*5 mm Telegrammen. Moj' Gemengd Nieuws. Weerbericht Nieuws in een paar regels. Afloop Aanbestedingen Ingezonden Stukken Rechtszaken Predikbeurten. Loop der Bevolking. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. tgyOl fo\ü)M\üirci\Ü] [Q\W foVflj 25-jarige 1 gj Echtvereeniging icfel fcKG] fo\to) fefe] s Helena Theodora Vlot BLKD tijd". Hat bestuur heeft n toot gezorgd, dat den a rond aam genlUg karakter sal dragen. DB FEESTWEEK. He gezichtspunten ran B. an W, an die van de Feeatweek-commioBie* looped nog altijd zoovar uiteen, aIs geziohtspun- ten maar kunnen doen. De oommiaBie wil het volgende jaar weer een feest week houden, maar dan niet in September, Üoch in Augustus. De oommissie is ,vol geestdrift en getuigt juiohend: De Feestweek is in alle opzichten schitterend geslaagd. De medewerking van alle zijden ondervonden, was groot. Mochten er fouten zijn gemaakt, dan zal de commissie er naar streven, deze in den vervolge te voorkomen. Eenige last is ondervonden door de commissie, in ver band met de scholen op 't Doelenplein. Door de volgende Feestweek te houden in de eerste helflt van Augustus, kan dit worden voorkomen, daar het dan voor alle scholen vacantie is. Een tweede voor deel hiervan is, dat met de afwerking voor het programma vroeger kaq worden begonnen; nu moest, met het oog op het uitgaan der scholen, met volksspelen, ringrijden en gymnastiek enz., tot navier uur worden gewacht." Tegenover deze blijde tonen van de commissie klinkt somber de mineurtoon van het College, dat zegt: „Zooals te begrijpen valt, blijft ons Col lege tegenover het instituut der Feest week sceptisch, ja afwijzend gestemd. Evenmin de aanleiding tot als de nood zakelijkheid en de wenschelijkheid van deze Feestweek zijn ons duidelijk. Het spreken over het organiseeren van een Feestweek met kermisvermakelijkheden komt ons voor wel in zeer schrille tegen stelling te staan met den nood dezer tij den van malaise en depressie. Ook in de ze laatste omstandigheid ware voor den Raad een motief gelegen om het besluit tot instelling der Feestweek ongedaan te maken. Komende tot het eigenlijke verzoek der commissie heeft ons College de eer Uwen Raad het volgende te berichten: I. De door de commissie aangegev< bezwaren met betrekking tot het gebruik van het Doelenplein buiten vacantietijd der scholen komen ons niet Van groot be lang voor; -de kermisvermakelijkheden I beginnen overal nooit voor vier uur des namiddags en voor het werkende deeKder burgerij zal deelname aan feestelijkheden ook van anderen aard, die gehouden wor den voor vier uur 's namiddags, toch niet mogelijk zijn, II. Ons College is vtjui oordeel, dal waar het zich laat aanzien, dat ook de volgende jaren het Oranjefeest van 81 Aqgustus in Schoonhoven geregeld zal worden gevierd, aan dit officieele en nationale feest den voorrang behoort te worden gegeven boven een feest zonder doel of aanleiding. Het ligt in den aard der zaak, dat het feest, dat als tweede gevierd wordt, altijd min of meer daar van de bezwaren ondervindt; het publiek heeft dan gedeeltelijk weer genoeg van feestvieren en voor de tweede maal ont breken dikwijls de gelden, die bij het eer ste feest zijn opgeraakt. Het komt ons voor, dat het nationale Oranjefeest niet dat feest van de twee mag zijn, dat door het andere min of meer in 't gedrang mag komen. Om deze redenen meenen wij Uwen Raad te mogen adviseerem het voorstel der commissie niet aan te nemen.'' De Raadscommissie ter voorbereiding van de Feestweek heeft aan den Raad aangeboden de rekening van de inkom sten en uitgaven van de Feestweek, ge houden van 1013 September 1930. De ontvangsten bedroegen f 1817,83 en de uitgaven f 1683,31. Een voordeelig saldo alzoo van f 134,52. Afgedragen is aan de gemeente f 526.38, zijnde 80 pCt. van de ontvangen staangelden. Het saldo is bij de Handels- en LandbouwbAnk gedep- neerd, waar het blijft, om als beginpost voor het volgende feest te dienen. SCHOONHOVEND STRATEN. De straten vp-n deze stad zijn schilder achtig, maar niet modern. Trottoirs ont breken bijna overal en in sommige stra ten is zelfs nog in het geheel geen be strating. Dit laatste is het geval aan de Scheepmakershaven en de bewoners dier buurt hadden B. en W. gevraagd om hierin te voorzien. Zij troffen het slecht, want er is in den laatsten tijd zooveel geld uitgegeven 'aan het verbeteren van straten en wegen, dal B. en W. juist be sloten hadden om daarin nu wat te be zuinigen. Om echter de Scheepmakers haven-bewoners toch te helpen, zal een putje met een gootje in de betonschoei- ing gemaakt worden, waardoor aan het ongerief, dat adressanten ondervinden, tegemoet gekomen wordt. Ongeveer tegelijkertijd heeft de ver- eeniging van winkeliers en handeldrij- venden „Schoonhoven Vooruit" een adres aan den raad gezonden met het verzoek om ook de -Lopikerstraat, Voorhaven, Ha ven Oost- en Westzijde, van trottoirs te voorzien. De vereeniging grondt haar verzoek op; le. dringende behoefte aan meer vei ligheid voor voetgangers, 2e op het ver krijgen van beter aanzien der gemeente, waardoor ook het vreemdelingenbezoek wordt bevorderd; 3e op het groote belang voor den winkelstand. Een kostenberekening geeft de verinni ging er niet bij, maai; die zal niet gering zijn. De door de vereeniging opgenoemde motieven mogen gelden voor de Lopiker- straat, doch niet voor de Haven. De stoe pen voor de huizen op de Haven geven ook veiligheid voor voetgangers en het in de plaats stellen van een modern, karakterloos trottoir voor deze veel aan trekkelijker en genoeglijker particuliere stoepen uit een vroeger tijdperk, zou ver lies in plaats van winst beteekenen. We betwijfelen of het vreemdelingenverkeer snel zal toenemen, wanneer bekend wordt, dat Schoonhoven trottoirs gekre gen heeft aan de Haven en in de Lopi- keritraat, maar wel -.weten we, dat vreemdelingen altijd weer getroffen etaan te kijken naar het ongeschonden stads beeld op de'Haven. De winkelstand zon er stellig geen be lang bij hebben wanneer die stoepen werden opgeruimd, integendeel de vreemdelingen zouden dan niet aange trokken worden om op de Haven te ko men kijken. SCHOONMAAK. B .en W stellen vopi* de sohoolsohoon- m&ak voor het jaar 1931 onderhands ale volgt op te dragen: A. School I aan P. Edeling; B. Sohool II aan J. Dubbeldam; 0. de Rijkskweek school aan J. Dubbeldam; erj D. het Gymnastieklokaal aan D. A. van Oosten. VERGOEDING AAN SCHOLEN. B. en W. stellen den Raad voor het bedrag der gemeentelijke vergfoedig inge volge artikel 103 der L. 0. Wet 1920 over het dienstjaar 1928 als volgt vast te stel len: R.