"LandDouiu en ueeieeli Gemengd Nieuws.' Predikbeurten. FEUILI De lot Nieuws in een paar regels. NIEUW FI 2000X“& Booze p wem>E BkAO MiroWlBLAD wm IttlfrWOtMIfD KW gTWKPWT, ertMowtwmwfi» Owmmt No. 5835. Dr F. ru, wum, 4 vu u.. ,wit, voedsters, jong. V.m. 9.30 uur, 9.30 degraveq.. (Nadruk "V ven, av. 6 uur, Preeklezen. DIT NUMMER TWEE Bl EEN KORTE ABONNÉ’8 «in dit b Gouda, Z.E.V. in I en 2 en ’s NO Jt-1 Verschijnt Maandag, en Vrijdag. Prijs bij v ling: vdor 8ohoonh( maanden ƒ1.25: p. y Met verzekering 15 t Ons blad is aangeslott Publiciteitswaarde en Adverteerders (I.b.A adverteerders zicfi ge^ kannen verschaffen. Over hetgeen hit men zich niet te veel het is toch nuttig er men, om de redenen, len aangeven. Zooals men weet, 1 bolsjewiki 12 jaren proefd om de geheel doordringen, dat het luk aan de menschhei lioenen bij millioem propaganda in het bi Russische volk zelf v. en al die propaganda verd. Integendeel, m« geheele wereld vol af] diging over het regee land, waar het woont enkele beteekenis me< Toch blijven de Ri om de wereld te vei relrevolutie te ontkete Engelsch blad onthull denken geven. Dat blad, de )rDail vermeldt, dat Ruslan zig is aan het gert reusachtige luchtvloot na 10 jaren wordt gea reeds jarenlang wordt niet in verdedigendei lenden zin. Per jaar gers opgeleid en geo soorten van vlieg-es aanvallen worden groep is bestemd om in de plaatsen, die ai den aanval, zij werpei vliegen dan verder, zwaardere machines, met een krachtig ont gooien, als deze vert vliegtuigen, dié bram ten slotte komt een die gifgassen verspre Het aantal vliegtu goed geoefende vlieg veel grooter dan dit Minderheidsgroep. 10 uur, Ds. G. B. Ook de georganiseerde arbeiders zullen daarin deelen. De heer be Wit vraagt, of ook de krmen ervan profiteeren. De Voórzitter zegt, dat dit be hoort tot de taak van het B. A. De ar men krijgen al een extra uitkeering. De heer N. Stout deelt mede, dat de menschen extra bedeeld zijn. Zelfs zijn er, die ruim f 8 ontvingen. De heer De Jager roemt de daad van B. en W. Niet het bedrag, maar de daad doet gqed. Hierna wordt de vergadering opnieuw verdaagd. Te Wemding (Zwaben) zijn acht knapen van zeven tot tien jaar oud door het ijs gezakt. Vier hunner konden zich redden, doch de andere vier verdronken. De vijftig visschers, die op een ijs schots in de Kaspische zee waren, weg gedreven, zijn door den wind naar den oever gedreven, zoodat zij zich in veilig heid konden brengen. Militaire skiloopers hebben na lang durige speurtochten de lijken der zes door een lawine bedolven Franschen gevonden. Te Chicago is de 80-jarige Paul Ellis, die tien maal getrouwd was en va der van 17 kinderen, in gijzeling gezet, omdat hij in gebreke bleef de toelage te betalen aan zijn negende gewezen vrouw, mrs. Rose Ellis. P. Ligthart, Lekkerkerk, Z-E.V. voor Russen, voedsters, oud. Th. van der Linden, Gouda, 1 voor VI. Reuzen, haaskleur, rammen, jong. W. Littel, Willige-Langerak, 3 voor Leghorns, wit, hanen, oud; 2 voor id. hennen, oud. E.V. voor id. hennen, jong; E.V. voor Wyandotte’fi, wit,hennen, oud; Z.E.V. voor trio’i Lorhora’i, wit, jong. 1 Toen Frank Wilson stokken over de scho Tremorre’s kaders o morro’s deur bonsde haastige, geagiteerde mer. Hij pakte de di bleef nog een secondi terwijl hij op zijn h riep: Vooruit, schiet net tijd voor een