Aoiogeen lasser Veenachtige Baggergrond neen Spreekuur onbons m Aanbesteding. Uil de Wie hoop: De Groote Uitverkoop RADIO Dienstbode, MEISJE Dienstmeisje SCHOUW Aanbesteding FOTO- v.-1/.-1/.-1/.»-1/,. Boerenknecht Dienstbode, f' J DaBSDuro. scnoonttot/en Dr. VAN SPENQLER Pleiziervaart Bekendmaking. SCHOUWEN: BsmeeniB llsnttou^ (Ml.) Eenige Pinken om m welden Teen-export - Engeland zoeken Groothandelaar in Teen Witte Stad Loten Kruikenwater Fa. M. J. Stekelenburg Nog vele zeldzame Koopjes Kerk en School. Stadsnieuws. Telegrammen. Gemeenteraad Schoonhoven Gemengd Nieuws. Weerbericht Sportnieuws. Burgerlijke Stand. Afloop Aanbestedingen Marktberichten. Advertentiën. Ariaantje de Groot Os.martlnusJinQ draur afscheid Gevraagd: Jongen - en net Dagmeisje Gevraagd Gevraagd Gevraagd: Gevraagd Net Dagmeisje Buitenmeisje, Flinke Dienslbode, Een leder Gevraagd gevraagd: vraagt: Boerendienstbode, gevraagd: WINKELHUIS te huur Gevraagd Zaterdag 19 J uli i op 27 Juli a.s. Polder Bergambacht Bekendmaking. POLDER VLIST C.A. te Koop; 8 jonge Zeugen DRAADWERK GEVRAAGD is na 20 Juli afwezig Klein, maar even fijn. „GUUüd Herm. Kroes Zoon. Platen. Films. OniMkeiaars. Dag- an Hunsiitchtgapteren W. TIMMER Haven 23 Scnoo. Hoven Couranten 1. Een ruim solied PAND 2. GR0ENTENZAAK AUTOMOBIEL (ESSEX). Makelaarskantoor II. BlOKUIID HOLSdUILOER, Blad riet Koopt nu nog Ouderkerk a.d. IJssel wegens verbouwing bij de duurt nog voort!!! Platenoneoit, PaiMipiioii, MocoH Bell Broadcast, enz. JAN BROUWER - SCHOONHOVEN EERSTE BLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovsnsohs Courant VRIJDAO re juli im VERDRONKEN. Oudsrfcsrk a.d. IJssal. Dota^rda^ avohd «BMtrecka 6 uur Ja da 17-jar tg» ka«xkt va* dra «shipper W. da Waard kier overhoord gevallen, an verctoaakra. Bet lijk it kort na kat ongeval opgehaald an naar het lijkenhui»je overgebracht. Het fllactb toffer wa» afkoaoatig uit Am- Mardaon. Arm dlar. ReeuwIJk. Een hond, waarvan de eige naar tot nog toe onbekend is, werd zoo- danig door een automobiel aangereden, dat een zijner pooten werd afgerukt. De politie heeft het dier doodgeschoten en begraven. NED. HERV. KERK Beroepen te Schelluinen Ds. Ewold te Raamsdonkveer. Bedankt voor Rijssen Ds. G. Alers te Nieuw-Lekkerland; voor Streefkerk Ds. P. F. van Noort te Oud-Loostrecht; voor Krimpen a.d. Lek Ds. W. Deur te Schoonhoven. Bedankt voor Giessendam Ds. J. H. Th. van Rappard te Dinteloord. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Gouda Ds. A. de Blois te Dirktland- Synode Nad. Herv. Ksrk. De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk heeft benoemd tot president Dr. G. J. Weylandt, predikant te Veere, tot vi ce-president Ds. A. B. Winkel, predikant te 'i-Gr&venhage, en tot secundus van den vice-president Ds. D. Eilerts de Haan, predikant te Heiloo. Ds. M. JONGEBREUR. t Woensdagavond is Ds. M. Jongebreur die dien middag bij het auto-ongeval te Doorn zwaar gewond werd, aan zijn verwondingen overleden. Toen 'b och tends 'het bericht van zijn overlijden be kend werd, heerschte te Veenendaal alge meene verslagenheid. M. Jongebreur werd 20 November 1875 te Ouderkerk a.d. IJssel geboren. Hij stu deerde aan het Gymnasium te Zetten. In 1899 werd hij candidaat te Utrecht. Uit 16 beroepen nam hij dat naar Jaarsveld aan, waar hij 25 Maart 1900 zijn intrede deed. Op 20 November 1904 kwam Ds. Jongebreur naar Veenendaal, alwaar hij tot zijn dood gebleven is. Verleden jaar November vierde hij zijn zilveren ambts jubileum. Ds. Jongebreur was voorzitter der vrije christelijke school van de anti revolutionaire kiesvereeniging en van Troffel en Zwaard. Ook buiten Veenen daal heeft de overledene veel arbeid ver richt. In 1900 richtte hij mede den Gere formeerden Bond in de Ned. Herv. Kerk op. Van deze organisatie waa hij onge veer 20 jaar secretaris. Verder was hij mede-redacteur van De Waarheidsvriend, van den ring bij Wijk bij Duurstede praetor en van het classicaal bestuur van Wijk scriba; bovendien was hij secundus lid van h,et provinciaal kerkbestuur van Utrecht. De begrafenis is vastgesteld op Maan dag op de nieuwe begraafplaats te Vee nendaal. Bedankt Ds. W. Deur alhier heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente le Krimpen a.d. Lek. Pluimvesdag. Een advertentie in dit nummer meldt, dat