Wat geeit de Radio? Gemengd Nieuws Nieuws in een paar regels. Wetenschap en Techniek. Gemeenteraden. tWbEDE BUM) NI»UV|>«BL«D VOOB ZUID.HOOL*ND IN UTHKBHT. Schoon htnramahi Goorant WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1930 Dondardag 11 September. Hllvaraum. A.V.R.O. 8—6.45 Gramofoon; 10-10.16 Morgenwijding; 10.80—12 Huiskapel van het Theater Tuaohinaki; 12.16—2 A.V.R.O.-Orkest en Zang; 2—2.80 Gramofoon; 88.80 Gramo foon; 8.80—4 Lering voor Dames; 4— 6 Ziekenuurtje; 6—6.30 Gramofoon; 6.80—8.46 Orkest van het Rembrandt- Theater;6.467.16 Sportpraatje; 7.16 7.46 De heer Prof. Dr. G. Minderhout! - over: De industrialiseering van het landbouwbedrijf; 88 45 Omroep-Or- kest; 8.459.20 Kamermuziek; 6.20 uur Fragmenten der Operette „The Geisha"; 10.30 uur Persberichten; 10.4512 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 8—9.16 Gramofoon; N.C.R.V. 10—10.30 Dameskoortje Zie- kendiensten; 10.3011 Ziekendienst; K.R.O. 11.3012 Godsdienstig half uurtje; 12—1.30 K.R.O.-Trio 1.80—2 Gramofoon; N.C.R.V. 22.45 Gramo foon; 2.45—3.45 Cursus fraaie Hand werken; 45 Ziekenuurtje; 56.80 Concert; 0.40—6.45 Gramofoon; 0.45— 7 Knippen en Stof versieren; 78 Or gelconcert; 89 Harmonie „Zaan- darnsch Muziekkorps, 9—9.30 De heer J. Lens over: Het leerplan van de la gere school; 9.3011 Vervolg Concert; 10 uur Persberichten. Vrijdag 12 September. Hilversum. V.A.R.A. 8 uur Orgelconcert; 9 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10 uur Mor genwijding; V.A.R.A. 10.15 uur Dirk Faber draagt voor; 10.30 uur Zieken uurtje; daarna Viool- en Pianoconcert en Gramofoon; A.V.R.O. 12.152 A.V. R.O.-Orkest; 23 Gramofoon; 34 A. V.R.O.-Orkest; V.A.R A. 4 uur De heer P. J. Kers over; Onze Keuken; 4.45 uur Na Schooltijd; 5.45 uur V.A. R.A.-Orkest; 6.50 uur Allerlei uit de Arbeidersbeweging; 7.06 uur V.A.R.A. Orkest; V.P.R.O. 8 uur Concert; 8.45 uur Godsdienstig leven in Amerika; 9.20 uur Concert; 10.uur Persbericht; 10.10 uur Voordracht eigen werk door mevr. Jo van Ammers-Kuhler; 10.80 uur Gramofoon; V.A.R.A. pl.m. .11 uur Gra- mofoon. Huizen. K.R.O. 89.15 Gramofoon; 11.30—12 Halfuurtje voor zieken; 12 —1.30 K.R.O.-Orkest; 1.30—2 Gramo foon; 2—2.30 Mevr. J. W. Lastotsjkin Pelsky-Franssen v. d. Putte over; Leerbewerking; 2.304 Gramofoon; 6 —7.15 K.R.O.-Orkest; 7.15—7.45 De heer B. J. Koldewey over: De Gothiek in ons land; 7.458 Gramofoon; 8 11 Haarlemsche Orkestvereenijfing; 9.30 uur Nieuwsberichten; 1112 Gramo foon. thuisgêkomen. Men heeft hi aar in |o] MOORD TE ROTTERDAM. Een vrouw geworgd. Gistermorgen, omstreeks tien uur. 4 -kwam een bewoonster, tevens eigena res van een pand aan de Prinsen straat te Rotterdam bij de politie aan gifte doen, dat de 36-jarige mej. A. C. van Rijt, op herhaald kloppen, geen antwoord had gegeven. De ka merverhuurster had bovendien de kamerdeur gesloten gevonden en toen zij door een ventilatieraampje in de gang gekeken had, had zij in het bed een massa zien liggen. Zij had nog geschreeuwd door het raampje, maar zij had geen antwoord gekregen. De politie heeft de deur van de ka mer opengebroken In het bed in de alkoof vond men het lichaam van een vrouw, toegedekt met een gewateerde deken, een kussen op het hoofd. De punt van dit kussen waS blijkbaar met kracht in den mond van de vrouw geduwd Bovendien constateer de men een wond op het hoofd van de vrouw, welke wond waarschijnlijk met een scherp voorwerp is toege bracht Voor zoover men Jcon nagaan, schijnt er in de alkoof een korte worsteling te zijn geweest. In de ka mer vond men geen enkel spoor van waitorde. Slechts op het buffet werd de leege portemonnaie van de vrouw gevonden. Voor zoover uit getuigenverhooren is komen vast te staan, is mei. Rijt Maandagavond omstreeks twaalf uur jpniet gezien maar slechts stappen jop de trap gehoord. Naar men nad kunnen opmaken, was zij in gezelschajp van een man, die om kwart over vieren het huis heeft verlaten. De bewoners van hejt huls Verkla ren voorts, omstreeks vier ujur in den nacht wel een gesmoorde gil te hebben gehoord, maar omdat er 's nachts wel meer ruzie js, heeft men daaraan geen aandacht geschon ken. Van den dader is geen spoör be kend. De vrouw had geen geregelden omgang met een -bepaalden m; niemand heeft tot nu toe een ment van den man, waarmedt des avonds is thuisgekomen, ki opgeven. DE VERDUISTERINGEN TE UITHOORN. Volledige bekentenis van den directeur. Omtrent de gepleegde malversaties aan het bijkantoor der Rotterdam- sche Bankvereeniging te Uithoorn heeft de gearresteerde directeur een volledige bekentenis afgelegd. Volgens zijn eigen opgave bedraagt het totaal van het verduisterde bedrag tusstjtiien de 100.000 en 140.000 gulden. j De directeur heeft in den loop|van negen jaar geregeld credietaanvri van Uiihoornsche ingezetenen aajn 't hoofdkantoor der Rotti Bankvereeniging gezonden. Deze aanvragen waren behoorlijk van de handteekeningen van de vragers, zoowel als van borgen vbor- zien, doch thans is gebleken, dat^eze handteekeningen alle door den teur werden nagemaakt De reden, dat een en ander lang verborgen is gebleven, is datl de voor deze credieten verschuldigde rente steeds op tijd door den difi teur werd voldaan. Maar daardp ontstonden steeds grootere tekoi die dan door nieuwe vervalschii werden aangezuiverd. Het onderzoek zal vermoedelijk geruimen tijd- in beslag nemen. Nederland's oudste Inwoonster. I— Te Otterlo (gemeente Ede) is de oud ste inwoonster van ons land mej. |de wed. K. Bresijü—van Zuuren pp 105-jarigen leeftijd overleden. Zij w< 31 Oct. 1825 te 'Dirksland geborr DE SCHAT IN HET VONDELPARK De vindér nog geépi eigenaar. Zaterdag was het drie jaren gele den, dal een