PUROL bi; Ruwe Handen. Doos 30 ct. UITVERKOCHT ROB de Avonturier mtuw>gLKP voon ruTB-treu-ftma ew tmrecHT. gtwnwnnvmm» rmirim. Stadsnieuws. Weerbericht. Rijwielen en Onderdeelen Telegrammen. Gemengd Nieuws. Sportnieuws. Predikbeurten, Marktberichten. Nieuws in een paar regels. BLITfc Dinsdag 18 Januari. Hllvtrsum. A.V.R.O. 86.50 Gramofooa; 10—10.16 Morgenwijding; 10.3012 Concert A.VIt.O.-KwinteV; 12.30—2 Concert Orkeet Luxor Palast; 2—2.30 Halfuur voor de Vrouw; 3—4 Knipf- curaus; 44.30 Cello-voordracht; 4.30 6.30 Kinderuurtje; 5.307 Concert Roterdamsch Philharm. Orkest; 6.15 6.45 Lea vanwege het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 6.457 Voortzet ting Concert; 77.30 Engelaohe lea voor beginners; 88.30 Radio Volks universiteit. Muziekcursus; 8.308.30 Gonoert, door het Omroeporkest; 9 30 —10 Kamermuziek; 10 uur Persberich ten; 10.10—10.45 Da jas Bela en zijn Orkest; 10.4512 Gramofoon. Huizsn. K.R.O. 86.15 Gramofoon; 11.30 —12 Godsdienstig halfuurtje; 121.30 Concert K.R.O.-TriO; 1.30—2 Gramo foon; 28 Vrouwenuurtje; 33.30 Knip-, Naai- en Stofversieringsoursus; 6.-6.30 Gramofoon; 6.30-6.45 Verbonds- kwartiertje; 6.45 uur Cursus in schrift verbetering; 7.157.45 Pastoor C. Oomen over Liturgie van de Bediening; 7.458.15 Pater Bofromeus de Groeve over: Kerk en Gezag; 8.1510.45 Con cert door het K.R.O.-Orkest; pl.m. 8 uur Nieuwsberichten; 10.4512 Gramo foon. Woensdag 14 Januari. Hilversum. V.A.R.A. 8 uur Gramofoon; 9.15 uur Orgelspel; V.PJLQ. 1010.16 Morgenwijding; V.A.R.A. IQ.lö uur Gra mofoon; 10.30 uur Onze Keukan; 11 uur Gramofoon; 11.05 uur Radio Volksuniversiteit; Dr. A. K. D. Arntze- mua over: Voeding en Voedingsstoor- pissen bij het kleine kind; 11.35 uur Gramofoon; 12.20 uur Concept door V.A.R.A.3eptet en Gramofoon; 2.30 uur Vrouwenuurtje; 3.20 uur Gramo foon; 3.25 uur Coöperatie Kwartiertje; 3.40 uur Maak het Zelf; 4.30 uur Pia no-Recital; 6 uur Kindervertellingen; 6.30 uur Vraaghalfuurtje voor Kinde ren; 6.15 uur Gramofoon; 6.30 uur Mandoline-cursus; 7 uur Gramofoon; 7.16 uur Voordracht door Martien Be-' versluis; 8 uur Joodsch Uurtje; 9 uur Concert door V.A.R.A.-Orkest; 9.15 uur „Tine Kipra's Echtscheiding", Too- neelspel in 6 bedrijven; 10.16 uur Ver volg Concert en Gramofoon; 10.05 uur Persberichten; 11.16 uur Gramofoon. Hulzen. N.C.R.V. S-8.16 Schriftlezing; 8.15—9.30 Gonoert; 10.30—11 Korte Ziekendienst; 11—12 Harmoniumbe- apeling; 12—12.30 Gramofoon; 12.30 2 Concert (Viool, Cello en Piano); 8.2.30 Gramofoon; 2.30 Lezen van Chr. lectuur; 3—4 Concert (Piano, Viool en Zang); 4.30—4.45 Gramofoon; 5—6 Kinderuurtje; 6—7 Uurtje voor de landbouwers; 7»—<7.30 Gramofoon; 7.30 •~8 Halfuur voor de rijpere jeugd; 8— 10.45 Concert door Chr. Radio-Orkest •n Dr. G. K. Schoep over: Sanatorium- leven; 10 uur Persberichten; 10.45-r- 11.30 Gramofoon. den Minister van Waterstaat gewend. De Commissie van Bijstand in het be- heer van het gemeentelijk veerbedrijf te Gorinchem Wijt den toestand aan de on voldoende inrichting van de Rijkshaven te Sleeuwijk. De,kade aldaar is zoowel aan het boven- als aan het benedeneinde te kort. De boot moet bij normaal en zeker bij laa«z water aan bakboord-zijde aanleggen, omdat de uitbouw aan de Westzijde van den ingang van het ha ventje èn de veel te groote kade aan het benedeneinde èn de ondiepte ter plaatse 't onmogelijk maken aan stuurboord voor den wal te draaien. Daarom is het personeel verplicht, ais de boot nagenoeg vol is, de laatste wagen achteruit op de boot te laten gaan, welke wagen dan dwars over het dek blijft staan, want doet men dat niet, dan is men verplicht dien laataten wagen te Gorin chem achteruit van de boot te laten gaan, wat nog meer moeilijkheden geeft. De klaoht geldt voor den laatst aange komen wagen, als het dek o/erigens vol staat en zeker als die l&aste wagen een groote is. Met nadruk verzocht de B.B.N. den minister in den gevaarlijken toestand verbetering te brengen. De a.s. electrlficatle. Hel- en Boeicop. In verband met de vele geruchten, die hier de ronde doen omtrent de electrificatie en wel in het bijzonder over de dure en weinige aan sluitingen aan de huizen, kan worden bericht, dat vanwege het electricitoits- drijf te Dordrecht de volgende toezeg gingen betreffende huisaansluiting zijn gedaan. Voor rekening van genoemd be drijf komen: de aansluiting van den hoofdkabel, vanaf de kabel bovendien 25 meter ondergrondse he kabel tot aan de betreffende woningen. Vanaf de woning tot yvri* het schakelbord 3 meter en daar na vanaf het schakelbord nog 2 meter in de woning extra. Tenslotte is voor nen, die op een verderen afstand dan 26 me ter van den kabel wonen, de aansluiting ook geen groot bepwaar meer te noemen, daar deze inwoners slechts boven de reeds genoemde 25 meter f 2 per meter behoeven te betalen. Voor vele inwoners zal bovenstaande een geruststelling zijn. Krimpen a.d. IJssel. Uit het verslag van de arbeidsbemiddeling over 1930 blijkt, dat er 260 aanbiedingen van werk nemers geweest zijn. Geplaatst zijn er 140, afgevoerd werden er 2, by de werkver schaffing werden er geplaatst 34 en er stonden er op 31 Dec. ingeschreven 111- Op 5 Januari zijn' de in 1930 in het Witteveen te werk gestelde overgeplaatst naar de werkverschaffing in Lheebroek. In dit gedeelte van Drenthe hadden de arbeiders het echter niet zoo goed naar den «in ale in Witteveen en ie «ij», met vrijwillig» vtrl&ÜHf ni h.t wtrk, Dol- derdagavond weer thuis gekomen. Langerak. Bevolking op 31 December 1920 472 mannen en 426 vrouwen, to taal 897 personen. Vermeerdering ge durende het jaar door geboorte 16 m. en 10 vr., totaal 26; door vestiging 48 m. en 44 vr.t totaal 92. Geheele vermeerdering 64 m. en 64 vr., totaal 118. Verminde ring gedurende het jaar door sterfte: 3 m. en 4 vr., totaal 7; door vertrek 49 m. en 61 vr., totaal 110. Geheele verminde ring 52 m. en 66 vr., totaal 117. Bevol king op 31 Dec. 1930 484 m. en 414 vr., totaal 898 personen. WIJKGEBOUW HET GROENE KRUIS. Lekkerkerk. Het wijkgebouw der afd. Lekkerkerk van de Z.