maiuiem aan huls Doctor TumziitG Te koop I M Dakpannen 2 msihschouuiefl Te koop PUROL EER MUISJE Feestweek te Schoonhoven RINCK Dienstbode Dienstmeisje UITVOERING feyber Spenenzalf Damen A.T.L.O. LOPIK en een Leeriongen. Dienstbode Dagmeisje GELD beschikbaar HET WOONHUIS MANSPET Een Huis Grasland Hooiland Grasland Een Huis Aanbesteding. Aanbesteding. HOED C.B.ARENDS PAART. Nuts-Spaarbank Ball. A. de Jong Kerk en School. Stadsnieuws. Telegrammen. bemengd Nieuws Sportnieuws. Weerbericht. Burgerlijke Stand. Rechtszaken. Marktberichten. Advertentiën. Cornelia van Wijnen, geb. Bongers, Het faillissement geëindigd Een bos Sleutels. Terstond gevraagd gevraagd GfURfiAID: Dienstbode vraagt Dienstbode. vraagt Hoemoeopalhlscn Geneesheer Haringvliet 26. Rotierdam «I. O. v. Dam Hypotheek. koop; mei open Grond Frans van Camp Gymn.-Ver. T.H.O.R. Zaterdag 6 Sept. a.s. Openbare Vrijwillige Verkooping Notaris Mahlstede Ammerstol Ammerstol Bergambacht Bergambacht Bergambacht Te koop: Te koop halloi 0p jo, H, 12, en 13 September 1930 Schitterend Vuurwerk Te koops FEESTDA6EI110.11.12 Efl 13 SEPT. TE SCHOOHHOUEn DPI FHIIHIï Arte Fraaie Handwerken UI LLIUHIU ^C|e tuttige Handwerken Bergambacht Het bestraten van de Voorstraat aldaar. le Bergambacht Het bouwen van een Woonhuis. H.u. Hoilandscne DBPosiio- en ereflieiiianh „Hel Groen: Kruis" EarnedóUffcn, oUfdc, enz. Frans van Camp normaal: Rente3.6% omnannos Creme Scheerzeep Tollet Zeep Tandpasta S,dv°* Huidcreme Eau ee cologne jöW c. 7n A.LEWEN5TEIH Lewenslein's kwaliteit die nimmer verslijt KLEIWEG 88, GOUDA EERSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovtineln Couwnt VRIJDAQ 8 SEPTEMBER 1936 INOEZONDEN MEDEDEELINO. an Ooorzitttn bij Witlrijdtn, Zonnebrand •n 6ma«tn, vtrzicht an ganaaat man mat Ooob 30-60 ia 90 et. Tubs 80 a Bij Apolh. CO DrOglitta Bij de behendigheidsoefeningen reed een groep ruiters, staande te paard, in galop over het terrein. Uit alles bleek, gezien het nog korte bestaan der vereeniging, dat er kundige leiding is en een wil, om iets te berei ken. „Siegfried" zal morgen 0 September te Krimpen a d. IJssel optreden en te Berg ambacht op 11 September. Molenaarsgraaf. De Gymnastiekveree- niging „Sparta" van Oud-Alblas *al Zair- terdagavond op een terrein nabij het dorp een openlucht-uitvoering geven. De ze uitvoering zal worden opgeluisterd door muziek van „Graafstroom's Fanfa re". Waddtnxvean. Aan de laatst gehouden eierenveiling waren aangevoerd 1003 kippen- en een partij eendeieren. De prij zen waren respectievelijk f 0.00f 7, en f 6.85 per 100 stuks. Een zoontje van den heer K. viel op de Zuidkade en kwam met zijn hand terecht in een stuk glas. De scherf drong hem zoo ver in een der vingers, dat een pees werd afgesneden. Na voorloopi- ge hulp van den plaatselijken geneesheer is hij op diens last voor verdere behan deling naar het Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Waddlnxvsen. Met ingang van 1 Oc- tobor a.s. is tot onderwijzeres benoemd aan de School met den Bijbel aan de Oranjelaan alhier mej. G. P. van der Landen te Woerden. Schoolvsrxulm. Waddlnxvsen. Binnen enkele dagen zal bij vele landbouwers begonnen wor den met het rooien van aardappelen. Vele landbouwers en ook hun personeel hou den dan de kinderen tnuis van de school om veldarbeid te verrichten. Zelfs wordt zoo vor gegaan, dat andere scholieren by hen in loondienst worden genomen, nog wel buiteü welen van de ouders. Men zij thans gewaarschuwd geen van die kinderen in loondienst te nemen, daar door de politie in deze periode streng zal worden toegezien en procesverbaal zal volgen. Ook is het verboden, al wer ken zij niet in loondienst, de kinderen zonder schriftelijke vergunning van den inspecteur van het lager onderwijs van de lesuren te houden. NED. HERV. KERK. Beroepen naar Sommelsdijk en toezeg ging van. beroep ontvangen naar Den Bommel Ds. J. Enkelaar te Ouderkerk a.d. IJssel. Angenomen naar Dordrecht (vacature Dr. J. Severijn) door Ds. G. Alers te Nieuw-Lekkerland. DE MARKTCOMMISSIE. De stand van zaken der loterij en der marktcommissie is nu zooverre gevor derd, dat hierover eenige mededeelingen gedaan kunnen worden. Zooals men weet, is er een commissie van onderzoek benoemd, bestaande uit de heer en Kortland, Adriaens en Vermeulen. De