Wii X Wat geeft de Radio? Formulier ter verkrijging van een Bericht van Inschrijving voor onze Ongevallenverzekering Kerk en School. Stadsnieuws. Weerbericht. Telegrammen. Gemengd Nieuws Wetenschap Techniek. en Rechtszaken Marktberichten. EBRSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUtO-HOOCANO EN UTRECHT, Courant WOENSDAG 27 AUGUSTUS 18S0 Donderdag 28 Augustus. Hilversum. A.V.R.O. 8—9.45 Gramofoon; 1010.16 Morgenwijding i 10.80—12 Orkest Rembrandt Theater; 12.162 A.V.R.O.-Orkest en Vioolvoordraoht; 22.80 Gromofoon; 8—4 Orgeloonoert; 46 Ziekenuurtje; 6—6.80 Gramo- foon; 6.80—7.16 Ha&gsoh Harmonie- Orkest; 7.16—7.46 De heer Huih Luns over: Kunst en Guituur; 8 uur A.VJR.O. Orkest;8.1ö8.80 Gemengd Koor; 8.80 8.46 Orkest; 8.460 Gemengd Koor; 09.86 Vioolvoordrooht^.8610 Con- oert; 10 uur Persberichten; 10.16— 10.80 Vervolg Concert; 10.8011.80 Dansmuziek; 11.8012 Gromofoon. Hulzen. Kil.O. 89.16 Gramofoon; N.C.R.V. 1010.80 Dameskoortje Zie- kendiensten; 10.3011 Ziekendienst; K.R*). 11.30—12 Godsdienstig Half uurtje; 12^-t-l K.R.O.-Trio; 12 Gram mofoon; N.G.R.V. 23 Gramofoon; 4 6 Ziekenuurtje; 6 uur Concert; 0.40 7.40 Orgelconcert; 7.408 Gramo foon; 8lliüitzendavond; 10 uur Pers berichten. Vrijdag 29 Augustus. Hilversum. V.A.R.A. 8 uur Orgelconcert; 9 uur Gramofoon; V.P.R.O. 1010.16 Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 uur David Prem$eler (Voordracht); 10.30 uur Ziekenuurtje; 11.80 uur Gramo foon; A.V.R.O. 12.16—2 A.V.R.O.-Or- kest en Cello-Voordracht; 28 Gra mofoon; 8 14 A.V.R.O.-Orkest; V.A. R.A. 4 uur „Onze Keuken"; 4.46 uur Voor de Kinderen; 6.45 uur V.A.R.A.- Orkest; 0.50 Uur Allerlei uit de Arbei dersbeweging; 7.06 uur Vervolg Con cert; V.P.R.O. 8 uur Weekuitzending; 8 uur Concert; 8.45 uur De Godsdienst in de moderne wereld; 9.20 uur Con cert; 10 uur Persberichten; 10.10 uur Lezing door mevrouw Jodjana; 10.80 nur Gramofoon; V.A.R.A. pion. 11 uur Gramofoon. Hulzsn. K.R.O. 8—9.16 Gramofoon; 11.80—12 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 121 K.R.O.-Orkest, 12 Gramofooh; 22.80 Mevrouw M. E. SteijgerAsperslach over: Ouderlij ke Macht en Voogdij; 2.804 Concert; 5—0 Gramofoon; 07.15 Concert; 7.15 7.45 Theo de Witte declameert; 7.45 8 Gramofoon;', 811 K.R.O.-Orkest; pl.m. 9.30 uur 'Persberichten; 1112 Gramofoon. zal zijn te maken, i Het koren heeft veel geleden van de vele regens der laatste weken; van de erwten oogst is veel op het land blijven liggen, terwijl de kwali teit te wenschen overlaat en de prijzen aan den lagen kant blijven. De laatste dagen hebben nog v©le boeren geprofi teerd van het mooie weer en hun voor raadschuren kunnen vullen met graan en peulvruchten. De malaise in het land-, tuinbouw- en veehoudersbedrijf blijft voortduren, waar door de pachters ernstig worden gedu peerd. Conctrt Arkel. Het tweede zomerconcert van de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" is door het ongunstig weder van Zater dag uitgesteld tot nader te bepalen da tum. Bergambacht. Bij de door de Oranje Nassau-Vereeniging gehouden verpach ting van de consumptietent op het feest terrein, werd deze gegund aan den hoog- sten inschrijver, den heer G. G. Ooms al hier voor f 217. De rekening van het Algemeen Armbestuur dezer gemeente over 1929 be draagt in ontvangsten f 10.894,4014 en in uitgaven f 13.041,04, zoodat er een na- deelig saldo is, groot f 2140,57H. Alhier wordt voor le soort kaas be steed van f 4550 en voor 2e soo.rtr yan f 8844 de 50 K.G. Voor vette varkens wordt besteed tot f 83.50 de 50 K.G. ïnplaats van de Muziekvereeniging „Excelsior", zal de Zangvereeniging „Nut en Genoegen" Zaterdagavond een ooncert geven in de Muziektent. Bij de Gebroeders De Langen heeft een zeug 18 levende biggen geworpen. Oor Ine hem. Binnenkort zal het Chris telijk Militair Tehuis 50 jaar bestaan. Een daartoe opgericht comité bereidt een feestelijke herdenking van dit feit voor. Raadsvergadering. Gouderak. De gemeenteraad vergadert hedenavond te 8 uur ter behandeling van de volgende agenda: Voorstellen van B. en W. betreffende plaatsing in de zevendè klasse (als thans) voor de heffing van de personee- le belasting; heffing en invordering van opcenten op de personeele belasting; wij ziging van de tarieven voor de grondsla- gen paarden en motorrijtuigen der perso neele belasting; heffing van 20 opcenten op de Vermogensbelasting; heffing van opcenten tot een maximum vin 40 op de gemeente-fondbelaating; plaatsing van de gemeente in de eerste klasse voor de heffing der gemeentefondsbelas ting (formeel); aanbieding gemeentere kening 1929 met bijlagen. Boudrlaan. Vergadering van den Ge meenteraad alhier op a.s. Donderdag 28 Augustus, des namiddags 0.80 uur (oude tijd). Onderwerpen ter behandeling: 1. Aanbieding gemeentebegroting 1881 2. Belooning brandweer. 8. Buitengewoon lager onderwijs. 4. Wijziging begrooting 1980. Stroomkwestle. Haastrecht Bij de verkabeling van ?t bovengrondsch net doen zich bij het ma ken van aapsluitingen met doorverbin dingen bij eenige ingezetenen bezwaren voor bij de voortgeleiding naar buron. Deze kwesties werden op verschillende wijzen opgelost Eenige verbruikers lieten bij een bespreking hvrn bezwaren los. Bij anderen werd de' voortgeleiding door de bedrijfsleiding vervangen door particulie re aansluiting. Bij den heer G. Th. van V. echter, die niet wil toelaten, dat zijn muur wordt geforceerd, is Zaterdag de lichtleiding afgesneden. De heer Van V. ontkent het recht daartoe en zegt zijn besluit te zullen handhaven. De heer Van V. heeft een garage, waarbij een benzine- aftappomp is geplaatst voor de A.P.C. Ook daarmede werd de verbinding afge sneden. Op denzelfden dag echter is deze laatste verbreking weer opgeheven, zoo dat Zaterdagavond de gewone verlichting reeds kon plaats hebben met gecontrac- teerden stroom, die de A.P.C. van de ge meente betrekt. Haastrecht. De postduivenvereeniging „De Snelpost" hield Zondag j.l. een wed vlucht vanuit