-K. School f 1687,20; School voor Chr. Volksonderwijs f 2747,40; School met den Bijbel f 1026; en Chr. U. L. O. f 1019,67. Gevonden Voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zfln in lichtingen Se bekomen op het Politie bureau: Een gouden Damesringetje. Eierenveilfng Aanvoer 5291 stuks. Prijzen: kipeioron f 10,0511,50, hen eieren f 7,500,20, eendeieren f 66,7ö. Botermarkt. Goeboter peen aan voer. Weiboter f 0,05. Aanvoer 25 K.G. OVERREDEN EN GEDOOD. ASSEN, 5 Nov. Gisteren ls de heer J. Vrijs, wonende te Deurze, bij den on- bewaakten overweg van Balloo, gemeente Rolde, door den laatsten trein van den N.O. Lokaalspoorweg overreden. Niemand heeft het ongeluk gezifen en eerst heden morgen vond men den ongelukkige. Het hoofd was hem van de romp gescheiden. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND. EN UTRECHT. ScluwnBavinwh. Courant HOOG WATER. AMSTERDAM, 5 Nov. Tengevolge van den hoogen stand der Zuiderzee, die ruim 1 Meter boven A.P. steeg, zijn gisteren aan het Pampus eenige polders over- strpomd. In den Oostpolder IJdoorn drijft meer dan 100.000 pond hooi in het zeewater. BOXMEER, 5 Nov. In verschillende dorpen in den omtrek staat het water reeds voor de huizen. Het veer bij Vier lingsbeek is intact. DOODELUK ONGEVAL BOLNES, 5 Nov. Hedenmiddag, om streeks 1 uur, is op de scheepswerf van de Gebr. Pot, de 65-jarige T. van Es, uit IJsselmonde, onder een op stapel liggend schip geraakt, dat omviel. De man moet op slag gedood zijn. DE DOODELIJKE VECHTPARTIJ. LIEROP, 6 Nov Over den doodslag al hier wordt nog gemeld, dat bij de vecht partij slechts één getuige aanwezig is ge weest, namelijk de zoon van het slachtof fer. Het gevecht had plaats om 11 uur en drie kwartier later is v. d. H. overle den, nadat hem nog geestelijke hulp was verleend. Hij had een vreesèlijke wonde aan het achterhoofd, veroorzaakt door den slag met een schop. De dader T. heeft zich bij de politie te Helmond aange meld. Veertien dagen geleden had v. d. H. een twist gehad met zijn neef T. en de zen toen een messteek toegebracht. T. zegt uit noodweef te hebben gehandeld en men acht dit hier aannemelijk, omdat de gedoode landbouwer een lastig en driftig humeur nad. DE DO X. GENEVE, 5 Nov. Het reusachtige vliegtpig DO X, is hedenochtend vroeg opgestegen van het Meer van Gonstanz, en heeft boven het Meer de motoren la ten inloopen. Daarna zette het koers naar Amsterdam. BAZEL, 5 Nov. Hedenmiddag te kwart voor één nam men boven Bazel het ge ronk waar van zware motoren en even later verscheen de Dorniar X boven de stad. De vliegboot volgde den loop van den Rijn om boven het Zwarte Woud te ver dwijnen. Vliegtuigen van het viegveld te Bazel begeleidden de DO X een eind. De DO X vloog te kwart over 1 over Mannheim. De machine was hoog in do lucht. OPTREDEN VAN FINSCHE BOEREN. HELSINGFORS, 5 Nov. In het Fin- sche stadje Forssa verschenen gisteren plotseling meer dan 100 automobielen met boeren, die alle voor het politiebu reau zich opstelden. Meer dan «200 boe ren eischten de invrijheidstelling van den Zondag gearresteerden Markkulo, die be schuldigd wordt den communist Holm te hebben gedood. De toestand in het stadje werd steeds dreigender, omdat voortdurend het aan tal auto's en boeren toenam. Tegen den avond waren er in totaal zeker 800 auto's. Na langdurige onderhandelingen met den gouverneur en den districtscommis saris werden de boeren overgehaald om rustig naar hunne woningen terug te koe ren. Forssa ligt ruim 100 K.M. ten Noord westen van Helsingfors. v^orven voor memchlievend hulpbetoon. Sedert 17 Sept. j.l. berustte deze me daille ten stadhu(ze. Daar de uitreiking echter op zich liet wachten informeerde H. eens. Toen werd hem medegedeeld, dat aan de uitreiking eenige vorm zou worden gegeven, te meer waar het iemand betrof, wien reeds meer onder scheidingen van de Koningin en het Carnegie-heldenfonds zijn verleend. Dezer dagen had de uitreiking einde lijk plaats en ontving de heer Hofman de hooge onderscheiding uit handen van dengemeentebode, die de medaille met étui op een tafel in het oafó depo neerde en vefdween. ""-IIWfSTAL VAN f 3000. De dief op zijn beurt beroofd? Te Rotterdam kwam Maandagmiddag in de timmermanswerkplaats van de fir man Van D., aan de Schans, tijdens het schaftuur, toen slechts een jongen in de werkplaats aanwezig was, de 26-jarige v. D. Van D. verzocht den loopjongen voor hem een paar broodjes te halen en deze heeft aan zijn verzoek gehoor •gegeven. Toen de jongen met de broodjes terug kwam, heeft Van D. daar de broodjes op gegeten, voorgevende, dat hij op den meesterknecht wilde wachten. Toen ech ter na geruimen tijd de meesterknecht nog niet terug was, zeide hij niet langer te kunnen wachten én is hij verdwenen. Toen de meesterknecht terugkwam, ver telde de loopjongen van het bezoek. Kort na zijn terugkomst bemerkte de meesterknecht, dat de lessenaar in de werkplaats "Hvaa opengebroken en dat daaruit een geldkistje inhoudend f 3000 aan bankpapier was ontvreemd. Van de ze vermissing werd aangifte gedaan en men zeide er bij, dat de verdenking op Van D. rustte. Gisffcrmorgen is Van D. in Schiedam aangehouden, waar men bij zijn aanhou ding nog f 1800 op hem heeft gevonden. Hij bekende het geld in de werkplaats aan de Schans te hebben gestolen. Zoo dra hij met het kistje was weggegaan, dat hij tijdens de afwezigheid van den loop jongen uit de lessenaar