Stadsnieuws. Telegrammen. Gemengd Nieu we Weerbericht. Briefwisseling. Afloop Aanbestedingen Ingezonden Stukken Sportnieuws. Predikbeurten. Loop der Bevolking. Burgerlijke Stand. Marktberichten. EERSTE BLAD WltUWSiUP VOOR rUTP-HOOLAffP EN UTRECHT, Colirtm. MAANDAG 13 OCTOBER 1930 wegens ziekte. Voorzitter de burgemees ter. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Me- dedeeling wordt gedaan van eenige eomp- tabiliteitsbesluiten. Aangegaan is een kasgeldleening a pari a 3 1/4 procent. Op voorstel van den heer Vleggeert wordt besloten geen abonnement voor het veer te geven voor arbeiders met rijwiel. Bericht is ingekomen van de vaststel ling der gemeente-rekening 1927 door Ged. Staten. Over de rioleerlng van de Schoolstraat sal de eigenaar, Joh. Kasbergen, worden aangeschreven de verbeteringen aan te brengen, die hoogst noodzakelijk zijn. Het besluit tot onbewoonbaarverkla ring van de woning, bewoond door Slingerland, wordt bestendigd. Besloten wordt met de gemeente Gouda een overeenkomst aan te gaan tot stich ting van een centrale barak voor lijders aan besmettelijke ziekten. Inzake stofbsstrljdlnn hebben de gemeentebesturen van Ara- merstol, Bergambacht, Lekkerkerk, Ouder kerk a d. LTssel, Schoonhoven en Stol wijk bericht, dat zij geen adhaesie kunnen betuigen aan 's Raads adres. Het gemeen tebestuur van Krimpen a.d. IJssel heeft wel adhaesie betuigd. Ingekomen is een "overzicht van het Schoolartsendistrict Lek en Ussel. Art. 12 der gemeenschappelijke regeling schoolartsendienst wordt gewijzigd. Aan het verzoek van de wed. Blanken zal wordbn voldaan, volgens de Woningwet. Muziektent. Aan de muziekvereeniging „Caecilia" wordt beschikbaar gesteld een stuk ge meentegrond voor plaatsing van een mu ziektent. De Voorzitter stelt voor in ver band hiermede een retributie te heffen van f 25 per jaar. De heer De Bruijn daarentegen is van oordeel, dat de vereeniging zulks kosteloos moet hebben. Omtrent dit laatste staken de stemmen. Aan de zijde van den Voorzitter staan de heeren Van Dam, Noorlander. De Jong Aznterwijl de heeren Vleggeert en Hofman de zijde van den heer De Bruijn kiezen. De- gemeenterekening wordt vastgesteld tot f 68.551 in ontvangst en f 62.585 in uitgaaf; de kapitaaldienst geeft een batig slot van f 1021. 'De rekeping GEB. heeft een batig slot van f 448, de rekening G.W.B. een na- deelig slot van f 1403. De rekening Bur gerlijk Armbestuur heeft een batig slot van f 1135. Aangeboden wordt de gemeente-be grooting 1931 met bijlagen. Over een voorstel van den heer V1 e g- geert, om de benoeming van een on derwijzeres aan te houden, staken de De heeren De Bruijn en Hofman dee- len het gevoelen van den heer Vleggeert. Na eenige discussie tusschen den Voorzitter en den heer D e Bruijn over de aanbesteding van het gymnastieklokaal, volgt sluiting der open bare zitting. NIEUW-LEKKERLAND. Spoedeischende Raadvergadering op 0 October, n.m. 1.30 uur. Voorzitter de heer M. U. v. d. Roo- vaart, burgemeester. Secretaris de heer G. C. Voorsluis. Bericht van verhindering van den heer J. C. L. Smit. Na opening worden de notulen gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter zegt, dat deze ver gadering is uitgescherven voor een be- grootingswijziging, dienst 1931. Eerst komen echter nog eenige inge komen stukken aan de orde. Zoo is inge komen een adres van den A.N.W.B., waar in ten eerste uiteengezet wordt, wat deze Bond presteert, speciaal wordt gewezen op de aanwijzingsborden, die zeer het al gemeen belang bevorderen. Ten slotte wordt gevraagd, dat de ge meente zich zal laten inschrijven als bui tengewoon lid, waarvan de kosten sijn f 25. B. en W. adviaeeren dit verzoek in te willigen, waartoe met algemeene stem men wordt besloten. Daarna komt aan de orde de nieuws instructie voor den gemeente-ontvanger. De heer G. Stam vraagt of deze in structie veel scheelt met de oude en of de gemeente-ontvanger Zich er mede kan vereenigen. DeVooraitter zegt, dat er met den gemeente-ontvanger over gesprokgen is, en deze zich er mee kon vereenigen. De instructie wordt ongewijzigd aan genomen. Hierna komen aan de orde eenige schoolgeldreclame's. Aan den heer P. flehcuten wordt vrij stelling verleend. De beer De Kraai merkt op, dat men op een gevaarlijk terrein komt. daar an dere menscben, die reeds betaald hebben, nu ook reclame's kunnen indienen. Spr. zal voo» het voorstel stemmen, maar wil toch op het gevaar wijzen. (Spr doelt op de reclame no. 2 van P. Verhaar, die teruggebracht Wordt naar de le klasse.) Aan Jao. Breedveld wordt op voorstel van B. en W. vrijstelling verleend, even als aan K. de Ruiter. Daarna volgt een reclame van H. Se- ton. B. en W stellen voor dezen aanslag te handhaven. De heer De Kraai wijst er Op, dat daar een moeder thuis is, die onderhou den wordt. De heer De Jong zegt, dat Seton groots kosten gehad heeft aan diens zoon n.m. f 560. Werken kan hij niet meer. De Voorzitter wijst er op, dat die moeder het gezin niet zoozeer ten laste is; daar komt ook nog geld van in. De heer De Kraai stelt voor, om één klas te verlagen. Voorts wijst de heer D e K r a a i er op, dat degenen, die het geld vergooien, ge holpen worden. Spr. wijst er op, dat er zijn, die 56 ijsco's halen en om steun gaan bij het burgerlijk armbestuur. Deze persoon, die alles doet voor zijn gezin, moet ook geholpen worden. De heer C. Stam zegt, dat dit bedoel de gezin zich kan helpen. En zoolang een gezin zich kan helpen, behoort dat te gebeuren. De heer Bo n g e r s wijst er op, dat al tijd geldt 't inkomen. Dat is de maatstaf en nu kan men afwijken, maar regel is het niet. De heer De Jong stelt voor S. in 'de 2e klas te brengen. Dit