huisknecht, die in het Vondelpark wandelde, daar een por tefeuille Vond, welke niet mindpr dan f 11.000 bleek te bevatten I Van zijn vondst deed hij aangifte bij de politie, welke alle pogingen jn het werk stelde den rechtmatige|n eigenaar van dit bedrag op te sporep. Ondanks herhaalde publicaties liet deze evenwel niets van zich hooren De vinder wilde reeds na een jaar en zes weken kijn aanspraken op 4e som gelds laten gelden, doch, wagr het hier een niet onaanzienlijk bedrag betreft, stelde de politie er prijs den verjaringstermijn op drie j; te stellen. Nu deze drie jaren zijn verstrekei) heeft de vinder zich wederom aanJ uneld om althans de rente van hel ■mB e kunnen nemt Het advies van den Amsterdam schen stadsadvocaat, Mr. v d Wal! Bake eChter luidt, den verjaringster-i termijn op dertig jaren te stellen enl het bedrag tezamen met de gekweek te rente gedurende dien tijd. in be waring te houden. Het is niet onwaarschijnlijk, dat del vinder trachten zal door de rechter-1 Ijjke macht te doen uitmaken of zijn1 aanspraken rechtsgeldig zijn Twee kinderen vallen uit een raam. Te Amsterdam zijn gistermorgen twee kinderen, pesp. drie en vier jaar oud, uit een raam van 11 e' tweede verdieping gevallen van perceel 176 in de Laurierstraat, op straat geval len. De moeder was even naar bene den gegaan, waarna de kinderen van de achterkamer naar de voorkamer verhuisden en uit het raam gingen leunen, met het vermelde treurige ge volg. Wonderlijk genoeg zijn de klei nen er nog vrij goed afgekomen. Bei den kregen een lichte hersenschud ding In het Wilhelminagasthuis zijn zij ter verpleging opgenomen. DIEFSTAL OPGEHELDERD. De onlangs gepleegde diefstal van bloembollen bij den kweekef P. /i. te Roelofarendsveen is thans op gehelderd. Twee der drie tuinders, die als verdacht van heling in arrest waren gesteld ^hebben bekend zich geme bedri enl uw hieraan te hebben schuldig gemaakt. Zij hebben de zakken en manden, om de gestolen bollen te vervoeren, aan de dieven verschaft De derde) tuinder is op vrije voeten gesteld, aangezien gebleken is, dat hij geheel vreemd is aan 't misdrijf. Ook de dieven zijn thans gearres teerd. Het zijn goede bekenden der justitie, namelijk B. T, en G. O. Met uitzondering van den tuinder J de J zijn allen in het Huis van Bewaring te Haarlem opgesloten. De waarde van het gestolene be loopt ongeveer f 6000. DE EXPEDITIE ANDREE. Ook Frfinkel's lijk gevonden? Het vermoeden dat er zich nog meer overblijfselen van de expeditie-Andrée op het Witte Eiland zouden bevinden, is bevestigd door de nieuwe vondsten, ge daan door de persexpeditie aan boord van hot Noorsche schip „Isbjörn". Den vijfden September vond deze expeditie bij bet doorzoeken van bet eiland een kamp van Andrée, nog ten deele onder bet ijs van een afsmeltenden gletscher verborgen. In de ineengestorte woning, welke uiterst primitief van drijfhout en zeil doek was opgetrokken, vond men behal ve dagboeken, en brieven een uit eengevallen skelet, dat waarschijnlijk dat van Frankel is, en verscheiden instru menten, wapens, werktuigen en deelen van de uitrusting, alsmede deelen van den gondel, brieven en aanteekeningen van Strindberg en Frankel. Alles wijst er op, dat de luchtballon* .„Adelaar" op of nabij het eiland is ge daald en dat de expeditie er geruimen tijd heeft geleefd eft haar lot door een plotselinge catastrophe, een sneeuwstorm of iets dergelijks, bezegeld zag. Maandagmiddag heeft in de kathe draal te Tromsö een dienst plaats gehad ter nagedachtenis van Andrée en zijn tochtgenooten. De kisten met de stoffe lijke resten van Andrée en Strindberg stonden naast elkaar, bedekt met de Zweedsche vlag; naast de kisten waren twee vlaggestokken opgesteld, met - de Zweedsche en Noorsche vlaggen. Re lij- en zullen in de kerk blijven, totdat ook het stoffelijk overschot van Frankel is aangekomen, daarna zullen de drie kis ten door Zweedsche zeelieden aan boord van het Zweedsche oorlogsschip „Svensk- sund" gebracht worden. Aanval op esn assistent-wedana. Te Soemenep deed de assistent-wedana (In- landsch onder-districtBhoofd) Vrijdag avond met de veldpolitie een inval in een speelhol. De daarin aanwezige spe lers vielen den assistent-wedana met grasmessen aan, waarop deze vijf revol verschoten loste. Drie der aanvallers werden gedood en twee zwaar gewond. Drie kinderen overreden. Te Hamm in Duitschland heeft bij het passeeren van een particuliere auto een vracht auto drie kleine kinderen overreden. De chauffeur trachtte nog vaart te minde ren, doch de remmen weigerden. Een der kinderen werd op slag gedood, de twee anderen werden zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. De proef van Prof. Plccard. Prof. Piccard, die gistermorgen te Augsburg per ballon hoopte op te stijgen, om op 10 K M. hoogte waarnemingen te doen, heeft met het oog op het v ongunstige weder, zijn tocht voorloopig uitgesteld. EEN WREED VADER. Zijn kind vermoord. De Fransche politie heeft een zeer ernstige misdaad ontdekt. Een 25-jarige stalknecht was een jaar of vier geleden in Straatsburg getrouwd en had drie kinderep, waarvan het jongste in October j.l. slechts drie maanden oud was. Toen zijn vrouw bij hem te Parijs gekomen was hij had eerst eenige maanden alleen op een kamer gewoond had hij op een goeden dag in October tegen haar gezegd, dat zij het kind mooi moest kleeden, waarna hij er mee wegging. Bij DE OPENING VAN DE MAASHAVEN TE VENUX Prins Hendrik heeft Maandag de nieuwe haven te*Venlo officieel geopend. Venlo was bij die gelegenheid in feest stemming. Aan de kade der nieuws haven brengen de schoolkinderen den Prins een aubade. I <t*' zijn thuiskomst verklaarde hij, dat