f' landbouw en I- en Weiland Teenhout. notaris A. a. m meister Plaatselijk Nieuws. Gemeenteraden. Gemengd Nieuws. Van alles wat. m r Burgerlijke Stand. Advertentiën. ERFHUIS noord'Vloos. Notaris A. M. BROUWER varkoopem Mtubllalra Goederen, Notaris H. G Boks ie Giessen-Oudekerk inmiddels uil de Mie koop Openbare Vrijwillige Verkooping Notaris H. 0. Boks Goudriaan Goudriaan Notaris J. DRAPERS Woensdag 1 October 1930, Krallngscha Vaar, aldaar te verkoopen: 20 Melkkoeien, 4 Plnkvaarzon, 6 Graskalveren, Zwart aft. Merrlepaard, 4 Schapen, 20 Kippen, ongavaar 30 Varkant, Taanhout te Driel bij Arnhem VRIJWILLIGE VERKOOPING Notaris B. ETS De hechte, sterke, gunstig gelegen BOUWMANSWONINR genaamd „Hooghuls", Wel- en Hooiland, BRANDWIJK, TWEEDE BLAD keert, overdenkt zij den toeetand. Weldra heeft zij een besluit genomen. Zij «tijgt te paard. De honden janken al« zjj daar langs komt Zij vermaant ze zachtjes om ;stil te zijn. Zij stuurt haar paard naar de plaats, waar zij zich zooeven bevond. Heel lang zaam om geen geluid te maken op den rotsbodem komt zij op het hoog ste punt. Huges kjan haar niet zien. Maar Pedro wel, en alsof hij haar na- bijheétf voelt, kijkt hij plotseling op. Zij legt een vinger op haar lippen. Zij weet dat haar gestdlte boven het rotsblok, met de maan achter sioh, scherp afsteekt tegeh den lichteren he mel en dat dus Pedro elke beweging kan zien. Dan trekt' zij het mes, dat zij heeft meegenomen. Zij mikt zorgvuldig en werpt het naar haar geliefde meester. De hand, die den worp deed, legt zij onmiddellijk aan de teugels, houdt deze in, drukt de beenen krachtig aan het paard en zet het aan tot den sprong. Het angstige dier wil weigeren, maar Rosita houdt vol. Dan steigert het arme paard en springt snuivend omlaag, tien meter diep! Rosita heeft den sprong goed bere kend. Het paard verplettert den Ameri kaan Huges in zijn val, maar breekt zelf den rug. Smartelijk hinnekend w telt het arme dier zich om en om slaat wild met de hoeven. Met ontzetting ziet Pedro wat in en kele seconden zich heeft afgespeeld! Maar hij begrijpt onmiddellijk dat ge handeld moet worden. Hij rolt over den grond om het mes te bereiken, dat zijn geliefde hem toegeworpen heeft. In en kele seconden heeft hij de banden om zijn beenen doorgesneden. Maar als hij naar Rosita toe wil loopen, valt hij neer. Na uren lang gebonden te zijn ge weest is loopen en staan hem niet moge lijk. De Indianen bij het vuur zijn wakker geworden. Enkelen naderen met zekere passen. Maar opeens komen hij gend de twee honden aangestoven! De dieren hebben zich losgerukt en zijn om den berg heen geloopen. Pedro rolt zich over den bodem naar het geweer van Huges. Hij legt aan drukt af. Een Indiaan valt stervend neer. Het is de man, die nog geen vier en twintig uur geleden hulp kwam vragen. De andere Indianen zetten het *p een loopen, zoo snel als hun dronken beenen hen dragen kunnen. Zij worden achtervolgd door de woedende honden. Het paard heeft den laatsten adem uit geblazen en ligt nu stil. Onder zijn hoe ven ligt de dappere gezellin van den PToote wonde stroomt het bloed oveif haai schoon gelaat. Nog heeft Rosita het bewustzijn niet ver loren. Pedro trekt haar onder het doode paard vandaAn en neemt haar in zijn armen. Zij zilst hem aan en glimlacht; dan valt zij (slap achterover Pedro staat vastbesloten op. Ternau wernood kan'hij blijven staan. Hij werpt den slappen hoed op den grond en slaat een kruis. Dan trekt hij den revolver uit den gordel van Huges, keert zich naar het lijk van zijn aangebedene en spreekt drie woorden: .Jtosita, mijne ge liefde". In het gebergte van een schot. werkaatat de knal Arkel. Wegens slapte in het bedrijf op de N.V. Betondak, is wederom een 20-tal arbeiders ontslag aangezegd. I Gemeenteraad. Giessendam. Op Zaterdag 27 Septem ber 1980, des morgens 9.30 uur, komt de Raad bijeen om de volgende agenda te behandelen: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1929. 3. Aanbieding gemeente-begrooting '31 en benoerding commissie tot onderzoek hiervan. 4. Bespreking vergrooting algemeene begraafplaats. sten ons bewees. We kennen haar niet, doch kunnen haar zeker vertrouwen. Zij moet dit briefje geschreven hebben," zei de Linar. „M&ar wat nu te doen?" vroeg de Tournel. „Vérder reizen," zei lord Nibblington. „Daar ben ik tegen," hernam de Tour nel. „Nu onze tegenstanders weten, dat wij niet naar het Zuiden reizen, zullen zij bij ieder station evengoed opletten om ons niet te laten ontsnappen. Wij kunnen dus evengoed te Sens dan er gens anders den trein verlaten." „Maar in dit briefje worden wij waarschuwd dit niet te doen." „Overal anders zullen de Broeders ons evenzeer op de hielen volgen," sprak de Tourpel. „Het is zoo." antwoórdde nu Nibbling ton, „welaan laten wij ons oorspronkelijk plan- blijven volgen. Wij zijn nu in ieder geval gewaarschuwd." Toen de trein te Sens stilhield, stegen de drie mannen uit. Zij zagen, goeo rond, doch zij waren de eenigste reizi gers, die hier uitstapten. Dit verwonder de hen, maar deed hen evenzeer