jongste Bediende metseiaarshneclits EED DAGMEISJE Zwartbonte Pinksilar BELASTINGZAKEII. Transpireerende Schildersknecht flink Halfwas Slagersknecht. Net Meisje Dienstbode Dienstbode Huishoudster Huishoudster gevraagd. WINKELHUIS Kerk en School. Weerbericht. Stadsnieuws. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Sportnieuws. Marktberichten. Advertentiën. MAAIKE MARIA, Anna jantine. Jacob van Buren, A Haantje Maat, Agatha v. Dommelen, Peter Rozendaal, 40-jarig Huwelijksfeest Abraham Bunschoten, Comelisde Jong Az. Dankbetuiging. 25-Jarig Huwelijksfeest, 25-Jarig Huwelijksfeest, Terstond gevraagd: ev riagd: Terstond gevraagd: SOERENARBEIDER, GEUROAGD Gevraagd tersfond FLINKE DIENSTBODE, gevraagd Gevraagd Wordt gevraagd een net Keukenmeisje, Gevraagd wegens sterfgeval een nette BOUWMEID, of Huishoudster, HUWELIJK.w'drc.pe57 f.Va. Gevraagd i Bekendmaking ueruoer van vee ol andere expeotlle naar en van de n.r.i.0. ie lopih op tiet erf een consumotletem Bekendmaking Eiecir. Rund- en varrensslagerll annex ijne uuorsisaoi tin D. W. J. v. BELSEKOM Benschop 76a oaaning Donderdag 4 ssgi. a.s. makelaars- en Accountamskanioor J. P V. d. BAS t C. UERHEIÜ ORGELS EU PUUKI'S TE HUUR TE KOOPi Schouwen en Raeiboolen bij L. VAN I OON, Schoonhoven- sc leve'er. Telef Nieu«ipo rt 24. EEN EEREPOORT, NIEUWSBLAD VOOR ZUID» HOELA ND IN UTHtCHT, Schoonhoveimtos Courant VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1980 A. G. van Hof, thans onderwijzer aan de 0. L. Sohool te Ridderkerk, staat ale no. 1 op de voordracht voor een gelijke ba- trekking te Delft. De handel in kaas was deze week seer matig. Men besteedde voor le kwal. met rijksmerk f 42f 45. 2e kwal. f 88—i f 41, extra zware tot f 49 en voor onge stempelde f 88f 88 de 50 K.G. Vette varkens gelden 80 tot 88 cent per half E.G., naar gelang gewicht en bestem ming. Oranjefeest Meerkerk. De Wilhelmina-vereeniging hoopt op Woensdag 3 September den öOen verjaardag van de Eoningin fees telijk te herdenken. Het programma voor dezen feestdag luidt als volgt: Woensdag 3 September, van 8.3011 uur v.m. tractatie der schoolkinderen; 11 uur optocht der schoolgaande kinderen, voorafgegaan door muziek- en zangvereeniging; 1.30 hardloopen voor meisjes boven 14 jaar, 2 uur Ringrijderij voor versierd© twee wielige rijtuigen voor paren; 8.80 uur tontrekken voor jongens bpven 14 jaar, 4 uur hindernis loopen voor jongens bo ven 14 jaar; 4.3Ö popzoenfen voor jon gens boven 14 jaar; uur blaastrappen voor jongens en meisjes boven 14 jaar; 0 uur ringrijderij met rijwielen voor jongens en meisjes. Na afloop uitreiken der prijzen in de muziektent tijdens het concert; 7.300 concert in de muziek tent; 10 uur openlucht-bioscoop op het Kerkplein. Den vooravond van het feest zullen de muziekvereeniging „Euphonia" en de zangvereeniging „Advendo", van 8.30 10 uur een concert geven in de muziek tent. Het nieuwgebouwde vierde lokaal der School met den Bijhei, gebouwd door de heeren C. van Dijk en Zaanen. onder toezicht van G. Grootendorst als architect, is Maandag j.l. 25 Augustus in gebruik genomen. Het geheel maakt een prettigen indruk, terwijl ingang, por tiek en gang althans voor een dorps school, een flink figuur maken. De Raad dezer gemeente heeft het verzoek van het bestuur der bijzondere lagere school, om gelden uit de gemeen tekas beschikbaar te stellen op grond van arh 72 der Lager Onderwijswet 1920 Voor het aanbrengen van een eenvoudige overkapping over een klein gedeelte van het speelterrein, om te dienen als berg plaats van fietsen der schoolkinderen en voorts tot schuiling der kinderen bij on gunstige weersgesteldheid, afgewezen. Gouda. De ingenieur in algemeenen dienst. Ir. A. J. G. Nugteren, is be noemd tot Ingenieur bij den Provincialen Waterstaat van Oost-Java. De warmte. Groot-Ammers. Woensdagmiddag moest een arbeider, werkzaam bij het graven voor de waterleiding, wegens de warmte zijn werkzaamheden staken, ter wijl Donderdagmorgen A. Witzier, die bezig was met het vervoer der water leidingbuizen, wegens de warmte zijn arbeid moest staken en zich zeer onwel naar zijn woning begaf. Het leidingwater, hetwelk vanuit de 0. L. School aan de ingezetenen tegen betaling verstrekt wordt, is de laatste dagen erg troebel, betgeen waarschijnlijk veroorzaakt wordt door het leggen van de leiding door het dorp. Gouderak. Aan mej. Snijders, onder wijzeres aan de 0. L. School, is wegens benoeming te Rotterdam, eervol ont slag verleend Haastrecht. Donderdagmorgen werd de heer E. Verboom Jr., terwijl hij op de fiets zat, in het dorp aangereden door een luxe auto. De bestuurder reed rechts evenals de heer V., om een auto, die van tegeAvergestelde richting kwam, te laten paBsebren. V. slingerde over de straat, doch Vwam er donder lichamelijk letsel af. H« rijwiel werd vernield. De auto bestuurder vergoedt de schade. 