Afloop Aanbestedingen Loop der Bevolking. Rechtszaken Burgerlijke Stand. Binm Het traags gre Meif behoeft waa een te maken om maatschappelijke oi do menschen zeer kleine kring, hetzij dorp of in een stad, verschillen onder de voor 't grijpen. 2000SS.S No. MW. bl NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Sthoonhovonwh» Courant WOENSDAG 8 OCTOBER 19ai NIEÖ Noordennen voor Je behoeft niet van Harten is van DE RAMP VAN DE R. 101. volgend getuige, T. aan- Wat er van het majestueuze luchtachip overbleef, dit nummer VIER E 1 de Maai ®Pr. vrij- u D. W. B 1 van voor de Ons blad is aangespt PubltcittUsvaurde e Adverteerder» (I.b.A adverteerder» zich ge, urinen vetechajfen Vlanen. Te ’s-Gravenhage is namens het kerkbestuur der Parochie van de Hei lige Martha Maandag aanbesteed hét bou- wen van een schoolgebouw voor lager on derwijs met gymnastieklokaal aan de Van Beierenstraat, de Fabriekstraat en de Van der Lissestraat. Laagste in schrijver was G. de Korte Pr. alhier voor f 159.900. n Buren kan zich met dit voorstel vereenigen. Spr. vindt het begrijpelijk dat de inwoners van de kom hel onbillijk vinden dat zij lichtbelasting DE IJKMAAT VOOR SCHEPEN. Gisteren heeft de Rotterdamsche Rechtbank de zaak van den 58-jarigen schipper P. P. te Ouderkerk a.d. IJssel behandeld, die in hooger beroep kwam van een vonnis van den kantonrechter te Schoonhoven, waarbij hij ter zake van overtreding van het reglement voor de scheep- en vlotvaart op de Merwede tot f 25 boete was veroordeeld. Verdachte zou op 27 Juli 1929 woning, gebruik trekken. Hierop volgde een gedachtenwisseling over de vraag wat de toegelaten diep gang is. Bij zijn requisitoir zeide de vertegen woordiger van het 0. M., mr. J. F. Hoef- felman, dat hem slechts te bewijzen is, I ALBLASSERDAM. October. Geboren: Arie, z. van M. de Groot en A de Waard Willem, z. van K. Ver- hoeff en M. Biesheuvel, HOORNAAR. September. Geboren: Gerrit Jan, z. van H. Beems en A. Versluis. Cornelia Willeonina d. van J. B. Zonneveld-Piek en M. Trap man. Cornelia Klazina, d. van D. Hakkesteegt en K. Spek. LEKKEREERK. October. Geboren: Hendrikus Marinus, Een dergelijke zaak was die tegen den 38-jarigen schipper W. de R. Ook deze stond terecht in hooger beroep van een vonnis van den kantonrechter te Schoon hoven Het O M. vroeg ook hier vrij spraak. J, na het vreeselijk ongeval.dat heel Engeland heeft terneergeslagen. Vertrokken personen: Neeltje Verrips naar Ameide; Lijntje P. Verhoef naar Giessendam; Hendrika van Wijk naar Kedichem; Adriana Kooijman naar Ameide; Cornelia van Zomeren naar Brandwijk; Harmen de Keijzer naar Leerdam; Dirkje van Dalen naar Brakel; Nelligje Smits naar Leerbroek; Johan nes Colijn naar Bergambacht. op vrijspraak aan. Geboren: Hendrikus Marinus, z. van L. A. Suijkerbuijk en G. M. Willemsen (te Rotterdam). Klaas, z. van J. Klerk en W. Boon. Ondertrouwd: B. den Ouden (te Berg ambacht) en A. M. Mudde. Overleden: A. Verwaal, oud 66 j., echt- gen. van M. Stoppelenburg. SCHOONHOVEN. October. Geboren: Arnolda Clasina, d. van J. T. W. Smink en J. B, Vonk. Overleden: E. Huisman, ou^ 67 echtgenoote van J. Mesker. W. van den Berg, oud 79 j., echtgenoote van C. Kromwijk. H. de Bruijn, oud 79 L weduwnaar van J. Westbroek. M. Eikelenboom, oud 70 j., weduwe van K. Hofland, (Verschijnt Maandag, [en Vrijdag. Prijs hy v ling: V'wir Holif'i‘U(li< maanden ƒ1.25: Met verzekering 15 wijst er op, dat aan het bestuur van De Nederwaard vergunning moet worden gevraagd voor het