I 2ooox°: B Gemeenteraden. Burgerlijke Stand. L. Wetenschap en Techniek. Afloop Aanbestedingen If'acht ---- WUENSDAS I EEFTEWBCT UM WMD»aWM> ch* Courant NIEUWEBUAD VOOT ZU1D-HOOLAND EN UTRECHT, No. 8781. I NIE 1 der personeele-belasting naar or de I zijn. Ons blad is aan ge Publiciteitswaarc Adverteerders (I adverteerders zie. kunnen verschaf, DIT NUMM DRI ABONNÉ’K vnn Vewhnnt Mam en Vrijdag. Prgs ling: voor Holx tmuinden ƒ1.20: Met verzekering We zijn totaal geruïneerd, vrouw. Dan maar drie m&anded met vacan- tie naar Frankrijk. De Voorzitter brengt de verorde ning in stemming, welke z. h, et. wordt aangenomen. (Slof volgt.) NIEUWE LUCHTSCHEPEN. In den Duitschen luchtecheepsbouw zal een groote wijziging worden gebracht, daar Dr. Eckener op grond van de erva ringen van de vlucht over den Oceaan van het luchtschip ,3 100” de voordeelen, welke dit luohtschip tegenover de Zeppe lins bezit, heeft erkend. Naar aanleiding van zijn jongste bezoek aan Cardington, heeft Dr. Eckener met de Engelsche luchtscheepsbouwmaatschappij reeds de vraag besproken, hoe de voordeelen van beide typen van luchtschepen in een nieuw type vereenigd zouden kunnen worden. Deze besprekingen zijn intus- schen voortgezet en .Woensdag zal th&ns te Bristol een nieuwe conferentie worden gehouden, waaraan de deskundigen van de Engelscbe maatschappij en Dr, Durr van de Zeppelinmaatachappij zullen deel nemen. Hierbij zal in bijzonderheden worden besproken, hoe in de toekomst’n nieuw type van luohtschip geconstrueerd kan worden. Het nieuwe Duitsche lucht schip zal reeds volgens dit nieuwe type worden gebouwd en reeds in den aan staanden zomer voor het trans-Atlanti- sohe verkeer in dienst worden gesteld. BEELDTELEGRAFIE. De installatie bestemd voor de proefne mingen met beeldtelegrafie tusschen Ne derland en Oost-Indië is thans in Indië aangekomen. Aan den opbouw wordt geregeld ge werkt, zoodat men verwacht, de proef nemingen in October a-s. te kunnen be ginnen. AFGODSBEELD GEVONDEN. Nabij Tecoco, veertig mijl van Mexico City, is een afgodsbeeld ontdekt, dat het hoogste is (33 voet), dat ooit in Amerika werd gevonden. Het afgodsbeeld stelt de godin van het water voor en is uit zeer ouden tijd. De heer Scheer geeft B. en W. nog in overweging, nu blijkt, dat het hier om één geval gaat, de menschen niet te dwin gen. De Voorzitter hetopt, dat de com missie niet af zal wijken van het werk plan. De heer Van D ij k vraagt of er meer panden zijn, waar men met z’n vieren aangesloten is. Was oorspronkelijk het idee,'de huizen twee aan twee aan el kaar te koppelen? Spr. vindt het jammer, dat de wethouder het geval niet kent, waar men aan de verlangens van de be trokkenen wel heeft toegegeven. Spr. heeft dadelijk gezien, dat er moei lijkheden zouden komen. Hij heeft des tijds al gezegd, dat hij de berekeningen van den adviseur aan zijn laars lapt In vele opzichten gaat spr. met den heer Scheer mee, hoewel hij met genoe gen verneemt, dat meer of minder werk verrekend wordt. Op iemand, die met een hooge bereke ning komt en daarop terug moet komen, bouwt spr. niet. Meer wil hij er niet van zeggen. De heer Reneman zegt, dat de heer Scheer er „naast” is. Al 2 jaar geleden is een begroeting gemaakt door Jansen en die luidde ook f 16.000, terwijl er van een adviseur toen nog ^en sprake was. De heer Dogterom