen dreef, waarbij zes vrou wen werden gewond. Ook Je Iharkiv heerscht gebrek aan brood en eiken dag staan lange rijen voor de broodmagazijnen. Kind gedood. In de Riouwstraat te Utrecht sloeg een paard, dat ge spannen was voor een met kisten be laden voertuig, op hol en liep tegen een kinderwagen op. Het daarin ge- Krümpen a.d. Lek, 16 Juni. ’30 Tegenspraak. Mijnheer de Redacteur. In Uw blad van 13 Juni j.L komt on der Gemengd Nieuws een stukje: „Stu dentenstreken” voor, waarvan de in houd, voor zoover die studenten der Theo!. School te Kampen betreft, van A tot Z. omwaar is. Door het poliltte-onderzoék is aan het licht getreden, dat het wel studenten waren, drie in Kampen hun vacantie- adfres hadden, maar als student aan univensiteiten in andere plaatsen waren ingeschreven. Deze studenten waren ver gezeld van eenige andere jongelui uit Kampen, die echter geen van allen stu deerden aan de Theologische School. Mag ik U wel in overweging geven, Mijnh. de Red., in het vervolg met der gelijk lasterlijk nieüws waardoor meelevende Christenen zeer pijnlijk wor- den getroffen wat minder voorMrig te rijn. U, mijnheer de Redacteur,, voor verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Uw Abonné J. A. C. VERHEIJ. Van correspondenten en Nieuwsbu reaus ontvangen we voor elk nummer tal van berichten, waarvan het natuur lijk niet mogelijk is te onderzoeken of die alle juist rijn, We moeten hiervoor vertrouwen op de wuirhekteliefde en hel technischen dienst, waarover in het orgaan van deze Algem. Ned. Poli tiebond in verdachtmakende taal is geschreven, ia, zooals uit het door net Centraal Bureau voor Verificatie ingestelde onderzoek is gebleken, met wrR gevoerd. Het instellen van een raadscom missie voor een onderzoek naar de politie-toestanden acht de burgemees ter overbodig. Klopjacht. Het Tempelhof te Berlijn is Maandagmiddag het too- neel geweest van een opwindende bandieten jacht. Twee onbekende mis dadigers hadden in de ondergrond- sche verdieping een meisje bedreigd, dat luid schreeuwende door ’t keu kenvenster naar de ’binnenplaats vluchtte. De bewoners van het huis, die van alle kanten kwamen toe schieten begonnen de aanranders, die in tegenovergestelde richtingen een goed heenkomen pochten, te achter volgen. Na een ware klopjacht werd een hunner door twee politiebeamb ten gearresteerd. Onderweg naar het politiebureau hield echter eensklaps een automobiel bij d<s agenten .stil en een onbekende, die zich in den wagen bevond, dwong hen met re volverschoten "den arrestant los te laten, zoodat beide vluchtelingen zich dus nog in vrijheid bevinden. Trein-botsing. Maandag is de sneltrein Parijs—Brussel bij ’t bin- nenloopen in het Gare du Midi op een rangeerlocomotief met eenjge waggons, die door het op halt staan de signaal reden, in botsing gekomen. De botsing was niet hevig, daar beide treinen langzaam reden. De restauratiewagen en een personen wagen van den sneltrein werden ech ter uit de rails geworpen. Tien per sonen werden gewond, waarvan één ernstig. Acht jongens door een trein ge dood. Een auto, waarin acht jon gelui in den leeftijd van elf tot twin tig jaar gezeten waren, is op een spoorwegovergang bij Norman in Oklahoma door een trein gegrepen. Vijf inzittenden werden op slag ge dood, de drie overigen waren zoo ernstig gewond, dat zij spoedig daar op overleden. DE KINDERSTERFTE TE LUBECK. In de Duitsche rij ksdagzitting van Maandag heeft de rijksminister van binnenlandsche zaken Dr. Wirth, het woord gevoerd over de zuigelingen sterfte te Lubeck. Spreker verklaarde, dat zijnerzijds en van den kant van het gemeente bestuur van Lubeck alles geUaan wordt, om ten spoedigste deze droe vige affaire op te