Nergens 1 eiehhit SS 5.M/A5& ZONEN Een goede Foto? Boomgaard, Grasland WECK tlerpanflirommels li jeiGmeiM lt.il. Hoitanisc&e Deposito-en CremeiDaiiH verkoopen ANTON C00PS mat KDOPT Belastingvragen. Wat geeft de Radio? Gemengd Nieuws Van alles wat. Afloop Aanbestedingen Advertentiën. Loplk Samen op ƒ12150.- H. C. Kooi, Notaris, Notaris B. J. TEIJINCK Vrijdagen 25 Juli en 1 Augustus 1930, OPENBAAR VEILEN EN VERKOOPEN Je Adres voor Schoenen-Reparatie groot 6.25 Aren, groot 6.66 Aren, BERGAMBACHT, Notaris B. J. Teijinck Dinsdag 29 Juli 1930 Schoonhoven Gekookte Worst A. Bruijnel Drogist Geu d vwïoe lebr v.d unsi ALLEEN ECHT MET DEZEN NAAM op elke rhumbooki: Fotografie J. MEIJER Lange Tiendeweg 5, Gouda. .Deöoudsche Gaper" MarM ANTI APHTHL GOUDA TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, tchoonhovensohe Courarti VRIJDAG 18 JULI two. Bod «craven. De 90-Jarige Klaa» Sto ter i« in dien Sliuis ram d«n Ouden Rijn flafflti&n «n vwróironkaa. Longarriu De BG-jorig» aohdppee JL van M. van hier, gedetineerd te (Rotter dam, -werd wegen» heling van eea partij wollen daken*, die bartend! waren voor China, door de arrondiieeementaTechV- bank aldaar veroordeeld tot 1 jaar ge vangen iaatraf. Nltuwpoort. De leerlingen van de hoogste klassen der Openbare Lagere School rullen Dinsdag een uitstapje ma ken naar Arnhem en omstreken. Nleuwerkerk a.d. IJssel. De heer M. van Lange is te Utrecht geslaagd voor het examen semi-arts. B. en W. hebben vergunning ver leend aan den heer T. Boer tot het bou wen van twee woonhuizen op een ter rein aan 's-Gravenweg. UITBREIDING WATERLEIDING. Ouderkerk a.d. IJssel. Naar aanlei ding van. hot voorstel der oommissie van beheer en het adree der bewoners van den Kerkweg en den Oudelandsohen weg, cm uitbreiding der waterleiding, heeft de gemeenteraad in rijm vergade ring van heden besloten daartoe mede te werken- Daar hot gemis van goed water daar ter plaatse steeds ernstiger werd gevoeld., kunnen de betrokken be woners rich gelukkig aohtan met dit besluit. Waddinxvesn. De 17-jarige mej. A. v. <A. P. reed met haar rijwiel over het trottoir aan dien Kerkweg. Zij raakte het beheer over haar stuur kwijt, met het gevolg, dat rij te water reed. Op haar hulpgeroep schoten eenige mannen toe, die zoowel haar als haar rijwiel op het droge wisten te brengen. Aan de eierenveiling waren aan gevoerd 5008 kip- «n een partij eena- eieren. De parijzen waren onderscheiden lijk f 4,805,50 en f 4,90—5,10 per 100 stuk». Op de Dorpsstraat 'bad. een aan rijding plaats tusschen een luxe auto, bestuurd door T en den wielrijder Van Tbedden van bier, De schuld berust grootendeels !bij den iwielrijder, daar deze. terwijl de bestuurder van den auto voor een andere auto wilde uithalen, tusaohen de twee auto's door wilde rij den. Hij werd door het spatsoherm ge grepen 1 en tegen den grond gesmakt Zijn rijwiel kwam onder de auto terecht en werd nagenoeg geheel vernield. Hij zelf ifep een bloedsfide wond aan rijn knie op. Zevenhuizen. Voor hoofd van de bijt school op het dorp hebben rich 17 sol licitanten aangemeld. Hieruit is bet volgend» drietal gevormd: 1 D. A. "Wolfs- keel; 2 C. J. de Jong, beiden te 's-Gro- venhage; 3. G. Nijhoff te Nieuw Weer- dinge. Tot notabel bij de Herv. Kerk is met 57 stemmen gekozen de heer J van der Wel De heeren De Gier en T Viseer verwierven respectievelijk 3 en 1 stem. Uitsluitend Voor Abonnees. Abonnees hebbeif hst recht koste loos vragen ie stellen. Men gelieve de vragen te richten aan de Redactie van het Nieuwsblad voor Zuid-Holland en Utrecht te Schoonhoven. Zij, die antwoord per brief verlangen, gelieven een postzegel van 6 cent bij hun vraag in te sluiten. Vragen, waarbij de inzender rijn naam niet opgeeft, worden niet beantwoord. Van geheimhouding kunnen de abon nees verzekerd rijn. Vraag: 1. Als een jongen van 14 Jaar bij den boer 5 gulden per week en gedeel telijke kost verdient en verder 's nachts thuis is, moet ik daar dan wat van opge geven? Er wordt ook kinderaftrek voor hem genoten. 