Avontun Rechtskundige Adviezen Wat geeft de Radio? Plaatselijk Nieuws Gemengd Nieuws Varia. D' A' Tan d9 ™!?awx J' Spmii (157> 0n n-van Gemeenteraden. voor onze Abonnees TWIEDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. tJOUI'liil MAANDAG 10 NOVEMBER 1930 Dinsdag 11 November. Hilversum. A.V.R.O. 8-0.46 Qnaofooa) 10—10.15 Morgenwijding; 10.30—13 A.V.R.O.-Orkest; 12—2 Orkest Theater Tusohinkski en Zangvoordraoht; 2— 2.33 Halfuur voor de Vrouw; 8--4 Knipcursus; 4—4.80 Gramofoon; 4.80 5 Piano-atudiemusiek5—5.80 Radio Kinderkoorzang; 5.80—7 Orkest Rem- brandt-Theater; 7—7.80 Engelaohe les; 7508 Radio Volksuniversiteit. Spr*. ker: L. M. G. Amtsenius; 88.46 Stu dio-opvoering van „Zapisnik Zmizele- ho; 8.459.25 Opennxracert; 9.2Ö 9.50 Gedachten over de beteekenis van den lien November (Wapenstilstands dag) door Prof. Ir. W. Sohermerhorn; 9.5010.06 Guitaarspel; 10.05 uur Nieuwsberichten; 10.15—10.35 Voort setting Opera-concert; 10.8510.50 Voortsetting Guitaarspel; 10.5011.35 Orkest Bela Sarkosi; 11.8512 Dans muziek. Huizen. K.R.O. 89.15 Concert, 11.80 12 Godsdienstig halfuurtje; 12.151.45 K.R.O.-Orkest; 1.45—2 Gramofoon; 2- 3 Vrouwenuurtje; 38.30 Knip-, Naai en Stofversieringscursus; 56 Gramo foon; 0.800.45 Praatje van het Al gemeen Werkliedenverbond; 0.457.15 Cursus Schriftverbetering, 7.157.45 Prof. Dr. Ir. H. Galissen over: Kost prijzen en verkoopprijsen van electri- oiteit; 8 —<12 Herhaling Propaganda- avond; 88.55 K.R.O.-Orkest; 8.55— 0.20 Salon Orkest; 9.209.30 Nieuws berichten; 9.80—11 Propaganda-revue „De Bonte Radiowereld"; 1111.80 Humoristisch Utreohtsch Mannen-En semble; "11.8012 K.R.0.-0rkest. Woensdag 12 November. Hilversum. V.A.R.A. 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10-10.16 Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 uur Orgelspel; 10.45 uur „Onse Keuken";11.80 uur Gramo foon; 12 uur V.A.R.A.-Orkest; 2 uur Vrouwenuurtje; 8 uur Maak het Zelf; 4 uur VraaghaJfuurtje voor Kinderen; 4.30 uur Piona-reeital; 5 uur Orgel spel; 0 uur De heer Levisson over: Hoe het tot stand kwam; 0.80 uur Herden- en Toespraak; 0.50 uur Mandoline-cur sus; 7.20 uur De heer W. H. Viegen over| Oorsprong, geschiedenis en he- dendaagsche stand der Socialistische beweging; 7.45 uur Opvoering van „De Soldaten"; 8.30 uur V.A.R.A.-Orkest; 9 30 uur Rondgang op de tentoonstel ling „Socialistische kunst heden"; 10.30 uur Vervolg V.A.R.A.-Orkest; 11 uur Persberichten; 11.15 uur Gramofoon. Huizan. N.G.R.V. 8.15—9.80 Concert, 10.30—11 Korte Ziekendienst; 11—12 Harmonium-bespeling; 12.1512.30 Gramofoon; 12.802 Concert; 22.45 Concert; 2.458.15 Lezen van Chr. lec tuur; 3.154.15 Vervolg Concert; 4.16 5 Gramofoon; 50 Kinderuurtje; 0 0.45 Uurtje voor de landbouwers; 0.457.15 De heer Ads. Bouman over; Werkdag-opvatting; 7.157.45 Ou raus Electroteohniek; 810.30 Uitzending der Evangelisatiesamenkonlst der Bap tisten-Gemeente te Stadskanaal; 10.80- 10.40 Persberichten; 10.40—1150 Gra mofoon. ding van den Wapenstilstandsdag 11 November 1918; Voordracht, Örf maken, doet het, maarhet ls een vreeselijk tobben, dat zware vee langs gebrekkig steigerwerk naar boven te voeren. Gelukkig, dat te midden van zoo veel water geene menschenlevens zijn verloren gegaan!... of, ja een enkel, top Gyl>eland onder Bleskens- graaf: daar is een meisje verdron ken. Elf jaren te voren, 'tijdens den vloed van 1809, was dat kind op denzelfden waterzolder geboren, waar het zich met moeder, broertjes en zusjes thans weer had moeten ber gen. Zij viel van den zolder in het water en is niet gered kunnen wor den. Overigens heeft de vloed van 1820 In de Alblasserwaard en de Vijf- Heerenlanden geene menschenlevens gekost. En met betrekking tot hun vee hebben de boeren veel hulp van elders ontVangén. Naar men bere kent, zijn 1600 stuks vee onder f be hoorlijk geleide naar onderscheiden omliggende plaatsen gevoerd en we kenlang verzorgd. DE NIEUWE VERKEERSWEG G0UDA- ALPHEN A.D. RIJN. De groote, nieuwe verkeersweg, die wordt aangelegd van Gouda over WAd- dinxveen en Boskoop naar Alphen a.d. Rijn, zal, zooals bekend, ongeveer over de geheele lengte onmiddellijk langs de Gouwe komen, ongeveer waar thanB het grintpad loopt. De breedte van het rij- dek zal zes meter worden, terwijl boven dien van de spoorbrug bij Gouda naast den autoweg een 2Vi meter breed ver hard fietspad komt, tot Gouwsluis (gem. Alphen a.d. Rijn). Zooveel als doenlijk is, zullen in de tegenwoordige kaden voorkomende sterke bochten worden weggenomen. Daar wordt de weg dan binnen of buitenwaarts ver legd. De beschoeiing. Over den geheelen afstand Alpheaa Gouda was het noodig de beschoeiing te vernieuwen. Hiermede is men thans bijna geheel gereed gekomen. Er is aan die nieuwe schoeiing neer veel zorg besteed, daar deze moet dienen als afsluitdijk tusschen de hooggelegen Gouwe en het veel lager liggende polder land. Zij bestaat, gezien van de water zijde, uit: een houten dam wand, een ijzeren U-balk, voor de noodige stevig heid met een gording (voor het etooten van ichepen) en een tweeden damwond. Dit gedeelte van de beschoeiing reikt tot ongeveer de oppervlakte van het water. Later zakt het geheel een weinig en komt dan geheel onder water te liggen. Boven en gedeeltelijk onder water, volgt dan een wand van basaltblokken, waarachter een flinke steenlaag. Hierachter komt eindelijk een dam van klei, beplant met gras. Om do klei niet te doen verspoelen en nog steviger te meCken, ie voor de dam nog. een rieten krommat aange bracht. De waterloozing van het gemaal van den polder Bloemendaal, dit tot dusver bij Waddinxveen in een kolk plaats had, waar de weg door middel van een brugje overheen liep, zal nu