-H. Vereeniging „Het Groene Kruis", is een groote aan winst. Het gebouw staat aan den-, Lek dijk midden in den kom der gemeente en geheel vrij, zoodat zon en lucht on belemmerd kunnen toetreden. Het beslaat een oppervlakte van 230 vierk. M., de lengte is 23 M., de breedte 10 M., terwijl er nog een bijgebouw is ter grootte van 12 bij 4 M. Een ge deelte van dit laatste is, in afwachting van een ziekenauto, als garage verhuurd, het overige is ingericht als ontsmettings lokaal en bergplaats voor ligtenten enz. In het ontsmettingslokaal worden alle binnengekomen goederen voorloopig ge borgen; ze worden daar gereinigd, her steld en verfrischt en daarna eerst in het magaaijn gebracht. Zoodoende blijft gebruikt goed streng gescheiden van ge reinigd goed. Aan weerszijden van den gang, in gang dijkzijde, bevinden zich de woon kamers. De linker is de woonkamer voor de zuster. Achter deze kamer is de keu ken en daarachter de badkamer, waarvan ook de concierge gebruik mag maken. Achter de badkamer de keuken voor de concierge. Rechts van de gang is de voor kamer en daarachter de woonkamer van den concierge. Onder deze woonkamer is de kelder, waarin het z.g. ketelhuis voor de centrale verwarming van het gebouw. De bovenverdieping van de twee ka mers aan de dijkzijde is voor het gebruik van de zuster. Aan het eind van de gang komen we in de dienstvertrekken, n.l. hal, polikliniek zonnekamer en magazijn. De hal is eigen lijk de hoofdingang van het gebouw en bevindt zich achter de woonkamer van den concierge. In die hal is ook de trap naar de bovenverdieping, waar de slaap- en logeerkamers van den concierge zijn. Vanuit de hal kunnen we vrijwel in alle vertrekken komen. De polikliniek is tevens vergaderlokaal en consultatiebu reau, dan komt op de groote tafel een hekwerk, waardoor deze verdeeld is in 6 af deelingen; men legt or aankleedkussens in en de kleedtafel voor zuigelingen is gereed. Tegen de wand staat een groote glazen kast, verdeeld in 4 afdeelingen voor het opbergen van in hoofdzaak gla zen verplegingsartikelen. Daaronder berg ruimte voor het archief. Een tweede deur voert naar het magazijn. Hierin staan rekken voor het opbergen van ledikanten met de matrassen. Terzijde van het ma gazijn is een groote gummikast gemaakt. Deze is zoo ver mogelijk van de stook plaats verwijderd om een vrij constante temperatuur te behouden. Een tweede deur uit de hal voert naar de zonnekamer. Hierin staan twee hoogte- zonnen; er zijn 4 kleedcellen, zoodat de behandeling met de zonnen vrijwel gere geld kan doorgaan. In deze kamer staat ook een groottf kast voor het terugge brachte linnengoed. Voor de zuster is er ruimte voor een schrijfbureaü. De zolder boven deze afdeelingen wordt gebruikt voor groote artikelen; voor op en afhalen is een takelinrichting aange bracht. Voor de eerstkomende tientallen jaren beschikt de af deeling over voldoende ruimte om alles practisch en zindelijk op te bengen. Alles is iu en aan het gebouw keurig be- en afgewerkt; en het geheel maakt een prettigen, gezelligen indruk^ Het is voor de afdeeling Lekkerkerk een waardevol bezit. Moge het spoedig geheel vrij eigendom zijn en strekken tot nut en zegen yoor de zieken in onze ge- meente. Tot groote vreugde van de bewo ners van het nieuwe gedeelte van de kom (Kerkweg c.a.) heeft het hoofdbestuur van de posterijen besloten bij wijze van proef de morgen- en avondbestelling langs den Kerkweg 'n uur te vervroegen en tevens een middagbestelling in te voe ren. Een groote verbetering. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Op 18 Jan. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de Zon dagsschool „Johannes" van de Ned. Herv. Kerk, door wijlen Ds. J. B. Hat ting is opgericht. Het plan van het be stuur der Zondagsschool is, dezen ge denkdag kerkelijk te herdenken en wel op Donderdag 22 Jan., 's avonds om 7 uur, in de Ned. Herv. Kerk. Auto to wator. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Vrijdag kwam de geladen zandauto van den heer Van Leeuwen van Rotterdam, bij het terug rijden, onderstboven in het water terecht. Geen persoonlijke ongelukken hadden plaats. Zaterdagmorgsn is de auto van den melkrijder Van Vliet door het uitwijken voor een anderen auto zoodanig verzakt, dat de wagen eerst moest worden gelost en daarna door 2 auto's er uit getrokken. Verder liep het geval goed af. Nieuwpoort. Aantal inwoners 31 De cember 1929 423 mannen, 399 vrouwen, totaal 822 personen. Vermeerdering ge durende het jaar door geboorte met 6 m en 8 vr., totaal 14; door vestiging 37 m. en 37 vr., totaal 74. Geheele vermeer dering 43 m. en 45 vr., totaal 88. Ver mindering gedurende het jaar door sterf te: 6 m. en 2 vr., totaal 8, door vertrek 48 m, en 91 vr„ totwl 78. Geheele ftr- minderlng 48 m. en 33 ft., totaal 81. Bevolking op 31 December 1980: 418 mannen en 411 vrouwen, totaal 829 per sonen. Houtzagerij afgebrand. Ouderkerk a.d. IJesel. Zaterdagnacht te 11 uur bleek een geweldige brand te zijn ontstaan in de houtzagerij en -scha- verij van de N.V. v.h. H. Heuvelman, die met het oog op de enorme hoeveelheid hout voor de omgeving het ergste deed Ijlings rukten de automotorbrandspuit en de twee andere brandspuiten uit om de vuurzee te beperken tot het brandende perceel, waarin