asphalteeren van den Een af- en overschrijving op de be groeting wordt goedgekeurd. Daarna komt het accountantsonder zoek nog eens ter sprake. De Voorzitter zegt, dat dit heele- maal niet noodig is, daar de rekeningen door Ged. Staten worden onderzocht en soms wel twee jaar daar blijven. De heer v. d. Zouwen zegt, dat ze in Papendrecht niet zullen zeggen, dat bet niet\noodig is. De Voorzitter zegt, dat hij' het voor B. en W. beleedigend vindt. Wethouder Van Noordennen vindt het niet beleedigend. De heer Westerhout zegt, dat hij overtuigd is, dat alles goed wordt nage gaan. De heer Van Harten zegt, dat het geen wantrouwen betreft, noch voor den een of van den ander, maar vindt zoo’n onderzoek zeer goed. De heer v. d. Minkelis vindt het voor B. en W. en voor den raad een ge ruststelling. De V oorzitter ongerust te zijn. Het punt wordt aangehouden tot de begrooting behandeld zal worden. Op een schrijven van den Voogdijraad om weer iemand uit deze gemeente in het gesticht Ermelo te laten verplegen, op kosten der gemeente, wordt niet inge gaan. Een verzoek van den A.N.W.B. om lid te worden, wordt ingewilligd; de kosten bedragen f 25 per jaar. zoo lang aan het worden. Weth. Blanken heeft er ook wel eens over gedacht. Spr. zou gaarne zien dat Ged Staten een termijn, b.v. een ze ker gedeelte van het jaar, vaststellen, dat bruggen vernieuwd mogen worden. Dan weet men waar men mee af is. Dé Voorzitter voelt daar ook wat voor. De heer A. D. Oskam wijst er op, dat het dan zou kunnen voorkomen, dat eff weg aan beide uiterste kanten af gesloten zou zijn, zoodat men dan nie mand zou kunnen bereiken. Weth. B1 a n l*e n geeft toe, dat er ook een bezwaar tegen het stellen van een termijn is. B. en W. zullen hun aandacht geves tigd houden op dit vraagstuk. Hierna sluiting der vergadering. trad -de de ijkplaat van het schip Ze is er voor het gemak van den schipper bij h§t betalen van havengeld enz. Als rijkshavenmeester zou getuige zich van de ijkplaat dus ook niets meening, dat er wel verandering in ge bracht kan worden. Spr. vindt het te veel, dat een arbeider f 4,59 per kwar taal moet betalen. Ook wethouder spreekt er zijn afkeuring over uit. De hoer Van Minkelis zegt, dat natst zijn woning ook een schuur staat, waarvoor hij natuurlijk ook niet be taalt. Na eenige besprekingen zegt de Voorzitter een onderzoek te zullen laten instelfen, waarna de heer Boon vraagt of de vrijstelling met terugwer kende kracht zal worden verleend, in dien blijkt, dat ze gemotiveerd is, waar op de Voorzitter bevestigend ant woordt. Daarna wordt de gemeente-rekening over 1920 met algemeene stemmen voor- loopig vastgesteld, tuitende met een ba tig saldo van f 9861,341^ in den gewo nen dienst en f 12-399,25 in den kapi- taaldienst. De commissie, die met het onderzoek belast was, heeft eenige op merkingen gemaakt, die na voorlezing, nadar worden toegelicht. Vervolgens wordt de gemeente-begroo- ting voor 1931 aangeboden met een to taal bedrag van f 108. 