groot genoegen. Zij bleven op een donker ge deelte van het perron staan en wacht ten tot de trein, die trouwens slechts enkele oogenblikken oponthoud had, weder onder de stationskap wegschoof. „We zijn niet gevolgd," zei de de Tour nel, „misschien was het briefje juist be doeld om ons in den trein te houden. Het is goed dat wij ons plan gevolgd hebben." Met de reizigers door andere treinen aangevoerd verlieten zij het station waarvoor enkele huurrijtuigen «tonden.' Terstond toen lij bulten kwamen, reed NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND KN UTRECHT, Schoonhovensche Courant 6. Bespreking verbetering openbare weg vanaf de spoorwegh&lte tot op den Dam. 3. Wijziging gemeente-begrooting 1880 door af- en overschrijving. EEN „MHJLI0NNAIR8Z00N". Gouda. De politie heeft hier een jon gen van 17 jaar aangehouden, die een eerste klas fantast en opliohter bleek te zijn. Hij woont te Sohiedam, doch was uit het ouderlijk huis wsggeloopen «n had in een schiettent te Wasienaar een be drag van f MO gestolen. Van het geld maakte hij goeden sier. Allereerst stevende hij naar een bekend kleedingmagazijn te Den Haag, waar hij zich volgens de laatste mode liet klee- den. Het volgend uitstapje in de resi dentie bracht den knappen jongeling in kennis met een jongedame uit Gouda, die hem overhaalde mede naar Gouda te gaan. Dat deed hij. Hij caf zich uit voor den zoon van een verdronken scheeps-kapi tein-millionnair uit Canada, in welk land hij een „schitterende betrekking" op een plantage heette te bekleeden. Hij was met de „Statendam" overgekomen en reisde nu door Europa. Door zijn brutaliteit en het mondje steenkolen-Engelsch dat hij sprak, wist hij aller vertrouwen te winnen. Bij een respectabele familie huurde hij kamers, telde f 120 vooruit neer en het slot van het liedje was, dat de brave menschi geheel en al vertrouwen in den jongen man stelden. Zijn „meisje" kreeg allerlei cïdeaux en een fancy-fair had een groot ge deelte van haar succes aan den „rijken Canadees" te danken, die letterlijk met het geld smeet. Maar onverwachts was het uit, toen het slachtoffer van de schiettent uit Wassenaar den mooi-weer-spelenden jongeman zes dagen na den diefstal op straat tegenkwam. Toen verhuisde de ontmaskerde ..millionnair" naar de donkere cel, om voorloopig zijn zonden te overdenken. Hij bekende en tevens bleek, dat hij afkomstig is uit een ar beidersgezin met zeven kinderen. Van het gestolen geld is nog 'f 135 terechtgekomen. Hardinxveld. Op 16 September j.l. bedroeg het aantal leerlingen der open bare scholen: School I 117, school II 179, school IH 137, school IV l.o. 150, school IV u.l.o. 31. Na herhaalde oproeping hebbgn zich voor de vacante betrekking van Hoofd van School I (vacature N. van Dijl) 6 sollicitanten aangemeld, De meerderheid van B. en W. stel len den raad voor, evenals in 1929 ook voor 1980 een bijdrage van f 50 te ver- leenen aan het Centraal Proeftuinbedrijf voor Gorinchem en omstreken in het ex ploitatietekort. Zij geeft als hare meening te kennen, dat nu 't voor land-en tuin bouw moeilijke tijden zijn, nog meer, ja, dubbel nuttig is, dat de vereeniging van overheidswege wordt gesteund. Aan komen vliegen. Hei- sn Bosicop. Dinsdagavond kwam bij den veehouder F. de Lange een post duif aanvliegen. Het uiterst vermoeide en hongerige beest genoot direct een goede verzorging. Het bleek aan de rechterpoot gemerkt met een alluminium- ring, waarop de cijfers no. 7272, d driekantje 9/29. De linkerpoot bevatte een gummiring, waarop stond N. 894. Indien de eigenaar zich niet aanmeldt, zal het dier, zoodra weer op kracht ge komen, in vrijheid gesteld worden. Hal- an Bosicop. Het tweede cursus jaar van den in deze gemeente gehouden landhouwcursus zal Maandagavond in een der lokalen van de Bijzondere Lag. gere School worden geopend. IIoog-Blokland. Dinsdagavond hoopt de A.R.J.A. af deeling haar eerste maandelijksche vergadering weer te houden' in de consistorie kamer. —-De prijzen der kaas bedroegen de laatste dagen f 39 tot f 41 voor wrote kwaliteit en f 35 tdt f 38 voor tweede kwaliteit. Handel alap. Voor varkens werd besteed 90 tot 31 ets voor eerste soort en 06 tot 28 ets wxm tweede soort. Handel alap. Krimpsn a.d. IJsssl. Door het graven voor de waterleidingbuizen door den Tiend weg is deze met de regens van den laat sten tijd haast onbegaanbaar geworden, De nieuwe brug over de Noodsluis is ongeveer gereed. Hat geheel ziet er prima uit, doch het is alleen jammer, dat de brug niet tevens wat breeder ge maakt is. Een ongeluksdag. Loplk. Door te ver uitwijken verzakte een vrachtauto van de firma Jpngeneel uit Utrecht; het achterste gedeelte van den wagen kwam in de wetering recht, dflch met vereende krachten werd de auto weer in het goede spoor geleid. Nabij de Steenenhrug geraakte luxe wagen, waarschijnlijk door tekort draaien, van de brug af in de wetering. De heer Vermaat bracht de inzittenden, die zich aan de glasscherven verwond hadden, naar den dokter, die de eerste hulp verleende. De auto is inmiddels