plaats vinden rechtstreeks in de Gouwe door twee dui kers, welke onder den weg doorgaan. Een gedeelte gereed. Het eerste gedeelte van dezen nieuwen verkeersweg, dat in dit voorjaar is aan- bested, loopt van het einde van den Kat- tensingel te Gouda tot de spoorbrug over de Gouwe, ongeveer 180Ó meter lang. De zer dagen is de aanneemster, de fa. Za- nen en Verstoep te Gouda, met dit eer ste gedeelte gereed gekomen. Het met klinkers bestrate rijdek is zes meter breed en langs de Gouwe loopt een met grint bedekt jaagpad. De klinkerverharding geldt nog slechts als een voorloopige be strating. Later zal die opnieuw geschie den. De rest van het werk. Het tweede gedeelte van de spoorbrug bij Gouda tot de Waddinxveensche brug wordt heden aanbesteed. Het zal vermoe delijk over een jaar gereed zijn. De ge heele aanleg van den weg Alphen Gouda zal wel drie a vier jaar in beslag DE WEG GOUDA—HEKENDORP. De weg GoudaHekendorp is een z.g. oommissieweg, waarvan de secretaris da. Boer is. Op tot hem gerichte klachten en verzoeken om verbetering, werd geant woord, dat de commissie financieel niet bij machte is, dien weg behoorlijk te on- 'derhouden. De B.B.N., Bond van Bedrijfsautohou ders iö Nederland heeft zich thans tot Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland gewend, om de hulp van dit College in te roepen, teneinde te verkrijgen, dat de weg althans in berijdbaren toestand wordt gebracht, zoodat de groote schade aan automobielen, die thans gedoemd zijn dezen weg te gebruiken, wordt voor komen. Aan het Gemeentebestuur van Gouda is mededeeling gedaan van het verzoek tot Gedeputeerde Staten gericht, aangezien die gemeente ongetwijfeld be lang heeft bij dezen weg en dus bereid zal zijn dè pogingen bij Gedeputeerde Staten te steunen. Gemeenteraad. Bergambacht. De gemeenteraad verga dert Woensdag 12 November, des voorm. 9.30 uur. Bergambacht. De verpachting van de Rietgorzen, toebehoorende aan de ge meente, heeft opgebracht f 14ó, tegen f 120 in het vorig jaar. B. en W hebben toegestaan het houden van een collecte door het Comité „Monument Nederlandsch Reddingswe zen, ter gedachtenis aan gevallen zeehel den". Als tellers bij de a.s. Volkstelling zijn aangewezen de heeren C. Zijderlaan, P. Hamorpacht, M. den Haan en A. van den Dool Pzn. De hoofdprijs voor de verloting van de pluimveevereeniging V.Z.Q.D. zal be staan in een modern ingericht kippen hok. Bij de door notaris J. P. Mahlstede gehouden verkooping van een landbou werswoning met 1.71.70 ,H.A.' gras- en bouwland aan den Kadijk, werd kooper de heer D. Blanken alhier, voor de som van f 5175. Op de aanbeveling voor lid van de oommissie van plaatselijk toézicht op het lager onderwijs alhier, zijn geplaatst de heeren CP. Buijs en D. Blanken Wz. Boskoop. Mej. J. Vorbragt slaagde te Gouda voor het praktijkdiploma machine- schrijven. Langeruigeweide. Bij >L. L. werd een groot ijzeren hek uit zijn hangers weg genomen. De politie onderzoekt of het hier diefstal of baldadigheid geldt. Overbrugging van dsn IJssel. Krimpen a.d. IJssel. In de week van 3 tot 8 November heeft een telling plaats gehad van het vervoer over het veer van Gebrs. Van der Ruijt. Dit gaat uit van de commissie voor „Weg en Brug" en houdt verband met de mogelijke over brugging van den Ussel. Vergadering van melkveehouders. Oudewater. In café de Roos werd Woensdagavond een vergadering van de melkveehoudersbonden Hoenkoop en Pa- pekop gehouden. De zaal was geheel be zet. Als sprekers traden op de heeren J. A. Jongerius, voorzitter en L. J de Rooij/v secretaris van den Bond van Melk veehouders gevestigd te* Utrécht. De eerste zette uiteen „Waarom een Ver. van melk veehouders" en de tweede spreker „Het verkrijgen eener behoorlijke melkprijs". Ouderkerk a.d. IJssel. Op de 31 Oct te Rotterdam gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders der N.V. Handelmij. v. h. H.i; Heuvelman, alhier, is met ingang van 1 November tot com missaris dezer N.V. benoemd, de heer A. A. Holdermans. Tooneelavond. Oudewater. De Buurtvereniging Lage Burohwal gaf Woensdagavond een uit voering in de Conoertml „Ou de water Vooruit". Het gezelschap „TJLVJE.N.U." uit Gouda voerde op „De Vrijgezellen". De zaal was flink bezet en het spel viel zeer in dan smaak. „Het Groene Kruis". Waddlnxveen. In de vergadering van de afd. „Het Groene Kruis" werden de beide aftredende bestuursleden, de hee ren G. J. Spruijt, voorzitter en H. D. v. d. Weerdt, secretaris, met algemeene stemmen herkozen. De begrooting over 1931 bedraagt in ontvangst en uitgaai f 1710,25. De vereeniging telt momenteel 1096 leden. Aan oontributie is een be drag geraamd van f 1399,25. A. R. Klssverasnlglng. Waddinxveen. In de laatst gehouden vergadering van de A. R. Kiesvereeni- ging werd tot voorzitter gekozen de heer A. Kempkps, in de vacature, ontstaan door het bedanken wegens over groote drukte van den heer J. van Tol. Als se cretaris zal optreden de heer M. D. Bremmer. De vereeniging zal in den a.s. winter een tiental lezingen doen houden waarvoor bekende sprekers zullen wor den uitgenoodigd. Ook zal een praat avond worQen belegd, waar als inleider zal optreden het raadslid J. van Tol en waar gesproken zal worden over de ge meente-belangen. De beer G. de Rooij Kz. heeft be dankt als commissaris van de vereeni ging Ziekenhuisverpleging. Als opvolger in deze gemeente is benoemd de heer J. M. G. Snoek. Het ligt in het voornemen van de vereeniging voor E.H.B.O., afdeeling Wad dinxveen, om op een twintigtal plaatsen dreggen neer te hangen. De vele verdrin- kingsgevallen, die zich dit jaar hebben voorgedaan, zullen aan het besluit wel niet vreemd t\>n B. en W. hebben aan den