de machines en de auto stonden. In een oogenblik stond dat ge bouw in lichte laaie. Dank zij d6 buitengewone krachtsin spanning van de brandweer, ïhocht het gelukken de belendende huizen, welke ten deele al ontruimd waren, alsmede de grootste hoeveelheid hout te sparen. De baby-motorspuit van Gouderak ver richtte daarbij ook goede diensten. Na bijna 12 uur onafgebroken werken van onzen motorspuit, kon deze Zondagmor gen om 11 uur inrukken. De oorzaak van' den brand is nog niet bekend. Alles was op beurspolis verze kerd. Stolwijk. Ds h^ W. Treursn, tu'nier, is in staat van faillissement verklaard. Curator is mr. dr. J. Smit te Gouda. Het faillissement van ^en hesr H. Verrips is opgeheven. Kinderverlamming. Waddinxveen. Ten huize van den heer R. aan de Burgemeester Trooststraa doet zich een geval van kinderverlamming voor. Het patiëntje wordt in de woning verpleegd. Betaling van Rijksinkomstenbelas ting kan sedert 2 Januari 1981 mede ten postkantore geschieden. Medebrenging van het belastingbiljet is daarbij nood zakelijk. Bedragen van minder dan 1/10 gedeelte van den aanslag worden echter niet aangenomen, tenzij met schriftelijke toestemming van den betrokken ontvan ger. Waddinxveen. Loop van de bevolking in 1930. Op 1 Januari 1930: 3653 man nen, 3431 mannen, totaal 7084 personen Vermeerdering door geboorte 103 man nen, 90 vrouwen, totaal 193, vestiging 333 mannen, 305 vrouwen, totaal 638 per sonen. Vermindering door overlijden 32 mannen, 20 vrouwen, totaal 58 personen, vertrek 266 mannen, 275 vrouwen, totaal 541 personen. Totaal vermeerdering 138 mannen, 94 vrouwen, totaal 232 personen. Bevolking 1 Januari 1931: 3791 mannen, 3525 vrouwen, totaal 7310. Waddinxveen. Na de aanvulling van de linnenkast der behoeftige zieken, heeft de vereeniging „Hulpvaardigheid" aan veertig gezinnen kinderkleeding uitge deeld. Alhier speelde da, damclub „Excel sior" een competitiewedstrijd in de af deeling „De Rijnstreek", tegen „D.I.D." van Zpetermeer. De uitslag is: le tiental 173 'voor Waddinxveen, 2e tiental 164 voor Waddinxveen. Wijngaarden. Dinsdag zullen de cate chisaties weder een aanvang nemen, thans onder leiding van Ds. Petrie van Dordrecht. Berkenwoude. Op 11 Januari was het 35 jaar geleden dat de zangvereeniging „Vriendschap" werd opgericht. Zaterdag avond werd dat feit herdacht in de zaal van den heer D. de Bruijn. Behalve de werkende leden waren eenige genoodig- den tegenwoordig. De voorzitter, de heer A. J. Scheer, herdacht wat de vereeni ging in die jaren was geweest en wat ze nu nog is. Hierop voerde de burge meester het woord, die de vereeniging gelukwenschte met het feest en haar nog veel goede vereeüigingsjaren toewenschte. De oprichter der vereeniging was mede in de zaal aanwezig. Vele jaren had de vereeniging tot directeur de hser J. de Visser, oud hoofd der school, thans te De Bildt woonachtig en nadien de heer J. P. Oskam te Gouda. KIND OVERREDEN. Haastrecht. Vrijdagmiddag is een zes jarig zoontje van den heer F. Streng in Boven-Haastreoht aangereden door den auto van bakker N., van Hekendorp. Den aanrijder treft geen schuld. Het ongeval ontstond, doordat twee kinderen achter een andere auto liepen en plotseling voor den auto van N. kwamen, die genoemd knaapje niet meer mis kon rijden, ondanks krachtig remmen. Het ventje is bewusteloos overgebracht Da roman „ZIJN VERLEDEN" dien we voor onze abonné's beschik baar stelden is uitverkocht. De ingekomen bestellingen worden natuurlijk uitgevoerd. S.& W. N. VAN NOOTEJN. naar het Zusterhuis te Oudewater. Zon dag was hot even bij kennis geweest en raakte daarna het bewustzijn weer kwijt. De toestand is nog heel zorgwekkend. As gebroken. Haastrecht. Zaterdag passeerde de heer Jac. Van Vliet, van Nieuwerkerk a.d. IJssel met een Chevrolet, beladen met 40 bussen melk, op weg van Pols broek naar Rotterdam. Op het Markt veld zakte de auto in elkaar door het breken van den vooras. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. De melk bleef behouden. Het vooreinde van dens auto werd achter op een kraanwagen ge werkt en zoo is het gevaarte naar de garage vervoerd, waar de zware last werd afgeladen. Giessen-Nieuwkerk. Loop der bevol king gedurende het jaar 1930. Werkelijke bevolking op 31' December 1920 523 man nen en 508 vr., totaal 1031. Vermeerde ring door geboorte: 15 m. en 18 vr., to taal 33; door vestiging 40 m. en 47 vr., totaal 87. Totale vermeerdering: 578 m. en 573 vr., totaal 1151. Vermindering door sterfte: 2 m. en 8 vr., totaal 10; door vertrek 36 m. en 34 vr., totaal 70. Bevol king op 31 December '1930: 640 m. en 531 vr., totaal 1071 personen. Groot-Amnfiers. Werkelijke bevolÊng op 31 December 1929: 750 mannen en 740 vrouwen, totaal 1490 personen. Ver meerdering gedurende het jaar door ge boorte mef 17 m. en 15 vr., totaal 32 door vestiging met 63 m. en 68 vr., totaal 131. Totale vermeerdering 80 m. en 83 vr, totaal 163. Vermindering gedurende het jaar door sterfte met 13 m. en 6 vr., totaal 19; door vertrek met 75 m. en 72 vr., totaal 147. Totale vermindering 88 m. en 78 vr., totaal 166. Bevolking per 31 December 1930 742 m. «n 746 vr., to taal 1487 personen. Krimpen a.d. Lek. De voetbalclub „Dilettant I" speelde Zondag bier een wedstrijd tegen „Schoonhoven II" voor den G.V B. Onze plaatsgenboten wisten met 1o te winnen. Er was veel belang stelling. DE DUISTERE STAD. Voor wie van romantiek houdt, was 't gisteren een avond, om van te genie ten. De geheele stad lag in ondoordring bare duisternis, hier en daar poogde •en flauw kaars- of petroleumliahtje wat schijnsel naar buiten te werpen en soms verscheen in deze duister® stad het hel