voorstel wordt verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Daarna volgt een reclame van P. de Jong, wiens aanslag teruggebracht wordt in de 2e klas, terwijl C. Snijders vrijstel ling krijgt. Daarna komt aan de orde een wijzi ging der begrooting 1931, w.o. kosten bij drage voor wqpingbouw aan A. G. de Groot, terzake inwoning burgemeester en voorts nog een wijziging betreffende on derwijs. Het voorstel wordt aangenomen. Hierna Rondvraag. De heer De Kraai vraagt hoe het er bij staat met de onderwijzeres mej. Ver- nède. De Voorzitter zegt, dat het ge neeskundig ondérzoek heeft plaats gehad, doch de uitslag van het onderzoek is nog niet bekend. Voorts wordt gewezen op de plaatsing van urjnoirs. Daarna komt de werkloosheid ter ta fel. Spr. vraagt voor ds uitgetrokken werkloozen een geldelijken steun. Nu loopt het over den schijf van het B. A. en spr. hoopt, dat het bestuur de door hem voorgelezen maatstaf zal betrachten. Spr. wil dat de georganiseerde arbeiders de voorkeur zullen verkrijgen die zij ver dienen. Ook de regeering staat op dit standpunt. De heer C. Stam wil geen interne zaken van het B. A. behandelen, doch de cijfers door den heer De Kraai genoemd zijn bijna gelijk aan de geldende. Alleen zullen de ongeorganiseerden gelijk behan deld worden. De heer De Kraai zegt, dat de be doeling is, dat B. en W. zich hierover met het B. A. in verbinding zullen stel len. De heer De Jong vraagt waarom het lokaal geweigerd is aan de Esperanto- afdeeling voor haar tentoonstelling. De Voorzitter zegt Er is niets geweigerd. Aangeboden is bet Vereen, lokaal, maar daar moeten ze f 5 voor talen. Met de Herfstvacantie kan echter het gevraagde lokaal dienen, dan heeft het onderwijs er geen hinder van. De heer G. Stam vraagt of men er op letten wil dat aan alles voldaan wordt, voordat een onbewoonbaar ver klaarde woning bewoond kan worden. Spr. bedoelt die van Blom. Het betreft hier een W.C. enz. De VoorziÉter: Die zaak moet nog behandeld worden. De heer De Kraai: Dus ze wonen er in zonder dat er kennis is gegeven, dat gaat toch nietl De voorzitter zal de zaak bespreken met den gemeentebouwkundige. Hierna sluiting. Bedelaar: Asjeblief, meüeer, een kleinigheid. Ik ben op weg naar m'n ar me ouder moeder, die m'n gezicht in geen jaren meer gezien heeft 1 Heer: Wel. hier heb je een kwwtje, 0 mhet te waeeohea. Telegraafdienst. De monteur le kl. bij den telegraafdienst H. Tigchelaar te Hoofddorp is naar hier overgeplaatst ter voorziening in de vacature, ontstaan door de overplaatsing van den heer Kooiman naar Gouda. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Vierde nog kort geleden een echtpaar in onze stad zijn 50-jarig huwelijksfeest, thans wordt opnieuw zoo'n gouden jubi leum herdacht en wel door de echtelieden J. L. van der Pauw en A. Kroon. De jubilaris, die reeds als jongen bij zijn rader in het zilversmidsvak werd opgeleid en later dit vak voor eigen re kening ging beoefenen, verricht ook thans zijn werkzaamheden nog met goe den lust. Ook Zijn echtgenoote geniet nog een goede gezondheid, zoodat het paar heden een vroolijk gouden feest kan vie ren. UITBREIDING VAN INDUSTRIE. De heer Jac. G. J. Niekerk heeft het heerenhuis Voorhaven no. 13 onder hands verkocht aan den makelaar G. v. d. Horet alhier, in opdracht van den heer J. A. van Straten te Bergambaoht. GEMEENTEWERKLIEDEN. Vrijdag herdacht de afdeeling van den Algemeen en Bond van Overheidspersoneel haar 5-jarig bestaan met een feestavond in Hotel a la Station. Twee leden van het hoofdbestuur, de heeren v. d. Knaap en v. Troost, woonden deze vergadering bij. Er werd een collecte gehoüden ten bate der tuberculose-bostrijding, welke inzameling J 9 opbracht. AUTO- EN MOTORCLUB. De pogingen die, zooals reeds gemeld, hier ep in den omtrek werden gedaan om een motorclub op te richten, hebben succes gehad. Zaterdagavond heeft de oprichtingsvergadering plaats gehad, waarin besloten werd, ook automobilis ten in de club te betrekken. De vereeni ging is gedoopt als Auto- en Motorclub K.A.L. (Krimpener-, Alblasser- en Lopi- kerwaard). Ze telt tot dusver 23 leden, waarbij dan Yiog geen automobilisten zijn. Tot bestuursleden zijn gekozen de hee ren G. Malingrée (voorzitter); A. H. Reijnen (secretaris); W. C. van Iperen (penningmeester); Kooi te Lopik; W. Geleeds te Krimpen a.d. IJssel en Vaals te Oudewater. De jonge vereeniging hoopt Zondag- haar verrichtingen aan te van gen met een proeftrit van Belvédère af over Oudewater, Haastrecht en Berg ambacht. Arbeidsbemiddeling. Op 13 October waren hier de volgende werkzoekenden ingeschreven: 1 zilverdraaier-forceur; 2 zilversmeden; 1 lompensorteerder; 1 siga- rensorteerder, 1 pakhuisknecht, 1 fa brieksarbeider; 2 losse werklieden. INGEZONDEN MEDEDEELIN8. Noemt proeft mit vi BATTERIJEN van 20. 25 in 30 ot. J. K. SNOEI, Schoonhoven DE RAMP VAN DE R. 101. Rouwdienst te Amsterdam. AMSTERDAM, 13 Oct. Gistermorgen werd in de Engelsche Hervormde Kerk aan het Bagijnhof een herdenkingsdienst gehouden voor de slachtoffers van het verongelukte Engelsche luchtschip R. 101 Het kerkgebouw was geheel gevuld, ter wijl zich onder de aanwezigen vele En- gelachen, leden van de Engelsche kolonie te Amsterdam, bevonden. Het orgel speelde een treurmarsch, waarbij alle aanwezigen »ch van hun zetel verhieven. Gezongen werd een jlrietal bekende En gelsche gezangen. De president Dr. W. Thomson, iprak de herdenkingsrede uit. ONTVREEMDING. WINSCHOTEN, lfl Oct. Toen gisteren avond de postzakken te Winschoten aan kwamen, bleek uit de post van Peksla een brief met f 1500 verdwenen te zijn. Deze post komt in een zak per stoom tram, begeleid door een besteller, van Pekela naar Winschoten. De besteller is aangehouden, maar zegt nergens van te weten. Het onderzoek van de politie heeft nog tot geen resultaat geleid. HET TRAM-ONGELUK TE PRIXCENHAGEi PRINGENHAGE, 13 Oct. De ma chinist Roks, die bij de tramontspo ring, alhier, ernstige brandwonden op liep, is gisteravond aan de gevolgen daarvan overleden. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen achter. DL O h LUS 1 EN IN SPANJE PARIJS, 13 Oct. Uit Madrid wordl gemeld, dat het gisteren te Lerida in Catalonië tot ernstige botsingen is gekomen tusschen politie en republi keinen, die een betooging wilden houden. Toen de betoogers geen gevolg gaven aan een sommatie der politie om zich te verspreiden, voerde de politie een charge uit met de blanke sabel. Ongeveer 40 personen werden door sabelhouwen gewond, van wie eenigen vrij ernstig. ERNSTIG AUTOBUS-ONGEVAL PARIJS, 13 Oot. Een ernstig ongeluk heeft zich gisteren voorgedaan bij Mo- restel, niet ver van Grenoble. Een auto bus werd op den spoorwegovergang ge grepen en totaal versplinterd. Vier per sonen werden gedood en 12 zóó zwaar gewond, dat de toestand van de meesten hunner levensgevaarlijk is. PRINS BOUDEWIJN GEDOOPT. BRUSSEL, 13 Oct. Gehuld in een shawl van kostbare "kant is gisteren het tweede kind van Kroonprins Leopold en Prinses Astrid in da kerk van den H. Jacobus van Coudenbergh gedoopt. Prins Boudewijn werd ten doop ge houden door zijn grootvader, Koning Al- bert van België. DE „TIGRIS" VERGAAN. Wsar aan lijk aangespeeld, ANTWEBPEN, 13 Oct. Reeds Zater dag was op de Fransche kust bij Duin kerken het lijk aangespoeld van een man, die, naar men meende, deel uitmaakte van de bemanning van het vermiste Belgische stoomschip „Tigris". Zekerheid had men echter niet, totdat gisteren, eveneens bij Duinkerken, een lijk aanspoelde, dat met zekerheid herkend werd als te zijn dat van den kapitein van de „Tigris". Het staat thans vast, dat de „Tigris die op 17 September met den bemanning van 88 koppen van Antwerpen vertrok naar Alexandria en waarvan men sedert dien niets meer gehoord heeft, in den he- vigen storm met man se muie li ver- fUGi TWEE GEVANGENEN ONTVLUCHT. Te Schevenlniea. Zaterdagavond zijn tegen elf uur uit de bijzondere strafgevangenis te Schevenin- gen twee gevangenen ontvlucht. De uit brekers hsjjben met behulp van een vijl de tralies van hun cel doorgezaagd en met achterlating van hun gevangenis- kleeding, behalve onderbroek en borst rok, de gevangenis verlaten. De gestichte- kleeding werd in de gang buiten de cel gevonden. Waarschijnlijk hebben zij bui ten de gevangenis hulp gehad en boven- kleeding ontvangen. Een meisje heeft in de buurt een auto zien stilstaan, die zich daarna in vliegende vaart in de richting van Den Haag begaf. Een der ontvluchten is een Rus. Hij heei Iwan Maslanka en is 28 jaar oud. De andere, Th. J. Verweyen, is een 22-jarig zeeman. De Rus was opgesloten wegens diefstal en had nog straf tegoed tot 22 Maart 1931. Verweyen onderging zijn straf we gens mishandeling en zou op 25 October as. zijn vrijgekomen. Hij is Rotterdam mer van geboorte. ZIJN KIND ONTVOERD. Te Apeldoorn kwam Zondagmiddag mevr. D. uit Amsterdam met den trein aan om haar ouders te bezoeken. Zij had haar 2-jarig dochtertje, hetwelk zij Zaterdag uit het Kleuter huis te Naar den had gehaald en thans naar haar ouders wilde brengen, bij zich. Ter hoogte van Garage Keekstra aan de Asselachestraat kwam haar een auto langzaam achterop rijden. Een man zat op hat spatbord. Plotseling sprong hij van dea auto af. en nam na een heftige worsteling da moader het kind af. Hij verdween eï me» in den auto, die daarna - in volle vaart de Asselachestraat afreed. Tijdens de worsteling herkende mevr. D. in den aanvaller haar man, van wien ze sinds eenigan tijd gescheiden leeft. t De politie stelt een onderzoek in. DE HOOGE WATERSTAND. Veel sehade aangericht. Het gevaar thans gewe- ksn. De hooge waterstand heeft op verschil lende plaatsen van ons land reeds groote schade aangericht. BI] Deventer is in de omgeving van Teuge en Wilp- schen Achterhoek, alsmede in het Broek land, veel ellende ontstaan. Het water dringt de huizen binnen en het vee moet men elders onder dak brengen. De wei landen vormen thans uitgestrekte water vlakten. Op sommige plaatsen moest men bet vee door het water heen in veilig heid brengen. In Granlngea. Ook in de omstreken v&n Groningen staan verschillende landerijen onder wa ter. De molens en stoomgemalen kunnen niet tegen den overmatig hoogen water stand werken. Tal van boezemkanalen zijn bovendien overvol. Vooral naar den kant van Leek ia de toestand vrij ernstig Veel vee moest op de hooger gelegen plaatsen reeds worden gestald In de woningen staat het water in de kelders. De Amstel. Ook in den Amstel bereikte de laatste dagen het water een flinke hoogte. In de Dorpsstraat. Hooger Einde en den Amsteldijk te Ouderkerk a d. Amstel ging het water over de waterkeeiing en overstroomde de kelders. Tot keering van het water moesten onverwijld zandzakken enz. worden aangebracht. In het polderdistrict Veluwe. De sterke regenval heeft ook in het uitgestrekte polderdistrict Veluwe «mati gen last veroorzaakt. In de buurt van Teuge heeft ten Zui den van den Rijksstraatweg naar Apel doorn het water de landerijen over stroomd en iets dieper landwaarts zijn Sene boerenbehuizingen in ern- ilijkheden geraakt. De boerderij ran Essen, nabij gonoemden tweg, ia niet meer te bereiken jen boot, daar zij rondom in he' water staat. In allerijl zijn de koeien, var kens en ander vee in veiligheid gebracht. Het ia zoo goed als zeker, dat van de nog te velde staande gewassen niets