Slagersleerling Een Boerenknecht Boerendlansiliode Doctor Tumzino a iüfn prauw herval voor RECLAME lOOO THEEMEUBELS PRIJSVERLAGING R OB de Avonturier Boerenknecht Dagmeisje Dienstbode Wat geeft de Radio? Stadsnieuws. Kerk en School. Gemengd Nieuws Telegrammen. Rechtszaken Ingezonden Stukken Marktberichten. Briefwisseling. Afloop Aanbestedingen Advertentiën. Terstond gevraagd: Een Huishoudster. Een nel Meisje Gevraagd: Bevraagd legen eind October flinke Dienstbode Gevraagd met Kers mis: H. VAN ASPEREN VAN NEL LE'S PAKJES KOFFIE ..js60 CT. Heeran e i Damts-KaDra'ons melt overgedaan H. v. d. Aa, 0. POtMJL, EERSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOOLAND EN UTRECHT, Sdioonhovinichi Courant WOENSDAG 1 OCTOBER 18#) Donderdag 2 October. Hilversum. A.V.R.O. 89.45 Gramofoon; 1010.16 Morgenwijding; 1Q.2012 A.V.R.O.-Orkeat; 12.16—2 Orkest Rera- brandt-Theater en Zangvoordracht; 2.303.30 Gramofoon; 3.30—4 Half uur voor de vrouw; 44.30 Zieken- kalfuur; 4.306 Gramofoon; 66.46 A.V.R.O.-Orkest en Zangvoordracht; 6.45—7.15 Sportpraatje; 7.16—7.46 Cursus „Film en Filmkunst"; 8 uur Praatje door Fred Fry; 8.15 uur Con certgebouw-Orkest; in de rustpooe Terek-Kozakken; 10.15 uur Nieuwsbe richten; 10.30—10.45 De Terek-Kozak ken; 10.4512 Gramofoon. HuIzsq. K.R.O: 8-j—9.15 Gramofoon; N.C.R.V. 1010.30 Dameskoortje Zie- kendiensten; 10.30—U Ziekendienst; K.R.O. 11.3012 Godsdienstig half uurtje; 421.30 K.R.O.-Trio; 1.30— Gramofoon; N.C.R.V. 2—2.45 Gramo foon; 2.45—3.45 Cursus fraaie hand werken; 45 Ziekenuurtje; 56.30 Solisten-concert; 6.306.45 Knippen en Sto!vers\eren; 6.45—7.15 De heer H. Petermeyer over: Groei der $br. beweging in Duitschland, 7.15—7.45 Cursus Maleisch; 810.15 Uitzend- avond Gdref. Jeugdbonden; 10.15 10.30 Persberichten; 10.2511.30 Gramof<3on. Vrijdag 3 October. Hilversum. V.A.R.A. 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 1010.15 Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 uur Voordracht; 10.30 uur Ziekenuurtje; 11.30 uur Gramo foon; A.V.R.O. 12.15—2 A.V.R.O.-Or kest, 2.05'2 30 Uitzending voor Scho len; 2.303 Gramofoon; 6—4 A.V.R.O. Orkest, V.A.R.A. 4 uur „Onze Keu ken", 4.45 uur „Na Schooltijd"; 6.45 uur V.A.R.A.-Orkest; 6.50 uur Aller lei uit de Arbeidersbeweging; 7.10 uur V.A.R.A.-Orkest; V.P.R.O. WeekuiUen- ding 8 uur Catechisatie; 8.30 uur Concert; 9 uur De heer C. van den Berg over: De groote stad en hare sociale problemen; 9.30 uur Concert, 10 uur Persberichten; 10.15 uur Le zing over: Bach's Hohe Messe, door Herman Rutters; 10.40 uur Concert; V.A.R.A. 11 uur Gramofoon. Huizen. N.C.R.V. 8.15—9.30 Gramo foon; 10.3010.50 Bijbellezen; 12.30 2 Solisten-concert; 2—4 Gramofoon; 4 5.30 Solisten-Concert; 5.306.30 Orgelconcert; 6.306.45 Gramofoon; 6.457.15 Radio-dokter; 7.157.46 De Kamerplanten in deze maand, door den heer A. J. Herwig te Bussum; 610.45 Concert; 10 uur Persberich ten; 10.4511.30 Grangpfoon. functie in het bestuur werd tevens be noemd mej. Compeer. Zaterdag hield de Muziekvereni ging „Concordia" een vergadering in verband met het feit, dat een aantal le den had deelgenomen aan de demonstra tie tegen de Vlootwet en daarbij muziek had gemaakt met gebruikmaking van de eigendommen der vereniging, hetgeen in strijd is met de statuten. Deze leden hebben ontslag moeten nemen als lid der vereeniginge die door dezen maatregel zeer verzwakt is. De polity heeft procesverbaal opge maakt tegen L., die ten nadeele van zijn kostbaas S., uit diens woning eenig geld had ontvremd. Postauto te water. Waddinxveen. Terwijl de postauto over de Noordkade reed, brak de stuurinrich ting. De bestuurder remde met zoo'n kracht, dat de auto slipte en achteruit van de steile helling van den "dijk red en in het water terecht kwam. De chauf feur wist zich te redden. De auto is 1a- ter met den kraanwagen gelicht en naar de herstelplaats vervoerd. De poststuk ken, die zich in den auto bevonden, zijn door, het water beschadigd IJsselstein. Wegens het plegen van straatschenderij werd L. J. S. door den Kantonrechter te Utrecht veroordeeld tot f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis, terwijl de huisvrouw van H. V. terzake beleediging werd veroordeeld door den Politierechter te Utrecht tot f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. De heer H. J. Doever, die op het laatst gehouden examen het politie- diploma behaalde, legde thans weder met gunstig gevolg een examen af voor de betrekking van agent van politie te Rotterdam. Auto-ongeluk. Zevenhuizen. Dinsdagmorgen reed een vrachtauto Int Rotterdam in het Noord einde door een klein defect aan de stuurinrichting tegen een paal. De chauffeur en een bij hem zittend per soon werden bloedend verwond. De hulp van Dr. de Jongh werd ingeroepen waarna nog bleek dat