EN THANS ,,In de Paradijsvogel" RADIO EN GRAMMAFOONS Ravonwaay: Letters ArMn Luiermanduitzetten Luie aulole huur HERUIT 1 ENORME ZEE-OLIFANTEN LandDouw en Meen. ONZE NOVEMBER-AANBIEDINGü! GEBR. BISCHOFF - - GORINCHEM F". J. C. SIBBES GOUDA SPOOR's MOSTERD J ZIE ONZE ETALAGES. B. A. SWIEB Belangrijk Bericht 1 N.V.vlh M. RAVENSWAAY ZONEN, Gorinchem Specialiteit Hospitaallinnen Wollen, Holton en Zijden Wiegedekens Witte Wollen Doeken THANS KUNT U ZE ZIEN OP DE KUSTEN DER ZUIDPQOLZEEËN ZEEPPOEDER/VETLOOGMEEL Plaatselijk Nieuws. Gemeenteraden. Schoonhoven Spoor's gestampte Muisjes DERDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhovimetn Courant VRIJDAG 7 NOVEMBER Hm 0 0*0 Voor hen, die not teen nieuwe Ulater ol Jekker kochten, Is dit een bultentewoon gunstlte gelegenheid zich voor weinlt geld een degelijk kleedingstuk aan te schallen. Prollteert hiervan! Reeds in het begin van dit seizoen hebben wij door de prijsdaling der grondstoilen onze Kleeding aanmerkelijk goedkooper kunnen verkoopen. Hetgeen wij U echter thans aanbieden, SLAAT ALLES. Wij willen van de Novembermaand 1930 een RECLAME-MAAND maken en hebben daarom de prijzen onzer Heeren- en Kinderkleeding enorm laag gesteld, zonder op kostprijs te letten. Hssrsn-Ulstors ■olide moderne stoffen meuwsie modellen t 5.75, 7.76, 9.75, 12.76, 14.75, 16.75, 18.76, 20.75, 22.75,24.75, 26.75. H««r*n-Ulst*r» - Ïrima, prima Wollen stoffen, e klas bewerking, eleganten Sasvorm, f 28.75, 81.75, 84.76, *.75, 41.75, 44.75, 47.75, 56.75, 54.75, 67.75, 60.75. H*«r«n-Ulst*rs blauw ratiné f 11.76.14.75,18.75, 24 75, 28.75, 81.75. 84.75, 88.75, 44.75, 48.75, 53.75, 57.75, 61.75. Uitsluitend degeljjke kwaliteiten die in het dragen beslist voldoen. Heer«n-R«g*n|ass*n in moderne fant. stoffen, trenoh coat, loden, gummi ef gabardine f 5 75, 8.75, 10.75, 12.75, 16.75, 18.75. 20.75, 23 75, 26.76, 28 75, 30.75, 82.76, 34.75, 37.76, 40.75, 43.75, 46 75 Wlnt.r-Jekker» solide stoffen met bukskin of pluche gevoerd, f 5.75, 7.75. 8.75, 10.76, 1275, 14.76, 16.76, 18.7"., 20 75, 22.75, 24 76, 26.76,^9.75, 32 76, 84.75, 87.75. Ook in Jongeheeren- en Kinder-Ulsters en -Jekkers hebben wij onze prijzen geweldig verlengd es rnden U den sok dringend aan Ihans bij ons Uwe inkoopen te doen Jongens-Ulsters f 2.25 -2.75—3.75—4.75-^5.75—6.75.—7.75—8.75 tot 28.75. Jongens-Jekkers f 1.75—2.75—3.75—4.75—5.75—6.75—7.75—8.75—9.75 tot f 27.75 Al onze Jasjes en Jekkers zijn gevoerd Jekkers geboord en ongehoord I» Honron-iyiodo-Artlkelen brengen wij geweldige serteeringen legen de denkbasr laagste prijzen Hstrtn Hoadan nieuwste kleuren en modellen f 1.75, 2.25, 2 75, 8.26, 8.76, 4.15 4.76,5.50,6.00,6.50,7.25 7.76,9.25 Hstrsn Pattan f 0.55, 0.60, 0.70, 0.80, 0.90, 1.00 1.10, 1.25, 1.40, 1.60, 1.60, 1.75 1.90, 2.00, 2.10, 2 25, 2.40, 2.75 Haaran Ovarhamdan met een of twee Boorden f 1 45, 1.76, 2.00, 2 26, 2.75, 2.90 8.25, 8.50, 8.75, 4.00, 4.60, 4.75 6.60, 6.00, 8.60, 7.00, 7.60 Haaran Sjaals in groote verscheidenheid in zijde, wol en flanel t 0.76, 0.95, 1 85 tot 6.76 Wollan Sokkan f 0.66 tot 2.10 In Pullovar», Trulan an Vastan V(.or Dames, Heeren en Kinderen, Handschoenen, Sport kousen, Zelfbinders, Bontmutsen Ijsmutsen en Slobkousen hebben wjj prachtBorteeringen Dubbel sparen! Dubbel sparen1 Bovendien ontvangt leder, die tot 1 December bij one voor minetena 125.00 koopt en contant betaalt, van de Spaarbank Zusterstr, een spaarbusje In gebruik en doen wij 11.50 In dit busje. Dubbel sparen1 Dubbel sparen! Alle benoodigdheden, zoowel Toestellen ale Onderdeelen STEEDS HET NIEUWSTE EH HET BESTE JAN BROUWER, Haven 63, Tel. 113, SCHOONHOVEN Rijwielhandel Bergambacht NATURAE LTD'S Laieerpl Hen Ver»terking»pillen MaagpUlen 61) ot. per 60 stuks Hoofdpijnpoeder» 1.10 per 25 stuks. Een Fosder 6 ot. helpen beslist, «poedlq en afdoend, Vorkrijgb. by Drogisten en Apoth. Alléén verkoop voor: Bergambacht by P. Duhen en Oo. Krimpen a.d. Lek: J. 0. Hagen. Lekkerkerk: Fa. Mudde Brand. Nieuw-LekkerlandA. 