spel 4_ Toen stapte hij bii dat er iets niet in Tremorro’s kamers c voor zijn schrijfburei loos gebogen. Charles, riep V Toen hij geen antw< zijn tasch kletterend en liep op zijn vrien Lieve deugd, i scheelt er aan? Tremorro keek met Ga zitten, zei hi beroerd aan toe. Doe Ik zei.er beroerd schril, omdat zijn wo male onvoldoende de waarin hij zich bevo Als je ’t weten uiterste gebracht. Ik van den afgrond. i Wilson, die de deui kwam weer op zijn vi genover hem zitten ei fronste wenkbrauwen pauze zei hij: Heaft het iets De geweldige Avoi DE BROEDERS DES en hunne bestrijders, zegepraal der laatst, In dit Nummi nieuw Feuille nummers afloi „DE I Dan volgt weer dat we nader Th. Zevenhoven, Gouda, 1 voor Holl. Kloppers, geel, zilverrock, doffer, oud; 1 voor id. duif, oud; 1 voor id. duif, jong (rood-mlver), 2 voor id. duif jong (geel- zilverhaaid); 1 voor id. Mauwrock, duif, jong. G. 6. J. d. Waard, Waddinxveen, 1 voor onbevl. Tuimelaar, wit, doffer, oud; 1 voor id. duif, oud. Zwaluw en De Bruin, Gouda, 1 voor Holl. Kroppers, blauwbont, duif, oud; 2 voor id. geel-zilverrock, doffer, oud; 1 voor id. doffer, jong; 1 voor id. rood- zilverbont, duif, jong; 1 voor id. geel zilverbont, duif, jong; 1 voor Baard-tui- melaars, wit, doffer, oud; 1 voor id. duif, jong; 1 voor id. zwart, doffer, oud 1 voor id. rood, doffer, jong; 1 voor id. geel, duif, jong; 1 voor id. zwart, doffer, oud; 1 voor id. duif, oud; 1 voor lahore zwart doffer, oud voor id. duif, jong; 1 voor geb. ijsduif, doffer, oud; 1 voor Chin. Meeuw, blauw, doffer, oud. A. Zwartbol, Lekkerkerk, Z.E.V. voor onbevl. duiven, doffers, oud. REM. GEREF. GEM. SCHOONHOVEN. V.m. 10.30 uur, Mej. Ds. A. A. van Royen. GEREF. KERKEN. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 Ds. J. J. Wielenga, Bediening van het H. Avondmaal; ’s avonds 6 uur, Bedie ning van het H. Avondmaal en Nabe trachting. AMMERSTOL. Geref. Evangelisatie. V.m. 10 uur en ’s avonds 6.30 uur, Lees- diensten. BERGAMBACHT. V.m. 9.30 uur en avonds 6 uur, s. P. Roos, van Lokker- i L kerk. HAASTRECHT. V.m. 9.30 uur en avonds 6.30 uur, Ds. J. F. W. Erdmann. LANGERAK. V.m. 10 uur en ’s av. 6 uur, Ds. A. Jansens. VROUW VERMOORD. Dinsdagavond heeft op een eenzame plek in Northumberland, bij Otterburn, aan den weg naar Newcasle (Eng.), een onbekende man een vrouw aangevallen in den auto, waarin zij hem op zijn ver zoek had laten meerijden. Hij wierp haar terwijl zij in halfverdoofden toestand ver keerde, op de achterbank en stak vervol gens den auto in brand. De vrouw, de 27-jarige dochter van een garage-hou- der uit Otterburn, werd drie uur later in deesniswekkenden toestand bij den ver branden auto gevonden. Zij leefde nog en kwam bij tusschenpoozen tot bewustzijn, zoodat zij eenige mededeelirxgen kon doen. HOE DE COMMUNISTEN MOETEN WERKEN. Thorez, een groot man in de Commu nistische Partij, zet in de „Humanité” uiteen wat de arbeid der communisten gedurende het jaar 19$,1 moet zijn; een jaar, dai volgens hem een jaar van „pro- letarischen strijd” zal worden. Wat ,de communisten moeten doen? Zij moeten hun actie niet speciaal op de verkiezingen richten, maar ook op de fa brieken. „Hetjs onze taak,” zoo zegt hij, „de krachten ^der strijdende arbeiders in een dusdanige richting te stuwen, dat ze leiden tot ,de liquidatie van het kapitalis