Gemeenteraden. Rechtszaken. Loop der Bevolking. Burgerlijke Stand. O paar Nieuws in een regels. De eeuw van Afloop Verkoopingen. WDENSDAH I OCTOBER 1BJO TWE10E BL’AD NIEUWSBLAD VOOR «tUID^HOLLAND EN UTRECHT) Schtwnhov.ntch» Couranl No. 5793 NiEin mr. F, dat veroordeeld. zegt, bij Ontario radiumerts waar Over de maand Sep- vraagt betoek gebracht aan Rotterdam Een overricht tijden» de Zanghulde voor het - DIT NUMMER BE VIJF BLAI E. Peijste Inmii ver- die in. lotgenoot Ons blad is aangesloten b publicifeitswaarde en b Adverteerders (l.b.A.) w adverteerders zich gegari kunnen verschaffen. man Sch. en eedigen uit. Op 10 Augustus, zes, wachtte K. Zijn DE MOORD TE WADDINXVEEN. 15 jaar geëischt. Gisteren is voor het Gerechtshof te Amsterdam de geruchtmakende moord van Waddinxveen behandeld, gepleegd op 10 Augustus van het vorige jaar. De toedracht. De toedracht was ongeveer als volgt. De 36-jarige houtbewerker A. K. had ruzie met zijn buurman Schotman over een heg, die voor een,groot gedeelte over het terrein van K. hing. De houtbewer ker had de heg voor ‘ben gedeelte afge knipt. Schotman was hier zeer veront waardigd over en diende een aanklacht tegen K. in wegens vernieling. De veete tusschen de beide buren werd hierdoor nog verscherpt. K. werd door den po litierechter te Rotterdam tot f 15 boete Dit proces lokte wederom nieuwe ruzies uit. K. schold zijn buur- diens vrouw voor mein- De Voorzitter zegt, dat in de meeste gemeenten een dergelijk verzoek wordt toegestaan. Dergelijke cursussen zijn van groot nut. Spr. stelt voor, wanneer een verzoek dienaangaande komt, er gunstig op te beschikken. Het blijkt dat er niemand tegen zal zijn. Daarna sluiting. weer een verschrikkelijke moord in Rot terdam gepleegd. De eisch luidde: vernietiging van het vonnis van de Rotterdamsche rechtbank en opnieuw rechtdoende verdachte’s ver- oordeeling wegens moord tot een gevan genisstraf van 15 jaren. Ook thans bleef verdachte volkomen kalm. Uit ’t water bij de Billitonkade te Utrecht is het in verregaanden staat van ontbinding verkeerend lijk van een 30-jarigen man opgehaald. In de Zwitsersche bergstreken is op een hoogte van 1500 M. Sljeeuw gevallen. De temperatuur bereikte op de hoogte van den Rigi het vriespunt. Deze fascistische jon natuurlijk ernstig en Kei op het zotte idee mislukte proef van h communisten, die onla geprobeerd hebben ond r®n zoogenaamde •choolkernen" te vormi toe (Rusland betaalt 1 Rondvraag. De heer Stuurman vraagt hoe de Raad er over denkt, wanneer de Jonge- renbond van landbouwers eerlang zal vragen de school te Polsbroek te mogen gebruiken, met vrij vuur en licht, voor het houden van een landbouwcurSus? STOLWIJK, tember. Vertrokken personen: Aaltje Stego- man naar Nieuw-Leusden, D 123; P. J, van den Heuvel naar Reeuwijk; Corn. A. Schouten naar Zegveld 175; Eduard Ihmels naar Duitschland. Ingekomen personen: Cornelia Ver sluis,. van Dalfsen naar Wijk G 164; Adriana Slappendel, van Hekendorp, naar Wijk B 56a; Willempje M. de Wit, van Hei- en Boeicop, naar Wijk G 142; Jelle de Jong, van Ottoland, naar Wijk C 52; J. M. P. Mazure, van Groede, naar Wijk G 164; Niza T. Joosse, van Mid delburg naar Wijk G 164. Verschijnt Manndag, W( en Vrijdag. Prijs by voori ling: voor Schoonhovei wamden ƒ1.25; p. post Mot verzekering 15 cent De eisch. Mr. Harinxma thoe