1 Bedwelmd. Haastrecht. Donderdagmorgen werd In den I/ssel een groote hoeveelheid visch aan Se oppervlakte van het water aan getroffen. Dit bleek over een grooten af- &1 and het geval te zijn. Schippers en an deren togen er op uit en schepten vele visschen. Een paar uren later zakten de dieren allengs meer naar de diepte. Als oorzaak noemde men ons de afvoer van vuil van aan den Ussel gelegen fabrie ken. Ernstig auto-ongeval. Haastrecht. Een vrachtauto reed bij hc*t passeeren van een andere auto van den dijk bij den landbouwer K. Graveiand ir Beneden-Haastrecht. H.j wam op het dak van de 9tal tf>recH Hel dak werd evenals de auto beschadigd. De bestuur der liep door do val een hersenschud- dmg op. Hij is huibwaa,"« gebrac».. dom dpn heer Van Vliet. Schouw. Nieuw-Lekkerland. Woensdag is door het polderbestuur schouw gevoerd over het schoonmaken van de verschillende weteringen en slooten in den polder, en over het opmaken van den Tiendweg. Op niet minder dan 29 ingqjanden, die bet werk niet naar behooran hadden ver richt, is de boete f 0,50 toegepast. Het bestuur besloot tevens, om in 't vervolg geen uitstel van het werk meer te ver- leenen, behalve in hoogst noodzakelijke gevallen. Een ongeluk, dat bijzonder goed aftiep. Nieuw-Lekkerland. Op de werf van de firma L. Smit en Zoon te Kinderdijk werden Woensdag ijzeren platen in een schip geladen door middel van een kraan Deze bleef op een moment even haken en toen zij even later los schoot, kreeg de baas A. van 't H., die bij de kraan stond, zulk een geweldigen klap, dat hij van den wal op het dek werd geelingerd. Wonder boven wonder bekwam hij hoegenaamd geen letsel. Aan de kinderen der bijzondere school op 't dorp is een extra vaoantie van twee dagen verleend, omdat van wege het inheien der palen voojr den bouw van een nieuw lokaal, het les ge ven niet mogelijk is. J. van D., werkzaam bij de firma J. en K. Smit te Kinderdijk, kreeg tij dens zijn werk eenige splinters staal in 't oog. Hij moest terstond het werk neer leggen. Dr. A. van Waasbergen heeft ge neeskundige hulp verleend. INGEZONDEN MEDEDEELING. Concert Arkel. Woensdagavond gaf de Muziek- vereeniging „Kunst na Arbeid", direc teur de heer J. J. Gerritse, haar tweede zomerconcert in de tent in de K.N.A.- park. De nummers werden als altijd on der doodsohe stilte voortreffelijk uitge voerd. De orde was uitstekend. Mede doordat in het naburige Hoog-Blokland ook concert werd gegeven, was de op komst minder groot dan we gewend wa ren. „Kunst na Arbeid" kan dus met ge noegen op het gegeven concert terugzien. Capelle a.d. Ussel. Zaterdag zullen de kinderen van Sohool I op het dorp een optocht met muziek houden. Een ge deelte der kinderen zal geoostumeerd verschijnen. Mej. M. T. J. Maarteveld, onder wijzeres aan de 0. L. Sohool Keeten, slaagde voor het examen Engelsch O. L. Aan den dienstplichtige T. Dwars- waard, lichting 1927, heeft de Minister van Defensie een jaar uitstel verleend van opkomst voor herhalingsoefeningen. Een goede vangst Capelle a.d. Ussel. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie te Capelle a.d_ Ussel twee personen aange houden- Een hunner reed op een damee rijwiel, de ander zonder licht op een heerenrijwiel, hetgeen de reden der aan houding was. Zij verklaarden, dat beide rijwielen hun eigendom waren, doch de politie, die het geval vreemd leek, vond het raadzamer beide heeren naar het bureau over te brengen, waar zij toen weer verklaarden de rijwielen te hebben gevohden. De politie te Hillegersberg werd ook met de aanhouding in kennis gesteld, en alras bleek, dat er ingebro ken was in de woning van den heer V., aan gen Hoofdweg aldaar, vanwaar bei de rijwielen afkomstig waren. De twee mannen zijn overgebracht naar Hillegersberg, waar zij werden op gesloten. Het bleken te zijn J. G. en J. R., beiden uit Rotterdam. Oranjefeest Glessendam. Zooals uit de advertentie, voorkomende in dit nummer, te lezen is, zal in deze gemeente a.s. Donderdag een groot Oranjefeest gevierd worden. Ais altijd zal de drukte wel overweldigend zijn. De ingezetenen worden beleefd ver zocht, dien dag de driekleur uit te ste ken. A.-R. Landdag. Goudrlaan. Op Zaterdag 0 September wordt vanwege de Anti-Rev. Studieclubs in de Alblasserwaard en omgeving on der leiding van Dr. J. Severijn te Dor drecht, een Landdag gehouden. Er is een eere-comité gevormd, bestaande uit de heeren Dr. J. Severijn, lid van de Twee de Kamer, te Dordrecht; J. A. J. Jan sen, voorzitter van den Statenkleskring Dordrecht en lid van Prov. Staten, te Zwijndrecht; G. R. Sterk, lid van Prov. Staten, te Leerdam; P. Riisdijk, oud-lid van Prov. Staten, te Sliedrijoht. Dr. J. Severijn zal het openingswoord spreken, waarna de heer H. Colijn, leider van de A.-R. Partij, een rede houdt. Het slotwoord spreekt de heer Mr. Joh. H. Scheurer, voorzitter van de landelijke organisatie der A.R.J.A. te Amersfoort. VAN DER STEEN-FONDS. Voor kinderverlammlngs- patlBnten. Gouda. De heer Van der Steen, exploi tant van de op den Kattensingel staande poffertjes en wafelkraam, heeft zich be reid verklaard om op 9 September zijn inrichting, personeel en grondstoffen, in dienst te stellen voor een liefdadig doeL De opbrengst van dien dag wenscht de heer Van der Steen nJ. te zien aange wend ten bate van de kinderen, die tij delijk nadeelige gevolgen zullen of kun nen ondervinden van de kinderverlam ming. Het aldns verzamelde bedrag zal wor den gebruikt tot vorming van een fonds, waaruit, zoo noodig, financieele hulp zal kunnen worden verleend. B. en W. hebben de organisatie van dezen liefdadigheidsverkoopdag op zich genomen en daartoe de medewerking ver zekerd vyi een speciaal comité. Dit comité zal voor het sympahieke doel gaarne extra-giften in ontvangst nemen. Zij kunnen worden ter hand ge steld aan de leden van het comité of wor den gestort op de rekening no. 1719 van de penningmeestereese bij de gemeente lijke spaarbank, Gouwe no. 2. Waddinxveen. Onze plaatsgenoot, de heer C. Breedijk, behaalde op de veeten toonstelling te Reeuwijk in de rubriek 2- jarige stieren met zijn stier „Chris 5" den len prijs; in de rubriek beste kuisk&lve- ren den len en 2en prijs; en in de ru briek beste melkkoeien den 8en prijs- HET LANDBOUWFEEST. De fok veedag. Reeuwijk. Woensdag j.l. werd te Reeu- ewijk onder zeer gunstige weersomstan digheden, de fokveedag gehouden, te vens landbouwfeest. 