N oatkersieerling, Eitra ntarhtdienst BELASTINGVRAGEN Jr 1» eerste bead. Telegrammen. Stadsnieuws.' Gemengd Nieuws. Weerbericht. Mondelinge behandeling Nieuws in een paar regels. Rechtszaken. Sportnieuws. Afloop Aanbestedingen Predikbeurten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. pa 25-larige Eciituereeniglng pj DBS3ES3, Elisabeth van Lontuiel gen. De Bruin, eenige Dienstmeisjes vraagt: s Keukenmeisje Terstond gevraagd Een Huishoudster, bij A N. v. Zessen Een nette Burger- of Boerendienstbode. KTEUWBBCKP toob nmMTOCLIWD «I UTRECHT, I emvMi WDEN8DAQ 29 OCTOBER T03O tercatechiaatie gehouden door den oon- sulent, Da. Van Ginkel, van Nieuwpoort, en wel voor allen op Dinsdag, op dezelf de uren als voorheen. Van den veehouder W. Biltker Pz. ia een koe, welke het miltvuur had, af gemaakt en verbrand. De bakkers hebben den broodprijs met 2 cent verlaagd. De Pastorie alhier ia wegena wo ningtekort verhuurd aan den heer D. Rietveld. A. R. J. A. Noordeloos. De A. R. J. A. heeft een vergadering gehouden in de Bijzondere School. De vergadering was maar matig bezocht. De heer P. Bikker hield een inleiding getiteld- Het ontstaan van de A.-H. Par tij", wharop veel bespreking volgde. Voorgesteld wordt om twee sprekers op te laten treden, een over „Ontwapening" en een over „De Vlootwet". Voor de volgende vergadering, welke half December zal worden gehouden, werd tot onderwerp gekozen: „Geschiede- nis 1848." De voorzitter, de heer C. Bikker Pz., was aftredend. Deze wenschte wegens drukke werkzaamheden voor een herbe noeming niet meer in aanmerking te ko men. Iu zijn plaats werd gekozen de heer P. Bikker. Noordeloos. Ten^nadeele van den heer A. de J. is een rijwielbelastingmerk ge stolen, terwijl zijn rijwiel voor het café van den heer Z. stond. Noordeloos. Hedenavond halfacht gadert de afd. Noordeloos der Zuid- Hol, Vereen. „Het Groene Kruis", in de raadskamer. De werkloosheid. Oud-Alblas. Voor belanghebbenden wordt er de aandacht op gevestigd, dat voor landarbeidèrs werkgelegenheid staat in de Wieringermeexpolder. Voor huisvesting is goedkoope gelegenheid. Alle inlichtingen verschaft de plaatselijke correspondent der arbeidersbemiddeling. In de consistorie der Ned. Hi Kerk is een" vergadering gehouden te komen tot oprichting van édb afdeeling van den Geref. Bond. De vergadering stond onder leiding van het hoofd der Ghr. School, debt heer A. J. Bouwman. Het Groene Kruis. Ottoland. De afdeeling Goudriaan Ottoland van Het Groene Kruis vergader de teOttoland ^ep 27 Ootober, des nam. 6.30 uur, ten raadhuize. Aanwezig wa ren 6 bestuursleden' en 6 gewone leden. Afwezig met kennisgeving de bestuurs leden G. Vonk en G. Sterrenburg. De voorzitter, ds* heer J. Aantjes, sprak zijn teleurstelling uit over de ge ringe opkomst. Daarna worden de no tulen van de vorige vergadering getezen en onveranderd goedgekeurd. Vervolgens werd de begrooting voor 1931 aangeboden, vermeldende in ontvangst en uitgaaf een eind-hedrag van f 1469 toot een post groot f 2il voor onvoorziene uitgaven, be nevens de begrooting voor Wijkverple ging, welke in ontvangst en uitgaaf be loopt f 2100. In antwoord op enkele vragen deelde de voorzitter mede,-dat f 40 is uitgetrok ken voor extra-vervoer van de Wijk zuster bij erg ongunstig weer en dat een pensioensverzekering is gesloten. Hierna wordt de begrooting met alge- meene stemmen^ vastgesteld. De heer G. de. Heer vroeg, nu de ver- eeniging een eigen gebouw heeft ge huurd voor berging van de materialen, of een en ander niet verzekerd moet wor den tegen brandschade. De voorzitter zegt, dat dit reeds in de bestuursvergadering ter tafel gebracht is. waarna besloten werd het bestuur op te dragen voor een en ander zorg te dra gen. De aftredende bestuursleden, de hee- cen G. A. Verrips en Adr. Vonk, worden bij acclamatie herkozen. Daarna kwam de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering in behan deling, waarbij Ds. A. van de Weg voor-- stelde zoo mogelijk de Groene Kruis Wa terlef dingsfilms eens hier te laten ver- digde naar de algemeene vergadering te Na breedvoerige bespreking werd het bestuur opgedragen, en indien het eenigszins kan ongeveer half December, deze film te doen vertoonen zoo moge lijk in de openbare school teütemiii en daarbij een entree te heffen vaa tot 26 cent voor de te maken onkosten. Besloten werd dit jaar geen afgevaar- Bij de rondvraag zegt de voorzitter, la» bet bestuur overdacht, het volgend jaar een Groene Kruis-rcollecte te houden, ter versterking der kas, om meer en betere materialen te kunnen aanschaffen. De heer De Heer sprak zijn waar deering uit over de trouwe hulp, be toond door de wijkzuster, bij een plotse ling ernstig ziektegeval ten zijnen huize. Vervolgens verzoekt de magazijnmees ter te Ottoland nog aanschaffing van eenig materiaal, waarin zal worden voor zien. Stolwijk. Zaterdagavond is van den landbouwer de V., in de Beiersche buurt, één zijner beste beesten verdronken. Het dier ia naar de noodslachtplaats vervoerd en, voor zoover de keurings dienst dit toelaat, afgeslacht, in afwach ting van zijn bestemming. Waddinxveen. Hedenmorgen heeft de officieels opening plaats gehad van de nieuwe openbare school op het Oude Dorp. Botsrmarkt. De aanvoer op de he