Landbouw en Doeleen. N ;a fc Ingezonden Stukken paar 1880 Afloop Aanbestedingen I Burgerlijke Stand. Gemeenteraden. Binne 1 Nieuws in een regels. Nt.5778. TWEEDE BLAD WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1S3O NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schwinhovtnteht CourtnL NIEU van op. R dat dit EEN TOESCHOUWER. Schoonhoven, 25 Aug. 1990. DIT NUMMER CRIE I Dit O] keurig 1 b Ons blad is aangesio OPLAA O waardoor dus onzeaa heid kunnen verschaj teitswaarde. AHONNÉ’H vnn dit b h|j V W "iiirvRchiktl Veixi hniil Mimjidfig, •n Vrijdag. Prijs hij v< ling voor Holioonho limnmlen ƒ1.25: p p Met verzekering 15 Aanbesteding Archlefkamer. Reeuwijk. Bij de op Maandagavond gehouden aanbesteding van een brand vrije archiefkamer ten behoeve dezer ge-’ meente, bleken inschrijvers te zijn: G. Plak voor f 2845, C. Macdaniël voor f 2695, Gebrs. Van Bodegraven voor f 2600, C. J. Smit voor f 2857, J. L. Ver- beij voor f 2220, C. Bontenbal voor f 2150, A. Bontenbal voor f 2140, L. Heemskerk voor f 2090, J. Kuilenburg voor f 2060, en A. P. de Klerck voor f 1998. De begrooting was f 2150. Aan den laagsten inschrijver is het werk ge gund. 'ii m. t il de titel van een dat het larneveld Burgem ester I De burgeme s er Mr JAN. Pa periode op 30 S twaalf jarig tur^e digt, heeft verzoc een herbenoeming komen. in zegt de meerderheid van B. en W., dat het voorstel tot opheffing der open bare school een uitvloeisel is van den minder schitterenden toestand der ge- meente-financiên en als gevolg daarvan den hoogen belastingdruk. Dempen met stadsvuil. In een achrijven van de Gezond heidscommissie wordt er op gewezen, dat het noodig is in de politiever ordening op te nemen een verbod om water te dempen of grond op te hoogen met stadsvuil, waarvan echter B. en W. eventueele onthef fing kunnen verleenen. De Voorzitter stelt voor een dergelijke bepaling op te nemen. De heer Stuurman vindt het tijd genoeg om die bepaling te maken als hel noodig is. van 50 op 65. Dit wordt met aangenomen. Hierop volgt het voorste! tot opheffing der Openbare Lagere School. Ingekomen is een adres van ouders van schoolgaande kinderen met verzoek niet tot opheffing over te gaan. (Wordt vervolgd). B. en W. hebben over dit voorstel een uitgebreid prae-advies uitgebracht. Daar- Och, wat ziet die man man er on gelukkig uit. Ik zal hem iets geven. Doe het niet, beste kind. Denk er aan, dat het wel een verkleed journalist kan zij.n die w>’ «tcbjijven ov;r bfde- liflj in de de begrooting behandeld wordt. Aangezien niemand iet* voor de rondvraag heeft, §luit de Voor lit ter de vergadering. schoon .zij alles ontkennen. .schijnen hun verklaringen op sommige pun ten met elkander in tegenspraak te zijn. Het herstel van de brug bil Velzen is thans zoo ver gevorderd dat zij spoedig gedraaid zal kunnen worden. Men verwacht, dat de brug Donderdag weer geheel gereed, zal z(jn. Een vliegtuig, waarmede acro batische toeren werden verricht. ,is te Sheboygan in den staat Wisconsin van een hoogte van 300 M. neerge- stort. De drie inzittenden werden ge dood. Maandagavond is schipper N. Klein van een van Beverwijk op Am sterdam varend stoombootje, bij het overstappen op een ander vaartuig in hel Noordzeekanaal bij Velsen geraakt en onmiddellijk verdronken. Te Nieuwfeusen is wederom een kind door kinderverlamming aange tast. Er zijn daar thans vier paLien- Er behoefde niets ven dit artikel, dan een datum, die bij a' ook, terdege goed h het ook