stukken zijn opgezonden naar den Of ficier van Justitie, maar deze heeft be richt gezonden, dat hij geen bevoegdheid meer had om veranderingen toe te staan en dat de heeren daartoe zich tot den Minister van Justitfe moesten wen den. Twee leden der oommissie, de hee ren Kortland en Vermeulen, zijn daarop naar Den Haag gereisd en hebben met oen hoofdambtenaar van het departement van justitie een onderhoud gehad, waar bij zij drie voorstellen hebben gedaan: le. om de geheele loterij te likwideeren; 2e. om alleen uit te loten de reeds ver kochte 2000 loten; en 8e. om door de gemeente te doen kfopen de 18.000 niet verkochte loten en daarna de gewone aangekondigde verloting te houden. Daarbij zouv natuurlijk de gemeente de grootste kans hebben om de meeste prij zen te trekken en zouden die dus niet aangekocht behoeven te worden. Maar ook bestaat de mogelijkheid, dat de hoofd prijzen zouden vallen op de 2000 ver kochte loten. In dat geval zou de ge meente een schade lijden van ongeveer f 3400; indien de prijzen zouden vallen aan de gemeente, zou er een klein voor- deelig saldo resten. Het laatste voorstel leek den hoofdambtenaar het beste. Vermoedelijk zullen B. en W. nu aan den Raad het laatstbedoelde voorstel doen en de Raad kan dan beslissen, wat verder gebeuren moet. Er is niets gebleken van onbehdbrlij- ke of strafbare handelingen. Alleen is het beheer slordig en lichtzinnig geweest en zijn er aankoopen gedaan, waarvoor de leden, die dat deden, geen machtiging hadden van de commissie. KINDER-UITZENDINQ. De afdeeling Schoonhoven van het •Centraal Genootschap voor Kinderher- stellings- en Vacantiekolonies besloot in •haar laatst gehouden bestuursvergadering dit jaar weer 6 kinderen uit te zenden naar herstellings- en vacantiekolonies Er waren driemaal zooveel aanvragen om uitzeiding. Daar de kas deze uitgaven evenwel niet kan dragen, sullen de vijl kinderen, voor wie de uitzending het dringendst noodig is, het eerst in aan merking komen. Om evenwel te trachten het aantal op te voeren, werd besloten tot een vlagjesverkoop. B. en W. ver leenden direct toestemming en Woensdag j..l had de verkoop plaats. Verscheidene jonge dames verleenden medewerking en deze eerste vlagjesdag bracht op f 84.83. Een prachtig succes. Daarvoor kan weer een zwak kind worden uitgezonden In de a s. feestweek zal de verkoop nog één maal worden herhaald en we vertrouwen op even groot resultaat. Het zal wel on- noodig zijn de ingezetenen op te wekken het werk der vereeniging te steunen, tot heil van het zwakke kind. HET FEEST VAN WOENSDAG. Volksspelsn. Het slot der Oranjefeesten is zeker niet het minst geanimeerd geweest. Reeds bij de volksspelen, die Woens dagmiddag op de Stadhuisbrug plaats hadden, was de belangstelling groot. Bij het mastklimmen is er vroolijk gela chen. Aanvankelijk bleven alle pogingen om het hooge doel te bereiken, zonder resultaat. Nog niet halverwege den glad den paal gekomen, moesten de jongens het opgeven. Toen men den paal wat stroever maakte, jfing het echter beter en wisten de meesten in het topje te komen. De uitslag van dezen wedstrijd was: le prijs J. de Boer, 2e prijs Chr Stekelen burg, 3e prijs J. Westbroek, ie prijs A. Bruins, 5e prijs C. Vogels. 0e prijs C. Lamoree 7e prijs C. Lamoree, 8e prijs C. Rond, 9e prijs C. Vogels, 10 prijs M. Ber- kouwer. Bij het tobbetjesteken ging het er al even vroolijk naar toe. Hier waren de prijswinnaars: le prijs H. Bekking: 2e prijs J. Hoogendijk, 3e prijs J. West broek, 4e prijs C. Lamoree. Rlnorljdsn. Daarop volgde het ringrijden met auto's en die met motoren. Was voor den eersten wedstrijd de deelname niet zoo bijzonder groot, voor den motorwedstrijd waren meer deelnemers. De uitslagen waren: Auto's: le prijs M. van Leeven; 2e prijs J. Eshuis, 3e prijs W. den Besten. Motoren: le prijs D. .0. 