2. Mijn soon van SS Jaar ia thuis in de kost en verdient als ambtenaar rijn sa laris. Moet ik In salr* kostgeld ook iets op geven? 3. lil ik een stuk land buitengewoon bemest ,om de kwaliteit van de grond te verbeteren (du» niet alleen om een goede oogit te krijgen) mag dan heel de mest-uitgave in mindering gebracht worden? Antwoord: Uw eerste vraag beantwoor den wij ontkennend. Die jongen verdient i 1360 per jaar «a gedaelteduk. koet. Dit laatste stellende op f 200 per jaar, is rijn inkomen f 460 en f 460 is vrij. Wat uw tweede vraag betreft, diene het navolgende: Wanneer u van uw zoon aan kostgeld een bedrag ontvangt, zoo dat voor u geen winst overblijft, behoeft u niets er op te geven. Ontvangt u wel 'n zoo groot bedrag, dat er voor u wat op overschiet, dan behoeft u slechts de winst op het kostgeld op te geven en niet het volle bedrag. Vraag S. De bemesting, die u aanwendt om het land op peil te houden en te brengen, moogt u in mindering brengen. Niet evenwel de bemesting, dia wordt gebruikt om het land boven peil te bren gen, de bemesting dus, die niet alleen 'n goede oogst, maar ook waardevermeerde ring van het land tengevolge heeft Vraag: Ben aangeslagen voor zuiver f 2300, gereclameerd 21 November, 26 Februari bij den inspecteur gehoord; heb hem alle bewijzen gegeven, dat ik niet meer dan f 1060 inkomen heb; krijg 12 April bericht dat mijn aanslag is terug gebracht op f 2.122. Zoodat mijn belas ting respectievelijk is verminderd met f 19.38. Dus van f 122,79 op f 102.91. Daar ik echter bewijzen kan overleggen en het hem trouwens ook gedaan heb, dat ik zoo ik boven aanhaalde slechts f 1960 inkomen heb, zoo wend ik mij daarom «tot u omtrent deze wragen: 1. Is het voldoende te schrijven aan den Raad van Beroep, dat men geen ge noegen neemt met de uitspraak van den inspecteur, omdat men verneemt te hoog te zijn aangeslagen? 2. Kan ik nu volstaan met de vermin derde som te betalen of moet ik het vol le bedrag late aanslag f 122.79 betalen, alvorens te kunnen reclameeren bij den Raad van Beroep. 3. Wat volgt er uit, wanneer de Raad van Beroep den aanslag handhaaft, d.w.z. de uitspraak van den inspecteur juist acht? Antwoord: Vraag 1. Het is niet vol doende aan den Raad van Beroep te schrijven, dat u geen genoegen neemt met den aanslag. De wet schrijft voor, dat het beroepschrift met redenen moet zijn om kleed. Wanneer u de zaak voor den Raad van Beroep brengt, dan doet u ver standig een deskundige te raadplegen. Vraag 2. U kunt volstaan met te be talen het bedrag, zooals dit na reclame is teruggebracht. Vraag 3. Wanneer de Raad van Be roep den aanslag handhaaft, jnoet u een kleine verhooging betalen. Er zijn enke le gevallen, waarin dit niet behoeft, maar om dit te kunnen beoordeelen, moet ik eerst het schrijven van den inspecteur hebben. Vraag: Ik zou gaarne p.o. van u ver nemen, of effecten voor de successiebelas tingen moeten worden opgegeven? Antwoord: Ja. Vraag: Tot begin Februari 1930 woon de ik te N. in een huisje a f 6 per week en betaalde aan personeele belasting f 32.20 per jaar Jk huurde een huisje te X., wat ik niet eerder kon betrekken dan begin April of Mei 1930. Het huis, waar ik woonde, a f 6 per week, moest ik met de zes weken verlaten, daar het ver huurd was. Ik kreeg toestemming van 'n buurvrouw om mijn huisboel zoolang bij haar op zolder te zetten, en mocht ge bruik maken van twee slaapkamertjes op den zolder; hiervoor betaalde ik de buur vrouw f 2 per week met onderling goed- Zaterdag 19 Juli. Hilversum. V.P.R.O. 10 uur Merge*wij ding; V.A.R.A. 12.16 uur Gramofoea; 2 uur V.A.R.A.-Liedjes; 2.40 uur don eert; 4.10 uur Voor amateur-fotografen; 4.40 uur V.A.R.A.