703,67 aan ontvang sten en uitgaven in den gewonen dienst en met een post van onvoorziene uitga ven van f 10.850,21. Tot leden der commissie om de be grooting na te zien worden benoemd de heeren Schakel, Van der Zouwen en P. Leenman. Uitbreiding begraafplaats. Daarna stelt de Voorzitter de be groeting van de algemeene begraafplaats te Giessen-Oudekerk aan de orde. Spr deelt mede, dat het kerkbestuur der Ned. Herv. Gem. te Giessen-Oudekerk bereid is om een gedeelte van den pastorietuin voor f 2 per vierk. M. te verkoopen. Ook deelt de Voorzitter mede, dat de kosten van vergrooting, behalve voor den grond, door den gemeente-architect worden geraamd op f 4800. Bij deze kosten zijn ook begrepen het aanleggen van een pad en het aanbrengen van een brugje, zoodat men dan voor den pas tori etuin altijd nog, achter de be graafplaats, tot aan den Damschenweg kan komen. B. en W. vinden de kosten van f 2 per vierk. M. hoog. De heer Van der Zouwen zegt, dat de kerkvoogdij gemeend heeft, even veel voor den grond in rekening te kun nen brengen, als door het schoolbestuur is betaald voor het stuk grond, waarop thans de nieuwe Chr. School nabij de Vlietebrug is gebouwd. De heer P. Leenman zag liever, dat er een nieuwe begraafplaats in Bui tendam! werd gemaakt. De Voorzitter zegt, dat het veel te kostbaar zou zijn. Ook de -ittjér Van de Minkelis zegt, dat de menschen in Buitendams het zeer op prijs zouden stellen, als daar een begraafplaats aangelegd zou worden. De Voorzitter zegt dat het veel te lang zou duren eer die begraafplaats in Buitendams zou wezen, terwijl men spoedig om de ruimte verlegen is. Wethouder Van Noordennen zegt ook in de vergadering van B. en W over een begraafplaats in Buitendams te hebben gesproken, maar naar zijn meening is het zeer lastig, vooral met de stoepen. Wethouder Leenman kan er zich niet mee vereenigen. Het voorstel van den heer Van de Minkelis, om in Buitendams een begraaf plaats te laten maken, wordt verworpen met 7 tegen 3 stemmen. Vóór stemmen de heeren Van de Minkelis, P. Leenman en De Rooij. De Voorzitter zegt, dat het Kerk bestuur niet denken moet, dat de ge meente niet anders kan, daar ook een stuk van den tuin van het hoofd der school er voor kan worden gebruikt. De meeste leden vinden dit niet zoo mooi. Zij meenen, dat het beter is, om, het terrein achter de begraafplaats te koonen. De heer Van Harten merkt op,dat als er voor het bouwen van bijzondere scholen f 2 of meer per vierk. M. gege ven wordt, men het niet te veel vindt en nu wel. Het terrein achter de Wilhehni- naschool kan, naar spr.’s meening, niet aangemerkt worden als bouwterrein. Met 2 stemmen vóór, één stem blan co en 7 tegen, wordt besloten om niet f 2 per vierk. Meter te betalen. Vóór stemmen de heeren Van der Zou wen en Boon, terwijl de heer Van Harten buiten stemming blijft. Daarna wordt met 9 tegen 1 stem be sloten om B. en W. te machtigen den grond voor f 1000 of minder te koopen en het werk publiek aan te besteden. De heer Van der Zouwen stemt tegen. De heeren Boon en v. d. Minkelis dringen er op aan, dat dan tevens een pad op de begraafplaats zal worden aan gelegd, zoodat niet meer over de graven behoeft te worden geloopen. Wegverbeterlng. Voorts komt in behandeling de verbe tering van den weg van de spoorweg- halte tot op den Dam. Volgens raming van den gemeente-architect zullen de kosten bedragen: voor het vierkanten van den weg f 800 (zoodat het dan een grint weg blijft), voor het laten maken van een 5 Meter breeden asphaltweg onge veer f 4000, terwijl de bestrating f 7500 zal kosten. Na eenige bespreking wordt met al gemeene stemmen besloten, om van de spoorweghalte tót het gemeentehuis den weg óver een breedte van 5 Meter te as- phalteeren en van de grens der gemeen te Hardinxveld tot notaris Ets den weg te bestraten, terwijl van het gemeente huis tot op den Dam de weg vermoedelijk ook bestraat zal worden, daar men eerst nog eens wil zien, of bestrating van de stoep voor het verkeer bij eventueels gladheid, niet gevaarlijk zal zijn. Ook wil de heer Van Harten, dat er dan een urinoir geplaatst wordt. 