Marbeham, afstand 200 K.M., met jonge duiven. Gelost 8 uur, aapkomst le duif 12.38.22, laatste duif 1.1.33. Prijzen werden behaald: le prijs J. den Hartog, 2e prijs G. Aerts, 8e, 4e en 5e prijs T. J. Spek. De collecte onder de leden van de vereenigipg „Volksonderwijs" ten bate van het „Fonds tot Stein", bracht op f 105 Het jaarlijksche schoolreisje was wegens 't slechte wear uitgesteld, maar nu zijn de vier hoogste klassen der open bare school Vrijdag naar 't Utreohtsche geweest, 't Is een prachtige dag gewor den. Een dag van zon en vreugd Over Soes ter berg, waar 't eerst gerust en speeld werd, ging het met 2 autobussen over Amersfoort naar Austerlitz. Daar werd weer gegeten en gedronken en heer lijke uren doorgebracht. Ook de Pyramide werd beklommen. Voldaan gingen allen om vier uur weer in de bussen. Over Doorn en Zeist, waar nog eens gerust werd, reed men naar Utrecht en vandaar over Bodegraven terug. Electrificatie. Hoog-Blokland. In de laatst gehouden gemeenteraadsvergadering is met 5 tegen 2 stemmen aangenomen het voorstel tot electrificatie van Minkeloos. De kosten hiervan bedragen f 5000, waarvan door Noordeloos f 3500 zal worden bijgedra gen. De voorgestelde electrificatie van den Groeheweg Werd in verband met de hooge kosten, voorloopig uitgesteld. Loplk. Tot ambtenaar ter secretarie der gemeenten Lopik, Jaarsveld en Wil- lige-Langerak, vacature H. F. van Haar lem, is benoemd de heer P. Stigter te Jaarsveld. DE A. T. L 0. Loplk. Zoo nadert dan de tijd, dat de Algemeene Tentoonstelling Lopikerwaard haar terreinen en tenten zal openen. Na dagen van regen en storm, thans schoon weer en even schoone verwachtingen bij het tentoonstellingscomité. De belangstel ling voor deze tentoonstelling, vooral ook uit de kringen van den overheids- en den particulieren voorlichtingsdienst en der verschillende fabrikanten, heeft de verwachtingen verre overtroffen. Ook het aantal inzendingen, niettegenstaande het mond- en klauwzeer en den voor den landbouw zoo deprimeerenden tijd. Maar is juist die tijd ook niet een prikkel om te toonen, dat het product toch goed is. Naar superioriteit van product moet ge streefd, dat is naast een goede bedrijfs voering, naast „Effirency" ook in bet landbouwbedrijf en ten slotte naast doel treffende overheidsmaatregelen, den eenigsten weg om het hoofd boven water te houden. De energie geprikkeld, dat li een der hoofdleuzen van deze tentoon stelling. Om 11 uur zal op Dinsdag 2 Septem ber de officieele opening ter tentoonstel ling plaats vinden door den heer Dr. H. Th. 's Jacob, Commissaris der Ko ningin in de provincie Utrecht. Op het fraai gelegen terrein vindt men ten eerste het uitgestrekt parkeerterrein, daarachter het eigenlijke tentoonstellings terrein, terwijl zich daarachter weer be vindt het sportterrein. Op het tentoonstellingsterrein verrijzon twee groote tenten, n.l. de kaastent en de pluimveetent. Verschillende fraaie stands worden in die tenten onderge bracht, in totaal niet minder dan 24. Met verschillende nieuwe vindingen zal wor den gedemonstreerd, alles wat op het go- Naam: 1. Voornaam: I1 Leeftijd: j Beroep: Woonplaatsi Naam u.d. bezorger deitCourant: J0F Let mei, deze uerzekering is UITSLUITEND uoor ONZE ftBONNE'S bied van veeteelt en kaasmakerij van be lang is, is te Men. In een afzonderlijke tent zullen leerrijke rolprenten worden vertoond, terwijl leMngen op landbouw kundig gebied enz. zullen worden gehou den. Ook de veeafdeeling inclusief var kens, schapen en geiten, is bezienswaar- oor de sportofdeeling noemen wij In zonderheid de schietwedstrijden, de brandweerdemonstraties, de motorbehen- digheidswedstrijden ena., het optreden der Bergambachtsohee Rijvereeniging „Siegfried". Een schitteren^ vuurwerk en een fraai concert cal de tentoonstelling besluiten. Een bezoek aan de A.T.L.O. is nuttig en de tijd daar door gebracht, goed be steed. Gesnapt. Meerkerk. Zondagmorgen betrapte de rijksveldwachter alhier een paar bekende vischstroqjpers, zijnde de gebroeders V., uit Nooroëloos, op heeterdaad. Een kist met ongeveer 100 aaldobbers, alsmede de onwettig gevangen paling, werd in be slag genomen. Belastingregeling. Meerkerk. Vrijdag zal de raad dezer gemeente voor de derde maal bijeen ko men voor de besprekingen der financi- eele verhouding tusschen Rijk en Ge meenten, en wel over het voorstel van B. en W. om de opcenten op de fondsbelas ting progressief te heffen als volgt: Met een inkomen van f 000 tot f 800 geen opcenten; f 800 tot 1200 5 opcen ten; f 1200 tot f 1800 10 opcenten, f 1800 tot f 2500 20 opcenten; f 2500 tot f 8500 80 opcenten; f 8500 en daarboven 40 op centen. Konlnglnnsdao. Nleuwerkerk a.d. IJssel. De viering van den verjaardag van de Koningin op 80 Augustus belooft heel wat. De Oranje- vereeniging „Oranje Boven" heeft voor een afwisselend programma gezorgd. Des morgens worden de schoolkinderen ont haald en heeft een nationale ringrijdo- rij te paard plaats, zoowel voor dames als heeren. Als glanspunt van den dag ver meldt het programma 's namiddags 2 uur een jacht- en springconcours, uit te voeren door onder-officieren van het 0de Reg. Veld-Artillerie uit Leiden. Verder zullen de gebruikelijke ringrij- derijen met fietsen, volksspelen en zang uitvoeringen den dag vullen. Tot onderwijzeres aan de R.