uit het water getakeld. Het verging den vrachtwagen van de firma Eshuis uit Schoonhoven niet be ter, ook deze kwam" door te ver uitha len in een te zacht gedeelte en kantelde omver. Gelukkig maar dat deze weg, in de naaste toekomst zullen we hopen, op een breedte gebracht wordt, waardoor het voor vreemdelingen niet meer levens gevaarlijk is hem te berijden. De heer C. van Amerongen, volon tair ter secretarie alhier, wonende te IJsaelstein, is benoemd tot tijdelijk klerk ter Privinciale Griffie te Leeuwarden. Raadsvergadsrlng. Loplk. Een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente is belegd te gen Maandag 29 September 1930, des voormiddags om 10.30 uur N.T. Te be handelen: 1. Ingekomen stukken 2. Benoeming onderwijzeres o. 1. school (dorp), vacature mej. C. P. Ouwehand De voordracht luidt als volgt: 1. mej. E P. J. v. d. Eijk; 2. mej. J. W. Herf- kens; 3. mej. A. C. Jansen. 3. Verzoek van den heer H. F. van Haarlem om ontslag als ambtenaar van den burgerlijken stand. 4. Benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand. De voordracht luidt als volgt; 1. A. Veer, ambtenaar ter secretarie; 2. G. van Amerongen, vo lontair ter secretarie. 6. Reclame hondenbelasting. 6. Wijziging keurloon verordening vleeschkeuringswet. een koetsier op hen toe en de drie hes- ren stapten in, na hem den naam van hun hotel toegeroepen te hebben. „Ziezoo," zeide de- Tournel, „ik ge loof, dat ons plan toch gelukt is. Men is ons niet gevolgd." Hm,mompelde lord Nibblington, ,ik ben daarop minder gerust. In ieder geval zijn de Broeders op de hoogte van onze plannen, wisten zij, dat wij het voornemen hadden, hier af te stappen en naar Parijs terug te keeren. Hoe zij daarachter gekomen zijn, is mij onbe grijpelijk." „Maar zij zijn ons toch niet gevolgd," merkte de Linar op. „Ik weet absoluut zeker dat niemand, dan wij drieën den sneltrein verlaten heeft. Deze houdt trouwens hier alleen eenige minuten stil, omdat hij den snel trein uit het Zuiden hier kruist.' „Dat bewijst nog niets," zei lord Nib blington, „daarom kunnen wij toch ook hier bewaakt worden." Intusschen ratelde het rijtuig verder i bij het licht van een straatlantaarn zag men thans dat het rijtuig een hooge koetspoort binnenreed, waarvan de deu ren daarna onmiddellijk gesloten wer- Het portier van de koets werd nu ge pend en een man verzocht de heeren hem te volgen. Men voldeed hieraan, trad een stoep op, kwam door eén lange gang en werd in een kamer gelaten. ,We schijnen niet aan de voordeur afgestapt te zijn," merkte de Tournel 6p zich tot den bediende, die hen voor gegaan was, wendend, vroeg hij: „Hier is toch het hotel „Bristol", niet waar?" OUD-ALBLAS. Vergadering van den Raad der ge meente op Zaterdag 20 September. Voorzitter de heer W. Boudet van Dam, burgemeester; secretaris de heer Lucardie. Aanwezig alle leden. Na opening worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onge wijzigd goedgekeurd. De Gewesieüjke Landstorm oommis sie te Dordrecht vraagt f 50 subsidie Besloten wordt dit te houden op een bedrag van f 25. Belastingregeling. Hierna komt aan de orde de be grooting 1931 met de financieele voorstellen. De begrooting wordt zonder eenige bespreking met algemeene stemmen aangenomen. Omtrent de regeling der belasting was voorgesteld te „heffen 20 opcen ten personeele-belasting en 30 op centen gemeentefondsbeiasting en te gaan in de derde klasse; Ged. Staten konden niet inzien, waarom die op centen noodig waren, daar toch de gemeente met de nieuwe regeling i 4000 vooruitgaat. Hiervoor is de secretaris naar Den VRIJDAiQ 26 SEPTEMBER 1930 geweest waar deze nadere uit- 3 heeft gedaan en er voorname- op wees dat het batig slot reeds loopen was van 1 9000 tot ti Na deze nadere uiteenzetting kon den Ged. Staten er mee accoord gaan. De heer De Haan zou die 30 opcenten op de gemeentefondsbeias ting niet willen heffen en hiermee liever wachten tot dit noodig was. Er is toch f 4000 meer. De Secretaris zegt, dat hij dan zijn begrooting absoluut niet sluitend kan krijgen en men vooral niet ver geten moet, dat het batig slot terug liep vam f 9000 op f 2800. Besloten werd op voorstel van den heer De Haan de paarden van belasting vrij te stellen, zoodat de grondslag vierde alinea komt te ver vallen. Hierna wordt een begrootings-wij ziging 1930 goedgekeurd. Voorts komt aan de orde wijziging verordening op de heffing van leges. Besloten wordt f 1 te heffen voor het verlee- nen van verlenging voor buitenland- sche passen. Daarna volgt de rondvraag. Het wegenplan. De heer J. Jongen eel zou graag willen weten hoe het zit mei het provinciaal wegenplan, er wordt nu drie jaar lang al betaald en wat is er nu aan gedaan? vraagt spr. De Secretaris zegt, dat Oud- Alblas er de schuld (van krijgt het legen te houden, maar dat is niel waar. De heer Trapman geeft de Ne- derwaard de scnuld. Weth. Nugteren zegt, dat open baarheid geen goed zal doen. Alleen Oud-Al hl as heelt geen schuld, dat er nieis aan gedaan wordt. De heer Heikoop: Maar wat kunnen we doen om het .te