LanMiui en veeieeii. Gemeenteraden. Rechtszaken. 200011 Een S no. im TWEEDE BLAD WOENSDAG IS AUGUSTUS 1830 NIEUWSBLAO .008 ainMWMAANO BN OTBBOUI, SuhwutolwctH Bourani Nil voor kenhisge- DIT NUN Dl kant zal de jeugd dat en Ons blad is aai OPLe waardoor dus o heid kunnen ve, teitswaarde. ABONWÉ’8 vn werkplaats of iets dergelijka zal bouwen, terwijl de gemeente den grond gekocht heeft voor woningbouw. Wethouder Streefkerk zegt, dat men een dergelijk plan niet zou kunnen beletten. De heer Kruijt bevestigt dit. Spre ker stelt voor, dat in de verkoop-acte zal worden opgenomen de bepaling, het bouwplan de goedkeuring van B. W. behoeft. Dit voorstel wordt aangenomen. Aangeboden ning over 1929, Tegen opzegging van het ver drag. De Berlijnsche Kamer van Koophan del heeft telegrammen gericht aan de be voegde Duitsche instanties en zich daar in uitgesproken tegen het opzeggen van het Duitsch-Finsche handelsverdrag, daar zulks nadeelig zou zijn voor de belangen van de industrie en den exporthandel in het district Berlijn. De opzegging zou niet alleen onmiddellijk zware verliezen ten gevolge hebben, maar tevens in kringen van handel en industrie den indruk ver wekken. dat hun belangen door de rijks- regeering niet op dezelfde wijze als die van andere takken van het bedrijfsleven worden behartigd. De bezorgdheid is voor al groot in 't Berlijnsche textielbedrijf, aangezien 90 pCt. van zijn uitvoer naar Nederland en de Scandinavische staten gaat, landen, die zich echter door het opzeggen van het verdrag ernstig ge schaad zullen voelen en waarin dienten gevolge tevens een beweging tegen hef koopen van Duitsch goederen bestaat. Verschnnt Mr en Vrydag. Pr ling: voor 8( maanden ƒ1.5 Met verz.ekeri aai Onlangs scb een korte besc heid, die ov< op beangstigd jongste numu, vonden we om artiKêl van ee venaar, wien plaag ten zee gen, omdat di ti gen, helderei blijkt, dat de goed en zaak omdat hetgeei gineele kijk g •tuk. We zullen v kort uittrekse De schrijvei ren werkloos was voor den, werd, omdat •Uende, honj dood toe. Nu werkloozen ee anderen verdi beid - zijn gi werkloosheids, keeringen woi gesteld te leve beter is dan i löoze arbeider het midden i vaart voor de durend en aai vooruitgang h ver in de Ha we nu niet 2 tot een tijdstii doende is, zo kan zijn van of ander, ma van arbeid aa aantal menscl ander aantal hovenaar korr spraken: de 1 rön, doordat dien verstand zal verminde toeneemt, emt zal blijven 1 meer, dan dat de tec schrijden, zul steeds minder tijd noodig zi zou de werkti beid geschik dienen te wor In de toeki dat de tarief- lende landen, lemmeren, zu! verdwijnen en tot de mogelijl ling te verkrij kunnen. Dit is de k economisch m voorkomt in Augustus. Het hemsche Cour ming te hel want in haar geeft genoemc het met ande hetzelfde bete maar wel-bek De Arnhemscl „Op het o< mannen in werkloos rond hun werklust zijn er million aan dag nu spook van de hun tegen gri Zou het oof op het zaak zi feren te zette het onderhout werkloozen on dagen wa snakken naar wij hiervoor waarvan zij Wie weet, ho zouden komer kunnen word voor wie than is weggelegd. Natuurlijk denkbeeld in voudig zijn. I blijken, voor uit te vaardii ren leeftijd t( heden zijn ex den en het te; vraagstuk is Daar kan 1 woordje over Een voord der werkloosh recht hebben deze zouden k DE MOORD AAN HET BEZUIDEN- HOUT. In de zaak tegen Kromhout van dor Meer, beschuldigd van den moord op me vrouw Odem te 's-Gravenhage. conclu deerde gisteren de advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, Mr. S. E. J. M. van Lier, tot verwerping van de oassatiemid- delen, aangevoerd door den raadsman Mr. J. H. G. Bekker. Geen der aange voerde bezwaren werd door den advo caat-generaal gegrond geacht. De Hooge Raad zal 26 Augustus arrest wijzen, ARMOEDE. Een teeken van den slechten toestand te Boedepast is, dat bij de bank van lea ning aldaar in den laatsten tijd in hoofd zaak