-Varia; 4.50 uur Nieuws van het rei «secretariaat; 5 uur Gramofoon; 5.20 uur Bij de Pomp; 6.40 uur De heer G. J. Zwertbroek over de geschiedenis van den Radio-Omroep; 6.10 uur Kinderuurtje; 7.10 uur Week overzicht; 8.15 Concert; 9 uur Voor dracht door den heer 'Willem van Gap- pellen; 9.30 uur Vervolg Concert; 10 uur Persberichten; 10.10 uur Muzikale attractie; 10.25 uur Vervolg Concert, 11 uur Muzikale attractie; U.lö uur Gramofoon. Hulzsn. K.R.O. 8.150.30 Gramofoon; 11.8012 Godsdienstig halfuurtje; 12 —12.16 Gramofoon; 12.161.15 Mu ziek; 1.152 Gramofoon; 23.15 Kin deruurtje; 6 Gramofoon; 66.10 De heer Jaap Valk over: Feest in het land van Pallieter; S.1Ó6.55 Gramofoon; 6.55—7.15 Weekoverzicht; 7.15—7.80 Gramofoon; 7.308 uur Mevrouw Van der Schriek over: Schoon- heidazorg in Nederland; 811 uur Concert; 99.10 Declamatie van den heer J. Verheijen; 0.10—9.30 Gramo foon; 9.30 Persberichten; 9.3010.30 Vervolg Concert; 10.80 uur Declamatie van den heer J. Verheijen; 1112 Gramofoon. Zondag 20 Juli. Hilversum. V.A.R.A. 9 uur Beriehten voor Postduivenliefhebbers; 0.05 uur Orgelconcert; 9.30 uur De heer S. S. Lantinga over: Volkstuinen; 10 uur Concert; de heer W. Schevenels over: Het congres van het I.V.V. te Stock holm; daarna vervolg Concert; A.V. R.O. 12—12.30 De heer Dr. W. G. N. van der Sleen over: Zomerweelde in't bosch; 12.302 Concert; 22.30 Boe- kenhalfuurtje; 2.303 Concert? 33.90 Gramofoon; 3.804 Vervolg Concert; 46 Gramofoon; V.A.R.A. 5 uur Orgel concert; V.P.R.O. 6 uur Ziekenhalfuur; 6.30 uur Wijdingsuur Spreker Ds. D. A. Vorster over: De bevrijding door de oneindigheid Gods; A.V.R.O. 8 uur Pers- en Sportberichten; 8.159.15 Concert; 9.159.30 Pianomuziek; 9.30 10 Voortzetting Concert; 10 uur Pianomuziek; 10.10li Concert; 11 12 Gramofoon. Hulzen. K.R.O. 910 Morgenwijding; 1012 Uitzending van de pontificale Hoogmis bij het Eeuwfeest der parochie „St. Antonius Abt" te Scheveningen; 12—12.20 Gramofoon; 12.20—12.30 Toespraak van Pastoor L. H. Perquin; 12.301.30 Muziek; 1.80—2 De heer Gerh. Krekelberg over: De beteekenis der Volkskunde; 2-4.30 Concert; 4.30- 6 ZiekenhalfuurtjeN.C.R.V. 5.20 uur Kerkdienst. Voorganger Da. D. van Dijk; K.R.O. 7.45—8.16 De heer Dr. Alph Mulders over: De Wezensverhou ding van Geloof en Liefde; 8.1610.46 Concert; 10.45—11 Epiloog. i Maandag 21 Juli. Hilversum. A.V.R.O. 810.30 Gramofoon; \i0.3012 Concert; 12.15—1.30 Con- pert; 1.302 De heer C. Minnes Jr. over: Het nut en de noodzakelijkheid Van zwemmen; 22.30 Pianomuziek; J5.30—*9 Gramofoon; 33.30 De heer J. de Meza over: Het leven der bijen; 8.30 f-4 Gramofoon; 46 Concert; 5—6.30 Halfuur voor de kinderen; 5.306.45 Concert; 6.457.16 Boekenhalluurtje; 7.15—8.16 Orgelconcert; 8.159.16 Operette-concert; 9.159.45 Liederen- concert; 9.4511 Concert, 11 uur Gas ton Raskin Band; 11.30—12 Gramo foon. Hulzen. N.C.R.V. 8.169.30 Concert; 10.30—11 Ziekendienst; 12.30—1.45 77e Orgelconcert; 3.153.45 Knippen en Stof versieren; 46 Ziekenuurtje; 6 6.80 Concert; 6.40S Gramofoon; 8— 11 Uitzendavond; 10 uur Persberich ten. Ze wendde rich naar Pamela an eel een beetje kortaf: Ik moet aanhoomsa wat hij t* zeg gen heeft; dat ia niet meer dan billijk, vindt TI ook niet? Raggett, die nu erg opgewonden waa, wierp een triomfantelijken blik op Par m»la en daarop trok hij Hatty mee in den veraten ihoei van den winkel. Ik héb U iets te zeggen, zei hij iet» heel bijzonders en belangrijks. En hier kan ik het niet doen. Wilt U niet tegen de dame zeggen dat vanmiddag bij haar komt of morgen. Dat ik eerst eens rustig mot U kan praten? Hatty aarzelde. Wat ia ihet, dat U me te zeggen hebt? vroeg ze fluisterend Ik zie niet in waarom ik nu niet met haar mee zou gaan. Hij boog voor over, greep haar bij den arm en fluistehde haar in het oor: —Wil je mijn 'liefste rijn, Hatty? Wil je met roe trouwen? Het was omkooping, gemeene om- kooping, en het meisje voelde het als bij instinct. Ze deed zelfs een klein stapje terug en keek naar de deur. Hij zag zijn laatste hoop in rook ver vliegen en hij trok rich dichter naar haar toe, terwijl hij voortging op Ardn- gerigen toon te fluisteren: Kijk me aan, Hatty! Wil je dan geen medelijden hebben met een armen kerel, die op één dag rijn zuster verloren heeft en het gebruik van rijn eenen armen dat door diezelfde hand? Hatty huiverde en bewoog zich on rustig Ze «a? dat Pamela, die in de' deur stond, ook ongeduldig weTd en ver langend scheen om weg te komen. Och, loop rond, rm Hatty zwak jes ik geloof niet dat je zóóveel