Landbouw eo iieeleeit. achte Dag-Dlenslbode I en I ommen onnoama. en Boerenarbeider Voor Zelfscheerders Stadsnieuws. Telegrammen. Weerbericht. Gemengd Nieuws. verdwenen; Afloop Verkoopingen. Rechtszaken. Loop der Bevolking. Marktberichten. Predikbeurten. Burgerlijke Stand. Advertèntiën. Hendrik de Bruijn Dankbetuiging. Hendrik Brand Een Boerenarbeider Terstond gevraagd; Heer zoekt GnmeiiD. Zil- en siaaphamer TEHUIS Eerlijke lieden kunnen geholpen worden. VL. VOLKSCREDIET Misdruk f 1.00 p. 10 kilo Krlmptnerwaard Zaterdag II October 1930 SCHOUW ZULLEN DRIJVER AD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovensche Courant WOENSDAG 8 OCTOBER 1930 king tot bezoek lezen dat ln deze ge meente 25 gezinnen onder controle ataan van de plaatselijke T. B. G. commissie en geregeld Dezocht worden door de zus- fjjers huisbezoeksters, dan kan dat .werk ons niet onverschillig zijn, Avondteekenscliool. Haastrecht. De cursus voor het win terseizoen van de Avond-Ambachts-Tee- kenschuol is weder aangevangen. Het aantal leerlingen bedraagt 10, tegen 20 in den vorigen winter. De leerlingen kunnen daarvan profiteeren, daar nu de leefkrachten niet zoo overbelast zijn. Uit ean zolderraam gevallen. r Ameide. Maandag viel het 3-jarig dochtertje van den winkelier J. den Oud sten door het zolderraam op de straat. Het kind bleef bewusteloos liggen. Dr. Donker een een verpleegster waren spoe dig ter plaatse. De geneesheer stelde her senschudding vast. AUTOBUS VAN DEN DIJK. Gorlnchem. 8 Oct. Een autobus, waar in ongeveer 15 personen zaten, is heden ochtend nabij Gorinchem tengevolge van een aanrijding bij het uitwijken, van den "dijk gevallen en tweemalen over den kop geslagen. Van de inzittenden had slechts één passagier een verwonding door glas* scherven aan het voorhoofd. De overi gen waren allen ongedeerd. Hoornaar. Met ingang van 1 Novem ber is tot tijdelijk hoofd aan do O. L. S. benoemd do heer Oeta te Bussum. "Een kippendief. Jaarsveld. Toen de heer v. O. Maan dagmorgen zijn kippen en konijnen ging verzorgen, ontdekte hij dat men juist bezig was enkele kippen te ontvreem dden. Er ging namelijk iemand met 3 zij ner kippen hard van door. Op zijn ge roep liet de lief de kippen in den steek en verdween in een griend. Later heeft Van G. nog getracht den dief te achter volgen, maar heeft hem niet meer kun nen zien. Aan den grond gevaren. Jaarsveld. Een der booten van de Reederij op de Lek geraakte aan den aanlegsteiger aan den grond. Er bleek een defect aan de raderbladen te zijn hntstaan. Omdat het juist laag water was, moest men wachten tot 's nachts om te, kunnen vertrekken. De tijd hier voor werd gebruikt om het defect weer te doen herstellen. De koopman H. W. pootte dit jaar een Malta-aardappel. Deze week rooide hij van dezen stronk 34 groote aardap pelen, benevens nog eenige poters en kriel. Jutphaas. Donderdagavond om 7 uur- zal in de zaal naast de Ned. Herv. Kerk te Jutphaas een propaganda-avond wor- den gehouden, ten bate van het bijbel genootschap. Als spreker hoopt op te treden Ds. Boeke. Langerak. De collecte voor het „Tehuis voor alleenstaande blinden" te Wolfhe- zen, heeft f 29,0t opgebracht. Leerbroek. Tot leider van de 11e al- gemeene volkstelling hebben B. en W benoemd den heer Jurriën H. Visch, ambtenaar ter secretarie en tot teller is aangewezen de heer A. van Iperen, gem. veldwachter. Tot leider te Nieuwland is benoemd de heer Visch en tot teller de heer G. Oudshoorn, gemeente-veldwach ter. Lekkerkerk. Dank zij de goede op brengst der Zigeuner-collecte op 29 Aug. heeft Donderdag 2 October de commissie tot uitzending van zwakke kinderen we derom 5 kinderen naar Oestvoorne uit gezonden, voor wie dezen zomer een langer verblijf .wenschelijk ware ge weest. De uitslag van de veiling der vei- lingvereeniging „Lekkerkerk en Omstre ken" is als volgt Aangevoerd 1410 eie ren, prijs f 7.75—8,90 en ^meieren f 5,75—6 per 100; Kaas 3641 cent; boter 85 cent; peen 5 cent per bos; an dijvie f 0,50il,10 per 100 bos; uien 3 'ct. per KjG.; peren van 1223 cent per K.G.; appelen 15—18 ct. en aard appelen f 5,50—0,10 per 100 K.G. Meerkerk. Onze vroegere dorpsgenoot de heer P. A. -Goedhart, voorheen 2e lui tenant der artilleriè te Gorinchem, is bevorderd tot' le luitenant. Deze officier is overgegaan naar den militairen vlieg- dienst te Soesterberg. In de maand October a s. hoopt de Gereformeerde „Jongelingsvereen. „On derzoek de schriften" op feestelijke wijze haar 25-jarig bestaan te herdenxen. Voor die grootsche bijeenkomst worden reeds verdiende pltnnen overwogen. Tot voorzitter van de ■commissie van plaatselijk schooltoezicht is benoemd de heer P. van Leeuwen en tot secretaris de heer A. den Boer. Tot leider vaif de Alg. 10-jaariijk- éche volkstelling is aangewezen de heer \A. Timmer en tot tellers de heeren J. H yisch en J. G. Gopier. Ernstige val. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Dinsdagmid dag kwam een werkman van zijn werk. Rijdende per fiets van Nieuwerkerk op den Hoofdweg naar Rotterdam, had hij het ongeluk te vallen, wat zoodanig aan kwam, dat hij in bewusteloozen toestand met een gapende hoofdwond werd opge nomen en bij den warmoezier Peters werd binnengedragen. Na verbonden te zijn door een juist passeerenden dokter, die zware hersenschudding constateerde, is hij per ziekenauto van dei G.G.D. naar het ziekenhuis in Rotterdam vervoerd. Bijna verdronken. Nieuw-Lekkerland. Maandagmorgen viel een tweejarig kind van J. N., ter- wbl de moeder even aanwezig was. in een kuip gevuld met waschwater. Toen men het ongeval had bemerkt, en het k'nd had gered, was dit reeds bewuste loos. Een der aanwezigen paste gerui- men tijd de middelen tot redding van drenkelingen toe, waarna het, bewust zijn bij het vkind terugkeerde., Daarna is geneeskundige hulp ingeroepen. Dezer dagen zal bij de ingezetenen de jaarlijksche Uniecollecte worden ge houden. INGEZONDEN MEDEDEELING. Eerst een weinig Purol inwrijven en daarna luzeepen; dan scheert menpdch schoon, zacht en pijnloos Wagen te water gewaaid. Nieuw-Lekkerland. Dat het Maandag morgen hard" heeft gewaaid, blijkt wel hieruit,'dat een boerenwagen, welke op den dijk stond, en behoorde aan den landbouwer A. deTj. Az., door een ruk wind werd opgenomen en in de Lek gt-worpen. Er stond geen paard voor eden wagen en er bevond zich niemand op, zoodat het ongeval alleen eenigo inaterieele schade tengevolge <*had. Gemeenteraad. Nieuw-Lekkerland. Een spoed-eischen- de vergadering van den gemeenteraad is belegd op Donderdag"-9 October, des namiddags half twee. De agenda be vat: 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken; 2. Instructie gemeente-ontvanger," 3: Schoolgeldreclame's; 4. Begrootigings-' wijziging 1931. Een Jubileum. Nieuw-Lekkerland. Op Donderdag 10 October zal de gemeenteveldwachter L. den Boer 25 jaar bij het politiecorps in dienst zijn geweest, waarvan 20 jaar in onze gemeenteOp 16 October'1905 kwam hij als agent 2e klasse te Dordrecht in djenst. In 1908 volgde zijn benoeming als agent te Zaandam. Op l^Juli 1910 aanvaardde hij de functie van gemeen teveldwachter alhier, en in 1917 werd hij bevorderd tot chef-veldwachter. L. den Boer is een flink en degelijk ambtenaar, die ijverig en nauwgezet zijn taak vervult en die bij zijn superieuren hoog staat aangeschreven. Wij twijfelen niet, of het zal hem op 16 October niet aan belangstelling ont breken. Het bestuur van de j.l. opge richte vereeniging „De Boezem" te Kin derdijk heeft de functies onderling ver deeld als volgt: J. Hardam, voorzitter; J. D. Manders, secretaris; G. G. Voor- sJuijs, penningmeester. Ottoland. De in deze gemeente gehou den Unie-collecte heeft ongeveer f 72.— opgebracht. Gisterenmorgen, toen de melkventer De R; bezig was per rijwiel de melk bij de klanten te bezorgen, is hij op de Kor te Zijde alhier, doordat het rijwiel slip te, gevallen. De man had daardoor een schadepostje, daar 20 a 25 Liter melk verloren ging. Nu weldra weer de tijd aanbreekt, dat velen voor eigen gebruik gaan slach ten (zoogenaamde huisslachting) meenen wij goed te doen er aan te herinneren, dat daarvoor minstens 4 dagen te voren ter secretarie vergunning behoort te wor den gevraagd. Als presidente van de Ned. Herv. Meisjesvereeniging „Martha" is in plaats van mej. J. M. Swijnenburg, die wegens aanstaand huwelijk uit de gemeente ver trekt, gekozen mej. M. van Dieren, thans tweede presidente. In haar plaats is ge kozen mej. M. van Dam, thans algemeen plaatsvervangster, en als zoodanig mej. A. Tink. Op de lijst voor het Dijkleger, opge maakt door het bestuur van den polder Ottoland, komen de namen van 32 perso nen voor, terwijl aangewezen zijn als hoofdlieden B. Terlouw Az. en A. de Jong Dz. Tot voorzitter van dei* Ring Otto land van Ned. Herv. Jongelingsvereeni- gingen op Geref. Grondslag is, inplaats van den heer T. W. Korevaar. die naar elders is vertrokken .gekozen de heer G. Yink, hoofd der Chr. Lagere Landbouw school alhier. Donderdag 16 October a.s., 's av. 6 3J uur, hoopt in^de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden voor de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging „Daniël" Ds. G. Alers, van Nieuw-Lekkerland, met het onderwerp; „Schibbolet of Sibbolet". De werkloosheid. Papendrecht. cHet aantal bij.-de ar beidsbemiddeling ingeschreven "werkzoe kenden bedroeg op het einde van Sep tember 142 mannen en 1 vrouw*. Van de mannen zijn er 25 uitgezonden naar de rijkswerkverschaffing te Giethoorn. Het meerendeel der werkloozen Is af komstig uit de Scheepsbouwindustrie, welke door de malaise wel het zwaarst getroffen is. Op einde Augustus bedroeg het aantal-werkloozen 72 mannen en 2 vrouwen. Bij het gemeentebestuur is ingeko men een aanvrage van de N.V. Mij. „Pe- trolifère" te Den Haag, om vergunning tot het oprichten van een plaatijzeren opslagplaats voor ten hoogste f 1000 Li ter petroleum, aan den Veerwbg. Streefkerk. In ,het afgeloopen kwartaal zijn door den Vleeschkeuringsdienst ge keurd: 25 runderen, 6 graskalveren, 45 nuchtere kalveren en 94 varkèns. Door dezen dienst zijn afgekeurd en opdar politie-toezicht begraven; 9 runderen, 0 graskalveren en 18 varkens. Nu de tijd van huisslachtingen weder is aangebroken, worden gega digden er aan herinnerd, dat, hoewel géén keuring plaats heeft, hiervan toch aangifte dient te' geschieden. Deze aan giften kunnen gedaan worden bij den keuringsveearts en bij den gemeente veldwachter. Een beentje gebroken. Tien hoven. Het 3-jarig dochtertje van A. Kortlever is van de zoldertrap geval len. Dr. Donker constateerde, dat zij haar beentje gebroken had. CEMEENTERAAD. De agenda vpor de morgen te houden vergadering van den Gemeenteraad, ie aangevuld met het punt: Vaststelling contract grootgebruik eleo- triciteitsbedrijf. Benoeming. Voor het tijdvak 1 Oc tober 1930—31 Augustus 1931 is tot onderwijzeres in de fraaie handwerken aan 1 de Chr. U. L 0. School benoemd mejuffrouw W. Hooikaas alhier. Aan diezelfde schdol is tot vakonderwijzer in de gymnastiek benoemd de heer D. de Jongh te Tienhoven. 