B.K.emaille tart den tijd V Keukenmeisje. Dienstbode Wat geeft de Radio? Kerk en School. Stadsnieuws. Telegrammen Nieuws in een paar regels. Weerbericht. Gemengd Nieuws. Sportnieuws. Afloop Aanbestedingen Predikbeurten. Marktberichten. Advertentiën. Maan van Beuzekom, Sllole martin» Drinkwaard, UllliM Aallie Trapman gen. muiiik. Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakker. S. SWAAP Dinsdag a.s. na 2 uur en Woensdag geen Spreekuur Terstond gevraagd: Dienstbode- Huishoudster De jaren hebben bijna geen invloed op dit oude, beproefde fabrikaat. B.K. Emaille blijft gaaf bij doelmatig gebruik en behoudt zijn mooien glans. Kiest voor uw keukeninrich ting uitsluitend B.K. Emaille, dan kiest ge een fabrikaat, dat van moeder op dochter zijn deugdelijkheid bewezen heeft EERSTE BLAD. Dinsdag 10 September. Hilversum. A.V.R.O. 89.55 Gramofoon; 10—10.15 Morgenwijding; 10.80—12 Huiskapel Tuschinski-Theater; 12.15 2 A.V\R.O.-Orkest in Zangvoordraoht; 22.30 Halfuurtje voor de dames; 3 4 Gramofoon; 4—4.80 De heer K. D. Kqning over: Achterhoéksche leut; 4.80 —5 Piano studiö-muriek; 55.30 Kin derkoorzang; 5.807.15 Haagech Har monie-Orkest en Zangvoordracht; 7.15 7.45 Het lied bij Schubert, Schu mann en Brahms; 8 uur Radio-avond Joodsche Invalide; 10 uur Persberich ten; 11—12 Gramofoon. Huizen. K.R.O. 89.15 Gramofoon; 11.30—12 Godsdienstig halfuurtje; 12 1.30 K.R.O.-Orkest; 1.802 Gramo foon; 22.30 Vrouwenuurtje; 33.15 Voorbereiding Knip- en Naaicursus, 5 6 Gramofoon; 6—6.15 Sportkwartier- tje; 6.15-^6.30 Gramofoon; 0.40—7 Gramofoon;" 77.15 Inleiding,, Schrijf cursus; 7.16—7.90 Gramofoon; 7.80—8 De heer Mr. H. van Haastert Qver: De crisis in den land- en tuinbouw; 8 9.30 Arnhemsche Orkestvereeniging; 9.80 uur Persberichten; 9.4Ö11 Dub belmannen-Kwartet 1112 Gramo foon. Woensdag 17 September. Hilversum. V.A.ILA. S—10 Gramofoon; V.P.R.G. 10—lp.jlö Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 uur Voordracht van Pieter van Saenen; 10.8Q uur Zieden- uurtje; 11.80 uur Gramofoon; 12.15 uur V.A.R.A-rOrkest; 1.45 uur Gramofoon; 2.30 uur V.^,.R.A.-Liedjes; 8.80 uur Maak het zelf;'4.80 uur Vraaghalfuur- tje voor de kindören; 5.15 uur V.A.R.A. Orkest en Orgelspel; 7 uur Literair half uurtje; 8 uur ,,'s Keizers Koelies",^* matisch spel in 8 bedrijven; na Persberichten; 11 uur Russisch 11.80 uur Gramofoon. Hulzen. N.G.R.V. 8.15—0.80 Concert; 10.90—11 Ziekendienst; 11—11.30 Gra mofoon; 11.8012.80 Orgelconcert; 12.30-2 Solistenconcert; 2-2.45 Solis ten-concert; 2.468.15 «Gbr. Lectuur; 8.154.15 Vervolg Concert; 4.155 Gramofoon; 56 Kinderuurtje; 6— 6 45 Gramofoon; 6.457.15 Declama tie; 7.157.80 Gramofoon; 7.80—8 Stafkapiteine M. Ligtvoet (Leger des Heils) over: Achterbuurtsleven met lief en leed; 88.9ö Concert Draper-kwar tet; 8.808.50 De heer D. Noordam over: Een kijkje in een Opvoedingsge sticht; 8.509.20 Vervolg Concert; 9.20 9.60 De heer D. Noordam vervolgt zijn rede, 9.50—10 Persberichten; 10— 11 Vervolg Concert. 58 punten; 12e prijs P. Koops te Ben schop 67 punten; 18e prijs J. G. Ver geer te Lopik 57 punten; 14e prijs H. Vermaat te Benschop 67 punten; 15e prijs W. de firuin te Polsbroek 67 punten; 16e prijs J. van Rossum te Lopik 67 pung ent ,17e prijs E. Haaks man te Benschop 57 punten; 18e prijs. Jao. Brokking te Jaarsveld 57 punten, 19e prijs S. Schou ten te Polsbroek 67 punten; 20e prijs J. van Soolingen te Jaarsveld 57 punten; 21e prijs G. Verhoef te Polsbroek 57 pun ten; 22e prijs J. de Pater te Polsbroek 67 punten; 28e prijs J. Overboek Gz. te Lo pik 57 punten; 24e prijs J. van Dijk te Montfoort 57 punten. De door den commandant van de Bur gerwacht Lopik beschikbaar gestelde zil veren medaille voor den sohutter, die in den vrije baan wedstrijd met de drie hoogste serie's uitkwam, is toegekend aan J. M. Brokking te Jaarsveld. Serie's als volgt: 11, 12, 12, 12, 12 is 59 punten; 11, 11, 12, 12, 12 is 58 punten; 10, 11, 12, 12, 12, 12 is 57 punten, totaal 174 punten. Geluksbaan: le prijs C. van Beusekom te Lopikerkapel 458 punten; 2e prijs Jao. Brokking te Jaarsveld 457 punten; 8e pr. P. van der Ylist te Lopik 458 punten; 4e prijs H. de Gier J.Fz. te Jaarsveld 444 punten; 5e prijs L. Boer te Benschop 444 punten; 6e prijs J. M. Brokking te Jaars veld 444 punten; 7e prijs D. van der Vliat te Polsbroek 440 punten; 8e prijs D. Boer te Bensohop 439 punten; 9e prijs B. Haaksman Tz. te Benschop 489 punten; 10e prijs Joh. Overbeek te ïïtreoht 489 punten. Amelde. Het Chr. Mannenkoor „De Lofstem" behaalde op het te Hazerswou- de gehóuden concours in de 4de af dee ling een len prijs met 802 punten. Nieuwe brandspuit. Ammerstol. Onder toezicht van B. en W. heeft de firma Bikkers Zn. van Rotterdam met de door de gemeente nieuw aangekochte motorbrandspuit een demonstratie gehouden, die schitterend slaagde. De nieuwe spuit behoeft door slechts 4 man bediend te worden, wat een heel verschil is met de oude hand pompen, waar altijd een heel leger van manschappen voor noodig was. LeelIJke val. Ammerstol. Mej. A. C. M. reed met haar rijwiel op den Lekdijk, toen in een scherpen bocht de fiets in het grint slip te Zij raakte haar macht over het stuur kwijt en viel met een smak op den grond, waardoor zij zich zoo «ernstig aan haar schouder bezeerde, dat zij zich onder dokters behandeling moest stellen. Deze constateerde een ernstige schouder-kneu zing en schreef 6 weken rust voor. Muziekveresnlging „Crescendo". Krimpen a.d. Lek. De Mnziekvereeni- ging „Crescendo", directeur de heer Horsman, hield in het Sociëteitsgebouw haar jaarvergadering. Alle leden waren present. Uit de verslagen bleek, dat „Crescendo" nog steeds is een vëireeni- ging, die er mag wezen. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. Het bestuur is thans samengesteld uit de heeren Joh. van Wijnen, voorzitter; A. Luiften, 2e voorzitter; A. den Boer, se- oretaris; J. Verkerk, penningmeester; Joh, flohouten, T. Nwf en J. Boon, leden. NIEUW8BLAD VOOR ZUTfr-HOLLAND EN UTRECHT» Schoonhovdnsche Courant Besloten werd, dezen winter weer een uitvoering te geven. De dames, A. van Wijnen en C. van den Berg zijn "beiden geslaagd voor het diploma coupeuse. Lekkerkerk. Inzak» de kwestie van het vischrecht in de polders „den Hoek** «n Schuagt" en „Zuidbroek" hebben de eige naren cassatie 'aangeteekeud, zoodat de ze zaak thans Voor den t Hoogen Raad zal komen. Een ongeluksdag. Lekkerkerk. Het was gisteren een dag vol ongelukken in onze gemeente. De wed. S. yiel van den zoldertrap en werd bewusteloos opgenomen; de dokter kon geen ernstig letsel constateeren. Een zoontje van den heer H. L. ging met fiets en al te water; de heer Br. had het geluk hem op het droge te brengen. Voorts viel het dochtertje va-n den heer H. in de "sloot Jangs Men Achterweg. Gelukkig we'Éd het onheil direct bemerkt en stond ze weldra weer op dén den vasten wal. De heer L. R was bij het uit den grond halen van een paal behulpzaam. Toen men den takel aantrok brak de bout, waaraan deze hing en kreeg R. de ijze ren katrol op het hoofd. De dokter moest de ernstige wond verbinden. De heer J. C. den Oudsten is her kozen als secretaris der Rederijkerska mer Jan Nieuwenhuijzen. Oranjefeest. Nleuwerkerk a.d. IJssel. Begunstigd door prachtig zomerweer heeft Nleuwer kerk (dorp) op waardige wijze feestge vierd ter herdenking van den 50en ver jaardag van de Koningin, 's Morgens om halftien begon het feest met een optocht van schoolkinderen, opgeluisterd door dé muziekvereeniging D. K. Vr De op tocht bevatte versierde wagens met ver schillende voorstellingen als de brui loft van Kloris en Roosje", de „Zangers tempel", „Voetbal", „Kabouterwagen", „Jan Plèirier" en, ten slotte „Huishouden van Jan Steen", welke beid? laatste zeer de aandacht trokken. 's Middags volgde ringrijden met prachtig versierde 2-wielige rijtuigen dotfr het ook prachtig versierde dorp, waaraan 37 paren deelnamen. Daarna ringrijden met verajerde fietsen, waar voor 93 deelnemers waren. Verder wer den nog wat volks- en kinderspelen ge houden om tep slotte te eindigen mei aefi concert gegpsen door de verschillen de zang- en mu'ziekvereenigingen. Èen lastig tweetal. Waddjnxveen. De woonwagenbewo ners J. de J. alhier en G. J. uit Helle- voetsluis zijn op lastvan' den Officier van Justitie naar het Huis van Bewaring te Roterdam overgebracht. Zij worden verdacht van het pleg'én van afpersing en bedreiging van een motorrijder, dien zij op de' Zuidkade aanvielen. Het be ruchte tweetal had het den inwoners van Waddinxveen reeds dikwijls lastig ge maakt. NED. HERV. KERK, Beroepen te Hoornaar de heer J. E. Uitman, Candidaat te Zeist; te Enter (O.) Ds. E. Schimmel te Ameide en Tienhoven. GEREF. GEMEENTE. Beroepen te Giessendam W. G. Lamain te Leiden. Bedankt voor Alblaaserdam Ds. J. Fraanje te Barneveld. DE FEESTWEEK. Rlngrljderlj op Fietsen. Het welvoorziene programma van de F eest week werd Vrijdagmiddag vervolgd met een ringrijderij op fietsen voor jon gens en meisjes van 8 tot 16 jaar. Ook deze wedstrijd werd op de Haven vóór het Stadhuis gehouden. De jeugd toonde er veel ambitie voor, want er waren niet minder dan 60 deelnemers en -neemsters, waarvan sommigen hun rijwiel heel aar dig versierd hadden. Daarvoor werd aan A. van Dijk den len prijs toegekend en aan G. de Lange den 2en prijs. Voor de ringstekerij werden'de prijzen als volgt toegewezen: le prijs J. Noomen f 4; 2e prijs G. den putter f 8; 8e prijs A. Stuurman f 2.50; 4e prijs J. Verwaal f 2; 6e prijs A. Lamoree f 1.50. Concerten en san verrassing. Om 7 uur ving een concert op den Dam aan, dat gegeven werd door de Muziekvereeniging „T.A.VH.N.U." en „Schoonhoven's Mannenkoor". Het Fan farekorps nette het concert in en nadat het eenige nummers had uitgevoerd, zorgde het gezelschap nog voor een aar dige verrassing. Het marcheerde name lijk de Haven op en bracht een serenade voor de woning van den voorzitter der feestcommissie, den heer H. J. Adriaens, Daarna trad de voorzitter van „T.A.V.E. N.U." naar voren en bracht de hulde zij ner vereeniging over aan den voorzitter en ook aan de overige leden der feest commissie. De heer Adriaens betuigde zijn harte lijken dank en die der commissie (de hee ren Kortland en Peerbolte waren mede tegenwoordig) voor deze onverwachte ovatie. Spr. ging in het kort na, hoe de commissie was tot stand gekomen en hoe hem de eer was te beurt gevallen van het voorzitterschap. Hij hoopte, dat ze haar taak naar ieders zin had verricht. Ook voor de groote medewerking, die „T.A.V.E.N.U." aan het feest verleende, dankte de heer Adriaens hartelijk. Daarna werden de leden een oogenblik binnengenoodigd. Het conoert werd daarop vervolgd door het „Mannenkoor", dat