denmorgen gehouden Botermarkt bedroeg 2ö K.G. Prijzen: Weiboter f 0.90 per hal K.G. Goêboter geen aanvoer. GEZONDHEIDSCOMMISSIE. In de plaats van den heer Dr. S. I. M. Mogendorff, wien wegens zijn vertrek uit deze gemeente op zijn verzoek eervol ont slag is verleend, als lid van de Gezond heidscommissie, heeft de Commissaris der Koningin benoemd den heer B. Hen- drikse, Dierenarts te Groot-Ammers. SCHEIDSGERECHT. De beer J. Woudenberg heeft aan B. en W. bericht voor een herbenoeming als lid van het scheidsgerecht voor de werk lieden der gemeente niet meer in aanmer king te wiUen komen. RADIO-DISTRIBUTIE. De leden van den Raad, de heeren'O. Peerbolte en P. J. van Harmeien hebben een voorstel ingediend om een onderzoek te doen instellen naar de mogelijkheid S>m een „Gemeentelijk Radio-distributie bedrijf" op te richten. In de ..toelichting zeggen fcij: „Er be staat hier ter plaatse alreeds een parti culier radio-distributiebedrijf. Dit voldoet evenwel niet. Herhaaldelijk mankeert er iets aan en is voor de contribuanten van dit bedrijf slechts één station, waarvan wordt uitgezonden, hoorbaar. Waar dit aan ligt, laten we buiten beschouwing, maar zijn overtuigd, dat de aanleg en technische behandeling vakkundiger zal kunnen geschieden. Bovendien zouden meerdere stations kunnen worden benut en wellicht de contributie lager gesteld. In andere gemeenten werkt het heel goed en de resultaten daar bereikt, zouden al* leiddraad kunnen dienen." VEEMARKT. De veemarkt, die hier in het najaar wekelijks wordt gehóuden, is met ingang van heden weder geopend. Het wil met deze markt niet méér vlot ten in Schoonhoven. Er werden vandaag slechts 7 stuks vee aangevoerd. Ter aanmoediging had verleden jaar het van de overzijde van de Lek aange voerde vee vrijen overtocht per veerpont. Tot dusver is deze vergunning niet we der toegestaan. De prijzen, die vandaag besteed werden, waren: Kalfkoeien f 240800, klamvaar- zen f 240-260. VAN DEN DIJK GEREDEN. De heer "H. v. d. Ham van hier was gisteren met zijn VTaohtauto in Rotter dam. Hij ging echter in dan auto van den heer Vissei terug naar Schoonho- diens chauffeur zou de vracht auto van den heer Van der Ham naar hier rijden. Onder Ammerstol kwam deze, bij het uitwijken voor een anderen auto, te veel aan den kant van den weg en rolde aan de buitenzijde van den dijk. Hij gi^g over den kop en kwam bovenop de la ding aardappelen en groenten terecht. Behalve de chauffeur zat'nog één per soon in den auto. Ondank* de rare buiteling zijn zij er beiden ongedeerd af gekomen. De wagen is vanmorgen op den dijk gebracht. Elsrsnvelllno. Op de hedenmorgen gehouden Veiling bedroeg de aanvoer stuks. Prijzen: f 10.80—f 12.50; fièneieren f 7.50f 9.70; eendeieren f 5.70 f 7, allee per 100 stuks. DE NIEUWE MIJNRAMP. |li§* «ISIS 3*1" W.'T BRANDSTICHTING? OOSllBUiHG, 29 October. In verband met den brand, die Zondagavond de sühuuivvan den« landbouwer J. B. Deur te Oostburg in de ascb heeft gelegd, is gisteren zekere J. E. de Goede gearres teerd. Zooals roeds gemeld, was de brand onder verdachte omstandigheden ont staan. DOODGEREDEN. KOEVORDEN, 29 October. Hedenmor gen is de beer A. Potsdammer bij het tuindorp Koevorden, toen hij uit auto stapte om te zien of deze niet op de tramrails Itond, door de juist nade rende tram gegrepen en ongeveer 15 ter meegesleept. De heer P. werd ernstig gewond op genomen en overleed spoedig. Een kennis, die naast hem zat, sprong uit den wagen en bleef ongedeerd. Het ongeluk moet mede te wijten zijn aan het feit, dat voor den locomotief een wagen was aangeschakeld, zoodat de machinist het uitzicht op den weg miste. E£N INBREKER GEARRESTEERD. 5a*UILEM, 29 October. Een agent van tJÜitie te Bloemendaal was op de hoogte gesteld, dat in den afgeloopen nacht ingebroken was te Bentveld, ge meente Zandvoort. Op den Bentveldschen weg zag hij een man loopen en zette hem achterna. De man haalde een revolver uit den zak wilde schieten, maax de agent was hem te vlug af en «loste dadelijk een schot over het hoofd van den toan, die daar doo,r 200 schrok, dat hij zich overgaf. Hij bleek te zijn de 23-jarige A. K., af komstig uit Berlijn. Zijn revolver was geladen met 4 scherpe patronen. Boven dien had hij nog 17 patronen bij zich. Bij onderzoek is gebleken, dat hij 'n bezoek heeft gebracht bij een melkhandelaar, waar! hij uit een lade een bedrag van f 9 heeft ontvreemd. Verder heeft hij ge poogd in te breken bij een bakker, ter wijl hij uit de garage van den heer P. Seders een bedrag van f 22 ontvreemdde. De heer Seders was door het lawaai wak ker geworden e% heeft de politie gewaar schuwd. DE REVOLUTIE IN BRAZILIË. Vargas voorlooplg president. NEW YORK, 29 October. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat de aanvoer der van het Zuidelijk leger, Vargas, door de te Rio bijeengekomen leiders der op standelingen is gekozen tot voorloopig president van Brazilië De intocht van Vargas in de Braziliaansche hoofdstad aan het hóófd vam zijn troepen, was een ware triomftocht.