1 Stoker. De tijdelijk stokef van de Gasfabriek J. van Geelen is voor eei proeftijd» van 1 jaar als zoodanig be noemd. Oude Singel. Er is thans een aan vang gemaakt met het verbeteren van de beschoeiing van den Oude Singel. Er zal worden begonnen met een lengte van 110 M. te beginnen by den Lekdijk, ter wijl dp bestrating aldaar zal worden verbrged. Het wérk wordt uitgevoerd door P. van den Dool te Bergambacht. Om te voorkomen dat de te i beschoeiing door zwaar vervoér over den Oude Singel veel zal hebben te lijden, hebben burgemeester én Wethouders besloten, te verbieden dat óver die "straat wordt gereden met motorrijtuigen en aanhangwagens, alsmede rij- en voer tuigen, welke oen totaal gewicht van 2000 K.G. overschrijden. Electricitcit. B. en W. bieden dèn Raad ter vaststelling aan een ontwerp- con tract infcake groot-verbruik van, elee- triciteit voor krachtdoeleinden, uitslui tend buiten de speruren. Archief. De Raadscommissie, welke op 2 December 1929werd, ingesteld om de archiefkwestie te onderzoeken, hèeft haar rapport aan dey baad' toegezon den. Wij ontleenen aan dat rappbrl- het resultaat der besprekingen, hetwelk twéeledig is en wel als volgt: 1. Hoewel eenparig overtuigd vin, het nut en de waarde va» een „goed geoutil leerd in het algemeen en een goede ber- .ging ervan in het bijzonder, kan zij toch< met het oog op de financiën der gemeen te, een uitgave voor een nieuw archief- gebouw, die op circa f 20.000 geschat loet worden, niet verantwoord achten. 2. Evenzeer overtuigd van het me^f- dere nut, dat een gesalarieerde en in de gemeente woonachtige archivaris zou kunnen stichten, meent de commissie toch, wederom met het oog op den finan- cieelen toestand der gemeente, geen vrij heid te kutftaen vinden om thans gen be zoldigde functionnaris aan te stellen. Zij is echter zeker van meening, dat, moch ten de fin&ncieele omstandigheden der gemeente gunstiger worden, een vaste archivaris hier op zijn plaats is. Ook er kent de Commissie ten volle de vele en nuttige geheel belangeloos verrichte werkzaamheden van den archivaris in den loop van een 6-tal jaren, waarvan de resultaten, gezien o.a. de wijze waarop het archief overzichtelijk ingericht en opgeborgen ls, ook den oppervlakkigen bezoeker reeds in het oog moeten val len. Zij is dan ook eenparig van oordeel, dat voor de vele in die jaren gedane werkzaamheden een subsidie toegekend zal moetep worden" groot f 500, waartoe het voorstel wordt gedaan. DE KLEUTERSCHOOL. Maandagavond vergaderde de vereeni ging „Schoonhovensche Kleuterschool"/ in het Nutsgebouw. In deze bijeenkomst is de bestuurs- vacature, ontstaan door het vertrek van mej. E. Kirschenbauer, vervuld door de benoeming van mevr. H. \an Leeven— van der Rhoer, tot éecretaresse. Voorts werd het huishoudelijk regio- ment vastgesteld. Daarin is onder metr bet tarief der schoolgelden opgeno nen, dat progressiefi» geregeld. De ach ui en vacantietijden zijn dezelfde als t-an de andere scholen. Het reglement bevat verder schrif'e- lijke bepalingen ten dienste der hvgi-i 19. Zoo zullen b.v. alle leerlingen schort jas drhgen, die van Maandag tot Zate rl tg in de School moeten blijven. De school zal toegankelijk- zijn r kinderen van 3 tot 6 jaar. Mocht de aanvraag om inschrijving te groot wei den, dan hebben de kinderen vat» laden de voorkeur. Het bestuur heeft een oproep gedun voor een onderwijzeres met diploma en B (als hoofd-onderwijzeres) en één met diploma A, waarop reeds vele sollicna- tiën zijn ingekomén. De school, die modern wordt, gebouwd, zal 2 leerlokalen, een speellokaal, een overdekte speelplaats en eon tuin krij gen. De bouw vordert goed en zal ver moedelijk nog dit jaar gereed komen. Het bestuur hoopt dan ook uiterlijk na de Kerstvac&ntie de school te kunnen openen. Tenslotte kunnen we nog mededeelen dat op Donderdag 6 November de Ree- derijkerskamer „Molière" uit Utrecht hier wederom een- uitvoering zal geven ten bate van de kas der vereeniging „Schoonhovensche Kleuterschool". HET VERRAAD. De samensteller van het toqneelstukv dat gisterenavond hier door „De Fliere fluiters" is opgevoerd, heeft vermoede lijk geweten, dat het een moeilijk en ris kant ding is om uit een roman een too- neelwerk te disjelleeren en hij heeft een tusschending gemaakt, waarbij voorge lezen gedeelten uit het boek worden af gewisseld met> op het tooneel gespeelde korte tafereltjes hebben echter het, na- breking van het spel en de dikwijls zeer korte tafreeltjes hebben echter het na deel dat zij de aandacht spoedig ver moeien, Juiit ali een tooneelscène inte ressant gaat worden, daalt het scherm weer en komt de voorlezer. Ciska Kremer heeft met Nap de la Mar een triomftocht gemaakt met dit werk en na het overlijden van den heer de la Mar is de direotie er in geslaagd een waardig opvolger te vinden van den grappenmaker, die in „Het Verraad" zulke sterk dramatische talenten open baarde.