eenige mooie nummers deed hooren. Ondanks het drollige weer, waren er veel luistiroan. De QondelvaarL De regen kon de verlichte gondelvaart wel schaden, maar niet beletten. Lustig, alsof het 't frëiaiste weer was, klonken zang en muziek uit dte verlichte vaartui gen, die door een groote menigte werden gewonderd. Er waren zes gondels, die ^roor een bekroning in aanmerking kwa men en verder nog verschillende kano's en kleinere booten, die hors concours bleven. De le prijs verwierf de groote, witte en mopi verlichte boot van het Dames koor, een wit altaar, met eenige symboli-j sche vrouwenfiguren, verbeeldend de vo cale en instrumentale muziek. De 2e prijs werd toegekend aan den groenen draak, die met zijn vurigen bek en oogen, met zijn scherpe vleugels en lange nek, een bijna dreigend affect maakte. Over .den 3en prijs heeft de jury lang geaarzeld. Daarvoor kwamen in aanmer king de jolige en goed in stijl gehouden boerenbruiloft en het ra-schip der koop vaardij' met e&n bekoorlijke, dbch goed gedisciplineerd# bemanning, of beter „bevrouwing" aan boord.- Ten slotte is de prjjs gegeven aan de boerenbruiloft, maar een ohbekenden gever schonk de koop vaardij een troostprijs. Zeer verdienstelijk maakte zich de Mondaccocdeonvereeniging „Kunst na Arbeid", die onverdroten haar vroolijke klanken deed hooren. Openlucht-bioscoop. Het slot van dezen dag vormde een openlüchtbioecoopvoorstelling. Hoewel de ze eerst om 10 uur aanving, was er nog zeer veel belangstelling voor. Het Stad huisplein stond vol kijkers, die zich met de beide duidelijk vertoonde films uit stekend vermaakten. Scheflpjeswfldstrljd. Zaterdagmiddag was er eerst een scheepjeswedstrijd in de Groote Gracht bij het Plantsoen. Hier toonden de jongens, dat ze hun beste beentje hadden voorge zet. Een dozijn scheepjes, groot en klein, van allerlei soort, was er te bewonderen en in het stevige windje, voeren vele exemplaren lustig op den Gracht rond. De juryy die de inzendingen eerst stuk voor stuï naar het uiterlijk beoordeelde, en daarna naar het varen, kende de prij zen als volgt toe: le prijs Corn, van Buu- ren met 55 punten; 2e prijs Jan Hoogen- dijk met 62 punten; 3e prijs P. de Jöög 46 punten; 4e prijs Peters 89 punten. Een troostprijs kreeg F. de Vries voor een keurige Domier-vliegboot, die inderdaad kunstig vervaardigd, doch eigenlijk niet bij dezen wedstrijd thuisbehoorde De jongens kregen bij den uitslag te vens toegelicht, welke gebreken hun maaksel nog aankleefden, zoodat de wed strijd tevens een nuttig^ les was. Motorwedstrijd. Hierop volgde een behendigheidswed strijd voor motoren. Deze werd'op, het Speelterrein gehouden. De 18 deelnemers kregen hier volop gelegenheid hun vaar digheid te toonen, want er was een serie zeer lastige hindernissen aangebracht Eén daarvan, het overbrengen van balletje op een bord van het ééne tafeltje naar, het andere, bleek zelfs voor alle-f deelnemers onoverkomelijk, terwijl slechts één hunner epn' slingerbaan tusschen flesschen door, zonder fouten wist te maken. De uitslag wtfs als volgt: le prijs A. Reijnen te Schoonhoven (6 strafpunten) op F.N.; 2e prijs J. Oskam te Willige- Langerak (7 strafpunten) op Henderson; 3e prijs Van Ooijen te Oudewater (8 straf punten) op New-Hudson; 4e prijs Roo- zenboom te Oude water (9 strafpunten) op Ariel; 5e prijs De Waal te Ou da water (11 strafpunten) op ArieL, Concerten. Met twee concerten werd het feest be sloten. Van 46 uur was het het Harmo niekorps „Juliana" van Lekkerkerk, dat op den Dam optrad, en van 810 uur speelde j.Unie" van Ameide, beide veree- nigingen onder leiding van den heer Hoon, alhier, die het zich tijdens de feestweek waarlijk niet te gemakkelijk 'heeft gemaakt. Beide concerten genoten een aandach tig gehoor. Zelfs de regen, die 'a avonds vrij dicht neerviel, was niet in staat de luisteraars te verjagen. Ook op het Doelenplein bleef het on danks het slechte weer den geheelen avond zeer druk. De exploitanten der verschillende vermakelijkheden hadden het zonder uitzondering zeer druk, er waren zeer veel buitenlieden in de stad, die door den regen hun goede stemming volstrekt niet lieten bederven. Toen om 12 uur alle vermakelijkheden en de car fé's gesloten werden, heerschte er in de stad nog even een luidruchtige stemming, maar spoedig keerde de gewone rast te rug. Ook op dezen drukken avond is het feest door geen wanklank verstoord. Een enkel onbeduidend incidentje daargela ten, heeft het geheele feest een zeer or delijk verloop gehad, dank zij mede het tactvol otpreden der politie, die steeds voor de goede orde in de bres stond. De Feestweek is voorbij. Ze mag vol komen geslaagd worden genoemd en de commissie, die haar organiseerde, kan met voldoening op dit werk terugzien. ROODE KRUIS-COLLECTE. Maandag 22 September zal hier weder de jaarlijksche collecte voor het Vredes werk van het Roode Kruis worden go- houden. Het werk, dat door deze vereeniging ten bate van de gemeenschap reeds werd verricht, zooals steun bij nationale ram pen e.d., mag bekend worden geacht. Thans is als nieuwe werkzaamheid in voorbereiding de organisatie der hulp verleening bij ongevallen langs de groote wegen. Wil een goede uitvoering daarvan slagen, dan zal daartoe geld noodig zijn. Als dit geld door bijdragen tot de Roode Kruiscollecte wordt beschikbaar gesteld, dan komt