Dinsdag hier de pluimveedag wordt gehouden. De toe gang is vrij. ONZE SMALLE WEGEN. De heer A. van Iperen had tot Gedepu teerde Staten van Utrecht een verzoek gericht, om op het traject Schoonhoven- Utrecht ifutobuasen in den dienst te mo gen brengen ter breedte van 2 Meter. Ge deputeerden hebben dit verzoek afgewe zen op grond van de overweging, dat de wijkplaateen langa dezen weg, waartoe voornamelijk de dammen dienst doen, niet in zoodanigen toestand verkeeren, dat breedere autobussen zonder gevaar zou den kunnen paaseeren. EEN DERDE GASK0ELER. Aan de gemeente-gasfabriek zijn twee gaakoelera. Om tegen storingen gevrij waard te zijn, dient er een derde bij te komen. Onder overlegging van een rap port van den directeur, heeft de bedrij- ven-commissie geadviseerd voor de aan schaffing daarvan een bedrag van pl.m. f 2400 toe te staan. B. en W. stellen den Raad voor, dienovereenkomstig te beslui ten. EEN BLANCO CREDIET GEVRAAGD. De bedrijven-commissie heeft aan B. en W. bericht, dat het tegen de verwach ting in, noodzakelijk is gebleken bij den bouw van de woning voor den directeur der bedrijven, nog meer heiwerk te doen verrichten. Teneinde stagnatie in de werkzaamheden te voorkomen, is dat hei werk bereids uitgevoerd. De commissie geeft B. en W. in overweging, den Raad voor te stellen de hoogere uitgaaf alsnog te willen goedkeurenf Verder zegt de commissie, is het mogelijk, dat nog eenig ander „meerder werk" noodig zal blij ken, zoodat het wellicht wenschelijk zal zijn, voor al deze extra werkzaamheden een blanco crediet toe te staan. B. en W. stellen den Rada voor, aldus te be sluiten. WEGVERBETERINfi. De Öpweg heeft op den hoek bij de Voornebrug veel te lijden van de auto's, welke op een bepaald punt een acherpe bocht moeten nemen. B. en W. hebben nu besloten tot weg- verbetering van dat weggedeelte, door H aanbrengen van een klinkerbestratinf Gevonden voorwerpt». Omtrent de ondarataanda gevonden voorwtrpan rijn inlichting %n bekomen MA Kot bureau van politie: Een Portefeuille. Onbestelbare Brieven. Temgentvam- gen in de le helft der maand Juli 1080: Brieven (Binnenland) 1. Aan den Directeur der Registratie te Gouda. INQEZONPfeN MEPEPEELINQ. Werkelijk buitengewoon goed is de uitspraak van eiken rooker, die kennis heeft gemaakt met „ZESCENTO" De kwaliteitssigaar, ben betere 6 cents sigaar is dan ook niet verkrijgbaar. Neemt ook eens proef! „Zescento" Sigaren zijn overal verkrijg baar zoowel in Vorstenlanden als Sumatra. DE FRAUDE TE PAPENDRECHT. De omtvanjjor tot één jaar veroordeeld!. DORDRECHT, 18 Juli. De Arron- dissements-rechtbank alhier heeft hedenmorgen den gewezen gemeente ontvanger van Papendrecht, C. A. tot een gevangenisstraf van één jaar veroordeeld. Zooals bekend, had de hèer A., in het tijdvak tusschen be gin 1922 en begin 1930 in zijn functie opzettelijk verschillende bedragen toebehoórende aan de gemeente, ver duisterd, tengevolge van welke mal versaties een tekort in de gemeente kas was ontstaan van f 36.935 63 EEN KIND VERMOORD. Zedenmisdrijf. ELST. 18 Juli. Gisteravond werd te Valburg het acht-jarig knaapje S. vermist. Na geruimen tijd den om trek te hebben afgezocht werd het ventje dood in een sloot aangetroffen Een onderzoek wees hier uit, dat 't hier een zedenmisdrijf betrof. In ver band hiermede arresteerde de poli tie den zwejbver D B., die op hel oogenblik werkzaam is bij den land bouwer Van B De man heeft een volledige bekentenis afgelegd. VAUBURG. 18 Juli. Nader wordt ons nog geméld: De 8-jarige Jan Slebes was gistermiddag on bezoek «egaan bij zijn tante te Slijk—Ewijk. De jongen zou tegen acht uur thuis komen doch te tien uur 's avonds was hij nog niet teruggekeerd De ouders werden ongerust en gin gen op onderzoek uit Het Heek. dat de ioogen"te rnim half acht van zijn tante was wegge gaan. Gedurende den geheelen nacht is toen naar den knaan gezocht Op vele plaatsen werd in de /tlooten gp- dregd. doch ronder resultaat Heden morgen omstreeks zeven uur werd 'I lijk van den knaao in een greppel achter een heg d'cht bii den Valburo- schenweg op ongeveer 200 M af stand van zijn woning gevonden. Het Heek dat met den knaao eer redeinmisdrijf had plaats gehad en dat hii daarpa was vermoord Uil het onmiddellijk ingesteld opderz<Vk Heek. dat de iongen gisteravond het 