v sé.F-: li fe— - yi 6 R0B de Avonturier Wat geeft de Radio? Stadsnieuws. Kerk en School. Weerbericht Telegrammen. Gemengd Nieuws. - Nieuws in een paar regels. Predikbeurten. Marktberichten. Sportnieuws. KMT* BLAD. Dinsdag 7 October. Hilversum. A.V.R.O. 8—9.45 Gramofoon; 10—40.16 Morgenwijding; 10.20—12 A.V.R.O.-Orkest; 12—2 Haagsche Harmonie-Orkest; 2—2.30 Halfuurtje voor de Vrouw; 3—4 Orgelconcert; 4— 4.30 Gramofoon; 4.30—6.30 Kinder- uurtje; 6.30—6.46 Orkept Theater Tu- sohinaki; 6.46-7.16 Gramofoon; 7.16— 7.45 Mutiekoursua; 7.468 Praatje over taallessen; 8—10 „Wozxeck" Ope ra in drie acten, in de rustpoos Sport- praatje; 10 uur Persberichten; 10.16 ►—11 Omroep-orkest; 11—12 Gramo foon. Huizen. K.R.O. 80.16 Gramofoon j 11.3012 Godsdienstig halfuurtje; 12.16—1.46 ILR.O.-Trio; 1.462 Gra mofoon; 23 Vrouwenuurtje; 33.16 Voorbereiding Knip-, Waai- en Stof- versiermgscursus; 66 Gramofoon; 6 ►—6.16 Esperanto; 6.166.80 Gramo foon; 6.467.16 Cursus in Schriftver betering; 7.167.46 Pater P. Kreling over: Verstand en Onverstand; 8—11 K.R.O.-Orkest. Woensdag 8 October. Hilversum, V.A.K.A. 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 1010.16 Morgenwijding, V.A.R.A. 10.16 uur Voordracht van Mi en Emeis—Van Buur en; 10.30 uur Ziekenuurtje; 11.30 uur Gramofoon; 12 uur V.A.H.A.-Orkest; 2.16 uur Gra mofoon; 2.30 uur Kindervertellingen; 3 uur Maak het self; 4 uur Vraaghalf- uurtje voor de kinderen; 4.30 uur Pia- no-musiek; 6 uur Orgelspel; 6.16 uur He heer M. Siuyser over: He Film „Westfront 1918"; 6.46 uur Saxophoon. muziek; 7 uur Gramofoon; 7.06 uur Saxophoonmuziek; 7.20 uur l)e Ver~ eemgde Staten van Europa. Lezing van Andró Sternheim; 7.46 uur He V.A. R.A.-Jubileum Propaganda; 7.66 uur Gramofoon; 8 uur V.A.R.A.-Orkeat en toespraak van den heer G. J. Zwert- broek; 9.80 Spaansoh Conoert; 10.30 uur V.A.R.A.-Orkest; 11 uur Persbe richten; 11.16 uur Gramofoon. Huizsn. N.C.R.V. 8.16—9.30 Concert; 1Q-3D11 Ziekendienst; 1111.30 Gramofoon; 11.80—12.80 Harmonium bespeling; 12.30—2 Solisten-concert; 2—2.46 Concert; 2.46—3.16 Chr. Lec tuur; 8.164.16 Vervolg Conoert; 4.16 6 Gramofoon; 6—6 Kinderuurtje; 66.45 Uurtje voor de landbouwers; 6.467.16 Halfuurtje voor de rijpere jeugd; 7.16—7.46 Cursus Eleotroteoh- niek; 810 Uitzending Geref. Kerk te Rotterdam 1010.10 Persberichten; 10.1011.80 Concert Ingewikkeld ongeval. Qlssssndam. He bakkerkneoht W. B. reed Honderdag met een auto tegen een telefoonpaal. Het gevolg was, dat de paal afknapte en de auto geheel verward ga- raakte in de draden, zoodat ook het te lefoonverkeer gestremd was, He auto was voorts zwaar beschadigd. Gfesssndam. He heer A. van Bekkum, onderwijzer aan de Chr. Sohool alhier, is benoemd aan een der Chr. M.U.L.U. te Breda. Gissssn-Oudsksrk. In de plaats van den heer P. Los, aan wien gedurende drie maanden ziekteverlof is verleend als onderwijzer aan de Chr. Sohool alhier, is benoemd de heer Heijstek te Nieu- wendijk. Giessen-Nleuwkerfrs Mannenkoor, Glesssn-Nisuwksrk. Vrijdagavond werd in café „Verheul" de eerste jaar vergadering gehouden van .Gioasen- Nieuwkerk's Mannenkoor „Zang en Vriendschap". De voorzitter, de heer W. Slob, open de deze vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen. Spr. memo reerde daarna in bet kort het één-jarig bestaan der vereeniging. Het verslag van den penningmeester gaf een nadeelig saldo aan. De commis sie van onderzoek rapporteerde alles ln de juiste orde bevonden te hebben. He heer T. van Dijk werd als penning meester herkozen, terwijl als 2e penning meester werd benoemd do heer G. Ver spui, Besloten werd om over vijf weken een uitvoering te geven in samenwerking met het Dameskoor „Giessenkoor". Eveneens werd besloten om in 1931 naar een concours te gaan. Verder wer den nog enkele huishoudelijke zaken be sproken, terwijl het slotwoord van den voorzitter een woord van aansporing was, om de vereeniging tot grooteren bloei te brengen. Het ledental bedraagt thans 25. Na nog oen gezellig samenzijn werd doze vergadering gesloten. Gemeenteraad. Hoornaar. De Gemeenteraad vergadert Dinsdagmorgen te 10 uur. M tot Nut van 't Algemeen. Moordrecht. In het Posthuis werd een ledenvergadering gehouden van het de partement MoordrechtGouderak van de Mij, tot Nut van 't Algemeen. De ver gadering werd door den voorzitter, Ds. B. Nieuwhurg, geupend, waarop de fee-, cretaris de notulen dor vorige vergade ring las, die werden goedgekeurd. He penningmeester bracht verslag luit over de financiën. He rekening sloot met een batig saldo van .f 55,60. Defe, (na gezien door een commissie, werd in órde bevonden. De begrooting werd in Ont vangst en uitgaaf vastgesteld op f 660,50. Besloten werd wederom een subsidie te vcrloeuon aan de afd. Moordreoht van Het Groene Kruis van f 25 en aan de afd. Gouderak *an Het Groene Kruis f 15. He bibliothecaris vestigde de aan dacht op de Nutshibliotheok. Telken jare wordt er oen bedrag uitgetrokken van 40 voor den aankoop van nieuwe boe ken Daar het leeageld zeer weinig be draagt, n.l. 3 cent per boek, zou spr. dat verhoogd willen zien De vergadering was echter van meening dat hef NHUW»BLAD VOOH ZUID-HOLLAND »N UTMOST, SchooiUiovyweh. Caurant was het leesgeld op denzelden prijs te houden. Het nut van deze bibliotheek werd naar voren gebracht en het was, geen bezwaar als de kas van het Nuts-' departement hier wat aan bij moet dra gen. Besloten werd dit jaar f 66 uit te trekken voor den aankoop van nieuwe hoeken. Zooals telken jare geeft de Xeuze van sprekers voor de komende Nuts- avonden veel stof tot praten. Besloten wordt, dit seizoen vier nutsavonden te houden. De verschillende sprekers wor den hiervoor gekozen. Als bestuurslid was aftredend Dr. T. Beekenkamp ven Oouderak. Deze was volgens het regle ment niet herkiesbaar. Na gehouden stemming en herstemming werd geko zen de heer N Dirkzwager M.Nzn. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Ieperen de meening van de vergadering over oprichting van een naaicursus Gezien de ervaringen, vorige jaren hiermede opgedaan, werd besloten geen naaicur sus te houden. Aan den heer Schouten is vergun ning verleend tot den bouw van eer woonhuis in het Oosteinde. De bouw van dit huis is opgedragen aan den heer J. Kasbergen. Auto te water. Moordrecht. In de Snelle reed vrachtauto van den weg, de Ussel in. De twee inzittende personen konden zich met een nat pak redden. De auto, die beschadigd was, werd later uit de rivier gehaald. Van den veehouder K. werd een rund dood in de weide aangetroffen. Het die|r ls naar het abattoir te Gouda overgebracht. Vpor de straatverlichting is op het punt Kerkstraat—Buurtstraat een licht punt aangebraoht. De muziekvereeniging „Kunst ns den Arbeid", die eenige jaren geleden voor den aankoop van een nieuwe mu ziektent een rentelooze leening onder de inwoners had geplaatst groot f 000, heeft deze leening geheel gekost. Voor den vervolgcursus, die het vroegere herhalingsonderwijs zal ver vangen, is van gemeentewege een lokaal van d[e o. 1. school beschikbaar gesteld. Verstoring van Godsdienstoefening. Nieuw-Lekkerland. Zondagavond heeft T. de L. de Godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk verstoord, zoodat hij uit de kerk verwijderd moest worden. Op verzoek van den kerkeraad heeft de po litie procesverbaal tegen den ordever stoorder opgemaakt. Raadsvergadering. Nleuwerkerk a.d. Ussel. Woensdag morgen te 10 uur komt de Gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. 25-jferig jubileum van „Volharding". Noordeloos. De feestavond welke op 3 Opt. is gegeven door het Fanfarecorps „Volharding", ter herdenking van het 25-jarig bestaan der vereeniging, is schitterend verloopen. De heer F. Slob, voorzitter, de eenige der oprichters, die werkend lid is en die dus op dezen dag ook jubileerde, opende den avond met een rede, waarin hij in het kort de ge schiedenis van „Volharding" naging Daarna bracht hel corps de „Fête Trium- ."ale ten gehoore. De vereeniging werd hierop gecompli menteerd namens zustervereenigmgen en door oud-werkende leden. Hierna ,trad het duo Spijkermans op, dat met zijn repertoir het publiek kos- tplijk wist te vermaken. Bij monde van den 2en voorzitter ord aan den heer F. Slob een rook- 'fe fel aangeboden als hulde voor hetgeen lr< voor „Volharding" gedaan heeft. erna voerde ..Volharding" nog 'v le muz eknummers uit, afgewisseld door het duo Spijkermans. Daarop had de aanbieding vap een ddehlijk plaats, hetgeen geschiedde door den heer J. Hordijk, die zich voor dezen avond* zeer verdienstelijk had ge maakt. De heer Hordijk, oen oud-werkend lid, droeg hierna een gedioht voor, betrek- k'ng hebbende op dit jubileum. Plotselinge dood. Polsbroek. De 22-jarige zoon van den heer P, F. Murk stond gisterenmorgen gereed om zich ter kerk te begeven, toen hij zich onverwacht onwel gevoelde. Eenige minuten later was hij niet meer. Een hartverlamming had aan ,dit jeug dige leven plotseling een einde gemaakt. aandacht word naar 't gesproken woord geluisterd. Daarna richtte Ds. Kleijne een woord tot verschillende personen en colleges, o.a.: bevestiger, consulent, ker keraad, kerkvoogden en notabelen, schoolbestuur, burgemeester en wethou ders en anderen. Aan 't einde van den dienst sprak de consulent, Ds. W. Deur te Schoonhoven, namens kerkeraad en gemeente den nieuwen herder en leeraar hartelijk toe, hem den zegen des Heeren toewenschend op den arbeid, die hem wacht. Hij ver zocht de gemeente, haar predikant toe te zingen: Psalm 132 vers 6. Nadat nog een woord gesproken was door ouderling I ankhorst en den heer Benes, afgevaardigde van de Gerefor- de Studentenvereeniging „Voetius", werd het samenzijn gesloten. Krimpsn a.d. Lek. Woensdag a.s. zal er des avonds om 7 uur in de Herv. Kerk een dankstond voor het gewas worden gehouden. Lekkerkerk. Tot groote vreugde van zeer vele ingezetenen werd in de Zondag gehouden godsdienstoefening bekend ge maakt, dat Ds. IJ. van Dijk, thans te Schagen, het beroep naar deze gemeente heeft aangenomen. DE KERKELIJKE KWESTIE TE NIJEHORNE. Thans ia, na de schorsing van den predikant en den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Nijehorne, het be stuur van de classis Heerenveen, die nu de taak van den kerkeraad overneemt, met haar werkzaamheden begonnen. Een commissie uit haar midden heeft - onder presidimu van Ds. Kroneman te Oudeschot, die als consulent ia opge treden, van den predikant Ds. Pijnacker Hordijk het kerkeraadsarchief, en van den admini8treerenden diaken de diaco nale administratie overgenomen. Aangezien de belangen van da diaco nie moesten worden behartigd, en daar in stoornis ongewenscht geacht werd, be sloot de vergadering, den heer K. de Weert, oud-ouderling, tijdelijk met de administratie te belasten. Tevens is be gonnen met het in orde brengen van da lijst der stemgerechtigde lidmaten. Naar gebleken is, zijn ook de kerke- raadsleden piet op geregelde tijden ai- getreden. Daarom zal zoodra de schorsing is opgeheven een verkiezing van drie ouderlingen en drie diakenen gehouden worden. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Wijngaarden de heer J. ,G. Abbringh, Candidaat tot den H. Dienst te Groningen; voor Schelluinen Ds. A. V. Griethuyzen te Zuid-Beierland.. Wiltige-Lanaerak. Gisteren, Zondag 5 October, was 't voor de Hervormde gemeente van Willige-Langerak een blijde dag. Aan het eenige jaren vacant zijn was een einde gekomen dóór de overkomst van Ds. -f. D Kloijne, candi daat tot den *11 Dienst te Bodegraven Des morgens werd Ds Kleijne beves tigd door den oud predikant van Willi ge-langerak. Ds. Westra Hoekzema, thans te Mijns boerenland, met een pre dikatie over Ezechiöl 37 9: „Profeteer menschenkind Aan "de handoplegging nam ook deel I)s W. Deur, te Schoon hoven, consulent der gemeente. Des middags om half 2 deed Ds Kleijne intrede, 't Kerkgebouw was over vol. Vele belangstellenden en vrienden waren aanwezig. Hij sprak naar aan leiding van 1 Petri 19: „En wij hebben het profetische woord, dat zeer vast is; en gij doet wel dat gij daarop aoht hebt, als op een licht, schijnende in een duis tere plaats, totdat de dag aanlichte en de morgenster opga in uwe harten". Met KAPELAAN KOOPEN. De heer B. Koopen, Kapelaan aan de R.-K. Parochiekerk alhier, wordt met ingang van 11 October overgeplaatst naar Lisse. In de plaats van Kapelaan Koopen koqu dan Kapelaan J. Greite- m»nn ZILVEREN JUBILEUM. Uit onze drukkerij woei heden de vlag het bewijs, dat er jvederom een heuge lijk feest werd gevierd. De heer J. van Oostrom herdacht den dag, dat hij voor 25 jaren in dienst trad bij de Firma Van Nooten. De jubilaris werd te 12 urn- met zijn echtgenoote per auto van zijn woning gehaald en naar het kantoor van de Schoonhovensche Courant gere den, waar het geheele personeel zich verzameld had. De heer W. Kerremans sprak zijn trouwen medewerker toe, wenschte hem geluk met het jubileum, maar ook de zaak, die zich kan verheugen een zóó be kwaam typograaf in dienst te hebben. Spreker roemde de goede en prettige eigenschappen van den heer Van Oost rom en hoopte, dat deze nog vele jaren aan de zaak verbonden zou blijven. Tot slot reikte hij den jubilaris een envelop pe met inhoud over. Daarna sprak de chef van de drukke rij, de heer A. J. I. Visser, den heer Van Oostrom toe, namens het personeel en deed uitkomen, hoe aangenaam steeds de samenwerking met Vftti Oostrom ge weest ls en hoe een knap en smaakvol zetter de jubilaris is. Uit naam van het personel bood de hper Visser hem aan twee leuningstoelen en vier stoelen. Dp hoe" Van Oostrom dankte de spre kers voor hunne vriendelijke woorden en gelukwenschen en voor da aangeboden geschenken. Hierna werden ververschingen rond gediend en bleef men nog eenigen tijd bijeen, waarna de jubilaris en zijn echt genoote weder per auto naar hunne wo- ning werden gebracht. 1 JUBILEUM MAJOOR MONNA. In aanvulling op ons vorig berieht omtrent het 40-jarig dienstjubileum van den majoor A. Monna, kunnen wij nog mededeel en, dat da jubilaris Maandag middag om 8 uur door het Rijke- en Po litiepersoneel van Lopiker- en Krimpe- nerwaard zal worden gecomplimenteerd in hotel „Belvedere". Het lijdt geen twijfel, of ook vele an deren zullen van de gelegenheid gebruik maken om den majoor hun gelukwen schen aan te bieden. PLUIMVEE-TENTOONSTELLINO. Op 7 en 8 Januari zal hier een Ge westelijke Tentoonstelling worden gehou den voor Pluimvee, Duiven, Konijnen enz. Het zal de 6e Bondstentoonsteüing zijn van da Vereeniging tot Bevordering van de Pluimveehouderij en tamme Ko nijnenteelt in Zuid-Holland. De jury wordt gevormd door .de heeren C. S. Th. van Gink te Voorburg, J. Mantel Jacz. te Soesterberg, G. Jacobs te Utrecht en A. B. Dekkers te Rotterdam. Zieksnhuisver plegingB. en W. ver zoeken den Raad om macqtiging tot het aangaan van een overeenkomst met de rogenten van het Van Iterson Zieken huis te Gouda, waardoor de verpleeg- prijs van f 4,50 per dag wordt verlaagd tot f 3,50. Dit contract houdt niet de verplichting in, dat alle patiënten, die voor ziekenhuisverpleging in aanmer king komen, naar het Van Iterson Zie kenhuis moeten worden gezonden. De gemeente blijft vrij al of niet van de diensten van dat ziekenhuis gebruik te maken. Besmettelljke-Ziektsnwet. Krach tens de nieuwe besmettelijke ziekten- wet moetelke gemeente de beschikking hebben over één of meer middelen voor vervoer, afzondering, waarneming, rei niging, ontsmetting en verpleging van personen en voor vervoer, reiniging en ontsmetting van goederen. In verband met de daaraan verbonden kosten kan de gemeente zelve moeilijk overgaan tot stichting van een zoodanige inrichting. Dientengevolge hebben B. en W. zich gewend tot verschillende ziekeriinrich- tingen over een regeling, waardoor wordt voldaan aan voormeld wetsartikel. Van het Stads- en Academisch Zieken huis te Utrecht werd. wat de kosten aangaat, de meest voordeelige aanbie ding ontvangen B. en W. verzoeken den Raad machtiging met het bestuur van dat ziekenhuis een overeenkomst aan 'e gaan. Leermiddelen voor de Chr. School. B en W. stellen den Raad voor van de beschikking van ed. Staten, waarbij wordt besloten dat aan het bestuur van de School met den Bijbel alsnog mede werking mobt worden verleend voor de aanschaffing van leermiddelqp tot een bedrag van f 67, met het oog op de in die beschikking neergelegde motieven, niet in beroep te gaan bij de Kroon. Kroon. St. Ludwlna. B. en W. leggen den Raad over de rekening en verantwoor ding over 1929 met een daarbij behoo- rend accountants-rapport en de begroo ting voor 1990 van de T.B.C.