voorwerpen van betrekkelijk groote waarde werden verpand, terwijl kleine en minder kostbare voorwerpen minder worden aangeboden. Deze verschijnselen zijn er aan toe te schrijven, dat het eener sijds de gegoed kringen niet bijsonder Toen het de aarde bereikte, doofde het licht Op die plaats echter sloegen een paar minuten later de vlammen uit. Op informatie bij de sterrenwacht of het mo gelijk was, dat de schoven door een me teoor waren in brand gestoken, ver klaarde deze, dat zooiets hoogst zelden gebeurt doch wel mogelijk is. wordt de gemeentereke- ning over ivav, sluitend in den gewonen dienst met een batig slot van f 2885.01 en in den kapi taaldienst met een voordee- lig slot van f 95.80. Hierop komt aan de orde een voorstel van B. en W. om te besluiten tot aan koop (bij Ruijs’ Handelsvereeniging) van een brandkast en twee schrijfmachines, tesamen met de gemeente Tienhoven. De Voorzitter licht dit voorstel toe. De beide machines kosten samen f 775. Ameide en Tienhoven hebben sa men reeds beschikbaar gesteld f 840, zoo- dat er nog f 435 tekort komt Doordat voor de oude schrijfmachine f 175 wordt betaald, vehrmindert dit tekort tot f 200, welk bedrag de firma tenslotte schenkt bij aankoop van de brandkast ad f 650. Wethouder Streefkerk, die de kast mede heeft bezichtigd, zegt den aan koop daarvan te kunnen aanbevelen. De Voorzitter deelt mode, dat dtf gemeente Tienhoven f 150 in de extra kosten wil bijdragen. Spr. wil van dit be drag aankoopen een plank in de kast en een klein kastje voor spr.’s geheim archief, tesamen voor f 62.50. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Do commissie tot nazien der rekening wordt samengesteld uit de heeren Kruijt en B. Streefkerk. Hulsnummering. Hierop volgt een voorstel van B. en W. om bij de nieuwe huisnummering emaille nummerplaat jes te doen aanbren gen. De aanschaffingskosten en het werkloon zullen pl.m. f 150 bedragen. De heer Den Boer vreest, dat de begrooting zeer aan den lagen zijn. Voorts is spr. bang, dat de plaatjes zal stuk gooien. De Voorzitter meent beide be zwaren ongegrond te achten. Het voorstel wordt daarop aangeno men. vóór 1 September moet worden genomen. Voor het overige wil spr. de beraadsla ging uitstellen, omdat verschillende le den thans grooten haast hebben. De Voorzitter meent, dat de zaak wel kan worden afgehandold Spr. deelt mede, dat B. en W. grootendeels hei voorstel van den heer Den Boer willen overnemen. Ten einde voor een jaar de proef te nemen, zijn zij bereid tot indee- ling voor de fondsbelasting in de 2o klas se en voor de personeele belasting in de 5e klasse. Verder willen B. en W. 25 opcenten heffen op de vermogensbelas ting en stellen zij den raad voor hen vrij mandaat te verleenen om zoo noodig op centen te heffen op de fondsbelasting. Deze voorstellen worden zonder hoof delijke stemming aangenomen. - Rondvraag. De heer K r u ij t vraagt wie moet let ten op de uitvoering der bouwverorde ning. De Voorzitter antwoordt, dat dit de taak van don gemeente-optichter is. De heer K r u ij t zegt, dat er in Amei de 40 a 50 auto's zijn. Bij het maken der garageruimten daarvoor is nooit ge let op de toepassing der verordening. Spr. heeft nog wel eens een aanvraag voor zijn verbouwing in gediend, en niet temin is de opzichter reeds bij hem ge weest, om hem to wijzen op de voor schriften. Spr. vraagt zich af, of een raadslid hoogere verplichtingen heeft dan een an der. De vraag dringt zich op, of er geen aanleiding zou ontstaan om op het ge drag van den opzichter aanmerking te maken. Spr. is van oordeel, dat de gemeonte- opzichter sléchts beoogt hom een hak te zetten en zelfs leugens gebruikt om daar in te slagen. Van den burgemeester heeft spr. ge leerd, iets in den Raad te brengen, als men het openlijk behandeld wil zien. Hij stelt thans den Voorzitter de vraag, hoe in deze zal moeten worden gehandeld. De Voorzitter verklaart zich