was ook voor stander van uitstel, maar spr. prijst den adviseur, dat hij het werk zoo goedkoop mogelijk tracht uit te voeren. De Voorzitter zegt, dat de tegen standers loyaal moeten zijn. Hoewel de heeren het recht van interpellatie heb ben ,komt het niet te pas, den adviseur steeds aan te vallen. De heer Scheer wijst er op, dat er een historie aan vast zit. Spr. wijst op den aanleg van het net en op den pan leg van de waterleiding. Wij werken met geforceerde cijfers, om niet te spreken van geflatteerde cijfers. Wij behoeven niet dankbaar té zijn voor het voordeeligé werker, zegt spr., dat zit geheel in den opzet van het werk. De Voorzitter protesteert er nog maals tegen, dat er geïnsinueerd wordt. De adviseur heeft een naam tè verliezen, waar hier gesproken wordt van aan de laars lappen van cijers. Elke meter kabel, die uitgespaard wordt, is winst voor de gemeente. Wethouder Van den Berg sluit zich geheel aan bij het betoog van den Voorzitter Spr. gaat veel mot den heer Dijker om en hij heeft geen enkele re den om de heer Dijker te wantrouwen. Wethouder Graveland zegt, dat hij kalm met de menschen heeft gesproken, doch hij kon niets met hen beginnen. Het werk, dat gebeuren moest, zou nog geen 2 uren duren. Op een andere manier zou het de gemeente f 60 kosten. De heer Scheer: Maar bij Golen- brander en Muurling was het precies het zelfde, waarom heeft men daar direct toe gestemd. Wethouder Van den Berg is met dat geval niet bekend. De heer Van D ij k zegt dat hij met de plaatselijke toestanden niet zoo goed bekend is, maar spr. wil toch opmerken, dat het meermalen voorgekomon is, dat er later met een veel hooger cijfer voor den dag gekomen is, dan oorspronkelijk was voorgesteld Spr. kan niet beoordeelen, of er al of niet gunstig wordt uitgedeeld. De Voor zitter neemt spr. kwalijk, wat hij gezegd heeft, maar spr. gaat den man niet hoog achten, omdat een ander het doet. Spr. blijft er bij, dat hij den adviseur aan zijn laars lapt De Voorzitter: Dat is geen drukking, die in den raad past. NIEUWLAND. Verkort verslag van de gehouden ver gadering van den Raad der gemeente op Donderdag 21 Augustus. Aanwezig zijn alle leden. Voorzitter de heer G, Slob. Secretaris de heer H. A. Bax. Na opening der vergadering worden de notulen aangehouden. De -vaststelling van den pensioens grondslag van den ambtenaar ter secre tarie A. Timmer op f 400 met ingang 1 Januari 1930 en met ingang 1 Aug. 1930 op f 425 wordt' goedgekeurd. Betreffende het al of niet gebruik ma ken van de bevoegdheid volgens de ziek tewet om van het loon der verzekerden voor wie de gemeente premie1 betaalt, een deel dier premie af te houden, wordt na toelichting door den Voorzitter, het voorstel van B. en W. zonder hoof delijke stemming aangenomen om geen deel der premie af te houden. Hierop volgt de vaststelling der rege lingen in verband met de wet op de fi ne ncieele ^verhouding tusschen rijk en gemeenten. B. en W. stellen voor: lo. de gemeente te rangschikken in de derde klasse der gemeentëfondsbelas- ting; 2o. 40 opcenten te heffen op de hoofd som der gemeentefondsbelasing; 3o. de gemeente in te deelen voor de heffing de eerste twee grondslagen in de achtste klasse, zooals thans. De heer Versluis zegt, dat de lage inkomens met het voorstel van B. en W. de dupe worden en stelt voor de gemeente