het aan een zeer nuttig doel ten goede. Wij wekken onze lezen gaarne op deze oolleote te steunen. MAANDAG 15 SEPTEMBER 1980 GEVAARLIJK SPEL Bij ieder feest, dat zioh voordoet, is steeds de jeugd in de weer met het af steken van vuurwerk. Tot welke gevolgen dit gevaarlijke spel soms kan leiden, bleek de vorige week. Toen hadden eenige knapen een kleinen „voetzoeker" aangestoken en in de brie venbus geworpen van het laboratorium der Firma Van den Braak aan de Korte Weistraat. De bus was aan den binnen kant verbrand, doch waarschijnlijk door gebrek aan lucht is 't vuur weer spoedig gedoofd. Er zou weinig noodig zijn geweest, om in dit pand, waar veel licht ontvlambare vloeistoffen zijn opgeborgen, «en ernstigen brand te doen uitbreken. Zoovel hëbben de jongens waarschijnlijk niet gedacht EEN MOOIE PRESTATIE. Op de Zondagmiddag te Amsterdam gehouden atletiekwedstrijden, leverde de heer G. Lamoreé, lid van „D.Ó.S." alhier, eenige schitterende prestaties. Hij bezet te de eerste plaats in de wedstrijden ver springen met aanloop (met 6.50 M.), hinkstapsprong (met 1415 Meter) en ko- gelstooten (10.78 M.). De geboorte In den auto. Men licht ons nader in over dit geval, dat bij die rijdende geboorte geen geneesheer I wezig was. In de auto was wel de baker mej. De Jong en deze heeft onder zulke moeilijke omstandigheden mej. C. haar kind voortreffelijk geholpen. Gevonden voorwerpen. Omtrent de onderstaande gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen aan het bureau van politie: Een Huissleutel. L DOODELIJK MOTOR-ONGEVAL. PEREN GENHAGiE, 15 Septeihber. De 27-jarige chauffeur Franken uit Utrecht is Zondagavond met zijn motorrijwiel togen een aüto gereden en gedood. De man laat een vrouw en 2 kinderen ach ter. VERKEERSONGEVAL MET ERN STIGEN AFLOOP. BARNEVELD. 15 Sept Zondagmid dag heeft te Terschuur een ernstig ongeval plaats gehad. De 18-jarige wielrijder d J uit Am sterdam die met eenige vrienden een fietstocht maakte, reed met zijn voor wiel tegen het achterwiel van een an dere fiets. Hij kwam te vallen, juist toen een auto passeerde, d. J kwam met het hoofd tegen een richting-aan wijzer van den auto terecht en bleet bewusteloos op den weg liggen De richting-aanwijzer was door den slag van den ^auto gevlogen. De jongeman heeft een schedel breuk gekregen en is in bedenkelijken toestand naar het R.-K. ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. STOOMSCHIP IN NOOD. STELLENDAM, 15 Sept. Het op Hinderibben gestrande Italiaan- de g< sche stoomschip heeft assistentie ge vraagd. De sleepboot „Wilhelmina'' is van hier vertrokken. GEEN VERZOENING TUSSCHEN CAROL EN HELENA? BOEKAREST, 15 Sept. Gemeld wordt, dat een verzoening tusschen Koning Ga- rol en Prinses Helena onmogelijk schijnt. Het schijnt, dat thans ook de pogingen om daartoe te geraken, zijn opgegeven. DE GEZONDHEID VAN DEN PAUS. ROME, 15 Sept. In verband met op nieuw opduikende geruchten, dat de ge zondheidstoestand van den Paus slecht zou zijn, wordt van bevoegde zijde mede gedeeld, dat de gezondheid van den Paus zeer goed is. De grootste juwelierszaak te Boekarest op den boulevard Eliza beth, is op klaarlichten dag geplun derd. Er zijn juweelen ter waarde van een half millioen gestolen. Vrijdag is op den Peelwerf te Gemert een kind van den heer H. door een auto overreden en gedood. In de nabijheid van Enid (Pokla- homa) is een goederentrein in brand feraakt, waardoor vijf personen ver- oold werden. Alleen te Amsterdam worden per jaar 2000 rijwielen gestolen. - Het dochtertje van den heer H. te Beugen is Vrijdag in een teil met water gevallen en verdronken. - Een Fransch postvliegtuig van de lijn MarseilleAlgiers is door een Spaansch stoomschip op zee drijvend gevonden. De bemanning en de post zijn gered. Het vliegtuig is gezonken. Te Rome heeft een man van 33 jaar zelfmoord gepleegd door van den koepel van den St. Pieter te springen. Hij was op slag dood. Den ondernemer van een schom mel en schiettent op het feéstterrein te Wassenaar is een tasch, inhoudend de Ontvangsten van een dag ongeveer f 540 ontstolen. Hoogste barometerstand 770.6 te La Co rona; laagste barometerstand 754.1 te Blaafandskerk. Verwachting tot Dinsdagavond: Meest, matige, tijdelijk wellicht nog krach tige Noord-Westelijke tot Westelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt, later afnemende bewolking; aanvankelijk nog regenbuien; iets koeler. Waterstand;. Keulen, 13 Sept., 1.95 M., óf 3 o.M. hoo- ger dan den vorigen dag. GROOTE BOERDERIJ AFGEBRAND 81 varkens omgekomen. Nabij Neede is een van de grootste en modernste boerderijen van den Gelder- schen Achterhoek, de „Mariahoeve" van den heer Osterhaus, in vlammen opge gaan. Er zijn 61 varkens in de vlammen omgekomen. Door de enorme hitte was de brand weer niet in staat iets te doej». Een groote hoeveelheid roggo, haver en hooi ging mede in vlammen op. Tot overmaat van ramp bleek de brandweer van Neede over te weinig slangen te beschikken. Dé slangen, die in gebruik waren, sprongen wegens te hoogen druk, zoodat ten slotte vrijwel alle gebouwen een prooi der vlammen werden. Mén kon de kinderen van een der zet- boeren, die reeds te bed lagen, met le vensgevaar redden, terwijl een aldaar werkzaam schildér, die zich eveneens reeds ter ruste had gegeven, nog juist aan den vuurdood ontkwam. De mhterieele schade