Ui 1MA ttii Bouuimansuionliio voorlaoplg Bericht. Boumaiisniiing n)ii-.HODi.Bgomgaarii en OltaruiaardslaDd EIERIIIT TkMJfM Hofstede met Lander ij en pu Mme Weiland Weiland Twee Huizen Weiland io. Hel Woonhuis ao. Hel Woonhuis 3o. Hel Woonhuis Arbeidershuis Woonhuis Geur vd Uilst Gemengd Nieuws Wat geeft de Radio? De Warmte Gemeenteraden. Van alles wat. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Advertentiën. pubitk worden uerhocm Moordrecht Nieuwerkerk a d. IJssel Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris Mahlstede Bergambacht A. T. van der Leeden uioensdaoen 10 en 17 Sept. 1930, openbaar te verkoopen: Gouderak, Willige-Langerak. Notaris H. C. Kooi Willige-Langerak Openbare Verkoop te Peursum. Notaris A. M. Brouwer gemeente Peursum, Grootfimmers a 31 WSHOa BLAD NieUW«BL»D VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhovenechs Courant VRIJDAQ ZB AU0U8TU8 1080 meaning wordt er niemand in beleedigd, ook niet een raadslid. Het is niet de bedoeling van ondergetekende om iemand van de Moercapelsohe raadsle den te beleedigen. Ik vermoed dat de heer Bik zioh beleedigd gevoelt over de uitdrukking „bet varken met ies big gen". (Zie derde blad van Vrijdag 18 April 1980). Verder vermoed ik dat de heer Oudijfc rich beleedigd gevoelt, al thans een beetje, omdat in de courant van Vrijdag 2 'Mei 1930, Vierde Blad, in het Praatje van het kruis, de naam Kleine Ko voorkomt. Hij wordt roo wel eens genoemd. Verder kan ik niet an ders bedenken. Het is een stórm in een glas water. Men zou kunnen zeggen: Spijkers zoeken op laag water. Met de meeste hoogachting, Uw dw. di. W. DE KNEGT. Alblasserdam. Heden is het pro gramma voor het Oranjefeest op 2 en 3 September verschenen. Dinsdag begint het met een school- kinderfeest en wordt het voortgezet met een groote uitvoering van de verschillende zangvereenigmgen in de gemeente, waarna men in optocht met muziek een rondgang zal doen door de gemeente. Woensdagmorgen begint men een historische optocht, waarna volks spelen. tumuitvoering, concerten, bioscoop en tot slot een schitterend vuurwerk. Dit is het laatste feest, dat door dit bestuur is georganiseerd. Op 30 Aug. wordt bij het veer H.-I,-Ambacht Alblasserdam een nieuwe pont in gebruik genomen. Deze pont is 18 meter lang, heeft twee roeren op een stuurrad, twee jpliemotoren en kan per keer on geveer 12 auto's overzetten. De veer- Ponti, is vervaardigd door de N.V. Hloos en Zonen's werkplaatsen te Kinderdijk. De boycot van Duitsche goederen. lAlnpi a.d. Rijn. Er heeft zich hier merkwaardig gevolg geopen baard! van de boycotbeweging tegen de DuKteche goederen. De water- en lichtbedrijven had den verleden jaar bij een Duitsche firma een electrische laadinrichting en een \kleinkameroven volgens een hier tel lande nog met gebruikt sy steem voor de gasfabriek besteld, ten bedrage Wan ruim f 70.000. De nieuwe installatie kwam dezer dagen gereed, doch door de ingeze tenen werd toen algemeen geklaagd over een' minder goede gaslevering. In de Dinsdag gehouden raadsver gadering deelde de voorzitter Dr. H. J. Lovink. mee, dat door de boycot- beweging de Duitsche firma thans hier te lande een Nederlandsche maatschappij heeft gevestigd. die niet over die deskundigen beschikt als die, waarop de leverende Duit sche firma kon bogen, zoodat moei lijkheden bij de installatie het ge volg waren. Volgens een der raadsleden zou de Duitsche firma zich thans niet rtieer verantwoordelijk stellen voor een goe>- de oplevering van de nieuwe inrich ting, terwijl de Nederlandsche maat schappij op haar beurt geen verant woordelijkheid wenschte te aanvaar den voor hetgeen door de Duitsche firma geleverd is. Naar het schijnt is de gasfabriek daardoor in een uiterst moeilijk par ket, waarvan B. en W. een oplossing echter nog wel mogelijk achten. De gemeenteraad heeft besloten tot plaatsing van de gemeente voor de personeele-belasting in de zesde klasse; tot heffing van- zestig op centen op de hoofdsom van de per soneele-belasting; tot plaatsing van de gemeente voor de gemeentefonds- belasting in de derde klasse; tot hef- ffing van veertig opcenten op de ge meentefonds bel as ting en lot heffing van vijftig opcenten op de vermogens belasting. haar te schrijven, uit angst dat zijn brief in verkeerde handen zou vallen, had zij toch 6teeds gehoopt dat hij een of ander middel zou vinden om zich met haar in verbinding te stellen en haar te laten weten waar hij zioh be vond. Inmiddels ging het praatje over haar en den chauffeur nog steeds; ofschoon Lady Seafield en haar medebabbelaar- sters deden als of zij bevredigd waren door Pamelas verklaring, hadden zij wel gezorgd, dat het prikkelend nieuws verder verspreid werd. Toen, nadat ze vier weken in angst en onrust geleefd bad, las ze in de kranten het ontstellende nieuws dat hij ontdekt was. Ze was volkomen buiten zichzelf, vooral daar hij beschuldigd "Werd van een nieuwen moord. Ze be greep onmiddellijk, dat dit het werk van Raggett was, die zoo gopd als ze ker zijn vrouw vermoord had. Maar het nieuws dat Pamela wan hopig maakte, was koren op Morton's molen; nu zou het toch zeker wel uit zijn met die liefde voor den baronet, pu hij een tweede moord op zijn ge weten had. Hoe kon hij hiermee zijn voordeel doen? vroeg hij zich af en Hij besliste een grootmoedige houding tegenover zijn meesteres