te rangschikken in de 2e klas se met 40 opcenten en de heffing der personeele-belasting in de 5e klasse. De Voorzitter weerlegt hetgeen door den heer Versluis in het midden is gebracht. Het voorstel van den heer Versluis om de gemeente te rangschikken voor de personeele-belasting m de 5e klasse wordt niet onderteund en komt derhal ve niet in stemming. De voorstellen van B. en W. worden hierna met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Hierna doet de Voorzitter mede- deeling aangaande het gevraagde in de vorige vergadering door den heer Van Meever, betreffende het aansteken der lamp voor de kinderen der bijzondere school en het rondbrengen der convo- catiebiljetten. De heer Versluis dankt de A.R. leden, die in hun program hebben staan „belasting naar draagkracht”, hetgeen niet wordt nageleefd, voor hetgeen zij thans hebben gedaan ten nadeele van de kleine luiden. Hierna sluiting der openbare verga dering. Lekkerkerk. Uitslag der door het ge meentebestuur gehouden aanbesteding van het bouwen van 4 arbeiderswoningen in blokken van twee woningen met schuurtjes en afrastering op een perceel grond, gelegen aan den Kerkweg alhier. J. Boer te Krimpen a.d. IJssel, zonder heiwerk f 12.500, met heiwerk f 13.000; L. Ponsen te Krimpen a.d. IJssel f 12.180 en f 12.775; J. Roodenburg te Krimpen a.d. Lek f 13.42A en f 13.975; Gebr. Klap wijk te Krimpen a.d. Lek f 12.238 en f 12.700; Jac. Oskam te Krimpen a.d. Lek f 12.239 en f 12.719; H. Klein te Berg ambacht f 14.118 en f 14.426; A. van der Lecq te Bergambacht f 11.990 on f 12.290; Joh. Blom te Ammerstol f 14.650 en f 15.490; J. P. Verheul te Giessondam f 14.900 en f 15.600; M. A. Boutorse te Rotterdam f 12.185 en f 12.780; B. Ver boom te Lekkerkerk f 13.460 en f 13.960; A. Borsje te Lekkerkerk f 11.741 en f 12.116; Firma J. Noordorgraaf te Lek kerkerk f 11.904 en f 12.384; H. Koud- staal te Lekkerkerk f 11.894 en f 12.249; A. Z wijnenburg te Lekkerkerk f 11.485,80 en f 11.840,80; J. en A. Stopelenburg te Lekkerkerk f 11.475 en f 11.830,80. In verschillen! den is het de t noeuvres, die di de legers en om met eenige g< oorlog tegemoet Aan die geru en ander ontbrei geland en Fr an aan het licht gel de het legerbes vaststellen in h< oorlogstijd zou luchtaanvallen. landen het legei geldmiddelen bei teren leger en vl der directe belas veld een soort s pend was met modernste wat van afweergesch ten en van alle 1 dienen om vi tijdig waar te n< dadig aan te va] daan en het dat de stad gee om iets te do Noch de eigen aanvallen dedei noch het afweer dat de stad zo> deerd, dat in wt overeind'zou zijl Het vreeselijk nog niet eens g men, die een ge stad vermoorden oorlogsmiddel wi er over eens, d. woordig niet me luchtaanvallen. In Frankrijk ervaring. Daar havenstad Toulc met vliegmachin doodbrengende j bleken geen sch nonnen iets van tegen de hichtaa De deskundige dat by den tegen’ dediging afweer mogelijk is. Wat voor het ook van kracht v schip is tegen minder beschenr haven. Wel is h maar de vijande hun gemak werk schip terugkomei meid het vaartuig doet zinken. Niettemin kon geering met e groot aantal m: rende elf jaren u ding van de vloc de mogelijkheid 1 belangrijk voorst ve^pemen, als 1 gehouden kon w< stellen, dan zoui kans hebben om Het is boven ell voorstellen met n verworpen zoud volk heeft daar’ hun