®^ Mislukte pogm^tot ontvluchting. J/)lNDEN, 24 Octofcpr. Bij bet verlaten ian de haven van ïuo de Janeiro werd het Engelsche stoomschip „Almanzora" tot bijdraaien gedwongen en door Bra ziliaansche ambtenaren doorzocht. Twin tig politieke vluchtelingen, die met het schip Brazilië padden willen verlaten, werden gearresteerd. w Onder hen bevond zich de vroegere vice-president Vi^pna en verscheidene andere bekende politieke persoonlijkhe den. Rust In,«de hoofdstad. PARUS, 27 October. Volgens te Parijs uit Rio de Janeiro ontvangen bericht, is de rust inde stad weer volkomen hersteld. Alle banken en groote zaken- huizen zijn weer geopend. te Maybach hoeft aan bijna 100 perionen hei teven gekoit. «verwanten en vrienden wachten aan den' ingang der eohacht. LAFFE BEHOOVING. Een ouden man overvallen. Maandagmiddag zal op een bankje aan de Amslerd. Veerkade te Den Haag een Ti-jarige man wat uit te rusten, toen hij gezelschap kreeg van vier jonge kerels, geen onbekehden van den man, want hij had hen wel eens ont moet in de „Metropool", waar hij byna dagelijks een kopje koffiedronk Het was bekend, dat de oude man altijd zijn spaarduitjes bij zich droeg in i?een linnen zakje, dat hij in de „Metropool" nogal eens te voorschijn haalde en er dan mee geurde. Diens middag stond hy van liet bankje op en zeide, dat hij weer naar de „Metropo«ol" ging. Zijn jeug dige vrienden vergezelden hem. Zij liepen een zijstraat in en kwamen zoo in de St. Jacobstraat. Vlak bij de Wagenstraat werd de oude man door twee van de kerels beetgegre pen. De een hield met beide handen den mond van den* man dicht en de andere haalde het linnen zakje uit de broekzak van het slachtoffer, dat ook nog een'Hinken slag op 't hoofd kreeg. De twee anderen bemoeiden zich niet met het geval» Een en an der is gezien door een chauffeur, mpar deze meende, dat het hier een vechtpartijtje gold. De maréchaussee te Roosendaal heeft 's avonds een 22-jarigea zwer ver gearresteerd, die geen onbeken de van de politie is en die verdacht wordt bij de beroöving betrokken te zijn geweest. Bovendien heeft de politie Dins dagmorgen een 25-jarigen zeeman, wonende te 's Gravenhage. van rijn bed gelicht. De twee anderen zijn nog zoek. Van het geroofde bedrag is ongeveer f 40 terecht. Dit bedrag had ae te Roosendaal gearresteerde hog in zijn bezit, liij had een kaartje naar Parjji genomen, DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Maandagavond heeft op den door hek ken afgesloten overweg afin het be gin van de Middachter Allee de lo kaal trein van Dieren naar Arnhem het 16-jarig knechtje van den brand- stoffennanaelaar B., aangereden. De jongen bevond rich met zijn kruiwa gen op de spoorlijn. Even later wa ren de levensgeesten reeds geweken. Het slachtoffer is een weesjongen uit Amsterdam. AANRANDING. Ednige veldwachters die Maandag avond op surveillance waren in de polders onder Ridderkerk, hoorden om hulp roepen. Zij begaven zich in de richting van het geluid en vonden de 19-jarige dochter van den majoor der rijksvcldwacht M. op den i. Z,_ geworpen en te zijn en kon ook de grond liggen. Zij kon juist nog mede- deelen van haar fiets aangerand richting aangeven, waarin de dader gereden was, voor zij hel bewustzijn verloor. Toen de veldwachters in de aan geduide richting reden, zagen rij spoedig den dader rijden. Daar hij op de eerste aanmaning niet afstapte, zond een der veldwach ters zijn hond erbp af.,die den man tot staan bracht. Het bleek te zijn de 22-jarige A v. O. te Slikkerveer, die onlangs voor eenzelfde feit acht maanden gevan genisstraf voorwaardelijk kreeg. Van O. heeft bekend en is naar het Huis van Bewaring te Dordrecht overge bracht. Valsche rijksdaalders. Te Am sterdam zijn veel valsche rijksdfal ders in omloop. "Naar aanleiding daarvan zijn een aantal poütie-be- ambten, van elke^sectie één. op het hoofdbureau door*';de valsche geld- centrale op de hoogte gebracht van de verschillende afwijkingen, waar aan het valsche geld kan worden on derkend. Toegerust met deze wetenschap, zullen genoemde beambten op hun beurt tal van winkeliers in de hoofd stad van deze kenteekenen in kennis stellen. Op die wijze hoopt men de valsche geldstukken spoedig aan de circulatie te onttrekken. OPIUM-SMOKKELAAR, Te Amsterdam hebben de ambte naren van tien opsporingsdienst van de invoerrechten aan boord van het s.s. „Springfontein van de Zuid-Afri- ka lyn der K.N.S.M., dat hier uit „is aangekomen, in de bun kers onder steenkolen verborgen,, in beslag genomen een voorraad Yan niet minder dan 10 K.G. opaum. Later is een Chineesche stoker, in de Biimen-Bantammerstraat gearres teerd, verdacht van deze opium-smok kelarij. Hij zal wegens overtreding van de opium-wet ter beschikking der justitie worden gesteld. Spoorbrug verzakt. Nadat gis termiddag om één uur de Pullman- trein Amsterdam—Parijs de spoor brug bij De Vink was gepasseerd, bemerkte men dat dé spoorbrug was verzakt Alle verkeer naar beide zijden moest worden stopgezet. De storing was echter* spoedig opgeheven en «H verkeer is in beide rich tingen weer hersteld. VEERTIEN GOUDEN HORLOGES GESTOLEN. Te Amsterdam is een 24-jarige vrouw gearresteerd, die haar werk ervan maakte zich in horlogewinkels collec ties te laten voorleggèn en dan niets te laten voorleggen en dan niets te koopen, doch één horloge weg te nemen. Op die manier heeft zij veer tien stuks gouden armbandhorloges buitgemaakt die alle bij haar thuis of bij de Bank van Leening in be slag zijn