is zeer groot, doch wordt door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men» in het duister, ofschoon kortsluiting niet buitengesloten geacht wordt. Aardschokken In Griekenland. Te Athene zijn Vrijdag aardsphokken ge voeld, die tegen den middag in kracht toenamen. In geheel Kotfnthe heerscht een paniek onder de bevolking, die oen herhaling van de ramp van 1928 vreest, toen het district zwaar werd getrofen. Alweer een lynchpartij. Uit Scoba (Missisippi) wordt melding gemaakt van het lynchen van twee negers. Zij werden beschuldigd van straairooverij en door de menigte aan de politie ontrukt en op gehangen. Indianen-overval. Een groote troep gewapende Indianen en deserteurs, heeft het garnizoen van het Bolivaansche stad je Rodore overmand. Na de stad geplun derd te hebben, vluchtten de aanvallers in Zuidelijke richting, achtervolgd door de troepen. PICCARD S OPSTIJGING MISLUKT Het plan voorloopig van de baan. Nadat de ongunstige weerberichten Prof Piccard, aie, zooals bekend, per ballon zou opstijgen tot een hoogte van 16000 M reeds eenige dagen van zijn voornemen hadden doen afzien besloot de geleerde plotseling. Zon dagmorgen zes uur met rijn ballon op te stijgen. Des nachts werd de ballon met 22(a) kubieke meter gas gevuld. Deze hoeveelheid was ongeveer een zeven de van de totale inhoucjcapaciteit. De ballon, die ,een doorsnede heeft van dertig en een hoogte van vijftig meter hing als een zak naar beneden. Op den oorspronkelijk vastgestel- den tijd kon men evenwel niet opstij gen, aangezien het omhulsel bij hét transport een scheur bleek te hebben gekregen, welke e;erst dichtgenaaid moest worden heigeen een vertraging van ongeveer twee uur opleverde. Eerst kort voor acht uur waren de toebereidselen zoover gevorderd, dat Piccard en zijn assistent Kupfer den gondel konden binnengaan Piccard nam onder stormachtigen bijval der duizendkoppige menigte afscheid van zijn vrouw en zijn beide kinderen en liet vervolgens den gondel luchtdicht 'afsluiten. Maar de ballon veilde 'niet ojpstij- gen. De wind slingerder het omhulsel neen en weer. De gondel helde op de houten stellage zoo sterk, dat niet alleen de stelling brak, maar ook verschillende, meetinstrumenten in den gondel -'licht beschadigd werden. Men verwijderde ten slotte alle zand zakken en zelfs de helft van de bal last bestaande uit ldodstof, werd qp het op den grond tfltgespreide zeil uitgestort Hierdoor bedroeg de bal last nog slechts 250 in plaats van 400 K.G. Doch ook nu wilde de bal lon niet omhoog. Na verschillende vruchtelooze po ringen gaf Piccard het ten slotte op. Binnen enkele minuten lag 't citroen gele omhulsel leeg op den grond. De menigte trok teleurgesteld heen. De meesten hadden meer dan vijf uur op de opstijging gewacht Naar Picöard^ oordeel is of de 2200 kub. meter geweest of door niet voldoende vertraging bij, 't vertrek is het gas ongeschikt gewor den. Volgens zijn meening is door 't mislukken van de opstijging het ge heele plan veranderd. Wanneer de gasinhoud-vermeerderd moet worden zijn geheel nieuwe berekeningen noodig. Voor een tweede poging wordt gedaan, zullen weken, wellicnt maanden moeten'verloopen. CLEMENCEAU EN ZIJN IJVERIGE AMBTENAREN. In 1906 werd thans wijlen Clemen- oeau tot Fransch minister van bin- nenlandsche zaken benoemd. Als een van de eerste dingen wilde hij zich overtuigen van de werkzaamheid en ijver van zijn ambtenarenpersoneel. Vergezeld van zijn secretaris treedt Clemenceau de eerste zaal binnen: nie mand aanwezig. Het'is doodstil. Zij komen in de tweede zaal. Deze is eveneens leeg. Eindelijk, in de derde zaal pntdekken de heeren tusschen stoelen en schrijftafels een enkelen ambtenaar. Hij snorkt, met zijn elle bogen op de tafel geleund, zich van niets bewust. De secretaris wil naar hem toesnellen «n hem wakke* schudden! Doch Clemenceau houdt hem terug en fluistert: ,.Om Godswil, maak hem ni«t wakker I Andera loopt hij ook nog I BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUtD-KOPLAND EN UTHEOKT, Schoonhoven**. Courant MAANDAG 15 SEPTEMBER 1950 DE EXPEDITIE VAN ANDREE. Uit Strlndbtrg's pit een in de Zweedsche bladen gepu bliceerd uittreksel uit het dagboek van Strindberg blijkt, dat de expeditie van Andróe op 14 Juli, drie dagen na hef vertrek, op een ijsschots landde. Strind berg heeft op een kaart de plaats nauw keurig aangeduid, zoodat het mogelijk is de expeditie te volgen op haar tocht naar het Zuiden. Volgens de aanteeke- ningen duurde deze bijna drie maanden. Tot 22 Juli bleef de expeditie op de landingsplaats, vijf dagen later moest een groot deel van de bagage achterge laten worden; er ging maar 140 KG. "^Den 12en September moest het pro viand gerantsoeneerd worden en op 16 September gaven de leden der expeditie hun tocht op. Den volgenden dag wér den de gletschers van het Witte Eiland ontdekt. De schots, waarop de expeditie een sneeutfhut gebouwd had, sloeg 2 October stuk; drie dagen later zaten de onder zoekers gevangen op het eiland. Den 6en October brak een zware sneeuwstorm los. Na deze aanteekening geeft het dag boek nog slechts één woord „Berus ting". Na 17 October hebben Strindberg blijkbaar de krachten begeven, want van dien datum af is er niet meer opgetee- ktmd. SAN DOMINGO. De toestand veel verbeterd. De te San Domingo door den wervel storm veroorzaakte