had genomen, heeft hij zich naar de Maas begeven, waar hij het kistje heeft opengebroken, het geld er uit gehaald en het kistje weg geworpen. Van D. was daarop naar Den Haag ge daan, waar hij zich van nieuwe kleeron heeft voorzien Nadal hy in de Residentie nog verscheidene cafes had bezocht, is hij naar Rotterdam teruggekeerd, waar hij in de buurt van den Schiedamschen Dijk een vrouw heeft bezocht. Volgens fijn - erklanng zou deze vrouw een groot ge deelte van het geld, dat hij nog bij zich had, hebben gestolen. In verband met de ze verklaring is gistermorgen een huis zoeking verricht in haar huis, zonder resultaat. WOENSDAG 8 NOVEMBER 10Sq Rechercheurs hebben de vrouw op den aangel i/« zij beweert, dat hij dronken is geweest en Schiedamschen Dijk zij ontkent den man angehouden, maar te hebben bestolen; ONTPLOFFING EN BRAND. BRUSSEL, 5 Nov. In een textielfabriek te Leuze heeft een geweldige ontploffing plaats gehad. Na de ontploffing ontstond brand, die de geheele fabriek verwoestte. Vijf meisjes zijn bij de ontploffing ern stig gewond. füWto» a in „PLECHTIGE" UITREIKING. De heer J. Hofman, café-houder te Roermond, had de gouden medaille ver niet weet, wat hij zegt. De vrouw en Van D. zijn opgesloten.. ONTHULLINGEN DOOR EEN HELDER ZIENDE. Inbreker ontmaskerd. Op een Voordrachtavond van den hel derziende Fred Marion deze week te Am sterdam, verscheen een heer, die aan de Mauntskade bij de Weesperpoort een woonschip heeft liggen, waarop eeni- gen,tijd geleden werd ingebroken. De fa milie kwam de hulp van Marion inroe pen, daar de flDlitie z&nder resultaat naar dén inbreker had gezocht. Marion be schreef dadelijk den persoon van den misdadiger en ook het geheele verloop der inbraak. Tevens gaf Marion aanwij zing, waar de dief te zoeken was en in welke uren hij te vinden zou zijn. De Am- sterdamsche recherche heeft naar de aanwijzing van Fred Marion gehandeld, met het resultaat, dat de inbreker in 'n minimum van tijd gevangen kon worden. De politie te Amsterdam echter geeft een andere verklaring. Zij zegt, dat de politie Zondagnamiddag de hand wist te leggen op de daders van dé inbraak in 't kantoor van de Gooische stoomtram. Bij het verhoor verklaarde een van dezen, dat hij ook de dader was van het inbraakje in het motorbootje, waarop de verheugde Juister zou het dus zijn geweest te zeg- klant van den ziener doelde, gen, dat klaarblijkelijk de ziener den be zwaarden inbreker heeft gesuggereerd zijn misdrijfje maat te bekennen. Misschien was de inbreker bevreesd geworden door de omschrijving, die de heer Marion van hem heeft gegeven Deze helderziende heeft al veel geheim-' zinnigs weten op te helderen. Niet lang geleden b.v. heeft hij te Ulm aan den Donau een man aangewezen, die zijn broeder had vermoord, maar dit met be slistheid ontkende, en tegen wien geen bewijzen waren te krijgen. Ten slotte gaf de moordenaar toe, dat hij zijn broer in drift had doodgeslagen, want Marion had hem nauwkeurig beschreven. Doch Ma rion was met de bekentenis niet tevre den en zei, dat hij zijn broer met voorbe dachten rade had vermoord. Marion be schreef de omgeving van den moord; 't slachtoffer werd van achteren aangeval len en inet een bijl neergeslagen. De bijl wierp de 'moord enair daarna in een iheertje .Alles bleek jiiist te zijn. De bijl werd gevonden en ten slotte heeft de moordenaar volledig bekend. Een interessant getal heeft zich voor gedaan te Salzburg, Marion zei tegen een der aanwezigen op zijn seance-avond dat er bij hem was ingebroken. Hij be schreef zijn huis, wpar een groote brand kast met kostbaren inhoud was, o.a. ju- weelen. Het bleek de eerste juwelier van Salzburg te zijn. ^eze ontkende, dat bij hem was ingebroken, maaj werd ten slot te toch angstig eü verzocht Marion mede naar zijn huis te gaan. Marion ging mee in gezelschap van eenige rechercheurs. De brandkast was blijkbaar onbescha digd; zij werd open gemaakt, maar or ontbrak niets. Toen vroeg Marion om eenige sterke mannen. Dezen kregen op dracht de brandkast van haar plaats te halen en poot waj de verbazing, want onder de brandkast wu een groot gat gemaakt, en ook de bodem van de brandkast was al bewerkt. Dit was ge schied in den nacht van Zaterdag op Zondag. In den hierop volgenden nacht zou de inbraak ten einde zijn gebracht, indien er dooi Marion geen redding was gekomen. Ook de Juweelendlefstal In de Residentie verklaard. Men heeft thans de tusschenkomst van dezen helderziende ook ingeroepen voor den brutalen diefstal in de groote juwe lierszaak van de firma Spijer aan de Plaats te 's-Gravenhage. De hoofdcommissaris van politie, de heftr Van 't Sant, heeft zich tegen de tus schenkomst van den heer Marion niet verzet. i Gistermiddag omstreeks half 2 kwam de heer Marion in de zaak van den heer Spijer. Tevoren waren hem zoo goed als geen inlichtingen over het misdrijf ver strekt geworden en de berichten in de bladen heeft hij niet gelezen. De helderziende deed de volgende ver klaringen: De beide mannen waren donker. De een vertoont neiging tot corpulentie. De eenigszins corpulente heeft in den rech ter zijzak van de overjas de gestolen voorwerpen gestopt. Dit gebeurde, dat hij alléén bij de vitrine stond. Bij het verla ten der localiteit is bij naar links ge gaan. Hij is op den dag zelf aangekomen. Hij logeerde in een klein pension in de om geving van het Hollandsche Spoorstation. Tevoren heeft hü een samenkomst gehad met de anderen. Drie dagen tevoren heeft hij een bezoek aan den winkel gebracht. Hij vroeg toen naar een ketting of naar een medaillon. (Het winkelpersoneel herinnert zich dit bezoek niet. Red.) De ze sieraden heeft hij natuurlijk niet ge kocht. De menschen hebben de stad verlaten. Niet met den trein, doch op een andere gelegenheid. ZQ zijn uit elkaar gegaan. De vrouwen bleven bij elkaar en de man nen. Later hebben de mannen zich ook gescheiden; dooh zijn toen weer bij elkaar gekomen. De mannen kunnen niet ver weg zijn. Zij ging in Zuidelijke richting. Wellicht naar Rotterdam. De vrouwen gingen in tegenovergestelde richting en vertbeven misschien te Scheveningen. Zij zijn niet over de grens. In hun persoonlijkheid heeft een bepaalde verandering plaats ge vonden. Niet veel. Een van de mannen heeft het beroep van kellner of iets dergelijks uitgeoefend. Het zijn geen Hollanders. Zij hebben een vreemde nationaliteit. Ik heb het gevoel, dat zij uit het Oosten komen. Het zijn Ga- liciërs of Polen. Hun doel is nog niet bereikt. Zij zijn van plan naar België te gaan. Daarop volgde 'n goed signalement van de daders. ZIJN OOM DOODGESLAGEN. Noodlottigs twist Te Lierop (N.