le licht van een wielrijder, wiens lantaarn een lange kolom van licht voor zich uit wierp. Het was Schoonhoven, zooals het er voor 400 jaren moet uitgezien hebben op een maanloozen winteravond en tot kwart over zes hebben de romantici dien toe stand kunnen bewonderen. Wie een meer nuchteren aanleg had, zal gemopperd hebben over dien over maat van romantiek, welke ons in den laatsten tijd gegeven wordt. Het nieuwe gaat er wat af, nu we reeds voor den derden Zondag zonder electricisohen stfoom zijn geweest. De beide vorige malen was het voor werkzaamheden in Schoonhoven, nu voor arbeid aan de lei ding in Gouda. Het zal nu stellig veel meer op prijs gesteld worden, als het bedrijf, dat ons tegen een duur tarief belooft electriclteit te leveren, dat nu ook werkelijk eenigs- zins regelmatig gaat doen en niet Zondags geheele dagen en door de week geheele ursn ons onthoudt wat het toeaegt ts ge ven. Een particulisr bedrijf, dat het bou wal gen te doen, als dit monopolistische overheidsbedrijf, zou 'bij «oo'n behande ling van zijn afnemers zich een snellen ondergang bewerken, maar een ©verheids bedrijf kan zich lyel wat meer pennitee- ren. BRANDWEER. In de vacature van den heer J. van Geelen is tot alarmblazer bij de brand weer benoemd de heer G. H. Guur. Naar waaraemiag im den morgem vam 12 Januari. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Matige tot krachtige Zuid-Westelijke tot Noord-Westelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; regen; later regen- of har- gelbuien en kouder. Waterstanden: Opgave van 12 Januari, v.m. 8 uur: Keulen8.60 val 0.39 M. Lek 2.63 val 0.23 M» Vaartsche Rijn 0.59 val 0.16 M. Maastricht, 10 Jan., 44.00 val 0.38 M. Luchttemperatuur: De temperatuur van de lucht bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw 38 graden Fahrenheit 11 JsJ»u«.ri, laatste Kwartier. DE KLEUTERSCHOOL. De stoornis bij het electrioiteitsbedrijf te Gouda op Zonagavond, heeft vele bezoe kers van de Kleuterschool een teleurstel ling bezorgd. Het bezoek was zeer druk en' velen wenschten juist een kijkje te nemen bij kunstlicht. Dit nu was door gemis daar- van niet mogelijk. Het bestuur heeft daarom besloten de school nog eenmaal voor het publiek open te stellen en wel op Donderdag a.s. 's avonds van half acht tot negen uur a 15 cent per persoon. EEN BEROERTE? De bijna 70-jarige omroeper J. Wen- dels, die ook wekdiensten verricht, is daarbij hedenmorgen op de Oude Haven gevallen, vermoedelijk tengevolge van een beroertë. Men vond hem tegen half zeven bewusteloos op de straat. De man werd in de garage van de Firma Hoogenboe- zem binnengedragen, waar Dr. De Bruijn te hulp werd geroepen. Wendels is daar na per brancard naar zijn woning ge bracht. Zijn toestand was vanmiddag zoo ernstig, dat overbrenging naar een zie kenhuis werd overwogen. INGEZONDEN MEDEDEELINQ. Voor IS en BLUFT het goedkoopst adres J. K. SNOEI Stadhuisstr. 7 9, Schoonhoven HET EERSTE SLACHTOFFER VAN HET IJS. LOBITH, 12 Jan. Zaterdagmiddag wa ren eenige'personen zich aan het verma ken op het ijs van een uitgegraven stuk land. Plotseling verdween het zoontje van den steenfabrieksarbeider Th. van Silf- hout te Spijk in de diepte. Voordat vol doende hulp aanwezig was, ie hij ver dronken. De jongen zou vandaag 10 jaar worden. VERLAGING BENZINEPRIJS. AMSTERDAM, 12 Jan. De prijs van motor-benzine is met ingang van heden opnieuw verlaagd. Hij bedraagt thans in 1 O-Liter bussen f 13 per 100 liter en aan benzinepomp f 12 per 100 liter. grieksch schip gestrand. WIJK AAN ZEE, 12 Jan. Hedenmor gen is ongeveer 5 K.M. benoorden Wijk aan Zee, vermoedelijk door den mist, een Grieksoh stoomschip gestrand. De reddingsboot van Wijk aan Zee is uitge varen. 95. Zn trachtte uit te leggen, dat ar bij tijden minder water over de «teen stroomde. Rob knikte, ten teeken, dat hn het begreep. Geduldig wachtte hij op het juiste moment, toen ging hij voor over hst smalle stesnen pad naar de brug. Uur Juist, toen Onw» B»»n tooi er op zette, hoorde hij' van boven een wilde kreek Opkijkend, zag hij een van de inlanders langs een steil pad naar hem toehollen. 98. „Ze hebben ons gezisn, Robl schreeuwds hij tn volgde Rob soo vlug hij kon. Maar het oogenblik oponthoud bleek bijna noodlottig te zijn. Want voor hij de overkant bereikte, kletterde het water weer neer op de steen. Gelukkig zag Rob het gevaar en trok hem spoedig in veiligheid. eerste blap. CASTRICDM, 12 Jan. Het gestrand» TTanhtacbip ia de „CyrlSl Danneels". Het blijkt vrij hoog op het strand te zitten. De sleepboot „Hector" van de Ta. Wija- mnller heelt getracht verbinding met het schip te krijgen, maar slaagde hierin niet, vermoedelijk door het afloopende water. Aangezien het «chip de vlag'6m sleep- boothulp in top heeft, waren heden te gen den middag vier booten gereed om hulp te verleenen. Zij zullen echter waar schijnlijk blijven wadhten tot na 2 uur vanmiddag, als de vlped opkomt. WIJK AAN ZEE, 12 Jan. Nader meldt men nog ,dat het schip in een ongunstige positie'ligt. Behalve |de vier sleepbooten, blijft ook een reddingsboot ter plaatse. Medenavond zal meil met hulp van de Wijksche reddingsbrigade trachten het schip vlot te krijgem DROEVIG ONGELUK. WINSUM, 12 Jai In het gezin van den arbeiders J. Hofman te Maarhulzen gemeente Winsum, liep het vier jarig dochtertje tegen een [petroleumstel, waar op een pan met kokende melk stond. Het kind kreeg de geheele inhoud van de pan over het lichaam enj is later aan de ge- volgen daarvan overleden. DE STAKING lN DE WELSCHE MIJNEN. De gevolgen worden onder vonden. LONDEN, 12 Jan. Tengevolge van de mijnwerkersstaking in Zuid-Walea aaide machine-industrie in den loop van deze week beginnen met haar productie tot de helft te beperken. Bij voortduring van' de kolenstaking zal de machine-Industrie in dit district geheel stil komen te lig gen. Tengevolge van de staking is de En gelaohe kolenindustrie een order van 200.000 ton kolen van de Anatraliaoho spoorwegen ontgaan. HET ITALIAANSCHE VLIEG- - ESKADER. NEW-YORK, 12 Jan. Uit Rio de Ja- nero wordt gemeld, dat het eskader Ita- liaansche vliegtuigen, dat onder leiding van den Italiaansohen minister van lucht vaart, generaal Balbo, de Oceaanvlucht heeft volbracht, de vlucht langs de kust van Brazilië heeft vervolgd en te Babia is aangekomen. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN JAPAN. Vier dooden, 80 gewonden. LONDEN, 12 Jan. Uit Tpkio wordt ga- meld, dat op een brug bij Kochi een uit Tokio komende trein ontspoorde. De lo comotief en drie wagons stortten in de rivier; 4 personen werden gedood en 80 gewond. TROTZKI GEWEIGERD. «CONSTANTINOPEL, 12 Jan. HetDuit- sche Consulaat heeft het door Ttotzki ge vraagde visum om door Duitsohland te mogen reizen voqr zijn bezoek aan Noor wegen, geweigerd. NIEUWE ONLUSTEN. BOMBAY, 12 Jan. Alhier zijn weder ernstige onlusten uitgebroken. Zij zijn ontstaan naar aanleiding van de terecht stelling van drie inlanders, die aan een vroeger oproer haddeq deelgenomen. Er zijn 150 personen gewond, van wie 50 ernstig, en 28 personen zijn gearres teerd. NTEUWSBCXB VTOR ZUTBsHUCEKWÜ EN UTRECHT; BtTioofflWfinwRB Char-ant INGEZONDEN MEDEDEELING. MAANDAG 11 JANUARI HET WATER BLIJFT VALLEN. De val der rivieren blijft aanhouden. Zoowel van Rijn en Waal als van de Maas zal de waterstand spoedig weer het gewone peil bereikt hebben. Ook bij Grave is de Maas nu flink gaan vallen. De Beersche Overlaat werkt thans niet meer, zoodat het peil vam het water in de Beersche Maas snel daalt. De Minister van Waterstaat heeft de ingestelde buitengewone rivier-corres pondentie langs de Noord-Brabantsohe zijde van de Maas opgeheven. BELGISCHE POLITIE SLAAT HAAR SLAG. Roofmoordenaars gearres teerd. De schrik der bevolking. Nog steeds heerschte in verschillende steden van België een groote ongerust heid onder kleine winkeliers en voord de alleenwonende vrouwen, door de reeks elkaar snel opvolgende moorden en be roeringen. De justitie had reeds eenige belangrijke ontdekkingen gedaan. Er wa ren namelijk vingerafdrukken gevonden, welke bleken te zijn van een 23-jarigen Gentenaar, Adolphe Osselaer, die kort ge leden uit de gevangenis was ontslagen, waar hij een straf, hem opgelegd voor een groot aantal diefstallen, had uitgezeten. Voorts waren er aanwijzingen, dat de moordaanslagen in de omgeving van Brussel het werk waren van dezelfde groep misdadigers. Zaterdagavond waren de rechercheurs zoo fortuinlijk Osselaer te arresteeren Hij werd naar het gerechtshof gebracht, waar hij hardnekkig alle schuld bleef ontkennen. Nadat hij echter tot diep in den nacht was ondervraagd, eindigde hij met een bekentenis af te leggen. Hij heeft thans reeds bekend, drie moordaanslagen op winkeliersters te hebben gepleegd. Osselaer pleegde zijn eersten aanslag zoo vertelt hij, te Gent. Gewapend met een hamer en een revolver begaf ik mij naar den winkel van de weduwe Lie ven s: Ik vroeg of zij 'n ommelet voor mij wilde bakken. Zij stemde daarin toe en ging naar de keuken. Geen kwaad ver moedend, zeide zij zelfs tot mij; „Blijf maar niet in de kou staan, kom binnen Toen zij naar het fornuis stond gekeerd sloeg ik haar met den hamer neer In •en lade in de toonbank vond ik 4400 franc», dio ik t« Bruuil m«t Joseph en MarceUe deelde" 1 Op nagenoeg dezelfde wijze werd een herbergierster te Schaerbeek, thans door hel drietal, om het leven gebracht. Hier bedroeg de buit slechts zeventig francs Op 24 December j.l. werd te St. Josse ten Noode andermaal een winkelierster, ter wijl zij Osselaer hielp, met een hamer neergeslagen. Dit slachtoffer is het eenige dat de door Osselaer c.s. gepleegde aan slagen heeft overleefd. Bij haar werd slechts 30 francs gerpofd. Osselaer's helper en diens vriendin werden eveneens in hechtenis genomen Zij loochenen alle schuld. BANKOVERVAL TE PHILADELPHIA. De grootste bult vergeten. In een afdeeling van een groote bank te Philadelphia hebben vier bandieten een inval gedaan, kort nadat de bank 's morgens geopend was. De bandieten hiel den vier klakten en vijf bankbedienden met hun revolvers in bedwang. Ze grepen bankpapier en geld uit de kas, pakten het in een zeildoek, stapten in een ge- reedstaanden auto en waren in een mi nimum van tijd uit het gezicht verdwe nen. In hun haast hadden ze 50.000 dollars over het hoofd gezien, die voor het grij pen lagen. Wel gristen zij een biljet van 20 dollar uit.handen van een tienjarig knaapje en <200 dollar ontstolen zij een loodgieters-patroon, die dit geld juist van de bank ontvangen had. Gebleken is, dat de buit niet meer be droeg dan 5000 dollar. Bij een vorigen aanval, eenige jaren geleden, hadden de bandieten geschoten op het politiee8Corte dat de mannen be geleidde, die 80.000 dollar naar de bank moesten brengen. Twee agenten beant woordden het vuur, maar de roovers slaagden er toen toch in zich van de 80.000 dollar meester tewmaken. BLOEDIGE GEVECHTEN OP LUZON. E«n geheime sects in actie. Naar uit Manilla wordt gemeld, zijn 400 leden van een geheime nationalisti sche secte in het dorp Jayug in de pro vincie Pangasinan (eiland |Luzon) in bot sing gekomen met de politip, waarbij twee gendarmerie-officieren en 11 soldaten werden gedood. Nadat de opstandelingen in een ver woed straatgevecht de politie hadden ver dreven, waarbij zij tiert* mat verloren, hebben zij de openbare gebouwen bezet. Regeeringstroepen, die de opstandelin gen in hun dorp hebben omsingeld, be reiden een tegenaanval voor.' 