0. de Groot, pynaoker: H. 8onneveld. Stolwijk: J. E. Loekemeyer. Streefkerk: J. Stam Gzn. Zoetermeer E. Akkerman. Cwmentplatan Geïll. prijscourant gratis en franco op aanvraag Voordeeligervoor U,is het verbruik vsn Ravenwaay's Letters-Artlkelen ongetwijfeld. Om maar eens enkele voordeelen te noemen: Lage prijs; Uitstekende kwaliteit; Schitterende cadeaux; De zekerheid op den duur voor een Extra-Cadeau in aanmerking te komen; De Pellkaart welke een doorloopende kans geeft op een Extra-Cadeau; De Spaar- bonnen* welke U 50"/. winst geven enz. Ondanks dit alles worden de verbruikers toch telkens weer nieuwe extra attracties verstrekt zooals: Bij elk ons Letters-tabak een Zescento-Slgaar. Bij elk ons Letters-Thee een stukje Opzatapaalgead. Thans weer een nieuwe attractie bij de Lattara-Koffia. Bij elk half pond Letteri-Koffle zal in het vervolg eet» schitterend uitgevoerde HI 0FMFIMKAART Kratil worden verstrekt. De kaarten, welke buitengewoon l h,00| 2jjn^ zjjn zeer |eerzaam voor je kinderen. Aan het ver zamelen der kaarten is voor de jongens en meisjes nog een speciale attractie verbonden. De jongen en het meisje welke voor 1 Juli 1931 de meest verschillende kaarten aan ons kantoor opzenden, ontvangen geheel gratis een prachtig Rijwiel. Er worden dus twee rijwielen gis hoofdprijzen beschikbaar gesteld, terwijl er bovendien nog een aantal troost prijzen zullen zijn. Na afloop der wedstrijd zullen de kaarten, welke een waardevol bezit vormen, aan de inzenders(sters) worden teruggezonden. U ziet dus; „Ravenswaay's Letters-Artikelen brengen U het meeste voordeel". Reeds meer dan 900 Extra-Cadeaux zijn uitgereikt. Den houder van onderstaand Pellnummer wordt verzocht zijn Ruilkaart binnen drie dagen aan ons kantoor op te zenden, met vermelding welk Extra-Cadeau hij wenscht te ontvangen en den naam van den winkelier waar hij gewoonlijk zijn Letters-Artikelen betrekt. Hij ontvangt "dan geheel gratis het gevraagde Extra-Cadeau. Serie B No. 1890 (Q. VOORDEPOORTE, Capelle N.-Br.) Hoogitrait 7 Telefoon 423 Stal Uw vee niet pp 11 elvovene in Uw sullen onze NAT Uü R K RIS TA LLIKSTKINEN aangebracht te hebben! y Wl« hierop bezuinigt ^Benadeelt xlchzelfl^^ Alleen Importeur. H.j, BONDA, Pand „Herklotz", Boompjes 46, Rotterdam Tel. 50208-50228. Alom verkiijgbaar!., Vrafgt Uwen wederverkoopers! Verkrygbaar bijGebr. Bouter te Groot-Ammerii J. Broere A Zn. te Lekkerkerk i Coöperatie „Eendracht maakt Macht" te Lekkerkerk i N.V C. Schouten A Zn. te Bergam bacht! W. Boraje Win. te Krimpen a.d. Lekt R. v. Kenteren te Schoonhoven; K. Stolk te Nieuwerkerk aan denljsselj Fa. S. H. v. Loon, Markt 6, Gouda; Fa. Kruvt ABor te Ameide Coöp In- A Verk. Verg. te Lopiki Fa. Wed. Nleuwpoort, Streefkerk; N.V. A. Hoogenboecem te Schoonhoven. Ga aam mat da Ufa filmoperateurs made In da wildernis an zie hal vangen van xea-olllantenl U N.V. KON. ZIIFFARRIIK Dl DUIF, DIN DOLDE!) AFD. ALBUMS VIERDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhoysiisctil Courant Hoog water. Alblisaerdam. De winterperiode eet wat het hooge water betreft, voor. de bewoners aan het Zuideretek weer slecht in. Bij het hoogtij van deze week liep de Ruigenhilpolder weer geheel Vol, waardoor vele