aan te nemen. Voorloopig was hij niet in de gelegenheid de uit werking hiervan te beproeven, daar het meisje zoo ontdaan was door de nieu we moeilijkheden, waarin Sir More- cambe zich bevond, dat zij ziek werd en de eerste dagen haar kamer hield. Morton zocht een gelegenheid, dat hij haar alleen zou ontmoeten om zijn deelneming te betuigen en ging dagen lang om het huis om haar op te waoh* ♦en als zij naar buiten kwam. Hij ver beeldde *ioh dat ten dergelijk optreden INGEZONDEN MEDEDEELINQ. ö«/a/C oyv/rv ca Arkel. De jgemeengde zangvereeni- ging „Eendracht maakt Macht", dir. de heer W. van der Linden. hoopC Zaterdag 30 dezer deel te nemen aan hel nationaal concours voor zang- en muziekgezelschappen te Heukelom. Zaj zal daar uitkomen in de eerst* afdeeiing. Dinsdagmiddag liep een nog nieuwe luxe demonstralie-wagen van de fa. Van Mill te Gorcum, nabij den Iloefschen Stoep aan den binnenkant van den Rijksstraatweg. De chauffeur en een passagier zijn ongedeerd ge bleven. Behoudens eenigematerieel e schade is ditongeluk goed afgeloo- pen. Gemeenteraad. Bergambacht De burgemeester heeft een openbare raadsvergadering belegd tegen hedenavond te 7.30 uur. Etalage-wedstrtyd. Bergambacht De Oranje Nassau- commissie heeft besloten tijdens het Oranjefeest een etalage-wedstrijd te houden. Op de eierenveiling van de V.Z.O.D. waren aangevoerd 1500 kippeneieren. Besteed werd van f 5.40 tót f 6.30 de jionderd stuks. De rekening over 1929 van de door het Algemeen Armbestuur ge- exploiteerde lijkwagen geeft aan in ontvangst en in uitgaaf f 378.10. Slui tende aizoo met een batig saldo groot f 167.90. De heer C van der Heeden heeft het verbouwen van 2ijn hof stede in Benedenberg opgedragen aan den timmerman C. van Dam te Pols broek en aan den metselaar C. van den Oever alhier. Aan den dienstplichtige J. D. Burger is uitstel van opkomst onder de wapenen, voor herhalings-oefenin- gen verleend tot 1931. De omslag van dijklaslen van de Krimpenerwaard is in dit jaar voor deze gemeente vastgesteld op f 9 per II.A. BoskoofP Bij beschikking van den* minister van binnenlandsche za ken en landbouw zijn, voor het tijd vak 'van 1 September 1930 tot 1 September 1931, wederom benoemd tol leeraar aan de Rjjkstuinbouw- school alhier, de heeren G. Bleeker te .Santpoort en A. Frank, alhier. Vruchtendie ven. Hei- en Boei coop. Ongenoode gasten hebben begin dezer week het nach telijk uur benut om een bezoek ie brengen aan den boomgaard van den veehouder W. den H. en aldaar een paar boomen van de vruchten ont daan. De politie heeft de zaak in on derzoek. Hei- en Boeicoop. De opbrengst der Collecte ten bate van het Tehuis voor alleenstaande Blinden te Woif- hezen. in de afgeloopen week langs de huizen gehouden, is f 36.25. Behalve het mond- en klauwzeer onder de veestapels en de vlekziekte onder de varkeus, zijn thans onder het pluimvee de pokken geconsta teerd. Bij een der pluimveehouders zijn niet minder dan 20 kippen ach ter elkaar aan deze ziekte gestorven. Monlfoort. De 18-jarige voerman G. Berghoef viel van een rijdenden wa gen en kwam onder de wielen. indruk op haar zou maken en een eer ste aanleiding zou kunnen zijn dat ze hem anders ging beschouwen dan al leen als den chauffeur van haar vader. Toen hij daarom Sir Morecambe in levende lijve in het park aantrof, terwijl hij weer stond te wachten op juffrouw Herrick, die misschien naar buiten zou komen, was het heel natuurlijk, dat hij niet alleen teleurgesteld was, maar in woede ontbrandde tegen den man, dien hij langzamerhand als zijn medemin naar was gaan beschouwen. Het duurde enkele oogenblikken voor Sir Morecambe zich hersteld had van het drukkend gevoel van wanhoop en onrust dat de woorden en het optreden van den chauffeur bij hem teweeg ge bracht hadden, want het was onmis kenbaar dat Morton hem niet alleen be schouwde als iemand die van misdaad beschuldigd is, maar inderdaad als een misdadiger. En in een vlaag van woede vloog hij den chauffeur na, die achter het struik gewas verdwenen was. Morton was hierop niet voorbereid Sir Morecambe trok hem uit de struiken, greep hem bij den arm en zei scherp: - Waarom behandel je me op die manier? Wat bezielt je? Morton was geen lafaard, maar hij was toch wel geschrokken door dien aanval. Ik begrijp niet, Sir Morecambe, dat (U verbaasd bent, nadat de kranten zoo vol over U hebben gestaan, ant woordde de chauffeur brutaal. En wie gelooft die kranten? vroeg Sir Morecambe uit de hoogte. Iedereen bijna. Morton had zich van den schrik her steld en behandelde den baronet niet met den eerbied van vroeger, maar als een gelijke, als een mindere haait. Hij is zeer ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. Oranjefeest. Meuw-Lekkerland. De vereeniging „Trouw aau Oranje" te Kinderdijk zal haar jaarlijksch Oranjefeest vio- ren op 5 en 6 September a.&. 'Op Vrijdagavond "wordt een zanguitvoe ring gegeven en een lampionoptocht gehouden. .Op Zaterdag volgen volks spelen voor grooteu en kinderen, eonoert en bioscoopvoorstelling. Als het weer meewerkt, belooft het een schitterend feest te worden. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de le openbare school is, tijdens de ziekte van mej. M. P. Vernède, weer. aangewezen mevr. M. B. Verkaik— Laas te Papandrecht, die ook gedu rende de eersle ziekteperiode van ge noemde onderwijzeres als zoodanig werkzaam is geweest De betonwerker P. D, kreeg tijdens zijn werkzaamheden een zwa re cementen ring op de linkerhand waardoor deze ernstig werd ver wond. Dr. A. van Waasbergen heeft terstond geneeskundige hulp ver leend. Een treilend staaltje*omtrent 't trekken en zich verplaatsen van wil de vogels in Nederland, heeft zich hier voorgedaan, lien leerlinge van de eerste openbare school ving een vreemd vogeltje, dat om den poot een ringetje had, waarop no. 84550 stond. Liet hoold der school, de heer A. D. Schollen, schreef naar de direc tie van 't Rijksmuseum van natuur lijke historie te Leiüen. Als antwoord ontving hij de mededeeling, dat het bewuste vogeltje eeu vischdiefje (Ster- na hirundoj is, en dat het diertje ais jonge vogel den 28sten Juni 1930 te Lioek van Holland is geringd- Raadsvergadering. Stolwijk. De gemeenteraad verga dert Zaïerdag 30 Aug. v.m. 10.30 uur. De agenu aiuiut ais volgt: i. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verlenging onlr minings termijn on bewoonbaar vergaarde woningen ul. B 11 en 63, C 68, E 12, 14 en 43. 4. Wijziging gemeenlebegrooting dienst 1930. 5. Reselling lu29 en begrootmg 1931 van oe gezondheidscommissie. 6. Het bouwen van een ziekenbarak. 7. Hel vastsiedeu gemeentelijke vergoe ding over 1928 aan de Bijzondere School, als bedoeld in art. 101 der L.O. Wet 1920. 8. Vaststelling pen sioengrondslagen van eenige gemeen- teamntenaren. 9. Goedkeuring reke ning Burgerlijk ArmbesLuur over 29. 10. Goedkeuring begrootmg Bur gerlijk Armnesiuur over 1931. 11. Goedkeuring rekening van het G. E. B. óver 1929. 12 Vaststelling gemeenterekening over '29. 13, Rond vraag. Concert Streefkerk. Zaterdagavond zal het ianlarecorps „U.K.K. een concert geven. Het volgende programma zal wor den opgevoerd: 1. Toujours Gai, pas-redoubló van J. ChaiheL 2. Mosaique sur 1' opera Manila, vau Floiorn. 3, Grande fantai- sie brihanie sur 1' opera lannhauser, van L. Langiois. 4. Sobre las olas Valse, van J. Rosas. 5. Marche des dandys, van A. de Boerenmacher. 6. JVlercéoès ouverture-fantasie, van M. Toch zeker niet de familie Herrick, zei Sir Morecambe op drogen toon. Morton richtte zich hoog op. Wat dat betreft, Sir Morecambe, wij chauffeurs spreken' niet over onze meesters. Dat mópt U 'toch zelf ook we ten, sedert U een vakgenoot bent. Sir Morecambe was stom verbaasd over 's mans houding. Sedert wanneer houd je er dien toon op naP Sedert ik juffrouw Herrick's ver trouwde ben en sedert ik U nagegaan ben en haar heb kunnen vertellen in wieds dienst U was. Hoe langer hoe meer van zijn stuk gebracht en intens verontwaardigd over den man daar voor hem, zei Sir More cambe: Juffrouw Herrick zal wel zoo ver standig zijn geweest zoo min mogelijk van jouw hulp gebruik te maken en je niet in vertrouwen genomen hebben. Zeker niet minder dan de jonge dames Potls-Palmers hun chauffeur ge daan hebben, antwoordde Morton, die ijverig alles wat de kranten over deze zaak geschreven hadden, gelezen had en daardoor heel wat gewaar geworden was. Sir Morecambe fronste de wenkbrau wen. Morton, je bent je goede manieren volkomen kwijt en onbeschaamd en ver waand geworden, zei hij koek Juf frouw Herrick zal je bij gelegenheid wel eens vertellen hoe ze over je gedrag oor deelt. En hij draaide den chauffeur den rug toe met een laatdunkendheid, die den opgeblazen jongeman razend maakte. Onbeschaamd! Verwaand! herhaal de hij, terwjjl hij schel lachte. We zullen eeni zien wie het reoht heeft lulke woorden te gebruiken. In J. H. Kessels. 7. Guillaume Tell (Ros sini) fantaisie, van J. Martin. 8 Sgm- pre excelsior, pas-redoublé,, van M. J. H. Kessels. Gered, Waddfenxveen. Een zoontje van den heer IJ. was aan den Kerkweg aan het spelen. Hit raakte te "Water en ging kopje onder. Een paar vriend jes van hem begonnen om hulp te roepen wat de aandacht trok van een werkman. Deze wist na eenige moeite den drenkeling behouden op den wal te halen. Aanrijding. Waddinxveen. In den Zuidplaspol- der had een aanrijding plaats 'tus schen de wielrijder M. en den mo torrijder M. Op het oogenblik dat de motorrijder den wielrijder, die vóór hem links van den weg reed, zcu passeeren stak de wielrijder over naar den rechterkant van den weg. Er volgde een botsing en wel zoo ernstig, dat de motor zwaar werd l>eschadigd en de "berijder zoodanige kwetsuren aan zijn been op liep, dat hij zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. De duorijder, zekere R., viel eveneen.s en liep een kniewond op. De wielrijder kwam er zonder lichamelijk letsel en zonder schade af. Aan de laatst gehouden eieren- veiling waren aangevoerd 3561 kip- en een partij eendeieren. Pr ijzen wa ren respectievelijk f 5.95 tot f 6.6C ön f 5.75 alien per honderd stuks. Wlllige-Langnrak. Aan den Tiend- weg is een strook grond gekocht door den heer B. Eikelenboom. die doorop een landhuis zal laten bou wen. De uitvoering van het plan is opgedragen aan den Architect G. v. d. Sijde te Schoonhoven. IJsselslein. B. en W. hebben ver gunning verleend om Zaterdag een bloempjesdag te houden ten bate van ruim 450 lijders aan vallende ziekten, verpleegd in de gestichten te Haar lem en Heemstede. Eenige jonge da mes hebben zich bereid verklaard de bloempjes' te verkoopen. De vereeniging „Koninginnedag" zal het feest dit jaar houden op Dins dag 16 September v Bij de