genomen. HET DRAMA TE HILVERSUM. Het is nog niet bekend, wat de aan leiding kan zijn geweest tot de daad van die zijn kind door gasverstikking om het leven bracht en zelf bewusteloos werd gevonden. Het echtpaar H. was reeds 18 jaar gehuwd; het huwelijk is kinderloos ge bleven, het meisje was namelijk een aan genomen kind. De dader is langen tijd chauffeur geweest bij een familie te Hil versum, waar hij op eigen verzoek ont slagen" is. De familie was tevreden over hem, wat ook blijkt uit een getuigschrift dat hij heeft ontvangen. De vrouw, die heel veel van het kind hield., vertoeft thans bij haar familie te Hilversum. GROOTE VERDUISTERING DOOR NOTARIS. Gistermorgen heeft zich bij de justitie te Zutphen aangemeld notaris B. B. uit Apeldoorn, die» verklaart zich schuldig gemaakt te hebben aan verduistering van ongeveer f 40.000. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. De rechtbank te Zut phen heeft gisteren zijn faillissement uit gesproken. IN DE WIEG VERBRAND. Te De Hoef, onder Mijdrecht, is een zoontje van 6 maanden Van den arbeder Hoogervorst aan. bekomen brand wonden overleden. Terwijl de kleine in een wieg. lag, ver richtte de moeder eenige bezigheden bui- enshuis. Vermoedelijk doordat een 5- jarig knaapje met vuur of lucifers heeft gespeeld, is de wieg ih brand geraakt. De mofedei. dit. floor j-ameu het ge- tar bemerkte, syelde naar binnen en greep het kind uit de wieg. Inmiddels waarschuwden omwonenden den vader en een geneeskundige. Alle pogingen om het jonge leven te behouden bleken te vergeefs. Na verloop van een paar uur ii fcrt kind tengevolge van de bekomen brandwonden overleden. Naar waarneming in den morgen van 29 October. Hoogste barometerstand 789.8 te La Coruna; laagste b&rbmetör stand 739.0 Röst. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuid- Westelijke wind, nevelig tot zwaar be wolkt; waarschijnlijk eenige regen; wei nig verandering in temperatuur. Waterstand: &erulen, 28 October, 8.34 Meter of 7 c.M. hooger dan den vorigen dag. ONVERKOOPBARE BICTEN. In de omgeving van Maastricht weten de landbouwers geen weg met hun sui kerbieten. Konden die bieten vroeger ge regeld verkocht worden, hetzij' hier of in het buitenland, thans kan men er negens mee heen. Duitschland vraagt f 18 invoerrechten per 1000 K.G., dus f 180 flter tienton- wagon. Onder dien last is natuurlijk geen sprake van uitvoer. Ook voor eigen gebruik kan men de bieten niet gebruiken, want er is ander veevoeder volop. Wanneer men nagaat, dat er landbou wers zijn, die zelfs met 10 a 12 wagons suikerbieten zitten opgescheept, kan men zich indenken, Jioe de menschen gedu peerd zijn. NIEUWE BOYCOT TEGEN DUITSCH LAND. De Federatie van Ned. Schoenfabrie ken heeft aan de Duitsche leveranciers van grondstoffen en machines voor de schoenenindustrie een adres verzonden, waarin gezegd wordt, dat,een boycot zal worden overwogen door de bij deze fe deratie aangesloten Nederlandsche fa brikanten van Duitsche machines, leder, grondstoffen etc., wanneer de leveran ciers niet hun medewerking verleenen om de in voorbereiding zijnde nieuwe tariafsverhooging op export van schoe nen naar Duitschland onmogelijk te ma ken. De federatie wijst er ih dit adres op, dat Nederland zelf den Duitschen import van zool- en overleder m ons land ge heel vrij laat en die van schoenmacbines en schoenen slechts matig belast. Wlsselvervalschers. De politie van Managua (Nicaragua) heeft een bende internationale wisselvervalschers gear resteerd. Zij hadden reeds hun slag gé- slagen door aan een bankinstelling val sche wissels tot eed bedrag van 200.000 dollar te verkoopen. Noodlottigs autobotsing. .In de na bijheid van Neu Strelitz (in Duitsch land) zijn Zonda#avbnd tvyee motorrij ders in volle vaart met elkaar in bot sing gekomen. De bestuur'ders en hunne' duozitters werden over den brug geslin gerd. Drie van hen waren onmiddellijk dood, de vierde overleed onderweg naar het ziekenhuis. Een jong meisje, dat met haar rijwiel tusschen de beide motoren geraakte, kwam met eenige liohte ver wondingen en den scürik vrij. DE RAMP BIJ SAARBRUCKEN. Thans hééft de mijninspectie bekend gemaakt, dat van de ramp in de May backmijn alle opgesloten mijnwerkers, op één' na, gevonden zijn. Van de dooden zijp thans, op vier-na, allen herkend. In de rouwkapel te Friedriehstal staan lange rijen lijkkisten, welker deksels nog herhaaldelijk geopend nÜoeten worden om het den nagelaten betrekkingen mogelijk te maken de dooden te herkennen. Voor zoover de dooden herkend zijn, worden zij naar de plaats van inwoning overgebracht. De overigen zullen hun laatste rustplaats vinden in een gemeen schappelijk graf op het JEhrenfriedho! Bildstock, Een mijnbaas, die op het moment van de ontplofing op dor derd^ verdieping werkzaam was, heeft verklaard, dat de luchtverversching op de plaats van de ramp niets te wenschen overliét, ook la ter heeft hier niets aan gehaperd. Bankier ontvoerd. Te Galva in Illi nois (Amerika) wordt sedert Zaterdag een schatrijk bankier vermist, die, naar gemeend wordt, door bandieten te Chica go wordt gevangen gehouden. Zijn vrotfw heeft althans bericht .ontvangen,» dat haar echtgenoot tegen een hoog losgeld in vrijheid zal worden gesteld. Door zjtfn leerlingen