van een hunner een paar ribben gekneusd waren. De auto is op sleeptouw De predikant sprak naar aanleiding van 2 Cor. 6 1 „En wij, als mede-ar beiders, bidden U ook, dat gij de genade Gods niet tevergeefs moogt ontvangen hebben." Aan het slot ^richtte Ds. Moorrees zich tot den Kerkeraad, Kerkvoogden en Notabelen en verdere Kerkedienaren. Aan het einde der godsdienstoefening werd de scheidende 1 eeraar toegesproken door Ds. Zoete, van Avereest, en ouder ling J. H. Rollman, waarna de gemeen te haar predikant nog de zegenbede Uit Psalm 121 4 toezong. Het kerkgebouw was geheel gevuld. Zaterdag j.l. ontslagen, wegens slapte in het bedrijf. In verband met het beëindigen van den zomertijd, zullen de godsdienst oefeningen in de Ned. Herv. Kerk en in de Gereformerde Kerk, te beginnen met a s. Zondag, des morgens om 0.30 uur en des avonds om 6 uur aanvangen. 40-Jarig Jubileum. Oudewater. Zaterdag herdacht de touwslager B. Hoogendoorn zijn 40-jarig jubileum bij de firma v. d. Zee. Hij werd verblijd met een gouden horloge en dito ketting, benevens een couvert mek in houd. Oudewater. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.-K. jongensschool is benoemd mej. Schutte uit Utrecht. Polsbroek. Bij het onweder, dat Za terdagmiddag boven onze gemeente los brak en waarbij stroomende regen afge wisseld werd door zeer zwaren hagel slag, sloeg de bliksem op de telefoonlei- ding aan den Polsbroekerdam, welke hierdoor defect raakte. Ook trof het he melvuur een der lindeboomen, staande langs het erf der hoeve, bewoond door den heer B. van der M. Den bewoner, 4ie zich juist naar zijn woning begaf, trof gelukkig geen letsel. Schietwedstrijden. Polsbroek. Op den te Driebergen ge houden schietwedstrijd van het gewest Utrecht behaalde het korps, bestaande uit de korpsschuttsrs P. de Jong, J. v. d Grift, J. Zijderlaan, F. de Jong en J. de Pater in de afd. A 2 klasse A met scherp een eersten prijs met 236 p. in 1622/5 sec. Zij ontvingen elk een ver guld zilveren medaille. In den personee- len wedstrijd afd. B -2 klasse A (maxi mum 60 p. binnen 30 sec.), behaalde de heer P. de Jong den eersten prijs met 54 punten in 29 3 5 sec., J v d. Grift den t\ eeden prijs met 51 p. in 30 sec en J. Zijderlaan dén derden prijs met 49 p in 27 l/ö sec. In de vrije baan-wed- strijd afd. G 2 behaalde J. de Bruijn den eersten prijs J. Zijderlaan den derden prijs: P. de Jong den vierden prijs; F. de Jong den vijfden prijs; J v. d. Grift den twaalfden prijs. Een mooi succes. Verdronken. Waddinxveen. Het lH-jang zoontje van den werkman T Vink, dat achter dr woning aan de .Noordkade zat te spelen, geraakte, terwijl de moeder,zich een oogenblik in huis begaf, te water en verdronk De politie heeft met dreggen na eenigen tijd het kind uit de Gouwe opgei.aald. liet toepassen van kunstma tige ademhaling leverde geen resultaat op. De dokter kon slechts den dood vast stellen. Bodegraven. Mej. D. Tule ia te Utrecht, geslaagd voor het examen vrije- en orde oefeningen. Langerak. Hedenmorgen reden twee vrachtauto's van den heer HoJ. te Hei en Boeicop, beide zwaar beladen met pannen, achter elkaar op den Lekdijk. Doordat'de bestuurder van den voorsten wagen plotseling remde, schoot de ach terste wagen tegen den voorsten op, met het gevolg, dat deze aan de binnen zijde van den dijk reed. De wagen kwam op zijn kant onder aan den dijk te liggen, en het laat zich begrijpen, dat er van de breekbare la ding niet veel heel gebleven is. De be stuurder bleef ongedeerd. Loplkerkapel. Dinsdagmorgen had na- bij de hofstede „De Hoek" een botsing paalts tusschen een auto van den meel- handel H. A .B. en een luxe auto. De chauffeurs zijn' er beiden goed af geko men. De voertuigen werden licht beacha- digd. Qttoland. De voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de Openba re Lagere School, door B. en W. opge maakt,'luidt als volgt: 1. Mej. G. D. Vis ser te '8-Gravendeel; 2. Mej. E. Hansel te Amersfoort; 3. Mej. J. G. van der Meijden te Gorinchem; 4. Mej. E. E. Vlug te 's-Gravenhage. NED. HERV. KERK. Beroepen te Gouderak Ds. Severijn te Waarder; te Zegveld Ds. W. Rijnsburger te Polsbroek en Vlist. Toezegging naar Papendrecht aan Ds. W. Rijnsburger te Polsbroek en Vliet. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Dordrecht: Ds. J. B. G. Groes te Gouda en Da. A. H. Hilbers te JUBILEUM. De heer A. Monna, brigade-majoor der rijksveldwacht, commandant der brigade Schoonhoven, hoopt op 8 October zijn 40-jarig jubileum in politiedienat te her denken. De heer Morfna heeft sinds 1913 hier "zijn standplaats. RIJKSVAK- EN KUNSTNIJVERHEIDS SCHOOL. Voor den avondcursus van de Rijks- vak- en Kunstnijverheidsschool is dit jaar veel belangstelling gebleken. Er zijn reeds ruim 100 leerlingen ingeschreven verschillende cursisten heeft de dl recteur nog moeten weigeren wegene plaatsgebrek. Alle afdeelingen, goud- on zilversmeden, drijven, graveeren, vaktee- kenen en bouwkundig teekenen zijn goed izet. Ook voor de dagschool wae de in schrijving bevredigend. Hier bedraagt het aantal leerlingen thans 41, welk aan tal gunstig over de verschillende vakken verdeeld is. BENOEMING. De heer A. Bijmolt, tijdelijk onderwij- r aan de Chr. U.L.O. School, ontving een benoeming voor een zelfde betrekking aan de Geref. School te Hoogeveen. ONDERWIJS-VACATURE. Voor de vacature van onderwijzer aan de Openbare Lagere School II (U. L. 0.) wegens uitbreiding van het aantal leer krachten, hebben zich 5 sollicitanten aangemeld. BETERE STRAATVERLICHTING. Door een aantal bewoners van de le Olivier van Noortatraat is aan den Raad dezer gemeente een verzoek gericht tot verbetering der verlichting van die straat. FRUITVEILING. Nu de pluk van het vroege fruit voor bij is en dus alleen nog de latere soorten ter veiling worden gebracht, is de aan voer hier zoodanig geslonken, dat vanaf heden slechts éénmaal per week, en wel op Donderdag, zal worden geveild. Dat deze maatregel dit jaar zooveel vroeger wordt genomen dan gewoonlijk, vindt zijn oorzaak in de groote schaaxacbte van het fruit, waardoor de aanvoer toch reeds aanmerkelijk kleiner was, dan de laatste jaren. Hoe hoog de prijzen zijn, die dit jaar besteed worden, blijkt hieruit, dat on danks dien veel geringeren aanvoer, de totale opbrengst toch telkens nog hooger is dan verleden jaar, toen de aanvoer zeer groot was. Botermarkt. De volgende prijzen werden op de hedenmorgen gehouden Botermarkt besteed: Weiboter f 0.90 per naif K.G.: Goéboter geen aanvoer. Elerenveiling. De aanvoer op de he denmorgen gehouden Veiling bedroeg S523 stuks Fr ijzen: Kippeneieren f 7.40 f 8.50; heneieren f 5.50f 6.50; eend- bieren f 5.60f 6.30, alles per 100 stuk*- Ze worden gebouwd op het bereiken van een groote snelheid, teneinde den kustdienst hulp te kunnen verleenen bij het inhalen van vluchtende schepen van dranksmokkelaars, die thans mot hun snelle vaartuigen maar al te vaak weten te ontsnappen. VALSCHE RIJKSDAALDERS. BIREDA, 1 Oct. De gemeente-polilie te Princenhage heeft op verschillende plaatsen valsche rijksdaalders in beslag genomen. Deze zijn uitgegeven door den koop man J. S. uit Ginneken, die voor den Officier van Justitie is geleid en in het Huis van Bewaring ingesloten. HET BEZOEK VAN DE „GRAF ZEPPELIN". AMSTERDAM, 1 October. Na de wei gering van het gemeentebestuur van Amsterdam, om in de maand October het vliegveld Schiphol beschikbaar te stellen voor een landing van het lucht schip „Graf Zeppelin" heeft het week blad „Het Leven" getracht in de onmid dellijke nabijheid van Amsterdam een ander landingsterrein te vinden. Tenslotte kwam alleen in aanmerking de groote heide tusschen Hilversum en Bussum. De vertegenwoordigers van de Zeppe linmaatschappij hebben echter na per soonlijke bezoek medegedeeld, &at ten slotte het vliegveld, dat technisch geheel is uitgerust, toch boven de Bussumer- heide is te verkiezen en stelden voor de tocht en de landing van de Zeppelin tot een beter seizoen in het volgend voor jaar uit te stellen. WEER EEN AANSLAG. ROTTERDAM) 1 Oct. Hedennacht heeft een chauffeur, den 24-jarigen sto ker G. de H. naar zn woning gereden. De H. was in gezelschap van mej. P. D., uit Katendrecht. Toen de chauffeur voor de woning aankwam en het portier opende, zag hij, dat De H. een terugtrekkende beweging maakte, terwijl hij een dolkmes in de hand had. De juffrouw had een sterk bloedende wond aan de knie. De chauffeur heeft de politie gewaar schuwd, die den stoker heeft gearres teerd. Deze ontkent gestoken te hebben, terwijl de juffrouw zijn ontkenning on dersteunt door een fantastisch yerhaal over een aanslag, die elders op haar zou zijn gepleegd. De dader is in bewaring gesteld. Het mes heeft men niet teruggevonden. Weerbericht Hoogste barometerstand 773.8 te West- maneur; laagste barometerstand 758.3 të La Coruna. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige Noordelijke tot Oos telijke wind; meest half of zwaar be wolkt; weinig of geen regen; iets kou der. Waterstand: Keulen, 30 September, 2.22 Meter of 4 c.M. booger dan den vorigen dag. Pawson, werd slechts licht gekwetst. Er bevonden zich geen andere personen in de vfiegtuigen. Twintig jassen verduisterd. Te Amsterdam gaf onlangs een en-gros-» magazijn een lap stof aan een kleer maker om er twintig overjassen uit te maken. De man vervaardigde de kleedingstukken. maar verkocht ze Afschild Ds. C. J. Lssnmans. Goudarak. Zondagmorgen sprak Ds. G. in de Ned. Herv. Kerk zijn Waddlnxvesn. De motorhersteller P. B. geraakte aan de Noordkade met zijn motor te water. Voorbijgangers hebben den man gered. De zwaar beschadigde motor is later opgetakeld. De houtbewerker P. van D ver wondde zich bij zijn werkzaamheden zoo ernstig aan de rechterhand, dat hij den arbeid moest staken en medische hulp moest inroepen. Tot bestuursleden van den R.