-B.) had tusschen den 28-jarigen landbouwer M. T. uit Nijme gen en zijn 52-jarigen oom G. van der Heijden reeds eenige dagen geleden een ernstige twist plaats gehad, waarbij Van der Heijden T. met een mes verwondde, terwijl hij hem dreigde dood te schieten met een jachtgeweer, dat in zijn bezit was. T. wluchtte daarop, eyenals de vrouw en ae kinderen, naar de politie. Gisteren was T. met een zoon van zijn oom op het land werkzaam. Toen zijn oom verscheen, begon deze tegen T. uit te varen, terwijl hij hem met een spade aanviel, waarop tusschen hpiden een ge vecht ontstond. Hoewel de, steel van de schop van Vata der Heijden brak, bleef hij toch aanvallen. T. raakte zijn oom toen zoo hevig op het hoofd, dat deze dood ineenzeeg. De dader is toen naar de pastorie gegaan, waar hij geestelijken bijstand heeft ingeroepen. Daarna heeft hij zich naar Helmond begeven, waar hij bij de politie aangifte deed van het voor gevallene. T. heeft verklaard uit zelfverdediging te hebben gehandeld. HOOG WATER. Da Amstil. De Amstel is weer 7 c.M. gestegen. Ts Ouderkerk is de stfcnd thans hooger dan bij het hooge water in October j.l. Op 600 meter ten noorden van de Oudeker- kerbrug loopt het met vrij veel geweld over den Amsteldijk. Het gemeente- en polderpersoneel, dat tot nog toe geen versterking noodig heeft, zou nieuwe be kistingen aanbrengen. Eenige huizen onder den dijk staan thans ten deele onder water. De slooten van den polder en de Ringvaart kunnen het afstroomende water echter nog behoorlijk verwerken. Voor het vee dreigt geen gevaar, daar dit reeds bij vorige waterstanden in veiligheid is ge bracht. Gisteravond omstreeks zeven uur had het Amstelwater op twee c.M. na de hoogte bereikt die het had tijdens den watersnood van 19(27. Verwacht werd dat het peil in den loop van den nacht nog eenige c.M. zou stijgen. Gevaar voor doorbraak acht men evenwel niet aan wezig. De Maas. De Maas is nog 13 c.M. gewassen. De stand om 4 uur gistermiddag was; 3 46 M. Nog 34 o.M. en zij is buiten haar oevers. De Vecht. Gistermorgen is de Vecht te Maarssen zoodanig gewassen, dat zij buiten haar oevers is getreden. De Heerengracht staat geheel blank; het water staat tot aan de huizen, terwijl langs het zand pad eenige bewoners g6heel geïsoleerd zijn. Hst Hollandseh Diep. Maandagmiddag ia hirt Hollandich Diep bij opkomanden rloed en den daar aan gepaard gaasdea etorra, bulten aifc Ntei waarneming in den morgen van 0 Novembei. Hoogste barometerstand 760,7 te Dyon; Laagste barometerstand 737,9 te Valencia. Verwachting tot Donderdagavond; Matigé tot krachtige, tijdelijk storm achtige Zuid-Oostelijke, later naar het Westen omloopende wind. Betrokken met regen. Aanvankelijk veel aachter. Waterstand: Keulen, 4 November, 4.43 Meter of 66 o.M. hooger dan den vorigen dag. oevers getreden en wel zoo snel, dat na korten tijd de Sint Louis en Kwiatgeld- poider overstroomd werden. Het hoogte punt van dén vloed was 2.60 -f" A. P. Het water stond tegen dé huizen in de dorpsstraat. De werkzaamheden aan de haven moesten worden gestaakt. De weg naar de Thorboot stond clonk, De golf slag op het Holiandsch Diep was zoo he vig, dat de arbeiders van den Biesbosch, met durfden vertrekken. Ook het scheep vaartverkeer onder den Moerdijk was gestremd. Ernstige vertraging werd veroorzaakt door het feit, dat alle schepen genood zaakt waren door de draaibrug te paa seeren. Vlieg ongeval. Een vliegtuig, waar mede acrobatiek in de lucht werd uit gevoerd ia te Toronto <in Amerika) van een hoogte van 60 meter neergestort en m brand gevlogen. De inzittenden, een man en twee vrouwen, kwamen in de vlammen om; een groote menigte waa getuige van het ongeluk, doch kon den slachtoffers geen hulp meer bieden. LEERAREN IN STAKING. Te Boekarest hebben de leeraren m.o. van het geheele land dezer dagen eens vergadering gehouden, waarin werd ba- sloten, in het heele rijk eene staking te beginnen indien de regeering aan -de wenschen der leeraren niet zou voldoen Enkele leeraren ontvingen sedert Augus tus geen salaris. De onderwijzer Ja- cobescu uit Botosani sprak over de ka- tastrofale resultaten der eind-examens o.a. merkte hij op, dat voor goed geld goede cijfers door de examencommis sies worden gegeven; 52 pCt. der leer lingen middelbaar onderwijs zijn op het eind-examen niet geslaagd. ONGEVAL BIJ PAARDENRENNEN. Bij de Maandag te Lyon gehouden paardenrennen heeft zich een ernstig on geval voorgedaan. Het paarcL dat de leiding had, kwam in een bocfn! te val len, en alle acht volgende paarden-vie len er overheen. Van de negen jockey's die tusschen de vallende paarden be kneld raakten, bleef er een ongedeerd. Zeven jockey's moesten zich een nood verband laten aanleggen, maar de jong ste jockey Pascal, die pas 15 jaar oud is, moest in ernstigen toestand naar het ziekenhuis worden vervoerd, waar men een schedelbreuk en een kwetsuur aan de ruggegraat constateerde. VLOOTACCOORD TUSSCHEN ITALIË EN FRANKRIJK? Volgens een uit Rome komend' bericjit zou de Italiaansche regeering aan die van Frankrijk hebben aangeboden'voor- loopig den aanbouw van alle oorlogs- schejjpn stop te zetten, teneinde te trach ten in dien tijd een accoord inzake de vlootbeperking te verkrijgen. GAS-ONTPLOFFING. Te Londen is bij grondwerkzaamheden een gasleiding ontploft, waarbij een 20 meter hooge vlam uitsloeg. Er werden vijf werklieden zwaar gewond. Verschei den voorbijgangers, die juist in de Med- way'Street, waar het ongeluk plaats had, passeerden, werden tegen den grond geslingerd. 