menschen het water eenige dagen lang In hun benedenwoning hebben staan. Alblasserdain. Tot ouderling van de Geref. Kerk werd gekozen de heer J. 11. van Wijnen en tot diaken de heer A M. Visser. Brandwijk. Voor de Ned. Herv. Meisjesvereen. „Niet in eigen kracht"* hoopt Donderdagavond 13 November in de Ned. Herv. Kerk op te treden Ds. W. Deur, van Schoonhoven, met als onderwerp, *„Joh. Bunyan, zijn leyen en vtferken. Een advertentie in dit blad geeft enkele bijzonder heden. Onder een voer hooi. Jaarsveld. Terwijl de huisvrouw van Jac. de G!., eenige bezigheden verrichtte vlak bij een opgeladen voer hooi, kantelde dit onverwachts toet het noodlottig ongeluk, dat de bijna 70-jarige vrouw er onder kwam te liggen. Eenige wegwerkers, het gevaar be merkende, waarin de getroffene ver keerde, snelden ter hulp en wisten de getroffene spoedig uit haar netelc positie te redden. Aanvankelijk scheen zij nogal wat pijn te hebben. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig. Gelukkig bleek dat niets gebroken of gekneusd was. Later, toen het voer weer opgeladen was, is dit nogmaals omgevallen, echter zonder verdere ongelukken. IJsclub„Stolwijk". Stolwijk. Op Woensdag 5 Nov. had ten huize van den heer Noomen, de algem. vergadering van de IJsclub „Stolwijk" piaats. onder leiding van den voorzitter, den heer J. G. Kruijt De.vergadering werd door een 50-tal leden bezocht. De voorzitter noemde met een en kel woord de reden waarom een viertal bestuursleden voor "hun func tie hebben bedankt Het gold hier alleen huiselijke aangelegenheden en gezondheidsredenen. Een lid had zelfs 35 jaar in het bestuur gezeten en ging noode dit verlaten. Hierna las de secretaris, de heer Schild, de notulen, die zonder op- woxdt op vooxBtil van den Voorzitter be sloten don hoor Van Loouwon van Dui- Yoabodo tot do vergadering too to laton. Bo ooorotaria loidt daarop doson bin- of .aanmerking werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penning meester bleek in kas te zijn f 531,79 K. De rekeningen en bescheiden wer den nagezien door de heeren A. de Bruin en A Huisman en in orde be vonden, Bij de verkiezing der be stuursleden werden herkozen de heeren J. C. Kroon en C. Kapteijn. terwijl door het bedanken van de heeren J. C. Kruiit, J. Fredrikzd, F. J. Bats en W. Stoppelenburg, in hun plaats werden gekozen de heeren C. Muijs, N. O. Dogterom, G. v. d. Heuvel' JL-z. en C. J. Scheer, die allen huil benoeming aannamen. Openbare vergadering van den Ge meenteraad op Donderdag 0 November 1930, des nam. 2 uur. Voorzitter de beer Mr. F. L. J. E. Bami wnnet Eén vacature. Als êersto punt komt aan de orde de benoeming van den heer Mr. G. van leeuwen van Duivenbode in de raads- vacature ontstaan door het bedanken van dab hoor De Wilde. De Voorzitter noodigt de he-ren Peerbolte, Adrlaens en Olree uit, <fc rem- mi^sie tö'vörmen tot het onderzoek der geloofsbrieven van den bèer Van Leeu wen van Duivenbode. Nadat deze in orde zijn bevonden, oen- De beer Va n Leeuw in van Du i- renbode legt in handen van den voor zitter de vereiechte eeden af. De Vo o r z 111 e r wenscht den heer Van Leeuwen van Duivenbode geluk met zijn benoeming. Het raadslidmaatschap zegt de voorzitter, is tegenwoordig geen sinecure. Daarom moet bet te meer op prijs worden gesteld, dat een benoeming wordt aangenomen. De heer Van (Leeuwen van Dui venbode dankt den voorzitter voor zyn vriendelijke woorden. Spr. hoopt als afgevaardigde zijner partij de belangen der gemeente zoo goed mogelijk te be hartigen. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Gemeentelijke radio-distributie. Van de. raadsleden Peerbolte en Van Harmeien is ingekomen een verzoek om de mogelijkheid te onderzoeken van de totstandbrenging van een gemeente- ra dio- distributiebedrijf. De Voorzitter stelt voor dit ver zoek terug te zenden aan B. en W. om prae-advies, waartoe zonder hoofdelijke stemming wordt besloten. Van de commissie tot voorbereiding van de feestweek is ingekomen de reke ning en verantwoording over de feest week 1930. Het wordt voor kennisgeving aangeno men. Aanleg trottoirs. Voorts is ontvangen een adres van de Winkeliersver. „Schoonhoven Vooruit" inzake het aanleggen van trotttoirs in dp Lopikerstraat en op de Voorhaven en de Haven. De Voorzitter stelt voor ook dit adres in banden van B. en W. te stellen om prae-advies. D» heer Deerenberg stelt voor, dit verzoek te doen behandelen in de commissie van fabricage. De Voorzitter heeft hiertegen persoonlijk geen bezwaar. In 't college van B. en W. is het onderwerp echter nog niet besproken. Het voorstel van den Voorzitter wordt aangenomen. In een schrijven van de vereeniging „Lopikerstraat" geeft deze kennis, dat zij op eigen kosten een verlichting in die straat wil aanbrengen. Zij vraagt daartoe 'vergunning voor het aanbrengen van draden. De Voorzitter merkt op, dat deze zaak tot de bevoegdheid van B. en W. be hoort. Spr. stelt voor het adres derhalve in hun handen te stellen. De heer Deerenberg stelt voor deze zaak in de commissie van de bedrij ven te bespreken, waartegen de Voor zitter geen bezwaar heeft. De heer Peerbolte dringt aan op spoedige afdoening. Het voorstel wordt aangenomen. De rekening en verantwoording der bad- en zweminrichting, dienst 1928/'29, wordt zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd, evenals die van het Gerefor meerd Weeshuis over 1929 en die van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1929 Voorts is ingekomen de begrooting de zer laatste instelling. De heer Deerenberg vraagt of het den Voorzitter bekend is dat bij de aanstelling van werkkrachten bij de ge meentebedrijven de voorrang wordt ge geven aan hen, die van 'het Burgerlijk Armbestuur steun genieten. De Voorzitter zegt, dat juist de zer dagen is besloten, dat als gemeente- lijke instellingen personeel noodig heb ben, zij zich eerst wenden tot den cor- respondent der arbeidsbemiddeling. De heer Deerenberg kan zich daarmede vereenigen. Sprekers vraag betreft 'echter of het juist is, dat menschen, die steun ge nieten van het Burgerlijk Armbestuur, den voorrang hebben bij dio benoemin gen. Het grootete deel der arbeiders be hoort nog tol een der kerkgenootschap pen. De kans bestaat dus, dat onder dat deel de meesten werkloozen komen. Voorts vraagt de heer Deerenberg of B. en W. den tijd niet geschikt echten om via of naast het Burgerlijk Armbe stuur een eteunregeling voor werkloozen in het leven te roepen. De Voorzitter wil ln de eerste plaats opmerken, dat het college van B. en W. geen toezicht houdt op het Bur gerlijk Armbestuur, daar dit een auto-4 noom lichaam is. Spr. raadt den heer Deerenberg aan te trachten bij de kerke lijke armbesturen dezelfde gedragslijn ingevoerd te krijgen als thans door het B. A. aangenomen. De heer Peerbolte oppert het idee, dat aan de hand van een lijst van alle werkloozen in do gemeente het werk, dat voor de gemeente moet worden ver richt, misschien onder hen zou zijn te verdoelen en wel in ploegen, opdat allen er om beurten van genieten. Do Voorzitter merkt op, dat de menschen, die eenmaal eenigen tijd aan een zeker werk gearbeid hebben, een be paalde routine krijgen. De leider van zoo'n werk zal dus vaak opzien