heer Smit wederom vergunning verleend tot den bouw van vier woonhuizen aan de Klei- kade. Eon in nood gedood rund van den landbouwer W. is door den keurings dienst voor de consumptie afgekeurd en onder ambtelijk toezicht vernietigd. Het verschijnsel doet zich alle jaren voor dat in de wintermaanden, vooral van November tot Februari, een groote werkloosheid heerscht in het schilders vak. Dit is hoofdzakelijk te wijten aan het feit, dat van oudsher reeds de opvatting bestaat, dat schilderwerk uitsluitend in het voorjaar en den zomer kan geschie den. De werken voor de nieuwe spoor lijn vorderen hier snel. Vanaf Boskoop is de spoordijk al een eind genaderd, ter wijl de dam door de Pette nagenoeg ge reed is. Het werk gaat tot nu toe zeer voorspoedig. DIEFSTAL VAN 23000 GULDEN. Vrijdag was in Amsterdam een no taris op de Keizersgracht, bezig geld. dat hij had ontvangen, na te tellen. De som bestond int drieën-twintig bankbiljetten van f 1000. Toen hij* met natellen klaar was, legde hij hfex stapeltje op de brandkast en verliet even het privékantoor. Toen hij, na enkele oogenblikken terugkwam was de som van f 23000 verdwenen, zeer waarschijnlijk gestolen. Er moet in dien korten tijd iemand in het kantoor zijn geweest, maan wde het is geweest en hoe hij kans heeft gezien, bimien te komen en zoo spoedig ongemerkt te verdwij nen, is een raadsel. De politie heeft geen aanwijzing omtrent den schuldige. De nummers van de bankbiljetten waren niet ge noteerd. DE INBREKER TE ROOSENDAAL. Een vergeefsclie ontvluchting. Te Roosendaal had de politie een Belg gearresteerd, die werd verdacht van de aldaar in den nacht van Dins dag op Woensdag gepleegde inbra ken. 'De man heeft bekend, hiervan de dader te zijn. Het succes, dat de politie bij de vlugge arrestatie van den dief nad behaald, is echter weer bedorven doordat dit heerschap Donderdagavond kans heeft gezien te ontsnappen. De arrestant was, toen hij des mor gens over koude klaagde, van het arrestantenlokaal naar het passanten lokaal aan de straatzijde overge bracht. Hij heeft daar met een speld het slot aan het traliehek van het raam weten open te.krijgen en is vervolgens door het rolluik op tie trekken, langs het bovenraam op straat gekomen. De wachtdoende agent, die het luik hoorde vallen, maakte alarm en zette den vluchte ling achterna. Deze zoil in de armen van twee surveilleerende rijgenten zijn geloopen, had hij niet met een zwaai zich over een buitenpoortje geslingerd om achter de huizen te verdwijnen, Vrijdagnacht is het aan brigadiers van politie gelukt den vluchteling in de omgeving van Langdonk on der Roosendaal aan te houden. De man werd daarna weer in verzeker de bewaring gesteld. TWEE ARBEIDERS GEDOOD. Door electrischen stroom. Zaterdagmorgen begaven te Leiden op de Stedelijke Electriciteilsfabriek, de schakelbordwachter D. J en de hoogspanntngsmonteur J da W. zich bij vergissing in een verkeerde hoog spanningscel, waarvan zij ten on rechte meenden, dat deze niet onder stroom stond. Het gevolg was. dat zij beiden met den stroom in aanraking kwamen en gedood werden. De schakelbordwachter is 36 jaar. gehuwd en heeft twee kinderen; de hoogspanningsmonteur is 37 jaar, eveneens gehuwd en heeft zes kinde ren. Een gevolg van het ongeval was, dat vanaf kwart over elf de eleo trische siroomlevering gestoord was, waardoor alles wat aoor de lichtfa brieken van stroom wordt voorzien, stil stond. Om even half een kon de tram van de N. Z. H. den dienst weder her vatten, daar dé stroom toen was over geschakeld op de electrische centrale te Voorburg, terwijl om ongeveer kwart voor één de stroomlevering door de lichtfabrieken weder op nor male wijze plaats vond. TREIN-AANStAGEN. Te Brunswijk In Duitschland zijn Woensdag weer twee aanslagen ge- Ëleegd. Van den D-trein Keulen iresden. werden tusschen Weddel en Schandelah de ruiten van 'n coupé vernield. Niet uit te maken was of het hierbij een schot, of een steen worp betrof. De twee in de coupé zittende reizigers werden niet ge wond. Gevaarlijker was de tweede aan slag, die later op den avond plaats vond. Toen werd nl. op de fo co mo tief van den om 21 uur 42 in Bruns wijk aankomenden trein een schroot schot gelost, waardoor de machinist in het gelaat en aan den arm en de stoker in den rug werd getroffen. De verwondingen waren evenwel van lichten aard, zoodat de trein kon doorgaan EEN „DICTATOR" TEGENOVER DE BANDIETEN. In Chicago wordt men bevreesd, dat de steeds toenemende misdadigheid al daar 't bezoek van vreemdelingen aan de wereldtentoonstelling in 1933 zéér na- deelig zal beïnvloeden. Onder het motto- „Ghicago gezuiverd vóór 1933", hebben de millioiSairs van deze wereldstad een dictator benoemd, zekeren Alexander Jannie, van wien wordt verwacht, dat hij tegen de beruchte misdadigers-konin- gen en hun benden zal zijn opgewassen. De nieuwe dictator wordt gesteund door een organisatie, bekend onder den naam van „De Geheime Zes", aan het hoofd waarvan twee millionnairs staan. Deze organisatie heeft de beschikking over zeer aanzienlijke geldmiddelen. De heer Jannie slaat bekend als „de buldog", die voor niets terugdeinst. Hij is chef van den specialen inlichtingen dienst van den staat New York en heeft de beschikking over de politie, zoowel van den staat als van de stad Chicago. De inwoners van New York vragen zich intusschen ernstig af, of ook voor hun stad een dergelijke dictator niet noodzakelijk is, want ook daar heersoht een ware misdadigers-terreur. Dezer da gen drongen met geweren gewapende mannen het danslokaal van een beruch te dansclub binnen, waar twee gevaar lijke misdadigers, „Cowboy Larry" en Charles Greco zich amuseerden, door