- Mejuffrouw Kremer speelde Merijntje eenvoudig en waar. liet zich niet dpor het spel beheerschen, maar deed toch scherp de gevpelapuances en etemmingstoetsen uitkomen. Walter Smith sober en breed, zooals de rol van „de Kruik" gespeeld dient te worden, met nu en dan het onopzichtig-innige dat de diepere gevoelens van den stroo- per deed uitkomen. Jannekee (mevr. de la Mar—Klopper) was iheer luidruchtig dan verbeeldend, ze verbanaliseerde de rol meer dan noodig was. Hans Briining £af knap, maar te uiterlijk spel. De ove rigen waren matig en zeer matig. Louis van Dommelen, de voorlezer, bracht daarvan niet veel terecht. Gevonden voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn in lichtingen te bekomen op het Politie- Een Ceintuur. Een Tang. Een Vloermat. Botermarkt. Op de hedenmorgen gehouden Botermarkt bedroeg de aan voer 25 K.G. Prijs: Weiboter f 0.90 per half K.G.; Goêboter geen aanvoer.' Elerenvéiling. De aanvoer op de hedenmorgen gehouden Veiling bedroeg 8697 stuks. Prijzen: Kippeneieren f 7.40 f 8.25; heneieren f Bf 6.70; eend eieren t 5I 6.60, alles er 100 stuks. N»ar wiArntming in dsn morn, 8 October. Hopgste barometerstand 764.4 te Mar- seille en La Goruna; laagste barometer stand 732.6 te Malinhead. Verwachting tot Donderdagavond1 Krachtige tijdelijk stormachtige Zuid Westelijke tot Westelijke wind; betrok" ken of zwaar bewolkt, met regen; moiml' lyk hagelbuien en tijdelijke opklaringen- weinig verandering in temperatuur la! ter overdag iets kouder. Waterstand: Keulen, 7 October, 2.25 Meter of 14 C.M hooger dan den vorigen dag. MIJNONGELUKKEN IN LIMBURG. HEERLEN, 8 Oei In 'de Oranje Na»; sau-mijn III te Heerlerheide heeft gis teravond pep' ernstig ongeluk plaats ge had.", Twee arbeiders werden getroffen door een guihmi-slang met zuigknop, die va» een waterleiding-stop neerstortte. Een hunner, H. Schulp uit Heerler heide, gehuwd en vader van één kind, is aan de bekomen verwondingen overleden. Het andere slachtoffer, W. Jager, even eens te Heerlerheide wonende, i» in het ziekenhuis-te JHeerlen opgenomen. Ëij is er vrij ernstig ain toe. HEERLEN, 8*Oei. De mijnwerker Kee- semekers, die de vorige week op de Oranje Naasau-mijn III onder afvallend gesteente werd bedolven, is in het zie kenhuis te Heerlen aan de bekomen ver wondingen overleden. DOODELIJK MOTOR-ONGELUK. ZWOLLE, 8 Oct. Tengevolge van een motor-ongeval, is de motorrijder Beek, uit Enschede, nabij Zwolle met een dubbele schedelbreuk op den weg gevonden. Het ongeval, waaromtrent nadere bij zonderheden 'nog ontbreken, moet van nacht om 1 uur gebeurd zijn. DE RAMP VAN DE R. 101. Droeve plechtigheid te Londen. LONDEN, 8 Oct Ondanks de buiten gewone* belangstelling, heerschte'er aan het station alhier een plechtige stilte, toen de met de Engelsche vlag bedekte kisten der slachtoffers van de ramp van de R. 101 uit den van Dover komenden trein werden overgeladen in de gereed staande lijkwagens. Er waren eenige ministers aanwezig, onder wie MacDonald en eenige verte genwoordigers van het ministerie van oorlog, met wio de drie lichtgewonde overlevenden, die met denzelfden trein aankwamen, een kort gesprek voerden. In de auto's achter de lijkwagens na men MacDonald, de andere autoriRÉten en de overlevenden plaats. Onder doodsche stilte ging de droeve stoet door de straten van Londen naar de Westminster Abdij, waar de kisten wer den opgebaard. Daarna zijn' de nabestaanden der slachtoffers in de Kathedraal toegelaten. Vrijdag krijgt de bevolking gelegenheid den dooden de laatste eer te bewijzen. De teraardebestelling zal Zaterdag te Car- dington plaats hebben. DE REVOLUTIE IN BRAZILIË. NEW-YORK, 8 Oct. Uit Montevideo wordt gemeld, dat de revolutionaire troe pen in den staat Parama belangrijke suc cessen boeken. Een cavallerie-regiment rer regeeringstroepen werd aangevallen door 1500 man revolutionaire troepen en werd gedwongen over de grens te vluch ten en zich op Argentijnsch gebied to laten interneeren. DRIE MIJNWERKERS INGESLOTEN Na 24 uur bevrijd. Maandag zijn in de mijn Oranje-Nas- sau H te Schaesberg drie mijnwerkers tengevolge van een instorting ingesloten Eerst gistermiddag konden zij uit hun netelige positie worden bevrijd. Het ongeval droeg zich als volgt toe: Op een gegeven oogenblik kwam een deel van het dak in den kolenpijler naar beneden en sneed den 17-jarigon sleeper Wetsels, den houwer Raamakers uit Schaesberg en een te Spanbeek wonen den mijnwerker den terugweg af. Zeer spoetiig tvas het ongeval bij de leiding bekend en alles werd in het werk gesteld om zich terstond met.de ingesloten man nen in verbinding te stellen. Gelukkig kon men spoedig met zekerheid vaststel len dat de drie mannen zich ongedeerd achter de afsluiting bevonden en, behou dens onvoorziene omstandigheden, zon der letsel aan het onaangename avon tuur zouden ontkomen. Men kon van den aanvang af met hen «preken en na «eni ger. tijd slaagde men "er zelfd in hUn voedsel te verschaffen. Maar -men moest met groote omzichtigheid optreden bü ds bevrijding om