ter dood ver- oordeeld! In het Moravische stad je Wischau had een leeraar aan het gymnasium juist 's avonds gegeten. toen er plotseling gescheld werd. De leeraar opende zelf de deur en zag toen twee jongens staan, die eeu zwart masker voor het gelaat droe gen. Voordat hij nog een woord had kunnen zeggen, sloeg de eene jongen hem met een dikken stok op het hoofd, zoodat hij bewusteloos ter aarde viel. Op het lawaai kwam zijn vrouw naar buiten vliegen, die om hulp begoh te v schreeuwen, waarop de toesnellende buren "de beide jon gens grepen. Bij hun verhoor ver klaarden dezen, dat de leerlingen hunner klasse in een geheime verga dering den leeraar ter dood",'hadden veroordeeld en dat zij door "het lol aangewezen waren, hét „vonnis" ten uitvoer te brengen. Deurwaarder doodgeschoten. Een deurwaarder, die zich Zaterdag jl. met twee getuigen aan de woning van een dokwerker te Bouchoul bij Antwerpen meldde om een explofi te brengen, werd nadat hij de hulp der politie had ingeroepen daar de dokwerker hem den toegang weiger de ,bij hel binnentreden der woning doodgeschoten. De dader wist tö ontkomen. EERSTE BLAD Hio Drama op onbewaakten overweg- Ia de nabijheid van Wenden ia een auto mobiel op een onbewaakten overweg door den sneltrein Riga—tRevel gegrepen eu een eindvreegs medegealeurd. De rijt in- ailtenden werden levensgevaarlijk ge wond. De eigenaar van den wagen loste daarop uit woede over het ongeluk ver scheiden schoten op den chauifeur, die echter hun doel misten, waarop hij de hand aan zichzelf sloeg. De overige zwaargewonden zijn te Wenden in het ziekenhuis opgenomen. 31 woningen afgebrand. In den nacht van 23 op 24 October zijn op de hoofdplaats Raba, afd. Soembawa (res. Timor en Onderh'oorigheden) 31 inland- sche woningifa afgebrand. De schade be draagt f 5000. Metaalstaking te Berlijn opgeheven. Te Berlijn zijn gisteravond in het rijks ministerie van Arbeid met betrekking tot de metaalbewerkersstaking onderhan delingen gevoerd, die tot een overeen komst hebben geleid, krachtens welke de vakvereenigingefh zich hebben verplicht de staking voorloopig op te heffen. De arbeid zal onverwijld op de oude voorwaarden worden »hervat, zoodat de loonsverlaging, die krachtens de uitspraak van 10 dezer zou plaats vinden, voorloo pig buiten werking wordt gesteld. WARENHUIS-DIEFSTALLEN. Den detectives te slim af. Het is bekend, dat er altijd menschen zijn, die in de ontzaglijke drukte van het warenhuisbedrijf pogen zich iets toe te eigenen. De meeste warenhuizen hebben een groot aantal detectives in dienst, die steeds uit zijn op het betrappen van win keldieven. Toch zijn er altijd nog men schen die handiger zijn dan de waren huis-detectives. Het sterkste staaltje speelde zich af te Chicago (Amerika). Daar zag in een groot warenhuis een rechercheur, dat een heer een nieuwen hoed paste, dezen opzette, met het prijsje er nog aan en naar de deur wandelde. Hij arresteerde den vluchteling, die naar een politiebu reau werd gebracht, geheel op getuigenis van dop rechercheur. Na drie dagen werd de verdachte voor dfen politierech ter gebracht. Daar vertoonde hg plotse ling een verkoopsbon van den bewusttro hoed, waardpor zijn 'onschuld aan 't licht kwam. Hij diende onmiddellijk een aan klacht in tégen het warenhuis, om 1000 dollar schadevergoedirtg, die hem zonder yerwijl werden gegeven, feneinde een ge» ruchtmakend proces te vermijden. Twee dagen later werd er weer iemand be trapt op diefstal. Ditmaal was het een dame, die handschoenen wegnam. Weer gebeurde precies hetzelfde, de dame ver toonde tenslotte een bon en «opnieuw kostte dit de zaak 1000 dollar schadever goeding. Nu werd het te bar en als maatregel werd bekend, gemaakt dat iedere rechercheur die een dief betrapte die geen dief was, onmiddellijk zou wor den ontslagen. Rechts en links werd- gestolen. Het gevolg was natuurlijk, dat er in >t warenhuis links en rechts gestolen 'werd. Tot tenslotte de chef van de re- cherche-afdeeling zelf een dame betrapte, die bij een stand eenige paren koysen in haar tasch stopte en wegging, ionder te betalen. Twee, dagen later voor den rechter weer dezelfde «omedie: de dame haalde triom fantelijk „uit het tasch je de quitantie te voorschijn. En men kon niet anders doen dan haar vrijspreken. Dat kostte het wa renhuis2000 dollar. Nu is de order uitgevaardigd, dat nie mand meer dieven mag betrappen, daar het onomstootelijk vaststaat, dat het 1 a- ten loopen der dieven goedkoope'r is dan het vangen! Bomaanslag verijdeld. Te Parijs wojden gistermorgen om één uur op het Champs de Mars twee individuen gevat, die in het bezit waren van een grooten bom en een revolver met patronen. Op het pólitiebureau verklaarden zij Italiaansclje communistenté zijn, die op frauduleuze wijze Frankrijk' waren bin nengekomen. De bom zou in den zetel van het fas cisme te Parijs worden neergeworpen. DE RAMP VAN DE R 10J. Gisteren is te Londen het officieele on derzoek begonnen naar de oorzaak van de ramp van het luchtschip R 101. Er zijn 60 getuigen opgeroepen, t ©eni gen uit Frankrijk hiérbij inbegrepen. Het onderzoek geschiedt in de vergaderzaal van het Instituut van Ingenieur* in West minster, waar gisteren een 4 meter lang model van de „R 101" is binnengedragen dat