helderen. De riks gezondheidsraad verleent bij dit on- onderzoek zijn medewerking. Het departement van binnenland sche zaken had reeds vroeger, in overleg inet den rijksgezondheids- raad, zeer gereserveerd gestaan te genover de tuberculose-behandeling volgens de Calmette-methode en in ’S? werd dienovereenkomstig een com muniqué aan de Duitsche landen gezonden waarin aan die gereser veerdheid uiting werd gegeven. Er dient thans te worden uitge maakt of het Calmette-middel zelf zulke noodlottige uitwerking kan heb ben, dan wel of een fout gemaakt is bij de toepassing ervan. Het onderzoek zal nog minstens zes weken duren. Intusschen ia. zooals bekend, alle Duitsche landen verzocht, Calmette-methode, in afwachting van het resultaat van het onderzoek niet meer toe te passen. In den nacht van Maandag Op -verboden paden. Mijnheer de Redacteur. Gaarne zag ik onderstaand Ingezon den Stuk in Uw blad opgenomen, waar voor bij voorbaat mijn dank. Den inwoners van No ordeloos is allen wel het z.g. Laantje bekend, ’t welk naar het Slot loopt. Het Slot, waarbij het weggetje behoort, is tot spijt der inwo ners van Noordeloos van eigenaar ver anderd en deze heeft van zjjn recht ge bruik gemaakt om het af te sluiten. Tot op heden hebben vele menschen zich hieraan niet gestoord, 'terwijl ook de politie oogluikend toeliet, dat daar ge wandeld werd .Op de een of andere ma nier is er zeker verandering gekomen, en de politie er toe overgegaan, om den menschen, die het nog wagen zich op dat perceel te begeven, eventjes een bon netje te geven. Nu ben ik zelf ook een van die mis dadigers. Ik werd natuurlijk op de* bon gezet, maar kwam tot de onaangename ontdekking, dat eenige andere personen, welke dezelfde overtreding maakten als ik, er met een berisping of iets derge lijks afkwamen. Dat zal nu in mijn ge zicht gezeten hebben, en het was ook zoo erg niet, maar ik zal u eens vertel len, wat ik met dien meneer, die mij het procesverbaal bezorgde, beleefde. Ik bevond mij nog slechte heel kort op het verboden terrein, toen de gemeente veldwachter en de rijksveldwachter ver schenen. Iedereen in de buurt kent den laatste wel, die steeds zijn hondje met den tong uit zijn bek, voor zijn fiets laart loopen. Het diertje lijkt dan wel ’n puffend Fordje. Men kan het bij die be handeling heel ver aan hoeden komen, zóo hijgt het beest. Dit vertel ik natuur lijk maar, om goed te laten weten, wien ik bedoel. Zeer terecht werd ik op mijn overtre ding gewezen. Het kwam mij echter vreemd voor, dat 2 personen, die de politiemannen eerder tegenkwamen dan mij, niet bekeurd werden. Ik nam de vrijheid te vragen, waar dat in zat. Het antwoord luidde echter ,dat ik zoo’n vraag niet stellen mocht. Ik zei er van overtuigd te zijn, dat wèl te mogen vragen. Maar dat was te veel voor den rijksveldwachter. Hij kwam op mij af en sprak me aan op een toon, of ik zoo juist enkele moorden begaan had. Ten slotte kwam hij weer tot kalmte en kon verder gaan met schrijven. Na afloop daarvan werd ik verzocht onmiddellijk het verboden terrein te verlaten. Daar voldeed ik gaarne aan, want nadat de man me op zoo’n toon aangesproken had, voelde ik me als een groote misda diger en vond het beter me zoo vlug mogelijk te verwijderen. Enkele minu ten daarna bevond ik mij weer op den publieken weg en kwam daar de ge vreesde mannen weer tegen. In het voorbijrijden, hoorde ik den rijksveld wachter iets tegen zijn collega zeggen, wat niet voor dien, doch voor mij be doeld Was. Ik, de schrik weer een beetje te boven, vond den moed den man na te roepen, wat hij nog meer te zeggen had. En dadelijk waren ze weer ontstoken. Ze kwamen met een flink vaartje op me afrijden. Ik dacht toen niet