hij het bij een tante had gebracht. De vrouw vond het verdacht en hield aan met vra gen, waarbij zij het er tenslotte uitkreeg, dat hij het in een ziekenhuis afgegeven had, waar het nu van de armen werd opgevoed en nooit meer iets van thuis mocht hooren. Er werd evenwel zoo over het geval gesproken en de arme moeder praatte zoo vaak over haar vermoedens met de buren, dat tenslotte de politie ook iets ervan vernam en den man on dervroeg. Aanvankelijk beweerde hij ook nu het kind ergens in een gesticht ge bracht te hebben, maar tenslotte legae hij de bekentenis af, dat hij het ver moord had, omdat hij de ruimte thura te klein vond voor drie kinderen, een vrouw en een man. Over de wijze waarop het kind gedood is heeft men zich nog geen vaststaande aanwijzingen kunnen verschaffen. Eerst heeft hij gezegd dat hij het levend had begraven, later heeft hij verteld dat hij het eerst gewurgd had en toen had begraven. Hij heeft ook de plek in een park aangewezen waar het lijkje begraven zou liggen, maar daar Is, na twee dagen zoeken, niets gevonden De verdachte is bij al die onderzoekin gen geweest. Er zijn vele tegenstrijdighe den in zijn verklaringen opgemerkt. Zoo heeft hij gezegd dat hij slechts een klei ne kuil had gegraven met zijn hand, en daar het kind, vlak onder het oppervlak, ingelegd had. Op wel vijftig plaatsen is gegraven, maar telkens stuitte men op zooveel boomwortels, dat het onmogelijk bleek dat hij daar een kuil met zijn hand had gegraven. Tpen wees hij weer nieu we plekken aan Men veronderstelt, dat de man, wat dit deel van zijn verklarin gen betreft, liegt, maar men heeft de on juistheid van zijn beweringen nog niet kunnen aantoonen. OPZIENBARE ARRESTATIE. Te Boedapest is de directeur van sen lakenfabriek gearresteerd ,die verdacht wordt de leider van een geheime commu nistische organisatie te zijn. Reeds ln 1919, ten tijde van de radendictatuur in Hongarije, moet de gearresteerde het ambt van politiek commissaris hebben be kleed. Tot voor negen maanden was hij te Weenen leider van het filiaal der Hon- gaarsche fabriek. Hier moet hij voort durend in relatie hebben gestaan met Bela Kun. De arrestatie heeft wegens de positie, die de gearresteerde te Boeda^- pest bekleedde, groot opzien gebaard. OPGESLOTEN KRANKZINNIGE VERGETEN. Een krankzinnige inlander, die werd op gesloten in de speciale cel voor krank zinnigen in het hospitaal van 't Siantar Dokterfonds te Medan, werd vergeten. Na vele dagen werd zijn lijk, da* in verre- gaanden staat van ontbinding verkeerde, aangetroffen. De zaak is in handen der justitie gesteld. 16 MILLIOEN FRANCS VERDUISTERD Maandag heeft zich te Parijs een no tarisklerk ten Paleize van Justitie aan gemeld met de mededeeling, dat hij zes tien millioen francs verduisterd had. Nadat gebleken was, dat zijn opgave juist was, werd hij opgesloten. De gearresteerde is een 57-jarige boek houder, die sedert jaren stelselmatig ver duisteringen bad gepleegd. Het geld heeft hij gebruikt, om op de renbaan te wedden. De man is op grond van zijn aangifte in hechtenis genomen. In zijn gezin had men er niet het min ste vermoeden van, dat hij een dergelijk dubbel leven leidde. AARDSGHOKKEN IN SPANJE. In de omgeving van Murtia in Spanje worden /sedert eenige dagen herhaaldelijk aardschokken bemerkt welke reeds eenige materieel e scha de hebben aangericht. De bevolking is ten zeerste verontrust. Bij de ge ringste beving, welke bespeurbaar is. rent alles de straat en de open plei nen op Vele menschen durven zelfs in het geheel niet meer huizen binnen te gaan. De schallen van de „Egypt". Het is den duikers gelukt een stalen geldkist uit het indertijd voor Brest gezonken Engels che s.s, „Egypt" aan de oppervlakte te brengen. De arbeid echter gaat mei groote moei lijkheden gepaard zoodat men voor ziet, dat er vele maanden, zullen ver strijken alvorens de geheele schat goud, die in honderd kisten in het ruim staat gestuwd, naar boven zal zijn gebracht Weer een neger gelyncht. In de te Dari'an in den staal •rgiê, was een neger opgesloten die ervan beschuldigd was, in een revolvergevecht een politieagent te hebben gedood en drie andere politie mannen te hebben gewond. Ofschoon de gevangenis bewaakt werd door nationale garden, bewa pend met machinegeweren, werden dezen in bedwang gehouden door lynchers, die de gevangenis wisten binnen te komen en den neger dood schoten. Geheimzinnige diefstal. Te Ber lijn heeft zich des nachts een aantal inbrekers door eernaam toegang we ten te verschaffelmot een der Ber- lijnsche apothekeif^aar zij de kassa hebben opengebroken, doch, wonder lijk genoeg, geen geld hebben ont vreemd Naar het schijnt hadden zij het uitsluitend op velschillende ver giften voorzien. Er werd een hoeveel heid strychnine, cyaankali en derge lijke meegenomen, doch bedwelmende vergiften als heroïne |en cocaïne liet men onaangeroérd. Het is niet uit te maken of alleen de sterk werkende, vergiften van hun gading Waren of dat zij die andereover het hoold hebben gezien. Slechte afloop van stierengevecht Te Madrid heeft bij een stierenge vecht een ernstig ongeluk plaats ge had Een jonge stierenvechter wilde zijn degen m den kop van een stier plan ten, doch de degen ,brak en de stier boorde zijn horens in de borst van den jongen man, die weldra den geest gaf Kroeiertyen op belastingkantoor. Op het kantoor der stedelijke belas tingen te Gotha zijn groote onregel matigheden aan den dag gekomen. Een groot aantal beambten neèft uit de kas voorschotten opgenomen, zon der dat de betrokken autoriteiten hier van iets wisten. Men vermoedt, dat er ook verduisteringen en valschheid in geschrifte zijn gepleegd. De mal