-K. Vrouwenbond zijn benoemd de dames 8 traver en Rav««teia. Voor ten nieuwe J. afscheidspredikatie uit. ZijnEerwaarde had tot tekst voor deze rede gekozen de woorden van den Apostel Paulus (Hand. 20 vers 32): „En nu, broeders! ik beval u Gode, en den woorden Zijner genade, die machtig is u op te bouwen en u een erfdeel te geven onder al de gehei- ligden". Het kerkgebouw was tot in alle hoe ken gevuld. Vervolgens richtte de predikant woor den van dank tot verschillende personen en corporaties. Hierna werd Ds. Leenmans toegespro ken door ouderling H. de Jong en het hoofd der Chr. School, den heer M. Nooteboom. Bij het einde van den dienst zong de gemeente den scheidenden predikant Pa 121 vers 4 toe. Tot consulent der Ned. Herv. Gem. is benoemd Ds. J. Enkelaar te Ouder kerk a.d IJssel. Polsbroek sn Vllsi. De collecte voor de inwendige zending in de Ned. Herv. Kerk gehouden heeft opgebracht f 43.50. De kwestls Ds. Kanis. Stolwijk. Het Classicaal Bestuur van Gouda heeft in zijn jongste vergadering met algemeene stemmen geconstateerd, dat er geen grond bestaat, om Ds. Ka nis wegens wanbeheer als administra teur der diakonie te ontslaan. De kerkeraad heeft nu unaniem be dankt. Afscheid Ds. B. Moorrses. IJsselstein. Zondag nam Ds. B. Moor rees, na een arbeid van 7 jaren, afscheid van de Ned. Herv. Gemeente alhier, we gens om gezondheidsredenen verkregen eervol emeritaat. HUWELIJK VAN DEN SPAANSCHEN KROONPRINS. MADRID, 1 Oct. Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat er plannen bestaan voor een huwelijk van den Spaanschen troonopvolger, denprinavan Asturië, met prinses Maria 'Spëranza, dochter van prins Charles van Bourbon en prinses Louise van Frankrijk. De zoon van koning Alfonso is 23 jaar en hoewel men altijd in vrees ver keerd heeft over zijn gezondheid, luiden de rapporten der geneeskundigen den laatsten tijd gunstig. Prinses Maria Speranza is 16* jaar. DE ALCOHOL-SMOKKELHANDEL. WASHINGTON, 1 Oct. Het marine departement heefteden bouw van zes schepen goedgekeurd, elk kostende veer tig duizend dollar, ten dienste van de bestrijding der alcohol-smokkelarij. DRAMA TE ROTTERDAM. Mishandeling mat aan scheer mes. Te Rotterdam heeft zich gisteravond weer een nieuw drama afgespeeld. De 35-jarige vrouw J. H., wonende op den Diergaardesingel, heeft vroeger samengewoond met den 37-jarigen por tier J. L., wonende in de Goudache- straat, welke verhouding is verbroken. Onlangs ontdekte de vrouw, dat L. ge trouwd was en vijf kinderen had. Zij werd hierover zeer gebelgd en volgde den man geregeld, waArbij zij hem her haaldelijk lastig viel. Gisteravond had zij een scheermes bij zich gestoken, om den man, zoodra zij hem tegen zou komen, daarmede te lijf te gaan. Om kwart voor acht ontmoette zij hem in de hal van het City Theater op de Hoogstraat. Onmiddellijk gaf zij aan haar voornemens uitvoering, zij trad onverwachts met het geopende mes op L. toe en bracht hem een groote sne de ovey den rechterwang toen; toen werd zij echter door omstanders gegrepen. Dezen rukten het mes uit haar handen en zoo kon erger voorkomen worden. L. heeft zich in het verbandlokaal van den Geneeskundigen Dienst aan het Achter klooster laten verbinden en is daarna naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, om verder behandeld te wor den. Mej. H. is aan de politie overgele verd en aan het bureau Oppert ingeslo ten. DRIE ENGELSCHE VLIEGTUIGEN NEERGESTORT. Gisteren zijn in Engeland, bij Arun del, in het graafschap Sussex, drie Brit- sc.he militaire Bulldog-vliegtuigen ten ge volge van den mist, in aanraking geko men met boomtoppen op de helling van een heuvel en te pletter geslagen. De be stuurder van een der vliegtuigen, luite nant Armstrong, werd gedood. De piloot, van het tweede vliegtuig, sergeant Birkishaw, werd zoo zwaar gewond, dat hij kort daarop aan de gevolgen over leed. De derde bestuurder, vlieger-officier 'aj»rdi| .ui. iuw cu V eykoc daarna met behulp van jeen mede plichtige ondershands, waarna hij met het geld naar Duitsthland uit week De politie van het bureau-Sin* gel heeft thans den medeplichtige aan gehouden en de verduisterde jassen alle op één na in beslag genomen. Zestien advocaten verhoord. In de residentie, zijn Maandsjg niet min der dan zestien Haagschf? advocaten voor den raad van tucht igehoord. in verband met omtrent heri ingekomen klachten, als zouden zij [gelden, die zij als curatoren in faillissementen onder .zich in beheer hgdden, niet hebben