tisch regime en de -dictatuur van hot proletariaat.” Dit zal echter niet worden bereikt, zoolang de communisten hun agitatie piet in de fabrieken verrichten. Er dient veel meer dan tot dusver in de fabrieken te worden gedaan. Alleen de communistische cel is in staat de doel einden der partij tot verwezenlijking te brengen. GODSDIENSTWAANZIN. Woensdagnacht verscheen op een po litiebureau te Spandau (in Duitschland) de 36-jarige ambtenaar Schaetke, die den dienstdoenden ambtenaar een met bloed bevlekt mes toonde en verklaarde: „Ik ben Abraham, ik heb mijn zoon geofferd.” De politie-boambten begaven zich naar de woning van den man en vonden daar zijn 1H-jarig zoontje met doorgesneden keel. De moeder bad niets bemerkt van het gebeurde. De dader werd gearresteerd en aan een psychiatrisch onderzoek on derworpen, aangezien men alle reden had om aan te nemen dat hy gehandeld had in een vlaag van godsdienstwaan zin. Hij had zich aangesloten bij verschil lende godsdienstige secton en tenslotte hij de Weitzeudorfsecte, waarvan hij won deren verwachtte.” KRIMPEN a.d. LEK. V.m. 10 uur en ’s avonds 6 uur, Ds. Brunsik. MOORDRECHT. \.m. 10 uur avonds 6 uur, Ds. D. J. Kalkman. NIEUW-LEKKERLAND. V.m. uur en ’s avonds 6 uur, de heer L. Bate- laan, Candidaat tot den H. Dienst te Bo degraven. NOORDELOOS. V.m. 9.30 uur en ’s av. 6 uur, Lpesdienst. POLITIESCHANDAAL. Opzienbarends ontdekking te Washington. Washington is in opschudding ge bracht door een geheimzinnigen moord, gepleegd op een zeer mooi 19-jarig meis je, Beaulah Limerich genaamd. Het lijk van het meisje was op geheimzinnige wijze uit het huis van den begrafenis ondernemer verdwenen, nadat deze, ter wijl hij dacht, dat het meisje een natuur lijken dood was (gestorven, aan het hoofd van de doode een schotwond ontdekt had, die verborgen was onder een haar lok en daarop de politie gewaarschuwd had. He onderzoek leidde tot de arrestatie van een politieagent, die patrouilleerde in de wijk, waar het lijk van het meisje lag. Het bleek dat de ma|>.een weelderig ingericht huis bewoond#; dat bovendien een volledig ingerichte distilleerderij be vatte en een wapenkamer met geweren en revolvers. Deze zaak heeft geleid tot een aantal beschuldigingen tegen de politie te Washington, o.a. wegens dranksmok- kelarij en het verbergen van eikaars mis daden. Bendehoofd is Chicago gearresteerd. I Te Chicago is thans het bendehoofd Leo (Brothers gearresteerd. Hij zou bekend (hebben op 9 Juni te Chicago den jour nalist Alfred Lingle verwond te hebben, lomdat deze teveel wist”. (vrouw EN DRIE KINDEREN IN BRAND. Te Altenmedingen in Hannover was Woensdag een vrouw bezig een brandende petroleumlamp te vullen. Op een gegeven oogenblik sloeg de vlam in de flesch, waardoor de vrouw en haar drie kinde ren in brand vlogen. Mot ernstige brand wonden overdekt werden zij naar het ziekenhuis vervoerd, waar een der kin deren reeds overleden is. VLOEDGOLF. Een ontzaglijke vloedgolf heeft Noordelijke kust van Nieuw Guinea een breedte van 40 mijl geteisterd, water sloeg- driehonderd meter de over Het ver ever land en de vloedgolf had een lengto van ruim 8 M. De missie-huizen te Sapora en de 'ian- delskolonie te Madang zijn verwoest. Men telt zes dooden, een vermiste en drie ge wonden. SUIKERRIETVELDEN OP CUBA VERWOEST. Ondanks de