versaties moeten over een zeer langen termijn loopen. Twee vooraanstaande beambten hebben Zondag zelfmoord gepleegd Uit Manilla wordt gemeld, dat op Luzon pest is uitgebroken. Reeds zijn honderden personen omgeko men. Te Vughl is op vier plaatsen Ln het villapark ingebroken. De politie arresteerde T. T. die zich in een heg trachtte te verschuilen. Twee koffers met gestolen goederen werden in zijn bezit gevonden. Te San Benedetto in Italië heeft een hevige brand gewoed in een land huis, dat in vlammen opging. Twee vrouwen en vier kinderen zijn omgekomen. In een petroleumbron Je Tazlau in het gouvernement Moldavië is weg- stroomende petroleum in brpnd ge raakt. Vijf tien arbeiders zijn ernstig gekwetst. Eenige hunner liggen op sterven. Maandag zijn te Antwerpen twee Engels che dames in de Schelde ver dronken, toen haar auto bij het op rijden naar de veerpont te water stortte. De chauffeur werd gered. In een perceel aan de Bunscho- tenschestraal te Den Haag raakte een jongetje van negen maanden in de wieg, met den mouw verward in een bandje waaraan een speentje was be vestigd,. Het kind is door het spelen met dit bandje gestikt. De ouders waren bij de buren op visite. Te IJ muiden werd sinds Zater dag hel zes jarige zoontje van S K. \ermisi; zijn lijk is drijvende gevon den nabij den steiger van de Alk maar PakeL Maandagavond is uit den Noord- vestsingei te Schiedam, opgehaald 't inkje van den vijf-jarigen A. v. d. W. aldaar. De jongen werd sedert dien middag vermist Te Zwammerdam is het vier-ia- rige zoontje van den arbeider J. R. spelende in den Ouden Rijn geraakt Een buurman sprong te water en bracht het ventje op het droge, maar de levensgeesten bleken reeds gewe ken. ,j „FORD-WERELD". Een nieuw auto-tijdschrift is ver schenen getiteld „Ford-wereld dat dus meer in 't büzonder zich zal bezig houden met de Ford-auto's. Het eer ste nummer brengt verschillende aan trekkelijke artikelen met illustraties o.a een portret van Ford, een „In leiding* tot deze uitgave, artikelen en beschrijvingen van den nieuwen Ford geil I us tr eerde beschrijving van den douw der nieuwe Ford-fabriek te Rotterdam, de nieuwe Ford-truck, een bijdrage over den gemeentelijken rei- nigings- en onrsmettlngsdienst te Zaan dam. die uitsluitend met Fordwagens werkt, nieuws over Ford vliegmachi nes enz. Het maandblad is keurig verzorgd en wordt uitgegeven door Nygh en van Ditmar te Rotterdam. De abonne mentsprijs bedraagt f 1.50 per jaar. HOENKOOP. Raadsvergadering op 27 Augustus Met den burgemeester Jhr Mr. P. W. G. van der Goes en den secreta ris, waren alle leden tegenwoordig. De notulen werden goedgekeurd. Naar aanleiding van een circulaire van Ged. Staten en van den Utr. Prov. Brandweerbond. werd na breed voerige besprekingen besloten een contract af \e sluiten met de omlig gende gemeenten inzake onderlinge nulpverleening bij brand. In verband met de a.s. reorganisa tie van den Vleesch keuringsdienst deed de heer De Vries enkele mede- deelingen, betreffende de eventueele opheffing van de noodslachtplaats. Aansluiting bij den kring Oudewater werd hel meest economisch geacht. In een volgende vergadering zal een ontwerp-nieuwe regeling ter sprake worden cebracht Met het oog op de financieele ver houding tusscben rijk en gemeenten s'e'den B en W voor, de gemeente in de derde Tdasse te rangschikken, wat 'de gemeentefondsbelasting be treft, waardoor een bate voor de 8e" meente wordt verkregen van onge veer f 800 en voorts de gemeente m te deelen in de 8e klasse voor de pers. lelastino. O - en^ens werd voorgesteld in de heffing van opcenten op de grondbelasting en personeele-belas- üng geen verandering te brengen. NA TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZDUMfDCkftND EN I SHIRK Courant WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1830 eenige toelichting door den Voor zitter werd het voorstel van B. en W ongewflzk Hierna sluit GOUDERAK. Afwezig wegens ziekte de heer HL de Jong Lzn. Voorzitter, burgemeester H. Berg man. Na opening der zitting wordt de gemeenterekening 1930 (met bijlagen) aangeboden. Gew. dienst en kapitaal- dienst sluiten met een batig saldo. Hierna vangen de besprekingen aan over 4e te treffen belastingmaatrege len in verband met de herziening van de financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten. De Voorzitter zegt ,dat de voor uitzichten voor Gouderak niet ongun stig zijn te achten. O.m. wordt uit het gemeentefonds ontvangen een bedrag van f 7 48 per inwoner en eene tege moetkoming in het salaris van den burgemeester-secretaris van f 3000. B. en W. hebben dan ook gemeend de gemeente te moeten plaatsen in de eerste klasse der gemeentefondsbe lasting. Overigens zou spr. willen verwijzen naar de den heeren toe gezonden bescheiden met berekenin- gen. De heer VI egg eert wenscht in de eerste plaats een woord van dank te brengen aan B. en W., in het bij zonder aan den burgemeester, voor de wijze, waarop deze aangelegen heid is behandeld. Het heeft de raads leden aan inlichtingen niet ontbrp- ken en de onderscheidene berekenin gen hebben een juist inzicht gegeven In groote lijnen kan spr. met de voor- stellen van B. en \V. meegaan Al leen zou spr. liever de opcenten op de personeele-belas ling progressief heffen en als tarief voor de gemeen tefondsbelasting zien aangenomen ta rief bijl. III. De heer De Bruijn kan ook in groote lijnen meegaan met de voor stellen van B. en W„ een woord van lof aan den burgemeester is hier op zjjn plaats. In afwijking met den heer Vleggeert zou spr. voor de gemeentefondsbelas ting liever zien aangenomen tarief bijl. IV. De Voorzitter is ten zeerste ger troffen door het blijk