herhaling der instor ting te voorkomen. Daardoor vorderde het opruimingswerk langzaam. Toen de mijnwerkers gistermiddag bevrijd wer den, hadden zij ongeveër' vier en twintig uur gevangen gezeten. Zij keerden daar op naar huis terug, verheugd over den goeden afloop van het ongeval. De oor zaak van het gebeurde ie tot duaver nog niet vastgesteld. DOODELIJK MOTOR-ONGEVAL. Zondagavond is nabij Delft, op den Rotterdamschen weg. de 23-jarig^ mo torrijder P. uit Eindhoven, doordat hij de macht over het stuur verloor, in volle vaart met zijn motor over1 den kop ge slagen. P., die met zijn hoofd tegen de straatstenen sloeg, heeft vermoedelijk een ernstige schedelbreuk bekomed In zeer zorgwekkenden -toestand, is hij naar het gasbuis vervoerd, waar hij na aan komst is overleden. Aanrijding. Op den nieuwen Rijks straatweg bij Muiden werd de werkman De Jong, uit Muiderberg, toen hij met een fiets aan de hand den weg wilde' oversteken, door een auto, komende uit de richting Bussuni, gegrepen. De Jong werd tegen de straat geworpen en kreeg zware wonden aan hoofd en beenen. Met een ziekenauto uit Weesp werd hijn&ar het Burgerziekenhuis te Amsterdam ver voerd. De auto, waarmede de aanrijding heeft plaats gehad, kwam, door krachtig remmen, in omgekeerde richting terzijde van den weg te staan. DERTIENDUIZEND GULDEN Een raadselachtig geval. Maandagmotjgen werd le Amster dam een vijftien-jarige loopjongen,' in dienst van een' effectenkantoor, gevestigd aan de Keizersgracht, uit gestuurd om aan twee banken geld te innen, een werkje, dat, de jongen dagelijks deed. Daar er geen gel^gen^ heid tót het slajlarv van fietsen op het kantoor \vas, ging hij in de buurt bij een stalling net rijwiel halen. Om 'het geld te bewaren had hij een dubbele 'actetasch, die hij .pveï* den stand van het rijwiel hing, meegeno men. Eerst moést hij naar het kan-1 loor van de firma Roelofs en Zn. aan den Oude Zijds Voorburgwal. Daarna reed hij haar deIncasso- Bank op den hoek van de Vijzel- straat en Heerengracht, waar hem eveneens een aanzienlijk bedrag werd overhandigd. In totaal ontving hij ongeveer f 13.000 VIlieronder bevon den zich verschillende biljetten' van f 1000 Ook waren er pakjes bank- noten, die door een papieren bandjè bij elkaar gehouden werden Het staat vast, dat de jongen het geld heeft ontvangen, want de kassiers kunnen zich herinneren hem de be dragen overhandigd te hebben. De jongen heeft beide maley de pakjes bankpapier in de portefeuille gedaan en deze over het rijwiel ge hangen. Wanneer iemahd er een greep naar zou hebben gedaan, zou hij zulks ongetwijfeld hebben moeten merken. Va*n de Incasso-Bank naar het kantoor was ongeveer een kwar tier rijden. Weer bij de rijwielstal ling gekomen, nam hij de actetasch van de fiets en gaf het rijwiel over. Daarop wandelde hij naar zijn kan toor, doch toen hij de tasch daar openmaakte was het geld verdwenen. Er was geen biljet achtergebleven. Aldus tenmiriste het eerste verhaal van den jongen Zooals begrijpelijk, was het kan foor in opschudding. Het politiebu reau Raampoort werd o'pgcbeld en de recherche aldaar stelde een on derzoek in. Er werden proeven met de* tasch genomen; het bleek, dal het zeer bezwaarlijk is daaruit geld te verliezen, zelfs al zwaait de tasch sterk heen en weer. Bij de fietsen stalling, waar de tasch werd alge- nomfen, heeft men geen van de ver loren biljetten gevonden. De commissaris, de heer H Pijper, nam den iongen, die een niet al te pienteren indruk moet maken, een verhoor af De knaap hield vol re gelrecht van de bank jiaar de fiet senstalling te hebben gefietst. Hij zegt op straat met niemand gespro ken te hebben. Hij heeft niemand ontmoet en niet voor winkels ge keken. Het is dus een raadsel, hoe het geld verdwenen is. Voorloopig heeft de politie den knaap in arrest gehouden. Ook is de eigenaar van de fietsen stalling in arrest genomen, doch deze werd spoedig op vrije voeten ges tela. Een nadere verklaring. Uit het nader onderzoek is nog het volgende gebleken: De vijftien-jan ge knaap heeft zich eerst te voet be geven naar de firma Roelofs op den Oudezijds Voorburgwal, waar np geld moest halen, vervolgens is hij naar zijn woning gegaan en «eert daar zijn rijwiel genaaid. Het geld EERSTE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND ENi UTRECHT, Schoonhovnschs Courant WOENSDAG 8 OCTOBER 1880 was toen nog in de taschibOok na het bezoek aan de Incasso-Bank was het geld nog aanwezig. Ten huize vgn den rijwielhande laar is ecmter meer gebeurd dan aan vankelijk bekend was. Daar heeft de jongen' wel degelijk oponthoud gc- haiVe politic heeft en bij den knaap thuis en bij den rijwielhandelaar een huiszoeking gedaan, zonder resultaat evenwel. Gistermorgen om twaalf uur is de jongen op vrije voeten gesteld. De firma, voor welke net geld be stemd was, is verzekerd. DE RAMP VAN DE R. 101. De lijken in Engeland. Dinsdag zijn met een ontroerende plechtigheid de stoffejjjke resten inge scheept naar Engeland. Vroeg in den morgen had in de kathedraal een rouw- plechtigheid plaats, waaraan door tal van autoriteiten werd deelgenomen. A»n hef einde hiérvan overhandigde de Brit- scjie gezfnt te Parijs, lord Tyrrell qP verzoek van koning George, een schrij ven aan den Ffanschen