tegen de moei lijkheid, dat een nieuwe ploeg bij het werk zou worden aangesteld. De heer Van Harmeien zegt, dat de kerkelijke armbesturen medewerking moesten verleenen aan het instituut der openbare arbeidsbemiddeling. De heer Deerenberg kan uit de praktijk bewijzen, dat een werklooze ge steund door een kerkelijk armbestuur, was benoemd en plaats moest maken voor een arbeider, gesteund door het burgerlijk armbestuur De Voorzitter antwoordt, dat een dergelijke regeling niet bestaat. E«n Incident. Bij de verdere bespreking dezer aan gelegenheid, ontstaat een incident tus- schen d9 heeren Deerenberg en Van Harmelen. De heer VanHarmelen verwijt den heer Deerenberg, dat deze hem woorden in den mond legt, die hij niet gezegd heeft, waarop de heer Deerenberg zegt, dat de heer Van Harmelen geen recht heeft spr. of zyn fractie van een unfaire strijdwijze te beschuldigen. E DO X MET ZIJN 12 MOTOREN NA AANKOMST TE SCHELLINGWOUDE. Druk bezoek. Aanvankelijk was het voornemen, dat de DO X des Donderdagsmiddags een rondvlucht boven de hoofdstad zou ma ken; deze vlucht is echter tot heden uitgesteld. Gistermiddag had de luohtreue bezoek dag. Honderden en honderden zijn er op de DO X geweest, zeker wel meer dan 800 gasten, naar poen verzekerde. De aantal- den motorbooten en watertaxi's, die de feenoodigden aanvoerden, waren niet te te tdllen. Telkens waren er bij iedere shut ting de Oranjeeluizen tjokvol, ir waarschijnlijk zal de vliegboot morgen dl rluoht voortzetten naar Enge land. INGEZONDEN MEDEDEELING. Spr. zal met den heer Van Harmelen niet meer debatteeren, zoolang deze zijn woorden niet beft teruggenomen. De begrooting wordt ten slotte goed gekeurd. Een comptabiliteitsbeflluit wordt even eens goedgekeurd. Hierop is aan de orde de herbenoe ming van de leden der commissie tot wering van schoolverzuim. De aftredende leden worden allen her benoemd. Eveneens worden herbenoemd de aftre dende leden van het burgerlijk armbe stuur en de aftredende regenten van het Geref. Weeshuis. Stembureaux. De heer Deerenberg zegt, dat spr. er al eens op heeft gewezen, dat bij het stembureau de Katholieke fractie met twee personen, eventueel plaatsvervan gers, behoorde te zijn vertegenwoordigd. De Voorzitter zegt, dat, als bij de stemming de uitslag niet gelijk zal zijn aan het voorstel van B. en W., dezen daar geen aanleiding in zullen vinden om de portefeuille-kwestie te stellen (gelach). In de vacature C. L. van Willenswaard wordt volgens de voordracht van B. en W. benoemd de heer P. J. van Harme len on in die van plaatsvervangend lid in de vacature Van Harmelen wordt be noemd (eveneens overeenkomstig de voordracht) de heer H. J. Adrlaens. In de vacature A. F. M. Stokvis, waarvoor B. en W. voorstellen den heer G. Bouwmeester, wordt deze benoemd met 5 stemmen van de 9 geldige stemmen (2 stemmen blanco). Het voorstel van B. en W. inzake hot adres van de bewoners van de Scheep makershaven wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Evenzoo het voorstel inzake de onder handsche aanbesteding vande schoon maak der schoollokalen eg^.' en die be treffende den staat van,, oninbare posten schoolgeld reclame's enz. De gemeenterekening, dienst 1929, wordt zonder hoofdelijke stemming voor- loopig vastgesteld. Op dezelfde wijze gaat de raad accoord met het voorstel van B. en W. aangaan de dagvergoeding ingevolge art. 103 der L. O. Wet 1920. Hierop heeft de aanbieding plaats der gemeentebegroting voor 1931. Op voorstel van B. en W. wordt ze verwezen naar de betrokken commis- siën. De Feestweek. Als laatste punt der agenda komt daar op aan