anders, of ik zou enkele seconden daarna wel in ‘t stof liggen. Maar neen, zoover kwam ’t niet, ik moest alleen nog iets van den rijksveldwachter hooren, wat niet voor hem pleit Elk welopgevoed mensch moet rich kunnen beheerschen en er maar niet alles uitflappen. Misschien dacht de man, dat hij tegen zijn hondje sprak. De menschen, die bij ongeluk eens met bovengenoemd persoon in aanra king komen, doen het beste, maar niets te doen dan hun mond te houden, hun recht aan dien persoon toe te vertrou wen, dan komt het vast en zeker in or de. U, Mijnheer de Redacteur, nogmaals dankzeggend voor de ruimte. EEN OP HEETERDAAD BE TRAPT MISDADIGER. Noordeloos, 17 Juni 1930. In den nacht van Maandag op Dinsdag is te Lubeck weer een zui geling overleden, zoodat het aantal dooden reeds tot veertig is gestegen, er zfln nog 86 kinderen ziek, 48 wor den als genezen beschouwd, terwijl 72 kinderen onder observatie zijn. Een vlieger zoek. In Zuid-Ame- rjka maakt men zich ongerust over den Franschen vlieger Guillaujmet. die op den tochtdienst naar Zuid- Amenka, van de Fransche Luchtpost maatschappij vliegt Deze dienst heeft als uitgangspunt St. Louis in Sene- gab en is een gemengde lucht- en stoomvaartdienst. Guillaumet heeft Buenos-Aires Vrijdagmorgen verlaten ofschoon de weerberichten ongunstig luidden. Een ingesteld onderzoek heeft geen resultaten opgeleverd. Men vermoedt, dat Guillaumet in een of andere afgelegen streek een noodlanding heeft moeten maken. Dr. Matsjek opnieuw gearresteerd? Uit Belgrado wordt gemeld, dat Zondagavond de tien vrijgesproken beklaagden in het groote proces tegen de Kroatiers in een hotel te Zimony een feestdiner hielden, waar bij, behalve de beklaagden, ook de verdedigers aanzaten. In den loop van den avond werd door ’t strijkje verscheidene malen het Kroatische volkslied gespeeld, dat door de deel nemers aan het diner en door ver scheidene andere personen die in de dinerzaal van het notel aanwezig wa ren ,werd meegezongen. Weldra verscheen een vrij groote afdeeling gendarmerie, die het pu bliek beval het hotel te verlaten. Toen sommige aanwezigen weiger’ den, aan dit bevel te voldoen, werden zij gearresteerd en naar Belgrado overgebracht. Omtrent deze arresta ties heeft de politie geen verdere in lichtingen verschaft, maar het ge rucht doet de ronde, dat de Kroaten- leider, Dr Matsjek zich onder de gearresteerden bevindt. Betere vondst In bananen. Te Leicester ontdekte meni in e«n boi DOOD DOOR SCHULD VEROORZAAKT? Roekeloos chauffeur. Voor de Rotterdamsche Rechtbank heeft de 23-jarige chauffeur 8. B. uit Gouda terechtgestaan., ter zake dat hij op 19 Februiari op het Stationsplein te Gouda, als bestuurder van een autobus, hoogst roekeloos, onvoorzichtig en on achtzaam heeft gereden, door geen re kening te houden met den voetganger Joh. van Leeuwen, die bezig was het plein over te steken, met het gevplg, dat hij Van Leeuwen heeft aangereden, die een ribfractuuir en een schedelbreuk had bekoanen, aan welke kwetsuren hij eenigen tijd later ds overleden. Verdachte zeide heel kalm gereden te hebben. Bij het omgaan van den hoek had) hij een signaal gegeven. Toen hij den hoek om was had verdachte een ouden man van het trottoir zien stap pen. Hij vermoedde dat de voetganger op zijn signaal nog terug zou gaan. Daarom had hij geen maatregelen ge nomen om zijn wagen tot stilstand te brengen. De man bleef echter doorloopen en was door vendachte’s auto omverge- reden. De auto had dien voetganger even geraakt, hij had dadelijk geremd en zijn auto was spoedig tot stilstand gekomen. Verdachte was van meaning, dat de auto den voetganger slechts heeft om- vergeworpen en hem niet had over reden. Getuige G. J. Brandsma htad gezien dat de auto den 84-jarigen Van Leeu wen had' aangereden. Verdachte stond wel onmiddellijk stal. Getuige had geen signalen gehoord. Hij meende, dat ver dachte nog wel dn de gelegenheid' zou rijn geweest, om te stoppen. Getuige C. 