SCHOONHOVENSCHE COURANT ’en. Plaatselijk Nieuws. Gemeenteraden. ng- d. Kerk en School. Stadsnieuws. 2000 BAHLM XIM.Si GOUDA De eeuw van het kind. •BH 1930 «2e JAARGANG 1 in Bot- volkomen 8. W N VAN NOOTEN SCHOONHQV' lei adres Vannooton HAVEN 2: INGEZONDEN MEDEDEELING. heer INGEZONDEN MEDEDEELING 14 Oc- van K. d Sep- J-, on I. ran K. >ott. D. Vis- J.» en dit nummer bestaat uit VIJF BLADEN. )M. moord October echtshof die werd van hei rechtbank hte’a ver in gevan- leldool. mr. F, a Vois G 164; endorp, ie Wit, G 142; ,r Wijk e, naar n Mid- bij zich edachten waarmee plaats, Indien naar een en rade I. is hel Slechts ire mis- ade met n Dam rtje, d. veland. J. Q. i bouw- A., aan üwakef- arinus, Uik&m. ABONNÉ'rt Wij brengen een A prachtsorteering jE Dames- en Klndermantels Japonnen Kinderjurken Hoeden enz. ook in blauw en zwart 2.41.50 7525. 1.03.83 f 2726. met erf alhier, lenaars- X), werd it werd i vui Inschrijving, zijn voiui Gulneii by Qflü overlijden. Jvv JAN VANDERLAND MARKT 2 GOUDA ZEEMEN EN DWEILEN Stego- P. J. lorn. A. Eduard Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciftitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (l.B.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. i 19. en an van onhoven zijnde in, ar- en wei- 11.93.81 gerland d) ter L van Moor- rma, d. lijk. -< W. H. Aan- en de ELEGANTE DAMES KINDERKLEEDING HOEDEN EN PELTERIJEN oud 60 Boer, v^n A. [egeven van D. en W. o Oud- fcze, oud 9 j., en van dit blad, in het bezit vim on» Beried i .Gulden bij levenslange 1000 ongeschiktheid. IVVV E. Peijster, Fr. Halsstr. 82. Inmiddels Hoogachtend, commandant. Deze fascistische jongetjes bedoelen het natuurlijk ernstig en misschien zijn zij wel op het zotte idee gekomen door de mislukte proef van hun tegenpartij, de communisten, die onlangs te Amsterdam geprobeerd hebben onder de schoolkinde ren zoogenaamde „communistische •choolkernen" te vormen. Er waren daar toe (Rusland betaalt het wel), onder de echt- echt er, oud op, dat 'd, waar- had een iog op 8 otterdam en tegen :hter in- >en zeker 1 te ple- uur van woordig- ngunstig voorbe- l 44 J.. os, oud gevormd om hem alsnog te huldigen. Zondagavond zal ds. De Visser in de Martinikerk een gedachtenisrede houden. Krimpen e.d. Lek. Tot Consulent voor de Ned. Herv. Kerk alhier treedt voortaan op Dr. D. Jacobs, van Krimpen ad. IJssel. schooljeugd circulaires verspreid met hoogdravende taal, waarin die kinderen werden aangespoord om op hun scholen communistische kernen te vormen. De kinderen begrepen de opruiende taal niet en de onderwijzers, die de papieren in handen kregen, brachten ze naar de plaats, waar ze behoorden: in den vuil nisbak. Vermoedelijk heeft de Haagsche school jeugd nu ook eens iets willen doen en heeft het fascistische hoofdkwartier ge vormd. Het is echter duidelijk, dat zoowel bij de communisten als bij de fascisten vol wassenen den stoot hebben moeten geven en de leiding hebben gehad bij de poging tot deze dwaasheden. Men kan de Haag sche knaapjes het niet zoo erg kwalijk ne men, dat zij ook eens „politiekje” hebben willen spelen, maar wel moet men het euvel duiden, aan de volwassenen, die op deze wijze de jeugd misbruiken voor hun eigen doeleinden en ook de ouders van Emilio Peijster, en zijn fascistjes. Die ouders kunnen toch niet onkundig zijn van het onnatuurlijke' gedoe hunner kin deren, die in plaats van in de wei te loopen „flinke staatsburgers" gaan vor men en in hun kinderjaren de karakter- bedervende politiek willen dienen. L School II is benoemd de 'entschap Knook te Wassenaar. - Aan de