I SCH0DNH0VEN5CHE COURANT B ngen nd. Binnenland. Plaatselijk Nieuws. ing. FEUILLETON. De Broeders des verderfs. door Bijgeloof. kRI 1931. 93a JAARGANG iap: J. G. Hoogen- man van van der A. Kolf- I Decem- indarbei- iand Da- Dewyzeu, getrouwd ELAARS. BH, Ik DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. zin, naar de, naar WILLIAM HOLT. jkelboom m W. v. ssel, oud Mid 29 j. van der Emmigje ol en H. at brood- K. 8. te eni«. kwellende Boskoop, weduw man Zoo Wink. rad 60 j. - A. m J. H. L. H. te 1. h. jorhanden it dichter G.: G. P. subs. 20 Idinxveen i W. op ing voor hting en door: J. Kiri- ibal voor 9.768; J. Bodegra- nrit voor f 18.940; Alien te f 16.0001 het werk J., en egdeman 21 j. jr Graaf, 1 Nieuw- van Vlis- i naar A in Peur- iluis, van J. Bur- ar B 87; lam naar van. B 96 G. Ter- emarkt 4; rakel; J. jkkerland 18 naar J. Boel lansdorp, ar Oegst- azin, van r-Ammers ABONNÉ’8 van dit bind, in het bezit QAAA^ulclen bÜ levenslange VVV ongeschiktheid. Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteerders (I.b.A.) Waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. Pol. ver- rouda f 1 s geschied, i datum in ook hier te ketten ver- egels naar Vossen te i vliegende tgegeven in jod, 35 cent t oranje, 00 1.40 bruin trekking hebben. In dien nu een der par tijen de ontworpen verhoogingen of nieu we rechten van zoodanigen aard acht, dat zij afbreuk doen aan haar belangen, zal die partij het recht hebben verande ringen voor te stellen. Indien de betrok ken partij deze niet kan aanvaarden, zal zij het recht hebben den voorgenomen maatregel na een maand in werking te doen treden. Onder deze omstandigheden zal de partij, die zich benadeeld acht, de bevoegdheid hebben binnen een maahd na de verhooging der rechten dit verdrag op te zaggon. In de maond volgende op de ontvangst van een kennisgeving zullen ook de andere partijen het recht hebben dit verdrag op te zeggen. Bij uitzonde ring kunnen echter nieuwe of verhoogds fiscale rechten, waarvan de onmiddellijKe inwerkingtreding noodzakelijk zoude zijn, worden toegepast zonder voorafgaande kennisgeving. Het' verdrag wordt gesloten voor den duur van zes maanden met stilzwijgende verlenging, terwijl andere staten kunnen toetreden met toestemming van de be trokken partijen. Aan het verdrag is een protocol toege voegd, waarbij partijen de mqgelijkheid onder het oog zien, de toepassing van het beginsel, dat aan het verdrag ten grond slag ligt, uit te breiden tot andere bepa lingen, welke zich leenen tot het bevor deren van het onderling ruilverkeer. JVAN HET WESTELIJK FRONT GEEN NIEUWS”. De Centrale Commisie voor de Film keuring heeft den film „lm Westen Nichts Neues” zonder eenige coupure toegelaten voor openbare vertooning in ons land. DE POSTVLUCHTEN OP 1ND1E. Gistermiddag $>m kwart voor vijf is het zesde retourvliêgtuig op Schiphol aan gekomen. De PHAEZ zal morgen naar Indië vertrekken. dat wij nooit van hem vernomen heb ben. Wij zijn toch al eenige malen met het geheime genootschap in aanraking geweest, maar dien anderen hebben wij nooit aangetroffen.” „Die andere was de man die altijd op den achtergrond bleef. Wij mogen zeg gen dat hij ’eigenlijk de wetenschappelij ke adviseur was van di Gava. Hij voedde een ware hartstocht voor de kennis van oude vengiften, hij had de oude geschrif ten daaromtrent bestudeerd, niet alleen omdat hij deze vreeselijke middelen ge-* bruilfen wilde, doch in de eerste plaats misschien wijl hij er grootelijks belang in stelde. Di Cava was een man van de wereld, zijn neef was een man van de studie, die veel belang stelde in de mis daden der Broeders en ze hielp mogelijk maken, maar ook zijn deel eischte, want zijn studies kostten veel geld. Aan. geld was echter doorgaans geen gebrek, zoo- dat dit geen moeilijkheden meebracht.” „Maar hoe kwam die man er toe, di Gava te dooden?” „0,” zei