niet noodii tallen te vermelden. Het is geen ledige wanneer men zegt zijn éénl Ons land sinds Willem van 1 hielp stichten, ons te van Spanje’s ovi Spaansche regeerin; van hetgeen er in omging en die mei tirannie de Nederla ken, zooals de Spar den. Toen Koning F naar Spanje vertro Oranje hem te Vlis Koning klaagde toe er in ons land geb antwoordde daarop de Staten bepaalde voorgeschreven P eens heftig den s Oranje vast en ri estatos ma vos. vos, maar gij, gij. gij?) Zoo was het ook meer. Oranje heeft den, Oranje heef Oranje heeft tot vo als de moed ons vo ken en Oranje leidd gouden eeuw, naar heid. Alles wat Willen Wij zullen, aldus B. en W., daarom als gemeentebestuur bedacht moeten blij ven op een sober beheer en op vermij ding van alle niet strikt-noodzakelijke uitgaven. De consequentie van dit stand punt heeft B. en W. er toe gebracht om te overwegen of instandhouding van de Openbare School te Jaarsveld (dorp) oirbaar is te achten. Immers, vraagt de ze kleine éénmans-school belangrijke of fers van de gemeentekas, n.l. gemiddeld per jaar per leerling f 26,44. Het on derhoud der school heeft bovendien soms te wenschen overlaten, zoodat net schoollokaal er zoowel van binnen als van buiten ooglijk uitziet. De gemiddel de kosten zijn dus eenigszins geflatteerd Daarbij komt nog dat de exploitatie kosten verhoogd worden met het salaris van een onderwijzeres in handwerken ad f 150 per jaar. Het bezwaar van deze hooge kosten doet zich te sterker gevoe len, nu art. 101, 2e lid der L. Ö.-wM 1920, verband legt tusschen de kosten van het openbaar onderwijs en de ver goeding voor het bijzonder onderwijs. Bovendien hebben Ged. Staten tot uiter lijk 1 Juli 1931 ontheffing verleend van het doen geven van onderrricht in de li chamelijke oefening en er op aangedron gen maatregelen te nemen, dat vóór 1 Juli 1930 een gymnastieklokaal zal zijn gebouwd. Als de school te Jaarsveld opgeheven wordt, zullen de leerlingen van deze school naar alle waarschijnlijkheid de O. L. School te Lopik gaan bezoeken, waar de gemiddelde kosten per leerling slechts f 15,01 bedroegen of ruim 56 pCt. van de Jaarsveldsche kosten. Een en anjjer geeft B. en W. de over tuiging, dat instandhouding der Openba re School te Jaarsveld (dorp) niet in bet financieel belang der gemeente is. Evenmin is instandhouding in het be lang van het onderwijs, want bij den bestaanden toestand worden 7 fklas- sen door één leerkracht onderwezen. Aan de Openbare Scholep te Lopik zijn resp. 2 en 3 leerkrachten verbonden. B. en W. hebben Bok onderzocht of opheffing wettelijk mogelijk is en zijn tot de overtuiging gekomen, dat wettelijk daartoe niets in den weg staat, want het 4e lid van art. 19 der L. O. Wet 1920 zegt, dat naburige gemeenten zich kqn- nen vereenigen tot het oprichten en in standhouden van gemeenschappelijke scholen of tot het vaststellen van een re geling omtrent de toelating van kinderen uit de eene gemeente op scholen der an dere. Een dergelijke regeling is in 1926 met Lopik getroffen, zoodat de gelegenheid tot het ontvangen van openbaar onder wijs gegeven is. Schijnbaar legt, aldus B. en W., het 2e lid van art. 19 moeilijkheden In den weg, omdat daarin bepaald wordt, dat geen afwijking van de bepaling kan wor den toegestaan indien de ouders, voogden of verzorgers van 12 of meer leerplichti ge kinderen blijk geven, dat zij openbaar onderwijzeres voor deze kinderen ver langen, of zoolang nog 8 of meer leer plichtige kinderen de bestaande