-vereeniging St. Ludwina. Voorgesteld wordt een en ander voor kennisgeving aan te nemen. Verhuringen. Den Raad wordt een ontwerp-bepluit aangeboden, waarbij on derhands worden verhuurd het gym nastieklokaal in de Oranjestraat aan de gymnastiekvereeniging „D. 0. S." en 4 stukjes tuingrond gelegen aan de Spoor straat aan K. F. Beekhuizen, A. Pelt, A. van Mansom en F. van den Bogerd Premie Ziektewet. Bij K. B. is be paald dat de ambtenaren, die onder de pensioenwet vallen, van de verplichte verzekering, geregeld in de ziektewet, zijn uitgezonderd. De gemeente komt dientengevolge alleen voor haar losse persorieel met deze wet in aanraking. In verband met de geringe bedragen, welke met toepassing van verhaal der ziekengeldpremie op deze losse werklie den zijp gemoeid en vooral in Verband met den daaraan" verbonden gemeente lijk-administratieven omslag, stellen B. en W. den Raad voor, geen gebruik te maken van de bevoegdheid om van het loon der verzekerden, voor wie door de gemeente ingevolge het bepaalde bij de Ziektewet premie wordt betaald, een deel dier premie af te houden. Schoolartsendienst. B. en W. stellen den Raad voor de gemeenschappelijke regeling van den 'schoolartsendienst te wijzigen, waardoor het mogelijk wordt aan den schoolarts een aanvangsjaar- wedde toe te kennen van f 6000, met pe- MAANDAG I OCTOBER 1810 Naar waarneming in den morgen ran 6 October. Hoogste barometerstand 767 te La Coro na; laagste barometerstand 733.7 te Brie. bane. Verwachting tot Dinsdagavond: Krachtige tot matige, tijdelijk afnemen de Westelijke tot Zuid-Westelijke wind' zwaar bewolkt, tijdelijk opklarend, later waarschijnlijk regenbuien; weinig Veran dering in temperatuur. Waterstand: Keulen, 4 Oct., 2.24Meter of 5 lager dan den vorigen dag. riodieke verhoogingen tot f 6500. Thans bedraagt het salaris f 6500 met 5 één- jaarlijksche verhoogingen van f 200, zoo dat dus het maximum onveranderd blijft. Het voorstel is een gevolg van ,de uit- breiding van den kring van gemeenten die bij den dienst betrokken zijn. De bij dragen der gemeenten worden er dan ook niet door verhoogd. WATERSPORT. Zaterdag kreeg onze stad bezoek van eenige leden van de Roeivereeniging „De Maas" te Rotterdam. H®t gezelschap dat hier arriveerde met een zeilschip en vier wherries, werd door de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer verwelkomd. Zondagmorgen zijn de sportmenschen weer vertrokken. CONCERT „T.A.V.E.N.U.", Bij gunstig weder zal Woensdagavond om kwart over acht de Muziekvereeniging „T.A.V.E.N.U." haar laatste zomer-con- cert geven. Het programma luidt als volgt: Hallo Hilversum, F. Rousseau. Le beau Danube Bleu, Wals, t j.a s- Cirard. La cour d Amour, Fantasie, Louis Reynaud. Da Vroolijke Gasten, Ch. de Roy van Zuijdewijh. Pauze. Vieux Camarades, E. Teike. Thérèsen, Wals. Souvenirs de Fête, Antony Violet. Marche des Snobs, F. Rousseau. UITBREIDING VAKKENNIS. De Typografisch Studieclub alhier, bracht Zaterdagmiddag een bezoek aan de drukkerij Mulder te Gouda. Het ge zelschap werd ontvangen door den heer H. Mulder, die een woord van welkom sprak en een uiteenzetting gaf van den gang van het bedrijf. Daarop werden hand- en machinezetterij bezichtigd en de omvangrijke drukkerij, waar verschil lende systemen spelpersen met automa- tische inlegapparaten de aandacht vroe gen. De verschillende machines werden achtereenvolgens in werking gebracht en toegelicht, waarbij ruimschoots gelegen heid was tot het stellen van vragen, die zoowel door den firmant, als door en kelen van diens technisch personeel wer den beantwoord. Ook de binderij met moderne machines en hulpmiddelen, tw>k zeer de aandacht Nadat de thee was gebruikt, werden de ruime magazijnen bezichtigd en werd een leerzaam uurtje doorgebracht op de voor dit doel speciaal ingerichte druk werktentoonstelling, waar tal van fraaie werkstukken te zien waren en besproken werden. De voorzitter der Studieclub, de heer Visser, gaf aan het einde Van het be zoek uiting aan zijn bewondering voor de technische inrichting van het bedrijf en bracht dank voor de zoo welwillend aangeboden leerzamen middag." Bouwplannen. De heer A. van Iperen heeft bij het gemeentebestuur plannen ingediend voor den bouw van een garage en' bovenwoning op een gedee'te van het R.-K Kerkplein, waartoe hij verzoekt hem den daar voor benoodigden grond te verkoopen alsmede het daarachter gelegen wa ter van de Groote Gracht om dit t.z.t, na demping te gebruiken $oor de uitbreiding van de garage en par keerterrein. De Sdieepmakershaven. Eenige bewoners van de Scheepmakershaven hebben aan den Rkad verzocht een N gedeelte van die 6traat te bestraten. Wlnlerdlenst spoorwegen. De veranderingen bij het begin van den winterdienst der spoorwegen op 5 October zijn voor de lijn Schoon hoven—Gouda v.v niet van veel be- teekenis. Veranderd zijn: de trein die om 7.41 vertrok uit Gouda vertrekt nu 7.40. Voor Schoonhoven zijn de wijzigingen 613 vertrek wordt 6.08 18. Langzamerhand verdween de vrees in haar oogen, om plaats to maken voor een uitdrukking van medelijden. „Ze hebben hangeV en dorst," dacht ze. „Ik zal wat voedsel voor ze balen." Ze «loop **cbtj|£ weg, verhemelde wat vruohtro uit 4p wildernis, vulde een kruik met water uft een bron en keerde terug naar het strand. 