Slooten achtte de moord wettig en overtuigend bewezen Verd. had een wrok tegen den verslagene, hij had drank gebruikt. K. wachtle zijn slachtoffer op, urenlang heeft hij voor diens ,htiis gestaan. De opzet om te doo- den was bij verd. aanwezig, wat blijkt uit de plaats, waar de snede is toege bracht en de kracht, waarmede het zeer gevaarlijke wapen werd gehanteerd. Spr. achtte de voorbedachte rade bewe zen naar aanleiding van de verschillen de uitingen van verdachte. Geen twist- gesprek ging aan den moord vooraf, zoo adat van drift op dat oogenbhk geen sprake was. Wat de strafmaat betreft, merkte spr. op, dat de door de Rotter damsche rechtbank opgelegde straf, hem in geen enkel opzicht voldoet. De straf moet ook afschrikken, het eahtal moor i don 1 o< «Jai; s.ord Dp koninklijke Familie heeft Maandag een U—------- -- Stadhuis op don Conlgjngel. welko hul ging dony duizenden werd bewoond- LEKKERKERK. September. Geboren: Pietertje, d. van W. Meer kerk en C. Feijnenbuik. Johanna, d. van B. van Herk en W. Geneugelijk. Lena, d. van W. Swijnenburg en W. H. van der Nat. Ondertrouwd: H. de Jager, oud 44 L en A. Ickerodt, oud 33 j. G. Bos, oud, 35 j., en D. K. van Os, oud 21 j. Getrouwd: E. Hofwegen, oud 29 j., en M. W. de Pater, oud 21 j. Overleden: A. Verwaal, oud 66 j. OTTOLAND. September. Geboren: Johanna Klazina, d. van K. Jongeneel en W. de Ruijter. Getrouwd: C. Tukker en E. C. Pott. J. W. de Heer en M. Oostlander. Overleden: B. van Beuzekom, Koud 60 j., echtgenoot van N. G. Vlot T. Boer, oud 86 j. en 6 m., weduwnaar v$n A. Rozendaal. Een levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van D. Stuij en A. Bos. SCHOONHOVEN. September. Geboren: Janny Anna, d. van D. Vis ser en A. M. van der Perk. Getrouwd: G. J. Boer, oud 38 j., en A. de Jong, oud 3Ö j. STOLWIJK. September. Geboren: Aantje, d. van J, van Dam en R. Roos. Bettejaantje Pietertje, d. van C. W. Hailing en N. G. Graveland. Adriana, d. van L. Koot en A. J. C. Veldkamp. Getrouwd: A. Bos, oud 23 j., en W. van Dam, oud 17 j. G. A. den Oud sten, oud 24 j., en A. G. Frederikze, oud 23 j. J. P. van der Bas, oud 29 j., en G. Muilwijk, oud 34 j. Overleden: P. A. Bol, oud 69 j., echt- 23 j. G. Verwoord, oud 25 j., echt genoot van E. Verburg. P. Boer, oud genoot van W. van Mullem. WIJNGAARDEN. September. Geboren: Wouter, z. van P. Kwakef- naak en M. Heikoon, Willemarinus, c< van J vsn der Heidet» «n M. Uüanu Men duidt den tijd, wel eens aan met den t itaat en bedoelt daarmt eeuw veel meer aanda< gegeven wordt aan hel opvoeding en verzorgin We zouden evenwel andere wijze onzen tijd kind kunnen noemen, nn, dat het kind, het i h&ndeld wordt als een wijle zelf zoo doet en 2 of voor hem niet gesch ik een kind was, har kind". De tegenwoordig lijk een deel er van, eei we, vereenigt zich ir bonden, vergadert, z kiest partij voor of teg der, waarvan zij mi echijn verstand hebben. Men kent in dien zii naamde „Jeugd-central lende politieke partijen soort van centrale hijgt uit knaapjes van 13 jf niet, zij spelen geen n vertje, zij verzamelen i gaan niet fietsen, viss den aard, dat voor z schikt is. Neen, zij hoofdkwartier gevestigd zelf „Heeren”, zij heb dant van denzelfden le is Raad eens, wat het prille jongelingen? U raadt: spelen, sp ningen, turnen, wande' ligheid, pretmaken! Mis, mis alles wat i mis