-K. La gere School is benoemd mej. G. M. Ver- weij. Nleuw-Lekkerland. De heer C. H. Ad- vokaat te Kinderdijk behaalde te Arnhem het practijk diploma boekhouden. Mej. M. P. Vernède, onderwijzeres aan de le Openbare School, die öon half jaar verlof heeft gehad, wegens ziekte, en die op 18 Augustus haar functie weer had hervat, heeft thans op advies van een zenuwspecialist opnieuw verlof aan gevraagd. De heer W. L. G. Hack is aan het Zeeuwsch Technisch Instituut te Goes ge slaagd voor het examen voor waterbouw kundig opzichter. Bij M. de R. heeft een zeug 17 jon gen ter wereld gebracht. Alle dieren zijn springlevend en flink ontwikkeld. Gelukkigs afloop. Nleuw-Lekkerland. Een 2-jarig kind van Th. N., aan den Middelweg, viel in een onbewaakt oogenblik in de sloot ach ter de woning. De dienstbode J. Br. be merkte het ongeval, begaf Mch te water en bracht het kind behouden op het dro ge- Schoorsteenbrand. Nleuw-Lekkerland. In de woning van mej. M. R., hoofd van de Nutsbewaar- school te Kinderdijk, brak een schoor steenbrand uit, welke zich dreigend liet aanzien. De heeren J. Broere en W. Stam die met een bluschapparaat te hulp kwa men, wisten echter den brand in zijn bo- gin te stuiten. Ouderkerk a.d. IJsssl. Laagste in schrijver voor de uitvoering van de uit breidingswerken der waterleiding alhier is de firma G. de Ruiter te Haarlem voor f 20.487. Aan baar is bet werk gegund. Papendrecht. Het 7e lokaal der bijs. sohool I in de Kerkbuurt is voltooid es thans ook in gebruik genomen. Hierme de is een groote verbetering aan dit schoolgebouw tot stand gekomen, welke npodig was door de invoering van het verplichte 7de leerjaar. De noodlokaliteit in het Zondagsschoolgebouw no. 2 op den Molenpolder is ontruimd. Van ssn paard gevallen. Polsbroek. De landbouwerszoon P. L. zou zich dezer dagen naar het veld be geven, gezeten op zijn paard, dat hij bij het verrichten van zijn arbeid noodig had, toen het bruintje onverwacht zulk een korte zwenking maakte, dat zijn bo- rijder op den grond terechtkwam en zijn rechterschouder zoodanig bezeerde, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Dr. Verbeek uit Hoenkoop heeft het beschadigde lichaamsdeel ver bonden. De jonge man zal eenige weken rust moeten houden. Raadsvergadering. Streefkerk. De Gemeenteraad is bijeen geroepen tegen Vrijdag 29 Augustus, v..m 10 uur, ter behandeling van de vol gende onderwerpen: 1. Mededeelingen 2. Adres van het bestuur der Afd. Al- blasserwaard van den Ghr. Boeren- en Tuindersbond om subsidie voor do Lage re Landbouwschool te Ottoland. 3. Vaste aanstelling en pensioenrege ling voor mevr. A. A. Gautier—Uilkens, als Bchoonhoudster der secretarie over 1 Juli 1922 tot en met 81 December 1924. 4. Vastelling pensioensgrondslag van G. Kok Wz. als bquwkundige. 6. Wijziging der verordening op de hef fing der begrafenisrechten. 0. a. Vaststelling der verordening be treffende de classificatie voor de heffing der gemeentefond8belaating; b. der verordening betreffende de clas sificatie voor ds heffing der pertonitli belasting; n 0. der verordennig op de heffing van opcenten op de personeele belasting. 7. Vastelling der verordening tot ver deeling van de gemeente in stemdistrioten voor de verkieaing van leden van den Raad. 8. Wijziging der gemeente-begrooting 1980. Streefkerk. Voor Maandag a.e. is aan het Comité van Aotie vergunning ver leend tot het houden van een „Vlagjee dag". Opgepast I Streefkerk. Dinsdagmiddag bemerkte de schoenmaker W. A. Timmer, dat, ter wijl zijn rijwiel even onbeheerd bij zijn woning had gestaan, zijn belastingmerk was gestolen. Een driedubbele bruiloft VllsL Een bijzonderheid is zeker, dat te Bonrepas Vrijdag uit één gezin twee dochters eA 'n zoon in het huwelijk zul len treden. Eigenaardiger nog wordt de zaak, doordat de zoon trouwt met één der beide dochters. Zij zijn n.l. kinderen uit vorige huwelijken van de tegenwoor dige ouders. Raadsvergadering. Tienhoven. De raad dezer gemeente komt Vrijdag, v.m. 11 uur bijeen, ter be handeling van de volgende onderwerpen: 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling gemeente- rekening dienstjaar 1929. 3. Indiening gemeente begrooting dienstjaar 1931. 4. Besproeiing der wegen tegen hst •tof. 5. Vaststelling nieuwe belastingen. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Ooltgensplaat Ds. W. Rijnsburger te Polsbroek en Vliat. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Alblaaserdam Ds. J. Fraanje te Barneveld. Bsvsstiqlng en Intrsde. Rssuwijk. Zondag 81 Augustus a.s., des n m- 2.80 uur, hoopt de heer M. Ver- weij, flandidaat te Lonschop, na des mor gens door Ds. Lekkerkerker, van Mole nas rsgraaf te tijn bevestigd, zijn intree te doet als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente van Reeuwijk. HET ORANJE-FEEST. Het Oranjefeest nadertl Nog slechts enkele dagen en Schoonhoven zal den öOen verjaardag van onze Landsvoratin- ne vieren. Dat het op waardige wijze ge schiede! Het bestuur van „Oranje Boven" heeft 'n flink en aantrekkelijk programma sa mengesteld en doet alles om de uitvoering daarvan zoo goed mogelijk voor te berei den. Maar daartoe is natuurlijk de mede werking der burgerij noodig. Onder ver wijzing naar de advertentie in dit num mer herhalen wij daarom het reeds ge dane verzoek aan de inwoners om met de komende feestdagen te vlaggen en door buurt- en gevelversieringen Schoon hoven een feestelijk aanzien te geven. De feesten zullen Maandagavond wor den geopend met een concert vai de Mondaccordeonveréeniging „Kunst na Arbeid" (van 7—8 uur) en van „T.A.IV.E. N.U." (van 810 uur). Voor de beide volgende dagen luidt het programma als volgt: Dinsdag 2 September: V.m. 9 uur: Aubade der schoolkiride- ren op de Stadhuisbrug met muziek Van de vereeniging „T.A.V.E.N.U."; T.m. 10 uur: Tractatie op de scholen; n.m. 2 ujur: Optocht der schoolkinderen, welke kal voorstellen de Koningin, de elf provin ciën en de twee ovörzeesche bezittingen, in nationale kleederdrachten, begeleid door „T.A.V.E.N.U.*'. De route, die 1de optocht zal volgen, is: Albr. Beijlinjg- gTacht, Oude Singel, Voorhaven, Korte Dijk, Molenstraat, Nes, Lopikerstraat, Haven W.