15 MENSCHEN VERBRAND. Tf Bangkok is het bureau van een filmmaatschappij door brand vernield. Acht vrouwen en zeven kinderen, die een hooger gelegen verdieping bewoon den, zijn in de vlammen omgekomen. WAPENS GEVONDEty. BIJ soclaal-dsmocratan In Oostenrijk. Maandag en Dinsdag is huiszoeking gedaan in de bureaux van verschillende sociaal-democratische organisaties te Ween en en in de provincie. I Te Weenen vond men in de localiteiten der sociaal-democratische partij 4075 ge weren, 20 mitrailleuses, 56 revolvers en pistolen, 400.000 geweer- en mitrailleuse- patronen, 146 handgranaten en een groo te hoeveelheid ontplofbare stoffen, als mede gasmaskers, stalen helmen en an der krijgsmaterinal. Te Innsbruck werd behalve een Hoe veelheid wapens ook nog een compleet draadloos zendstation gevonden, te Wi)- ner-Neustadt een van het leger afkom stige schijnwerper-installatie en 40 re volvers, die als Minimax-brandblusch- apparaten waren verzonden aan het adres van het „Jugendamt" van Wiener- Neustadt. VREESELIJKE MARTELDOOD. In een bosch fe New York is het lijk gevonden van den vroegeren liokser Felix Lopresti, die in den lateren tijd een rol speelde in de onderwereld. De map bleek gewurgd te zijn Hel,lichaam loonde gruwe lijke verwondingen, oa. was zijn long afgesneden en verdere vermin kingen wezen er op, dat men hem de ergste martelingen had doen on derdaan alvorens hij langzaam ge wurgd werd. I t De politie is van meening, dat Lopreiti, die ln verbinding itond wet gERSTE BERD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND IN UTRECHT tohmmNov.MHw CSBrthl straat 44; J. L. van Vlaandsrsn «n gezin, zondar bsrosp, van Bsrgambacht in Ouds Singel 40; P. van der Maas, bakker, van De Lier in Lange Weistraat 40-42; A. C. Fuest, zonder beroep, van Grave in Lopi- kerstraat 48; A. G. Vonk, huishoudster, van Ammerstol in Lange Weistraat 24; Cath. van 't Woud, zonder beroep, van Rotterdam in Oude Haven 33; A. Gelder- blom en gezin, arbeider, van Bergam bacht in Lopikerweg 4; A. van Mourik, dienstbode, van Ameide in Voorhaven 10. GROOT-AMMERS. October. Ingekomen personen: J. D. Roest, van Bergambacht; A. Korporaal, van Bles- kensgraaf; W. den Butter, van Nieuw- 1 ekkerland; G. M. Hoogendoorn, van Voorschoten; A. J. den Hartog, vanLan- gerak; W. den Besten, van Nieuwpoort, J. Hoogendoorn, van Langerak, G. de Groot, van Noordeloos. Vertrokken personen.' K. Hakkesteegt naar Goudriaan; H. Swijnenburg naar Ottoland; C. van Vliet naar Gouderak, A. Bran naar Ridderkerk; P. van Holten naar Rotterdam; G. Prins naar Rotter dam; G. Pols naar Schoonhoven; F. A. Brinksma naar Jaarsveld; A. den fier der, naar Oud-Alblas; G. T. van Wijk, naar Langerak; H. A. Maaijen, naar Purmerend, G. den Ouden naar Curasao; G. van Zoelen, naar Jaarsveld; A. de Groot, naar Langerak; T. de Koning naar Maastricht; F. L. Baardwijk naar 'sGra- venhage; J. L. Weber naar Nieuwpoort; A. en D. Kortlever naar Nieuwpoort; K. P. Hoogendoorn naar Schoonhoven. LANGERAK. October. Ingekomen personen: C. T. van Wijk, van Groot-Ammera; J. Oudenaarde, van Bergambacht, A de Groot, van Groot- Ammera; J. A. Blommestein, van Bods graven; J. Zwijnenburg, van Pijnacker, T. E. Maat en J. H. KI. den Hartog, van Zeist; A. Maat, van Nieuwpoort; G. A. Tameria, van Almkerk. Vertrokken personen: A. J. den Hartog, naar Groot-Ammers; A. de Qroot naar Reeuwijkn C. J. Verweij naar Bodegra ven; J. Hoogendoorn naar Qroot-Am- mers; P. Schippers naar Sliedrecht; A. de Graaf naar Ammerstol; J. W. Rave; steijn naar Alblasserdam; 8. Rozendaal naar Nieuwpoort. NIEUWPOORT. October. Ingekomen personen: L. W. Looren de Jong, van Haarlemmermeer, L. Broere, van Lekkerkerk; J. L. Weber, van Groot- Ammers; S. Rozendaal, van Langerak; A. en D. Kortlever, van Groot-Ammers. Vertrokken personen: P. J. den Resten naar Groot-Ammers; J. Stuivenberg naar Noordeloos; A. de Jong en kind naar Schipluiden; A. G. Baan Hofman naar Bleskensgraaf; H. C. van der Wal naar Streefkerk; A. Maat naar Langerak. WOENSDAG 5 NOVEMBER 1950 «r,cldll«nde drankimokkekajiben- den te Brooklyn, deze had Terra den «n dearvoor zijn gruwzame «tra! had moeten ondergaan. Men zou hem in een auto hebben gestopt ennaa» een afgelegen -plek hebben overge bracht. Toen men het lijk vond, werd uecon.tateerd, dat de dood reeds zes Ken tevoren moest zijn ingetreden. Qeen enkel spoor van de daders is gevonden. - EEN MOORD OM 2. GULDEN. Een 34-iarige Bataksche klerk Ellas Siman Djoentaka, die werk- «am was op het departement van Financiën te Batavia, woonde met ,iin neet Silitonga samen. Deze wachtte Djoentaka zekeren morgen od en vermoordde hem door middel vin een messteek in den rug. De vermoorde kon nog enkele pns- 5en voortstrompelen, toen zakte/ hij stervend ineen. De moordenaar meldde zich bij een in de omgeving wollenden Luropeaan Tan die de politie waarschuwde. Deze arresteerde den mourtlenaar, die volledig bekende. De oorzaak van dezen möord is een woordenwisseling, welke de bei de neven hadden gehad dver een bedrag van twintig gulden kostgeld. Toen de moordenaar met den ver- imoorde werd geconfrontreerd, toon- 'da bi' absoluut geen spijt. DE KINDERSTERFTE TE LUBECK. Omtrent de kindersterfte te Lu- beek tengevolge van de behandeling met ondeugdelijk Calmette-preparaat wordt nu medegedeeld, dat er een stige wending is gekomen. Sedert September kwapien geen nieu we sterfgevallen voor. Het onderzoek naar ,de schuld vraag is nog niet afgeloopen. Drte personen verdronken. Me vrouw Jackson, de echljenoote van den vice-consul der Yereeuigde Sta ten te Havana is door een hevigen windstoot van een rotspunt in zee gevallen, op een plaats, waar het krioelt van haaien. Haar echtgenoot en een andere Amerikaansche vice- consul sprongen haar na om haar te redden, alle drie kwamen ech ter in de branding om het leven. Een beambte van het consulaat, die