politie werd aangifte ge daan door Tn. A. v. D., terzake mis handeling, gepleegd door A v. D. en door H. v. Selo en terzake verduiste ring gepleegd door G. A. v. d. L. De zaken zijn in onderzoek bij de ge meentepolitie. ALWEER: TE VER IN ZEE. Woensdag moest de reddingsbrigade aan het Stille Strand te Soheveningen weer vier malen ingrijpen. In drie geval len gelukte het de roekelooze baders be houden aan wal te brengen. In een vierde geval faalden echter de reddingspogingen. Dit betrof den 28-jari gen inlandschen huisbediende D., in be- trekkijng bij een familie aan de Pauwe laan te Den Haag. Eer de redders hem toen hij in nood verkeerde, konden berei ken, was hij reeds in de diepte verdwe nen. Zijn lijk is later aangespoeld. EEN KINDERROOVER. Op 4 Augustus werd te Wesenmunde- Lehe in Duitachland, een 4-jarig meisje half dood gevonden, dat het slachtoffer was geworden van een ernstige mishan deling. Kort daarop verdween te Bremer- hafen tijdens de markt een 7-jarig meis je. Getuigen hadden gezien, dat dit meis je was meegegaan met een man, van wien een nauwkeurig signalement kon worden gegeven. Als de vermoedelijke schuldige is thans te Bremen te metselaar Kunne in hech tenis genomen, dié reeds 2 maal in een krankzinnigen gesticht heeft gezeten. Van een blauw costuum, dat hij vol gens de getuigen aan had, was de broek aanvankelijk niet te vinden, doch men zichzelf lachend liep hij den rozentuin door en liet den edelman alleen. Maar hij ging niet ver. Met een koele onbe schoftheid, die Sir Morecambe ontzet tend ergerde, zette hij zich op een tuin bank, om het verdere verloop der ge beurtenissen af te wachten. Op dat oogenblik ging een venster op de bovenverdieping open en Pamela keek naar buiten. Ze had stemmen gehoord, misschien had ze die van Morecambe herkend. Ze keek naar beneden en rekte haar hals uit om door de mist heen te zien en plotseling ontdekte ze de gestalte van den man, dien zij liefhad. Met een kreet t^ok ze zich terug en sloot het venster weer. Sir Morecambe, die te verbijsterd was geweest om haar naam te roepen, wist niet wat hij er van denken moest. Had ze hem ook al opgegeven? Was hij overal een uitgeworpene? Had hij nergens op de wereld vrienden meer? Hij werd in zijn droef gepeins gestoord door een geluid achter zich en hij keek om. Hij zag Morton op een bank zitten in 'n houding van onmiskenbare triomf, zijn armen uitgestrekt langs de rug leuning, zijn beenen over elkaar gesla gen, een sigaret tusschen dak lippen en het hoofd onverschillig en hoogmoedig achterover. Sir Morecambe was niet in een stemming om van wie dan ook een beleediging te verdragen. Hij stak vlug het grasveld over en had iijn rechterarm al opgeheven om, den brutalen chauffeur een afstraffing' toe te dienen, toen hij een stem hoorde: Morecambe! Morecambe! Hij keerde zich om en zag Pamela, doodsbleek in het schemerige licht van de kamer, waaruit zij juist gekomen was. Zij beheeriohte aioheelf volkomen, heeft die teruggevonden. De broek was met bloed bevlekt. Kunne heeft toegege-t ven, dat de broek zijn eigendom 1b, doch ontkent overigens alle© schuld. NIEUW SCHANDAAL TE BERLIJN. De stad Berlijn zou aan de tegenwoor dige eigenaren van het waardelooze per ceel Hebelatrasse 19, dat zij bij de ge dwongen veiling voor 70.000 Mark ge, kooht hebben, tot dusver voor vernieu wingsdoeleinden meer dan een half mil- lioen ter beschikking hebben gesteld en verder zouden dezelfde personen voor be bouwing van een ander voor 170.000 M. aangekocht terrein in Gharlottenburg uit stedelijke middelen 1.500.000 Mark ont vangen hebben. De twee eigenaren lieten dan ook, zoowel op het eerste als Op het tweede stuk grond, bouwwerken uitvoe ren. Aan de twee millioen, die zij van de stad ontvingen, gaven zij echter een ande re bestemming. Zij betaalden de leveran ciers en arbeiders niet, zoodat de bena deelden thans een aanklacht hebben in gediend. SCHEEPSRAMP IN AMERIKA.* Bij Coney-Island in de Ver. Staten, kwam het stoomschip „Neches" door tot nu toe onbekende oorzaak in botsing met een sleepboot. De botsing was zoo hevig, dat beide schepen bijna onmiddellijk zon ken. De kapitein en 13 leden van de be manning van de „Neches" verdronken, De overige opvarenden konden (ioor boo ten van de kustwacht worden opgevischt. AUTO-ONGELUK. Op den straatweg van Wangen naar Ravensburg (in Wurtemberg) is de auto van prinses-weduwe Maria Theresia van WaldburgZeil geslipt en van de glooi ing gereden. De prinses werd op straat geslingerd. Zij is aan haar wonden be zweken, de overige drie inzittenden heb-, ben min of meer ernstig kwetsuren op- geloopen. De prinses-weduwe, een alt-gravinne van Salm-Reifferscheidt-Reitz, was 61 jaar oud. De prins, haar gemaal, is in den oorlog in Frankrijk gesneuveld. Bouwwerk ingestort. Bij Ber gen in België stortte een in aanbouw zijnd gebouw voor .een electrische oentrale voor de kolenmijnen in de Borinage in. Een groep arbeiders werd onder het gesteente bedolven Een arbeider werd gedood, terwijl zeven anderen zwaar werden ge wond. Zelfmoord in de luchL Woens dagmiddag is op het vliegtraject Frankfort a.d. M. Erfurt een te Frankfort opgestegen dame op een hoogte van circa duizend meter uit de machine gesprongen. Blijkbaar wilde de dame op deze wijze een eind aan haar leven maken, want van een ongeval kan geen sprake zijn. Bij