-Z., Voorhaven, Koestraat, Ho tel Oskam; n.m. 4 dur: Ringrijden mét fietsen voor jongens boven 14 jaar; n.m. 5 uur: Ringrijden met fietsen voor meis jes boven 14 jaar; nm. 810 uur: Con cert van „T.A.V.E.N.u.". Woensdag 8 September: V.m. 10 uur: Kinderspelen op bot nieu we kinderspeelterrein; hoepel wedstrija voor meisjes van 0—8 jaar, geblinddoekt een plank omverrijden1 voor meisjes van! 911 jaar; estafetteloop voor meisjes van' 1213 jaar; zakloopen voor jongens van 08 jaar; verkleede estafetteloop voor jongens van 911 jaar; hindernis- wedstrijd voor jongens van 1213 jaar; n.m. 2 nur: Op de Stadhuisbrug: Mast- klimmen en tobbetjesteken voor jongens van 14—17 jaar; n.m. 3.80 uur: Ring rijden in auto's met een dame; nm. 5 nur: Ringrijden op motoren met een da me; n.m. 8—10 uur: Groot avondconcert te geven door de Muziekvereeniging „T.A.V.E.N.U."; n.m. 10 uur: Lichtstoet, begeleid door „T.A.V.E.N.U", vanaf het Doelenplein Bevordering. Onze viroegere stadge- noote, mej. M. Versluis, thans te Monster is benoemd tot adjunct-commies bij de posterijen, telegrafie en telefonie. ERNSTIG FABRIEKSONGEVAL Een ernstig ongeval had gistermiddag plaats op de Zilverfabriek 1 der Firma H. Hooijkaas. Van een groote pers, waarmee zilveren voorwerpen gestempeld worden, sprong de bovenste stempel in tweeën. Een der helften trof den 28-jarigen on- gehuwden arbeider L. Wendels, wonen de aan den Ouden Singel tegen den rech ter bovenarm. De arm is gebroken. Nadat Dr. Groesbeek ter plaatse de eerste hulp had verleend, ié, W. per zie kenauto van „Nosokomoa" naar het Zie kenhuis te Gouda overgebracht. De oorzaak van de machinebreuk is nog onbekend. Er heeft sich op de fabriek nog nimmtr isti dirgilijki voorgedaan. Naar waarneming in den morgen van 27 Augustus. Hoogste barometerstand 771.4 te Weenen laagste barometerstand 754.8 te Vest-* maseur, Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige, Oostelijke tot Zuide lijke wind; helaer tot Üoht bewolkt; droog; warm weer. Waterstand: Keulen, 26 Aug., 8.10 M. of 11 o.M. lager don den vorigen dag. VEER-TARIEVEN. Op 8 Juni 1981 verstrijkt wederom de termijn, gedurende welken het door de Provinciale Staten vastgestelde tarief voor het Veer Schoonhoven—Gelkenes van kracht zal zijn. In verband daarme de moet een ontwerp voor den volgenden termijn van drie jaren aan de Provincia le Staten worden ingezonden. Voor ingrij pende wijziging van het tarief achten B. en W. geen termen aanwezig, zoodat zij den Raad voorstellen alleen met het oog op de practijk eenige vereenvoudigingen daarin aan te brengen. GEZONDHEIDSCOMMISSIE. B. en W. bieden den Raad ter 'goed keuring aan de rekening en verantwoor ding van de Gezondheidscommissie over het dienstjaar 1929 en de begrooting dier instelling voor 1981. Uit de rekening blijkt, dat de ontvangsten hebben bedra gen f 2488.79 en de uitgaven f 2189.50, alzoo een voordeelig saldo van f 249.23. De ontvangsten en uitgaven voor 1931 zijn geraamd op f 2448.48. STOPBESTRIJDING. B. en W. van Gouderak hebben aan den Raad dezer gemeente verzocht ad- haesie te willen betuigen aan een door hen gezonden adres aan hat Hoogheem raadschap van de Krimpenerwaard be treffende het onderhoud en de stofbestrij- ding van de wegen in die Waard. B. en W. stellen den Raad voor aan B. en W. van Gouderak het volgende schrijven te richten: „Naar aanleiding van uw schrij ven hebben wij de eer uw college beleefd mede te deelen, dat het stof van de we gen inderdaad zeer onaangenaam is en door auto en wind veel last, vooral op den dijk, kan veroorzaken. In dat opzicht zijn wij het dus geheel met u eens. Doch in de eerste plaats dient te worden be keken de financieele zijde, indien inder daad eens tot stofbestrijding mocht worg den overgegaan. De daaraan verbonden lasten lijken ons, in verband met het uit gebreide wegennet der Krimpenerwaard zóó hoog, dat aan verwezenlijking van 's Raads verzoek (van Gouderak) nauwe lijks kan worden gedacht. Wat betroft het gewone onderhoud komt het ons voor, dat dit wel te wenschen overlaat, maar het ligt meer op dei\ weg der gemeente althans te zorgen voor goede wegen bin nen hare bebouwde kom. De Raad dezer gemeente kan aan het adres dan ook geen adhaesie betuigen." POSTDUIVENVLUCHTEN. Zondag 24 Augustus hield de Postdui venvereeniging „De Luchtpost" „Schoon hoven" een wedvlucht uit Roosendaal. In concours waren 57 duiven. De prijzen werd behaald als volgt: le en 2e prijs Pauw; 8e prijs Koore mans, 4e, 9e, 10e, 14e en 15e prijs Klip; 5e, 0e, 8e en 12e prijs Jac. Lensen; 7e prijs Verroen; 11e en 13e prijs P. de Lan gen. Voorts werd een wedvlucht gehouden uit Pont St. Moienze, waarbij in con cours waren 39 duiven. I# dezen wed strijd werden de prijzen als volgt toege kend: le, 8e, 7e, 12e, 15e, 10e en 17e prijs Jac. Lensen; 2e prijs G. van Putten; 4e, 5e, 8e, 11e en 13e prijs Kooremans; 0e en 9e prijs Klip; 10e,18e en 19e prijs Pauw; 14e prijs Verroen. Elersnveiling. De aanvoer op de he denmorgen gehouden Veiling bedroeg 11.273 stuks. Prijzen: Kippeneieren f 5.507.95; eendeieren f 5.20—6.50, bei den per 100 stuks. markt Op de hedenmorgen ge- Botermarkt bedroeg de aanvoer f. Prijzen: Weiboter f 0.85 per half ""eiboter geen aanvoer. aen per 1 - Rolerms rH^Rh B' KG. P ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Drie dooden. ARNHEM, 27 Aug. In den afgeloo- r nacht omstreeks drie uur, heeft de gemeente Eist, een ontzettend ongeluk plaats gehad, waarbij drie personen om het leven zijh gekomen. Vijf aannemers uit Arnhem kwamen uit de richting Nijmegen. Ter hoogte van de villa van den heer Baltussen is de auto in een flauwe bocht van den weg tegen een paal van de electrische straat verlichting gebotst. De auto sloeg van den weg, kwam jop den 2.50 M. Jioogen berm terecht ten stortte onderstboven in den vijver jvoor de villa, welke vijver 1.50 M. 'iep is. Tengevolge van het lawaai, dat oor de botsing en het in den vijver jtorten ontstond, kwamen de omwo nenden toesnellen. Het gelukte hen. 