eveneens in zee was gesprongen om hulp te verleenen, kon nog met moeite gered worden. AUTOBUS IN DE DIEPTE GESTORT. Te St Galmier in Frankrijk is een autobus, die dienst doel tusschen de atad en het station van een hoogte van vnf meter naar beneden gestort, toen de chauffeur trachtte een an deren auto te passeeren. Vier per- jouen werden gedood en negentien Vwond. DE BESCHIETING VAN DE „BADEN". De beschieting van het s.s. der HamburgAmerika Lijn, de „Baden" in de haven van Rio de Janeiro heeft nog twee slachtoffers geeischt. Een Duitscher en een Spanjaard, die zwaar gewond in het ziekenhuis wa ren opgenomen, zyn aan hun ver wondingen overleden. Het totaal aan tal slachtoffers stijgt hierdoor tot 33. i KINDERVERLAMMING. Te Aarlen, de hoofdstad der Bel- S'sche provincie Luxemburg, heb- tn zien vijf nieuwe gevallen van kinderverlamming voorgedaan. Len der kinderen is overleden. De autoriteiten hebben de noodige maat regelen getroffen om alle verdere be smetting te voorkomen. DE DO X HEDEN NAAR AMSTERDAM. |Het vertrek van de „Do X" naar Amsterdam werd gisteren vastgesteld op hedenochtend tusschen zeven en acht uur. DROEVE PLICHT VAN KINGS- FORD SMITH. Zooals men zich zal herinneren, «tierf de vader van den beroemden aviateur Kingsford Smith enkele da gen, nadat zijn zoon erin was ge slaagd over den Atlantischen Oceaan te vliegen. In overeenstemming met den wensch van zijn vader zal Kings ford Smith thans de asch van den overledene boven de Stille Zuidzee neerwerpen. Nieuwe aardschok in Italië. Te Ancona heeft een nieuwe aardschok een paniek onder de bevolking ver wekt. Er werd echter geen schade aangericht. De paus heeft 30.000 lire gezonden voor net verleenen van hulp aan de genen, die het meest van ae jongste aardbeving te lijden hebben gehad. PETROLEUM-BRAND. In het gebied bij Oklahama in Ca nada, waar een sterke spuitende pe- troleumbron den grqnd doordrenkt heeft met de gevaarlijke vloeistof is op twee plaatsen brand ontstoken. Hierdoor werden een brug en vele boomen in de nabijheid vernield De branden woeden voort in de rfch- grond eveneens met petroleum is hng van een stadswijk, waar de doordrenkt. Ontstellende vondst. Op een Pa- rfjsche wielerbaan is het lijk gevon den van Combert, den gangmaker van den stayer Marligues, met een schot in de borst Nien tast in het duister omtrent de omstandigheden, welke tot dezen gewelddadigen dood hebben geleid. Combert was een po- ur in de rennen wereld. neDoen gelei pulaire Tigtr DE RAMP IN DE MAYBAGH-MIJN vonden, waarvan de beach er mingskap was verdwenen, terwijl het gaas ge gloeid moet hebben. Hieruit wordt geconcludeerd dat deze lamp de ont- ontploffing heeft veroorzaakt, voor al omdat deze zich 'van die plaats naar twee richtingen heeft uitge breid. DE OPSTAND OP FORMOSA. Nog altijd duurt de opstand legen het Japansche gezag_op het eiland Formosa voort. UitTokio wordt ge meld ,dat het den Japanschen troe pen, ondanks het feit, dat zij met het meest moderne oorlogstuig en inet vliegtuigen zijn uitgerust, nog niet is gelukt, een overwinning van be- teekenis te behalen op de oproerige stammen, die niet de gevechtsmoge lijkheden in de berglanden beter ver trouwd zijn. Te Haskerhorne is bij een vijf- jfirig meisje kinderverlamming ge- consl/ateerd. Te Halifax op Nieuw Schotland zijn uit Michigan vier mannen aan gekomen. die met een tien meter lange motorboot den Atlantische Oceaan willen' oversteken. Gistermorgen is bij Ramsgate in Engeland een bombardements vliegtuig neergestort en in brand .ge vlogen. Twee Inzittenden kwamen om het leven; de derde, die uit de ma chine was gesprongen, werd gewond. In het Juliana-kinderziekenhuis te Gravenhage is overleden de 3-jarige A. V., welk kind Vrijdag in een emmer kakend water was ge vallen. De Fransche majoor Weiss, die met drie^metgezeileii m zes dagen tyds van Fraukryk naar Abessinie was gevlogen, is bij zyn aankomst te Adüis Aoeda met zyn toestel over den kop geslagen. De vier inzitten den werden gekwetst en het vlieg tuig is vernield. Dé Philippynen zyn door een hevige tyfoon geteisterd. De bevol king heelt hulp gevraagd; het aan tal slachtoffers moet vrij groot zijn. Een automobiel is te Mexico van een pont over de rivier Mex- cala in het water gegleden. De 7 inzittenden, onder wie 3 kinderen, kwamen om. Te Zuidlaren ia Maandagavond de 70-jarige L. K., die doof iSj door een paard en wagen overreden. Hii werd naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd, waar hij kort aankomst is overleden. Sliedrecht. Bij een door de gemeente Vlaardingen gehouden aanbesteding voor het maken van een gewapend betonielder met paalfundeering voor een noleenngs- gemaal in den grooten Wettenoordsche polder, waa de heer J. Boeren alhier laagste inschrijver met t 38.940. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik u eenige pl&ata- ruimte, naar aanleiding van uw artikel „Geheim geknoei van België", voorko mende onder „Binnenland" in uw blad van 29 October, waarvoor bij voorbaat mijn hartelijken dank. Het betreft hier uw antwoord op de vraag: „Waartoe dient dat wel?" 8 Dit antwoord zag ik gaarne met eenige gron dige redenen toegelicht. Hoe is het u bekend, dat er een geheim militair verdrag gesloten is tusschen Frankrijk en België en hoe is de inhoud u bekend? Mij komt uw antwoord wel wat al te voorbarig voor. Hoogachtend, EEN OPMERKER. Arasterdam, November 1930. Bedoelt de geachte inzender, dat hij zelf zoo volslagen vreemd is in de Belgi sche kwesties, dat hij nooit gehoord heeft van het BelgischFransche Verbond of verlangt hij van ons opgave van titels en nummers der diplomatieke en militaire documenten, waarin dat geheime verdrag is vervat? Als „Een Opmerker" eens wil lezen het hoofdstuk Grondslag en doel van de verfransching in België" in het werk vftp, Mr. W. J. L. van Es „Holland—België'# het hoofdstuk- „De opheffing der Beïgi sche neutraliteit in het werk van den kapitein van den generalen staf J. Har- berts „Het Verdrag NederlandBelgië"; pagina 5 