premier Tardieu, waarin de kohing zijn innigen dank uit spreekt vQor de deelneming en de hulp vaardigheid van Frankrijk, welke na de ramp tot uiting zijn gekomen. Vanuit het stadhuis te Beauvais, waar de 47 kisten waren opgesteld, zijn deze plechtig naar het station gebracht, van waar de trejö ze naar Boulogne ver voerde. Daar zijn de lijken ingescheept aan „boord van twee Engelteche torpedojagers, die er 's avonds te 9.33 mede te Dover in Engeland arriveerde. Dr. Eckener als deskundigs. Volgens Berlijnsche bladen heeft Dr. Eckener van de Britsche regeering het verzoek ontvangen, als deskundige deel te nemen aan de werkzaamheden der Engelsch-Fransche commissie, die belast js met het instellen van het onderzoek. Men acht het zoo goed als zeker, dat Dr. Eckener deze uitnoodiging zal acceptee ren. 60 msnschsn omgskomsn? Volgens tot dusver nog,niet bevestigde geruchten is boven de Mexicaansche mijnwerkers- stad. Pachuba een, hevige wolkbreuk los gebarsten. Hierbij moeten 60 menschen zijn omgekomen. Aardschokken te Munchen. Te Mun- chen zijn hedennacht om 0.27 tfur twee lichte aardschokken en om 0.29 uur een vrij hevige schok gevoeld. De inwoners werden gedeeltelijk uit hun slaap ge wekt - NOODLOTTIG VLIEGONGELUK. Acht doodsn. Maandagmorgen is het vliegtuig D 1930, dat zich op oen vlucht van Ber lijn naar Weenen bevond, boven „een schietbaan van de Rijksweer in de heide van Dresden neergestort. In het viegtuig "waren gezeten de bestuurdson mon- 4euen zes passagiers. Zeven personen waren onmiddellijk dood; ds achtste ia op weg naar het ziokennuis aan de be komen verwondingen bezwekm. Onder de slachtoffers bevinden zich twee vrou- »n. Het vliegtuig is volkomen rernield. doch niet verbrand. Een commissie van onderzoek is per vliegtuig naar de plaats des onheils vertrokken. Het verongelukte Vliegtuig is een nieuw toestel, dat slechts enkele dagon geleden van de fa briek was ontvangen. Toen het ongeluk geschiedde, had de piloot juist de motoren afgezet om in glij vlucht de landing te verrichten. Oogge tuigen hebben slechts gezien, dat het vliegtuig in glijvlucht achter de boomen van een heuvel verdween. Scheepsramp in Mexico. Bij een hevigen storm is een boot, die excur- sisten vervoerde in Mexico, bij een tocht op het Chapalomeer vergaan. Tien lij ken zijn opgevischt, terwijl er zes over levenden zijn. Vijf personen outbreken nog. MUITERIJ OP ENGELSCH SCHIP. Aan boord van het Rritsehe slag schip „Revenge", liggende op de reede van Nice, zijn moeilijkheden uitgebfoken. De bemanning klaagde over hel slechte voedsel en .de stren ge tucht-maatregelen, welke aan boord werden genomen. Een gedeelte van de bemanning, dal Zaterdag, bij1 aankomst te Nice, verlof kreeg om aan.land te gaan, weigerde aan boord terug te keeren. De commandant van de „Revenge" Captain Group, ging aan land en werd toen door meer dan honderd schepelingen uitgejouwd. Daarop werd de Fransche politie verzocht, de deserteurs te arrestee ren. Veertig man werden in de scheepsgevangenis in arrest gesteld. Vice-admiraal Kelly, de 'comman dant van het eerste Britsche Middel- landscl?e Zee-eskader, stelde aan boord van het schip een onderzoek naar de gebeurtenissen en het ont staan ervan in. men, dat het op hem gemunt wa». De Politierechter veroordeelde den ver dachte tot f 15 eube. 10 dagen. DE KAASCONTROLE-STATIONS. Maanjlag heeft het Kaascontrolesïa- tion te Utrecht een buitengewone leden vergadering gehouden ter behandeling van een bestuursvoorstel tot statutenwij ziging, eendeels om het station in afdfee- lingen te splitsen en anderdeels om de statuten in overeenstemming te brengen met de wijziging in de ministrieeft voor schriften. Tegen laatstbedoelde wijziging was heel veel verzet. Na rumoerige en uitvoe rige besprekingen werd ten slotte een voorstel aangenomen om de vergadering tot over drie weken te schorsen, om zich nader te kunnen bezinnen. Na heftige beraadslaging werd verder een commis sie benoemd om de loopende kwesties nog nader te bes^udelren .In een vol gende vergadering) die t over drie'weken zal worden gehouden, zal die oommissie hierover vérslag uitbrengen. „Ondsr dan Invload". Als de drank ia in den man, iê de wijsheid in de kan en dan worden soms ook dingen gezegd, dia men later niet verantwoorden kan. Zoo had een los werkman te Vreeswijk, terwijl hij met een vriend was uit geweest, en beiden lichte lijk aangeschoten waren, den brugwach ter T. van G. uitgescholden. Hij stond daarvoor terecht voor don Utrechtschen Politierechter. Verdacht^ zei, dat hij niet den brugwachter had uit gescholden, maar zijn vriend, maar de brugwachter, die als getuige werd ge hoord, zeide, dat de vriend al veel te ver weg was, dan dat het leelijke scheldwoord voor dezen kon zijn bestemd geweest. De getuige had den stelligea indruk beko- Gouda. Maandagavond is door notaris J. Koeman te Haastrecht in hotel De Zalm vetofocht: Het winkelhuis aan de Turfmarkt 72 74 aan de heeren J. Straver te Bode graven en C. van Hoorn te Stolwijk voor f 7300; 't benedenhuis met bovenwoning en pakhuis aan de Turfmarkt 7078 en de tuin achter deze beide perceelen aan de Firma Nieveld te Gouda voor f 7900. MEERKERK. Over de maand Sept. Ingekomen: Jannigje van Karssen, van