'Zwankhuizen had gecon stateerd, dat de handrem van den auto niet 'Voldoende functionneerde. Uit het feit, dat de pantanei van Van Leeuwen bij de aanrijding is opengereten, leidde getuige af, dat Van Leeuwen wel dege lijk is overreden. Het slachtoffer was doof en ook blind aan. het linkeroog en liep voetje voor voetje. Getuige D. v. Bekkum had ook gezien dat verdaohte’s auto Van Louwen had aangereden. Volgens deze getuige was er voor verd. alle gelegenheid geweest te stoppen en het is onbegrijpelijk, dat hij is doorgereden, toen hij zag dat de voetganger niet terugging naar het trottoi.r Het O.M., waargenomen door mr. J. F. Hoeffeflman, meende, dat verdachte, drie den ouden gebrekkigen man heeft zien loopen, «had moeten stoppen. Dat hij dat niet gedaan heeft, is onverantwoor delijk geweest. Hij had er nriet op mogen vertrouwen, dat Van Leeuwen wel weer terug zou gaan naar het trottoir. Het O.M. eischte 4 maanden hechtenis. De verdediger, mr. J. Buskop meende, dat het ongeluk te wijten is aan om standigheden, dia verdachte niet heeft kunnen voorzien. Verdachte heeft mogen verwachten dat de voetganger weer naar het trottoir terug zou gaan. Pleiter meent, dat verdachte geen schuld treft en dat hij zal moeten worden vrijge sproken. Uitspraak 24 Juni. werxtan echter alten door dim stroom nwogesleund. Voorbijgangers, drie daarop te hulp sneidsa. konden twee van de negen kinderen redden. De overigo rijn revdronhsn. De Inbraak te Lsdi. De slachtof fers van de inbrekers in die Handieds- bwok te Lodz, de hoofdkassier en twee andere bankemployé’s, die door de ban dieten in die kluis wanen opgesloten, zijn ’s nachts om twee uur met behulp van een reservesleutel bevrijd De inbrekers, vijf mannen en een vrouw, blijken de modernste werktuigen gebruikt te hebten Em buit van 300.000 zloty is in hun han- den gevallen. Daar blijkbaar die roovere niet te veel tijd wilden verliezen, heb ben rij de safes onaangetast gelaten 4 KINDEREN VERDRONKEN. Te Epfach bij Landsberg heeft Zon dag een tragisch ongeval plaats gehad. Toen »en aantal kinderen aan het baden was, kwam een hunner in een draaikolk terecht. Zijn kameraden trachtten hem vre^r naar rich toe te trekken, doch wer den daarbij zelf door een draaikolk ge grepen Drie der kinderen ‘konden gered worden, dodh vier hunner kwamen in den stroom om het leven. Tot dusver heeft men slechts twee lijken kunnen bergen; naar de overige is den geheetLen nacht tevergeefs gezocht. VERDACHT KRANTENLEZER. En waakzamepolitie. Te Parijs hield reeds eenige wieken een man rich telkens verdacht op in een postkantoor. Hij begaf rich steeds naar het postkantoor in de rue du Louvre, waar hij rich opstelde dn de buurt van het loket, waar cheques uitbetaald, wer den. Zoogenaamd stond hij daar rijn krentje te lezen, maar politiemannen, die hem in het oog ihielden, hadden al gauw opgeanemkt, dat hij veel meer be langstelde in ed uitbetaling dVr gelden, vooral ais dit geschiedde aan vrouwen of meisjes. iEen paar keer hadden rij ook al gerien, dat hij een vrouw, die pas geld ontvangen had, volgde m daar er bo vendien in rijn binnenzak een voorwerp veoborgen scheen te ritten, dat veel op Mn wapen leek, werd ‘hij steeds in de gaten gehouden. Meestal verloor hij de vrouwen, die hij tot rijn slachtoffer ge- kozen had, vit het oog. Eén keer echter volgde hij een meisje, dat juist in het berit gekomen was van 15.000 francs, tot in haar huis, maar juist toen hij haar aan wilde