'e der inzittenden uit dén auto halen. Het waren de heeren C. xi. J. C. Bolder, L. H. A. Hollander en L. Rademaker, allen uit Arnhem. [De bestuurder van den auto, de hfer C. A. Garritsen, werd dood ach- te^ het stuurrad gevonden. Bij het optrekken van den wagen werdver- vojgens nog het lijk gevonden Van dén heer W. S. Horstink, die een diépe hoofdwonde bekomen had. De lijken worden naar de algemeene be graafplaats te Eist vervoerd. pe drie geredden zijn naar hun woonplaats te Arnhem overgebracht. Tengevolge van de doorstane emo tie'! ii de heer Rademaker in den afgeloopen nacht nog overleden, errste blad NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Sohoonhovsnsoha Courant WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1930 De oorzaak van het ongeval is ver moedelijk te wijten aan roekeloos snel rjjden, hetgeen op dezen beton nen weg zeer vaak voorkomt noodlottig ongeval bij LUCHTMANOEUVRES. Zes vliegers gedood. PARIJS, 27 Aug. Gisteravond laat heeft jn de nabijheid van Cartres een zeer ernstig vlieg-ongeval plaats gehad. Dien avond begonnen de groo te luchtmanoeuvres, die den geheelen nacht zouden duren. Een groot bom bardementsvliegtuig vloog op een ki lometer afstand van Chartres boven het dorp Chavannes, toen het plot seling van .ongeveer 300 M. hoogte naar beneden stortte. Het vliegtuig viel geheel in elkaar Met veel moeite konden de lijken van de zes inzittenden (twee officieren en vier sergeants uit het wrak van het toestel voor den dag worden ge haald. - De manoeuvres zijn onmiddellijk afgebroken. Men vermoedt, dat het ongeval het gevolg is geweest van een motordefect. DE VLIEGER VON GR0NAU. NEW YORK, 27 Aug. De Duitache Oceaanvlieger VoiT Gronau heeft ver klaard, dat hij niet van plan is, met zijn Dornier-Wall vliegboot naar Engeland terug te vliegen. De vliegers hebben Mch naar Chicago begeven, waar op het oogenblik groote vliegfeesten plaats heb ben. drie inbraken in een nacht In het Westland. Gisternacht hebben inbrekers in 't Westland op verschillende plaatsen getracht, hun slag te slaan. Tegen middernacht hebben de onwelkome* gasten geprobeerd, een deur te lor- ceeren van de woning van den ex pediteur C. v. d. W., aan den Mon- sterschen weg te 's Gravenzande, doch zij zijn waarschijnlijk in hun bezigheid gestoord. Eenigen tijd la terbemerkte de vrouw van den kweeker van A., aan de Vlotlaan te Monster, dat zich indringers in de slaapkamer bevonden. liet schijnsel van een dievenlantaarn gleed nX over meubelstukken, terwijl zich ge dempte geluiden in de kamer deden hooren. Mej, van A. wekte onmid dellijk haar echtgenoot, die de in dringers achtervolgde. Dezen sloe gen op de vlucht en lieten zich in de omgeving van de Vlotlaan niei meer zien. De nachtelijke bezoekers waren door deze twee Tegenvallers echter niet uit het veld geslagen, maar herhaalden hun pogingen voor de derde maal bij den kweeker Th. v. 'd. K., aan den Kruisweg te Mon ster. Hier bleken zij gelukkiger te Min. Door middel van een sleutel uit een kleedingstuk van v. d. K. openden zij de brandkast. Hieruit is een zeer aanzienlijk bedrag aan geld ontvreemd. ,De gewaarschuwde rijks politie stelt een nauwkeurig onder zoek in. De daders lieten echter zoo goed als geen sporen na, waardoor T onderzoek zeer bemoeilijkt wordt. WAT HUMOR VERMAG. Een grappenmaker Ie Wormerveer. Adressen aan den Gemeenteraad zijn in den regel streng zakelijk en droog en dor gesteld- Een uitzonde ring nierop is wel het adres van den heer H. A. T. van Hoof. wonende Wandelweg 97 te Wormerveer, aan den Raad dezer gemeente over den verwaarloosden toestand van het ter rein vóór zijn woning. Adressant deelt aan den Gemeente raad mede, dat van den bouw zijner woning in '29 af tot heden zich voor zijn woning twee kuilen bevinden; die regelmatig vol water staan en door de Wormerveersche jeugd als speel- en badterrein worden gebruikt. Her haaldelijk werd door nem aan Ge meentewerken verzocht, die kuilen te dempen ,wat tot dusverre niet is geschied. Daarom is hij tot de over tuiging gekomen, dat die kuilen open moeten olijven, waaroïn hij den Ge meenteraad verzoekt: 1. Deze kuilen van een palend hekwerk te voorzien; 2. Deze met graszoden te omran den; D» profeaior: Nog Ma Itap, en dan krt ft 'ml 3. Adressant goudvisschen te ver strekken, ten einde deze in (le aldus gevormde vijvers te laten zwemmen, wat als merkwaardigheid het vreem delingenverkeer in Wormerveer zeer zal bevorderen. Adressant neemt dan op zich. in dien het water uit de kuilen mocht wegzakken, dit te ververschen en te verfrisschen met het heldere(?) wa ter uil de St. Pieterpadsloot. Na ontvangst van alt humoristisch adres is Gemeentewerken de schrik om het hart geslagen en zijn de kuilen met den meest bekwamen spoed met sintels gevuld. Ernstige val van een schilder. Maandag is te Rotterdam de 22-jarige schilder J A. v. Veen bij het verven van een waranda op de derde ver dieping van een huis aan den Nieu wen Binnenweg, door het bezwijken van het houten latwerk van 15 M. hoogte omlaag gestort. Hij kwam be neden op een loodsje terecht en ver volgens in een tuin. Met zware in wendige kneuzingen en een gebroken linker dijbeen is hij naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd Men. vreest voor zijn leven EEN MIJNONGELUK. In de Hildebrandmiin te Wirek (Antonienhutte; had Maandagavond een ernstig mijnongeluk plaats Door een aardstorting werd een pijler ge broken tengevolge waarvan vijftien mijnwerkers werden ingesloten. Negen konden na vele uren inge spannen reddingswerkzaamheden zwaar gewond worden geborgen Mén zal de anderen eerst na on geveer twee dagen kunnen bereiken. Men heeft dan ook slechts weinig hoop, dat zij nog levend geborgen zullen kunnen worden Dit is het tweede ernstige mijnon geluk, dat zich in de laatste 5 maan den in de Hildebrandmijn heeft af gespeeld. Bij die gelegenheid kwa men eveneens verscheidene mijnwer kers om het levén. Door de kat gered. Het kasteel van baronesse Wittgenstein te Laas- Ehe bij Kassei is Zondagnacht afge- rand. Door het miauwen van een kat werden de bewoners uit hun slaap gewekt. Ze konden net nog uit net brandende gebouw ontkomen. Auto-botsing by Londen. In de nabijheid van Londen is gisteren een toer-aulo met Amerikaansche toeris ten in botsing gekomen met een par ticulieren wagen, waardoor 28 per sonen werden gewond, enkelen hun ner zoo zwaar., dal zij in het zieken huis moesten worden opgenomen. Vioolbouw als werkverschaffing.