be reid de zaak onder de oogen te zien en in een volgende vergadering baar op nieuw ter tafel te brengen. De heer Kruijt wijst er nog op, dat de toestand als ontstaan tusschen den opzichter en spr., zich ook ten opzichte van een ander voor kan doen. De heer Den Boer merkt in verband met het voorafgaande nog op, dat met benzine vaak veel te slordig wordt omgesprongen Z.i. dienen B. en W. daarop wel wat te letten. Voorts vraagt spr., of aan de verbete ring der 40 woningen wordl gewerkt. De Voorzitter antwoordt bevesti gend. Hierna sluiting. DE DUITSCHE INVOERRECHTEN. De F.N.Z. staakt den boycot Nu de herhaalde onderhandelingen tusschen Duitschland en Finland om tot het sluiten van een particuliere boter-en kaasovereenkomst te komen, ten einde den invoer van deze artikelen in Duitsch land verder te bemoeilijken, thans defi nitief zijn opgegeven, acht de Alg. Ned. Zuivelbond (F.N.Z.) daarmede de onmid dellijke aanleiding tot de boycob-actie te gen Duitsche artikelen de inbreuk op de meestbegunstgingsclaucule in ons handelsverdrag met Duitschland weg genomen. Hij staakt daarom voorloopig de actie tegen het koopen van Duitsche goederen. In den thans geschapen toestand zijn echter nog zooveel punten van onzeker heid met betrekking tot do Duitsche „bo- terpolitiek”, dat het geraden is, een af wachtende houding aan te nemen en de ze tijd van afwachten zal door de F.N.Z. gorden gebruikt om met andere belang hebbenden de maatregelen van tegenweer waaronder de boycot een zeer goed han teerbaar middel is gebleken, te bepalen om ze straks, zoo noodig, verder toe te passen. AMEIDE. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 7 Augustus. Voorzitter, tevens secretaris, de heer 0. W. Luijendijk, burgemeester. De notulen worden tot de volgende vergadering aangehouden. Ingqkomen is o.m. een schrijven van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, betreffende bestrijding van stalbranden. De vereeniging dringt aan op de totstand koming van een verordening op dit punt. Wethouder Streefkerk meent, dat het moeilijk zal gaan terzake bindende bepalingen vast te stellen. De heer Den Boer merkt op, dat de gemeente adviseerend zou kunnen optre den. Het schrijven wordt ving aangenomen. Voorts is ingekomed een schrijven van Ged. Staten, waarin deze, als antwoord op een desbetreffende vraag van B. en W. mededeelen, dat met de totstandko ming van een waterleiding voor Ameide nog wel geruimen zal zijn gemoeid. De bewoners van de te bouwen huizen zul len zoolang niet van drinkwater versto ken kunnen blijven, zoodat het aanleg gen van pompen onvermijdelijk is. De Centrale Vereeniging voor Zenuw en Zielzieken zond een adres in, waar bij de gemeente wordt verzocht als lid toe te treden. De minimum contributie bedraagt f 50 per jaar. B. en W. stellen voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen, waar toe wordt besloten. Verkoop bouwterrein. Ingekomen is een verzoek van den heer C. Maat om hem een stuk bouw terrein aan de Geer te verjcoopen. B. en W. stellen voor tot den verkoop te besluiten. Daar de gemeente de langs het terrein loopende sloot niet in eigendom kan krij gen, omdat er geen eigenaar van bekend is, stellen B. en W. voor de sloot mede te dempen en de kosten daarvan om te slaan op de verkoopsprijzen van den grond. De heer Den Boer meent, dat de raad destijds besloot tot aankoop van den grond (voor f 1.10 per vierk. M.) om den grondwoeker te bestrijden. De grond wordt nu verkocht voor f 2, zoodat spr. meent, dat de kosten van de demping van de sloot niet behoeven te worden verhaald op de koopers. De heer B o u t e r acht het gewenscht, dat de door de demping verkregen grond niet het eigendom wordt van de koopers van den er achter liggenden grond. De heer Van Gent merkt op, dat, waar niemand een eigendomsbewijs heeft de mogelijkheid is uitgesloten, dat iemand de gemeente het bezit van den grond zal