om me geeft. Waarom zou je ook? Het is ritoea omdat je wilt dit ik Uijvw «i. Hij deed alsof hij vneeeatijk baleedigd was en zioh terugtrok. Goed, zei hij. Denk wat je wilt Als je niets om me geeft «a niets om m» kunt geven, zal ik niets meer «eg gen. Ga met de dame mee en vertel haar waar je zin in hebt. De verleiding was te groot. De arme Hatty Barnet» wiai dal deze man iets van haar verlangde, wat niet eetrlijk was Maar ze kon zich niet de eenige kans laten ontglippen om datgene te bezitten, wat haa<r het hoogste geluk op aarde scheen: een "vrijer „beelemaal van zichzelf". Ze praatte zichzelf in dat als er vervelende dingen uit haar gedrag zouden voortkomen., ze die zou kunnen herstellen, als het zoover was Moor haar kans mooht ze niet vergooien. Ze zou blijven volhouden wat ze gezegd had of in elk geval, ze zou zwijgen en niets tegenspreken van wat hij verlangde. Ze maakte een wanhopig gebaar. Ik aal doen, wat je verlangt, zei ze heescb van zenuwachtigheid. Raggett wendde rich triomfantelijk naar Pamela. Juffrouw Barnes zal moeten afzien van het genoegen om met U mee te gaan, juffrouw, zed hij met zoo'n opge blazen zelfvoldoening, dat het het jonge meisje vervulde met wanhoop en af schuw.Misschien dat ze binnenkort eens bij aankomt, maar nu gaat dat niet. Pamela deed nog óén poging, ofschoon er een groot» zelfoverwinning voor noo- dig was Ze liep vlug op Hatty tóe en zei: Wilt U niet eerlijk de waarheid zeguen als U weet dat valsohheid een onschuldig man kan kwaad doen; ja, hem misschien ten gronde richten? Raggett mengde rich ongevraagd ia de discussie, Pardon, niet op die Juf-1 frouw, zed hij deftig. U hebt -Uw ant woord gehad en moet juffrouw Barna* niet verder lastig vallen. Ik heb het recht nu om dat te zeggen, nietwaar, liefst*? En hij iglimlachte verleidelijk tegen Hatty's bleek, pafferig gericht. Pamela keek hem met fonkelende oogen aan. Wilt U daarmee zeggen dat U met haar verlpofd bent? vroeg ze. Juist, dat is, wat ik bedoel, niet waar Hatty? Hatty, die over al haar leden beefde, boog zwijgend het hoofd. Ze voelde zich ellendig en beschaamd, zelfs nu de vurig begeerde vrijer eindelijk haar deel was geworden. Pamela zei verder geen woord; ze ging den winkel uit en reed met haar auto in snellen vaart naar Black ton Grange. Ze voelde zich wanhopig Want dat dat meisje door dien schurk geprest werd om zijn leugens ten opzichte van Moröoambe te bevestigen, daaraan twij felde 2e geen oogenblik. Raggett wiet dat h.ij direct van zijn succes moest profitoeren; bij moest het ijzer smeden terwijl het heet was. Hatty Barnes moest zoo ver gaan in het be vestigen van. zijn mede deelingen, dat er geen teruggaan voor haar mogelijk was Hij wachtte totdat, naar 'hij dacht, de deftige darhe wel in de menigte ver dwenen zou zijn, en' toen, in zichzelf lachend, bood hij Hatty zijn gezonden arm aan en zei deftig, „permitteer me", en escorteerde haar den winkel uit in d» richting van het logement. Wie wa» die dame? informeerde hij Hatty, die bleek zag n zich half ziek voelde van de inspanning door de op eenvolgende emoties, antwoordde met •en mhfce ftam dat ze het niet wist vinden. Va* dezen veranderden toestand deed ik mededeeling aan den i»«pecteur der belastingen te Z. Nu werd ik aange slagen voor f 18 personeele belasting per jaar. Ik meende geheel vrij te zijn va* deze belasting, zoolang ik bier een zol der bewoon, te zaeer wijl ik te A. fami lie heb wonen, die eea geheel vrij huisje bewonen voor i 2 pei- week en geen per soneele belasting hebben te voldoen. Zoudt u mij omtrent een en ander wil len inlichten. Door omstandigheden kwam .het huisje te X. niet vrij, zoodat ik nog steeds zoekende ben. Van de f 18 voldeed ik reeds f 6. Antwoord: De gemeente, waarin u woont, is zeker ingedeeld in de 8e of 0e klasse. In de 8e klasse is f 75 vrij en in de 9e f 60. X. valt in de 7e klasse of een lagere klasse. Daar is f 100 en meer vrij. Ziedaar het raadsel dus opgelost. Vrasg: Met deze wil ik u vragen, of u mij ook eens inlichtingen wil geven. Ik heb al enkele keeren, als