— Het Iladaansche ministerie van lucht vaart heeft ter bestrijding der werk loosheid besloten terstond over te gaan tot de uitbreiding, die voorzien is in het luchtvlool-bouwprogramma omdat daardoor aan 6000 menschen werk zal worden verschaft. NIEUWE BOMAANSLAG TE CALCUTTA. De Britsche geheime politie heeft te Calcuttae vijf lieden gearresteerd, die er van verdacht worden deel te hebben ge nomen aan den bomaanslag op den po litiechef, Sir Charles Tegart. Onder de arrestanten bevindt Mch een vooraan staand lid Van het Indisch congres, Dr. Chandra. In de woning van een der da ders, die door ontijdige ontploffing van een bom gewond werd, en later in een politiebureau aan de gevolgen overleed, werden twee andere helsche machines gevonden. Inmiddels is gisteren opnieuw een bomaanslag gepleegd, thans op het hoofdbureau van politie. Drie personen werden licht gewond door bomsplinters, terwijl het gebouw slechts licht bescha digd werd. KINDERVERLAMMING IN DUITSCHLAND. In fhiitachland Mjn in verschillende gemeenten gevallen van kinderverlam ming geconstateerd. Te Karlsruhe hebben 8 kinderen de gevreesde Mekte gekregen. Te Plittersdorf bij Rastatt, een kleine ge meente aan den Rijn, zijn vier kinderen ziek geworden; een van hen is reeds overleden. In de nabijheid van de Zwit- sersche grens zijn drie dooden te betreu ren. In sommige deelen van Zuid- Duitschland zijn voorloopig alle vergade ringen en bijeenkomsten verboden. Het baden in den Rijn en zijn zijrivieren z&l wellicht ook worden verboden, terwijl In het besmette gebied het sluiten der scholen kan worden verwacht. 17 PERSONEN VERDRONKEN? Bij Kopenhagen maakten 17 jongelie den Zondagochtend met een motorboot een tocht op de Sond. Zij' zouden des namiddags terugkeeren. Daar de boot nog altijd niet terug is, vreest men in verband met het stormachtige weer voor een ongeluk. VON GRONAU'S VLUCHT. Ts New York galand. Gisteren is te Halifax de Duitache Oce aanvlieger Von Gronau om kwart voor 11 locale tijd opgestegen voor de vlucht naar New York. Verrassend vlug werd de 1000 K.M. afgelegd, zoodat reeds om S uur 40 min. het vliegtuig boven de haven van New York cirkelde en onder oorverdoovend gejubel en sirenengefluit neerstreek. De aankomst heeft tegen alle verwach ting in, zoo vroeg plaats gehad, dat de voorbereidingen voor de ontvangst, nog niet voltooid waren. Het Zweedsche stoomschip „Macon", met vertegenwoor digers van gemeentebestuur, leger en ma rine aan boord, was kort voor de aan komst voor anker gegaan. Het enthou siasme der menigte was buitengewoon groot. De vliegers zagen er, ondanks de inspanning der laatste dagen, opgewekt uit. Zes stoomschepen vw de politie, brachten de vliegboot naar het Battery- park, waar zij onder het geloei van et telijke sirenes officieel begroet werden. De huizen en de schepen in de haven wa ren feestelijk met vlaggen versierd. Onder Poolsche vlag over den Oesaan. Te New York kwam gisteren het oer- ste schip aan, dat onder Poolsche vlag den tocht over den Oceaan heeft gemaakt. Het komt van Gdingen, de Poolsche ha ven, die aan de Baltische kust is aange legd na het einde van den oorlog om Polen een uitgang naar zee te verschaf fen De Poolsche kolonisten te New York hebben het schip fesetelijk ontvangen. Rommenslroolers. Gistermorgen bemerkte men op het in Grossensee bij 'Hamburg gelegen landgoed van den handelaar E. K. Schliemann.dat de telefoonleiding doorgesneden was. Bij onderzoek bleek zich in de slaap kamer van Schliemann een bom te bevinden. De er aan verbonden lont was uitgegaan. Buiten het huis wa ren nog meer bommen neergelegd. Toen mevrouw Schliemann op een ervan trapte, ontplofte de bom en verwondde haar rechterhand zoo ernstig, dat zij in het ziekenhuis te Hamburg moest worden opgenomen Men vermoedt hier met een wraak neming te doen te hebben. MOORDPARTIJ OP EEN SCHIP Naar uit Konstantinopel wordt ge meld, heeft op een Turksch stoom schip een vreeselijk blpedbad plaats gehad Twee matrozen 'doodden den kapitein en twee passagiers. Daarna wierpen zij de lijken in het water De matrozen waren door den eige naar tot de misdaad aangespoord, daar deze dacht, dat de passagiers in het bezit van groote sommen geld waren Na hun daad staken de ma trozen het schip in brand De eige naar van het schip werd later dood geschoten terwijl de matrozen kon den ontkomen. Honden op gevangenen losgelaten. Maandag hebben eenige gevange nen een poging gedaan om uit het huis van bewaring te Aix en Proven ce in .frankrijk te ontvluchten. Zij hadden reeds een deur ingetrapt en een bewaker neergeslagen, toen men een aantal honden op hen losliet, welke hen vreeselijk beten en toeta kelden De gendarmerie, die vervol gens ter plaatse verscheen, had niet veel moeite meer om de orde te her stellen. Brug ingestort. Bh Praag, is een brug over den „Granfluss" ingestort juist op hel oogenblik, waarop een afdeeling troepen passeerde Veertig man vielen te water On geveer 25 van hen werden, deels /waar, gewond. Trein-overval door één persoon. Een uit het tuchthuis te Port Ran- cos (Ontario) ontvluchte 21-jarige mis dadiger Emmeric Frenett, heeft ge heel alleen kans gezien een trein aan te houden. Hij schoot een be ambte van de Amerikaansche Immi gratie-poli tie neer, tegelijk met een passagier, die hem wilde aanhouden. De overige, volkomen verblufte rei zigers en de conducteur dreef hij in den bagagewagen, waar hij hen opsloot, terwijl hij zelf met den snel bijeengegaardèn buit ontvluchtte, in de ricnung van de stad Emo. waar hij zich, daar intusschen de achter volging was begonnen. "Verschanste in een op eenige K.M. van de stad gelegen huis. Een belegering volgde Van beide zijden werden honder den schoten gelost. Bij een poging om ten slotte uit zijn onhoudbare positie te vluchten, werd hij eindelijk m het nabij gelegen bosch, waar hij