'aatst was gezien met den jfwerver D B Deze werd door den gemeente veldwachter op zijn werk bij den landbouwer van B gearresteerd. Bij het verhoor legde hij een vol ledige bekentenis aT dat hii Het nader te noemen hjyide- Hij had den jongen ontmoet en na- lingen met den knaap had gepleegd heeft hii hem met een mes den hals afgesneden. B verklaarde, dat hii Men jongen ook nog de keel had dichtgeknepen om té voorkomen, dat de knaap zou gaan gillen. Na het plegen van het*misdrijf was B blijven staan, totdat hij zeker was dat de knaap dood was. Vanmorgen, was de man d'e vroeger reeds eeni- e malen wpf*ens zedenmisdrllvert was veroordeeld gewoon weer aan het werk gegaan. B Is voorloopig opgesloten !n het «emeeniehuis te Herveld. gemeente Valburg Hij zal ter beschikking van de justi tie worden gesteld. Hel siilkerwetje. AMSTERDAM. 18 Juli De Kamer van Koophandel erf Fabrieken te Amsterdam heeft een adres gezonden aan de Eerste Kgmer inzake het wetsontwerp tot hpffing van een in voerrecht op sommige soorten sui ker Tn dit adres wordt verklaard, dat de Kamer van Koophandel met leedwezen heeft kennisgenomen van de aanneming van het ontwerp door de Twepde Lamer in de hoop uitge sproken. dat de Eerste Kamer het zal verwerpen. RtyksdAg ontbonden. BERLTJN. 18 Juli Tn den Rijks dag werd Vrijdagmiddag .gestemd over het voorstel der Soc Dem tot op heffing der noodverordeningen. De bedoeling der regeeringspartij eerst een beslissing te laten vallen over de motie van wantrouwen, ging .niet door, omdat de motie van wantrou wen om tactische redenen door links werd ingetrokken Het voorstel tot opheffing der nood verordening werd daarop aangeno men 238—221 stemmen voor stem den de Soc Dpm.. de Communisten, de Nat Socialistpn en het grootste gedeelte der Duitsch Nationalen. Na de stemming nam de Rijkskanselier Dr. Bruning het woord én legde^ de verklaring af. dat de Rijksdag hier mede is ontbonden. Het bekend maken van de ontbin ding van den rijksdag veroorzaakte in de Rijksdag groote opwindingen ook onder de menigte, die voor het gebouw wachtte. De eieuwe verkiezingen rullen ver moedelijk 14 September worden ge houden. i Brandend ephlp. LONDEN, 18 Juli. Het Duitechs art oom- schip „Targis" is in den Atlantiachen Oceaan in brand geraakt. De passagiers, ■vrier aantal niet precies bekend ia, als mede de bemanning, rijn door bet En- gelsche stoomschip „Rangitata" aan boord genomen en bevinden rich dus in veiligheid. De oorzaak van den brand is onbekend De verlaten .„Targia'' ia in rinkenden toestand Hedenmiddag vergaderde de Raad der gemeente Schoonhoven onder voormtter- schap van burgemeester Mr. F. L. J. E. Rambonnet. Secretaris de beet A. G. Boogaart. Afwezig wethouder Schreuder en de heer Olree. De notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd vastgesteld. Eenige ingekomen stukkon behelzende goedkeuring van raadsbesluiten, werden voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek van het bestuur dar Chr. U.L.O.-School om medewerking tot het aanbrengen van eenige verbeteringen aan het schoolgebouw en dat van het toestaan der R.-K. Paroch. School om beschik baarstelling van een bedrag van f 135 voor de aanschaffing van een trapnaai- machine, worden in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. De ontruimingstermijn van de woning Haven 40 wordt met een half jaar ver lengd. Aan de orde komt daarop het adres van den heer A. Pelt, om zijn zoon als volontair bij gemeente-werken een ver goeding toe te kennen. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken De heer Deerenberg kan zich met de motieven, die bij B. en "W. tot dit besluit geleid hebben, vereenigen, doch acht een gratificatie niet onbillijk. De Voorzitter zegt, dat het colle ge van B. en W. deze mogelijkheid reeds heeft overwogen. In verband met de in deze opgedane ervaring, heeft het daar echter een bezwaar in gezien, hoewel de volontair zich uitstekend van zijn werk kwijt. (De heer Olree komt ter vergadering.) De heer Deerenberg acht voor 'n gratificatie van b.v. hoogstens f 100 geen bezwaar aanwezig. De heer Kortland vindt, dat een gratificatie alleen te verdedigen zou zijn, als de volontair werk doet, waarvoor an ders een andere kracht aanwezig zou moeten zijn. De heer Deerenberg merkt op,dat meermalen eeh