zijn, omdat u het wat deze leerlingen vai zich als doel stellen. Het doel van hen is, gers te vormen, het.hc gen gelijk aan die’ v houden van sportspel enz. Deze mannekes in blousjes leggen zich er staatsburgers” te vo eenige begrip hebben staan wordt onder burger? En dan nog iets: z< ter zijde staan. Nati moeten schoolblijven hebben. In Den Haag is dit en ontstaan. Een der volgende briefje, dat w ten, die „de heer” E. schreven heeft, overne: Den Haag, Geachte Redactie, Door deze meen göed te doen, u mede de heer Emilio, Peijte e.a. hier ter stede is oistisch jongenmannen Alle jongens vanaf worden ,en vormen se met aan het hoofd eei lictor, welke ook van ali zijn manschappen) Het hoofdcommandc ouderen commandante: Het doel der ori staatsburgers te vormt oefeningen, gelijk aan het houden van sport ten enz. enz. Ook om indien i steeds terzijde te staa vormen tegen het c roode gevaar. De uniformen zijn: 2 te donkerblauwe br< khahi overhemden me koppel en platte pet. Dit is de eerste org. gdbied, en zal ook de e rondere houding” bet eenvoudig en kort zal plaatsen zal ook get secties te stichten. nen alleen jongensjid misschien wilt u ir melding maken, zooda allen lezen, wilt u so: tingen, dat willen wi, ken. te laten profiteeren, dat het goed zou zijn de opcenten op de personeele be lasting te verminderen. De Voorzitter zégt, dat gerekend moet worden op lagere inkomens door de tijdsomstandigheden’en zou he’t dus niet voorzichtig vinden de personeele belasting te verlagen. De heer Stuurman is niet voor een groot overschot. Spr. is bang dat de rijksuitkeering dan minder zal worden. De Voorzitter zegt, dat die uit keering voor het volgend jaar blijft zoo- als ze au is. De heer Stuurman blijft er bij, dat hij de opcenten op de personeele be lasting te hoog vindt. De Voorzitter zegt, dat de toe lichting op de wet er nadrukkelijk op wijst, dat het wenschelijk is het eerste jaar zoo min mogelijk veranderingen aan de brengen in de opcenten vin de belastingen. We kunnen beter wachten tot het dienstjaar 1932, dan hebben we het verloop van de inkomsten en uit gaven kunnen aanzien. De heer S t u u r m a n wil het hou den zooals het vroeger was. In de oude regeling waren we in de. 3e klasse. Spr. wil daarin blijven. De Voorzitter zegt, dat dit töegestaan wordt. te omstreeks half buurman Schotman op, voor de woning op de brug. Toen Sch. naar huis kwam viel K. hem met een scheermes, dat hij geopend in den zak droeg aan en bracht Sch. eenige ernstige wonden aan den hals toe, waar door deze kort na den overval overleed. K. heeft op 14 Februari terecht ge staan voor de Rotterdamsche Recht bank en werd wegens moord veroordeeld tot een gevangenisstraf van 8 jaren. In hooger beroep heeft het Hof in Den Haag verd. op 23 April tot 12 jaren ge vangenisstraf veroordeeld. In cassatie had de Hooge Raad de zaak naar het Amsterdamsche Hof verwezen. Daar had thans K. zich te verant woorden wegens moord, subs, doodslag, subs, zware mishandeling of mishande ling den dood tengevolge hebbende. Van de zijde van het O. M. waren 9 getuigen gedagvaard1 en de verdediger, mr. F. Eikelenboom, had 1 getuige a décharge doen dagvaarden. De verdachte, die een zeer kalmen in druk maakte, antwoordde op de vraag van den president, waarom' hij van het Rotterdamsche vonnis in hooger beroep was gegaan: De