van vertrou wen ten dezen in het college gesteld. Spr. zegt de heeren mede namens de bei4e wethouders dank voor hunne waardeering. Ook B. en W. geven de voorkeur aan tarief bijl. IV. Het voorstel van den heer Vleggeert de opcenten op de personeele-belas- ting progressief te heffen wordt ver worpen. Voor alleen de heer Vleg- Behalve de heer Vleggeert geven de leden van den Raad ae voorkeur aan tarief bijl. IV. Hierna worden de volgende veror deningen en besluiten vastgesteld: a. ae gemeente wordt voor de ge meentefondsbelasting geplaatst in de eerste klasse; b. de verordening tot heffing van 16 tot 40 opcenten op de gemeente- fondsbelasting en de verordening tot invordering daarvan; c. de verordening tot heffing van 20 opcenten op de vermogensbelas ting; d. een verordening tot classificatie in de 7e klasse der personeele-be las ting; e. oen verordening tot vervanging van belastingbedragen voorkomende in de wet op de personeele-belasting grondslag paarden; f. een verordening idem, grondslag motorrijtuigen; g. de verordening op de heffing van 28 opcenten op de personeel e- belasting en de verordening tot In vordering daarvan. tVegens benoeming te Rotterdam, wordt aan mej. P. M Snijders eer vol ontslag verleend als onderwijze res. Daarna sluiting. AMEIDE. Aanwezig alle leden. De Vooraitter, burgemeester Luy- endijk, opent de vergadering, waarna de notulen geleien worden, welke worden goedgekeurd. De Woningbouw. De heer Den Boor vraagt of iemand die een stuk grond van de gemeente koopt en 't voorloöpig braak laat liggen, het recht heeft dien grond voor meer geld te verkoopen. De Vooraitter oegt, dat het in de bedoeling van het gemeentebestuur ligt, dat de grond bebouwd wordt De heer Bouter oegt, dat die ver koop misschien cd na 3 maanden «al plaats hebben, misschien langer. De Vooraitter gelooft, dat het niet goed is den grond braak te laten liggen, dat is niet in het belang der gemeente. Spr. is ook tegen grondspeoulatie. De heer Bouter aou dat juist vast gesteld willen aipn. Speculeer en kannen wij zelf wel De heer D e n B o e r meent, dat een be paling bij den verkoop dient opgenomen te worden, binnen welken tijd gebouwd moet worden. Wethouder Streefkerk wil de be paling opnemen, dat men binnen een jaar moet bouwen. De Voorzitter stelt voor ln de no- tarieele akte van den verkoop op te ne men, dat, wanneer binnen zekeren tijd niet gebouwd wordt, de grond weer aan de gemeente komt. Er moet een aaneen gesloten bebouwing komen. Spr. wil ook bij bebouwing een advies van een schoon heidscommissie hebben. Voor hetzelfde geld kan men dan aardige geveltjes krij gen. De heer De n Boer aegt, dat de tim merlui hier ter plaatse ook ontwerpen vooir mooie gedeeltjea kunnen krijgen. 8pr. riet het nut er niet van in, koaten te -- De vergadering wordt gesohorat tot het houden der aanbesteding van 12 gemeen te-woningen. Er waren ingeleverd 80 biljetten. Laag ste inschrijver in massa Is de heer S. v. Straten te Hagestein voor f 20.815. Na heropening der vergadering, stelt de Vooraitter voor, B. en W. mach tiging te verleenen tot gunning van het werk, indien de informaties omtrent den laagsten inschrijver gunstig rijn. De heer Bouter vraagt, of' het mo gelijk is een bepaling op te nemen, dat de onder-aannemer betaald moeten wor den, vóór de termijn aan den aannemer betaald wordt Deze voorwaarden zouden in den staat van aanwijzing opgenomen kunnen wor den. De heer K r u ij t «egt Hat men dan in iets treedt waarop men geen recht heeft De aannemer moet toch ook geld hebben voor hij uitbetalen kan. Wel zou kunnen worden bepaald, dat de betaling van de onder-aannemers tegelijk geschieden moet met de betaling van den termijn. De Voorzitter zegt dat in dezen geest de zaak zal worden klaar gemaakt. De heer K r u ij t kan zich bij nader inzien er echter niet mee vereenigen. De onder-aannemers moeten zelf er voor zorgen, dat zij hun geld krijgen. Op deze manier wordt de hoofdaannemer de ondergeschikte van den onder-aanne mer. Als de informaties naar den hoofdaan nemer niet goed rijn, dan krijgt hjj het werk niet De Vooraitter stelt voor, den aan nemer te verzoeken de onder-aannemers te willen betalen, tegelijkertijd met de uit betaling van de termijnen en geen bin dende bepalingen te maken. De heer Bonter ri$t niet in, dat een hoofd-a&nnemar daartoe niet verplicht kan worden. De Vooraitter wijst er op, dat de onder-aannemer in zekeren zin onafhan kelijk tegenover den hoofdaannemer komt te staan. School voor zwakzinnigen. De Vooraitter doet mededeeling van enkele ingekomen stukken. In een schrijven van het gemeentebe stuur van Gorinchem wordt gevraagd of de gemeente Ameide bereid is medewer king te verleenen tot het stichten van een school voor zwakzinnigen te Gorinchem. De Vooraitter zegt, dat er twee dingen gedaan kunnen worden, nJ. dat medewerking verleend wordt; 2e. dat bij eventueele gevallen de kinderen te Gorin chem op dié school geplaatst zullen wor den. Doen wij mede aan de gemeenschappe lijke regeling, dan zou de gemeente ook moeten betalen, terwijl er geen leerling ia. Daarbij komt het bezwaar, dat de kosten van vervoer groot zullen zijn. Het lijkt spr. goedkooper voor dp ge meente geen medewerking te verleenen, waarom voorgesteld wordt het schijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer Den Boer zegt, dat de ge meente verplicht is bij te dragen voo- kinderen, die op de H.BH. gaan, en nu vindt spr. het hard, dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, nu het gaat om kinderen, die gedoemd zijn paupers te worden. Hebben B. en W. dit punt al bespro ken? Is er geen advies? De Vooraitter «egt, dat B. en W. er over