16. Nadat ze het voedsel en het wa~ ter voor hen neergezet had, sloop ze weg. Toen ze op het punt wae, om de wildernis birinen te gaan, werd Rob wakker en zag haar. „Daan," fluisterde hij, „word wakker." Daan opende dade lijk de oogen. „Wat is er?" riep hij, ter wijl hij juist overeind kwam, om het meisje het woud te zisn binnengaan. eerste blad NIEUWSBLAD VOOR ZUIP-HOUJkND IN UTRECHT, SehoonhBveneehe Courant MAANDAG 6 OCTOBER 19 7.34 vertrek wordt 7.30 en 9.30 ver trek wordt 9.18. De overige wijzigingen verschillen slechts een minuut met den zomer dienst. Faillissement. De N.V. Fabriek van Zilverwerken, voorheen Pleijt en De Wilde, is in slaat van faillissement verklëard. Rechter-commissaris in dit faillis-t sement is Mr. Dr. B. I. Zijlstra, Curator Mr. J. L. J. A. v. Mechelen te Gouda. DE MOORDZAAK LANS. Van O. tot 20 Jaar veroordeeld. DEH HAAG, 6 Oct. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden den gewezen procuratiehouder Yan Oudheusden. wegens doodslag, gepleegd op zijn pa troon, den heer Lans te Rotterdam en wegens bij herhaling gepleegde valschhefd in geschrifte en verduiste ring veroordeeld tot twintig jaar ge vangenisstraf. (De Rotterdamsche Rechtbank had v. O. vijftien jaar gevangenisstral op- de vergiftigingsverschijnselen aan boord van het stoomvisschersvaartuig „Derika V" UM. 418, tengevolge waarvan de ge heele bemanning onbekwaam tot wer ken werd en het schip hulpeloos op zee ronddreef. De Raad was van oordeel, dat dit on geval is te wijten aan vergiftiging door gebruik vah bedorven voedsel. Hij meen de als vaststaande te kunnen aanne men dat het vleesch en niet de groente bedorven was. Voorts bleek de Raad van oordeel, dat aan het bewaren van het vleesch, ge durende de reis, iets heeft gehaperd Indien wat veelal het geval is het vleesch telkens moet worden verwerkt en het, door smelten van het ijs en door wateren van de verpakking, in aanra king komt met verontreinigingen van het fabrieksijs, kan allicht bederf optreden. Fet is dus wel noodig dat de in perka ment verpakte porties vleesch met de uiterste zorg worden behandeld. HAAR KIND ONTVOERD. Per vliegmachlns. Verleden jaar, in het laatst van No vember werd te Laren een 8-jarig meis je, leerl'nge van de Humanitaire School door twee dames in een auto „ont voerd" en daarna van Schiphol per vliegmachine naar Parijs overgebracht. Men zal zich herinneren dat het de moe der was, die dit laatste middel aan greep om haar kind weder onder haar hoede te krijgen, dat de vader, naar haar wijze van zien ten onrechte, bij zich hield. De ouders waren indertijd in Amerika in het huwelijk getreden en daar na eenige jaren ook weer geschei den Hierbij was bepaald, dat de ouders om beurten een half jaar het-kind zou- dert opvoeden, doch verzuimd werd, de ERNSTIG TRAMONGELUK. Twee zwaar gewonden. ETTEN EN LEUR, 6 Oct. Zondag morgen, um tien uilr heeft onder Princenhage een ernstige tram-ont sporing plaatsgehad. Een tram van de Dujtsch-Nedeni landsche Stoomtramwegmaatschappij komende van Etten is namelijk op den Liesbosch-weg in volle vaart ont- overeind. De locomotief en een bagage-rijtuig reden den straatweg over, botsten tegen de boomen en sloegen toen om. De machinist P. Roks, uit Princen hage en de stoker Van Dingenf uit Gastel,geraakten onder de machine eh werden, overdekt met brandwonden veroorzaakt door den ontsnappenden stoom, onder de machine vandaan ge haald. Zij zijn naar het gasthuis le Princenhage overgebracht. De passagiers bleven, hoewel hun rijtuig ernstig beschadigd werd,, als door een wonder ongedeerd De ma- terieele schade is zeer groot. Aangezien de straatweg geheel ver sperd is, werd het auto-verkeer door de gemeente-poli tie lijdelijk omgelegd over Leur. De toestand van den machinist Roks is zeer "ernstig. DE MOORD TE ROTTERDAM. VYrijdag is te Rotterdam onder gewel- digebelangstelling het otoffelijk over schot van het slachtoffer van den af schuwelijken moord in de Willebrordus- straat, de 25-jarige mej. M. Maliepaard, op de algemeene begraafplaats Kroos- kijk ter aarde besteld. In de Chrispijn- laan en achter het Gemeenteziekenhuis van waaruit mej. Maliepaard werd be graven, hadden zich tarijke belangstel lenden opgesteld en velen van hen slo< ten zich achter den stoet, bestaande uit een lijkwagen en vier volgrijtuigen, aan. Er waren geen bloemen en het eenvou dige zwart maakte een treffenden indruk .In de stad groeide het aantal menschen afhter de rijtuigen steeds meer aan en toen men op het kerkhof aankwam, volgden vele honderden den droeven stoet. Op de begraafplaats was een groote menschenmenigte getuige van de plechtigheid. Duizenden en nog eens duizenden stonden op alle paden in de nabijheid van de groeve. Onder leiding van een hoofdinspecteur waren uitge breide ordemaatregelen getroffen, zoo was een groote open ruimte om het graf vrijgelaten. Even over halfdrie kwam de baar op het kerkhof aan. De familie leden, die hun aandoening niet konden meester blijven, schaarden zich om de groeve, waarna de heer P. Klein de tp lande practisch geen effect kon sor- teeren. De moeder ging in Parijs wonen, de vader, een veel oudere man, vestigde zich in Laren en beiden hertrouwden. Na eenigen tijd bleek de vader niet genegen te zijn het kind weder af te staan en toen nu de moedei op de ge bruikelijke wijze ingreep, diende de va der een klacht in bij de Nederlandsche en de Fransche justitie, terwijl hij zich inmiddels, gebruik makend van een wet telijke jjpemte, zonder dat" de moeder was opgeroepen of er op andere wijze iets van had vernomen, door den kanton rechter tot voogd had doen vernoemen, ''pp lsnrdur'ge civiele procedure volsdr nar' j voor de moeder aanvankelijk r. A W. Gerritzen, later mr. D. Giltay Veth o, trad Dezer dagen heeft de rechtbank te msterdam uitspraak gedaan en de moe der tot voogdes benoemd met een neef v in den vader als toeziende voogd. 