de orde het voorstel van enkele raadsleden tot wijziging van den datum der te houden Feestweek. De Voorzitter wil, alvorens de be sprekingen over deze aangelegenheid te openen, mededeelen, dat de voorzitter der Oranjevereniging hem er op attent heeft gemaakt, dat het volgend jaar de ge meente Schoonhoven haar 700-jarig be staan zal vieren. Hoe en wanneer dat zal worden gevierd, is nog niet bekend, doch mogelijk kan deze aangelegenheid van invloed zijn op de debatten over het aan de orde zijnde voorstel. De heer Peerbolte merkt in de eerste plaats op, dat dit voorstel niet uit gaat van „enkele raadsleden", zooals de Voorzitter aankondigt, doch van de com missie voor de feestweek. De kwestie, waarover het gaat, feest viering in Augustus of in September, is Biet iets, waarover de oommissie zelve zich bijzonder druk «al maken. Het eenig motief, dat haar tot dat voorstel heeft ge leid, is het belang van het onderwijs. Spr. begrijpt dan ook niet, waarom B. en W. er afwijzend tegenover staan e* in het bijzonder verwondert het spr., dat de wethouder van onderwijs tegen dit voorstel kan zijn. De heer Bouwmeester heeft in de feestcommissie met genoegen zitting ge had, hoofdzakelijk acht spr. de gemak kelijke en prettige werkwijze in die com missie te danken aan den ijverigen secre taris, den heer Peerbolte. Waar echter zooals bekend, spr. per soonlijk tegenstander van de feestweek is, wenscht hij voor' het volgend jaar niet in die commissie zitting te nemen. De heer Van Leeuwen vanDui- venbode zegt, dat er nog niets van vaststaat of, en zoo ja, wanneer het 700- jaaig bestaan van Schoonhoven feestelijk zal worden herdacht. In verband daar mede stelt spr. voor de beslissing omtrent dit agenda-punt te verdagen tot een vol gende vergadering. De heer Bik gelooft niet, dat er in dertijd besloten is, de feestweek jaar lijks te houden. (Interruptie's: „Zeker wel.") Spr. steunt overigens het voorstel —-Van Leeuwen van Duivenbode. De heer Deerenberg voelt niets voor uitstel. Spr. ziet niet in, wat de da tum van de feestweek met een eventueel jubileumfeest te maken heeft. Die fees ten zullen eikaars concurrenten niet zijn. Ook spr. acht het niet wenscheiijk, de feestweek te houden ais de tóholen weer geopend zijn. De Voorzitter wijst er op, dat misschien de mogelijkheid kan bestaan in 1931 een gezamenlijke feestviering te or- ganiseeren. Het kan dus wenscheiijk zijn, af-te wachten of inderdaad die kans bestaat. De heer Kortland vindt het onder deze omstandigheden juist wenscheiijk, den d^tum van de 'feestweek vast te stel len. Dan kan daarmede bij het vaststel len van andere plannen rekening wordon gehouden. Wethouder Niekerk merkt op, dat in overweging zou kunnen worden ge nomen of misschien het speelterrein voortaan als feestterrein te verkiezen was. De Voorzitter meent het gebruik van dat terrein voor dit doel te moeten ontraden, aangezien het er erg door zou lijden. In den vacantietijd het aan de jeugd to ontnemen, acht spr. vporal on- gewensoht. De heer Peerbolte kan niet in zien, waarvoor zou moeten worden ge wacht met het vaststellen van den da tum van de feestweek. De heer Olree was en blijft tegen stander van de feestweek. Spr. voelt in- tusschen wel iets voor het voorstel Van Leeuwen van Duivenbode. De heer Van Leeuwen van Dui venbode kan omtrent de eventueele viering van het stadsjubileum nog zeer weinig zeggen. Sprekers Btandpunt in de ze is echter, dat zoo'n leest zou moeten zijn een feest voor geheel Schoonhoven. Spr. 2bu dan ook bij de verschillende vereenigingen willen aankloppen om medewerking en in ieder geval zou