bevor deren? Weth. Nugteren zegt, dat juist de grooie p.annen, de kleine plannen genekt hehben. De Secretaris heeft dit ook ge zegd. Spr. wil eerst de eigen zaak opknappen. Nu is er een plan. Spr. zegt, iaien we de provinciale plan nen nu door laten gaan. Moet het rjjkswegenplan doorgaan, dan komt er van bedoelden weg mets terecht De heer Heikoop zegt dat hel goed is, dat deze zaak besproken wordt want nu blijkt, dat het een leugen is. dat Oud-Aiblas de zaak Legenhoudt. Allen stemmen voor het voorstel, een schryven te richten naar de com missie, om de zaak te bespoedigen. De bediende boog. „Welnu, roep den hotelhouder." De man verwijderde zich, maar tot groote verbazing en ontsteltenis van de drie vrienden hoorden zij op de gang eensklaps de deur op slot draaien. Dadelijk snelde lord Nibblington er op toe, rukte er aan, maar teveigeefs, zij was gesloten. Een oogenblik zagen de edellieden el kaar aan, toen barstte de Linar uit: „Wij zijn in een val gelokt, mijne heeren, men heeft ons hier opgesloten.' Inderdaad, zoo scheen het te zijn, maar de Tournel wilde het nog niet ge- looven, hij zag een bel op tafel staan en gebruikte die. Er kwam evenwel nie mand. „Maar dat is ongelooflijk. Men zou ons in deze hotelkamer durven opsluiten, dat zal men toch niet durven." „De Broeders durven alles," zei de Linar ernstig. „En bovendien," sprak de Engelsche lord, „bovendien, wij zullen niet in een hotel zijn. Als ik alles achteraf beschouw dan zijn we met open oogen in de val geloopen, die men voor ons opgezet hepft. De schurken hebben alles in orde gehad. Zij wisten, hoe, dat begrijp ik nne niet, dat wij te' Sens wilden uit kappen en hebben hier alles voorbe- rpid. Daarom behoefde uit den trein nie mand ons te volgen. Herinner u, hoe ter stond toen wij buiten 't station kwamen, een koetsier voorreed. De man was daar om op ons te wachten en hij heeft ons hierheen gevoerd, waar alles ook rseds voor ons klaar zou zijn." „Maar wat te doen?" vroeg de Linar. „Nisti, afwachten la het eenige." De komst vaan de Graf Zeppelin. Zooals onlangs gemeld, heelt het weekblad „Het lieven" met de Zep- pelinmaatschappy te Friedrichshaten een overeenkomst gesloten, om een reis naar Amsterdam te organiseer en waarbij de „Graf Zeppelin op een terrein in de hoofdstad een landing zou maken en passagiers ontschepen en opnemen. Ais bijzonder geschikt terrein in de onmiudehyke nainjheid van Amster dam kwam daarvoor in aanmerking, 00a na plaatselijk bezoek van een ver- tegenwoortuger der Zeppehnmaat- scnappij, hei vliegveld Scüiphol Lang durige onderhandelingen 2yn daarop tusscüen „Het Leven en de diensten uer gemeente gevoerd, die.ten slotte gexeiu henhen tot de meüedeenng, dat de gemeente in de maand October op Schiphol geen gelegenheid kan geven tol een landing. Lr wordt thans getracht, alsnog den tocht te laten doorgaan en de landing in de omstreken van Am- sterdam te doen plaats hebben. Een kostganger van den staat, die wilde terugkeer en. De gratis kost en inwoning, die de staat aan som mige onzer medemenschen verstrekt, wordt door de meesten hunner met „Maar zouden wij niet kunnen ont vluchten?" „Kom, wees wijzer, gij begrijpt toch dat de Broeders hun voorzorgen ge nomen hebben. Geloof glrust, als zij ons hier hebben omgesloten, dat zij dan wel hun maatregelen genomen hebben om iedere poging tot ontvluchting ijdel te maken. Er blijft ons mets anders te doen dan af të wachten." „En ons laten vermoorden," zeide de Tournel somher. „Kom, zoovar ia het nog niet. Wij eijn nog niet geheel weerlooi, al nam men one gevangen," antwoordde Nib blington en hij haalde even uit den zak van zijn ju een revolver. Op dit oogenblik ging de deur van de kamer weder open en er trad een man binnen, dien onze vrienden nog niet eerder gezien hadden. Hij had een flin ke mannelijke gestalte en een donker uiterlijk, doch zijn gelaatstrekken waren bedekt met een zijden masker. Schijnbaar ongewapend trad hij bin nen, de deur werd wederom achter hem gesloten. De drie edellieden waren gaan zitten 1 toen de vreemdeling binnentrad, maakte de Linar een beweging om op to staan. Toen hij evenwel zag, dat "zoo wel de Tournel als lord Nibblington koelbloedig bleven zitten, bedwong ook hij zich. De onbekende zag de drie mannen met doorborenden blik aan en vroeg tosn: „Wie van u is graaf de Tournel?" De graaf wilde antwoorden, doch lord Nibblington voorkwam hem en zeide: „Wij lullen obi gaarne aan u voor- «ewaardeerd; waarschijnlijk, omdat in dit opzicht met hun wenschen «een rekening wordt gehouden. Het zal den gevangenisautoriteiten daarom goed doen te vernemen, dat er In Amersfoort een man is, die een roe. rende aanhankelijkheid voor 't staats- pension koestert. Btf de herinnering aan de vele gezellige dagen, die M aldaar had doorgebracht, werd hem de ontroering te machtig. Hij rende een winkel oinnen, kaapte een In- maakpot en meldde zich aan bij een surveilleercnd agent. Maar de truc ging helaas niet op. Ten eerste had niemand den diefstal gezien en ten tweede wilde de winkelier