strenge voorzorgsmaatrege len der regeering, om te verhinderen dat de suikerrietvelden op geheel Cuba door brand verwoest zouden worden, zijn gis teren op de suikerrietvelden van Pinar del Rio en in enkele deelen van de pro vincie Malangas branden uitgebroken, waardoor 60.C00 centenaar suiker net verwoest zijn. LEGUIA MOET BLOEDEN. f 17 millioen terug te storten. Thans is in Peru de voormalige presi dent Augusto B. Leguia, die bij de jong ste revolutie ten val werd gebracht, met zijn drie zoons veroordeeld tot het lerug- storten in de staatsschatkist van een be drag van vijf en twintig millioen soles of bijna 17 millioen gulden. Deze veroordeeling had plaats als re- Bultaat van het ondereoek, dal door de nieuwe regeering is ingesteld naar do handelingen van Leguia tijdens rijn pre sidentschap. VISSCHERS VERMIST. In den storm omgekomen? Tengevolge van oen hevigen storm in hel Oostelijk deel van de Finscha Golt brak het ijs en dreef eeh groote hoeveel heid vischtuig, in totaal ter waarde van ongeveer 90.000 gulden, de see in. Ten einde hun kostbaar gereedschap te red den, gingen twee jisschersschepon di rect op zoek om te trachten de netten te bergen. In de eene boot bevonden zich zestien visschers, in de andere zeven vis schers en twee vrouwen. Laat in den middag passeerde Woensdag op weg naar Petersburg de bekende Russische ijsbreker „Krassin” en men heeft nog geringe hoop, dat deze de opvarenden aan boord heeft Jjfenomei|. Men twijfelt hier echter aan, omdat men niet gelooft, dat de visschers, die noch mondvoorraad, noch warme kleeren aan boord hadden, den nacht zijn door gekomen. Men vreest dan ook het ergste. Verscheiden vlieg tuigen zijn uit Helsingfors opgestegen en speuren de Finiohe Golf af, tot nog toe echter zonder resultaat. Eén der booten is in de Finsche Golf drijvende gevoAden en de opvarenden konden worden gered. Het is de boot met de 16 inzittenden. De andere boot met 7 viweher» en 9 vrouwtn aan boord, •yoorlooi vwdw»a»n, 6de Bondstentoonstelling der V. P. Z. H. Vervolg Bekroningen. 1 beteekent lef prijs; 2 beteekent 26 prijs; 3 beteekent 3e prijs; Z.E.V. beteekent zeer eervolle vermelding; E.V. beteekent eer- '■volle vermelding. G. B. C. Gabry, Haastrecht, 2 voor Leg horns, Exchequer, hennen, jong. Alb. van Gent, Ameide, 1 voor Wyan dottes, wit, hennen, oud; 2 voor id. ha nen, jong; 3 voor id. hennen, oud; Z.E.V. voor id. hennen, jong; 1 voor Rhode IslStftd Rods, hanen, jong; 1 voor idem rozekrans, haSen,' oud; 1 voor id. hanen jong; 2 voor Wyandottes wit, oud; 1 voor Ind. Loopeenden, reekleur, woerd; 1 voor id. eend; 1 voor VI. Reuzen, wit, ram men, jong; 1 voor Fr. Hangooren, ijzer- grauw, rammen, oud; 1 voor id. konijn- grijs, id.; 1 voor Groot-Ghichilla’s, ram men, jong; 1 voor id. voedsters, oud; 3 voor Belgian Hares, rammen, jong; 3 voor id. voedsters, oud; 1 voor Havana's rammen, oud; 1 voor id. voedsters, oud; 1 voor Roodoogige Polen, rammen, oud. H. Goudriaan, Kralingsche V?er, 2 voor oud-H. Tuimelaar, witrock, doffer, oud; 2 voor id. doffer, jong; 2 voor id. roodrock, doffer, oud; 2 voor id. witrock, duif ,oud; 1 voor id. zwartrook, duif, oud. M. van der Graaf Wz., Lekkerkerk, 3 voor Pekingeenden, woerden. M. van der Graaf, Lekkerkerk, 2 met Leghorn Patrijs, hanen, jong^ Z.E.V. voor id hennen, jong. J. de