brandende sigaretten te werpen naar de neger-jazzband. De mannen openden on middellijk een hevig vuur, waardoor de beide misdadigers dood ter aarde stort ten. In de ontstane paniek, gelakte het den mannen, die hadden geschoten, snel in de menigte te verdwijnen. EEN MISVERSTAND. Halverwege den ingang van de straatdeur stond een groote koffer. De koffer was te groot en de ingang was te smal, zoodat de koffer tus schen de deurposten zat. De kruier rukte en trok. maar hij kon in de koffer geen beweging krij gen. Een werkman, die voorbij kwam. bleef even stil staan, kwam toen na derbij, en zeide; „Zal ik je even hel pen, kameraad?" „Nou, als je het doen wilt, graag". De beide mannen begonnen toen weer ieder aan een kant te trekken, te rukken, te wringen; ze werkten als paarden, ze zweetten, zij hijgden, ze puften. Hun spieren stonden ge zwollen, hun voeten zetten zij schrap, de aderen op hun voorhoofd zwollen en zoo stonden ze zeker een minuut of \yji', maar de koffer behield haar plaats. Toen hielden ze even op om zich het zweet van het gelaat te wisschen. „Je krijgt 'm er nooit uitl" zei de werkman. „Er ,uiter uit..? schreeuwtje de kruier', terwijl zijn gelaat blauw werd, „maar hij moet ook naar bin nen!" ZWIJGENDE, SPREKENDE EN RIEKENDE FILM. Na de zwijgende en de sprekende film doet ook de ruikende film haar intrede. Om, zoowel letterlijk als figurulijk, 'een bij zondere atmosfeer te scheppen, tijdens de vertooning van een Metro-film, waar in eenige min of meer wufte en mondaine stjénes Voorkomen, had de exploitant van een theater in Galifoxnië het idee om tij dens een tafereel in een parfumeriewin kel zijn zaal tet parfumeeren, Hetgeen geschiedde. De odeur werd door het ven tilatiesysteem in de zaal geblazen en het publiek zette met graagte een nieuw zin tuig in dienst van de film. De riekende filmje moet maar op het idee ko men. UTRECHTSCH LANDBOUW- GENOOTSCHAP. vergadering v het Utrechts In de laatst gehouden Landbouw Genootschap, welke onder lei ding van den heer M. J. L. Baron Taats van Amerongen van Renswoude, 'plaats had, deelde deze mede, dat in het dage- lijksoh bestuur van het U. L. G. besloten was, 'het hoofdbestuur meer speciaal in de gelegenheid te stellen een meer werk zaam aandeel te nemen in het landbouw- ireenigingaleven. Hét ügt in de bedoe ling, telkens wanneer onderwerpen van belang voor den landbouw aan de orde komen, deze voortaan in de vergadering van het hoofdbestuur te brengen. Onbetrouwbare verzekeringen. Naar aanleiding van de verschillende ingekomön klachten over z.g. onderlinge verzekeringsmaatschappijen voor vee, var kens en paarden, werd een lijst met klachten voorgelezen, ten spijt van wel eens voorkomende schoone advertenties van dankbetuiging in de bladen van hen, aan wien uitbetaald is. Ook een der aan wezigen bracht klachten naar voren en ontraadde bepaald bij de betrokken On derlinge maatschappij vee, varkens of paarden te verzekeren. Besloten wfcrd voor de handelingen .en trucs dier maat schappijen te waarschuwen en aan hen, die hun vee mochten willen gaan ver zekeren, aan te raden caret inlichtingen te laten inwinnen bij het secretariaat van het U. L. G. Inmiddels zal men te dezer zake diligent blijven. VarkensmasterlJ. De veeteeltconsulent Ir. J. S. Swier- stra, hield naar aanleiding van de voor bereidingen voor de stichting van een varkensmesterij voor selectieproeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht en Zuid-Holland een inleiding, waarin het nut duidelijk uiteengezet werd. Het doel is niet alleen meer juiste gegevens te ver krijgen omtrent de mesterij, wat voeder middelen betreft, doch ook om de stam men te leeren kennen van fokvarkens, die het vlugst tot een vleeschvarken van goede kwaliteit gemest kunnen worden, bovendien vruchtbaar zijn en de biggen goed opfokken. Hei ligt in de bedoeling van deze erfelijke eigenschappen gebruik te maken door de dieren, die de beste afstammelingen voortbrengen, voor de voortteling te benutte A Van deze doelbe wuste fokkerij, waartoe het Utr. Var kensstamboek ook krachtig hoopt bij te .dragen, zal de varkensmesterij zeker 43. De naoht viel en nauwelijks lagen Rob en Daan onder de palmboomen, of ze vielen in slaap, zoo vermoeid waren ze. De maan scheen en wierp een helder licht over dt iet, tow om de roteen heen een boot geruischloos dichterbij kwam. Aan de voorsteven stond een meisje, dat scherp voor zich uit tuurde op het strand en wenkte de man, dit aan het «tuur •tond, tt landen. 44. Bijna zonder eenige geluid te ma ken, lag de boot stil en op hun teenen slopen het meisje met twee mannen op de slapende figuren toe met schalen vruchten en tw kruik in hun handen. TWEEDE blap. goede vruchten kunnen plukken. Tevens deelde spr. mede, dat het Utr. Varkens- jtamboek voornemens is met premies steun te verleenen aan hen, die uitste kende beeren willen aansohaffen voor de fokkerij. Spr. deed nog mededeelingen over de verrichte proeven met groot Yorkshires en met bonte, z.g. Leidache varkens, welke proeven in het voordeel van de Yorkshires uitgevallen zijn. Deze proeven zijn te Giessen-Nieuwkerk geno men. In de volgende vergadering van het hoofdbestuur hoopte de voorzitter nadere mededeelingen over de stichtipg van de pr'oeönesterij te kunnen doen in verband met de den 18en November te Amster dam te houden vergadering over dit on derwerp. Gebruikspluimveehouderij. Vervolgens hield de dis tri etè-assis tent van den Rijksvoorlichtingsdienst, de heer P. J. Wijk Pz., een inleiding over het onderwerp: Op welke wijze kan de ge? bruikspluimveehouderij op de boerderij worden bóvorderd. Een fout, die volgens spr. veeal gemaakt wordt is