denken, «ooals spr. het uitgelegd heeft. De heer Den Boer wil het schrijven aan B. en W. terugzenden, om nader dit punt te bespreken. DeVooraitter wijst er op, dat vóór 1 September een besluit genomen moet zijn. Er wordt gevraagd een beginsel-be sluit De heer Den Boer doet dan het voorstel in beginsel tot medewerking te besluiten. De heer K r u ij t zegt, dat een begin sel-besluit leidt op den weg tot verdere maatregelen. Als er iets aan te doen is, om een zwakzinnige tot een bruikbaar mensoh te maken, mag daar een offer voor go- bracht worden, doch spr. is eenigwrins huiverig voor de kosten. De heer Den Boer wijst er op, dat zwakzinnigen op de gewone sohool het onderwijs bemoeilijken voor de andere kinderen. Spr. wil sympathie betuigen voor het p|an. De heer Kruijt geboft niet, dat het bezwaar van sympathiebetuiging zoo groot is. Men kan dan later beter de kos- tij beoordeel en. Spr. geeft in overweging advies in te winnen bij de hoofden der scholen hier ter plaatse. De - Vooraitter acht den afstand wat ver, hoewel een gewoon achterlijk kind per autobus vervoerd kan worden. De Raad spreekt zich thans er voor uit, dat B. en W. inlichtingen vragen bij de hoofden van scholen. Is het advies gun stig, dan zal aan B. en W. van Gorin chem sympathie worden betuigd. De Voorzitter doet verder mede deeling van enkele ingekomen stukken, welke voor kennisgeving worden aange nomen. Een verzoek van G«hr. Van Dijken om teruggave van f 2.50 voor gekocht be stek en teekening voor den bouw van 12 woningen, aangezien zij er niet naar mo gen inschrijven volgens de bepalingen van den Ned. Aannemersbond, omdat in het bestek borgen worden geéischt Hierop wordt afwijzend beschikt. Hierna volgt de voorloopige vaststel ling der gemeenterekening, dienst 1929, en de aanbieding der begrooting voor 1931. Op voorstel van B. en W. wordt hen machtiging verleend het grondwerk te gunnen aan den laagsten inschrijver den heer L. P. van Lomwei voor de som van f 579.97 H. Rondvraag. De heer Bouter stelt voor, dat, wan neer de fundeering van de huizen go- maakt wordt, er een dagelijksch opziohter bij zal zijn. Een goede fundeering is al les, zegt spr. De gemeente-oprichter, die tegen woordig ii aegt, dat lijn werkiaamh»- >p Wet aaaig den het meebrengen, dat hij veel op werk «al zijn, hoewel hij ook veel werk voor de gemeente heeft. Voor het geval, dat de gemeer richter er niet is, «al K. Vroon het O] rioht houden. De vergadering wordt hierna gesloten. MEERKERK. Vergadering van den Raad der meente op Zaterdag 28 Augustus II des voormiddags 9.90 uur. Aanwezig zij| alle leden. De notulen worden aangehouden tc)t een volgende vergadering. Overdekte speelplaats. Aan de orde is de aanvraag van het bestuur der bijzondere school om geld uit de gemeentekas beschikbaar te stelleri voor het aanbrengen van een eenvoudige! overkapping over een klein gedeelte van het speelterrein ,om als bergplaats van fietsen der schoolkinderen te dienen voorts als schuilplaats der kinderen bij ongunstige weersgesteldheid. De Voorzitter zegt, dat B. en W. een onderhoud hebben gehad met voor noemd bestuur en tot de conclusie zijn gekomen, dat de meerderheid van dit be stuur een overkapping wenscht op grond hiervan, dat de kinderen geen bescher ming hebben tegen regen en feilen zonne schijn, daar ook de boomen op het speel terrein weinig schaduw geven, boven dien wordt het wenschelijk geacht voor berging van fietsen. De Voorzitter zegt, dat het bestuur er op is gewezen, dat een flinke ruime gang in de sohqol aan wezig is en dat er weinig kinderen per fiets naar de school komen en die bij particulieren ondergebracht worden. De heer B r a k e 1 zegt, dat het school bestuur deze overkapping noodig acht, vandaar dat hij er voor zal stemmen om gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen. De heer De RuijteT zegt, dat er meer dan voldoende ruimte is. Spr. acht dezen bouw geheel overbodig. Ook de heeren Kuijpers en Van IJzeren zijn deze meening toegedaan. De heer Hoeijenbos merkt op dat men toch volgens de wet verplicht zal worden, hetgeen B. en "W. in de vorige vergadering ook hebben medegedeeld. Nu merkt hij, dat B. en W. er tegen zijn. De Voorzitter zegt, dat hij in de vorige vergadering niet heeft gezegd de meening van B. en W., maar zijn per soonlijke meening. Thans rijn beide wet houders voor het voorstel van B. en W., die voorstellen afwijzend op het verzoek te beschikken. Na nog eenige besprekingen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Voor stemmen de heer Kuijpers, Van Uzeren, Verhoef, Vhn Beekum en De Ruijter. Tegen de heeren Brakel en Hoeijenbos. Belastingen. Hierop volgt bespreking der regelingen in verband met de wet op de financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten. B. en W. stellen voor: le. de gemeente te rangschikken in de 3e klasse der gemeentefondsbelasting 2e. 30 opcenten te heffen op de hoofd som der gemeentefondsbelasting; 3e. de gemeente in te deelen voor de heffing der personeele belasting, naar de eerste twee grondslagen in de achtste klasse zooals thans; 4e. 15 opcenten te heffen op de ver mogensbelasting, ten einde hierdoor te dekken de vermindering van belasting, door aanneming van het voorstel Van Uzeren. De Voorzitter betreurt het, dat het voorstel-Van IJzeren op de opcenten op de ongebouwde eigendommen te schrappen en de opcenten op gebouwde eigendommen met 10 te verminderen, in de vorige vergadering is aangenomen. Spr. wil er alsnog bij den raad op aan dringen, dit besluit in te trekken. Door dit besluit worden de niet-ingezetenen van belasting vrijgesteld of verminderd en moet deze vermindering weer ver haald worden