te Antwerpen tentoongesteld is ge wéést en dat voor het onderzoek dienst moet doen. Er Zijn in de zaal vele microfoons aan gebracht, wat een bewijs is voor hot openbaar karakter, dat het onderzoek heeft. NA DE RAMP TE ALSDORF. Thans1 264 dooden. Maandag is het aantal der slachtoffers van de mijnramp te Alsdorf nog met twee gestegen. Een der zwaar gewonden die zich in het hospitaal te Barnenberg bevond, is daar dien morgen overleden, waariïbor het aantal dooden van de mijn „Anna II" op 263 werd gebracht. Het zou echter daarbij nog niet blijven. In de noodlottige 460 meter-verdieping vond men 's avonds nummer 264, een opzich ter, die evenals zoovelen van zijn man nen, «bij de uitoefening van zijn plicht gevallen is. En nog steeds zoekt men naar slachtoffers. De vrees bestaat, dat het geheim van deze donkere gangen nog niet geheel is opgelost en nog steeds duurt de spanning bij de lijdende be-- volking bij de verdere resultaten der Wilde stakingen. Zaterdag, tijdens de begrafenis der slachtofers, werd dooi" communisten NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLUND EN UTRECHT. gehoonhov.nKh. Cnur.nL Woensdag 5 Noveirber kunnen abonnees op ons blad gratis itaondeling advies verkrijgen van een belasting-deskundige, die daartoe van 10—12 op ons bureau zitting zal houden op de mijnen Karl Alexander en Garolus Marnus, in Blasweiler en Palenberg, een wilde staking uitge roepen. Hoewel aan den oproep bijna geen gevolg werd gegeven, besloot de di-, rectie een der onruststokers te ontslaan. Maandag eischten de communisten, dat deze persoon weer zou worden aange steld en weder werd een wilde staking uitgeroepen. In Bassweiler daalde het grootste gedeelte der arbeiders toch in de mijnen af, maar in Palenberg was de deelneming grooter. Drie communistische leiders, die daar wegens het aansporen tot staken waren ontslagen, verschenen des middags in het wjwchlokaal en dron gen bij de arbeiders er op aan, het werk in den steek te laten. Toen zij geen gevolg wilden geven^aan aanmaningen om bet lokaal te verlaten, werden zij door de politie verwijderd. De inspecteur van politie werd door een groep arbeiders aangevallen. Toen hij trachtte, met zijn revolvers de aanvallers in bedwing te houden, ging'bij de wor steling" de revolver af en de kogel raakte der arbeiders. In het ziekenhuis con stateerde men, dat zijn leven geen gevaar liep. Thans wordt het mijnbedrijf door een sterke politiemacht bewaakt. Slechts de helft van de nachtploeg is gisteren aan den arbeid gegaan. •v De moord op den heer De Ruiter. De Gouverneur der Oostkust van Suma tra heeft het over Sekan, den moorde naar van den politieopziener de Ruiter, door de inheemsche, rechtbank uitgespro ken doodvonnis veranderd in levenslange gevangenisstraf. Door steenarend aangevallen. Een jachtopziener van prins Palffy in Slo wakije zag dezer dagen een reusachtigen marend met uitgebreide vleugels, ge reed tot den strijd, op hem afvliegen. Daar er in een een naïmxig boscl\je ar beiders werkten, durfde hij niet te schie ten, doch vluchtte, achtervolgd door den vogel in de richting van dat boschje. Daar gelukte het hem met zijn mes een dikken tak af te snijdon, waarmede hij den strijd tegen den. arend aanbond. Na twintig minuten gelukte het hem, dezen door een slag op den kop te dooden. Onoplettend overweg-wachter. Den 17den Junius op den bewaakten overweg bij Seclin een kar door den sneltrein Parijs—Rijssel gegrepen, Waarbij de karrevoerder werd gedood. De overweg wachter had vergeten de boomen te slui tenden ook het belsignaal, dat de komst van den trein aankondigde, niet ge hoord. De rechtbank te Rijssel heeft den man deswege een boete van 100 frs. op gelegd. Tevens erkende zij echter de aan sprakelijkheid van de Noorder spoor wegmaatschappij voor het ongeluk en veroordeelde zij deze tot het betalen van een lijfrente van 4000 frs. 's jaars aan de weduwe van het slachtoffer en van 1500 frs. voor elk van haar kinderen, zoolang deze minderwaardig zijn. zaa,mhi ceel in Te Amsterdam is een 53-jarige man bii het verrichten van werk- eden van het dak van een per- in de Van Woustraat gevallen. De man kwam op de straat neer en was onmiddellijk dood. Er is een aanslag gepleegd op den eersten minster van Syrië Taj Ed "Din. De minister werd niet ge raakt. J)e dader is aangehouden. In de nabijheid van St. Nicolas in Vlaanderen, hebben zich bij 35 personen vergif ligingsverschijnselen voorgedaan welke te wijten waren aan het gebruiA van bedorven vleesch Een der vergiftigden is overlden. In Oklahoma (in Amerika) zijn door een ontploffing in een kolen mijn te Wheatley, 28 mijnwerkers bedolven. Zij worden als verloren beschouwd. Byrd heeft in een lezing te Phi ladelphia te kennen gegeven, dat Rij voor verdere opnamen van het Zuid poolgebied van plan was nog eens daarheen te gaan. Hij deelde echter geen bijzonderheden' mede over Jiet plan. -v Volgens Amerikaansche i'statistie- ken bedraagt het aantal winkeliers in de Vereenigde Staten, waar radio toestellen verkocht worden, ongeveer 39000 Gisternacht rijn acht passagiers rijtuigen van den posttrein uit Man- dalay op 230 K.M. van Rangoon van het spoor geloopen. Er kwamen twee reizigers om en zeven werden gewond De oorzaak van het ongeluk