14000 GULDEN VERDUISTERD. Te 's Gravenhage heeft iich aan het politiebureau aangemeld de 23-ja rige boekhouder J. v. d. P., die be- kemdie f 14000 te hebben verduisterd ten nadeele van de Ned. Mij. tot Ont ginning van Steenkolen, Nassaulaan 4, Den Uaag. Hij verklaarde het geld. waarvan hij nog slechts enkele gul dens in zijn bezit had, in het bui tenland te hebben opgemaakt. Gevaarlek spel, De 7-jari^e P. A. T., te Rotterdam, is, toen hij met ondere jongens bij den Kreekweg aan het „trammetje wippen" was, geval len en overreden door» een motorwa gen van lijn twee. Met een gedeelte lijk afgereden rechtervoet is de jon gen in het ziekenhuis aan den Cool- slngel opgenomen. de eerste plaats een poging om de ambteaanvaarding van president Pres tee te verhinderen, die, volgens de be weringen van de oppositie, slechts een werktuig is in handen van presi dent aahington Luis. Alle oppositiepartijen hebben zich, naar gehield wordt, vereenigd tot een poging om gelijk zij het in hun manifesten uitdrukken eens en vooral de kliek weg te vagen, die Brazilië sinds jeertig jaar over- heerscht. Volgens de nieuwsbladen in Sao Paulo duren de gevechten in een aantal steden in Minas Geraês voort, niettegenstaande de ontkenning van le regeermg. TREINRAMP TE PARIJS. Te Parijs is Vrijdagavond een trein, die uit het station Saint Lazaire vertrok naar Nantes, bij de Pont Cardinet in botsing gekomen met een rangeerenden trein, die op weg was naar het trein- depot te Clichy. Een wagen tweede klas werd in elkaar gedrukt en op een goe deren-sagen geschoven; beide wagons -rden geheel vernield. Het ongeluk nam etn nog ernstiger karakter aan ten gevolge van het feit, dai de door een po niek aangegrepen reizigers zich op de spoorbaan begaven, terwijl uit de an dere richting nog een trein naderde. Tot dusver zijn zes dooden en dertig gewon den geteld. Men vreest echter, dat er zich nog meer slachtoffers onder de puin hoepen bevinden. RIJDENDE SLAAPKAMERS. Een Londensche spoorwegmaatschappij heeft dezer dagen voor het eerst op de lijn LondenAberdeen slaapwagens la ten loopen, die werkelijk slaapkamer, op wielen zijn. Elk compartiment bevat een ledikant met notenhouten hoofden- en voeteneind. Er i. een spiegel in, die tot den vloer rijkt, nenevens warm en koud water. Do vloer le met een Perziech tapijt bedekt en er zijn verder een lees- lamp, een opklapbare bedtafel en broe kenhangers in aangebracht. Voor stoom- verwarming en doelmatige ventilatie is eveneens gezorgd. Wat schoonheid kost. Het gaat den Amerikaanschen handelaars in schoon heidsmiddelen, en de salonB waar die middelen op de dames worden toegepast, naar het blijkt steeds voorspoediger. De Amerikaansche schoonheidsleve- ranciers zijn dezer dagen te New York in congres bijeen geweest Ter vergade ring werd meegedeeld, dat de Ameri kaansche vrouwen per jaar 700.000.000 dollar aan schoonheidsmiddelen en -be handeling uitgeven. Oude gevangenissen. Hel aanlal bewoneis van Pruisische.tuchthiuzen en gevangenissen is in de laatste jaren dat steeds meer de voorwaardelijke veroordeeling wordt toegepast, ter wijl ook meer geldboeten in plaats van korte vrijheidsstraffen komen. Dientengevolge hebben de autori teiten besloten verschillende ver ouderde gevangenissen te sluiten. Zoo wordt nu het bijna honderd jarige en wel meest onmoderne tucht huis, dat te Sonnenburg, waarvan de moderniseering zes ton zou kosten, buiten dienst gesteld. In de plaats daarvan wordt in Brandenburg eet? moderne ^inrichting gebouwd. Intus- schen worden de bewoners van Son nenburg, o.w. vrij talrijke personen, die levenslang hebben gekregen, ver deeld over 'andere gevangenissen, zoo dat met de sluiting 'van Sonnenburg geworpen, ontplofte de bom, waarschijn lijk door de kracht van den schok. Ver scheidene postbeambten werden door de kracht van de ontploffing tegen den grond geslagen en twee hunner hepen verwondingen op. De chauffeur van den auto ontsnapte ternauwernood aan een wissen dood. Hij had zich even van zijn zitplaats verwij derd en heeft het daaraan te danken dat hij niet gedood werd. Was hij op zijn plaats gebleven, dan waa hij onge twijfeld bij de ontploffing om het leven gekonwto. Naar verluidt zou er zich in den zak. die de bom bevatte, post voor Bucking ham Palace, het koninklijk paleis te Tonden hebben bevonden Onmiddellijk rijn detectives van Scotland Yard ge waarschuwd en een grondig onderzoek wordt ingesteld Fr word» aangenomen int pr ripj! ppp Vim met en uurwerk in >>i 7aV heeft bevonden SMOKKELHANDEL IN VARKENS. Aangezien thans de biggen in Duitschland veeJ goedkooper zijn dan in ons land, worden groote partijen jonge varkens van daar naar hier innenneaino.vkLlu, ooisu indestreek van Westerwokle. Deze invoer is niet alleen financieel nadeelig voor de ge mengde bedrijven aan deze zijd<? van de grens ma,ar bovendien wordt daar door het gevaar voor overbrenging van mond-- en klauwzeer, alsmede van besmettelijke varkensziekte, wel ke beide in Duitschland hcerschen, zeer vergroot. Om een en ander zooveel mogelijk tegen te gaan werden de posten van kommiezen aan deze zijde van de versterkt, doch 'deze