afgevaardigc de Kamer is de alleen de baas. I veel kans, dat o lastingpenningen de binnen- en werven om kos bouwen, die over zullen zijn, of di op het oogenblik, den. Zou de regèeri gen zijn, haar v paar jaar uit te goéd met de vree verstomt niet me den oorlog eisch stadig in kracht Zou de regeer dat op dit oogen' de type van ooi blijkt voor een toe het waarschijnlijk nu schepen te ga Wacht nog eve zou men, tot de n stel ze nog tien o zijn slgcht, het g verdiend en kan uitgegeven, dan schepen. Over eer ze nieuwe oorlogsi zal worden, zal haastig^ zijt gew schepen gebouwd misschien in he schepen meer van Wacht nog ei De heer Dogterom vindt, dat het feest door de ingezetenen betaald moet worden. De tractatie kan door de ge meente gegevens worden. In Stolwijken sluis betalen de.menschap het zelf. De heer Reneman zégt, dat de mu ziek den geheelen dag bestemd wordt voor de kinderen. Het voorstel om f 200 subsidie te ver leunen, wordt aangenomen. Tegen de hee ren Reneman, Scheer en Raateland. Aansluitingen electricitelt Aan de orde komt dan de vaststelling der verordening tot regeling der voor waarden waarop electriciteit zal worden verstrekt De heer Scheer meent in die veror dening gelezen te hebben, dat voor het klein-krachtstroomverbruik de prijs wordt teruggebracht op. 10, 9 en 7 ct De verordening vindt spr. echter zeer ingewikkeld. Spr. vraagt nadere inlich tingen. Bij de Verkabeling komt men bij ver schillende menschen in moeilijkheden met de aansluiting. Men heeft een werkplan gemaakt, waarbij geen rekening gehou den is met de aangeslotenen. Men is plompverloren aan het werk gegaan. Is de gemeen te-opzichter bevoegd te dreigen met afsluiting, wanneer de be trokkenen niet accoord gaan met de wijze van aansluiting? De verkabeling zou plaats hebben volgens het oorspronkelijke bestek, heeft de Voorzitter destijds ge zegd. Spr. noemt een geval hoe het ge gaan is met een aansluiting, waarmede de betrokkenen het niet eens waren. Toen hebben de gemeente-opzichter en nog eenigen gedreigd met afsnijding. Mag drie pressie uitgeoefend worden? vraagt spr. De Voorzitter: Ja. De heer Scheer noemt nog een ge- >val„ waar men de menschen niet lastig gevallen heeft. Wanneer in het bestek staat, 270 aan sluitingen dan moet toch ieder ’n aanslu- ting krijgen? Spr. vraagt of men het recht heeft iemand van het licht af te snijden. De V o ar zit t er zegt, dat iedere aan sluiting tusschen f 19 en f 27 kost. Er ia geen gemeente, die ieder huis afzon derlijk aansluit. Wanneer wij met een eenvoudig buisje een naburig huis kunnen aansluiten, dan moeten de menschen daarmede genoegen nemen, want anders komen we nooit met het geld uit. De heer Scheer: Dat is 'de knoeie rij! Het staat in het bestek van 270 aan sluitingen. De gemeente zoekt het voor deel. Van de 270 aansluitingen zijn enkelen, die er over reclameeren. De Voorzitter protesteert tegen ?t woord knoeierij. De heer Scheer zegt, dat het oor spronkelijke bestek spreekt over 270 aan sluitingen. Wethouder Van den Berg zegt, dat het hem erg hard in de ooren geklonken heeft, dat de gemeente-opzichter met af sluiting dreigde. Spr. heeft den adviseur gesproken en deze zeide, dat er 9 reclamed waren. Spr. heeft den raad gegeven, dat de adviseur met de menschen zou gaan spreken. In één geval hadden de menschen gelijk, in 7 andere