op de ingezetenen. B. en W. stellen voor om 16 opcenten te heffen op de vermogensbelasting, daar zij het niet billijk zouden achten om dit op de personeele belasting te leggen om dat daardoor ook de minder gesitueerden worden getroffen. Vandaar dat door hen het voorstel wordt gedaan om het ge nomen besluit-Van Uzeren in te trekken. De heer Van IJzeren handhaaft zijn meening. Spr. vindt het ook niet bil lijk, dat opcenten worden geheven op de vermogensbelasting, zooal^ B. en W. thans voorstellen. De heer Hoeijenbos meent, dat de heer Van Uzeren de grondbezitters wil beschermen en hef bij de mindere inko mens wil halen. De heer Hoeijenbos: Ik zeg de heer Van Uzeren moet reke ning houden met de kleine boeren. De heer Brakel is thans beter in gelicht en is er dan ook voor om het ge nomen besluit in te trekken. Na nog eenige onderlinge besprekin gen wordt bet besluit-Van IJzeren inge trokken met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Kuijpers, Van Beekum, Brakel en Hoeijenbos. Te gen de heeren Verhoef, De Ruijter en Van IJzeren. De heffing van 15 opcenten op de ver mogensbelasting is hierdoor komen te vervallen. De Voorzitter zegt dat het stel sel, door B. en W. voorgesteld, zich het best bij het oude aanpast. Verscheidene gemeen Ion in de Alblasserwaard zijn in de 3e klasse ingedeeld en het is een uni cum, dat een gemeente in een andere klasse wordt gerangschikt. De heer Hoeijenbos vindt het voorstel van B. en W. niet billijk. Spr. zegt, dat de gemeente Meerkerk in de eerste plaats thuis boort in dt «trits klasse der gemeentefondsbelaiting, Hij wil nog een poj/ing Wagen om den kleine ren man te helpen om hem van zijn zwa re lasten te ontdoen en voorstellen de gemeente te rangschikken in de tweede klasse Spr. zou graag eens van de hee ren raadsleden en wethouders persoon lijk hooren hoe zij hun standpunt ver dedigen. De heer Van Beekum merkt den heer Hoeijenbos op, dat het hem niet past als wethouder, om hetgeen «r in de vergadering van B. en W. wordt behan deld en bij monde van den Voorzitter in den Baad wordt medegedeeld, nog eens >.e herhalen. De heer Van Uzeren; De heer Hoeijenbos houdt van sport. Hierna maakt de heer Hoeijenbosi enkele verwijten aan het adres van den heer Van Uzeren. De Voorzitter hamert en ver zoekt den heer Hoeijenbos zich anders uit te drukken. De heer Hoeijenbos is niet direct tot kalmte te brengen en roept: „Ik vraag een van de heeren, maken jullie mij dui delijk, hoe jullie er bij komen de gemeén- te in de 3e klasse te rangschikken." De Voorzitter maant den heej, Hoeiienhos aan zich te matigen en ver zoekt hem verder te gaan met zijn plei dooi. De heer Hoeijenbos stelt hierna voor de gemeente te rangschikken in Ja 2e klasse der gemeontefondsbelasting, welk voorstel wordt ondersteund door den heer BrakeL In stemming gebracht, wordt het ver worpen met 5 tegen 2 stemmen. Voor stemmen alleen de voorstellers. De heer Brakel drukt zijn spijt uit, dat dit foorstel is verworpen. Hierop wordt het voorstel van B. en IW. om de gemeente te rangschikken in jde 3e klasse, met 5 tegen 2 stemmen aan- momen. Voor stemmen de heeren Van Beekum, uijpers, Verhoef, Van IJzeren en t» uijter. Tegep de heeren Brak 4 en !oe';enbos. 36 voorsteMan. De heer Hoeijenbos zegt het den teren thans niet gemakkelijk te zullen maken. Hij zal met 36 voorstellen ko men. Twee voorstellen van den heer Hoeijen bos om de opcenten op de grondbelas ting te verhoogen worden niet onder steund en komen derhalve niet in be handeling. De heer Hoeijenbos gaat verder met zijn voorstellen en zegt thans nog een poging te doen om de opcenten progres sief te heffen en wel: inkomens lager dan 2000 geen opcenten. Van 2 tot 3000 30 opcenten en zoo vervolgens tot 80 opcen ten. De Voorzitter «egt, dat bij pro gressieve heffing men niet hooger kan gaan dan 40 opcenten, daar. het aantal niet hooger mag zijn dan de opcenten geheven op de gebouwde eigendommen. De heer Hg e ij e n b o s; Dan wil ik van 600 tot 1000 5 opcenten, van f 1000 tot f 2000 10 opcenten en zoo vervolgens. De Voorzitter vraagt de vergade ring of zij voor progressieve heffing is, zoo niet, dan kunnen de voorstellen van den heer Hoeijenbos achterwege blijven. De heer Hoeijenbos zegt te han delen in het belang van de lage inko mens. Spr. wil nog een voorstel doen, n.l. van de inkomens beneden f 1000 5 opcenten te heffen en van de reet 30 opcenten te heffen. De heer Van Beekum kan hier mede accoord gaan. Ook de Voorzitter voelt hier iets voor, daar van deze inkomens iets meer belasting moet worden betaald, omdat hier het tarief begon met f 0,292, terwijl de 3e klasse door de wet vastgesteld, begint met f 1. De heer Va n IJ z e r e n zegt wel mee te willen werken aan progressieve hef fing, maar vindt van f 000—-1000 6 op centen te weinig. De heer Verhoef gaat er niet mee accoord. De heer K u ij p e rs is er wel voor te vinden. De heer VanIJzerenwil eerst een voorstel van B. en W. zien. De heer Van Beekum wil direct afwerken en de heer Hoeijenbos wenscht een nadere regeling aan B. en W. over te laten. Een voorstel-Hoeijenbos, ondersteund door den heer Brakel, om de opcenten progressief te heffen, wordt aangenomen met de stemmen van de heeren Hoeijen bos, Brakel, Van Beekum en Kuijpers. Tegen de heer 0. Verhoef, terwijl de heeren De Ruijter en Van Uzeren zich van mede stemmen onthouden, daar zij eerst een door B. en W. uitgewerkt tarief wenschen te zien. Hierop wordt aan de orde gesteld he' voorstel van B. en W. om de gemeente voor de personeele belasting naar de twee eerste grondslagen, n.l. huurwaarde en meubilair, in te deelen in de 8e klas se, evenals thans. De Voorzitteti- deelt