verster- Scheepsbemanning vergiftigd. Vrij dag heeft de Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam uitspraak gedaan inzake REVOLUTIE IN BRAZILIË. Sinds Vrijdag heeft zich een uitge breide revolutionaire beweging in de Oostelijke staten van Brazilië ontke tend en Zaterdag heeft de regeering den staaj van belegd verlengd, wel ke anders zou zijn afgeloopen. Er wordt een strikte censuur gehand haafd In Rio de Janeiro, 'waar drie nieuwsbladen zijn geschorst, doch uit inlichtingen, welke via Bueno^ Aires zijn gekomen, blijkt, dat Rio de Janeiro zelf ook ls aangetast. De revolutie heeft zich ook uitgebreid tot Santa Catharma en Matto Grosso in het gilden en Westen en tot de drie Noordelijke staten Piluhy, Ceara en Pernambuco. De beweging is in LEIDEN'S ONTZET. v niet behoeft gewacht te worden het nieuwe gebouw gereed is. EEN MOEILIJKE RAADSKWESTIE. In den raad van het Zeeuwsch-Vlaam- sohe grensplaatsje Overalag wüde het met de gemeentebegrooting 1930 niet vlotten. Hoewel w. reed. bijna 1931 schrijven, wa. «ij nog atead. niet goed gekeurd. Er ontbraken aan de begroo ting eenige poeten betreffende de ver booging van bet ealari. van den dorpe- veldwachter. Het ging in totaal om f 225. Ged. Slaton van Zeeland Heten niet los vóór dit bedrag op de begrooting kwam en de vroede vaderen van Over slag weigerden even abeoluut het te doen Reetü tweemaal had' de raad «ich te gen de verhoorging uitgesproken. Maar nu bon er gekoeen cH gekaveld moeten worden; Middelburg had 1 October al. den noodlottigon datum gesteld: goed keuren of beroep bij de Kroon. De vroedschap, opnieuw bijeengeroepen nam de raak ten derden male in behan deling. De stemming begon, doch toen de voorzitter uit haar verloof bemerkte, dat de stemmen souden staken, en het dus weer mis dreigde te gaan, onder brak bij haar en adviseerde ale een tweo- de Salomo- „Stemt, mijne heeren, eóó niet verder: neemt de «aak aan. maar doei het onder protest, omdat Ged. Sta ten u min of meer dwingen." Dat ging er inl De eer waa gered en de Gordiaanacha knoop doorgehakt. Ged. Staten krijgen nu bun «in en den veld wachter van Overslag «al rijn veel-om- streden verhooging al. eeij rijpe vrooht toevallen. Dank rij het reddende „pro- test" verdween een brandende kwestie uit bet steeds zoo rmbewoffpn officieels levpn van bet rustige grensdorpie. EEN BOMAANSLAG TE LONDEN. Vrijdag is te Londen een bom, welke zich in een pakket in een mailzak bevond bij het postkantoor van Mount Pleassant. het centrale bureau voor postpakketten van Londen ontploft. De auto, waarin de zakken werdei. overgeladen, werd geheel vernield ng is niet afdoende, omdat een be keuring alleen dan mogelijk is, wan neer de ambtenaren hebben gezien, dat 'de dieren van de andere fcijde van de grens naar ons land werden gedreven. KINDERVERLAMMING IN FRANKRIJK. In het departement van den Bene den-Rijn zijn dertig nieuwe gevallen van kinderverlamming geconstateérd. Het aantal patiënten aan deze ziekte bedraagt thans 400. SMOKKELAAR GETROFFEN. Zaterdag hebben eenige politie-be- ambten op den straatweg "tusschen Puffendorï en Aldenhoven in Duitsch and een smokkelauto tot staan ge bracht omdat de chauffeur, «en Ne derlander, geen acht wilde slaan op het bevel tot sloppen en trachtte door le rijden. Een van de hem nagezon den Revolverschoten trof hem in den rug en verwondde hem ernstig. De auto reed het land in, waar hij lol stilstand kwam en door de politie- menschen in beslag werd genomen. De inhoud was koffie. in hechtenis genomen. In Polen wordt nog steeds de aanhouding van voormalige afgevaardigden voortgezet Vrijdag zijn twee Wit-Russische af gevaardigden en een socialistische in hechtenis genomen. De prodïireur-generaal heert gezegd dat hi' bewijzen in handen had, dat de socialistische partij een geweld dadige omwenteling aan het voorbe reiden was. Er zouden cursussen in straatgevechten en burgeroorlogsme- thoden gehouden zijn. Van socialis tische zijde is de opmerking gemaakt, dat de procureur- generaal klaarblij kelijk onder invloed van de romans van Edgar Wallacé slaat Wat hij vertelt zijn slechts verzonnen detec- rtieve-vertialen De 3-Octoberfeesteii te -.Leiden, ter herin nering aan Leiden's ontzet, «ijn Vrijdag met de traditioneele groóte deelname gevierd. De uitdeeling van haring en brood vormde «en hoogtepunt van den dag. Eon vroolijke groep, beleden met de koetefijke geeohenken, op «rej nur huil. L.kk.rkark. De uitelaf >an den gister- morgen alhier gehouden voetbalwedstrijd tusschen „L.F:C. I" en „S.M.V. F' Van Rotterdam was 12. Moordrecht. Op het Sportterrein werd Zondag de voetbalwedstrijd „Moor drecht r—„G.S.V. r (Gouda) gespeeld. De uitslag was 13. Voor den korfbalwedstrijd „M.K.G. I [Het Zuiden IV" was het veld afge keurd. Laakkwartier r-^Schoonhowii l"W Schoonhoven. D« eerste uitrwedatórf van „Schoonhoven I" ia voor do Loxno- woners oen groote nederlaag geworden. Zij vonden in de spelers van „Laak kwartier" een forsohe, vlug spelende te genpartij, die met groote geestdrift den geheelen wedstrijd speelde. Toch is (Schoonhoven" even aanvallend gefeest als de Haagsche ploeg, maar de solide achterhoede was niet te doorboren. Van het begin tot het einde van den wed strijd hebben ook zij zich gegeven, maar de elf spelers speelden een voetbalpar tijtje op zich zelf, het was géén geheel en daarbij was de samenwerking van de drie liniën: achterhoede, middenlinie en torwaartsen, ten eenmale zoek. Als Lamoree met zijn scherpen