gratificatie aan een vo lontair is verleend. De heer B i k vreest, dat door toeken ning moeilijkheden voor de toekomst zul len worden gefléhhpèn. De heer Bouwmeester steunt het idee van den heer Deerenberg, temeer, omdat er thans een werkman ziek is, in wiens plaats de volontair goed dien sten kan bewijzen. De heer P e e r b o 11 e is het gedeel telijk met dan heer Deerenberg eens, d.w.z., voor het geval, dat B. en W. een volontair hebben opgeroepen. In alge- meenen zin lijkt spr. echter het beginsel van vergoeding verkeerd. De Voorzitter vestigt er de aan dacht op, dat een belooning niet in over eenstemming zou zijn mat de afspraak, in dertijd met den vader van den volon tair gemaakt. De heer Olree kan zich vereenigen met het voorstel van B. en W. Dit voorstel wordt daraop zonder hoof delijke stemming aangenomen. Daarop komt aan de orde het adres van L. de Lang en anderen, inzake be strating van de Varkensmarkt. B. en W. stellen vbor hierop afwijzend te beschik ken. De heer Peerbolte kan met het voorstel accoord gaan, doch zag bij een gelegenheid gaarne, ter plaatsen een trot toir aangebracht. De Voorzitter licht toe, dat op het gebied van bestrating de laatste jaren zeer veel is gedaan en uit financieel oog punt vereischt wordt, daarmede niet te snel voort te gaan. Het voorstel wordt s. h. st. aangeno- men. Hierop volgt het voorstel van B. en W betreffende de kosten van Men bouw der woning van den gasdirecteur. De heer Deerenberg ontving gaar ne inlichtingen, hoe deze zaak zich heeft toegedragen. De Voorzitter licht toe, dat de vergadering van de bedrijvencommissie het beter achtte, voor eventueele verdere uitgaven boven de begrooting, vooraf goedkeuring te vragen, dan de raad la ter voor een voldongen feit te stellen. De heer Peerbolte uit zijn spijt, dat wethouder Schreuder wederom afwe zig is. Spr. begrijpt niet, hoe deze wet houder heeft kunnen beweren, dat,/Ier plaatse heién niet noodig was. Spreker vraagt, of de kosten van toezicht op het werk in de begrooting zijn betrokken. Zij zullen anders de begrooting nog aan merkelijk verder doen overschrijden. Spr. is tegen het voorstel. De heer Olree heeft indertijd als leek reeds ingezien, dat de woning voor f 8000 niet kon worden gebouwd. Met het geven van blanco crediet schept men ge vaarlijke toestanden. Spr. heeft op de be grooting geen kosten kunnen vinden voor aanleg gas- en waterleiding enz. Zoodat ook die er nog bij zullen komen. Spr. ia tegen het voorstel. De heer Deerenberg zegt, dat hef met den bouw der bewuste woning erg raar gegaan is. Met de begrooting is op eigenaardige wijze gescharreld. Hei heien betreft slechts een post van pl.m» f 500. Men schuift het nu weer op de bij komende werken, doch er ii meer. 8pr. zegt, dat de gemeentewerken moeten we ten, dat het werk ver over de t 10.000 zal komen. Spr. weet dat zeker. Wethouder Niekerk verzoekt den heer Deerenberg niet van gemeentewer ken te spreken, waarop do beer Dee renberg verklaart daarmede niet wet houder Niekerk te bedoelen. Spr, denkt er niet aan met een blanoo crediet ac coord te gaan. Spr. zegt met nadruk, dat de heer Schreuder er meer van weet. Spr. ziet er de heeren van de bedrijven wel voor aan, zich achter het heiwerk te ver schuilen en met het blanco crediet, dat op dit motief zou worden verkregen, de veel grootere andere fouten te dekken. De directeur zal niet verwonen, wat dit huis straks zal moeten opbrengen. De heer Van Harmeien bevestigt de meening van den heer Deerenberg, dat de bedrijvencommissie ook in staat zou zijn, méér uitgaven te doen, buiten den Raad om. Alleen met het heiwerk kon zo niet anders. Spr. gaat na, hoe de zaak rich heeft toegedragen in de bedrijvenoommissie. Deze heeft thans de stellige meening, dat de overige te verwachten kosten, niet meer dan f 1000 zullen bedragen, zoodat het totaal ongeveer f 9000 zal bedra gen. De heer De Wilde merkt op, dat de overschrijding der begrootingen hier re gel begint te worden, Als men niet abso luut zeker was, dat heiën onwaardig was, had daarvoor een reservepost moeten worden vastgesteld. Spr. iz tegen het voorstel van B. en W. De heer B i k kan rich eveneens met het voorstel vereenigen. De heer Adn&eni bevestigt, dat de voorzitter der bedrijvencommizzie na drukkelijk verklaard heeft ,dat de kosten