8. van den Dool, 2e prijs W. van Iperen. Den 3en prijs, waarvan de beslissing al te lang op zich liet wachten, deelden de heeren Holswilder en Reijnen broederlijk. Concert sn Bioscoop. Om 8 uur gaf „T.A.V.E.N.U." opnieuw een concert op den Dan* en wel voor een record-aantal toeschouwers. Toen echter de duiéter inviel, werd een begin ge maakt met de openlucht-bioscoop en richtte zich de algemeene belangstelling op dit nieuwe programma-punt. Een zeer groote menigte volgde de voorstelling, die bijzonder in den smaak bleek te vallen. •arsnads. Tot slot kwam een serenade aan den Burgemeester. Het was een fantastisch gezicht dien «stoet van flakkerende toortsen, onder de met vlaggen en groen versierde straten, omstuwd door een groote menschen- menigte en boven alles uit de marsch- tonen der muziek. Voor de woning van den Burgemees ter werd nog een afzonderlijk nummer geblazen en daarna speelde de muziek in den tuin het Wilhelmus. Onderwijl was het bestuur van „Oran je Boven" binnengenoodigd en onder een glas wijn, dankte de heer Rambonnet het bestuur voor de uitstekende organisatie van de feesten en uitte hij zijn warme bewondering voor een eendrachtige en al gemeene samenwerking van het publiek aan dit blij gevierde Koinnginnefeest. De voorzitter van „Oranje Boven" de heer Tepe, bracht den Burgemeester dank voor de krachtdadige medewerking en zeide, dat het welslagen der feesten ^'oor een goed deel ook daaraan te di ken was. t Daarna trokken muziek en bestuur we der de stad in, om het feest met ei ronde te besluiten. Straatvtrilerlng. Tot de feestelijke stemming, die deze dagen in de stad heerschte, heeft veel bij gedragen de versiering van enkele stra ten door de bewoners. Vooral 's avonds als de verlichting was ontstoken, sagen sommige straten er zeer feestelijk uit. De jury, die deze versieringen moest be- oordeelen, bestond uit de heeren G. Bouwmeester, G. H. Kerling en B. J. Teijinck. Zij kende de prijzen als volgt toe: le prijs f 20 Stadhuisstraat; 2e prijs f 15 Meent; 3e prijs f 10 Uitdragersstraat; 4e prijs f 5 Havenstraat (Rozenlaantje)., Herstellen wij tenslotte nog een ver zuim in ons verslag van Woensdag, n.l. om met waardeering te gewagen van het verdienstelijk werk van de Mondaccor- deonvereeniging „Kunst na Arbeid", die Maandagavond voor een groot gehoor een concert gaf op den Dam. Haar goed ge-, slaagde uitvoering vormde de inzet van de zoo uitstekend verloopen feesten. Bij de aubade van Dinsdag, zond de Oranjevereeniging een telegram van hui- do aan de Koningin, waarop heden het vplgende antwoord werd ontvangen: „Ingevolge, de bevelen van Hare Majesteit de Koningin, heb ik de eer het bestuur der Vereeniging „Oranje Boven" te Schoonhoven Hooogstderzelver dank over te bren gt gen, voor de gelukwensrhen, aange- boden bij gelegenheid van de her denking van Hoogstderzelver geboorte dag. De Adjudant van Dienst van H. M. de Koningin, enz." OPGEPAST. Hoewel het thans algemeen bekend kan zijn, dat de Stadhuisstraat voor het ver keer met alle rij- en voertuigen en ook met fietsen in de richting van Oost naar West, dus van de Weistraat naar de Ha ven, afgesloten is en dit verbod door mid del van eeit bord duidelijk is aangegeven, wordt het vooral door fjttaeri neg voortdurend overtreden. Aangezien de po litie, die het tot nu toe bij een waarschu wing liet, vanaf heden bij elke geconsta teerde overtreding proces-verbaal zal op maken, leek het ons niet ondienstig, nog éénmaal op de bepaling te wijzen. HERSTELD. Het 7-jarig dochtertje van den heer Plomp, het derde patiëntje der kinder verlamming hier ter plaatse, is hersteld uit het Ziekenhuis te Gouda terugge keerd. Het gezin ontving ter gelegenheid van dezen guatigen afloop tal van bloem stukken. AUTO-BOTSING. Op den hoek van de Lopikerstraat en den Langerakkerweg had hedenmorgen omstreeks hall twaalf een botsing plaats tusschen de luxe auto's van den heer A. V. alhier en den heer N., uit Gouda. Eerstgenoemde kwam uit de richting Willige-Langerak, terwijl de heer N. uit de Lopikerstraat kwam rijden. Beide auto's liepen ongeveer dezelfde schade op, een gedeukte radiateur-kast, een ver bogen spatbord en bumper, beschadigde lampen en een gebroken voorruit. Per soonlijke ongevallen hadden niet plaats. FEESTWEEK. De Commissie heeft besloten, gezien de groote deelname aan de ringrijderij, nog enkele prijzen (kunstvoorwerpen) be schikbaar te stellen voor de mooist ver sierde tilbury, auto *of motorfiets. Onbestelbare brieven. Lijst van on bestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terug ontvangen in de 2e helft der maand Aug. 1930: Binnenland. Brieven. 1. Gerh. Bleeker, Groningen, Oosterstr. 68 Binnenland. Briefkaarten. 2. M. Jansen, Haag, Heilbronstraat 10. 