kijk op den bal het doel niet verdedigd had, we vreezen, dat de nederlaag nog grooter was geweest Een geduchte les voor de Blauw-Witte Schoonhovenaren om meer met verstand en overleg te voetballen. Wel was het ontbreken van den jongen Meaker üe links-half Ipeüburg en de linksbuiten Van Wijk een geduchte handicap, mnax een volledig excuus is dit toch xdet. Ge lukkig, dat we weten, dat „Schoonho ven" beter kan, een off-dag kan iedere club hebben Wat prettig aandeed, waa de sportieve wijze, waarop d$ nederlaag gedragen werd. De jongens hunkeren nu reeds den Hagenaaanrs te kunnen toonen, dat zij beter kunnen. En dut i® 80®4 voor" teDenlvoor bet tweede en derde elftal van „Schoonhoven" vastgestelde wed strijden voor den G.V.B. zijn wegen! terrein-afkeuring niet doorgegaan. NED. HERV. KERK. BRANDWIJK. Donderdag 9 OetoMr, 'a avonds 7 uur, dohoer J. Kara. t GOUDERAK. Woensdag 8 October, i avonds 7 uur, D». Severijn, van Waar- der. beroepen Predikant alhier. CHR. GEREF. KERK. f AMEIDE. Woensdag 8 October, 11 av. 6.30 uur, D». J. A. Riokal, van Slie- drNIEUWPOORT. Woensdag 8 October, 's avonds 6.30 uur, Ds. D. Drieeen, van Amsterdam. PAPENDRECHT. Donderdag 9 Oct, 's avonds 7.30 uur, Ds. J. A. Riekel, van Sliedreoht. In een magalijn in de Kalverstraat te Amaterdam is van een dame een por tefeuille met 873 gulden geetolen. Te Lubeck ii wederom een «uige- ling gestorven, de 72«te, tengevolge ven de behandeling met het Calmette-prep»- raat In een gezin te IJmuiden heeft zich een geval van kinderverlamming voorge daan. De patiënte, een meisje ran 14 jaar, ie overleden. Te Sittard is in den vijver van hel villapark het 2i-Jarig «oonlje van de fa milie Meulenberg verdronken. He Au.trali.cho vlieger Cunning ham, met «ijn toestel sedert 3 Augu.tus op weg naar Europa, ia bij Kyaukpy ge vallen. Hij i. ongedeerd, «ijn toeatel i« beschadigd. Bij een 2-jarig meisje te Nieuwen- dijk (N.-Br.) 'heeft zich een geval van kinderverlamming voorgedaan. Te 'Praag zijn vier personen, die hebben deelgenomen aan de jongste anti Duitsche excessen, veroordeeld tot tucht- huiestraffen van drie tot vijf mfanden. Aan boord van het .in de Spoor weghaven te Rotterdam liggende eleep- echip „Snianne", ie de 17-jarige L. A. W v d. P., in hetf *uim gevallen. Mei een hoofdwond en een herienw.hudding is hij in het «iekenhui. aan den Cool- singel opgenomen. De rechiaftk heeft het verroek van Irigoyen, om hem voor den rechter te leiden, daar rijn aanhouding op onwetti- ge motieven berusttè, verworpen. Ameide. Zondagmiddag «peelde „R.O. HiD.A. I" haar tweeden competitieued- laJIooze pakelten en brieven gingen ver- I sirgd te Utrecht tegen „Elinckwijk III" loren. De mailrakken wareD Juiet per 1 ,,J aneltrein naar Heliast aan.ekon en e zouden na de eortoenng in postauto naar de buitenwijken worden geron.ieu I strijd tegen „D.V.S. Hl". Na aen apan- loan dl vijfdeiai in den wagen werd 1 n.nd.s itrijd won Amtidi mat 3I, AMSTERDAM, 6 Oct (Draadlooa). De aardappelprijzen waren heden onver- derd. Aanvoer 2 ladingen, 850 H.L. AMSTERDAM, 6 Oct (Draadlooa). Veemarkt van heden. Aangevoerd warmt 380 vette koeien, le kwal. 110—l», 2e kwal. 108-108, 8e kwal. 70-78 P« KG slachtgewicht; 1*1 melk- en kali- koeien f 2*0—380; 131 vette kelvermi ie eoort 98—108. 2e aoort 88—96, 8e ert. 80—8*; 56 nuchtere kalveren f ia—JU per etuk; 93 achapen f 86*2 per etuk; 600 varkens vleeechvarkene (90—110 - K,8.) 71—72; zware varkens 6970; vette varken^ 6668 per K.G. slachtge wicht, 98 paarden f 100-^220 p«r stuk. ROTTERDAM, 6 Oct. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd *22 vette runderen, 212 vette kalveren, 1^0* ech&pen of lammeren, 87* varkens, «ij zen: Koeien le kwal. 5*—38, 2e kwaL *8-61, 8e kwal. 36—12; kalveren lzte soort 80—85, 2e eoort 72H—73, 8o «rt. 62X—63; schapen f 8*—*0; lammerm f 28—32; zuiglammeren t 22—26, var kens le kwal. 29H, 2e kwal S8X; 8e kwal. 28. Overzicht: Koeien en ossen vlugge handel, ongeveer gelijke prijzen al. vo- rige week; vette kalveren iets wilUger handel, prijzen iets hooger; handel in schapen en lammeren stroef, met onge veer gelijke prijzen als de vorige weak; varkens tamelijk, prijzen dezelfde. GORINCHÊM, 6 Oct Op de veemarkt waren heden aangevoerd 398 runderen, 82 overloopers, 8 varkens, 772 biggen. De prijzen waren als volgt: Zware kali- koeien f 826—426, kalf vaarzen f 200— 350, tuiste vaarzen f 160—225, stieren f 80—200, graskalveren f 40—90, nuchte re fokkalveren f 1820, nuchtere ex portkalveren f 1015, drachtige vais ken* f 140—180, natte zeugen f 70—90, Overloopers f 26—40, biggen f 1^ 25; eieren f 7.50—8 per 100 stuks. Handel ""o'uDEWATER, 6 Oct. (TelefoniKh). Kaasmarkt van heden Aanvoer *6 psj- tijen, tezamen 2026 stuks, wegende 10140 KG Prijzen: met Rijksmerk le soort f 43—47, idem 2e soort f 39-42; zonder Ruksmerk geen aanvoer. Handel matig. UTRECHT, 4 October. Aan de vee markt waren Zaterdag aangevoerd 2980 stuks vee. Prijzen waren: Stieren 43— 51 Cent, kalfvaarzen f 200350, pinken f 120210, melkkoeien f 270—410, kalf- kóeien f 290—440, varekoeien f 170— 340, slachtkoeien le soort f&—67 oent, 2e soort 47—61 cent, 8e soort 4246 et; magere kalveren f gÉf)90, nuchtere kal veren f 15—24, mdgere varkens f 28— 50, schrammen f 1728, biggen f 10 17, magere' schapen f 8141, lammeren f 14—31. GROOT-AMMMERS, 4 Oct. Aan de kaasmarkt waren Zaterdag aangevoerd 2e soort f 88—41; Ongeetempelde f 89— 84. Handel matig.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 2