van de brochure van N. B. Nierstrasa „Nederland en België", dan zal hij ervaren, dat daar gesproken wordt ongeveer in den zin, als in het boekje van Prof. Burger: „Niemand betwijfelt, dat in het FranschBelgische militair verbond enz." Men spreekt niet, zooals „Opmerker" over de vraag ,of er zoo'n verbond is, maar dit staat onomstootelijk vast. We willen den geachten inzender nog wel herinneren aan het verloop der fei ten. Toen 27 Februari 1924 de economi sche opnventie met Btankrijk door de Bel gische Kamer verworpen was, zijn di rect de besprekingen begonnen over een militair verdrag en dit li kort daarna tot itaad gekomen, Da vaal bespotte Utrochtsche publica ties kan men althans deze verdienate niet ontnemen, dat zij op het bestaan van dat verbond nog eens aoherp de aandacht hebben gevestigd. Redactie. DE WREEDE SCHEEPSOFFICIEREN. Drie verstekelingen overboord geworpen. Bij een met gesloten deuren gehouden zitting van de Roohtbank te Rotterdam, is de uitleveringszaak tegen den 31-jari- gen Griekschen stuurman G. G., uit Kar- damita (Chios) behandeld. De Rotter- damsche rivierpolitie heeft eenigen tijd geleden dezen man aangehouden, in ver band met het gruwelijk feit, dat voorge vallen is op een Grieksch stoomschip. Aan boord van dit schip werden, zoo als gemeld, midden op zee drie versteke lingen ontdekt. De kapitein en de stuur man (genoemde G.) gaven den matrozen last om de drie ongewenschte passagiers rustig over boord te gooien. Aldus ge schiedde. De vrouw van den kapitein vond deze handelwijze meer dan schandelijk. Haar gemoed kwam er tegen in opstand en ze beval haar man, dat hij reddingspogingen in het werk zou stellen. De kapitein heeft ten slotte aan de bevelen van zijn vrouw moeten gehoorzamen. Het gelukte, twee der drenkelingen van een wissen dood te redden. De derde verstekeling vond den dood in de golven. De kapitein werd da delijk na zijn terugkeer in het vaderland ingerekend, maar de stuurman nam de vlucht naar Nederland, waar hij spoedig door de .politie werd opgespoord. De Grieksche regeering heeft nu de uitleve ring van den stuurman verzocht. Verd. ontkende, dat hij aan het ge beurde schuldig is. De Rechtbank zal later advies uitbren gen aan de Nederlandsohe regeering. Het verzoek aan den verdediger, Mr. Van Namen, tot onmiddellijke invrijheid stelling, werd afgewezen. NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Woensdag 5 Nor., 's avonds 7 léur, Ds. J. H. Gunning, van Schoonhoven. Dankstond voor het Gewas. MOERCAPELLE. Vrijdag 7 October, 's avonds 6.30. uur, Ds. Pot, van Kralin gen. Dankstond voor het Gewas. NOORDELOOS. Donderdag 6 Novem ber, 's avonds 6.JK) uur, Ds. Van Ginkel, van Nieuwpoort. Dankdag voor het Ge- waa. SCHOONHOVEN. Donderdag 6 Nov., 's avonds 7.30 uur, Ds. W. Deur, Dank- ure voor het Gewas des Velds. GEREF. KERKEN. BERGAMBACHT. Donderdag 6 Nov., 'e avonds 7 uur, Ds. P. Roos, van' Lek kerkerk. Dankstond voor het Gewas. "SCHOONHOVEN en WILLIGE-LAN- GERAK. Donderdag 6 November, 's av. 7 uur, De. J. Hoekstra. Dankstond voor het Gewas. EVANGELISATIE. SCHOONHOVEN. Vrijdagavond 8 uur, Zaaltje Koestraat, Bijbellezen. SCHOONHOVEN. October. Vertrokken personen: A. Jansen, zon der beroep, van Spoorstraat i naar Krimpen a.d. Lek, p.a. Dames De Jong; G. Oskam, tuinder, van Koestraat 15 naar Lisse; W. J. Fuest, zonder beroep, van Lopikerstraat 48 naar Gouda, Kat- tensingel 28; A. G. Fuest, zonder beroep, van Lopikerstraat 48 naar Grave, Ham straat 10; H. F. M. Lensen, zonder be roep, van Lange Weistraat 18 naar He- veer Schiplaken België; G. G. den Butter, en gezin, dekknecht, van Oude Singel 120 naar Gouda, Constanten Huijgenskade 81 H. C. Schep, bakker, van Haven 16 naar Willige-Langerak, Zevender B 36, M. van Rijnberk, zonder beroep, van Albrecht Beijlinggracht 26 naar Biaricum, Heide- wkeg 12; J. Ssiszar, ingenieur, van 01. van Noortplein 16 naar Gorinchem, Ha- venstrsa.t 17; S. Bos en echtgenoote, rei ziger, van Próvenierstrtfat 16 naar Vee- nendaal, Markt F 51, B. D. Koopen, ka pelaan, van Wal 23 naar Lisse, R.-K. Pastorie; J. P. en G. de Vreugt, van Spoorstraat 4 naar Amsterdam, Hem- brugstraat 941; P. Reischl, chemiker, van Lekdijk 4 naar Gorinchem, Korte Dijk 2; A. Verveer, onderwijzeres, van 01. van Noortplein 17 naar Kortgene, M. J. Doesburg, zonder beroep, van Lopiker straat 39 naar Den Haag, Schenkkade 231; H. M. Vonno, zonder beroep, van Oude Haven 26 naar Utrecht, Wijnstraat 55bis; A. W. Brink, zonder beroep, van Havenstraatache Wal 2c naar Lopik; W Goudriaan, zonder beroep, van Oude Singel 16 naar Tiel, Weerstraat B 49. Ingekomen personen: M. G. Bofelie, zonder beroep, van Eindhoven in Lange Weistraat 34; G. J. van Haren, dienst bode, van Lopik in Lopikerstraat 38; J. H. J. Greitemann, kapelaan, van War mond, naar Wal 23; A. Muller, zonder beroep, van Leeuwarden in Babokken- straat 1; Chr. Stigter, zonder beroep, van Bergambacht in Havenstraat 19; Jac. Willemse, zonder beroep, van Oost- en West-Souburg, in Haven 53; H. G. Hoo gendoorn, bouwk.-opzichter, van IJssel- stein in Koestraat 67; G. de Goyer en ge zin, stoker, van Bergambacht in Haven- straatsche Wal 20, A. M. van den Berg, zonder beroep, van Woerden in Koe straat 94; A. A. Bezemer, bakker, van Naaldwijk in Haven 16; M. G. van Kla ren, dienstbode, van Lopik in Haven 10; KI Speksnijder en echtgenoote, zonder beroep, van Bergambacht in Molenstraat 8; I. Thoms, dienstbode, van Ouderkerk a.d. IJssel in Koestraat 9; G. Schipper, kapper, van Nijkerk in Haven 46; I. Ver sluis, monteur, van Arkel, in Oranjestraat 10; K. P. Hoogendoorn, dienstbode, van Groot-Ammers in Haren 58a; H. reerbol- te, dienstbode, ran Dlrkiland in Ham- BERGAMBACHT. Van 24—31 Oct. Ondertrouwd: T. Kere, oud 22 j., en Joh. den Ouden, oud 20 j. Overleden: Adr. van Vliet, oud 60 j., echtgenoot van M. de Jong. BERKENWOUDE. October. Geboren: Cornells Adrianus, z. van G. A. de Leede en A. van HerK. Getrouwd: W. C. Koolwijk, oud 24 j., (won. te Stolwijk), en M. Speksnijder, oud 23 j. SCHOONHOVEN. November. Geboren: Catharina Maria Theresia, d. van J. van Schaik en F. C. Lensen. Wilhelmina Geertruida, d. van Th. Overbeek en A. A. van Rooyen. Getrouwd: A. de Bondt, oud 25 j., en F. S. de Pleyt, oud 24 j. Overleden: T. Verkalk, oud 8 j., we duwe van J. Sprong. C. M, Th. van Schaik, oud 2 d. WIJNGAARDEN. November. Getrouwd: P. van der Vlies, oud 27 j. (te Sliedrecht), en B. Brandwijk, oud 23 j. AMSTERDAM, 5 Nov. (Draadloos). Aardappelmarkt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen van 810 H.L. BODEGRAVEN, 4 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd. 269 partijen, 86463 stuks, w.o. 265 met rijksjnerk. Prijzen met rijks- merk le soort f 4548, met rijksmerk 2e soort f 40—43, zonder rijksmerk f 49. Handel matig. ROTERDAM, 4 Nov. Vee en Paarden. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 210 paarden, 17 veulens, 1229 magere runderen, 730 vette runderen, 193 vette kalveren, 424 nuchtere kalveren, 590 graskalveren, 369 schapen of lammeren, 136 biggen, 8 bokken of geiten en 9 over- loopers. Prijzen per half K^G.: Koeien 3539 cent, 45—47H cent, 52—55 cent, ossen 41 cent, 43—47 cent, 51—54 cent; stiereu 35—37 K cent, 40—43 cent, 47-50 cont; kalveren 65—70 cent, 75—80 cent, 85—y 90 cent. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f 230445, kalfkoeien f 225440, stieren f 135475, pinken f 130190, graskalveten f 65—rllO, vaarzen f 215 245, paarden f 170—275, slachtpaarden f 160—190, hitten f 75—.170, veulens f 80 130, fok nuchtere kalveren f 2532.50, slacht nuchtere kalveren f 1017, biggen f 12—23 en f 1.75—2 25 per week. Overzicht: Handel in koeien en ossen kalm, prijzen van Maandag. Stieren tra ge handel, prijzen van vorige week kon den met moeite bedongen worden. Kalve ren slechte handel, lagere prijzen. Melk en kalfkoeien redelijke handel, prijshou dend. Paarden stille handel, lagere prij zen. Fokkalveren trage handel, lagere prijzen. Biggen handel en prijzen van vorige week. Graskalveren kalme handel, prijzen gelijk. UTRECHT, 4 Nov. Vereenigde Eier- veüing Utrecht (V. E. V. U.). Eieren wit f 10 6011.30eieren bruin f 11.47— 11.50; eendeieren f 6 506.70, alles per 100 stuks. Aanvoer 16.000 stuks. GROOT-AMMERS, 3 Nov. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammers. Veiling op 3 Nov. 1930. Aangevoerd 4071 eieren. Pr ijzen: 4751 kippeneieren I 6.0510.70, 290 eend- eieren 86.90, beiden per 100 stuks; 341 K.G. peren 828 cent, 44 K.G. ap pelen 14—21 cent beiden per K.G.; pond boter 87—91 %ent, 14 pond kaas 41 44 cent, beiden per pond; 100 pl. an dijvie H1 cent per stuk; 23 st. kool 4— 5 cent per stuk. ROTTERDAM, 3 Nov. Binaenl. peul vruchten. Tarwe blijft flauw gestemd van f 68, uitgezochte partijtjes er boven be taald. Gerat f 5.506.25. Haver f 4.50-5.50. Erwten kleine groene f 7.5011. Schokkers f 813.75. Bruine boonen f 10—18, alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 3 Nov. Buitenl. granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek Sc Van der Schalk). Stemming kalm. Rogge 73/4 o k. Zuid-Russische naar kwaliteit disp. f 4.254.50. Gerst Amerik. No. 2 Can. haven disp. f 80, 62/3 k. Donau aan gekomen f 70, 05/6 k. Zuid-Russisch id. f 70, 62/63 k. La Plata disp. f 80. Haver 55 k. Noord-Russische disp. f 6.10, 54/5 k. Noord-Russische disp. f 5.75, 61/2 k. Zuid-Russische f 5.10, 48/9 k. Donau f 4.50, 40/47 k. La Plata stoomend f 4.20. Mais per 2000 K.G. La Plata disp. f 102, idem aangekomen f 100, idem stoo mend f 97, Donau/Galfox aangekomen f 95—96, idem stoomend f 90, N. 2 Zuid- Afrikaansche disp. f 98.50, N, 4 idem f 98.50, Bessarabische naar kwaliteit f 99—101. In publieke veiling werden heden ver kocht diverse partijen Donau-gerst ex. Eldera van f 70,50—41.50, boordvrij plus 2 pCt. veilingakosten; verder 6000 K.G? gemengde mais tot f 80. ROTTERDAM, 3 Nov. Voederkoeken. (Bericht van de Mak. Gebr. Krijger). Noord-Amerikaanache Lijnkoeken loco f 9.05; Nov. f 9.10, Nov./Dec. lev. f 0.15, Jan./Maart lev. f 9.30; dito dito van N.-Amerik. zaad loco f 9.25, stoom, f 9.30, Nov./Maart lev. f 9.40, dito dito merk AWLC f 9.55, merk SWC stoom, f 9.70, merk Maple Leaf Oct./Nov. afl. f 10.10, dito dito merk SK loco f 9.05, stoom, f 9.50, Noord-Russen loco f 8.60, Duit- sche lijnkoek af Emmerik prompt f 8.60, Duitsche Grondnootkoek Nov./Dec. lev. af Spijck/Neuss f 0.25. Lijnzaadschilfers (Bombay) stoomi f 9, Nov./Dec. afl f 9, dito merk HVO stoom f 9.30, Grondnoot- schilfers (Bombay) 55 pCt. light coloured loco f 0 70, Nov./Dec. afl. f 6.75, dito dito extra light coloured stoom, f 7, dito merk H.V.O. stoom f 7.20, Manila Gocoskoeken SK loco f 8.80, stoomd. f 0.80, Duitsch Soyaschroot loco f 8.50, Inlandache Voor slag Lijnkoeken af fabriek 16co f 8.75, Nov./Dec. lev. f 8.90, Mei/Aug. lev. f 8.20, dito Lijnkoekschilfers af do fabriek loco f 10, dito Grondnootkoek af fabriek loco f 7, ditó Grondnootschroot af fabriek lo co f 7.25, dito Cocoskoeken (Jurgens) af de fabriek loco f 7.50, dito Palmpitten- koeken af de fabriek f 5. Alles per 100 kilo en gedeeltelijk tweede hands. Ondekthouwd': G. C. OOMS Ozn. en A. BURGER Abrd. Bergambacht 5 Nov. 1930 Huwelijksvoltrekking te Bergambacht 19 Nov. a s. Toekomstig adres: Steinkade 3, Gouda Zaterdag8 November hopen »2j EI onze geliefde Ouders EJ M Johannes A Sluijs 19 Ül Johanna Borst lij te herdenken. (Gi Dat Qod hen nog lang j gj moge sparen is de wensch 0 va'n hun dankbare fel Kinderen, Behuwd nj en Kleinkind. fij Polsbroek, November 1930. hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden, door een noodlottig ongeval, van onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mej de Wed. T. Sprong geb. Verkalk, in den ouderdom van bijna 85 jaar. Uit aller naam, J. SPRONO. Schoonhoven, 3 Nov 1930. Heden overleed, nog zeer onverwachts, mijn geliefde Echtgenoote geb. Pigeaud, in den ouderdom van ruim 64 jaar. Uit aller naam, C VLOT. Qenderen, 4 November 1930

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 2