Turner, „er kwamen in de verhouding tusschen deze twee schurken moeilijkheden, doordat er een vrouw in het spel kwam.” „Chiarina?” „Ja, zij. Zij was gelijk gij weet een zan geres van naam. Zij was en is nog een schoonheid. Di Gava vatte liefde voor haar op, tenminste, dat moeten wij ver onderstellen. En hij huwde met haar in het geheim Het meisje wist zeker niet, hoeveel misdaden hij heeds op zijn ge weten had. En het moet hem niet moei- viÉkSe soort van w gaf te kennen, dat ik in geen geval in het bezit van een vermogen wilde komen door een misdaad. Maar hij antwoordde, dat van een misdaad geen sprake be hoefde te zijn.” „Hij bedoelde misschien te bewijzen, dat de dame in questie reeds getrouwd was.” „Precies, maar dat zei hij toen niet. Want u begrijpt, hij stelde voorwaarden, hij wilde voor zich de helft van de erfe nis, wat ik weigerde. Toch, ik erken het met eenige schaamte, wees ik den man niet geheel af; ik heb nooit veel om geld gegeven, maar eenmaal de mogelijkheid geopend, dat ik millioenen zou erven, kreeg de gouddorst mij te pakken. Ik bleef met den schurk in connectie.” „Het was di Gava niet?” „Neen, het was de man die hier he denavond gevangen genomen is,” ant woordde Rouan. „Zooals ik u zei, ik bleef met hem onderhandelen. Ik wantrouwde en verafschuwde hem, maar mijn héb zucht dreef mij hem niet geheel af te wijzen, hij scheen immers de macht te hebben het huwelijk te verhinderen, dat al mijn millioenen aan mijn neef in han den zou geven.” Turner nam nu het woord. „Zoo straks, mijnheer Rouan,” zei hij, wilt u verder gaan Ik wil de heer en er eerst op wijzen, hoe eigenaardig het mag heeten, dat di Cava den eenen erfgenaam aanbiedt hem te helpen het geld te er ven, terwijl de ander den tegenstander wil bijstaan.” „Ik moet u vertellen in welke betrek- Verschünt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Pres bu vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 8 miwnden <1.25; p. post f 1.50. Mot verzekering 15 cents meer. Niemand van ons zal gamakkelijk toe geven, dat hij of zij bijgeloovig ia, en toch zijn er heel wat, die aan dat euvel lijden. We „kloppen” gaarne met een spottend lachje „iets af", we gaan liever niet met zijn dertienen aan een tafel zit ten, loopen niet onder een ladder door, schaffen ons een maskot aan en zoo zijn er velerlei bijgei oovigheden, die een ne ger van midden-Afrika niet zouden misstaan. Er is een bijzondere vorm van bijge loof, waarvan we weer een staaltje hebben ontvangen lang niet het eerste van die soort en zeker ook niet het laatste. Het was het volgende schrijven, dat ona door een onbekende werd toegezonden: „Zendt deze ketting verder, maak er negen afdrukken1 van voor uwe intelli gente vrienden, wie u geluk toewenecht. Deze ketting ia in Vlaanderen begonnen door een artillerie-officiOT en moet drie maal de wereld rond. Verbreek deze ket ting niet, gezien het u ongeluk zou kun nen bezorgen. In de eerste negen dagen (tel de» dagen) zal er iets gebeuren, dat u verheugen zal. Indien ‘U dit als een grap beschouwt en bet afsohrift niet ver der zendt, óverkomt u een ongeluk. De voorspelling is steeds bewaarheid. Vert Vesteron won den negenden dag 200000 M De heer Vellehaus werd den achtsten dag vermoord, daar hij de ketting ver brak enohet niet ernstig opnam. De hee ren Vazo en Sacha Guitry wonnen 200000 shilling. Pola Negri trouwde dank zij de ketting met vorst Falcenin. De heer Visrtien dankt zijn vermogen aan de ket ting, daar hij de instructies opvolgde.” Tot zoover het schrijven van den on bekende. In den loop der jaren hebben we al me nigmaal iets dergelijks thuis gekregen en altijd gingen die anonieme brieven naar den papiermand, waarmede we dus wel den keten .braken, zonder dat we ooit er varen hebben, dat daarop de ongelukken, waarmede we bedreigd werden, ons trof fen. We vertrouwen, dat de meeste, die