betwisten, zoodat deze er mede kan han delen naar believen. De heer K r u ij t acht het niet op den weg der gemeente zich den grond toe te eigenen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. De Voorzitter wijst op de mo gelijkheid, dat één of meer der koopers op den bewusten grond een eohuur, GIESSEN-NIEUWKERK. Vergadering van den raad der ge meente Tegenwoordig1 alle leden Voor zitter, tevens secretaris, de burgemeester. Na opening door den Voanz. met gebod, worden de notulen geleaen en vastgo- stald. Ingekomen is o.m.: Een schrijven van den commissaris dor Koningin, om alsnog in overwe ging te nemen een subsidie te verstrek ken aan den Centraler Proeftuin te Go- rinohem. Wordt wederom afwijzend be schikt. De Voorzitter loost een verslag voor der vergadering te Gorinchem, aan gaande de stichting eener school voor buitengewoon lager onderwijs. Aango- zien alle gegevens hieromtrent nog niet zijn binnengekomen, -wordt besloten voor loopig dienaangaande nog geen beslis sing te nemen. Het verslag van den Keuringsdienst van Waren te Dordrecht over het 2o kwartaal 1930, wordt voor kenniegeving aangenomen. Aan een verzoek van het college van Gedeputeerde Staten, om een enkele ad- ministiatiove wijziging in do begrooting aan te brengen, wordt voldaan Hierna komt ter sprake do verhu ring der gemeente-eiigondommen. De wo ning van het hoofd’ der openbare school ie ledig komen te staan, wegens verhui zing naar zijn eigen woning. Hierover volgen breedvoerige besprekingen. Ten slotte wordt besloten eerst eens een bezoek aan deze woning te gaan bren gen, om zich persoonlijk te overtuigen, hoe dit gebouw er uit ziet. Hierna te toch besloten dit perceel voorloopig te verhuren, aangezien do gemeente-veldwachter hoeft geweigerd deze woning te betrekken Van de te- huur-stelhng zal publiek» aankondiging geschieden Nu volgt een bespreking aangaande do financieele verhouding. De Voorzitter heeft reeds een toelichting omtrent deze aangelegenheid aan de agenda toege- voegd. zoodat de leden reeds een over zicht hebben, hoe de toestand! vermoode- lijk wonden zal Verscheidene vragen ko men echter nog naar voren, welke door den Voorzitter alle beantwoord worden. Tenslotte wordt besloten om de ge meente voor het belastingjaar 1901 in te doelen in de derde klasse der fonds bei ast mg Van do rondvraag wordt geen gebruik gemaakt Hierna sluiting. Belastlng-beslulten. Het volgend punt der agenda betreft de te nemen besluiten in verband met de wét op de financieele verhouding. B. en W. stellen voor: opcenten op de vermo gensbelasting te verlagen van 75 tot 25. niet over te gaan tot instelling eener woon-forensenbelasting; de gemeente voor de personeele belasting te handha ven in de 7e klasse; de opcenten op de hoofdsom der personeele belasting te verlagen van 85 tot 25; voor de gemeente fondsbelasting Ameide te rangschikken in de 3e klasse; en ten slotte op deze be lasting geen opcenten te heffen. De Voorzitter meent, dat door de ze besluiten de belangen van alle belas tingbetalers worden gediend. Den heer K r u ij t is opgevallen, dat juist de kleinere belastingbetalers met de nieuwe regeling percentsgewijs het minst zullen vooruitgaan, wanneer tot de 8de klasse der gemeentefondsbelasting wordt besloten. De Voorzitter noemt eenige voor beelden om aan te toonen, dat ook voor de lage inkomens de resultaten gun stig zijn. De heer Den Boer heeft de aangele genheid als zeer belangrijk beschouwd en zich zoo goed mogelijk voorbereid. Spr. is er van geschrokken, dat B. goed gaat, aangezien zij er mee begin nen hunne luxe voorwerpen naar den „lommerd" te brengen, anderzijds de ar me bevolking niet meer veel te verpan den heeft Dit jaar werden te Boedapest 45.000 bontmantels naar de bank van leaning van de Rijkspostspaarbank gebracht, ter wijl in het algeloopen jaar slechte 6000 bontmantels verpand werden. Negen vrouwen en kinderen verdron ken. Vele