'S WERELDS KLEINSTE POST KANTOOR. Het kleinste postkantoor ter wereld is in de Straat van Magplhaen, gelegen. Deze niettigste telg van het den geheelen aardbol ontspannende postverkeer be staat slechts uit een kleinö geverfde wa terdichte kist, die met een ketting aan de rotsen van V(uurland is bevestigd en vlak bij de kust in de Straat ronddrijft. De kapiteins van voorbijvarende schepen deponeeren er hun brieven in en kijken dan meteen na, wat door hen verder ver stuurd kan worden. Bij het eerste groote poststation, dat zij op hun weg ontmoe ten, geven zij deze brieven dan af. GEEN EUROPEAANSCHE VROUWEN. De Minister van Onderwijs te Cairo heeft 'verboden, dat studenten, die door de Egyptische regeering naar Europee- sche landen worden gezonden voor spe ciale studies, met buitenlandsohe vrouwen trouwen, daar dergelijke huwelijken tot verwikkelingen en geschillen leiden, waar voor de regeering verantwoordelijk is, aangezien de studenten onder haar con trole staan. IN CHINA. Loodwltvergiftlglng. De 14-jarige van H. uit Honsblaarsd(jk, die als leerling- zetter op een drukkerij te 's Gravenzande werkzaam was, is, ten gevolge Van lood witvergiftiging, overleden. Dp jongen had vergeten, zijn handen goed schoon te wasschen, alvorens eenige boterhammen op te eten. MAJOOR FRANCO. Het Spaansche Staatsblad publiceert een oproep aan het adres van de beide voortvluchtige Spaansche militaire vlie gers, Franco en Reyes. Zij moeten zich binnen dertig dagen bij de militaire jus titie te Madrid aanmelden, ten einde zich wegens hun vluoht uit de militaire ge vangenis te verantwoorden. Geven zij aan den oproep geen gevolg, dan zal de zaak tegen hen bij verstek worden behandeld. EEN MOEDIG LAGERHUIS-LID. Tusschan letuwtn «n tijger». Te Glasgow heeft de afgevaardigde van de Labour Partij, John Clarke, zich twee maal in een kooi met twee leeuwen en twee tijgers begeven, omdat hij wilde be wijzen, dat een mensch, ook zonder bij zondere maatregelen, bij wilde dieren kan verblijven. Clarke trad, gekleed in een gewoon pak, de kooi binneh en bleef vijf'minuten in de kooi, die geplaatst was in de Kei vin Hall, waar een talrijk publiek de ver richtingen van het Bostock-circua volgde. Hij was slechts vergezeld van den dres seur, die vol bewondering was voor den moed van het parlementslid; onder het publiek veroorzaakte Clarke's verschij ning eohter meer sensatie dan onder de roofdieren. Het optreden van Clarke houdt ver band met een bij het Lagerhuis ingedien de wet, die het onmogelijk zou maken, dat circussen nog blijven bestaan, waardoor honderden artisten werkloos zouden wor den. Hij wil nu een collectie foto's laten maken, waarin hij omringd wordt door dieren en wil zich verder geheel op de hoogte stellen van h«t africhten der die ren om wèlbeslagen den strijd tegen de wet te kunnen aanbinden. DE SPOORWEGRAMP BIJ WILNA. Een onjuist bericht. Het bericht omtrent een spoorwegramp bij Wilna, veroorzaakt door dronken schap van den machinist, blijkt onjuist te zijn. Wel heeft geruimen tijd geleden te dier plaatse tengevolge van dronkenschap van den machinist een spoorwegongeluk plaats gehad. Het onderzoek in deze zaak is eerst thans beëindigd. Het sohijnt dus, die hier een vergissing in het spel is. POOLSCHE VLIEGERS IN DUITSCH- LAND GEDAALD. Drie Poolsche militaire vliegtuigen vlogen Vrijdag boven Duitsch gebied in Silezië. Twee moesten bij Oppeln, het derde bij het dorp Ohrovsina bij Rosenberg een noodlanding doen. De bij Oppeln gelande vliegers werden gearresteerd en naar Oppeln overge bracht, het vliegtuig werd in beslag ge- HEVIGE KOUDE Een groot deel van China lijdt thans onder den strengsten winter, welke daar sinds menschenheugems is voorgekomen. Talrijke armen sterven van de koudo; uit de groote steden alleen worden honderden dergelijke gevallen gemeld. In tal van steden zijn ongekend lage temperaturen geregistreerd. Te Charbin is het thans 48 graden beneden het vriespunt; hier zijn de sterfgevallen bijzonder tal/ijk. .Alle rivieren in Mandsjoerije zijn dichtgevro ren. Ook uit Kalgan en tal van andore steden in Noordwest-Sjansi worden vele sterfgevallen tengevolge van de koude ge- meld. Peking is geteisterd door een heeigen sneeuwetorm, die bovendien gepaard ging met een zandstorm uit de woestijn Gobi Sinda Vrijdag zijn hier meer dan hon derd personen doodgevroren. Te Tientsin zijn dertig lijken van aan de koude be zweken personen gevonden. De Peiho is in één njcht dichtgevroren, ten gevolge aarvan het verkeer in de haven van Tientsin geheel is verlamd; meer dan twintig kustvaartuigen zitten in het ijs opgesloten. Ook te Nanking heerspit ab normale koude; de thermometer wijst de hier ongekend lage temperatuur van 25 graden vorst aan. Het aantal sterfgeval len is hier echter gering. Uit geheel Midden-China komen be richten omtrent sneeuwstormen; het tele- graal- en telefoonverkeer ondervindt groote etoornia. Ook Japan getroffen. Hevige sneeuwstormen in Zuid-West- Japan hebben het verkeer tueschen de Japansche, Chinoesche en Koreaansehe havene sedert twee dagen geheel onmoge- lijk gemaakt. Groote bezorgdheid heeft bestaan over het lot van een schip, dat 1300 soldaten naar Koiea bracht, doch heden i» bericht ontvangen, dat het schip op weg is naar de haven van Foemn. In phtel Japan hnracht hb ongiwoon lagt temperatuur. De bij Chrovsina gelande vlieger, die vernam, dat hij zioh op Duitsch gebied bevond, steeg in allerijl weer op en ont kwam over de Poolsche grens. De DuiUtche bladpn wijzen op het sa menvallen van dezen vliegtocht met het bezoek van den Rijkskanselier aan Op- per-Silezië. De vliegers hebben over het geheele industriegebied geologen. EEN GROOT LEGAAT VOOR HET LEfiER DES HEILS. De Engelschmlan J. Bromilon Holt, overleden te Heywood in Lancashire, heeft aan het Legpr des Heils zijn gehee le fortuin met aftrek van eenige legaten vermaakt, dit gelegateerde kapitaal met een geschatte waairde van ruim 2H mil- lioen gulden, is in grondbezit en eenige onroerende goederen belegd. Kolonel R. B. Chapman, secretaris van het hoofd kwartier te Londen, heeft verteld, dat het nog wel de vr&agi of er, na aftrek van successie-rechten énz., meer dan 200.