gevallen is hij tot een accoord gekomen, alleen in één geval niet. Wet houder Graveland is op sprekers verzoek daar heen geweest, doch die menschen willen niet ’t minste toegeven. Ze den ken, dat er een kabel door het huis moet komen,' wat absoluut niet waar is. Er is geen woord mee te praten. De gemeente schrijft voor, hoe het moet en daar hou den wij’ ons aan vast. Er is geen pressie uitgeoefend dan bij menschen, die absoluut van niets wilden weten. Wat betreft de 270 aansluitingen, zegt spr., dat dit inderdaad in het bestek staat, maar de aannemer moet alles spe- cificeeren; 1 Meter kabel meer of min der wordt bijgeteld of afgetrokken, zoo ook met het aantal aansluitingen. Als de adviseur het aantal kan bren gen op 240, dan scheelt dit voor het be drijf 30 maal f 10, waardoor dus de aan nemer ook minder verdient. Hoe minder aansluitingen, des te voor- deeliger voor de gemeente. Do Voorzitter merkt op, dat er op zooveel aansluitingen slechs één onwilli ge is. Kunnen wij de gemeente bevoor- deelen, zonder het iemand lastig; te val len, dan moeten B. en W. dat doen. De heer Scheer trekt dezo conclusie: De adviseur is met het pion in den raad gekomen, dat f 16.0CX) zou kosten. Het feiteiijke plan is precies tegen dezen prijs opgezet. Het zou .niet meer, eer minder kosten, heeft de adviseur gezegd. Spr. gelooft zeker, dat de totaalcijfers te laag opgegeven zijn. Om uit te komen, tracht de adviseur zoo voordeelig mogelijk te werken. De Voorzitter Is dat niet in het belang der gemeente? Do heer Scheer zegt, dat' de uitvoe ring zou geschieden zonder combineeren van aansluitingen. Wethouder V a n d e n B e,r g: In Gou da combineeren ze geheele complexen. uit- llb-uiiik, uxo lu UH11 AOO.U. yon*. De heer Van D ij k zegt, dat de ad viseur maar hier moet komen, dan kan hij zich verdedigen. Spr. blijft er bij, dat er met hoogere cijfers voor den dag ge komen wordt, dan voorgegeven werd. Al is spr. niet deskundig, hij kan tooh wel het een en ander beoordeelen. De heer Scheer merkt op, dat de in schrijving teniet gedaan is. Do aannemer v. d, Berg is in de gelegenheid gesteld een tweede prijsopgave te doen. Deze is gegeven op een wijze, welke niet do goedkeuring van den ingenieur Wegdroeg, dus daar is niet op ingegaan. De Voorzitter gelooft, dat hij bui tengewoon leidzaam is, waar hij de hee ren zoo uitvoerig laat spreken, doch wij hebben enkel te praten Over de interpel latie van den heer Scheer. De heer Dogterom vraagt, wat we nog meer mogen vergen? Het werk is aangenomen voor de som, welke begroot is. Wethouder Van den Berg zal zelf nog eens naar den betrokken© gaan, die niet wil mee werken. Op de verordening terugkomende, zegt spr., dat inzake het vastrechttarief als norm na 1 Januari genomen zal worden naar het gemiddeld gebruik van 1927 1928 en 1929; dit is billijker dan alleen 1929 te nemen. Niemand zal daardoor schade leiden. Het vastrechttarief zal wel een minde re winst van f 20.090 geven, wat als een indirecte tariefsverlaging beschouwd kan worden, want hot vastrechttarief wordt lager. Dê heer Van D ij k zegt, dat genoemd is f 400 minder inkomsten on nu wordt het al f 2000. Spr. vraagt, of die nieu we berekening zoo’n goweldigen^scbok geeft. De cijfèrs schitteren spr; thans voor de oogen, waar dio twee jaren zoo’n grooten Invloed. kunnen