menschen zijn tijdens een storm op de Dnjepr bij Kief in levens gevaar geraakt. Zes vrouwen en 3 kinde ren zijn om het leven gekomen; do ove rigen konden gered worden. EEN MOORDAANSLAG. Maandagavond is te Zurich een moord aanslag gepleegd op den directeur van het hotel Waidhaus Dolder, den heer Gyr. Toen deze in zijn auto wilde stappen bemerkte hij, dat een hem onbekend in dividu aan den wagen stond te morre len. Nauwelijks had de hotellier aan den man gevraagd wat dat beteekende, of de ze haalde een revolver te voorschijn en schoot op den heer Gyr, die in de hart streek werd getroffen. Hoewel de gewon de nog de kracht had een vijftal kogels den moordenaar na te zenden, wist deze te ontkomen. De heer Gyr is dadelijk in het ziekenhuis geopereerd; er bestaat echter weinig hoop hem in het leven te behouden. Dit is de tweede aanslag in de stad op een autobezitter. Korten tijd geleden werd midden in den nacht een automobilist door een auto dief, die diens wagen wilde stelen, dood geschoten. Ook deze moordenaar is niet gevat. Ijzergebrek in Rusland. In Sovjert- Rusland is in verband met het tekort aan ijzer een campagne gaand» om alle ijzeren reclkimeborden voor de winkels en etaatshandolsOTdememingen te vetr- bieden en de reeds bestaande door hou ten borden te vervangen De op die wijze verkregen hoeveelheid, ijzer zou dan aan de metaalindustrieën. moeten worden afgestaan. Het schijnt een zeer groot kwantum ijzer te zijn, dat door de winkels te Moskou voor reclame-doelein- den wordt gebruikt, aangezien vele win kels er als pantserschepen uitzien. Men wil het thans daarheen leaden, dat nog in de zomermaanden vnn dit jaar alle groote tusschen do winkelramen beves tigde ijzeren reclameborden verdwijnen en dat. in den loop van 1931 alle ijoeren borden zonder uitzondering door uni forme houten reclameborden zullen wor den vervangen. Practlsche opleiding voor communisten In een der Zweedsohe Malden stond de- <j0r dagen een advertentie van „vrienden win Zweden’’ waarin aan communisten een reis naar de Sovjet^republiek en een flink reisgeld werd aangeboden, om hen in staat te stellen het communisme in de praxriijk te bestudeeren. In de ad vertentie stond verder te lezen, dat elke communist, die het aanvaardt, ten minste drie jaar dn Sovjet Rusland moet blijven, komt hij eerder terug, dan zal hij het hem geschonken reisgeld' terug moeten betalen Naar verluidt hebben zich nog geen gegadigden aangemeld. OPZIENBARENDE GERECHTELIJKE VERKOOP. Onder de familie van den ■x-kelzer. Binnenkort zal een gerechtelijke ver koop plaats hebben van hot landgoed van de m Silerië wonende schoonzuster van don vroegeren keizer, de hertogin- weduwe Dorothea Maria van Sleeswijk Holstein. Het betreft hier de heerlijkheid Primkenau in het district Sprottau. Dezo berating blijkt met niet minder dan 467 000 mark vorderingen te zijn be zwaard De voornaamste crediteur, dfie den verkoop gevraagd' heeft, is de Preu- sisdhie Pfamdbriefibank. Toen ruim een jaar geleden het landgoed in een toe stand twain te verkeeren, die steeds meer zorg baande besloot de hertogin- weduwe tot verkoop. Na léngdarigo on- derhandelingen met de stad Glogau, kwam ten laatste inderdaad oen koop- conto.net met déze stad tot stand Glogau verzekerd» zich vaar een bedrag van 1 555 000 mark van het bezit. Do stad moest ©on aanzienlijk crediet op nemen om dit bedrag te kunnen op brengen, Men nam echter aan, dat het landgoed wel zou rendeeren en vestigde speciajiil zijn hoop op de exploitatie van het bosch. Nauwelijks was de koop gesloten of de hertogin-weduwe kwam mot voorstellen tot terugkoop voor den dag, die klaar blijkelijk door haar naaste bloedverwan ten geïnspireerd waren. Met name de ex-kroonprina, die met een hypotheek van 300.000 mark bij deze gedegenheid betrokken is. sohijnt zich voor den ver koop te interesseeren. De hertogin-we- duw® betaalde alle door de stad Glogau