8pr. Deze groote ven omstandigheden Me heen de aandacht hebben tijd, moeite, geofferd bij het tra schillen op te loss: De menschen du hielden, en nog be socialisten. De socit der de menschen i gelijkheid van scheppen. Een vermeerderd' geestelijken menscl een voortschrijden maatschappij - prob tot gevolg gehad, sterk verwondert d van de menschen len laten zien. Ook stomt de eisoh f,van meer. Van nature zijn toch ook zoo ongel lijk als in licbamel zooveel sterker dar meerdere biedt in zekerheid om in d uit te komen. Wanneer bij de mensch de goede w er in den regel ni hoedanigheden tere wijls door de zwa! eene mensch is si andere aan ‘t gel< De een heeft karak hem totaal ongescl dernemen, terwijl leider is. De eene van vertrouwen te terwijl de ander, 1 voornemens bezield bezwijkt. Zoo kunnen v slotte de opmerkii waar innerlijk de i len, het ons waarli wonderen, dat ook digheden groote vi Waar de mensc gelijk deel in hebb en in het licht. I ook wel de alleree het leven. Maar nog niet voldaan i die het leven stelt halve dat, ook w voedsel noodig. D: de grond. Maar gelijk de 1 het voedsel moeler mensch de grond behoeften té kunn mensch dussifroor is lucht en Tcht i grond. Deze drie z de natuurlijke vo leven van den mei Anensch spreken i *zoo men wil van Dit recht is onbe len eeuwige da cm Wüvpn nf het wned f 'xvm inkomen ve de helft ervan ie TToö hpt pf mi t van toegang tot d menschen, daarov BURGEMEESTER! SEN IN Zl ^zTe Rotterdam h ciale Vereeniging onder voorzitters: meester Mr. P. Di het openingswoord goedkeuring der r zing tot bestuursle: lever Fortuijn en 2 gemeester van hield laatstgenoemi ,.De burgemeester Wijzende op de die de wet het staats- en gemeent spr. met voorbeeldt te autoriteiten daa: zijn. De wijziging, art. 126 staat te o la verbetering brei teur van het Centraal bureau voor de verificatie van de Ver. van Ned. Ge meenten, het rapport over de kas en boeken van den boekhouder der bedrij ven. Deze zijn in orde bevonden. Eveneens zijn door dit bureau opge nomen de kas en bescheiden van de bouwver. „Volksbelang”, welke ook in orde waren. Deze processen-verbaal worden kennisgeving aangenomen. Ged. Staten zonden bericht van goed keuringen van eenige raadsbesluiten. Ged, Staten hebben voorts de beslis sing omtrent het besluit van den Raad tot het aangaan van een rekening bij de Rott. Bankveroeniging verdaagd. Ingekomen ia een adres van vele inge zetenen, waarin 'dezen te kennen geven, dat het voornemen tot het aanleggen van nieuwe bestratingen op prijs wordt gesteld, dat, waar de financieele toe stand in de gemeente gunstig is, zij ver zoeken de lichtbelasting in te trekken, welke slechts drukt op de bewoners van de kom. De Voorzitter stelt voor dit stuk te stelten in handen van B. en W., om prae-advies. De heer V a aboW’-< vnn dit b Rondvraag. De heer Van Harten merkt op,dat er nog een ingekomen stuk moot zijtf. De Voorzitter zegt, dat in een ge heime vergadering te zullen behandelen. De heer Van Harten: Daar hou den we anders niet van. De heer v. d. Zouwen vraagt, of ’t dan zoo belangrijk is? De Voorzitter zegt, dat het per soonlijk is. De heer Boon zegt, dat er groote be hoefte is aan woningbouw. Spr. vraagt, waarom er geen weg wordt aangelegd bij de woningen voor de bouwvereeniging. De Voorzitter antwoordt, dat be ter kan worden gewacht totdat de nieu we rijksweg er is. Wethouder