nood, is thans iets verminderd. Belangrijke voorraden levensmiddelen lijn aangekomen, zoodat geen vrees voor hongersnood gekoesterd behoeft te wor den. Ook zijn groote hoeveelheden ge neesmiddelen aangevoerd, waarmede het gevaar voor ontstaan en uitbreiden van epidemieën zeer is'verminderd. De mees te inwoners der stad zijn ingeënt. De wa terleiding is weer in orde gebracht. Naar van officieele zijde wordt mede gedeeld, werden door den wervelstorm 2700 menschen gedood en thans bevin den zich nog 8000 gewonden in de hospi talen en barakken. DE RAMP TE SAN DOMINGO. Dank der regeering voor de Ne- derlandsche hulp. De Gouverneur van Curacao, de heer Van Slobbe, heeft een bericht ontvangen van de regeering van Santo Domingo, waarin deze in buitengewoon hartelijke bewoordingen den gouverneur dank brengt voor de verlenging van het ver blijf van Hr. Ma. „Arend". De regeering van Santo Domingo noemt de prestaties van dé officieren en de bemanning van de „Arend" met betrekking tot het voed- sëltransport en andere hulpverleening bewonderenswaardig. Ook voor de hulp door deze Nederlanders verleend, bij het herstel van de verwoeste stad, is de re- geering van Santo Domingo buitenge woon dankbaar. Zij maakt voorts in be- vtaderende termen gewag van 't prach tig geduld, dat door de Hollandsche dokr toren Winkel en Mellema aan den dag wordt gelegd bij de medische hulpvörlee- ning. e l Wervelstorm. Over den staat Carolina Ui hét Oosten der Ver. 'Sta ten heeft een wervelstorm gewoed. Er ,zijn talrijke huizen vernield en telegraafverbindingen gebroken. De schade moet zeer groot zijn. Volgens de laatste berichten moet de wervel storm naar het N.O. naar zee zijn gelrokken en men vrees! dat bij den scheepvaartweg zal kruisen. In den afgrond gestort Bij het beklimmen van den Hohen Gohl bjj 'Bad Reichendal is een toeriste van honderd meter hoogte neergestort en gedood. De ongelukkige was een Ber- lijnsche dame, die vergezeld van een gids den berg besteeg, m de hoop( een haar aangeduide groeiplaats van Edel weiss te ontdekken. Grafschenners. Te Leipzig heeft de politie een vrachtauto aangehou den, waarop grafsteenen vervoerd werden, die bleken gestolen te zijn op het kerkhof te Reitssch in het district Torgau. De diefstal werd gepleegd in opdracht van een beeld houwer. Heijde genaamd, die de grafsteeneh van andere opschriften wilde voorzien ,ten einde op deze wijze de kosten van het aanschaffen van materiaal uit te sparen. Ontnloflng in een kruilabriek. Een nachtelijke ontploffing heeft plaats gehad in de buskruitfabriek van Du- pont, Wichh op 5 K.M. ten noorden van ichica in Kansas. Door de wegge slingerde stukken steen werden ver scheidene personen gewond. Over 't lot van de 125 gezinnen, die in de nabijheid der fabriek wonen. Is nog niets bekend. De ontploffing was op grooten af stand te hooren. Het verkeer werd onderbroken en de straten zijn bedekt met stukken glas. VULKAAN UITBARSTING IN JAPAN. Op het eiland Hondo (Japan) heeft een uitbarsting plaats gehad van den Asama-viükaan. De bewoners der om geving werden door een panisch en schrik bevangen en vluchtten in 'aller ijl, slechts het allerbelangrijkste mee- uemejftd. Voor zoover thans bekend, is een persoon gedood. De Asama is een berg van 2480 M. en. ligt op circa 10 K.M ten Noofd-Oosten van dé stad Wjoga. BONBONS MET ARSENICUM. Een ontstellende vondst. Wij meldden reeds, dat te Stoke on-Trent In het graafschap Stafford (Engeland) kinderen ziek waren ge worden na het gebruik van bonbons vervaardigd door een nabijgelegen fa briek. Thans blijkt, dat zich bij meer dan vijftig kinderen arsenicum vergifti gingsverschijnselen hebben voorge daan. Het voortgezette onderzoek leidde lot een sensalioneele ontdekking; de bonbons waren in plaats van met sui ker, met rattekruid bestrooid. Bij verdere nasporingen in de fa briek vonderi rechercheurs een hou ten kistv waarin zich. naar door een deskundige werd vastgesteld, 56 pond rattekruH bevond ,een hoeveelheid, voldoende om een kwart millioen menschen om het leven te bréngen Het is nog niet aan het licht ge komen. of het hier een noodlottige vergissing of een misdaad betreft. Intusschen worden uit een groot aantal plaatsen nieuwe gevallen van vergiftigtaf? gemeld. In een Weeshuis te New Brighton werden vijftien kin deren ziek na het eten van bonbons, hun door een bezoeker geschonken Ook te Sandbeach, Hanley en Shrews bury 2ljn eenige Jeugdige personen met vergirtiginflsverschhnselen. welke op het eten van bonbons waren- ge volgd, in het ziekenhuis opgenethen. TWEE DUIKERS GESTIKT. De motor weigerde. In de nabijheid van Marseille heeft bij het bouwen van een brug een ern stig ongeluk plaats gehad. Vijf dui kers waren onder water bezig met werkzaamheden voor het leggen van de fundeering der brug, toen plotse ling de motor, welke voor den lucht toevoer der duikers zorgde, weigerde De mannen g^ven onmiddellijk nood seinen en de buïPmansctiaPPen goïmen de duikers naar boven te ha len. Toen' men hierin geslaagd was, bleek, dat t,wee hunner reeds 'den verstikkingsddod waren gestorven, terwijl de drie anderen bewusteloos waren en in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis moesten worden gebracht. DE „GRAF ZEPPELIN- BESCHOTEN, Op zoek naar de schuldigen. Het" luchtschip „Graf Zeppelin" is op zijn tocht naar Rusland op de