afgedragen. Zooals bekend zijn reeds twee Haagsche advocaten wegens ernstige verdenking van dergelijke handelin gen in voorloopige hechtenis geno men. i KIND DOODGEREDEN. Gistermiddag week te Veenendaal nabij de Vr. Chr. School aan den Nieuweweg het 7-jarig zoontje van B .van Galen voor eeii motorrijder uit en stak daarna den weg over, juist toen een auto van den heer S. A. I. uit Arnhem passeerde. Het knaapje werd gegrepen en tegen den grond geworpen. Zwaar aan 't hoofd verwond, werd het ventje in een na- bijslaande woning binnengedragen en later per doktersauto, naar de ouderlijke woning overgebracht. Daar is hel kind spoedig overleden. De auto is in beslag genomen. EEN KIND VERBRAND. Maandagavond zag men te Schie dam roos ops lijgen uil het zolder raam van een huis in de West Mo lenstraat, 'bewoond door de familie Tesselaar. Buren begaven zich naar boven en zagen op zolder dat er een bed in brand stond. Het bleek ,dat het zeven-jarig dochtertje Elisabeth brandwonden over 't geheele lichaam had bekomen. Eén drie-jarig kindje dat voor het brandende bed stond was nog ongedeerd en ook een vijf jarig kind, dal nog in de nabijheid was ,had geen brandwonden. Het meisje werd naar het gemeentezieken huis overgebracht, waai- het 's nachts aan de bekomen brandwonden is overleden. Vermoedelijk hebben kinderen met lucifers gespeeld, want een doosje lu cifers is in het brandende bed ge vonden. De moeder was den geheelen mid dag en avond afwezig. Een veertien jarig dochtertje had de kinderen tegen zeven uur naar bed gebracht en daar na ook de woning verlaten. De vader werkt buiienal. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Weer twee ongelukken. Op den onbewaaklen overweg te Tweeio bij Meppel is Dinsdagmorgen een paard en wagen door een trein :pen. voerman was de landbouwer Harm Snijder uit Ruinerwold. Hij was met de brik naar Meppel geweest en bevond zich op den terug weg. Door het slechte mtzicht heeft S. den sneltrein, die om 10.36 uit Meppel vertrekt, niet gezien, met 't gevolg,, dat hel adhtersluk van den wagen werd' gegrepen. lier en der vlogen de stukken, iterwijl de bestuur der en het mede inzittende klein zoontje onder den vernielden wagen vandaan werden gehaald. S. werd zeer ernstig verwond per ziekenauto naar het ziekenhuis te Meppel over gebracht. Hel kleinzoontje en 't paard heliepen slechts enkele schgnfwon den. Denzelfden mo.rgen is de landbou- 11. Rob overwoog, dat Daan reeds een erge schok gekjregen had en wilde hem niet nog meer bezorgd maken. Daarom i besloot hij hem niet te vertellen, dat het linkerwiel weg was en ze terecht geko- men waren op een esniaam tiland. HU hielp z'n kameraad uit het water en liep voorzichtig met hem over het strand 12. Daarna liet hij hem plaats nemen aan de voet van een palm. „Hoe krijgen we de machine weer overeind, Rob?" vroeg Daan somber. „Dat is 'van later zorg," antwoordde Rob, die zich geweld aandeed, om vroo- lijk te zijn. „Laten we eerst 'es goed uitrusten en wanneer het eb wordt, kunnen we om het vliegtuig heenloopen en sien, wat er gebeuren moet." eerste blad NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovensche Courant WOENSDAG 1 OCTOBER 18Sf wer Kelder, die met paard en wagen deti onbewaakten overweg wilde pas- seeren, op <len Enk weg, bij Voorst, door een sneltrein uit Apeldoorn ge grepen. De bestuurder en de wagen werden met een hevigen élag naast de spoorbaan geslingerd, terwijl het paard 4b0 meier werd meegesleurd. Kelder kwam er met enkele verwon dingen aan hoofd en armen af. Het paard was onmiddellijk dood. EEN ZAAK MET TWEE MEIN- EEDEN. De 47-jarige landbouwer J. de V., te Lekkerkerk, was door den kantonrechter te Schoonhoven veroordeeld ter zake van overtreding van de Jachtwet tot f25 boete of 5 dagen hechtenis. Hij zou op 4 Augustus 1928 des avonds te half tien, zich in den polder Hoek en Schuagt te hebben bevonden met oen jachtgeweer. In hooger beroep stond De V. giste ren terecht voor de Rotterdamscbe Rechtbank. Reeds was in deze zaak een der ge tuigen, Z., veroordeeld wegens meineed. Als eerste getuige werd gehooiti. J. de L., uit Lekkerkerk. Deze had volgens het procesverbaal van den veldwachter Hey dezen verklaard, dat De V. met een ge weer in den polder had geloopen. Thans ontkende De L. den verdachte met een geweer te hebben gezien en ook dit te genover den veldwachter te hebben ver klaard. Een tweede getuige, H. V., verklaarde De V. wel te hebben gezien met een ge weer; De L. was slechts op anderhalvon meter afstand van De V. geweest. De ambtenaar van het O. M. verklaar de, dat hij ook een strafvervolging we gens meineed zou instellen tegen De L. In verband daarmee vroeg hij aanhou ding van de zaak tegen De V. •Ondanks een poging van den presi dent om De