school bezoeken. De Openbare School te Jaarsveld wordt thans bezocht door 23 leerlingen, waar van er 20 leerplichtig zijn. Oppervlakkig gezien, zou dus tot op heffing niet kunnen worden overgegaan, doch deze conclusie is niet juist, en B. en W. baseeren zich op de geschiedenis van de totstandkoming van art. 19 der L. O. Wet 1920. Rest nog de afstand, welke de kinde ren af te leggen hebben om een andere school te kunnen bezoeken. B. en W. zijn tot de conclusie gekomen, dat de af te leggen afstand voor 4 leerplichtige kin deren korter zou worden en voor 16 kin deren grooter, welke afstand echter be perkt blijft tot 3200 Meter. Het komt B. en W. voor, dat de af standen geen beletsel kunnen vormen om tot opheffing over te gaan. De minderheid van B. en W., hoewel de financieele voordeelen erkennende, en ook die uit onderwijs-oogpuni. vindt echter geen aanleiding om tot opheffing over te gaan. Zij acht het niet gewenscht den eenigen idealen band, welke de on- dogmatieken. die samen ongeveer de h o lift der belasting betalen, samenbindt, te ver breken. Te minder, omdat naar hare meening, ook bij het bijzonder onderwijs de financiën geen rol spelen. Op grond van vorenstaande stelt de meer*mMd van B. en W. dus toot om te h^eluitenj le. tot opheffing van de Openbare La gere School te Jaarveld (dorp) met in gang van den dag, waarop deze beslis sing van kracht zal zijn. 2e. aan de Koningin afwijking te ver zoeken van de in het le lid van art. 19 gestelden regel tot hel instandhouden eener Openbare School. De heer Van Soolingen vraagt of er geen gevaar bestaat, bij opheffing, dat er« weer een andere secte zal opstaan om een school te stichten. De Voorzitter zegt, dat hem dit gevaar niet groot lijkt. Het is moeilijker een school op te richten, dan een te hand haven. Er moeten 40 kinderen zijn voor een nieuwe school. De heer Van Soolingen vraagt, of, wanneer het eens mocht gebeuren, het gevaar voor de gemeente niet gröoter wordt. De Voorzitter antwoordt hierop, dat, hoewel hij niet inziet, dat het ooit zal gebeuren, het financieel niet be- zwaarlijker wordt, dan nu, want bij oen grooter aantal leerlingen dalen de kos ten per leerling. De heer Verweij zegt, dat hetzelfde voorstel al eenige jaren geleden in den Raad geweest is en aangenomen. Bij spr. staat niet op den voorgrond de kwestie Chr, onderwijs of niet, maar de finan ciën. Het onderwijs is teruggegaan en de financiën voor de gemeente zijn er ook niet op vooruitgegaan. De school blijft een groot offer voorde gemeente. Het onderwijs wordt niet be ter. De heer Brinksma vraagt, of de juiste tijd is aangebroken voor de ophef fing. Den vorigen keer heeft de Kroon voor den tijd van vijf jaar toegestaan de school in stand te houden en die tijd is nog niet om. De Voorzitter ontkent, dat bin nen vijf jaar geen nieuw voorstel mag ko men om tot opheffing over te gaan De heer B r 1 n k s m a zegt, dat de school vijf jaar geleden 11 leerlingen telde en nu 23, dat noemt spr. wel voor uitgang. De heer V e r w e ij zegt, dat de school zelf er op achteruitgaat. Er kan geen onderwijs gegeven worden, zooals op scholen in naburige gemeenten. De tfchool is kwijnende. Het is bij spr. een zuiver financieele kwestie. Wethouder Berrevoets vindt, dat de opzet van het advies niet goed is. Het onderwijs Is geen winkel zaak, de gemeente heeft meer zaken, die geen winst opleveren. Spr. vraagt te trachten om bij Ged. Staten nog eens aan te dringen op ver- eeniging van