Vereenigmg voor Volks onderwijs is vergunning verleend tot een bloempjes-verkoop op Zaterdag 4 Oc tober. No 5793 VRIJDAG 3 OCTOBER 1839 NIEUWSBLAD VODRZUIUHOLLANDENUTRECHT Landhuis. De architect 6. V. <L Sijde zal in opdracht van den heer S. Pol» te Rhoon, daar esn landhui» doen bouwen. KLEINE BEKERS BIJ HET AVOND MAAL. In de Kerkeraadsvergadering van de Protestantsche Kerk (de Staatskerk) te Djokjakarta, in Ned. Indië, is gesproken over het invoeren van kleine bekertjes bij het H. Avondmaal. Hoewel ouderlin gen en diakenen geen van allen voor standers waren der persoonlijke beker tjes, besloot men toch tot het gebruik aan een der tafels bij iedere viering over te gaan, om de gemeenteleden, die nu bezwaar maken tegen den gemeenschap- pelijken beker, daardoor te bewegen aan de Avohdmaalsviering deel te nemen Ook te Soerabaja wil men in de „Kapel” het kerkje op Darmo, de afzonderlijke avondmaalsbekertjes gaan gebruiken. nale sluiting te houden van de feesten. Dat is gisteren gebeurd in het Hoeren- logement Met het bestuur van de Feest week waren daar een vijftigtal genoodig- den, die een inderdaad vroölijken avond hebben doorgebracht De voorzitter, de heer H. J. Adriaens, opende de bijeenkomst met een snaak- sche toespraak en heette de aanwezigen welkom. Er was muziek, dans, voordrachten en verloting. Een verloting zonder nieten met allerlei aardige, fraaie en smakelijke prijzen. De 100 loten waren spoedig ver kocht en bij de uitloting volgde de eene lachbui op da andere. Tusschen het dansen, verloten en muziekmaken door, maakte de heer Kars zich verdienstelijk met eenige voordrachten. Aan het einde der vergadering bracht de heer Kortland het bestuur dank voor zijn uitmuntende organisatie van de Feestweek en.hij sprak de hoop uit, dat het volgende jaar dezelfde voorzitter en secretaris weer dit lastige werk ter hand zouden willen nemen. JUBILEUM DS. S. O. LOS. Giessendam. Woensdag herdacht Ds. S. O. Los, Geref. predikant alhier, zijn 25-jarig ambtsjubileum. Ds. Los werd 29 Aug. 1874 te Terneu- zen geboren. Eerst op meer gevorderden leeftijd kwam hij tot het predikambt. In 1896 deed Ds. Los zijn admissie-öxamen te Kampen aan do Theol. School. In 1905 werd hij candldaat en 1 Oct. van dat jaar door zijn eef, Dr. S. O. Los van Den Haag-Oost, te Nieuweroord in het ambt bevestigd. Nadien stond Ds. Los vanaf 1911 te Leerdam, en sinds 1920 in zijn tegenwoordige standplaats Ds. Los was op zijn jubileumdag af wezig. Er heeft zich echter een comité SLUITING DER FEESTWEEK. De deelnemers aan de Feestweek is het scheiden zwaar gevallen en zoo is men na de sluiting op 13 September op het denkbeeld gekomen, nog sens een fi- 4e. Voorstellen van B. en W. inzake het aangaan van contracten met zioken- inrichtingen ten behoeve van lijders aan hesmettelijke ziekten. Be. Voorstel van B. en W*. betreffende de uitvoering der Ziektewet. 6e. Beslissing van Gedeputeerde Sta ten betreffende het ingesteld beroep door het bestuur der School met den Bijbel aangaande de aanschaffing van leer middelen. 7e Rekening over 1929 en begrooting voor 1930 van de T.B.C.-vereeniging St. Ludwina alhier. 8e. Rekening van de marktcommissie inzake een toegekende subsidie. 