gemaakt» onkosten en startte bovendien nog oen bedrag van enkele hond.erd.duf- zenden mark Zoo maakte Glogau goede zaken doeh het landgoed van de her togin weduwe was wederom zwaar be last Na deze koop- on verkoopaffaire ver richtte de hertogin-weduw» nog enkele andere trans-acties, die echter niet in steat waren de dóbaclo tegen te houden. Op 20 September zal nu de gerechte lijke verkoop te Sprottau plaats hebben. Brand door een meteoor. In Mo- son, in Hongarije, zijp in den nacht van 4 op 5 Juli, 850 schoven tarwe en 40 schoven gerst, die op den akker lagen, verbrand. Het onderzoek haar het ont staan van den brand heeft aan het licht gebracht, dat drie gendarmes, die op dien nacht dienst hadden, uit drie verschillen de richtingen, echter alle drie van een afstand van 8—8H K.M. hebben gezien, dat iete liohtends van groote hoogte en groote inelhiid op de Mrde viil, Spr. is er van geschrokken, dat B. en W. het slechtste hebben gekozen, wat zij konden. Uit voorbeelden hoe groot de be lastingbedragen thans zijn en hoe groot ze worden zullen, zou het ongunstige re sultaat van de voorgestelde oplossing voor de menschen met kleine inkomens zijn gebleken. Voor de gemeentefondsbelasting wil spr. de 2de klasse kiezen, voor de perso neele belasting de 5e klasse. De derving aan inkomsten kan worden opgeheven door verhooging der opcenten in progres- sieven zin. Spr. acht het de plicht van den Raad, dat hij van de gunstiger omstandigheden waarin Ameide zal komen, ook de klei ne lieden wat laat profiteered De heer B. St r e e f k e r k stelt voor, dit onderwerp tot een volgende vergade ring aan te houden. Spr. zal spoedig de vergadering moeten verlaten. De Voorzitter antwoordt, dat de besprekingen misschien wel spoedig kun nen afloopen. Do heer Den Boer merkt op, dat bij de voorstellen van B. en W. geen reke ning is gehouden met de hoogere huren van den tegenwoordigen tijd. De heer Van Gent vermaant den heer Den Boor kort te zijn, met het oog op het vergevorderde uur, waarop de heer Den Boer antwoordt, dat de heer Van Gent daarin doorgaans niet het voorbeeld geeft. De heer Den Boer voortgaande zegt nooit met verlaging der vermogensbelas ting te kunnen meegaan. (Als de heer B. Streefkerk de vergade ring wil verlaten, verzoekt de Voorzitter hem te blijven om de zaak mede af te handelen, waaraan het lid ten slotte vol doet.) De heer Kruijt wijst er op, dat on der de betalers van vermogensbelasting er zijn, die van hun vermogen in grond of andere bezittingen moeten bestaan. De heer B. Streefkerk zegt, dat hij in de personeele belasting slechts f 4.— huurwaarde betaalt. Als de gemeentena ren zich wat matigden met den aankoop van mooie spullen, zou de personeele be lasting aanmerkelijk minder bezwaren. De heer Den Boer hoopt, dat uit de reeds gevoerde besprekingen iets goeds voor de minder gesitueerden zal worden geboren en wil in afwachting daarvan thans volstaan met te besluiten omtrent de kl&aBe-indeeling voor de per- •oneele be!u**V ungtiien dit bwluit Zijn vrouw vermoord. T« Perpig nan in Frankrijk heeft de 45-jarige An- tenio Sanohez bij een twiat over oen geddlkwieeitie met zijn eohlgenoote, moe der van aaht kinderen, de vrouw met een mes drie maal in de keel gestoken De vrouw stierf spoedig aan haar ver- waii^ingan; de man heeft rich bij de po litie aangemeld. Noodlottio einde van familietwist. Camilla Teearo, de 18-jarige (ioohter van een Italiaan te New York, had zich verloofd met een Amerikaanaah jong- meiusch. zonder daartoe eerst de too- riemming van Pa te hebben gevraagd. Tesaro beriep zich op hert, goede oude Italiaansche gebruik, diat een verloving pas mag tot stand komen, nadat de toe stemming van Pa was gevraagd en ver- teend. Camilla vond als modem. Amn- rikaansch meisje, dat maar malligheid. De mama, overtuigd van de ware en innige genegenheid' der jongelui voor elkaar, stond aan dan kant van Camilla «n