's Morgens om 8 uur kwamen de eer ste inzendingen binnen, 't Vee kwam uit Reeuwijk en omstreken. Toen om 9 uur het terrein opengesteld werd, waren er totaal 200 stuks opgesteld in drie rijen, wat de overzichtelijkheid zeer bevorder de. De jury had geen gemakkelijke taak. Gelukkig liep alles vlot van stapel, dank zij de uitstekende organisatie. Op het terrein waren stands voor vee voeder, landbouwwerktuigen e.d. ge plaatst, terwijl vanzelfsprekend ook en kele vermakelijkheden aanwezig waren. De muziekvereeniging „Juliana'* uit Reeuwijk zorgde voor goede muziek. De zuiveltentoonstelling trok veel pu bliek. 't Was dan ook wel de moeite waard om daar een kijkje te nemen. Om half elfi opende de heer J. de Jong, voorzitter, den fokveedag. Spr. heette de verschillende aanwezi gen. o.w. burgemeester en wethouders van Reeuwijk, hartelijk welkom. „Met ze keren schroom," aldus spr., /.zijn we de voorbereiding voor dezen dag begonnen Immers onze vorige tentoonstelling, hoe goed overigens geslaagd, was financieel een tegenvaller. Toch waagden we het eu al gauw merkten we veel belangstelling, die tot uiting kwam in een grootere re serve dan anders en een groot aantal in zendingen, inzendingen van fokkers van naam, niet alleen in hun gemeente, maar in verren kring. We hebben een collectie dieren bijeen, die naar we meenen. er wezen mag Ik constateer dan ook met groot genoegen. jLat we in stijgenden lijn gaan met den "%uwijkschen Fokveedag. ">!fervolgens bracht spr. dank aan het gemeentebestuur voor de medewerking aan 't welslagen van dezen dag. Spr. memoreerde dat het niet de opzet van het bestuur is een feestdag op touw te zetten, doch een fokveédag te organisee ren. „Vergelijken prikkelt tot hooger streven", dit is het doel van dezen fok veedag." Spr. verklaarde de fokveedag voor geopend. Hierna werd de eerewijn gepresen teerd. De uitslagen van de keuring zijn als volgt' Kuiskalveren, zwartbond, in tweetal len (prijzen f 10, f 7,50 en f 5): le prijs L. Bunnik, 2e prijs K. v. Eijk, 3e prijs P. S< heer. allen te Reeuwijk. Pinken, zwartbont (Prijzen f 10, f 7,50 en f 5) le prijs W. de Jong; 2e prijs J. de Jong, 3e prijs L. Bunnik, allen te Reeuwijk. Vaarzen, zwartbont (prijzen als vorenj le pi^js C. Maurits, 2e prijs L. Spruijt, 3e prijs J. de Jong, allen te Reeuwijk. Schotten, zwartbont (prijzen als voren) le prijs H. C. Kroft, 2e en 3e prijs J. van Zijdveld, beiden te Alphen a.4. Rijn. Koeien, zwartbont (prijzen als voren): le en 2e prijs J. de Jong, 8e prija KL van Leeuwen, beiden te Reeuwijk. Kalfstieren. zwartbont (prijzen als vo ren): le prijs P. van Zoest, 2e prijs L. Bunnik, 3e prijs C. v. d. Heuvel, allen te Reeuwijk. Pink8tieren, bont (prijzen als voren): le prijs W. de Jong, 2e prijs J. C. Ha gen. 3e prijs J. Ruitenburg, allen te Reeu wijk. Kui8chkalveren, blaar, in tweetallen. (Prijzen als voren): le en 2e prijs Wed. Baars, 3e prijs L. Maurits, beiden te Reeuwijk. Pinken, blaar. (Prijzen als voren): le prijs Wed. Baars, 2e prijs (L. Maurits, 3e prijs Wed. Baars, allen te Reeuwijk. Vaarzen, blaar (prijzen als voren): le, 2e en 3e prijs Wed. Baars te Reeuwijk. Schotten, blaar. (Prijzen f 10, f 7,60 en f 2,50): le prijs A. Zwanenburg, 2e en 3e prijs W. J. de Vink. Eervolle ver melding: Ant. de Wit en A. Zwanen burg, allen te Reeuwijk. Koeien, blaar. (Prijzen als voren): le en 2e prijs C. Maurits, 8e prijs W. de Jong. Eervolle vermelding: A. Stolwijk en TL Spruijt, allen te Reeuwijk. Kalfstieren, blaar. (Prijzen als voren) le en 2e prijs Wed. Baars, 8e prijs Ant. de Wit, beiden te Reeuwijk. Pinkstieren, blaar. (Prijzen als vo ren): le prijs en gouden medaille J. de Jong, 2e prijs L. Maurits, Se prijs Wed. Baars, allen te Reeuwijk. Oudere stieren, blaar (Prijzen als vo ren) le prijs C. Kwakernaak, 2e prijs C. van Briemen, beiden te Bodegraven; 3e prijs Ant. de Wit. Eervolle vermel ding "W van Dijk, beiden te Reeuwijk. Buiten de gemeente. Kuisehkalveren, bont. (Prijzen f 10 en f 5): 1e'en 2e prijs C. Breedijk, Wad dinxveen. Pinken, bont. (Prijzen als voren): le prijs H. G. Kroft. 