Graaff, Waddinxveen, 1 en 2 voor Wyandottes, Columbia, hennen, jong; 1, 2 en 3 voor id. blue laced; 1, 2 en 3 voor id. hanen, jong; Z.E.V., 1 en 2 voor id. hennen, oud; 1, 2 en 3 voor id. hennen, jong; 1 en 3 voor trio’s Wyandotte’s bleu laced, oud; 3 voor id. jong. A. de Groot, Haastrecht, 1 voor Goud- fazanten, W. Groothuis, Schoonhoven, Z.E.V. voor Barnevelders, wit, hanen, oud; Z E. V. voor tro’s Holl. Hoeners; 2 met trio’s Barnevelders, wit; Z.E.y. voor Buff. Cochin Krielen, hennen, oud; 3 mot trio’s Witte Leghorn, krielen. J. A. van Heusden, Ameide, 1 met trio’s Wyandotte’s, wit, oud; 2 voor Wy andottes, krielen, wit, hanen, jong. A. D. Hooijkaas, Schoonhoven, 2 met Wyandottes, Awit, hennen, oud; 3 en 2 voor id. hennen, jong; 1 voor id. zwart, hanen, jong; 1 voor id. hennen, jong; 1 en 3 voor Wyandottes, krielen, wit, hen nen, jong. R. de Hoop, Schoonhoven, 1 voor Wy andottes, zilver, hanen, jong; 1 en 2 voor id. hennen, jong; 1 voor id. Columbia, hennen, jong. H. Jansen, Haastrecht, 1 voor Holl. Kroppers, doffers, oud; 1 voor id. duiven, t oud. E. Jenné, Gouda, 1 voor Papellons, blauw-bont, ram, oud; 2 voor id. ram men, jong; 1 voor id. voedsters, oud; 1 voor id. voedsters, jong; 1 voor id. zwart bont, rammen, oud; 1 voor id. voedsters, oud; 2 voor id. Isabella, rammen, oud; 1 voor id. rammen, jong; 1 voor id. voed sters, oud; 1 voor id. voedsters, jong. J. G. Jongeneel, Gouda, 2 voor Post duiven, duiven, oud; 2 voor id. doffers, oud; 1 voor id. doffers, jong; 1 in Schoon- heidsklasse, duiven, oud. A. Karreman Cz., Zevenhuizen, 2 voor Wyandottes, patrijs, hanen, jong; 1 voor VI. Reuzen, zwartbont, rammen, oud; 1 voor id. bl.-bont, voedster, jong. G. Klos, Zoetermeer, 1 voor Plymouth Rock, wit gestr., hanen, jong; 3 voor ld. hennen, jong. A. van der Knaap Jz., Oosterhout, 1 voor KI. Ohichilla's. rammen, jong; 1 voor id. voedsters, jong. J. de Koster, Zevenhuizen, 1 en 2 voor Rhode Island Red, hennen, oud; t en 2 •voor id hennen, jong; 2 voor trio’s id# jong. P. Koudstaal, Ameide, 3 voor Leghorns wit. hanen, jong; 2 voor trio’s Leghorns- exchequer, jong. 0 T. F Kraijenstein, Waddinxveen, 3 voor Wit Angora, voedster, oud; 3 voor id. voedster, jong. W. Kremp, Gouda, 1 voor KI. Chin chilla’s, rammen, oud. W. Kruijt, Schoonhoven, 1 voor Minor ca's, hanen, oud; Z.E.V. voor id. hanen, - jong. J. G. de Lange, Rotterdam, 2 voor Wy- andotte’s Columbia, hanen, oud; 1 en Z E. V.. voor id. hennen, qud; 2 en 3 voor id. hennen, jong. P. de Langen, Schoonhoven, E.V. voor Leghorns, wit, hennen, jong, 1 voor Ned. Sabelpootkrielen, p^rcelein, haneni oud; Z.E.V. voor Buff Cochin Krielen, hennen, jong; 3 voor Roodoogige Polèn, voed sters, jong. T. de Leeuw den Bonter. Schoonhoven- 8 voor Leghorns, exchequer, hennen, oud. A. Legerstee, Rotterdam, 1 voor Se bright Krielen, hennen, jong. JAARSVELD. V.m. 9.30 uur, D*. B. Moorrees, Em.-Predikant W- Jutfaas; avonds 6 uur, Lezen eener Predikatie. KINDERDIJK. V.m geen Dienet; avonds 6 uur, De. J. Lekkerkerker, va» Molenaarsgraaf. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Vm 9.30 uu> en 's avonds 6.30 uur, de heer A. P. de Jong.’ KRIMPEN a.d. LEK. ’e Avonds 6 uur, Ds. Kleijne, van Willige-Langerak. LEKKERKERK. Vxn. 10 uur, De. IJ. van Dorp. LEKKERKERK. Evangelisatie op Ge ref. Grondslag. V.m. 9 30 uur en 's avonds 6.30 uur, de heer C. Kramp. L0PIK. 