te recht zal komen. Even treurig is het ge steld bij de boerderij van den landbouwer Weijn. De Waal. Zaterdag is de waterstand op de Waal zoo hoog geworden, dat men de gierpont heeft moeten opbreken. De Nieuwe Kade voor de stad staat geheel onder water evenals de uiterwaarden Nog vele andere veerdiensten op de Waal zijn gestaakt Dt Maas. Sinds Vrijdagmorgen is de Maas bij Roermond buiten haar oevers getreden De lage weilanden en wegen zijn reeds overstroomd; de landbouwers moesten in alle haast hun vee uit de weiden red den In de omgeving van Asselt zijn vele onuitgedane aardappelvelden ondei wa ter gezet. Op verschillende plaatsen werd nog met spoed de wintervoorraad vruch ten van het veld gehaald, daar nog meer was verwacht kan worden door den aan houdenden regen. Hst gevaar geweken. Zaterdag begon het overstroomingsge- vaar van den Rijn te verminderen. Dien dag is de rivier nog slechts 3 a 4 c.M. gewassen en Zondag begon, hoewel het water van den Boven-Rijn nog overal een geringen was vertoonde, de Beneden- Rijn langhaam te vallen, doordat het peil der rivieren begon te dalen. Het water is bij Coblenz reds 45 c.M. geval- len, terwijl de weersomstandigheden zoo- j danig zijn, dat gij ten volle de verwach- Naar waarneming in den norgen tan 13 October. Hoogste barometerstand 769.8 te Mun ch en, laagste barometerstand 743 6 te Röst. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige, later wellicht toene mende Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind; nevelig tot half of zwaar bewolkt' aanvankelijk nog weinig of geen regenj weinig verandering in temperatuur. Waterstand: Keulen, 11 October, 6.64 M. of 81 o.M. ting, dat de waterstand nog vorder zal dalen, wettigen. Ook in het Noorden des lands daalt het waterpeil thans langzaam. BOYD EN CONNORS OCEAAN- VLUCIIT. Erroll Boyd heeft omtrent zijn ge slaagde Oceaanvluéht nog medege deeld, dat op een gegeven moment geconstateerd werd, dal de achterste benzinetank niet naar behooren tunc- tionneerde. Zij bevatte ongeveer 100 gallon benzine. Alles bij elkaar ge nomen, zei Boyd hadden wij maar 450 gallons bij ons, zoodat deze 100 gallon een belangrijk tekort voor ons beleekende. Daar het geen zin had de tank als, nuttelooze bal last mee te voeren, hebben wij haar in zee laten vallen, even voor wij op 't eiland Tresco landden. Wij hadden 't defect ongeveer vijf minuten voor dien opgemerkt en ik verzeker u dal het benauwde oogenblikken voorin» geweest zjjn Wij padden toen prac- tisch gesproken geen druppel "ben zine meer en wij moesten landen op een strand, dat slechts eenifce meters breed was. Volgens den navigator was de te volgen route zeer nauwkeurig uitge stippeld. doch door den storm was men eenige honderden mijlen naar het Zuiden afgedreven. Per vliegmachine naar ztfn werk. Het vliegveld achter de nieuwe fabriek van de Erven J. van Nelle te Overschle is goedgekeurd De heer M. A G. van der Leeuw heeft inder tijd een verzoekschrift aan den mi nister van Waterstaat gezonden ter verkrijging van ontheffing van een bepaling der Luchtvaartwet, welke ontheffing dezer dagen is verleend. De heer Van der Leeuw laat bij zijn woning, welke hij te Rockanje laat bouwen, eveneens een vliegveld aanleg,en. om gedurende den tijd dat hij in die plaats vertoeft per vlieg tuig naar zijn werk te kunnen vlie gen. De heer Van der Leeuw heeft bij de Panderfabrieken een vliegtuig besteld. Dit vliegtuig zal van ietwat grootere afmetingen zijn dan de ge wone Pander-vliegtuigen. Bovendien zal er een zwaardere motor dan ge bruikelijk is in dit vliegtuig worden geplaatst. GIFGAS- EN BRANDBOMMEN. De Vrijdag te Brussel gehou den zitting van het internalionale Koode Kruis-congres hield zich bezig met de kwestie van de bescherming der burgerlijke bevolking tegen gif gassen en brandbommen. Het congres nam een motie aan. waann bij de regeeringen wordt aan gedrongen op hel verleenen van fi- nancieelen steun voor het organisee- ren van samenwerking tusschen de geleerden en de industrieelen tot het gifgassen*" beveiligingsmiddelen tegen Voorts werd besloten, dat het con gres zijn actie zal voortzetten voor het verkrijgen van een zoo spoedig mogelijke ratificatie der conventie van Geneve van 1925. waarbij het ge bruik maken van gifgassen wordt verboden. OVERSTROOMINGEN IN SAVOYE. De overstroomingen van de Arve heb ben in Boven-Savoye een schade aange richt van ettelijke millioenen Fransche francs. Tusschen Fayet en Sallanches vernielde de rifier de dijken en over stroomde de vlakte, welke thans over een oppervlakte van verscheiden duizen den hectaren is bedekt door meer dan 'n halven meter water. Verder beneden in de vallei is ds vlak te nabij Banneville overstroomd en een deel van de stad staat onder water Va le velden en boomgaarden zijn volkomen vernield en ook de hoofdweg naar Cha- monix is verwoest over een afstand van 300 meter. De toestand, welke reeds wat verbeterd was, is weer veel ernstiger ge worden als gevolg van hernieuwden h«- vigen regenval. EEN MOEILIJK BEWIJS. Fraai staaltje van bureaucratie. In Boedapest was het eenige malen voorgekomen, dat gepensioneerden, zonder dat men op het betrokken bu reau daarvan opgave had ontvangen, waren overleden en dat dan anderen op hun naam de uitkeering opstreken Om dat te voorkomen, moeten thans zekere groepen van gepensioneerden bij de opneming van nun pensioen steeds een officieele bevestiging van den burgemeester hunner geboorte plaats overleggen, dat zij inderdaad leven. Nu wus een gepensioneerde langen tijd ziek. in verband waarmede hij eerst na eenige maanden er toe kwam zijn pensioen te halen onder overlegging van het betrokken .jtuk