2e prijs J. van Zijde veld, beiden te Alphen a.d. Rijn. Vaarzen, bont. (le prijs f 7,50): le pr. H. C. Kroft, Asphen a.d. Rijn. Koeien, bont. (Prijzen f 10, f 7,50 en f 5): le en 2e prijs H. G. Kroft, 3e prijs J. van Zijdveld, beiden te Alphen a.d. Rijn. Kalfstieren- le prijs, f 7,50, H. G. Kroft, Alphen a.d. Rijn. Oudere slieren, bont: le prijs, f 7.50, C. Breedijk te Waddinxveen: 2e prijs, f 5, Joh. Michiele te Bodegraven. Groepen van 8 zwartbonte melkbees ten Prijzen f 15, f 10, f 5: le pr. H. C. Kroft., Alphen ad Rijn: 2e prijs S. Ne gerend, 3e prijs J. de Jong, beiden te Reeuwijk. Groepen van 8 zwartblaar melkbees ten Prijzen als voren: le prijs C. Mau rits, 2e prijs W. J. de Vink, 3e prijs Wed. Baars en Zwanenburg, allen te Reeuwijk Handelsafdeeling. Kalfstieren: iBeste groep P. de Vos, Reeuwijk, beker Melkkoeien: Beite groep P, de Toe, Reeuwijk, medaille. Varkens, dekbeeren. Prijzen f 7,50, f 5 en f 2,50: le prijs en eereprijs Var- kensfokvereen. „Vooruitgang", Reeuwijk; 2e prijs Gebr. Verleun, Gouda; 8e prijs Varkensfokvereen. „Vooruitgang", Reeu wijk. Eerv. vermelding: T. Burger, Reeu wijk, J. D. den iHartogh, Bodegraven. Fokzeugen. Prijzen als voren: le en 2e prijs Scheer, 8e prijs Arie Koster, beiden te Reeuwijk. Zeugen met biggen. Prijzen f 10 en f6: le prijs C. Streng; 2e prijs J. D. den Hartog, Bodegraven. Geiten, wit, ongehoornd, lammeren: le prijs, f 2, G. Kwakernaak, Reeuwijk. Éénjarige. Prijzen f 2 en f 1: le prijs H Vink, 2e prijs P. van Zoest, beiden te Reeuwijk. Oudere geiten Prijzen f 3 en f 2: le prijs H J Overdam, 2e prijs M. Schoon- derwoerd, beiden te Reeuwijk. Kaas Kazen van 8*5 K.G Prijzen f 10 en f 6 1e prijs J. v. Zijdveld, 2e prijs H. C. Kroft, beiden Alphen a.d Rijn. Kazen van 6-10 K.G. Prijzen f 15, f 10 en f5: le prijs G- v. d. Heuvel. 2e prijs P van Zoest. 3e prijs Ant. de Wit. allen te Reeuwijk. Kazen zwaarder dan 10 K.G. Prijzen als voren le prijs W. J. Vink, Bode graven. 2e prijs R. van Dijk, 8e prijs P. van Zoest. beiden Reeuwijk. Om één uur was al het vee van het terrein en werd er weldra een begin ge maakt met het opstellen van den Alle- gorischen optocht. Om 2 uur zette de stoet zich in beweging en ging het eenige keeren het terrein rond. De hoofdschotel van dezen optocht wa# de blijde komst van de Maagd van Reeuwijk. Zij mocht zich in een groote belangstelling van 't publiek verheugen. Ter eere van Haar werd er door een 10-tal Ridders van Reeuwijk een tournooi gegeven. Vrijheer van Sluipwijk en Middelburg won het steekspel en mocht van Hare Doorluch tigheid een eerepalm in ontvangst ne men. Nadat plm 200 schoolkinderen hun ballonnetjes losgelaten hadden, ver trok de „Verheve Vrouwé". Hierna begon het concours hippicrue De uitslagen zijn als volgt- Hardrijden (paarden onder den man) priizen f 30. f 20 en f 10- le priis Bas- tiaan v d Berg Waddinxveen 2e priis v. Bodegom. Stolwuk: 8e priis J. Tuis Bodegraven. Troostprijs M. Oskam. Berg ambacht. Snrmgcnncnnrs- 1e priis Van Bode- gom. Stolwiik: 9p priis Goba Voorsluiis BercamhnrHt 2o P Vonrsluiie. Shnlwiik 4e priis O Oskam. VJist half zeven vingen de windhonden- rennen aan De uitslagen waren Vlakkebaan-ren le priis. f 20. Quem- perlc-Eckevarv. eig .T Ohistifoli. Den Haag. 2e priis. f 12,50. Lichtning, eig. mei Th C Martens, Elden, 8e prijs, f 7.50, Aldebaron. eig M. Blom. Den Haag: 4e prijs, verguld medaille. Lady Frhevary. eig. D v. d. Vegte. Den Haag. Hindernis-ren: le priis. gouden me daille, Brigette. eig Koning. Amster dam: 2e prijs, eere-beker. Lichtning, eig. Th. C. Martens. Elden: 3e priis. lauwer krans. Stranger, eig. M P Wijn voord. Dpu Haag 4e prijs, lauwertak. Billy van Liedericht, eig. M. v. d. Lans. Mon ster. Hindernis-ren voor alle honden, die op deze courses hog geen prijs hebben gewonnen le prijs, zilveren medaille, Areski, eig. J. J. H. Treuren, Den Haag; 2e prijs, f 5, Mithras Echevary. eig. R J. IZorge de Raumonde, Den Haag; 3e prijs, f 5, Lady Echevary. eig D. v. d. Vegte. Den Haag; 4e prijs, lux stalen meet-apparaat. Darrigon, eig. M. P. v Nigten, Den Haag. 's Avonds om half tien bracht de Maagd van Reeuwijk met haar gevolg haar afscheidsbezoek. Het feestterrein was weer druk bezocht. Tot laat in den avond bleef men feestvieren. Allen zul len wel genoten hel ben van hetgeen de ijverige landbouwcommissie tot stand wist te brengen. NED. HERV. KERK. Toezegging van beroep gedaan naar Gouderak aan Ds. Batelaan te Bameveld. Beroepen naar Groot-Ammers Ds. W. L. Muldre te Voorthuizen. Bedankt: voor Streefkerk door ds. G. J. Streeder te Heinenoord. Bevestiging en Intrede Ds. J. Haring. Glessendam. Ds. J. Haring, die op Zondag 21 September 1930 zijn intrede hoopt te doen in de Ned. Herv. Kerk, zal bevestigd worden door Ds. A. J. van Rennes, van Giessen-Oudekerk. JUBILEUM W. GROOTHUIS. In aansluiting op het bericht in ons vorig Vrijdag-nummer omtrent het 25- jarig jubileum van den heer W. Groot huis als leekenleeraar alhier, deelen wij nog mede, dat de benoeming van den heer Groothuis per 1 September 1905 geschiedde en op 11 September de cur sus aanving. OPENSTELLING POSTKANTOOR OP KONINGINNEDAG. In verband met den verjaardag van de Koningin, zal het Postkantoor op 1 September voor het publiek niet lan ger opengesteld zijn dan tot des nam. 2 uur, voor zoover betreft den Post dienst. Voorts zal het kantoor dien dag ge sloten zijn voor de behandeling van postwissels (met uitzondering van tele grafische), postbewijzen, quitanties en belastingbetalingen; tevens voor den postohèque en girodienst, met uitzonde ring van stortingen en ehéques, waar voor ipoedbehandeling verlangd wordt. Naar waarneming in deu morgen van 20 Augustus. Hoogste barometerstand 774.0 te Karls bad; laagste barometerstand 757.4 te Jon Majen. Verwachting tot Zaterdagavond: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuid- Oostelijke wind; helder tot