geen aan gifte doen. Aan het verlangen van dien man kon dus geen gevolg worden gegeven. OPLICHTING DOOR WERK- LOOZEN. De po'itie te Amsterdam heeft een werkloozen havenarbeider gearres teerd, die valsche stempels op jfn stempel boekje plaatste en zoodoende de gemeente sinds geruimen tijd be nadeeld heeft. De werklooze havenarbeiders moe ten op geregelde tijden ten kantore der havenarbeiders-reserve hun boek je laten afstempelen. Een van hen heeft zelfs op zeer bedriegelijke wijze de stempels nagebootst. Verscheidene zijner kameraden wisten hiervan en profiteerden tegen betaling van een kwartje van dit foefje. De politie heeft thans verscheide ne hoekjes in beslag genomen Bij een huiszoeking werd bij den haven arbeider de V. volledig stempel-mate- riaal aangetroffen. De politie gaat na. bij welke firma de valsche stempels gesneden zyn, daar zij niet gelooft, dat de firma, welke dit gedaan heeft niet wist, voor welk doel zy moesten dienen. DE POLITIE VISCHT. Te Rotterdam ia de Wijnhaven in rep en roer uoor een geheimznungen speurtocht van de rivierpolitie met een van haar booten. Uit het water werden verscheiden pakjes opgeyischt welke giazen huisjes bevatten, gevuld met wine tabletjes. De buisjes waren met ecu kurk en paraiine luchtdicht aigesloien. Ook weruen fiesschen op- gevischt, gevuld met een soort zout. De aaiueiuing tot deze geheimzinnige visseheni was geweest de ontdekking door een agent van poliue, dat kinde ren op de Wynhaven met deze huis jes speelden en zyn nader onderzoek wees uit, dat er in het water van de wynhaven wei meer van dit geheim zinnige goeuje te vinden was. lan- tasien op oen walkant dachten direct aan neroine en anuere verboden ver- uoovingsmiddeien, maar het slot van oe heeie geschiedenis was, dat het goedje werd herkend als een gewoon laxeermiddel. Alleen weet men met, hoe hel daar te water is gekomen en wie de eigenaar ia. fcrnsUge val. 'le Nieuwer-Amstel han gisieren een ernsug ongeluk piaais ten huize van de 1 amine h. aan den Amsteiveenscüeweg. De /O-jarige Vved. iv, negai zien van uit ue gaug naar de keuken, doen zag met, nat net keluernnk geopend was. z,y stortte naai- beneden en bieel be- wusteioos liggen. Den ontboden ge- neesneer constateerde een scneuel- breuk en inwendige bloeding in zorgwekkenuen toestand werd zy per /aeaenauto naar het W'Uliei- noina bas muis vervoerd. VAN HON GEK GESTORVEN. Het lijk dat in de duinen onder Noordwykernoul gevonden is, bleek te zyn van een verpleegde uit het 6t Bavo-gesticht aidaai, iyueus het Oranjeleest was hjj weuegigaan naar een gratis voorstel ling van net paardenspel. Hy wist ecu ter te ontsnappen en .zwiert ver- scneioen dagen in de duinen rond, waar üy van honger is omgekomen. eerst bekend stellen, als gy zelf maakt." „Ik behoor tot de Broeders des Ver dorie." Wij dachten het reeds, maar deze mededeehog gyeit ons weinig licjit." „Zij moge u genoeg zyn, lord Nib blington." „Ah, wat vraagt gij ons, indien wij u bekend zyn." „ik weet niets dan dat hier aanwezig zyn de graaf de Tournel, baron de Linar en lord Nibblington. Ik had even wel de eer niet de heeren van eikander te kennen. U herkende ik aan uw En gelsche uitspraak." Welnu," zei de Tournel thans, „wat wilt gij van mij, ik ben degene, naar wien gij vraagt." De gemaskerde boog. „Wat verlangt gij van mij?*' vroeg de Tournel verder. „Ik zal het u zeggen," antwoordde de ander. „Gij zijt geheel in onze macht, begrijp dat goed. Niemand weet dat gij hier sy». Wij kuynen u drieën spoorloos doen verdwijnen, zonder dat er een haan naar kraait. Toch zult gij in vrijheid gesteld worden, indien gij onze voorwaarden aanneemt." D e zullen wel onaannemelijk zijn." mompelde de lord. „Misschien," antwoordde de vreem deling. „Bedenk in ieder geval, dat gil ■iw aller doodvonnis uitspreekt, wan neer gij die voorwaarden niet aanneemt, Gij hebt dus wéinig keuze." „Laat hooren uwe voorwaarden" CWordl vnrolgd.) tweede blad NIEUWSBLAD VDOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. ScMmntiov.mchl Courant VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1930 TWEE BEENEN AFGEREDEN. Nabij het vliegtterrein aan de Gra- vesche Stuwbrug, aangelegd in ver band met de leger-manoeuvres, stak Woensdagmiddag de ongeveer 16-ia- rige zoon van slager Laurent uit Wy- ohen per fiets plotseling den zeer drukken verkeersweg NJjmegen-Grave over. Hij werd daarbij door een zwa re-Vrachtauto uit Oss aangereden. Beide beenen werden den jongen verbrijzeld. Dr. Kanters uit Grave was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hUDe jongen werd per auto naar het ziekenhuis vervoerd, waar een der beenen werd afgezet. Zijn toestand is zorgwekkend. Inbraak. Te Maassluis hebben in den nacht van Dinsdag op Woens dag inbrekers een bezoek gebracht aan het veilingsgebouw van de Vei- Üngsvereeniging Maas)and en Om streken. De brandkast is. opengehakt doch geld was daarin niet aanwezig. Voorts *zijn laden en kasten nage zien, doch de inbrekers hebben niets van hun gading kunnen vinden. Daarna begaven .zij zich naar "het veilingbuffet, waar zij een partijtje chocolade, sigaren en sigaretten ont vreemd hebben. Vingerafdrukken zijn niet gevonden, daar de inbrekers met Simmi-handschoenen hebben gewerkt it is reeds de derde inbraak, die in veilinggebouwen in het Westland heeft plaats gehaa. AUTOBOTSING. Drie personen gedood. Woensdagmiddag omstreeks 0 uur heeft op den Rijksstraatweg te Was senaar een vrij ernstig ongeluk plaats gehad. Uit de richting Leiden kwam met groote vaart een vrachtauto, be stuurd door den Rotterdammer B. Ter hoogte van de Nareislaan slipte de auto, reed links van den weg eerst een lichtmast om en botste ver volgens tegen een personen-auto, be stuurd door P. uit Wassenaar, welke wagen behoorlijk rechts reed met matigen gang. De botsing was hevig. P. kwam, voor zoover 't voorloopig geneeskundig onderzoek uitwees, met den schrik 'Vrf|) maar de inzittende van D brak het rechter-eleutejbeen. terwijl de bestuurder van de vracht auto en nog een andere persoon, die met hem meereed, tegen den grond werden geslingerd en kneuzingen op liepen. een hunner, wiens naam niet te achterhalen was, ook een lichte hersen sch udding. Alle drie werden zij naar het Aca demisch ziiekenhuis te Leiden over gebracht ,waar van D. is opgenomen, terwijl de beide Rotterdammers later naar hun woonplaats zijn vervoerd. De wagens werden zwaar beschadigd. DE BESTOLEN NOTARIS. De notarissen van het departement van de Seine (Fr.) hebben vergaderd en met algemeene stemmen besloten gezamenlijk twaalf millioen francs bijeen te brengen en ter beschikking te stellen van notaris Girardi*. opdat deze. met de vier millioen francs, waarover hij zelf beschikt, de ver duisteringen van zijn klerk Lasternas dekken kan. Lasternas is de man. die er in geslaagd was zestien millioen francs te verspelen op de wedrennen Dal hij deze verduisteringen kon ple gen was een gevolg van het slechte toezicht op zijn beheer. Dat toezicht berustte bij de controlecommissie, die door de notarissen gemeenschappe lijk was ingesteld om toezicht te hou den op hun administratie. Naar Lasternas bi] zijn verhoor aan den rechter van instructie meedeelde plachten de bezoeken van dit lichaam van controle niet langer dan vijf mi nuten te duren. Daar hun eigen con trole-orgaan in dit geval zoo deerlijk gefaald heeft, 'rustte er ongetwijfeld op de notarissen een zekere moreele verplichting om de aangerichte scha de te helpen goedmaken. Dat zij zulks ten volle doen,, verdient echter een eervolle vermelding, evenals de houding van notaris Girardin, die om zijn verplichtingen jegens zijn cliën ten na te komen zijn gansche vermo gen beschikbaar stelt. ARRESTATIE IN EEN GRAFKELDER. De doodgraver van het Duitsche stadje Rinteln aan de Weser bemerk te des avonds op het kerkhof een man ,die met een lantaarn in de hand en een zwaren zak op den rug op den grafkelder van een adellijke fa milie toestapte. De man opende de deur van den kelder en stapte naar binnen. De doodgraver alarmeerde de politie, die het kerkhof omsingelde. Twee agen ten drongen in den grafkelder binnen en vonden daar den geheimzinnigen onbekende, die tusschen zes metalen doodkisten op een paar kakken lag en net bezig was zijn eten klaar te maken. Achter de lijkkisten had Jiij een aantal fiesschen wijn, teen flmken voorraad levensmiddelen en sigaren en sigaretten verborgen. De man ging terstond de beide agenten te lijn in de hoop nog uit den kelder te kun nen ontsnappen. Hij werd echter na een kort gevecht overweldigd en ge boeid. Het bleek, dat men te doen had met een ouden bekende der justi tie. die in het begin van deze maand uit de gevangenis te Munster In West- falen was ontslagen en nu sinds on geveer veertien dagen in den grafkel der woonde De man, die in het ge heel reeds 25 jaar van zijn leven in gevangenissen heeft doorgebracht, had één der lijkkisten opengebroken. De politie, die de kist doorzocht, vond er eenige bebloede zak- en hand doeken in. Men acht het in verband met deze ontdekking niet uitgesloten, dat denman onlangs weer een misdaad heeft gepleegd. WREEDE MISHANDELING. In een open brief aan den Franschen minister van oorlog, Ma- ginot. door de „Populaire" gepubli ceerd, doet het soc -democratische Ka merlid Faure mededeeling van een ge val van barbaarsche bestraffing in 't Fransche vreemdenlegioen. Een Tu- nesisch soldaat, die beschuldigd werd zijn geweer aan een inlandsen han delaar te hebben verkocht, werd aan handen en voeten gebonden 8' Sagen lang in de brandende zon gelegd, waarbij zijn gezicht met honing werd ingesmeerd, om vliegen en insecten aan te trekken. Toen hij ten slotte bijna als een lijk naar het hospitaal werd gebracht, zat zijn geheele lichaam vol ongedierte, dat zijn lichaam overal aangevreten had. De man vertoonde toen ook teekenen van krankzinnigheid. KRANIGE MEISJES. Twee Engelsche meisjes, miss Bel eer en miss Badgell zijn per auto uit Kaapstad in Cairo aangekomen. Zij zijn de eerste vrouwen, die dezen tocht van meer dan 13000- K.M. ge maakt hebben. Slechts enkele gedeel ten van den