's Avonds 6 uur, Ds. Nicolai, van Jutfaas, Doopsbediening. LOPIKERKAPEL. V.m. 9.30 uur, Leesdienst; n.m. 2 uur, De. Plantinga, v^a Hannelen. MbERCAPELLE. V.m. 9.30 uur, de heer H. Schroten, Candidaat tot den H. Dienst te Hasselt; ’s avonds 6 uur, Ds. Uitman. MOORDRECHT. V.m. 10 uur, Ds. B. Nieuwburg. NIEUWLAND. V.m. 10 uur, De. J. H. Gunning, van Schoonhoven. NIEUW-LEKKERLAND. V.m. 930 tiur, de heer J. Kars, Godsdienst-Onder- wijzer te Brandwijk; n.m. 2 uur, Ds. J. Lekkerkerker, van Molenaarsgraaf, Doops bediening; ’s a/vonds gêen Dienst. NIEUWPOORT. V.m. 9.30 uur, Ds. B. van Ginkel, Voorbereiding voor het H. Avondmaal. NOORDELOOS. V.m. 9.30 uur, Lees dienst; ’s avonds 6 uu^ Ds. Van Ginkel, van Nieuwpoort. OTTOLAND. V.m. 9.30 uur, Anker. OUDERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 9.30 uur, Ds. J. Enkelaar, Bevestiging van Ambtsdragers; 's avonds 6.30 uur, Ds. J. Enkelaar. Wijkgebouw aan den Lageweg: V.m. 9.30 uur en ’s avonds 6.30 uur, de heer A. de Redelijkheid, Godsdienstonder wijzer. PAPENDRECHT. V.m. 10 uur, Ds. G. Verdoes Klein, van Dordrecht; avonds 6 uur, Ds. J. C. Trillaard, van Zwijn- drecht. POLSBROEK en VLIST. V.m. 9.30 uur, Lezen eenèr Predikatie; 's avonds geen Dienst. REEUWIJK. V.m. 9.30 uur, Ds. M. Verweij: ’s avonds geen Dienst. SCHELLUINEN. N.m. 1.30 uur, De. A. J. van Rennes, van Giessen-Oudekerk. SCHOONHOVEN. V.m. 10 uur ,Ds. W. Deur; 's avonds 6 uur, Ds. J. H. Gun ning, Voorbereiding voor het Heilig Avondmaal. SCHOONHOVEN. Nutsgebouw. V.m. Westenburg, van Den Haag. WILLIGE-LANGERAK. uur. Ds. J. D. Kleijne. STREEFKERK. N.m. 1.30 uur, Dr. G. P. van Itterson, van Alblasserdam. WADDINXVEEN. V.m. 9.30 uur en avonds 6 uur, Ds. P. de Looze. WIJNGAARDEN. V.m. 9.30 uur, Ds.. Bins, van Dordrecht; 's avonds 6.30 uur, de heer Klaaysen, van Dordrecht. ZEVENHUIZEN. V.m. 9.30 uur, Ds. Tak, Voorbereiding voor het H. Avond maal; n.m. 2 uur, Ds. Tak, Doopsbedie ning E. Rietveld, Gouda, 2 en Z.E.V. voor VI. Reuzen ,wit, voedsters, jong. Ge-brs. Van Rijss, Lekkerkerk, 2 vóór Postduiven, doffers, oud; 2 voor onbevlb- gen duiven, doffers, oud; Z.E.V. in Schoonheidsklasse, duiven, öud. Gebrs. Roest, Lekkerkerk, 2 voor Post duiven, doffers, oud; Z.E.V. voor onbevlo- gen duiven, duiven, oud. H. Roest, Lekkerkerk, 1 da 2 voor Well summers, hennen, jong. P. Roodborst, Ameide, 1 voor VI. Reu! zen, wit, voedster, oud; 2 voor Fr. Hang4 ooren, ijzergr., rammen, oud. D. P. Rijpstra, Brielle, 1 voor Ned. Sa-1 belpootkrielen, roodbont, hen, oud; 2' \oor Holl. Kroppers, zwart, doffers, oud; 2 voor id. duif, oud. 1 P. van Rijswijk, IJsselmonde, Z.E.V. voor Postduiven, doffers, oud; Z.E.V. voor id. duiven, oud; 2 on 2 voor id. doffers, jong; 1 voor onbevl. duiven, doffers, jong. K. Schneider, Gouda 3 voor Holl. Kroppers, geel zilverrock, doffer, oud; 2 voor id. duif, oud; 1 voor id. rood-zilver, doffer, jong; 1 voor id. zwart, doffer, wit; 1 voor id. duif, oud; 1 voor Holl. Krop pers, geel, doffers, oud; 1 voor oud-Hoil. Tuimelaars, zwart, doffers, oud; 1 voor id. duiven, oud; 1 voor Raadsheeren, wit doffers; 2 voor id. geschubt, doffers, oud; 1 voor Coburger Leeuwerik, geha merd, doffer, oud. J. H. Schouten, Schoonhoven, 1 voor Leghorns, patrijs, hanen, oud; 1 en Z.E. V. voor id. hanen, jong; 3 