zich wilde verbergen, door talrijke kogels getroffen en gedood. Zeven menschen verdronken. Een zeilboot van de vereeniging Jungmarine te Torgeland is bij een onweersbui in het Stettiner Half om geslagen. Zes jongens van 1518 laar en de .schipper zijn verdronken, slechts een leerling slaagde er in zich aan de omgeslagen boot vast te klam pen. Hij dreef aen ganschen nacht in een z\yaren storm op het Haff rond en kon eindelijk gisterochtend door een visschersbóot worden gered. Projectiel ontploft. Bij militaire schietoefeningen te Messina, in Span je, zijn door het ontploffen van een projectiel twee soldaten gedood. Drie soldaten moesten ernstig gewond naar het ziekenhuis worden gebracht Groote diefstal in juwellersiaak. Een brutale inbraak is Zondagnacht in een juwelierszaak te Praag ge pleegd. Toen de verkoopster Maan dagochtend de zaak binnentrad, be merkte szij". dat ongenoode gasten een bezoek aan den winkel hadden ge bracht. Overal heerschte de grootste wanorde. Des nachts moeten inbrekers dwars door een muur heen den winkel zijn binnengedrongen. Alle gouden voor werpen waren uit de vitrines ver dwenen. De schade bedraagt meer dan 100.000 kronen. De daders zijn spoorloos verdwenen. Noordpooltocht van Dr. Eekener? Uit Berlijn wordt gemeld, dat de onderhandelingen tusschen de Aero- arctische Vereeniging en de Zepelin Maatschappij over een Zeppelintocht onder leidm'g van Dr. Eekener naar de Noordpool hervat zijn. Deze besprekingen waren verleden jaar zonder jresultaat gebleven, voor namelijk omdat de verzekeringsmaat schappijen het risico te groot von den. Over de Noordpo I. Volgens be richten uit Montreal zijn de Cana- deesche vliegers Gilbert en Burwash van het fort Haernep uit met een vliegtuig over de Noordpool gevlogen Zü moeten foto'e hebben gemeukt. SCHANDALEN TE CHICAGO. Omkoopertien ontdekt. Bij het onderzoek der doc^enten nagelaten door den Chicago sclien bende-leider Jack Zuta, die op lAug. werd vermoord, zyn verdere bewijs stukken aan het licht gekomen in zake Zuta's betrekkingen tot voor aanstaande personen. Nog vijf hooge ambtenaren te Chicago blijken geld te hebben .aangenomen van Zuta. in ruil voor bescherming bij zijn on wettige handelingen. Zuta was een berucht dranksmokkelaar en had ook in zijn strijd tegen concurreerende benden dikwijls* de hulp van de po litie noodig, die hij met groote som men omkocht. Totaal staan thans een twintigtal-politieambtenaren en andere stedelijke overheidspersonen onder verdenking zich door Zuta de handen te hebben laten stoppen. On der hen zijn de staatssenator en vroegere officier van justitie Henry W. Starr, de speler Henry Finkel- stein, de politicus Skidmore, de ben deleider Diamond Joe Esposito en de kroegbaas Lombardo, aie beiden met machinegeweren zijn doodgescho ten in een van de vele sensationeele oendengevechien en voorts de poli tieman Mulvihill, die sedert overle den is. Senator Starr heeft sommen tot een bedrag van 250 dollar van Zuta ontvangen Hij verklaarde dat dit vergoeding was voor beschadiging van zijn auto, waarbij Zuta was be trokken. Sommen vaii 250 tot 12.000 dollars zijn als omkoopingsgeld aan stedelijke overheidspersonen in han den gesteld. Doodgereden. Gisteren bleef bij het station ,te Luik een trein vaii Warschau naar Parijs voor een on veilig signaal staan. Een heer en dame uit Polen, die meenden, dat de trein reeds op het station stond, stapten uit en werden door een pas- seerenden trein gegrepen. Beiden werden gedood. Spaarbank overvallen. Te Bre men heeft gistermiddag een inval plaats gehad in het filiaal van de spaarbank der stad Bremen. De twee daders, die het personeel met gela den revolvers bedreigden, gingen er met medeneming van een bedrag van 23000 mark per auto vandoor. De roovers droegen groenebrillen en hebben waarschijnlijk gebruik ge maakt van een auto. dien Zij in Hannover hadden gestolen. RADIO IN DE VESTZAK. Te Brighton (Eng.) zijn merkwaardige proeven genomen met een geheel nieuwe vinding op radio-gebied, welke speciaal voor de politie van buitengewoon groot belang is. Deze vinding bestaat uit een uiterst klein radiotoestel, dat door iede- ren politieman in zijn vestzak kan wor den meegedragen. De helm van den poli tieman bevat een soort van gehoorappa raat, dat als koptelefoon dienst doet. Wanneer de politieman zijn toestel in schakelt, is hij doorloopend verbonden met het politiebureau van zijn ressort, en kan hij bij een eventueele oproep zich onmiddellijk naar iedere gewenschte plaats begeven. De eerste proeven heb ben reeds succesvolle resultaten opgele verd. HET DAGBOEK VAN ANDREE. Esn half mllllosn kronen geboden. Hoewel nog niet bekend is, of het dag boek van Andrée na de uitdooiing lees baar zal zijn, en hoever het loopt, heeft een persagentschap reeds een half mil- lioen kronen voor het recht van publica tie geboden Waarschijnlijk zal het Zweedsche pantserschip „Oscar II" het stoffelijk overschot \an 'de onderzoekers naar Zwe den langen, hoewe' er ook sprakejan is den ouden kruisev „Svenskund" naar from«,ö te sturen omdat de expeditie van Andrée op dit oorlogschip naar Spitsbergen gebracht is. Andrée wordt volgens zjju wensch in zijn geboorteplaats Graema, in Middeu- «radon, begraven. Ke.'i voorloopig onderzoek heeft reeds uitgemaakt, dat het door een bijzondeto bewerking in elk geval mogelijk zal zijn het dagboek te ontcijferen, als het met inkt of potlood is geschreven, maar dat het heel onwaarschijnlijk is, als hij om kopieerpotlood heeft gebruikt. Men interesseert zich zeer voor de vTaag of Andrée voor zijn ondergang nog over de Noordpool gevlogen heeft. DE MOORD OP MEVR. 0DEM. Dinsdag heeft de Hooge Raad op de zelfde gronden als door den advocaat-ge- neraal in zijn conclusie waren aange voerd, verworpen het cassatieberoep van den gewezen tramstationschef te Hooge- veen K. van der M., die door het Haag- sche Gerechtshof tot 20 jaar gevangenis- straf was veroordeeld wegens doodslag