gemeenten. Deze school mag niet genomen als maat Staf voor uitgaven voor bijz. scholen. De ze mogen toch feitelijk niet meer nemen, dan ze noodig hebben? Op het gebied van onderwijs is gebleken, dat het op duizenden niet aankomt. Er zijn kinderen, die tienmaal zoo ver moeten loofien om een andere school te gaan bezoeken, dat moet men niet te licht opnemen, vooral in den winter. Spr dringt er op aan, niet tot opheffing over te gaan. De niet-confessioneelen betalen ook belasting. Spr. vindt het tegenover hen schromelijk onbillijk, als tot ophef fing wordt overgegaan. De Voorzitter wijst er op, dat het ideaal van den heer Berrevoets is veree- niging van gemeenten, waardoor deze school zou vervallen, doch dan wordt voor de kinderen de toestand practisch hetzelfde. Spr. zegt, dat de kosten van het 0. L. onderwijs niet bepaald als maatstaf die nen voor het bijzonder onderwijs. De af stand voor de kleinere kinderen wordt juist kleiner, althans wat de uitersten betreft, niet wat de geldmiddelen be treft. Wethouder Berrevoets zegt, dat er 15 kinderen zijn, die vlak bij de school wonen. De heer B r i n k s m a drukt zijn mis noegen uit over dit voorstel. Hoe wordt er geleefd met de kinderen der Openbare Lagere School en hoe met de kindren der bijzondere school. Als het bijzonder onderwijs wat vraagt dan wordt alles grif gegeven. Het open baar onderwijs krijgt niets. Onder welken druk leeft de Openbare School en onder welke voordeelen de bijzondere school? Als de scholen vrij' waren en de men- schen vrij, dan zou er hier een- tweemans school zijn. Spr. weet, dat menschen ge steund worden als de kinderen op de bij zondere school gaan. Spr. vraagt den voorzitter eens te in- formeeren, waarom en hoe de kinderen naar de bijz. school gaan. Wethouder Zaal zegt, dat hij buiten de bijzondere school staat. Spr. zegt, dat door Volksonderwijs alle middelen le baat genomen worden om de kinderen op de Openbare School te krijgen. Wethouder Berrevoets merkt nog op, dat de stichting van een bijz. school van links niet tot de onmogelijkheden behoort. Het voorstel tot opheffing in stemming gebracht, wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Wethouder Berrevoets en de heer Brinksma stemmen tegen. Rondvraag. De Voorzitter geeft een nadere verklaring over het verven van het schoollokaal. Gebleken is, dat er een mis verstand heeft plaats gehad. Wat betreft de gratificatie aan de bij zondere school zegt spr., dat op 30 No vember 1928 besloten is geen gratificatie te verleenen en het besluit van 1929 is door Ged. Staten niet goedgekeurd. Een en ander zal nog nader onder zocht worden. Hierna sluiting. BERGAMBACHT. Van 15—22 Aug. Geboren: Ardina Cornelia Christina, d. van N,, van Halewijn en G. den Ouden. Getrouwd: C. T. van Wijk, oud 19 j., en J. Oudenaarden, oud 18 J. Overleden: T. van Dijk, oud 79 j., echt genoot van F. Hogendoorn. MEERKERK. Augustus. Geboren: Engeltje, d. van J. yan der Heiden en B. van Maurik. Adriana, d. van G. Bot en A. defetigter. Ondertrouwd: C. den Hertog, oud 21 j. (te Schoonrewoerd), en M. C. Versluis, oud 25 j. A. Korevaar, oud 21 j., en A. Paaimans, oud 19 j. (te Almkerk). Overleden: C. van Oord, oud 36 j. JAARSVELD. (Vervolg en slot van No. 5770.) De heer Benschop kan zich voor versterkte aflossing verklaren als daar toe geen bijzondere lasten op de gemeente gelegd worden. De Voorzitter zegt, dat de daling op het belasting-biljet al begonnen is en ze zal bu de nieuwe verhouding nog