3 B. v. d. Lee, tuinder, Oostkanaalweg. 4. M. M Kooge, Amsterdam, Noord. Gevonden voorwerpen. Omtrent de onderstaande gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen aan het bureau van politie: Een Zweep. Een Huissleutel. Een Rijwielbelastingmerk. Drie Kinderkousen. KONINKLIJK BEZOEK AAN DE ZUIDERZEE VISSCHERIJ- TENTOONSTELLINu. ENK HUIZEN. 5 Sept. Heden was het de dag van het bezoek van de Koninklijke Familie aan Enkhuizen en aan de Zuiderzee-Visscherij-l en toonstelling, nadat eergisteren reeds het bezoek van H.M. de Koningin- Moeider' en haar gevolg had plaats gehad. Het oude Zuiderzeestadje is feestelijk versierd. Huis aan huis is de vlag uitgestoken. Reeds in den vroegen morgen was heel Enkhuizen op ae been. Te 9.32 uur sjoomde de Koninklijke trein het station binnen en eenige oogenblikken later verschenen H M. de Koningin, H.K H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Hendrik'op het pen ron, met het gevolg. De hooge gasten werden op het perron begroet door den burgemees ter van EnkH\iizen. den heer W. Th. C. Zimmerman. Hierna inspecteerde Hare Majesteit de eerewacht van den Bijzonderen Vr(jwilligen Landstorm, terwijl het Chr. Muziekcorps „Patrimonium" 't „Wilhelmus" ten gehoore bracht. Buiten het stationsgebouw werd de Koninklijke Familie door de wachten de menigte enthousiast begroet Zij reed langs de versierde straten naar hel fraaie, oude stadhuis, waar de wethouders en de raadsleden aan Hare Majesteit werden voorgesteld en de burgemeester een rede uitsprak. Vervolgens nam Hare Majesteit, staande op het balcon van de burge meesterskamer, een zanghulde in ont vangst van ongeveer 1500 schoolkin deren. Te kwart over tienen verlieten de hooge bezoekers het stadhuis, om rich, voorafgegaan door het gemeen tebestuur in auto's naar d$^Zuider- zee-Visscherij-Tentoonstelling te be feven. Bij den ingang van het terrein er expositie werd Hare Majesteit ontvangen door het bestuur. Twee jongedames boden de Ko ningin eii de Prinses bloemen aan. De hooge gasten werden daarna rondgeleid. Na afloop van het bezoek aan de tentoonstelling, reed de Ko ninklijke Familie langs een andere route naar den Koninklijken trein terug .alwaar de lunch werd gebruikt ENKHUIZEN. 5 Sept. Tot heden morgen laat was het nog niet bekend of de aangekondigde vlootrevue op de Zuiderzee al dan niet zou doorgaan De burgemeester had den wensch te kennen gegeven, dat alle deelne mende schepen zouden uitvaren. Daartegen is van de zfjde der schip iers ernstig bezwaar gemaakt in ver- and met het .minder gunstige weer. ENKHUIZEN. 5 Sept. Daarf de schippers in verband met den Vrij sterken Z.-O wind ernstige bezwa ren maakte® tegen deelname aan de vlootrevue, hebben hoewel het weêr van den wal af gezien ,vrij gunstig leek, biet meer aan een veertig-tal jachten en zeventien visscherssche- pen eze gekozen. De met vlaggen ver sierde vaartuigen wierpen voor een groot deel het anker uit op De reede van Enkhuizen ,ten Oosten van deft strekdam van den Wierdjjk. Te ruim twee uur scheepten de hooge bezoekers zich met gevolg in aan boord van Hr. Ms „Mercuur" terwijl de „Medusa," donderende sa- biuMschoben 'kiste. Vervolgens inspecteerde de Konink lijke Familie de schepen, die aan de vlootrevue deelnamen. IN DEN ROOK GESTIKT. ENSCHEDE, 5 Sept. Hedenmorgen ontdekten de buren, dat rook opsteeg uit een "woning aan de Emm astraat. Aangezien de deur gesloten was, waar schuwde men de politie, die zich met geweld toegang verschafte. Het bleek, dat er brand was in de slaapkamer van het echtpaar. Man en vrouw werden uit het met r^ok gevulde vertrek naar buiten gebracht. Bij geneeskundig onderzoek bleek de vrouw reeds tengevolge van verstik king te zijn overleden. De man is be wusteloos naar een ziekenhuis over gebracht. Zijn toestand is redelijk. Het brandje, dat tot de slaapkamer be perkt bleef, had de brandweer spoe dig gebluscht. DE TORNADO TE SAN DOMINGO. Buna 1000 dooden. NEW YORK, -5 Sept. Volgens de laatste berichten bedraagt het aantal bij den tornado in San Domingo om gekomen personen ongeveer 950. Het aantal gewonden is reeds tot ver over de 1200 gestegen. Op het Brusche eiland Dominico werden 35 personen gedood. De kathedraal waarin het stoffelijk overschot van Columbus zich be vindt, heeft