over de laatste maand. Daarop werd hem zijn pensioen over die maand uitbetaald, onder bijvoeging, dat, wan neer hij volgens voorschrift, bewij zen kon. dat hij ook in de vooraf gaande maanden geleefd had, hem ook *over die maanden het pensioen zou worden uitbetaald. EERSTE BLAD. NlEUWtBLAD VOOR ZUID-HOOLANP KM UTRECHT, Schoonhovensche Courant MAANDAG 13 OCTOBER 1930 Op Jacht naar een Inbreker. In dea nacht van Zaterdag heeft te Hoensbroei Ben inbreker zich toegang verschaft tot den winkel van de firma Kooien en on gestoord een giooten voorraad winkel waren in een zak verzameld. Hij wist dat pand te verlaten, voordat de politie verscheen. Deze was inmiddels gewaar schuwd en achtorvolgde den dader. De inbreker zag zich tijdens deze achter volging genoodzaakt zich van zijn buit te ontdoen en wist te ontkomen. De politie weet echter wie de dader is en heeft goede hoop, dat zij hem spoedig zal ar- Mllllonnairsglft. De bekende Ameri- kaansche milliardair George Eastman, o.a. oprichter van het Kodak-concern, heeft een milliocn dollars geschonken aan de gemeente Stockholm, om daarvoor op te richten een tandheelkundig klinisch ziekenhuis voor kinderen. Overstroomingen In Noord-Frankrijk. De overstroomingen in de noord-ooste lijke provincies van Frankrijk namen tot Zaterdag een steeds bedenkelijker vorm aan. Speciaal in de omgeving van Ver dun en Varennes steeg het water angst wekkend. De bewoners van de laagst ge legen wijken konden slechts met moeite voor verdrinken behoed worden. De spoorwegverbindingen zijn op vele plaat sen verbroken. De omgeving van Verdun lijkt één groot moeras, met groote meer- vlakken erin. De bevolking van Java. Uit de gehouden momenttelling blijkt, dal de bevolking van Java in 1930 een gemiddelde heeft van 320 zielen per vierk. KM. Het totaalcijfer der be volking is volgens de telling 42.264.626 terwijl bij de telling 1920 dit cijfer werd vastgesteld op 34.984.171. Noodlottig autobus-ongeval. Te Gummersbach in Duitschland keerde een aantal leden van een vrouwen club per autobus naar huis terug, toen de bus op het gladde wegdek slipte, tegen een boom. aanreed en omsloeg. Twee vrouwen werden ge dood. Een der slachtoffers is moe der van elf kinderen. Zeven personen liepen min of meer ernstige kwets uren op. ENGELAND'S LAATSTE EEB aan de slachtoffers van de R lil. Vrijdag hebben te Londen de rouw plechtigheden voor de slachtoffers van de R 101 den geheelen dag voort geduurd. In verscheiden kerken wer den rouwdiensten gehouden. Hel défilé der Londenaars in de West minster Hall duurde van den vroe gen tol s nachts om één uur. De droeve stoet Zaterdag heeft een ontzaglijke men- schenmemgte, in dichte rijen langs de geheele route geschaard, eerbiedige hulde gebracht aan de slachtoffers, die in plechtige processie door Lon den zijn opgevoerd, op weg naar hun laatste rustplaats, het gemeenschap- pellijk gr al, dat voor nen in Car- dington gedolven is. Op tweemaal 24, elk door vier paar den getrokken militaire transportwa gens werden de kisten, met ae over blijfselen der slachtoffers, vervoerd. Het was een stoet waar geen einde aan scheen te komen. De stoet was meer dan een mijl lang en nam ruim een half uur in beslag om een bepaald punt te pas- seeren. De autoriteiten, onder wie Ramsay MacDonald, de afgevaardig den der Dominions, de diplomatieke vertegenwoordigers, afgevaardigden van alle Europeesche naties, namen aan de processie deel in auto's Ook luchtschipvertegenwoordigers van eenige landen en wat zeer op prys gesteld werd, ook uit Duitschland. De nabestaanden van de slachtof fers reden in een zeer langen stoet van auto's. Drie militaire muziek korpsen in de stoet speelden treur- marschen en detachementen van den vliegdiertst tan Leger en Marine en van burgerlijke luchtvaartafdeelingen liepen mede in den stoet, die een in drukwekkend schouwspel opleverde voor de duizenden, die stil en met ontbloot hoofd den laatsten groet brachten aan de mannen van de R 101 op hun laatste reis. Aan hel groole graf. De .teraardebestelling zelve te Car- dington, was een eenvoudige maar roerende plechtigheid. Terwijl de kisten in het graf wer den neergelaten, vloog een escadrille machines van den Kon. Vliegdiensl over het terrein, bracht door duiken het gebruikelijke saluut en bleef bo ven het terrein cirkelen. De salvo's werden door een detachement van den Koninklijken Vliegdienst gevuurd nadat bij het graf een korte dienst door geestelijken van verschillende gezindten, geleid door dedv bisschop v*n St. Albans, was gehouden, waar aan vele dorpelingen knielende deel namen en de gebruikelijke gebeden werde nuitgesproken. Yeertien van de acht en veertig kisten droegen namen, gegrift in alurainium-platen. °P de andere slond: .,ter nagedach- lennis aan den onbekenden vlieger, die op 5 October is gestorven, frffen slotte werd door de trompetters de „Last Post'' geblazen, even .later ge volgd door de reveille, waarmede deze plechtigheid ten einde was ge bracht. De eenige ooggetuige van de ramp. Te Beauvais heeft de correspon dent van Reuter een onderhoud ge had met den eenigen ooggetuige van de catastrofe met de R 101. Deze man Georges Babouille, werd door de politie, gezocht wegens slrooperij. doch hem werd vrijheid van straf verzekerd, Indien hij zich wilde aanmelden en verslag uitbrengen van hetgeen hij had gezien. De etrooper deelde mede, dat hij zich in den ongeluksnacht om twee uur des morgens op een heuvel be vond in de nabijheid van de plek. waar even later de ramp zöu plaats hebben. Plotseling zag hij het lucht schip naderen, dat een zwaren strijd met den wind voerde en hoewel de motoren op volle kracht draaiden, slechts