moe ten worden voorkomen, dat er in één jaar drie feesten zouden worden gevierd. De heer Peerbolte meent de vraag te moeten stellen, of het wel mogelijk zou zijn, het jubileumfeest met de feestweek te combineeren. De Voorzitter acht dit zeker mo gelijk. De heer Peerbolte" begrijpt dat niet. Het feest blijft dan toch een feest en de vermakelijkheden blijven bestaan, aangezien een en ander eenmaal bij raadsbesluit is vastgesteld. Spr. beant woordt tevens hiermede den heer Bik, dio niet gelooft, dat de feestweek als een jaarlijksoh feest is ingesteld. De heer B i k is daarvan nog niet over tuigd, waarop de Voorzitter de juistheid van de bewering van den heer Peerbolte boevstigt. Spr. zegt voorts, dat blijkbaar de be doeling zal zijn, dat één vereeniging het initiatief zal nemen tot de viering van Schoonhoven's 700-jarig bestaan. Die ver eeniging zal dan wellicht voorstellen, de mogelijkheid te overwege» om in 1931 geen Oranjefeest en geen feestweek te houden, doch één gezamenlijk feest. Het comité van de feestweek zoii|Jn dat-geval bevoegd zijn van zijn recht op die feestweek voor dat jaar afstand te doen. De heeren Deerenberg en Peer bolte ontkennen dit laatste. De Voorzitter zegt, dat de com missie dispensatie zou kunnen vragen van haar opdracht tot het orgaèiseeren van de feestweek. De Raad zou flie dis pensatie dan ongetwijfeld willen1, verlee- nen. I De heer Deerenberg zou het toe juichen, als de zaak in dien geest zou kunnen worden opgelost. Als er echter geen bezwaar tegen bestaat, om later die dispensatie te vragen, dan kan er dus ook niets tegen zijn nu te besluitén de feestweek of in Augustus of in Septem ber te houden. Het heeft voor de com missie voordeelen, dat dit vaststaat. Desnoods zou zij, om tot een oplossing te komen, haar voorstel (Augustus) kun nen intrekken. De heer Peerbolte geeft den heer Van Leeuwen van Dui venbode in over weging om zijn voorstel tot verdaging der beslissing in te trekken. Spr. wil dan van zijn kant de toezegging doen, dat de com missie voor de feestweek gaarne zal me dewerken met de vereeniging, die even tueel het jubileumfeest organiseert. De heer VanLeeuwen vanDui- v e n b o d*e is verhougd over deze klan ken omtrent samenwerking. Spr. is ech ter niet overtuigd van de noodzakelijk heid, zijn voorstel in te trekken. Dit voorstel wordt daarop in stem ming gebracht en met 0 tegen 6 stemmen aangenomen. Tegen «temmen dt heeren VRIJDAG 7 NOVEMBER 1980 Deerenberg, Kortland, Van Harmslen, Adriaene en Peerbolte. De Voorzitter zegt toe, omtrent het eventueel juhileumfeeet in overleg te willen treden en zoo mogelijk in de eerst volgende vergadering den Raad gegevene te zullen verstrekken. De heer P e e r b o 11 e wil er den heer Van Leeuwen van Duivenbode op wij zen, dat met dien» weigering om zijn vooralél in te trekken, ook spreker» toe zegging omtrent medewerking komt te vervallen. Hierop volgt de Rondvrzag. De heer Van Harmelen moet de aandacht van B. en W. vestigen op een straat of liever een „gebombardeerd terrein", dat in zeer slechten staat ver keert. Spr. bedoelt de Meent. De grond zit daar zoo vol met kuilen en gaten, dat die toestand onmogelijk bestendigd kan blijven. fl. a Wethouder Niekerk verklaart het volkomen met den heer Van Harmelen eens te zijn. Als er echter geen geld voor i», kun nen B. en W. geen herstellingen doen verrichten. Er zijn nog meer van derge lijke zaken aan de orde. Wethouder Schreuder zegt al een» te hebben overwogen, of het geen aan beveling zou verdienen de rondvraag al te schaffen. Dat idee verdient z.i. inder daad overweging, want de rondvraag