9e. Onderhandsche verhuring gemeente-eigendommen. RIJKSVAK- EN KUNSTNIJVERHEIDS SCHOOL. Met ingang van 1 October is aan de Rijksvak- en Kunstnijverheidsschool al hier benoemd tot tijdelijk leeraar in het voortgezet bouwkundig teekenen de heer H? C. Hoogendoorn te Usselstein. GODSDIENSTONDERWIJS OP DE RIJKSKWEEKSCHOOL. Met ingang van 1 October zijn de Predikanten e. J. Hoekstra te Schoonho ven en D». B. van Ginkel te Nieuwpoort, belast met het geven van .Godsdienston derwijs aan de leerlingen der Rijks- kweekschool voor onderwijzer» en onder wijzeressen alhier. OVERTREDING MOTOR- EN RIJWIEL WET. Voor den Kantonrechter stond he denmorgen terecht W. vanxI., wien ten laste was gelegd, dat hij, rijdende met een motorrijwiel binnen de stad,' daarbij beide beenen aan één zijde van het voertuig had laten afhangen. Verdachte verklaarde, dat hij één vost had laten rusten op de voetrem. De ambtenaaj van het 0. M. achtte deze grapjes gevaarlijk voor de veilig heid in de straten. Hij eischte »en boete van f 10 sub». 2 dagen hechtenis. Beklaagde verklaard» door zijn wijze van rijden de veiligheid geenszins in ge vaar te hebben gebracht. Het is naar zijn oordeel volkomen gelijk, of hij zóó rijdt of gewoon. De Kantonrechter merkte op, dat be klaagde zich weer op dezelfde wijze verdedigde als in de vorige zitting. Hij schijnt er innig van overtuigd te zijn, dat hij op de motorfiets wat moer kan doen, dan een ander. Zóó vast gelooft verdachte in zijn groote capaciteit, dat hij daardoor de veiligheid in groot ge vaar brengt. Met zijn wijze van rijden, loopt verdachte herhaaldelijk in de ga ten. Hij verwekt algemeen ergernis. Spr. veroordeelde beklaagde volgen» den eisch. DE ANNEXATIE Het is ons achteraf gebleken, dat onze gemeentebesturen verzonden. Verschijnt Manndag, Wonsdng en Vrijdag. Prys by vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 8 imannden ƒ1.25; p. poet f 1.50. Met verzekering 15 cents meer. Het groote genot van enofqha verscheidenheid, prima pasvorm, stoffen en afwer king en vooral lage prijzen vindt u bij ons GEMEENTERAAD. De gemeenteraad is in openbare ver gadering bijeengeroepen tegen Donder dag 9 October, des n.m. 2 uur. De agenda luidt als volgt: le. Ingekomen stukken. 2e. Benoeming leden commissies van bijstand. 3e. Voorstel van B. en W. inzake wij ziging gemeenschappelijke regeling schoolartsendienst. Men duidt den tijd, waarin wij leven, wel eens aan met den titel, die hierboven itaat en bedoelt daarmede, dat in de 20e eeuw veel meer aandacht dan voorheen gegeven wordt aan het kind en aan de opvoeding en verzorging daarvan. We zouden evenwel ook nog op een andere wijze onzen tijd de eeuw van het kind kunnen noemen, namelijk in dien Kn, dat het kind, het grootere kind, be handeld wordt als een volwassene of dik wijls zelf zoo doet en zich gedraagt, als of voor hem niet geschreven stond „toen ik een kind was, handelde ik als een kind". De tegenwoordige jeugd of eigen lijk een deel er van, een klein deel hopen we, vereenigt zich in vereenigingen of bonden, vergadert, zendt protesten en kiest partij voor of tegen het een of an der, waarvan zij met hun allen geen schijn verstand hebben. Men kent in dien zin reeds de zooge naamde „Jeugd-centrales” van verschil lende politieke partijen en nu is daar een soort van centrale bijgekomen, bestaande uit knaapjes van 13 jaar. Zij voetballen niet, zij spelen geen naloopertje of roo- vertje, zij verzamelen geen postzegels of gaan niet fietsen, visschen of iets van den aard, dat voor zulke broekjes ge schikt is. Neen, zij hebben.... een hoofdkwartier gevestigd, zij noemen zich zelf „Heeren”, zij hebben eén comman dant van denzelfden leeftijd en hun doel is Raad eens, wat het doel is van deze prille jongelingen? U raadt: spelen, sport, lichaamsoefe- ningen, turnen, wandelen, fietsen, gezel ligheid, pretmaken! Mis, mis alles wat u zoudt raden, zou mis zijn, omdat u het nooit raden zoudt, wat deze