de landing waren de deuren nog gesloten, zoodat zij uit het ven ster moet zijn gesprongen. Het lijk is reeds gevonden. In de cabine vond men een handtasch en een pas, waar op met potlood het verzoek was ge schreven de familie te "verwittigen. Bloedige twist. In Mexico had een twist tusschen de bewoners van de landbouwdorpen Santa Ella en Magdalena over een boerderij, een algemeene vechtpartij ten gevolge, waarbij acht personen werden ge dood en zes gewond. SLACHTOFFERS VAN DE LUCHT- MANOEUVRES. Behalve het reeds gemeld vlieg ongeval te Lhartres, hebben hij de nachtelijke rqanoeuvres in Frankrijk nog twee vliegongevallen plaats ge had. Op 7 K.M. afstand van Dijon is een groote machine brandend neer gestort. Uit de puinhoopen konden vier onderofficieren slechts als lij ken geborgen worden; twee anderen hadden zich met parachutes kunnen rédden en werden slechts licht gee wond. Voorts is een vliegtuig bij den start tegen een hangar gevlogen en zwaar beschadigd. De bestuurder werd licht gewond. maar in haór groote oogen was een gloed van diezelfde liefde, die hij daarin gelezen had op dien laten avond, toen ze hem in den auto haar laataten kus gegeven had. Pamela! Ze wilde niet dat hij nog een woord zeggen zou; haar vinger op den mond leggend, wendde zij zich naar den chauf feur en vroeg uit de hoogte: Morton, wat is er met jou gebeurd, Heb je je verstand verloren? De jongeman wankeide overeind; bij had een gevoel of hij plotseling een koudwaterbad kreeg. Juist op het oogen blik dat hij zich overwinnaar voelde, dat hij meende dat het met Sir More cambe gedaan was en dat zijn tijd ge komen was, werd hij op deze hoogmoe dige manier op zijn plaats gezet alsof hij een aankomend huisknechtje was. Pamela ging op dezelfden kouden, hooghartigen toon voort: Je plaats is in de garage, niet hier! Pamela Herrick, die altijd vriende lijk was tegen iedereen en altijd zorgd" anderen niet te kwetsen ook haar be dienden niet had nog nooit iemand op dip manier toegesproken. Dat trof Morton onmiddellijk. Hij trachtte een antwoord te stame len, een excuus, maar zij draaide hem haar rug toe en wilde niet luisteren. Een oogenblik stond hij stil, worste lend met de bittere gewaarwordingen van teteurstelling, machtelooze woe'1" die hij ooit in zijn leven gevoeld had- In het volgend moment strompelde bh met een onderdrukten vloek over de afscheiding van ijzerdraad en maakt a dat hij wegkwam. (Wordt verrol^-) tweede blad NIEUWSBLAD VOQB ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, BohoonhovimitJtis Courant VRIJDAQ H AUGUSTUS 1930 Zaterdag 30 Augustus. Hllvtrsum. V.A.R.A. 8 uur Orgelconoert; 9 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10—10.15 Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 uur Mevr. A. Arbmann-Jurriaans draagt voor; 10.80 uur Ziekenuurtje; 11.80 uur Gramofoon; 12.15 uur V.A.R.A.-Orkest; I.45 uur V.A.R.A.-Liedjes; 2.45 uur V.A.R.A.-Orkest; 4.15 uur Voor Ama teur-fotografen; 4.45 uur De heer T. Landré over: Ons Huis een Tehuis; 6.80 uur Gramofoon; 6.45 uur Knapen- fanfare; 6.25 uur Kinderuurtje; 7.25 uur V.A.R.A.-Varia; 7.35 uur Mededee- lingen van het Reissecretariaat; 8 uur Bij de Pomp; 8.15 uur Accordeon-mu- ziek; 9 uur De heer G. Woudenberg over de September-betooging van N.V.V. en S.D.A.P.; 9.15 uur V.A.R.A.- Orkest; 10 uur Persberichten; 1010 uur Wladimir Pique Trio; 10.25 uur Vervolg V.A.R.A.-Concert; 11 uur Wla dimir Pique Trio; 11.15 uur Gramo foon. Huizen. K.R.O. 8.15—9.30 Gramofoon; II.80—12 Godsdienstig halfuurtje; 12.151.15 K.R.O.-Orkest; 1.15—2 Gramofoon; 2—3.15 Kinderuurtje; 5— 6.55 Gramofoon; 6.55—7.15 Weekover zicht; 7.157.30 Gramofoon; 7.308 De heer Gerard Wijdeveld leest uit „Het leven van Jeanne d'Arc"; 8—11 K.R.O.-Orkest; 11—12 Gramofoon. Zondag 31 Augustus. Hilversum. V.A.R.A. 9 uur Berichten voor Postdui venliefhebbers; 9.05 uur Orgelconcert; 9.30 uur Tuinbouwhalf- uurtje; 10 uur V.A.R.A.-Orkest; A.V. R.O. 12—12.80 De heer Dr. W. G. N. van der Sleen over: „Wat de bloeiende Heide verbergt; 12.302 A.V.R.O.-Or- kest; 22.30 Boekenhalfuuxtje; 2.80— 8 Gramofoon; 84.30 Concert; 4.80 5 Gramofoon; «V.A.R.A. 56 Concert; V.P.R.O. 6 uur Halfuur voor de Rijpe re Jeugd; 6.30 uur Wijdingsuur; A.V. R.O. 8 uur Persberichten; 8.15—9.15 Concert; 9.15—9.30 Mededeelingeu om trent den A.V.R.O.-dag op 0 Septem ber a.s.; 9.8010.15 Vervolg Concert; 10.1510.80 Gramofoon; 10.3011.15 Russisch Gabaret-Gezelschap; 11.15 12 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 8.30—9.80 Morgenwij ding; 9.8010 Gramofoon; 1011.80 Uitzending Hoogmis uit de Klooster- Kapel der Kweekschool „Concordia" te 's-ïïertogenbosch; 11.3012.15 Gra mofoon; 12.1512.30 Toespraak door Pastoor L. H. Perquin; 12.301.30 K.R.O.-Orkest; 1.30—2 Carillon-bespe ling; 22.30 Literair halfuurtje; N.G. R.V. 2.30—3.30 Kerkconcert; 3.30— 4.30 Gramofoon; 4.306 Ziekenhalf- uurtje; 5.20 uur Kerkdienst. Voorgan ger Ds. J. S. Post, Geref. Predikant te Axel; K.R.O. 7.45-8.15 De heer Dr. R. Post over: „Ons Koninklijk Huis"; 8.1511 Harmonie-Concert; 8.1Ö 9 Concert der Kon. Harm. Thorn; 9 11 Philips Harmonie; 9.30 Nieuws berichten; 1111.15 Klein Kóor. Maandag 1 September. Hilversum. A.V.R.O. 8.8.30 Carillon concert; 8.309.15 Aubade te Rotter dam voor den 50en verjaardag van de Koningin; 9.159.55 Gramofoon; 10 10.15 Morgenwijding; 10.20—12 Am- sterdamsche Orkestvereeniging; 12.15 —2 A.V.R.O.