op mevr. Odem aan het Bezuidenhout le 's-Gravenhage en poging tot doodslag op haar huishoudster mej. Holstein. AMSTERDAM, 27 Aug (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 283 vette kalveren, le kwil. 92100, 2e kwaL 92—93, 3e kwal. 7484 per K.G. levend gewicht; 35 nuchtere kalveren f 17—24 per stuk; 560 varkens, vleeschvarkens (90 lio K.G.) 70—80. zware varkens 76— 78; vette varkens 74—76, AMSTERDAM, 87 Aug. (Drutilooi), Aardappelmarkt. Do prijzen waren on veranderd. Aanvoer 5 ladingen, 2470 H.L. WOERDEN, 27 Ang. (Draadloos). Kaasmarkt van heden. Aanvoer 459 partijen. Prijs: f 3843, met rijksmerk le soort f 46—40, idem 2e soort f 3148; zware f 52. Handel traag. SCHOONHOVEN, 27 Aug. Veilingsver- eeniging „N. O. S." te Schoonhoven. Veiling op 20 Augustus 1930. Claps fa vorite le 1430, 2e 9; handperen le 12 19; williams le 1418; stoofperen le 7; beurre d'Amelie le 1220; jutte- peren le'20—83; heereperen le 7; beurre le 1014, 2e 6; reine claude le 32; reine victoria pruimen 20, eierpruimen 15; diamantperen le 12, 2e 5; blauwe pruimen 20, beurre 1012; souvenir ds congres 1215; muskusperen 12, adnaan peren 810; sinjeur d'espere 2020; bonkerljes 14; zure appelen 14; streep- zuur le 7; goudballen le 7; candijzoet le 011; tulpzuur le 8—10; bloemó le 19, 2e 10; keswick le 1210; zoete bloe mó le 9; glasappel 14; bon louis 25; adammers le 17, 2e 10. BODEGRAVEN, 20 Aug. Kaas. Aan voer 445 wagens, tezamen 19.005 stuks, wegende 152.520 K.G. Prijzen: le soort Gouda met rijksmerk f 4550, idem mindere f 3843, zwaardere f 50. Han del flauw. ROTTERDAM, 20 Aug. Vee en Paar den. Ter veemarkt waren Dinsdag aan gevoerd: 238 paarden, 39 veulens, 548 magere runderen, 785 vette runderen, 237 vette kalveren, 214 nuchtere kalveren, 550 graskalveren, 332 schapen of lammeren, 85 biggen, 9 bokken of geiten, 33 over- loopers. Prijzen per half K.G.: Koeien 3743 cent, 5255 cent, 57 X59 cent; ossen 40 cent, 48—52 cent, 5500 cent; stieren 44—45 ct., 47-49 ct, 52—«4 ct.; kal veren 50—55 cent, 02H—05 cent, 7075 cent. Prijzen per stuk van mager vee- Melk koeien f 240455, kalfkoeien f 225435, stieren f 140540, pinken f 140200, graakalveren f 50105, vaarzen f 190 245, paarden f 170290, slachtpaarden f 100—210, hitten f 75170, veulens f 80—130, biggen f 15—20, idem per week f 1.75—2.50, fok nuchtere kalveren f 2086, slacht nuchtere kalveren f 25 —32. Overzicht. Handel in kalveren kalm, onveranderde prijzen; fokkalveren handel vlug, prijzen hooger; biggen stille han del, prijzen dezelfde- melkkoeien redelij ke handel, prijzen van vorige week kon den bedongen worden; kalfkoeien rede lijke handel, prijzen van vorige week. UTRECHT, 20 Aug. Vereenigde Eier- veiling Utrecht. Prijzen: Eieren wit f 5.90 6.32; eieren bruin f 60.01; eendeieren f 55.50, allee per 100 stuks. Aanvoer 60.000 stuks. ROTTERDAM, 25 Aug. Binnenl. gra nen en peulvruchten. Van alle artikelen was het aanbod zeer ruim. Tarwe f 8.50 9.25, uitgezeefde partijen daarboven be taald. Gerst chevalier f 0.50—7.25. Ho- ver f 5.506. Erwten kleine groene f 8—11.50—11.75 Schokkers f 10—17.26, alles per 100 K.G. GROOT-AMMERS, 25 Aug. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammers. Veiling op 25 Augustus 1930. Aanvoer 14.219 eieren. Prijzen: 13.314 kippeneieren f 4.55—7.95, 000 eondeieren f 5.250.80, 5 kalkoeneieren f 7, alles per 100 stuks; 113 K.G. appelen 819 cent, 059 K.G. peren 135 cent, 240 K.G. boonen 3—20 cent; 29 K.G. pruimen 13—25 cent, alles per K.G.; 85 pond boter 4900 cent per pond; 127 pond kaas 8141 cent per pond; 2 kip pen 50 cent per stuk; 0 hanen 1860 cL per stuk; 10 stuks bloemkool 5-10 cent fier stuk; 10 bossen kroten 13 cent per bos. ROTTERDAM, 25 Aug. Buitenl. Gra nen. (Bericht van de makelaars Hagen beek v. d. Schalk). Stemming kalm. Rogge 73/4 k. Zuid-Russisch^ disp. f 0, 79/4 k. Duitsch/Poolsche aangek, f 0.10, 72/8 k. Petersburger disp. f 5.90. Gerst. Amerik. N 2 Cuxhaven disp f 118, id. stoomend f 112, 70/1 k. Donau aangekomen f 125. 03/4 k. id. aangeko men f 115, 63/4 k. id. stoomend naar aan komst f 114—109. Haver 56/5 k. Poolsche disp. f 8.35; 55/0 k. Russisch disp. f 8.35, 52/3 k. id. id. f 7.80, 51/2 k. Zuid-Russisch stoo mend f 7.00, 50/1 k. id. stoomend f 7.10. Mais per 2000 K.G. La Plata aange komen f 143—142, id. stoomend naar aankomst f 142—140, Donau/Galfox aan gekomen f 144, id. stoomend f 144, Kilia' disp. f 151, id. aangekomen f 147, witts Zuid-Afr. N 3, stoomend f 140. In publieke veiling werden heden vor- kocht: c.a. 250 tons B/S La Plata Mais van f 119—112 per 2000 K.G. boord vrij, plus 1 pCt. veilingskosten. ROTTERDAM, 25 Aug. Voederkoeken. (Bericht van de Mak. Gebr. Krijger). Noord-Amerikaansche Lijnkoeken loco f 11, stmd f 11, Sept. lev. f 10.90, Sept./ Dec. lev. f 11.25, dito dito van N.-Amer. zaad loco f 12, Sept. lev, f 12.50, dito merk SK loco f 11.20, Sept. lev. f 11.25, Sept./Dec. lev. afl. f 11.65, dito Nord Russen loco f 10.40, Zuid Russen 43 Aug./Sept, afl. f 10.76. Bombay liinkoa- ken loco f 11, Duitsohe lijnkoeken loco af fabriek f 10.60, Sept./Dec. lev. f 10.70, Lijnzaad schilfers (Bombay) Oct./Dec. lev. f 10.90, Grondnootschilfers (Bombay) 40 loco f 6.60, 66 light loco f 8.60— f 8.76, extra light stmd f 9.10: Cocoskoe- ken Manilla SK loco f 8.20, stmd. f 8.25, Sept./Dec. afl. lev. f 8.35; Inlandsche voorslag lijnkoeken loco i 10,50. Sept./ Dec. lev. f 10.70, dito lijnkoekschilfers lo co f 11 50, Dec. lev. f 11.75, dito grond- nootschroot loco Sept lev. f 8.75, dito Soya schroot f 8.75, dito Cocoskoekon Sept. lev f 8.70, Sept./Dec. lev. f 8.85. di to Raapkoeken loco f 5.50, dito Palmpit- tenkoeken Oct. lev. f 6. alles per 100 K.G, en gedeeltelijk tweede hands. UTRECHT. 25 Aug. Vereen Groenten- en Vruchtenveiling „Utre-M en Omstre ken". Pruimen f 7—88 blauwe druiven f 22—39, witte dito f 22—70 per 100 pond; perziken f 234, meloenen f 23 70 par 100 stuks.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 2