deze, dat men te veel pluimvee houdt, en niet let op de kwaliteit. Op dit laatste komt het Juist aan, n.l. op het houden van die dieren, die een goed' aantal eieren leggen van flink gewicht en toch gezonde en sterke dieren blijven. Men zal dus veel meer dan dit tot nog toe het geval is, dieren moe ten houden, die aJstammen van goede legsters van een gemiddeld goed ei gewicht Als regel is de boerderij' niet ingericht op valnestcontrole. Om jaarlijks voldoen de goed fokmateriaal voorhanden te heb ben, zullen dus van fokkers, aie goede stammen hebben, ééndagskuikens en jon ge hennen, allee afkomstig van goed ge controleerde afstanuriing, betrokken die nen te w'orden door de boeren. Wanneer de boeren meer doordrongen zullen zijn tan hed feit, dat het houden van produc tieve dieren meer winst geeft dan het houden van dieren, waarvan de afstam ming onbekend is, zullen spoedig de fok kers niet meer voldoende kuikens en jon ge hennen kunnen leveren en zal men venneerderingsbedrijven dienen te stich ten. Deze venneerderingsbedrijven kunnen gewone boerderijen zijn, waar één ras ge houden wordt, afkomstig van gecontro leerde afstamming van de gemelde fok- kersbedrijren en waar aan ziektebestrij ding wordt gedaan. Ook zal men door aankoop van uitstekende fokhanen b.v. vanwege het Rijksinstituut voor pluimvee teelt te betrekkon, op goedkoope wijze tot goed resultaat kunnen komen. t Besloten werd een commissie voor de bevordering van de pluimveehouderij op de boerderij in te .stellen. Het dagel. be stuur za.1 worden opgedragen enkele per sonen uit te noodigen in deze commissie zitting te nemen. MELKERS-CURSUSSEN. Het aantal cursussen in melken neemt in de provincie Utrecht gestadig toe. Er werden in 1926 een 9-tal dezer cursussen gehouden, in 1927 bedroeg het aantal 14, terwijl in 1928 een 9-tal cur sussen werd gegeven, benevens 2 cursus sen ter opleiding van voormelker. In 1929 vonden een 16-tal cursussen plaats, v%\k# in den loop van den zomer en na jaar van 1930 door de commissie van be oordeeling naar de geoefendheid werden lieoordeeld. In totaal kunnen 200 punten worden behaald, doch minstens dient 140 punten te worden verkregen voor de toe kenning van een getuigschrift. We laten hier enkele uitslagen volgen: Cursus te Montfoort op het bedrijf van den heer G- v. d. Brink in Blokland, op gekomen 4 leerlingen, waarvan slaagden Th. P. v. d. Brink (158 punten), H. C. J. Vendrig (157). Cursus te IJsselstein op het bedrijf van den heer J. v. Sijl, slaagden ailed nl. M. v. Bruchem (182), G. J. Goes (169), M. Oskam (168), Th. J. J. v. Rooijen (168), H.G. de Bruin (167) eh A. W. M. v. byl (160/2). Cursus op het bedrijf van den heer Vlooswijk te Achthoven, opgekomen 7 leerlingen, welke alle slaagden nl. C. v. öchaik (193), Jac. A. Vlooswijk (191), A'™u^°0SWijk (189)' G' AVlooswijk t> l A' Vlooswijk Azn. (175Mi), B. Peek (175) en A. W. Miltenburg (,146). Leze cursussen gingen alle uit van de tehS', 1 dAJJ'TJJ- Cursus op net bedrpf Tln den heM j y Tilburg te WMeistein, opgekomen 6, geslaagd P. v. Tifturg C179H), F. 0a (178M), J. v. Tilburg (177H) en U. v. Tilburg (173). .eze.cursus «inï van.de afd. LIs- m "i f V.LjG. in samenwerking met bet Melkcontroleetation te Utrecht. UraiM te Polsbroek op het bedrijf van m heer K. Baas, opgekomen en ge- n«wS ?f S -Jannigje Baas JJ?ze cursus ging uit van de afd. rasbroek van het U.L.G. Cursus Cabauw gehouden op het be- ril^ ,?n Jr- J- v- Kata uitgegaan van ffd- /an den A.B.T.B., opgekomen 5, vHöt voortdurend heerschen van het mond- en klauwzeer was niet bevorder- ■J voor het tot stand komen van nieu we cursussen. Voorloopig kon slechts een cursussen, waaronder óén te Us- elstein, te Wild.sfcop, te Leusden en een 2-tal te Hoogland. TE VEEL VARKENS. V. d. «Br. schrijft in De Boerderij het mogelijk te achten dat de daling der ensprijzen er een van langoren mu zal zijn. Waarschijnlijk ook in uuitschland. De varkensstapel is in Duitschland S flrk toegenomen. In Denemarken deed 21 dat met 35 pet. In Ierland met 10—12 Wt. In België wordt veel werk gemaakt °ok daar de meste/rij uit te bi-eiden. el wat laat, want de tijd er voor is J"et gunstig gekozen, maar men mest er land?m8er dan vroefi:er• Hoe 18 in ons directie ran den landbouw deelt NIEUWSBLAO VOOR ZUfP-MOLLANP EN UTRECHT. Schoonhoventche Cpuranf een telling mede van de aanvoeren van biggen in de eerste 19 weken van dit jaar op 20 verschillende markten. Die waren gedurende: 19 weken in 50 211.800 stuks 10 weken in *29 130.279 Dit beteekent, dat in de eerste 5 maan den van dit jaar 60 pet. meer materiaal om te mesten door de fokkerij is afge leverd, da^a in het vorige jaar. In de eerste 5 maanden van '29 komt een bepaald aantal biggen aan de markt. De "prijs van varkensvleesch ''is in dien tijd stijgend en bereikt in den loop van dat jaar een toppunt, om dan de daling te beginnen, die we nu meemaken. Ver lokt door de hooge prijzen van varkens vleesch en door vraag naar biggen op dat oogenblik, in *29, dus, hebben- de fok kers er toen voor gezorgd, dat er veel biggen voor 'de mesters beschikbaar zou den komen. Gevolg: in de eerste helft van dit jaar komen er ruim anderhalf maal zooveel biggen aan de markt als het jaar tevoren. Toen liepen de prijzen van vette varkens echter nog op. Maar op het oogenblik, dat die biggen aan de markt kwamen, waren de prijzen van vette varkens al gedaald, en' nu zijn ze nog meer gedaald. Dat vergroote aantal biggen wordt gemest en het vergroote aanbod van varkens helpt mee, om den prijs nog vorder te doen afbrokkelen. Het is te verwachten, dat er een tijd komt, dat varkens niet duur zijn, dat die inzinking ook nog in het volgend