(XX) pond (f 2.4 millio^n) aan het Leger zal komen, maar dat dit tooh in elk geval de grootste meevaller van het Leger sinds menschenheugenis is: allerlei lang be slaande wenschen, I uitbreiding van tehui- p laats en kunnen zen op worden vervuld. AN REMARQUE. In OosUnrijk vsr- heel In orde worden gebracht om te wor den gebruikt op de luchtlijnen naar Tas- manië. 48 UUR OPONTHOUD OP ZEE. In het laatst der Vorige week zijn door den mtst, die reeds dagenlang over Zuid- Engeland hantrt, drie booten, die tus- schen Havre en Southampton varen en te- samen bijna 400 personen aan boord hadden gedurende 48 utor opgehouden op slechts een uur varens van de Engelsche kust Gelukkig had men voldoende levensmid delen aan boord en met behulp van radio, gramafoon en kapel werd het wachten niet al te vervelend gemaakt. Aan vankelijk waren de passagiers zeer onge rust doch later wachtten zij kalm tot 's mor gens by het aanbreken van d«n dag naar de haven kon worden gesvoomd. TRIBUNE INGESTORT. Te Brooklyn iq tijdens sportwedstrijden van het luöde regiment een tiibune, waarop ongevef-r 2000 toeschou wers hatld«n plaats genomen, ingestort^ waarbij 150 personen mm of mter ernstig werden gewond. VREESELIJK SCHRIKBEWIND IN CHINA. 90.000 personen vermoord en evenveel doodgehongerd. Blijkens Chmeesehe berichten, door particuliere mededelingen bevestigd, zijn in den loop van negen maanderf in het zuiden der Chineej*cne piovincie Kansoe dertigduizend personen door rooversbenden vermoord. De bandieten sténden onder bevel van den Mobamedaansahen leider Ma TingHsin Bijna 20.000 vrouyven zijn deor de ban dieten gevangen genomen, terwijl ruim 80.000 peisonen Tin de leeggeplunderde districten den hongerdood z(jn gestorven. In de stad Lihs eh hebben de onmensche- 'lijke horden uit ^oede over den tegen stand door de bujrgerwacht geboden, de geheele bevolking met uitzondering van hen, die in de gevangenis zaten opgesloten, vermoord. De aankomst van de strafexpeditie, welke de centrale regeeiing heeit afge zonden, wordt sptpedig verwacht. GASHOUDER ONTPLOFT. Te Kopenhagen vloug Zaterdagmorgen met een geweldige knal een groote gas houder van een [-eservegasfabrlek op de Halmtorv in de lucht. Alle vensters van de omliggende hulzen werden verbrijzeld. De gashouder watf bijna leeg. Men neemt aan, dat de houder het z.g. knalgas bevatte» Een man werd gedood en ver scheiden personen liepen verwondingen op, o.w. ook een: ge, die zich In de nabij- liggende huizen bevonden* Een man wordt nog vermist. Mep vermoedt, dat zijn lijk op den bodem fan den gashouder ligt, waarin het water acht meter hoog staat. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. SLACHTOFFERS VAN DE BERGEN. Hun lijken gevonden. Nadat eenige dagen geleden de lijken werden gevondén van de zes Frans(,he toeristen, die in de Alpen bij Briangon om het leven kramen, zijn thans ook de lijken van de Phrijsche toeristen, die bijna allen tegelijkertijd in de nabijheid van Chambery verohgelukfea, gevonden. Een reusachtige snepuwlawine heeft hen ver rast en bedolvep. De plaats van het on geval van den nog ontbrekenden student uit Parijs is evéneens ontdekt, doch het is voor'ooplg nog onmogelijk het lijk te bergen. ONTWIKKELINGSBELASTINQ. In Rusland Iheeft de Soviet-iegeering voor plaatsen olp het platteland een nieuwe belasting mgevloerd. Het betreft hier de betaling in eens van een bedrag, dat aan een commnSaie van boeren ter besèhikking zal worden gejsteld, en dat zal worden aangewend tot| ontwikkeling der bevolking in de betreffende dorpen. De grootte van het te betalen bedrag Is afhankelijk 'van het vermogen der boeren. ERNSTIG VLIEGONGELUK. Vrijdag weigerde op het vliegveld van Miami (Florida) van een vliegtuig, waar- In vier personen gezeten waren op 400 meter hoogte de motor, aoodat de piloot in g ij vlucht m >est dalen. Bij de landing kwam de machine terecht in de bovengrondsche leiding van het hoogspanningsnet, met het gevolg, dat het toestel op den groi d siootte.Drie personen werden gedooi, terwijl de vierde vwaar gewond werd. Bij hst ontdooigü van een acetyleem- toestel met een gloeiend stuk ijzer door den ongehuwden 32-jarigen smid A. Sla gers te Mierlo, is dit toestel ontploft. Het sloeg door het dak naar buiten. Den smid werd het hoofd van de romp gescneiden. In geheel Siberië is het op het oogehblik buitengewoon, koud. Langs den apoox*weg IrkoetskTsjita is de tempe-1 (ratuur gedaald tot vier en dertig graden onder het vriespunt. Uit Irkoetsk zelf wordt 41 graden vorst gemeld. Bij het industrieplaatsje Lecco aan het Como meer (Italië) zijn geweldige rotsblokken omlaaggestort. Twee huizen werden volkomen verwoest, waarbij een aantal personen gedood werd.' Tot dus verre werden 4 lijken geborgen. Ameide. Het eerste elftal van Rohda ging Zondag op bezoek bij een van de leiders der derde klasse U.P.V.B., n.L D.O.S. III. Met een 42 overwinning kwamen de Rohda-mannen naax huis en dan