officier ging in hooger beroep, toen ben ik ook in hooger beroep gegaan. Pres.: U blijft bij uw vroeger af gelegde verklaringen. Verdachte: Ja! Maar ik weet niet pre cies meer hoe het alles is toegegaan. President: U gebruikte dien bewusten dag veel drank, niet waar? Verdachte: Ongeveer een half fleschje „Amerikaantjes”. De burgemeester van Waddinxveen, de heer Troost, trad o.a. als getuige op. Hij verklaarde dat verd. naar aanlei ding van de klacht van Schotman, be treffende beleediging tegen hom, had gezegd: „Als het zaakje doorgaat, ge beuren er ongelukken. De burgemeester had vroeger nooit klachten over verd. gehad, wel wist hij, dat er dikwijls ru zie was, vooral tusschen de vrouwen. De veldwachter 'deelde nog mee, tot verdachte te hebben gezegd, dat Schot man wel een schikking over de heg wilde. Verdachte had toen gezegd: Als hetK niet goedschiks gaat, dan maar kwaadschiks. President tot verdachte: U stond Schot man voor zijn woning op te wachten, nietwaar? U zei nog tegen een van de kinderen: Waar blijft je vader toch? Verdachte zwijgt. Bij het verhoor van do weduwe van den verslagene barst die herhaaldelijk in tranen uit. Getuige vertelde hoe K. eeni- gen tijd voor de woning had staan wach ten, hij had haar toen uitgescholden en geroepen: Waar blijft je man, ik moet hen? spreken”. Toen had get. haar man laten waar schuwen, hij werkte in de nabijheid, en kwam even later thuis. Op het brugge tje voor het huis hadden de beide man nen elkaar ontmoet. Get. riep haar man nog een waarschuwing toe en rende het huis uit om hem te helpen. Maar toen was hêt al gebeurd, de man deed nog een stap voorwaarts en viel toen met doorgesneden hals in het water. Een getuige-deskundige noemde verd. toerekenbaar. De daad zou gepleegd zijn onder den invloed van alcohol en ge prikkelde zenuwen. Na nog eenige getuigen-verhooren nam de advocaat-generaal zijn gequisi- toir. 4, niet ivugeoiaau wurui. De heer Stuurman heeft een lijst van 30 gemeenten in den omtrek en daarin vindt spr. er slechts twee, die in de le klasse staan. Spr. wil het tbtaal bedrag verminderen en het teveel be rekende nemen van Tie personeele be lasting. De Voorzitter zegt dat do heer Stuurman op die mknier de belasting wil verhoogen. Spr. zegt dat in de per soneele belasting geen verandering ge bracht kan worden. .Deze is al vastge- steld in Augustus. Wanneer we in een hoogere klasse in de fondsbelasting gaan dan brengt het natuurlijk aanmerkelijk meer op, maar aan de personeele be lasting is toch niets meer te verande ren. Daarbij zouden de belastingplichti gen veel meer moeten betalen. De heer Stuurman maaktzich geen zorg over de fondsbelasting, want de uitkeering is voor vijf jaar gegaran deerd, maar spr. is bang dat er te veel overschot komt. De Voorzitter is daar heelemaal niet bang voor. Er is een saldo van f 2100, maar dit vindt spr. zeker niet veel. De heer Stuurman zegt dat de. rijksuitkeering is gebaseerd op de uit gaven van politie, armenzorg, en onder wijs. Het verlies op het electrisch bedrijf heeft daar b.v. niets mee te maken. De Voorzitter zegt dat hoe de heeren ook praten, de opcenten op het personeel er niet af kunnen, dat had vóór 1 September moeten gebeuren. De heer Slingerland vraagt het saldo van verleden jaar is. De Voorzitter zegt dat het batig saldo heel spoedig inteert door afschrij vingen, door krankzinnigen-verpleging, kwade posten enz. Een post voor on voorzien van f 2100 is niets te hoog. De heer Stuurman vraagt zich juist af, of die spaarpot niet te groot is. Weth. Van Zolderen zegt, dat het voordeelig saldo van het vorige jaar niet te veel is geweest. 