heen-, zoowel als op de terugreis be schoten. Volgens het officieele onder zoek heeft de beschietiiig niet op de Russische bodem plaats gehad en heeft niet de Russische grenswacht gevuurd. Het luchtschip zou dus al leen van Letlandschen bodem uit on der vuur kunnen zijn genomen. Dit wordt echter van officieele Let- landsche zijde ten stelligste tegenge sproken. De Letlandsche grenswacht was van den tocht van het luchtschip tijdig en grondig op de hoogte ge steld en verwachtte de Zeppelin. Daar entegen hoorden de nachtposten in het rayon Dagda schoten vallen aan gene zijde van de Russische grenk, toen hel luchtschip déze reeds gepasseerd was. De schoten kwmen uit de rich ting van Pustinja Mauljani en Worso- wa. De grenswacht veronderstelde dat het saluutschoten waren, doch maak te niettemin rapport van het gebeurde NEDERLAND VERLIEST VAN DE BELGEN. oAlblag 4-1. In den internationalen Toetbalwed- Btrijd tegen België, die gisteren ter gele genheid van de opening van het nieuwe Stadion te Heyssel werd gehouden, heeft het Nederlandsche elftal opnieuw de meerderheid van lijn Balglaohe gaathee- ren moeten erkennen. In het eerste gedeelte van den wed strijd ontkwam ons doel reeds aan enkele gevaarlijke aanvallen der Belgen, die overigens niet bepaald overwegend in de meerderheid waren. Bovendien was de Hollandsche verdediging bijzonder in vorm en lief het schieten van het Belgi sche middentrio veel te wenschen over, zoodat het er voor het Oranje-doel aan vankelijk niet zeer gevaarlijk uitzag. Na veertig minuten spelens nam Nederland zelfs de leiding door Van Reenen, die een toegespeelden bal wist te benutten door met een hard schot, dat den Belgi schen doelman door de vingers glipte, te scoren. Maar dadelijk ontsond een groote ac tiviteit in het Belgische team. De voor hoede bestookte Van der Meulen onver wachts heftig en Vanderbouwhede wist met een fraaien kopbal gelijk te maken, vlak voor den rusttijd. Na de hervatting van het spel, was even Nederland in de meerderheid, daarop volgde weer een overwicht van de Belgen, waaruit bij een hoekschop Moeachal een hem voor de voeten komen den bal slechts voor het intrappen had. Met dezen stand scheen het einde te ka men. De afwisselende aanvallen van Bel gen en Hollanders, waarvan de eerste het gevaarlijkst wareü, wilden geen resultaat meer opleveren, MA^Ö minuten voor bet einde. Toen wiet zÓowoar België nog vlug tweemaal achtereen Van der Meulen te papseeren en onmiddellijk daarna klonk het eindsignaal Ameide. „Rohda I" speelde gisteren een vriendschappelijk»!! wedstrijd op h&ar terrein aan de Broeksteeg tegen „D.O.S." uit Heukelom. De wedstrijd ein digde in een gelijk spel, n.L 1—1. Zwemdemonstraths. Krimpen ari. Lek. Zaterdag' rijn hier in het zwembad „Schuajjt" zwemdemon- straties gegeven. Er was zee» Véél be langstelling. De zwemclubs uit Schoonho ven en uit Vlaardingen gaven polo-wed strijden. Schoonhoven wist te winnen. Ook in het snelzwemmen wisten de Schoonhovenaren op verschillende prijzen beslag te leggen. Dq Muziekvereeniging „Crescendo" verleende haar medewerking. Het geheel was een goedgeslaagde middag. De prijzen wérden met een toepasselijk woord door^ dqn voorzitter, den heer Roos, burgemesetër van Lekkerkerk, uit gereikt. Lekkerkerk. De voetbalclubs hebbèn een goeden dag gehad. „L.F.C. I" moest te Öordrecht spelen tegen „O. S. S"; de uitslag was 4—Q in het vpordeel van „L.F.C. T' „L.F,Ö. EU" speelde tegen (rK.V.V. I" (Koudekerk) met den uitslag 42, ook in 't voordeel van iL. F. Q. Nieuw-Lekkerland. Het bestuur Van de vereeniging tot oprichting en Instandhou ding van Scholen met den Bijbel te Kin derdijk heeft aanbesteed het vergrooten van de bijzondere school aldaar, door 't- bijbouwen van een lokaal met aanver wante werken. Ingeschreven was als volgt: Metselwerk: G. J. van Ek f 8729; E. Bakker f 3487. Timmerwerk: J. Broere f 4158; J. Stam Jz. f 3684; G. van Helden f 3460; C. den Boer f 3406; J. v. d. Perk f 3333; Verf werk: G. Slingerland i 487; W. J. Verzijl f 338; L. C. Mes f 835. Smidswerk: A. Hoogevöen t 400.60, A. Stam Pz. f 361,11. Aanleg electrische geleiding: L. G. Mes f 90; J. van Rijnsbergen f 69. Het werk is aan de laagste inschrij vers gegund. Bergambacht Bij de door B. en W. on der architectuur van 4e heeren G. en P.' P. Kok te Ammerstol gehouden aanbe steding van het bestraten der Voor straat, waren 10 inschrijvingsbiljetten ingekomen. Ingeschreven werd door Fa. Gebr. Woudenberg te Ameide voor f 3195; T. Donkers te Hardinxveld voor f 3353; P. Stigter Hz. .te Ammerstol voor f 3788; H. J. Scholten te Ammerstol voor f 3790; T. Kok Wz. alhier voer f 3840; W. Ooms Gz. te Ammerstol vóór 3840; A. Streefkerk te Ameide voor f 3845; Gebr. P. en A, Kok alhier voor f 3960; W. Bakker te Gouda voor f 4124; en V7.. P. Stolker te Schiebrpek voor f 4830. De gunning is aangehouden. Sliedrecht De architect Uitdenboo- gaard heeft aanbesteed het bouwen van twee woonhuizen voor rekening van den heer A. Versteeg. Laagste inschrijvers waren: voor perc. 1 Gebr- Van Dijk te Hardinxveld f 2487; perceel 2 W. Uitdenboogaardt alhier f 250, perceel 3 K. Ooms te Bleskens- graaf f 2540, perceel 4 W. Korporaal al hier f 382; massa Gebr. Huizen te Har dinxveld f 6000. CHR. GEREF. KERK. PAPENDRECHT. Donderdag 18 Sep tember, 's avonds 7.30 uur, Ds. J. W. van Ree, van Barendrecht. CHR. GEREF. KERK. NTEUWPOORT. Donderdag 18 Sept., 's avonds 7.30 uur, Ds. J. P. Meijering, van Zwijndrecht. AMSTERDAM, 15 Sept. (Draadloos). Aaï-dappelenmarkt van heden. De prij zen waren onveranderd. Aanvoer 4 la dingen, 1605 H.L. AMSTERDAM, lö Sept. (Draadloos). Veemarkt van heden. 