-Orkest en Zangvoor dracht; 2.308 Gramofoon; 84 Or gelconcert; 44.80 Baarn's Meisjes koor; 4.30—5.30 Kinderuurtje; Ö.30-* ,7.15 A.V.R.O.-Orkest; 7.15—7.45 Boe- kenhalfuurtje; 8 uur Pers- en Nieuws berichten; 8(109.40 Soli8tenconcort; 9.40—10.10 Piano-voordracht; 10.10— 11 A.V.R.O.-Orkest; 11—12 Gramo foon. Huizen. N.C.R.V. 8.15—0.15 Concert, 9.15 9.45 Aubade aan de Koningin door 1500 kinderen te Utrecht; 10.3011 Ziekendienst; 12.301.45 83e Orgel concert; 28 Carillonconcert; 33.15 Gramofoon; 8.158.45 Knippen en Stof versieren; 3.454 Gramofoon; 4 6 Ziekenuurtje; 56.20 Solisten-con cert; 6.307.30 Zanguitvoering te Utrecht door 600 zangeressen en zan gers; 7.309.30 Uitzending vanuit de Groote Kerk te 's-Gravenhage bij den BOen geboortedag van de Koningin; 9 10.45 Christ. Radio-Orkest; pl.m. 10 uur Persberichten; 10.45—11.30 Gra mofoon. Hoogverraad. Op 1 September begint te Triest een groot proces wegens hoogverraad tegen 87 Slowo nen. Zij worden beschuldigd in het gebied van Triest. Istrie en Qprz Sloweensche boeken en brochures met anti-Italiaansche strekking te hebben verspreid en tot terroristische daden te hebben aangespoord. In de akte van beschuldiging worden 99 misdaden ten laste gelegd, waaron der 13 moorden, 31 gewapenjde over vallen op leden van de fascistische militie en carabinieri, 18 brandstich tingen, daden van spionnage enz. Het geheel zou een complot zijn geweest ter panslavistische propa ganda. Verwacht wordt, dat in den loop van het proces onthullingen zullen worden gedaan over verschillende in cidenten en voorvallen van de laatste jaren aan de Italiaansch-Joegosla- vischel%rens. Vliegmachine stort in een meer. Woensdagmiddag stegen te Warschau 24 militaire vliegtuigen op voor een rondvlucht boven Polen én de staten der Kleine Entente. Een Poolsche machine stortte kort na de start in een meer. Hiérbij verdronk de jyaar nemer, terwijl de bestuurder zich iriv veiligheid kon brengen door middel *an een parachute. Een tweede Pool sche machine, die een noodlanding op Gechisch gebied moest fnaken. werd buf'.eu mededinging gesteld, Uit Rusland terug. Een aantal Finnen, allen communisten, die ge dwongen of vrijwillig naar Rusland waren gegaan en die de Sovjet-re geering naar Finland "heeft terugge zonden ,geven ontstellende "beschrij vingen van den politieleen en eco- nomischen toestand ln het Noorden van Rusland. Zij weigerden onder het Sovjet-regiem te leven en zeggen, dat de Finsche anti-communisten niet in staat zullen znn, hen weer levend naar Rusland te krijgen. Hun teleur stelling kan worden afgemeten naar het feit, dat toen zij naar Rusland vertrokken, enkelen hunner zwoe ren, dat zij nooit naar Finland zou den terugkeeren, tenzij met een bols jewistisch leger. De politieke politie zal dezen ont goochelden communisten een ver hoor afnemen. INGEZONDEN MEDEDEELINQ. veroorzaakt Slapeloosheid, maakt Be nauwd en Onrustig. MIJnhardt's Zsnuw- tabletten maken Kalm en geven U een Verkwikkenden slaap. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Ds groote verandering. Schoolopziener: Welke veranderin gen heeft de kaart van Europa in de laatste vijftien jaren ondergaan? Leerling: iZe is verleden jaar ge vernist, mijnheer I Een stoeipartijtje. Jongmensch: Is miss Cockburn binnen? Circus-eigenaar: Ja, ze stoeit met den rhinoceros. Moedertrots. Dame: Dus uw kleine kan al „Mama" zeggen? Moeder: Ja, en zoo vloeiend. Bescheidenheid. Mevr. A: Is uw dienstbode nogal be scheiden? Mevr. B: 0, bij uitnemendheid, over 41 het glas en porselein dat zij breekt, spreekt ze nimmer een woord. Voorkomen Is beter dan genezen. „Waarom slaat gij mijn hond? Hij be snuffelde u alleen?" „Gij zult toch niet willen, dat ik wacht, tot hij mij gebeten heeft?" WILLI GE-LANGER AK. Openbare Vergadering van den Raad do zer gemeente op 19 Augustus. Voorzitter da heer H. M. Oldenhof, burgemeester. Secretaris de héér H. v. d. Weerd. Tegenwoordig de heeren H. Hakke- steegt en J. J. Pronk, wethouders; en de leden B. Timmer, A. de Vos, A. G. Rlj- neveld, A. Verhoef en J. Vermeulen. De Voorzitter opent de vergade ring en leest het formulibr gebed, waar na de notulen van de vorige vergaderin gen worden gelezen en ongewijzigd vast gesteld. Ingekomen stukken. Een adres der Vereeniging ter behar tiging der belangen van zenuw- en ziels zieken, om toetreding als lid, wordt voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven der commissie inzake beveiliging van vee bij brand in stallen, wordt gesteld in handen van B. en W. om prae-advies. Voorts wordt voor kennisgeving aan genomen een raadsbesluit van Lopik, houdende vaststelling van het bedrag(f 12 per week) der restitutie voor beschik baarstelling van een gemeentewerkman voor het onderhoud der wegen. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten ingaande 1 Juli 1930 ann de ge meenteveldwachters een schoeiseltoeslag toe te kennen van f 6 per jaar per per soon. Gemeenterskening 1929. De commissie adviseert tot voorloopi- ge vaststelling van de gemeente-rekening zooals zij door B. en W. is aangeboden. De Voorzitter geeft een toelichting op enkele volgnummers, waaruit blijkt, dat de heffing van een gem. inkomsten belasting voor het jaar 19301931 ten volle is gerechtvaardigd. De rekening wordt daarop met 5 stemmen voorloopig vastgesteld als volgt: Gewone dienst ontvangsten f 24124,11, uitg. f 24048,13, batig slot f 75.98. Kapitaaldienst. Ont vangsten f 10522.52, uitg. f 10311.00, ba tig slot f 210.92. De wethouders onthielden zich volgens de wet van mede stemmen. Hierop volgt de vaststelling der reke ning van de burgerlijke armbesturen over 1929. Deze rekeningen worden h. si vast gesteld als volgt: Rekening Burg. Arm bestuur te Cabauw. Ontvangsten f 797.55, uitgaven f 797.65. Rekening Burg. Armbestuur te Willige- Langerak. Ontvangsten f 391.00/^, uit gaven f 8148.22 K, batig saldo f 42.84. B. en W. stellen voor in 't geven van handwerkonderwijs te voorzien door de aanstelling van mej. Dogterom als hand- werkonderwijzeree tegen een belooning gelijk aan het salaris van de gemeente Jaarsveld. De in de vorige veragdering gedane wijziging der begrooting, waarbij 't ore- diet voor een bezoldigd volontair afzon derlijk op de begrooting is geplaatst, kan worden ingetrokken en het salaris in een nieuwe wijziging der begrooting vastgesteld. Hiertoe wordt b. h. st besloten, terwijl met algemeene stemmen mej. Dogterom wordt benoemd als handwerkonderwijze- res. Op verzoek wordt zonder hoofdelijke stemming aan den heer H. F. van Haar lem eervol ontslag verleend als ambte naar van den burg. stand, met ingang van den dag, waarop zijn functie als ge- meente-ontvanger te Neede ingaat. In zijn plaats wordt met algemeene stemmen benoemd de heer A. de Veer. De aanbeveling luidde als volgt: le. A. da Veer, ambentaar ter secretarie; 2e. G. v. Amerongen, volontair ter secretarie. B. en W. stellen voor een geldleening aan te gaan groot ten hoogste f 12.000, af te lossen, wat het gebouw betreft, in ten hoopte 20 jaren en wat betreft het meubilair in ten hoogste 10 Jaren, tegen een rente van ten hoogste 4 pCt. 's jaars. De heer Pronk vraagt, hoe het gaat met den grond. De Voorzitter zegt, den indruk te hebben, dat het schoolbestuur dit buiten 't geding laat; geld hiervoor kan echter nog altijd \porden aangevraagd. Zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. Eveneens wordt z. h. st. besloten de waarborgsom van bovenbedoelde uitbrei ding, zoomede het restant bedrag der waarborgsom, te samen f 1856,89, te be leggen in pandbrieven der N.V. Groning- sche Hpotheekbank en wel 1 pandbrief van f 1000, 1 van f 500 en 8 van f 100, tegen een koers van 99 S, Welke koers verminderd wordt met 1 pCt. aanbreng- provisie, die de burgemeester als verte genwoordiger dezer Bank geniet. Daarna iluiting met dankiegginf, GEDACHTEN. Het is prijzenswaard, als men wil in halen, wat men verzuimde, maar men verzuimt helaas maar al te vaak dat gene, wat men niet meer inhalen kan. Den edele is niets zoo pijnlijk, als pijn te moeten doen. Er zijn meeningen, die tegenspraak waard zijn. Medelijden hebben we allen, doch lij den wij ook mede? Liefde en barmhartigheid zijn de beste gidsen op den levensweg. Die een vroolijk bewustzijn in zich omdraagt, ziet in alle menschen vrien den. Getiouwd: A. M. Sprong en G. van Santen. Overleden: 8. van de Werken, oud 81 j., weduwe van J. van der WieL G. Blokland, oud 69 j., echtgenoot nua E. Mourik. PEÜRSUM. Augustus. Geboren: Gijsbertje, d. van A. van den Heuvel en B. van 't Hoff. Antonie Gerrit, z. van Th. Delleman en A. Honig. Getrouwd: A. van Bruggen, oud 29 j-, en D. van Maaswaal, oud 22 j. Overleden: W. J. de Koning, oud 25 j., echtgen. van M. Rietveld. SCHOONHOVEN. Augustus. Geboren: Pieternella Elisabeth, d. van M. P. Baart en A. J. Schebeler Adria- na, d. van G. Bakker en A. van Azch. Rudolf Andries Mattheus, z. van A. J. I. Visser en A. P. Geldermans. Ondertrouwd: W. D. Werrie, oud 26 J., «n J. C. E egdeman, oud 29 j. O. van Aken, oud 25 j., en A. W. Brehm, oud 25 j. Getrouwd: A. 0. A. Deerenberg, oud 81 j., en A. C. M. Raateland, oud 24 j. P. van Buren, oud 23 j., en J. Rietveld, oud 20 j. D. M. Versluis, oud 28 J., en T. van der Hek, oud 20 j. Overleden: A. de Graaf, oud 69 J., we duwe van J. Schagen. G. van Os van Abeelen, oud 84 J., echtgenoot van G. A. van Kekum. KANTONGERECHT TE GOUDA. Uitspraken van Woensdag 27 Aug. Gesloten verklaarde weg met een auto berijden: T. H, chauffeur te Waddinx veen, bij verstek, f 3 subs. 1 tl. h.; J. B., chauffeur, wonende te Ouderkerk ad. IJssel, bij verstek, f 3 subs. 1 d. h.; J. van V., koopman, wonende te Gouda, bij verstek, f 3 subs. 1 d. h.; K. F. W. te Amsterdam, bij verstek, f 3 subs. 1 d. h. Fietsen zonder licht: L. T. te Rotter dam, bij verstek, f 3 subs. 1 d. h.; J. C. v. d. B. te Gouda, bij verstek, f Ssubs. 