leerlingen van de lagere school zich als doel stellen. Het doel van hen is, „flinke staatsbur gers te vormen, het,houden van oefenin gen gelijk aan die’ van het leger, het houden van sportspelen, samenkomsten enz. Deze mannekes in korte broeken en blousjes leggen zich er op toe, om „flinke staatsburgers” te vormen. Zouden zij eenige begrip hebben van hetgeen ver staan wordt onder een flinken staats burger? En dan nog iets: ze willen den staat ter zijde staan. Natuurlijk als ze niet moeten schoolblijven of veel thuiswerk hebben. In Den Haag is dit fraais uitgedacht en ontstaan. Een der bladen kreeg het volgende briefje, dat we met alle taalfou ten, die „de heer’’ E. Peyster er in ge schreven heeft, overnemen: Den Haag, 27 September ’80. Geachte Redactie, Door deze meen het Hoofdkwartier go'ed te doen, u mede te deelen, dat door de heer Emilio, Peijter, Henk Mansveld e.a. hier ter stede is opgericht een fas cistisch jongenmannen leger. Alle jongens vanaf 18 jaar kunnen lid worden ,en vormen sectie’s van 32 man, met aan het hoofd een commandant (of ficier, welke ook van de zelfde leeftijd is ali zijn manschappen). Het hoofdcommando ia in leiding vah ouderen commandanten. Het doel der organisatie is, flinke staatsburger» te vormen, het houden van oefeningen, gelijk aan dat van het leger, het houden van sportspelen, samenkom- ten enz. enz. Ook om ïndien zoonoodig de staat steeds terzijde te staan, en een front te vormen tegen het orde ontwrichtende roode gevaar. De uniformen zijn: zwarte kousen, kor- to donkerblauwe broeken, zwarte en khahi overhemden met korte jassen, met koppel en platte pet. Dit is de eerste org. in ons land op dit gëbied, en zal ook de eenige zijn wat „bij zondere houding” betreft daar er alles eenvoudig en kort zal zijn. In andere plaatsen zal ook getracht worden om secties te stichten. Voorloopig kun nen alleen jongens lid worden. misschien wilt u in uw blad hiervan melding maken, zoodat de monschen het allen lezen, wilt u soms verdere inlich tingen, dat willen wij gaarne verstrek ken. BRANDWIJK. Vergadering van den gemeenteraad op 29 September. Tegenwoordig zijn vijf leden, afwe zig met kennisgeving de heer G. Sui ker en W. Oskam. Na opening der vergadering met gebed worden eenige ingekomen stuk ken medegedeeld, die voor kennisge ving worden aangenomen. Daarna wordt aan de afdeeling 'Al- blasserwaard van den Christelijken Boeren- en Tuindersbond voor het jaar 1931 een subsidie verleend van f 75, aan de Geweslelijke Landstorm- commissie Dordrecht 'een van f 12.50 en aan de afdeeling Brandwijk van den Bijzonderen Vrijwilligen Land storm eveneens f 12^50. Vervolgens worden, nadat de Vo o r- zitter de cijfers heeft toegelicht, vaslgesleld: a. de vergoeding aan de vereeni- ging tot stichting en instandhouding houding van scholen met den Bijbel over 1928 na aftrek van de geïnde schoolgelden tot een bedrag van f 902,9914; b. de uitkeering Ingevolge artikel 104 van de gemeenten Molenaarsgraaf en Ottoland na aftrek van de geïnde schoolgelden tot een bedrag van respectievelijk f 139.32 ten f 130.89. Daarna bieden B. en W. de begroe ting der gemeente voor den dienst 1931 Aan. Vervolgens is aan de orde de be noeming van een onderwijzeres aan de Openb. Lagere School, waarvoor B. en W. de volgende voordracht i zegsman over het annexatiévontwerp wat hebben ingediend: voorbarig is geweest J)e desbetreffende 1. Mej. J. E. uc rvvua, t,. w M. E. Leonhard, 3. Mej. A. Th. man. De Voorzitter leest de stukken van de sollicitanten, het hoofd der school en den Inspecteur van het Lager Onderwijs voor, waarna wordt benoemd met vier stemmen en één blanco Mej. J. E. de Roos, van Hil versum met ingang 1 October 1930. Tenslotte zegt de Voorzitter dat nog steeds geen geschikt terrein en gebouw aanwezig is voor het geven van lichamelijke oefening en dat B. en W. meenen, dat het in de gegeven omstandigheden wenschelijk is nog niet tot aankoop van een terrein over te gaan en dus nogmaals vrijstelling ingevolge artikel 195 der L.O.