vallen, kwam er een ander bewoner van hert huis aan en zoodoende kwam er van den aanslag niete. Dezer dagen echter zag 'hij, dart een jong» vrouw een chéque uitbetaald' kreeg van 22.000 francs. Haar volgde hij tot de halte van de autobus Toen de vrouw wegreed, -nam hij een taxi en volgde de bus, tot de vrouw weer uitetaptej Hij wes haar vlak op de hielen toen zij, de zaak, waar zij werkte bonnentrad. Met hert wapen in da ‘hand wilde de onver laat zich nu op haar werpen, maar de poiitNmannan, die op hun beurt, den man weer vervolgd hadden, traden nu handelend op en namen hem gevangen. Hij bleek een 26-jarige werklooze te zijn, die ondanks het feit, dat hij bijna twee 'keer op <heeterdaad betrapt is, hlgft ontkennen zich aan misdaad te hebben willen schuldig maken. Desniettagen- ata&nde is. hij natuurlijk dn arrest gesteld.. Auto In botsing mst trein. Bij Ghriatchurch in Nieuw-Zeeland had een botsing plaats tussohen een trein en een auto. Vier pleegzusters van het zieken huis en de chauffeur van den auto werden gedood. Benarde poeüle van s«n winkelier, r- Te Berlijn vielen twee opgeschoten jon gens voortdurend den winkelier van een ft Maal van melkinriahtiiDg en bezoekers van den winkel lastig, met een spiegel het zonlicht in dé richten van in den winkel aanwezige menschen te laten reflecteeren. De win kelier ten einde raad snelde tenslotte woedend naar buiten en gaf een hunner een klap in het gericht. De beide jongens hepen nu luid gierend naar een vlakbij gelegen arbeidsbeurs en kwamen terug, vergezeld van een aantal werkloozen, die de groote winkelruit verbrijzelden en daarna met de flesschen uit d'e étalage een bombardement op den winkelier openden. Vervolgens drongen, rij den winkel binnen, terwijl de winkeSer zich achter den toonbank verschanste. De mannen wilden de lade van den toon bank lichten. Toen de politie, gewaar schuwd door buren, verscheen, joeg detze met de .gummistok het janhagel dé winkel uit. Nauwelijks had zij zich ech ter verwijderd, cf een nog. gtrootere me nigte poogde den winkel te bestormen Opnieuw moesten agenten worden ont boden om de orde te herstellen. Twee menschen werden ditmaal ingerakend. DE DELFTSCHE POLITIE. „Verhouding uitstekend” Tn antwoord op door den heer van Dijk gestelde vragen, betreffende de toestanden en verhoudingen in het politiecorps te Delft, heeft de bur gemeester medegedeeld, dat bij bet door hem zeer uitvoering ingestelde onderzoek is gebleken, dat de ver houding tusschen den Commissaris ▼au Politie en zijn personeel, be houdens een hooge uitzondering, uit stekend is te noemen. Betreffende de werkzaamheden aan den particulieren auto van den commissaris, waarop door den heer v. Dijk is gedoeld, heeft de burge meester verklaard, dat die auto in den loop van het jaar 1927 grooten- deeis in diensttijd is dichtgemaakt met een houten raamwerk. De bur gemeester is van meening, dat bij allen lof, dien hij heeft voor.Jiet be leid van den commissaris, deze ter zake niet de noodige voorzichtigheid heeft betracht. De geldelijke administratie van den ALBLASSERDAM. Juni. Geboren: Boudewina; d. van G. Maat en J. G. de Jong. Ondertrouwd: W. Nederlof, oud 22 j., en G. van Veen, oud 19 j. LEKKERKERK. Juni. Geboren: Fijgje, d. van G. Slingerland en J. Suijker. Johanis, z .van J. de Boer en A. D. Stuijt. Getrouwd: B. Korevaar, oud 27 j., en G. Littel, oud 27 j. Overleden: N. de Jong, oud 52 j. IJSSELSTEIN. Mei. Geboren: Cornelia, z. van J. Bogaard en 0. Westerhout. Getrouwd: G. Kortekaas en A. G. Moes. 8. J. Wammes en J. M. de Lange. Overleden: A. van Montfoort, oud 1 I- M. Frederiks, oud 60 j., weduw» van Joh- van Zeist.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 4