440 koeien, le kw. 112'120, 2e kw. 48—110; 8e kw. Si—96; mindere soorten 70—80 per K.G. slacht- gewioht; 195 melk- en kalfkoeien f 250 f 375 per stuk; 111 vette kalveren, 2e kw. 92'100, 3e kw. 8490; 34 nuchtere kalveren f 14—21; 139 schapen f 32 f 40 per stuk; 680 varkens, vleeschvar- kens (90-410 KG.) 7879, zware var kens 7579, vette varkens 7374 per KG. slachtgewioht; 130 paarden f 120 f 230 per fetuk. GROOT-AMMERS, 16 Sept. Aon de Kaasmarkt alhier waren Zaterdag aan gevoerd 82 partijen, met te zamen 952 stuks, wegende §664 K.G. Prijzen: mat Rijksmerk de soort f 4044, idem 2e wt f 9639. Handel matig. GORINGHEM, 15 Sept. Op de vee markt waren heden aangevoerd 811 run deren, 9 nuchtere kalveren, 9 varkens, 225 oyerloopera, 718 biggen. De prijzen waren als volgt: Zware kalfkoeien f 850 43Ö, kalfvaarzen f 176325, guiste vaar zen f 140200, stieren f 200—r250, grae- kalveren f 4070, nuchtere fokkalveren f 15^—20, drachtige varkens f 140190, natte zeugen f 70—100, overloopers f 80 —40, biggen f 15—25. Eieren f 7.50—8. Handel matig. OUDEWATER, 15 Sept. (Telefonizch). Kaasmarkt van heden. Aangevoerd 78 partijen, tezamen 3510 Btuks, wegende 17550 K.G. Prijs: met Rijksmerk le soort f 4347, idem 2e soort f 8942; Onge stempelde f 3740. Handel vlug. ROTTERDAM, 15 Sept. (Draadloos). Aardappelmarkt. Brielsche eigenheimers f 8.408.80, Zeeuwsche blauwen f 8.75 4.50, Zeeuwsche eigenheimers f 8— 8.40, Zeeuwsche bonten f 8.75—4.50, Blauwe eigenheimers f 38.50; Eerste lingen f 2.70-6; WesÜ. Schoolm. (zand) 8—9, Westl. Schoolm. (kleine ronde) B —6. ROTTERDAM, 15 Sept. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 882 vette runderen, 199 vette kalveren, 90Ö schapen of lammeren, 960 varkens. Prij zen: Koeien le kwal. 67 K60, 2e kwaL 5255, 3e kwal. 87—^3;' kalveren le kw. 77M—82 K, 2e kwal. 70—72 H, 8e kwaL 6062)4; schapen f 84—40; lammeren f 3286; zuiglammeren f 26-80; varkens le kwal. 32, 2e kwal 31K, 3e kwal. 81. Overzicht: Koeien en ossen luie han del, zelfde prijzen konden met moeite be dongen worden; vette kalveren vlugge handel, hoogere prijzen; schapen en lan* meren slechte handel, lagere prijzen; var kens vlotte handel, prijzen iets lager. UTRECHT, 13 Sept. Vee en Paarden. Aan de veemarkt, alhier waren Zaterdag aangevoerd 2998 stuks vee. De prijzen waren: Stieren 4561 cent, kalfvaarzen f 200-320, pinken f 120—200, melk koeien f 270—410, kalfkoeien f 290— 440, varekoeien f 170-340, slachtkoeien 51—57, 46—50 en 41—45 ct; magere varkens f 32—54, biggen f 14—22, schrammen f 22—32, magere schapen f 8541, lammeren f 2891. Hiermede vervullen wij den droeven plicht U kennis te, geven dat in de Psych. Neur. Kliniek te Utrecht, na een korte ongesteldheid, zacht en kalm, tot onze diepe droefheid is overleden onze geliefde Man, Vader, Behuwd- an Qrootvader in den ouderdom van ruim 50 jaren. Zijne nagedachtenis blijve bij one. Wed. N. O. V. Biuzkom— Vlot. Willige-Langerak, K. VAN OOSTBROM— Van Beuzikom. P. VAN OOSTBROM. Ooude, J. E. Leuvzninck— VAN BbUZÉKOM. H. Lbuveninck. 5thoonhoven, Adr. van Beueekom en Verloofde. Ottoland, A. A. van Beuzikom. A. van BeuzeiÜom. C. van Beuzekom. J. van Beuzekom. En Kleinkinderen. Ottoland, 12 Sept. 1930. De teraardebestellingzal plaats hebben te Ottoland op D V. Dinsdag 16 September nm 1 uur (Zomertijd). Met October of later gevraagd wegens huwelijk der dienstbode, een zeer net eenvoudig ME IS IE, voor d. en n. Uitstekend werken 'n koken vereikcht. Gezin van 3 personen, hulp w*n werkster. Zich aanmelden na 7 uur Mengelberglaan 49, Utrecht. Meden overleed zacht en kalm, na egtt kortstondig en geduldig lijden, onze innig geliefde Echtgenoóte, Moeder, Behuwd- en Qrootmoeder gsb. Korporaal, in den ouderdom van ruim 69 jaren. P, O. DRINKWAARD. M. N. DRINKWAARD. D. DRINKWAARD-Maat. I DRINKWAARD. D.J. VONK—Drinkwaard. O. R. VONK N. M. TUKKER- Drinkwaard. D. TUKKER. C. H DRINKWAARD. J. C. VAN DEN BPRQ— Drinkwaard. J. W. VAN DEN BERO. En Kleinkinderin. Oud-Alblas, li Sept. 1930. Voor do vele blijken van deel neming, ondervonden bij het over lijden van onze lieve Vrouw, Dochter Behuwddochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante betuigen wij onzen hartelijken dank Uit aller naam, O. TR^MAN. Oiessen Oudekerk, September 1930. El* biedt zioh aan een Br, ohd. No, 2210, bureau v. d. blad. DE COMMISSIE van de FEESTWEEK verrockt al 1 dn die Iets te vorderen hebben van deze Commissie, hun rekening voor 18. dezer te willen inzenden bl) den Penningmeester den Heer Q. BOUWMEESTER. De Commissie Wegens sterfgeval houdt Tandheelkundige - Schoonhoven Flink» Adres C. B v d. WOUDEN, Café „Het Bonte Paard" t« Lekkerkerk. N.B. Behoeft niet in het Café te helpen. Tegen I October gevraagd: Eeu P.O bij C. VAN DELF T, Schilder, Benschop. Mevrouw Dr BAUER, 't Eind, Oorlnchem, zoekt een zelfstandig Ondertrouwkaarten.T S. W. iCv. Nooten Schoonhoven 11 ALLEEN ECHT MET KETELETIKET AtasurS* KAMPER ffMAILLEFAB,RIEKEN vh. H. DERK1ZOON, KAMPEN, A'. 1SS1

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 2