1 De Voorzitter zegt, dat er een goed onvoorzien moet aanwezig zijn. Het is hier nooit voorgekomen dat te veel door belastingbetalers opgebracht is. Spr. wijst er nog op, dat pen landbou wer maar heel weinig belasting betaalt. De heer Stuurman vraagt of B. en W. er voor instaan 'dat we niet in den toestand zullen vervallen dat het Rijk de uitkeering zal verminderen. De Voorzitter kan niet iets ga- randeeren waarin hij niets te zeggen heeft, doch persoonlijk is hij van meaning dat er geen sprake van is, dat die uit keering zal verminderen. Alle menschen gaan minder belasting betalen. Wat kun je nu beter aan je geliefde burgers zeg gen I roept spr. uit. De belastingvoorstellen worden in rondvraag gebracht en met algemeens stemmen aangenomen. Bergambacht. De hofstede, den 19. en 26. September 1930 ten overstaan van notaris B. J. Teijinck te Schoonhoven geveild, is gegund, te weten: De perceelen 1, 2, 8, 6 en 10, zijnde de bouwmanswoning met schuren, ar- beiderswoning en diverse perceelen wei en hooiland, te.r grootte van 11.93.81 H.A. voor f 35.600 aan A. Slingerland Dz. te Lekkerkerk. De perceelen 4 en 5 (weiland) ter grootte van 3.5<5.93 H.A. aan A. van Wijngaarden voor f 10.750. De perceelen 7 en 11, (wei- en bouw land), ter grootte van 1.05.39 H.A., aan J. Speksnijder voor f 3235. Perceel 8 (hooiland), groot 2.41.50 H.A., aan M. J. Rooken, voor f 7525. Perceel 9 (weiland), groot 1.03.83 HA. aan J. A. Speksnijder voor f 2725. Groot-Ammers. Het woonhuis met erf van de familie J. Spruitenburg alhier, geveild „door notaris (Boks te Molenaars graaf en in bod gebracht op f 4000, werd bij den afslag niet gemijnd. Het werd niet gegund. bruikelijke verklaring afgelegd, dat zij de opium te Marseille hadden opge kocht en voor eigen gebruik vfflden aanwenden. Het drietal zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. DRIE IN SLAAP EN EEN ZIEK. De heer F. Joh. D. de Klerk, aan den Oostweg te Barendrecht, schrijft naar aanleiding van het bericht betreffende de inbraak te zijnen hui ze gepleegd in den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl., aan de N.R. Crt.. Om 12 uur 5 min, heb ik de onge- noode gasten aangetroffen en heeft mijn vrouw direct telefonische aan sluiting gevraagd met de politie te Barendrecht. Nadat zij ,tot 12 uur 30 had getracht iemand der politie te bereiken, hetgeen niet lukte, heeft zij Rotterdamsche politiehulp gevraagd, welke reeds tien minuten later aan wezig was. Alle hulde dus aan de Rotterdamsche politie. Het was dpts Jhjet de Barendrecht*- sche politie, die den man arresteerde, doch de Rotterdamsche. De Baren- drechtsche politie verscheen eerst om 1 uur 20 mln. Van de vier Baren- drechtsche agenten sliepen er drie en één was ziek. Wat Leiden laat wegloopen. —Een der drie onlangs uit het krankzinni gengesticht te Leiden ontvluchte ver pleegden'is Zaterdag door de politie te Utrecht gearresteerd, toen hij zich op weg bevond naar de veemarkt met twee koeien, om deze daar te verkoo- pen. De koelen had hij des nachts uit een weiland van