voor id. hen nen, oud; 3 voor id. hennen, jong; 1 voor trio's leghorn’s, patrijs, oud; 1 voor id. jong; 2 voor Sibrigiht Krielen, hennen, juhg/ C. Slagboom, Rotterdam, 2 voor Ply mouth Rocks, donker gestr., hanen, jong; 2 voor id. hennen, jong; 2 voor Rood oogige Polen, rammen, oud; 1 voor id. rammen, jong P. Slingerland, Lekkerkerk, Z.E.V. voor Postduiven, doffers, oud; 3 en Z.E.V. voor id. duiven, oud; Z.E.V. en 1 voor id. dui ven, jong: 1 voor onbevl. duiven, doffers, oud; 2 voor id. duiven, oud; 1 in Schoonheidsklasse, doffers, oud; 2 voor id. duiven, oud; 1 voor id. doffers, jong; Z.E.V. voor id. duiven, jong. A. A. Smit, Lekkerkerk, 1 voor Barne velders, ger., hanen, oud; 2 voor id. hennen, oud. H. Smits, Rotterdam, 2 voor trio Wy andottes, wit, jong. T. Sfigter, Schoonhoven, 2 voor Black and Tans, voedsters, oud. A. Stout, Nieuwpoort 1 voor Se bright Krielen, goud, hennen, oud; 1, 2 en 3 voor hennen, jong. P. Stout Jr., Bergambacht, Z.E.V. voor VI. Reuzen, haaskleur, rammen, jong; - 3 voor £apillons, blauw-bont, rammen, jong. A. van Straaten, Willige-Langerak, 2 voor Rhode Island Reds, hanen, jong; 3 voor id. hennen, jong; 2 voor W.-H. blau wen, hanen, jong. A. H. Streefkerk, Ameide, 2 voor Wit Angora, ram, jong; E.V. voor onbevl. dui ven, doffers, oud. H. Streefkerk, Ameide, 2 met Fr. Hang ooren, konijngrijs, voedster, jong. A. Uittenbogaard, Ameide, 3 voor VI. Reuzen, haaskleur, rammen, oud; Z.E.V. voor id. voedsters, oud. D. Uittenbogaard, 1 voor Postduiven, duiven, oud. A. Verkaik, Gorinchem, Z-E-V. voor Or pingtons, zwart. G. Verkaik, Lekkerkerk, 1 voor Orloffs, hennen, oud; ,2 voor trio Vechtkrielen, oud;' 1 voor Knobbelganzen (1—4). J. Verkaik, Kralingsche Veer, 1 voor onbevl. duiven, duiven jong. A. H. Vermeulen, Schoonhoven, Z.E.V. voor Orpingtons, hanen, jong; 1 en E.V. voor ld. hennen, oud; 1 en 3 voor id. hen nen, jong. A. de Waard. Groot-Ammers, 8 voor Leghorn’s wit. jong. J. G. Wassing, Guuua, Z.E Schoonheidsklasse, doffer, oud; 1 voor id. duiven, oud. K. G. van Wolferen, Maassluis, 1, 1 en E.V. voor Postduiven, doffers, oud; 1 en2 voor id. duiven, oud; Z.E.V. voor id. dof fers, jong; 2, 1, 2 en E.V. voor id. dof fers, oud. J. W. van Wijngaarden, Poortugaal, 1 voor Havana’s, voedsters, jodg; 1 voor ld.rammen, oud; 1 voor id, voedster», oud. OTTOLAND. V.m 9.30 uur en ‘s av. 6 uur, Ds. A. van de Weg. PAPENDRECHT. V.m. 10 uur en ’s PEURSUM. V.m. 9.30 uur en ’s avonds 6 uur, Leesdienst. avonds 6 uur, de.heer J. Labruyère. REEUWIJK. V.m. 9.30 uur, Lees dienst; n.m .2.30 uur, Ds. Joh. J. van Dam. van Bodegraven. SCHOONHOVEN en WILLIGE-LAN- GRRAK. V.m. 10 uur, Ds. J. Hoekstra, Bediening van het H. Avondmaal; 's av. 6 uur, Ds. J. Hoekstra, Bediening van het H. Avondmaal en Nabetrachting. WADDINXVEEN. V.m. 10 uur en avonds 6 uur. Ds. W. J. Smidt. IJSET.STEIN. V.m. 10 uur en *s ay. 6 uur, de heer J. E. Booij, Theol. Candi daat te Alphen a.d. Rijn. ZEVENHUIZEN. V.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur, Ds. Bovendorp. VRIJE GEREF. GEM. WADDINXVEEN. V.m.» 9.30 uur en avonds 6 uur, Ds. Grisnigt. OUD GEREF. GEM. MOERCAPELLE. V.m. 9.30 uur, n.m. 2 uur en 's avonds 6 uur, Leeskerk. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPORT V.m. 9.30 uur en 's 6 uur, Preeklezen. NOORDELOOS. V.m. 9 30 uur en 's av. 6 uur, Leesdienst. SCHOONHOVEN, 's Avonds 8 uur, Zaaltje Koestraat 11. Onderwerp: Hoe I wordt men aangenomen! T. van Luijk, Rotterdam, 1 voor Leg1- hora, zilver duckwing, hanen, jong. A. Mes, Zen/enhuizen, 1 voor Wyandot te’s, patrijs, hanen, oud; 1 voor ld. hen nen, jong. J. G. de Mik, Bergambacht, ZJE.V. voor Rhode Island Red, hennen, jong. A. Mudde, IJsselmonde, 2 in Gchoon- heidsklasse, doffers, jong. P. H. Mijderwijk, Gouda, J voor VI. Reuzen, wit, rammen, jong. J. den Oudsten, Lekkerkerk, Z.E.V. voor VI. Reuzen, wil, rammen, oud. W. de Pater, Willige-Langerak, E.V. voor Holl. Witkuiven, zwart, hanen, jong; E.V. voor id. hennen, jong; 3 en Z.E.V. voor id. blauw, hennen, jong; 1 en, 2 voor Ned. Sabelpootkrielen, hanen,’ oud; 1 voor Pekingeenden, woerden A. Pluut Jz., Schoonhoven, Z.E.V. voor Wyandotte’s, zilver, hennen, jong. J. Prins, Bergambacht, 2 voor Hava na's, rammen, oud. W. G. van Ree, Culemborg, 2 voor Holl. Kroppers, duif, oud; 1 voor Baard- tuimelaars, bl.-band, doffer, oud; 2 voor id. duif, oud; 1 voor id, roodkras, doffer, oud; Z.E.V. voor id. röod-band, doffer, oud; 1 voor coburger leeuwerik-blauw, doffer, oud; 1 voor id. duif, oud.- P. Rehorst, Bergambacht, 3 voor- oud- Holl. tuimelaar, zwart, doffer, jong; 3 voor id. duif, oud. B. Remeijer, Gouda, 3 voor Fr. Hang ooren, ijzérgr., rammen, oud; 1 voor id. voedster, oud; 2 voor id. voedster, jong; 1 voor jid. zwart, ram, jong; 2 voor Belgian Hares Ram, oud; 1 vo'or id., ram, jong; 1 en 2 voor id. voedsters, oud; 1 en 2 voor id. voedsters, jong; 1 voor Black and Tans, ram, oud; 1 voor id. ram, j*»g- Zondag 11 Januari 1931. NED. HERV. KERK. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur, Dr. G. P. van Itterson, Bediening van het H. Avondmaal, 's avonds 6 uur, Ds. Brandt, van Delft. Nabetrachting. AMEIDE. V.m. 10 uur, Leesdienst; ’s avonds 6 uur, Ds. Schimmel. AMMERSTOL. V.m. 10 uur, Ds. Hu- genholtz. BENSCHOP. V.m. 9.30 uur, Lees dienst; 's avonds 6 uur, Ds. Woelde- rink, van Vreeswijk. BERGAMBACHT. V.m. 9.30 uur, de heer Lijklema, van Waddinxveen. BERGAMBACHT. Voor de Uitgetrede nen uit de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt Zondag voor te gaan de heer Schepper, van Utrecht. BERKENWOUDE. Vra. 10 uur, Ds. ten Bruggenkate, Doopsbediening. BLESKENSGRAAF. Vm. 9.30 uur, Ds. F. Anker, van Goudriaan; 's avonds 6.30 uur, Preeklezen door Ouderling Har- merpagt. BOSKOOP. V.m. 10 uur, Dr. P. Glas, Bevestiging van Kerkeraadsleden. BRANDWIJK. V.m. 10 uur, Zondags school; n.m. 1.30 uur, Ds. C. Heemskerk, van Dordrecht; 's avonds 6.30 uur, de heer J. Kars. GIESSENDAM. V.m. 9.30 uur en ’s avonds 6 uur, Ds. J. Haring. GIESSEN-NIEUWKERK. V.m. 9.30 uur, Ds. Nugteren, Doopsbediening. GIESSEN-OUDEKERK. V.m. 9.30 uur, Ds. A. J. van Rennes. GROOT-AMMERS. V.m. 9.30 uur, Leeskerk; ’s arvonds 6 uur, Ds. A. Oskam, van Lexmond. G0UDERAK. V.m. 9.30 uur, Lezen eener Predikatie; n.m. 2 uur, Ds. W. Deur, van Schoonhoven, Doopsbediening. GOUDRIAAN. ’s Avonds 6 uur, Ds. F. Anker. HAASTRECHT. V.m. 10 uur, Dr. A. Landstra. HEI- en BOEICOP. V.m. 9.30 uur, de heer J. de Jong Dz., Preeklezen; 's avonds 6 uur, ede heer Van der Velden, Gods- dien,t-Onderwijzer te Asperen. HOOG-BLOKLAND. V.m. 9.80 uur, D», I J. Roag»; avond» getn Dimt,

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 8