ik mijn belas tingbiljet invulde gevet, dat mijn jaarlijks inkomen circa f 100») is. Wanneer ik nu mijn biljet thuis krijig, lees ik Belastbaar inkomen f 1800. Nu begrijp ik niet, hoe dat zit. Het eene jaar is wel eens iets anders, dan het andere, maar het gaat er toch om heen. Nu heb ik'dit jaar alles nauwkeurig geboekt. Ik heb ontvangen f 1836. Ik heb aan leer en fournituren ge bruikt te samen f 692.15. Ik werk zonder hulp, geheel alleen, ook geen machine, alles handwerk reparatie alleen. Aan be lasting betaal ik: Inkomsten f 79.46, Per soneel f 8.80, Grondbelasting f 15.73, Ver lichting en Rioleering f 6 50; aan Ouder domsrente f 0.30 per week. D« woning, waarin ik woon, is thans mijn eigendom, geheel vrij, ook verhuur ik er een, zoo net eender, waarvan ik per jaar f 234 trek, hetgeen ik du» zelf ook verwoon. Dit jaar heb ik aan onkosten daarvan gehad aan smid, schilder, metselaar en timmer man f 117.86. Dit is natuurlijk niet ieder jaar. Maar nu tooh wel. Het zijn oude huisjes, dus moeten heel wat opgeknapt worden. Nu zou ik heel gaarne van u vernemen, hoe ik nu mijn belastingbiljet in moet vullen. Antwoord: U kunt aangeven: Winst f 1237,35, Huren netto f 115, Huurwaar de woning f 150, totaal f 1502.35; Pre mie Ouderdomsrente f 20.42; is f 1481.94. ONGEWENSCHT BEZOEK. f 500 gestolen. Te Snoek ging de 30-jarige juffrouw N. uit de Rozenstraat, «ven een bood schap doen, terwijl haar zieke moeder boven op bed lag. Zij keerde na enkele minuten in haar woning terug en zag in de huiskamer een ongeveer 18-jarigen jongen staan voor de geopende linnen kast. Zij vroeg hem wat hij daar moest doen, waarop deze antwoordde: „Ik kom om vodden te koopen, er is nog een man boven." De juffrouw schrok hevig «n vloog ds trap op naar boven, om te zien of dit zoo was en of er iet» met haar moeder was gebeurd. Inmiddels wist het jongmensch te ontvluchten. Er bleek behalve de moeder niemand boven te rijn of te zijn ge weest, maar het jongmenzch maakte van de gelegenheid gebruik om zich uit de voeten te maken Weer beneden geko men ontdekte de juffrouw, dat een geld- t rommel tg'e, inhoudende ongeveer f 500, verdwenen was. Zij vloog naar buiten, «prong op de fieta, maar ze zag de jon geman niet meer. Zij reed to»n oogenMikkelijk naar het politiebureau. Het mocht de politie ge lukken binnen een kwartier het jong mensch aan be houden, maar hij had toen het geld niet meer bij rioh.. Hij ont kende aanvankelijk, doch zeide tenslotte, dat hij roet een vriend was geweest, die op de fiets naar BoLsward was gegaan. Het eenige dat se kon vertellen was, dat die dame op Blacktoa Grange woonde en diet se gezegd had, dat «e heel veel van Sir Moreoambe Oake hield. Dat was koren op Raggett's molen. Al» rij weifelde in hoor getuigenver- klaringklaring en hij twijfelde er geen oogenblik aan of dde knappe jonge dame die zooveel belang stelde in het lot van Sir Moreoambe, zou zorgen dat da» laatste hij het gerechtelijk onderzoek 1) vertegenwoordigd zou zijn, dan zou hij «r allesbehalve schitterend voorstaan. Aan den anderen kant, ale hij van dit bleek» vrouwmenech naast hem gedaan kon krijgen dat haar getuigenis abso luut overeenkwam met het zijne, dan voorzag bij, dat hij een aardig slagje zou kunnen slaan uit de onvoorzichtigheid van den edelman, om weg te loopen Maar de kwestie was, hoe moest hij dat klaarspelen? Zou zelfs het hevige ste vertoon van verliefdheid niet in staat zijn <xm dit van nature fatsoenlijke meisje neer te halen tot zijn peil van moraliteit en haar bereid' maken hem te helpen in de ofpersingscompagns, die hij zoo schoon ontworpen had. In ieder grill, hij moest het pro- beeren! 1) Voor het goed© begrip van ddt en het volgende diene» dat het gerechtelijk onderzoek („inquest") waarvan hier sprak» is, niet is het proces tegen den beschuldigde, maar het officieel vast stellen van d» oorzaak van den dood van een verslagen», waarbij ook getui gen worden gehoord, maar waarbij geen schuldig of onschuldig wordt uitgespro ken en de betrouwbaarheid tan de ge tuigen niet k>ó ter dage wordt onder- «wit «I» OU 4» «tra!!