jaar kal blijven en het is nu natuurlijk nog niet vooruit te zeggen, of het nieu we hoogtepunt van prijzen 8 of 4 jaar la ter zal*komen, dan het vorige. De voorloopige^ojitkomst van de pas gehouden veetellinfc in ons land klopt met het bovenstaande. De telling van varkens is te vergelijken met 't aantal van 1921, een tijd Van betrekkelijk hooge prijzen. In '21 totaal 1.519.245 varkens In '30 totaal 1.999.000 Dat is een vermeerdering van 31 pet., een derde meer dus en de vraag, die zich direct opdringt is deze; is het niet mogelijk om in de toekomst een over voeren van de markt, zooals dat blijk baar elke 3 jaar gebeurt, te voorkomen? Het moet mogelijk zijn, door onderling overleg, door onderlinge afspraak, door bestudeering van het prijs-vraagstuk, door organisatie dus. Het zal mogelijk zijn, om door regeling van den aanvoer van biggen en varkens, de prijzen regel matiger te maken. Maar het zal denkelijk zijn voordeel hebben, de mesterij niet zoo in te krim pen, als men van plan zqu zijn, wanneer de prijzen op een laag peil komen. Het is altijd beter te werken voor een markt, die een regelmatiger verloop heeft, dan voor een markt, die met schommelingen op en neer gaat. Ook in het buitenland werkt men in die richting. Het is dan een kwestie van onderzoek en organisatie, om af te spreken, hoe ver we daarmee gaan zullen. Hier is werk voer een goed ingerichte economi sche voorlichtingsdienst, die geregeld voeling houdt met onze vereenigingen. In de tweede plaats dit: Groote voor raden moeten weggewerkt worden. Het mesten op bacon is daarvoor beter geschikt dan andere mesterij, omdat de varkens eerder slachtrijp zijn, eerder zijn opgeruimd. Bij een goed soort var ken, bij een juiste behandeling, is dat een voordeel. HAASTRECHT. Raadsvergadering op Vrijdag 7 No vember, v.m. 10 uur. Aanwezig alle leden. De Voorzitter, baron van Hamert tot Dingshof, opent de vergadering, waai na de secretaris de notulen leest, welke worden goedgekeurd. Ingekorven .zijn: Een proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvan ger en kennisgevingen van Ged. Staten, omtrent goedkeuring van genomen raads besluiten. Deze stukken worden woor kennisge ving aangenomen. f In een adres van Chr. de Bruin, Dr. Hakkenberg, v. Niekerk, v. Rhijn, Gebrs. Bakker en anderen, wordt gewezen op den treurigen toestand van den weg in het land van Stein, met verzoek in sa menwerking met de gemeenten Reeuwijk, Hekendorp en Driebrugge een bijdrage beschikbaar te stellen - voor verbetering van dien weg. Aangezien dit adres eerst even voor de vergadering is ingekomen, wordt het aan B. en W. teruggezonden om advies. T.B.C.-bestrij'ding. Voorts is ingekomen een adres van de T.B.C.-commissie, met verzoek het Bur gerlijk Armbestuur vrijheid van handelen te geven in het geldelijk steunen van T.B.C.-patiënten en de begrootingspost van f 200 subsidie aan de T.B.C.-com missie te doen vervallen. Aan het adres is een uitgebreide memorietoelfchting gevoegd, welke bij de leden van den raad heeft gecirculeerd. De Voorzitter zegt, dat dit stuk in de vergadering van B. en W. is be handeld. In principe is besloten geldelijk te steunen die patiënten, die in een sana torium moeten worden opgenomen en die dien steun noodig hebben. De aanvraag moet aan het armbestuur gericht worden, welk college voor ieder geval den Raad om subsidie moet verzoeken. Zij stellen dus voor dat het armbestuur geen vrij heid van handelen krijgt en de pust van f 200 blijft op de begrooting, dooh wordt niet uitgekeerd aan de commissie. Den heer S c h e e r wil het voorkomen, dat er geen verschil gemaakt moet wor den tusschen behoeftige T.B.C.-lijders. en lijders aan andere ziekten. Spr. maakt uit de toelichting van den Voorzitter op, dat voor ieder geval afzonderlijk door het armbestuur geld aan den Raad ge vraagd moet worden. DeVooraittor zegt, dat het stuur, wanneer er een aanvrage komt, steeds bij den Raad kan aankloppen. De heer Raateland vraagt hoe het gaat bij spoedgevallen. De Voorzitter zegt dat spoed in dit geval niet voorkomt. Mocht dit onver hoopt eens wel het geval zijn, dan kun nen B. en W. ingrijpen. De heer Reneman wijst er op, dat er in de vergadering van „Het Groene Kruië" verschil van meening was over den voorgestelden subsidiepost. Zooals het nu voorgesteld wordt, kan spr. er zich mee vereenigen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. Schoolartssndlenst. Aan de orde is daarop het verzoek van het Schoolartsendistrict „Lek en IJssel", om verhooging van de jaarwedde van den schoolarts. De Voorzitter zegt dat de school arts benoemd is op een salaris van f 5500 tot f 6500. Er zijn intusschen mee» gemeenten bijgekomen. In de com missie van het schoolartsendistrict is be sloten om de aanvangsjaarwedde te stel len op f 6000. De wethouders staan op het standpunt dat de schoolarts zijn benoeming heeft aangenomen op f 5500 en zij vinden dus deze directe salarisverhooging niet noo dig. De heer D o g t e r o m vraagt of Ie werkzaamheden van den arts na zijn be noeming zijn uitgebreid. De Voorzitter antwoordt hierop ontkennend. E r is echter een grootere ontvangst door het grooter aantal ge meenten, waardoor het salaris verhoogd kan worden. De heer Van D ij k vindt het vreemd, dat men tot de ontdekking gekomen is, dat het salaris te laag was, nadat die hoogere ontvangst bekend werd. De Voorzitter ziet daar niets vreemds in. De verhooging kost aan de gemeente, door dai voordeel, geen cent. De heer Soheer vindt f 5500 geen artsensalaris. Oorspronkelijk dacht spr., dat de gemeente door salarisverhooging meer zou moeten bijdragen, waar spr. niets op tegen zou hebben. Alleen zou het in dit