den landbouwer C. D. te Hilversum ontvreemd. LIcMzull Ingestort. Maandagavond waren twee electriciens op de Ossen markt te Groningen bezig met de laat ste hand te leggen aan een dey lichtzui- len, die tijdens de lichtweek op het plein werden geplaatst, toen de zuil naar be neden stortte met het gevolg, dat de bei de werklieden ernstig- gewond bleven liggen. Zij zijn in bewusteloozen toestand per brancard naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. Radiumerts gevonden. Dr. Richards uit Toronto heeft medegedeeld, dat na bij Ontario radiumerts is gevonden. Ge meld wordt, dat deze erts rijder is aan radium, dan die uit Belgisch Congo. De gevonden voorwerpen zouden voldoende zijn om te voorzien in do behoeften van het Britsche Rijk. ABONNÉ'ri vnn dit blad, A/>/W| Gulden bij lev 4 V v V ongeschiktheid Te Magelang is de commissaris van politie eerste klasse H. J. Sch. ontslagen in verband met slordig heden in zijn .administratie. Een ac- countants-onderzoeft wordt ingesteld. Het rijksgerechtshof te Leipzig heeft het doodvonnis bevestigd, dat de rechtbank te Prenzlau heeft uitge sproken tegen den tandarts .Dr. Gut mann wegens moord op zijn echtge- noote. De Landraad te Bandoeng oordeelde den blinde Karim, di< hel Blindeninstituut een vermoordde, tot drie jaar gevangenis straf. Te Dreischor (Schouwen-Duiven land) is het twee-jarig dochstertjevan. 1 W. B. in een sloot gevallen en ver- dronken. Bij een pas gehouden controle Fetersburg ontdekt, dat meer dan 57000 overtollige rantsoenboekjes in pmloop waren. Er zijn 254 perso nen gearresteerd wegens misbruik van rantsoenboekjes en 448 admi nistratief gestraft. •—Te Biala-Podlaska in Polen zijn drie communisten wegens het voe ren van voor de veiligheid van den staat gevaarlijke propaganda en we gens het vermoorden van communis tische spionnen tot den galg veroor deeld. De Ned. Autocar-Onderneming vermiste een personen-auto. die op de Plaats in Den Haag had gestaan. Gisteren is deze auto te Oegstgeest in een sloot teruggevonden. Belasting-voorstellen. Deze komen op het volgende neer: Volgens den bestaanden toestand kon door belastingen enz. beschikt worden over f 8153,93; de nieruwe toestand geeft het volgende aan: Uitkeering naar het aantal inwoners 446 x f 6.864 is f 3061,34. 'Uitkeering jaarwedde burge meester en secretaris f 1822,50. Uitkee ring 75 pCt. opbrengst grondbelasting f 3047,46. Uitkeering Personeele belas ting f 1471,70. 35 opcenten personeele belasting f 515,11. 25 opcenten vermo gensbelasting 428,25. 80 opcenten grond belasting (bebouwd) f 468,71. 20 opcen ten grondbelasting (onbebouwd) f 695,48. Totaal f 11.510,55. Zoodat een bedrag van f 8356,62 méér zou verkregen worden dan bij den ouden toestand. B. en W. stellen dan ook voor geen nieuwe belastingen te heffen en de op centen op de grondbelasting geheel te doen vervallen, waardoor nog een voor deelig verschil vap pl.m. f 2100 over-, blijft. De Voorzitter vestigt in het bij zonder de aandacht er op, dat de op centen op de grondbelasting kunnen vervallen, wat voor een landbouwende gemeente van groot belang is. Van de werking der nieuwe belastin gen weten we nog niets, zegt spr., zoo dat we het eerst eens een paar jaar moeten aanzien, voordat er over geoor deeld kan worden. Ook op de fondsbelasting behoeven geen opcenten geheven te