zoo’n sneeuwbal-brief ontvangen, er op dezelfde wijze mode handelen, maar heel zeker zijn we toch niet daarvan en daar om stichten die rondzendbrieven meer kwaad, dan men oppervlakkig zou ver moeden. De personen, die eenigszins ont vankelijk zijn voor zulke dingen, zijn ang stig, om na te laten, wat hun wordt opgedragen. „Als 't toch eens waar was,’1 denken ruiken, „je kunt nooit weten”. En omdat ze zich niet kortweg durven onttrekken aan het dwaze werk, zetten ze zich aan het schrijven der negen brie ven en zenden die dan, zonder ondertee- kening, naar mensohen, die hun gewoon lijk alleen bij naam bekend zijn. Echter kan zoo’n brief ook nog kwaad aardiger uitwerking hebben. Wanneer een AdvertentiënVan 1 tot 6 re gels f 1.80; elke regel meer ƒ0.20. T 8 maal plaatsing 8e maal 0.10 per regel. Tusschen den tekst drievoudige prijs, PROVINCIALE STATEN VAN UTRECHT. Het centraal stembureau heeft In de vacatureVan der Meyden tot lid van de Provinciale Staten van Utrecht benoemd mevr, de wed. Mr. E. J. Kappeyne van de CoppelloWeyghers te Loosdreoht. HET CONFLICT IN DE NOORDZEE- VISSCHERIJ. De Rijksbemiddefaar, de heer A. H. v iJsselstein, heeft gisteren op het Depar tement van Arbeid eerst met de vertegen woordigers der Vereeniging van Reeders in de Noordzeevisg^herij, daarna met af gevaardigden der samenwerkende werk nemersorganisatie in het zeevisscherij- bedrijf geconfereerd over het dreigend conflict en de mogelijkheid van oplossing van het geschil. Er werd een bemiddelingsvoorstel ge formeerd, dat gisteravond door den loon- raad uit de reedersvereenigingen is be handeld. Men is nog niet tot overeenstemming gekomen,' dooh men heeft hoop, dat een oplossing zal worden gevonden. ECONOMISCHE TOENADERING. De beteekenis van het verdrag van Oslo. Het ministerie van buite'nlandsche za ken heeft thans den inhoud van het op 22 Dec. j.l. te Oslo gesloten verdrag tot economische toenadering tusschen België, Luxemburg, Denemarken^ en Ijsland, Noorwegen, Zweden en Nederland, be kend gemaakt. De inhoud betreft in hoofdzaak het volgende: Partijen verbinden zich om niet over te gaan tot verhooging van invoerrech ten of tot de instiling van nieuwe in voerrechten, zonder aan de andere partij te hebben kennis gegeven van de ont werpen of de/beslissingen, die er op ba-^ mijn neef niet aan de voorwaarde zou kunnen voldoen, want ik had gegronde hoop, dat in dit geval mijn oom pij een deel van zijn rijkdommen zou nalaten. Ik grondde die hoop op sommige uit latingen van hem en op nog iets .anders. Hier moet ik bekennen dat ik met vol komen eerlijk gehandeld heb. Er was een klerk van den notaris, aan wien mijn oom zijn wil gedicteerd had en dia daarbij als getuige aanwezig geweest was. Die man, een tamelijk verloopen individu, bood mij aan te vertellen, wat het ver zegelde testament inhield, dat pas na een jaar geopend mocht worden. Ik had den man, die zoo zijn plicht verzaakte, de deur moeten wijzen, maar de verlei ding werd mij te machtig, ik betaalde hem de’onbeduidende som die hij vroeg en toen deelde hij mij mede, dat mijn oom niet mij een legaat vermaakte, doch mij de ge heeld erfenis toewees, indien niet zijn an dere neef vóór den termijn, die hij gesteld had, met het meisje trouwde, dat mijn oom had aangewezen.” „Signora Chiarina, nietwaar?” vroeg de Tournel. „Juist, zij. U begrijpt dat ik niets liever wilde dan dat Andrieu niet met haar „huwde. De notaris-klerk, die mij ver teld had, wat niemand weten mocht, was iemand, die aan den drank was verslaafd en in een dronken bui schijnt hij ook nog met anderen gesproken te hebben of althans gezinspeeld op den rijkdom die mij misschien wachtte. In ieder geval, op zekeren dag stelde zieb een vreemde ling met mij in verbinding. Hij vertelde u WOENSDAG 7 JANUARI 1931 NO. 0333. - - - NIEUWSBLAD VOORZUIDHOLIAND EN UTRECHT Telef. 20. T»l.