kost veel geld. De heer Deerenberg merkt op,dat wethouder Schreuder ook wel eens ge sproken heeft van zuinigheid, die de wijshoid bedriegt. Dat ia'het geval met het sleenen straatje in het midden van de Schoolstraat, bij de kleuterschool. Daar loopen de kinderen door den modder de "U.L.O. School binnen. Ook de gemeente architect is van meening, dat de sohade die daardoor aan de school wordt toe gebracht, meer kost, dan de verbetering van dit straatje. Ook de afwatering i» daar niet in den haak. De Voorzitter zegt, dat het laat ste in verband staat met de rioleering der kazerne, die niet in orde i». Misschien i» het rijk te bewegen, dat gebrek te her stellen. Spr. moet toestemmen, dat de rond vraag, d.w.z. dat gedeelte er van, waar op de heer Schreuder doelt, dikwijl» drijft tot overschrijding der begrooüng, Spr. zou willen voorstellen dat, als de leden iets hebben voor dat deel van de rondvraag, zij er zich liever goed van op de hoogte stellen en het dan bij de be handeling der begrooting ter tafel bren- ben. B. en W. kunnen de vraag van den heer Van Harmelen nu niet beantwoor den, doch zij willen onderzoeken of er bijv. gebruikt materiaal aanwezig is om het gebrek op weinig kostbare wijze te herstellen. Den heer Peerbolte spijt het dat ook hij weth. Niekerk weer moet lastig vallen. Weth. Niekerk: Ga je gang maar hoorl De heer Peerbolte wijst er o.a. op dat in het gedeelte van den Ouden Sin gel, dat nu droogt ligt, een heele rug van bagger zit. De gelegenheid ia nu gunstig om die te verwijderen, terwijl dat later zeer veel geld zal kosten. Wethouder Niekerk antwoordt, dat voor dat werk geen bedrag op de be grooting voorkomt, waarop de heer Peerbolte herhaalt, dat de gemeente zichzelf op hooge kosten jaagt door den bagger nu niet te doen opruimen. De Voorzitter zegi toe, dat B. en W. deze ^aak onder 't oog zullen zien. De heer Van Harmelen zegt, dat door een afschaffing van de rondvraag de leden genoodzaakt zouden worden al tijd hun toevlucht te nemen tot definitie ve voorstellen, wat, veel omslag met «ioh zou brengen. Spr. komt voorts terug op zijn advies betreffende hel uitbaggeren van da Groote Gracht. Weth. Niekerk antwoordt, dat de kosten van dat werk, indien de inder tijd bedoelde baggejmachine het moet uitvoerèn, veel hooger zijn, din verwacht werd, zelfs hooger dan wanneer het met de hand zou gebeuren. De z.g. gunstige gelegenheid waarop de heer Van Har melen gewezen heeft, behoeft dus niet te worden benut. De heer Olree verkrijgt nog inlichtin gen omtrent het lokaal bij de begraaf plaats, de verlichting in de Olivier van Noortstraat on de zwakke ruiten van de winkels in den woningbouw. Daarna wordt de vergadering gesloten. ONZE VEE-EXPORT NAAR BELGIE. Het Hbld. verneemt, dat de dirigeeren- de inspecteur van den Belgischen veteri- nairen Dienst, dr. Renneboog, aan de afgevaardigden van den Nederlandschen Bond van Veehandelaren verklaard heeft overtuigd te zijn, dat de invoer van Ned. vee weer spoedig zal worden toe gestaan en wel zoodra overeenstemming zal zjjn verkregen over een nieuw in- voerreglement. België «al Nederland vragen, den aankoop op de markten te verbieden en alleen uitvoer toe te staan van vee, waar van onvoorwaardelijk vaststaat, dat het afkomstig is van onbesmette hoeven en dat tijdens het transport alle mogelijks aanraking met besmettingshaarden is vermeden. Met stelligheid verklaarde dr. Renne boog, dat België géén quarantaine in Ne derland zal vragen. Tevens deelde hij mede, dat reeds bin nenkort een nieuw Belgisch invoemr-

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 7