#» tttttkumw. Een ondersoek in Bols ward bleef «onder resultaat. Opnieuw gehoord, legde de dader een volledige bekentenis al en gaf toen voor het geld te water te heb ben gegooid. Tot dusver is bet geld ech ter ter ptoatee riet gevonden. Hel consiMnptieschlp la Katwijk. Zooals gemeld, hebben «enig» Kotwjj. kers de gemeentelijke verordening, waar. bij het verboden ia, des Zondags aan het strand drink- en eetwaren te verkoopen, trachten t# ontduiken, door zulks te doen op een vaartuig lang» de kust. Met be langstelling werd afgewacht, welk» maatregelen in deze kwestie zouden wor den genomen. De oplossing i« «chter spoediger ge komen, dan men verwachtte De natuur heeft n.J. het gemeente-bestuur e»n hand je geholpen en ,het bewuste vaartuigje op het strand geworpen en tot wrak go- slagen. Tegenwoordigheid van geest. Te Hardenberg kwam de heer A., werk zaam bij het herstellen van het electri- citedtsnet, in aanraking met een stroom draad De ongelukkige kon niet meer loslaten «n bleef aan den draad hengen. De monteur W., het ongeval ziende, wierp snel een stuk ijzer over de dlraad, waardoor de zekering sprong en de stroom werd onderbroken. De heer A waa hierdoor van een zekeren dood ge red. LIEFHEBBERS VOOR EEN ERFENIS. In Gaberweli (In Engeland) liggen be zittingen, de z.g. Stookwall-Angel 1 esta tes, t»r grootte van verscheidene vier kante mijl, die hehben toebehoord aan een zekeren John Stoekwell, die in 1730 overleed, zonder .een bestemming aan zijn eigendom te geven Deze bezit tin- gen worden sedert beheerd door trustees en geschat op een waard» ten bedrage van zeetjg millioen pond aterling of 7G0 mijl i oen gulden, met een bedrag aan jaarlijkse he rente van 250 000 pond ster ling of drie millioen gulden Al sedert meer dan eens zijn vermeende nakome ling»* van John komen opdagen om hun erfrecht te vindiceeren, doch tot nog toe zondier succesDezer dagen heeft de eigenaar van een kleermakerawinkel te Bristol, een zekere George Edward Bloodworth,, in de kranten een adver tentie geplaatst, waarin hij allen die meenden rechten te kunnen doen gelden, verzocht zich tot hem te wenden. Het resultaat was. dat hij móer dan zestig brieven uit alle deelen van Engeland, doch ook uit Zuid-Afrik» en die Ver eent ede Staten on tv ine en dat Maandag in den kleermikprswrnkel oneeveer der tig personen tezamen, kwamen om te overleggen, wat zij zouden do»n om hun rechten, te bewijzen John Stoekwell was, voordat hij rich in Caberwell vestigde, een zeeschuimer. Gweed wordt, dat daarom een Vloek op het bezit rust. te meer daar hij met een non in heit huwelijk trad, die daardoor haar gelofte brik Kings ford Smith. Woensdag is de vlieger Kingsford Smith aan een groot gevaar ontsnapt. Dp 3000 voet hoogte, in een kleinen tweedekker ge zeten, bemerkte hij plotseling dat de magneet onklaar raakte Hij wist ech ter veilig met de machine te dalen. AvIatrJce doodgevallen. Nabij Wurzberg is W oensdagmiddag een vliegtuig, dat kort tevoren boven het do^p had gevlogen, omlaag gestort. Het vliegtuig, werd vernield en de pilote, de 38-jarige Paula Kister, uit Boblingen, vond den dood. DE „ZILVERVLOOT" VAN BERLIJN. Een verborgen schat. Berljjn moet een ware „zilvervloot" bezitten. Deze vloot bevindt zich ach ter «lot en grendel in de kelders van het Raadhuis. Want het zyn scheep- kes uit zilver en ook nog andere voorwerpen (Berlijnsche beren en HOOFDSTUK VUL Hat xlat ar donker uit Waet U al, vroeg hij, terwijl hij rich plotseling nour Hatty keerde dat Sir Moreoambe er vandoor is gegaan. Hatty keek verschrikt. I» dat nu wel waar? vroeg ze. Ik weet dat ze hem nog niet gearresteerd hebben, maar bet is toch pas een uuir geleden, sedert dat allemaal gebeurd is. Iedereen zegt d&t het bevel tot inhech tenisneming wel heel .gauw komen zal en ik kon niet begrijpen waarom Sir Morecasnbe er vandoor gegaan zou zijn Dit was een heel eigenaardige op merking, vond Raggett. Begrijpt U dat niet? vroeg hij, terwijl hij deed alsof bij vreeselijk ver baasd was. Het lijkt er anders erg veel op