-»dre«: Vannooten. S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. HAVEN 2B. Po.trei»nlng 18798.EL. vnn on« Bericht van Inschrijving, ijjn volgens de daarin vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK.te Schiedam, van IA AA Gulden bij QAA Gulden bjj verlies AA A Gulden bij verlies IHA 9ulden biJ verlie* Gulden bij verlies van IvUU overlijden. JvU van hand of voet. óUV van een oog. 1VV duim. VU een anderen vinger. Amiherstol. Donderdaj!vr&nd 7 uur zal de gemeenteraad in openbare vergadering bijeenkomen. De 'muziekvereeniging „Exc-dsior” heeft Zaterdag 3 Januari een goedge slaagde uitvoering gegeven in ’t Gebp.iw. Hetjrio Hofman uit Amsterdam gaf met "voordrachten en zang een aardige afwisseling. Mot een bal werd oe avond besloten. De fruitkoopman H. v. Vos aan don Lekdijk had ’een wondje fcan r-jn reeb- 'orhard. waaruit bloedvergiftiging ont stond. Door spoedige geneosk'iidlge hulp in te roepen &ist men ernstige gevolgen te voorkomen. Bergambacht. De heer P. van Koert heeft bedankt als penningmeester van de pluimveevereeniging N.Z O.D. Het 4 jarig zoont/e van den heer C. K. viel ven de zoldprtrap, waardoor het kind een lichte hersenschudding be kwam, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Alhier wordt vo^r le soort kaas be steed van f 31—35 qh vi^2e soort van f 27—30 de 50 K.G. De muziekvereniging „Kunst na den Arbeid” is voornemens om een mu ziekavond te organiseeren in samenwer king met de bymphoniever. „Prima Volta” van Haastrecht. De hebr Van Wijngaarden, onder wijzer aan de Bijz. School, heeft in ver band met zijn benoeming elders als zoo danig eervol ontslag aangevraagd. In het nieuwe kerkgebouw dat 3 Februari a.s. in gebruik genomen zal worden, zijn 300 zitplaatsen. Botsing. Moordrecht. Op den IJsseldijk had een aanrijding plaats tusschen twee auto’s. Op de auto van den heer D. S. van Ze venhuizen waren vele kisten met spruit- kool geladen. Door den schok vielen die van den auto en kwamen onder aan den dijk terecht. Hierdoór ontstond belang rijke schade. 1 Auto-botsing, Nieuwerkerk a.d. IJssel. Maandagmid dag ongeveer'één uur kwam uit de rich ting Gouda een vrachtauto op ‘s-Graven- weg. Uit de richting Rotterdam naderde een luxe wagen die ter hoogte van de openbare school in botsing kwam met den vrachtwagen. Het voorste deel van den personen-auto reed gehqel onder den vrachtwagen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor Auto te watert Nieuwerkerk a.d. IJssel. Dinsdagmor gen gleed door de gladheid van den weg’ de melkauto van Gebr. van Houwelihgen, bestuurd door J. B., ter hoogte van de Gemeentehuizen op den' Hoofdweg, te water- Door een „Jacatra” is de wagen - gelicht. Geen persoonlijke ongelukken. Ouderkerk a.d. IJssel. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben tot nog toe onbekende personenschade aangericht aan hekken en trapleuningen in den Groenendijk. Een leagstaand huisje in het Zwaantje werd zeer ernstig beschadigd. Stroopers aan het werk. Willige4>angerak. Maandagnacht hoor de de landbouwer G. R. om half twee hondengeblaf op het erf. Daar dit echter meermalen voorvalt, was R. spoedig weer ingeslapen, Dinsdagmorgen bemerkte hij, dat zijn schouw verdwenen was. Hij ging op onderzoek uit en na lang zoeken werd het vaartuig bij Gebr. M. terug gevon den. Een nader onderzoek leverde inte ressante resultaten op. Op een stuk land werden 2 jassen ge vonden. Daaruit werd opgemaakt dat er sfroopers aan het werk zijn geweest, die onraad hebben bemerkt, in haast beide jassen hebben uitgegooid en aan den haal zijn gegaan, want een eind verder ston den nog een paar klompen, en weer ver der lagen er nog een paar. In een der jassen werd een tabaksdoos gevonden, ge merkt K. V. Deh laatsten tijd schijnt men erg ver zot te zijn op de visch in dezen polder. Willifle-Langerak. Dinsdagmorgen reed de heer J. B. met een wagen stroo