langzaam vooruitkwam. Opeens zakte het luchtschip iets naar .beneaen en scheen zich toen weer op te richten, om daarna met den voorsteven naar beneden lang zaam te dalen. Het eerst kwam het gedeelte onder den voorsleven met den grond in aanraking en direct ste gen vlammen uit het gevaarte op, na een hevige ontploffing. Hierop volgden twee ontploffingen, die minder hevig waren dan de eerste en hel geheele schip vloog in brand. Babouille hoorde hulpgeroep, doch zag niemand uit het schip Jcomen. Hoewel hij op honderd meter afstand van hel wrak stond, was de hitte vreeselijk. Hij geraakte geheel van streek 'en liep weg, zoo hard "hy maar kon. Direct voor de ramp was het luchtschip nog helder verlicht, vooral de vensters van de gondels, maar bij de botsing met den grond gingen de lichten direct uil en het schip brak doormidden, terwijl de motoren nog eenige seconden draai den. 9 Vrijgezellenbelasting. In Italië heeft in het belastingjaar 1929—1930 de belasting op de ongehuwden 107.5 millioen lire opgebracht, dat is ruim drie millioen meer dan in het vorige belastingjaar. Dit geld wordt 'besteed aan de zorg voor moeders en kinde ren. De belasting, welker invoering in dertijd zooveel protesten uitlokte, heeft blijkbaar de ongehuwde man nen niet erg afgeschrikt 1 Gevaarlek arrestant Te Berlijn hadden twee agenten van politie op dracht gekregen zekeren Kriehme. die als rij wiel dief bekend staat en die ook van het plegen van een paar inbraken wordt verdacht, in diens woning in het Noorden der stad in hechtenis te gaan nemen. De agenten trokken naar de kamer, die door Kriehme wordt bewoond en toen ze geen antwoord kregen, stapten ze '1 vertrek binnen. Kriehme lag nog in bed, want £et was vroeg in den och tend De agenten deelden hem medfe. dat hii gearresteerd was en verzoch ten hem zich aan te kleeden. Op het zelfde oogenblik haalde Kriehme een revolver onder zijn hoofdkussen van daan en vuurde vijf schoten op de agenten. De ééne werd door kogels in de dij getroffen; de andere agent trok onmiddellijk zijn revolver en trof dc nmisdadiger in hoofd en borst zoodat hij vrijwel onmiddellijk dood was. De gewonde agent werd naar een ziekenhuis gebracht en daar ter stond geopereerd. Kriehme, die 29 jaar oud was, was onlangs uit de gevangenis ontsnapt. Een wrecde vrouw. Een opzien barend proces zal worden behandeld door de rechtbank te Augsburg Vol gens de aanklacht heeft de 53-jarige gescheiden vrouw Lutzenberger, die zich reeds zeven maanden in voor arrest bevindt, niet alleen haar ouders vergiftigd, maar ook getracht haar vier kinderen op dezelfde wijze om het leven te brengen. Bovendien wordt zij nog béschuldigd van po ging tot moord op het gezin van een postambtenaar te Munchen. De be klaagde. die eenigen tijd voor een onderzoek naar haar geestestoestand in een krankzinnigengesticht heeft doorgebracht, doch daarna weer werd ontslagen, omdat de doktoren haar voor volkomen toerekenbaar verkla ren. houdt nog steeds vol onschuldig te zijn. BOYD EN CONNOR OYER DF.N OCEAAN. Een noodlanding by Ierland. Vrijdag is het vliegtuig „Columbia" dat een vorigen avond van Harbour Grace op New Foundland was op gestegen voor een vlucht over den Oceaan naar Croydon op Trescoeen der Sdlly-eilanden, gedaald. De be stuurder van het vliegtuig, Erroll Boyd, heeft besloten aen tocht niet verder voort te zeilen. In ieder geval is de vlucht over den Oceaan ge slaagd. Tijdens den tocht is het toestel ook nog door een Brilsch stoomschip ge zien op 350 K M. afstand van Corn- Wallis. Een defect aan het benzine-reser voir was oorzaak van de landing. Aangezien het eiland Tresco dicht bij de Iersche kust ligt, kan de Oceaanvlucht als geslaagd worden beschouwd. Zaterdagmiddag om 3 uur 55 is de „Columbia" op Croydon geland De „Columbia'' voerde een uitste kende landing uit juist ten zuiden van het hoofdgebouw Mr.. Levine die met hetzelfde vliegtuig reeds een geslaagde Oceaanvlucht had vol- sracht. was een der eersten, die naar het toestel snelde. Hij klom op een vleugel en sprak met Boyd, terwijl de machine'nog eenigen tijd over het veld reed. Boyd vertelt. Boyd heeft omtrent zijn vlucht het volgende verteld: Donderdagmiddag halfvijf stegen wij van St Johns op New Found land op en spoedig hadden wfl met tegenwind te kampen. Toen de duisternis inviel hadden wij veel last van den regen. Wy willen niet of wij boven of beneden de wolken zouden vliegen, doch wij beeloten ten slotte zoo lang wij konden beneden de wol ken te blijven. Toen wij de wr*te maal boven de wolken uit trachtten te komen, stegen wij tot 2000 meter doch spoedig daarna moesten wij da len tot 1000 meter, omdat de tem peratuur zoo laag was, dat wij vrees den, dat zich ijs op de vleugels zou vormen. Toen wij voldoende gedaald waren, moesten wij blindvliegen. daar Con nor niet in staat was waarnemingen te verrichten. Na vijf uur vliegens konden wij weer tot 1500 meter klim men. DE „TIGRIS" VERGAAN. Met 33 man m»n boord. De reederij Deppe, waartoe de Bel gische stoomboot „Tigris" behoort die op 18 September Antwerpen ver liet en waarvan men sinds 19j Septem ber niets meer had vernomen, ont ving bericht, dat op de Fransche kust bij Duinkerken een lijk was gevon den waarvan men veronderstelt dat het van den kapitein van de „Tigris is met een bemanning van 33 koppen. Het schijnt dus zeker, dat de „Tigris" gezonken is. POLITIEKE .MOORD. Te Hannover is bij de arbeids beurs de communistische oppositie leider Erich t Schmidt door een re volverschot in het hoofd gedood. Men heeft waarschijnlijk met een politie- ken moord te doen. Schmidt was van vele geheimen der communistische partij, waarvan hij vroeger