Van Noordennen klaagt er over, dat het zoo lang duurt, eer de spoorwegen de los- en laadplaats in orde laten maken. De Voorzitter zegt, dat alles in orde is, maar dat de spoorwegen er maar geen werk van maken, om *t plan uit te voeren. De heer Boon betreurt het, dat er dezen zomer zoo heel weinig is ge sproeid op den weg te Gieesen-Oude- kerk. De Voorzitter zegt, dat hij het zelf regelt, wanneer er gesproeid wordt. De heer Van Harten: Maar het is toch eep besluit van den raad, dat zoo noodig te Giessen-Oudekerk één maal en het andere deel twee maal per dag ge sproeid zal worden. De heer v. d. Zouwen ziet gaarne, dat ook met ingang van 1 November bij donkere maan de lantaarns om 5 uur des morgens weer ontstoken zullen wor den, waarop de Voorzitter ant woordt, dat B. en W. hierover gespro ken hebben. Ook informeert de heer v. d. Zou wen of er geen circulaire is ingekomen voor een school voor zwakzinnige kinde ren. De Voorzitter zegt, geen schrijven te hebben ontvangen, maar wel een uit- noodiging om een vergadering bij te wo nen. waaraan geen gevolg werd gegeven. Daarna gaat de raad over in een ge heime vergadering. BERGAMBACHT. September. Ingekomen-. Lijntje Vermaal, van Am merstol; Marrigje Vonk, van Ouderkerk a.d. IJssel; Johanna Rietveld, van Schoonhoven; F. Gerritsen en gezin, van Brummen; P. den Boer, van Ottoland. Vertrokken: K. de Redelijkheid en ge zin, naar Schoonhoven; J. Verschoor, naar Ammerstol; H. F. Geton, naar Am- merstol; G. Anker en gezin, naar Rot terdam; J. D. Roest, naar Groot-Ammers; J. Oudenaarde, naar Langerak; F. Os kam, naar Polsbroek; A. van Dam, en gezin, naar Lekkerkerk; J. Dood, naar Ammerstol; L. van Reek, naar Rotter dam; K. Speksnijder, naar Schoonhoven; ■E, J. van der Hee, naar Schoonhoven. HEI- en BOEICOP. September. jngekomen: Johanna Cornelia Kem- kes, dienstbode, van Schoonrewoerd, inw. bij D. Vink no. 127a; Annigje de Wildt, dienstbode, van Delft, inw. bij de wed. J. de Wildt, no. 60. Vertrokken: Willempje Marrigje de With,- dienstbode, van no. 66 naar Stol wijk, inw. bij W. Treure, tuinder, Goud- scheweg; Anton Kooijman en gezin, ar beider, van no. 51a, naar Vianen,* Bol- ganjon; Lijntje de Keijzer, dienstbode, van no. 127 a naar Leerdam over Hei- ctp, inw. bij W. do Keijzen. LEERBROEK. September. Ingekomen personen: Gijsbert' W. Wes terhout, van Schoonrewoerd; Gerrigjede Kruijk, van Ameide; Gerrit de Keijzer en gezin, van Everdingen; Engelbert van Noorden, van Waardenburg; Jannigje den Oudsten, van Meerkerk; Nelligje Smits, van Nieuwland. Vertrokken personen: Hendrika de Keijzer naar Leerdam; Aart Bor naar Leerdam; Anna G. M. de Wild naar Schoonrewoerd; Jochem Greven naar Utrefcht; Engeltje de Stichter, naar Leer dam; Hendrikus Burggraaf naar Leer dam; Arie van Genderen naar Meerkerk; Peter eVrsluls en gezin naar Meerkerk; Johanna Kok naar! Gorinchem. NIEUWLAND. September. Ingekomen persopen: Geertje Stijsiger van Leerdam; Jan Zijderveld en gezin, van Brandwijk. Verdachte zou op 27 Juli 1929 met .zijn motorschip Zelden van Pas geva ren heben, terwijl zijn schip 16 c.M. bo ven den toegelaten diepgang was ge laden. De brigadier der rijksvedwacht, die de overtreding had geconstateerd, als getuige op. Hij verklaarde, dat bovenkant van L1.1 zich 16 c.M. fnder water bevond. De zwaardere lading namen de zandschip- pers in, omdat zij, wat ze boven den ijk vervoeren, niet aan de baggermachines, waar ze zand innemen, behoeven te be talen. Als deskundige gaf