sterker worden. De heer V e r w e ij kan er zich niet di rect vóór verklaren, de opcenten op personeel van 50 op 85 te brengen, hoe wel spr. de aflossing goed vindt. E?n ieder zal volgend jaar de gevolgen on dervinden van de malaise in deze s'reek Er staa- een slecht jaar voor de deur. De beteekenis van het voorstel blijft voor spr. belasting-verhooging. Want bij de nieuwe verhouding zou er belasting-ver- laging gekomen zijn, wat nu weer te niet gedaan wordt. De Voorzitter brengt het voorstel tot extra-aflossing in stemming. Dit wordt met algemeene stemmen aan genomen. Voortgaande met de behandeling van punt 4, n 1 de verhooging van het aantal opcenten van 50 tot 85, zegt de Voor zitter, dat niet uit het oog verloren moet worden, dat Ged. Staten de zaak aanhangig hebben gemaakt. Spr. zal blij zijn als van Ged, Staten verkregen kan worden wat B. en W. voorstellen. De heer V e r w e tj xegt, dat Ged. Sta ten toegestaan hebben de leening af te losten in 10 jaar en daar houdt snr. zich aan. Nu tunue» ze aitm «in fr*t»U VLIST. Gemeenteraadsvergadering op Dins dag 19 Aug. Voorzitter, burgemeester v. Hemert tot Dingshof. De notulen worden goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken worden voor .kennisgeving aangenomen. Dit kan door de meenschappelijk gesel In Gouda wordt een barak ge bouwd en daarbij kan Vlist zich aansluiten. De kosten zijn of ineens f 1 per inwoner of 6 cent per in woner per jaar gedurende veertig jaar. B. en W. stellen voor 6 cent per inwoner per jaar te betalen wat neer komt op ongeveer f 24 per jaar. Het voorstel wordt aangenomen. Hierop komt aan de orde een schrijven van het gemeentebestuur van 'Polsbroek, betreffende het on derhoud der O.L. school. De inspecteur van het L O. heeft aangedrongen op schilderen van het houtwerk binnen, zoowel als buiten. De Polsbroeksche raad heeft be sloten tot uitvoering van het werk en vraagt één-derde der kosten van Vlist, zijnde f 122. De raad gaat hiermede accoord. Kinderfeest Volgt een adres der feestcommissie te Haastrecht om subsidie voor ont haal van schoolkinderen. De feestcommissie verzoekt een be drag van f 1 per kind (zijnde 15 kin deren), dat uit de gemeente Vlist te Haastrecht de scholen bezoekt. B. en W stellen voor 50 cent per kind te geven. Dit krijgt de commis sie Reeuwijk ook, zegt de Voorzitter. De heer Slingerland wil een grooter bedrag beschikbaar stellen en dan alle kinderen uit Vlist met het feest mee laten doen. De Voorzitter zegt, moeilijk gaat. Het voorstel B. en W. wordt aan genomen. Enkele af- en overschrijvingen op de begrooting worden goedgekeurd. Ingevolge de wet op de fin. verhou ding moet vastgestela worden ‘in wel ke klasse van de personeele-belastlng de gemeente zich wil rangschikken. B. en W. stellen voor in de'8ste klasse te blijven, wat wprdt aange nomen. De heer Stuurman vraagt hoe het staat met de opcenten op de fondsbelasting De Voorzitter zegt, dut dit bJj EEN ONSPORTIEVE REDEVOERING. Geachte Redactie. In zijn redevoering bij de uitreiking van de prijzen na afloop van de j.l. Zon dag gehouden Serie-wedstrijd on van „Sportclub”, sprak „Sliedrecht’s" aan voeder om. als volgt: „Dat de finale tusschen beide ploe gen („Sliedrecht I”„Gouda II") niet een bijzonder prettig verloop heeft ge had, vindt m.i. zijn oorzaak in het, feit, dat het „Sportclub’-bestuur voor 'deze ontmoeting een scheidsrechter heeft aangesteld, die niet voor deze taak de noodige bekwaamheid bezit, althans niet in