L. op zijn verklaring te doen terugkomen, bjeef deze volhbuden, dat die juist was. De zaak werd daarop uitgesteld. KNOEIERIJ MET RIJKSZILVER- MERK. De 34-jarige zilversmid H. J. A. B. te Schoonhoven, die het rijkszilvermerk van spelden had overgebracht op zilveren hangers, werd veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. EEN RUW KAPITEIN. De Rotterdamsche Rechtbank behan delde de zaak tegen F. van der S., 55 jaar, sleepbootkapitein, zonder bekende woon- of verblijfplaats. Deze was in ver zet gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Gouda, die hem had veroordeeld wegens het als gezagvoer der van de sleepboot Haarlemmermeer I met twee schepen op sleeptouw, des mid dags te half 2, in staat van dronken schap handelingen plegen, gevaar ople verende voor het leven of de gezondheid van anderen. Verdachte was met zijn sleepboot tegen een brug in de Gouwe bij Waddinxveen gevaren en had toen nog gecommandeerd: Volle kracht, voor uit! Als getuige trad op de veldwachter A. M. de Witte. Deze had het geval gecon stateerd, de machinist N. van Es had het commando wel gehoord, maar er geen uitvoering aan gegeven. VerdAchte was niet aanwezig. Het O. M. vroeg bekrachtiging van het gewezen vonnis. DE SCHIETPARTIJ TE AMEIDE. Behandeling voor de Rechtbank. Voor de Arrondissementa-Rechtbank te Rotterdam heeft terechtgestaan de koop man A. P. van B. te Ameide, in verband met de schietpartij, die daar op Zater dagavond 2 Augustus, na afloop van de voorstelling van Circus Roberti, heeft plaats gehad. Van B. werd er van besohuldigd, dat hij' ter uitvoering van zijn voornemen om den circus-beambte A. K. Ruber van het leven te berooven, opzettelijk een met scherp geladen jachtgeweer op de zen heeft gericht en onder het uitroepen der woorden: „Ik schiet je kapot" een schot heeft gelost, zijnde hij verdachte in de uitvoering van zijn misdadig voor nemen en van voormeld misdrijf niet ge slaagd, alleen tengevolge van de van zijn wil, onafhankelijke omstandigheid, dat ze kere J. Rietveld juist op oogenblik dat hij, verdachte, schoot, den loop van het geweer, ter zijde duwde, waardoor Ru ber niet werd geraakt. Subsidiair luidt de ten laste legging, dat bekl. Ruber met doodslag, al thans zware mishandeling heeft bedreigd,. Het bleek, dat voor het geven van twee voorstellingen op Vrijdag en Za terdag 1 en 2 Augustus door het Circus Roberti, verdachte met een der beamb ten van dat circus was overeengekomen, een gedeelte van zijn land als staan plaats te verhuren. Daar echter de voorstelling van Vrij dag niet gehouden was, wilde men Za terdagavond bij de afrekening in den woonwagen slechts voor één dag beta len. Toen had verdachte hem gezegd: „als je niet betaalt, dan neem ik een paard mee." Toen daarop de circusman boos werd, vluchtte verdachte uit den wagen. De beambte floot het circuspersoneel bij een, waarop verdachte over een heining sprong en vluchtte naar zijn woning, achtervolgd door het personeel, dat hem echter wegens de duisternis uit het oog verloor. Toen had verdachte in zijn wo ning een geweer genomen en met een hagelpatroon geladen, om zich tegen de circus-menschen te verdedigen. Toen hij zag, dat zijn broeder bedreigd werd, richtte hij het geweer op den bedrieger en riep: „betalen of ik schiet je dood," het geweer werd echter door anderen vastgegrepen, daarbij ging een schot af. Verdachte zeide, zich niet bewust te zijn den trekker te hebben overgehaald, wanneer dit door zijn hand is gebeurd, is dit bij ongeluk geschied, het geweer had zijn vader hem afgenomen, hij had echter niet de bedoeling, om er mede to schieten, beweert verdachte. Getuige J. Rietveld verklaarde, dat, toen verdachte zijn geweer op het cir cuspersoneel gericht hield, hij pen zij- waartsche duw tegen het geweer heeft gegeven, omdat hij bang was voor on gelukken, op dat oogenblik ging het schot af, getuige kre.eg niet den indruk dat verdachte opzettelijk aftrok. Voorts werd de gemeente-veldwachter als getuige gehoord. Hij en twee getui gen a décharge gaven demonstratief met het bewuste geweer. Verdachte's raadsman wag Mr. J. A. van der Lee te Rotterdam. Aangezien de voornaamste getuige n.l. Ruber, afwezig was, werd daarop de, zaak voor onbepaalden tijd uitge steld. Belletje trekken. Vergun mij e enige regels in Uw veel gelezen blad. Er zijn hier ter stede een vier-tal jonge dames (z.g. bakvischjes) die er avond op avond op uittrekken om het voor de huisvrouw toch zoo lastige belletje trekken te doen. Ik zal haar vo9r dezen keer niet bij naam noemen, maar toch moesten zij zich schamen, om op zulk een leeftijd, zich aan dit lastig euvel schuldig te maken. Vertrouwende, dat deze regels een waarschuwing voor haar mogen zijn, verblijf ik onder dankzegging, aan U geachte