mr. W. A. C. van Dam een ongeveer gelijkluidende uiteen zetting. Het was z.i. een misstand in de binnenvaart. Spr. achtte deze wijze van varen gevaarlijk, doch kon geen voor beelden noemen, dat ze tot ongelukken had geleid. Ook een volgend getuige, R. T. Muschart, oud-havenmeester, weet niet van ongelukken tengevolge van laden boven de ijkplaat. De ijkplaat is hiet- officieel; voor heel Nederland is ze niet voorgeschreven. Ze is er voor het gemak GIESSENDAM. Vergadering van den gemeenteraad op Zaterdag 27 September 1930, des mor gens 9.30 uur. Voorzitter burgemeester W. A. Laurense, secretaris de heer D. Jas. Afwezig de heer A. de Ruiter. De Voorzitter opent de vergade ring met gened, waarna de Secretaris de notulen der vorige zitting leest, wel ke worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. B. en W. hebben bij den gemeente ontvanger op 17 September de kas opge nomen en alles in orde bevonden. Aan wezig was een bedrag van f 6360,79. Van Gedeputeerde Staten zijn goed keuringen ipgekomen van verschillende raadsbesluiten. De Maatschappij „Mabcg” te Utrecht zond een schrijven naar aanleiding van het ingestelde onderzoek door den hoofd ingenieur, naar het slechte water en den geringen druk. Voorts is ingekomen een klacht den heer A. de Bruine dat hij veel te veel voor de waterleiding moet betalen, daar een groot gedeelte van de schuur is, die een ander in heeft. De Voorzitter zegt, dat daar niets aan te doen is. De heer Van Rondvraag. De heer T. Boer vindt de straatbe- lasting te hoog. Spr. wil deze in plaats van op 3 pCt. stellen op 2 pGt. De Voorzitter geeft den heer Boer in overweging een meer gedetailleerd schriftelijk voorstel in te dienen. De heer A. Oskam D z. heeft in de Schoonhovensche Courant gelezen dat er plannen tot grensuitbreiding ingeko men zijn. Spr. vraagt wat daar van waar is. De Voorzitter zegt dat er abso luut niets is ingekomen. Spr. heeft zich na het lezen van dat bericht in verbin ding gesteld met het gemeentebestuur van Schoonhoven, doch ook dit had van niets gehoord en had bereids geïnfor meerd bij de Redactie van de Schoonh. Gl. Deze kon slechts zeggen dat het be richt uit betrouwbaren bron gekomen was. Weth. v. d. Dool zegt, dat van Schoonhoven tot eind Zujdbroek 35 bruggen liggen. Daar zijn er 15 onder van hard materiaal, dus die 20 over schietende komen eerlang aan de beurt. He| is meermalen gebeurd dat het ver keer dagen stop gezet werd. Spr. heeft zich me* do Provinciale Griffie in ver- bièding gesteld, om te vernemen of er niets aan te doen was. Spr. is verwezen naar den heer Sips te Gouda. Wij zijn niet meer in den tijd dat iedere boer zijn eigen varken slacht en zijn eigen brood bakt, zegt spr.; het snelverkeer is er ge komen en spr. vraagt of het mogelijk is dat er door de genieente met medewer king van het polderbestuur, bij reparatie van bruggen een noodbrug gelegd wordt. Het is een particulier belang, wanneer er een nieuwe brug komt, terwijl het al gemeen belang geschaad wordt door stremming van het verkeer. In Berken- woude heeft men ook een noodbrug voor dergelijke gelegenheden. Weth. Blanken zegt, dat bij Boer ook een noodbrug gelegd moet worden, maar het is een zeer moeilijke kwestie. De Voorzitter meent, dat de heer v. d. Dool hiermede al voldoende beant woord is. Weth. v. d. Dool acht het in het al gemeen belang, wanneer de wegen niet zoo lang aan het verkeer onttrokken dat het schip boven den toegelaten diep, gang was geladen. In het reglement -voor