nog wel met 2 reserves. De links buiten, die wegensè ziekte een zevental weken niet had kunnen spelen, was thans ook weer in de gelederen. Lekkerkerk. De voetbalclubs in onze gemeente zijn gisteren niet gelukkig ge weest. De uitslagen waren: L.F.C. ID. J.S. I 3—4; L.F.C. III—Schoonhoven III 24. De wedstrijd Groeneweg IL.F.Q. II is niet doorgegaan, aangezien het ter rein werd afgekeurd. Schoonhoven. De voor gisteren vastge stelde wedstrijd „Sportclub I"„Trana- valia I" is wetfens afkeuring van het „Sportclub'-terreöi niet doorgegaan. Set tweede elftal van „Sportclub" kwam met een 10 nederlaag huiswaart van Krim pen a.d. Lek, terwijl „Sportclub III" in Lekkerkerk met 4—4J wist te winnen van „L.F.C. IU". NED. HERV. KERK. MOERCAPELLE. Donderdag 15 Jan., 's avonds 0.30 uur, Ds. C. B. Holland, vqn Delfshaven. Rede voor de Jongelinga Vereeniging over „Het Genade-verbond". CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Woensdag 14 Janu ari, 'a avonds 6.30 uur, Da. P. Zwier, van Alfen &.d. Rijn. VRIJE GEREF. GEM. WADDINXVEEN. Woensdag 14 Ja nuari, 's avonds 7 uur, Ds. B. J. Gxis- nigt. boden. De Oostenrij heeft thans eei digd, waarbij di „Van het West voor het geheele wordt verboden. De verordening king. NIEUWE OCE Plannen van ford Smit) Een broer van meegedeeld, dat de echtgenoote in April men om de toeber voor een vliegtocht aan van Californi moedelijk zal een nïeuwe Fokker, met vier motoren worden tebruikt, welk vlieg tuig zonder daling een afstand van 6000 mijl zal kunnen afleggen. Het vliegtuig wordt thans gebouwd] in de Fokker-fa briek in New Jersey. Het beroemde vliegtjuig van Kingsford Smith, de „Southerh Cross.'1; is aan boord van het vrachtschip de „Golden Bear" onderweg naar Sydney, om daar t# worden ten toon geiteld. Na de«e tij- d el ijk» «poiitle Ml m towtó wm ft» Bondskanselarij raing uitgevaar- tooning van de film geen nieuws", stenrijksche gebied tdt terstond inwer- IAN-VLUCHT. •chtpaar Kings- insford Smith heeft -lieger en zijn jonge San Francisco ko- dselen te voltooien Stillen Oce- Japan. Ver- Bij 't verlaten van het lichterschip „De twee gebroeders", in de Voorhaven te Rotterdam, is de 22-jarige schipper J. Lesaofe over boord geslagen en verdron ken. De heer J. W. v. d. K., directeur der Pluimvee en Veevoederfabriek „Kroon- slot" te Muiderberg, is op last van den ofjicier van justitie te Amsterdam, als verdacht van verduistering en oplich- ing, gearresteerd. Vermoedelijk tengevolge van den mist is G. G. te 's-Gravenhage, in het wa ter aan de Laakkade geloopen en ver dronken. Zijn lijk is opgehaald. Zaterdagmiddag is het vliegtuig Tradewind op zijn ocoaantocht over den Oceaan naar de Azoren vertrokken. Zoo als bekend is de bestemming Parijs. Het personeel van de Opper-Sile- zische mijnbedrijven is voltallig aan het werk gegaan. Dt staking ii nu definitief geëindigd. ROTTERDAM, 12 Jan. (Draadloos). VeemArkt van heden. Aangevoerd 486 vette runderen, 300 vette kalveren, 1191 schapen of lammeren, 1537 varkens. Prijzen: Koeien le kwaf. 4951, 2e kvr. 42—46, 3e kwal. 31—35; kalveren le kw. 80-85, 2e kwal. 06—70, 3e kwal. 47tf— 52/4; schapen le kwal. 45, 2e kwal. 35, 3e kwal. 28—34; lammeren f 22—27; varkens le kwal. 232e kwal 23, 3e kwal. 22Vi. Overzicht: Koeien langzame handel, prijzen lager; vette kalveren slechte han del, terugloopende prijzen; schapen en lammeren williger handel, prijzmk i®4* stijver; varkens stroeve handel, lagere prijzen. Zouters vlugge handel, zelfde prijzen. ROTTERDAM, 12 Jan. (Draadloos). Aardappelmarkt. Brielsohe eigenheimers f 55.30, Zeeuwsohe blauwen f 4.755, Zeeuwsche eigenheimers f 44.50, Zeeuwse he bonten f 4.755; Blauwe eigenheimers f 44.25, Bravo's f 4.50 5, Friesche eigenheimers f 4204.50, Eerstelingen (drielingen) f 2.753, Eigenheimers f 2.80—3. AMSTERDAM, 12 Jan. (Draadloos). Ter veemarkt waren heden aangevoerd 540 vette koeien le kwal. 100106, 2e kwal. 90—96, 3e kwal. 76—80, mindere soorten 64—70 per K.G. slaohtgewicht; 70 melk- en kalfkqeien f 275875 per stuk; 130 vette koeien le kwal. 80—90, 2e kwal. 70—80 per K.G. levend ge wicht; 32 nuchtere kalveren f 1119 per stuk; 96 schapen f 3439 per stuk; 1040 varkens vleesabvarkens (90110 K.G.) 5657, zware varkens 5456, vette varkens 5254 per K.G. slaohtgewicht; 141 paarden f 100'200 per stuk. GORINCHEM, 12 Jan. (Telefonisch). Op de veemarkt waren heden aangevoerd 119 runderen, 0 nuchtere,kalveren, 1 van ken, 526 biggen, 268 omloopeTs.- Prijzen: Zware kalfkoeien f 3Ö587fk melkkoeien f 240—325, kalfvaarzen f 175 275, guiste vaarzen f 120'150, stieren f 80150, nuchter?! fokkalveren f 1822, idem export f 12—15, drachtige varkens f 100—125, natte zeugen f 60—70, o<ver^ loopers f 20—25, biggen f 12—16, eieren 5 V>6 cent per stuk. Handel matig. OÏÏDEWTAER, 12 Jan. (Telefonisch). Kaasmarkt van heden. Aanvoer 20 par tijen, 900 stuks, 4500 K G. Prijs met Rijksmerk le soort f 35—36, idem 2de soort f 32—34, zonder Rijksmerk geen aanvoer. Handel vlug. GROOT-AMMERS, 10 Jan. Aan de Kaasmarkt alhier waren Zaterdag aan gevoerd 8 partijen, met te ramen 249 sL kazen, wegend 1743 K.G. Prijzen: Met Rijksmerk le soort f 3385, idem 2de soort f 3082. UTRECHT, 10 Jan. Aan de veemarkt alhier waren Zaterdag aangevoerd 2349 stuks vee. De prijzen waren als volgt: .Stieren 3748 cent per half K.G.: kalf vaarzen f 160'270, pinken f 120200, melkkoeien f 250-360, kdfkoeien f 260 390, varekoeien f 160280, slacht koeien le soort 4561 cent, 2e soort 40 —44 cent, 3e soort 37-39 cent per half K.CT; nuchtere kalveren f 12—17, mage re varkens f 2142, schrammen f 12-— 21, biggen f S—18, whiwpe» t 9

Schoonhovensche Courant | 1931 | | pagina 2