-wet aan te vragen, waartoe zonder nadere be spreking met algemeene stemmen wordt besloten. Hierna sluiting. Postrekening 13703 u .in. in u-ix< -Bpaiinger tem-n ongevallen verzenerd vo-r beurageu, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van Gulden by verder QOO verlies 100 ®u^eu verD®e AO Gulden by verlies van vnn hnri-i --f voet., vitn een oog. 1VV van een duim. VV een anderen vinger. Ad verten tiënVan 1 tot 6 re- roIs ƒ1.30; elke regel meer ƒ0.20 Fij 8 maal plaatsing 8e maal 0.10 per regel. Tusschen den tekst drievoudige prys. Schietwedstrijd. Lekkerkerk. Maandag was de laatste avond van den schietwedstrijd, gehouden door den Bijz. VrijW. Landstorm, afdpe- ling Lekkerkerk. De prijzen waren ten deel gevallen aan: Klasse A: le J, v. d. Graaf Wz., 47 punten; 2e J. van Limburg Pz., 47 p.; 3e J. Vermeulen, 46 p.; 4e M. van Herk 4ö punten. Klasje B: le Joh. Nobel 49 punten; 2e J. van Limburgh 48 p.; 3e M. van Herk 47 p.; 4e P. Vos 47 p.; 5e H. Schenk Jhz> 47 p.; 6e W. Verhoog 46 p.; 7e 0. Klerk 46 punten. Na afloop van den wedstrijd wsrdm de prijzen door den leider, dfip. heer J. van Limburgh Pz. uitgereikt. Ook de heer P. D. Bak heeft aan de Lekkerkerksche Pluimveevereeniging voor de met Kerstmis' te houden tentoon stelling een beker geschonken. Lekkerkerk. De hoer J. Sturm Jr. is toegelaten als volontair ter gemeente secretarie. De postduivenvereniging „De Postduif’ hield een wedstrijd van Olden- zaal af, afstand 180 K.M. 'Uitslag: 1, 2, 9 en 10 A. van Boudesteijn en A. Ver kalk; 3 G. Verkaik; 4 J. den Boon; 5 en 8 P. Slingerland; 6 A. Boogaerdt; 7 Gebrs. van Risp; 11 A. Mudde. komst eerste duif 11.57.56 uur laatste duif 12.29.19 uur. In concours waren 51 duiven. Reeuwijk. De vrijwillige brandweer heeft Dinsdag met de motorspuit een oefening gehouden in de afdeeling „de Tempel”. De brandweer, thans in het bezit van meer slangenmateriaal, heeft in die' afdeelingop de woning van den heer W. de Jong en het winkelhuis van den heer Vos proeven genomen. Beide panden liggen ver van het water ver wijderd, doch ondanks dat, kon de brandweer de panden voldoende berei ken. Met ingang van 1 October j.l. is de heer L. de Bree uit Middelburg (Zee land) dpor B. en W. benoemd tot tijde lijk onderwijzer aan de openbare lagere school B in de afdeeling Sluipwijk. Mej. J. Guldemond treedt als tijdelijk hoofd dezer school op. Gered. Schellulnen. Woensdag viel het vier jarig dochtertje van den werkman v. W bij de ouderlijke woning in den Schel- luinschen Vliet. De zoon van den buur man J. V. sprong gekleed te water en wist het kind, dat reeds geheel onder gedompeld was, te redden. Hoogs pachtprijzen. Schellulnen. Wegens de slechte uit komsten van het landbouwbedrijf hebben veel pachters geteekend op een adres aan den Herv. Kerkeraad, waarin een vermindering van 40 pCt. van de thans geldende pachtprijzen der diaconielan aen wordt gevraagd, Deze landerijen worden elk voorjaar 1 publiek verhuurd. Van veel perceelen stijgt dan de huurprijs gewoonlijk boven de normale. De opbrengst is de laatste jaren f 4000 a f 5000. De heer W. te Gorinchem heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een varken uit een hok op een stuk weiland aan de Schelluinsche Kade. De Kolenbond „Algemeen Belang” heeft na aanbesteding het vervoer van ongeveer 1200 H.L. kolen opgedragen aan Jac. de Groot, den laagsten in schrijver. De mondorgelclub „D. 0. K.” heeft den burgemeester toestemming gevraagd voor haar laatste zomerconcert in dit seizoen. Het wordt Zaterdag op het Kerkplein gegeven. Willige-Langerak. Het landhuis van dén ‘heer D. Eijkelenboom alhier is dóór den heer G. v. d. Sijde te Schoonhoven gegund aan de heeren Corn. Streefkerk en Gebr. van Leer te Ameide. Het verf- werk is opgedragen aan den heer H. C Lankhorst alhier. Ameide. De heer C. Terlouw kwam deze week ’s morgens, van het melken «rugkomende, met zijn hittenwagen op zoodanige wijze in aanraking met de vrachtauto van bakker De Groot, dat en wiel van de kar werd afgerukt en een boom brak. T, kwam er ongedeerd af. De heer P. C. Vermaat had geen voordeelige week. Er stierf een graskalf •an het vuur en een varken aan vlek ziekte. De heeren Corn. Streefkerk en Gebr. van Leer, die de laagste inschrij vers waren van het landhuis te AVillige- angera.k van den heer Eikelenboom, ia opgedragen het werk uit te voeren voor lp som van f 12.220. Architect is de heer G. v. d. Sijde. Concert. Ameide. Zaterdagavond om 8 uur zal le muziekvereeniging „Unie” haar laat ste zomerconcert geven in de muziek tent op den Dam, onder leiding van den heer B. A< Hoon. Krlmpenerwaard. Berkenwoude. Bij de verkiezing van een hoofd-in^eland van het Hoogheem raadschap De Krimpenerwaard, is met groote meerderheid gekozen de heer C. van der Graaf te Stolwijk. Giessen-Oudekerk. De collecte, Zondag in de Ned. Herv. Kerk gehouden voor de Zending in Egypte, heeft ruim f 31 opgebracht. 70 jaar bestaan. Haastrecht. Het was Woensdag voor de fa. Gebr. Bakker en Zonen, electfi- sche houtdraaierij en kuiperij, een dag van herinnering in het zakenleven der familie. Het was naftielijk 70 jaren geleden dat wijlen de heer Andr. Bakker op be scheiden wijze pen klompenmakerszaakje begon, waaraan hij al spoedig een kui perij verbond. Met de jaren breidde dit zaakje zich uit. Toen de zonen met de jaren waren opgegroeid, werd de zaak gedreven onder den naam Gebroeders Bakker. J)e kleine fabriek, die meermalen werd uitgebouwd, kon het bedrijf niet meer bergen en er werd besloten een nieuwe fabriek te bouwen, waarin ook ruimte zou zijn voor het derde geslacht der firma, dat zich zoo langzamerhand deed gelden in het zakenleven. 25 jaar was het op dezen dubbelen gedenkdag geleden dat de nieuwe fabriek werd ge opend. Naar de eischen des tijds, ruim en groot, was het gebouw verrezen en wordt sindsdien in zijn vollen omvang geëxploiteerd. De zaak wordt thans ge dreven onder den naam Gebr. (Bakker Zonen en in dezen tijd vap slapte werkt een groot personeel op volle kracht, wat wy zouden willen toeschrij ven aan een steeds aanpassen aan de vragen des tijds. Deze firma wenschen we gaarne goede zaken. Krimpen a.d. IJssel. Het aantal‘deel nemers is voldoende om den landbou v- cursus te doen doorgaan. Ze vangt be den aan. Voor het handelsavondonderwijs, zoo min als voor het voorbereidend vak-on- derwijs hebben zich voldoende deelne mers aangemeld. Deze cursussen gaan alzoo den komenden winter niet door. Tot tijdelijk onderwijzer aan de voorbarig is geweest. De desbetreffende E. de Roos, 2. Mej. H. stukken liggen op de Provinciale Griffie ard, 3. Mej. A. Th. Veld- wel gereed, maar zijn nog niet aan ds

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 1