geval wat ontijdig gevonden hebben. Spr. is tegen het voorstel van B. en W. en dus voor verhooging. De heer Dogterom vindt het sala ris ook niet hoog, maar spr. vindt het mo tief niet goed. Het voorstel van B. en W. om afwij zend te beschikken, wordt aangenomen met de stem van den heer Scheer tegen. Onbewoonbare woning. Hierop volgt een verzoek van Joh. Borst om» verlenging van den ontruimings termijn van het perceel B 7. De Gezondheidscommissie adviseert wederom afwijzend. Het perceel dient zoo spoedig mogelijk te worden ontruimd. De Voorzitter zou willen voorstel len, hierover geen debat meer te voeren Dit geschiedt zoo ongeveer om de zes maanden en deze kwestie ls al zoo dik wijls in den Raad geweest, dat er geen nieuwe gezichtspunten zijn aan te voe ren. De heer c h e e r vindt het vreemd, dat de woning niet bewoonbaar gemaakt kan worden. Het gaat hier om een veiligheidskwes tie. Als spr. die woning ziet, dan vraagt hij of de voorgevel alleen niet kan ver vangen worden. De Voorzitter zegt, dat het gaat om de geheele woning. Ze is niet veilig bewoonbaar te maken met het maken van een nieuwen gavel. De woning is eenvou dig niet te herstellen. Ged. Staten hebben ze onherroepelijk afgekeurd. Niettegen staande dit, is steeds nog 0 maanden ver lenging gegeven. De heer Dogterom vraagt, of de Raad wel verantwoord is de verlenging te geven, als de woning zoo gevaarlijk is. De Voorzitter antwoordt hierop, dat de Raad in dit geval gedekt is door Ged. Staten. Spr. wijst er op, dat Borst aan zijn land gebonden is en hij' heeft geen geld om een andere woning te bou wen. Van twee deskundigen heeft jsfrr. de verklaring, dat de woning niet levensge vaarlijk is. Het voorstel tot verlenging wordt in stemming gebracht en aangenomen. De heer Scheer houdt zich buiten stemming. Het sluitingsuur voor café's. Aan de orde komt daarop een verzoek van de caféhouders om verlenging van 't sluitingsuur tot 11 uur. B. en W. advi- seeren afwijzend. De heer Scheer wijst er op, dat 5 van de 7 adressanten zwart op wit ge zet hebben, dat ze met het adres niet ac- coord gaan. De Voorzitter: Nu kan men zien, welke waarde handteekeningen hebben. De heer Scheer wil hier niet genera liseeren, doch spr. vindt het zeer vréémd. De heeren Van Dijk en Reneman staan er ook verbaasd over. Het voorstel om afwijzend te beschik ken, wordt 'aangenomen met 01 stem, die van den heer Reneman. Daarna komt ter tafel een voorstel tot het aangaan van een geldleening van f 9000 tot dekking van de kosten der be strating en aankoop van lantaarns. De Voorzitter deelt mede, dat het straatwerk is aanbesteed, wat in zijn ge heel kost f 7455. Voor lantaarns is f 1000 noodig. De leening tot een rond bedrag van f 9OD0, kan gesloten worden bij de Bank van Ned. Gemeenten tegen 4i pCt. a pari, een zeer lage rentevoet. Het voorstel wordt aangenomen. Eenige af- en overschrijvingen op de begrooting worden goedgekeurd. De begrooting van het electriciteitsbe- drijf sluit in ontvangst en uitgaven ge wone dienst met f 17.329,70 en de kapi taalsinkomsten en uitgaven op f 5194.36; die1 van het waterleidingbedrijf in inkom sten en uitgaven op f 13800, kapitaals- dienst f 4470. Beide begrootingen worden zonder stemming aangenomen. Gemetntebegrooting. De heer Reneman zegt, dat de ge metntebegrooting in besloten zitting is MAANDAG 10 NOVEMBER 1W0 Met een Advocaat en Procureur hebben wij een overeenkomst getroffen om aan onze abonnees achriitelijk en mondeling adviezen te geven. Vragen betreffende rechtskwesties kunnen abonnees schriftelijk bij ons inzenden, welke daasna, zonder vermelding van naam, in ons blad worden beantwoord. t Verlangt men antwoord per brief, dan'moet een postzegel van 6 cent worden ingesloten. Wenscht men mondeling raad van den advocaat, dan kan men dien verkrijgen tegen, een veel lager tarief dan voor niet-abonnees geldt. besproken en er waren heel weinig aan merkingen te maken. De heer Soheer wijst er op, dat do voorbespreking, welke door de raadsle den gehouden werd, niets officieels heeft. In de vorige vergadering zijn de be lastingheffingen vastgesteld. Spr. kon daarbij niet tegenwoordig zijn. Spr. wil echter op enkele dingen wijzen: Aan personeele belasting wordt gehe ven f 8260. Aan grondbelasting f 10918,89 alles in hoofdsom en opcenten. Aan in komstenbelasting nog geen f 9000. Spre- kdï wil opmerken, dat de post personee le belasting zeer hoog is. De heer Rene man heeft er in de vorige vergadering er ook op gewezen. De vermogensbelasting noemt men een drukkende belasting en dat ontkent spr. De belasting moet naar draagkracht ge heven worden. Haastrecht komt met 25 opcenten op de vermogensbelasting. Men zal ver moeten zoeken, om een ge meente te vinden, die zoo weinig opcen ten op de vermogensbelasting heft. Men heft allicht 50 opcenten, soms 1O0. Ook op de gemeentefondsbelasting worden geen opcenten geheven, dat vindt spr. prachtig, maar de verdeeling is niet goed. De opcenten van de personeele be lasting moeten overgeheveld worden of op de gemeente of op de vermogensbelasting. Er is toch niets tegen, dat men de be lasting naar draagkracht verdeelt? Wal zou 't goed gesitueerden hinderen als ze iets meer in de vermogensbelasting moo- ten betalen? Spr. stelt d,us voor 20 opcenten van de personeele belasting over te hevelen op de vermogensbelasting. t De Voorzitter wil den heer Scheer inlichten, dat in de vorige vergadering besloten is de belastingen te heffen, zoo als ze Vastgesteld zijn. De geheole personnel® belasting wordt aan de gemeente uitgekeerd. Het is on mogelijk eenige wijziging in de opcenten te brengen, want de opgave moet inge zonden zijn drie maanden voor