Soedan hebben zij niet per auto afgelegd, daar de wagen wegens de overstrooming per schip verder moest worden vervoerd. De dames vertrokken 1 April jl en volg den de route Johannesburg. Boela- wayo, Livingstone, Abercorn, Nairo bi, Khartoem, Assoean en Cairo. Ge durende zeven weken werden zij door de overstrooming in Rhodesia opge houden en veertien dagen in Khar toem. Gedurende den geheelen tocht wer- Het is de regeering bekend, dat aan publieke verhuring euvelen zijn verbonden. Geruimen tijd geleden zijn dan ook reeds maatregelen genomen om het kunstmatig opdrijven van prijzen te voorkomen, öm nu op grond, dat daarmede nog niet alles is bereikt, aanstonds te besluiten tot de noodzakelijkheid van afschaffing van openbare verpachtingen, achten de ministers een te ver gaande con clusie. In bepaalde omstandigheden is trouwens publieke verhuring de eenige weg langs welken men een pachter voor zijn landerijen kan ver krijgen. i Het is juist, dat er bij jaarlijksche graslandverpachtingen onzekerheid voor de pachters bestaat. De vraag echter, of de wetgever hier 'behoort in te grijpen, kan niet aanstonds be vestigend worden "beantwoord. De regeering acht haar voorstellen een gepaste bevordering van sociale bevrediging door eenigen steun te bieden aan de in den regel zwakste partij bij afsluiting en afwikkeling eener economisch gewichtige en vaak volstrekt noodzakelijke overeenkomst Van geen be teekenis. Tevens is verschenen het Voorloo pig Verslag der Tweede Kamer over het wetsvoorstel—De Visser, ^houden de regeling van de samenstelling en bevoegdheid der Pachtcommissies. Nagenoeg algemeen was men van oordeel, dat dit voorstel van wet niet voor een diepgaande beschouwing In aanmerking komt en de aanneming daarvan met mogelijk is. De meeste leden oordeelden net zoo weinig door dacht, dat zij zich op dien grond van elke opmerking daarover onthielden. Zij, die geen bezwaren hadden, hun meening nauwkeuriger uit te spre ken wezen er o.a. op, dat dit voor stel geen regeling bevat voor de be drijven, die door den eigenaar wor den geëxploiteerd. Daardoor staat meer dan de helft van de Nederland- sche boeren buiten dit voorstel. In het algemeen achtten deze leden dit wetsvoorstel niet van de minste be- teekenis voor de oplossing van de landbouw moeilijkheden. den de meisjes door de inboorlingen zeer hoffelijk bejegend. Tweemaal kwamen leeuwen rond haar tent snuf felen en drie dagen hebben zij zon der voldoende water in de woestijn rondgezworven, doordat de gids, die slechts gewend was aan de geringe snelheid van kameelen, zich in den vlugrijdenden wagen niet kon oriên- teeren. Muilwijk, oud 8? J., weduwnaar van X. Pierhagen. HARDINIYELD. September. Geboren: Geertruy Jannigje, d. van A. Boon en L. W. de Ruyter. Lena, d. van W. van Aken en A. Boeren. rio ter, s. van J. de Boon sa M. Both. - Ma ria Pieternalla, d. van N. Bakker en M. Bankers. Cornells, a. tan W. de Ruiter en N. Buyk. Overleden: J. de Koning, oud 88 j., we duwnaar van P. de Jong. PACHT EN PACHTCOMMISSIES. De nieuwe regeling. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over 't „wetsontwerp Nieuwe regeling van de pacht en re geling van de pachtcommissies, ver klaren de ministers van Justitie en van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, dat de regeering er van over tuigd is, dat de nier aangeboden re geling niet verder gaat dan noodig is. Waar de verhoudingen niet te wenschen laten, zal in t geheel geen overheidsinmenging worden gevoeld. De regeering gelooft niet, dat door de in het ontwerp voorgestelde be voegdheidsbeperking van den eigenaar de waarde der landerijen zal dalen. In 't algemeen hebben beide partijen baat bij weinig mutatie en het omge keerde gaat altijd met economische schade gepaard. EEN INTERESSANTE DEMONSTRATIE. Eenvoudig. „Hoe kan M. .toch met dat salaris toekomen?" „Zeer eenvoudig! Hij leeft eenvou dig, kleedt zich eenvoudig en betaalt eenvoudig niet". Vergelijking. Je kunt mannen bij sigaren ver gelijken. Hoezoo? Wel, als je ze laat uitgaan zijn ze nooit meer zoo goed. KLndieirvraag. Jantje ziel voor het eerst de zon ondergaan. „Moesje, kruipt de zon iederen avona in het water?" „Ja, vent". „Maar hoe krijgen ze haar dan 's morgens weer droog genoeg aan le steken?" Een goede raad. Heb je tandpijn? Als 't de mijne waren liet ik ze trekken. Dat zou ik ook doen, als 't de jouwe waren. Gelukkig getrouwd. Ik hoor, dat Marie en jij geluk kig getrouwd zijn. Ja. Marie is gelukkig en ik ben getrouwd. Sterker. Vrouw: Die man draagt altijd zijn medaille voor moed, beleid en trouw. Man: Wat zou dat. Ik draag altijd mijn trouwring. Wie GEDACHTEN. met ziclizelven te vreden is. die heeft ongetwijfeld een slechten smaak. De liefde tot onszelf sluit .in den plicht der zelfachting en der zelfbe- waring. 