niet hooger zullen worden dan f 9000. Het verdere crediet acht spr. noodig, blanco crediet acht hij echter niet noo dig. De heer Deerenberg krijgt meer en meer den indruk, dat het woord „blan co" hier bedoeld is om den raad te mis leiden. Men moet nu weten, wat de woning kosten zal en spr. meent stellig, dat men reeds over de f 9000 is. Er moet een staat van meer en min der werk zijn en het juiste bedrag, daar voor tot dusverre besteed, moet dus be kend zijn. Spr zegt met nadruk, dat hfer door één wethouder buiten het college van B. en W. om, gehandeld is, zoodat de Voor zitter en wethouder Niekerk geen schuld treft. De heer Peerbolte steunt een voorstel, gedaan door den heer Van Har- melen, om de notulen der bedrijvencom missie te doen voorlezen, want spr. wil pertinent weten, of de heer Visser tegen over wethouder Schreuder verklaard heeft, dat niet behoefde te worden ge heid. De Voorzitter neemt hot voorstel van de heeren Van ELanmelen en Peer bolte over om de bedoelde notulen voor te lezen, waarmede de raad aocoord gaat. Aangezien de Voorzitter boven d'ien nog iets heeft mede te deelèn, dat niet geschikt is voor een openbare ver gadering. gaat de raad daartoe in beslo ten zitting over (Wordt vervolgd) Liefdesdrama. De 22-jarige land arbeider M P., gedurende eenige ja ren woonachtig te Beemster, had daarvoor verblijfplaats in Drente. Hij had hier een verhouding aange knoopt met de 26-jarige G. B. Den laatsten tijd was er nog al eens on- eenigheid tusschen het meisje en den man. Eenmaal had hij gedreigd, dat. wanneer zij van hem vandaan zou gaan, hij zich het leven zou berooven Thans heeft hij aan dit vreeselijk voornemen gevolg gegeven. Nadat 't meisje de verloving nad verbroken, liep de man de Straat, op en in een vlaag van wanhoop wierp hij zich onder een juist passeerenden zwaar biladen vrachtauto. Ernstig gewond werd hij opgenomen en kort daarop iB het slachtoffer overleden. Communistische straatnamen. Toen een dezer ochtenden de bewo ners van Asterdorp te Amsterdam aan de overzijde van het IJ han hui zen verlieten om naar hun werk te gaan, vonden zij bij de hoeken der straten op de muren papieren, waar op niéuwe straatnamen geschreven waren: Leninplein, Krassinstraat, L. de Vissej-straat, e.d. Men had te doen met een communistisch grapje, waar bij de wensdïrde vader aer gedachte was. Na heel korten tijd waren de namen reeds weer verdwenen. UIT GROOTVADERS GELDKISTJE. Era aahtnjarig meisje was op dra Lousdetrweg te Amersfoort ïnkoopen aan het doen. In verschillende speel goedwinkel» had zij een aportkarretje, schoppen, emmertjes enz. gekocht. Daarna was zij verdwenen In het mid daguur Jtwam zij weer, maar nu gold het andere winkel». Er werd kaa», ham en dergelijke gekocht In era der win kel» vroeg zij zelf» of zij daar kon etra. De winkelier vond dat verdacht en telefoneerde de politi*. die hst kind mee nam Op het bureau vond mm in haar zakken de helft van een retour-kaartje .HilversumAmersfoort, maar het wa» d» verkeerde helft. Na vele fantastische verhalen kwam eindelijk de waarheid er uit. Haar ouders te Hilversum, hadden [haar te logeenen gedaan bij haar groot vader, ook in Hilversum. Zij is daar weggeloopen en van haar oom had zij, volgens haar zeggen, vijf gulden gekre gen Kaar grootvader mist echter in den loop van eenigen tijd honderdtachtig gulden uit een kistje. Ontploffing ln een tunnel. Don derdag hoeft in oen tunnel van de waterleiding, welke San Francisco Nm* waarneming in den mergen nu» 18 Juli. Hoogste barozsetrefltand 764.1 te Isafjord laagste barometerstand 742.6 te Shields. Verwachting tot Zaterdagavond: Aanvankelijk meest matige Zuid-Weste lijke, later krachtige Zuid-Westelijke tot Noord-Westelijke wind; betrokken of zwaar bewolkt met regen en waarschijn lijk onweer en zelfde temperatuur; later iets koeler. Waterstand: Keulen, 17 Juli, v.m. 2.00 M. of 18 c.M. hooger dan den vorigen dag. van water voorziet, een gasontplof fing plaats gehad, waarbij 21 arbei- ders gedood werden. „SPORTCLUB I"—„R. F. C. I" sa „SPORTCLUB II"—„R. F. C. II". Een twastal zser goeds wedstrijden ta wachten. Schoonhovsn. Wederom worden op 't Sportterrein alhier a.s. Zondag een tweetal wedstrijden gespeeld, die van zeer goede spelkw&Uteit zullen worden. Om 1 uur zal het tweede elftal