Januari. Besloten is trouwens het verloop een jaar aan te zien. Het volgend jaar kunnen er eventueel veranderingen aangebracht worden. De heer Scheer wist dit alles wel, doch spr. heeft een en ander in het mid den gebracht om er een volgenden keer rekening mee te houden. De heer V a n D ij k is altijd tegen ver hooging van de opcenten der vermogens belasting geweest. Wel zou spr. er voor kunnen zijn, als de opcenten op de grond belasting daardoor verlaagd worden. Spr. wijst op de eigenaren-landbouvpers, die met een groot hypotheek bezwaard zijn, waarover niettemin vermogensbelasting geheven wordt. De Voorzitter acjit deze debatten overbodig, aangezien alles al in de vorige vergadering vastgesteld is. De heer Scheer noemt hetgeen de heer Van Dijk er bij te pas haalt, zeer handig, maar daar gaat het niet om. De heer Reneman heeft gemerkt, dat de 5 opcenten op de fondsbelasting zelfs niet noodig zijn. Overigens hr*épr. het met den heer Scheer «ens. De heer Van D ij k heeft een nieuwe post gevonden van f 150 betreffende kos ten van schoolreisjes. Spr. vindt, dat net niet te pas om in deze dagen een nieu wen post op de begrooting te brengen. DeVoorzitter zegt, dat schoolreis jes een van de aardigste dingen voor de kinderen zijn, die hen lang bijblijven. De heer Van D ij k vindt, dat den kin deren tegenwoordig niet te kort wordt ge daan. We hebben rekening te houden met de toestanden in de gemeente. Schoolreis jes npemt spr. een luxe. De Voorzitter zegt, dat zoo'n reis je ^een laatste pretje voor vele kinderen is. Spir, vindt dit absoluut geen luxe. De heer Scheer waardeert een der gelijke post ten zeerste. De heer Van D ij k wijst er op, dat een gfoot '.deel van de kinderen elders school gaan. Wethouder v. d. Berg zegt, dat de ouders er zelf ook aan betalen. De heer Scheer meent, dat de ge meente ook moreel verplicht is ook in die andere gemeenten per'kind te beta len. Wethouder v. d. Berg zegt, dat dit b.v. voor Hekendorp hoogstens een bedrag van f 5 zou uitmaken. De heer Van D ij k blijft er bij, dat de kinderen tegenwoordig niets te kort komen. Niettemin zal spr. zich niet meer tegen dezen post verzetten. De heer Reneman zegt, dat ook reeds is besproken om. het ledigen van beerputten toe te staan 's zomers na 11 uur en 's winters na 10 uur. De Voorzitter zegt, dat deze aan gelegenheid in de politieverordening in 'n zeer toepasselijk artikel staat, n.l. in art. 100. Dit zal aldus veranderd moeten worden in dien geest, dat het ledigen van 1 Mei tot 1 October na 11 uur en- van 1 October tot 1 Mei na 10 uur mag ge schieden. Het voorstel wordt aangenomen. De begrooting* wordt vaateesteld in ont vangsten tn uitgaven op f 78Q53.09, Rondvraag. De heer Soheer heeft bij de verkahe- ling dingen ontmoet, welke nooit oommisl ling dingen ontmoet welke nooit commis- geval Van Vliet. Deze is nooit gehoord. De geheele toedracht is zoo'n omvatten de jsaak, dat het noodig ware geweest, dat Van Vliet gehoord was. Spr. vraagt een commissie te benoemen, die de zaai onderzoekt in tegenwoordigheid van den ingenieur en Van Vliet, om te onderzoe ken, of de afsnijding rechtmatig ia ge schied, en indien de uitspraak gedaan wordt ten gunsje van Van Vliet, hem het bedrag van de betaalde uitsluiting terug te betalen. De Voórzitter acht het uiterst moeilijk hier op te antwoorden. Spr. geeft dus het woord aan den voorzitter van de bedrijvencommisaie. Wethouder v. d. Berg vindt het niet juist, dat de bedrijvencommissie als scheidsrechter optreedt. Spr. dacht, d*t er al een eind aan de zéak was. Hij zou willen voorstellen, dat de lichtcommissie confereert met B. en W. De heer Scheer zegt, dat een be trokkene beroep heeft op den Raad. Als de bedrijvencommissie spr.'s voorstel niet accepteert, dan wenscht spr. een com missie uit den raad. De Voorzitter .zegt, dat'B. en W. zich zullen beraden. De belanghebbende heeft nirnmor een beroep op den Raad gedaan. De heer Reneman zegt, dat de com missie qch sterk met deze zaak be moeid heeft. Ze is nog niet ongenegen, maar met onwillige honden is het slecht hazen vangen. De Voorzitter zegt, dat wanneer er een beroep van den betrokkene komt, dit ook behandeld zal worden. Hierna sluiting. IIEI- EN BOEICOP. Woensdagmiddag hield de Raad dezer gemeente een vergadering, waarbij alle leden tegenwoordig wa ren. Op de gebruikelijke wijze opent de Vo o r z i 11 e r de vergadering en leest daarna de notulen voor, die ongewijzigd -worden goedgekeurd. Aan de orde' is het eenige punt van de agenda nl: aanwyzing opzichter en regeling belooning voor hel te bouwen brandspuithuisje. De Voorzatter zegt in verband met hetgeen in de vorige vergade ring besproken is, dat indien de op zichter zelf het huisje moet zetten er een andere opzichter moet zijn. Daarom heeft spr. er met opzichter F. de Jong, van Lexmond over ge sproken, die zich bereid heeft ver klaard om een dag of tien (in wel ken tijd het gebouiytje klaar Jcan zijn) het opzicht te houden.' Daar er geen inschrijvers voor het huisje geweest zijn, is aan Spronk den gem. opzichter gevraagd, dat te bouwen, die het wilde doen als dus de Raad een anderen- opzichter wil hebben, stelt spr. voor den heer F. de Jong te benoemen. De heer A. de With is hiertegen Hij vraagt of niet een plaatselijk timmerman het kan waar nemen. De Voorzitter zegt, dat het niet. Verliefde toerist tot Tiroolsche: Mas ik u misschien een sigaret presenteeren? Tiroolsche: Eén sigaret? Dat is niet de moeite waard. Toerist: ,Hier hebt u het heele doos je. Maakt u mij gelukkig door het te aan vaarden. Tiroolsche Met genoegen; ik zal er mijn verlóófde ook gelukkig met maken.

Schoonhovensche Courant | 1930 | | pagina 4