slechts weinig geleden. Het Amerikaansche Roode Kruis heeft laten weten ,dat onmiddellijk Ihiulp zal worden gezonden. Volgens mededeelingen van het me teorologisch instituut te Washington zal de tornado 36 uur n ade ramp te San Domingo Florida bereiken. Men verwacht echter, dat hij voor dien tijd aanmerkelijk in kracht zal afnemen. EEN GEWELDIGE TYFOON TEISTERT SAN DOMINGO. Honderden slachtoffers. Woensdag heeft een hevige orkaan San' Domingo geteisterd. Juiste ge gevens zijn nog niet beschikbaar, daar die telegrafische verbindingen wei* den verbroken en ook de onderzee- kabel onklaar is geraakt. De orkaan had een snelheid van 150 K.M. per uur en zette zich voort in Noordelijke richting. Volgens mede deelingen van het observatorium te Havanna is later echter de richting veranderd. Hel aantal om het leven gekomen personen wordt op 300. het aantal gewonden op 900 geschat, doch an dere berichten noemen nog grootere aantallen. De stad San Domingo is bijna ge heel verwoest Onder de bevolking kwam het ge durende den wervelstorm, die Tier uren duurde, tot een schrikkelijke pa niek. Het geheele leger werd voor 't reddingswerk opgeroepen. De verbindingen der stad met de overige deelen van het land zijn ver broken. Bruggen zijn verwoest en de straten zijn onbegaanbaar. De districten Duarte en San Car los liggen eveneens in puin. Het ste delijke krankzinnigengesticht werd met den grond gelijk gemaakt; een aantal krankzinnigen, die er onge kwetst van af gekomen waren, ren den wild door de stad, tot zij ten slotte door de militairen werden ge pakt. De regeering en de bladen hebben een beroep gedaan op hulp van Amerika daar verbandmiddelen en water drin gend noodig zijn en de honger zich reeds doet gevoelen. De regeering te Washington heeft het Roode Kruis verzocht om onverwijld een hulpver- leeningsactie op touw te zetten en kleeren, levensmiddelen en genees middelen te sturen. MET f 1000 ER VAN DOOR. Een 28 jarige loopknecht te Haarlem had Woensdagmiddag van zijn patroon opdracht gekregen een bankbiljet vap 11000 in te wisselen en eenige postwissels te verzenden. De jongeman ia met het res- teerend geld naar Amsterdam gegaan waar hij nieuwe onder- en bovenkleoren kocht. De patroon had inmiddels by de politie aangifte gedaan, welke het jong- mensch den zelfden avond op het Rem- brandtsj lein aldaar aanhield. Hy had nog f 075.12 in zijn bezit. Geld en kleeien zijn in beslag genomen en de loopknecht is te Haa'lem in bewaring gesteld. OVERSTROOM ING IN ASSAM. B i Nowgong in Assam is de Brahmapoetra buiten ztfn oevers getreden. Hondotddui- zend personen zijn door de overstro mingsramp getroffen. Op enkele plaatsen staan deiiuizen geheel onder water. Graan schuren en vee zijn door den stroom medegevoerd, terwijl de spoorwegverbin dingen en wegen beschadigd zijn. dtsERIE-WEDSTRIJDEN VAN „SPORTCLUB". A.s. Zondaospeelt de Derde Af deel in o- „Sportclub I" speelt dan tegen „Excelsior IP vu Rotterdam. Schoorthovan. Konden op Zondag 17 Augustus de wedstrijden voor de Derde Afdeeling wegen» cnbespeelbaarheid van het Sportterrein niet doorgaan, het ziet er thans naar uit, dat deze wedstrijden nu a.s. Zondag afgewerkt kunnon wor den. Wij laten Mer het programma vol gen: 12 uur: „Gouda IV"„R.O.H.D.A. I" ▼an Ameide; 1.15 uur: „Sportclub III"— „O.N.A. IV" van Gpuda; om half drie speelt „Sportclub I" een vriendsohappe- lijken wedstrijd tegen „Excelsior II" van Rottsrdam, walk slftal spsslt in da Ra«. Naar waarneming in den morgen van 6 September. Hoogste barometerstand 709.0 te Röst; laagste barometerstand 755.6 te Btorno- way.. Verwachting tot Zaterdagavond: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen; zwaar bewolkt, met tijdelij ke opklaring; waarschijnlijk droog; be houdens kans op onweer; aanvankelijk wanner. I !fl Waterstand: Keulen, 4 Sept., 2.22 M. of 9 c.M. lager dan den vorigen dag. le klasse van den K.N.V.B.; na afloop hiervan komen eerst de verliezers in het veld, terwijl daarna de finale volgt. Het kan dus weer een goede sportdag wor den. Als scheidsrechters zullen optreden de heeren W. Bruijniks, van Gouda, en van Os van den Abeelen alhier. Lskkerkerk. Het bestuur van den K.N. V.B. heeft voor de 4e klasse voor onze vereeniging L.F.C. I het volgende pro gramma vastgesteld: 14 Sept: O.S.S. L.F.C.21 Sept: L.F.C.Fluks; 28 Sept: r.D.I.L.F.C.; 5 Oct.: L.I.C.