is onbe kend. In hei dorp Barpali, in Britach-In- dië, is een zeven-jarig knaapje geofferd. Het onthoofde lichaam werd in de wo ning van een godsdienstigen dweper go- vonden. Verscheidene personen wedden georreitiird, VERZET TEGEN DE POLITIES Voor den Dordtschen Politierechter heeft terecht gestaan J. van D., los- werkman te Papendrecht. Hij had op 24 Augustus zich verzet tegen de mftrechaus- sé's aldaar, toen deze hem wegens ver storing va<n de openbare orde, op last van den gezagvoerder van de veerboot van boord verwijderden. Verdachte liet verstek gaan. Eisch, zoowel als uitspraak luidden f 25 of 25 dagen hechtenis. IJs.elftein. Het eer.te elftal van V. V. IJ. van hier heeft haar eerste neder laag te boeken gekregen, nJ. te Culem- borg, waar het uitkwam tegen „Fortf- tudo". „Fortitudo"wist „V. ,V. U" met 3—0 te kloppen. „V. V. IJ." heeft zich de njeerdere van „Vios"'getoond. Met 6-^2 werden de Gansstraatbewoners naar huis ge stuurd. „V. V. U." verscheen zonder haar aanvoerder, die wegens een bles sure van den strijd „Forti"„V. V. IJ." niet kon uitkomen. Haastrecht. B. en W. hebben aanbe steed het bestraten van Groote en Kleine Haven, Marktveld en Kerkstraat en het ophalen van kuilen in de Hoogstraat. Ingeschreven is door de heeren J. Ver- sluijs te Oudewater f 3740, Gebr. Streef kerk te Ameide f 34Ó0, fa. Gebr. Wou denberg te Ameide f 2565,55. Geraamd was ,f 3050. Hei werk is aan den laagr sten inschrijver opgedragen. NED. HEhV. KERK. BOSKOOP.'Vrijdag 81 October, 's av. 7 uur, Da. W. N. van Nooten an Dr. P. Glas. Herdenking der Hervorming. Zang van het'Vrijzinnig Kerkkoor. GORINGHEM. Vrijdag 31 October, 's avonds 8 uur, Ds. Van Wijhe, van. Nieuwveen. Herdenking Kerkhervorming vanwege de Afd. .N. P. B. LOPEK. Donderdag 30 October, 's av. 6.30 uur, Ds. Lekkerkerker, van Mole naarsgraaf. HIEUW-LEKKERLAND. Donderdag 30 October, n.m. 1.30 uur, Ds. G. Alers. Huwetijksinzegehing. OTTOLAND. Donderdag 3d Optober, n.m. 1.30 uur, Ds. F. Anker. Huwelijks inzegening. EVANGELISATIE. SCHOONHOVEN. Vrijdagavond 8 uur, Zaaltje Koestraa-t 11, Bijbellezen. LEKKERKERK. October. Geboren: Nico, z. van A. C. Streefland en J. M. van der Graaf. Arie, z. van S. Quint en M. T. van Brenk. Niesje Neeltje, d. van W. Verberk en J. de Ja ger. Pietertje, d. van W. van Stek en L. Bravenbper. Getrouwd: G. Neven, oud 29 j., en C. M. Vos, oud 22 j. Overzicht: Handel in koeien en oasen langzaam Stieren redelijke handel, prij zen van vorige week. Melk- en kalfkoeion flauwe handel. Paarden stugge handel. Biggen stugge handel, prijzen stationair. UTRECHT, 28 Oct. Ver. Eiervedling Utrecht (y.E.V.U.). Eeieren wit f 9.80 10.44, eieren bruin f 10f60—11.10; eend- eieren f 66,25, alles per 100 stuks. Aan voer 16.000 stuks., - GROOT-AMMERS, .27 Oct. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammers., Veiling op 27 Oct. 1930. Aangevoerd 35*21 eieren. Prijzen: 3154 kippeneieren f 6.85—12.40, 367 eend eieren f 7—9.25, beiden per 100 stuks; 155 K.G. aardappelen 2—3 cent, 608 K.G. peren 6—20 cent, 95 K.G. appelen 6—36 cent, 12 K.G. spruiten 5—9 cent, alles per K G.; 15-pond boter 80—84 cent, 18 pond kaas 4243 cent, beiden per pond; 100 pl. andijvie 1—2 qent per stuk. ROTTERDAM, 27'Oct. Voederkoeken. (Bericht van de makelaarslfëebrs. Krij ger). Noord-Amerikaansche Lijnkoeken loco f 9.30, Nov. lev. f 9.25, Nov/Dec. lev. f 9.35, Nov./Maart lev. f 9.50; dito dito van N.-Amerjk. zaad loco f 9.65, Dec. f 9.70, No^/Maart f 9.75, dito dito merk A WLC loco f 10, merk SWG stoom f 10.10,- SWC Nov./Bec. f 9:90, Meple Leaf Oct./Nov. afl. f 10.15, Noord-Russen loco f 8.75, Duitsche lijnkoek prompt f Emmerik f 8.85, Duitschp Grondnootkoe- ken prdtapt af Spyck/Goch, Lijnzaad schilfers (Bombay) stoom f 9, Oót./Dec. afl. f 9.10, Grondnootschilfers (Bombay) 55 light loco f 6.75, Oct./Dec. lev. f 6.90, extra light loco f-7, Oct./Dec. afl. f 7.15, Manilla Gocoskoeken SK loco f7, WOENSOAG 29 OCTOBER 1990 stmd., f 7; Inlandsche Voorslag Lijnkoe ken af fabriek loco f 8.95, Novem ber/Dec f 9.10, Nov./Maart f 9.30, dito I ijnkoekschilfera af fabriek loco I 10.25; Nov./Dec. f 10.40, Nov./Maart I 10.60, di to Grondnootkoek loco af fabriek f 7, Grondnootachroot lo«o f 7.76, dito Cocot- koeken (Jurgena af fabriek loco l 7.75, dito Palmpitteokoekep af fabriek loco f 5, alles per 100 kilo en gedeeltelijk Iweede hands. ROTTERDAM, 27 Oct. Binnenlandsche Granen en Peulvruchten. Tarwe flauw ge stemd f 68; - uftgezochte partijtjes er boven betaald. Gerst, f 5.50—6.25. Haver f 55.50. Erwten Kleine Groene f 7.5010.50; Schokkers f 8 tot f 14.25. Bruine booqen f 9—13; allea per 100 K.G. ROTTERDAM, 27 Oct. Buitenlandsche Granen. (Bericht van de makelaars Ha^ genbeek Van der Schalk). Stemming prijshoudend. Rogge 73/4 k. Duitsch/ Poolache disp. f 5,10. Zuid-Russische naar kwaliteit f 4.254.60, 77 k. Donau disp. I 5.75. Gerst Amerik. no. 2 Can. havens disp." 1 80, 65/6 k. Zuid-Russische aangekomen f 70, 62/3 k. Donau idem f 76, 66 k. Donau disp. f 80, 02/3 k.,Do- nau/Ruasisch/Plata Jan.-April f 88. Ha ver 55 k. Zuid-Russische disp. f 0.10. 