bij A. H. den stoep af. Daar de afrit erg smal is, kantelde de wagen van den dijk af, met gevolg, dat alles onder aan den dijk terecht kwam. Met vereende kracht werd alles weer spoedig naar boven ge- zoodanige kettingbrief in handen komt van iemand, als hierboven bedoeld is en die in tweestrijd blijft, of hij al of niet aan de dwaze opdracht zal voldoen, dan kan die tweestrijd een 'bedenkelijken in vloed hebben op zijn zenuwgestel. Maar gesteld eens, dat hem dan werkelijk het een of ander gebeurt, wat hij als een onheil kan beschouwen, dan komt na zijn tweestrijd nog het knagende zelfverwijt, dat hij zich dat ongeluk zelf op den hals gehaald beeft, omdat hij nagelaten heeft gevolg te geven aan hetgeen hem door den onbekende was opgedragen. Het zal niet gemakkelijk zijn, om deze zonderlinge liefhebberij te doen ophou den. Alleen kunnen we ieder aanbevelen, die zulk soort brieven ontvangt, om ze zonder eenig beraad op te bergen in een goed brandende kachel, of ze te verscheu ren. Door gevolg te geven aan het bevel tot het negenmaal uitschrijven van den brief, beleedigt men zijn gevoel van eigenwaarde, beleedigt men er ook me de dengene, die de brievenontvangen, omdat zij daaruit moeten begrijpen, dat men ben in staat acht, tot het aanvaar den van de boodschap des bijgeloof» en mogelijk sticht men er onrust mede bij hen, die voor zulke zotternijen toeganke lijk zijn K. Voor vete varkeris wordt bestded tot f 24,50 de 50 K.G. Oudejaarsavond werd tijdens de godsdienstoefening'in de Ned. Herv. Kerk een extra gift van f 30 gecollecteerd voor de armen. Krimpen a.d. Lek. De hengelvereeni- ging „Kijk naar je dobber” hield bier een hengelwedstrijd. De prijzen werden als volgt behaald: le G de Rooij, 2e T. Hoo- gendijk, 3e P. van Wijnen, 4e D Deelen, 5e J. Langerak, 6e D. Hoogendijk, 7e A. Niemantsverdriet, 8e J. Sala, 9e H. van Lommerds, 10e P. van Zwienen. Door de gladheid kwam W. Bouter met zijn rijwiel dermate te vallen, dat hij' een ernstige hoofdwonde bekwam. Dr. van Es heeft geneeskundige hulp ver leend. De slijters verlagen de melkprijzen nog steeds. 'Was de prijs de vorige week nog 12 cent, thans is deze gebracht op 9 cent. De machinewerker J. Groeneveld brandde zich zoo hevig aan een vlampijp dat hij zich direct onder behanueling van Dr. van Es moest stellen. De gemengde zangvereniging „Krimpen a-d. Lek, directeur de heer Za- nén, zal hier in het Sociëteitsgebouw een uitvoering geven. Behalve een uitgebreid zangprogramma zullen ter afwisseling tooneelstukjes en voordrachten wordon opgevoerd. De werkloozen on wachtgelders heb ben deze week van het burgerlijk arm bestuur een H.L. steenkolen ontvangen. Werkverschaffing. Krimpen h.d. IJssel. De Minister heeft toegestaan, dat bij de werkverschaf fing in de gemeente (demping zelling) 20 werkloozen mogen worden te werk ge steld. Aanvankelijk was dit aantal be paald op 10. Woningbouw. Krimpen a.d. IJssel. In 1930 zijn hier 67 woningen bijgebouwd en is er 1 ge sloopt. In 1929 waren er 60 bijgebouwd. Krimpen a.d. IJssel. De heer G. Blom onderwijzer aan de U. L. 0. School, is in gelijke betrekking benoemd te Rijswijk. Mej. C. Tom te Gouderak ie ter se cretarie alhier vopr vast aangesteld in de betrekking van klerk 2e klas. Holl. MIJ. van Landbouw. Lekkerkerk. Door vertrek uit de ge meente heeft de heer H, Schenk Jacz. ontslag genomen als secretaris der afd. Lekkerkerk en Omstr. der Holl. Mij. van Landbouw. Bij monde van den voorzitter der afd. werd den scheidenden secretaris dank gebracht voor alles wak hij voor de afd. heeft gedaan. In zijn plaats werd benoemd 'de heer P. Streefland Bzn. Bij den heer B M. heeft een jonge hen (witte leghorn) een eitje gelegd, ter zwaarte van 1666 gram. Op zichzelf is dit niet zoo bijzonder, maar wel het feit, dat het dezelfde kleur en de teekens van eën* zuiver Barnevelder ei had. De hen is