—S.M.V.; 12 Oct.: Rust; 19 Oct.: S.A.I.D.—L.F.C.; 26 Oct.: L.F.C.—E.D.S.; 2 Nov.: D.J.S.— L.F.C.; 9 Nov.: L.F.C.'s-Gravendeel; 10 Nov.: L.F.C.—O.S.S. SCHOONHOVEN. September. Geboren: Anna Jantine, d. van J. G. Breekveldt en L. Fokkinga. Marga- retha, d. van A. Muilwijk en G. Ouwer- kerk. VERDUISTERING. Drlfl maanden geliechi. Voor de Rotterdamsche Rechtbank heeft terechtgestaan de 28-jarige handelsreiziger M. 8. te Reeuwijk. Hem was ten laste gelegd, dat hij omstreeks Augustus 1929 een bedrag van f 49.88, dat hy voor de N.V. Biinkmans Oliehandel, in wier dienst hij was, van een klant had ontvangen, niet afgedragen had. Vmdachte erkende het geld te hebben ontvangen. Hij kon zich echter niet meer herinneren of hij het geld al dan niet had afgedragen. Hel was meermalen voor gekomen, diir verdachte reeds geld afdroeg voordat hy het van klanten had ontvangen Hij d.ed dit dan om geen vertraging van de order-voor di klanten te vei oor/, ik Hij gaf ook toe. oat hij in het liern te laste gelegde geval de factuur had ge kwiteerd en hij zou eerst later de kwitan tie, die zijn patroon hem had meegegeven aan dien klant ter hand hebben gesteld. Getuige H. A. Brinkman was over de wijze, waarop verdachte zijn betrekking had waargenomen slecht te spreken. In de boeken kwamen steeds meer posten open te staan. Als getuigen bij klanten, die altijd geregeld betaaldon, informeerde, hoe het toch kwam, dat er zooveel posten van hen openstonden, kreeg hy ten ant woord, dat die posten allang betaald wa ren. In het geval, waarop de dagvaarding was gebaseerd, wist getuige zeker, dat verdachte hem het geld met had afge dragen. Het O.M., de verduistering bewezen achtend, eischte 8 maanden gevangenistraf. SCHOONHOVEN, 5 Sept. Veilingsver- eeniging N. O. S. te Schoonhoven. Beur- re la bruine 20; beurre' le 1522; calle- bas le 10—23; juffertjes 8; williams le 1545, 2e 8; bonlouis le 2041, 2e 15; margriet marelat 2531; perzikperen le 12, 2e 0; triumph de vienne le 3041, 2e 21; consulier de la cour le 14, 2e 8; adriaanperen 1215; sinjeur d'espere 1825; lange maagd 23; zure bergamot ten 14; maagdeperen 15; oranje renetten le 21, 2e 13; keswick le 15—25; vlaam- ache sohijvers le 1020, 2e 1014; adamsappel le 1420, 2e 12; konings pippeling le 18; paternoster le 1417; zoete bloeme le 1825; oalvine ie 18, 2e 10; streepzuur 18; guldelingen 1620; zoete renetten 24; goudpermain 15; zoe te renetten 23; rijnzoet 19; notaris appe len 25; geelzuur 23. GOUDA, 4 Sept. Coop. Zuid-Holland- sche Eeierveiling TLA. ^.Z.H.E.) te Gou da. Veilingsbericht van 4 September. Aanvoer 27.400 kippeneieren. Prijzen: 56/58 K.G. f 0.60; 68/00 K.G. f 6.00— 0.80; 60/02 K.G. f 0.80—7.20 02/04 K.G. f7.20—7.30; bruine 60/65 K.G. f 7.10— 7.40; kleine eieren f 4.706; eendeieren f 5.80, alles per 100 stuks. GOUDA, 4 Sept. Veemarkt. Aangevoerd 281 stuks, waarvan 230 slachtvarkens. Vette 91—33 cent, Londensche 2728, zouters 2931, alles per pond levend met 2 pCt. korting; 611 magefe varkens f 30 —50; 1360 biggen f 15—23, 3 runderen f 300360, 23 nuchtere kalveren f 10-- 17, 06 schapen f 28—32. Handel matig. Algemeene markt. 402 partijen kaas. Prijzen: le kwal. met rijksmerk f 44 50, zware tot f 62; 2e kwal. met rijks- merk f 3842, alles per 50 K.G. Handel traag. 184 partijen eieren. Kippeneieren f 0— 7.20 per 100 stuks; eendeieren f 5—5.60 per 100 stuks. Handel vlug. 880 ponden boter. Goêboter 8595 ct., per pond; weiboter 7585 ct per pond. Handel vlug. UTRECHT, 3 Sept. Vereen. Groenten- en Vruchten veiling „Utrecht en Omstre ken". Aardbeien f 49110, tomaten f 2 9, pruimen f 8—33, bramen f 2230. blauwe druiven f 2347, witte druiven f 25—8'?, per 100 pond; perziken f 2a- 31, meloenen f 10—61, per 100 stuks. ZEVENHUIZEN, 3 Sept. Aanvoer: 24.500 kippeneieren f 4.35—7.8Ö; 420 eendeieren f 5.50—0.10, alles per IOC stuks. o EERSTE blad NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovensche Courant VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1930 Ondertrouwd GERHARD ROOS en OTTOUNA VAN DEN AKKER. Huwelijksvoltrekking 26 Sept. 1930 te Polsbroek. Maastricht, j PHoX®k!gstr'23, 5 Sept-im Dorpsplein 26, I Voor de vele bewijzen van deel neming en medeleven,ondervonden bij het plotseling vei lies van mijn Vrouw en Moeder Annigje Johanna Neven, betuigan wij onzen hartelijken dank. De Familie, c. Van donk. Lekkerkerk, 4 September 1930. Met blijdschap meiden wij u dat onze TONY geheel hersteld uit het v. Iter ion Ziekenhuis te Oouda is thuisge komen. Tevens onzen hartelijken dank voor de blijken van belangstel- Imetiidenshaarziekte enthuiskomst. 