1 Wees voorzichtig en langzaam in het opvatten van voornemens, maar slandvistig en voortvarend in het uit voeren. Denk aan het verledene niet 'ver langend terug; zie in de toekomst niet met droeven blik; verwijder alle klei ne zorgen en hoop op een beteren morgen. Men moet niet onbescheiden zijn omtrent een bescheiden man. Kommandeer nooit, maar verzoek beleefd en vriendelijk, zelfs aan den geringste, hetgeen gij noodig hebt. In Hotel „de 1' Europe" te Amsterdam Is Maandagmiddag voor autoriteiten op uitnoodiging van het Persbureau Vaz Dias een demonstratie gegeven met het overbrengen van Beurs- en Nieuwsberiohten door middel van de Tape- of Tioktr- macblne van de Siemens en Halske A. 0. Utt Berlijn. GIESSENDAM. September. Ondertrouwd: J. M. van Tricht, oud 23 j., en G. Muilwijk, oud 28 j. T. Bakker, oud 30 j., en H. J. van Konijnen burg, oud 24 j. Overleden: B van Zwienen, oud 79 j., echtgenoot van L. de Jong. GIESSENDAM. September. Geboren: Hendrika Teuni, d. van D. Muilwijk en H B. den Toom. Arid, van S. O. Los en P. de Ruiter. Ondertrouwd: T. van Noordennen, oud 35 j., en S den Toom, oud 34 j. Getrouwd: P. Sluimer, oud 28 j., en S. Smit, oud 25 j. Overleden: A. Baggerman, oud 70 j., echtgenoot van M. D. Kooijman. G. te Gorinchem is voornemens op 30 September 1930, des morgens \e 10 uur (Zomertijd), in het openbaar, om contant geld, te ten verzoeke en ten huize van Me juffrouw de Wed. BRANDS te Noordeloos: EEN WINKELHUIS, waaronder Bascule met Gewichten, Bakken, Bussen, Fiesschen, enzoo- voort, en verder als Huisorgel, Eikenhouten Muziek- standaardje, Kasten, Stoelen, Ta fels, en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Te bezichtigen een uur vóór dan verkoop. Verdere inlichtingen te verkrij gen ten Kantore van voornoemden Notaris, Arkelstraat 56. te Molenaarsgraaf is voornemensom op Woensdag 1 October 1930, des morgens half elf (Zomertijd), bij Inzet, en op Woensdag 8 October 1930, des morgens half tien, bij Afslag, In het Café van P. C. PESSbLSE te GIESSt N-OUDEKER K, in het openbaar te verkoopen voor den Heer J. AANTJfcS Ja. Een hechte en sterke get A No. 125 met SCHUUR, ERF WEO, en diverse perceelen alles staande en gelegen gemeente GIESSENDAM, ter gezamenlijke grootte van 13.13.87 Hectaren. Thans in huur bij C. MOLENAAR. Het Huis is in 1924 vernieuwd en voorzien van Electr. Licht en Waterleiding. Te veilen in 9 perceelen en combinatiën. Vrij van huur te aanvaardende Oebouwen met Erven op 1 Mei 1931 de Landerijen op 1 December 1930. Betaling der kooppenningen vóór of op 1 December 1930. Lasten voor rekening der koopers van l Januari 1931 af. Breeder bij notities. t. Molenaarsgraaf la voornemans, om op Woensdagen 8 en 15 October 1930 telkens des avonds 7 uur, in het café Baron te Ooudriaan, bij inzet en afslag In het openbaar te ver koopen, voor den heer P. DEN HARTOO: Een perceel met Kade, t« op de Noordzijde, Kad. Sectie A, nos. 168, 169. 170, grool 1.12 00 H.A.; 2. Een perceel op de Zuidzijde, kad. Sectie B, No». 1795 en 1796 groot 1,16.26 H.A. In eigtn gebruik te aanvaarden 25 November 1930. Battling vóór of op 25 Novem- ber 19)0. Lallen van 1 lanuarl 1931 af voor rekening van dt* kooi ers. Nad're inlichlingm bij voor noemden notaris. Inmiddels uit it hand te koop. BOELHUIS w«g«n« briindiging van hadrljf. tê Capelle a»d. IJssel ia voornemaof op des voorm. 10 uur (Zomertijd), ten verzoeke van, den Heer P. BOER Schaardljk 284, KAASBRIK met toebehoor», BOERENWAGEN, KAR, TILBURY Landbouw- en Melk«- gereedschap, als: Karn, Wringtobbe, Kuipen, K&aspero, Pekelbnkken, Schragen, Planken. Eenig HUISRAAD en hetgeen meer te voorschijn ui worden gebracht. Vóór den verkoop genummerd te bezichtigen. te H«teren bericht, dat da ver kooping van het zal gehouden worden op Donderdag 9 October a.o. des voormiddags om 11 uur in het VEERHUIS Biljetten van deze verkoop worden op aanvraag gratis toegezonden. te Giessendam zal op Donderdag 9 October 1930, bij Inzet, en op Donderdag 16 Oct'30 d.a.v. bij Afslag, bsida dagen 's morgans 10 uur, in het Koffiehuis BOERENKLAAS te B r a n d w U k, (bij centrum Mo lenaarsgraaf) in het openbaar ver koopen: Voor de Familie DE GROOT—* HANSSUM get No. 7, met watervrijen ZOLDER, SCHU REN, ERF, WEG en diverss perceelen uitmuntend in den Brandwijkschen Polder on der de gemeente aan- en ten Noorden van den Brandwijkschen Dijk, samen groot 18 H.A., II A., 80 c.A. Thana in huur behalve het voor gedeelte van de woning, bij A. de Bruin voor 2.400.per jaar. Het Huis is voorzien van electriach licht. Te veilen in 15 perceelen en di verse combinatiën. Aanvaarding vrij van huur: De Woning met Erven (behalve het voorgedeelte der Woning, hetwelk to aanvaarden is bij de betaling der kooppenningen) op 1 Mei a.s., en de Landerijen op 31 December a.s. - Betaling der kooppenningen vóór of op 2 Januari a.s. Lasten vanaf 1 Januari a.a. üe helft der koopsom kan als Hypo theek bekomen worden. Alles breeder omschreven bij notitiën, welke vanaf 3 October a.s. te bekomen zijn ten Kantore van genoemden Notaris, alwaar de kar dastrale kaart ter inzage ligt en inlichtingen worden verstrekt. LIJSTEN in één dag gereed. Alle maten. Ruime keu». Lage prijzen. BAZAR „DE P0TTEMAN", tlnd Oortium

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 4