niet van de overige te onderscheiden. Jubileum Moordrechtsche Ijsclub. Moordrecht. In verband met net 50- jarig bestaan van de Moordrechtsche Us- club zal het bestuur Dinsdag 13 Januari van ’s avonds 7 tot 8 uur in „Het Post huis” een receptie houden. „Omdat di Gava voor zijn neef het niet weten wilde. Want die neef had riefde op gevat voor hetzelfde meisje. En di Cava wilde hem niet tot zijn vijand maken. Misschien had hij nog andere redenen en golden bij hem andere overwegingen ook, maar in ieder geval, zijn neef wist er niets van dat di Cava met Chiarina in het huwelijk was getreden. Maar ten slotte ontdekte hij het en dat deed zijn vermeende liefde voor haar in haat om slaan. Zonderling genoeg scheen hij het haar meer ten kwade te duiden dan di Cava, dat zij met elkaar getrouwd waren. Hij schijnt zich gewroken te hebben door Chiarina te onthullen wie haar man eigenlijk was, het veelgezochte hoofd van het geheime genootschap, dat zooveel misdaden durfde plegen.” „Ah,*’ riep de Tournel, „zij wist dit dus pas na haar huwelijk." „Ja, daarvan heb ik mij overtuigd. En zij moet er ontzaglijk onder geleden heb ben. Zij heeft alles beproefd om haar man te bewegen van zijn misdadlgen levens wandel terug te keeren. Maar haar in vloed op hem scheen daarvoor niet vol doende. Zij heeft nooit medeplichtig wil len worden aan zijn misdaden, maar het heeft dikwijls den schijn gehad, doch ook niet meer dan den schijn, dat zij deel uiytmaakte van het genootschap. Di Cava deed dat tegenover de anderen zoo voorkomen, doch in werkelijkheid wist hij zeer wel dat Chiarina, indien zij zich met de zaken van het geheime genoot schap inliet, dat zij het dan deed om misdaden te verhinderen. Signora Chia- 48 „Het lijkt hier feestelijk,” Turner nog eens, „en het is samen zijn om iemand te huldigen.” „Dat zoudt gij dan moeten zijn,” meen de de Linar glimlachend. „Neen, eere wien eere toekomt, het is de jongste uit ons gezelschap, m’n mak ker John hier. Want hij is het die door zijn snel on beslist ingrijpen alles zoo spoedig tot een einde bracht. Hij heeft di Cava op het juiste oogenblik aange vallen. En hij had ook dien pseudo-dokter spoedig in de gaten. Ja, John is een echte jager, als hij eenmaal achter het wild zit, laat hij niet meer los.” John echter weerde die loftuiging af. „U hebt mij ojf het spoor gezet, pa troon,” zei hij bescheiden. „Maar Jaten we nu beginnen met de uit eenzetting, die toch eigenlijk het doel van onze bijeenkomst hier is,” zei Turner. ,Jk geef dan eerst het woord aan mijn heer Rouan,” „Graag,” antwoordde deze, „ik voel dat ik mij in de oogen van de heeren hier eerst rechtvaardigen poet. De heeren herhaalde „en het is of we hier ligen iin (Wordt nnolgd). Andrieu, vereerde. nis wachtte, indien mijn neef met trouw de binnen een bepaalden tijd met een be paalde jonge dame. En hij deelde mij mede, dat hij het in zijn macht had, dat huwelijk te verhindqien, absoluut onmo gelijk te maken. Ik vertrouwde den man niet, ik Mg dat hij ten schurk wm «a ik Ze zijn neven en hebben in verdorven heid nooit veel van elkaar verschild. Maar als er onderscheid gemaakt moet worden, dan zou ik voor mij oordeelen, dat di Cava minder groots schurk was dan die neef.” „Ha,” Ml di Tourail, „vrwmd is hit maa’r er was er een. de oude bankier die haar op bijzondere wijze mijn overleden oom, die alles vermaakte aan mijn neef Andrieu, onder de beken de voorwaarde. U zult begrijpen dat dit voor mij minder prettig was, maar ik dacht er niet aan door een misdaad of iets dergelijks, de uitvoering van dat tes tament te verhinderen, Wel hoopte ik dat van zich te geven. Zij is van eenvoudige afkomst, haar familie had veel te dan ken aan di Cava. Enfin, dat alles doet niets ter zake voor ons, zij trouwde met hem.” „Het wm een geheim huwelijk, Waar om?”

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 1