gedeeltelijk bewolkt; droog, warm of zeer warm weer. Waterstand: Keulen, 28 Aug., 2.97 M. of 11 c.M. lager dan den vorigen dag. INGEZONDEN MEDEDEELING. oksels en voeten behandele men met Puxolpooder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 cL per bus en is evenals Purol verkrijgbaar bij Apoth. en Drogis ten. DE KONINGINNEFEESTEN. Het bestuur van de Vereeniging „Oran je Boven" had het plan om op een der feestdagen een watervliegtuig naar hier te laten komen en het boven en op de Lek eenieg evoluties te laten uitvoeren, Daarin echter is het bestuur niet kun nen slagen. Nu wordt aan het feestprogramma nog toegevoegd: een openluchtbioscoop, welke Woensdagavond tegen het inval len van het duister, voorstellingen zal fa- ven, die van de Stadhuisbrug aan schouwd kunnen worden. Voor de buurtversieringen zijn de vol gende prijzen beschikbaar gesteld: een prijs van f 20, een van f 15, een van f 10 en een van f 5. St. NIcolaas-comltA Het St. Nico- laasoomité uit de arbeidersbeweging sa mengesteld, is reeds ijverig in de weer. In haar vergadering is o.m. besloten ge durende 8 a 10 weken lang, de kinderen, die aan 't feest deelnemen, St. Nicolaas- liederen tweestemmig te leeren zingen door den heer B. Hoon. De repetities zul len in het Nut worden gehouden. Tevens zal de gemeengde zangvereeniging op St Nicolaasavond voor 't eerst haar mede werking verleenem Tngen vlooluitgave. De actie van de S.D A.P. en den Schoonh. Bestuurders- bond, om handteekeningen in te zamelen tegen de vlootwet, is in vollen gang. Avond aan avond trekt een groep collec teurs door de stad om de bewoners te doen teekenen op het verzoek tegen ver meerdering van oorlogsuitgaven. Bstooging. Voor de 14 September- betooging in Rotterdam, ingesteld door Vakbeweging en S.D.A.P. is veel animo. Er zijn twee Reederijbooten afgehuurd om de betoogers langs de Lek wonen de, naar Rotterdam te vervoeren. De ge mengde zangvereeniging „De Stem des Volks" gaat van hier in zijn geheel mee. GEMEENTERAAD. In de hedenmiddag gehouden gemeen teraadsvergadering werd o.a. de huur van de woning van den heer Wille ver laagd van f 375 op f 250; tot hoofd van de openbare school werd benoemd de heer M. Dijkwel, met 9 stemmen en 2 blanco; tot regent en regentes van het Gereformeerd Weeshuis werden be noemd de heer en mevrouw 0. J. Geer- ling—(Enthoven met 6 stemmen, terwijl 3 stemmen waren uitgebracht op den heer en mevrouw Gunning en 2 stemmen blanco. Het voorstel van B. en W., om geen gelden toe te staan voor de R.-K. school, werd na uitvoerige discussie verworpen met de stemmen van de wet houders en den heer Kortland vóór. Aangereden. De 9-jarige Willy Hartman is hedenmorgen door een wiel- rijdster aangereden, waardoor zij kwam te vallen en een bloedende wonde boven haar linkeroog bekwam. De wond is door den dokter gehecht STAKING AAN DE K.LJM. AMSTERDAM. 29 Aug. Onder de piloten van de Kon. Luchtvaartmaat schappij op Schiphol is een algemee- ne slaking Uitgebroken. De geheele dienst is stop gezet. De staking betreft uitsluitend de vliegtuigbestuurders. De aanleiding van de ^taking is, yiat de bestuurders hooger loon verlangen voor den vliegdienst AmsterdamBatavia. Ook kunnen de bestuurders zich niet in alle opzichten vereenigen met de in richting van den technischen dienst. Aan den bekenden vlieger Van Dijk en nog een vlieger is tegen 1 peto ber ontslag gegeven. VERDRONKEN. AlXEL, 29 Aug. Te Axel begaven zich gisteravond In het kanaal twee Italianen te water om te baden, van wie slechts een kon zwemmen. Toen hij dreigde te verdrinken greep hij zich aan den anderen Italiaan vast. doch deze wist zich los te rukken en kon worden gered. De ander verdronk, zijn lijk is la ter opgehaald. Het was de 28-jarige Guiluo Barus. afkomstig uit Praly. provincie Turijn. DOOR DE HITTE GEDOOD. BOXTEL, 29 Aug. Te Boxtel is de 22-jarige landbouwersknecht N. M van der Laar toen hij van zijn werk naar huis ging onderweg tengevolge van de hitte bezweken. OUD KASTEEL AFGEBRAND. SITTARD. 29 Aug. In den afge- loopen nacht is te Bom bij Sittard het monumentale kasteel van baron Barbonderoostertn door ecu heyigea EBBSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOOLAND EN UTRECHT, Sehoonhovensche Courant VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1930 brand in puin gelegd. Donderdag avond omstreeks half elf, is door on bekende oorzaak het vuur uitgebro ken in het middenschip van het kasteel. Het vuur greep snel om zich heen en sloeg over naar den rech- ter-achtervleugeL waarop na korten tijd het geheele kasteel één vuurzee was. De brandweer uit verschillende omliggende gemeenten bestbeed het vuur met veel materiaal gedurende den geheelen nacht, doch er bleek slechts,een klein gedeelte van den De schade wordt op ongeveer inboedel te redden, f 250.000 geschat, doch wordt door verzekering gedekt. Het kasteel .dat door de familie baron Barbonderoosteren bewoond werd, was de laatste jaren juist ge heel gerestaureerd. Het dateerde uit de 16e eeuw fin behoorde tot de oud ste kasleelen van ons land. NOODLOTTIG AUTO-ONGELUK BIJ SITTARD. Een voerman gedood, een chauffeur zwaar gewond. SITTARD, 29 Aug. Donderdag avond omstreeks elf uur is op den rijksstraatweg op de grens tusschen de geincenteii Geleen en Sittard een vreeselijk auto-ongeluk