hebben. Spr. vraagt, waarom de verordening veranderd moet worden. Wethouder Van den Berg: Omdat de adviseur gezegd heeft, dat de verorde ning diet deugt. De heer V a n D ij k leeft in een tijd niet van wrok maar van wantrouwen. Spr. vraagt, of die verandering van de verordening naar aanleiding van het on derhanden werk geschiedt. Wethouder Van den Berg zegt, dat de verordening van 1916 totaal ver ouderd is. Deze nieuwe is, zooals in alle gemeenten. dat het B. A. alleen subsidie geeft, Bon der meer. Spr. is er voor een post op de begroe ting te zetten, waar de commissie dan mee rond moet komen. De heer Van D ij k gelooft, dat de T.B.G.-commissie wat voorbarig is ge weest, door dit kind uit te zenden, vóór er dekking van kosten was. 0 Wij komen zoodoende in het oneindige. De Voorzitter licht nader toe,hoe het gegaan is met de uitzending van dit kind. Ze was hard noodig. De heer Scheer zegt, dat hij nu ge ïnformeerd heeft en gehoord, dat de kos ten van uitzending gedeeltelijk door rijk en provincie gerestitueerd worden. De heer Reneman wil met den heer Scheer voorstellen f 200 voor dit geval te geven en dan voortaan een post op de be- grooting te zetten. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Ingekomen is een schrijven van B. en W. van Gouda, dat er een kind uit de gemeente Haastrecht opgenomen is op de 1 schóól voor achterlijke kinderen, waar- 1 voor subsidie gevraagd wordt, wat voor dit jaar ongeveer-f 90 zal kosten. De heer Scheer heeft in deze eenige kennis opgedaan door gesprekken met ouders van dergelijke kinderen. Het is hem gebleken, dat alleen kinderen aange nomen worden, die vooraf onderzocht worden of het onderwijs resultaten zal geven. De Voorzitter wijst er op, dat de gemeente verplicht is te betalen een be drag van f 300 voor ieder kind, dat op H.B.S. of Gymnasium gaat. Spr. meent, dat het op den weg van de gemeente ligt hier vrijwillig een bedrag ter beschikking te stellen. Het voorstel wordt aangenomen. Aan de orde is daarop de voorloopige vaststelling der gemeente-rekenlng 1929. De heer Scheer rapporteert, dat de rekening is nagezien en dat de ontvang sten van den gewonen dienst zijn f 86.066,1314, uitgaven f 79.490,97 H, ba tig saldo f 0573,10. De ontvangsten van den kapitaaldienst bedroegen f 73.778,42, uitgaven f 70.350, batig slot f 3428,42 De rapporteur stelt voor de rekening goed te keuren. Wat de rekening van de bedrijven be treft, zegt spr., dat de dienst van de war terleiding een mindere winst dan het vo rige jaar van f 200 geeft. Er is eenige verbetering getreden in den dienst van het bedrijf zelf. Het electrisch bedrijf heeft in 1929 een winst gemaakt van f 3599,40 S. In 1928 was de winst f 2444,56, in 1929 een vooruitgang dus van f 1154,84/4. De commissie merkt op, dat deze groei plaats zal maken voor een slecht cijfer na de verkabeling. Op 31 Deo. j.L was de schuldenlast nog f 53.150. Naar de meening van de commissie zal deze belangrijk stijgen. Er was een reserve van f 8523.79. De commissie vraagt hoeveel er geleend moet worden voor de verkabeling. De hoogere winst verklaart zich door verhoogde afname en verminderde op brengst van rente en verminderde sala rissen. Het is de commissie niet .voorbijge gaan, dat het bedrijf een winst van f 3500 gemaakt heeft, dat beteekent een gezon den toestand. De commissie stelt voor