redactie voor de plaatsruimte, de VeersIraat-bewoner, waar zulks in den regel geschiedt met het aan- en afloopen naar het veer JAC. OSKAM. Schoonhoven, 1 Oct 1930. enz. werd ingeschreven door A. Meer- dink alhier, voor f 0,54 en P. Vermeulen alhier voor f 0,35, alles per kub. M. De gunning werd aangehouden. —Al I Mieren. Een lezer vTaagt om een middel tegen mieren in een provisiekast. Er is maar één afdoend middel, nar- melijk het nest zoeken en de bewoners daarvan dooden met kokend water of met petroleum. IJsselstein. B. en W. hebben aanbe steed de levering van grind en Arn- hemsch zand en het vervoeren van grind, zand, puin en steenslaggrond. In geschreven werd voor de levering van grind en Arnhemsch zand door J. van Dijk alhier, resp. voor f 3,50 en f 2,90H per kub. M. Voor het vervoeren van grind, zand AMSTERDAM, October. (Draadloos) Veemarkt van heden. Aangevoerd 254 vette kalveren, le kw. 106116, 2e kw. 92—102, 3e kw. 8000 per KjG. levend gewicht. 30 nuchtere kalveren f 1523 per stuk; 570 varkens, vleeschvarkens (90110 K.G.) 7172, zware varkens 6870, vette varkens 6567 per K.G. slachtge wicht. AMSTERDAM, 1 October. (Draadloos) De aardappelprijzen waren heden on veranderd. Aanvoer 4 ladingen, 2060 H.L. BODEGRAVEN, 30 Sept. Kaasmarkt. Aangevoerd 401 0 partijen, w.o." 397 met rijksmerk, tezamen 1618 stuks. Prijzen: le soort met rijksmerk f 4448, 2e srt. f 3842, zware met rijksmerk en zon der rijksmerk niet genoteerd. Handel matig. ROTTERDAM, 30 Sept. Vee en Paar den. Ter veemarkt waren Dinsdag aan gevoerd 238 paarden, 13 veulens, 1152 magere runderen, 830 vette 226 vette kalveren, 334 nuchtere kal» 700 graskalveren, 669 schapen of ren, 120 biggen, 10 bokken of geiten en 16 overloopers. Prijzen per half K.G.: Koeien 35-40 it, 47—50 cent en 54—58 cent; ossen 43 cent, 4549 cent, en 5255 cent; stieren 97Vi40 cent, 42 Yt45 cent en 48—51 cent, aklveren 6254—65 cent, 70 72tf cent en 11%—S2A cent. Prijzen per stuk van mager vee- Melk koeien f 230-455, stieren f 140-500, graskalveren f 70120, paarden f 175 —280, sclachtpaarden f 165—205, hit ten f 80—175, veulens f 80—135, fok nuchtere kalveren f 2030, slacht nuch tere kalveren f 20—24, kalfkoeien f 230 440, pinken f 172235, vaarzen f 200 —245, biggen f 20—26 per stuk; biggon per week f 1.75—2.50. Overzicht: Runderen ruim aangevoerd, handel zeer kalm. Stieren, Handel zeer stroef en minder dan verleden week. Kalveren. Handel zeer lui en prijzen moeilijk te handhaven. Melk- en kalf koeien. Handel zeer stroef. Jong vee. Handel kalm. Paarden. Aanvoer flink, dalende prijzen, zeer stroeve handel. Nuchtere kalveren. Handel vlug, iets duurder. Biggen. Handel zeer slecht. UTRECHT, 30 Sept. Vereenigde Eier- veiling Utrecht (V.E.V.U.). Eieren wit f 7.30—8.40, eieren bruin f 7.50—8.00; eendeieren f 5.30, alles per 100 stuks. Aanvoer 41.000 stuks. UTRECHT, 29 Sept. Aan de gehou den Paardenmarkt waren aangevoerd 785 paarden en veulens. De prijzen wa ren als volgt: Weeldepaarden f 400 f 500; werkpaarden f 250350, oude paarden f 100—200, 1K-jarige veulens f 150200, 2-jarige veulens f 200275, jonge veulens I 60—100, hitten f 100—» ""O. ROTTERDAM, 29 Sept. Binnenland- sche granen en peulvruchten. Tarwe iets markt vërkocht van f 68, uitgezochte partijtjes èr boven betaald. chevalier f 5.500.25. Haver van f 4—0. Erwten, kleine groene van f 711. Schokkers van f 814, soms iets Bruine boonen van f 1017.50 alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 29 Sept. Buitenland- sche granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek Van der Schalk). Rogge: Zuid-Russische disponibel f 465/485, Duitsch/Poolsche aangekomen f 4.80, Bulgaar disponibel f 4.50; Gerst: 65/60 K.G. Zuid-Russische aangek, f 84, 62/3 K.G. Donau aangek, f 83. Amerik. no. 2 disp. f 87. Haver: 55/6 K.G. Zuid- Russische disp. f 6.70, 55/56 K.G. Noord Russische Sept. afl. f 5.90, 62 K.G. Li- thauer disp. f 7.75. Mais per 2000 K.G. La Plata aangek, f 113, dito stoomend f 115/114, Donau/Galfox disp. f 118, AfrikaariSsche no. 2 f 118, dito no. 3 f 117, dito no. 4 stoom f 115. In publieke veiling werden verkocht circa 500 tons Noord-Russische haver van f 4.45 tot f 4.50 en 1 pCt. veilings- kosten. ROTTERDAM, 29 Sept. Voederkoeken. (Bericht van de mak. Gebr. Krijger). Noord-Amerikaansche Lijnkoeken loco f 9.60, Oct. lev. f 9.60, Oct./Dec. f 9.75; dito van N.