gebeurd. Een vrachtauto, toebehoorende aan den limonadelabrikant Pierre van Rooy uil Lirnbncht, welke met biertonnen was geladen, is met ontzettende vaart tegen een van tegenovergestelde rich ting komende zwaar geladen hooiwa gen gereden De boising was zo ohevif al de hooiwagen onderstboven were en de vracht van pl.m hooi over den weg ver- tevig I verd geworpen en de vracht van pl.m. 2000 K.G. hooi over den weg ver spreid werd. De vrachtauto slinger de over den weg en bleef verpletterd liggen. Tientallen meters ver werden de biertonnen het land in geslingerd. De voerman van den hooiwagen J. Vrou- wenraels uit Puth-Gennep is op slag gedood. Terwijl de chauffeur uit Lim- Bricht in zorgwekkenden toestand naar het klooster te Sittard is over gebracht. Onverantwoordelijk rijden van den chauffeur is de oorzaak van het on geval. Vreemde moord. HAMBURG, 29 Aug. Toe», hedenmor gen een 48-jarig arbeider van zijn nachtdienst thuis kwam, vond hij in de slaapkamer zijn 41-jarige vrouw en zijn 18-jarige dochter dood op bed liggen. Beiden waren doodgeschoten. Het meisje zou zich over eenige dagen gaan verloven. Omtrent de aanleiding tast men in het duister. DE HITTE IN ENGELAND. LONDEN, 29 Aug. Het aantal slachtoffers van de hitte in Engeland bedroeg gistermorgen 21 en is in den loop van den dag nog met 8 ver meerderd. HITTE IN VERSCHILLENDE LANDEN In Engeland. In Engeland heerscht een ware hitte golf. Woensdag was de temperatuur in de schaduw op het dak van het ministe rie van luchtvaart, om twee uur 32 2/3 graad G. Sinds 1923 is zulk een hooge tempera tuur in Londen niet opgenomen. Volgens de weerdeskundigen is er geen verande ring op til. Donderdag was het nog benauwder in de binnenstad. Te Londen zijn 17 menschen tengevolge van de hitte bezweken en vele personen moesten in een ziekenhuis worden opge nomen. In Spanje. Ook in Spanje heerscht een hittegolf. Dinsdagmiddag wees de thermometer te Madrid 50 gr. G. (120 gr. F.) aan. In de eerste uren van den avond stond een zeer hevige storm boven Madrid, waardoor verscheidene schoorsteenen werden afge rukt en de tafels en stoelen op de terras sen der calé'a werden omvergeslagen. De brandweer moest verscheidene brandjes blusschen, waarvan een op het koninklijk landgoed van Casa de Campo. Nadat de storm bedaard was, steeg de temperatuur nog. Donderdag was het te Bilbao zoo warm dat verscheidene fabrieken moesten slui ten. Te Parijs. Te Parijs was de temperatuur Dins dag reeds 81 graden, en steeg de thermo meter Woensdag in de schaduw tot een gemiddelde temperatuur van 83 graden, op sommige plaatsen zelfs tot 37 graden. De gevolgen van deze buitengewone hit te waren in de Fransche hoofdstad dui delijk merkbaar aan de betrekkelijke kalmte, op de anders zoo drukke boule vards. Donderdag vielen talrijke personen op straat flauw tengevolge van de hitte. Verduistering van f 18.000. Een 23- jarig kantoorbediende, Konrad Elm ge naamd, heeft in den loop van dit jaar bij het „Ruhrverband" te Essen groote ver duisteringen gepleegd. Hij was gehuwd onder den naam Dr. Elm, gelijk hij zich ook buiten kantoortijd noemde. Voor zoo ver kon worden vastgesteld, bedraagt het verduisterde bedrag ongeveer f 18.000. 80 BADGASTEN IN GEVAAR. Een eigenaar van een motorboot on dernam van Varel (Oldenburg) uit, met 80 badgasten een pleiziertochtje op zee Op den terugtocht geraakte de boot in ccmge door visschors uitgezotte netten verward en werd lek, zoodat het schip dreigde te zinken. Noodsignalen werden eerst op het al lerlaatste oogenblik in de haven opgevan gen, waarna een reddingsboot ter assis tentie uitvoer. Eerst werden de vrouwen en kinderen gered. De mannen hielden 't schip door het uitscheppen van het bin- nentroomende water, drijvende. Ten slotte is bet gelukt alle passagiers aan land te brengen. Botsing tusschen vliegtuigen. Twee Italiaanscho watervliegtuigen, elk be mand en bestuurd door een sergeant vlieger, zijn boven Orbetello op een hoogte van 2000 M. met elkaar in bot sing zijn gekomen. De toestellen stortten naar beneden; terwijl de eene sergeant- vlieger zich met behulp van zijn para chute wist te redden, viel de ander in zee en verdronk. Massa-bedwelmlng. Te Denver in Colorado geraakte een met chloride ge laden tankwagen bij aankomst voor een fabriek plotseling lek. Door de uitstroo- mende dampen werden talrijke personen bedwelmd: 26 personen, onder wie eeni ge brandweerlieden, werden in bedenke- lijken toestand naar het ziekenhuis ge bracht. Meer dan honderd arbeiders konden zich door een overhaaste vlucht nog tijdig in veiligheid brengen. Slecht verloop van een bruiloft. Te Salmis, in Zuid-Frankrijk heeft een vecht pari ij plaats gehad op een bruiloft, waarbij 20 personen door messteken gewond werden. Negen mannen en de bruid zelf moesten naar hel ziekenhuis vervoerd wor den. Verscheidene personen werden levensgevaarlijk 'gewond. Na drie Jaar terecht. Te Hajdu- dorog in Hongarije was drie jaar geleden het twaalf-jarig zoontje van den machinist Gy. Kozak eensklaps spoorloos verdwenen. In verband hiermede lieppen aller lei geruchten, dat Kozak het kind vermoord en het lijk verborgen had. De gendarmerie stelde een onderzoek in, doch kon geen bewijzen van de schuld van den vader vinden. Dezer daTen verloifde de machinist te Debrecen, waar