de rekeningen voorloopig vast te stellen. Aan de orde is daarop de vaststelling van de rekening en de begrooting van het' Burgerlijk Armbestuur en dat voor Roo- zendaal. De heer Reneman rapporteert, dat de ontvangstee bedroegen f 8243,18, de uitgaven f 3458,7214, nadeelig saldo f 215.54#. De begrooting sluit in ontvangsten en uitgaven op f JJ059. Aldus vastgesteld. Idem Burgerlijk Armbestuur Roosen daal. Ontvangsten f 7449,41, uitgaven f 5466,29, voordeelig saldo f 1983,12. De begrooting'sluit in ontvangsten en uitgaven op f 7028,62. Subsidie feestcomité. Aan de orde is hierop een aanvraag van het feestcomité om subsidie voor onthaal der schoolkinderen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. hebben gemeend, dat f 200 voldoende was. De gemeente Reeuwijk geeft f 43 en Vlist f 7.50. De commissie krijgt dus in het geheel f 250.50. Hedenmorgen zijn de voorzitter on se cretaris bij spr. geweest. Dezen verklaar den, dat niet enkel het onthaal er onder gerekend wordt, doch ook wat ze meer noodig hebben voor muziek en prijzen voor do kinderspelen. Zij verwaóhten verhooging der subsidie. De heer R e n.e m a n is tot de conclu sie gekomen, dat het comité wel noodig heeft, wat het vraagt. Spr. geeft in overweging f 50 er bij te doen, zoodat ze hetzelfde bedrag krijgen als twee jaar geleden. De Voorzitter zegt, dat tweejaar /geleden de raad zich uitgesproken heeft, dat de kinderen van het geld getracteerd moesten worden.' Spr. meent, dat 350 kinderen rijkelijk getracteerd kunnen worden van f 250. De heer Van D ij k zegt, dat er alge meen geklaagd wordt over don drukken den toestand. De kinderen moeten daar in ook wat opgevoed worden. De hoer Reneman ja het daar heele- maal niet mee eens. We moeten de kin deren buiten de malaise hóuden. De heer Dogterom vraagt, hoeveel kinderen uit Haastrecht komen. De Voorzitter zegt: 247. De heer Dogterom vraagt, of daar de Stolwijkersluische kinderen ook bij zijn. De heer Scheer sluit zich aan bij* het voorstel van den heer Reneman, n.l. J 250 te geven. Wethouder Van den Berg merkt op, dat hét geld alleen voor de tractatie gevraagd wordt en daarvoor vindt epr. f 900 genoeg. HAASTRECHT. Gemeenteraadsvergadering óp Woensdag 20 Augustus, n.m. 2 uur. Aanwezig alle leden. De Voorzitter, Baron van Hemert tot Dingshof» opent de vergadering en verzoekt den Secretaris, de notulen te le zen, welke goedgekeurd worden. De Voorzitter zegt naar aanlei ding van het gesprokene in de vorige vergadering, dat de sloot op het Markt veld thans geregeld gespuid wordt, waar door ze schoon is, zoodat B. en W. nog geen maatregelen genomen hebben, die bijzondere kosten meebrengen. Ingekomen is ’n schrijven van Ged. Sta ten, waarbij zjj niet accoord gaan met de wijze van vaststelling der rekening 1923. Deze moet dus opnieuw worden nagezien en vastgesteld. Voorts zonden Ged. Sta ten bericht, dat de termijn van onbe- woonbaarverklaring van de woning B 7 (Borst te Hoenkoop) met 6 maanden verlengd ia. Deze en eenige andere ingekomen «tuk ken worden voor kennisgeving aangeno men. Voorts is ontvangen een schrijven van den Commissaris der Koningin, waarbij er op gewezen wordt, dat vóór 1 Septem ber benaald moet worden, in welke klas se de gemeente zich wenscht te rang schikken voor de personeelo belasting. B. en W. stellen voor de 7e klasse, zoo als tot dusver. De heer Scheer vraagt, hoe het staat met de nieuwe financieel© verhou ding. De Voorzitter antwoordt hierop, dat die bij de behandeling van de begroe ting ter sprake komt De heer Scheer merkt op, dat er soms een bijzondere belasting noodig is. De Voorzitter kan met vrij groo te zekerheid zeggen, dat dit niet het ge val zal zijn. De leden van den raad krijgen tijdig een uitgewerkt voorstel. Het Armbestuur deed bericht dat het een schrijven van de T.B.G.