-Amerik. zaad loco f 11, dito merk Maple Leaf st. f 12, dito merk K. loco f 9.80, Noord-Russische loco f 9.25, Nov./Dec. f 9.50, Bombay lijn koek loco f 9.50, Duitsche Grondnoot- koek prompt af Spyck/Cleve f 6.90, Nov./ Dec. dito f 7.10, Lijnzaadschilfers (Bom bay) Oei/Dec. afl. f 9.50, Grondnootschil- fera (Bombay) 55 pCt. light Oct./Dec. afl. f 7.25, dito extra light stoom, f 7.65, Cocoskoeken SK loco f 7.75, f 7.75, Sept./Dec. afl. f 8.10, In- landsche Voorslag Lijnkoeken af fabriek loco f 9, Oct./Dec. f 9.15, Jan./Maart f 9; dito Lijnkoekschilfers af fabriek loco f 10H, Oct./Dec. f 10lA, dito Grond- nootkoek af fabriek Nov./Dec. f 7.50, di to Cocoskoeken (Jurgens) ai fabriek loco f 8.50; dito Palmpittenkoeken af fa briek loco f 5.75, alles per 100 küo en gedeeltelijk tweede hands. GROOT-AMMERS, 29 Sept. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammers. Veiling op 29 Septem ber 1930. Aanvoer 6621 eieren. Prijzen: 4812 kippeneieren f 4.80-8.60; 809 eendeieren f 5.75—7.65, beiden per 100 stuks; 34 K.G boonen 16—17 cent, 10 K.G. noten 25 cent, 840 K.G. peren 2— 25 cent, 50 K.G. appelen 0-20 cent, al les per K.G.; 38 pond boter 60—75 cent, 100 pond kaas 25—27 cent, beiden per pond; 20 kroppen sla 1 cent per krop WOERDEN, 1 Oct. (Draadloos). Kaasmarkt? Aangevoerd 505 partijen. Prijzen: f 49—61; met Rijksmerk le srt f 53—57, idem 2e soort f 46—50; «ware f 56. Handel matig. Voor de vele bewijzen van deel neming en belangstelling onder vonden bij het overlijden van onzen lieven Man en Vader, betuigen wij onzen hartelijken dank Namens de Familie, Wed. JOH KRAMER- VAN DER 6RIFT. Hekendorp, Sept 1930. Een bij: A. OUDENAARDE Goudriaan. Met Kerstmis gevraagd: Een goed kunnende melken. Leeftijd 16—19 jaar. A. MOLENAAR, Benedenkerk, Stolwijk. Gevraagd met Kerstmis: goed kunnende melken. Adres: MUILWIJK, Brandwijk, (Donk). Nette Juffr ,28 j met 1 k. van 3 j biedt zich aan al» Huishoudster, v.ggv.z. Adres: O E B R ROZENDAAL, Langerak b/z Lek Terstond gevraagd i Adres: J. LAOENDIJK Schulp weg 590, Rotterdam. Tel. 12612 Een nette Huishoudster van buiten, P O., op leeftijd zoekt plaatsing bij alleenwonend heer of klein gezin, in nette burgerstand br fr. onder no 2310 bur v.d blad. Mevr. B. HbUFF, Burg. Qaarlandt straat 2. Oorinchem, vraajf voor direct: v.g g v., in klein gezin. Een net of werkster. Adres: J. BUNSCHOTEN, Aannemer, Oroot Ammer. wegens huwelijk: Een flinke voor dag en nacht. Tweede mosje aanwezig Mevr. J. T. VISSER, E 14, Papendrecht. gevraagd tegen 1 Hovember Loon f 30 per maand werkster of tweede meisje aanwezig Zich te vervoegen bij Mej. C. A. P1RÉE, C 132. Sliedrecht. Een goed kunnende melken P.O., van goede getuigen voorzien. J JH. S1UY Oud Alolas. Humoeopatisch Geneesheer Haringvliet 26 - Rotterdam Noordloo s n Goudriaan Onze Agent tot wien men zich kan wenden voor Abonnementen, Advertentiën en ürukwark is de Heer Noordelons en Goudriaan 111 VAN 1 TOT 15 OCTOBER wwsSBas* DIT MODERNE THEE' IU6 IN OEEM 'ER ONTWEKEN. VOOP DE HELFT van de WAARDE TU/EN mtvEQm mu 1/ 7 DEZE AC"rRTENT!E voer' nCTPLUtHl UKLUO. H006STMW*Q4-m-BSl/ERLANOSCHUMNZt-M- ROTTCZZOAJ1 PRMZIN ZIJN THINS ROODMERK. PAARSMERK. ZWARTMERK. GEELMERK. GROENMERK. BLAUWMERK. GRUSMERK. MAGNEET. FAKKEL. PC* HALPPONDSPAK 65 er. 55 CT. .^5a-S7! 50 CT; 45 CT. 40 ct. 35 ct. 30 ct. 28 ct. VRAAGT UWEN WINKELIER Om Jong te blijven. Het feit. dat uw gezoadheid te wenschen overlaat, is waarschijnlijk de eenige reden, dat gij u door lichte zorgen reeds zenuwachtig, versleten en oud gevoelt. Misschien aijt gij een dier noodelooze slacht offers van een nieraandoening. Laat deze te voorkomen nierzwakte unlet oud maken voor uw tijd. Zoek en verbeter de oorzaak van uw kwaal. Tracht weer flink en ge zond te worden. Die pijn in de lendenen, die ellendige blaasstoor- nissen, hoofdpijn en duizeligheid, dat afgematte zenuwachtige gevoel behoeven u niet langer te kwellen. Alle tezamen maket^ uw leven tot een last, die zoodra gij uw nieren verzorgd hebt, verdwijnt. Veizwakte nieren kunnen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen ver sterkt worden, waardoor gij u In elk opzicht jonger voelt. Begin onmid dellijk met het gebruik. Zonder uit stel! Wacht niet tot gij iast krijgt van rheumatiek, Ischias, spit, blaas ontsteking of waterzucht. Ook tegen dergelijke ernstiger kwalen worden Foster's Pillen aanbevolen, doch voorkomen li altijd beter dan ge nezen Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1.75 per flacon.43 Hiermede bericht onder geteekende dat hij zijn aan Q. PORSUL Dankbaar voor d^ gunst en ver trouwen hem zoo veel jaren ge schonken, beveelt hij zijn opvolger ut Ieders gunst aan Tevens blijf ik mij minzaam aan bevelen als Bedienaar van Begrafenissen, he t leveren van Staatsbriefjes Lotisico en het sluiten van Levensverzekeringen en Brandassnranti a. Haven 46 (boven). Schoonhoven, 1 Oct. 193Ö. In aansluiting a-»n bovensta tnd b richt beveel ik mij beleefd aan <n hoop iiotTr vlugge trt nette bediening het v r trouw n van mi)n voorgmger w aa dig L zijn. 0 res- en H «Hrenk'pptv Mavui 46, benedenhuis.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 2