dait hij verdwenen ia uit vrees dat hij gearresteerd zal worden. Maar waarom zou hij bang rijn, hij 'heeft haar toch niet doodgeschoten? protesteerde Hatty. Raggett sprong woedend op. Heeft hij haar niet doodgeschoten? brulde hij. Als ihet dat is wat IJ zeg gen walt, juffrouw Barnes, gaan wij niet als vrienden tvan elkaar. Hatty werd aschgrauw. Zij stond eveneens op, vestigde haar oogen «mee- kend op rijn gemeen, sluw gezicht en zei: Moet ik dan een leugen vertellen, Bill? Zeggen dat ik iets gedaan heb, dat niet zoo was en iets gehoord wat ik niet hoorde? Raggett aarzelde een oogenblik en stak zijn banden diep ih de zakken. 1 (W«4* TWroJgt.) TWEEDE BLAD ✓OOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhovsnsche Courant VRIJDAG 18 JULI 1930. Pruisische adelaars ontbreken zeker niet), die moeten dienen ala tafelver siering Het bezit van dien zilver schat heeft de stad Berlijn te danken of te wtiten aan ex-opperburge meester Boes». Dit stadshoofd kon het niet goed zetten, dat b.v. Keulen een ouden zilverschat bezit van prachtige kan delabers, schepen, kerken, enz., alle maal produclen van midoeleeuwsche lilversmidskunst. die bij groote di ners den disch in den ouden Gur- zenich versieren Boess vond dat ook Berlijn zijn zilverschat moest hebben En deze schat zou voor den eersten keer de hooge Raadstafel versieren bij den terugkeer van Boess uit Ame rika. naast de uit Amerika meege brachte» vlaggen en andere souve nirs. Maar het kwam anders uit. Boess veïxlween in het Sklarekmoeras en de diners hielden on Zelfs is de Raads- kelder gesloten De gérant kwam niet meer uit, nu Boess geen praal meer kon ontvouwen en neeft het bijltje erbij neergelegd. En de stad geen nieuwen pachter vinden. Dus werd ook de 'zilverschat goed opge sloten. Geen Rerlijner, geen pers fotograaf heeft hem nog gezien. En de Berlijners weten óok nog niet, hoe veel deze grap van hun pronk zieken ex-burgemeester hun gekost heeft. Dat is als geheim in den een of anderen post „diversen" vermot- feld. Oplichting van ziektekassen. Voor de rechtbank te Hannover (Duitsch- land) heeft een kellner terechtgestaan die er zijn werk van maakte, ziekte- kassen op geraffineerde wijze op te lichten. Om aan geld te komen, meld de hij zich zelf en zijn collega's ziek terwijl hij de doktersverklaringen ver- valschte. Hetzelfde deed hij met de loonlijsten. Ziek tegeld inde en qui- teerde hij op verschillende namen. Eenige patiënten liet hij zelfs ster ven. Hi] vervalschte alle stukken^ zelfs die Van den burgerlijken stand Met deze zwendel heeft hij pngeveer 2500 gulden buitgemaakt. Het O.M. eischte twee jaar tucht huisstraf De rechtbank veroordeelde den vindingrijken kellner tot 3 jaar gevangenisstraf, waarbij zij nog ver zachtende omstandigheden in aan merking nam. GEDACHTEN. De ondervinding is de beste leer meesteres, maar zij eischt vaak hoog schoolga^. Men moet alles weten wat men zegt. maar niet alles zeggen wat men weet. Ware voornaamheid is even be scheiden als ware bescheidenheid voornaam is. Weet dat ge slechts dat bezit "wat innerlijk uw eigendom is. Welslagen in de maatschappij hangt niet alleen af van kennis, doch voor een groot deel ook van wilskracht. De oplossing. Ik heb besloten om vegetariër te worden. Op advies van den dokter"? Neen, van den slager. Hij wil niet meer op crediet leveren. Logisch. Leeraar: „Frits, zeg mij eens waar Troje ligt". Frits: „Naast den berg Ida". Leeraar. „En waa^ ligt de berg Ida?" Frits: „Naast TrojeI" Leeraar (ongeduldig): „Maar waar limjen beide?" Frits (verschrikt): „Naast elkaar". Overtuigd. Geloof jij aan erfelijkheidsleer? Zeker. Ik heb er, mijn heele ver mogen aan te dankep. Dat was waar. Echtgenoot: Tadjitig gulden voor een hoed. Maar dat js een schande I Echtgenoote (deemoedig): De schande komt op mijn hoofd neer lieveling. Anders niet? Hebt u iets voor grijze haren? vroeg de oude dame. Jawel, mevrouw: eerbied, ant woordde de kappper. O zool Moeder (tot haar jongste): „Waar om nïbet jij steeds het grootste stuk pudding hebben, Hans?. Je grootere broer heeft daar evenveel recht op". Hans: „Neen, Moeder, dat vind ik niet, want hij kon al twee jaar smul len, toen ik nog niet geboren wasl" Het maken en ter plaatse mon- teeren van het stalen geraamte voor de machinekamer, het ketelhuis enz., ten dienste van een electrische fabriek aan de Galileistraat te Rotterdam, is voor f 317.500 opgedragen aan de Vries Rob- bé te Gorinchem. De zoogenaamde „ZEVEN MORGEN' te Lopik, Benedeneind, la Ingozéts Perc. I op f 6400.