8J Q. PLOMP. O E. PLOMP—Stubbe. Schoonhoven, 5 Sept. 1930. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over- Widen van onze innig geliefde TEhtgenoote, Moeder, behuwd- en Orootmoeder betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, P. VAN WIJNEN. Stolwijk, 5 Sept. 1930. De Standhouders van de A.T.L.O. brengen hierbij hun oprechten dank aan het Bestuur van de A.T.L.O., inzonderheid aan den Voorzitter, den Heer v. d. WEERT, voor de prettige medewerking tijdens de Tentoon stelling ondervonden. van G, BLOK, landbouwer .te NWaV door de homologatie van het aangeboden accoord, bij vonnis der Arrondissements Rechtbank te Rotterdam d.d. 3 September 1930 De Curator: R. VAN BLOKLAND Varlopen in omgeving Bergambacht. Tegen belooning terug te bezorgen, Postkantoor, Bergambacht. Bij A. VERSLUIS, Lopik. Naaister VRAAGT beleefd Scboenmagazijn „De Maoneet", J«c. van Beierenstr. 10, Schoonhoven. Wegens huwelijk der tegenwoordige Een nette bij: H. v. d. HAM Qzn, Kerkstr. 9, Schoonhoven. tegen 1 Oct. a.e.t Aanmalden voorlooplg: Voorhavan 33 Schoonhoven fiövraagd tegen I October: Een flink 'n de Ned. Herv. Pastorie van I Willige-Langerak. «nmeldenbljH C. LANKHORST, Schilder, Willige-Langerak. hvraagd met 6 Oct a.».; Een flinke Kd*n|i"f o< voor dag en nacht No,VAN ASWz., Or»ot Ammera. MEVROUW van lanoeraad tc Peursum wegens huwelijk der tegenwoor dige tegen October of later: Een liefst voor dag en nacht. Mevrouw D. S CATS VAN DIJK, Lange Tiendeweg 26, Oouda (bovenhuis) vraagt een net Dienstmeisje tegen 15 September of 1 October. Wasch buitenshuis. Hulp van werkster aanwezig. Z. g. get. onnoodig zich te melden. Mevr. D r. DONKER," Ameide tegen October: Een net leeftijd niet beneden 18 jaar. kan wegens ziskte zijn praktijk voorlsopig niet hervatten. Tandarts Schoonhoven SPREEKUREN: 1-2. Woensdag 9—12 en volgens afspraak. Min- en onvermogenden Maan- Woens-, Donder- en Zaterdag morgen: 8J 9 uur. SPREEKUREN te OUDEWATER: Dinsdag-en Vrijdagmorgen 1011J en volgens afspraak. - f 15000 op Landerijen beschikbaar tegen 4 Brieven, onder no. 2100, aan het Bureau van dit Blad. voor le en 2e Hypolheekeo. Credleten - Assurantiën - Adviezen. Adres J. C. JUE, Beëedigd Makelaar, Peperstraat 58, Oouda. MAKELAARSKANTOOR VAN G. VAN DER HORST Beëedigd Makelaar in Onroerende Goederen - Hypotheken tot elk bedrag op Huizen en Landerijen. Op Land mei. goede overwaarde 4Vi 10 jaar vasX. Koop - Ver koop - Huur - Verhuren - Huizen en Landerijen. Kor te dijk 6 Schoonhoven TM. 100 get. A 24, In den Groenendijk Ie Ouderkerk a.d. IJssel Te bevragen bij A. BOS, Mr. Timmerman. voor OS cant een mooie in verschilende soorten Adres: Goads Noordeloos en Goudriaan Onze Agent lot wlen men zich ken wenden voor Abonneihentsn, Advertentiën en Drukwerk de Heer H. VAN ASPEREN Noordelooe en Goudriaan TE BERGAMBACHT op hel terrein van 0. A. du Mik Opgeluisterd door de Muziekver. „EXCELSIOR". Aanvang op het terrein na voorafgegane marsch 7.30 u. Entree f 0.25. Kinderen f 0.10 RIJWIELSTALLING BIJ 'T TERREIN tc Bergambacht zal op Zaterdagen 20 en 27 Septembei 1930 telkens des voormiddags half elf uur (zomertijd) in het café van den heer A. STUURMAN te Ammerstol, in het openbaar veilen en verkoopen: ten verzoeke yan de gezusters H. en M. 