slaat is een wedstrijd tusschen twee ploegen als deze naar genoegen te leiden.” Hiertegen nu, Mijnheer de Redacteur, wil ik een woord van protest doen hoo- ren. Scheidsrechter Van 't Speijker, van Moordrecht, had waarlijk een allesbehal ve benijdenswaardijfe taak gedurende de anderhalf uur, datjhij den eindstrijd om den beker leidde. Want niet zoodra had hij zijn fluitje doen nooren, of steeds weer waren het spelers van „Sliedrecht”, die ten sterkste meenden te moeten pro- testeeren tegen een volgens hen - verkeerde beslissing. Voortdurend be zondigden de spelers van die vereeniging zich aan appeleeren. Voeg hier nog bij, hoe, na het tweede doelpunt door „Gou da” gemaakt, bijna het geheele elftal van „Sliedrecht" den scheidsrechter „in de haren vloog" en, nadat de bal weer aan het rollen was gebracht, enkele „Slie- drecht’-spelers, uit teleurstelling hier over, werkelijk unfair hun woede gin gen bekoelen aan hun tegenstanders die aan de vermeende fout van den scheidsrechter toch geheel onschuldig waren en ieder met gezonde «por- tieve opvatting, die dezen wedstrijd bij woonde, zal met mij den heer Van 't Speijker een woord van hulde brengen voor zijn correcte leiding. Ik zeg correcte leiding, want was de leiding streng geweest, dan was min stens één „Sliedrecht"-speler, en zeer zeker de rechts-achter, het veld uitge zonden. Neen, mijnheer de aanvoerder, de oor zaak van deze nederlaag moet U niet zoeken bij den scheidsrechter, doch in Uw clubverband. In balcontrole. koppen, kortom in technische vaardigheid kwa men uw spelers ver ten achter bij de „Gouda"-reserves, waarvan tevens kan gezegd worden, dat zij zich gedurende den geheeien wedstrijd als ware sportlui hebben iredragen. U, Mijnheer de Redacteur, hartelijk dank zeggend voor de verleende plaats ruimte, aflossing plaats heeft. De daling personeele belasting kan geen verband houden met de malaise, want de perso neele belasting blijft hetzelfde. Spr. vraagt of alles uitgegeven wordt wat uit te geven is? De heer Benschop wijst er op dat de belastingen nog ontzettend hoog zijn. De Voorzitter zegt dat de belas ting lager wordt, zoodra we van deze lee ning af zijn. Weth. Berrevoets zegt, dat de to tale belastingen belangrijk lager zijn dan vroeger. De Voorzitter brengt de verhoo ging der opcenten in stemming. Het voor stel wordt verworpen met 8 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren Brinksma, Verweij, Benschop en De Gier. De Voorzitter doet nu een voor stel het aantal opcenten te verhoogen algemeene stemmen BARNEVELD. Holland's ftroote 'Pluimvee- centn ipschrift boekje, dat het gemeentebe stuur van Barneveld dezer dagen deed verschijnen met het doel door de verspreiding ervan het reeds we reldvermaarde pluimveedorp nog groolere bekendheid te geven. Het boekje is dan ook voor alle belang stellenden gratis verkrijgbaar. Na een inleidend woon! van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, Jhr. Mr. Ruvs f de Beerenbrouck en van den Commis saris der Koningin in Gelderland den heer S A baron van Heemstra en een voorwoord van het gemeentebe stuur van Barneveld, beval het tal van zeer interessante foto’s van het dorp zelf, de groote pluimveebedrij- ven, de verzending der eieren per trein en per oceaanstoomer enz. De geheele tekst is, behalve in het Ne- derlandsch, in vier, vreemde talen gedrukt, zoodat het goedverzorgde werkje inderdaad geschikt is om zijn doel te beantwoorden. GEEN AARDAPPELEN NAAR ARGENTINIË. De