51/2 k. id. id. f 5.10, 48/9 k. Donau id. I 4.50, 46/7 k. Laplata. stoomend f 4.30. iïais per 200 kilo's. La Plata disp. f 105, id. St. f 99, Donau/Galfoi disp. f 105, Bessarabisch disp. f 102, Ponau/ Gatfox st. f 99, no. 2 Zuid-Afrik, aan gek. f 99, nö. 4 idem id. f 100. AMSTERDAM, 29 Oct. (Draadloos). Veemarkt, "van heden. Aangevoerd 250 vette kalveren, le kwal. 96—116, 2e kwal. 92—104, 3e kwal. 82—92 per K.G. levern) gewicht; 35 nuchtere kalveren f 1220 (90—110 K.G.) 69—70; zware varkens per stuk; 650 varkens vleeschvarkens 67—68, vette varkens 64—66 per K.G. slach-tgewicht. WOERDEN, 29 Oct. Kaasmarkt van heden. Aangevoerd waren 483 partijen. Prijs f 40-46, met pojksmerk le kwal.' f 45—59, idem 2e kwal. f 40—44; zware f 60. Handel matig. BODEGRAVEN, 28 Oct. Kaas. Aan voer 887 wagens, tezamen 16.538 stuks, wegende 139.842 K.G. Eerste soort God- da met rijksmerk f 46—49, idem mindere f 41—44, zwaardere f 50. Handel matig. ROTTERDAM, 28 Oct. Vee en Paar den. Ter veemarkt waren Dinsdag aan gevoerd 200 paarden, 7 Veulens, 1291 magere runderen, 748 vette rhnderen, 155 vette kalveren, 405 nuchtere kalveren, 545 graskalveren, 627 schapen of lam meren, 82 biggen, 19 bokken of geiten, 5 overloopers. Prijzen per half K.G.: Koeien' 35—39 cent, 45—48 cent, en 52J4—56 cent, os sen 42H cent, 4447*K cent en 5255 cent; stierpn 35—37S cent, 40—43 cent, en 4750 cent; kalveren 67 72A, cent, 77«—82'A cent en 87«—921 cent. Prijzen per 4tuk van mager vee; Melk koeien f 235-450, stieren f 130^475, graskalverqp f 65115, paarden f 130—» 285, slachtpaarden f 100—200, hitten f 75—175, veulens f 80—135, fok nuchte re kalveren f 2028, slacht nuchtere kal veren f 14—18, kalfkoeien f 230435, pinken f 145—200, vaarzen f 215—250, biggen f 11—22, biggen pbr week f 1.D0' -2,25. ONDERTROUWD: Gijsberth Lamoree en Pieternella Louise van Asperen Schoonhoven, 29 October 1930. lste Olivier v. Noortstraat 43. Lekdijk 4. "•Ej Den 15en November a.s. .EJ rCT* hopen onze geliefde Ouders fgj KJ PIETER EDELING KJ DIRKJE KLIP te herdenken. IS Hunne dankbare Kinderen 12 El PIETER. EJ ELISABETH. ANDRIES.- fig t§J JOHAN. ||jj Schoonhoven, 29 Oct. 1930. jgj Heden ontsliep rustig na een geduldig lijden,«hit onze diepe droefheid, mijn ge'tiefde Vrouw,opzezorgzame Moeder Behuwd- en Grootmoeder in den ouderdom van ruim 54 jaren. Uit all»r naam. O.C. VAN LOMWEL Tienhoven bij Ameide, 28 October 1930. In plaats van kaarten. Onderg.teekenden betuigen, mede namens hunne Kinderen, hun ^te- lijken dank voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van hier als van buiten, bij gelegenheid valt hun I 50-jarig HuwelijksSeest ondervonden. J. L. VAN DER PAUW en Echtgenoote Schoonhoven, 29 October 1930 Ondergeteekende betuigt hiermede" zijn harteljjken dank aan de N-.V. v/h M. Ravenswaay Zonen teGorinohem, voor de IrHille Llnueiika»t dat als het 908de Ex tra Cadeau op Ravenswaay's Leftera-Artikelen aan hem is uitgereikt. De Letters-Artike- len waarop 'dit cafleau is uitgereikt, zijn gekocht bfl den Heer J. Terlouw te Gouderak. F. TREUREN. Gouderak, N 54, 23 OPtober 1980. In de Willem -Arntsz Hoeve, Inrichting tot verpleging van gees teszieken te Den Dolder (gem. Zeist) worden gevraagd, boven den leeftijd van 19 jaar op een salaris van f 430. - opklimmende tot f 480.-- per jaar, plus vrijen kost en inwoning Brie ven te richten aan den Oen eslteer- Directeur, Agnietenstr. 2 Utrecht. MEVROUW R AUWENHOFF, Kinderdijk, D 324 Een flink en een Dagmeisje tegen December. Het water waarschuwt U. Alsgij last hebt van een bran dende, smartelijke pijn bij de loo- zing, of de urine dik is en troebel, met een schelpen geur, zanderig of met bloeddeeltjes, bestaat er geen twijfel of uw nieren zijn verzwakt. Neem Foster's Rugpijn Nieren Pil len, v^ant uw nieren hebben be hoefte aan een 'specifiek nieren- middel. Let ook op dé hoeveelheid ge loosde urine. Als gij zeer groote of zeer kleine hoeveelheden loost, als gij te vaak of te weinig aan drang krijgt, wijst dit vrij zeker op' nierzwakte. En dat is ernstig ge noeg; er bestaat gevaar voor Bloed vergiftiging eh de schadelijke ge volgen op iedere zenuw, spier of weefsel van uw lichaam. Stel het niet uit neem Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verwaar- loozing kan ernstige gevolgen met zich brengen Foster's Pillen wor den in Holland sinds vele jaren gebruikt en zijn alom bekend om hun ^goede resultaten. Men kent geen%eter middel tegen nierzwakte, blaas- en urinestoornissen, rugpijn, spit, waterzuchtige zwellingen, rhéu- mathiek en andere gevolgen van schadelijke stoffen, die bij trage werking der nieren in het bloed achterblijven, Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u gezond maken en houden Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1,75 per flacon, een flinke loon f 4.intern bij j. VAN KOOTEN, Bakker te Oudewater. Ei" biedt zich aam liefst in klein gezin, P. Q. Brieven, no. 2540, Bureau v. d. Blad. Er -biedt zioh aan: e.n HUISHOUDSTER. liefst bij man alleen Brieven, onder Letter Z, Station, Ooudi iaan. Op Vrijdag 31 OctMaandag 17 en Dinsdag 18 November. Vertrek om 7 30 uur v.m. van dorp Oud-Alblas. Jongeneel. Engelsch Zout Bloem van Zwavel Salpeter Foenugriek Permangaan IJzersulfaat SCHOONHOVEN Met Kerstmis gevraagd i (behoeft niet te melken). Adres: JOH. VERHAAR, Land bouwer te Nleuw-Lekkerland B 144

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 2