'DÈ JONO te Ammer stol: geteekend nos. 19 en 19a, door twee gezinnen bewoond, met Dijkgrond, onder de gemeente groot ongeveer 2.90 Aren. b. Een perceel gelegen li achter M. VERSCHOOR, groot 14.90 Aren. c. Een perceel gelegen te aan den dijk, tusschen Berg- stoep en Ammerstol, groot 1.24.23. HA. d. Een perceel gelegen te bij de Capellelaan te Ammer stol, groot 15.60 Aren, een perceel D|jkgpond gelegen te Ammerstol voor eigen dom van E. en J. A. OOMS groot27 centiaren, een Noor delijk gedeelte wande Broeksteegt en wei daar van de Oostelijke helft, ter grootte van 7.19 Aren. 2. ten verzoeke van den heer P. KOOY te Ravenswapy: geteekend B nos. 57 en 58 door twee gezinnen bewoond, ge legen te aan den Hoogendijk. groot 3.30 Aren. Alles nader omschreven bij perceels beschrijvingen welke tijdig verkrijg baar zijn ten kantore van voor noemden Notaris. (blauwe, prima) IOO SCHOOLBANKEN schuifbare lessenaars, en 2 Eere- poorten m. toebehooren Te bevragen bij W. B. J. KOK, Achter de Vischmarkt 100, Oouda. I Kippenhok 1 Volière doorsnede 4 M. 2 Landhokken en I Roeibootje. bij L. v. Loon Schoonhovenscheveer, Tel. Nieuw- poort 24. WOENSDAGAVOND 10 Sept. DONDERDAG II Sept. 4.15 n.m. Volksspelen op het Speelterrein Langerakker Weg 6—7.30 n.m. Voetbalwedstrijd 7.45—8.45 Conoert „Kunst na Arbeid" 9 u. Voorstelling Gym. Vsr. D.O.S. op het Speelterrein Langerakker Weg Vermskelijkheden op het Doelenplein DIT BEWAREN. (Wordt vervolgd). I Schuur 8X8 Meter. I Schuur 4X8 Meter. I Sohuur 4 X 4.50 Meter (uitneembaar) Eiken Palen, Planken, Hrugleggers «u Brugdekken. Q. B. NIJHOF - Oud-Alblas. De leden van de Winkeliersvereniging „SCHOONHOVEN VOOR UIT" zullen gedurende de Feestdagen op 10, II, 12 en 13 September a.s. aan koopers voor elk op die dagen besteed in hun winkel bedrag van vijftig cents eee bon verstrekken. Tien dezer bons kunnen van Woensdag 17 tot en met Zaterdag 20 Sept. fn den Boekhandel van den heer W. TIMMER, Haven 23, worden ingeruild voor één kaart met nummer, kans gevende op één der volgende door „SCHOONHOVEN VOORUIT" b< schikbaar gestelde prijzen: Iste prijs f 25.—2e, 3e en 4e prijs elk f IO>- 5e, Be, 7e en 8e prijs elk f 5.—. De prijzen worden uitgereikt in BONS ter waarde van f 1— waarvoor men zich bij aan lid der „Wink-liersvereening" een cadeau naar algen keuze kan aankoooen. De prljstrekklng wordt nader baksnd gamaakt. HET BESTUUR. Egyptisch vlechten. Kantklossen. Modern Stofversieren. Privaatlessen. Bij voldeende deelname cursuslessen. H. C. M. VALK, Leerarei Kun.tnaaldwerk M.O. Langerakkerweg 10 - Schoonhoven Buroemeester an Wethouders van zijn voornemens 13 September 1930, v.m. 10 30 uur, in het Raadhuis aan le besleden Inlichtingen te bekomen op Zater dag 6 Sept an Maandag 8 Sept. bij de Architecten. Bestek en Teekening verkrijgbaar bij ondergateekendan f 2.50, restitutia f 1 50. C. ft P. P. KOK, Architecten, Ammerstol. 0p 10 September a.s. zal de Ht.r 'D. SCHOUTEN in het openbaar trachten aan te besteden: Bestek en Teekening 1 7.— (restitutie f 5.—) bij P. D. STUURMAN, Architect, Waddinxveen. Blauwstraat 19, te Gouda Dir. H- van der Graaff De Bank heeft o.a. ten doel het verltrekken van voorschotten bij 't aanschaffen van vee De Bank geeft ook uit schuldbrieven In stukkenVan f SO/IOO.- en f 250.- rentende 6% Het middel l-gen zeere spenen Drogisterij Kleiweg 91' - Goude MOOIE SORTEERINGEN VOORDEELIGE PRIjZêN NOUVEAUTÉ-S IN fV»i i Beleefd v.rzoekee wij U M] oen ntelee eee te mge*. daza wordan franco toagazondan. 28 HOOFDSTEEG 31 ROTTERDAM voor 2.SO een aardige In verschillende kleuren Adres Hf Honda GE HOORT I AHe conve«"sati«. redevoe ringen of muziek Runt U met ««n hoorappa'aat normaal volgan Kant U alonielac hooraopanaat 7 büna onzichtbaar» voorh Nieuwstr. 13, thann HOOFDSTEEG 35 ROTTERDAM Van één flescbjc ROZINA van 2 cant; maak ik zeven Hesachvn ruel leover- tryffen qele azijn met rozjnenA/nadk Een flescb heerlijke azijn kosF dus slecbhs óccnh Inlichtingen eiken Zaterdag van half acht tot negen uur TE SCHOONHOVEN Vieto Taky Dépilatolre Woltman-BIpcra Blanccnij Sanders Gladweg Bloemenz. Dralle Paimolive Maja Karnemelk Cocoa Rozen Perla Chlorodont Pastol Golftates 4711 Ponda Tokalon Plver Khaaana Mouaon Purol Boldoot 4711 Coty D'Oraay Sanders Oosthoven 29, Hondo. Tel. 118 LEWEN5TEIN'5 flAAIMACtliriE N.V AM5TERD HAAIMACtHflEHhANDCl uitknippen i Hm EERSTVOLGENDE Trekking 15 Sept. a.s. INSCHRIJVING op de in geheel Nederland wettig geoorloofde en rentende STAATS-PREMIEL0TEN Jaarlijks 10 trekkingen, met hoofdprijzen van f 120 000. 7?.000, 60.000 48.000, 36 000, 30 000 «nz. Oeheele loten, waaraan deel neming tegen maandel. aflos- sing vanaf f 3.— wordt aan- grboden 6een nieten - Elk lot sen prijs. Ondergeteeke'nde verzoekt Prospectus eratis door:' Q STROETZFL, Advert.-Rureau, Haarlem Postbox No. 83. Nairn Woonplaats: jküji Strait

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 2