-commissie gekregen heeft om subsidie voor opne ming van een jongetje in een Sanatori um. i Bij B. en W. la dit tot tweemaal toe een onderwerp van bespreking geweest. De Voorzitter zegt, dat, .wanneer hierop gunstig geadviseerd wordt, er een precedent geschapen wordt. B. en W. ge ven dus geen advies en laten de uitspraak aan den raad over. De uitzending kost f 800 per jaar. Het is hier een kwestie van gevoel en een .van noodzakelijkheid. De heer Scheer heeft geboord, dat het kind al uitgezonden is. ,Spr. vraagt, of het niet te overwegen is, dat de raad besluite een zeker bedrag op de begroo ting te brengen voor de T.B.G.-commis- sio voor uitzending van patiënten, dan zijn we niet aangewezen voor ieder geval een uitspraak te doen. Spr. is voor het toestaan van het bedrag van f 200, dat W gevraagd wordt. Wethouder V an denBerg zegt, dat B. en W. op*het standpunt van den heer Scheer staan. Geven wij in dit' geval, dan staan wij voor het feit, dat er meer komen. Spr. wil voortaan een post op de begrooting brengen ter bestrijding van de T.BIG. J v De Voorzit4er merkt op, dat het een buitengewóón moeilijke kwestie is. De heer Scheer zegt, dat dit geval al heel wat voeten in de aarde gehad beeft, vóór men tot deze aanvrage geko men is. Spr. meent, dat de T.B.G.-com missie hetgeen ze uitgeeft, weer gedeel telijk in subsidie terug krijgt. De heer Raateland vraagt, of de T.B.G.-commissie alléén het beheer over de uitgaven in dit geval heeft en niet het Burgerlijk Armbestuur? De Voorzitter antwoordt hierop, AMMERSTOL. Augustus. Geboren: Fijgje, d. van A. Hoeijenbos en A. Verkerk. Getrouwd: M. Hoefnagel, oud 23 j., en E. van de Werken, oud 22 j. A. de Vaal, oud 28 j., en A. Bakker, oüd 26 j. Overleden: G. de Jong, oud 18 j. H. J. Scholten, oud 52 j. BERGAMBACHT. Van 22—29 Aug. Geboren: Gerardus, z. van G. Hoffland en E. Kool. Annie, d. van J. D. van den Bosch en L. Burgqr. Getrouwd: G. J. Heerens, oud 22 j., en Gh. Stigter, oud, 22 j. Overleden: J .van Buren, oud 79 J. STOLWIJK. Augustus. Geboren: Bart, z. van A. Bogaard en S. de Jong. - Aagje Gerda, d. van J. van Wijngaarden en J. Dekker. Trijn tje, d. van A. J. Molenaar en A. G. ’Schroder. Janna ,d. van G. Huijsman en K. van de? Bijl. Haagje, d. van D. Verkuil en I. de Jong. Jacoba, d. van H. Boom en W. van den Bor. Hes ter, d. van W. J. Schouten en M. van Dam. Buyger Barend, z. van A. W. Zuidbroek. en G. de Jong. Getrouwd: G. Verborg, oud 24 j., en G. Baas, oud 18 j. Overleden: A. Anker, oud 80 j., weduw naar van A. Lekker kerker. 0. Bon- gers, oud 53 j., echtgenoot© van F. van Wijnen. Een levenloos aangegeven kind van J. van Dam en L. Both. STREEFKERK. Augustus. Geboren: Pietertje, d. van M. J. Spek en A. N. van Dieren. Getrouwd: W, M. Slingerland, oud 25 j., tr. M. W. Vamcboor, oud 24 j

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 4