in het gezin der Tesaro’s was het een week of wat eenron-al krakeel Totdat Tesaro oen middel vond om de opwinding te doen bedaren; hij schoot zijn vrouw dood, hij echoot zijn dochter dood, bij schoot zichzelf dood. DE R 100 WEER BESCHADIGD. Maandag is het luchtschip de R 100 te St. Hubert (in Montreal) aangekomen met twee scheuren van zestig centimeter in het omhulsel. De commndant verklaarde, er niets van te kunnen zeggen, voordat hot lucht schip gemierd was. Later zeids hij, dat het slechte een klein ongeluk was, dat in het geheel geen be zwaar zou kunnen vormen voor het ver der vliegen. Gevaarlijke grap. Zondag heeft te Roslulde, in Denemarken, een arbeider een jongen, die met zijn toestemming in een kersenboom vruchten plukte, bij ver gissing doodgeschoten. Hij riep den jon gen schorteend toe, dat hij moest maken, dat hij spoedig uit den boom kwam, om dat hij anders zou schieten. Op hetzelfde oogenhlik ging zijn buks, die, naar hij dacht in „rust stond", af, en viel den jongen getroffen uit den boom. Hjj was op slag dood. Giftige paddestoelen. - Te Neuren berg zijn Zaterdag zeven personen ziek geworden tengevolge van het eten van paddestoelen. Zij moesten naar het zie kenhuis worden overgebracht. Intusschen Zijn vier patiënten, twee vrouwen en twee kinderen aan de gevolgen der vergifti ging overleden. Bom-aanval op Mn mijn. In Pro vidence in den staat Kentuaky (Amerika) heeft een ongewoon voorval enorm op tion gebaard. Boven de mijnen van de firma Isador Young verscheen plotseling een bommenwerper van onbekenden oorsprong, die in totaal 9 bommen neer wierp, tengevolge waarvan de electrische installaties van de mijn totaal vermeld werden. De overheid vermoedt, dat men hier te doen heeft met een daad van wraak, aan gezien deze mijnen sedert eenigen tijd het tooneel zijn geweest van heftige twisten tusschen georganiseerde en ongeorgani seerde arbaiders. Een ongewanscht opschrift De af- gevaardiigden van de Internatianate Liga voor Vrede en Vrijheid hebban geproteo- teard, tegen het opschrift, in een te Stoaaiteburg geplaatst Vtevrijdingsmonur menit. Het opschrift in kwestie luidt: „ter (heriniioning aan de overwinning van het recht over het gewield' en van de bescha ving over de barbaren”. Als gevolg van het aandrihgen. der laga-afgevaardigden heeft de plaatsver vangende KxxmmRiimstisehe burgemeester beloofd, de inscriptie te dom verwijde- ren. DE WERKLOOSHEID IN AMERIKA. THaurgeptelde Engelschen. Handelden Briteche arbeiders, die in Amerika werkloos zijn geworden, zoeken thans maar een gelegenheid, om als verstekelingen naar Engeland terug ie koeren. De toestand is zoo ernstig, dat de po litie te New York aan. alle Briteche ha vens bericht heeft gezonden, dlat in deze stad alleen al honderden op scheepsgelegenheid loeren. Vel® duizen den Britten besteden het beetje geld, dat zij hebben overgeeppard, om met een vrachtboot, de goedkoopste gelegenheid, weer don Oceaan over te steken, terwijl anderen, hun overtocht al werkend' ver dienen. De anderen, die 'volkomen zon der middelen van bestaan zijn, trachten als verstekelingen naar Engeland terug te komen, wair hun intusschen even eens werkloosheid wacht. Vele Engölsche arbeiders hebben ook hun vrouwen on kinderen naar Enge land teruggezonden met het geld, dat zij hebben overgespaard en blijven zelf al leen in Amerika achter in de hoop, nog werk te vinden Te New York wordt intusschen door de havenpolitie een sóherp oog in het zeil gehouden tegen verstekelingen, doch velen slagen er in. om ihiiar waakzaam heid te verschalken, door zich in de reddingbooten te verschuilen, of zich te verkleeden als matrozen en stokers, of even voordat de boot vertrekt in alle haast aan boord te komen, om een tele gram of document aan een bekend pas sagier aan boord te overhandigen en zich daarna ergens aan boord te ver stoppen.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 4