de Nieuwi Maas wdirdt nergens geregeld, wat die is en spr. kan niet aannemen, dat de ijk schaal door het reglement van de Maai wordt erkend. Daarom vroeg spraak. Als verdediger trad op mr. Postma. Deze betoogde, dat de zaak groot economisch belang is schippers. Pleiter begreep niet, waarom deze motorschepen zoo’n doorn in het oog van den brigadier lijn. Het Vonnis van den kantonrechter, waarin gezegd wordt, dat de baggermachine, die zand afle vert- misleid wordt en via de bagger machine de staat, bestreed pl. Er ia van geen misleiding sprake en er i8 niets tegen de wijze van doen in te bren gen. Het reglement voor Rijn, (Lek en Waal geeft voorschriften voor de diepgang; dat voor de Merwede, Noord en Nieuwe Maas geeft in het geheel geen aanwij zingen. Pl. drong tenslotte moeten betalen. Het adres wordt in handen van B. en W. gesteld om advies. Barakkendlenst. Aan de orde is dan een voorstel van Burg, en Weth. om met het bestuur van het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht een overeenkomst aan te gaan inzake de verpleging van lijders aan be smettelijke ziekten, In de voorlaatste vergadering is afgevoerd het punt betref fende een aanbieding van Gouda om toe te treden tot de regeling inzake een cen trale barak aldaar. B. en W. meenden gjtdkooper terecht te kunnen en dat is gebleken inderdaad het geval te zijn en wel bij het stads- en academisch zie kenhuis te Utrecht. Het bestuur van deze inrichting vraagt een vast bedrag van 5 cent per inwoner per jaar en bij verple ging f 2,90 per dag, waaronder ook, de kosten van geneeskundige behandeling zijn begrepen. B. en W. zijn tot dit voorstel gekomen ingevolge een circulaire van het bedoelde ziekenhuis, welke aan de gemeenten in de provincie Utrecht en de aangrenzen de gemeenten is gezonden De Voorzitter leest ook voor de regeling, die Gouda foorgesteld heeft. Hieruit blijkt, dat Gouda vraagt f 1 per inwoner ineens of 6 ct. per inwoner per jaar, gedurende 46 jaar. Het bedrag voor de verpleging bedraagt echter f 3,50 per patiënt per dag. Spr. geeft voorts een resumé over he» gesprokene in de vergadering van be langhebbende gemeentebesturen te Gouda De heer Van Buren heeft zich ver wonderd dat B. en W. een overeenkomst willen aangaan met Utrecht, waar Gouda dichter bij ligt, maar na de uiteenzetting van den Voorzitter betreffende de con dities van het verpleeggeld, kan spr. zich met het voorstel van B. en W. ver- eenigeh. Weth. v. d. Dool zegt, dat de voor dooien met Utrecht in de stukken niet tot zijn recht komen. In het stads- en aca demisch ziekenhuis heeft men met Hee ding enz. niets te maken. De Voorzitter zegt, dat men te Gouda met f 3,50 ook van alles af is. De heer A. Oskam D z. is bang dat Gouda bij grooten toeloop niet altijd de patiënten kan opnemen. De,’Voorzitter: Ook dat garan deert Gouda? hoeveel patiënten er ook komen, 'ze kunnen altijd opgenomen wor- den. Het eenige verschil ligt in het ver pleeggeld, dat te Utrecht minder ie. Het voorstel van B. en W., om bij Utrecht aan te sluiten, wordt‘nu z. h. s. aangenomen. Eenige comptabiliteitsbesluiten betref fende af- en overschrijving op de be grooting, worden goedgekeurd Daarop volgt de benoeming eener on derwijzeres aan de 2e O. L. School. De voordracht luidt: no. 1 mej. A. J. M. Scheijgrond, Gouda; no. 2 mej. A. Sta lenburg, Vreeswijk; no. 3 mej. J. W. Herkhof, Schoonhoven. Benoemd wordt mej. Scheijgrond met algemeene stemmen.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 5