hij ineens tol zijn grootste verbazing en vreugde op de graanmarkt zijn verloren kind tus schen andere bloerenkinderen her kende De jongen vertelde aan zijn vader, dat hij indertijd een streek had uitgehaald en uit vrees voor de klappen van huis was weggeloopen, Seaert dien diende hij op weekloon bij een boer in een naburig dorp. CAPELLE a.d. USSEL. Augustus. Geboren: Barbera Hilligje Weintje. a van W. Boer en N. Dekker. Marrigje, d. van B. Twigt en A. Saly. Adrianus Bertus, van A. Vis en A. D. Hooge- waard. Anthonia Gatharina, d. van J. van den Berg en G. Moorman. Johan nes, z. van S. M. Alblas en G. Terlouw. Ondertrouwd: T. D. Gonlag, ©ud 25 en M. M. de Jong, oud 28 j. J. de Kruijk, oud 21 j., en A. Blom, oud 22 j. W. Koolmees, oud 25 j., en L. de Graaf, oud 23 j. Getrouwd: G. Rietveld, oud 23 j., en P G. Baartman. oud 28 j. H. Dekker, oud 22 j., en L. Dekker, oud 21 j. B. J. Ram spek, oud 43 jen G. J. van T oud 35 j. Oveileden: P. de Kreij, oud 12 w. DE SERIEWEDSTRIJDEN VAN „SPORTCLUB". Een viertal zeer spannende wed strijden staan te wachten. Schoonhoven. Voor de le Afdeeling van de •Seriewedstrijden, uitgeschreven door „Sportclub", wordt a.s. Zondag de le Afdeeling gespeeld. Om 12 uur wordt begonnen met den wedstrijd „Sportclub I" tegen „D.O.S.B. I" van Gorinchem. Dit zal zeer zeker een van de beste wed strijden van den dag worden. Van den uittólag zal zeer weinig te zeggen zijn, daarom zal de wedstrijd zeer boeiend zijn. Daarna komt d© bekerhoudster ,Het Noorden" van Rotterdam in het veld te gen „De Musschen", eveneens van Rot terdam. Ook hier is van den uitslag niets te voorspellen, hoewel we toch ge lat „Het N< ,oop van pauze, waarna eerst de bei< looven, dat „Het Noorden" zal zegevie- i. Na afloop van dezen wedstrijd volgt direct i en cür( we te word< verliezers in het veld komen daarop de finale. Het belooft een schitterenden Bportdag te Worden, waar men zal kunnen genieten van goed voetbal en wedstrijden, die het aankijken waard zullen zijn. Als scheidsrechters zullen dien dag fungeeren de heeren G. Kemmera en Joh. Hoek, beiden van Den Haag. De prijzen bestaan uit: le prijs groote zilveren wisselbeker, 2e prijs zil veren lauwerkrans, 3e prijs zilveren lau wertak, 4e prijs groot zilveren distinctief. Deze prijzen zijn te bezichtigen in het Si garenmagazijn „Cuba" van den heer A. J. Ponsioen, in de Lopikerstraat. Arkel. De seriewbdstrijden, uitgeschre ven door de voetbalvereeniging „A. S. V." zullen a.s. Zondag een aanvang nemen. BELGIE—NEDERLAND. Het Nederlandsch elftal is voor den op 14 September te Brussel te spelen wed strijd als volgt samengesteld: Doel: Van der Meulen (H.F.G.); Achter: Vermetten (H.B.S.), aanvoer der en Van Kol (Ajax); Midden: Kools (N.A.C.), v. d. Wildt (V.U.G.) on Van Heel (Fgenoord); Voor: Landaal (A.G.O.V.V.), Tap (A. D.O.), Van Reenen (Ajax), v. d. Broek (P.S.V.), v. d. Heyden (V^'ageningen). SCHOONHOVEN, 29 Aug. Veilings- vereeniging „N. 0. S." te Schoonhoven. Glapps favorite le 20—28, Williams 10—* 13, sinjeur d'espere le 21, 2e 8; conseil- ler de la cour le 9, 2e 4; diamant 10— 14; beurre 1015; heereperen le 57; jutteperen le 24—30, 2e 10, bergamotten le 6—17; stalperen 7; vijgeperon 10; souvenir de congres 14—21; twee gezus ters le 20; beurre de merode le 14, 2e 8; roode calonne 14; keswick le 1620, 2e 8; zoete bloemé 17; adammers le 10— 15; zure appelen le 11. 2e 5; schijvers le 916; wijnzuur ie 14, 2e 10; guldelin gen 11; reine claude 35. GOUDA, 28 Aug. Coop. Zuid-Holland- scho Eierveiling G.A. (G.Z.H.E.) te Gou da. Veilingsbericht van 28 Aug.Aanvoer 27.700 kippeneieren. Prijzen: 58/60 K.G. f 6—6.20, 60,62 K.G. f 6.20—6.80. 62/64 K.G. f 6.70—6.90; bruine 60/65 K.G. f 0.50—6.90; kleine eieren f 4.80—5.20. Aanvoer 260 eendeieren. Prijzen: f 5,60, alles per 100 stuks. GOUDA, 28 Aug. Veemarkt. Aange voerd 2462 stuks, waarvan 203 slacht- varkens; vette 3i33 ct.; Londensche 27—28; zouters 30-30^, alles per pond levend met 2 pCt. korting; 729 magere varkens f 30-50; 1481 biggen f 15—23; 8 runderen f 830—375; 34 nuchtere kal veren f 8—15. Handel matig. Algemeene markt. 339 partijen kaas. Prijzen le kwal. met rijksmerk 4651, zware tot 58; 2e kwal. met rijksmerk 39 44, alles per 50 K.G. Handel matig. 240 partijen eieren. Kippeneieren f5.80—6.50 per 100 stuks; eendeieren fö 5.50. Handel vlug. 798 ponden boter. Goêboter f 0.90—1 per pond; weiboter f 0.80—0.90. Handel vlug. UTRECHT, 27 Aug. Ver. Groenten-en Vruchtenveiling „U. en Omstr.". Aard beien f 51—102, pruimen f 5—36, bra men f 10—32, blauwe druiven f 1830, witte druiven f 2068, alles per 100 pond; perziken f 2—39, meloenen f 14 67 per 100 stuks. ZEVENHUIZEN, 27 Aug. Veilingsver. Zevenhuizen Z.-H. Aanvoer 27 350 kip peneieren f 5.507.25; 380 f 5.25-6.05, per 100 f Geboren Dochter van J. VAN MFEUWEN en M. M. VAN MEEUWEN- Brouwer. Bleskensgraaf, 27 Aug. 1930. Met blijdschap en dankbaarheid geven wij kennis van de voor spoedige geboorte van ons ichtertje O RREEKVtLDT L BRESKVELDT- Fokkinoa. Schoonhoven, 29 Augustus 1930. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm na een langdurig, smartelijk, doch geduldig gedragen lijden onze geliefde Broeder, Be- huwdbroeder en Oom In den ouderdom van 79 jaar ca 5 maanden. Uit aller naam, M. C. VAN BUREN. Bergambacht, 28 Aug. 193Ó. Heden overleed, zacht en kalm, na een kortstondig lijden, In het Stedelijk Aca- demhch-Ziekenhuiste U tr echt, mijn geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder In den ouderdom van 67 jaar en 7 maanden. Ons overtuigd houdende van Uwe deelneming. De diepbedroefden, MATHIJS BOTH. Alphen a/d Rijn, A. D O. SCHENKEL— Bom IJ. SCHENKEL. Hilversum, N. S. BOTH. A. M. BOTH v. Heijzin. Ooudriaan, A. J. BOTH. C. BOTH—Tukkhr. en Kleinkinderen. Ooudriaan, 28 Aug. 1930. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, in het Van iterson te Gouda, onze innig geliefde Vrouw en Moeder, Dochter, Zuster er) Behuwdzuster, Mej. geb. Honkoop, In den ouderdom van 36 jaar en 4 maanden. Uit aller «aam, H. v. DOMMELEN. J. P. v. DOMMELEN. Oouderak, 28 Aug. 1930 Heden overleed in het Ziekenhuis te Utrecht onze Vriend in den'ouderdom van 18 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons lang in eere blijven. Namens het Personeel Wed. T. Voormolen, Timmerfabriek, Nieuwpoort. Nieuwpoort, 28 Aug. 1930. Voor de vele bewijzen van belang- •telling ondervonden bij om op 21 dezer, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. v. MIDDELKOOP. A v MIDDELKOOP- VAN LOMWEL. Tienhoven. Aug. 1930. Voor de vele blijken van deel neming ons betoond bij de ziekte en het overlijden van betuigen wij onzen hartelijken dank In het bijzonder aan Dr. DONKFR en Zr. VAN ROOIJEN te Ameide Uit aller naam, L. BUNSCHOTEN. Ameide, Augustus 1930. Wij betuigen hiermede onzen har telijken dank voor de deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder Inzonderheid aan den Heer H. ZANEN Czn. te Gouda, voor de be toonde bijzondere belangstelling, en aan den fleer L. J. ZIELSTRA, Geneeskundige te Bergambacht, voor zijn zorgvolle behandeling. Familie A. DE JONG Cz., Schipper. Ammentol, 28 Au|uitu« 1080. Ondergeteekenden betuigen bij deze hun hartelijken dank, voor de vele blijken van belangstelling, bij hun ondervonden. Tevens aan hen, die hen schriftelijk hebben gefelici teerd. J. BOEL. G. BOEL—DEMPER. Langerak, 29 Augustus 1930. Voor de vele bewijzen van be langstelling, ondervonden bij ons betuigen wij aan allen onzen har telijken dank. N. VAN ZWIENEN. W. VAN ZWIENEN—KOOL. Lekkerkerk, 29 Augustus 1930. Hiermede betuigen wij onzen har telijken dank, voor ds vele blijken van belangstelling bij dt herdenking van onze 25-jarige Eohtveraeniging ondervonden. W. A. DE QRUIJTER. F. DE ORUIJTER-Bouwmiester Schoonhoven, Augustus 1930. Een voor geruimen tijd werk Bij: M. NOBEL, LEKKPRKhRK voor administratie en magazijnwerk Zij, die M.U.L.O. hebben gehad genieten de voorkeur. Brieven onder no. 2060, bureau v. d. blad. Er biedt zich aaesi tegen half September een J. MOUTER. Bezemstraat 43, Cap-lie a.d. IJssei. T wee N| A. J. STKIËN t« Lopik. Een met 1 of 2 inwonende Zoons, Moeten prima melkers zijn en met boerenwerk bekend. Huis en Tuin beschikbaar. Bij S. SLAPPENDEL, Berkenwoude, buurtschap Achter broek. tegen 1 Oct. a.s.: Aanmelden voorlooplg: Voorhaven 33 - Schoonhoven of 15 September'. voor dag of dag en nacht. Hoog loon. Zondags vrij. Mevrouw KRIJGER, Bergambacht KOESTRAAT 00 SCHOONHOVEN per 15 Sept. of later: voor dag of dag en nacht. Loon f25- of kunnende koken f30 per maand bi( Mevr. HoooeNBoezeM Koestraat 110, Schoonhoven Mevr. RUTGERS VAN ROZEN BURG, Nassaulaan 51, Baarn, zoekt met 1 September bekwaam 3de Meisje, V. g. g. V. Gevraagd met I of 15 Sept.: Een flinke P.O Loon f 7 - per we«k. Adres: D. BLANKFN Wz., Bergambacht C 150. Er biedt zich aan hen n t e PO., bij m n nf vrouw alhm; omstreken Gouda Krlevt n oud-1 no. 2080, bureau van dit blad. tegen 15 September in klein gezin P.G., v.g.g.v. Aanmelden 's avonds na 8 uur, Maliesingel 85, Utrecht. bij Vader en Zoon: Dienstbode aan wezig. Liefst op de hoogte met de kaasmakerij. Adres: P. VAN WIJNEN, Boven kerk, Stolwijk. Wfgens huwelijk der tegenwoordige met I October een nette Boerenstand go-d kunnende melken leeftijd tusschen 30 en 40 jaar. Brieven, onder no. 2070, aan het Bureau van dit Blad. zoekt kennismaking met wed. of j. d eveneens met eigen Inkomen, om na wederz. goedv. te huwen Üe- heimh. verzekerd. Br. onder no. 2683 Adv. Bur. Bbtcke, Beurspl. 14, Rott. Een met goede papieren J. DE BURGER - Stolwijk Ondergeteeke. de beveelt zich beleefd aan voor he] Tevens GROOTE BERGPLAATS voor Auto'» en Rijwielen in de schuur 8TALLJNG voor paarden en Alles tegen concurreerende prijzen B< leefd aanbevelend: B. BORST Recht tegenover het terrein <Hr efri a <nbtvt lend, n.m 6 uur (Zomertijd) Van één fl«scbje ROZIMA van 42 cent: maak ik zeven flesscben niet- le over treffen gelea/ijn mef rozijnenainaak. Een Flesch heerlijke azijn kosl- dus slechhs 6cenh Proeft laconb ROZIMA voor o flesscken azijn 17V?cenh m a <pj C fa M GOUDA Minderbroederiteeg 0 Zijstr. van da Oosthaven Al« gelegenheid hebben wij aan te bieden Ni 30 goede gebruikte vanaf f 50.— betaling in overleg met koóper Aanbevelend, J. A. GROENEVELD Schóónhoven op eerste sfand te SCHOONHOVEN, Lopikerstraat 24. 1 eiken Melkschouw, Volière door snede 4 Meter, Kippenhok 2.70 bij 2.90; Varkenslandhok 2 lji bij 2.80. Vraagt prijs van TE KOOP tegen elk aannemelijk bod: staat heden te Lekkerkerk. Te bevragen bij G. JONGENEEL, Lekkerkerk.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 2