leider was op de hoogte. Dezer dagen ver schenen in 'n blad onthullingen over de betrekkingen der communisten met Moskou, die veel opzien wekten. Hel blad der communisten deed het voor komen. alsof deze onthullingen van Schmidt stamden en begon daarop een felle campagne tegen Schmidt, die een politiespion werd genoemd De dader is ontkomen. Vraag: Op 21 September j.l. is mijn broer te Stolwijk uit zijn schuitje gevallen en verdronken. Zijn vrouw blijft alben over, er zijn geen kinderen. Krijgt zij nu van de Ongevallenwet uitkeering. Antwoord: Volgens de Invaliditeitswet kan de weduwe geen uitkeering krijgen voor haar 60e jaar, maar volgens de Land- bouwongevallenwet heeft zij recht op de begrafeniskosten en een ujtkeering van 30 pCt. van het dagloon van haar man. De werkgever zal wel voor die uitkeering verzekerd zijn bij een maatschqjipij. Hij moet dan aangifte doen van het guval bij die maatschappij. Nlauw-Ukkarland. Bij onderhandsohs aanbesteding ie het bouwen van een heetwateroven, voor rekening van den heer P. den Ouden Pz., opgedragen aan de aannemers G. van der Voet te Lekker kerk en G. J. van Ek alhier, aan eerst genoemde de bovenbouw, en aan laatstge noemde de oven en het verdere inwendige van hel werk. Manifest Legen (le dienstplicht en de uuhtaire op\ ceding van de jet^d. De regeeringen van alle landen hennen einoeujk oincieei het recht van üe volkeren c vreile erkend en in het Kchogg-Pact den oorlog als middel ter nereiking van nationale uoeieinden geschrapt. iMeitegensiaanue dat, gaat de oor- logsvooi oerennng door. in Drutaie tegenstelling mei de vredesuiispray.cn van de regeeringen staal vooral de msiamihouuing en de uitnreichng van militaire opvoeding der jeugd. Twee vormen Hiervan ireuen voor al op den voorgrond; m veie landen nesiaat zjj ais wedeiyke dienstplicht, in andere is zij wei m naam vrij willig, uoch wordt zij aan ue jonge ren door moreeien en econonuscnen druk OiiOntkoomnaar gemaakt, boven- uien Lescnouwen ane regeeringen net ais hun reent van de niannenjke en vrouwehjke siaritsourgcrs krygsuiensi ie eischen. Wjj verklaren, dat ieder, die wer kelijk den vrede wil, voor de al- scnauing van ue ver-miiitainseenng van de jeugd moet strijden en de regeeringen nel recht ontzeggen moet, den staatsburgers de dienstplicht op te leggen. De dienstplicht levert den enkeling aan het ïnintairisme over. Het is een vorm van slavernij. Dat de volkeren dien uit gewoonte duldenis siechls een bewys te meer voor den aistom- penden invloed ervan. Militaire opleiding is oefening van lichaam en geest in de kunst van dooden. iViihiaire oefening is opvoeding tot den oorlog. Het is de bestendiging van den ooriogsgeest. Zij staat de ontwikkeling van den wil tot vrede in den weg. De oudere generatie begaat een groote misuaad aan de toekomst, wan neer zij de jongeren in scholen en universiteiten, in staats- en particu liere organisaties, dikwijls onder het voorwendsel van lichaamsoefening, 't krijgshandwerk leert. De vredesverdragen hebben de overwonnen volkeren de opheffing der militaire opvoeding voor de jeugd en afschaffing van den dienstplicht opgelegd. Mqgen de volkeren van da geheele wereld eindelijk door eigen initiatief die beide instellingen op ruimen? Wanneer de regeeringen de gewel dige afkeer van den oorlog niet erken nen willen, moeten zij rekening hou den met den tegenstand van Allen, die opkomen voor de menschheid en voor wie de stem van hun geweten de opperste wet is. Volkeren der wereld, neemt het volgende besluit. Weg met het militairisme. Weg mei den dienstplicht. Voedt de jeugd op tot mensche- lijkheid eü tot vrede. Onderteekend is dit artikel door een lijst van beroemde of vooraan staande mannen en vrouwen uit alle landen. Ameide. De wedstrijd „Brederode H"— „Rohda I" is wegens terreinafkeuring niet doorgegaan. Gouderak. De v.v. „Gouderak I" speel de Zondag j.l. op haar terrein een wed strijd voor de le klasse van den G.V.B. tegen „Gouda IV''. De uitslag was 30. Lekkerkerk. De uitslag van de gisteren gehouden' voetbalwedstrijd is als volgt: „L.F.C. I"„Crooswijk I" (Rotterdam) 34 Het was een mooie, spannende wedstrijd. „L.F.C. H"„Gouderak H" afgelast. NJeuwerkerk a.d. ijtaal Het was Zon dag een slechte dag voor de G.V.V.-'ers, beide elftallen leden een zware neder laag. Het veld was niet best. De uitsla gen waren „G.V.V, H"—„Olympia V" (Gouda) 3—7 „G.V.V. I"—„Nieuwerkerk I" 1—8. Moercapelle. Zondag 12 October speel de op haar eigen terrein Moercapelle Blauw-Wit tegen Waddinxveen II. De uitslag was Moercapelle 73. „Moordrecht II"—„Schoonhoven II" 02 Het zwaar gehavende 2e elftal van de „Sportclub'' zorgde ook voor een ver rassing door met 20 van „Moordrecht II" te winnen. De twee doelpunten werden in de eerste 10 minuten gemaakt door H. Verkerk. Vooral de acht^rspeler Bruins speelde een degelijke partij Het geheele elftal heeft sportief gestreden! Bravo! „Schoonhoven I" „Moordrecht I" 2—1. Ais scheidsrechter Kemmers uit Den Haag precies half 3 aantreden blaast, stellen de blauw-witte Moordrechtenaars zich op tegen een weer gewijzigde ploeg van de Sportclub, in witte shirts. Nog altijd ontbreekt de niet te vervangen jonge Mesker en daarom zal de oude Mesker, die van zijn oorspronkelijke midhalfplaats verhuisd was naar de voorhoede, als achterspeler laten zien, dat hij iedere plaats in het elftal met succes kan bezetten. Direct wordt aan beide zijden een geestdriftig spel begonnen. De stoere IJselbewoners spelen een forsch, open spel, met lange trappen naar de vleu gels, die den bal snel opbrengen. Men kan het den Moordrechtenaars aanzien, dat zij dezen wedstrijd uit het vuur wie len sleepen na