worden, ter wijl de gemeente in de le, dus laagste klasse, gerangschikt staat. De heer Stuurman spreekt zijn bewondering uit over de grpote getallen reeks en het werk, wat daarvoor gedaan, is Daarvoor mag de Secretaris zeker wel een pluimpje hebben. Spr. hoe deze getallen ontstaan zijn. De Voorzitter: Deze worden vol gens tde wet berekend. De hoer Stuurman merkt op, dat bij de oude regeling f 650 afgetrokken wordt voor levensonderhoud en thans f 800. Nu staan we in de le klas en niettemin is er een overschot van f 2100. Spr., meent, om klein en groot KONINKLIJK BEZOEK AAN DE MAASS TAb. VLIST. Gemeenteraadsvergadering op Dinsdag 30 Sept. 1960. Aanwezig 6 leden. Afwe zig de heet P. van Dam, met kennis geving. Voorzitter baron Van Hemert tot Dings hof. Na opening der vergadering leest de secretaris de notulen, welke worden goedgekeurd. Naar aanleiding van een adres van G. Uittenbogaard, opzichterimeteropne- mer, met ve»zoek om verhooging van sa laris, zegt de Voorzitter, dat het traktement thans f 200 te laag is; dit heeft' spr. altijd gezegd. Uittenbogaard heeft 5 K.M. net na te loopen. In een gemeente van 12 K.M. heeft een meter- opnemer f 1500 traktement. Weth. Van Zolderen merkt op, dat er betere zekeringen gemaakt zijn, waardoor zijn werk vergemakkelijkt is, omdêt er nu niet zooveel werk meer is bij het zoeken naar een storing. De Voorzitter zegt, dat dit in het belang van de inwoners is, want deze krijgen ook minder storing. De heer Slingerland zegt, dat Uittenbogaard zelfs de boomen niet meer snoeit, als het noodig is. De Voorzitter wijst er op, dat hij djt heelemaal nigt verplicht is. Dit moe ten de eigenaars^ zelf doen; de wet ver plicht herf daartoe. B. en W. zullen dan ook nauwlettend toezien dat het gebeurt, anders volgt proces-verbaal. De heer St'uürma-n gelooft niet dat de heer Slingerland iets onaangenaams heeft willen zeggen. Spr. stelt voor dit adres tot de behandeling van de begroo- ting aan te houden, welk voorstel wordt aangenomen. n Thans komt aan de orde bet eenigste punt der agenda: Het pleidooi. Daarna hield de verdediger, Eikelenboom, zijn pleidooi. PI. vestigde er de aandacht op, verdachte nooit iets heeft gezegd, waar uit zou blijken, dat hij het plan had een moord te plegen. Immers nog op 8 Augustus was verdachte naar Rotterdam gegaan om appel aan te teekenen tegen de uitspraak van den politierechter in zake de bewuste heg. Hij had toen zeker geen enkel plan om een moord te ple gen. ’t Blijkt ook, dat plaats en uur van hel misdrijf, gepleegd in tegenwoordig heid van getuigen, al zeer ongunstig waren voor iemand, die met voorbe dachten rade te werk gaat. Dat verdachte een scheermes bij zich droeg, bewijst niets voor voorbedachten rade, evenmin als de kracht, waarmee verdachte toestootte, noch de plaats, waar de wond werd toegebracht. Indien verdachte geen mes had gehad, maar een stok, dan was van voorbedachten rade geen sprake geweest. Volgens pl. is het bewijs van moord niet geleverd. Slechts kan gesproken worden van zware mis handeling met voorbedachten rade met doodelijk gevolg. De uitspraak werd bepaald op 14 Oc tober. DE MOORD TE BENNEKOM. Jan Hoek, verdacht van den moord te Bennekom, zal Donderdag 30 October in hooger beroep voor het Gerechtshof te Arnhem terecht staan.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 4