Directie van den Landbouw deelt mede, telegrafisch bericht te hebben ont vangen. van Hr. Ms. Gezant te Buenos- Aires, dat de invoer van aardappelen in Argentinië verboden is verklaard tot 81 December 1930. tjes. In de nabijheid van Stettin Is een zeilboot niet acht adelborsten omgeslagen; Slechts één werd gered. Gisteren steeg te Londen de thermometer tot 86 gr„ de hoogste dit jadr opgenomen temperatuur. Nabij Pau, in Zuid-Frankrijk. is een personentrein met een goederen trein in botsing gekomen. Waardoor 31 reizigers zijn gekwetst. De bank St. Joris te Milaan is failliet Inet een passief van zestig millioen lire. De bank heeft zijn schuldeischers veertig pCt. aangebo den. Gisternacht zijn te Lubeck weer twee zuigelingen overleden Het aan tal dooden bedraagt hierdoor reeds zeventig. Er zijn nog vijftig kinde ren ziek. Maandagavond zijn aardschok ken gevoeld in het district Swansea in Engeland. Er werd geen schade aangericht. Te Waalwijk is de 62-jarige mej. C. de R. bij een woordenwisseling met haar zuster plotseling dood ge bleven. De Voorzitter zegt, dat het dan te laat is; hoewel het in deze gemeente praktisch niet veel zal voorkomen, dat met vuilnis opge hoogd of gedempt wordt. De heer Stuurman zegt, dat men steeds moet vragen of men mag storten, zelfs puin. De heer v. Dam zegt, dat men dan nog zes weken moet wachten eer de toestemming komt. De Voorzitter ontkent dit Spr. geeft in overweging de voorgestelde bepaling goed te keuren,, dan zijn we geborgen, voor eventueèle geval len. Het voorstel wordt aangeno men met de stem van den heer Stuurman tegen. De Comm. der Koningin heeft aan merking gemaakt op het keurloon. Als het vee afgekeurd is. moet het keurloon teruggegeven worden. De bepaling zal in dien zin gewij zigd worden. De rekening van het electr. bedrijf 1929 toont een verlies van f 1616.31. het vorige jaar van f 2323.78. De heer Stuurman merkt op. dat de post van het adviseursloon af geschreven is zoodat, wanneer die adviseur om zijn geld gevraagd had, ten bedrage van f 700, het verlies even groot geweest zou zhn. De Voorzitter zegt, dèt de ad viseur afbetaald is. op eenige inge diende rekeningen had hij geen recht en die zijn van ztfn vordering afge trokken De heer Stuurman zegt, dat er een ongedekt bedrag is van f 5100. zijnde de verliezen over drié jaren. Hoe denken B. en W. dit te dekken? De Voorzitter zegt,, dat deze post nu eenmaal ten nadeele van het bedrijf komt. De heer Stuurman vraagt hoe dit verlies weg te werken. De Voorzitter antwoordt, dat dat alleen zou kunnen door verhoo ging tarieven. De rekening wordt vastgesteld. Aan de orde komt de voorloopige vaststelling der gemeente-rekening’29 De heeren Boer en Van Dam heb ben de rekening nagezien en accoord bevonden. De ontvangsten bedroegen f 13253 09 De uitgave^ f 8780.46. Ba tig saldo f 4472.63. De rekening wordt aldus vastge steld. Eveneens worden vastgesteld de re kening dienst 1929 en begrooting Ï931 van het Burgerlijk Armbestuur. De ontvangsten bedroegen f 92718. De uitgaven f 1159.28. Nadeelig saldo v^n f 232.10. De begrooting 'Vluit in ontv. en uitgaaf op f 833.15. Barakkenbouw. Ingekomen is een schrijven van het gemeentebestuur van Gouda inzake centrale barakken voor lijders aan besmettelijke ziekten. De Voorzitter licht toe. dat in elke gemeente een gelegenheid moef zijn om lijders aan besmettelijke ziek te af te kunnen zonderen. gemeenten ge- ïhieden.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 4