van „Sportclub" den strijd aanbinden tegen de reserves van de Rotterdamache Vereeniging „R. F. C."» en deze ploeg schijnt wel tot iets in staat te zijn, want in het afgeloopen seizoen behaalde zij het kampioenschap horer afdeeling. De Blauw-Witte reserves zullen wel hun beate spel moeten spelen, om dezs ploeg van het lijf te houden, en daarom zal ook deze wedstrijd wel het aankijken waard zijn. Om pl.m. half drie spelen de eerste elftallen van bovenga- noemde vereenigingen een wedstrijd te gen elkaar. De Rotterdammers hebben een keurig seizoen achter den rug en be hoort zeker wel tot een van de beste Wes telijke Tweede Klasse vereenigingen. Voor „Sportclub" is dit weer een keurige oefening, en we gelooven, dat het de Rot terdammers niet gemakkelijk zal vallen, den wedstrijd te winnen. Aan spanning zal het daarom bij dezen wedstrijd niet ontbreken. We hopen dus Zondag weer te kunnen genieten van een tweetal spor tieve wedstrijden. BENSCHOP. Juli. Ondertrouwd: W. Schinkel, oud 24 J.„ en A. M. Jonkers, oud 23 j. te Oude water). Overleden: M. van Roest, oud 64 j., echtgenoote van J. P. Rietveld. N. A. Lekkerkerker, oud 65 j., echtgenoote van J. J de Jong. OUD-ALBLAS Juli. Geboiren: Cornelia Jacoba, d. van J. van Houwelingen en- C. Bron. Lekkerkerk. De uitslag van de gister morgen gehouden aanbesteding voor heit bouwen van een garage met winkel,, en brug, op een perceel grond aan den. den Kerkweg, voor rekening van de» heer P. Nobel, door den bouwkundig» den heer G. van der Voet Jr., is al.» volgt: Timmerwerk: P. S. Verwaal f 8105, J. Noordergraaf f 3500, A. Borsje f 3550, J. P. de Swart f 3000, D. Slijk en Zonen f 3800, allen alhier, en Jac. Oskam te Krimpen a.d. Lek f 3332.33. Metselwerk: G. van der Voet en Zoon f 2855, K. J. Verwaal f 3000, beiden al hier, en Gebr. Klapwijk te Krimpen ad. Lek f 2995. Lood- en zinkwerk: T. van der Graai f 350, L. Hoogstraten f 418, J. H. Oskam f 424, allen alhier; J. van Krimpen t« Krimpen a.d. Lek f 378. Smidswerk: C. Stoppelenburg f 180, F. van der Graaf f 190, beiden alhier. Electrisch licht: L. Hoogstraten f 1HD, T. van der Graaf f 117. Massa: Jac. Oskam te Krimpen a.ti. Lek f 0999. Het verfwerk is uit de hand gegun.fi aan den heer Mar.s. Nobel alhier. GOUDA, 17 Juli. Veemarkt. Aange voerd 1970 stuks, waarvan 188 slachtvar- kens. Vette 3031 cent, Londensche 27 29, zouters 2930, alles per pond levend met 2 pCt. korting; 574 magere varkens f 30—50, 1129 biggen f 15—20, 5 run deren f 325375 34 nuchtere kalverten f 1320, 30 lammeren f 2429. Handol matig. Algemeene markt. 398 partijen kans. Prijzen le kw^l. met rijksmerk f 45 50, zware tot f 50; 2e kwal. met rijkii- merk f 3843, alles per 50 K.G. Handol matig. 331 partijen eieren. Kippeneieren f 4.50 5.75; eendeieren f 44.50 per 100 «t. Handel matig. 1130 ponden boter. Goêboter 901 (X) cents per pond; weiboter 8090. Handel matig. UTRECHT, 10 Juli. Ver. Groenten- <m Vruchtenveiling Utrecht en Omstreken. Janbazen 8—10, Kersen 024. Druivien blauw 2052, Roode bessen 0521, Zwarte bessen 29, Witte bessen 24, Kruisbessen 110, Pruimen 3875; Aardbeien 1734. ZEVENHUIZEN, 10 Juli. Veilingsve-r- eeniging Zevenhuizen Z.-H. Aanvoer 44.800 kippeneieren f 4.000.40; BH eendeieren f 4.505.05 per 100 stuks. GOUDA, 17 Juli. Coöperatieve Zuïd- Hollandsche Eierveiling G.A. (C. Z. H. E.) te Gouda. Veilingsbericht van 17 Ju li 1930. Aanvoer 42.000 kippeneieren. Prijzen: 50/58 K.G. f 4.90—5.10, 58/00 KG. f 5.10—5.00, 60/02 K.G. f 8.4D-* 5.70, 02/04 K.G. f 5.70—5.90; bruins 00/05 K.G. f 5.000; 050 iradoitfirtng 4.80, alles per 100 «tuks. EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND €N UTRECHT. Schoonhovsnrati» Courant VRIJDAG tB JULI 1N0. Hiermede vervullen wij den droeven plicht U kennis te geven van het plotseling over lijden van onze geliefde Echt genoote, Moeder en Behuwd- moeder, Mevrouw geboren Hanauto, in den ouderdom van 69 jaar en 3 maanden. Ons overtuigd houdende van Uwe deelneming. O. DE OROOT. Soestdijk, L. O.v.OUWERKERK- DE ÖROOT. Q. DE OROOT. Brandwijk, 13 Juli '30. !n plaats van kaarten. Heden behaagde het den Almachtige, voor ons op 't onverwachts, in Zijn heerlijk heidoptc nemen onzen innig geliefden Man, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, den Welterwaarden Heer in leven Ned. Hervormd Predikant te Veenendaal, in den ouderdom van 54 jaren. Veenendaal, C. W. JONOEBREUR- VAN VLIET Hoorn, P t. JONOEBREUR. C. H. JObfOEHRLUR- ÉJONOBLOE rk a.d. IJssel, T. JONOEBREUR. Schoonhoven, C. L.v.WILLENSWAARD. P.C. v. W1LLENSW AARD- van Vliet en Kinderen. Veenendaal, 17 Juli 1930. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 21 Juli a.s., des namiddags te twee ure. Qeen bezoek. Oeen bloemen. F K- Waar ondergeteekende niet in d^ ;elegenheid is al hare Vrienden en tennissen, in verband mat haar vertrek naar Den Haag, persoonlijk (e bezoeken, heeft zij de eer langa dezen weg van hen te nemen. In het bijzonder van de Begunstigers en van hen met wie zij door het firmantschap van wijlen haar man (fa. Kruijt Bor) op eenigerlei wijze in relatie staat. Wed. R. Q. BOR-Maaijen en Kinderen. Ameide, 17 Juli 1930. Biedt zieh aan: Een (prima getuigschriften) N. BURGGRAAF, Hekendorp, 54. Een flinke niet beneden 16 jaar. J.J.v 1EPERBN, Koloniale Waren, Koestraat 126, Schoonhoven. Een goed kunnende melken, voor direct, Bij J. M \TZE, Stem bij Haastrecht voor dadelijk of later een best kunnende melken Bij A. HOOQENDOORN, Hoeve de Burcht, Zwammerdam Wegenshuwelijk der tegenwoordige een nette tegen 15 Augustus. Adres: Mevrouw JAC. NIEKERK, Haven 61, Schoonhoven. niet beneden 16 jaar. Brieven onder letter B. C «*n F. BIJLSMA'S Boekhandel, Oouda, Agent van dit blad. Zoo tpoidig mogelijk gevraagd le« Vreeswijk voor dag en nacht. Adres: C. DEN OUDSTEN, Vreeswijk. Wordt gevraagd in kiein gezin, een net van Qercf. beginselen. Zelfstandig kunnende werken. Voor dag of dag en nacht, bij H. VERBOOM, Melkhaadel, Egeiinglaan 25, Zeist. GEVRAAGD tegen 1 Augustus in klein gezlry. die zelfstandig kan wei ken en koken. Hulp van 2e meisja. Aanbieding na 8 uur 's avonds Adres: Me- r. SCHELLEKEN S, Haagweg 194, Rijswijk. Wordt ge vrsagd in klein gezin EEN RK. OIcNSTBOOE goed kunnende koken eu netjes in naar werk. Zonder g g. onnoodig zich aan te melden. Mevr. A. VAN BA REN - Ruys, Oude Qracht 352 boven, Utrecht. onverschillig van welk beroep of stand, mits actief en be trouwbaar, kan zijn inkomen vermeerderen met f 10.- f 20. per week. Ook DAMES komen in aan merking. Qemakkelijke en aan gename werkkring. Brieven, onder no. 1840, Bur. v.d. blad. tegen 1 of 16 Aug. v. d. e. n.: Een flink die zslf8t. kan werken en eeningsz. bek. met koken. Loon f 30.— p. m Ooede behand. Relsk. bij void vergoed. Aanb. Mevr. EKER1NQ, Valkenboachlaan 37, Den Haag.. Wegens huwelijk, Een W. BROER, Lekdijk 64, Lekkerkerk Mevr. Dr. BROEKHUIZEN, Oouda, Crabethitraal 1, Gevraagd tegen I of 15 Aug. Een wegens huwelijk der tegenwoordige bij O VAN LEEUWEN, Valkenburg bij Leiden (Z.-H.) 'Wegens huwelijk der tegenwoordige met 1 Sept. of eerder P.O., goed kunnende melken. Adres: P. VERDUIN, Henedenberg, Bergambacht. met ruims Benedenwoning. Te bevragen: Tol 10, Schoonhoven. uitersts prijs per M3 franco geleverd aan de Bloemisterij Arts voor Inwendige ziekten Doitlgineo 44 Dordrecht AFWEZIG vaoal 20 fall tot en mot 27 fall M. J. OKKER Tandarts houdt ta Lekkerkerk. v. Schoonhoven n. Wogenlngen I K ten bate van de nog ln dit jaar te openen ligt Kleutereohool ^2 Tot en met Zondag 20 Juli nog kaarten i f 1.- verkrijgbaar bij UW J- KORTLAND, Lekdijk 2. (Kinderen tot 12 jaar half geld). Na dien datum 50% verhooging. SCHOUT en HEEMRADEN van den zullen op Vrijdag en Znterdng 1 en 2 Augustus 1930 Het schoonmaken der bestede Poldervlieten, der Dwsrs- weterlngen en alle Slooten en Vlieten, die onder de Keur zijn begrepen. Schout en Heemraden voornoemd, A. OSKAM Dz., Schout. Het Bestuur van den brengt ter kennis van belangheb benden dat da over de weteringen en vlieten, het houtgewas en het opmoeten der boomen zal gevoerd worden voor: Bunrepas en Vlisl Oostzijde op Vriidng I Augustus 1930; Vlisl Westzijde op Zaltrdog 2 Augustus 1930. De Voorzitter: I. J. TEIJINCK. BURGEMEESTER «n WETHOUDERS van Tlanhoven, zijn voornemens den 30sten Juli 1930, des v.m. elf ure, ten Raadhuize t« Tlsnhovsn in het openbaar aan te besteden Hel verbouwen via een Woning lol RAADHUIS eu BENE ENW0NINQ oen den Lekdijk le Tienhoves (Huis nummer 44 o) Mestek en teekeningen ad f 1 50 bij vooruitbetaling te verkrijgen ter Secretarie te Ameide. Aanwijzing wordt gehouden op Zaterdagmiddag (3 uur) den 26 Juli 1930 in de te verbouwen woning te Tienhoven. Inlichtingen verstrektde gemeente opzichter H. DIEPENHORST te Ameide. Gevraagd 1 f 250 per stuk, per week Aan hetzelfde adres werptijd van 25 Juli tot 25 Augus us Ad'res: JOH. VERKERK, üroot 4mmers, Qraifland MAKELAARS- EN ACCOUNTANTSKANTOOR J. P. v. d. BAS en O. VERHEIJ - GOUDA Mlndprbrotdcr»teeg 6 (Zijstraat Oowthawcn) Belasten zich met het opmaken van Koop-, Huur- en Pachtcontracten. ildin ------>rgt te koop en te koop gevraagd. Adviezen, Belastingzaken, Achterstallige opmi Memoriën van Successie, Boedelscheidingen. Verder alle actes door de wet toegelaten. Plaats» en bezorgt Hypotheken. Solide zaken Vorderingen, Administrate. Wi] zijn kooper van ALLE SOORTEN ZEEUWSCH uil voorraad als voordeelige BROCHES en ARMBANDEN mits goed gemaakt en zien toezending van partijen DADELIJK tegemoet. JOSEPH B. CITROEN, Leidschepracht 3, Amsterdam Agenten te Londen met relatiën door geheel Nederland welke tegen concurreerende prijzen kan exporteeren. Brieven, no. 1830, aan het Bureau van dit Blad Van een flescbje ROZII1A van 42 cent; maak ik zevun tlesacben niet le over Iretten qelejzijo met rozijnensmaak Een flesch heerlijke azijn kosF dus slechFs ócenh 1-Hifflflcuob ROZIMAvoor Dr. VAN LIER Arts voor maag-, bloed-,'nier- en stofwisselingsziekten Biltstraat III - Utree I tot nader aankondiging. BITTER-ZOET M//////Z Aanbesteding. Buroemcestcr «n Wethouders van BLCSKEN&GRAAr zijn voornemens 23 Juli 1930, v.m. 11.30 uur in 't Raadhuis aldaar aan te besteden: Hat maken van een BEGRAAFPLAATS met bijkomende werken. D« aanwijzing zal worden gehouden op 21 Juli, v.m. 10.30 uur. Bestek en Teekening vanaf 18 Juli verkrijgbaar bij ondergeteekenden A f 4.—, restitutie f I bij onge schonden teruglevering. C. en P. P. KOK, Architecten, Ammerstol. HET KERKBESTUUR der Parochie van den H. Jacobus te CABAUW bij Sohoonhoven zal op Vrijdag 1 Augustus 1930 's morgens-11 uur (Zomertijd) in Hötel DE GILDE te Schoonhoven aan besteden) Het uilbreiden van het Schoolgebouw (e Cabouw ■et 1 lokaal, privaten, urinoir enz. op houten piailundeering. Teekeningen en bestek zijn f 3 per stel verkrijgbaar ten kantore van ondergeteekenden, alwaar op alle werkdagen 's morgens van 9 tot 12 uur inlichtingen zijn te bekomen Architecten Amersfoort. Mooie collectie FOTO-ALBUMS Boek- »n Fotohand»! (mif druk) Haven 25 -■ Schoonhoven waarin reeds jarenlang een rendabele Smederij en Rijwielhandel is uitgeoefend. Voor energiek persoon ruim* bestaan. met Wagen en Hit benevens de te veld ataande Ge wassen. Ooed beklante straatnering. 3. Een in prima staat verkeerende ö-cyl. Limoussine. 4-persoons. Te bevragen: Schoonhoven. MAANDAG 21 JULI BIRKOLA HET speelgoed ook voor UW kind- Afwaschbaar - onbreekbaar - kleur vast Modelboerderijen in doos, ook los verkrijgbaar. - Pluimvee 7 cent - Koeien en Paarden 12 cent. Voorts Menschen, Huizen, Boomen, Windmolens, enz. Ook Soldaten en Cirdusdieren. Bazar „DE POTTEMAN" EindGorkum In elke hoeveelheid to kóóp. Te bevragen bii E. H. den Hartoo te Langerak b/z de Lek. bij L. HUISMAN GOUDA Lange Tiendeweg 40 voorradig van P. C. JONOEBREUR te is verkrijgbaar: Ie Qruol-Ammers bij P. v. Donk; le Streefkerk bij Jan Slam; le N. Lekkerland bij Adr. Slant. Lel vooral op hel Lakstempel, Etiquet en Loodje, moet alles voorzien zijn ven de initialen (P. C. J.) en handteekening in roode inkt van M. Jongebreur. MAKELAARSKANTOOR VAN G. VAN DER HORST Beeedisd Makelaar in Onroerende Goederen - Hypotheken tot ^lk bedrag op Hun zen en Landerijen Op I-and met goede overwaarde 4H 10 jaar vast. Koop - Ver koop - Huur - Verhuren - Huizen en I-anderijen. Kortedijk 6 Schoonhoven Tel. 100 v.b. Gebr. Moes, Schoonhoven Gramcluonhaslen, Binnenwerken en Onderdeelen Het ni.uw.ta is de AUROFOON en PILOFOON, een el, dynamische luidspreker en algeheel wisselstroom toestel., Deze zijn 100% mooier dan veel fabrieks-massatoestellen en minstens IOO guld. Qoadkoopar.. Alle onderdeelen hiervoor f ISO. Qratl» schema en hulp, WIJ bouwen voor U alle Radiobenoodigdheden met D J. garantie. Vraagt eens brochure met de vele «chltteiende dankbetuigingen toestellen en alle benoodigdheden Schema's, Ombouwen, Huurkoop HAVEN 63 TELEFOON 113

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 2