hun laatste nederlagen en ook Schoonhoven heeft wat goed te maken na het koude stortbad in Den Haag De Schoonhoven-veste wordt soliede verdedigd (loor he. trio Lamorè, Mesker en Hol. Lamoré verdedigt weer op zijn gewone rustige wijze. Ook het andere heiligdom wordt telkens gevaarlijk bele gerd. Vooral de linkshalf van Moordxechl speelt een vaste partij. Een kwartier voor de rust wordt de middenvoor Sterrenburg geblesseerd, zoo dat hij het veld moet verlaten. Met 10 man speelt Schoonhovén door. Dan valt Neuman in en gaat de linksbuitenplaats bezetten. De rust gaat in met gelijken stand. Na de thee wordt het tempo nog ver hoogd en nu .krijgt het -technisch betere spel der Lekbewoners eenig overwicht. Dan speelt voeral de linkshalf Ipenburg prachtig voetbal. Rustig, goed doordacht en vlot van stijl! Het combineeren van Lankhorst en Eijkenaar op den rechtervleugel wordt gevaarlijker en een doelpunt zit in de lucht. Dit komt dan ook als Krins keu rig Lankhorst in de gelegenheid stelt on houdbaar te scoren. Dan is de juiste stemming er en geest driftig gaan de Schoonhovenaren ten aanval Een korte periode van groot overwicht volgt Neuman zet uitstekend voor en weer Lankhorst geeft met een pracht kopbal den keeper geen schijn van kans. 20. Dit wordt Moordrecht te erg. Zij weten zich uit de depressie lo% te werken en na een vlug opbrengen wordt van dicht bij in het Schoonhovensche doel gescho ten. Weer volgt een periode van eenig over wicht der thuisclub, maar tot doelpunten komt het niet meer Alzoo sleept „Sportclub" twee kostbare puntjes in de wacht. „Moordrecht" laat den indruk achter van een stoere, hardwerkende ploeg, die zijn plaats in de derde klasse waard is. Gelukkig zijn er hoopvolle teekenen dat Schoonhoven zijn goeden vorm van het afgeloopen zomerseizoen weer gaat terug krijgen. We zijn er echter nog lang niet! NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Voor de Uitgetrede- nen uit de Ned. Herv. Kerk hoopt Woensdagavond 7 uur voor te gaan D». Boone, van St. Philipsland. NIEUW-LEKKERLAND. Donderdag 16 October, 's avonds 7 uur, de heer De Redelijkheid, van Ouderkerk «ud. IJaiei, Rede in het belang van de Jongelingeve*- eeniging. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Donderdag 16 Octo ber, 'e avonda 6.30 uur, De. Reeeink, van Noordeloos. PAPENDRECHT. Donderdag 16 Ok tober, 's avonds 7.30 uur, Ds. J. W. vftn Ree, van Barendrecht. OUD GEREF. GEM. IJSSELSTEIN. Woensdag 15 October, 's avonds 6.30 uur, de heer W. H. Blaak, van Goudswaard. KRIMPEN a.d. LEK. Over de maand September. Ingekomen personen: 4 m. en 1 vr.; vertrokken personen 12 m. en 5 vr. GROOT-AMMERS. September. Geboren: Beligje, d. van G. J. Bouter en P. de jfong. Jannigje, d. van G. Terlouw en N. de Jong. Nicolaas, z. van A. Roest en W. van Vuuren. Getrouwd: D. Hakkesteegt, oud 28 i (won. te Brandwijk), en M. de Vos, oud 27 j. LEKKERKERK. October. Geboren. Klaas. z. van J. Klerk en W. Boon. Johannes Willem, z. van A. Borsje en E. de Groot. Getrouwd: G. Bos, oud 35 J., en D. K. van Os, oud 21 j. Overleden: P. Kersbergen, oud 74 L, weduwe van G- de Jager As. GORINCHEM, 13 Oot. Aangevoerd 364 runderen, 10 nuchtere kalveren, 4 varken», 847 biggen, 164 overloopera. De prijzen waren als volgt: Zware kalfkoeien f 360—460, kalfvaarzen l 200—360, guie- te vaarzen f 150225, stieren f 160— 260, graskalveren i 40—100, nuothere fok kalveren f 18—22, export kalveren f 101 250, graskalveren f 40—100, nuchtere fok zeugen f 70—00, overlqopers f 2640, biggen f 1525: eieren f 8.500 per 100 stuks. Handel levendig. ROTTERDAM, 13 Oct. (Draadloos). Veemarkt van heden. Aangevoerd 788 vette runderen, 242 vette kalveren, 1339 schapen of lammeren, 897 varkens. Prij zen: Koeien le kwal. 52—64, 2e kwal. 4S—46, 3e kwal. 35—38: kalveren le kwal. 85—90, 2e kwal. 75—80, Se kwal. 65—67è; schapen 34—40; lammeren 27— 31; zuiglammeren 21—25-, varkens le kwal. 29X, 2e kwal. 29, 3e kwal. 28K; Overzicht: Koeien en ossen zeer stroe ve handel, lagere prijzen; vette kalveren slechte handel, prijzen lager: schapenen lammeren handel etroef, prijzen dezelf de, varkens sleepende handel, prijzen dezelfde. ROTTERDAM, 13 Oot. (Draadloos). Aardappelmarkt. Brielsohe eigenheimers 300—350, Zeeuwsche blauwen 325—420, Zeeuwsche eigenheimers 280—300, Zeeuwsche bonten 325—420, Blauwe eigenheimers 300—840, Eerstelingen 280 —300, "Weatlandsche schoolmeesters (zand) 8—9 cent per kilo; kleine 5—9. OUDEWATER. 13 Oct. (Telefonisch). Kaasmarkt van heden. Aanvoer 107 par tijen, tezamen 4815 stuks, wegende 24075 K.G. Prijs met rijkswerk le soort f 43— 47. idem 2e soort f 39—42. zonder rijke- merk f 88-40 Handel matig. GROOT-AMMERS, 11 Oct Aan de kaasmarkt alhier waren Zaterdag aan gevoerd 35 partijen met te zamen 1099 stuks kazen, wegende 7693 K.G. Prijzen: met rijksmerk le soort f 43—45.50, idem 2e soort I 38—41; ongestempelde I 34— 36. Handel matig. UTRECHT, 10 Oct. Vereen. Groenten- en Vruchtenveiling „Utrecht en Omstre ken". Wortels f 3—9 per 100 bos. krop sla f 0.30-2.80, andijvie f 0.20-1.90, knolselderij f 2—8, gele komkommers f 2—11, bloemkool f 5—23, roode kool f 410, savoye kool f 512, alles per 100 stuks: zomerspinazie f 10—23, win- terspinazie f 821, spruiten f 1123, postelein f 822, snijboonen f 2253, pronkhoonen f 6—18. knolrapen f 2.10 3 40. winterwortels f 2 503.50, uien f 2—alles per 100 K.G tomaten f 6 21 ftauwe druiven f 1833. dito wit f 25—67. alles per 100 pond; meloenen f 1441 per 100 stuks En hoe is de toestand van den majoor hedennacht geweest. Hij heeft voortdurend om water ge vraagd, dokter. Hm. Nog verre van normaal.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 2