Hoornaar; Arie van Genderen, van Leerbroek, Florida de Leeuw, van Vu ren; Peter Versluis en gezin, van Leer broek; Maria van Akooij, van Beesd; Pieter van Oord «n gezin, van Noorde loos. Vertrokken: Hendrina A. Schep, naar Arnhem; Willem- Kooijman, naar Loos duinen; Anna H. Hoeijenbos, wed. Te Hennepe, naaif Noordwijk Binnen; Maai ke Cornelia Versluis, naar Schoonre- woerd Jannigje de Oudsten, naar (Leer broek; Adriaan Korevaar, naar Brand- ijk. NED. HERV. KERK. LEKKERKERK. Evangelisatie. Don derdag 9 October. avonds 7 uur, de heer C. Kramp. BENSCHOP. October. Geboren: Hendrik, z. van W. Berg en W. Cornelisse. Willem Hendrik, z. van J. Breekveld ten H. C. van Gelde ren. Overleden: Een levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van A. van Jaarsveld en M. J. van Rossum. POLSBROEK. October. Overladen: M. Murk, oud 22 j. IJSSELSTEIN. October. Geboren: Martina, d. van A. M. Th. van den Berg en M. van der Linden. Hendrik, z. van H. van Breukelen en G. G. van Doorn. Johanna, d. van J. Flink en F. Vleeming. Agatha Jo hanna, d. van J. van* Rooijen en J. H. Straver. Cornelis Theodorus, z. van W. van Schaik en J. P. Mink. AMSTERDAM, 8 Oct (Draadloos). Aardappelmarkt. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 1 lading, 1000 H.L. AMSTERDAM, 8 Oct. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 198 vette kalveren, le kwal. 105112, 2e kw- 90—110, 3e kwal. 82—90 per K.G. le vend gewicht; 30 nuchtere kalveren f 14 21 per stuk; 260 varkens- vleeschvar- kens (90—110 K.G.) 70—71; zware var kens 6870, vette varkens 6567 per K.G. slachtgewicht. WOERDEN, 8 Oct. (Draadloos). Kaas markt van heden. Aangevoerd 424 par tijen. Prijs f 3944, met rijksmerk f 44 48, 2e kwal. f 39—43, zware f 50. Han del matig. BODEGRAVEN, 7 Oct. Kaas. Aanvoer 426 wagens, tezamen 10.976 stuks, wegen de 152.784 K.G. Eerste soort Gouda met rijksmerk f 4549, dito mindere l 88 43, zwaardere f 53. Handel matig. UTRECHT, 7 Oct. Vereenigde Eiervei- ling Utrecht (V.E.V.U.). Eieren wit f 7 7.80; eendeieren f 5.205.40, beien per 100 stuks. Aanvoer 40.000 stuks. ROTTERDAM, 7 Oct. Vee en Paarden. Ter veemarkt waren Dinsdag aangevoerd 206 paarden, 13 veulens, 1390 magere runderen, 780 vette runderen, 123 vette kalveren, 389 nuchtere kalveren, 750 graskalveren, 577 schapen of lammeren, 175 biggen, 21 bokken of geiten en 12 overloopers. De prijzen waren: Koeien 8041, 47 50 en 5457)4 cent; ossen 43, 4549, en 5255 cent; stieren 37/4—40 cent, 42)445 en 48^51 cent; kalveren 05 67XA, 7577 en 82K—87è cent, alles per half K.G. Melkkoeien f 290-450, stieren f 140— 490, graskalveren f 65—115, paarden f 180285, slachtpaarden f 170210, hitten f 85180, veulens f 85140, fok nuchtere kalveren f 1828, dito slacht f 1622, kalfkoeien f 230—435, pinken f 170200, vaarzen f.225260, biggen f 1522, alles per stuk; biggen f 1.752.50 per week. Overzicht: Handel in vette koeien re delijk, lagere prijzen. Ossen redelijke han del, lagere prijzen. Kalveren willige handel, prijzen van vorige week. Melk koeien bevredigende handel, prljsen on veranderd. Werkpaarden willige handel, prijzen iets vaeter. Fokkalveren luie handel, lagere prijzen. Biggen willige handel, prijzen stationair. Graakalvexan stroeve handel. GROOT-AMMERS, 6 Oct. Eerste Al- blaaserwaardache Veilingavereeniging te Groot-Ammers. Veiling op 6 Oct. 1980. Aangevoerd 0940 eieren. Prijzen: 6231 kippeneieren f 4.Ö0—9.45, 712 eendeieren f 5.55—8.20, 4 kalkoeneieren f 8, alles per 100 stuks; 32 K.G. boonen 1317 cent, 4 K.G. nooten 00—70 cent; 700 K.G. peren 7—38 cent, 159 K.G. appelen 3—43 cent, alles per K.G.; 22 pond boter 72 78 cent, 37 pond kaas 1015 cent, bei den per pond. ROTTERDAM, 8 Oct. Binnenlandsche Granen. Peulvruchten. Van alle artikelen was maar een klein aahbod. Tarwe van f 0.508.25, schotvrije kwaliteit en zaai flink er boven betaald. Gerst Chevalier f 5.50—0.25. Haver van f 4—0. Erwten Kleine groene van f 711! Schokker» van f 8—44.50. Bruine boonen f 1210, alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 0 Oct. Buitenlandsche Granen. (Bericht van de makelaars Ha genbeek en Van der Schalk). Stemming kalm. Rogge 73/4 K.G. Duitsch/Poolsche disp. f 5.30, stoomend f 5.20, Zuid-Rus sische disp. naar kwaliteit f 4.955.25, 72/73 K.G. Donau disp. f 5, dito stoo mend f 4.90. Gerst. Amerik. no. 2 Can. haven disp. f 95, 62/3 K.G. Donau aangekomen f93, dito stoomend f 93, 84/5 K.G. Zuid-Rus sische disp. f 96, 64/5 K.G. dito aange komen f 94, 65 K.G. Laplata di«p. t 100. Haver 54 K.G. Russische disp. f 8.60, 51/2 K.G. dito disp. f 6, 65 K.G. dito stoomend f 8.10, 48/9 K.G. Laplata disp. f 5.20. Mais per 2000 K.G. La Plata disp. f 124, dito aangekomen f 121, dito «too rnend f 121, Donau/Galfox disp. f 123, dito stoomend f 121122, No. 2 Zuid- Arik. disp. f 121, dito stoomend f 120^ no. 9 dito disp. f 119, no. 4 dito diip. f 120. ROTTERDAM, 0 Oct. Voederkoeken. (Bericht van de mak. Gebr. Krijger). Noord-Amerik. lijnkoeken loco f 9.85, Oct. f 9.85, Oct.-Dec. f 10, dito van N.- Amerik. zaad f 11, Oct.-Maart f 11.25, dito dito merk SWG Oct. f 11.20, dito dito merk Mapla Leaf st. f 11.80, dito merk SK f 11.20, st. f 10.20, Noord- Rusland loco f 9.40, Duitsche lijnkoeken prompt af Emmerik f 9.40, Duitsche grondnootkoek prompt af Spych/Goch f 0.75, dito Nov.