nog mede, dat de hoofdsom op de personeele be lasting bedraagt f 5000 in de 8e klasse en wanneer de gemeente wordt inge deeld in de 7e klasse f 41TO, zoodat het verschil van f 900 langs anderen weg moet worden gevonden De heer Hoeijenbos wenscht in deeling in de 5e klasse. Hü wijst er nog op dat in het voorstel van B. en W had behooren te worden genoemd de 5e grondslag. De Voorzitter zegt. dat de heer Hoeijenbos dit napraat van den beer Gulden, die Donderdag dit in de open bare vergadering heeft beweerd. Dit be rust echter op misverstand. De gemeente zal als altijd ook voor de toekomst van alle aanslagen pers. belasting heffen, zoodat alleen een besluit moet worden genomen, in welke klasse de eerste 8 grondslagen, n.l. huurwaarde en meubi lair, zullen worden ingedeeld. De Secre taris, die de toelichting en de voorstellen heeft samengesteld, heeft zulks aan de hand van de wet naar behooren gedaan. De mededeeling van den heer Gulden, dat het gemeentebestuur niet op de hoogte was, had dan ook achterwege be hooren te blijven. Het voorstel-Hoeijenbos tot indeeling in de 5e klasse, evenals die voor 6e en 7e klasse, worden niet ondersteund en komen dus niet in behandeling. Daarna wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Tegen de heer Hoeijen bos. Na de gebruikelijke rondvraag, welke geen bijzonders oplevert, wordt de ver gadering gesloten. MEERKERK. Openbare vergadering van den Raad op Vrijdag 29 Augustus. Aanwezig zijn alle leden. De notulen van de vorige ver gadering worden aangehouden. Als eenig punt komt óp de agenda voor het voorstel van B. en W., om de opcenten op de fondsbelasting pro gressief te heffen als volgt: Met een in komen van 600800 geen opcenten; 800—1200 5 opcenten; 1200—1800 10 opcenten; 1800—2500 20 opcenten; 2500 3500 30 opcenten 3500 en daarboven 40 opcenten. De Voorzitter opent hierover de beraadslaging. De heer Van IJzeren zegt niet ac- ooord te kunnen gaan met het voorstel van B. en W., aangezien het tarief van de fondshelasting progressief is samen gesteld, stelt spreker voor op alle aan slagen 30 opcenten te heffen. De heer K n ij p e r s ondersteunt het voorstel van den heer Van IJzeren, daar dit voorstel billijk geacht kan worden; De heor De R uij t er meent in het algemeen belang te Bpreken als hij zegt, dat men niet alles moet nemen van 4e hooge inkomens, maar dat ook de kleine inkomens hun deel in de belasting moe ten bijdragen. Spr. zegt, dat de arbei ders op de fabrieken maar 8 uur werken, terwijl de boerenbevolking er 12 of meer per dag moeten werken en dat ook al tijd de vrouw daar behulpzaam moet zijn. Spr. zegt, dat een afgevaardigde van de S.D.A.P. hier in den Raad het be ter wil weten dan de wetgever, maar spr. kan zich volkomen aansluiten met het voorstel-Van Uzeren en masLkt zich bezorgd voor zijn kiezers. Spr. wijst op de bekogeling der communisten gepleegd op het arbeidsbureau te Amsterdam, waar een raadslid, die bij de ambtena ren om inlichtingen was, zich over een .feit niet tegen een der communisten wilde uitlaten. Ook zegt de heer De Ruij ter dat de energie bij een gedeelte der bevolking weg gaat als alle lasten op de gToote inkomens moeten worden *er haald. De heer Hoeijenbos komt tot de conclusie, dat raadsleden, die zich de vo rige vergadering vóór progressie hebben uitgesproken, thans tegenstanders zijn. Hetgeen de heer De Ruijter naar voren heeft gebracht, dat moedeloosheid onder de inwoners met hooge inkomens zal heerschen bij progressieve heffing, moet spr. verre van zich werpen. Spr. zegt verder, dat de heer De Ruijter verteld heeft, dat hij bij progressieve heffing f 250 per jaar meer moet betalen dan thans. Dit, zegt de heer Hoeijenbos, is onwaarheid. Spr. dringt er met klem bij de raadsleden op aan om het voorstel van Van Uzeren niet aan te nemen. Mocht het echter worden aangenomen, dan zal spr, weer komen met 30 voor stellen. De Voorzitter zegt, dat, als het voorstel-Van Uzeren is aangenomen, er van andere voorstellen geen sprake kan zijn, daar dan de fondsbelasting is af gewerkt Het voorstel-Van IJzeren, ondersteund door den heer Kuijpers, wordt in rond vraag gebracht en aangenomen met 4 te gen 8 stemmen. Vóór stemmen de heeren Van Uzeren, Kuijpers, Verhoef en De Ruijter. Tegen stemmen de heeren Van Beekum, Brakel en Hoeijenbos. Hierna sluiting. NIEUWPOORT. Aanwezig zijn de heeren G. B. For- tuijn, burgemeester, voorzitter. K. H. Kleijheeg, secretaris. R, Vermeulen, wethouder. D. Baron, J. van Vliet, H. Ouwerkerk, T. van 't Hoog en G. Slob Jr., leden. Wethouder J. Baroït komt later ter vergadering. De Voorzitter opent de ver gadering en leest het gebed, de no tulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter doet mededee ling van eenige ingekomen stukken, waarvan we noemen: het door Ged. Staten goedgekeurd raadsbesluit om de voormalige onderwijzerswoning tot 1 Januari 1936 te verhuren aan den heer T. H. Quik; het goedgekeurd raadsbesluit tot infrekking van de re kening courant-overeenkomst met de Raiffeisen-bank te Utrecht en om een nieuwe overeenkomst aan te gaan met de Bank voor Nederlandsche Gemeen ten; de machtiging van Ged. Staten om tot 31 October a.s. een maximum bedrag van f 4000 in rekening-courant op te nemen en een schrijven van Burg. en Weth. van Dordrecht, hou dende toezending der begrooting voor den keuringsdienst van waren voor het keuringsgebied Dordrecht vóór het jaar 1931, waaruit blijkt, dat deze gemeente voor dat jaar zal hebben bij te dragen f 114.26. Al deze stukken worden voor ken- w ingenomen. V o r zT11 e r doet mededeeling VM b«t procet-verbaal van de op

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 4