- II UI .2000.- - 3750.- AFSLAB in COMBINATIES blijven bepaald op Dinsdag 22 Juli 1930, v m. 11 uur (Z.-T.), in hel Koffiehuis A. ÜE WITH te LOPIK. Lopik ta Schoonhoven zal op telkens des voormiddags om half elf uur (Zomertijd), in het Koffiehuis ,,'T CENTRUM" te BERGAMBACHT, in het tsn verzoeke van de Erven va* Mej. de Wed. ANT. BLANKEN: Hat voor wsinig jaran n I u w gebouwd Blauwstraat 19, ts Gouda Dir. H. van dar Graaft Da Bank heeft o.a. tan doel het verstrekken van vaorichotten bi| 't aanschaffen van vee De Bank geeft ook uit schuldbrieven In stukken van f 50 100.- en f 250.- rentende 6% Lopikerstraat 24 - Schoonhoven Heeren Zolen en Hakken f 2.25 Dames Zolen «n Hakken f 1.75 ladsr paar gagarandesrd 'f get. B 202 o, met TUIN sn WEG, •n daarnaast gelegen Perceel BOUWTERREIN M WEO, staande en gelegen aan de Dijklaan onder de gemeente in de onmiddellijke nabijheid van het Dorp en de treinhalte. Ta veilen in 2 perceelen. Het Woonhuis bevat beneden: Vestibule, H&l, dwarse Suite met daarachter gelegen Slaapkamer, W.G., Keuken, Kelder, Portaal en Bijkeuken en boven drie Slaapka mers met Zolder. Het Huis is te bezichtigen op 6, 12 en 19 Juli 1930, des namiddags van 2 tot 6 uur. Nadere inlichtingen en perceels beschrijvingen verkrijgbaar ten Kantore van de Notarissen MAHL- 8TEDE te Bergambacht en TEIJ INCK te Schoonhoven. te Schoonhoven zal op de» avond» om 7 uur in het Koffie- huis van den heer J. v. ASPEREN aldaar, in het openbaar bij inzet en afslag ten verzoeke van den Heer A. FAAS alhier: Het op earsten stand gelegen gen. 48 met Tuin, aan de Haven te met vrijen uitgang naar de Koestraat kadaster Sectie C nummer 1118, groot 2 Aren, 24 Centiaren. De bovenverdieping is ingericht tot vrije bovenwoning, terwijl tot den winkel behoort de toonbank en de opstand. Vrij van huur te aanvaarden bij de betaling op 29 Augustus 1930. Hit pind li dtgclljki U bezichtigen. koopt U zulke lekkere als bij ontvangen. Vraag Uwan winke lier onze geschcnkanlijat an be gin nog heden met het sporen van de Vim, Sunlight. Liut eo Rimo-booe! Kleiweg 14 - Gouda. Ho. KB Springtouw il coupons No. 177 Kfifll«lep«h to 4ari 50 OOUPOM No. 106 Schilderijtje 15 ooupona Inmaakkruiden Azijnessence Kurken P erkamentpapier Zwavellint No. 15# Jamlepel 16 ooupona 100 ooupona No. 20 JBIua No. 161 Na 213 Pistspomp 96 ooupona No 33 Melkkan Inlichtingen alken Zaterdag van half acht tot negen uur, Koestraat 72 VAN No. 233 Barometer 219 coupon» maar alleen met Toestellen Inmaakglazen Gummipingen olfde en vlakke Asbast- Camantplatan» Geïll. prijscourant gratis en franco op aanvraag Munt U weeken Let daarom bij aankoop op het merkl Prijzen belangrijk verlaagd I N,\A DE LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPIJ VLAAPDINGEN 1 'Ji 51'r MattS S DEZE NAAM WAARBORGT KWALITEIT 66 Natuurlijk naar voor fabriek, nis en sp rt. BB Drogisterij Oouda MHNtt- LM KUVUWZLLR aiMNLNgM UUHBLNLZUt Verkrijgbaar bij: Drogisterij Kleiweg 91, Tel. 317 Mits men direct toepast en bij de wederverkoopers: C. Terlouw, Ameide, A. N. v. Ze^srii, Schoonhoven; H. v. Huuren, Qrool Ammers; i. Haagen Haastrecht', Boel--, Nieuwerkerk ad IJssel; C. Vonk, Molenaarsgraaf; O. Vonk, Oud Alhlas1 |ac. Stürm, Lekkerkerk; Wed. v d Dool. Bergambacht; T. Duht-n Co., Bergambacht; A. Brandwijk, Streefkerk; K. Hutsman, Sliedrecht; J v d Heiden, Waddinxveen; K.v.d Bi eggen, Oudewater; T tfaring, Moercapelle; fc. Akkerman, Z--gwaart; i. tlartog, Bleiswiik; Kruisweg; J- Natzijl, Stolwijk; J. v. Walsum, Uudetkerk a/d IJssel, C. de Wit, Hti- en Boecel.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 4