-Dec. f 7, lijnzaadschilfeï$ Bombay merk N.H.O. st. f 10, dito pri mo merk Oct./Dec. f 9.5,0 grondnootschil- fers Bombay 55 pCt. light Oct.-Dec. f 7.50 dito extra light st. merk HVO f 7.85, Manilla cocoskoeken SK loco f 7.25, si f 7.20; Inlandsche voorslag lijnkoeken af fabriek f 9.50, Oct.-Jan. f 9.75; dito lijnkoekschilfers f 10.50, Oct.-Jan. f 10.75, dito soyakoeken loco f 8.75, dito cocoskoeken (Jurgens) loco f 8, dito grondnootkoek loco f 7.25, dito grond- nootschroot af fabriek prompt f 7.75, palmpitkoeken loco f 5, alles per 100 ki lo en gedeeltelijk tweede hands. Heden overleed onze ge liefde Vadsr, Behuwd- en Qrootvader Weduwnaar Van Jaapje Vyeatbro^k in den ouderdom van 79 jaar. Uit aller paam, Q. DE JONO. Schoonhoven, 6 Oct. 1930 Olivier v. Noortplein No. 44. Hartelijk dank aan Buren, Vrienden en Kennissen voor de hartelijke deelneming, tijdens de ziekte en net overlijden van onzen lieven Man en Vader, den Heer ons allen bewezen. En tevens wordt bekend gemaakt dat de zaak op denzelfden voet wordt voortgezet onder minzame aanbev. De Wed. H. BRAND Zonen Qouderak, 8 October 1930. Ondergeteekenden betuigen hier mede hartelijk dank aan allen, die hebben medegewerkt aan de red dingspogingen, tijdens het droevig ongeval en overlijden van hun Zoon, Broer en Verloofde ADRIANUS BRUSSEE op den len Oct. j.l. te Oouderak. Uit aller naam, Fam. BRUSSEE. Ouderkerk a.d IJssel, 0 Oct. 1930. ER BIEDT ZICH AAN: Te bevragen ondër letter H, Hulp postkantoor, Oouderak. Met 15 November Bevraagd Een goed kunnende melken en werken Huis en tuin disponibel. Adres: A. J V A N D A M te Hekendorp bij Oudewater. Een flinke Adres Wed. J. Voorsluijs, Brandwijk in het dorp Stolwijk. Brieven onder no. 2370, bureau Schoonh. Courant. Heer, z b b h h. wenscht: met volledig Pension Br. met opg. van prijs, onder letter X aan DE QRUljTER'S, Boekhandel, Schoonhoven. yoor werkz tekende Dames f 1.75 per dag. Ook nachtlogies en middagmaaltijd. Prinseslraat 90 Den Haag Brieven, postzegel voor antwoord Paraflelslraaf 53, Overschie. B E Z O E K T hit TUBERCULOSE- MUSEUM in Concordia, Haaitrocht GEOPEND: Donderdag 9 October van 25 en 7—10 uur. Vrijdag 10 October van 10—12 en 6—10 uur. Zaterdag 11 October van 2—6 en 610 uur. Entree 10 en 25 Cent. Vrijdagavond 7.30 uur LEZING van Dr. H. VOS, Geneesh.-Dir. Sa^ natorium te Hellendoom, over de bestrijding der Tuberculose; en van den heer A. M. H. VAN LANGE- RAAD, Dierenarts te Peursum, over de Tuberculosebestrijding bij het Rundvee. De Plaatselijke T.B.C.-Commiislt van Het Groene Krul». S. W, N. v. Nooten, Snhoonhovan ROTTERDAM Hoogitraet 347 AMSTERDAM Of zij jong zijn of reeds beginnen le grijzen, of zij rijk zijn of bescheiden: één gedachte - de gedachte aan mooie, chique en elegante kleeding, duurzaam maar toch billijk. Is het wonderdat zij altijd Weer bij ons terugkomen? Zij hebben onze magazijnen leeren kennen en in den loop der jaren, zijn zij nog even tevreden als de eerste keer. Laat ons personeel U adoiseeren, welke mantel, welk costuum of hoed U past en staat. Cms personeel is geschoold en heeft opdracht U be hulpzaam te zijn in Uw keus. Ons personeel heeft r oog voor lijn en kleur I Komt U ook LËTSt eens kfjken? Altijd bent U WelkomI <4^ UTRECHT LEEUWARDEN DEN HAAG Alléén Modehui* Hofweg e NIJMEGEN Nlnw.xlak 1» AlUéa CM. Cr.Ull 111 On. V. lt«W". IK» E, Mol...ti..l 7-8 Bevrijd u van dit rugpijn! Rugpijn waarschuwt U, dat Uw nieren verzwakt kunnen zijn. Uit rug ijn blijkt dan, dat gij een specifiek niermiddel dient te ge bruiken om deze belangrijke levens organen te versterken. Waag U niet aan uitstel I Begin onmiddellijk Foster's Rugpijn Nieren. Pillen te gebruiken. Dit middel kan aan d« nieren nieuwe kracht geven, zorg dragen voor goede bloedzuivering, en rugpijn, blaasstoornlssen, water zuchtige zwellingen, pijn in de spieren of giwrichten, matheid, vermoeidheid, zenuwachtigheid duizeligheid en urinestoornissen doen verdwijnen. Tal vap mannen en vrouwen, die gedurende de laatste 25 jaren leden aan nierkwalen en de pijnlijke ver schijnselen daarvan, getuigden, dat Foster's Pillen hun kracht en ge zondheid herstelden. Aarzel niet! De werking van dit specifieke middel is rechtstreeks op de nieren gericht, en als deze organen goed werken, wordt het bloed behoorlijk gezuiverd en krachtig. Daarom word-n Foster's Rugpijn Nieren Pillen dan ook algemeen aanbevolen tegen rheuma- tiek, lendepijn, ischias, rugpijn en andere ernstige gevolgen van nier zwakte. Verkrijgbaar (in glasverpakki.ig met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten k f 1.75 per flacon. 46 DIJKGRAAF en HOOGHEI RADEN van de maken bekend, dat zij op over het opsnoeien dar booman staande op de bermen der van wege het Hoogheemraadschap verharde wegen. Volgens de bepalingen van dè Keur moeten alle boomen, waarvan de takken over den weg hangen, tot op eene hoogte van minstens 6 Me ters boven den weg zijn opge- snoeid, terwijl boomen, die op eene hoogte van 2 Meiers, meer dan 20 c.M. over den w«g hangen, moe ten worden opgeruimd. A. J. BOOGAERDT, Dijkgraaf. A. T. VAN DER LEEDEN, Secretari». Ouderkerk a.d. IJssel, 16 Sept. '80.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 2