1 d. h.; P. D. te Gouda, bij verstek, f 8 subs. 1 d. h.; D. N., schilder te Gouda, bij verstek, f 3 subs. 1 d. h. Overtreding art. 87 Alg. PoL veror dening te Gouda: G. A. v. dL B. te Gouda, op tegenspraak, f 0.50 subs. 1 d. h. Openbare dronkenschap: J. v. d. M., koopman te Gouda, f 5 subs. 2 d. h.; H. van G. te Roterdam, arbeider, bij ver stek, f 5 subs. 2 d. h. Fietsen zonder bel: P. V. te Gouda, bij verstek, f 3 subs. 1 d. h.; H. A. J. van H. te Gouda, bij verstek, f 8 subs. 1 d. h. Overtreding der Arbeidswet: B. P., fa brikant te Waddinxveen, vonnis van 6 Augustus vernietigd, voorzoover de straf betreft, veroordeeld tot vijf geldboe ten elk van f 0.50 bij niet betaling te ver vangen door een hechtenis van één dag voor elke boete. ALBLASSERDAM. Aug. Geboren: Aart, z. van A. Muilwijk en P. Kruijthof Pieter, z. van C. Boele en A. Nouwen- Willem, z. van P. Stout en J. Mourik. Getrouwd: J. de Snoo, oud 28 J. en A. Erkelens, oud 2Q j. Overleden: J. Bos, oud 66 J., echtge noot van G. Z. P. iLabots. GIESSENDAM. Augustus. Geboren: Cornelia, d. van A. Kore- vaar en J. KooL Flora en Janna, dochters van G. J. Klomp en M. van Heteren. Lijntje, d. van P. van Mee- teren en A. van Asperen. Ondertrouwd: K. G. van der Wiel, oud 24 j., en W. de Zeeuw, oud 25 j. W. Dekker, oud 29 j., en A. Sluimer, oud 29 j. - P. van 't Verlaat, oud 29 j., en A. Schreuders, oud 27 j. Getrouwd: D. Bikker, oud 20 j., en W. r. de Koning, oud 24 j.A. Muilwijk oud 24 j., en L. Groeneveld, oud 21 j. GIESSEN-NIEUWKERK. Augustus. Geboren: Maria Geertruida, d. van D. Donk en N. Boom. Willempje, d. van H. de Groot en F. KooL Auke Jo- chem, z. van E. Oost en M. Vonk. Arie Cornelia, z. van D. J. den Hartog en A. Overheul. Johannis Bastiaan, z. van G. de Kreij en G. A. Zwezerijn. 1 Deliana, d. van C. Klein en W. van 't Hoen. Adriaantje, d. van H. den Toom en E. Buit. Elisabeth, d. van C. Ewouds en M. Kooijman. Getrouwd: J. Muis, oud 25 j., en J. van Zwienen, oud 25 j. Overleden: G. Kooijman, oud 58 j. - J. van der Stelt, oud 70 j. H. Boer, oud 88 j., weduwe van W. Slob. HARDINXVELD. Augustus. Geboren: Gerrit, z. van D. Dubbeldam en A. de Graaf. Adriana, d. van M. J. Lagerwey en N. W. Visser. Cornells, z. van L. J. Muilwijk en L. van den Bosch. Cornelia Neeltje, d. van N. v. Noordennen en M. P. de Keizer. Jt>- sina, d. van N. Rikkers en G. Konijnen burg. Alida Bastiana, d. van P. de Jong en T. van den Berg. Elisabeth, d van G. J. Vogel en F. C. Egas. Ondertrouwd: T. de Jong, oud 27 j., m F. van Gelder, oud 28 j. A. Egai, oud 22 J-, en T, Klop, oud 26 j. Op nader aan tt kondigen tijd en plaats zullen vermoedelijk in de maand October 1930 ben kapitale «.a. met 20 i H.A. uitmuntend in den Zuidplaspolder onder vrij van huur, benevens 1H.A dito in den Zuidplaspolder onder verhuurd voor f 300.— per Jaar tot 1 November 1933. te BERGAMBACHT zal op Dinsdagen 9 en 16 Seplember 1930, telkens des avonds half acht uur (Zomertijd), in het Caté "T CbN- TRUM" te Bergambacht, in het openbaar veilen en verkoopen, ten verzoeke van de erven van wijlen den Heer DIRK BUROtR: met verdere Getimmerten, Schuur, Erf en aanbehooren, zoomede een daarachter gelegen perceel alles staande en gelegen aan den Kadijk, onder de gemeente te ramen groot 62 Are 10 c.A. Te veilen in 3 perceelen zooals op het terrein is aangeduid. Nader omschreven in perceels- beschrijvingt-n welke tijdig verkrijg baar zijn ten k mtorevan genoemden Notaris. Notaris te Ouderkerk a.d. IJssel, is voor nemens, bij inzet en afslag, op des morgens ten 11 ure, in het Koffiehuis van C. OOMS te Oouderak, in het B no. 22 met erf en grond, staande en gelegen onder de üemeente strekkeride van de dijkskruin tot en met de bakwetering, belend Noordoost W. van der Vlist en Zuidwest E. Prosman, groot 12 Aren, 20 Centiaren. Bij monde verhuurd aan H. Boers voor f 7.60 per week. no. 101 met erf aldaar, in hel dorp, strekkende van de dorpsstraat tot de zelling, belend Noordoost W. van Rooijen en Zuidwest de Weduwe K. O. Smidt, groot 92 Centiaren. Bij monde verhuurd aan O. Rietveld voor f 5.- per week. no. 6 met erf en grond aldaar, bij het dorp, strekkende van Ch. Koot tot L Both, belend Noord oost J Kalbergen en Zuidwest de Polderkadigroot 3 Aren, 5 Centi aren. Vrij van huur. le aanvaarden bij de betaling der koopsom op den 20en Oftobtr 1930. te Lopik zal bij inzet op Wotnsdag 10 Sepltmber 1930 en bij afslag op Woensdag If September 1930 telkens des voorm. 111 uur, Zomer tijd te Schoonhovez, in het Café DIN HOLD,Koestrait,tenverzoeke vaz de Erven Mej. de Wed. Adr. EIKELENBOOM, publiek verkoopeni Een zeer goed onderhouden met twee Sehurcn, Hooiberg en verdere betimmeringen, benevens diverse perceelen uitstekend en een afzonderlijk staand in de gemeente aan den Lekdijk, groot 16.53.73 H.A in 6 perceelen en Combinaties. De Hofstede met Land is verhuurd aan den Htei H. RIJNtVELD Wz., het Land tot II Dec. 1932, de Ge bouwen en het Erf tot 30 April 1933, voor f 1800.— per jaar; het Arbeidershuis aan den Heer )OH8. VAN LENT tot 1 Mei 1931 voor f 52.— per jaar, Betaling der Kooppeningen 29 October 1930. Breeder bij biljetten. Eiken werkdag te bezichtigen, de gebouwen alleen op Woensdag en Donderdag. Nadere inlichtingen ten Kantore van den Notaris. te Qorinehem is voornemens op Woensdagen 4 10 on 17 Seplember 1930 bij Inzet en afslag,t telkens des avonds te 8 uur (Zomertijd) In het Café van den heer De Baat aan het Pinkeveer te Peursum, in het open baar te verkoopen: Ten verzoeke van den Heer P. van Houwhlinoen te Peursum t Een nieuw gebouwd met LOODS en ERF, staande en gelegen te Neder-Slingeland, kadaster Sectie R, nummer 705, 'groot 5 Aren, 30 Centiaren. in eigen gebruik. Ürondlasten vanaf 1 Januari 1931 voor rekening van den kooper. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen, welke zal moeten plaats hebben vóór of op Maandag 27 October 1930. Verdere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van voornoemden No taris, Arkelstraat 56. gegolfde en vlakke Asbnst- Cementplatnn (ieïll. prijscourant gratis en fra op aanvraag

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 4